انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   انتقادها و پيشنهادها (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1195)

trendfinder July 13th, 2008 05:26

آقا دموکراسی دو طرفه است، چرا ما ایرانی ها فقط یک طرف رو میچسبیم!؟

امیر بابک عزیز اگر اینگونه بود که مشکلی نبود

della July 13th, 2008 09:18

تناپيكهاي مذهبي - آري يا خير ؟

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله amirbabak (پست 208282)
در هر صورت مجدداً از همه دوستان مخالف عاجزانه برادرانه خواهشمندم بگذارند هرکی با اعتقاداتش حال کنه و مطلب بگذاره، هرکی دوست داشت میخونه هر کی هم نه که نه ، مشکلی نیست.:rolleyes:

دوست عزيز

كلاً اين گونه تاپيكهاي مذهبي با قوانين سايت سرمايه مشكل دارند !

هر چند فكر مي كنم كه مديران سايت به خاطر ترس از واكنش افراد مذهبي ، خودشان قوانين خود را زير پا مي گذارند و سايت را دچار خود سانسوري مي كنند ! و اين باعث افت كيفي سايت در آينده خواهد شد .

براي حال كردن با مطالب مذهبي و ديني به اندازه كافي سايتهاي مذهبي هست - فكر نمي كنم اين سايت محل مناسبي براي پاتوق اين افراد باشد .

من يك سوال معمولي و ساده و با رعايت خطوط قرمز در يكي از اين تاپيكها كردم - فردا مطلب من بدون دادن هيچ تذكري از سوي مديران محترم پاك شد ! فكر نمي كنيد اين برخوردها يك سويه باشد ؟

پس يا بايد اين قوانين را اصلاح كرد يا اين تاپيكهاي مشكل آفرين را حذف كرد - شايد بهتر باشد براي اين كار يك راي گيري و نظر سنجي از كاربران سايت بشود .

با سپاس

lastnight19 July 13th, 2008 09:28

نقل قول:

من فقط جواب LastNight عزیز رو میدم که حسابش تو سایت سرمایه از مابقی جبهه گیرنده های طرفدارش سواست:

عزیزم اولاً من به شما خدایی نکرده توهینی کردم!؟ بیراه گفتم!؟ که مرا به خشکه مقدسی، بی ادبیاتی ، بی حساب کتابی و... متهم کردید!
من صرفاً آماری ارایه دادم مبنی بر اینکه زیادی مته به خشخاش نگذارید، بگذارید هرکی با اعتقادات مذهبیش تو همین سایت حال کنه و پست بزنه!

جالبه حکایت شاه بخشیده، شاه قلی نمی بخشه شده است!!
مدیران سایت تا کنون مانع نشدند ولی دوستان....؟؟

من هنوز پست بسیار زیبای شما را در رابطه با مظلومیت امام حسین به یاد دارم.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

نمیتوانم بپذیرم که شما همان شمایید!!؟

در هر صورت مجدداً از همه دوستان مخالف عاجزانه برادرانه خواهشمندم بگذارند هرکی با اعتقاداتش حال کنه و مطلب بگذاره، هرکی دوست داشت میخونه هر کی هم نه که نه ، مشکلی نیست.
:rolleyes:

من اصلاً به اعتقادات کسی کاری ندارم، هرکس هر کاری که دلش خواست بکنه به من ربطی نداره، اصلاً شما برو شب تا صبح توی مسجد بخواب و تارک دنیا بشو و فقط کارت بشه دین و مذهب، من اینجا جلو همه می گم اصلاً به من ربطی نداره، هرکس هم خواست بره بت پرست بشه اونم به من ربطی نداره هرکس هرجای دنیا هرکاری دلش خواست بکنه، من خیلی هنر کنم خودم رو درست کنم.
من صحبتم اینه که چرا باید یه عده نظرات خودشون رو به دیگران تحمیل کنند؟
چرا من باید پستهام حذف بشه یا اصلاً نتونم چیزی بگم ولی یه نفر دیگه بتونه؟
اینجا داره به حقوق من و امثال من توهین می شه، حق من داره پایمال میشه، اصلاً صحبت من سراینکه شما چه اعتقادی دارید نیست، صحبت من اینه که اگه قرار شما بیائید در مورد امام حسین صحبت کنید باید منهم بتونم بیام و در مورد شخص مورد علاقم صحبت کنم، خوب توی جامعه ما نمی شه منهم راضی هستم از قوانینی که وضع شده، قانون قانونه و باید اجرا بشه، ولی اینکه در مورد یکی اجرا بشه و در مورد یکی اجرا نشه من رو عصبی می کنه.
توی قوانین سایت اومده بحث و هرگونه صحبت در مورد مسائل مذهبی ممنوع، اینجا قانون داره در مورد بعضی مثل من اجرا می شه در مورد بعضی مثل شما اجرا نمی شه (شما و من رو بصورت مثال گفتم)، پس شما با ما فرق دارید، شما از ما بهترون هستید، اینجا یه عده به یه عده دیگه ترجیح داده می شوند، من از این ناراضی هستم و شکایت دارم.

مگه فرق من با شما چیه؟ که شما می تونید بیائید در مورد مذهب صحبت کنید ولی من نمی تونم؟

در مورد ادبیات هم خدمتتون عرض کنم که یه چیزهایی در فرهنگ و زبان مادری ما (که ظاهراً شما فراموش کردید) هست که اسمش تشبیهات و استعارات ادبی هست.

در مورد اون پستی هم که زدم شما اگر دقت بفرمائید، اعتراض به کل مراسم عاشورا و تاسواست، که مثلاً خود شما می رید توی عزا داری و دسته و از همین مسائل ولی ما این مشکلات رو داریم که شما ازش بی خبر هستید و اونوقت اینهمه دارید سنگ امام حسین و دین رو به سینه می زنید و اصلاً فراموش کردید که امام حسین چی گفته.

بهزاد اقبالی July 13th, 2008 09:40

از مدیریت محترم تقاضا دارم که هر چه سریعتر فکری به حال موضوعات پیش امده بکنند و از به وجود امدن دوبار حاشیه جلوگیری کنند.

نظر خودم:
ایجاد تاپیک های مذهبی محدود شود.

پ ن:
از مجله هفتگی سرمایه ما دیدن کنید.اقا وحید کولاک کرده

L0RD July 13th, 2008 12:43

متاسفانه بدلیل حاکمیت "ف ی ل ت ر ی ن گ" بر اینترنت ایران ، این دموکراسی نمیتونه 2 طرفه اجرا بشه! پس بهتره اون یکی طرف هم نباشه.چون باعث میشه که مخالفین در این مباحث(بعلت نداشتن اجازه اظهار نظر) در جایی دیگر و موضوع دیگر بیان شود!

مشکلی که نتنها در نت در خود جامعه هم میبینیم که مردم به چندین گروه و حذب تقسیم شدند و فقط یکسری که بنابردلائلی اجازه صحبت دارند همیشه برنده هستند ، که اکثر این افراد با چند سوال کوچک دیگر چیزی برای گفتن نخواهند داشت!

نظر بنده هم حذف کامل دو طرف هست چه مخالف و چه موافق.

مطمئا با اینکار همرنگی دوستان سرمایه بیشتر خواهد شد.

به امید اجرای این مهم در جوامع بزرگتر...

blue_dream_1983 July 13th, 2008 13:32

نقل قول:

.

همه به چیزی دلبستگی دارند و افراد والاتر به چیزهای والاتر اما افراد فرومایه فکر می کنند که افراد والاتر به چیزی دلبستگی ندارند و ظاهربینی افراد فرومایه از سطحی نگری و ریاکاری آنهاست و برپایه هیچ شناخت اخلاقی نیست.

نیچه.

پ.ن: دیگه در این زمینه بحثی ندارم .مرسی.

economic.finance July 13th, 2008 13:47

نقل قول:

من فقط جواب LastNight عزیز رو میدم که حسابش تو سایت سرمایه از مابقی جبهه گیرنده های طرفدارش سواست:

عزیزم اولاً من به شما خدایی نکرده توهینی کردم!؟ بیراه گفتم!؟ که مرا به خشکه مقدسی، بی ادبیاتی ، بی حساب کتابی و... متهم کردید!
من صرفاً آماری ارایه دادم مبنی بر اینکه زیادی مته به خشخاش نگذارید، بگذارید هرکی با اعتقادات مذهبیش تو همین سایت حال کنه و پست بزنه!

