PDA

View Full Version : راه اندازی آزمایشی سیستم امتیازدهی به پستها

Reza
June 27th, 2010, 23:27
با سلام

سیستم امتیازدهی به پستها بطور آزمایشی راه اندازی شده است.

برخی نکات در خصوص این سیستم:

- کاربران دارای 50 پست یا بیشتر می توانند به پستها امتیاز مثبت یا منفی بدهند.

- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند به 20 پست امتیاز مثبت یا منفی بدهد.

- در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. (دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.)

امیدوارم استفاده درست اعضای سایت از این سیستم، در کاهش بحثهای غیرمفید و حاشیه ساز موثر باشد.

لطفا مشکلات احتمالی این سیستم را در ادامه این تاپیک مطرح کنید.

با تشکر

Reza
June 27th, 2010, 23:29
برای تست سیستم، به این پست امتیاز منفی بدهید تا پنهان شود.

Sohrab_K
June 27th, 2010, 23:37
با سلام

سیستم امتیازدهی به پستها بطور آزمایشی راه اندازی شده است.

برخی نکات در خصوص این سیستم:

- کاربران دارای 50 پست یا بیشتر می توانند به پستها امتیاز مثبت یا منفی بدهند.

- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند به 20 پست امتیاز مثبت یا منفی بدهد.

- در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. (دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.)

امیدوارم استفاده درست اعضای سایت از این سیستم، در کاهش بحثهای غیرمفید و حاشیه ساز موثر باشد.

لطفا مشکلات احتمالی این سیستم را در ادامه این تاپیک مطرح کنید.

با تشکر

با سلام

گزینه فوق العاده جالبی است و حتما مفید واقع خواهد شد .

فقط کاش تعداد رای های منفی رو برای مخفی شدن پست کمی بیشتر میکردید ( مثلا هشت یا ده رای منفی ).

Reza
June 27th, 2010, 23:41
با سلام

گزینه فوق العاده جالبی است و حتما مفید واقع خواهد شد .

فقط کاش تعداد رای های منفی رو برای مخفی شدن پست کمی بیشتر میکردید ( مثلا هشت یا ده رای منفی ).
با سلام

در صورتی که اعضای سایت بدون دلیل به پستها رای منفی ندهند (که امیدوارم اینگونه باشد)، کسب 5 رای منفی می تواند نشان دهنده نامناسب بودن پست باشد.

در صورت لزوم این عدد 5 رای منفی در آینده قابل تجدید نظر و بازنگری می باشد.

Paradox
June 27th, 2010, 23:43
با سلام و تشکر از زحمات فراوان شما.
آقا رضا من چندوقت پیش همچین ایده ای رو مطرح کردم(مخالفت با یه پست) که البته بیشتر منظورم در مورد تالار سیگنالها بود که اگه کسی مخالفه؛ نظرش رو اعلام کنه! منتها اینکه بعد از 5 رای منفی پست خود به خود حذف بشه، با این مورد ناسازگاره! چون میخواد بعدا بررسی بشه که بالاخره کسانیکه موافق بودن درست پیش بینی کردن یا مخالفان!
این یه مطلب؛ مطلب دیگه اینکه میبایست این گزینه جوری تعریف بشه که فرق بین تشکر و نظر موافق مشخص باشه! که من بدونم کی باید از تشکر و کی باید از موافقت استفاده کنم!(هرچند من یه چیزی تو ذهنم دارم که بعدا میگم!)
موفق باشید.

Reza
June 27th, 2010, 23:56
با سلام و تشکر از زحمات فراوان شما.
آقا رضا من چندوقت پیش همچین ایده ای رو مطرح کردم(مخالفت با یه پست) که البته بیشتر منظورم در مورد تالار سیگنالها بود که اگه کسی مخالفه؛ نظرش رو اعلام کنه! منتها اینکه بعد از 5 رای منفی پست خود به خود حذف بشه، با این مورد ناسازگاره! چون میخواد بعدا بررسی بشه که بالاخره کسانیکه موافق بودن درست پیش بینی کردن یا مخالفان!
این یه مطلب؛ مطلب دیگه اینکه میبایست این گزینه جوری تعریف بشه که فرق بین تشکر و نظر موافق مشخص باشه! که من بدونم کی باید از تشکر و کی باید از موافقت استفاده کنم!(هرچند من یه چیزی تو ذهنم دارم که بعدا میگم!)
موفق باشید.
با سلام و تشکر از شما

در مورد تالار سیگنالها، بعید می دانم ایده شما با امکانات vBulletin قابل پیاده سازی باشد. برای این منظور باید یک سیستم اختصاصی نوشته شود.

در مورد تفاوت تشکر و سیستم امتیاز دهی هم به نظر من ابهامی وجود ندارد: دکمه تشکر که کماکان وجود خواهد داشت و کاربرد آن مشخص است.

همانطور که در بالا توضیح دادم، هدف اصلی از راه اندازی سیستم جدید امتیاز دهی نیز پنهان شدن پستهای غیرمفید می باشد:
در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.موفق باشید

Paradox
June 28th, 2010, 00:12
با سلام و تشکر از شما

در مورد تالار سیگنالها، بعید می دانم ایده شما با امکانات vBulletin قابل پیاده سازی باشد. برای این منظور باید یک سیستم اختصاصی نوشته شود.

در مورد تفاوت تشکر و سیستم امتیاز دهی هم به نظر من ابهامی وجود ندارد: دکمه تشکر که کماکان وجود خواهد داشت و کاربرد آن مشخص است.

همانطور که در بالا توضیح دادم، هدف اصلی از راه اندازی سیستم جدید امتیاز دهی نیز پنهان شدن پستهای غیرمفید می باشد:
موفق باشید
نه دیگه؛ نشد!
یعنی شما میگی اون گزینه رای مثبت فقط تزئینیه؟!
یه وقت شما اون گزینه رو کلا قرار نمیدی؛ خب حرف شما درست. اما وقتی هست و مسلما استفاده میشه کما اینکه در همین وقت کوتاه استفاده شده؛ دیگه نمیشه اینطوری گفت!
به علاوه اینکه محدود کردن کاربرد رای منفی هم فقط به پستهای نامناسب مساله ایست که مسلما رعایت نخواهد شد! یعنی مسلما کاربران از این گزینه برای پستهای مخالف نظر و سلیقه شون استفاده خواهند کرد.(چون اصلش هم همینه! )

اما نظر من در مورد فرق تشکر با رای مثبت (موافق) اینه که ممکنه من با یه مطلبی موافق هم نباشم اما صرفا از کار طرف خوشم میاد و دوست دارم ازش تشکر کنم. مثلا با یه نفر راجع به یه موضوعی بحث علمی میکنم. خب علی القاعده نظرش رو قبول ندارم که باهاش بحث میکنم ولی مثلا به خاطر مشارکتش یا ادبش یا فنی نوشتنش یا ... ازش تشکر میکنم!
موفق باشید.

viilll
June 28th, 2010, 00:18
سلام
فکر میکنم به این صورت جبهه گیری ها و گاها دسته بندی ها و یا اعمال سلایق شخصی بر فضا حاکم بشه . همین طور که همه میدانیم همیشه حق با اکثریت نیست.
بهتر بود به جای امتیاز منفی و حذف پست، گزینه ای برای اعتبار دهی به هر پست و تاپیک در نطر میگرفتید تا مراجعه کننده بداند نطر اکثریت و عموم اعضا در مورد این پست چیست و حق تصمیم گیری را با خود خواننده میگذاشتید.
مثلما پستهای بی محتوا و توهین آمیز و یا تبلیغاتی کما فی سابق توسط مدیران حذف خواهند شد.

vahhab
June 28th, 2010, 00:33
سلام اقا رضا خسته نباشيد،
راجع به اين كارتون بايد بگم كه من تجربه خوبي نسبت به اين كار ندارم، در يك فروم ديگه كه صرفا فقط امتياز مثبت و منفي مطرح بود (البته اينجا اصلا اينطوري نيست و گزينه تشكر هم هست ولي بازم...) باعث جبهه گيري شديد كاربرها در مقابل هم شد. حتي در بعضي مواقع اونقدر از نظر رواني كاربر تحت تاثير قرار مي گرفت كه در پست بعد به صورت علني مي يومد و مي گفت "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
به نظر من اين كار باعث ميشه كه اولا يه جور جبهه گيري بين كاربرها بوجود بياد و ثانيا افراد از اظهار نظر اصليشون به خاطر اين كه نكنه پستشون حذف بشه، جلوگيري مي كنن كه بعذا همون اظهار نظرشون با اينكه شايد جنجالي باشه، مي تونه كمي به روشن شدن برخي موضوعات كمك كنه.
اين كار تا حدودي باعث پيش داوري بعضي از كاربرها از هم ديگه مي شه كه به جو تشنج بيشتر كمك مي كنه.
البته اين فقط نظر و تجربه من هست.
موفق و پيرزو باشيد.

mehrdad1919
June 28th, 2010, 00:53
با سلام و تشکر
من هم سال قبل این پیشنهاد رو دادم و خوشحالم که عملی شده.
من هم فکر میکنم فقط با 5 تا منفی و حذف، درست نیست .
پیشنهاد:
بهتره فعلا تا مدتی اصلا حذف نداشته باشیم. و فقط کاربر بدونه که اگه ازش تشکر نمیشه دلیل بر تایید هم نیست. و پستش نامناسب بوده.
به هر حال بهتره تست بشه. تو سایت بالاترین که این موضوع حذف با منفی کاربران صدای همه رو در آورده ولی اونجا جنس مطالب و دلیل منفی ها فرق داره.

در کل من با این امکان موافقم

.....
June 28th, 2010, 01:04
نظر بنده هم اینه که باید تعداد امتیاز منفی بالا بره تا یه عده با چند تا آیدی راه نیوفتن کودتا بکنن.
همون امتیاز منفی هم کفایت میکنه ...لازم نیست دیگه پست حذف بشه . خود کاربران با دیدن امتیازات منفی یه پست به میزان ارزش اون پست پی میبرند.

امتیاز مثبت هم به نظر من اضافه است و چه امتیاز مثبتی برای مردم قدر شناس ایران ارزش تشکر رو داره ؟

تشکر بهترین امتیاز مثبتی است که به هر پست میتوان داد و بهترین نشانه قدر دانی کاربران از صاحب پست:)

dicaprio
June 28th, 2010, 02:08
سلام اقا رضا به نظر من چون اين سايت امكان باز كردن چند نفر با هر تعداد اي دي رو داره اگر كسي بخواد پيامي رو كه مخالف او هست به راحتي حذف كنه به نظر من اين سيستم زماني عملي و خوب است كه به هر اي پي فقط اجازه باز كردن يك يوزر رو داشته باشه

naranj
June 28th, 2010, 02:40
با درود
از اونجایی که من هم عضو باشگاه 50!تایی ها هستم یه پیشنهاد میدم
مشکل این سیستم پارامتر ابتدایی انتخاب داوری پست است.
یعنی رای من و استاد فرخ! یه تاثیر داره. این تشکر هایی که در این چند سال جمع شده برای شما پیشرو های جمع چه خاصیتی داره؟
برای کسب 500 تا پست یه هفته وقت کافیه.ولی برای گرفتن 500تا تشکر باید یه چیزایی تو چنته داشته باشی.
به نظرم همین طور الکی و از راه نرسیده اجازه قضاوت به کسی ندهید.
معیار اجازه قضاوت را بر مبنای همون تعداد تشکرها قرار دهید که هم قضاوتها فنی بشه و هم اعتبار دکمه تشکر بیشتر شود.
حتی میانگین تشکرها نسبت به تعداد پستهای عضو میتونه زیر اواتار عضو درج بشه و از این عدد شناور استفاده بشه که اعضای قدیمی هم حق وتوی مادام العمر نداشته باشند.
شرمنده که یه کم زیادی نظر دادم.

