PDA

View Full Version : راهنماي مسير در بورس اوراق بهادار

matlabdoni
April 8th, 2011, 11:45
دوستان بازار تبادل ارز كه سرنوشتش اينطور شد حالا ما بورس را از كجا شروع كنيم از كجا به صورت ابتدايي شروع كنيم تا پيشرفته؟

rezaesmailiazad
April 8th, 2011, 12:44
واقعا ممنون می شویم دوستانی که فعالیت در این بازار دارند ما را اهنمایی کنند و دوستانی هم که می خواهند بحث را به حاشیه بکشند خواهشا پست نزنند .

matlabdoni
April 8th, 2011, 13:24
مي خواستم بدونم تكنيكال بورسم مثل فاركسه يعني من ميخوام با روش آقاي پشوتن تو بورس ايران فعاليت كنم معملات موفقي داريم؟ و اينكه همه روشهاي اليوت ,چنگال و ... تو اين بورسم كارايي دارند

rezaesmailiazad
April 8th, 2011, 13:28
مي خواستم بدونم تكنيكال بورسم مثل فاركسه يعني من ميخوام با روش آقاي پشوتن تو بورس ايران فعاليت كنم معملات موفقي داريم؟ و اينكه همه روشهاي اليوت ,چنگال و ... تو اين بورسم كارايي دارند

تا اونجایی که من پیگیری کردم بله دقیقا مثل همین جا هست .

اما شایعات مثل اینکه خیلی مهم هستند و همچنین نسبتهایی هم توش هست مانند P/E که میگن مهم هست .

mavi_love
April 8th, 2011, 13:43
دوستان
الان بازار سهام و بورس به شدت بالا رفته و قیمتها یه مقدار حبابی شده نکنه پولامونو بکشونیم تو بورس یه دفعه این حباب بترکه مثل حبابی که تو بورس دبی تشکیل شده بود نشه؟

asagh
April 8th, 2011, 13:55
فقط تهرانی ها میتونن استفاده کنن کاش یه چیزه مثله متاتریدر داشت

meysam2010
April 8th, 2011, 13:55
دوستان مقدار سرمایه ای که قصد ورود به این بازار را دارند را ذکر کنند

meysam2010
April 8th, 2011, 14:01
فقط تهرانی ها میتونن استفاده کنن کاش یه چیزه مثله متاتریدر داشت

منظورتون چیه
مگه شهرستونیا نمی تونند

asagh
April 8th, 2011, 14:08
منظورم اینه که باید بلند شی بری تهران تو تالار بورس اونجا معامله کنی (حضور فیزیکی باید داشته باشی)
البته با تلفن هم فکر کنم بشه ولی برای دونستن شرایط بازار تحلیلش فکر کنم حتما باید اونجا باشی

matlabdoni
April 8th, 2011, 14:13
نخير دوست عزيز اينطور كه من با يكي از دوستان صحبت كردم مثلا مي توني مدارك را براي فعاليت در بورس استان موردنظرتون تكميل كنيد و در خواست خريد و فروش از طريق اينترنت را بديد و اونم يك كارگزار براي خريد و فروش دارددقيقا مثل متاتريدر.ظاهرا دوتا كارگزارند اگه اشتباه نكنم يكي همين كارگزار كشاورزي كه از همه بهتره و امكان خريد و فروش در هر كجاي ايران هست و اون يكيم نميدونم

meysam2010
April 8th, 2011, 14:15
تا انجا که اطلاع دارم خرید و فروش اینترنتی هم وجود دارد
در بورس ایران تکنیکل جواب گو است نه به سرعت بازار ارز
ولی در مورد اخبار ؟

matlabdoni
April 8th, 2011, 14:16
در ضمن فقط تهران نيست كه تالار بورس داه همه استانها داراي بورس هستند من كه مال يكي از شهرستان هاي استان اصفهانم مي خوام بروم از اين طريق يك كارگزار اينترنتي انتخاب كنم و خريد و فروش از طريق اينترنت كنم(واقعا عاليه مثل متا).... فقط عيبي كه داره لوريج نداره و سرمايه هم بايد بالا باشه:(

meysam2010
April 8th, 2011, 14:58
در ضمن فقط تهران نيست كه تالار بورس داه همه استانها داراي بورس هستند من كه مال يكي از شهرستان هاي استان اصفهانم مي خوام بروم از اين طريق يك كارگزار اينترنتي انتخاب كنم و خريد و فروش از طريق اينترنت كنم(واقعا عاليه مثل متا).... فقط عيبي كه داره لوريج نداره و سرمايه هم بايد بالا باشه:(
سلام دوست عزیز
روشی که گفتی خوبه من خودم مطالعه نکردم ولی دوستان خیلی تعریف میکنند مطالعه کن
بورس ایران هم پول زیادی مطلبد و هم اطلاعات پشت پرده ای (اخبار زود هنگام)
اگه دوستان سایتی خواستند می تونم معرفی کنم که این سایتها هم رایگان دارد هم تعرفه دار

