PDA

View Full Version : اینترنت ملی


reza d
April 8th, 2011, 21:45
با سلام
قصدم از ایجاد این تاپیک اینست که
دوستان با مطرح کردن سوالات و نظرات خود در زمینه اینترنت ملی و تاثیر ان بر معاملات آن لاین
و همراهی دوستان و عزیزان فعال در زمینه اینترنت و ISP که قطعا در جریان برنامه ریزی های اینده برای تامین اینترنت هستند
به نتیجه مشخصی از اینده و امکان ادامه فعالیت تریدرها به شکل کنونی دست یابیم

SPIRAL
April 8th, 2011, 22:34
سلام
مثل اینکه قرار هست از اواسط شهریور اینترنت ملی آغاز بکار کنه
اول شایعه شد که اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی میشه که بعد تکذیب شد ولی مشخصه که هدفشون اعمال محدودیت هست

mokhe eghtesad
April 9th, 2011, 00:05
مثلا چه جور محدودیتی؟ اصلا چی هست این اینترنت ملی؟!!!!!!!! :whoow:
ما که والا هرچی فکر کردیم نفهمیدیم قضیه چطوری میتونه باشه، ولی فکر کنم یه چیزی تو مایه های همون چادر ملی و این چیزاست، یعنی کلا چیز مقدسیه :advise:

bary
April 9th, 2011, 00:10
مثلا چه جور محدودیتی؟ اصلا چی هست این اینترنت ملی؟!!!!!!!! :whoow:
ما که والا هرچی فکر کردیم نفهمیدیم قضیه چطوری میتونه باشه، ولی فکر کنم یه چیزی تو مایه های همون چادر ملی و این چیزاست، یعنی کلا چیز مقدسیه :advise:
به اینترنت ملی اینترنت پاک هم میگن ولی امیدوارم که فقط شامل مسایل اخلاقی باشه که بعید میدونم اینجوری باشه

arteshbod
April 9th, 2011, 00:40
سرور ایران در دبی هست و اونها هروقت اراده کنند میتونند اینترنت ما رو قطع کنند و کلیه ی اموربانکی و اداری ما رو فلج کنند از این رو اینترنت ملی ابداع شد که درواقع سرور اصلی داخل ایران هست و ارتباط شما رو با هر سایتی که دوست داشته باشند قطع میکنند یا وصل میکنند و تقریبا راهی هم برای دور زدن آن وجود ندارد .

اینترنت ملی پروژه ای است که چند سالی است در دست اجرا است ولی توانایی اجرا و اتمام اون رو به این زودی ها نخواهد داشت و نگرانی از این بابت وجود ندارد . در ضمن اینکه گفته میشه اینترنت ملی از شهریور راه می افته خبری بود که در سایت ب ا ل ا ت ر ی ن درج شد و دروغ سیزده بود .

بله راه اندازی اینترنت ملی در شهریور امسال دروغ سیزده بود .

SPIRAL
April 9th, 2011, 01:21
سلام
حتی چین، که در فیلترینگ از دیگر کشورها پیشرفته‌تر است، هنوز نتوانسته اینترنت ملی را جایگزین اینترنت جهانی کند
منبع:دویچه وله
این هفته که فقط خبر بد شنیدیم ولی این خبر کمی امیدوار کننده هست

Raso
April 9th, 2011, 11:25
اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی نخواهد شد

آفتاب: وزارت ارتباطات با ارسال جوابیه‌ای، موضوع جایگزینی اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی را رد کرد.
پیرو درج خبری با عنوان «از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود»، وزارت ارتباطات جوابیه‌ای منتشر کرد.
متن کامل جوابیه وزارت ارتباطات که به امضای سیدمحمدحسین‌پور، مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی این وزارتخانه رسیده، به شرح زیر است:
احتراماً، عطف به مطلب مندرج در آن سایت با عنوان «از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود»، جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود. لذا مقتضی است، از آن جا که این مطلب به هیچ عنوان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تایید نمی باشد، هر چه سریع‌تر نسبت به انتشار جوابیه ذیل در سایت اقدام نمایند. ناگفته پیداست که این وزارتخانه، با توجه به انتشار این مطلب تخیلی و غیرواقعی در آن سایت، با تغییر و حذف حتی اندکی از این جوابیه موافق نبوده و در صورت هر گونه جرح و تعدیل در متن حاضر، تا زمان حصول نتیجه مطلوب از پیگیری موضوع از طرق قانونی منصرف نخواهد شد. بنابراین لازم است وفق قانون، جوابیه ذیل به صورت کامل و بی کم و کاست در اسرع وقت در آن سایت درج شود:

طی روز گذشته، انعکاس مصاحبه‌ای تخیلی از قول جناب آقای دکتر تقی پور، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه "نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان)" که فاقد هیچگونه منبع موثقی است، به محملی برای عقده گشایی‌ها و موج سواری‌های تعدادی از شبه‌رسانه‌ها و محافل سیاسی جناح‌زده داخلی و استعمارگران خارجی بدل شده است. رسانه‌هایی که سعی دارند با طرح منویات نادرست و جهت‌دار خود، یک مقوله ملی را، حتی به بهای لگدمال کردن منافع ملی کشور، به ابزاری برای تخریب و تخطئه دولت بدل کنند.

اما معلوم نیست، چرا مسئولان این سایت خبری، خواسته یا ناخواسته، به عنوان ارگان تبلیغاتی غرب، عمل کرده و با فراهم آوردن خوراک خبری لازم برای این رسانه‌های معاند، زمینه سوءاستفاده از مطلبی بی‌پایه و اساس را فراهم کرده‌اند و در مطلبی یکسویه، غیرحرفه‌ای، و حتی کاملا توهمی!!، نسبت به موضوع مهم، تخصصی و کاملا واقعی ایجاد شبکه ملی اطلاعات، مطالبی یک سر تخیلی را، بدون وجود منبع رسمی و معتبر داخلی، از قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نموده‌اند که در اینجا با تاکید مجدد بر تکذیب این سخنان خاطر نشان می‌شود، این مطلب، هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و مورد تأیید این وزارتخانه نمی‌باشد.

این در حالی است که، در اخبار رسمی و معتبر، مطلب به گونه‌ای دیگر انعکاس یافته که نشان از بی‌تجربگی و عدم تسلط خبرنگار آن سایت در پوشش اخبار دارد که در این جا جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع هموطنان عزیز مطلب اصلی به نقل از واحد مرکزی خبر ارائه می شود.

واحد مرکزی خبر، آن روز در حاشیه همین نشست، در گزارشی واقعی به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آورده است که: " وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که، در این نشست گفته شد ۱۸ ماه دیگر ثبت نام این طرح از طریق شبکه ملی اطلاعات خواهد بود، پاسخ داد:" توضیحی که این مسئول داد، درباره دسترسی به فیبر نوری است. با اجرای این طرح که یکی از مراحل اصلی شبکه ملی اطلاعات است، فیبر نوری را به در منازل و محل‌های کسب و کار، بنگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی خواهیم رساند. معنی این کار این است که پهنای باند موجود همان طور که معاون اول محترم رئیس جمهور گفت، به صد برابر برای هر کاربر افزایش می‌یابد."

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که این پهنای باند چه زمانی افزایش می‌یابد نیز افزود: "مرحله اول آن ۱۸ ماه دیگر است که هسته اولیه یا مرحله اول دسترسی شبکه فیبر نوری به در منازل بتواند آغاز به کار کند." و همانطور که مشاهده می‌شود، هیچگونه اشاره‌ای به جایگزین کردن اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی در سخنان وزیر محترم ارتباطات و یا دیگر مسئولان نظام نشده است.

لذا، از آن جا که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات جزء تکلیف دولت طبق برنامه پنجم توسعه است، و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این خصوص بارها تأکید کرده است که این شبکه در فازهای مختلف در طول برنامه پنجم توسعه به بهره‌برداری خواهد رسید و با وجود شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می‌شود و در عین حال می‌توان اطلاعات را با امنیت بیشتر و در راستای تحقق هرچه سریع‌تر دولت الکترونیکی انتقال داد، ادب حرفه‌ای حکم می‌کند از پخش اخبار بی‌اساس و دروغ‌زنی به اشخاص اجتناب نموده و در جهت کمک به دولت برای پربارتر شدن این طرح حرکت کرد.

