PDA

View Full Version : تحلیل بورس ایران با متاتریدر

MEhdi Sobhani
May 2nd, 2010, 19:02
با عرض سلام و خسته نباشید .
نرم افزاری که اینجا قرار میدم برای تبدیل فایل های اکسل بورس ایران به فرمت هیستوری متاتریدر هست و بعد از اون شما میتونید خیلی راحت با متاتریدر چارت نمادهای بورس ایران رو تحلیل کنید .

همون طور که همه میدونید نرم افزار های دیگه ای هم مثل متااستاک و ... برای تحلیل وجود دارند ولی من خودم از اونجاییکه کارم رو با متاتریدر شروع کرده بودم و راحتی کار با متاتریدر و در دسترس بودن اون و ...، برای تحلیل بورس ایران هم ترجیح میدادم که از همین متاتریدر استفاده کنم .

روش کار با این نرم افزار خیلی ساده هست . بعد از گرفتن فایل اکسل مربوط به نماد مورد نظر از بخش معاملات نماد در یک بازه از این آدرس :
[Only registered and activated users can see links]

فایل رو بکشید روی صفحه اصلی نرم افزار .
در قسمت پوشه مقصد هم آدرس فولدر هیستوری بروکری رو که باهاش کار میکنید وارد کنید .
به عنوان مثال اگر حساب آلپاری کلاسیک دارید :
C:\Program Files\MetaTrader - Alpari\history\Alpari-Classic
رو وارد کنید و بعد از اون هم کلید تبدیل رو بزنید .
بعد از اتمام کار متاتریدر رو باز کنید و از منوی فایل گزینه open offline رو انتخاب کنید و نماد مورد نظر رو انتخاب کنید .
(برای اجرا آفیس ؛ تست شده با آفیس 2003 باید نصب باشه) .
لطفا اگر اشکالی در برنامه بود بفرمایید .
با تشکر فراوان .

لینک های دانلود :
نمونه چارت خصدرا در متاتریدر :

mah
May 3rd, 2010, 01:58
سلام
ممنون از برنامه شما
لطفا می شه در مورد فرمت فایل hst توضیح بدهید، یا بگید از کجا می شه این اطلاع رو پیدا کرد.

با تشکر
نرم افزاری که اینجا قرار میدم برای تبدیل فایل های اکسل بورس ایران به فرمت هیستوری متاتریدر هست و بعد از اون شما میتونید خیلی راحت با متاتریدر چارت نمادهای بورس ایران رو تحلیل کنید .

همون طور که همه میدونید نرم افزار های دیگه ای هم مثل متااستاک و ... برای تحلیل وجود دارند ولی من خودم از اونجاییکه کارم رو با متاتریدر شروع کرده بودم و راحتی کار با متاتریدر و در دسترس بودن اون و ...، برای تحلیل بورس ایران هم ترجیح میدادم که از همین متاتریدر استفاده کنم .

روش کار با این نرم افزار خیلی ساده هست . بعد از گرفتن فایل اکسل مربوط به نماد مورد نظر از بخش معاملات نماد در یک بازه از این آدرس :

در قسمت پوشه مقصد هم آدرس فولدر هیستوری بروکری رو که باهاش کار میکنید وارد کنید .
بعد از اتمام کار متاتریدر رو باز کنید و از منوی فایل گزینه open offline رو انتخاب کنید و نماد مورد نظر رو انتخاب کنید .
با تشکر فراوان .

لینک های دانلود :

MEhdi Sobhani
May 3rd, 2010, 02:06
سلام
ممنون از برنامه شما
لطفا می شه در مورد فرمت فایل hst توضیح بدهید، یا بگید از کجا می شه این اطلاع رو پیدا کرد.
با تشکر
سلام
این دو جا رو ببینید :

از فایل ام کیو ال میتونید فرمت رو در بیارید .
اگر راهنمای خواستید بفرمایید توضیح بدم .

fariborz70
May 3rd, 2010, 04:22
جناب سبحانی ممنون از زحماتتون

من مشکلی که دارم اینخ که فایل اکسل را که از سایت بورس میگیرم و روی دسکتاپ میارم نمیتونم به داخل نرم افزار بکشم . لطفا در این رابطه کمکم کنید . با تشکر