mehrdad1355
April 8th, 2011, 15:16
به نام خدا
چندی وقت پیش برای فروش اوراق بورس یکی از فامیل رفتم برای بورس (کرمانشاه) و در انجا بود که با یکی از دوستان قدیمی برخورد کردم و منو راهنمایی کرد که در کلاسهای اموزشی بورس
ثبت نام کردم ومنتظر تا با من تماس بگیرند . شما با مراجع به این سایتبورس اوراق بهادار تهران Tehran Stock Exchange
([Only registered and activated users can see links])
ادرس بورس شهرستان خودتان پیدا کنید [Only registered and activated users can see links]
البته من یک cdکه مراحل مختلف فراگیری بورس بود از انجا تهیه کردم همرا ه با یک کتاب اگر اقا رضا عزیز اجازه بدند همین جا اپلود کنم

rezaesmailiazad
April 8th, 2011, 16:06
سلام دوست عزیز
روشی که گفتی خوبه من خودم مطالعه نکردم ولی دوستان خیلی تعریف میکنند مطالعه کن
بورس ایران هم پول زیادی مطلبد و هم اطلاعات پشت پرده ای (اخبار زود هنگام)
اگه دوستان سایتی خواستند می تونم معرفی کنم که این سایتها هم رایگان دارد هم تعرفه دار

لطفا تکه میشه این سایت ها را معرفی کنید و اگر نمی توان در تاپیک نوشت ، لطفا پیام خصوصی کنید برام .

مرسی

Reza
April 8th, 2011, 16:18
لطفا لیست سایتهای مرتبط با بورس را در این تاپیک ببینید: سایتهای مرتبط با بورس تهران - انجمن‌های سرمایه (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=6087)

ضمنا مدتی است که معاملات آنلاین سهام راه اندازی شده و با مراجعه به کارگزاری (تمام کارگزاری ها امکان معاملات آنلاین را ندارند) و طی مراحل افتتاح حساب، می توانید بطور مستقیم به خرید و فروش سهام بپردازید. (که البته مشکلات خاص خود را هم دارد. اما در مقایسه با چند سال قبل که معاملات فقط بصورت حضوری و تلفنی بود شرایط بهتر شده)
برای اطلاعات بیشتر به سایت کارگزاران بورس مراجعه کنید:

لیست کارگزاران (http://www.iranbourse.com/Default.aspx?tabid=121)

HERCOOL
April 8th, 2011, 16:41
دوستان بازار سهام بیش از انکه به داده تکنیکی استوار باشد بر اساس داده های بنیادی و مالی و بر اساس تهیج بازار است
اما دخالت عوامل تکنیکال به شما نگاه میده

پس بهتر است خود را روی داده های مالی و بنیادی استوار کنید
مانند صورتهای مالی eps؛ p/e و داده های دیگر

rezaesmailiazad
April 8th, 2011, 17:29
دوستان بازار سهام بیش از انکه به داده تکنیکی استوار باشد بر اساس داده های بنیادی و مالی و بر اساس تهیج بازار است
اما دخالت عوامل تکنیکال به شما نگاه میده

پس بهتر است خود را روی داده های مالی و بنیادی استوار کنید
مانند صورتهای مالی eps؛ p/e و داده های دیگر

این داده هارو از کجا میشه گیر آورد ، اصلا تعریفشون چی هست ؟؟؟
و اینکه ما چطوری باید اونها رو محاسبه کنیم ؟؟؟
از اینها چی باید بفهمیم ؟؟

HERCOOL
April 8th, 2011, 18:41
این داده هارو از کجا میشه گیر آورد ، اصلا تعریفشون چی هست ؟؟؟
و اینکه ما چطوری باید اونها رو محاسبه کنیم ؟؟؟
از اینها چی باید بفهمیم ؟؟

در رابطه با اینکه این داده ها رو از کجا میشه پیدا کرد
از سایت خود بورس تهران
چطور میشه استفاده کرد
باید گفت که تکنیک بخصوصی دارد
مثلا پی ای نوعی ارزش گذاری است که حاصل تقسیم قیمت بر esp می باشد )esp یعنی سود هر سهم که به صورت 3 ماهه منتشر میشود)
اما اینکه چگونه و با چه روش تحلیلی از ان استفاده کرد خود یک مبحث آموزشی را می طلبد

یا صورت های مالی مانند سود و زیان ترازنامه که چطور نوشته میشن و چه عواملی رو میشه ازش استخراج کرد
که جزء دروس حسابداری است (البته برداشت حرفه ایش به تجربه بر میگرده)

درسته اطلاعات در رابطه با بازار بورس ایران اندک است چرا که کمتر share اطلاعات بوده و بازار بر روال تک خوری

اما نگران نباشید بزودی انچه که در اطلاعات شخصی دارم رو پابلیش میکنم فقط نیاز به زمان برای دسته بندی دارد تا اسناد حساب شده ای باشد

موفق و پایدار باشید

matlabdoni
April 8th, 2011, 19:46
لطفا لیست سایتهای مرتبط با بورس را در این تاپیک ببینید: سایتهای مرتبط با بورس تهران - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

ضمنا مدتی است که معاملات آنلاین سهام راه اندازی شده و با مراجعه به کارگزاری (تمام کارگزاری ها امکان معاملات آنلاین را ندارند) و طی مراحل افتتاح حساب، می توانید بطور مستقیم به خرید و فروش سهام بپردازید. (که البته مشکلات خاص خود را هم دارد. اما در مقایسه با چند سال قبل که معاملات فقط بصورت حضوری و تلفنی بود شرایط بهتر شده)

لیست کارگزاران ([Only registered and activated users can see links])

ماشاالله تهران مهد بورس از اين كاراست...اما تو استانهاي ديگه يكيم زوركي پيدا ميشه...جاي شكر داره تهران بودن

realfx
April 8th, 2011, 22:30
لطفا لیست سایتهای مرتبط با بورس را در این تاپیک ببینید: سایتهای مرتبط با بورس تهران - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

لیست کارگزاران ([Only registered and activated users can see links])

با سلام و خسته نباشید

درصورت امکان اهم این مشکلات را فهرست وار بگید.

