PDA

View Full Version : آموزش ارتباط راه دور با VPS و موارد استفاده

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 14:42
با سلام
در اینجا نحوه راه اندازی سرویس RRas برروی ویندوز 2003 سرور آموزش داده می شود، تا بدین وسیله بتوانید با VPS خود ارتباط راه دور برقرار کنید و از مزایای یک VPS نهایت استفاده را ببرید.
در ابتدا نحوه راه اندازی سرویس آموزش داده میشود سپس نحوه برقراری ارتباط و در انتها موارد استفاده از این ارتباط آموزش داده خواهد شد.

RAS چیست ؟ remote access server
دسترسي راه دور به سرور . سرويسي در ويندوز سرور كه اجازه مي دهد كاربران از راه دور به سرور متصل و از منابع آن استفاده كنند . مثلا كاربران به كمك تلفن متصل و از اينترنت موجود در سرور استفاده كنند .و یا اینکه از طریق اینترنت و استفاده از یک اتصال مجازی به سرور متصل شده و از منابع سرور و یا کامپیوتر های موجود درشبکه ، و همینطور از اینترنت موجود در سرور استفاده کنند.مثلا دوستانی که از خطوط DialUp استفاده می کنند ابتدا به این سرویس دسترسی پیدا می کنند و درواقع از طریق این سرویس اینترنت را دریافت می کنند،البته در اینجا نحوه تنظیم خطوط DialUp مد نظر نیست بلکه ارتباط از یک بستر اینترنتی مد نظر هست.

نحوه راه اندازی سرویس RRas
درابتدا باید به سرور VPS خود متصل شوید ، برای اینکار از برنامه Remote Desktop Connection باید استفاده کنید. برای دسترسی به این برنامه دو راه وجود دارد :
1-منوی Start را باز کرده ،سپس گزینه All Programs را انتخاب کنید.و سپس از منوی Accessories گزینه Remote Desktop Connection را اجرا کنید.
2- راه دیگر رفتن به منوی Start و انتخاب گزینه Run . سپس عبارت mstsc را تایپ کرده و دکمه ok را بزنید.(دوستانی که ویندوز 7 دارند و بطور پیش فرض گزینه Run دیده نمی شود می توانند از از روی کیبورد خود همزمان دکمه ویندوز+R را فشار دهند)
سپس در پنجره باز شده در جلوی عبارت Computer باید Ip سرور VPS را وارد کنید و سپس دکمه Connect را بزنید.
[Only registered and activated users can see links]

پس از انجام این کار شما به سرور خود متصل می شوید و پس از وارد کردن یوزر administrator و کلمه عبور باید محیط ویندوز 2003 را ببینید.
-----------------------------------------------------------------------------------
برای راه اندازی سرویس RRAS به این مسیر بروید :
Start->Administrative Tools->Services

سپس در لیست موجود گزینه Windows Firewall/Internet Connection Sharing پیدا کرده و روی آن کلیک سمت راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. و مانند تصویر زیر تنظیمات را اعمال کنید.

پس از اعمال تنظیمات دکمه OK را فشار دهید و سپس پنجره Services را ببندید.

در اینجا همه چیز آماده راه اندازی سرویس RRAS هست.
برای استارت سرویس RRAS به این مسیر بروید:
Start->Administrative Tools->Routing and Remote Access

در پنجره باز شده در لیست سمت چپ با انتخاب نام سرور VPS (معمولا زیر عبارتServer Status ) و کلیک سمت راست بر روی آن و انتخاب گزینه Configure And Enable Routing and Remote Access کار را ادامه می دهیم(مانند تصویر) ( در صورتی که از قبل فعال هست ابتدا باید گزینه دوم یعنی Disable انتخاب شود سپس دوباره گزینه اول را انتخاب کنید)

در پنجره بعدی(تصویر 1) دکمه Next را زده و سپس در پنجره دوم(تصویر شماره 2) گزینه Custom Configuraton (گزینه آخر )را مانند تصویر انتخاب کنید. سپس دکمه Next را بزنید ،در پنجره بعدی(تصویر شماره 3) گزینه هارا مطابق تصویر 3 انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید و در آخر (تصویر شماره 4)دکمه Finish را بزنید.
تصاویر مراحل به ترتیب :
1-
2-

3-

4-

پس از زدن دکمه Finish از شما سوالی پرسیده می شود که آیا مایل به راه اندازی تنظیمات هستید یا خیر (تصویر زیر) دکمه Yes را کلیک کنید تا سرویس راه اندازی شود.

در ادامه نحوه تنظیمات آموزش داده می شود

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 15:32
پس از زدن دکمه YES در مرحله قبل باید سرویس RRAS به طور خودکار استارت شود و باید لیستی مانند زیر ببینید:
و باید کنار نام سرور شما در ابتدای لیست نماد سبز رنگ موجود باشد.

سرویس ما راه اندازی شده ،حالا باید تنظیمات را اعمال کنیم تا از راه دور بتوان با آن ارتباط داشت برای اینکار از همان لیست روی Remote Access Policies کلیک کنید، سپس در سمت راست پنجره روی گزینه Connection to Microsoft Routing and Remote access دوبار کلیک کنید تا پنجره Properties آن باز شود

پنجره Properties

در این پنجره ابتدا باید گزینه Grant Remote Access Permission را انتخاب کنید و دکمه Apply را بزنید.سپس دکمه Add..را بزنید . در پنجره باز شده مطابق تصویر گزینه Nas-Port-Type را انتخاب کنید و دکمه Addرا بزنید..

پس از زدن دکمه ADD در پنجره باز شده گزینه Virtual (VPN را انتخاب کنید و دکمه <<Add را بزنید و سپس دکمه OK را بزنید تا دوباره به پنجره اصلی برگردید.

....................

پس از انجام این کار ها شما دوباره به پنجره زیر باز می گردید:

دوباره دکمه ADD را کلیک کنید و در پنجره باز شده مانند تصویر اینبار گزینه Tunnel-Type را انتخاب کنید و دکمه ADD را بزنید.