با سپاس

albertini
June 28th, 2010, 03:31
بنظر من حداقل قسمت حذفیش نامناسبه چون با اولین اختلاف سلیقه خیلی راحت گروههای 5 نفری تشکیل میشه و پستها یکی پس

از دیگری نامرئی میشند .

kingnothing
June 28th, 2010, 07:53
با درود
از اونجایی که من هم عضو باشگاه 50!تایی ها هستم یه پیشنهاد میدم
مشکل این سیستم پارامتر ابتدایی انتخاب داوری پست است.
یعنی رای من و استاد فرخ! یه تاثیر داره. این تشکر هایی که در این چند سال جمع شده برای شما پیشرو های جمع چه خاصیتی داره؟
برای کسب 500 تا پست یه هفته وقت کافیه.ولی برای گرفتن 500تا تشکر باید یه چیزایی تو چنته داشته باشی.
به نظرم همین طور الکی و از راه نرسیده اجازه قضاوت به کسی ندهید.
معیار اجازه قضاوت را بر مبنای همون تعداد تشکرها قرار دهید که هم قضاوتها فنی بشه و هم اعتبار دکمه تشکر بیشتر شود.
حتی میانگین تشکرها نسبت به تعداد پستهای عضو میتونه زیر اواتار عضو درج بشه و از این عدد شناور استفاده بشه که اعضای قدیمی هم حق وتوی مادام العمر نداشته باشند.
شرمنده که یه کم زیادی نظر دادم.

با سپاس

درود:)

موافقم . با این کار همه مشکلاتی که ذکر شد حل می شه:)

شاد باشید:)

محمد هورزاد
June 28th, 2010, 08:18
سلام و عرض تشکر از مدیر سایت که همچنان در جهت بهبود وضعیت سایت زحمت میکشند .

در کل طرح خوبیست و مطمئنن پس از یک دوره آزمایش و برطرف شدن نقیصه ها بهتر هم خواهد شد . ولی واقعا مشکل چند کاربری و یک نفر با چند آی دی - سایت رو شدیدن داره آزار میده که اگه این مشل حل بشه خودش کلی از مشکلات رو حل میکنه .

به نظر من هم 50 پست کم هست - چون عموما حاشیه ها توسط افراد تازه کار (شاید هم کهنه کار با آی دی تازه) بوجود میاد . حاشیه سازها هم که هر کدوم 5 تا آی دی با 50 تا پست دارند و میتونن با دادن امتیاز منفی و حذف یک پست خوب نیز جنجال درست کنند .

به کسی بر نخوره اما من نسبت به بعضی از کاربران قدیمی سایت که فقط خواننده هستند و کم پست میزنن اصلا حس خوبی ندارم - هر چند پست زیاد دادن نیز (مثل خودم) خوب نیست اما پست نزدن و فقط استفاده کردن نیز جالب نیست - بنابراین کسی که 200 یا 300 تا پست داره تازه میشه گفت یه حق و حقوق هایی توی سایت داره - البته درست تر اون تعداد پست با توجه به مدت عضویتش هست - شاید گزینه تعداد تشکر (که جناب naranj اشاره کردند) گزینه بهتری باشه .

ضمن اینکه یه قضیه روانی هم توی سایت وجود داره که من این رو در مورد تشکر ها کاملا حس کردم - اگه یه پستی 3 امتیاز منفی بگیره قطعا چهارمی و پنجمی رو هم میگیره و این در حالی هست که 90% مواقع نفر چهارم و پنجم اصلا درست پست رو نخوندن و فقط همرنگ جماعت شدن - دیدن یه پست 3 تا منفی داره ، گفتن پس حتما بد هست - بذار ما هم یه منفی بدیم .
مثال عینی این قضیه اینه که اگه یه پستی تشکرش از 20 رد بشه راحت 15 تا دیگه هم میگیره و اون 15 تا اصلا پست رو نخوندن - فقط چون دیدن پست پر تشکری هست گفتن ما هم یکی بزنیم که از قافله عقب نیوفتیم - حتما پست خوبیه دیگه که این همه تشکر داره !! نمونه بدم ؟ اولین پست در هر تاپیک ! دقت کنین .

بعد یه مشکل دیگه : مثلا من الان میگم پیشنهاد جناب naranj در پست 13 پیشنهاد خوبی است - بعد این پست 5 تا منفی میگیره و حذف میشه - اگه پست 14 به جای اون بره و شماره اون بشه 13 بعدا کلی مشکل درست میشه . چون پست 14 اصلا پیشنهادی توش نیست یا اگه هست اصلا خوب نیست (البته این یه مثال هست - جناب آلبرتینی مخلصیم - عفو فرمایید)
لطفا مشکل این شماره پست رو هم حل کنید که بعدا توی نام بردن ها و لینک دادن ها مشکلی پیش نیاد .

ببخشید خیلی حرف زدم - اول صبح بود انرژی زیاد داشتم - انشاا... فرهنگ درست امتیاز دادن توی سایت به خوبی پیاده بشه . ممنون

مسعود رهجو
June 28th, 2010, 09:45
سلام به همگی

با تشکر از اقا رضا

اما من فکر نکنم گزینه مثبت در اینجا کارایی نداشته باشه من در سایت های دیگه هم فعالیت دارم انجا اگردو نفر رای بدن یکی مثبت یکی منفی نتیجه خنثی میشه یعنی انگار کسی رای نداده اگر یکی منفی بده دو تا مثبت نتیجه 1+ میشه که اگر به 10- برسه پست حذف خواهد شد .

مورد بعدی اینکه من این مورد را برای تالار سیگنال ها به هیچ وجه مناسب نمیبنیم به دلیل حساسیتی که دارد به هیچ وجه نباید به وسیله کاربران حذف بشه و در اختیارات مدیر باید باشد مثلا من یک سیگنال دادم یکی داره استفاده میکنه یک شرکتی یا ارگانی داره از این مورد ضرر میبینه و مشتریانش را از دست میده میاد به هر طریقی شده اختلال ایجاد میکنه .

مورد بعدی هم اینکه این کار باعث بیشتر شدن فعالیت مدیر سایت خواهد شد که باید یکی یکی پست هایی را که حدف شدن را کنترل کنند مبادا با قصد تخریب پست ها حذف شده باشند حالا فکر کنم در اینده هم یک فیلم سینمایی هم داشته باشیم از شکایت های کاربران که چرا پست من پاک شد اونها به قصد ضربه زدن به من این کار را کردن فلان و فالان و .......

فعلا همین

Reza
June 28th, 2010, 10:08
با سلام و تشکر از نظرات دوستان

چند نکته را در مورد سیستم امتیاز دهی جدید:

۱- در این سیستم، پستی که امتیاز منفی بگیرد بطور کامل حذف نمی شود. بلکه فقط متن پست پنهان می شود. لذا شماره پستهای بعدی جابجا نمی شود. (برای نمونه پست شماره 2 همین تاپیک را ببینید)

۲- این سیستم هم مانند سایر نرم افزارها، امکانات و قابلیت های مشخصی دارد. در این سیستم تنها این قابلیت وجود دارد که امکان رای دادن کاربران بر اساس تعداد پست فعال شود(حداقل 50 پست) و مواردی از قبیل تاریخ عضویت و تعداد تشکر، قابل تعیین نیست.

۳- همانطور که در پست اول و ششم توضیح دادم دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، پنهان شدن پستهای حاشیه ساز و مغایر با قوانین توسط اعضای سایت می باشد. لذا اگر این قابلیت را غیرفعال کنیم، وجود سیستم لزومی نخواهد داشت.

۴- این احتمال وجود دارد که عده ای بخواهند با ایجاد چند نام کاربری یا تشکیل گروه، از این سیستم بطور نادرست استفاده کنند. دسترسی اینگونه افراد به سیستم امتیازدهی محدود خواهد شد و تمام امتیازاتی که داده اند نیز به راحتی با یک کلیک حذف خواهد شد. همینجا از همه دوستان درخواست می کنم اگر مشاهده کردند که پستی بدون دلیل امتیاز منفی گرفته و پنهان شده، از طریق دکمه http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gif به همراه توضیحات لازم گزارش کنند.

۵- این سیستم بصورت آزمایشی راه اندازی شده. لذا با گذشت زمان و در صورت اثبات عدم کارایی مناسب، غیرفعال خواهد شد.

با تشکر

Teacher
June 28th, 2010, 10:45
فایده این سیستم چی هست؟

اگر قرار برشناسایی پست نامطلوب باشه خوب اون گزینه گزارش به مدیران هست، اگر قرار باشه ارزش مثبت یک پست رو مشخص کنیم هم که خوب گزینه تشکر هست، به این معنا که طبیعتاً تمام افرادی که تشکر کردن به مثبت بودن اون رای خواهند داد.

نقطه ضعفی هم که این سیستم داره به این صورت هست که اگر 5 نفر باهم متحد بشوند می تونند خیلی پستها رو حذف کنند و شاید این تبدیل به یک جور سرگرمی هم بشه. (حالا فکر کنید اگر این 5 نفر تبدیل به 20 نفر بشوند فکر کنم 80% پستهایی که در این سایت زده شده پاک بشه).

من فکر می کنم بعنوان یک سرگرمی سیستم مناسبی باشه ولی بعنوان روشی که ما بتونی روی پست کاربران ارزش گذاری کنیم فایده ای نخواهد داشت (شاید حتی آخرش فقط ضرر باشه.)

Teacher
June 28th, 2010, 10:47
بنظر من بجای اینکار شما تکلیف اون گزینه اعتباردهی رو مشخص بفرمائید که بعد از گذشت تقریباً 2 سال هنوز هیچ کس نمی دونه به چه دردی می خوره و چرا ما داریم به دیگران اعتبار مثبت می دیم.

albertini
June 28th, 2010, 11:08
سوال:

اگر پستی 20 امتیاز مثبت و 5 امتیاز منفی بگیره مخفی میشه؟

اگر پستی مخفی شد و قبلا نقل قول شده بود ایا نقل قول ان هم مخفی میشه؟

Galaxy
June 28th, 2010, 11:09
سلام.
ایده ی خوبی هست آقا رضا ولی پست های حاشیه ساز معمولا در تالار عمومی و تاپیک های غیر تخصصی که به سیستم ها و روشهای معاملات هیچ ربطی نداره اتفاق میافته.به نظر بنده شما نباید این سیستم امتیاز دهی رو در تمام تالار ها و یا تاپیک ها راه اندازی کنید.به قول دوستان عزیز افرادی هستند حاشیه ساز و یا مردم آزار که دوست دارند ملت رو به جوون هم بندازند.اینطوری به راحتی اونها و همقطارانشون میتونند به اهداف پلیدشون برسند.
لطفا استفاده از این سیستم امتیاز دهی رو فقط در تالار عمومی و تالار های غیر تخصصی قرار بدید .
یا علی مدد.