با تشکر

realfx
April 8th, 2011, 22:35
با سلام

آیا این سهم ها , نمودارهای تایم فریم های یک دقیقه تا یک ساعته و روزانه و. . . مثل متا تریدر هم داره ؟ اگه بله کسی از دوستان می تونه یه نمونه از اون رو اینجا بذاره ؟

با تشکر

ali20
April 8th, 2011, 22:51
سلام خدمت دوستان

از مشکلاتی که برای بازار ارز خارجی بوجود اومده بسیار ناراحتم. به هر حال برای دوستانی که قصد ورود به بازار بورس را دارند چند منبع اینترنتی رایگان معرفی میکنم انشاا... که مفید واقع شود. اگر دوستان به این بازار علاقه نشان دهید و همت و تلاشی که در بازار ارز داشتید را دراین بازار هم دنبال کنید اطمینان داشته باشید به موفقیت خواهید رسید.

برای شروع کار بهتره که به لینکهای زیر مراجعه کنید:

آموزش صوتی
.:: Sena.ir | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران ::.فایل های آموزشی صوتی - صفحه 1

آموزش متنی

.:: Sena.ir | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران ::.متون آموزشی

لطفا دوستان این دو لینک را به دقت مطالعه بفرمایند. در مرحله بعدی بهتره که کتابی را که آقا رضا معرفی کردند را مطالعه کنند. یعنی کتاب زیر:
کتابها و جزوه های آموزشی در زمینه بازار سهام - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

در این مرحله لازمه که روزانه سری به سایتهایی بزنید که معاملات روزانه بازار را بصورت لحظه ای نمایش میدهند که بهترین آنها سایت زیر است:

.:TSETMC:. :: صفحه نخست ([Only registered and activated users can see links])

در طول سال شرکتهای پذیرفته شده در بورس اطلاعات و گزارشات مختلفی را به بازار میدهند از جمله: صورتهای مالی میاندوره ای و سالانه , گزارشات مجامع , تعدیلات سود و ...

برای آشنایی و پیگیری این گزارشات لازم است که به سایت زیر مراجعه کنید:

اطلاعیه ها

اگر بعد از طی مراحل بالا تصمیم قطعی گرفتید که در این بازار فعالیت کنید و البته به آن علاقه هم داشتید به نظر بنده بهتر است که موارد زیر را انجام دهید:

روزانه حداقل یک روزنامه اقتصادی بخوانید پیشنهاد بنده روزنامه دنیای اقتصاد است که هم میتوانید نسخه چاپی را تهیه کنید و هم از سایت اینترنتی آن مطالعه کنید.

در همین اول کار اجازه دهید با شما دوستان حرف آخر را بزنم. اگر قراره که تو این بازار فعالیت کنید به هیچ عنوان نمیتونید صرفا به تحلیل تکنیکال بسنده کنید بلکه لازم است حداقل هایی از اقتصاد , اصول حسابداری و مدیریت مالی را فرا بگیرید. انشاا... در ادامه منابع مفید دیگری از جمله کتابها و مقالات لازم برای یاد گیری را معرفی خواهم کرد.

پیشنهاد دوستانه: از همین ابتدا با خود تصمیم جدی بگیرید که وارد این کار بشوید یا نه که خدایی نکرده وقت با ارزش خودتون را از ارزان از دست ندهید. به دید سرمایه گذاری وارد بازار شوید نه موج سواری های کوتاه مدت(البته این مورد هم در جای خودش اشکالی ندارد). صبر داشته باشد , هیجانی عمل نکنید , زیاد از سیاستهایی که روزانه در ایران تصویب و تعلیق میشه ناراحت نشین(خودمونی بگم : یکمی دنده پهن باشید)

برای وارد کردن دیتا سهام به نرم افزار های تکنیکال تاپیکهای مختلفی وجود داره ولی اگر دوستان با نرم افزار متاتریدر آشنایی بیشتری دارند و راحتتر باش کار میکنند بهتره که به تاپیکی که جناب دکتر سبحانی در مورد ورود دیتا بورس به متانریدر ایجاد کردند مراجعه کنید.

انجمن های زیادی هم هستند که فعالان بازار سرمایه در آن به گفتگو و تبادل اطلاعات میپردازند که برای مثال میشه به موراد زیر اشاره کرد:

����� ���� ([Only registered and activated users can see links])

������ ��� - ��ʐ�� ����� ([Only registered and activated users can see links])

هشدار جدی:

زمانی که به تاپیکهای این انجمن ها سر میزنید متوجه میشوید که کاربران زیادی در آنها فعالیت دارند که هر کدام نظر متفاوتی در مورد هر سهم دارن(که البته طبیعی هم هست چون اگر اختلاف نظر بر سر ارزش سهام وجود نداشت هیچ خرید و فروشی انجام نمیگرفت). پس در ابتدای فعالیت خودتون در بازار سرمایه سعی کنید خواننده نوشته های با ارزش باشید, کم کم با جو انجمن ها آشنا میشوید و متوجه خواهید شد که مطالب کدام تاپیک یا کدام کاریر را بیشتر مورد توجه قرار دهید. اکیدا توصیه میکنم که صرفا بر اساس نوشته های کاربران خرید و فروش نکنید بلکه ابتدا خود تحلیل کنید بعد نظرات دیگران را هم بشنوید سپس شخصا تصمیم گیری کنید. انشاا... که موفق خواهید شد.