MEhdi Sobhani
May 3rd, 2010, 04:37
جناب سبحانی ممنون از زحماتتون

من مشکلی که دارم اینخ که فایل اکسل را که از سایت بورس میگیرم و روی دسکتاپ میارم نمیتونم به داخل نرم افزار بکشم . لطفا در این رابطه کمکم کنید . با تشکر
منظور از کشیدن همون درگ و دراپ است . و قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد .
اگر فایل رو بگیرید و بکشید روی صفحه باید تصویر فایل همراه با فلش روی صفحه بیاد . اگر علامت استاپ همراه تصویر هست فایل رو روی یه جای خالی صفحه اصلی برنامه بکشید .

در نهایت اگر با درگ و دراپ درست نشد به طور دستی این کارها رو انجام بدید :

1- اول فولدر رو از سمت راست مشخص کنید .
2- در قسمت فایل اکسل آدرس دقیق فایل رو وارد کنید
3- در قسمت نماد اسم نماد رو وارد کنید .
4-کلید تبدیل رو بزنید .

fariborz70
May 3rd, 2010, 04:48
منظور از کشیدن همون درگ و دراپ است . و قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد .
اگر فایل رو بگیرید و بکشید روی صفحه باید تصویر فایل همراه با فلش روی صفحه بیاد . اگر علامت استاپ همراه تصویر هست فایل رو روی یه جای خالی صفحه اصلی برنامه بکشید .

در نهایت اگر با درگ و دراپ درست نشد به طور دستی این کارها رو انجام بدید :

1- اول فولدر رو از سمت راست مشخص کنید .
2- در قسمت فایل اکسل آدرس دقیق فایل رو وارد کنید
3- در قسمت نماد اسم نماد رو وارد کنید .
4-کلید تبدیل رو بزنید .

مشکل حل شد . ممنون از راهنماییتون

white magic
May 3rd, 2010, 08:21
سلام
نرم افزار رو سیستم من نصب نمیشه>؟
میگه یکسرس فایلهای سیستم من قدیمیه در حالی که من سیستمم آپدیت شده.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایین

mohsen ghobadi
May 3rd, 2010, 11:04

با تشکر فراوان .

لینک های دانلود :

دوست عزيز زحمات شما واقعا جاي تشكر داره.

ولي متاتريدر همچين نرم افزار مالي هم نيست كه باهاش ديتاي بورس را تحليل كنيم.

براي نمونه همون چارت صدرا كه زديد تقريبا اشتباه هست.دليلش هم در نظر نگرفتن تعدادي از مسائل مثل تقسيم سود يا تعديلهاي سهم يا افزايش سرمايه هست.

MEhdi Sobhani
May 3rd, 2010, 12:44
دوست عزيز زحمات شما واقعا جاي تشكر داره.
ولي متاتريدر همچين نرم افزار مالي هم نيست كه باهاش ديتاي بورس را تحليل كنيم.
براي نمونه همون چارت صدرا كه زديد تقريبا اشتباه هست.دليلش هم در نظر نگرفتن تعدادي از مسائل مثل تقسيم سود يا تعديلهاي سهم يا افزايش سرمايه هست.

