PDA

View Full Version : طلا اونم از نوع 24 عیار

lastnight19
May 8th, 2010, 13:14
من در خیلی از مواقع در بازار تهران سکه خرید و فروش می کنم، مزیتی که نسبت به فارکس داره کال مارجین نمی شم و سرمایه ام از بین نمی ره و در مرحله بعد برعکس سایر بازارها در ایران قابلیت نقد شوندگیش بالاست.

فقط جهت یادآوری :

1 - اینجا فقط قیمت طلای 24 عیار رو قرار می دم.
2 - سکه هایی که در بازار ایران عرضه می شه عیارش 22 هست.
3 - وزن تقریبی هر سکه 8 گرم هست.
4 - قیمت طلای 22 عیار هرگرم تقریباً 4000 تومان ارزانتر هست از هرگرم طلای 24 عیار.

امیدوارم که مفید واقع بشه.

lastnight19
May 8th, 2010, 13:23
همونطور که ملاحظه می فرمائید ظاهراً قیمت صعودی هست.

فقط جهت یادآوری قیمتها به تومان هست ولی باید در 1000 ضرب بشه.

candletrader
May 8th, 2010, 13:46
سلام البرز خان، دوست عزیز
سوالی داشتم:
آیا به نظر شما شمش و یا طلای نساخته مزیت ندارد؟ یا اینکه اشکالاتی برای خرید و فروش فیزیکی دارد؟
هزینه تبدیل چند درصد میشه و شما تا چند درصد تغییرات را برای خرید فیزیکی در نظر میگیرید که حاشیه سودتون مناسب و معقول بشه؟ قاعدتا بلند مدت کار میکنید چون تغییرات در حد چند دلر برای چنین تجارتی قابل اتکا و استناد نیست ولی منظورم تعیین درصد مورد نظر برای کار شماست.
ارادتمند
سعید محمدی

Man1
May 8th, 2010, 13:55
دوست عزیز بغیر از قیمت جهانی که صعودیه ایا بنظرتون این هدفمند کردن یارانها هم میتونه قیمتو یه تکون اساسی بده؟

mehrdad1919
May 8th, 2010, 21:22
ممنون از کار قشنگتون
این چارت ها رو چطور میشه در متاتریدر دید؟

shokaran
May 8th, 2010, 21:31
سلام ممنون دوست عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتان
من هم این سوال را داشتم
که این چارتو از کجا متوانیم پیدا کنیم
و معاملات را به چه صورتی انجام میدید
با تشکر

مسعود رهجو
May 8th, 2010, 21:44
ممنون از کار قشنگتون
این چارت ها رو چطور میشه در متاتریدر دید؟

سلام ممنون دوست عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتان
من هم این سوال را داشتم
که این چارتو از کجا متوانیم پیدا کنیم
و معاملات را به چه صورتی انجام میدید
با تشکر

سلام
این چارت مال بروکر N2Trader هست البته باید حساب ریل توش داشته باشید
موفق باشید

gold24
May 9th, 2010, 11:21
سلام البرز خان، دوست عزیز
سوالی داشتم:
آیا به نظر شما شمش و یا طلای نساخته مزیت ندارد؟ یا اینکه اشکالاتی برای خرید و فروش فیزیکی دارد؟
هزینه تبدیل چند درصد میشه و شما تا چند درصد تغییرات را برای خرید فیزیکی در نظر میگیرید که حاشیه سودتون مناسب و معقول بشه؟ قاعدتا بلند مدت کار میکنید چون تغییرات در حد چند دلر برای چنین تجارتی قابل اتکا و استناد نیست ولی منظورم تعیین درصد مورد نظر برای کار شماست.
ارادتمند
سعید محمدی

با سلام
شما برای سود سه گزینه دارید
1-سکه مزیت درای قیمت مشخص خرید فروش ساده معایب دارای تاریخ که شما مجبورید اخرین تاریخ را تهیه کنید و این اخرین تاریخ درای قیمت اضافی است در گاهی موارد یه طور منونه امروز قیمت طلایی سکه 1.2*8.133*29400 است که 287000 تومان که با قیمت عرضه ان 1000 تومان اختلاف دارد که گاهی تا 7000 تومان میرسد.سپردحدود 2500 تومان خدود دو برابر ابشده
2-شمش پک با عیار 995 مزایا ورن وعیار مشخص گزینه افراد غیر حرفه ای با سرمایه بالا که معمولا این افراد 1 کیلو گرمی ان را تهیه میکنندمعایب مشخص نبودن قیمت برای افراد غیر حرفه ای و امکان کلاه برداری در زمان خرید و فروش در کل اصلا جالب نیست تنها دهن پرکن است

3-طلای ابشده گزینه محبوب افراد حرفه مزایا 90 درصد معاملات روزانه بازار تهران پایین ترین اسپرد حدود 500 تا 200 تومان در هر 4.3 گرم انعکاس لحظه ای قیمت جهانی در ابشده خرید در قیمتهای مختلف از 50 گرم به بالا معایب نیاز یه محاسبه وزن وعیار برای یه دست اوردن قیمت و اشنایی با خرید فروش طلا

افرادی که قصد خرید فروش طلا به صورت فیزیکی دارند می توانند با من جهت راهنمایی تماس بگرند

با تشکر

samanjavan
May 9th, 2010, 11:57
salam
vaghti shoma ba leverage 1/1 dar brokerha tala trade namaiid mesle inke dar bazar phisicaly hkarid va foroush mikonid.