جالبه حکایت شاه بخشیده، شاه قلی نمی بخشه شده است!!
مدیران سایت تا کنون مانع نشدند ولی دوستان....؟؟

در هر صورت مجدداً از همه دوستان مخالف عاجزانه برادرانه خواهشمندم بگذارند هرکی با اعتقاداتش حال کنه و مطلب بگذاره، هرکی دوست داشت میخونه هر کی هم نه که نه ، مشکلی نیست.

با سلام دوست عزیز
صحبت سر مخالفت با اعتقادات شما و مخالفت با چیزاهایی که شما با هاش حال میکنی نیست.....صحبت سر این هستش که سیاست در پی گرفته شده در قبال تاپیکهای مذهبی(حالا هر مذهب و دینی،فرقی نمی کنه) سیاست یک بام و دو هواست...همونطور هم که شما اشاره کردید چه خوبه که بجای در پی گرفتن خط مشی یک جانبه از دموکراسی و سیاست دوجانبه استفاده بشه تا این ابهام در بین افرادی مثل ما بوجود نیاد که خدای نکرده بعضی تاپیکها با اینکه خلاف قانون ذکر شده سایت هستند ولی مدیران سایت اونها رو جز استثنائات محسوب می کنند.

ممنون و موفق باشید

پ.ن:من شخصا اعتقاد دارم که حق همه هست که هر عقیده و دینی رو داشته باشند،و این عقیدشون برای بنده محترم هستش...ولی یک سوال دارم؟؟؟..آیا عقاید و افکار من هم برای شما قابل احترام هستش؟؟؟...آیا آزادی که شما در بیان عقاید خود در این سایت و در تاپیکهای مربوطه دارا هستید،من نیز دارا هستم؟؟؟...اگر اینطوریه پس چرا تا حالا اینو ندیدیم؟؟؟؟

lastnight19 July 13th, 2008 13:58

بنظر من اگر واقعاً اصرار و پافشاری بر وجود این گونه تاپیک ها و بحثها هست، مدیران سایت یک تالار اضافه کنند به نام تالار اسلام و تاپیک های مذهبی رو به اونجا منتقل کنند، قوانین اون تاپیک هم به این صورت باشه که هرکس در مورد دین اسلام هرچیزی که از دید مدیران صلاح هست بگه، تالار موضوعات عمومی رو هم کلاً از هرگونه بحث و تاپیک مذهبی خالی کنند و هرکس هرگونه حرفی از دین و مذهب زد تاپیکش حذف بشه.

AmirBabak July 13th, 2008 15:23

من واقعاً متاسفم كه 30 تاپيك مذهبي از ميان 3365 تاپيك(تا اين لحظه) اينقدر جنجال ايجاد كرده طوري كه مني را كه ميانه رو هستم نه متعصب ، در نظر دوستان، خشك مقدس، فرومايه و ... جلوه داده است.
با دلي شكسته از نظرات دوستان از همه بخصوص جناب حامد مدير بردبار بخش آزاد عذر خواهي كرده و بيش از اين باعث دامن زدن به حواشي سايت نميگردم.
:(

Hamed2420 July 13th, 2008 15:37

سلام

با تشکر از تمامی دوستان من باب ارائه راه حل برای تالار موضوعات عمومی.

تمامی نظریات عنوان شده تحت بررسی است. اقدامات لازم با در نظر گرفتن قوانین سایت سرمایه انجام خواهد گرفت.

از دوستان تقاضا میکنم که بحث را خاتمه بدهند چرا که میبینم محیط باز و بدون کنترل باعث درگیری و دلخوری شده است ...

با تقدیم احترام

hamidrezamf July 13th, 2008 16:44

با سلام
ممنونم از مدیران سایت که اجازه دادن این چند روز دوستان نظراتشون رو بگن...
خوشحالم همونطور که انتظار میرفت دوستانی که در تاپیکهای مذهبی فعالیت می کنن و موافق تاپیکها هستن سکوت کردن تا خدای نکرده حاشیه بی موردی به وجود نیاد...پست جناب امیر بابک هم یه جواب منطقی و آماری بود...
اتفاقا" تصور میکنم دلیل رضایت مدیران سایت نسبت به تاپیکهای دینی تا به اینجا همین مورد باشه...تا به حال در انواع تاپیکها با موضوعات مختلف از تاپیکهای علمی تا حتی تاپیکهای با مضمون انساندوستانه حاشیه وجود داشته اما خدا رو شکر تا به اینجا شاهد حاشیه خاصی در تاپیکهای دینی نبودیم ...چون معمولا" اگر سوال یا موضوع مخالفی تو این تاپیکها مطرح شده دوستان سعی کردن با آرامش و بدون خارج شدن از حیطه ادب پاسخ بدن تا حاشیه ای هر چند کوچیک به وجود نیاد...همونطور که اینجا هم همین کار رو انجام دادن..
چنین رفتاری مدیران سایت رو مجاب کرده که این تاپیکها جای بحث و جدل نیست و بیشتر جنبه اخلاقی داره...
اگر پیگیر مطالب تاپیکهای مذهبی بوده باشید, حتما" مشاهده کردید که بیش از 90% پستها شعرهای زیبا یا کلمات قصار هست و خیلی کم دیده شده که مسایل دینی مستقیما" مطرح بشه تا خدای نکرده تصور نشه که تحمیل عقیده ای مد نظر هست...
از تمام دوستانی که چه این چند روز در این تاپیک و چه در تاپیکهای مذهبی از حیطه ادب خارج نشدن و از ایجاد حاشیه برای سرمایه جلوگیری کردن ممنونم...
موفق باشید...

پی نوشت : متاسفانه چند پست قبل پستی زده شد که تاسف آور بود...باور کنید 4, 5 بار خوندم ولی نمی تونستم دلیل اینگونه توهین رو بفهمم...کمتر تا حالا دیده بودم تو سرمایه اینقدر راحت به کسی توهین بشه...متاسفم..ممنون از جناب امیر بابک که بزرگی کردن و جواب هم وزن پست این شخص رو ندادن...ممنون:)

Chichest July 13th, 2008 18:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hamidrezamf (پست 208386)
با سلام
ممنونم از مدیران سایت که اجازه دادن این چند روز دوستان نظراتشون رو بگن...
خوشحالم همونطور که انتظار میرفت دوستانی که در تاپیکهای مذهبی فعالیت می کنن و موافق تاپیکها هستن سکوت کردن تا خدای نکرده حاشیه بی موردی به وجود نیاد...پست جناب امیر بابک هم یه جواب منطقی و آماری بود...
اتفاقا" تصور میکنم دلیل رضایت مدیران سایت نسبت به تاپیکهای دینی تا به اینجا همین مورد باشه...تا به حال در انواع تاپیکها با موضوعات مختلف از تاپیکهای علمی تا حتی تاپیکهای با مضمون انساندوستانه حاشیه وجود داشته اما خدا رو شکر تا به اینجا شاهد حاشیه خاصی در تاپیکهای دینی نبودیم ...چون معمولا" اگر سوال یا موضوع مخالفی تو این تاپیکها مطرح شده دوستان سعی کردن با آرامش و بدون خارج شدن از حیطه ادب پاسخ بدن تا حاشیه ای هر چند کوچیک به وجود نیاد...همونطور که اینجا هم همین کار رو انجام دادن..
چنین رفتاری مدیران سایت رو مجاب کرده که این تاپیکها جای بحث و جدل نیست و بیشتر جنبه اخلاقی داره...
اگر پیگیر مطالب تاپیکهای مذهبی بوده باشید, حتما" مشاهده کردید که بیش از 90% پستها شعرهای زیبا یا کلمات قصار هست و خیلی کم دیده شده که مسایل دینی مستقیما" مطرح بشه تا خدای نکرده تصور نشه که تحمیل عقیده ای مد نظر هست...
از تمام دوستانی که چه این چند روز در این تاپیک و چه در تاپیکهای مذهبی از حیطه ادب خارج نشدن و از ایجاد حاشیه برای سرمایه جلوگیری کردن ممنونم...
موفق باشید...