سلام
ممنون از اینکه به چارت دقت کردید .
این چارت دقیقا بر اساس اطلاعاتی که از خود سایت irbourse.com گرفته شده ساخته شده و در خیلی موارد هم که اطلاعات اشتباه است اطلاعات رو تصحیح کرده ( به عنوان مثال اطلاعاتی که از این سایت گرفته میشه در خیلی از کندل ها مقدار close و open ممکنه بیشتر از high و یا کمتر از low باشه که در این موارد های و لا اصلاح شده و در اطلاعات قدیمی هم اصلا مقدار open وجود نداره و در این موارد open رو برابر با close قرار میده )
لطفا دقیقا اشکالی که در چارت وجود داره رو بفرمایید تا اصلاح کنم .
در مورد اینکه فرمودید متاتریدر همچین نرم افزار مالی هم نیست نظر خاصی ندارم و نظر شما هم محترمه اما در مورد سهولت کار باهاش و عمومیتش و ... فکر نمیکنم جای سوالی برای کسی باشه و خیلی افراد کار با اون رو به کار با بقیه نرم افزارها ترجیح میدن و حداقل اینکه رایگان در اختیار همه هست و احتیاج به ****** یا رجیستر و ... هم نداره برای استفاده .
این برنامه رو ابتدا برای خودم نوشتم چون خیلی به محیط متا عادت کرده بودم و کار باهاش برام خیلی راحت تر از نرم افزار های دیگه بود و چون خیلی افراد دیگه رو هم دیدم که نظرشون مشابه من هست برنامه رو اینجا گذاشتم .
در نهایت در پست اول هم نوشتم که اگر اشکالی در برنامه هست (در قسمت درباره برنامه اگر نگاه کنید نسخه آزمایشی هست ) مشکل رو بفرمایید تا اصلاح بکنم .
با تشکر .

white magic
May 3rd, 2010, 13:09
سلام

MEhdi Sobhani
May 3rd, 2010, 15:18
سلام
سلام
خطا موقع نصب برنامه هست یا موقع اجرا و تبدیل ؟
لطفا یه عکس از خطایی که میده اینجا بذارید .
با تشکر .

white magic
May 3rd, 2010, 15:55
سلام
ظاهرا در هنگام نصب مشکل داره
نمیتونم عکس بزارم

niki
May 10th, 2010, 19:33
لينك هاي دانلود مشكل دارد يا اينكه من با لينك ها مشكل دارم
لطفي يكي مارا جدا كند

لطفا لينكها را چك كنيد و اگر بتوانيد دستور العمل را با ورد يا پي دي اف بسازيد به همراه عكس ممنون ميشوم

ali20
May 10th, 2010, 21:57
سلام
جناب صبحانی برای منم هنگام نصب ارور میده.اگر بتونم از روش شما استفاده کنم خیلی از مشکلاتم در رابطه با نرم افزار تحلیل بورس حل میشه.

ممنون

MEhdi Sobhani
May 11th, 2010, 03:10
لينك هاي دانلود مشكل دارد يا اينكه من با لينك ها مشكل دارم
لطفي يكي مارا جدا كند

لطفا لينكها را چك كنيد و اگر بتوانيد دستور العمل را با ورد يا پي دي اف بسازيد به همراه عكس ممنون ميشوم
سلام
لینک ها رو چک کردم مشکل نداره
یکی از لینکها مال 4shared هست و لینک دیگه هم از سایت جناب AmirBabak هست . هر دو رو چک کردم درسته . برای دانلود از سایت اتوتریدینگ فکر میکنم باید عضو شید .

در مورد مشکل موقع نصب با یه نفر که به مشکل خورده داریم راه های مختلف رو تست میکنیم درست که شد اینجا میذارم .

این هم لینک فایل تصویری آموزش کار با این برنامه که Avi هست و برای اجرای اون باید کدکهاتون تکمیل باشه .

بازم اگر مشکلی بود بفرمایید .

با تشکر

MEhdi Sobhani
May 11th, 2010, 07:05
سلام
ظاهرا در هنگام نصب مشکل داره
نمیتونم عکس بزارم
سلام
دوستانیکه مشکل نصب برنامه داشتند این راه رو هم امتحان کنید احتمالا مشکل رفع بشه :
1- اول از این لینک رانتایم vb6 رو دانلود کنید و نصب کنید :
2-بعد از نصب 2 فایل برنامه رو از این دو تا لینک بگیرید و در یک فولدر کپی کنید .

3-حالا فایل اصلی برنامه رو اجرا کنید .
موفق باشید .

ali20
May 11th, 2010, 07:24
سلام
افرادیکه مشکل نصب برنامه داشتند این راه رو هم امتحان کنید احتمالا مشکل رفع بشه :
1- اول از این لینک رانتایم vb6 رو دانلود کنید و نصب کنید :
2-بعد از نصب 2 فایل برنامه رو از این دو تا لینک بگیرید و در یک فولدر کپی کنید .

3-حالا فایل اصلی برنامه رو اجرا کنید .
موفق باشید .