پس از انجام این کار در پنجره بعدی در لیست سمت چپ گزینه Point-to-Point Tunneling را انتخاب کرده و دکمه ADD را بزنید تا به لیست سمت راست اضافه شود و دکمه OK را بزنید.مانند تصویر:

در اینجا پس از ok زدن دوباره به پنجره Properties باز میگردید،دقت کنید تنظیمات باید مطابق تصویر زیر باشد ،دوباره OK را بزنید:
مانند تصویر

تا اینجای کار تقریبا 75% مراحل کار انجام شده و سرور آماده دریافت ارتباط راه دور است

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 15:56
در اینجا باید اجازه استفاده از اینترنت VPS را به ارتباط راه دور کلاینت دهیم .برای اینکار باید از سرویس NAT استفاده کنیم .
برای اینکار در همان پنجره اصلی Routig and Remote Access از لیست سمت چپ گزینه Ip Routing را باز کرده ،سپس گزینه NAT/Basic Firewall را انتخاب کنید (مانند تصویر)

سپس روی آن کلیک سمت راست کرده و گزینه New InterFace را انتخاب کنید:

در پنجره باز شده گزینه Internal را انتخاب کنید و دکمه OK را فشار دهید.

در پنجره باز شده جدید دوباره دکمه OK را فشار دهید.

پس از زدن دکمه OK دوباره به پنجره اصلی Routing and Remote Access باز میگردید.دوباره از لیست گزینه Nat/Basic Firewall را انتخاب کنید و کلیک سمت راست کنید و گزینه New Interface را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده این دفعه به جای گزینه Internal گزینه Local Area Connection را انتخاب کنید و دکمه OK رابزنید.

در پنجره جدید مطابق تصویر زیر تنظیمات را اعمال کنید و دکمه OK را بزنید.

تنظیمات سرور به اتمام رسید حالا می توانید پنجره Routing and Remote access را ببندید.:banana:

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 16:17
کار تنظیم سرور به اتمام رسیده است . در اینجا تنها باید روی VPS چند یوزر و کاربر برای اتصال راه دور بسازیم و به آنها اجازه ارتباط راه دور بدهیم .برای اینکار به این مسیر بروید:

Start->Administrative Tools->Computer Management

پس از اجرا تصویری مانند زیر می بینید

در لیست سمت چپ روی Local Users And Groups کلیک کنید ، سپس از لیست باز شده روی Users کلیک کنید.
در سمت راست پنجره باید لیست کاربران را ببینید.
در فضای خالی سمت راست پنجره ، کلیک راست کرده و گزینه New User را انتخاب کنید مانند تصویر:

در پنجره باز شده مشخصات کاربر را وارد کنید ، و تیک ها را مانند تصویر فعال کنید. سپس دکمه Create را کلیک کنید و سپس دکمه Close را بزنید تا دوباره به لیست کاربران برگردید

روی نام کاربری که ایجاد کردید کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده به برگه Dial-in بروید

تنظیمات این برگه باید مانند تصویر زیر باشد، پس از اعمال تنظیمات دکمه OK را فشار دهید/

تبریک میگم .:banana::whoow:

همه چیز آماده هست تا یک ارتباط راه دور به سرور بزنیم :banana:

تمامی پنجره ها رو ببندید ، و از VPS خارج شوید (Shutdown یا Turn off نکنید فقط Close پنجره Remote Desktop را بزنید.)

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 16:20
جهت ارتباط با سرور و استفاده از اینترنت VPS تنها باید یک کانکشن از روی ویندوز خود برای اتصال به سرور بسازید ، برای اینکار باید یک ارتباط از نوع Virtual Private Network بسازید . و Ip سرور خود را وارد کنید ، به همراه نام کاربری که در مرحله قبل روی سرور ساختید.

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 16:25
اینم PDF آموزشی.
در صورتی که سوال یا مشکلی داشتید در خدمتم :rolleyes:

در ادامه مزایای این ارتباط و استفاده از ابزار های دیگه با این روش رو آموزش میدم .

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 16:36
یکی از مزایای این روش داشتن یک ارتباط امن می باشد ،
همینطور شما می توانید با استفاده از این روش از ابزار ها وسرویس هایی مانند Remote Asistance استفاده کنید و از این طریق با کامپیوتر دوستان خود ارتباط مستقیم داشته باشید،

پس از ارتباط به سرور VPS شما جزئی از شبکه سرور قرار می گیرید ، و میتوانید شبکه شخصی برای شرکت یا دفتر خود طراحی کنید تا بدین وسیله کارمندان و یا اعضای شما در این شبکه در هر جای دنیا که باشند قرار بگیرند و به منابع شبکه دسترسی پیدا کنند.
در ادامه نحوه استفاده از Remote Asistanceآموزش داده خواهد شد

MEhdi Sobhani
June 26th, 2010, 23:05
سلام
فرشاد جان ممنون از آموزشهات
یه موردی برای من پیش میاد و میگه نمیتونه سرویس رو راهندازی کنه .
این تصویرش :
پیشاپیش ممنون .
فکر میکنم روی وی پی اس من نشه . نمیدونم زیاد از اینا سر در نمیارم :huh:.

فرشاد صارمی فر
June 26th, 2010, 23:57
سلام
این تصویرش :
پیشاپیش ممنون .