پی نوشت : متاسفانه چند پست قبل پستی زده شد که تاسف آور بود...باور کنید 4, 5 بار خوندم ولی نمی تونستم دلیل اینگونه توهین رو بفهمم...کمتر تا حالا دیده بودم تو سرمایه اینقدر راحت به کسی توهین بشه...متاسفم..ممنون از جناب امیر بابک که بزرگی کردن و جواب هم وزن پست این شخص رو ندادن...ممنون:)

8. بحث در مورد دین، سیاست، مذهب، مقدسات، قومیتها و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن(چه موافق و چه مخالف)، هیچ کمکی در راستای نیل به اهداف فنی سایت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

hamidrezamf July 13th, 2008 18:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Chichest (پست 208397)
8. بحث در مورد دین، سیاست، مذهب، مقدسات، قومیتها و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن(چه موافق و چه مخالف)، هیچ کمکی در راستای نیل به اهداف فنی سایت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

دوست عزیز
ضمن احترام, من هم مثل شما و سایر دوستان قوانین رو خوندم...
مطلب قبلی من رو هم اگر کامل مطالعه کرده باشید دقیقا" راجع به همین موضوع بود که بچه هایی که تو تاپیکهای مذهبی فعالیت دارن به صورت کاملا" آگاهانه از ایجاد و شروع بحث مذهبی همیشه جلوگیری کردن تا به قانونی که تعیین شده احترام گذاشته باشن..
مطمئن باشید اگر کوچکترین بحث و جدلی تو تاپیکهای مذکور تا حالا شکل گرفته بود مدیران سایت برای جلوگیری از خارج شدن از قانون همونطور که جاهای دیگه فورا" تذکر دادن و حتی تاپیک رو قفل کردن , اینجا هم اقدام میکردن...ولی حتی تذکر هم تا حالا داده نشده, به همون دلیلی که عرض کردم , یعنی جلوگیری آگاهانه بچه های فعال این تاپیکها از شروع همون بحث هایی که تو قانونی که شما نقل قول کردید گفته شده ...وگرنه مطمئن باشید مدیران سایت از من و شمایی که یه عضو معمولی این سایت هستیم بیشتر به قوانین و اجرای اون اهمیت میدن...
موفق باشید...

trendfinder July 13th, 2008 19:06

بنده نظر خودم رو در رابطه با اون قسمت از صحبت های دوستان که فرمودند ایجاد تاپیکهای مذهبی خلاف قوانین سایت می باشد عرض میکنم:
من فکر میکنم هیچ مدیری دوست ندارد قوانینی که با عث منسجم شدن سیستمش میگردد و از هر گونه پراکندگی جلوگیری می کند زیر پا بذارد و یه عده افراد خاص اجازه دهد به راحتی این قوانین رو زیر پا بذارند.
پس چرا این اتفاق می افتد؟
در جایی که به راحتی نوشته شدن یک خط چند حرفی یک سایت به وزینی این سایت میتواند از لیست سایتهای مجاز به لیست سایت های غیر مجاز منتقل شود ( سالها زحمت و خون دل خوردن افراد نخبه) اجازه دادن به یک بوته پیچک که سعی میکنه بپیچه و بالا بره منطقی به نظر میاد. امیدوارم این بوته اونقدر رشد نکنه که درخت اصلی رو خشک کنه.
در اخر عرایضم ذکر این نکته رو ضروری میدونم اگر خوب توجه کرده باشید در هیچ کجای تالار که بحث بر سر استراتژی و ... میباشد دلخوری پیش نمیاد . ولی این اتفاق خیلی ساده در چند پست افتاد. چرا؟ چون تفرقه و دور افتادن در ذات این گونه مباحث است.

پ ن : این جملات فقط نظر بنده بود و سخن گفتن از زبان کس دیگری نبود. اصولا بنده در چنین جایگاهی قرار ندارم.

Hamed2420 July 13th, 2008 19:37

بیاد دارم که چندین بار در تاپیک های مذهبی بحث های کوچکی پیش آمد ولی طبق بند 8 قوانین سایت آنها را حذف کردم.

نمیدونم چرا دوستان توجه به کلمه بحث نمیکنند و از این بابت متعجبم

به هر حال در صدد ترکیب موضوعات مذهبی با هم هستم (طبق پست آماری جناب amirbabak) تا تعداد این تاپیک ها کاهش پیدا کنه و سعی در مرتب نگاه داشتن این تاپیک ها خواهم کرد. کار دیگری هم مانند حذف این تاپیک ها به ذهنم نمیرسه چرا که مباحث به هیچ عنوان مغایرتی با قوانین سایت سرمایه ندارند و همانطور که در پست های قبلی ام ذکر کردم نه عامل فشاری در این تاپیک ها وجود داره و نه به کسی توهین میشه و هم اینکه موضوعات اخلاقی هستند. بحثی هم اگر پیش بیاد به سرعت حذف خواهد شد.

با تشکر

lastnight19 July 13th, 2008 21:19

جهت اطلاع دوستان عرض کنم که هیچ وقت توی تاپیک های مذهبی مشکلی پیش نمی یاد چون آقا حامد قبل از پیش اومدن مشکل پست مربوطه رو پاک می کنند.

اگر فقط قضیه جنبه اظهار نظره پس بقیه هم باید بتونند نظر خودشون رو بگویند، من یک دوست سنی دارم که اگه موافق باشین می تونم در مورد خوبی های شمر و یزید و بدی های دشمن مقابلشون که دوستان در موردش تاپیک می زنند تا دلتون بخواد ازش کتاب بگیرم و اینجا تاپیک بزنم و پست ایجاد کنم (البته فقط شمر و یزید نیستند، کتاب در این مورد زیاده که اگر یه خط از هرکدوم نوشته بشه فکر کنم دوستان ...).

در هر صورت من هم مثل بقیه یه استفاده کننده از این سایت هستم، فقط احساس می کنم که اینجا کاربران درجه یک و دو داریم، اینجا تبعیض هست.

من و سایر دوستان که مخالف این تاپیک ها هستیم درجه دو هستیم و سایر دوستان که موافق هستند درجه یک هستند، اینجا برتری افراد براساس تجربه و دانشی که دارند نیست براساس دین و مذهبه.

della July 13th, 2008 21:44

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 208425)
جهت اطلاع دوستان عرض کنم که هیچ وقت توی تاپیک های مذهبی مشکلی پیش نمی یاد چون آقا حامد قبل از پیش اومدن مشکل پست مربوطه رو پاک می کنند.
من و سایر دوستان که مخالف این تاپیک ها هستیم درجه دو هستیم و سایر دوستان که موافق هستند درجه یک هستند، اینجا برتری افراد براساس تجربه و دانشی که دارند نیست براساس دین و مذهبه.

دوست عزيز

كاملاً با شما موافقم - متاسفانه نظر مديريت سايت اين است كه يك عده خاص حق زدن تاپيك در مورد علايق مذهبي خودشان را دارند ولي هيچ شخصي نمي تواند در آن تاپيك اظهار نظر مخالفي بكند و يا مطلبي بنويسد ! و حتي تاپيكي براي نظرات و عقايد شخصي خود بزنند !
اين يعني قائل شدن حق آزادي بيان براي فقط يك عده خاص كه همه تريبونهاي اين مملكت را هم در دست دارند و تبعيض و سانسور در مورد ديگران ! :(

economic.finance July 13th, 2008 21:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 208425)
اگر فقط قضیه جنبه اظهار نظره پس بقیه هم باید بتونند نظر خودشون رو بگویند، من یک دوست سنی دارم که اگه موافق باشین می تونم در مورد خوبی های شمر و یزید و بدی های دشمن مقابلشون که دوستان در موردش تاپیک می زنند تا دلتون بخواد ازش کتاب بگیرم و اینجا تاپیک بزنم و پست ایجاد کنم (البته فقط شمر و یزید نیستند، کتاب در این مورد زیاده که اگر یه خط از هرکدوم نوشته بشه فکر کنم دوستان ...).

در هر صورت من هم مثل بقیه یه استفاده کننده از این سایت هستم، فقط احساس می کنم که اینجا کاربران درجه یک و دو داریم، اینجا تبعیض هست.