سلام

آقای صبحانی مشکل من با این روشی که اخیرا فرمودین حل شد و الان چارت وسینا و تپکو را در متاتریدر دارم.

ممنون

ali20
May 11th, 2010, 23:16
سلام

آقای صبحانی برای آپدیت کردن دیتا راهی وجود داره ؟ یا اینکه باید هر روز دیتا را از سایت بگیریم؟

متشکر

niki
May 16th, 2010, 16:57
سلام
لينك دانلود برنامه سالم است
متشكرم

tarokh
May 23rd, 2010, 17:30
سلام

آقای صبحانی دستت در نکنه واقعا عالیه من مدتها دنبال اینچنین برنامه ای بودم:whoow:
اگه این برنامه از فرمت خروجی TseClien ([Only registered and activated users can see links]) پشتیبانی می کرد خیلی عالی می شد
برنامه TseClien به صورت خودکار فایل اکسل مربوط به هر سهم رو اپدیت میکنه و دیگه نیاز به گرفتن دستی نیست
تو این فرمت دیتا ها با " ," از هم جدا مشه به این صورت

<TICKER>,<DTYYYYMMDD>,<OPEN>,<HIGH>,<LOW>,<CLOSE>,<VOL>,<OPENIT>,<OPENIT>,<OPENIT>
سپاها,20010331,35000.0,35500.0,35000.0,35496. 0,1591,55978150,6,35000.00000000000

MEhdi Sobhani
May 23rd, 2010, 22:32
سلام

آقای صبحانی دستت در نکنه واقعا عالیه من مدتها دنبال اینچنین برنامه ای بودم:whoow:
اگه این برنامه از فرمت خروجی TseClien ([Only registered and activated users can see links]) پشتیبانی می کرد خیلی عالی می شد
برنامه TseClien به صورت خودکار فایل اکسل مربوط به هر سهم رو اپدیت میکنه و دیگه نیاز به گرفتن دستی نیست
تو این فرمت دیتا ها با " ," از هم جدا مشه به این صورت

<TICKER>,<DTYYYYMMDD>,<OPEN>,<HIGH>,<LOW>,<CLOSE>,<VOL>,<OPENIT>,<OPENIT>,<OPENIT>
سپاها,20010331,35000.0,35500.0,35000.0,35496. 0,1591,55978150,6,35000.00000000000

سلام
خواهش میکنم ،
برنامه رو حدود 10 روز پیش طوری نوشتم که از اون فرمت هم پشتیبانی میکنه
یه مقدار تست بشه و رفع اشکال حتما اینجا قرارش میدم .

tarokh
May 24th, 2010, 21:09
سلام و بازم تشکر از زحمات شما
یه قابلیت دیگه ای که برای این برنامه به ذهنم رسید قابلیت تبدیل دسته ای فایل هاست اینجوری کار خیلی سریع میشه:whoow:

MEhdi Sobhani
May 25th, 2010, 02:20
سلام و بازم تشکر از زحمات شما
یه قابلیت دیگه ای که برای این برنامه به ذهنم رسید قابلیت تبدیل دسته ای فایل هاست اینجوری کار خیلی سریع میشه:whoow:

ممنون ولی اینم قبلا توش گذاشتم :p:whoow:
این نمونه تصویر برنامه
کلید تبدیل همه همین کار رو میکنه
اگر تیک باز کردن چارت رو هم بزنید بعد از تبدیل چارت خودکار در متاتریدر باز میشه .
اگه چیز دیگه ای هم به ذهنتون میرسه بگید لطفا .

MEhdi Sobhani
May 26th, 2010, 00:09
سلام
این نسخه جدید برنامه هست که از TseClient استفاده میکنه و کار باهاش راحت تر از قبلی هست و یه سری امکانات بهش اضافه شده مثل باز کردن خودکار چارت ، تبدیل گروهی فایل ها و نامگذاری چارتها بر اساس نماد .
با تشکر از همه دوستانیکه در تکمیل برنامه کمک کردند .
موفق باشید .

tarokh
May 26th, 2010, 22:09
سلام دکتر جان دست درد نکنه گل کاشتی
من لینک تشکر رو پیدا نکردم برای همین اینجا ازت تشکر میکنم امیدوارم همیشه توی زندگیت موفق باشی

majmohs
August 21st, 2010, 11:48
سلام آقای سبحانی. خیلی ممنون از نرم افزاری که در اختیار ما گذاشتید. اما متاسفانه نرم افزار
نصب نمی شه و خطا می ده. چی کارش باید کرد.

