PDA

View Full Version : سوال

sina
December 3rd, 2004, 18:06
اگر كسي يك مقاله يا كتاب خوب و جامع براي كسي كه ميخواهد براي اولين بار در بورس سرمايه گذاري كند معرفي كند خيلي ممنون ميشم
براي اولين سرمايه گذاري در بورس آيابايد مستقيما به تالار بورس اوراق بهادار تهران مراجعه كنيم؟
لطفا آدرس تالار بورس را هم بنويسيد
متشكرم

pol
June 5th, 2007, 23:31
سلام سينا جان
آخ گفتي درد دلم رو تازه كردي من دارم تحقيق مي كنم كه بورس كارش چه جوريه انشالله سر فرصت يك pdf تميز درست مي كنم از سير تا پياز بورس رو توش مي نويسم فقط بايد اعضاي فروم بايد كمك كنن

با تشكر
باي

oomiidd
June 5th, 2007, 23:42
سلام سينا جان
آخ گفتي درد دلم رو تازه كردي من دارم تحقيق مي كنم كه بورس كارش چه جوريه انشالله سر فرصت يك pdf تميز درست مي كنم از سير تا پياز بورس رو توش مي نويسم فقط بايد اعضاي فروم بايد كمك كنن

با تشكر
باي
سلامدوست عزیز

می گما سینا جون زیاد هم بفهمی نفهمی عجله نداره سعی کن سر فرصت کارشو را بندازی :whoow: :laugh: (شوخی بود )

راستی به سرمایه خوش اومدی

pol
June 6th, 2007, 09:36
سلام اميد جان
ممنون بابت شوخي شما من 10 تا فروم عضو هستم و تو بيشترون فعالم ولي هر وقت بحث بورس و اينا پيش اومد ديدم كسي اطلاعات نداره خودمم همين طور گفتم بيام اين فروم ببينم چي مي شه حالا اول كار اطلاعات خوبي تو فروم بود ولي هر چي درخواست دادم كسي جواب نداد شما اولين نفري هستيد كه پاسخ داديد به هر حال من مي خوام اول به طور كلي در مورد بورس و چگونگي خريد و فروش سهام و كلا مراحل اينا به طور كلي از مراحلش بفهمم بعد از ترفندها و اصول بقيه سردر بيارم ولي مي بينم كه كسي چيزي به طور كامل ارائه نداده حالا اگر شما مي تونيد هم تو اين تاپيك و هم تو تاپيك هاي ديگه كه پست دادم جواب بديد ممنون مي شم

با تشكر
باي

ario
June 6th, 2007, 11:27
سلام اميد جان
ممنون بابت شوخي شما من 10 تا فروم عضو هستم و تو بيشترون فعالم ولي هر وقت بحث بورس و اينا پيش اومد ديدم كسي اطلاعات نداره خودمم همين طور گفتم بيام اين فروم ببينم چي مي شه حالا اول كار اطلاعات خوبي تو فروم بود ولي هر چي درخواست دادم كسي جواب نداد شما اولين نفري هستيد كه پاسخ داديد به هر حال من مي خوام اول به طور كلي در مورد بورس و چگونگي خريد و فروش سهام و كلا مراحل اينا به طور كلي از مراحلش بفهمم بعد از ترفندها و اصول بقيه سردر بيارم ولي مي بينم كه كسي چيزي به طور كامل ارائه نداده حالا اگر شما مي تونيد هم تو اين تاپيك و هم تو تاپيك هاي ديگه كه پست دادم جواب بديد ممنون مي شم

باي
فعاليت شما در همه ي فروم ها مانند اينجا اين است كه مانند اكسپرت پست ميزنيد ؟‌ :cool:

حالا كه بورس ايران را خيلي ها بي خيالش شدن شما ميخواين اطلاعات كسب كنيد؟

الان ايجا بيشتر صحبت از فاركس است... در اين رابطه ميتوانيد سري به تاپيك هاي آموزشي و همچنين بخش مقالات بزنيد...

وحید سلیمانی
June 6th, 2007, 11:51
سلام اميد جان

با تشكر
باي

سلام دوست عزیز

شما امدی تو یک سایت فارکسی راجع به بورس سوال میکنی دنبال جوابم میگردی:huh: :huh:

کلی فروم بورسی هست به اونا سر بزن مثل تالار بورس و تالاربزرگ بورس و ایران هیر و ....