Exactly true
واقعا اگر مشکلی پیش نمیاد من هم دوست دارم در مورد پیامبر اسلام و خداشناسی و دین یک مطلب بزارم بدون حاشیه...ولی بجای اینکه این مطلب از طرف فردی مثل علامه مجلسی باشه می خوام از طرف یکی مثل سروش اون مطلب رو بزارم...حالا می خوام از دوستانی که میگن دموکراسی دوطرفه اینجا برقراره بپرسم که آیا اگرمن اینکار رو بکنم تاپیکم حذف نیمشه؟؟؟؟...آیا اخطار از طرف مدیریت سایت نمی گیرم؟؟؟....آیا بن نمیشم؟؟؟؟

پس حق بدید که در ما احساس تبعیض وجود داشته باشه

ممنون و موفق باشید

Reza July 13th, 2008 22:43

سلام

متاسفم که مجبورم برخی نکات بدیهی رو یادآوری کنم:

۱- گردانندگان سایت سرمایه در کشور ایران زندگی می کنند. اکثر مخاطبان این سایت نیز از ایران به سایت دسترسی دارند. به همین دلیل ناچاریم قوانین کشور را رعایت کنیم. در غیر اینصورت سایت با مشکل مواجه خواهد شد.

۲- مسئولیت مطالب مطرح شده در هر سایت، بر عهده مدیر سایت می باشد. جدیدا طرحی در مجلس مطرح شده که مجازات بسیار سنگینی برای افرادی که هرگونه فعالیت اینترنتی غیر اخلاقی و غیر دینی داشته باشند تعیین شده. حتی این افراد محا رب شناخته شده و با صدور حکم اعد ام مواجه خواهد شد.

من حاضر نیستم مسئولیت طرح موضوعات خطرناک (و در عین حال بی فایده) رو بپذیرم. هدف من از راه اندازی این سایت، ایجاد محیطی دوستانه برای بحث و تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بود، نه درج موضوعات سیاسی و مذهبی!

آیا از دوستان کسی هست که مسئولیت مطالب سیاسی و مذهبی درج شده در سایت رو بپذیره؟ اگر پاسخ مثبته، ظرف چند روز آینده به اتفاق ایشان متنی تهیه و برای گواهی امضاء به یک دفتر خانه رسمی مراجعه می کنیم و تمام مسئولیت تاپیکهای غیر فنی رو به این دوست عزیز منتقل می کنیم. بلافاصله پس از امضای این سند، درج هرگونه مطلب سیاسی و مذهبی در سایت آزاد خواهد بود . . .

نوشتن مطالب سیاسی و غیر مذهبی با نام کاربری ناشناس، اقدام شجاعانه ای به نظر نمی رسه.

امیدوارم بجای بحثهای بیهوده و هدر دادن وقت و انرژی همدیگر، به فعالیتهای مفیدتری بپردازیم.

با احترام
رضا

economic.finance July 13th, 2008 23:46

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 208458)
سلام

متاسفم که مجبورم برخی نکات بدیهی رو یادآوری کنم:

۱- گردانندگان سایت سرمایه در کشور ایران زندگی می کنند. اکثر مخاطبان این سایت نیز از ایران به سایت دسترسی دارند. به همین دلیل ناچاریم قوانین کشور را رعایت کنیم. در غیر اینصورت سایت با مشکل مواجه خواهد شد.

۲- مسئولیت مطالب مطرح شده در هر سایت، بر عهده مدیر سایت می باشد. جدیدا طرحی در مجلس مطرح شده که مجازات بسیار سنگینی برای افرادی که هرگونه فعالیت اینترنتی غیر اخلاقی و غیر دینی داشته باشند تعیین شده. حتی این افراد محا رب شناخته شده و با صدور حکم اعد ام مواجه خواهد شد.

من حاضر نیستم مسئولیت طرح موضوعات خطرناک (و در عین حال بی فایده) رو بپذیرم. هدف من از راه اندازی این سایت، ایجاد محیطی دوستانه برای بحث و تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بود، نه درج موضوعات سیاسی و مذهبی!
آیا از دوستان کسی هست که مسئولیت مطالب سیاسی و مذهبی درج شده در سایت رو بپذیره؟ اگر پاسخ مثبته، ظرف چند روز آینده به اتفاق ایشان متنی تهیه و برای گواهی امضاء به یک دفتر خانه رسمی مراجعه می کنیم و تمام مسئولیت تاپیکهای غیر فنی رو به این دوست عزیز منتقل می کنیم. بلافاصله پس از امضای این سند، درج هرگونه مطلب سیاسی و مذهبی در سایت آزاد خواهد بود . . .

نوشتن مطالب سیاسی و غیر مذهبی با نام کاربری ناشناس، اقدام شجاعانه ای به نظر نمی رسه.

امیدوارم بجای بحثهای بیهوده و هدر دادن وقت و انرژی همدیگر، به فعالیتهای مفیدتری بپردازیم.

با احترام
رضا

Exactly true دوست من
دقیقا،این سایت همونطور شما فرمودید برای بحث تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بوجود اومده(و من بشخصه برای زحماتی که میکشید بسیار احترام قائلم و بسیار از شما تشکر می کنم) نه در زمینه های مذهبی و سیاسی....خوب پس بهتر نیست که حالا که اینطوره در مورد هر موضوع مذهبی و در مورد هر دینی این مورد رعایت بشه؟؟؟؟...و یا اینکه شما رو مجبور کردند که در مورد اسلام و تشیع بایدحتما مطالبی رو در این سایت درج کنید و گرنه این سایت رو می بندند؟؟؟؟؟...آیا چنین چیزی به شما گفته شده؟؟؟؟...اگر اینطور هستش که من بشخصه از شما معذرت می خوام و دیگه هم اصراری سر این موضوع ندارم...ولی اگر اینطوری نباشه،بهتر نیست که برای رعایت تعادل و جلوگیری از دلخوری اون تاپیکها هم مشمول قوانین و خط مشی این سایت بشوند؟؟؟(یعنی اگر گفتگو و صحبت درباره دین مممنوع هستش در مورد همه ادیان این موضوع صدق کنه.)

ممنون و موفق باشید

پ.ن:آقا رضا بنده مشکلات و محدودیتهایی که ذکر کردید رو کاملا درک می کنم،چونکه خودم هم ساکن همین کشور هستم،مسلمان هستم و شیعه هستم...از همه زحماتی هم که متقبل می شوید برای گرداندن این سایت(چه از نظر وقت چه از نظر مالی ) هم کاملا آگاه هستم و کار شما را، در بوجود چنین محلی مناسبی برای بحث و گفتگو در مورد بازارهای مالی،کاملا ارج می نهم و بسهم خودم بسیار سپاسگذارم...ولی لپ کلام و جان کلام صجتهای بنده و دوستان این هستش که ،همونطور که خودتون گفتید بهتر این سایت بکار اصلی خودش بپردازه بجای انکه محل تبلیغات و مدح و ثناگویی دین اسلام و شیعه بشه(برای اینکار سایتهای بسیاری وجود دارند ) و این موضوع محل اختلاف و بوجود آمدن احساس تبعیض بشه

بهر حال این حرف بنده برای حذف تاپیکهای مذهبی(که در راستای اهداف و قوانین این سایت نیستند) و یا انتقال اونها به یک تالار دیگه ، یک پیشنهاد هستش...وگرنه کیه که ندونه صلاح ملک خویش خسروان دانند و این حق شما بعنوان صاحب سایت هستش که هر مطلبی که خواستید رو اجازه بدید تا در اینجا بیان بشه و هر مطلب رو که دوست نداشته باشید حذف کنید.

Reza July 14th, 2008 09:15

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله economic.finance (پست 208482)
Exactly true دوست من
دقیقا،این سایت همونطور شما فرمودید برای بحث تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بوجود اومده(و من بشخصه برای زحماتی که میکشید بسیار احترام قائلم و بسیار از شما تشکر می کنم) نه در زمینه های مذهبی و سیاسی....خوب پس بهتر نیست که حالا که اینطوره در مورد هر موضوع مذهبی و در مورد هر دینی این مورد رعایت بشه؟؟؟؟...و یا اینکه شما رو مجبور کردند که در مورد اسلام و تشیع بایدحتما مطالبی رو در این سایت درج کنید و گرنه این سایت رو می بندند؟؟؟؟؟...آیا چنین چیزی به شما گفته شده؟؟؟؟...اگر اینطور هستش که من بشخصه از شما معذرت می خوام و دیگه هم اصراری سر این موضوع ندارم...ولی اگر اینطوری نباشه،بهتر نیست که برای رعایت تعادل و جلوگیری از دلخوری اون تاپیکها هم مشمول قوانین و خط مشی این سایت بشوند؟؟؟(یعنی اگر گفتگو و صحبت درباره دین مممنوع هستش در مورد همه ادیان این موضوع صدق کنه.)

