انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   راه اندازی آزمایشی سیستم امتیازدهی به پستها (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5684)

مسعود رهجو June 28th, 2010 17:42

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Paradox (پست 408616)
نه مثل اینکه جدی جدی از من ناراحتی آقا مسعود!
بابا شکایت کدومه؟! من بیشتر قصد داشتم اینو تست کنم که در صورت نقل قول چه اتفاقی میفته؟! وگرنه این پست مطلب مهم و سرنوشت سازی نداشت که من از مخفی شدنش ناراحت باشم که بخوام شکایت کنم.

آقا من رسما در حضور جمع، معذرت میخوام.
موفق باشید.

بنده به مشکلات سیستم اشاره کردم شما نبودید کسی دیگه ربطی هم به ناراحتی و خوشحالی من نداره همان طور که دیدید اسم شما را هم حذف کردم

kamroon June 28th, 2010 17:51

سلام

یکی از ایرادهای که این سیستم در حال حاضر داره اینه که هر شخص
می تونه پستهای قدیمی خودش و یا هر کسی که خوشش نمی آید رو به دلایل مختلف با روشهای که دوستان مطرح کردند حذف کنه.

آقا رضا این امکان وجود داره این سیستم امتیاز دهی فقط برای پستهای که
از تاریخ راه اندازی سیستم شروع شده اعمال بشه؟

با تشکر

vahidgh June 28th, 2010 19:30

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله vahhab (پست 408301)
سلام اقا رضا خسته نباشيد،
راجع به اين كارتون بايد بگم كه من تجربه خوبي نسبت به اين كار ندارم، در يك فروم ديگه كه صرفا فقط امتياز مثبت و منفي مطرح بود (البته اينجا اصلا اينطوري نيست و گزينه تشكر هم هست ولي بازم...) باعث جبهه گيري شديد كاربرها در مقابل هم شد. حتي در بعضي مواقع اونقدر از نظر رواني كاربر تحت تاثير قرار مي گرفت كه در پست بعد به صورت علني مي يومد و مي گفت "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
به نظر من اين كار باعث ميشه كه اولا يه جور جبهه گيري بين كاربرها بوجود بياد و ثانيا افراد از اظهار نظر اصليشون به خاطر اين كه نكنه پستشون حذف بشه، جلوگيري مي كنن كه بعذا همون اظهار نظرشون با اينكه شايد جنجالي باشه، مي تونه كمي به روشن شدن برخي موضوعات كمك كنه.
اين كار تا حدودي باعث پيش داوري بعضي از كاربرها از هم ديگه مي شه كه به جو تشنج بيشتر كمك مي كنه.
البته اين فقط نظر و تجربه من هست.
موفق و پيرزو باشيد.

سلام

با عرض پوزش باید بگم اینگونه مجادلات فقط برای تالار های بی قید و شرط و غیر تخصصی هست تا به حال دیده نشده که در تالار تخصصی مثل سرمایه چنین مباحثی پیش بیاد که حالا بخواد به این سیستم هم کشیده بشه!

آقا رضا اگر ممکنه جای نظر خواهی را در پایین هر پست قرار دهید و فونتش را هم از حالت پر رنگ خارج کنید.(نظر شخصی)

با تشکر

arteshbod June 28th, 2010 20:47

یه نظر من اگه طوری بشه که پست پنهان شده رو بشه دید بهتره .پست پنهان بشه ولی با یک کلیک کسی بتونه اون پست رو ببینه . مثل بخش نظرات سایت بالاترین

Vahid Javaheri June 28th, 2010 20:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله arteshbod (پست 408672)
یه نظر من اگه طوری بشه که پست پنهان شده رو بشه دید بهتره .پست پنهان بشه ولی با یک کلیک کسی بتونه اون پست رو ببینه . مثل بخش نظرات سایت بالاترین

پست مخفی شده رو پاسخ با نقل قول رو بزن ! ;)

پ.ن: ببخشید آقا رضا سیستم باگ داره ! در حد تیم داوران جام جهانی !

persian_sky June 29th, 2010 07:52

با سلام و خسته نباشید

به نظر من حذف پست مناسب نیست چون باعث سرخوردگی بعضی کاربران میشه . وعواقبش دوری از سایت و بی میلی برای پست زدن خواهد بود.
پیشنهاد می کنم هم رای مثبت داشته باشیم و هم رای منفی و فاصله ی رای مثبت از منفی اعتبار اون پست رو تشکیل بده و در صورتیکه اعتبار یک پست کاهش پیدا کرد خودبخود اعضای دیگه به اون پاسخ نمیدن و فرد مورد نظر هم به نامناسب بودن پست یا روش بیان خودش پی می بره.

khozaei-p June 29th, 2010 09:30

با سلام

به نظر من هم حذف پست کار خیلی خوبی نیست اما اگر پستهایی با این شرایط باشند مینیمایز بشند تا فضای کمتری اشغال بشه و توجه کمتری هم جلب بکنه

ضمنا رای هر کش هم باید بر اساس اعتبارش باشه که میتونیه یه فرمول شامل متغیرهای زیر باشه
تعداد پستهای مربوط به اون تالار خاص (که تا حدودی میتونه نشون دهنده تخصص و اگاهی طرف باشه)
تعداد تشکرها به نظر من خیلی اهمیت نداره ( در جاهایی دیدیم بعضیها با یه وعده کلی تشکر میگیرند بعد هم کاری نمیکنند)

Teacher June 29th, 2010 09:38

من هنوز متوجه نشدم فایده این سیستم چی هست و چه سودی داره، آخر سر چی قرار برامون بمونه، با چه هدفی ما به پستها امتیاز می دیم.