لذا، از آن جا که مطلبی با این محتوا در هیچ خبرگزاری معتبر داخلی یافت نشد، ضروری است، مسئولان آن سایت در اسرع وقت نسبت به انتشار این جوابیه در سایت خود و حذف مطلب ادعایی اقدام نمایند. در غیر این صورت، موضوع از طریق مراجع قانونی تا حصول نتیجه مطلوب دنبال می‌شود.

منبع ([Only registered and activated users can see links])

ccps200
April 9th, 2011, 15:39
با توجه به اینکه در حوزه آی تی سالهاست فعال هستم میتونم بگم با راه اندازی شبکه انترانت ملی ( یا همون به اصطلاح اینترنت ملی) دور زدن فیلتر 100% غیر ممکن خواهد شد اینو 100% مطمئن باشید

تنها راه حدف محدودیتها استفاده از اینترنت متقارن ماهواره ای هست که کلا شما از طریق ماهواره اطلاعات را ارسال و دریافت میکنید که هزینه بالایی هم داره و تجهیزاتش بالای 2 میلیون هست و پهنای باند گرون

nemesis.rose
April 9th, 2011, 22:47
با توجه به اینکه در حوزه آی تی سالهاست فعال هستم میتونم بگم با راه اندازی شبکه انترانت ملی ( یا همون به اصطلاح اینترنت ملی) دور زدن فیلتر 100% غیر ممکن خواهد شد اینو 100% مطمئن باشید

تنها راه حدف محدودیتها استفاده از اینترنت متقارن ماهواره ای هست که کلا شما از طریق ماهواره اطلاعات را ارسال و دریافت میکنید که هزینه بالایی هم داره و تجهیزاتش بالای 2 میلیون هست و پهنای باند گرون

چرا راه داره عزیزم .. یه مطالعه ای در مورد VPS داشته باشی بد نیست:advise:البته این خبر که دروغ سیزده بود .. کلا از اساس ساختگی بود...

monitoringinfo
April 11th, 2011, 01:59
سلام
يه 2 3 ماهي مي شه تو پلن هاي اينترنت شهراد اين 2 تا گزينه اضافه شده

-شبكه ملي داخل كشور 128كيلو بيت نامحدود ( اينترانت ) (200000 ريال + آبونمان)
- شبكه ملي داخل كشور 512 كيلو بيت نامحدود ( اينترانت ) (500000 ريال + آبونمان)

هميناست ؟

Tiesto
April 11th, 2011, 13:54
اگر اشتباه نکرده باشم:
روزنامه دنیای اقتصاد نوشته بود که اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی نخواهد شد
:banana::banana::banana::banana::advise:

AR.dadkhah
April 11th, 2011, 18:38
وعده سرعت 100 برابر دادن . نکنه منظورشون همین اینترنت ملی هست ؟!

Tiesto
April 11th, 2011, 21:12
وعده سرعت 100 برابر دادن . نکنه منظورشون همین اینترنت ملی هست ؟!


نه اقا ما نخواستیم همین رو درست بدن بسته مونه

oranoos
April 13th, 2011, 23:43
اجرای طرح "اینترنت پاک" در ایران امکان پذیر نیست

---------------------------------------------------------------------------

سایت خبرآنلاین: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اجرای طرح اینترنت پاک که وزیر ارتباطات از آن خبر داده در ایران امکان پذیر نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از مشخص نبودن جزئیات طرح راه‌اندازی اینترنت پاک در کشور، گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به‌صورت دقیق در باره جزئیات این طرح، اطلاع‌رسانی کند.

علی مطهری به خانه ملت گفت: شبکه بین المللی اطلاعات (International Network) که به‌صورت مشترک در دسترس تمام مردم دنیا است، محدود به کشور یا فرهنگ خاصی نیست و گرچه برخی از محتوای این شبکه با مناسبات فرهنگی و اجتماعی ما هم‌خوانی ندارد، اما دسته‌بندی این شبکه، به شیوه‌ای که از اصطلاح اینترنت پاک برمی‌آید، کارگشا نیست.

به گفته او در قانون برنامه پنجم توسعه نیز بر توسعه شبکه ملی اطلاعات داخلی و اینترنت بین‌المللی تأکید و تکلیف شده‌است، بنابراین شایعه دو بخش کردن منابع اینترنتی و حذف یک از این بخش‌ها، مورد تأیید مجلس شورای اسلامی نیست.اینترنت پاک باید به معنی دسترسی آسان و با کیفیت بالا به منابع اطلاعاتی داخلی باشد نه دو بخشی کردن فضای عمومی و جهانی اینترنت و حذف بخشی از آن.