ممنون و موفق باشید

پ.ن:آقا رضا بنده مشکلات و محدودیتهایی که ذکر کردید رو کاملا درک می کنم،چونکه خودم هم ساکن همین کشور هستم،مسلمان هستم و شیعه هستم...از همه زحماتی هم که متقبل می شوید برای گرداندن این سایت(چه از نظر وقت چه از نظر مالی ) هم کاملا آگاه هستم و کار شما را، در بوجود چنین محلی مناسبی برای بحث و گفتگو در مورد بازارهای مالی،کاملا ارج می نهم و بسهم خودم بسیار سپاسگذارم...ولی لپ کلام و جان کلام صجتهای بنده و دوستان این هستش که ،همونطور که خودتون گفتید بهتر این سایت بکار اصلی خودش بپردازه بجای انکه محل تبلیغات و مدح و ثناگویی دین اسلام و شیعه بشه(برای اینکار سایتهای بسیاری وجود دارند ) و این موضوع محل اختلاف و بوجود آمدن احساس تبعیض بشه

بهر حال این حرف بنده برای حذف تاپیکهای مذهبی(که در راستای اهداف و قوانین این سایت نیستند) و یا انتقال اونها به یک تالار دیگه ، یک پیشنهاد هستش...وگرنه کیه که ندونه صلاح ملک خویش خسروان دانند و این حق شما بعنوان صاحب سایت هستش که هر مطلبی که خواستید رو اجازه بدید تا در اینجا بیان بشه و هر مطلب رو که دوست نداشته باشید حذف کنید.

با سلام و تشکر از شما

کاملا متوجه منظور شما هستم. کسی ما رو مجبور نکرده که در مورد اسلام و شیعه مطلب در سایت نوشته بشه. اما عدم حذف تاپیکهای مورد نظر شما، چند علت داره:

1- پیش فرض ما این است که هر کاربر می تواند مطالب مورد علاقه خود را در سایت درج کند، مگر اینکه مطالب برای سایت خطر آفرین باشد. با توجه به اینکه تاپیکهای مذکور خطری برای سایت ایجاد نمی کنند، ما هم با این تاپیکها برخورد نکردیم.

2- در سایت سرمایه الزامی برای مشاهده تاپیکها توسط اشخاص وجود ندارد و هر شخصی می تواند با توجه به علایق خود، برخی تاپیکها را اصلا مطالعه نکند. لذا وجود این تاپیکها مزاحمتی ایجاد نمی کند و حقی را از کسی ضایع نمی کند. (امیدوارم برخورد ما مانند برخی افراد نباشد که چون مثلا خودشان با موسیقی مخالف هستند، اجازه نمی دهند در شهر کنسرت موسیقی برگزار شود!)

3- معیار و ملاک برای تاپیکهای مضر و خطرناک تا حدود زیادی مشخص است. اما برای تاپیکهای مورد نظر شما، معیار دقیقی وجود ندارد. بعنوان نمونه:

آیا تاپیک "محرم و نوحه خوانی" باید حذف شود؟

تاپیک تبریک اعیاد اسلامی (که بر اساس تقویم کشور ما، تعطیل رسمی هستند) چطور؟

آیا تاپیکهای "نون حلال"، "فارکس در رادیو معارف" و "استفتائیه در مورد بازار فارکس" که بطور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با فارکس هستند نیز باید حذف شوند؟

حتی تاپیکهای دعا و نیایش مانند "هر روز به سوی تو می آیم" و "سلام خدا" و . . . چطور؟

آیا اگر تاپیکهای فوق حذف شود، مشکل بطور کامل برطرف می شود؟ اگر چند ماه بعد، یکی از دوستان از ما بخواهد مثلا "به نام خدا" را از اول تمام تاپیکها حذف کنیم، آیا ما باید این درخواست را اجرا کنیم؟

می بینیم که در این مورد معیار مشخصی وجود ندارد. ممکن است نظر شما حذف برخی از این تاپیکها و باقی ماندن برخی دیگر باشد. اما آیا همه افراد در این مورد با شما هم نظر هستند؟

اگر در خصوص موارد بالا اتفاق نظر وجود داشته باشد، معیارها کاملا مشخص باشد و با اجرای آن معیارها نظر اکثریت کاربران جلب شود، قطعا ما هم از این موضوع استقبال می کنیم. زیرا همانطور که در بالا نوشتم، هدف اصلی ما فراهم کردم محیطی آرام و دوستانه برای تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بوده است و از هر ایده ای که ما را در رسیدن به این هدف یاری کند، استقبال می کنیم.

با احترام
رضا

Desire July 14th, 2008 10:22

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Hamed2420
با سلام

دو تاپیک "سلام خدا" و "هر روز به سوی تو می آیم" با یکدیگر ترکیب شدند.

این کار در راستای منظم کردن تاپیک های تالار موضوعات عمومی صورت گرفته است.

با تقدیم احترام

سلام جناب مدیر
ممنون می شوم اگر تاپیک هر روز به سوی تو می آیم را به حالت اول برگردانید .
این تاپیک در واقع متن کامل و دقیق و کلمه به کلمه یک کتاب است که با این لطف شما دیگر .......
اگر دقت کرده باشید خوانندگان این تاپیک به خاطر همین موضوع به ندرت پستی بین پستهای من می زدند تا انسجام کتاب حفظ شود .
من اینکار را 29 آبان شروع کردم , 4 ماه دیگر کتاب تکمیل می شود و دیگر مصدع اوقات شما و اعضا شاکی سایت نمی شوم .
با این نظم بخشی شما کار 8 ماه من تخریب شد ,
نمی خواهم این کار را اینجا رها کنم , ......

متشکرم

Hamed2420 July 14th, 2008 10:31

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Desire (پست 208544)
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Hamed2420
با سلام

دو تاپیک "سلام خدا" و "هر روز به سوی تو می آیم" با یکدیگر ترکیب شدند.

این کار در راستای منظم کردن تاپیک های تالار موضوعات عمومی صورت گرفته است.

با تقدیم احترام

سلام جناب مدیر
ممنون می شوم اگر تاپیک هر روز به سوی تو می آیم را به حالت اول برگردانید .
این تاپیک در واقع متن کامل و دقیق و کلمه به کلمه یک کتاب است که با این لطف شما دیگر .......
اگر دقت کرده باشید خوانندگان این تاپیک به خاطر همین موضوع به ندرت پستی بین پستهای من می زدند تا انسجام کتاب حفظ شود .
من اینکار را 29 آبان شروع کردم , 4 ماه دیگر کتاب تکمیل می شود و دیگر مصدع اوقات شما و اعضا شاکی سایت نمی شوم .
با این نظم بخشی شما کار 8 ماه من تخریب شد ,
نمی خواهم این کار را اینجا رها کنم , ......

متشکرم

با سلام و عرض معذرت از اشتباهی که انجام دادم

شما فعالیت خود را در تاپیک مورد اشاره ادامه بدید، بنده تاپیک را مجدداً جدا خواهم کرد.

موفق باشید

economic.finance July 14th, 2008 10:39

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 208535)
با سلام و تشکر از شما

کاملا متوجه منظور شما هستم. کسی ما رو مجبور نکرده که در مورد اسلام و شیعه مطلب در سایت نوشته بشه. اما عدم حذف تاپیکهای مورد نظر شما، چند علت داره:

1- پیش فرض ما این است که هر کاربر می تواند مطالب مورد علاقه خود را در سایت درج کند، مگر اینکه مطالب برای سایت خطر آفرین باشد. با توجه به اینکه تاپیکهای مذکور خطری برای سایت ایجاد نمی کنند، ما هم با این تاپیکها برخورد نکردیم.