فکر کنید یک پستی به اندازه تعداد کاربران سایت هم امتیاز مثبت گرفت (32000 نفر رای مثبت دادند) 20 پست که زده بشه این پست می ره صفحه بعد و بعد از یک مدت هم کاملاً فراموش می شه.

هدف اینکار چیه، بنظر من بیشتر شبیه یک جور بازیه تا یک کار بدرد بخور.

مسعود رهجو June 29th, 2010 10:27

هدف این کار خود مدیری یعنی هر کاربر یک مدیر ( یک رهبر ) اینجا کاربران تشخیص میدن پست باید حذف بشه یا نه یعنی رای اکثریت مهم تراز اقلیت هست

arteshbod June 29th, 2010 10:56

به نظر من هم هدف از اینکار بیشتر فروم بازی هست .

arteshbod June 29th, 2010 11:49

اولین پست حذف شده هم شد مال من

آقا رضا شمشیر از رو بستی ؟

lastnight19 June 29th, 2010 11:50

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله arteshbod (پست 408794)
به نظر من هم هدف از اینکار بیشتر فروم بازی هست .

از قدیم گفتند تنوع راز بقاست.

arteshbod June 29th, 2010 12:20

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 408820)
از قدیم گفتند تنوع راز بقاست.

بله دیگه برای جذب کاربر و بالا بردین رنکینگ سایت و چند تا هدف دیگه خاله بازی راه میندازند .
من به پست تو مثبت میدم تو به پست من منفی میدی با هم بازی میکنیم

johntaylor June 29th, 2010 12:23

درود عزیزان

تجربه شخصی من میگه این گزینه به زودی باعث اتفاقات بدی در سایت میشه. جبهه گیری و دسته بندی ها. رو در رو قرار گرفتن اعضا و خیلی چیزای دیگه. یادمون نرفته که سیستم اعتبار بر اساس رای در چه وبسایتی بسیار همه گیر شد که همه میدونیم و اسمشو نمیتونم بیارم و حالا کافیه بخش نظرات زیر هر لینک رو ببینید که چه جبهه گیری میشه. حتی ممکنه پستهای خوب این وسط قربانی همین جبهه گیریها بشه. برای جلوگیری از این مورد میشه برای کسانیکه زیاد از منفی استفاده میکنن یه محدودیتهایی لحاظ بشه. البته کافی که نیست اما یکیش میتونه باشه. و دیگه اینکه رای کسی که بارها ازش تشکر شده نباید یکسان باشه با کسی که تازه وارد شده. اون تازه وارد هم بسیار محترمه اما باید چندین پست بذاره تا با اصول نقد و تحمل نظر مخالف خوب آشنا بشه بعد. لابد بعد هم باید یه سیستم گزارش تخلف منفی زیاد ! بذاریم .. بعد هم یه بنر که تو رو خدا رعایت کنین ! متاسفاهنه این مشکلی هست که در کارهای گروهی سرزمین ما بسیار زیاده و بارها و بارها تست شده و نتیجه شو چه در فارکس و چه در کارهای تخصصی خودمون دیدیم.
منکر این نمیشم که تغییر لازمه به هر حال اما مثلا با راه اندازی یه محیط برای اعلام نظر همه در رابطه با اعتبار دادن مثبت و منفی به پستها اول فضای اون ایجاد میشد و نظرات جمع آوری میشد و از طرفی فضای فکریش هم ناخودآگاه به وجود میومد در ذهن همه بعد اعمال میشد. وگرنه اون جمله پر رنگ یه گوشه ای تو قالب هم همین کار رو میکرد. کارای دیگه ای هم لازمه مثل
یه چیزی شبیه بورد برای تاپیک سیستمها .. توی اون بورد اخرین اخبار یه سیستم و نو آوریهاش و آخرین ورژن ها لینک میشد که برای یه تاپیک ارزشمندی مثل همیار فرشاد عزیز تازه واردا به تاپیک اسیر لینک سیستم نشن ...
در نهایت امیدوارم عزیزان از این گزینه که اگه درست استفاده بشه نفعش بیشتر از ضررش هست خوب وبهینه استفاده کنن. اول از همه خودم امیدوارم درست ازش استفاده کنم که موجب رنجش و تضییع حق کسی نشه. همه میدونیم قضاوت یکی از دشوارترین کارهاست ...