MEhdi Sobhani
August 21st, 2010, 23:16
سلام آقای سبحانی. خیلی ممنون از نرم افزاری که در اختیار ما گذاشتید. اما متاسفانه نرم افزار
نصب نمی شه و خطا می ده. چی کارش باید کرد.
سلام
این لینک رو هم امتحان کنید
اینستالر این فایل یه برنامه دیگه هست .

دوستانیکه با اینستالر قبلی مشکل داشتن ، این یکی رو امتحان کردن درست بود .
احتمالا برای شما هم کار کنه .

memo161
September 5th, 2010, 16:47
سلام آقای سبحانی
می‌شه تغییراتی توی برنامه داد تا:
۱- چارت هفتگی و ماهیانه هم رسم کنه؟
۲- اطلاعات فاینانس.یاهو هم قابل رسم باشه؟
۳- راهی‌ برای آپدیت کردن داده‌ها هست؟
ممنون از زحمتی که میکشین

4rex
September 15th, 2010, 18:37
سلام
این لینک رو هم امتحان کنید
اینستالر این فایل یه برنامه دیگه هست .

دوستانیکه با اینستالر قبلی مشکل داشتن ، این یکی رو امتحان کردن درست بود .
احتمالا برای شما هم کار کنه .

درود بر جناب سبحانی عزیز ،

با عرض تشکر بابت کار زیبای شما ، لینک پست بالا منقضی شده است و بنده با اینستالر پست های قبلی مشکل دارم.
لطفاً لینک را بروز بفرمایید.

با تشکر مجدد،

4x.
=========

MEhdi Sobhani
September 18th, 2010, 19:49
سلام آقای سبحانی
می‌شه تغییراتی توی برنامه داد تا:
۱- چارت هفتگی و ماهیانه هم رسم کنه؟
۲- اطلاعات فاینانس.یاهو هم قابل رسم باشه؟
۳- راهی‌ برای آپدیت کردن داده‌ها هست؟
ممنون از زحمتی که میکشین

درود بر جناب سبحانی عزیز ،
با عرض تشکر بابت کار زیبای شما ، لینک پست بالا منقضی شده است و بنده با اینستالر پست های قبلی مشکل دارم.
لطفاً لینک را بروز بفرمایید.
با تشکر مجدد،
4x.
=========
سلام
خدمت شما دوست گرامی اقای سبحانی زحمتش رو کشیدن:
تحلیل بورس ایران با متاتریدر - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

سلام
لینکهای مربوط به نسخه های قبلی حذف شدند .
در حال حاضر این دو لینک فعال هستند :

Sobhan Hst Maker103.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])
Setup_SobhanHstMaker103.exe - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])

به زودی نسخه کاملی جهت تحلیل تکنیکال بورس ایران ( همراه مقداری فاندامنتال ) ارائه خواهد شد .

موفق باشید .

September 18th, 2010, 22:37
با شکر از شما دوست گرامی جناب سبحانی

واقعا تلاش شما در این زمینه مستلزم تشکر و قدر دانی خاصیه که زبان از بیان اون ناتوانه

امیدوارم در همه مراحل زندگی شاد و پیروز و موفق باشید وایزد منان یار و یاور شما باشه

memo161
September 25th, 2010, 12:22
با تشکر.موفق باشین

ahadjafari
October 15th, 2010, 15:39
سلام
امکانش هست که قیمت با تعدیل دده بشه؟
یعنی گپهایی که تو چارت هست به خاطر افزایش سرمایه از بین بره و نمودار پیوسته باشه ( این امکان تو نرم افزار ره آورد هست اگه اینجا باشه دیگه واقعا حرف نداره)