ضمناً شما اول تکلیفت رو با خودت معلوم کن

می خواهی فاندامنتال کار کنی یا تکنیکال؟

همینطوری بیای به قول آریو یک خط بنویسی که کسی نمیتونه کمکی بکنه

ارادتمندیم

ZIGZAG
June 6th, 2007, 12:39
دوست عزيز(pol)اين فروم مربوط به بورس ايران هستش لينك ([Only registered and activated users can see links])

pol
June 6th, 2007, 14:12
سلام دوستان عزيز
تكنيكال چيه؟؟
فاركس چيه؟؟
چرا بورس رو ول كردن؟؟؟(نكنه از اين نكته هايي هست كه مي گن نبايد به صحبت سهامدارها گوش بدم چون مي خواهين سرم رو گول بمالين؟؟؟(شوخي))
مي شه راهنمايي كنيد

با تشكر
باي

oyster
June 6th, 2007, 14:18
سلام دوستان عزيز
تكنيكال چيه؟؟
فاركس چيه؟؟
چرا بورس رو ول كردن؟؟؟(نكنه از اين نكته هايي هست كه مي گن نبايد به صحبت سهامدارها گوش بدم چون مي خواهين سرم رو گول بمالين؟؟؟(شوخي))
مي شه راهنمايي كنيد

با تشكر
باي

دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به اینجا .

چند سال پیش اینجا فروم بورس ایران بود در اصل کم کم بچه های بورسی یا رفتن از بورس یا همشون به فارکس رو آوردن .والان به ندرت در تالار بورس اینجا کسی پست میزنه .برای همین جواب ها کم است.

فارکس هم همون بازار ارز است بچه های اینجا همه به صورت آنلاین و توسط کارگزارهای خارجی ارز معامله می کنن
اگر هم نشنیده بگیری بهتره چون تمام پولتون 3 سوته بر باد میره . ;)

pol
June 6th, 2007, 14:53
سلام رفيق
منم تعجب كردم آخه من شنيده بودم اينجا فروم بورس هست من براي اينكه فاركس كار كنم بايد اول بورس رو بلد باشم بعد برم رو كار اون يا نه؟؟؟
شما بگيد چه جوري مي شد كد بورسي گرفت؟؟؟چقدر هزينه ش مي شه؟؟؟
چه جوري مي شه با كارگزاري مفيد به صورت اينترنتي خريد و فروش كنم؟؟؟
و چه سهامي رو در چه موقعي بخرم؟؟؟
من بقيه ش رو راه مي افتم هر چي مي خوام تاپيك بزنم

با تشكر
باي

oomiidd
June 6th, 2007, 16:28
سلام رفيق
منم تعجب كردم آخه من شنيده بودم اينجا فروم بورس هست من براي اينكه فاركس كار كنم بايد اول بورس رو بلد باشم بعد برم رو كار اون يا نه؟؟؟
شما بگيد چه جوري مي شد كد بورسي گرفت؟؟؟چقدر هزينه ش مي شه؟؟؟
چه جوري مي شه با كارگزاري مفيد به صورت اينترنتي خريد و فروش كنم؟؟؟
و چه سهامي رو در چه موقعي بخرم؟؟؟
من بقيه ش رو راه مي افتم هر چي مي خوام تاپيك بزنم

با تشكر
باي

سلام

نه اصلا نیازی به اینکه اول بورس کار کنی و یعد بیای تو فارکس نیست ولی خیلی چیزایی که باید تو بورس یاد بگیری اینجا هم بدردت می خورده از جمله روشهای تکنیکال و...

برای گرفتن کد بورس باید به کارگزاری های بورس شهر خودتون مراجعه کنید که اونا براتون می گیرند هزینه ای هم قبلا که نداشت الان رو نمی دونم

در مورد اطلاعات بورس سهام هم بهتر فرومهایی که مخصوص بورس هست رو مطالعه کنی تا زودتر به جواب برسی چون اینجا همون طور که دوستان گفتند مخصوص فارکسه

موفق باشی

homayon
June 6th, 2007, 17:11
بورس سهام
نحوه قیمت گذاری سهام

تالیف وگرداوری : غلامحسین دوانی
انتشارات نخستین

pol
June 6th, 2007, 20:14
سلام دوستان
ممنون از لطف همتون مي شه در مورد فاركس هم بگين كه به طور كلي كارش چيه و چه كاري صورت مي گيره؟؟؟مثلا بورس سهام مي خري و مي فروشي و سرمايه گذاري مي كني حالا اين فاركس كارش چه جوريه و چه كار مي كنه؟؟؟

با تشكر
باي

Mohsen
June 6th, 2007, 21:04
اين فاركس كارش چه جوريه و چه كار مي كنه؟؟؟
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

pol
June 6th, 2007, 22:02
سلام محسن جان
من كه سر در نياوردم نمي خوام ياد بگيرم فقط بگيد كه چه كاري توش صورت مي گيره؟؟؟

با تشكر
باي

oyster
June 6th, 2007, 23:22
سلام محسن جان
من كه سر در نياوردم نمي خوام ياد بگيرم فقط بگيد كه چه كاري توش صورت مي گيره؟؟؟

با تشكر
باي

شما سهام می خری بالا میره می فروشی .
اینجا ارز میخری بالا بره می فروشی .