پایدار باشین عزیزان ...

arteshbod June 29th, 2010 12:32

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله arteshbod (پست 408832)
بله دیگه برای جذب کاربر و بالا بردین رنکینگ سایت و چند تا هدف دیگه خاله بازی راه میندازند .
من به پست تو مثبت میدم تو به پست من منفی میدی با هم بازی میکنیم

رنکینگ سایت که بره بالا چی میشه ؟ تبلیغات گرون میشه تبلیغات که گرون بشه چی میشه ؟ جیب آقا رضا پر میشه
از یه طرف جلوی کاربرایی مثل من رو میگیره از طرف دیگه تعداد کاربرها میره بالا از طرف دیگه سایت شلوغ میشه . راستی آقا رضا قضیه ی ایدی دومت رو تعریف کردی ؟ میخواهی تعریف کنم ؟

arteshbod June 29th, 2010 12:37

اقا رضا خیلی دوست داری تو سیاست ورزی شبیه انگلیسیها باشی ؟ تو لاریجانی هم نیستی

raminkohkan June 29th, 2010 12:54

البته بنده فکر کنم این سیستم امتیاز دهی یک لا پوشانی باشه واسه مدیر سایت که هر پست را زمانی بر خلاف منافع خود ببینه حذف کنه با دادن امتیاز منفی و به اصطلاح خود را بیطررررررررررررررررررررف نشان بده و این موضوع بروکرها سبب شده تا مدیران بقای
خود را در خطر ببینند و این بساط امتیاز دهی را راه اندازی کردن...تا از اینگونه مسائل که پیش امده بتوانند خودشان را کنار بکشند
تاسف به این نون به نرخ روز خورها

iman368 June 29th, 2010 13:11

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله raminkohkan (پست 408848)
البته بنده فکر کنم این سیستم امتیاز دهی یک لا پوشانی باشه واسه مدیر سایت که هر پست را زمانی بر خلاف منافع خود ببینه حذف کنه با دادن امتیاز منفی و به اصطلاح خود را بیطررررررررررررررررررررف نشان بده و این موضوع بروکرها سبب شده تا مدیران بقای
خود را در خطر ببینند و این بساط امتیاز دهی را راه اندازی کردن...تا از اینگونه مسائل که پیش امده بتوانند خودشان را کنار بکشند

من هم تا حدود زیادی با شما موافقم
به همین دلیلی که دهن ما رو بستن که نتونیم توی تالار بروکرها حرف بزنیم و کاربرها رو آگاه کنیم.
متاسفانه برخوردهای بسیار جانبدارانه ای را از سوی مدیران شاهد هستیم.
معلوم نیست آیا واقعا امتیازها از سوی کاربران داده میشه یا خیر؟

فرشاد صارمی فر June 29th, 2010 13:14

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله raminkohkan (پست 408848)

هرچند از نظر ادب خودم را هرگز در سطح شما نمی دانم و از اینکه بخوام هم کلام شما بشم متاسفم ،ولی :
با این تفاسیر چرا شما به سایت سرمایه سر می زنید؟؟

1- این سایت وابسته به ارگان و یا نظام خاصی نیست ، یک سایت شخصی که سالها پیش با هدفی برای داشتن بزرگترین منبع فارکس در ایران وخاورمیانه ساخته شده ،مدیر سایت مالک اصلی است و قوانین را خود ایشون قرار میدن،و کسی هم نمی تونه و حق نداره بخاطر قوانین مالک را زیر سوال ببره ،سایت شخصی هست ، دولت که نیست؟ دوستانی که ناراضی هستند می تونند از سایت های دیگه استفاده کنند!!!

2-این قابلبت که داره بررسی میشه و آزمایشی هست ، در واقع نمادی از احترام آقا رضا به اعضای سایت هست ،و هر کاربر خودش مدیر هست .

3-از جمله مزایای این سیستم این است که می توان پست های مناسب بیشتر و پست های با مضامین و متن های زشت پاک بشه ، اینم دست خود کاربران هست ، و دیگه افراد در حین زدن پست احتیاط بیشتری به خرج می برند

4-تنها کمی تغییر قابلیت در این سیستم باعث میشه سیستم کامل بشه و هر پستی توسط یک گروه خاص که نمونش رو خود شما میدونید از بین نره ،

5-اگر نمی دانید بهتره بدونید که این قابلیت ،احترام به نظر شماست و کاربران به نوعی می تونند در نحوه مدیریت سایت دخالت کنند

6-جز این است که شما از پاک شدن پست خود هراس دارید؟

7-مطمئن باشید با کمی تغییرات در این سیستم ، هر فردی قادر به رای دادن نیست

8-شما نون رو به نرخ چه روزی می خورید؟فعلا اینجا داری مجانی می خوری...

arteshbod June 29th, 2010 13:15

اقا از تو کوچه یه سر و صداهایی میاد اگه یکوقت موتور دم خونمون منفجر شد یا یه رفتگری زیر لباسش کلاش قائم کرده بود ما رو حلال کنید .

