PDA

View Full Version : كربن ايران

امين امامي
October 20th, 2004, 08:33
دوستان

نظرتون در مورد كربن ايران چيه؟
به نظر ميرسه ديگه سير نزولي كه داشته كافيه و كم كم بايد به سمت بالا بره.

لطفا هم دوستان تكناكال هم فاندامنتال نظر بدن چون فكر ميكنم شايد نظرهاشون كمي متفاوت باشه.

ممنون

امين امامي

yaser_rashidi
October 20th, 2004, 10:51
با سلام
نمودار شكربن براي دوره بعد از افزايش سرمايه اتچ هست.
همونطور كه ميبينيد روند سهم نزولي است. و ميدونيد كه چارتيست ها كاري به اينكه چي باعث اين قضيه شده ندارن B)
يعني ممكنه يكي بگه اين مقدار افزايش سرمايه زيادي بوده يا سهم پتانسيل نگهداري قيمتش رو با اين مقدار افزايش سرمايه(۴۰۰٪) نداره و افت داره. بعضي بگن يه سري دارن منفيش ميكنن كه بخرن :D و از اين جور حرفها ديگه ;)
در هر صورت روند حركتي سهم روي نوار پاييني بولينگر باند هست. ميانگين متحرك قرمز رنگ(۱۵ روزه) هم مثل خط مقاومت براي قيمت عمل كرده.
علي رغم اينكه MACD سيگنال Bullish َMA Crossover داده ولي باز هم سهم صعود نكرده و در عوض منفي تر شده :blink: (نگران نباشيد دليلش اينه كه هنوز بعد از افزايش سرمايه ايم و اينديكيتورها هنوز نميتونن چيزي رو نشون بدن. يعني هنوز تحت تاثير قبل از افزايش سرمايه قرار دارند.)
RSI هم هيچ نشونه اي از حركت(جنبش) مثبت و بالارو نشون نميده. و همش زير خط ۳۰ مونده.(بنظر ميرسه ۳۰ براش مثل خط مقاومت عمل ميكنه :huh: )

خوب ديگه ميشه گفت تا اطلاع ثانوي اوضاع سهم همينطوري هست تا زماني كه بشه گفت يه حركتي توش ديده بشه.....چه ميدونم معامله با حجم بالايي.....چند روز پشت سر هم + خوردني ....چيزي...

اين البته نظر شخص بندس و من جسارت به ساحت مقدس علم تكنيكال نميكنم. ما فعلا با تكنيكال بازي بازي ميكنيم. ;)

در ضمن امين جان شما خودت براساس چي ميگي كه:

به نظر ميرسه ديگه سير نزولي كه داشته كافيه و كم كم بايد به سمت بالا بره

:rolleyes:

محمد بورس
October 20th, 2004, 14:38
agha yaser mishe begi in nemoodar ro az kodom site dar ovordi?

yaser_rashidi
October 20th, 2004, 15:01
سلام به محمد آقا
خدمتت عرض كنم اين نمودار مربوط به سايتي نيست. نرم افزار تكنيكالي ست كه من استفاده ميكنم. و فعلا هم از توضيح اضافي معذورم.
;)

فرشيد خوش
October 20th, 2004, 18:21
با سلام به آقای رشیدی.
از اینکه شما اینطور معذور باشید خوشم نیومد.
این نرم افزار همونطور که خیلی ها میدونند Amibroker نام داره و فقط یه کم وارد کردن اطلاعات توش سخته که اونم میشه با Master نرم افزار MetaStock مشکل رو حل کرد(قابل توجه دوستانی که سوال داشتنند!)
من فعلا سرم شلوغه و حسابی درگیر فارکس هستم یه چند ماه دیگه که یه کم سرم خلوت شد تو همین سایت به طور کامل روش "استخراج قیمتها از سایت بورس" و "ذخیره کردن اونها تو یه Database" و "فرستادن این اطلاعات تو نرم افزارهای مختلفی که text رو import میکنند(Amibroker و MetaStock و .... )" به اطلاع دوستان این سایت می رسونم تا همه استفاده بتونن از روش تکنیکال استفاده کنن تا این روش گسترش پیدا کنه و یه کم دست توش زیاد بشه.
موفق باشید.

;)

yaser_rashidi
October 20th, 2004, 19:14
سلام دوست من
شما درست ميگي ولي من نميتونستم اعتماد دوستي رو كه از من قول گرفته بود رو زير پا بزارم. خدا رو شكر شما اسم نرم افزار رو گفتيد و از اين به بعد نيازي به پنهان كردنش نيست.
در ضمن كار كردن با انگليسيش هم هيچ مشكلي نداره(غير از تاريخ ميلادي) و اصولا هر كسي بخواد ميتونه بصورت رايگان از آمي بروكر استفاده كنه.
انصافا راحت كردي منو. ;)

در ضمن ايمپورت اطلاعات به آمي بروكر اصلا سخت نيست. نرم افزار بسيار خوب و قابل انعطافيه.

امين امامي
October 21st, 2004, 11:02
سلام

اينكه گفتم سير نزولي كافيه بيشتر نسبت به قيمت مشابه پارسالش بوده.

ياسر جان خيلي ممنون كه از نظر تكنيكال توضيح دادي. اگه كسي هم باشه كه از نظر فاندامنتال يه توضيحي بده عالي مي شه.

ممنون

امين امامي

مسلمي
December 1st, 2004, 19:11
بزودي خبرهاي بسيار خوبي از كربن مي شنويد

yaser_rashidi
December 1st, 2004, 19:35
بزودي خبرهاي بسيار خوبي از كربن مي شنويد

خدا از دهنت بشنوه :D اين كربن :angry: يكي از خبط هاي من بود...... <_<