1-har ounce tala barabare taghriban 32 geram ast yani 4 sekeye bahare azadi.
2-yani har 0.01 lot tama barabare 4 sekeye bahare azadi ast.-
3-shoma dsar in bazar mitavanid rouzane barha kharid va foroush namaiid vali dar bazare phisically in emkan nist.
4-dar in bazar emkane sell ham darid vali dar bazare phisivaly no
man kasi ra mishnasam ke salhast ba leverage 1/1 tala trade mikone.

samanjavan
May 9th, 2010, 12:03
من در خیلی از مواقع در بازار تهران سکه خرید و فروش می کنم، مزیتی که نسبت به فارکس داره کال مارجین نمی شم و سرمایه ام از بین نمی ره و در مرحله بعد برعکس سایر بازارها در ایران قابلیت نقد شوندگیش بالاست.

فقط جهت یادآوری :

1 - اینجا فقط قیمت طلای 24 عیار رو قرار می دم.
2 - سکه هایی که در بازار ایران عرضه می شه عیارش 22 هست.
3 - وزن تقریبی هر سکه 8 گرم هست.
4 - قیمت طلای 22 عیار هرگرم تقریباً 4000 تومان ارزانتر هست از هرگرم طلای 24 عیار.

امیدوارم که مفید واقع بشه.
salam
vaghti shoma ba leverage 1/1 dar brokerha tala trade namaiid mesle inke dar bazar phisicaly hkarid va foroush mikonid.

1-har ounce tala barabare taghriban 32 geram ast yani 4 sekeye bahare azadi.
2-yani har 0.01 lot tama barabare 4 sekeye bahare azadi ast.-
3-shoma dsar in bazar mitavanid rouzane barha kharid va foroush namaiid vali dar bazare phisically in emkan nist.
4-dar in bazar emkane sell ham darid vali dar bazare phisivaly no
man kasi ra mishnasam ke salhast ba leverage 1/1 tala trade mikone.

lastnight19
May 9th, 2010, 15:39
من فقط از مشتقات طلا فقط سکه خرید و فروش می کنم (چون راحتتره و دردسرهای شمش و طلای خام رو نداره) و اینکه هر وقت به قیمتی که مد نظرم هست و تحلیل کردم برسه می فروشم و تعریفی از اینکه چند درصد بشه تا معامله کنم ندارم و یک مقدار هم طی این سالها تجربه کسب کردم که براساس اون معامله می کنم .

سایت mesghal.com هم سایت خیلی جالبیه که قیمت طلا و سکه رو بصورت لحظه ای که نه ولی دقیقه ای قرار می ده می تونید با اونهم یه چکی بفرمائید.

در مجموع من فکر می کنم، اگر یک درصدی از سرمایه تون رو برای اینکار بذارید هم یه تنوعی هست و هم اینکه سود بیشتری خواهید کرد.

gold24
May 9th, 2010, 17:53
با سلام
سایت رسمی قیمت طلا در ایران که منطبق با بازار تهران است [Only registered and activated users can see links] است در این سایت شما میتوانید نرم افزار فارسی قیمت طلا که به محض وصل شدن به اینترنت قیمت لحظه ای اونس انواع سکه و ارز را اعلام و قرایت می کند (نرم افزار zcast)

با تشکر

Sohrab_K
May 9th, 2010, 21:18
من فقط از مشتقات طلا فقط سکه خرید و فروش می کنم (چون راحتتره و دردسرهای شمش و طلای خام رو نداره) و اینکه هر وقت به قیمتی که مد نظرم هست و تحلیل کردم برسه می فروشم و تعریفی از اینکه چند درصد بشه تا معامله کنم ندارم و یک مقدار هم طی این سالها تجربه کسب کردم که براساس اون معامله می کنم .

سایت mesghal.com هم سایت خیلی جالبیه که قیمت طلا و سکه رو بصورت لحظه ای که نه ولی دقیقه ای قرار می ده می تونید با اونهم یه چکی بفرمائید.

در مجموع من فکر می کنم، اگر یک درصدی از سرمایه تون رو برای اینکار بذارید هم یه تنوعی هست و هم اینکه سود بیشتری خواهید کرد.