سلام مهدی جان
البته این مورد شما می تونه به خاطر کسی که VPS را خریداری کرده باشید باشه ، چون متاسفانه بعضی از این سرویس دهنده های VPS این امکانات اضافی را قفل می کنند تا کمتر خرج پهنای باند بدند;)
ولی برای دقت بیشتر شما به مسیر زیر برید:

Start->Administrative Tools->Computer Management ->Event Viewer->System

بعد به منوی View برید و گزینه Filter را بزنید.بعد در قسمت Event ID همان عدد ID که در Error به شما داده میشود (در اینجا 489487 میباشد در تصویر شما)قرار دهید و دکمه OK را بزنید.
خوب حالا در لیست سمت راست باید Error را مشاهده کنید ،دوبار روی آن کلیک کنید تا پنجره آن باز شود ،سپس در قسمت Description هر چه دیده میشود را اینجا کپی کنید تا علت اصلی را متوجه بشیم.

alijandro
June 27th, 2010, 00:17
۱ درود
۲ درود
۳ درود
.
.
.
.
.
Nدرود

خسته نباشی جوون با این همه همیاریت
فرشادجان برای اینکه بشه از vps این استفاده هایی که میگی بشه کرد باید چه حداقل هایی رو داشته باشه؟

از نظر ram و hdd ؟

تشکر از اطلاعتی که میدی

فرشاد صارمی فر
June 27th, 2010, 00:22
۱ درود
۲ درود
۳ درود
.
.
.
.
.
Nدرود

خسته نباشی جوون با این همه همیاریت
فرشادجان برای اینکه بشه از vps این استفاده هایی که میگی بشه کرد باید چه حداقل هایی رو داشته باشه؟

از نظر ram و hdd ؟

تشکر از اطلاعتی که میدی

هزار درود بر شما باد علی جان

این امکانات ویندوز 2003 هستند و از نظر رم و حداقل ها مشکلی بوجود نخواهند آورد ،مخصوصا همین سرویس که میشه باهاش یه ... ساخت،
از نظر رم حداقل 128 و هارد هم 3 گیگابایت.نوع VPS هم فرقی نداره ،

ممنون

alijandro
June 27th, 2010, 00:26
مرسی فرشاد جان

منتظره بقیه توضیحات و راهکارهات هم هستیم

خدا قوت

MEhdi Sobhani
June 27th, 2010, 09:46
سلام
فرشاد جان خطا این بود :

این فایلی که گفته وجود داره .
ممنون .

فرشاد صارمی فر
June 27th, 2010, 10:18
سلام
فرشاد جان خطا این بود :

این فایلی که گفته وجود داره .
ممنون .

سلام مهدی جان
احتمالا بخاطر نصب بودن همزمان پروتکل IPV6 هست
باید بری تو رجیستری ویندوزت ،(start->run->regedit) بعدش مسیر زیر را پیدا کن
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\currentcontrolset\servic es\remoteaccess\routermanagers\IPV6
این پوشه IPv6 رو باید پاک کنی و ویندوز را ری استارت کن. اگه نشد مسخصات VPS را اگه خواستی پیغام خصوصی بفرست تا چکش کنم.

MEY$AM
June 27th, 2010, 15:32
سلام
با تشکر از آموزش سودمنتون.
ممکنه خواهش کنم در مورد فایل شیرینگ بین وی پی اس و سیستم لوکال هم توضیح بدین .

فرشاد صارمی فر
June 27th, 2010, 15:51
سلام
با تشکر از آموزش سودمنتون.
ممکنه خواهش کنم در مورد فایل شیرینگ بین وی پی اس و سیستم لوکال هم توضیح بدین .
با سلام
برای انتقال فایل بین VPS و PC دوراه وجود داره:
1- تنظیم برنامه Remote Desktop قبل از وصل شدن به سرور VPS جهتShare کردن منابع داخلی
2-پس از راه اندازی همین سرویسی که آموزش داده شد،باید ابتدا یک کانکشن Virtual Private Network بسازید و متصل شوید ، سپس باید VPS و کامپیوتر خود را در یک Workgroup قرار دهید تا بتوانید از طریق My Network Places به اطلاعات شیر شده روی کامپیوتر خانگی دسترسی پیدا کنید.

ابتدا مورد 1 را آموزش میدم و مورد 2 باشه بعدا چون بحثش کمی پیشرفته تر میشه ;) ،و بعد از آموزش Remote Asistance قرار میدهم.

خوب برای اینکار قبل اینکه با RemoteDesktop به Vps متصل شوید . ابتدا باید دکمه Options را بزنید.
سپس وارد تب LocalResources بشید. در این قسمت مانند تصویر تنظیمات را اعمال کنید.و سپس دکمه More.. را بزنید.
پس وارد شدن به منوی More در لیست موجود هر درایو کامپیوتر خود را که می خواهید در VPS نمایش داده شود را تیک بزنید:

سپس دکمه Ok را بزنید ,
حالا به می توانید به VPS خود متصل شده و در My Computer در سرور به درایو کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید.مانند شکل زیر:

alijandro
June 27th, 2010, 16:50
مرسی فرشاد جان
این اپشن عالی بود
هر وقت چیزی میخاستم باید MAIL میکردم و کلی کل کل داشت

MEY$AM
June 28th, 2010, 12:25
با تشکر فراوان
البته منظور بنده بیشتر دانلود فایل از وی پی اس بود
در حال حاضر من اپاچی ران میکنم میخواستم ببینم روش ساده تری وجود داره که با استفاده از منابع خود ویندوز صورت بگیره؟
با سپاس

فرشاد صارمی فر
June 28th, 2010, 12:31
با تشکر فراوان
البته منظور بنده بیشتر دانلود فایل از وی پی اس بود
در حال حاضر من اپاچی ران میکنم میخواستم ببینم روش ساده تری وجود داره که با استفاده از منابع خود ویندوز صورت بگیره؟
با سپاس
سلام مثیم جان
اگه فایلی که می خوای از VPS دانلود کنی حجم کمی داشته باشه با همین روش که آموزش داده شد می تونی دانلود کنی،

ولی اگه حجمش زیاد هست ، باید از طریق یک سرویس دهنده FTP این عمل را انجام بدی،که البته اینم توی خود ویندوز سرور موجود هست ،سرویس دهنده HTTP مثل آپاچی ممکنه کمی در سرعت تاثیر بزاره ،در ادامه تمامی این روش ها رو آموزش میدهم،
البته وقتی سوالات دوستان و مشکلاتشون در مورد قسمت اول تموم شد، و همگی تونستند یک .... به سرور خود بسازند

amin233
June 29th, 2010, 22:47
با سلام
مشكل اصلي براي يوزر هاي عادي همون اي پي وليد است(به راحتي توسط ... قابل پيگيري و بستن است-متاسفانه)
كه البته من از يك نرم افزار به نام hamachi استفاده ميكنم كه در اصل يك آي پي وليد مجازي كه با ريست كردن سيستم تغيير نميكند و لي با تعويض ويندوز تغييد ميكند كار ميكنم
ولي مشكل اون اينه كه امنيت سيستم رو پايين مي آورد
به نظر دوستان روش ديگه اي وجود دارد؟
ممنون