اگر اشتباه املایی در نوشته بنده هست به بزرگی خودتون ببخشید.

در خدمت هستم

ali20
April 8th, 2011, 23:09
در مورد نحوه انجام معاملات توضیحات مختصری را عرض میکنم:

تا دو سه سال پیش معاملات یا بصورت تلفنی انجام میشد یا شخص باید به دفتر کارگزارش مراجعه میکرد و فرم های مربوط به خرید و فروش را تکمیل میکرد. در مرحله بعد امکان انجام معاملات اینترنتی فراهم شد که بسیاری از رفت آمد های غیر ضروری را حذف کرد . اخیرا امکان انجام معاملات آنلاین هم فراهم شده که روز به روز کارگزاران بیشتری این خدمات را ارائه میدن. برای مثال کارگزاری "مفید" و "آبان" از این دسته هستند که با یک سرچ ساده در گوگل میتونید آدرس سایتشون را پیدا کنید و شرایط افتتاح حساب را مطالعه کنید.

بطور کلی برای هر شخص حقیقی که قصد انجام معامله در بازار بورس ایران را داره داشتن یک کد معاملاتی لازم است. مراحل کار در فایل های صوتی که در پست بالا اشاره کردم وجود داره.

ali20
April 8th, 2011, 23:29
با سلام

آیا این سهم ها , نمودارهای تایم فریم های یک دقیقه تا یک ساعته و روزانه و. . . مثل متا تریدر هم داره ؟ اگه بله کسی از دوستان می تونه یه نمونه از اون رو اینجا بذاره ؟

با تشکر

سلام

اگر دیتا را به نرم افزار متاتریدر منتقل کنید فقط میتونید نمودار روزانه را مشاهده کنید و البته بصورت آفلاین .

نرم افزار های دیگه ای مثل آمی بروکر و متااستاک هم عملکردی مشابه دارند یعنی بصورت آفلاین عمل میکنند و تا اونجایی که اطلاع دارم در اون ها هم فقط نمودار روزانه قابل استفاده باشه

ولی نرم افزاری ایرانی به نام "را آورد نوین" هست که بسیار کاربردیست و امکان نمایش نمودارهای 5 دقیقه تا سالانه را دارد. البته نسخه اصلی این نرم افزار رایگان نیست. برای آشنایی بیشتر بهتره که به سایت سازنده مراجعه کنید:
ره آورد نوین 3 ([Only registered and activated users can see links])

نرم افزار دیگری هم به نام تدبیر پرداز وجود دارد که بنده اطلاع دقیقی از آن ندارم

پیشنهاد میکنم فرم ثبت نام دریافت نسخه رایگان نرم افزار ره آورد را تکمیل کنید تا بیشتر با محیط آن آشنا شوید

hoormazd
April 9th, 2011, 02:45
سلام ، قصد دخالت تو تصميم گري كسي رو ندارم ولي نتونستم جلو خودمو بگيرم و پست ندم . بابا خيلي باحاليد شما ، فاركسو كه زنده به گورش كردين هيچي ، حالا هنوز كفنش خشك نشده رفتين بدو بدو سراغ بورس تهران !!!
جلل خالق !!

matlabdoni
April 9th, 2011, 09:04
دوستان تو بورس ايرانم امكان خريد و فروش ارز هم وجود دارد؟ و اينكه اين كد معاملاتي يا مدارك براي تكميل و انجام معاملات را هم ميشه به صورت اينترنت انجام داد تا ديگر نيازي نباشه من كه راهم دوره از شهرستان بلند شوم و به استان مراجعه كنم.

matlabdoni
April 9th, 2011, 09:17
دوستان يك كارگزار بورس ايران معرفي كنند تا نرم افزار را دانلود كنيم و بصورت دمو تمرين كنيم؟

matlabdoni
April 9th, 2011, 09:35
سلام

اگر دیتا را به نرم افزار متاتریدر منتقل کنید فقط میتونید نمودار روزانه را مشاهده کنید و البته بصورت آفلاین .

نرم افزار های دیگه ای مثل آمی بروکر و متااستاک هم عملکردی مشابه دارند یعنی بصورت آفلاین عمل میکنند و تا اونجایی که اطلاع دارم در اون ها هم فقط نمودار روزانه قابل استفاده باشه

ولی نرم افزاری ایرانی به نام "را آورد نوین" هست که بسیار کاربردیست و امکان نمایش نمودارهای 5 دقیقه تا سالانه را دارد. البته نسخه اصلی این نرم افزار رایگان نیست. برای آشنایی بیشتر بهتره که به سایت سازنده مراجعه کنید:
ره آورد نوین 3 ([Only registered and activated users can see links])

نرم افزار دیگری هم به نام تدبیر پرداز وجود دارد که بنده اطلاع دقیقی از آن ندارم

پیشنهاد میکنم فرم ثبت نام دریافت نسخه رایگان نرم افزار ره آورد را تکمیل کنید تا بیشتر با محیط آن آشنا شوید