سلام

فقط حواستون باشه به تازگی سکه های تقلبی یا اصل با خلوص پایین زیاد شده ( حتی بین سکه های پک شده ) و خود قدیمی های این کار هم گاها نمیتونند با قاطعیت بگند که سکه ای اصل هست یا نه .

trendfinder
May 9th, 2010, 21:41
اگر قصد خريد سكه را داشتيد ، مراقب سكه هاي تقلبي باشيد و فقط از صرافي هاي معتبر خريد كنيد.
غالبا وزن سكه هاي تقلبي كمتر از سكه هاي اصلي مي باشد.سكه اصلي هيچ وقت كمتر از هشت گرم نيست و فقط در سوت با هم تفاوت دارن.8/3 و 8/5 و 8/8 ...
طلا فروشان جداي از وزن سكه با انداختن سكه بر روي شيشه ويترينشون و از نوع صدايي كه توليد ميكند متوجه نوع فلز سكه ميشوند.

lastnight19
May 10th, 2010, 08:43
ظاهراً خط روند رو شکسته و قیمت در حال نزول کردن هست.

gold24
May 12th, 2010, 18:45
با سلام
ترس و کمبود نقدینگی در بازار طلای تهران موجب شد که با رشد جهانی قیمت طلا قیمت طلا در بازار تهران بسیار پایین تر از قیمت جهانی باشد و به میزان بی سابقه 1200 توماندر هر گرم ارزان تر از قیمت جهانی باشد هم اکنون قیمت هر گرم طلای 18 عیار در دبی 30965تومان است ولی در تهران29736 تومان فروخته میشود قیمت فیوچرز طلا در بازار تهران برای شنیه نیز 29730 می باشد .

با تشکر

lastnight19
May 13th, 2010, 10:00
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی کرده که طلا در کوتاه مدت (منظور ایشون به احتمال زیاد در یک بازه 3 تا 6 ماهه بوده) به 1300دلار در هر اونس و در میان مدت (به احتمال زیاد منظورشون 1 تا 3 سال بوده) به 1400 دلار خواهد رسید.

gold24
May 16th, 2010, 18:31
با سلام
عدم کاهش قیمت انس در روز جمعه و ثبات نسبی ان وپایین بودن قیمت طلا در بازار تهران نسبت به دوبی در روز شنبه فرصتی برای قاچاقجیان طلا پدید اورد تا با خریدهای خود قیمت طلا را بالا ببرند و موجب شد طلا در بعد ظهر شنیه قیمت 129000 در هر مثقال شد این روند در روز یکشنبه و تعطیلی بازار تهران در دوشنبه با عت شد قیمت در روز یکشنبه یه 129500 تومان در هر مثقال برسد قیمت هر گرم طلای ابشده 18 عیاردر اخر وقت یکشنبه 29895 تومان میباشد

با تشکر

gold24
May 18th, 2010, 11:47
با سلام

توضیحی کوتاه در مورد سکه پارسیان.

پیشنیاز واحد عمومی طلا گرم می باشدهر 1000 سوت 1 گرم میشود.

سکه های پارسیان دو مشخصه دارند 1- عیار که 750 یا 18 میباشد (بر خلاف سکه ربع ونیم وتمام که عیار ان 900 یا 21.6 است).
2-وزن که ار 100 سوت یک دهم گرم تا 2 گرم متفاوت میباشد

چگونگی مخاسبه قیمت
وزن سکه*قیمت 1 گرم طلا+ اجرت=قیمت
وزن سکه مشخص روی سکه
قیمت یک گرم طلای خام 18 عیار مشخص با توجه به قیمت روز طلا
اجرت متغیر عمده 50 عدد به بالا 1000 تومان تعداد کم از 1700 تا 2200 تومان معمولا 2000 تومان
مثال قیمت یک سکه پارسلان 600 سوتی امروز
0.600*29650+2000=19790
تذکر
اجرت سکه های پارسیان ثابت و به وزن سکه یستگی ندارد
سکه پارسیان ربطی به بانک پارسیان ندارد
در صورت خربد تنها سکه هایی را که برچسب هلوگرام دارند تهیه کنید(یکی از معروفترین مارکها طلاییه است)
کاربرد سکه پارسیان تنها برای هدیه است نه پس انداز

با تشکر

masoud123
May 18th, 2010, 12:05
با سلام

توضیحی کوتاه در مورد سکه پارسیان.

پیشنیاز واحد عمومی طلا گرم می باشدهر 1000 سوت 1 گرم میشود.

سکه های پارسیان دو مشخصه دارند 1- عیار که 750 یا 18 میباشد (بر خلاف سکه ربع ونیم وتمام که عیار ان 900 یا 21.6 است).
2-وزن که ار 100 سوت یک دهم گرم تا 2 گرم متفاوت میباشد

چگونگی مخاسبه قیمت
وزن سکه*قیمت 1 گرم طلا+ اجرت=قیمت
وزن سکه مشخص روی سکه
قیمت یک گرم طلای خام 18 عیار مشخص با توجه به قیمت روز طلا
اجرت متغیر عمده 50 عدد به بالا 1000 تومان تعداد کم از 1700 تا 2200 تومان معمولا 2000 تومان
مثال قیمت یک سکه پارسلان 600 سوتی امروز
0.600*29650+2000=19790
تذکر
اجرت سکه های پارسیان ثابت و به وزن سکه یستگی ندارد
سکه پارسیان ربطی به بانک پارسیان ندارد
در صورت خربد تنها سکه هایی را که برچسب هلوگرام دارند تهیه کنید(یکی از معروفترین مارکها طلاییه است)
کاربرد سکه پارسیان تنها برای هدیه است نه پس انداز

با تشکر

سلام

خواستم یک تشکر کنم بایت اطلاعات خیلی مفیدی که در اختیار ما قرار می دهید.