esi_mohammadi
December 31st, 2010, 19:53
دوست عزیز تحلیل را باید روی چارت حام انجام داد
اکر بنا به زندن دکمه تعدیل باشد که شما در حقیقت دارید نمودار بازدهی سهم را تحلیل می کنید نه نمودار قیمت را

esi_mohammadi
December 31st, 2010, 19:59
سلام آقا سبحان
از فعالیت و زحمات شما در این تالار بسیار سپاسگذارم
من سوالی داشتم
می خواستم بدانم آیا راه حلی هست که بتوان اندیکاتورها و اسیلاترهایی که در متا تریدر استفاده میشه را روی آمی بروکر نیز اجرا کرد.
مبدلی برای این کار وجود دارد یا خیر ؟

esi_mohammadi
January 4th, 2011, 01:49
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت
فقط چرا دیتا را به روز نمی یاره
من دیتا را تا تاریخ 2011/1/3 گرفتم از بورس اما توی متا تریدر تاریخ 2010/12/29 درج شده
دلیلش چیه ؟

MEhdi Sobhani
January 4th, 2011, 12:45
سلام
از این لینک فایل اصلیشو دوباره دانلود کنید :
Sobhan MT4HistoryMaker 104.exe - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])
مشکل برطرف میشه .
با تشکر .

vm68
January 4th, 2011, 14:38
سلام
اقای سبحانی بابت نرم افزار خیلی ممنونم اما نمی توانم فایل ها را تبدیل کنم یک ارور به نام run time error 339 را می دهد لطفآ راهنمایی فرمایید متشکرم

vm68
January 5th, 2011, 17:41
جناب سبحانی پاسخ نمی دهید:cry:

MEhdi Sobhani
January 5th, 2011, 19:50
جناب سبحانی پاسخ نمی دهید:cry:
سلام
این فایل جدید رو باید کپی کنید داخل فولدر اصلی برنامه قبلی و جایگزین فایل اصلی اون برنامه کنید ،

vm68
January 6th, 2011, 14:31
سلام
جناب سبحانی بابت پاسختان ممنونم حالا می توانم فایل ها را تبدیل کنم اما وقتی متا تریدر را باز میکنم در چارت مربوطه نوشته شده"منتظر به روز کردن" (البته انگلیسی نوشته) لطفآ راهنمایی بفرمایید که چگونه مشکل را حل کنم در ضمن نرم افزار روی حالت فایل های اکسل قرار نمی گیرد و در حالتcsv قرار دارد (خودم احتمال می دهم مشکل از اینجا باشد)
متشکرم

MEhdi Sobhani
January 6th, 2011, 15:01
سلام
جناب سبحانی بابت پاسختان ممنونم حالا می توانم فایل ها را تبدیل کنم اما وقتی متا تریدر را باز میکنم در چارت مربوطه نوشته شده"منتظر به روز کردن" (البته انگلیسی نوشته) لطفآ راهنمایی بفرمایید که چگونه مشکل را حل کنم در ضمن نرم افزار روی حالت فایل های اکسل قرار نمی گیرد و در حالتcsv قرار دارد (خودم احتمال می دهم مشکل از اینجا باشد)
متشکرم
سلام
اون حالت اکسل رو حذف کردم چون دیتای irbourse که به صورت اکسل بود خیلی اشکال داشت .
دیتا رو از tseclient سایت tsetmc.com بگیرید .

bbabareza
January 6th, 2011, 18:57
عزیز من دیتا رو از با همون فرمت csv از سایت tsetms با نرم افزار خوشون tseclient میگیرم

بعد با آخرین نرم افزاری که چنابعالی تو پست شماره 37 گذاشتید دیتا رو داخل شاخه مربوطه در متاتریدر تبدیل می کنم.

تمامی آیتم ها رو تیک میزنم

شکل زیر:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

سپس توحالت افلاین که با متاتریدر بازمی کنم چیزی نشون نمیده.