به نام خدا
چندی وقت پیش برای فروش اوراق بورس یکی از فامیل رفتم برای بورس (کرمانشاه) و در انجا بود که با یکی از دوستان قدیمی برخورد کردم و منو راهنمایی کرد که در کلاسهای اموزشی بورس
ثبت نام کردم ومنتظر تا با من تماس بگیرند . شما با مراجع به این سایتبورس اوراق بهادار تهران Tehran Stock Exchange
ادرس بورس شهرستان خودتان پیدا کنید [Only registered and activated users can see links]
البته من یک cdکه مراحل مختلف فراگیری بورس بود از انجا تهیه کردم همرا ه با یک کتاب اگر اقا رضا عزیز اجازه بدند همین جا اپلود کنم

دوست عزيز اگه لطف مي كنيد آپلود كنيد ببينيم چيه!

matlabdoni
April 9th, 2011, 09:39
اينم يك كتاب در مورد بورس ايران .به صورت فهرست شده و همجور اطلاعي درونش هست

Default Parallels Plesk Panel Page ([Only registered and activated users can see links])

ali20
April 9th, 2011, 10:01
دوستان تو بورس ايرانم امكان خريد و فروش ارز هم وجود دارد؟ و اينكه اين كد معاملاتي يا مدارك براي تكميل و انجام معاملات را هم ميشه به صورت اينترنت انجام داد تا ديگر نيازي نباشه من كه راهم دوره از شهرستان بلند شوم و به استان مراجعه كنم.

سلام.

در حال حاضر خیر ولی به احتمال زیاد در آینده این امکان فراهم میشه

تا چندین سال پیش باید حضوری تشریف میبردین کارگزاری, شاید اخیرا که معاملات آنلاین انجام میشه, مراحل دریافت کد هم آسان تر شده باشد. بهترین کار اینه که با یکی از کارگزاران تماس تلفنی بگیرید و سوالات خودتون را بپرسید

دوستان يك كارگزار بورس ايران معرفي كنند تا نرم افزار را دانلود كنيم و بصورت دمو تمرين كنيم؟

بورس ایران مانند بازار ارز پلتفرم یا نرم افزار خاصی ندارد. اگر قصد انجام تحلیل تکنیکال دارید باید از یکی از نرم افزار های تحلیل تکنیکال که معرفی شد استفاده کنید

برای انجام معاملات به صورت آزمایشی اخیرا سازمان بورس سایتی را افتتاح کرده که بد نیست یه سری بهش بزنید:

تالار مجازي بورس ايران ([Only registered and activated users can see links])

در این سایت , قیمتها و اطلاعات واقعی هستند ولی سرمایه ای مجازی در اختیار شماست.

دوست عزيز اگه لطف مي كنيد آپلود كنيد ببينيم چيه!

اگر منظورتون نرم افزار ره آورد است بهتره که نسخه رایگان را تهیه کنید.

matlabdoni
April 9th, 2011, 11:53
دوستان من هنوز متوجه نشده ام (شك دارم) در واقع مثل فاركس كه متاتريدر داره و معامله از طريق آن انجام ميشه.بورس ايران (هر كارگزاري كه امكانات داره) مثل فاركس داراي متاتريدر هست كه تحليل ها بر اساس اون صورت گيره اصلا نمودار حركتي دارد؟

matlabdoni
April 9th, 2011, 17:02
من الان نرم افزار متاتريدر آلپاري را دارم الان مي خوام نمودار قيمت مثلا سايپا را روي چارت بيندازم بايد فايل اكسل را به درون چارت بكشم؟درسته

ali20
April 9th, 2011, 21:33
دوستان من هنوز متوجه نشده ام (شك دارم) در واقع مثل فاركس كه متاتريدر داره و معامله از طريق آن انجام ميشه.بورس ايران (هر كارگزاري كه امكانات داره) مثل فاركس داراي متاتريدر هست كه تحليل ها بر اساس اون صورت گيره اصلا نمودار حركتي دارد؟

سلام
نخیر مثل فارکس نرم افزار خاصی نداره بلکه برای تحلیل تکنیکال باید دیتا سهم را از سایت tsetmc یا سایتهای دیگه بگیرین و وارد نرم افزار تکنیکی کنید.

من الان نرم افزار متاتريدر آلپاري را دارم الان مي خوام نمودار قيمت مثلا سايپا را روي چارت بيندازم بايد فايل اكسل را به درون چارت بكشم؟درسته

تاپیک زیر را کامل بخونید, خیلی خوب توضیح داده شده:

تحلیل بورس ایران با متاتریدر - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

matlabdoni
April 9th, 2011, 22:02
سلام
نخیر مثل فارکس نرم افزار خاصی نداره بلکه برای تحلیل تکنیکال باید دیتا سهم را از سایت tsetmc یا سایتهای دیگه بگیرین و وارد نرم افزار تکنیکی کنید.