از اون پستی که نوشتم و پاک شد خوشم اومد دوباره مینویسم

اقا رضا فکردی سیاستت خیلی شبیه انگلیسیهاست ؟ تو لاریجانی هم نیستی ! چد نفر از اعضا برجسته سایت بخاطر اختلافات با شما سایت رو ترک گفتند .
راستی اسم واقعی امید سبوکی چی بود ؟ من که کارت ملی اش رو سال 87 تو بانک سامان شعبه ی توحید در کرج دیدم . من مامور یگان ویژه بودم نگهبان بانک بودم و میشناختمش ولی اون منو نمیشناخت کارت ملی اش رو دیدم اسمش امید سبوکی نبود . شما اقا رضا میدونستی ؟

MEY$AM June 29th, 2010 13:20

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله arteshbod (پست 408870)
اقا از تو کوچه یه سر و صداهایی میاد اگه یکوقت موتور دم خونمون منفجر شد یا یه رفتگری زیر لباسش کلاش قائم کرده بود ما رو حلال کنید .

از اون پستی که نوشتم و پاک شد خوشم اومد دوباره مینویسم

من مامور یگان ویژه بودم نگهبان بانک بودم و...

جناب طاهری شرمنده ولی مگه روحانیون خدمت میرن؟؟

Hamed2420 June 29th, 2010 13:31

مشت نمونه خروار ه

توي جامعه دو دستگي رو بوجود آوردن و دارن ح كومت ميكنن

اينجا هم با اين طرح آزمايشي دو دستگي نمود بيشتري پيدا كرد.

اين طرح خيلي ايراد داره. خوبه ها اما بايد خيلي روش فكر كرد.

ارادت

ehsandinho June 29th, 2010 13:33

منم با این سیستم با کمی تغییر موافقم .. اجازه نمیده هر کسی هر پستی که بدون محتواست بزنه و یا محتوایی که به نفعه هدف سو استفاده اشخاص هست پاک میشه ... امثال سبوکی رو هم شما از این سایت فراری دادید و الانم داره سیگنال میده توی ام اس ان برای خارجیها ... نمیدونم ایشون چکار کردن یا چی شده ولی به گردن خیلیها حق داشتن ... منم موافقم که پستهایی که به این سادگی و راحتی و بدون مدرک و دلیل اسم یه نفر رو میارن و هر چی دوست دارن میگن پاک شه تا شاید اون چند نفری هم که واقعا توی این سایت کار میکنن و برای بقیه کمک فرار نکنن .. اقای اقبالی هم سر همین مسائل کمرنگ شدن و انداختن گردن کار زیاد ولی همه اونایی که توی کلاسها بودن بهتر میدونن قضیه چی بده ... دوست عزیز بجای خاله زنک بازی برو جایی که راحتی و میزارن پست بدی این سایت بد و انگلسی رو چرا رها نمیکنی ؟؟؟؟؟

arteshbod June 29th, 2010 13:44

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله blacktiger (پست 408872)
جناب طاهری شرمنده ولی مگه روحانیون خدمت میرن؟؟

قبلش بله

MEY$AM June 29th, 2010 13:47

87 خدمت بودین
الان 89 و حدود یک ساله خودتون میفرمایید روحانی هستین و ملبس شدین. یعنی حدود 88
مدارج در حوزه علمیه به چه صورته و بعد از چه مدت طلبگی لباس میدن؟( اینو جدی نمیدونم و دارم ازتون سوال میکنم به فال بد نگیری)

arteshbod June 29th, 2010 13:50

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ehsandinho (پست 408878)
منم با این سیستم با کمی تغییر موافقم .. اجازه نمیده هر کسی هر پستی که بدون محتواست بزنه و یا محتوایی که به نفعه هدف سو استفاده اشخاص هست پاک میشه ... امثال سبوکی رو هم شما از این سایت فراری دادید و الانم داره سیگنال میده توی ام اس ان برای خارجیها ... نمیدونم ایشون چکار کردن یا چی شده ولی به گردن خیلیها حق داشتن ... منم موافقم که پستهایی که به این سادگی و راحتی و بدون مدرک و دلیل اسم یه نفر رو میارن و هر چی دوست دارن میگن پاک شه تا شاید اون چند نفری هم که واقعا توی این سایت کار میکنن و برای بقیه کمک فرار نکنن .. اقای اقبالی هم سر همین مسائل کمرنگ شدن و انداختن گردن کار زیاد ولی همه اونایی که توی کلاسها بودن بهتر میدونن قضیه چی بده ... دوست عزیز بجای خاله زنک بازی برو جایی که راحتی و میزارن پست بدی این سایت بد و انگلسی رو چرا رها نمیکنی ؟؟؟؟؟

شما از مرحله پرتی دادش

این پیام خصوصی یکی از دوستان هست که همین الان بهم زد

http://www.forexrainbow.com/files/g1...j0yeuraz08.jpg

persian_sky June 29th, 2010 13:55

آقای روحانی شما از سایت بالاترین که زیر نظر صهیونیست ها اداره میشه هم دیدن می کنین؟

arteshbod June 29th, 2010 13:56

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله blacktiger (پست 408882)
87 خدمت بودین
الان 89 و حدود یک ساله خودتون میفرمایید روحانی هستین و ملبس شدین. یعنی حدود 88
مدارج در حوزه علمیه به چه صورته و بعد از چه مدت طلبگی لباس میدن؟( اینو جدی نمیدونم و دارم ازتون سوال میکنم به فال بد نگیری)

