PDA

View Full Version : درباره سرمايه گذاري ساختمان

هاشم حميديان
December 12th, 2004, 15:07
بانکها رو صنعت برتر برای آینده میدونستم
رو همین حساب منتظر ریزش پارسیان بودم تا با تعمیم اون به وکار و ونوین و وساخت و . . . خودمو تو منفی ازشون پر کنم
اما اون چیزی رو که فکر میکردم به وقوع نپیوست و پارسیان کف بالایی خورد
حالا دیگه به من مسجل شده اون که تو فکرم بود

میخوام درصد بیشتری ار سبدمو بانکی کنم
یه روش هست که سبدی از بانکیها و سهامهای وابسته با درصد وزنی مختلف تهیه کنی و منتظر بازدهیشون بشی
و یه روش که به نظر من پر بازده تر هست اینه که فرض کنی همه این سهامها با هم رشد نمیکنند و مثل دومینو میریزند و باید تصمیم بگیری کدوم زودتر میریزه و به تناوب خودتو از اونها پر و خالی کنی

میگن بعضی سهامدارای نوین مثل وساخت و زیر مجموعه پول واریز حق تقدم رو ندارند یا به واسطه کار اجراییشون به صلاحشون اینه که پروژه ها رو تموم کنند تا پول حق تقدمو بدن بنابراین فکر کنم تاریخ افزایششون با مجمع عادی یکی باشه یا کمی عقبتر تا با پول سود مجمع یه کمی از بارشون کم بشه پس به نظر قبل اونها چند تا مهره دیگه باید فرو بریزه تا توجهات به اونها جلب بشه .
وکار هم خیلی از سهامداراش پیمانکارای ساختمانی هستند ملت هم که با خرید ایرانیت به نظر موافق عقب افتادن مجمعه پس اونهم مهره اول دومینو نیست .
وصنا هم که حق تقدمهاش تازه سهم شده و خوب اینم براش یه عامل منفیه تو رشد

و اما وساخت :
نمیخوام از عدد و ارقام بگم که جامع و کافی جناب کامیار خان زحمتشو تو تاپیک تحلیل رویاهای یک بنا به نحو احسنت به تحریر درآوردن
اما نکات دیگه مثل نزدیکی مجمع و افزایش سرمایه جهت بدست آوردن نقدینگی و کم بودن سرمایه بین سرمایه گذاریها که نشون میده اول رشده ( مهم ) و سهم کم دست مردم و بازار گردانی حرفه ای سهامدار عمده یعنی وپترو که بازیشو با این سهم هنوز شروع نکرده ( اینهم مهمه ) و ورود آبادگران و نوسا و stop نسبتا طولانی قیمت و نزدیک شدن بولینگرباندهای تکنیکال که حالا دهن میخواد باز کنه رو به بالا و همه و همه . . .

منو قانع کرده که اولین مهره دومینو بانکیها برای افتادن در بازدهی مطلوب وساخت باشه
یه چیز دیگه اونم اینکه به نظر من احتمالا فردا صف وساخت بریزه اما اعتقادم اینه که وساخت با قیمتی بیش از اونی که وپترو خریدش ( 1300 ) به مجمع میره ضمن اینکه ریزش سهم تو صنعت برتر یک فرصته واسه پر شدن