تاپیک زیر را کامل بخونید, خیلی خوب توضیح داده شده:

تحلیل بورس ایران با متاتریدر - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

ممنون دوست عزيز اينكه گفته بوديد وارد نرم افزار تکنیکی کنید. منظورتون همون متاتريدره مثلا متاتريدر آلپاري هم ميشه؟

matlabdoni
April 9th, 2011, 22:22
لطف لينك دانلود اون نرم افزار تكنيكي را ارسال كنيد

rezaesmailiazad
April 9th, 2011, 23:42
من که تست کردم با متا تریدر دیتا ناقص میاد و همیشه همرا با گپ هست من پیشتهاد می کنم که از برنامه ره آورد استفاده کنیم چون تعریف زیاد شنیده ازش .

matlabdoni
April 10th, 2011, 09:08
من ره آورد را دارم اينكه نمودار قيمت نداره من چطوري تحليل تكنيكي انجام بدم... همون تبادل ارز بهتر از اين بود

rezaesmailiazad
April 10th, 2011, 09:38
من ره آورد را دارم اينكه نمودار قيمت نداره من چطوري تحليل تكنيكي انجام بدم... همون تبادل ارز بهتر از اين بود

من هنوز بستش برام نیومده اگه بیاد می بینم ، اما فکر می کنم داشته باشه ، همه گزاینه هاش رو دیدین ؟

realfx
April 10th, 2011, 11:44
سلام

من امروز به شرکت ره آورد زنگ زدم در رابطه با نرم افزار ریل سوال کردم. می گفتند : 1- حداقل تایم فریم قابل نمایش m15 هستش. m5 رو در آینده بهش اضافه می کنن 2- برای یک دوره یکساله قیمتش 198 هزارتومانه وبرای یک دوره شش ماهه 125 هزار تومانه و این قیمتها فقط برای بسته تکنیکالیشه

matlabdoni
April 10th, 2011, 13:57
بله اما من كه نمدار تكنيكي اين نر مافزتر را نمي بينم فقط متنه.اسم نرم افزار هم :ماركت واتچ
دوست عزيز من دانلود كردم نكنه شما اصلي را ميگيد(غير رايگان)

ali20
April 10th, 2011, 22:05
سلام.

منظور من از نرم افزار تکنیکی یعنی یکی از نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک و متاتریدر

بله اما من كه نمدار تكنيكي اين نر مافزتر را نمي بينم فقط متنه.اسم نرم افزار هم :ماركت واتچ
دوست عزيز من دانلود كردم نكنه شما اصلي را ميگيد(غير رايگان)

فکر کنم شما نرم افزار تامبو را دانلود کردین که فقط قیمتهای روزانه سهام را نشون میده(که این نرم افزار هم از محصولات شرکت مبناست که ره آورد نوین را ساخته). اگر این حدس من درست باشه باید خدمتتون عرض کنم که این نرم افزار زیاد بکار شما نمیاد پس بهتره که همون نسخه رایگان را سفارش بدین یا از یکی از نرم افزارهای تکنیکی استفاده کنید.

درباره گپ های زیادی که در چارت سهام مشاهده میکنید باید عرض کنم که شما حق دارین اکثر نمودارها دارای گپ های زیادی هستند که از عوامل اون میشه به افزایش سرمایه , تقسیم سود و ... اشاره کرد.

matlabdoni
April 10th, 2011, 22:23
سلام.

منظور من از نرم افزار تکنیکی یعنی یکی از نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک و متاتریدر

فکر کنم شما نرم افزار تامبو را دانلود کردین که فقط قیمتهای روزانه سهام را نشون میده(که این نرم افزار هم از محصولات شرکت مبناست که ره آورد نوین را ساخته). اگر این حدس من درست باشه باید خدمتتون عرض کنم که این نرم افزار زیاد بکار شما نمیاد پس بهتره که همون نسخه رایگان را سفارش بدین یا از یکی از نرم افزارهای تکنیکی استفاده کنید.

درباره گپ های زیادی که در چارت سهام مشاهده میکنید باید عرض کنم که شما حق دارین اکثر نمودارها دارای گپ های زیادی هستند که از عوامل اون میشه به افزایش سرمایه , تقسیم سود و ... اشاره کرد.

درسته دوست عزيز ... من فكر كردم اين همون نسخه رايگانه؟
دوست عزيز هنوز كسي جواب منو نداده انشالله شما بدد....با نرم افزار آلپاريم ميشه؟يعني ببينيد اينطور كه من برداشت كردم مثلا در متاتريدر آلپاري بايد فايل اكسل اون داده تكنيكي يا نمودار سهام را به چارت آلپاري كشيد.درسته؟
خواهشا راهنمايي كنيد هنوز من نمي تونم تكنيكي را چطوري ببينم
در ضمن نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک كه گفتيد همون متاتريدر مثل آلپاري؟در واقع يعني روي آلپاري هم ميشه نمودار تكنيكي سهام را نمايش داد؟اگه اره چطوري؟

abcdefg14817
April 11th, 2011, 21:09
کارگزاری مفید خدمات اینترنتی داره که اصلا به حضور اشخاص نیاز نیست . از شهرستان و حتی خارج از کشور هم میشه خرید و فروش کرد.اگرهم زنگ بزنید در مورد سهم ها هم راهنماییتون می کنن. لوریج هم دارهکه باید در بازار اتی کار کنید.
فعلا هم بورس تا سال دیگه و قبل انتخابات وضعش خوب می مونه حتی اگه شده خوب نگهش می دارن
اصلا هم سرمایه زیادی نمی خواهد حتی با 100 هزار تومان هم می تونید شروع کنید

realfx
April 12th, 2011, 07:33
کارگزاری مفید خدمات اینترنتی داره که اصلا به حضور اشخاص نیاز نیست . از شهرستان و حتی خارج از کشور هم میشه خرید و فروش کرد.اگرهم زنگ بزنید در مورد سهم ها هم راهنماییتون می کنن. لوریج هم دارهکه باید در بازار اتی کار کنید.
فعلا هم بورس تا سال دیگه و قبل انتخابات وضعش خوب می مونه حتی اگه شده خوب نگهش می دارن
اصلا هم سرمایه زیادی نمی خواهد حتی با 100 هزار تومان هم می تونید شروع کنید