بستگی داره چقدر استعداد داشته باشی و قبلش چقدر خونده باشی و چقدر پارتی داشته باشی . بسته به اینکه از موارد فوق چقدر بهره مند باشی پله ها رو چهار - پنج تا یکی میتونی بری بالا الان هم حوزه رو ول کردم دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب بدون لباس مهندسی برق میخونم .

ehsandinho June 29th, 2010 13:57

خوب که چی ؟؟ حالا بحث رو کشوندی به چی مثلا من که گفتم کاری ندارم به کسی.... 2 روز نیست اولا ایشون 6 ئشاث قخ هم اس ان داره کار قبلیشو میکنه و تا اونجایی هم که باهاش صحبت کردم چون میخواستم سیگنالهاشو بگیرم با ایرانیها دیگه کاری نداره ... منم الان تو پیام خصوصی میزنم ارتش بد 400000000 دلار حساب منو ورداشت و رفت بعدم میام میگم اون همه پست رو ول کنید پیام منو بچسبید ملت

arteshbod June 29th, 2010 13:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله persian_sky (پست 408890)
آقای روحانی شما از سایت بالاترین که زیر نظر صهیونیست ها اداره میشه هم دیدن می کنین؟

بنده خودم اونجا ایدی داشتم که بعلت عدم رعایت قوانین سایت بالاترین خیلی زود منو انداختن بیرون :laugh:

ببینم الان تیم مدیران سایت دارند به پستهای من منفی میدند دیگه ؟ خوبه بزار منم تیم خودم رو درست کنم اونوقت میبینید

arteshbod June 29th, 2010 14:04

اقا جان هرکی دوست داری بزارید ما جزوه ی ریاضی 2 کرمی رو تموم کنیم . هنوز تو انتگرالهای قطبی و دکارتی ام گرین و استوک و سیلندری و . . . هنوز نخوندم .
فعلا بای

عصری نیام ببینم سایت آتیش گرفته ها. . .

forexier June 29th, 2010 14:09

دلایل منطقی

دوستان سروران عزیزان
فکر کنم از اصل موضوع و ارائه دلایل منطقی مبنی بر مفید بودن یا نبودن اینکار داریم دور میشیم
خب بیان عقاید آزاده فقط اگر دلیل محکم و منطقی باشه همه میپذیرند در غیر اینصورت نپذیرفتن دلیل منطقی توهین به عقل و منطق خود فرد محسوب میشه
حالا چیکار داریم یکی پول بالا کشیده ، یا کی مثلا کجا خدمت بوده ،یا از مرحله پرته ، چند صفحه اول دلایل مطرح میشد حالا مثبت یا منفی ،الان بیشتر تسویه حساب شده
بیایید با دلیل ثابت کنیم این سیستم بدرد میخوره یا نه اگر نخورد که خوب جمع میشه (آزمایشی یعنی همین دیگه) اگر هم بدرد خورد که همه به عقاید جمع احترام بگدارند بالای همین تاپیک یک نظر سنجی بگذارید اسمها هم که معلوم میشه کی رای مثبت داده یا منفی
در نهایت مثلا طی یک ماه رای گیری متوقف و درصد هرکدوم بیشتر بود اجرا میشه
آقا بد میگم با دلیل بفرمایید اشتباه میکنم

Shahrouz June 29th, 2010 14:13

با سلام

نسبت به مکان نمایش این امتیاز دهی، پیشنهاد می کنم، این بخش را در پایین پست ها، بالای قسمت تشکر کننده ها قرار دهید. در حال حاضر نمایش جالب نیست، و تمامی پست ها با عبارت "(فقط به پستهای نامناسب، حاشیه ساز و مغایر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهید)" شروع شده، که برای یک خواننده هم مطلوب نیست.
در صورتی که فقط نیاز بود، دکمه های + و - مشخص باشند ( و جمله کنار آنها حذف شد ) می توان این دکمه ها را در کنار شماره ی پست ( بالا سمت چپ ) قرار داد.

farari June 29th, 2010 14:18

این امتیاز دادن یک کار بسیار حرفه ای از جناب رضا بود ....به چه دلیل؟

اول--به اسم مخالفت سایر اعضا هر پستی را تمایل داشته باشند پاک می کنند و "با توجیه مخالفت دیگران" خود دست به حذف می زنند
دوم-در ثانیه ای معترضین و کسانی که حرفی متفات داشته باشند به جنگ نابرابری باید بروند..جنگ یک یا چند رای در مقابل صدها رای مدیر سایت
سوم-مدیر سایت دیگر نیاز نیست برای پست هایی که قرار است حذف شود توضیح دهد یعنی در واقع در ظاهر اعضا را روبروی اعضا قرار می دهد......