فرشاد صارمی فر
July 1st, 2010, 22:11
با سلام
مشكل اصلي براي يوزر هاي عادي همون اي پي وليد است(به راحتي توسط ... قابل پيگيري و بستن است-متاسفانه)
كه البته من از يك نرم افزار به نام hamachi استفاده ميكنم كه در اصل يك آي پي وليد مجازي كه با ريست كردن سيستم تغيير نميكند و لي با تعويض ويندوز تغييد ميكند كار ميكنم
ولي مشكل اون اينه كه امنيت سيستم رو پايين مي آورد
به نظر دوستان روش ديگه اي وجود دارد؟
ممنون
با سلام
برای داشتن یک آی پی Valid در اینترنت شما می تونید از همین VPS و کانکشن ... که میسازید استفاده کنید.
برای اینکار تنها کافی است یک Domain ثبت کنید.حالا هرچی باشه ،ir باشه ... ارزون تر هست ،فکر کنم سالی 4 هزار تومان هست.
بعد ازثبت دومین باید DNS آن را آی پی VPS خود قرار دهید
سپس باید مراحل زیر را انجام دهید:
1-DNS را روی VPS راه اندازی کنید.
2-در تنظیمات DNS یک Hostرا برای کاربری که وصل میشه اختصاص دهید.و یا آی پی ثابت به او اختصاص دهید. مثلا یک هاست با نام کاربر.
3-در تنظیمات یوزر باید IP ثابت به او بدهید،
4-با کانکشنی که ساختید به VPS خود متصل بشید.

به طور مثال شما یک دومین با نام Test.ir ثبت کردید ،و در DNS سرور یک هاست با نام کاربرUSER ثبت کرده اید.
خوب حالا هر زمان که شما با کانکشن ... به vps خود متصل شوید .دارای یک آدرس valid در اینترنت هستید.برای دست یافتن به آدرس کامپیوتر خود از ادرس زیر استفاده می کنید:
user.test.ir
به همین سادگی
البته می توان به طور پیشرفته تر تنظیم کرد و از تنظیمات بهره برد ، ولی فکر کنم همین برای داشتن یک آدرس valid کاربرد داشته باشه ، حالا شما از هر جای دنیابا هر ویندوز یا موبایلی کانکت بشید همین آدرس را خواهید داشت

موفق باشید

من خیلی وقت پیش از hamachiاستفاده کردم ،ولی تفاوت های زیادی بین این روشها وجود داره ،مهمترینش کیفیت هست

فرشاد صارمی فر
July 1st, 2010, 22:30
اگه می خواهید امنیت خودرا بالا ببرید باید با کمی تنظیم سرویس از نوع L2tp را راه اندازی کنید ، که خود سیسکو با اسنیف کردن نتونه بفهمه شما چی کار می کنید ، حالا می خواد آیپی ولید باشه یا غیر ولید، کلا این نوع کانکشن برای اینجور مواقع ساخته شده ،

برای مخفی ماندن راه زیاد است

oranoos
July 2nd, 2010, 10:50
سلام.آقا فرشاد
این همه سرویس که ازش اسم می برید همه اش توی یک vps هست؟ شما چطوری این چیزها رو یاد گرفتی ؟من هنوز نه سایتی دارم نه تا حالا domain ثبت کردم و از این حرفا .

تا چند ماه دیگه می خوام از vps استفاده کنم.در درجه ی اول برای اینکه همیشه روی اکانتم یک اکسپرت ران باشه.و در درجه دوم از امکاناتی که یک vps داره استفاده کنم.
دوستان توو سایت سرمایه :[Only registered and activated users can see links] اینو معرفی کردن و تعریف میکنن.
بعد از اشتراک گرفتن از این سایت باید باز هم از جاهای دیگه برای چیزهایی که در بالا صحبتش رو کردین بریم اون سرویس ها رو هم بخریم یا که اونا تو همین vps هست و باید برای فعال کردن و تنظیماتش آموزش ببینم. یا اصلا خیلی ساده هست و می شه در عرض چند ساعت همه اش انجام داد و ازش به بهترین شکل استفاده کرد؟
چون تا به حال ازش استفاده نکردم.ولی تصمیم دارم به زودی ازش استفاده کنم. لطفا به شکلی توضیح بدین که من هم متوجه بشم چی به چی هست .و بعدا که خواستم از vps استفاده کنم.با همین اطلاعات بتونم کارم رو راحت انجام بدم به بهترین شکل.
با تشکر

فرشاد صارمی فر
July 2nd, 2010, 22:00
سلام.آقا فرشاد
این همه سرویس که ازش اسم می برید همه اش توی یک vps هست؟ شما چطوری این چیزها رو یاد گرفتی ؟من هنوز نه سایتی دارم نه تا حالا domain ثبت کردم و از این حرفا .

تا چند ماه دیگه می خوام از vps استفاده کنم.در درجه ی اول برای اینکه همیشه روی اکانتم یک اکسپرت ران باشه.و در درجه دوم از امکاناتی که یک vps داره استفاده کنم.
دوستان توو سایت سرمایه :[Only registered and activated users can see links] اینو معرفی کردن و تعریف میکنن.
بعد از اشتراک گرفتن از این سایت باید باز هم از جاهای دیگه برای چیزهایی که در بالا صحبتش رو کردین بریم اون سرویس ها رو هم بخریم یا که اونا تو همین vps هست و باید برای فعال کردن و تنظیماتش آموزش ببینم. یا اصلا خیلی ساده هست و می شه در عرض چند ساعت همه اش انجام داد و ازش به بهترین شکل استفاده کرد؟
چون تا به حال ازش استفاده نکردم.ولی تصمیم دارم به زودی ازش استفاده کنم. لطفا به شکلی توضیح بدین که من هم متوجه بشم چی به چی هست .و بعدا که خواستم از vps استفاده کنم.با همین اطلاعات بتونم کارم رو راحت انجام بدم به بهترین شکل.
با تشکر
سلام
بله همش تو یه VPS هست،تازه اگه لینوکسی باشه که بیشتر میشه :rolleyes:
بنده شغل اولم ایناست (یعنی بوده :nervous:)،دوره های mcseوrhce و ccna رو گذروندم. و از این طریق یاد گرفتم.