عکس زیر:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

نکته: حجم فایل های تبدیل شده 3-4 کیلو بایت هست که به نظرم خیلی کم هست!! و 413 نماد بورسی کلاٌ 789 کیلوبایت میشه

بعد از تبدیل !! چه باید کرد؟؟

bbabareza
January 14th, 2011, 16:20
تاپیک بیاد بالا به خاطر سوالی که منتظر جوابش هستم

MEhdi Sobhani
January 14th, 2011, 16:43
سلام
عذر خواهی میکنم متوجه نشده بودم .
در تنظیمات tseclient ،
Reset to meta stock رو بزنید .
در بخش پیشرفته :
encoding = ascii
نام فایل : نماد لاتین .
جدا کننده : ,
یه بار امتحان کنید اگر درست نشد ، بگید تا ببینیم مشکل از کجاس .

bbabareza
January 16th, 2011, 01:21
ممنون

من ديتا رو با فرمت اكسل

نام فايل : نماد

و Asciii

,

ميگيرم

متاسفانه چون تنظيمات ديتا رو به هم بزنم آرشيو ديتام و خلاصه تمام نرم افزارهام به مشكل ميخوره نميتونم تغيير بدم.

اگه ميشه رو اين حالت برنامتون رو تصحيح بفرماييد ممنون ميشم

MEhdi Sobhani
January 16th, 2011, 01:33
ممنون
من ديتا رو با فرمت اكسل
نام فايل : نماد
و Asciii
,
ميگيرم
متاسفانه چون تنظيمات ديتا رو به هم بزنم آرشيو ديتام و خلاصه تمام نرم افزارهام به مشكل ميخوره نميتونم تغيير بدم.
اگه ميشه رو اين حالت برنامتون رو تصحيح بفرماييد ممنون ميشم
نام فایل نماد فارسی فکر میکنم متا مشکل داشته باشه .

vahid_kh
March 1st, 2011, 10:00
سلام آقاي سبحاني
از اين ابتكار شما سپاسگزارم
واقعا گل كاشتيد
اين برنامه در محيط xp خوب كار ميكند ولي در ويندوز 7 مشكل فونت دارد و هم فونت نرم افزار شما مشكل دارد و هم موقع تبديل پيغام خطا ميده ولي در محيط xp هيچ مشكلي ندارد چگونه ميشود مشكل 7 را حل كرد متشكرم

abol461
April 8th, 2011, 15:28
سلام
من فايل رو نمي تونم دانلود كنم
تو سايت فورشيرد لينك دانلود رو كه مي زنم حجم فايل رو نشون نمي ده
در نتيجه دانلود هم نمي كنه
لطفا راهنمايي بفرماييد

MEhdi Sobhani
April 8th, 2011, 15:45
سلام
این پست آدرس جدید رو داره .
انجمن‌های سرمایه - نمايش پست تنها - تحلیل بورس ایران با متاتریدر ([Only registered and activated users can see links])
از پست 37 به بعد هم برای درست شدنش بعد از سال نو میلادی لینک و توضیح داده شده .
موفق باشید .

alizali
April 9th, 2011, 23:25
جناب سبحانی با تشکر
من یه مشکلی دارم
توسط برنامه TSECLIENT دیتا را می گیرم مثلا 1890 تا رکورد دارد.
بعد توسط برنامه شما فایل مخصوص را تولید میکنم
اما در برنامه فقط تا 29 دسامبر 2010 را ی اورد و مثلا 1800 رکورد را
همان ارور 399 رو داشتم که اول ورژن 1.3 را که اینستالر داشت نصب کردم بعد هم نسخه 1.4 تبدیل میکنم ولی این ایراد هست که نمیدانم مشکل از کجاست

MEhdi Sobhani
April 9th, 2011, 23:43
جناب سبحانی با تشکر
من یه مشکلی دارم
توسط برنامه TSECLIENT دیتا را می گیرم مثلا 1890 تا رکورد دارد.
بعد توسط برنامه شما فایل مخصوص را تولید میکنم
اما در برنامه فقط تا 29 دسامبر 2010 را ی اورد و مثلا 1800 رکورد را
همان ارور 399 رو داشتم که اول ورژن 1.3 را که اینستالر داشت نصب کردم بعد هم نسخه 1.4 تبدیل میکنم ولی این ایراد هست که نمیدانم مشکل از کجاست
سلام
این لینک ([Only registered and activated users can see links]) کپی فولدر برنامه رو کامپیوتر خودم هست . کامل و بدون عیب کار میکنه .
بعد از یه بار نصب نسخه ای که دانلود کردید این رو هرجایی که کپی و اجرا کنید کار میکنه .