سپاسگزارم. :)

gold24
May 22nd, 2010, 14:13
با سلام
با کاهش قیمت انس طلا قیمت در بازار تهران نیز کاهش یافت قیمت هر گرم طلا 18 عیرا 1/3 /89در دوبی 29370 تومان و در تهران 29110 تومان
نتجه با کاهش قیمت جهانی قیمت در دوبی وایران ارزان شده ولی در دوبی حدود 1600 تومان در هرگرم ولی تهران حدود 600 تومان در هر گرم این مساله قدرت تحلیل بازار تهران را میرساند که با افزایش شدید قیمت جهانی حاضر به قبول ان نبوده و یه قیمتی کمتر تفاوت 1200 در هر گرم حاضر به فروش بودنداکنون کاهش قیمت در تهران شاهد نوسان شدید نبوده بلکه بخش مهمی ازان از تفاوت قیمت دو بازار تامین شده
امروز در کل بازار تهران به قیمت خوش بین نیست و نظر انها حدود 1140 دلار برای هر انس میباشد

با تشکر

sohrabibroker
May 22nd, 2010, 19:33
سلام به همه دوستان
چرا خرید فیزیکی؟
خوب فیوچر سکه وارد شید!
اونس طلا را تحلیل کنید "
اقدام به پوزیشن !
تو این کاهشی که از 1250 دلار تا 1177 دلار داشت 2 تا 3 درصد منفی خورد
1 به 10 یعنی 60 در صد نزول در 2 روز کاری

delbandam
May 22nd, 2010, 21:44
سلام به همه دوستان
چرا خرید فیزیکی؟
خوب فیوچر سکه وارد شید!
اونس طلا را تحلیل کنید "
اقدام به پوزیشن !

سلام
ایی که گفتی یعنی چه ؟!؟

sohrabibroker
May 23rd, 2010, 10:44
سلام
ایی که گفتی یعنی چه ؟!؟

منظور قرار دادهای فیوچر در بورس کالا می باشد
از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر ساعت معاملات می باشد "بازار حد نوسان 3 درصدی دارد "
تو این ریزش اونس از روز چهارشنبه از قیمت 311000 تا 293600 هر سکه نزول داشته "
[Only registered and activated users can see links]

gold24
May 23rd, 2010, 19:39
سلام به همه دوستان
چرا خرید فیزیکی؟
خوب فیوچر سکه وارد شید!
اونس طلا را تحلیل کنید "
اقدام به پوزیشن !

با سلام
هر بازاری کارکرد خودش را دارد.محسنات فیوچر سکه استفاده از لورجز 1 به 10 است.کارکرد فیوچر زمانی است که شما کالایی را بفروشی ودر قبال ان چک یا هر چیزی به مدت بگیری وفعالیت کاری شما به ان مربوط باشد

مثال شما امروز یک کیلو طلا بفروشی قیمت نقد اگر 29100 در هر گرم باشد به 301000 دو ماهه حالا برای جلوگیری از ضرر یک کیلو طلا به صورت فیوچر بخری برای تخویل دو ماهه بعد به طور تقریبی 29200 در انجا شما بعد از دوماه 1کیلو طلای خود را داری + 900 سود

نتیجه کابرد فیوچرز برای جلوگیری از ضرر است.در مقا بل فیوچر معاملات spot قرار دارد یا نقدی لوریج وجدد ندارد ریسک کمتر خرید فروش

با تشکر

ar460ash
May 23rd, 2010, 23:44
با سلام
هر بازاری کارکرد خودش را دارد.محسنات فیوچر سکه استفاده از لورجز 1 به 10 است.کارکرد فیوچر زمانی است که شما کالایی را بفروشی ودر قبال ان چک یا هر چیزی به مدت بگیری وفعالیت کاری شما به ان مربوط باشد

مثال شما امروز یک کیلو طلا بفروشی قیمت نقد اگر 29100 در هر گرم باشد به 301000 دو ماهه حالا برای جلوگیری از ضرر یک کیلو طلا به صورت فیوچر بخری برای تخویل دو ماهه بعد به طور تقریبی 29200 در انجا شما بعد از دوماه 1کیلو طلای خود را داری + 900 سود

نتیجه کابرد فیوچرز برای جلوگیری از ضرر است.در مقا بل فیوچر معاملات spot قرار دارد یا نقدی لوریج وجدد ندارد ریسک کمتر خرید فروش

با تشکر

سلام

این موضوع تنها یک نوع کاربرد معاملات فیوچر یعنی hedge کردنه.

معاملات فیوچرز تنها به این موضوع خلاصه نمیشه.