2- در سایت سرمایه الزامی برای مشاهده تاپیکها توسط اشخاص وجود ندارد و هر شخصی می تواند با توجه به علایق خود، برخی تاپیکها را اصلا مطالعه نکند. لذا وجود این تاپیکها مزاحمتی ایجاد نمی کند و حقی را از کسی ضایع نمی کند. (امیدوارم برخورد ما مانند برخی افراد نباشد که چون مثلا خودشان با موسیقی مخالف هستند، اجازه نمی دهند در شهر کنسرت موسیقی برگزار شود!)

3- معیار و ملاک برای تاپیکهای مضر و خطرناک تا حدود زیادی مشخص است. اما برای تاپیکهای مورد نظر شما، معیار دقیقی وجود ندارد. بعنوان نمونه:

آیا تاپیک "محرم و نوحه خوانی" باید حذف شود؟

تاپیک تبریک اعیاد اسلامی (که بر اساس تقویم کشور ما، تعطیل رسمی هستند) چطور؟

آیا تاپیکهای "نون حلال"، "فارکس در رادیو معارف" و "استفتائیه در مورد بازار فارکس" که بطور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با فارکس هستند نیز باید حذف شوند؟

حتی تاپیکهای دعا و نیایش مانند "هر روز به سوی تو می آیم" و "سلام خدا" و . . . چطور؟

آیا اگر تاپیکهای فوق حذف شود، مشکل بطور کامل برطرف می شود؟ اگر چند ماه بعد، یکی از دوستان از ما بخواهد مثلا "به نام خدا" را از اول تمام تاپیکها حذف کنیم، آیا ما باید این درخواست را اجرا کنیم؟

می بینیم که در این مورد معیار مشخصی وجود ندارد. ممکن است نظر شما حذف برخی از این تاپیکها و باقی ماندن برخی دیگر باشد. اما آیا همه افراد در این مورد با شما هم نظر هستند؟

اگر در خصوص موارد بالا اتفاق نظر وجود داشته باشد، معیارها کاملا مشخص باشد و با اجرای آن معیارها نظر اکثریت کاربران جلب شود، قطعا ما هم از این موضوع استقبال می کنیم. زیرا همانطور که در بالا نوشتم، هدف اصلی ما فراهم کردم محیطی آرام و دوستانه برای تبادل نظر در زمینه بازارهای مالی بوده است و از هر ایده ای که ما را در رسیدن به این هدف یاری کند، استقبال می کنیم.

با احترام
رضا

با سلامی دوباره
در اول باید بگم که بسیار از شما ممنونم آقا رضا که بسیار با حوصله با موضوع برخورد می کنید و بسیار منطقی در صدد پاسخگویی هستید(با وجود اینکه شاید مشکلات و کارهای بسیار دیگری داشته باشید.)
ولی فکر کنم بنده نتونستم منظورمو بدرستی بیان کنم...حرف من این نیست که چون تاپیکهای اسلامی برای سایت خطرناک هستند باید حذف بشوند و یا اینکه چون من مخالف ادعیه و نیایش هستم باید تاپیکها حذف بشوند(هر چند که من بشخصه مخالف دعا و نیایش نیستم)...صحبت من سر این هستش که شما قانونی گذاشتید و می گویید که همه شامل این قانون می شوند همه باید این قوانین رو رعایت کنند...خوب من و بقیه دوستان هم می گیم اگر اینطور هستش پس تاپیکهای اسلامی هم باید شامل قانون شما بشوند(طبق قانون تالارهای عمومی که گفتید:هرگونه صحبت و بحث در مورد مسایل مذهبی و دینی ممنوع می باشد)....ولی متاسفانه دیده میشه که این تاپیکها با یک تفسیر و برداشت آزاد از قانون ذکر شده و با استثنا خوندن اونها،از این قانون مستثنی می شوند...اینجاست که بحث دلخوری و اینکه احساس کاربر درجه 2 بودن به آدم دست می ده......اینجاست که میگم سیاست شما سیاست یک بام و دو هواست...از طرفی گفته میشه قانون باید در همه موارد اجرا بشه و از طرفی شنیده میشه در این مورد چون برای سایت ضرری ایجاد نمیشه پس میشه این مورد رو مستثنی کرد
خوب ممکنه شما بگید صلاح ملک خویش خسروان دانند،که اگر اینطور باشه من دیگه با شما اصلا بحث نکرده و دربست حرف شما رو قبول می کنم...ولی اگر طرفدار ایجاد تفاهم بین کاربرها هستید لطفا روی این موضوع تامل بیشتری بفرمایید.

ممنون و موفق باشید

پ.ن:یک نکته:الان شما تالاری زدید به نام تالار اعضا که تاپیکها و پستهایی که ممکنه برای سایت مشکل ایجاد کنند رو به اونجا منتقل کردید...خوب اگر اینطور هستش و در اون تالار مشکلی از نظر ف.ی.ل.ت.ر.ی.ن.گ سایت رو تهدید نمی کنه،و طبق صحبت اخیر شما مبنی بر اینکه هر مطلبی که سایت رو از این نظر تهدید نکنه می تونه اینجا بیان بشه(حتی اگر خلاف قوانین سایت باشه) با یان تفاصیل آیا من هم می تونم هر چه دلم خواست اونجا بفرستم؟؟؟؟؟(البته من چنین کاری نمی خوام بکنم بلکه سوال من جنبه جلب کردن توجه شما به موضوع سیاست یک بام و دو هوا در پیش گرفته شده رو داره )...بطور مثال در قوانین اومده که ارسال عکسهای غیر اخلاقی ممنوع می باشد(یادمه چند وقت پیش حتی عکس یک بچه رو بخاطر اینکه اون عکس مشکل اخلاقی داشت حذف کردند!!!!)،خوب حالا اگر تاپیک عکسهای جالب رو به تالار اعضا منتقل کنیم آیا میشه اون عکسها رو صرف اینکه دیگه خطری سایت رو تهدید نمی کنه فرستاد؟؟؟؟؟ یا اینکه اون قانون رو بخاطر احترام به مخاطبان این سایت (که همشون بخاطر فارکس و بازارهای مالی اینجا هستند نه بخاطر چنین کارهایی) و جلوگیری از انحراف سایت از اهداف تخصصیش،وضع کردید؟؟؟؟

Desire July 14th, 2008 10:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Hamed2420 (پست 208548)
با سلام و عرض معذرت از اشتباهی که انجام دادم

شما فعالیت خود را در تاپیک مورد اشاره ادامه بدید، بنده تاپیک را مجدداً جدا خواهم کرد.

موفق باشید

متشکرم

Reza July 14th, 2008 10:55

با سلام به جناب economic.finance

امیدوارم با من هم عقیده باشید که مرزبندی قطعی و مشخص میان تاپیکهای خطرناک و غیر خطرناک وجود ندارد. حتی فی*لتر کنندگان وب سایتها هم معیارهای مشخصی برای این موضوع ندارند. به همین دلیل ما ناچار شدیم برخی تاپیکهای کمتر خطرناک!! را به تالار اعضا منتقل کنیم. اگر شما یا هر یک از دوستان می تواند معیاری جامع و کامل برای تشخیص تاپیکهای خطرناک و مشکل ساز از تاپیکهای غیرخطرناک تدوین کند، یا از معیارهای مورد نظر مسئولان مربوطه اطلاع کامل دارد، موجب امتنان خواهد بود که این معیارها را در اختیار ما قرار بدهد تا بتوانیم بر اساس آن سایت را به نحو بهتری اداره کنیم.

ضمنا من پاسخ شما را بطور کامل در پست قبلی دادم و دلایل را توضیح دادم. از شما درخواست می کنم یکبار دیگر نوشته فوق را مطالعه فرمائید و حداقل به بند 3 نوشته بنده پاسخ بدهید.

با تشکر

economic.finance July 14th, 2008 12:12

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 208556)
با سلام به جناب [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

امیدوارم با من هم عقیده باشید که مرزبندی قطعی و مشخص میان تاپیکهای خطرناک و غیر خطرناک وجود ندارد. حتی فی*لتر کنندگان وب سایتها هم معیارهای مشخصی برای این موضوع ندارند. به همین دلیل ما ناچار شدیم برخی تاپیکهای کمتر خطرناک!! را به تالار اعضا منتقل کنیم. اگر شما یا هر یک از دوستان می تواند معیاری جامع و کامل برای تشخیص تاپیکهای خطرناک و مشکل ساز از تاپیکهای غیرخطرناک تدوین کند، یا از معیارهای مورد نظر مسئولان مربوطه اطلاع کامل دارد، موجب امتنان خواهد بود که این معیارها را در اختیار ما قرار بدهد تا بتوانیم بر اساس آن سایت را به نحو بهتری اداره کنیم.