برای تنظیمات سرویس RRAS شما تنها کافی است یک VPS داشته باشید، اما برای اینکه وب سایت خودرا و همینطور آی پی ولید داشته باشید حداقل هزینه یک دومین هست.

برای بیشتر کارها همون تهیه یک VPS کافی است. بله تنظیم کردن یک سرور بصورت کامل(اکتیو دایرکتوری،RRAS،DNS،و غیره. ...) شاید جمعا 1 ساعت وقت ببره ، البته برای کسی که تجربه کافی داشته باشه .

آموزش راه اندازی RRAS را که به طور کامل با تصویر آموزش دادم ،به صورت مرحله به مرحله ،اموزش دیگری قرار داده شود باز به همین شکل خواهد بود و مطمئنن مشکلی برای یادگیری پیدا نخواهید کرد.

خیلی از دوستان از امکاناتی که با یک VPS می تونند داشته باشند بی خبر هستند، ولی داشتن یک VPSیعنی همه چیز !!!!;) بنده هم قصدم همین هست تا این موارد را آموزش دهم.

مثلا برگزاری یک کنفرانس با تنظیم یک VPS خیلی بهتر است برگزاری آن در یاهو و امثالهم هست ...
شاید خیلی از دوستان شنیده باشند که در آمریکا وقتی ویندوزت مشکل بر می خوره ،یک درخواست میزاریم و کسی که متخصص هست وصل میشه به کامپیوتر و اون رو درست می کنه،خوب این امکان با داشتن یک VPS شما می توانید استفاده کنید ، و به سادگی از دوستی که توانایی حل مشکل از راه دور را دارد بخواهید به کامپیوتر شما وصل شود.....

موفق باشید

mahdicivil
July 2nd, 2010, 22:24
با سلام خدمت استاد صارمی فر و تشکر از آموزشهای خوبتون
آقا فرشاد میخواستم اگه میشه لطف کنید نحوه انتقال دیتا از وی پی اس به کامپیوتر خودمون رو هم توضیح بدید؟چون تو وی پی اس دانلود خیلی بالاست ولی موقع انتقال مصیبت داریم
یه سوال دیگه اینکه شما شرکتی نمیشناسید که اطلاعات ما رو در وی پی اس روی هارد اکسترنال بریزه و بده؟
سوال بعدی اینکه نمیشه یه کاری کرد که بشه تو وی پی اس فیلم و .. را راحتتر دید آخه خیلی فریم فریم هست
ممنون

فرشاد صارمی فر
July 2nd, 2010, 22:50
با سلام خدمت استاد صارمی فر و تشکر از آموزشهای خوبتون
آقا فرشاد میخواستم اگه میشه لطف کنید نحوه انتقال دیتا از وی پی اس به کامپیوتر خودمون رو هم توضیح بدید؟چون تو وی پی اس دانلود خیلی بالاست ولی موقع انتقال مصیبت داریم
یه سوال دیگه اینکه شما شرکتی نمیشناسید که اطلاعات ما رو در وی پی اس روی هارد اکسترنال بریزه و بده؟
سوال بعدی اینکه نمیشه یه کاری کرد که بشه تو وی پی اس فیلم و .. را راحتتر دید آخه خیلی فریم فریم هست
ممنون
با سلام و عرض ادب
بله سرعت دانلود VPS بالاست ،ولی از هر روشی برای انتقال فایل به کامپیوتر خود استفاده کنید بازهم به سرعت و پهنای باند شما بستگی داره

پیشنهاد بنده برای دانلود فایل با حجم زیاد استفاده از یک ارتباط ماهواره ای هست ،
مراحل کار:
1-دیش 60 سانتی+ال ان بی معمولی
2-کارت دی وی بی 50 هزارتومان
3-تنظیم دیش روی ماهوار یوتل ست W3
4-خرید اکانت OpenSky از نوع Flat یا Pro Flat (برای دانلود خیلی می صرفه) حدودا 50$ میشه ،یک ماه می تونید بگیرید و کلیه دانلود های لازم را انجام دهید:rolleyes:پهنای باند 2مگ
5-یک اکانت از نوع دایل آپ یا ADSL 64K برای ارسال خالی ،فرقی نداره چه سرعتی باشه
6-ساخت کانکشن VPN برای داشتن اینترنت ماهواره ای
7-دانلود از اینترنت

برای مورد دوم بازم باید سرعت اینترنت شما بالا باشه

باور کنید این روش خیلی بیشتر از یک اینترنت 2mb از نوعADSL که در ایران عرضه میشه میصرفه

موفق باشید

MEY$AM
July 2nd, 2010, 22:56
با سلام و عرض ادب
بله سرعت دانلود VPS بالاست ،ولی از هر روشی برای انتقال فایل به کامپیوتر خود استفاده کنید بازهم به سرعت و پهنای باند شما بستگی داره

پیشنهاد بنده برای دانلود فایل با حجم زیاد استفاده از یک ارتباط ماهواره ای هست ،
م
باور کنید این روش خیلی بیشتر از یک اینترنت 2mb از نوعADSL که در ایران عرضه میشه میصرفه