YAD-48
June 28th, 2010, 11:38
من هم یک پیشنهاد دارم .
اینکه بیاییم از افراد قدیمی و فعال سایت تعداد 5 نفر رو به عنوان هیات ژوری انتخاب کنیم .
بعد اگه پستی با شرایط فعلی 5 رای منفی گرفت کاملا حذف نشه . بلکه به هیات گزارش بشه و رای اون هیات بتونه باعث حذف پست بشه . یعنی بعد از 5 رای منفی ، اگه سه نفر از 5 نفر هیات زوری هم رای به حذف اون پست دادند ، پست حذف بشه .
به این ترتیب اگه پستی از این دو لایه رد شد به احتمال زیاد لایق حذف شدن بوده .

ارادت

Kaman
June 28th, 2010, 11:50
وقتی یک تایپیک باز میشه حالا میخاد چی رو بگه ؟
اگه معلوم باشه اکثریت از اون اطلاع داشته باشن اکثرا تو تالار سیستمها خوب افراد میان جلو سیستم که معلومه تو همون پست اول یا صفحه اول دوم همه راه میافتن شروع میکنن به کار کردن با سیستم و اشکال گیری
حالا خدا نکنه یکی بیاد یک چیزی بگه یا برا بقیه قابل فهم نباشه یا قابل فهم هست و قابل هضم نیست اون موقع هست که جنجال درست میشه
حالا این جنجال چه جوری مدیریت بشه مهمه اگه صاحب تایپیک چیزی در استین داشته باشه جواب همه رو میده با منطق وگرنه به دو صوت باید تختخ کنه
حالا این بحثها و جنجالها اگه نباشه خیلی از صحبتها و واقعا بعضی از اونها که از لحاظ بحث بازار واقعی و ضروری به وجود نمیاد
طرف حرفش درسته ولی چون بقیه نمیتو نن قبول کنن از از اون صحبت یا روش استفاده کنن امتیاز منفی میدن و حذف میشه
اگه اینطور بود در قدیما ادم یاد گالیله میافته همه اومدن رای منفی دادن در صورتی که حرفش درست بود
اقا رضا شما نباید پست رو حذف کنی ولی امتیاز دهی بسیار خوبه اونم برا کاربرانی بالای دو سال و 300 پست به بالا حق رای منفی به خاطر قبول نداشتن اون ایده
شما به خاطر مدیریت رو پستهایی که خارج از ادب و توهین به دیگران و سیاسی بودن و توهین به مذهب میباشد رو باید برای مدیران چند تا معاون معرفی کنی که اختیار پاک کردن پستها دست خدتون باشه
در غیر اینصورت در سایت شاهد کودتا خواهیم بود

persiansarmaye
June 28th, 2010, 11:53
اگر بگذاریدش پایین پست ها و متنش رو کوچکتر بکنید خیلی بهتر هست! بالای هر پستی رو میخوام بخونم این متن هست!!

Paradox
June 28th, 2010, 11:57
دوستان سلام.
راستش فکر میکنم هدف اصلی آقا رضا از قرار دادن این امکان همونطوری که خودشون مشخص کردن؛ این بوده که پستهای نامناسب به سرعت حذف بشن و نیاز نباشه تا یه مدیر رسیدگی کنه!
منتها دوستان همونطور که من هم اشاره کردم. این نامناسب رو جور دیگه ای برداشت کردن. یعنی فکر کردن که هر پستی که مطلب درستی نداشت میشه نامناسب! ولی اینجوری نیست صرفا باید منظور پستهایی باشه که واقعا مطلب نامناسب دارند!

به عنوان مثال فرض کنید تو این دعواهایی که خصوصا تو تالار بروکرها شکل میگیره؛ یکی بیاد و هرچی از دهنش در میاد بگه! خب مسلما انتظار برای از راه رسیدن یه مدیر نمیتونه جالب باشه. و همونجا با 5 تا رای منفی کاربران پست مخفی میشه و به اعتبار سایت لطمه نمیزنه!

اما چیزی که بهش توجه نشده؛ اینه که غالب کاربران به این نکته توجه نخواهند کرد(اینکه این ابزار کاربرد کاملا محدودی داره! ) و از این ابزار استفاده های گسترده تری خواهند برد که چه بسا منجر به سوء استفاده بشه!

ozan_javad
June 28th, 2010, 12:18
سلام به همه
اول اینکه از زحمات شبانه روزی آقا رضا و دیگر مدیران سایت کمال قدر دانی رو دارم
و یه پیشنهاد

1- این که هر کس و هر طور که میخواد درباره پستها نظر موثر داشته باشه شبیه اینکه شما در جامعه حقیقی قانونی داری که هر کس با کسی مشکلی داره میتونه خودش قاضی باشه و رای صادر کنه ، در این سییستم میزان صلاحیت رای دهنده با چه روشی بررسی میشه !!!؟

Reza
June 28th, 2010, 12:33
خب من هنوز در حال کار بر روی سیستم هستم تا مشکلاتش رو برطرف کنم. یکجا در دستور if بجای علامت < اشتباها علامت > گذاشتم و لذا تمام پستها برای چند دقیقه ناپدید شدند! پوزش مرا بپذیرید.

فرشاد صارمی فر
June 28th, 2010, 12:39
خب من هنوز در حال کار بر روی سیستم هستم تا مشکلاتش رو برطرف کنم. یکجا بجای علامت > اشتباها علامت < گذاشتم و لذا تمام پستها برای چند دقیقه ناپدید شدند! پوزش مرا بپذیرید.
با سلام خدمت آقا رضای عزیز
این ایده از نظر بنده بسیار عالی هست ،و می تونه تاثیر خوبی داشته باشه ،چون باعث میشه پست های سالم تری در سایت دیده بشه ،

اما فکر کنم باید فیلترش تغییر پیدا بکنه ،مثلا به جای فیلتر تعداد پستها از عوامل دیگه ای هم استفاده بشه ،آیا این ماژول را خودتان ساختید؟قابل ویرایش هست؟ به صورتی که از اعتبار افراد و همینطور میزان تشکر و آنها نیز استفاده کند.و با کمی تغییر در کدش شاید همون ابزاری باشه که مد نظر همه هست

چون فکر کنم عامل تعداد پست به تنهایی کافی نمی باشد ، اگر کمکی از دست ما برمیاد در خدمتیم:rolleyes:
از تلاش شما بسیار سپاسگذارم

موفق باشید

Reza
June 28th, 2010, 12:58
اما من فکر نکنم گزینه مثبت در اینجا کارایی نداشته باشه من در سایت های دیگه هم فعالیت دارم انجا اگردو نفر رای بدن یکی مثبت یکی منفی نتیجه خنثی میشه یعنی انگار کسی رای نداده اگر یکی منفی بده دو تا مثبت نتیجه 1+ میشه که اگر به 10- برسه پست حذف خواهد شد .

مورد بعدی اینکه من این مورد را برای تالار سیگنال ها به هیچ وجه مناسب نمیبنیم به دلیل حساسیتی که دارد به هیچ وجه نباید به وسیله کاربران حذف بشه و در اختیارات مدیر باید باشد مثلا من یک سیگنال دادم یکی داره استفاده میکنه یک شرکتی یا ارگانی داره از این مورد ضرر میبینه و مشتریانش را از دست میده میاد به هر طریقی شده اختلال ایجاد میکنه .

مورد بعدی هم اینکه این کار باعث بیشتر شدن فعالیت مدیر سایت خواهد شد که باید یکی یکی پست هایی را که حدف شدن را کنترل کنند مبادا با قصد تخریب پست ها حذف شده باشند حالا فکر کنم در اینده هم یک فیلم سینمایی هم داشته باشیم از شکایت های کاربران که چرا پست من پاک شد اونها به قصد ضربه زدن به من این کار را کردن فلان و فالان و .......

فعلا همین

سوال:

اگر پستی 20 امتیاز مثبت و 5 امتیاز منفی بگیره مخفی میشه؟

اگر پستی مخفی شد و قبلا نقل قول شده بود ایا نقل قول ان هم مخفی میشه؟

در صورت لزوم این امکان وجود دارد که این سیستم در برخی تالارها غیرفعال شود (مثلا در تالار سیگنالها).

ضمنا با تغییری که در سیستم داده شد، اگر برآیند امتیازات مثبت و منفی به 5- برسد، پست مخفی خواهد شد.

Reza
June 28th, 2010, 13:01
برای تست سیستم، لطفا به این پست هم امتیاز مثبت بدهید و هم امتیاز منفی. بطوری که امتیازات منفی به بیش از 5- برسد، اما برآیند امتیازات در حدود 3- باقی بماند.

YAD-48
June 28th, 2010, 13:38
برای تست سیستم، لطفا به این پست هم امتیاز مثبت بدهید و هم امتیاز منفی. بطوری که امتیازات منفی به بیش از 5- برسد، اما برآیند امتیازات در حدود 3- باقی بماند.

من امتیاز منفی دادم یکی به امتیازات مثبت اضافه شد!!!

Reza
June 28th, 2010, 13:50
من امتیاز منفی دادم یکی به امتیازات مثبت اضافه شد!!!
بعید می دانم اینطور باشد. لطفا دوستان دیگر هم تست کنند و نتیجه را اعلام کنند.

danialfx
June 28th, 2010, 13:56
بعید می دانم اینطور باشد. لطفا دوستان دیگر هم تست کنند و نتیجه را اعلام کنند.

خب من الان به این پست امتیاز منفی دادم. این پیغام رو داد:

( امتیاز مثبت این پست: 0 از 1 ) از امتیاز شما به این پست تشکر می کنیم.

فکر کنم درسته دیگه. از 1 رای 0 تا رای مثبت اورد. یعنی 1 رای منفی.

مسعود رهجو
June 28th, 2010, 13:57
من یک امتیاز مثبت دادم یکی به مثبت اضافه شد 2 تا به منفی

Paradox
June 28th, 2010, 14:02
برای من که درست کار میکنه!
من میگم برای تست دوستان همه به من امتیاز مثبت بدن؛ ببینیم چی میشه؟ :blink::whoow:

elyas68
June 28th, 2010, 14:03
سلام
فکر کنم همزمان شدن رای دادن این خطا ها رو به وجود میاره:blink:
یعنی درسته ما فکر میکنیم خطا داره
پ ن : آقا رضا فکر کنم شما بتونید ببینید کی رای مثبت منفی داده درسته ؟ خوب نگاه کنید ببینید درست ثبت شده:huh:

Paradox
June 28th, 2010, 14:10
من یک امتیاز مثبت دادم یکی به مثبت اضافه شد 2 تا به منفی
یک امتیاز منفی بهت دادم مسعود جان!
آخه برادر من شما با این همه سابقه! درحالیکه مدیریت هم داشتی. خب نباید حواست باشه که تو فاصله ای که صفحه برات لود شده تا امتیاز دادی؛ ممکنه چند نفر دیگه هم امتیاز داده باشن!!!