فقط فرقش اینه که این ارز نسبت به یک ارز دیگر است معامله میشه .
مثلا انتظار داریم دلار آمریکا نسبت به ین ژاپن بره بالا . دلار آمریکا می خریم .
ولی کاش سود کردنش هم به همین سادگی بود .
فقط یک مشکل داره اونم اینه که هیچ وقت معلوم نیست کدوم میره بالا :laugh:

pol
June 7th, 2007, 00:04
سلام رفيق
خيلي عالي شد حالا دوزاريم افتاد چي شد خيلي ممنون بابت كمك و راهنماييتون فقط اگر بگين كه حداقل سرمايه براي فاركس چقدر هست ديگه واقعا ممنون مي شم

با تشكر
باي

oyster
June 7th, 2007, 00:09
سلام رفيق
خيلي عالي شد حالا دوزاريم افتاد چي شد خيلي ممنون بابت كمك و راهنماييتون فقط اگر بگين كه حداقل سرمايه براي فاركس چقدر هست ديگه واقعا ممنون مي شم

با تشكر
باي

بستگی به کارگزارت داره .

بعضی ها با 1 دلار هم حساب باز می کنن

ولی معمولا بین 200 یا 500 تا 2000 حداقل حساب هست . به ندرت هم بعضی جاها 10000 تا می خوان

ولی بیخیالش بشو . از ما گفتن از شما نشنیدن .

90 درصد افراد در این بازار ضرر می دن . فقط 5 درصد سود می کنن . 5 درصد هم نه سود نه ضرر

pol
June 7th, 2007, 14:33
سلام رفيق
ممنون بابت كمك و راهنماييت ولي چرا اينقدر طرفدار داره با اين حال؟؟؟حالا بورس چند درصد ضرر مي كنن و چند درصد سود و چند درصد همون خودش

با تشكر
باي

oyster
June 7th, 2007, 14:48
سلام رفيق
ممنون بابت كمك و راهنماييت ولي چرا اينقدر طرفدار داره با اين حال؟؟؟حالا بورس چند درصد ضرر مي كنن و چند درصد سود و چند درصد همون خودش

با تشكر
باي

یک دلیل خیلی ساده داره :

طمع

بورس یکم وضع فرق می کنه چون با پول خودت معامله می کنی . نه بیشتر

ولی در فارکس با 100 دلار می تونی معامله 10000 دلاری انجام بده برای همین اگر 1 درصد بره بالا 100 درصد سود می کنی و اگر 1 درصد بیاد پایین 100 درصد ضرر

pol
June 7th, 2007, 15:29
سلام رفيق
ممنون از توضيحاتت حالا بورس چند درصد ضرر مي كنن و چند درصد سود و چند درصد همون خودش؟؟؟؟

با تشكر
باي

oyster
June 7th, 2007, 16:00
سلام رفيق
ممنون از توضيحاتت حالا بورس چند درصد ضرر مي كنن و چند درصد سود و چند درصد همون خودش؟؟؟؟

با تشكر
باي

در مورد ایران چنین آماری وجود نداره .

کلا بورس ایران با همه بورسها و بازارها فرق میکنه . مثل بقیقه چیزها که توی ایران هست و ربطی به بقیه دنیا نداره.

الان هم وضع بورس ایران خوب نیست به خاطر تحریم و جنگ و ...

ولی اگر فکر می کنی جنگ نمیشه تحریم هم شدیدتر میشه و ایران گل و بلبل میشه برو سهام بخر

کلا کار خطرناکی است . چه بورس ایران چه نیویورک چه فارکس

pol
June 7th, 2007, 18:41
سلام رفيق
بازم ممنون من مي دونم ايران جنگ نمي شه و گل و بلبل هم در طولاني مدت مي شه و تحريم هم همچنان ادامه داره و بيشتر هم مي شه شايد در زمان عطف تحريم يهو نااميد بشن و تحريم شكسته بشه مثل همين روس ها كه به خاطر منافع خودشون دارن به انرژي هسته اي ايران كمك مي كنن با اين اوضاع به نظرت كار درستي هست كه من با 150 تومان شروع كنم؟؟؟