موفق باشید

sohrabibroker
May 24th, 2010, 10:58
با سلام

با تشکر
دوست عزیز ممنون از مطالب مفیدتون
در معلاملات فیوچر 3 نوع معامله گر داریم "
1. پوشش دهندگان ریسک
2. سفته بازان
3. آربيتراژگران
نتیجه :کاربرد فیوچر تنها برای جلو گیری از ضرر نمی باشد

معامله گران فیوچر در ایران جزو هر 3 مورد هستند و بسته به شرایط اقدام به پوزیشن ...

lastnight19
May 24th, 2010, 10:59
كدخبر: ۳۱۹۵۴تاريخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۱ نسخه چاپي
ارسال به دوستاندر گفتگو با مدیر عامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین عنوان شد :
رشد مجدد قیمت فلزات اساسی
برزنی با اشاره به اینکه تضعیف یورو نسبت به دلار یک پدیده موقتی در جهان است ، گفت: باتوجه به برآورد کلی سرمایه گذاری در جهان و تحلیل اکثر نهادهای اروپایی و آمریکایی روند افزایش قیمت فلزات اساسی دوباره دنبال خواهد شد و پیش بینی می شود که حتی به دوران اوج قیمت های قبل از سال 2008 نیز دست یابد.
در گذشته روش عرضه بلوکی سهام توسط سازمان خصوصی سازی با انتقاد برخی معامله گران بازار سرمایه روبرو بود .

نصرالله برزنی ، مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت : تجربه این گونه معاملات در بورس ، سازمان خصوصی سازی را به تکاپو واداشته تا از اعمال نفوذ ها و دست کاری قیمت های سهام در بازار جلوگیری کند .

وی با اشاره به رقابت برای معامله بلوکی بانک تجارت در چند روز اخیر گفت : بر این اساس سازمان خصوصی سازی با تعیین قیمت پایه اولیه بیش از قیمت روز یا برابر با آن ، از دست کاری قیمت ها جلوگیری نموده است. به گونه ای که این قیمت پایه به علاوه مثلاً 30 درصد از اعمال نفوذهای برخی معامله گران به شدت می کاهد .

افزایش دلار ، تضعیف یورو و کاهش قیمت فلزات اساسی

وی در بربر این سوال که افزایش قیمت دلار نسبت به یورو و کاهش قیمت های جهانی فلزات اساسی بر صنایع داخلی تا چه زمانی تأثیر خواهد داشت؟ گفت : آنچه در حال حاضر باعث نوسانات قیمت فلزات اساسی در جهان شده ، ناشی از یکسری بحران ها در منطقه و همچنین بدهی های سنگین برخی کشور ها به یکدیگر بوده است .

برزنی با اشاره به اینکه تضعیف یورو نسبت به دلار یک پدیده موقتی در جهان است ، گفت: باتوجه به برآورد کلی سرمایه گذاری در جهان و تحلیل اکثر نهادهای اروپایی و آمریکایی روند افزایش قیمت فلزات اساسی دوباره دنبال خواهد شد و پیش بینی می شود که حتی به دوران اوج قیمت های قبل از سال 2008 نیز دست یابد.

این کارشناس بازار سرمایه با اذعان به اینکه دولت های بسیاری برای حمایت از موسسات پولی خود کمک های مالی بسیاری نموده اند گفت : برآورد اقتصاد جهانی و همچنین رشد 2.8 درصدی تولید ناخالص ملی برخی کشورهایی همچون چین یا هند نشان از عبور شوک ناشی از بدهی های یونان و کسر بودجه این کشور داشته و می توان امیدوار بود که رونق به قیمت فلزات اساسی دوباره آغاز گردد .

معاملات آنلاین و لزوم سامانه کارگزاران

وی در بحثی دیگر به انجام معاملات آنلاین ( on line trading ) اشاره کرد و آنرا به مثابه نقد شوندگی بیشتر بازار سرمایه دانست و اظهار داشت : اینکه عنوان می شود در روند اینگونه معاملات چه لزومی به سرورهای کارگزاری و ارتباط با آنها است ، باید گفت : آیا همه خریداران و فروشندگان در زمینه تسویه حساب ها و نیز اعتبارات لازم در خرید و فروش دارای تجربه و تخصص کافی هستند ؟

این امر به گونه ای است که در هیچ جای دنیا معاملات بورس بدون واسطه کارگزاران وجود ندارد و باید گفت که اصولاً تعریفی که از بورس می شود بر پایه عملیات کارگزاران آن بازار است به عبارتی بهتر تضمین هایی که کارگزاران به بورس می دهند باعث پاسخگو بودن آنها در مقابل معاملات جاری خواهد بود و در راستای افزایش اعتماد عمومی فعالان بازار خواهد بود.

خرید دسته جمعی و برخی مخاطرات

وی در خاتمه با اشاره به روش خرید دسته جمعی (ددد) کارگزاران در انجام سفارشات خرید و فروش گفت : گرچه خرید دسته جمعی و یا حتی خرید تک تک می تواند به ایجاد تبعیضات و یا مشکلاتی در این ارتباط بیانجامد اما نوع کنترل ها از سوی سازمان بورس و نیز خود معامله گران این مشکلات را کاهش داده است.