پ.ن: حیف که نمیتونم وگرنه اعتبار منفی هم بهت میدادم!!! (ارادتمندیم)

مسعود رهجو
June 28th, 2010, 14:17
یک امتیاز منفی بهت دادم مسعود جان!
آخه برادر من شما با این همه سابقه! درحالیکه مدیریت هم داشتی. خب نباید حواست باشه که تو فاصله ای که صفحه برات لود شده تا امتیاز دادی؛ ممکنه چند نفر دیگه هم امتیاز داده باشن!!!

پ.ن: حیف که نمیتونم وگرنه اعتبار منفی هم بهت میدادم!!! (ارداتمندیم)

پارادوکس جان شما هم گیر دادی به این مدیریت من عجب اشتباهی کردیم مدیر شدیم یعنی مدیر اشتباه نمیکنه :blink:
احتیاج به لود شدن نداره شما همان لحظه روی + یا - کلیک کنید تغییرات صورت میگره
یک کاری میکنی که از اختیارات مدیریتم استفاده کنم یک منفی کله گنده بهت بدم

Paradox
June 28th, 2010, 14:34
نه جدای از شوخی مسعود جان؛ متوجه منظورم نشدی!
ببین الان که من صفحه رو لود کردم به عنوام مثال امتیاز همین پست شما 1 از 1 هست! یعنی یه امتیاز مثبت داره. خب حالا فرض بگیر که من هم بعد از خوندن به این نتیجه میرسم که بهت امتیاز مثبت بدم(فرض محال، که محال نیست! ) خب مسلما تا بیام امتیاز بدم یه زمانی میبره که ممکنه چند نفر دیگه تو این فاصله امتیاز منفی یا مثبت داده باشن!(و تا وقتی هم دوباره صفحه رو لود نکنم یا امتیازم رو نداده باشم که تغییرات رو نشون نمیده) لذا ممکنه به جای اینکه بعد امتیاز دادنم، امتیاز پست شما 2 از 2 باشه مثلا 4 از 4 یا حتی 2 از 5 باشه. در هر صورت همه چیز ممکنه!!!

پ.ن:دیدی گفتم همه چیز ممکنه؛ الان که امتیاز دادم 3 از 3 رو نشون داد(پس تو این فاصله یه نفر دیگه هم امتیاز مثبت داده)

فرشاد صارمی فر
June 28th, 2010, 14:38
اگه بجای نوشته "( امتیاز مثبت این پست: x از x)" یک نمایشگر مشخص کننده امتیاز مثل اعتبار گذاشته بشه شاید نماش قشنگتر بشه:happy:

Reza
June 28th, 2010, 15:34
اگه بجای نوشته "( امتیاز مثبت این پست: x از x)" یک نمایشگر مشخص کننده امتیاز مثل اعتبار گذاشته بشه شاید نماش قشنگتر بشه:happy:
متاسفانه سیستم این قابلیت رو نداره. اما خودم اگه فرصت کنم روی این موضوع کار می کنم.

albertini
June 28th, 2010, 15:44
متاسفانه سیستم این قابلیت رو نداره. اما خودم اگه فرصت کنم روی این موضوع کار می کنم.

سایت خبری الف چنین امکانی داره .نمیدونم شاید بشه مثل اون اسکریپتی طراحی بشه.

[Only registered and activated users can see links]

forexier
June 28th, 2010, 15:54
اول تشکر کنم از گذاشتن این گزینه ها
دوم نظر بعضی دوستان در مورد اینکه رای منفی بدون دلیل در مورد انگشت شمار اعضاء سایت ممکنه باعث حذف بیمورد پست بشه بنظرم درسته
سوم (همون پیشنهادی که میخواستم مطرح کنم)اینکه اگر با زدن علامت منفی پنجره ای باز بشه در آن چند option گذاشته بشه مثلا
1- حاشیه ساز(مشخص بشه حاشیه ساز منظور چیه؟)
- مغایر با قوانین سایت
-خلاف شرع
-سیاسی
نمیدونم از این گزینه ها و برای مثبت هم همینطور که کاربر دلیل اونرو مشخص کنه و همینطوری مثبت منفی رو نزنه
اگر کسی در یک ماه مثلا پنج پست حذف شده داشت از امتیازاتش کم میشه حالا هرچقدر 10 تا 20 تا
و اگر به صفر برسه آی دی اون کلا حذف میشه
بنابر این نه کسی بیدلیل رای مثبت یا منفی میده ، نه پستی بیدلیل امتیاز میگیره یا حذف میشه
اگر بشه کسانی رو که رای بیدلیل میدن رو هم یکجوری trace کرد که عالی میشه
میشه برای امتیازات مثبت هم به امتیازات فرد اضافه کرد و......
در غیر اینصورت من اگر با کسی مشکل داشته باشم یک تیم پنج نفره درست میکنم و به پستهای یک بنده خدا هی امتیاز منفی میدم و حذفش میکنم در صورتیکه اصلا ممکنه اون پستها عملا مشکلی نداشته باشن فقط با سلیقه پنج نفر به هر دلیلی جور نیستند
ببخشید اگر نتونستم درست منظورم رو بیان کنم
شاد باشید

mommed
June 28th, 2010, 15:57
سلام و تشكر

چقدر عالي ميشد اگه راي گيري بود و پست حذف نميشد.

عالي تر از اون اگه كاربراني كه در راي گيري شركت كرده اند با ايديشون مشخص بشن كه با اينكار از پست زدن هاي اضافي هم براي مخالفت با يك پست جلوگيري ميشه و كلا حاشيه با يك راي گيري در نطفه خفه ميشه.

مطمئن هستم در دراز مدت با اين روش هدف اصلي اقا رضا تامين ميشد و حتي به مرور كاربرهايي كه هدفي جز تخريب ندارند با ديدن پستشون و تعداد راي منفي دستشون ميومد كه اينجا جاي انها نيست چون مطمئين هستم اكثريت ذاتا در هر جايي نيت درست دارند.

فرضا من به عنوان يك كاربر مخرب بيام يك پست پرت وپلا بنويسم كساني هم كه دنبال حاشيه و تخريب هستند بيان به من راي مثبت بدن در اينصورت مطمئنم خيلي از كاربراني كه حتي بيتفاوتند ولي نيت انها با اهداف سايت كه اموزش هست هم خواني داره وارد شده و با راي منفي دادن به حق ارائ مثبت رو نابود ميكنند.

به نظر شما عكس العمل من به عنوان يك شخص مخرب در نوشتن پست بعدي چگونه خواهد بود؟
كاملا درسته - خداحافظي

روشي كه عرض كردم كاملا دمكراتيكه ولي كمي جسارت ميخواهد و با كمي صبر جواب كاملا منطقي بدون حذف و سانسور پست خواهد داد.

ارادت-محمد

ali198084
June 28th, 2010, 17:01
سلام آقا رضا

آیا امکانش هست عبارت

نظر شما درباره این پست چیست؟ (فقط به پستهای نامناسب، حاشیه ساز و مغایر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهید.)

از بالای پستها حذف بشود. یعنی فقط علامت + و _ باشه برای امتیاز دهی.

این عبارت بالای همه پستها تکرار می شه یه جورایی رو نروه.

با تشکر.

Paradox
June 28th, 2010, 17:14
نه جدای از شوخی مسعود جان؛ متوجه منظورم نشدی!
ببین الان که من صفحه رو لود کردم به عنوام مثال امتیاز همین پست شما 1 از 1 هست! یعنی یه امتیاز مثبت داره. خب حالا فرض بگیر که من هم بعد از خوندن به این نتیجه میرسم که بهت امتیاز مثبت بدم(فرض محال، که محال نیست! ) خب مسلما تا بیام امتیاز بدم یه زمانی میبره که ممکنه چند نفر دیگه تو این فاصله امتیاز منفی یا مثبت داده باشن!(و تا وقتی هم دوباره صفحه رو لود نکنم یا امتیازم رو نداده باشم که تغییرات رو نشون نمیده) لذا ممکنه به جای اینکه بعد امتیاز دادنم، امتیاز پست شما 2 از 2 باشه مثلا 4 از 4 یا حتی 2 از 5 باشه. در هر صورت همه چیز ممکنه!!!

پ.ن:دیدی گفتم همه چیز ممکنه؛ الان که امتیاز دادم 3 از 3 رو نشون داد(پس تو این فاصله یه نفر دیگه هم امتیاز مثبت داده)
نه خداوکیلی این پست چه مشکلی داشته که دوستان زحمت حذفش رو کشیدن؟ :blink:

پ.ن: کسی غصه بخوره که دور زدن این روش رو بلد نباشه.:whoow:

فرشاد صارمی فر
June 28th, 2010, 17:20

برادر مسعود از دستمال قدرتش استفاده کرد :laugh:
اخطار صادر شده بود پیشاپیش

اگه کمی تغییرات چه در ظاهر و چه در نحوه مدیریت این سیستم اعمال بشه واقعا سیستم عالی خواهد شد

مسعود رهجو
June 28th, 2010, 17:25
سلام به همگی

با تشکر از اقا رضا

فعلا همین

خب این هم یکی از مشکلات که صبح بهش اشاره شد و امروز نمود پیدا کرد اصولا این چیزها برای از ما بهتران هست

Paradox
June 28th, 2010, 17:38
خب این هم یکی از مشکلات که صبح بهش اشاره شد و امروز نمود پیدا کرد اصولا این چیزها برای از ما بهتران هست
نه مثل اینکه جدی جدی از من ناراحتی آقا مسعود!
بابا شکایت کدومه؟! من بیشتر قصد داشتم اینو تست کنم که در صورت نقل قول چه اتفاقی میفته؟! وگرنه این پست مطلب مهم و سرنوشت سازی نداشت که من از مخفی شدنش ناراحت باشم که بخوام شکایت کنم.

آقا من رسما در حضور جمع، معذرت میخوام.
موفق باشید.

مسعود رهجو
June 28th, 2010, 17:42
نه مثل اینکه جدی جدی از من ناراحتی آقا مسعود!
بابا شکایت کدومه؟! من بیشتر قصد داشتم اینو تست کنم که در صورت نقل قول چه اتفاقی میفته؟! وگرنه این پست مطلب مهم و سرنوشت سازی نداشت که من از مخفی شدنش ناراحت باشم که بخوام شکایت کنم.

آقا من رسما در حضور جمع، معذرت میخوام.
موفق باشید.

بنده به مشکلات سیستم اشاره کردم شما نبودید کسی دیگه ربطی هم به ناراحتی و خوشحالی من نداره همان طور که دیدید اسم شما را هم حذف کردم

kamroon
June 28th, 2010, 17:51
سلام

یکی از ایرادهای که این سیستم در حال حاضر داره اینه که هر شخص
می تونه پستهای قدیمی خودش و یا هر کسی که خوشش نمی آید رو به دلایل مختلف با روشهای که دوستان مطرح کردند حذف کنه.