موفق باشید

به همه اینهایی که اقای صارمی گفتن دانلود آفلاین رو اضافه کنید که دنیای خودش رو داره ;)

trendfinder
July 2nd, 2010, 23:25
جناب صارمی فر من تا حالا از دانلود ماهواره ای استفاده نکردم ولی طبق شنیده هام ، هر فایلی رو نمیشه دانلود کرد.باید حتما در سرور موجود باشه.ظاهرا بیشتر برای فیلم و گیم به درد میخوره.
ارادتمند

فرشاد صارمی فر
July 2nd, 2010, 23:33
جناب صارمی فر من تا حالا از دانلود ماهواره ای استفاده نکردم ولی طبق شنیده هام ، هر فایلی رو نمیشه دانلود کرد.باید حتما در سرور موجود باشه.ظاهرا بیشتر برای فیلم و گیم به درد میخوره.
ارادتمند
خیر
شما حتما منظورتون دانلود آفلاین هست ،که اصلا جزء اینترنت حساب نمیشه ،

اینترنت ماهواره ای تفاوتی با همین اینترنت که دارید استفاده می کنید نداره ، فقط سرعتش خیلی بالاست

شما تو اینترنت هر فایلی که خواستید دانلود می کنید ، ولی اینترنت آفلاین فقط فایل هایی که کاربران دیگه دانلود می کنن شما هم میگیرید

منظور بنده همان اینترنت آنلاین می باشد

mahdicivil
July 3rd, 2010, 00:01
جناب صارمی فر
میشه لطف کنید و اسم سایت و یا شرکت معتبری برای خرید اینترنت ماهواره ای رو بفرمایید؟
ممنون

trendfinder
July 3rd, 2010, 00:57
آقا فرشاد ممنون از توضیحاتتون
اینترنت ماهواره ای محدودیت دانلود نداره؟

amin233
July 3rd, 2010, 01:22
با سلام
آقا فرشاد برای راه اندازی وی ÷ی اس حتما بایداز ویندوز سرور استفاده بشه یا نه از ویندور ایکس ÷ی و یا 7 هم میشه استفاره کردممنون

bamik
July 3rd, 2010, 02:10
این تصویرش :
پیشاپیش ممنون .

سلام خدمت همه دوستان و تشکر ویژه از آقا فرشاد بابت معرفی قابلیتهای پنهان وی پی اس.
من و یکی دیگر از دوستان (آقا فرزاد) هم مشکل آقا مهدی را در همین مرحله داشتیم و دقیقا همین ارور که آقا مهدی عکسش را گذاشته را دریافت می کردیم که با راهنمائی که اقا فرشاد در جواب پست شما کرد متوجه شدم دلیل ارور چیست و با کمک help ویندوز به راهنمائی زیر رسیدم و طبق این راهنمائی عمل کردم و تغییرات را انجام دادم (من هر سه فایل iprtmgr.dll وmprddm.dll و wanarp.sys را در پوشه و درایو مربوطه در ویندوز سرورم داشتم و تنظیمات امنیتی این فایل ها را هم طبق راهنمائی زیر انجام دادم-البته فایل wanarp.sys تیک های آن طبق دستور العمل تیک خورده بود ولی به صورت پیش فرض تیک خورده بود و من نمی توانستم تیک آنها را عوض کنم) و سپس کار را از اول مجدد شروع کردم و وقتی دوباره به همین قسمتی که قبلا ارور آقا مهدی را دریافت کرده بودم رسیدم سرویس RRAS به طور خودکار استارت شد و لیستی که آقا فرشاد گفته بود ظاهر شد ولی کنار نام سرور من در ابتدای لیست نماد سبز رنگ به وجود نیامد و قرمز بود و بقیه کارها را هم طبق بقیه دستورات به طور کامل انجام دادم و نهایتا کانکشن هم ایجاد کردم ولی نمی توانم کانکت بشوم و ارور 800 را دریافت می کنم و پیام ارور می گوید نمی تواند کانکشن vpn را ایجاد کند شاید سرور vpn غیر قابل دسترسی است یا تنظیمات امنیتی به درستی برای این کانکشن ایجاد نشده است.
البته من حدس می زنم همان قسمتی که علامت کنار سرور سبز نشد کار درست پیش نرفته ولی نمی دانم چرا لیست را برای من ایجاد کرد؟؟؟
آقا فرشاد لطفا راهنمائی بفرمائید.
ویرایش:
در ضمن این کار را هم کردم باز هم درست نشد:
احتمالا بخاطر نصب بودن همزمان پروتکل IPV6 هست
باید بری تو رجیستری ویندوزت ،(start->run->regedit) بعدش مسیر زیر را پیدا کن
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\currentcontrolset\servic es\remoteaccess\routermanagers\IPV6
این پوشه IPv6 رو باید پاک کنی و ویندوز را ری استارت کن
این هم متن فایل help که من طبق دستوراتش عمل کردم:
Details Product: Windows Operating System ID: 20103 Source: RemoteAccess Version: 5.2 Symbolic Name: ROUTERLOG_LOAD_DLL_ERROR Message: Unable to load %1. Explanation The Routing and Remote Access service failed to start because it could not load one of the support binary files (iprtrmgr.dll, wanarp.sys, mprddm.dll).
Possible causes include:

One of the files is missing or does not have Read/Execute permissions for the System account.
The driver is not loaded in memory.

User Action Before trying to restart the Routing and Remote Access service, verify the status of the support files and driver.
To verify the status of the files and driver

Using Windows Explorer, navigate to %SystemRoot%\system32 and verify that the files iprtrmgr.dll and mprddm.dll are there.

If they are missing, repair or reinstall the Windows operating system.
Caution: Repairing or reinstalling the operating system might require reconfiguring the server.
If the files are there, check the permissions on the files to verify that they have Read/Write permissions for the System account.

To check the permissions:

Right-click each file, click Properties, and then click the Security tab.
Verify that the file has Read/Execute permissions for the System account.

If the file does not have permissions, add the Read/Execute permissions for the System account.

Using Windows Explorer, navigate to %SystemRoot%\system32\drivers and verify that the file wanarp.sys is there.

If the file is missing, repair or reinstall the Windows operating system.
Caution: Repairing or reinstalling the operating system might require reconfiguring the server.
If the file is there, check the permissions on this file to verify that it has Read/Write permissions for the System account.

