PDA

View Full Version : كدوم سهام

ناشي
October 8th, 2004, 21:53
سلام به همگي
من ناشي‌ام و تازه عضو شدم. كسايي كه واردن راهنمايي كنن كدوم سهامو اين روزا بخريم خوبه! :ph34r:

yaser_rashidi
October 8th, 2004, 22:38
من البته تابحال زياد تو مايه معرفي سهم و ... نبودم.
ولي اين ۵ شنبه و جمعه چند تا سهم رو بررسي كردم كه فكر كنم از همشون بهتر وكار بود. بانك كارآفرين. يك روند خوب صعودي شروع كرده. ۳ روز هم از شروع اين روند بيشتر نميگذره.

در عين حال اين فقط يك پيشنهاده و مثل تمامي موضوعات بازار سهام شما با ريسك خودتون خريد و فروش ميكنيد و من مسپوليتي در قبال اين حرف نخواهم داشت ;)

در ضمن دوست عزيز همه ما يه زماني ناشي محسوب ميشديم. هدف ما هم اينجا همينه كه اگر كسي احساس ناشي گري ميكنه بهش اعتماد به نفس بديم كه ميتونه همه مساپل رو ياد بگيره.
مطالب بخش آموزش ما رو بخون. فكر كنم بدردت بخوره ;)

تحليلگر
October 8th, 2004, 23:32
سلام اقا يا خانم ناشي :)

به نظرمن داده پردازي مي تونه سهم خوبي باشه و واقعا به كف قيمت رسيده و در صورت برنده شدن در مناقصه مخابرات كه ۲۰ مهر برگزارميشه كه سود خيلي خوبي بهت ميده B) ولي اين فقط يه پيشنهاده و مسپوليت خريد سهم به عهده خودتونه B)

mohsen_bourse
October 9th, 2004, 16:53
ضمن احترام به نظر تحليلگر عزيز
داده پردازي سهم خطرناكي است.
اگر حرفه اي نيستيد، از آن دوري كنيد يا قسمت كمي از سبد خودتان را به آن اختصاص دهيد.
به نظر من با ديد ميان مدت گروه بهمن در اين قيمتها بسيار عالي و كم ريسك است.

ناشي
October 9th, 2004, 22:38
از همه دوستان بابت راهنماييشون ممنونم. ايشالله كه منم يه روزي راه بلد اين كار بشم :D

تحليلگر
October 9th, 2004, 23:09
سلام به اقا محسن عزيز :)

بله داده پردازي سهام بسيار پرريسكي بود وقتي كه p/e رو ۳۰ و ۴۰ بود ولي الان با p/e 17 ديگه ريسكه بالايي نداره و با توجه به دورنماي صنعت IT و قراردادهاي پيش رو روزهاي خوبي رو براي اين سهم ميشه ديد. ;)

تحليلگر
October 9th, 2004, 23:13
البته گروه بهمن براي بلندمدت هم سهم خوب و كم ريسكي و با ورود سرمايه گذاري بهمن به بورس رشد خوبي خواهد داشت. B)

yaser_rashidi
October 10th, 2004, 10:08
خبهمن رو در پايان روند منفي فعلي فكر ميكنم خيلي خوب باشه. اين سهم بر خلاف ديگر سهم هايي كه ديده ام رالي ها و ركود هاي سريع ندارد و حركتش نسبتا قابل پيش بيني(تر ;) ) است.
يعني روندهاش چند وقتي(حداقل يك هفته) بطول مي انجامد. الان هم وسط يك روند منفي است. خريدش رو الان خيلي مناسب نميدونم چون نشانه هاي اتمام روند صعودي نشون نميده ولي وقتي تموم شد(يعني چند روز تو يه قيمتي وايساد) فكر كنم يه رالي خوب حداقل يك هفته اي ديگه رو شروع كنه.
در بلند مدت هم دوستان فاندامنتالي ازش تعريف ميكنند. من زياد اطلاعي ندارم.

باز هم همونطور كه ميدونيد اين فقط يك اظهار عقيدس و من مسپوليتي در قبال اين پيشنهاد نميپذيرم. :)