آقا رضا این امکان وجود داره این سیستم امتیاز دهی فقط برای پستهای که
از تاریخ راه اندازی سیستم شروع شده اعمال بشه؟

با تشکر

vahidgh
June 28th, 2010, 19:30
راجع به اين كارتون بايد بگم كه من تجربه خوبي نسبت به اين كار ندارم، در يك فروم ديگه كه صرفا فقط امتياز مثبت و منفي مطرح بود (البته اينجا اصلا اينطوري نيست و گزينه تشكر هم هست ولي بازم...) باعث جبهه گيري شديد كاربرها در مقابل هم شد. حتي در بعضي مواقع اونقدر از نظر رواني كاربر تحت تاثير قرار مي گرفت كه در پست بعد به صورت علني مي يومد و مي گفت "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
به نظر من اين كار باعث ميشه كه اولا يه جور جبهه گيري بين كاربرها بوجود بياد و ثانيا افراد از اظهار نظر اصليشون به خاطر اين كه نكنه پستشون حذف بشه، جلوگيري مي كنن كه بعذا همون اظهار نظرشون با اينكه شايد جنجالي باشه، مي تونه كمي به روشن شدن برخي موضوعات كمك كنه.
اين كار تا حدودي باعث پيش داوري بعضي از كاربرها از هم ديگه مي شه كه به جو تشنج بيشتر كمك مي كنه.
موفق و پيرزو باشيد.

سلام

با عرض پوزش باید بگم اینگونه مجادلات فقط برای تالار های بی قید و شرط و غیر تخصصی هست تا به حال دیده نشده که در تالار تخصصی مثل سرمایه چنین مباحثی پیش بیاد که حالا بخواد به این سیستم هم کشیده بشه!

آقا رضا اگر ممکنه جای نظر خواهی را در پایین هر پست قرار دهید و فونتش را هم از حالت پر رنگ خارج کنید.(نظر شخصی)

با تشکر

arteshbod
June 28th, 2010, 20:47
یه نظر من اگه طوری بشه که پست پنهان شده رو بشه دید بهتره .پست پنهان بشه ولی با یک کلیک کسی بتونه اون پست رو ببینه . مثل بخش نظرات سایت بالاترین

Vahid Javaheri
June 28th, 2010, 20:59
یه نظر من اگه طوری بشه که پست پنهان شده رو بشه دید بهتره .پست پنهان بشه ولی با یک کلیک کسی بتونه اون پست رو ببینه . مثل بخش نظرات سایت بالاترین

پست مخفی شده رو پاسخ با نقل قول رو بزن ! ;)

پ.ن: ببخشید آقا رضا سیستم باگ داره ! در حد تیم داوران جام جهانی !

persian_sky
June 29th, 2010, 07:52
با سلام و خسته نباشید

به نظر من حذف پست مناسب نیست چون باعث سرخوردگی بعضی کاربران میشه . وعواقبش دوری از سایت و بی میلی برای پست زدن خواهد بود.
پیشنهاد می کنم هم رای مثبت داشته باشیم و هم رای منفی و فاصله ی رای مثبت از منفی اعتبار اون پست رو تشکیل بده و در صورتیکه اعتبار یک پست کاهش پیدا کرد خودبخود اعضای دیگه به اون پاسخ نمیدن و فرد مورد نظر هم به نامناسب بودن پست یا روش بیان خودش پی می بره.

khozaei-p
June 29th, 2010, 09:30
با سلام

به نظر من هم حذف پست کار خیلی خوبی نیست اما اگر پستهایی با این شرایط باشند مینیمایز بشند تا فضای کمتری اشغال بشه و توجه کمتری هم جلب بکنه

ضمنا رای هر کش هم باید بر اساس اعتبارش باشه که میتونیه یه فرمول شامل متغیرهای زیر باشه
تعداد پستهای مربوط به اون تالار خاص (که تا حدودی میتونه نشون دهنده تخصص و اگاهی طرف باشه)
تعداد تشکرها به نظر من خیلی اهمیت نداره ( در جاهایی دیدیم بعضیها با یه وعده کلی تشکر میگیرند بعد هم کاری نمیکنند)

Teacher
June 29th, 2010, 09:38
من هنوز متوجه نشدم فایده این سیستم چی هست و چه سودی داره، آخر سر چی قرار برامون بمونه، با چه هدفی ما به پستها امتیاز می دیم.

فکر کنید یک پستی به اندازه تعداد کاربران سایت هم امتیاز مثبت گرفت (32000 نفر رای مثبت دادند) 20 پست که زده بشه این پست می ره صفحه بعد و بعد از یک مدت هم کاملاً فراموش می شه.

هدف اینکار چیه، بنظر من بیشتر شبیه یک جور بازیه تا یک کار بدرد بخور.

مسعود رهجو
June 29th, 2010, 10:27
هدف این کار خود مدیری یعنی هر کاربر یک مدیر ( یک رهبر ) اینجا کاربران تشخیص میدن پست باید حذف بشه یا نه یعنی رای اکثریت مهم تراز اقلیت هست

arteshbod
June 29th, 2010, 10:56
به نظر من هم هدف از اینکار بیشتر فروم بازی هست .

arteshbod
June 29th, 2010, 11:49
اولین پست حذف شده هم شد مال من

آقا رضا شمشیر از رو بستی ؟

lastnight19
June 29th, 2010, 11:50
به نظر من هم هدف از اینکار بیشتر فروم بازی هست .

از قدیم گفتند تنوع راز بقاست.

arteshbod
June 29th, 2010, 12:20
از قدیم گفتند تنوع راز بقاست.
بله دیگه برای جذب کاربر و بالا بردین رنکینگ سایت و چند تا هدف دیگه خاله بازی راه میندازند .
من به پست تو مثبت میدم تو به پست من منفی میدی با هم بازی میکنیم

johntaylor
June 29th, 2010, 12:23
درود عزیزان

تجربه شخصی من میگه این گزینه به زودی باعث اتفاقات بدی در سایت میشه. جبهه گیری و دسته بندی ها. رو در رو قرار گرفتن اعضا و خیلی چیزای دیگه. یادمون نرفته که سیستم اعتبار بر اساس رای در چه وبسایتی بسیار همه گیر شد که همه میدونیم و اسمشو نمیتونم بیارم و حالا کافیه بخش نظرات زیر هر لینک رو ببینید که چه جبهه گیری میشه. حتی ممکنه پستهای خوب این وسط قربانی همین جبهه گیریها بشه. برای جلوگیری از این مورد میشه برای کسانیکه زیاد از منفی استفاده میکنن یه محدودیتهایی لحاظ بشه. البته کافی که نیست اما یکیش میتونه باشه. و دیگه اینکه رای کسی که بارها ازش تشکر شده نباید یکسان باشه با کسی که تازه وارد شده. اون تازه وارد هم بسیار محترمه اما باید چندین پست بذاره تا با اصول نقد و تحمل نظر مخالف خوب آشنا بشه بعد. لابد بعد هم باید یه سیستم گزارش تخلف منفی زیاد ! بذاریم .. بعد هم یه بنر که تو رو خدا رعایت کنین ! متاسفاهنه این مشکلی هست که در کارهای گروهی سرزمین ما بسیار زیاده و بارها و بارها تست شده و نتیجه شو چه در فارکس و چه در کارهای تخصصی خودمون دیدیم.
منکر این نمیشم که تغییر لازمه به هر حال اما مثلا با راه اندازی یه محیط برای اعلام نظر همه در رابطه با اعتبار دادن مثبت و منفی به پستها اول فضای اون ایجاد میشد و نظرات جمع آوری میشد و از طرفی فضای فکریش هم ناخودآگاه به وجود میومد در ذهن همه بعد اعمال میشد. وگرنه اون جمله پر رنگ یه گوشه ای تو قالب هم همین کار رو میکرد. کارای دیگه ای هم لازمه مثل
یه چیزی شبیه بورد برای تاپیک سیستمها .. توی اون بورد اخرین اخبار یه سیستم و نو آوریهاش و آخرین ورژن ها لینک میشد که برای یه تاپیک ارزشمندی مثل همیار فرشاد عزیز تازه واردا به تاپیک اسیر لینک سیستم نشن ...
در نهایت امیدوارم عزیزان از این گزینه که اگه درست استفاده بشه نفعش بیشتر از ضررش هست خوب وبهینه استفاده کنن. اول از همه خودم امیدوارم درست ازش استفاده کنم که موجب رنجش و تضییع حق کسی نشه. همه میدونیم قضاوت یکی از دشوارترین کارهاست ...

پایدار باشین عزیزان ...

arteshbod
June 29th, 2010, 12:32
بله دیگه برای جذب کاربر و بالا بردین رنکینگ سایت و چند تا هدف دیگه خاله بازی راه میندازند .
من به پست تو مثبت میدم تو به پست من منفی میدی با هم بازی میکنیم

رنکینگ سایت که بره بالا چی میشه ؟ تبلیغات گرون میشه تبلیغات که گرون بشه چی میشه ؟ جیب آقا رضا پر میشه
از یه طرف جلوی کاربرایی مثل من رو میگیره از طرف دیگه تعداد کاربرها میره بالا از طرف دیگه سایت شلوغ میشه . راستی آقا رضا قضیه ی ایدی دومت رو تعریف کردی ؟ میخواهی تعریف کنم ؟

arteshbod
June 29th, 2010, 12:37
اقا رضا خیلی دوست داری تو سیاست ورزی شبیه انگلیسیها باشی ؟ تو لاریجانی هم نیستی

raminkohkan
June 29th, 2010, 12:54
البته بنده فکر کنم این سیستم امتیاز دهی یک لا پوشانی باشه واسه مدیر سایت که هر پست را زمانی بر خلاف منافع خود ببینه حذف کنه با دادن امتیاز منفی و به اصطلاح خود را بیطررررررررررررررررررررف نشان بده و این موضوع بروکرها سبب شده تا مدیران بقای
خود را در خطر ببینند و این بساط امتیاز دهی را راه اندازی کردن...تا از اینگونه مسائل که پیش امده بتوانند خودشان را کنار بکشند
تاسف به این نون به نرخ روز خورها

iman368
June 29th, 2010, 13:11
البته بنده فکر کنم این سیستم امتیاز دهی یک لا پوشانی باشه واسه مدیر سایت که هر پست را زمانی بر خلاف منافع خود ببینه حذف کنه با دادن امتیاز منفی و به اصطلاح خود را بیطررررررررررررررررررررف نشان بده و این موضوع بروکرها سبب شده تا مدیران بقای
خود را در خطر ببینند و این بساط امتیاز دهی را راه اندازی کردن...تا از اینگونه مسائل که پیش امده بتوانند خودشان را کنار بکشند

من هم تا حدود زیادی با شما موافقم
به همین دلیلی که دهن ما رو بستن که نتونیم توی تالار بروکرها حرف بزنیم و کاربرها رو آگاه کنیم.
متاسفانه برخوردهای بسیار جانبدارانه ای را از سوی مدیران شاهد هستیم.
معلوم نیست آیا واقعا امتیازها از سوی کاربران داده میشه یا خیر؟

فرشاد صارمی فر
June 29th, 2010, 13:14

هرچند از نظر ادب خودم را هرگز در سطح شما نمی دانم و از اینکه بخوام هم کلام شما بشم متاسفم ،ولی :
با این تفاسیر چرا شما به سایت سرمایه سر می زنید؟؟

1- این سایت وابسته به ارگان و یا نظام خاصی نیست ، یک سایت شخصی که سالها پیش با هدفی برای داشتن بزرگترین منبع فارکس در ایران وخاورمیانه ساخته شده ،مدیر سایت مالک اصلی است و قوانین را خود ایشون قرار میدن،و کسی هم نمی تونه و حق نداره بخاطر قوانین مالک را زیر سوال ببره ،سایت شخصی هست ، دولت که نیست؟ دوستانی که ناراضی هستند می تونند از سایت های دیگه استفاده کنند!!!