با تشكر
باي

fx100
June 7th, 2007, 19:48
سلام رفيق
بازم ممنون من مي دونم ايران جنگ نمي شه و گل و بلبل هم در طولاني مدت مي شه و تحريم هم همچنان ادامه داره و بيشتر هم مي شه شايد در زمان عطف تحريم يهو نااميد بشن و تحريم شكسته بشه مثل همين روس ها كه به خاطر منافع خودشون دارن به انرژي هسته اي ايران كمك مي كنن با اين اوضاع به نظرت كار درستي هست كه من با 150 تومان شروع كنم؟؟؟

با تشكر
باي

سلام دوست عزیز

با اجازه جناب oyster ، من هم مطلبی را عرض کنم.

در بورس شاخصی هست به نام «شاخص کل» که اگر میزان این شاخص را برای این هفته ببینید، عدد 9302.55 را نشان می دهد. این شاخص، بهتر از هر خبر و حدس و گمانی ، وضعیت اوضاع اقتصادی و سیاسی مملکت را نشان می دهد. فکر می کنید که این شاخص در سال 1382 چقدر بود؟ بالای 13،000 . معنی این کاهش این است که هر کس مثلاً در آخر سال 1382 حدود ده میلیون تومان سهم خریده بود، الان ارزش بازار سهم اش حدود 7،800،000 شده بود ( البته سود سهام ، سهام جایزه، افزایش سرمایه و ... را دریافت می کرد). پس نتیجه این که اوضاع گل و بلبل که نیست هیچ ، بلکه ... :D

بنابراین، در وضعیت فعلی که شاخص کل در حال تنزل است، احتمالات برای کسب سود ، به نفع شما نیست. چون بر خلاف فارکس، در بورس تهران، شما فقط قادر به خرید هستید و سهمی را که نخریده اید؛ نمی توانید بفروشید. اگر نظر من را می خواهی، آنقدر صبر کن تا شاخص کل روند صعودی پیدا کند. مثلاً برسد به 10،000 و حتی 10،500.

oyster
June 7th, 2007, 19:49
سلام رفيق

با تشكر
باي

نمی دونم .

من که هر چی داشتم فروختم .

به فرومهای بورسی مراجعه کنید .
در هر صورت بدون مطالعه و علم کافی مبادرت به هیچگونه خریدی نکنید .
حتی 1 ریال

pol
June 7th, 2007, 23:19
سلام دوستان
ممنون بابت اطلاعاتتون من كه چيزي سر در نياوردم حالا شايد اين شاخص تا موقعي كه امام زمان ظهور بخواد بكنه صعود نكرد ما چه كار كنيم؟؟؟يعني با اين اوضاع كار كردن تو بورس ضرر هست؟؟؟
راستي من دارم يه تست مي كنم مثلا اگر سهام داشتم ضرر مي كنم يا نه ببينم نتيجه چي مي شه از امروز شروع كردم و تاريخ زدم و قيمت سهام شركت ها رو نوشتم
سلام اويستر جان
من دارم فعلا مطالعه مي كنم و از تاريخ 11 تير كه امتحانات دانشگاه تموم مي شه تا 20 تير مي خوام كلاس برم و بررسي كنم ببينم چي مي شه بازم به كمك شما نياز دارم اين اطلاعات هم براي پيش اطلاعات مي خوام كه وقتي رفتم كلاس همش رو سوال كنم از طرف

با تشكر
باي

amir_esmaeilian
September 10th, 2007, 18:14
با سلام
می خواستم بدونم شرکتی که حدودا 1 سال و 3 ماه از تاسیسش گذشته و حدودا 10 نفر پرسنل داره و در ماه حدود 3 میلیون تومان حقوق میده و از بدو تاسیس تا حالا گردش مالیش حدود 275 میلیون تومان و سودش حدود 50 میلیون تومان بوده ، قیمتش رو چطور میشه محاسبه کرد؟
با تشکر

homayon
September 10th, 2007, 19:44
با سلام
می خواستم بدونم شرکتی که حدودا 1 سال و 3 ماه از تاسیسش گذشته و حدودا 10 نفر پرسنل داره و در ماه حدود 3 میلیون تومان حقوق میده و از بدو تاسیس تا حالا گردش مالیش حدود 275 میلیون تومان و سودش حدود 50 میلیون تومان بوده ، قیمتش رو چطور میشه محاسبه کرد؟
با تشکر

سلام
ابتدا تراز مالی شرکت باید مشخص شود .بدون دانستن میزان دارائی بدهیها ومطالبات امکان قیمت گذاری وجود ندارد.
یاحق