با سلام

بازار آتی شامل چه اقلام معاملاتی هست و حداکثر لورج چقدر است ؟

Mohsen
April 12th, 2011, 16:43
با سلام

بازار آتی شامل چه اقلام معاملاتی هست و حداکثر لورج چقدر است ؟

معاملات آتي سكه با لوريج 10 انجام مي شود .

موفق باشيد

gh@r@$
April 12th, 2011, 22:17
با سلام به دوستان
من این تاپیک پربار را الان دیدم.
تشکر می کنم از کلیه عزیزانی که پاسخ سوالات دوستان را می دهند .
همین الان جلسه پرسش و پاسخ آنلاینی از طریق سایت قیمتها در حال برگزاری است .
جهت آشنایی با بورس داخل ،دوستان علاقمند از دست ندن.
[Only registered and activated users can see links]

gh@r@$
April 12th, 2011, 23:58
با سلام و تشکر از شما بخاطر ارائه این اطلاعات

چند نکته مهم نظر من رو به خودشون معطوف می کنن:

1- آیا تو این بورس stop loss توسط کارگذار گارانتی میشه ؟

2- اگه بورس با یه خبر خیلی مهم بد و فورس مازور مواجه بشه چقدر می تونیم امیدوار باشیم معاملات خودمونو نقد کنیم و از بین رفتن اصل سرمایه که بعنوان مارجین معاملات گذاشتیم جلوگیری کنیم؟

3- با توجه به تحلیل کارشناسان مبنی بر حبابی بودن شاخص بورس آیا معامله کردن در اون ریسک بالایی نداره ؟

4- آیا ایشان ( استاد دوره ) اشاره ای به متوسط سود ماهیانه درصورت بکارگیری ابزارهای تکنیکالی مذکور نداشتند ؟

با تشکر مجدد
سلام
ببخشید من در این تاپیک پاسخ می دهم. از ابتدا هم باید پستها را در این تاپیک مطرح می کردم و تحلیلها را در تاپیک جناب حیدری ، این تاپیک را ندیده بودم .

در رومی که در سایت قیمتها تشکیل شد ،شرکت کردم و سوالها را پرسیدم .خدمتتان عرض کنم :

در بازار ایران استاپ گارانتی نیست و ماهیتش با فارکس فرق دارد
استاپ اینکه شما به کارگزار بگید 195 بفروش، معلوم نیست بتونه بفروشه.خبری هم اگر فوری باشه،چون همه هجوم می برند ، فروش و خرید در صف سخت هست.

در کل برای کسانیکه وقت ندارن یا علاقه ندارن به مطالعه بورس داخل ، بیشتر توصیه به سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری شد .
1-این صندوقها بسیار شفاف و ساده و کم ریسک هستند.
2- مهمترین و مثبت ترین نکته در مورد این صندوقها اینست که یک تیم تحلیلی پشت اونهاست .
3-دسترسی اونها به اخبار خاص ، ممکنست در برخی موارد سریعتر از سایر سهامداران باشد و اول در جریان اخبار قرار بگیرند .
4-سرمایه سوخت آنچنانی ندارد .
5-هر زمانی بخواهید می توانید سهم را بازگشت دهید و نیازی نیست در صف فروش منتظر باشید . البته معمولا یک زمانی را مشخص می کنند مثلا 3 ماه ،که اگر شما زودتر از این موعد بخواهید سهمتان را بفروشید ،جریمه ابطال به شما تعلق می گیرد .

تاکید شد حتما به سایت تالار بورس سر بزنید ،چون اکثر افراد در بورس داخل ، در این سایت فعالیت می کنند و ...

در کل اصلا قابل مقایسه با بازار فارکس نیست .

احتمالا مجددا جلسه پرسش و پاسخ تشکیل خواهد شد که توصیه می کنم شرکت کنید ،از آنجاییکه دوستانی که شرکت می کنند در بازار بورس داخل دارای تجربه و اطلاعات خوبی هستند ،بهتر است پیش از تشکیل روم از قبل مطالعه داشته باشید .بعنوان مثال من در صورتی که اطلاعاتم در مورد بورس داخل بیشتر بود ، بیشتر می توانستم از این روم استفاده کنم.

realfx
April 13th, 2011, 13:04
سلام
ببخشید من در این تاپیک پاسخ می دهم. از ابتدا هم باید پستها را در این تاپیک مطرح می کردم و تحلیلها را در تاپیک جناب حیدری ، این تاپیک را ندیده بودم .

در رومی که در سایت قیمتها تشکیل شد ،شرکت کردم و سوالها را پرسیدم .خدمتتان عرض کنم :

در بازار ایران استاپ گارانتی نیست و ماهیتش با فارکس فرق دارد
استاپ اینکه شما به کارگزار بگید 195 بفروش، معلوم نیست بتونه بفروشه.خبری هم اگر فوری باشه،چون همه هجوم می برند ، فروش و خرید در صف سخت هست.