وی همچنین پایبندی به رعایت نوبت ها در ثبت سفارشات را از سوی کارگزاران عامل اصلی برتری آنها در بازار معرفی کرد .

mehrdad1919
July 4th, 2010, 21:44
دوست عزیز اگر ممکن هست در باره تاریخ سکه و چگونگی معیار آن برای تعیین قیمت، نظر و تجربیاتتان را بیان کنید؟
در موقع فروش سکه به مغازه دار اعلام میکنه که تاریخ قدیم هست، و من ندیدم وقتی میخواهید سکه بخرید فروشنده حرفی در مورد تاریخ بیان کنه!!!.
واینکه این عرف هست یا قانون؟
و حد و حدود آن کجاست؟
و بهتر است در موقع خرید یا فروش در رابطه با تاریخ به چه نکته ای توجه کنیم؟
و آخر اینکه چرا این تاپیک خوابیده؟

lastnight19
July 5th, 2010, 11:17
دوست عزیز اگر ممکن هست در باره تاریخ سکه و چگونگی معیار آن برای تعیین قیمت، نظر و تجربیاتتان را بیان کنید؟
در موقع فروش سکه به مغازه دار اعلام میکنه که تاریخ قدیم هست، و من ندیدم وقتی میخواهید سکه بخرید فروشنده حرفی در مورد تاریخ بیان کنه!!!.
واینکه این عرف هست یا قانون؟
و حد و حدود آن کجاست؟
و بهتر است در موقع خرید یا فروش در رابطه با تاریخ به چه نکته ای توجه کنیم؟
و آخر اینکه چرا این تاپیک خوابیده؟

دوست عزیز ما دونوع سکه داریم طرح قدیم و طرح جدید یا امامی، شما از فروشنده درخواست کنید ایشون حتماً به شما قیمت هر دونوع رو خواهد گفت، در مورد تاریخچه هم با وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی سکه های طرح قدیم چون شاه ظالم و ستمگر و مال مردم خوار ضرب کرده بود و وجود این نوع سکه ها برکت رو از سفره ما می برد، مسئولان وقت اون زمان اعلام کردند که سکه های با عکس بنیان گذار انقلاب ضرب کنیم که برکت از دست رفته زمان شاه ملعون رو به ما برگردون و روزگار ما از گل بهتر بشه (مثل الان که بهترین ملت دنیا هستیم و هم دنیا دلشون می خواد بیان ایران ولی ما بهشون ویزا نمی دیم).

در مورد قیمت هم معمولاً پشت ویترین قیمت هر دونوع طرح قدیم و جدید هست.

mehrdad1919
July 5th, 2010, 11:57
با سلام و تشکر
این تفاوت که شما میگویید من در مورد سکه کامل دیدم ولی در مورد ربع و نیم، نه، ندیدم
دقیقا من دیروز یک ربع برای فروش بردم
قیمت تابلو، فروش: 78 و خرید: 76 بود
ولی صراف اعلام کرد که این تاریخ قدیم هست و 72 برمیدارم.
والبته من فروختم ولی برام جالب بود بدانم که اگر همان را میخواستم بخرم 78 میفروخت یا 74؟
باز هم ممنون

Navid110
October 30th, 2010, 14:41
با سلام به دوستانی که در کار طلا هستند
دنبال تحلیل بازار طلای داخلی در میان مدت و بلند مدت بودم از دوستانی که در کار طلا تجربه دارید ممنون میشم یه شمای کلی از تحلیل کوتاه مدت و میان مدت طلا رو در اختیاز من و دیگر دوستان قرار بدهند
با سپاس
نوید

gold24
October 31st, 2010, 13:15
[با سلام به دوستانی که در کار طلا هستند
دنبال تحلیل بازار طلای داخلی در میان مدت و بلند مدت بودم از دوستانی که در کار طلا تجربه دارید ممنون میشم یه شمای کلی از تحلیل کوتاه مدت و میان مدت طلا رو در اختیاز من و دیگر دوستان قرار بدهند
با سپاس
نوید

با سلام

بازار داخلی طلا در ایران بر اساس قیمت جهانی طلا و قیمت دلار می باشد .شما با تحلیل اونس می توانید بازار داخلی رو هم تحلیل کنید.(این یک ماه اخیر دو نرخی شدن ارز هم روی بازار داخل تاثیر گذار بوده قبل از این نوسانات بازار داخل شرایط شفاف قیمت گذاری داشت اکنون قیمت روزانه طلا در ایران تخت تاثیر قیمت سکه طلای دولتی است)

تحلیل کلی روند طلا در برسی ده ساله شامل بازار جهانی وقیمت داخلی مثبت

میزان متوسط رشد انس 17 درصد در سال
میزان متوسط قیمت دلار 25 تومان در سال بوده
دوستان در تاپیک فیوچر سکه فعال هستند و اطلاعات خوبی در اونجا قرار دادن
تحلیل سکه (بازار فیوچر) - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

gold24
November 1st, 2010, 13:08
با سلام

دوستان در پیام خصوصی چندین بار در مورد تفاوت قیمت طلا در بازار تهران نسبت به دوبی پرسیدند

قبل از تصویب قانون معافیت گمرکی بر واردات طلا تفاوت قابل توجه ای بین قیمت طلا بین ایران و دیگر مناطق وجود داشت.این تفاوت قیمت در نوسان بودو در بیشتر موارد قیمت طلا در بازار تهران بالاتر از قیمت جهانی ان بود.