نتیجه:کاملامشخص است که جناب رضا از این کار هدف خاصی را پیگیری می کنند آنهم حذف پست هایی که به دلایل مختلف نمی خواهد علنا حذف کنند اگر جناب رضا اهل کارهای گروهی بودند دو بار نظر خواهی گذاشتند که هر دوبار دقیقا برعکس نظرخواهی عمل کردند... یک بار برای تغییر قوانین سایت بود بار دیگر هم جهت عدم برگزاری مسابقه بود که باز هم برعکس اکثریت آرا به میل خود عمل کردند

نکته مهم--گلادیاتورها بتازید بر جرس و پنج امتیار منفی به این پست بدهید

iman368 June 29th, 2010 14:44

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله farari (پست 408914)
این امتیاز دادن یک کار بسیار حرفه ای از جناب رضا بود ....به چه دلیل؟

اول--به اسم مخالفت سایر اعضا هر پستی را تمایل داشته باشند پاک می کنند و "با توجیه مخالفت دیگران" خود دست به حذف می زنند
دوم-در ثانیه ای معترضین و کسانی که حرفی متفات داشته باشند به جنگ نابرابری باید بروند..جنگ یک یا چند رای در مقابل صدها رای مدیر سایت
سوم-مدیر سایت دیگر نیاز نیست برای پست هایی که قرار است حذف شود توضیح دهد یعنی در واقع در ظاهر اعضا را روبروی اعضا قرار می دهد......

نتیجه:کاملامشخص است که جناب رضا از این کار هدف خاصی را پیگیری می کنند آنهم حذف پست هایی که به دلایل مختلف نمی خواهد علنا حذف کنند اگر جناب رضا اهل کارهای گروهی بودند دو بار نظر خواهی گذاشتند که هر دوبار دقیقا برعکس نظرخواهی عمل کردند... یک بار برای تغییر قوانین سایت بود بار دیگر هم جهت عدم برگزاری مسابقه بود که باز هم برعکس اکثریت آرا به میل خود عمل کردند

نکته مهم--گلادیاتورها بتازید بر جرس و پنج امتیار منفی به این پست بدهید

دقیقا داریم میبینیم که پست هایی که در مخالفت با مدیران زده میشوند، یکی پس از دیگری توسط اعضا!، پاک شده اند.
اگر این طرح بخواهد اجرا شود، باید حتما مشخص شود که چه کسانی رای منفی داده اند چون من به مدیران به هیچ وجه اعتماد ندارم و رفتار آنها را بسیار غیر عادلانه میبینم.
امیدوارم این پست من هم خیلی زود توسط اعضای طرفدار (...) مدیریت! پاک نشود اما همینکه چند نفر آن را بخوانند کافی است

vahhab June 29th, 2010 14:50

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله vahhab (پست 408301)
سلام اقا رضا خسته نباشيد،
راجع به اين كارتون بايد بگم كه من تجربه خوبي نسبت به اين كار ندارم، در يك فروم ديگه كه صرفا فقط امتياز مثبت و منفي مطرح بود (البته اينجا اصلا اينطوري نيست و گزينه تشكر هم هست ولي بازم...) باعث جبهه گيري شديد كاربرها در مقابل هم شد. حتي در بعضي مواقع اونقدر از نظر رواني كاربر تحت تاثير قرار مي گرفت كه در پست بعد به صورت علني مي يومد و مي گفت "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
به نظر من اين كار باعث ميشه كه اولا يه جور جبهه گيري بين كاربرها بوجود بياد و ثانيا افراد از اظهار نظر اصليشون به خاطر اين كه نكنه پستشون حذف بشه، جلوگيري مي كنن كه بعذا همون اظهار نظرشون با اينكه شايد جنجالي باشه، مي تونه كمي به روشن شدن برخي موضوعات كمك كنه.
اين كار تا حدودي باعث پيش داوري بعضي از كاربرها از هم ديگه مي شه كه به جو تشنج بيشتر كمك مي كنه.
البته اين فقط نظر و تجربه من هست.
موفق و پيرزو باشيد.

دوستان،
من از اول بنا به تجربه كمم گفتم كه اين كار بيشتر به متشنج كردن جو كمك مي كنه. البته بايد خيلي فيلتر گذاشت تا سيگنال درست رو از نادرست تشخيص داد!
اينكه دوستان پيشنهاداتي مي دن براي بهبود اين سيستم، خوب هست ولي بازم به نظر من، راه به جايي كه همه راضي باشن نخواهد برد.
اگر بحث اعتبار دهي به پست ها هست، همين گزينه اعتبار رو مي شه نمايش داد كه يك پست علاوه بر تعداد تشكر ها، چقدر اعتبار كسب كرده.
هنوز كه مدت كمي از استفاده از اين سيستم مي گذره، به نوعي با مضمون اين جمله مواجه شديم: "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
كلا من اين سيستم رو به اين صورتي كه هست، راهي به سوي بهبود كار سايت نمي بينم و بيشتر احساس مي كنم كه باعث فراري داد خيلي از كاربرها از اين سايت بشه مگر اينكه تعداد فيلترهايي كه براي اين اعتبار دهي صورت مي گيره رو زياد كرد.
بازهم مي گم كه اين فقط نظر من و تجربه كم من هست.
موفق و پيروز و سربلند باشيد.

lastnight19 June 29th, 2010 14:53

اینجوری که پیش می ره ما بعد از یه مدت فقط تعدادی پست بدون نوشته داریم.