در کل برای کسانیکه وقت ندارن یا علاقه ندارن به مطالعه بورس داخل ، بیشتر توصیه به سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری شد .
1-این صندوقها بسیار شفاف و ساده و کم ریسک هستند.
2- مهمترین و مثبت ترین نکته در مورد این صندوقها اینست که یک تیم تحلیلی پشت اونهاست .
3-دسترسی اونها به اخبار خاص ، ممکنست در برخی موارد سریعتر از سایر سهامداران باشد و اول در جریان اخبار قرار بگیرند .
4-سرمایه سوخت آنچنانی ندارد .
5-هر زمانی بخواهید می توانید سهم را بازگشت دهید و نیازی نیست در صف فروش منتظر باشید . البته معمولا یک زمانی را مشخص می کنند مثلا 3 ماه ،که اگر شما زودتر از این موعد بخواهید سهمتان را بفروشید ،جریمه ابطال به شما تعلق می گیرد .

تاکید شد حتما به سایت تالار بورس سر بزنید ،چون اکثر افراد در بورس داخل ، در این سایت فعالیت می کنند و ...

در کل اصلا قابل مقایسه با بازار فارکس نیست .

احتمالا مجددا جلسه پرسش و پاسخ تشکیل خواهد شد که توصیه می کنم شرکت کنید ،از آنجاییکه دوستانی که شرکت می کنند در بازار بورس داخل دارای تجربه و اطلاعات خوبی هستند ،بهتر است پیش از تشکیل روم از قبل مطالعه داشته باشید .بعنوان مثال من در صورتی که اطلاعاتم در مورد بورس داخل بیشتر بود ، بیشتر می توانستم از این روم استفاده کنم.

سلام دوست عزیز ضمن تشکر ببخشید دیر پست زدم

1- در مورد محل طرح سوالات و تبادل اطلاعات بورسی فکر کنم یه کمی داریم پراکنده عمل می کنیم .

2- در بازار ارز هم استاپ توسط بروکرهایی که سالم کار می کنند گارانتی نمیشه خصوصا در گپ ها. در مورد بورس هم انتظار چنین جوابی داشتم. البته در بازار ارز پس از گپ بروکر بلافاصله پوزیشن رو برای تریدر می بنده ولی در بورس فکر کنم این کار رو نکنه و این می تونه برای یک تریدری که داره سعی می کنه ریسکش رو کنترل کنه خطرناک باشه.

3- در مورد صندوق های سرمایه گذاری نمی دونم آیا مثل بقیه اقلام معاملاتی بورس میشه نمودار قیمت مثلا دیلی رو تحلیل تکنیکال کرد و معاملات آنلاین ( بدون نیاز به مراجعه به دفاتر این صندوق ها ) از طریق کارگذار انجام داد یا نه ؟

در کل چون در بورس تازه کار هستیم لازمه یه مدت سخت کار و مطالعه کنیم . من خودم برای کم کردن ریسک ادامه کار در ف ا ر ک س روی بورس هم می خوام وقت بذارم.

با تشکر

gh@r@$
April 13th, 2011, 20:41
سلام دوست عزیز ضمن تشکر ببخشید دیر پست زدم

1- در مورد محل طرح سوالات و تبادل اطلاعات بورسی فکر کنم یه کمی داریم پراکنده عمل می کنیم .

2- در بازار ارز هم استاپ توسط بروکرهایی که سالم کار می کنند گارانتی نمیشه خصوصا در گپ ها. در مورد بورس هم انتظار چنین جوابی داشتم. البته در بازار ارز پس از گپ بروکر بلافاصله پوزیشن رو برای تریدر می بنده ولی در بورس فکر کنم این کار رو نکنه و این می تونه برای یک تریدری که داره سعی می کنه ریسکش رو کنترل کنه خطرناک باشه.

3- در مورد صندوق های سرمایه گذاری نمی دونم آیا مثل بقیه اقلام معاملاتی بورس میشه نمودار قیمت مثلا دیلی رو تحلیل تکنیکال کرد و معاملات آنلاین ( بدون نیاز به مراجعه به دفاتر این صندوق ها ) از طریق کارگذار انجام داد یا نه ؟

در کل چون در بورس تازه کار هستیم لازمه یه مدت سخت کار و مطالعه کنیم . من خودم برای کم کردن ریسک ادامه کار در ف ا ر ک س روی بورس هم می خوام وقت بذارم.

با تشکر
سلام
خواهش می کنم.
وقتی در صندوقهای سرمایه گذاری مشترک ، سرمایه گذاری می کنید ، دیگر شما تحلیل نمی کنید .بلکه یک تیم تحلیلی ، تحلیل و سرمایه ها را مدیریت می کند.

جناب Mohsen در این تاپیک ،پاسخ سوالات دوستان در زمینه صندوقهای سرمایه گذاری مشترک را می دهند.

mohammadali_60
April 17th, 2011, 12:14
با سلام
در شکل زیر با توجه به این که قیمت خرید من 1530 بوده و بهترین قیمت عرضه 1530 و بهترین قیمت تقاضا 1526 است،پس چرا من 36 سود کردم.در واقع ارزش خرید چرا اینقدر با ارزش روز فرق می کنه؟

یه سوال دیگه داشتم،کارمزد هر سهام چطوری حساب میشه و از کجا باید از اون اطلاع پیدا کرد؟