دو دلیل عمده تقاضا برای طلا در تهران و از طرفی وجود تعرفه گمرک بود.
اشخاص از این اختلاف سود می کردند در ماکسیموم اختلاف کیلویی 800 هزار تومان برای شمش 995 یک کیلویی می شد در تهران می فروختند و در دوبی می خریدنداختلاف در زمان کسادی بازار تهران حداقل می شد کیلویی 300 هزار طلایی که در دوبی در اوج اختلاف خریده بودند را فروخته و در تهرام می خریدند

دسته دیگری که سود می کردند شرکتهای صادر کننده مصنو عات طلا یودند شرکت هایی مانند پورهنگ و سپاهان.. که اجازه صادرات داشند در اختلاف مینیموماختلاف کار صادر می کردندو اجازه داشتند در زمان دلخواه معادل وزنی طلای صادراتی شمش طلا وارد کنند که در ما کسیموم اختلاف طلا وارد می کردند

پس از تصویب قانون معافیت گمرکی و از طرفی نبود رونق کافی در بازار داخل قیمت طلا در دو سال گذشته در بازا داخل زیر قیمت خارج از ایران است در شرایط نادری بالاتر بود.در مواردی اختلاف 500 هزار تومانی در کیلو وجود داشت.در چنین مواردی می توان در بازار دبی فروخت و همین میزان در بازار تهران طلا خرید ودر شرایط کاهش اختلاف طلا را در تهران فروخت و طلای دوبی را جاگزین کرد.

افراد چتر باز(قاجاق چی :whoow:)هم از این تفاوت استفاده می کنند

پس شما نیاز به دو دفتر در ایران خارج ومیزان کافی سرمایه نیاز ایران داری که از تفاوت بین این دو بازار سود کن

gold24
November 2nd, 2010, 19:04
با سلام
از این که دوستان این ینده حقیر را مورد لطف قرار می دهند سپاس گذارم .
چه از قبل و جه در حال حاظر دوستان سوالات مشابهی مطرح می کنند پس بهتر دبدم جواب را در این تاپیک بدهم
اخرین مورد سوالات

سلام وروزخوش

چند سوال دیگه هم داشتم که اگر اجازه بفرمایید مطرح نمایم
من حدود 3سال هست که در بازار فارکس ارز معامله میکنم با مطالبی که شما فرمودین به بازار طلا علاقه مند شدم دوست دارم به صورت فیزیکی طلا معامله کنم به نظر شما چطوری میتونم از این بازار سود کسب نمایم
آیا می تونم از تفاوت قیمت طلا در ایران وکشورهای دیگر سود کنم
شما فرمودین که صادرات طلا غیر قانونی هست من باید برای صادرات چیکار کنم
آیا کشوری وجود دارد که قیمت طلا در آنجا ارزانتر از ایران باشد
اصلا با سرمایه حدود ده میلیون می تونم کار کنم
وسوال آخر
بهترین پیشنهاد شما برای بنده چه میباشد

پاسخ
الف-
در جواب این دوستان باید عرض کنم
با حذف تعرفه قیمت طلا پاببن تر و در خالخوشبینانه مساوی قیمت جهانی است لذا ورود طلا به کشور سود اور نیست
ب-
قیمت طلا در کشورهای همسایه ما بالاتر و ورادات طلا بصورت ساخته شده به میزان محدود انجام می شه که بیشتر ان به صورت غیر قانونی انجام می شود(تعرفه بالا.)که هر کار ساخته شدهای را نمی توان وارد کرد نیاز به تجربه وشناخت بازار دارد برای افراد اشنا که دارای مشتری عمده هستند (مغازه دار )سود دارد که حدود دو میلیون برای یک کیلو است.

صادرات طلا ساخته شده برای شرکت های دارای مجوز قانونی

این افراد چتر باز و سرمایه گذار(دفاتر تهران دبی) را خدا خیر دهد.یکی از دلایل نقد پذیری سریع طلا این افراد هستند
در زمان رکود بازار تهران که به اصطلاح(پولی کردن)پایین می اید بازارتهران با مکانیزم پایین اوردن نسبت به قیمت جهانی برای این دسته افراد جذابیت ایجاد می کند تا با خرید خود نفدینگی بازار را تامین کنند
خروج طلا از کشور تا میزان150 گرم قانونی ولی به صرفه نیست

ج-
خرید و فروش طلا به طو ر فیزیکی که مقرون به صرفه باشد نیاز به سرمایه بالایی دارد.هر کیلو حدود 34.5 میلیون