lastnight19 June 29th, 2010 14:55

من پیشنهاد می دم هرکس می تونه یک گروه تشکیل بده تا پستهایی که مطابق میلشون نیست رو پاک کنند و یا اینکه پستهایی که می زنند رو از دست گروههای مقابل و رقیب حفظ کنند.

farari June 29th, 2010 15:04

دوستان توجه داشته باشید درتاپیک "راهکار برای ارتقاء...." بنده برای جناب رضا بدون انکه نام شخصی را ببرم گفتم یکی از مدیران تاپیک بدون پیروی از قوانین مشغول تبلیغ برای سایت خود هستند لطفا برخورد کنید.نه نامی بردم نه به شخص خاصی توهین کردم منتها پست بنده را خود اقا رضا پاک کردند حالا فردا دیگر این پست و امثال آن را اقا رضا پاک نمی کنند بلکه اعضا!! زحمتش را می کشند......

نکته مهم:گلادیاتورها خوابتون نبره انتظار بیشتری برای منفی دادن ازتون میره

albertini June 29th, 2010 15:05

منم پیشنهاد میدم حذف پستها حداقل 1 ساعت بعد از درج اون اعمال بشه چون ممکنه بعضیها گروه واکنش سریع تشکیل بدند و پستها

فرصت کافی برای در معرض قضاوت قرار گرفتن پیدا نکنند.

persian_sky June 29th, 2010 15:49

امکانش هست بفهمیم چه کسی رای مثبت یا منفی داده؟

Reza June 29th, 2010 16:17

با سلام

همانطور که بارها گفتم، هیچیک از امکانات سیستم vBulletin را من ابداع نکرده ام و هر یک از این سیستم ها در صدها سایت خارجی و چندین سایت داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

هدف اصلی از راه اندازی سیستم این است که اعضای سایت در مورد پستها قضاوت کنند تا در تمام موارد نیاز نباشد که یک شخص (مدیر سایت) در مورد حذف یا عدم حذف پستها قضاوت کند.

اما تجربه نشان می دهد که برخی دوستان همواره به همه چیز اعتراض دارند و با هر تصمیمی مخالفت می کنند.

- اگر پستهای غیرمفید و حاشیه ساز توسط مدیر سایت حذف شود، می گویند مدیر سایت بدلیل منافع شخصی اجازه طرح حقایق را نمی دهد.
- اگر پستهای نامناسب حذف نشوند، می گویند عدم برخورد مدیر سایت با حاشیه سازان، موجب شده است که اعضای فعال سایت را ترک کنند.
- اگر مدیر سایت شخصا در مورد پستها تصمیم گیری کند، دیکتاتوری حاکم است.
- اگر تصمیم گیری در مورد پستها را به اعضا واگذار کند، مدیر سایت به دنبال ایجاد دو دستگی میان اعضاست تا بتواند حکومت کند!
و این داستان ادامه دارد . . .

من فرومهای فارکسی و غیرفارکسی زیادی را دیده ام. اما متاسفانه اینگونه حواشی فقط در فروم های ایرانی دیده می شود.

در مورد این سیستم هم ظاهرا برخی دوستان می خواهند شرایط کاملا مطابق با میل و نظر خودشان تغییر کند و هنوز اعمال نظر اکثریت برای بسیاری از افراد قابل پذیرش نیست.

متاسفانه این تاپیک نیز به بحثهای بی فایده و غیرمرتبط کشیده شده. لذا تاپیک برای چند روز بسته می شود تا کارایی سیستم را در عمل ببینیم. بعد از طی شدن دوره آزمایشی، در مورد ادامه یا توقف استفاده از این سیستم تصمیم گیری خواهد شد.

موفق باشید

Reza July 4th, 2010 00:43

با سلام

با اقداماتی که ظرف چند روز گذشته برای بهبود سیستم امتیازدهی انجام شد، قابلیت های جدیدی به سیستم اضافه شده و وضعیت ظاهری نمایش امتیازات نیز بهبود یافته.

در حال حاضر عملکرد سیستم به این صورت است:

- اگر امتیاز یک پست به 3- برسد، دکمه های تشکر و نقل قول در پایین پست غیرفعال می شوند.

- اگر امتیاز منفی پست به 5- برسد، پست بسته می شود. اما با کلیک بر روی دکمه http://forum.sarmaye.com/images/butt...lapse_tcat.png که بر روی هدر پست در سمت چپ قرار دارد، پست باز شده و محتوای آن قابل مشاهده است.

- اگر امتیاز منفی پست به 8- برسد محتوای پست نیز مخفی می شود.

نمونه ای از هر یک از این وضعیت ها را در صفحات قبل همین تاپیک می توانید ببینید.