2-این قابلبت که داره بررسی میشه و آزمایشی هست ، در واقع نمادی از احترام آقا رضا به اعضای سایت هست ،و هر کاربر خودش مدیر هست .

3-از جمله مزایای این سیستم این است که می توان پست های مناسب بیشتر و پست های با مضامین و متن های زشت پاک بشه ، اینم دست خود کاربران هست ، و دیگه افراد در حین زدن پست احتیاط بیشتری به خرج می برند

4-تنها کمی تغییر قابلیت در این سیستم باعث میشه سیستم کامل بشه و هر پستی توسط یک گروه خاص که نمونش رو خود شما میدونید از بین نره ،

5-اگر نمی دانید بهتره بدونید که این قابلیت ،احترام به نظر شماست و کاربران به نوعی می تونند در نحوه مدیریت سایت دخالت کنند

6-جز این است که شما از پاک شدن پست خود هراس دارید؟

7-مطمئن باشید با کمی تغییرات در این سیستم ، هر فردی قادر به رای دادن نیست

8-شما نون رو به نرخ چه روزی می خورید؟فعلا اینجا داری مجانی می خوری...

arteshbod
June 29th, 2010, 13:15
اقا از تو کوچه یه سر و صداهایی میاد اگه یکوقت موتور دم خونمون منفجر شد یا یه رفتگری زیر لباسش کلاش قائم کرده بود ما رو حلال کنید .

از اون پستی که نوشتم و پاک شد خوشم اومد دوباره مینویسم

اقا رضا فکردی سیاستت خیلی شبیه انگلیسیهاست ؟ تو لاریجانی هم نیستی ! چد نفر از اعضا برجسته سایت بخاطر اختلافات با شما سایت رو ترک گفتند .
راستی اسم واقعی امید سبوکی چی بود ؟ من که کارت ملی اش رو سال 87 تو بانک سامان شعبه ی توحید در کرج دیدم . من مامور یگان ویژه بودم نگهبان بانک بودم و میشناختمش ولی اون منو نمیشناخت کارت ملی اش رو دیدم اسمش امید سبوکی نبود . شما اقا رضا میدونستی ؟

MEY$AM
June 29th, 2010, 13:20
اقا از تو کوچه یه سر و صداهایی میاد اگه یکوقت موتور دم خونمون منفجر شد یا یه رفتگری زیر لباسش کلاش قائم کرده بود ما رو حلال کنید .

از اون پستی که نوشتم و پاک شد خوشم اومد دوباره مینویسم

من مامور یگان ویژه بودم نگهبان بانک بودم و...

جناب طاهری شرمنده ولی مگه روحانیون خدمت میرن؟؟

Hamed2420
June 29th, 2010, 13:31
مشت نمونه خروار ه

توي جامعه دو دستگي رو بوجود آوردن و دارن ح كومت ميكنن

اينجا هم با اين طرح آزمايشي دو دستگي نمود بيشتري پيدا كرد.

اين طرح خيلي ايراد داره. خوبه ها اما بايد خيلي روش فكر كرد.

ارادت

ehsandinho
June 29th, 2010, 13:33
منم با این سیستم با کمی تغییر موافقم .. اجازه نمیده هر کسی هر پستی که بدون محتواست بزنه و یا محتوایی که به نفعه هدف سو استفاده اشخاص هست پاک میشه ... امثال سبوکی رو هم شما از این سایت فراری دادید و الانم داره سیگنال میده توی ام اس ان برای خارجیها ... نمیدونم ایشون چکار کردن یا چی شده ولی به گردن خیلیها حق داشتن ... منم موافقم که پستهایی که به این سادگی و راحتی و بدون مدرک و دلیل اسم یه نفر رو میارن و هر چی دوست دارن میگن پاک شه تا شاید اون چند نفری هم که واقعا توی این سایت کار میکنن و برای بقیه کمک فرار نکنن .. اقای اقبالی هم سر همین مسائل کمرنگ شدن و انداختن گردن کار زیاد ولی همه اونایی که توی کلاسها بودن بهتر میدونن قضیه چی بده ... دوست عزیز بجای خاله زنک بازی برو جایی که راحتی و میزارن پست بدی این سایت بد و انگلسی رو چرا رها نمیکنی ؟؟؟؟؟

arteshbod
June 29th, 2010, 13:44
جناب طاهری شرمنده ولی مگه روحانیون خدمت میرن؟؟

قبلش بله

MEY$AM
June 29th, 2010, 13:47
87 خدمت بودین
الان 89 و حدود یک ساله خودتون میفرمایید روحانی هستین و ملبس شدین. یعنی حدود 88
مدارج در حوزه علمیه به چه صورته و بعد از چه مدت طلبگی لباس میدن؟( اینو جدی نمیدونم و دارم ازتون سوال میکنم به فال بد نگیری)

arteshbod
June 29th, 2010, 13:50
منم با این سیستم با کمی تغییر موافقم .. اجازه نمیده هر کسی هر پستی که بدون محتواست بزنه و یا محتوایی که به نفعه هدف سو استفاده اشخاص هست پاک میشه ... امثال سبوکی رو هم شما از این سایت فراری دادید و الانم داره سیگنال میده توی ام اس ان برای خارجیها ... نمیدونم ایشون چکار کردن یا چی شده ولی به گردن خیلیها حق داشتن ... منم موافقم که پستهایی که به این سادگی و راحتی و بدون مدرک و دلیل اسم یه نفر رو میارن و هر چی دوست دارن میگن پاک شه تا شاید اون چند نفری هم که واقعا توی این سایت کار میکنن و برای بقیه کمک فرار نکنن .. اقای اقبالی هم سر همین مسائل کمرنگ شدن و انداختن گردن کار زیاد ولی همه اونایی که توی کلاسها بودن بهتر میدونن قضیه چی بده ... دوست عزیز بجای خاله زنک بازی برو جایی که راحتی و میزارن پست بدی این سایت بد و انگلسی رو چرا رها نمیکنی ؟؟؟؟؟

شما از مرحله پرتی دادش

این پیام خصوصی یکی از دوستان هست که همین الان بهم زد

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

persian_sky
June 29th, 2010, 13:55
آقای روحانی شما از سایت بالاترین که زیر نظر صهیونیست ها اداره میشه هم دیدن می کنین؟

arteshbod
June 29th, 2010, 13:56
87 خدمت بودین
الان 89 و حدود یک ساله خودتون میفرمایید روحانی هستین و ملبس شدین. یعنی حدود 88
مدارج در حوزه علمیه به چه صورته و بعد از چه مدت طلبگی لباس میدن؟( اینو جدی نمیدونم و دارم ازتون سوال میکنم به فال بد نگیری)

بستگی داره چقدر استعداد داشته باشی و قبلش چقدر خونده باشی و چقدر پارتی داشته باشی . بسته به اینکه از موارد فوق چقدر بهره مند باشی پله ها رو چهار - پنج تا یکی میتونی بری بالا الان هم حوزه رو ول کردم دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب بدون لباس مهندسی برق میخونم .

ehsandinho
June 29th, 2010, 13:57
خوب که چی ؟؟ حالا بحث رو کشوندی به چی مثلا من که گفتم کاری ندارم به کسی.... 2 روز نیست اولا ایشون 6 ئشاث قخ هم اس ان داره کار قبلیشو میکنه و تا اونجایی هم که باهاش صحبت کردم چون میخواستم سیگنالهاشو بگیرم با ایرانیها دیگه کاری نداره ... منم الان تو پیام خصوصی میزنم ارتش بد 400000000 دلار حساب منو ورداشت و رفت بعدم میام میگم اون همه پست رو ول کنید پیام منو بچسبید ملت

arteshbod
June 29th, 2010, 13:58
آقای روحانی شما از سایت بالاترین که زیر نظر صهیونیست ها اداره میشه هم دیدن می کنین؟
بنده خودم اونجا ایدی داشتم که بعلت عدم رعایت قوانین سایت بالاترین خیلی زود منو انداختن بیرون :laugh:

ببینم الان تیم مدیران سایت دارند به پستهای من منفی میدند دیگه ؟ خوبه بزار منم تیم خودم رو درست کنم اونوقت میبینید

arteshbod
June 29th, 2010, 14:04
اقا جان هرکی دوست داری بزارید ما جزوه ی ریاضی 2 کرمی رو تموم کنیم . هنوز تو انتگرالهای قطبی و دکارتی ام گرین و استوک و سیلندری و . . . هنوز نخوندم .
فعلا بای

عصری نیام ببینم سایت آتیش گرفته ها. . .

forexier
June 29th, 2010, 14:09
دوستان سروران عزیزان
فکر کنم از اصل موضوع و ارائه دلایل منطقی مبنی بر مفید بودن یا نبودن اینکار داریم دور میشیم
خب بیان عقاید آزاده فقط اگر دلیل محکم و منطقی باشه همه میپذیرند در غیر اینصورت نپذیرفتن دلیل منطقی توهین به عقل و منطق خود فرد محسوب میشه
حالا چیکار داریم یکی پول بالا کشیده ، یا کی مثلا کجا خدمت بوده ،یا از مرحله پرته ، چند صفحه اول دلایل مطرح میشد حالا مثبت یا منفی ،الان بیشتر تسویه حساب شده
بیایید با دلیل ثابت کنیم این سیستم بدرد میخوره یا نه اگر نخورد که خوب جمع میشه (آزمایشی یعنی همین دیگه) اگر هم بدرد خورد که همه به عقاید جمع احترام بگدارند بالای همین تاپیک یک نظر سنجی بگذارید اسمها هم که معلوم میشه کی رای مثبت داده یا منفی
در نهایت مثلا طی یک ماه رای گیری متوقف و درصد هرکدوم بیشتر بود اجرا میشه
آقا بد میگم با دلیل بفرمایید اشتباه میکنم

Shahrouz
June 29th, 2010, 14:13
با سلام

نسبت به مکان نمایش این امتیاز دهی، پیشنهاد می کنم، این بخش را در پایین پست ها، بالای قسمت تشکر کننده ها قرار دهید. در حال حاضر نمایش جالب نیست، و تمامی پست ها با عبارت "(فقط به پستهای نامناسب، حاشیه ساز و مغایر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهید)" شروع شده، که برای یک خواننده هم مطلوب نیست.
در صورتی که فقط نیاز بود، دکمه های + و - مشخص باشند ( و جمله کنار آنها حذف شد ) می توان این دکمه ها را در کنار شماره ی پست ( بالا سمت چپ ) قرار داد.

farari
June 29th, 2010, 14:18
این امتیاز دادن یک کار بسیار حرفه ای از جناب رضا بود ....به چه دلیل؟

اول--به اسم مخالفت سایر اعضا هر پستی را تمایل داشته باشند پاک می کنند و "با توجیه مخالفت دیگران" خود دست به حذف می زنند
دوم-در ثانیه ای معترضین و کسانی که حرفی متفات داشته باشند به جنگ نابرابری باید بروند..جنگ یک یا چند رای در مقابل صدها رای مدیر سایت
سوم-مدیر سایت دیگر نیاز نیست برای پست هایی که قرار است حذف شود توضیح دهد یعنی در واقع در ظاهر اعضا را روبروی اعضا قرار می دهد......