دوستان که علاقمند به خرید فروش هستند و سرمایهانه پایین است می توانند اونس را تحلیل کرده و در کفها خری فیزیکید کنند با توجه به استفاده نکردن از لوریج حتما سود خواهند کرد.برسی ده ساله نمودار طلا و افزایش قیمت ارز سود 20 درصدی را تضمین می کند (شما در هر موقع سال بخرید تا سال اینده یا قبل از ان با قیمتی مواجه می شوید که 20
درصد بالاتر است)دوستان که اشنایی با نمودار دارند که همه سمت استادی نسبت به بنده حتما به راحتی سود خواهند کرد

د-
دوستانی که دارای قدرت تحلیل بالا هستند می توانند بخش کوچکی از سرمایه خود را وارد بازار فیوچر سکه کنند.در بازار سکه لوریج وجود دارد و همین امر موجب ریسک بالاتر نسبت به بازار فیزیکی خواهد شد

gold24
November 2nd, 2010, 23:44
با سلام

دوستان ظاهرا به مقوله خرید فروش طلا در تهران دبی بسیار علاقمندند

سوال
من و چند تن از دوساتنم 50 میلیون جمع کردیم میخواستم بدانم ایا با این مبلغ میشود در بازار شمش کارکرد البته بیشتر مد نظرمان خرید شمش از ایران و فروش ان در دبی است اگر امکان دارید لطفا راهنمایی کنید از چه طریق باید اقدام کنیم در ضمن دوستی در دبی داریم که مدت 10 سال است ساکن انجاست خلاصه مجموعا شرایطمان این است که خدمتتان گفتم اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

پاسخ
دوست عزیز با این مبلغ می توان سود کرد ولی سود شما قابل ملاحظه نیست.
روش اول درهنگام کسادی در بازار تهران شمش ابشده بخری حدود 1.5کیلو دوبی بفروشی ماکزیموم 700 هزار سود کنی استرس خروج از گمرک داردچون بالای 150 گرم خروج ان غیر قانونی مخارج هواپیما غیره دارد.

روش دوم
سرمایه را طلایی فرض کنید در یک قیمت بیس مناسب که قیمت تهران دبی مساوی برای اولین بار دبی خرید کنیدفرض میکنیم 1.2 شمش خریدید واز این به بعد سرمایه شما 50 میلیون نیست 1.2 کیلو شمش

(یا در بیس مناسب قیمتی که تهران پایین تر از دبی برای اولین بار سرمایه را تبدیل به طلا کنی)

صبر می کنید تا قیمت تهران زیر قیمت دبی برسد حدود 400 تومان در گرم و طلا رادر دبی را فروخته وبا طلای تهران 1.2 را جایگزین می کنید نتیجه 480 هزار سود می کنید و همان میزان طلا دارید

باز متظر پریود بعدی رونق در بازا تهران میشود به محض مساوی شدن طلای تهران را فروخته و در دوبی به همان میزان می خرید.چرخه اول پابان
حسن روش. سرمایه شما طلایی لذا حدود 17 درصد به دلار سود می کنیددر سال
سرمایه شما در حدود 10 گردش در سال دارد حدود 4 الی 5 میلیون در سال می شود

بسیاری از ابشده فروشان از این روش استفاده می کنند تفاوت شما با انها حجم و دوم ابشده فروشان سرمایه طلایی در گردش دارند فاصله رونق رکود سرمایه طلایی گوشه گاو صندق نیست .

darya123
December 29th, 2010, 20:48
با سلام
شما برای سود سه گزینه دارید
1-سکه مزیت درای قیمت مشخص خرید فروش ساده معایب دارای تاریخ که شما مجبورید اخرین تاریخ را تهیه کنید و این اخرین تاریخ درای قیمت اضافی است در گاهی موارد یه طور منونه امروز قیمت طلایی سکه 1.2*8.133*29400 است که 287000 تومان که با قیمت عرضه ان 1000 تومان اختلاف دارد که گاهی تا 7000 تومان میرسد.سپردحدود 2500 تومان خدود دو برابر ابشده
2-شمش پک با عیار 995 مزایا ورن وعیار مشخص گزینه افراد غیر حرفه ای با سرمایه بالا که معمولا این افراد 1 کیلو گرمی ان را تهیه میکنندمعایب مشخص نبودن قیمت برای افراد غیر حرفه ای و امکان کلاه برداری در زمان خرید و فروش در کل اصلا جالب نیست تنها دهن پرکن است

3-طلای ابشده گزینه محبوب افراد حرفه مزایا 90 درصد معاملات روزانه بازار تهران پایین ترین اسپرد حدود 500 تا 200 تومان در هر 4.3 گرم انعکاس لحظه ای قیمت جهانی در ابشده خرید در قیمتهای مختلف از 50 گرم به بالا معایب نیاز یه محاسبه وزن وعیار برای یه دست اوردن قیمت و اشنایی با خرید فروش طلا

افرادی که قصد خرید فروش طلا به صورت فیزیکی دارند می توانند با من جهت راهنمایی تماس بگرند

با تشکر
سلا م خدمت دوستان
سکه شمش طلای کم اجرت کدوم برای اونایی که سرمایه کم دارن بهتره؟ لطفا" راهنمایی کنین