همینجا از فرصت استفاده کرده و از زحمات دوست عزیز جناب فرشاد صارمی فر که در کدنویسی و بهینه سازی سیستم همکاری کردند تشکر و قدردانی می کنم.

m.rezaee July 7th, 2010 12:20

سلام
لطفا این سیستم امتیاز دهی رو برای تایپیکی مثل پرایم که بصورت حرفه ای توسط یه سری مدیریت میشه رو بردارید تا نتونن سلیقشونو به دیگران تحمیل کنن
ضمنا پستهایی که ازشون تشکر میشه یا نقل قول میشه اجازه ویرایش نداشته باشن مثلا از پستی چند نفر تشکر کردن بعد میبینی صاحب پست اونو ویرایش کرده یا حذف کرده
ممنون

isar July 9th, 2010 17:35

ظاهرا هنوز بعضی از دوستان متوجه نشدند که این سیستم برای چیست :huh:

الکی منفی میدن. از هر پستی خوششون نمیاد منفی میدن.

برای مثال این پستها چه مشکلی داشت که منفی گرفت ؟

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

لطفا قسمتی را به این امتیازدهی اضافه کنید که وقتی کاربر امتیاز مثبت یا منفی میدهد، مجبور به ذکر دلیل باشد و اگر دلیلش را تایپ نکرد، یا دلایل خوبی برای امتیاز دادن ارائه نکرد، امتیازش درج نشود.

ضمنا دلایلی که نوشته شده برای سایر کاربران قابل مشاهده باشه

مرسی

abbas67set July 9th, 2010 17:46

سلام
متاسفانه سیستم اعتبار دهی منفی یا مثبت من کار نمیکنه از دوستان کسی چنین مشکلی نداره؟

isar July 9th, 2010 19:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 412263)
ظاهرا هنوز بعضی از دوستان متوجه نشدند که این سیستم برای چیست :huh:

الکی منفی میدن. از هر پستی خوششون نمیاد منفی میدن.

برای مثال این پستها چه مشکلی داشت که منفی گرفت ؟

لطفا قسمتی را به این امتیازدهی اضافه کنید که وقتی کاربر امتیاز مثبت یا منفی میدهد، مجبور به ذکر دلیل باشد و اگر دلیلش را تایپ نکرد، یا دلایل خوبی برای امتیاز دادن ارائه نکرد، امتیازش درج نشود.

ضمنا دلایلی که نوشته شده برای سایر کاربران قابل مشاهده باشه

مرسی

جالبه که بازم امتیاز منفی گرفتم :huh::blink::laugh:

البته نمیخوام بگم پستهای من همه خوبن و نباید منفی بگیرن، اما میخوام بدونم چه چیزی در این پست موجب گرفتن امتیاز منفی میشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟

Hamidwt July 9th, 2010 20:02

متاسفانه این سیستم امتیاز دهی , بخاطر اینکه مشخص هم نیست که امتیاز دهنده کی هست , به راحتی با جناح بندی پست ها میتونن نامرئی بشند , نمیدونم واقعا دلیل استفاده از این سیستم چیه , حالا امتیاز مثبت و منفی یکطرف ولی حذف پست با امتیاز منفی خیلی نامعقول هست , سیستم گزارش دهی vb برای این کار هست که اگر پستی ایراد داره کاربران گذارش میدند و مدیر به صلاح دید خودش پستو حذف میکنه.
حذف پست به عنوان یک ابزار مدیریتی که نباید در اختیار کاربران قرار بگیره , این کار درست نیست و به مرور زمان هم ثابت خواهد شد که درست نیست. توی تاپیک , طرف میاد میگه شماره حساب من اینه چک کنید , بعد میبینیم امتیاز منفی گرفته !!
الان رقابت توی انجمن شده سر اینکه کی بتونه پست هایی که مورد پسندش نیست یا کاربری که باهاش خصومت داره رو حذف کنه یا نه
به هر حال گفتم زمان این موضوع رو ثابت خواهد کرد.

Reza July 9th, 2010 21:02

سلام

البته ممکن است بعضی از دوستان بر اساس اختلاف سلیقه به پستها امتیاز منفی بدهند و امیدوارم این مشکل با گذشت زمان و اشنایی بیشتر اعضاء با سیستم امتیاز دهی و فلسفه وجودی آن، کاهش پیدا کند.

اما با توجه به اینکه برای پنهان شدن یک پست لازم است برآیند امتیازات یک پست به 8- برسد، بعید می دانم تابحال پستی بدون دلیل به امتیاز منفی 8- رسیده و مخفی شده باشد. همچنین بعید می دانم عده ای بر اساس خصومت شخصی یا سازماندهی گروهی، توانسته باشند پستی را حذف کنند. اگر نمونه ای سراغ دارید اعلام کنید.

مثلا در مورد پستهایی که جناب isar لینک دادند، برآیند امتیاز هیچ یک از پستها منفی نشده.

لطفا اگر موردی از استفاده نامناسب از این سیستم را مشاهده کردید، به همراه لینک پست گزارش کنید تا رسیدگی کنم. (ترجیحا از طریق سیستم گزارش پست http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gif)

موفق باشید

isar July 9th, 2010 21:07

سلام

با تشکر از پیگیری شما

اون پست بنده تا منفی 4 هم رسید و نقل قول و تشکر آن حذف شد که به همین دلیل باعث تعجب من شده بود.

باز هم ممنون

ساعت جاري 19:27 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.