Right-click the file, click Properties, and then click the Security tab.

If the file does not have permissions, add the Read/Execute permissions for the System account.

Version: 5.0 Symbolic Name: ROUTERLOG_LOAD_DLL_ERROR Message: Unable to load %1. Explanation The Routing and Remote Access service failed to start because it could not load one of the support binary files (iprtrmgr.dll, wanarp.sys, mprddm.dll).
Possible causes include:

One of the files is missing or does not have Read/Execute permissions for the System account.
The driver is not loaded in memory.

User Action
Before trying to restart the Routing and Remote Access service, verify the status of the support files and driver.
To verify the status of the files and driver

Using Windows Explorer, navigate to %SystemRoot%\system32 and verify that the files iprtrmgr.dll and mprddm.dll are there.

If they are missing, repair or reinstall the Windows operating system.
If the files are there, check the permissions on the files to verify that they have Read/Write permissions for the System account.

Right-click each file, click Properties, and then click the Security tab.

Using Windows Explorer, navigate to %SystemRoot%\system32\drivers and verify that the file wanarp.sys is there.

If the file is missing, repair or reinstall the Windows operating system.
If the file is there, check the permissions on this file to verify that it has Read/Write permissions for the System account.

Right-click the file, click Properties, and then click the Security tab.

Hamidwt
July 4th, 2010, 10:39
سلام دوستان
ممنون از فرشاد عزیز که راه اندازی ارتباط از راه دور با VPS رو آموزش دادند .
میخواستم یک تاپیک جدا برای این موضوع بزنم ولی نمیدونم چرا دسترسی نداشتم به تالار کامپیوتر.
موردی که بعضی از دوستان باهاش مشکل دارند دانلود فایل از وی پی اس هست , که البته با کامپوننت های خود ویندوز میشه این کار رو انجام داد ولی راه ساده تر استفاده از xampp هست.
که از لینک زیر میتونید دانلود کنید.
دانلود از رپیدشیر : [Only registered and activated users can see links]
دانلود از مدیافایر : [Only registered and activated users can see links]
بعد از نصب بر روی VPS دو گزینه APACHI و MYSQL رو فعال کنید.
همه چیز حاضره فقط باید فایلهایی که میخواید دانلود کنید رو در پوشه C:\xampp\htdocs قرار بدید. طور مثال فایل شما اسمش a.rar هست . و بعد در دانلود منیجر یا بروزر خودتون نام فایل رو بعد از آی پی وی پی اس بزنید
[Only registered and activated users can see links]**.**.**.**/a.rar
حالا فایل شما دانلود میشه.

Hamidwt
July 4th, 2010, 10:47
برای دوستانی که نتونستن با روشی که فرشاد عزیز در این تاپیک توضیح داد این سرویس رو راه اندازی کنند , حالا به دلیل محدودیت های سرور یا هر دلیل دیگری , با این روش و نصب یک نرم افزار به سادگی میتونید با VPS خودتون ارتباط برقرار کنید.

دانلود از رپید شیر : [Only registered and activated users can see links]
دانلود از مدیا فایر: [Only registered and activated users can see links]

در این فایل دو نرم افزار هست , که نسخه سرور باید بر روی وی پی اس نصب بشه , و نسخه معمولی بر روی کامپیوتر.
بعد از نصب نسخه سرور , شما باید اکانت های مورد نظرتون رو بسازید ( یوزر و پسورد ) و بعد برای ارتباط کامپیوترتون با وی پی اس در نسخه ای که بر روی کامپیوترتون هست اون اکانت رو وارد کنید تا بتونید به وی پی اس کانکت بشید.
به همین سادگی. حتی میتونید محدودیت حجمی هم به یوزر هاتون بدید.
این روش بسیار سریع تر و ساده تر و کم دردسر تر از کانکشن های معمولی که همه باهاش آشنا هستند هست.
موفق باشید

amin233
July 5th, 2010, 01:46
با سلام
برای داشتن یک آی پی Valid در اینترنت شما می تونید از همین VPS و کانکشن ... که میسازید استفاده کنید.
برای اینکار تنها کافی است یک Domain ثبت کنید.حالا هرچی باشه ،ir باشه ... ارزون تر هست ،فکر کنم سالی 4 هزار تومان هست.
بعد ازثبت دومین باید DNS آن را آی پی VPS خود قرار دهید
سپس باید مراحل زیر را انجام دهید:
1-DNS را روی VPS راه اندازی کنید.
2-در تنظیمات DNS یک Hostرا برای کاربری که وصل میشه اختصاص دهید.و یا آی پی ثابت به او اختصاص دهید. مثلا یک هاست با نام کاربر.
3-در تنظیمات یوزر باید IP ثابت به او بدهید،
4-با کانکشنی که ساختید به VPS خود متصل بشید.

به طور مثال شما یک دومین با نام Test.ir ثبت کردید ،و در DNS سرور یک هاست با نام کاربرUSER ثبت کرده اید.
خوب حالا هر زمان که شما با کانکشن ... به vps خود متصل شوید .دارای یک آدرس valid در اینترنت هستید.برای دست یافتن به آدرس کامپیوتر خود از ادرس زیر استفاده می کنید:
user.test.ir
به همین سادگی
البته می توان به طور پیشرفته تر تنظیم کرد و از تنظیمات بهره برد ، ولی فکر کنم همین برای داشتن یک آدرس valid کاربرد داشته باشه ، حالا شما از هر جای دنیابا هر ویندوز یا موبایلی کانکت بشید همین آدرس را خواهید داشت

موفق باشید

من خیلی وقت پیش از hamachiاستفاده کردم ،ولی تفاوت های زیادی بین این روشها وجود داره ،مهمترینش کیفیت هست