عملیاتی نبودن طرح اینترنت پاک

وی با بیان این‌که تدوین طرح اینترنت پاک، به لحاظ اجتماعی مزیت‌های با ارزشی را به‌دنبال دارد، توضیح داد: مهمترین نکته در این مورد، توانایی فنی مهندسان داخلی در تعیین میزان دسترسی به منابع پاک اینترنتی است که البته بعید به‌نظر می‌رسد چنین امکانی برای متخصصان داخلی وجود داشته باشد.

مطهری، با یادآوری تهدیدهای برخی سایت‌های خرابکار و جنبش مجازی کشورهای مخالف مواضع جمهوری اسلامی ، تأکید کرد: اینترنت پاک باید به ملت ایران و به‌ویژه کانال های خبری کشور این امکان را بدهد که با توانایی مخابره خبرهای صحیح و دقیق، فضای خبری دنیای مجازی را به نفع واقعیت‌ها تغییر جهت بدهد، نه این‌که با حذف بخشی از آن امکان شناخت مواضع دوست‌ها و دشمنان را از ملت بگیرد.

mostafa16
April 14th, 2011, 02:14
با توجه به اینکه در حوزه آی تی سالهاست فعال هستم میتونم بگم با راه اندازی شبکه انترانت ملی ( یا همون به اصطلاح اینترنت ملی) دور زدن فیلتر 100% غیر ممکن خواهد شد اینو 100% مطمئن باشید

تنها راه حدف محدودیتها استفاده از اینترنت متقارن ماهواره ای هست که کلا شما از طریق ماهواره اطلاعات را ارسال و دریافت میکنید که هزینه بالایی هم داره و تجهیزاتش بالای 2 میلیون هست و پهنای باند گرون


ممنون از اطلاعاتتون !
مثلا قیمت یک ماهه چقدره؟ حداقل قیمت سرویس!
تجهیزاتش در چه حد و اندازه ای؟ یه دریافت کننده ( چیز سیور) با بشقاب اندازه معمولی؟ اندازشون چقدره؟
می خوام اگه یه وقت پیشرفت کردیم و اینترنت ملی داشتیم یه وقتایی بتونیم یاد قدیما بکنیم و از اینترنت بی کیفیت جهانی استفاده کنیم ! همین بخدا !;)

پ.ن :اگر مشکلی هست لطفا تو پیام خصوصی بهم اطلاعات بدین !

Tiesto
April 14th, 2011, 15:01
همه دارند پیشرفت میکنند ولی ما ایرانی ها چوب لا چرخ همدیگه میکنیم.

خدا اخر عاقبتمون رو بخیر کنه.
:cry:

majidma
April 16th, 2011, 15:28
همانا ديواري همانند ديوار چين مي سازيم تا انسان هاي 200 سال آينده از آن استفاده كنند تا كتاب تاريخشان قطورتر شود.

amir85
April 16th, 2011, 16:19
چرا راه داره عزیزم .. یه مطالعه ای در مورد VPS داشته باشی بد نیست:advise:البته این خبر که دروغ سیزده بود .. کلا از اساس ساختگی بود...

شما هم یه مطالعه ای در مورد اینترانت داشته باشید بدک نیست;) همونطور که دوستمون گفت اگر راه اندازی بشه که بعید هست, امکان دور زدن نداره. اگر یه توضیح مختصر بخواید فرقش با هیلترینگ اینکه الان یکسری از آدرس ها که مشکل دارن هیلتر میشن ولی در اون حالت همه آدرسا هیلتر هستند فقط اونایی که مشکل ندارن باز هستن پس شما کلا نمی تونید به VPS خودتون وصل بشید چون آدرسش بستس

Tiesto
April 17th, 2011, 13:23
به نظر من نباشه بهتره من الان میخوام چند تا ویدیو اموزشی بگیرم چیز شده
چند تا عکس میخوام چیز شده
چند تا دعا میخوام چیز شده
وای اینا فقط بلدند چیز کنند
همش سده چیز چیز چیز