ضمنا من پاسخ شما را بطور کامل در پست قبلی دادم و دلایل را توضیح دادم. از شما درخواست می کنم یکبار دیگر نوشته فوق را مطالعه فرمائید و حداقل به بند 3 نوشته بنده پاسخ بدهید.

با تشکر

با سلام دوباره
والله نمی دونم چی بگم... نمی دونم چه جوری دوباره منظورمو بیان کنم..فکر کنم شما به این جمله بنده اصلا توجه نفرمودید:
"حرف من این نیست که چون تاپیکهای اسلامی برای سایت خطرناک هستند باید حذف بشوند ....."
وقتی صحبت من در مورد مضر بون یا نبودن تاپیکها نیست پس چطور از من می خواهید که معیاری برای اینکار ارائه بدم؟؟؟؟؟....اگر منظورتون اون پانوشت هستش،باید عرض کنم داخل پرانتز متذکر شدم که منباب مثال بیان شده....

تمام حرف بنده این هستش:

.....سیاست یک بام و دو هوا......مستثنی شدن تاپیکهای اسلامی از قوانین تالار عمومی.......

ممنون و موفق باشید

Hamed2420 July 14th, 2008 13:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله economic.finance (پست 208580)
تمام حرف بنده این هستش:

.....سیاست یک بام و دو هوا......مستثنی شدن تاپیکهای اسلامی از قوانین تالار عمومی.......

با سلام

نقل قول:

1- هرگونه بحث و پیگیری مطالب سیاسی و دینی و همچنین ارسال هرگونه مطلب قومیتی خلاف قانون شماره 8 سایت سرمایه است و اینگونه مطالب به محض مشاهده، بدون ارائه دلیل (طبق بند 17 قوانین سایت) حذف خواهند شد و با کاربران خاطی برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.
این قوانینی است که حدود یک ماه و اندی پیش برای تالار های غیر تخصصی وضع کردیم و لازم به ذکر هست که قبل از این تاریخ هم بر همین مبنا تالار رو اداره میکردیم. بنده نمیدانم کجای این این قوانین استثنایی برای تاپیک هایی خاص قائل شده؟ به صراحت عنوان کردیم که مطلب قومیتی نداشته باشیم و بحث سیاسی و دینی هم نباید صورت بگیره...

برای چندمین بار عرض میکنم که وجود تاپیک های اسلامی مغایرتی با قوانین سایت نداره.

با تشکر

Chichest July 14th, 2008 13:18

نقل قول:

منظور جناب economic.finance در مورد اين قانون سايت است
اگر فردي قصد اطلاع رساني در مورد مسايل مذهبي را داشته باشد بهتر است يك تاپيك با عنوان مثلا " تبريكات و تسليتهاي اسلامي" باز كنيد
و تمام پستها داخل آن زده شود و براي هر اتفاق ديني كه در سال بيش از 100 مورد است تاپيك جديدي باز نشود و تخصصي بودن سايت حفظ شود

Reza July 14th, 2008 14:13

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله economic.finance (پست 208580)
با سلام دوباره
والله نمی دونم چی بگم... نمی دونم چه جوری دوباره منظورمو بیان کنم..فکر کنم شما به این جمله بنده اصلا توجه نفرمودید:
"حرف من این نیست که چون تاپیکهای اسلامی برای سایت خطرناک هستند باید حذف بشوند ....."
وقتی صحبت من در مورد مضر بون یا نبودن تاپیکها نیست پس چطور از من می خواهید که معیاری برای اینکار ارائه بدم؟؟؟؟؟....اگر منظورتون اون پانوشت هستش،باید عرض کنم داخل پرانتز متذکر شدم که منباب مثال بیان شده....

تمام حرف بنده این هستش:

ممنون و موفق باشید

با سلام

دقیقا سوال من هم همین است. وقتی شما نمی توانید معیاری ارائه بدهید، از ما چه انتظاری دارید؟ اگر همین حالا تصمیم بگیریم درخواست شما را بطور کامل اجرا کنیم، کدام تاپیک ها را باید حذف کنیم؟

سیاست ما یک بام و دو هوا نیست. دو بام و دو هوا است. زیرا تاپیکهای مضر با تاپیکهای غیر مضر متفاوت هستند.

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Chichest (پست 208612)
منظور جناب economic.finance در مورد اين قانون سايت است
اگر فردي قصد اطلاع رساني در مورد مسايل مذهبي را داشته باشد بهتر است يك تاپيك با عنوان مثلا " تبريكات و تسليتهاي اسلامي" باز كنيد
و تمام پستها داخل آن زده شود و براي هر اتفاق ديني كه در سال بيش از 100 مورد است تاپيك جديدي باز نشود و تخصصي بودن سايت حفظ شود

این مورد قابل اجرا هست و ایده ایجاد یک تاپیک برای تبریک و تسلیت مناسبتها (یا دو تاپیک، یکی برای تبریکات و یکی برای تسلیت) مفید به نظر می رسد. / با تشکر

economic.finance July 14th, 2008 14:40

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 208620)
با سلام

دقیقا سوال من هم همین است. وقتی شما نمی توانید معیاری ارائه بدهید، از ما چه انتظاری دارید؟ اگر همین حالا تصمیم بگیریم درخواست شما را بطور کامل اجرا کنیم، کدام تاپیک ها را باید حذف کنیم؟

سیاست ما یک بام و دو هوا نیست. دو بام و دو هوا است. زیرا تاپیکهای مضر با تاپیکهای غیر مضر متفاوت هستند.

این مورد قابل اجرا هست و ایده ایجاد یک تاپیک برای تبریک و تسلیت مناسبتها (یا دو تاپیک، یکی برای تبریکات و یکی برای تسلیت) مفید به نظر می رسد. / با تشکر

با سلامی مجدد
از شما انتظار دارم حداقل معیاری که خودتون ارائه داید رو رعایت کنید:

نقل قول:

ممنون و موفق باشید

Reza July 14th, 2008 15:47

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله economic.finance (پست 208625)
با سلامی مجدد
از شما انتظار دارم حداقل معیاری که خودتون ارائه داید رو رعایت کنید:

ممنون و موفق باشید

با سلام

معیاری که در قوانین سایت ذکر شده دقیقا رعایت می شود. بحث سیاسی و مذهبی ممنوع است. اما نقل مطالب سیاسی (مثلا نقل اخبار از منابع رسمی) و مذهبی (مثلا تبریک مناسبتها) در صورتی که برای سایت مشکل ساز نباشند بلامانع است.

با احترام

lastnight19 July 14th, 2008 18:52

بنظر من برای خاتمه بحث (البته اگر دوستان قبول کنند)، یک قسمت توی دل تالار مضوعات عمومی بزنیم (مثل تالار فاندامنتال که بخش تحلیل بازار رو داره) و این قسمت رو به تاپیک هایی که صرفاً موضوعات اسلامی دارند اختصاص بدیم اینجوری افرادی که احساس می کنند داره در حقشون اجحاف می شه هم راضی می شوند و هم اینکه سایت سرمایه زیر سئوال نمی ره و خوبی دیگه ای هم که داره اینه که ما یه بخش کاملاً اسلامی، مذهبی دینی داریم که می تونیم ارزش سایت رو توی کشور عزیزمون ایران بالا و بالاتر ببره تا ... .

Hamed2420 July 14th, 2008 20:35

با سلام

بنده حدود 15 الی 20 تاپیک مذهبی رو با هم ترکیب کردم و هنوز هم چندین تاپیک دیگر باقی مونده که باید با هم ترکیب بشه.

آقا رضا بنده با هر گونه تغییرات در تالار موضوعات عمومی مخالفم.

....

lastnight19 July 14th, 2008 21:35

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Hamed2420 (پست 208719)
با سلام

بنده حدود 15 الی 20 تاپیک مذهبی رو با هم ترکیب کردم و هنوز هم چندین تاپیک دیگر باقی مونده که باید با هم ترکیب بشه.

آقا رضا بنده با هر گونه تغییرات در تالار موضوعات عمومی مخالفم.