با سلام

جناب آقا فرشاد و ديگر دوستان

ميخواستم از طريق GPRSايرانسل تو محل كارم بتونم دسكتاپ سيستمم رو تو خونه مانيتور كنم(استفاده از متا تريد -سرعت بالاي اينترنت تو خونه و عبور از پرو ك-س-ي-) و
اولا براي آي پي وليد ميتونم از همين DNS روي host استفاده كنم و اگه ميشه بيشتر توضيح بدهيد تا بتونم توسط ريموت دسكتاپ ويندوز كانكت بشوم
دوما اينكه برنامه TeamViewer خيلي عالي جواب ميده مخصوصا تو سرعت هاي پايين ولي مشكل اينه كه بعد از چند روز ريجيستر ميخواهد-انصافا براي GPRS خيلي بهتر از ريموت دسكتاپ است-حالا شما برنامه اي را به غير از TeamViewer و ريموت دسكتاپ كه با سرعت پايين بتونه جواب بدهد را سراغ داريد ؟

همچنين اين قضيه DNS , Host را بيشتر توضيح بفرماييد

ممنون
خدانگهدار

oranoos
July 5th, 2010, 01:53
با سلام.
برای اینکه از vps مثل کامپیوتر خودمون از اینترنت استفاده کنیم.وب گردی و دانلود و ...

آیا باید روی vps هم آنتی ویروس نصب کنیم؟ یا آنتی ویروس روی کامپیوتر ما از vps هم مراقبت می کنه؟

یک domain خریدیم بعدش باید چی کارش کنیم.لطفا توضیح بدید.برای اون آی پی ولید و استفاده از امکانات بیشتر vps گفتم.

با تشکر

فرشاد صارمی فر
July 5th, 2010, 02:02
با سلام

جناب آقا فرشاد و ديگر دوستان

ميخواستم از طريق GPRSايرانسل تو محل كارم بتونم دسكتاپ سيستمم رو تو خونه مانيتور كنم(استفاده از متا تريد -سرعت بالاي اينترنت تو خونه و عبور از پرو ك-س-ي-) و
اولا براي آي پي وليد ميتونم از همين DNS روي host استفاده كنم و اگه ميشه بيشتر توضيح بدهيد تا بتونم توسط ريموت دسكتاپ ويندوز كانكت بشوم
دوما اينكه برنامه TeamViewer خيلي عالي جواب ميده مخصوصا تو سرعت هاي پايين ولي مشكل اينه كه بعد از چند روز ريجيستر ميخواهد-انصافا براي GPRS خيلي بهتر از ريموت دسكتاپ است-حالا شما برنامه اي را به غير از TeamViewer و ريموت دسكتاپ كه با سرعت پايين بتونه جواب بدهد را سراغ داريد ؟

همچنين اين قضيه DNS , Host را بيشتر توضيح بفرماييد

ممنون
خدانگهدار

با سلام.
برای اینکه از vps مثل کامپیوتر خودمون از اینترنت استفاده کنیم.وب گردی و دانلود و ...

آیا باید روی vps هم آنتی ویروس نصب کنیم؟ یا آنتی ویروس روی کامپیوتر ما از vps هم مراقبت می کنه؟

یک domain خریدیم بعدش باید چی کارش کنیم.لطفا توضیح بدید.برای اون آی پی ولید و استفاده از امکانات بیشتر vps گفتم.

با تشکر

چشم به زودی آموزش تصویری این مورد را قرار خواهم داد
در اسرع وقت

فرشاد صارمی فر
July 5th, 2010, 02:06
سلام خدمت همه دوستان و تشکر ویژه از آقا فرشاد بابت معرفی قابلیتهای پنهان وی پی اس.
من و یکی دیگر از دوستان (آقا فرزاد) هم مشکل آقا مهدی را در همین مرحله داشتیم و دقیقا همین ارور که آقا مهدی عکسش را گذاشته را دریافت می کردیم که با راهنمائی که اقا فرشاد در جواب پست شما کرد متوجه شدم دلیل ارور چیست و با کمک help ویندوز به راهنمائی زیر رسیدم و طبق این راهنمائی عمل کردم و تغییرات را انجام دادم (من هر سه فایل iprtmgr.dll وmprddm.dll و wanarp.sys را در پوشه و درایو مربوطه در ویندوز سرورم داشتم و تنظیمات امنیتی این فایل ها را هم طبق راهنمائی زیر انجام دادم-البته فایل wanarp.sys تیک های آن طبق دستور العمل تیک خورده بود ولی به صورت پیش فرض تیک خورده بود و من نمی توانستم تیک آنها را عوض کنم) و سپس کار را از اول مجدد شروع کردم و وقتی دوباره به همین قسمتی که قبلا ارور آقا مهدی را دریافت کرده بودم رسیدم سرویس RRAS به طور خودکار استارت شد و لیستی که آقا فرشاد گفته بود ظاهر شد ولی کنار نام سرور من در ابتدای لیست نماد سبز رنگ به وجود نیامد و قرمز بود و بقیه کارها را هم طبق بقیه دستورات به طور کامل انجام دادم و نهایتا کانکشن هم ایجاد کردم ولی نمی توانم کانکت بشوم و ارور 800 را دریافت می کنم و پیام ارور می گوید نمی تواند کانکشن vpn را ایجاد کند شاید سرور vpn غیر قابل دسترسی است یا تنظیمات امنیتی به درستی برای این کانکشن ایجاد نشده است.

سلام بامیک جان

مشکل احتمالا از ارائه دهنده VPS هست، شما با ساپورت آنها تماس بگیرید مطمئنن مشکل را خودشان حل خواهند کرد،مشکل دکتر صبحانی هم همین گونه حل شد.
بعد از تماس با ساپورت در صورتی که باز به مشکل بر خوردید ، مشخصات VPS را در پیام خصوصی ارسال کنید تا بنده هر کاری از دستم بر اومد انجام بدم

MEY$AM
July 20th, 2010, 14:07
سلام

چجوری از کل وی پی اس مون بک آپ بگیریم و اون رو روی یه وی پی اس دیگه منتقل کنیم .؟ میدونم سوال کلیه ولی یه جواب مختصر هم بدین کفایت میکنه . بسیار سپاسگذارم.