نتیجه:کاملامشخص است که جناب رضا از این کار هدف خاصی را پیگیری می کنند آنهم حذف پست هایی که به دلایل مختلف نمی خواهد علنا حذف کنند اگر جناب رضا اهل کارهای گروهی بودند دو بار نظر خواهی گذاشتند که هر دوبار دقیقا برعکس نظرخواهی عمل کردند... یک بار برای تغییر قوانین سایت بود بار دیگر هم جهت عدم برگزاری مسابقه بود که باز هم برعکس اکثریت آرا به میل خود عمل کردند

نکته مهم--گلادیاتورها بتازید بر جرس و پنج امتیار منفی به این پست بدهید

iman368
June 29th, 2010, 14:44
این امتیاز دادن یک کار بسیار حرفه ای از جناب رضا بود ....به چه دلیل؟

اول--به اسم مخالفت سایر اعضا هر پستی را تمایل داشته باشند پاک می کنند و "با توجیه مخالفت دیگران" خود دست به حذف می زنند
دوم-در ثانیه ای معترضین و کسانی که حرفی متفات داشته باشند به جنگ نابرابری باید بروند..جنگ یک یا چند رای در مقابل صدها رای مدیر سایت
سوم-مدیر سایت دیگر نیاز نیست برای پست هایی که قرار است حذف شود توضیح دهد یعنی در واقع در ظاهر اعضا را روبروی اعضا قرار می دهد......

نتیجه:کاملامشخص است که جناب رضا از این کار هدف خاصی را پیگیری می کنند آنهم حذف پست هایی که به دلایل مختلف نمی خواهد علنا حذف کنند اگر جناب رضا اهل کارهای گروهی بودند دو بار نظر خواهی گذاشتند که هر دوبار دقیقا برعکس نظرخواهی عمل کردند... یک بار برای تغییر قوانین سایت بود بار دیگر هم جهت عدم برگزاری مسابقه بود که باز هم برعکس اکثریت آرا به میل خود عمل کردند

نکته مهم--گلادیاتورها بتازید بر جرس و پنج امتیار منفی به این پست بدهید

دقیقا داریم میبینیم که پست هایی که در مخالفت با مدیران زده میشوند، یکی پس از دیگری توسط اعضا!، پاک شده اند.
اگر این طرح بخواهد اجرا شود، باید حتما مشخص شود که چه کسانی رای منفی داده اند چون من به مدیران به هیچ وجه اعتماد ندارم و رفتار آنها را بسیار غیر عادلانه میبینم.
امیدوارم این پست من هم خیلی زود توسط اعضای طرفدار (...) مدیریت! پاک نشود اما همینکه چند نفر آن را بخوانند کافی است

vahhab
June 29th, 2010, 14:50
موفق و پيرزو باشيد.

دوستان،
من از اول بنا به تجربه كمم گفتم كه اين كار بيشتر به متشنج كردن جو كمك مي كنه. البته بايد خيلي فيلتر گذاشت تا سيگنال درست رو از نادرست تشخيص داد!
اينكه دوستان پيشنهاداتي مي دن براي بهبود اين سيستم، خوب هست ولي بازم به نظر من، راه به جايي كه همه راضي باشن نخواهد برد.
اگر بحث اعتبار دهي به پست ها هست، همين گزينه اعتبار رو مي شه نمايش داد كه يك پست علاوه بر تعداد تشكر ها، چقدر اعتبار كسب كرده.
هنوز كه مدت كمي از استفاده از اين سيستم مي گذره، به نوعي با مضمون اين جمله مواجه شديم: "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
كلا من اين سيستم رو به اين صورتي كه هست، راهي به سوي بهبود كار سايت نمي بينم و بيشتر احساس مي كنم كه باعث فراري داد خيلي از كاربرها از اين سايت بشه مگر اينكه تعداد فيلترهايي كه براي اين اعتبار دهي صورت مي گيره رو زياد كرد.
بازهم مي گم كه اين فقط نظر من و تجربه كم من هست.
موفق و پيروز و سربلند باشيد.

lastnight19
June 29th, 2010, 14:53
اینجوری که پیش می ره ما بعد از یه مدت فقط تعدادی پست بدون نوشته داریم.

lastnight19
June 29th, 2010, 14:55
من پیشنهاد می دم هرکس می تونه یک گروه تشکیل بده تا پستهایی که مطابق میلشون نیست رو پاک کنند و یا اینکه پستهایی که می زنند رو از دست گروههای مقابل و رقیب حفظ کنند.

farari
June 29th, 2010, 15:04
دوستان توجه داشته باشید درتاپیک "راهکار برای ارتقاء...." بنده برای جناب رضا بدون انکه نام شخصی را ببرم گفتم یکی از مدیران تاپیک بدون پیروی از قوانین مشغول تبلیغ برای سایت خود هستند لطفا برخورد کنید.نه نامی بردم نه به شخص خاصی توهین کردم منتها پست بنده را خود اقا رضا پاک کردند حالا فردا دیگر این پست و امثال آن را اقا رضا پاک نمی کنند بلکه اعضا!! زحمتش را می کشند......

نکته مهم:گلادیاتورها خوابتون نبره انتظار بیشتری برای منفی دادن ازتون میره

albertini
June 29th, 2010, 15:05
منم پیشنهاد میدم حذف پستها حداقل 1 ساعت بعد از درج اون اعمال بشه چون ممکنه بعضیها گروه واکنش سریع تشکیل بدند و پستها

فرصت کافی برای در معرض قضاوت قرار گرفتن پیدا نکنند.

persian_sky
June 29th, 2010, 15:49
امکانش هست بفهمیم چه کسی رای مثبت یا منفی داده؟

Reza
June 29th, 2010, 16:17
با سلام

همانطور که بارها گفتم، هیچیک از امکانات سیستم vBulletin را من ابداع نکرده ام و هر یک از این سیستم ها در صدها سایت خارجی و چندین سایت داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

هدف اصلی از راه اندازی سیستم این است که اعضای سایت در مورد پستها قضاوت کنند تا در تمام موارد نیاز نباشد که یک شخص (مدیر سایت) در مورد حذف یا عدم حذف پستها قضاوت کند.

اما تجربه نشان می دهد که برخی دوستان همواره به همه چیز اعتراض دارند و با هر تصمیمی مخالفت می کنند.

- اگر پستهای غیرمفید و حاشیه ساز توسط مدیر سایت حذف شود، می گویند مدیر سایت بدلیل منافع شخصی اجازه طرح حقایق را نمی دهد.
- اگر پستهای نامناسب حذف نشوند، می گویند عدم برخورد مدیر سایت با حاشیه سازان، موجب شده است که اعضای فعال سایت را ترک کنند.
- اگر مدیر سایت شخصا در مورد پستها تصمیم گیری کند، دیکتاتوری حاکم است.
- اگر تصمیم گیری در مورد پستها را به اعضا واگذار کند، مدیر سایت به دنبال ایجاد دو دستگی میان اعضاست تا بتواند حکومت کند!
و این داستان ادامه دارد . . .

من فرومهای فارکسی و غیرفارکسی زیادی را دیده ام. اما متاسفانه اینگونه حواشی فقط در فروم های ایرانی دیده می شود.

در مورد این سیستم هم ظاهرا برخی دوستان می خواهند شرایط کاملا مطابق با میل و نظر خودشان تغییر کند و هنوز اعمال نظر اکثریت برای بسیاری از افراد قابل پذیرش نیست.

متاسفانه این تاپیک نیز به بحثهای بی فایده و غیرمرتبط کشیده شده. لذا تاپیک برای چند روز بسته می شود تا کارایی سیستم را در عمل ببینیم. بعد از طی شدن دوره آزمایشی، در مورد ادامه یا توقف استفاده از این سیستم تصمیم گیری خواهد شد.

موفق باشید

Reza
July 4th, 2010, 00:43
با سلام

با اقداماتی که ظرف چند روز گذشته برای بهبود سیستم امتیازدهی انجام شد، قابلیت های جدیدی به سیستم اضافه شده و وضعیت ظاهری نمایش امتیازات نیز بهبود یافته.

در حال حاضر عملکرد سیستم به این صورت است:

- اگر امتیاز یک پست به 3- برسد، دکمه های تشکر و نقل قول در پایین پست غیرفعال می شوند.

- اگر امتیاز منفی پست به 5- برسد، پست بسته می شود. اما با کلیک بر روی دکمه http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/collapse_tcat.png که بر روی هدر پست در سمت چپ قرار دارد، پست باز شده و محتوای آن قابل مشاهده است.

- اگر امتیاز منفی پست به 8- برسد محتوای پست نیز مخفی می شود.

نمونه ای از هر یک از این وضعیت ها را در صفحات قبل همین تاپیک می توانید ببینید.

همینجا از فرصت استفاده کرده و از زحمات دوست عزیز جناب فرشاد صارمی فر (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=10821) که در کدنویسی و بهینه سازی سیستم همکاری کردند تشکر و قدردانی می کنم.

m.rezaee
July 7th, 2010, 12:20
سلام
لطفا این سیستم امتیاز دهی رو برای تایپیکی مثل پرایم که بصورت حرفه ای توسط یه سری مدیریت میشه رو بردارید تا نتونن سلیقشونو به دیگران تحمیل کنن
ضمنا پستهایی که ازشون تشکر میشه یا نقل قول میشه اجازه ویرایش نداشته باشن مثلا از پستی چند نفر تشکر کردن بعد میبینی صاحب پست اونو ویرایش کرده یا حذف کرده
ممنون

isar
July 9th, 2010, 17:35
ظاهرا هنوز بعضی از دوستان متوجه نشدند که این سیستم برای چیست :huh:

الکی منفی میدن. از هر پستی خوششون نمیاد منفی میدن.

برای مثال این پستها چه مشکلی داشت که منفی گرفت ؟

لطفا قسمتی را به این امتیازدهی اضافه کنید که وقتی کاربر امتیاز مثبت یا منفی میدهد، مجبور به ذکر دلیل باشد و اگر دلیلش را تایپ نکرد، یا دلایل خوبی برای امتیاز دادن ارائه نکرد، امتیازش درج نشود.