....

آقا حامد شما هم استاد ما هستید هم اینکه از من چه در فارکس و چه در سایت سرمایه ارشدتر، ولی بنظر من این یک راه حلی است که می تونه به این مناقشه پایان بده و با دو قسمت کردن تالار موضوعات آزاد می شه تمامی افراد چه موافق و چه مخالف رو راضی نگه داشت بدون اینکه نه سیخ بسوزه نه کباب.

البته من مدتی هست که تسلیم شدم.

SaRve July 15th, 2008 00:39

با عرض خسته نباشيد خدمت مديريت محترم سايت
تو صفحه اول
آخرین عناوین تالارهای تخصصی
حذف شده ميخواستم بدونم كه آزمايشيه يا قطعي چون خيلي قابل استفاده بود

arvinfx July 15th, 2008 12:56

با سلام خدمت دست اندكاران سايت

من عضو قديمه سايتم و همونطور كه ميدونيد كناره گيري كردم از اين بازار كا دلايلش زياد مهم نيست

مي خاستم يه گلگي بكنم اونم اينه كه هنوز سيستم درستي براي سود كردن تو سايتتون وجو نداره! آيا واقعا هيچ سيستمي جواب نداده؟ هفته اي 1 سيستم جديد ( بطور ميانگي)ن اينجا بررسي ميشه يا من خبر ندارم؟ فكر كنم بهتره به TOP Topic براي اين مسعله تو سايتتون باشه و ديگر سيستم ها رو براي بررسي و مقايسه سود دهي با اين سيستم برتر بزارين تو سايت .

بهر حال خسته نباشيد و همينطور موفق باشيد

Reza July 15th, 2008 20:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله SaRve (پست 208776)
با عرض خسته نباشيد خدمت مديريت محترم سايت
تو صفحه اول
آخرین عناوین تالارهای تخصصی
حذف شده ميخواستم بدونم كه آزمايشيه يا قطعي چون خيلي قابل استفاده بود

با سلام

این مورد حذف نشده! لطفا تصویری از صفحه اول (ستون سمت راست، پایین تر از هفته نامه سرمایه ما) قرار بدهید تا موضوع را بررسی کنم.

SaRve July 15th, 2008 23:10

1 ضميمه
ممنون از پيگيري مديريت عزيز

SaRve July 16th, 2008 02:50

الان كه چك كردم ديدم كه وقتي از نام كاربريم خارج ميشم و ميهمانم همه چيز درسته . با فايرفاكس هم همينطوره
يعني تنظيماتي شخصي براي صفحه اول وجود داره (مثل سايت گوگل)

AmirBabak July 16th, 2008 04:22

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت

من قبلاً در تاپیک "دانشکده سرمایه" آقای وحید درزی یک پیشنهاد داده بودم که گویا مورد ملاحظه مدیریت سایت قرار نگرفته است.
خواهشمندم یکبار به آن نظر بیاندازید.

AmirBabak July 16th, 2008 04:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله arvinfx (پست 208875)
مي خاستم يه گلگي بكنم اونم اينه كه هنوز سيستم درستي براي سود كردن تو سايتتون وجو نداره! آيا واقعا هيچ سيستمي جواب نداده؟ هفته اي 1 سيستم جديد ( بطور ميانگين) اينجا بررسي ميشه يا من خبر ندارم؟ فكر كنم بهتره به TOP Topic براي اين مسئله تو سايتتون باشه و ديگر سيستم ها رو براي بررسي و مقايسه سود دهي با اين سيستم برتر بزارين تو سايت .

عجب پیشنهاد خوبی
اینطوری بعضی از دوستان بجای از این شاخه به اون شاخه پریدن ، تمرکز خود را بر روی یک سیستم قرار خواهند داد.

Reza July 16th, 2008 11:06

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله SaRve (پست 209088)
ممنون از پيگيري مديريت عزيز

با تشکر از اطلاع رسانی شما

الآن باید مشکل حل شده باشه. لطفا نتیجه را اعلام کنید

Reza July 16th, 2008 11:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله amirbabak (پست 209159)
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت

من قبلاً در تاپیک "دانشکده سرمایه" آقای وحید درزی یک پیشنهاد داده بودم که گویا مورد ملاحظه مدیریت سایت قرار نگرفته است.
خواهشمندم یکبار به آن نظر بیاندازید.
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...1&postcount=22

با سلام

در فکر روشی هستم که دسترسی به تاپیکهای مفید با سهولت بیشتری انجام شود. از پیشنهاد شما هم تشکر می کنم.

با احترام

SaRve July 16th, 2008 12:00

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 209199)
با تشکر از اطلاع رسانی شما

الآن باید مشکل حل شده باشه. لطفا نتیجه را اعلام کنید

خيلي ممنون حل شده:banana:

مجتبی July 16th, 2008 12:16

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mojtaba79 (پست 201083)
آقا رضا سلام.
ضمن خسته نباشید خدمت شما یه پیشنهاد داشتم که امیدوارم شدنی باشه .
لیستی از تاپیکهای مورد علاقه هر کاربر در کنار صفحات داخلی هر تاپیک( مثلا سمت چپ صفحه) برای در دسترس بودن وجود داشته باشه که اضافه و کاستن از لیست بعهده کاربر باشه.
توی وبلاگها این کار شدنی هست ولی نمی دونم اینجا بشه اینکار و کرد یا نه.
بعنوان یه کاربر بنظرم خیلی مفیده که تاپیکهای مورد علاقه ام رو در سمت چپ ببینم . البته گزینه های دیگه ایی هم میشه بهش اضافه کرد.

بابت زحمات همیشگی تون ممنونم
موفق باشید

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 209200)
با سلام

در فکر روشی هستم که دسترسی به تاپیکهای مفید با سهولت بیشتری انجام شود. از پیشنهاد شما هم تشکر می کنم.

با احترام

آقا رضای عزیز سلام
این پست بنده هم از نظر شما دور موند.
لطفا نظر خودتون رو در مورد اون بفرمایید.

موفق باشید

Reza July 16th, 2008 13:57

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mojtaba79 (پست 209230)
آقا رضای عزیز سلام
این پست بنده هم از نظر شما دور موند.
لطفا نظر خودتون رو در مورد اون بفرمایید.

موفق باشید

با سلام

متاسفانه vBulletin چنین امکانی رو نداره. البته هر کاربر می تونه در تاپیکهای مورد علاقه خود مشترک (آبونه) بشه و با ورود به کنترل پنل، تاپیکهای آپدیت شده رو ببینه.

با تشکر

بهزاد اقبالی July 16th, 2008 15:00

بنده عاجزانه تقاضا دارم که تعدا تشکر ها رو از 30 تا بیشتر کنید من واقعا وقت کم اوردم و ظهر نشده تمام تشکر های من تموم میشه

Reza July 16th, 2008 15:14

با سلام

اگر vBulletin این امکان را داشت که تعداد تشکر روزانه برای گروه های مختلف کاربری متفاوت باشد، خیلی از مشکلات حل می شد و می توانستیم محدودیت را برای گروه مدیران برداریم. متاسفانه این امکان در vBulletin وجود ندارد . . .

تعداد تشکر روزانه را به ۷۰ افزایش دادم.

از دوستان درخواست می کنم از دکمه تشکر فقط برای تشکر استفاده کنند، نه برای مقاصد دیگر (مثلا علامتگذاری پستهایی که مطالعه کرده اند!). امکان تشکر برای کاربرانی که این مورد را رعایت نکنند غیر فعال خواهد شد.

با احترام
رضا

AbarEnsan July 17th, 2008 18:46

كاش پست مسعود (همين شاكي هميشگي) كمي زودتر اديت ميشد و من آنرا نميديدم. نميدانم افرادي اينچنيني از "سرمايه" چه ميخواهند؟ آيا اينها مجبورند اينجا باشند و وقتي تحمل چنين محيطي را ندارند چرا عضو ميشوند. ايشان حدود 60 پست داشت كه همگي انتقاد بود و حتي يك پست تخصصي از ايشان نديدم (شايد هم بود و من نديدم).
واقعا ما براي چه در سرمايه هستيم؟ اگر براي يادگيري تريد است پس باقي بحثها سر چيست؟
؟؟؟؟

ساعت جاري 23:00 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.