ضمنا دلایلی که نوشته شده برای سایر کاربران قابل مشاهده باشه

مرسی

abbas67set
July 9th, 2010, 17:46
سلام
متاسفانه سیستم اعتبار دهی منفی یا مثبت من کار نمیکنه از دوستان کسی چنین مشکلی نداره؟

isar
July 9th, 2010, 19:17
ظاهرا هنوز بعضی از دوستان متوجه نشدند که این سیستم برای چیست :huh:

الکی منفی میدن. از هر پستی خوششون نمیاد منفی میدن.

برای مثال این پستها چه مشکلی داشت که منفی گرفت ؟

لطفا قسمتی را به این امتیازدهی اضافه کنید که وقتی کاربر امتیاز مثبت یا منفی میدهد، مجبور به ذکر دلیل باشد و اگر دلیلش را تایپ نکرد، یا دلایل خوبی برای امتیاز دادن ارائه نکرد، امتیازش درج نشود.

ضمنا دلایلی که نوشته شده برای سایر کاربران قابل مشاهده باشه

مرسی

جالبه که بازم امتیاز منفی گرفتم :huh::blink::laugh:

البته نمیخوام بگم پستهای من همه خوبن و نباید منفی بگیرن، اما میخوام بدونم چه چیزی در این پست موجب گرفتن امتیاز منفی میشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟

Hamidwt
July 9th, 2010, 20:02
متاسفانه این سیستم امتیاز دهی , بخاطر اینکه مشخص هم نیست که امتیاز دهنده کی هست , به راحتی با جناح بندی پست ها میتونن نامرئی بشند , نمیدونم واقعا دلیل استفاده از این سیستم چیه , حالا امتیاز مثبت و منفی یکطرف ولی حذف پست با امتیاز منفی خیلی نامعقول هست , سیستم گزارش دهی vb برای این کار هست که اگر پستی ایراد داره کاربران گذارش میدند و مدیر به صلاح دید خودش پستو حذف میکنه.
حذف پست به عنوان یک ابزار مدیریتی که نباید در اختیار کاربران قرار بگیره , این کار درست نیست و به مرور زمان هم ثابت خواهد شد که درست نیست. توی تاپیک , طرف میاد میگه شماره حساب من اینه چک کنید , بعد میبینیم امتیاز منفی گرفته !!
الان رقابت توی انجمن شده سر اینکه کی بتونه پست هایی که مورد پسندش نیست یا کاربری که باهاش خصومت داره رو حذف کنه یا نه
به هر حال گفتم زمان این موضوع رو ثابت خواهد کرد.

Reza
July 9th, 2010, 21:02
سلام

البته ممکن است بعضی از دوستان بر اساس اختلاف سلیقه به پستها امتیاز منفی بدهند و امیدوارم این مشکل با گذشت زمان و اشنایی بیشتر اعضاء با سیستم امتیاز دهی و فلسفه وجودی آن، کاهش پیدا کند.

اما با توجه به اینکه برای پنهان شدن یک پست لازم است برآیند امتیازات یک پست به 8- برسد، بعید می دانم تابحال پستی بدون دلیل به امتیاز منفی 8- رسیده و مخفی شده باشد. همچنین بعید می دانم عده ای بر اساس خصومت شخصی یا سازماندهی گروهی، توانسته باشند پستی را حذف کنند. اگر نمونه ای سراغ دارید اعلام کنید.

مثلا در مورد پستهایی که جناب isar لینک دادند، برآیند امتیاز هیچ یک از پستها منفی نشده.

لطفا اگر موردی از استفاده نامناسب از این سیستم را مشاهده کردید، به همراه لینک پست گزارش کنید تا رسیدگی کنم. (ترجیحا از طریق سیستم گزارش پست http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gif)

موفق باشید

isar
July 9th, 2010, 21:07
سلام

با تشکر از پیگیری شما

اون پست بنده تا منفی 4 هم رسید و نقل قول و تشکر آن حذف شد که به همین دلیل باعث تعجب من شده بود.

باز هم ممنون

pro_forexer
July 9th, 2010, 21:14
سلام

اگه مثل تشكر بشه ديد كي + و كي - داده 100% كسي از ترس ديده شدن بي دليل منفي نميده و جلوي اين مشكلات هم ميتونه هر چند كم گرفته بشه

Hamidwt
July 9th, 2010, 23:16
سلام

البته ممکن است بعضی از دوستان بر اساس اختلاف سلیقه به پستها امتیاز منفی بدهند و امیدوارم این مشکل با گذشت زمان و اشنایی بیشتر اعضاء با سیستم امتیاز دهی و فلسفه وجودی آن، کاهش پیدا کند.

اما با توجه به اینکه برای پنهان شدن یک پست لازم است برآیند امتیازات یک پست به 8- برسد، بعید می دانم تابحال پستی بدون دلیل به امتیاز منفی 8- رسیده و مخفی شده باشد. همچنین بعید می دانم عده ای بر اساس خصومت شخصی یا سازماندهی گروهی، توانسته باشند پستی را حذف کنند. اگر نمونه ای سراغ دارید اعلام کنید.

مثلا در مورد پستهایی که جناب isar لینک دادند، برآیند امتیاز هیچ یک از پستها منفی نشده.

لطفا اگر موردی از استفاده نامناسب از این سیستم را مشاهده کردید، به همراه لینک پست گزارش کنید تا رسیدگی کنم. (ترجیحا از طریق سیستم گزارش پست [Only registered and activated users can see links])

موفق باشید

سلام
به هر حال حتی اگر هم تا بحال پستی به این صورت حذف نشده باشه باز این کشمکش وجود داره برای حذف شدن و حذف نشدن پست ها , کی میدونه ممکنه در آینده شدت بیشتری هم بگیره . راه های سواستفاده زیاده , حتی ممکنه کسی در گذشته پستی داده باشه حالا پشیمون شده باشه و بودن اون پست به ضررش باشه , بلاخره چند دوست هم توی سرمایه داشته باشه بهشون بگه آقا برید به این پست من منفی بدید حذف بشه آبروم نره ! و شاید چندین راه سو استفاده دیگه که به ذهن من نرسیده باشه و به ذهن دیگران چرا.
به هر حال بودن امتیاز منفی به تنهایی بد نیست , مثبت هم هست اگر مثل تشکر ها آی دی شخص دیده بشه.
موفق باشید

Reza
July 10th, 2010, 00:56
سلام
به هر حال حتی اگر هم تا بحال پستی به این صورت حذف نشده باشه باز این کشمکش وجود داره برای حذف شدن و حذف نشدن پست ها , کی میدونه ممکنه در آینده شدت بیشتری هم بگیره . راه های سواستفاده زیاده , حتی ممکنه کسی در گذشته پستی داده باشه حالا پشیمون شده باشه و بودن اون پست به ضررش باشه , بلاخره چند دوست هم توی سرمایه داشته باشه بهشون بگه آقا برید به این پست من منفی بدید حذف بشه آبروم نره ! و شاید چندین راه سو استفاده دیگه که به ذهن من نرسیده باشه و به ذهن دیگران چرا.
به هر حال بودن امتیاز منفی به تنهایی بد نیست , مثبت هم هست اگر مثل تشکر ها آی دی شخص دیده بشه.
موفق باشید
با سلام

باز هم تکرار می کنم که اگر تابحال موردی از سوء استفاده از این سیستم رو مشاهده کردید، اعلام کنید تا بررسی کنم.

اگر در آینده هم از این سیستم استفاده نامناسب بشه، قطعا رسیدگی می کنیم. لذا جای هیچ نگرانی وجود نداره.

موفق باشید

Hamidwt
July 10th, 2010, 09:58
با سلام

باز هم تکرار می کنم که اگر تابحال موردی از سوء استفاده از این سیستم رو مشاهده کردید، اعلام کنید تا بررسی کنم.

اگر در آینده هم از این سیستم استفاده نامناسب بشه، قطعا رسیدگی می کنیم. لذا جای هیچ نگرانی وجود نداره.

موفق باشید

سلام
البته فرموده بودید با سیستم گزارش دهی اطلاع داده بشه ولی این یک مورد رو برای نمونه اینجا میزارم.

ایشون اومدن درخواست چک شدن شماره حساب رو دادند. ولی چهار امتیاز منفی گرفتند , الان نه نقل قول کار میکنه و نه تشکر .

در نتیجه کپی پیست میکنم پست رو
دلیل این امتیازات منفی رو میشه حدس زد چیه ولی هیچ ربطی به این چند خط پست نداره .
از طرفی اگر بخواد با اون کاربرانی که این امتیاز منفی رو بی دلیل دادند به نظر من امکان پذیر نیست , چون دلایلی میارن که از نظر خودشون این پست مستحق امتیاز منفیه.
موفق باشید

#3526 ([Only registered and activated users can see links]) drfarzad ([Only registered and activated users can see links])
Senior Member

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: tehran
تشکر از ايشان: 5,398 بار در 594 پست

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])0 4[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ( به پستهای نامناسب، حاشیه ای و مغیر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهید تا پنهان شوند ) -4

بخش ساپورت فارسی پرایم لطف بفرمایید اکانت شماره 83070 اینجانب را چک بفرمایید .بنده 2 مرتبه مطابق با مدارک درخواستی شما و با دقت کافی و اسکنهای خوانا مدارک را خدمتتان ایمیل زدم ولی در هردو مورد بعد از چند روز برایم ایمیل نقصان مدارک فرستاده شده..لطفا پیگیری بفرمایید ...با تشکر

lastnight19
July 10th, 2010, 13:36
اتفاقاً برخلاف نظر بقیه من فکر می کنم خیلی سیستم جالبیه، جلوی خیلی از پستهای تکراری و بی دلیل رو می گیره و کاربران در زدن پستهاشون یک مقدار دقت می کنند و هرچیزی رو نمی نویسند.

همین که شما فکر می کنید الان غیر از مدیر سایت یک عده دیگر هم هستند که پستهای شما رو ممیزی می کنند باعث می شه که از نوشتن مطالب غیر مفید خودداری کنید.

nirvana
July 10th, 2010, 14:22
با سلام خدمت دوستان گرامی

ضمن تشکر از مدیران سایت برای بهبود شرایط و محیط فعالیت دوستان ، اگر نمایش افرادی که امتیاز مثبت یا منفی می دهند را روشن کنید ، بسیاری از حواشی و جنجال های مربوط به این مورد کم شده و نتیجه عملی این سیستم بیش از پیش دیده میشود .

با تشکر ، نیروانا
بدرود

Reza
July 14th, 2010, 09:18
متاسفانه برخی دوستان با استفاده نادرست از سیستم امتیازدهی، اقدام به دادن امتیاز منفی به پستهای مفید کرده اند. در صورتی که بارها اعلام شده:

فقط به پستهای حاشیه ساز، تبلیغاتی، توهین آمیز و مغایر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهید.

دسترسی این کاربران به سیستم امتیازدهی محدود شده و تمام امتیازات داده شده توسط آنان حذف شده است.