alizali
April 10th, 2011, 07:53
ممنون
الان درست شد
نمیدونم مشکل قبلی چی بوده؟
ولی الان با لینک خود شما درست داره کار میکنه
فقط یک سوال
برای اینکه چارت باز بشه باید جایی تنظیماتی انجام داد؟

amir.abbas
April 10th, 2011, 14:43
سلام
این لینک ([Only registered and activated users can see links]) کپی فولدر برنامه رو کامپیوتر خودم هست . کامل و بدون عیب کار میکنه .
بعد از یه بار نصب نسخه ای که دانلود کردید این رو هرجایی که کپی و اجرا کنید کار میکنه .

دکتر سبحانی ارور 399 میده.
متاسفانه تاپیک خیلی جمع و جور نیست معلوم نیست کدوم فایل رو بالخره دانلود کنیم.
اگه ممکنه نسخه نهایی رو در یک پست با توضیحی از نحوه کار ارائه دهید.
ممنونم:rolleyes:

alizali
April 10th, 2011, 15:15
دکتر سبحانی ارور 399 میده.
متاسفانه تاپیک خیلی جمع و جور نیست معلوم نیست کدوم فایل رو بالخره دانلود کنیم.
اگه ممکنه نسخه نهایی رو در یک پست با توضیحی از نحوه کار ارائه دهید.
ممنونم:rolleyes:

با اجازه بنده كاري كه كردم رو توضيح بدم
برنامه tseclient رو گرفتم و نمادها كه فايل csv هست رو گرفتم
با همين لينك آخر جناب سبحاني كار تبديل رو انجام دادم
به فولدر هيستوري متا تريدر منتقل كردم و بصورت offline chart الان به طور كامل دارمشون

فقط يه مشكل كه شايد كسي بتونه راهنمايي كنه و هيچ ربطي هم به اين موضوع نداره
من برنامه tseclient رو رو دسكتاپ گذاشته بودم و به اشتباه گزينه حذق همه فايلها را زدم. فكر كردم فقط فايلهاي خودش را پاك ميكنه. نامرد زد همه فايلهاي دسكتاپ من رو هم پاك كرد
آقا اينها رو كجا گذاشت حتي تو سطل آشغال هم نگذاشت
يعني رفت كه رفت

amir_rad
April 10th, 2011, 15:27
سلام
من فايل رو نمي تونم دانلود كنم
تو سايت فورشيرد لينك دانلود رو كه مي زنم حجم فايل رو نشون نمي ده
در نتيجه دانلود هم نمي كنه
لطفا راهنمايي بفرماييد

جناب آقای سبحانی

با سلام و عرض ادب
ضمن سپاس از از زحمات جنابعالی متاسفانه من نیز همچون این کاربر عزیز قادر به دانلود از سایت فورشرد نیستم.(فیل....تر)

موجب مزید امتنان خواهد بود اگر برای این معضل چاره ای بیاندیشید.
سرفراز و سربلند باشید.

amir.abbas
April 10th, 2011, 15:49
با اجازه بنده كاري كه كردم رو توضيح بدم
برنامه tseclient رو گرفتم و نمادها كه فايل csv هست رو گرفتم
با همين لينك آخر جناب سبحاني كار تبديل رو انجام دادم
به فولدر هيستوري متا تريدر منتقل كردم و بصورت offline chart الان به طور كامل دارمشون

فقط يه مشكل كه شايد كسي بتونه راهنمايي كنه و هيچ ربطي هم به اين موضوع نداره
من برنامه tseclient رو رو دسكتاپ گذاشته بودم و به اشتباه گزينه حذق همه فايلها را زدم. فكر كردم فقط فايلهاي خودش را پاك ميكنه. نامرد زد همه فايلهاي دسكتاپ من رو هم پاك كرد
آقا اينها رو كجا گذاشت حتي تو سطل آشغال هم نگذاشت
يعني رفت كه رفت

ممنونم دوست عزیز.
میشه با تصویر نشان دهید.
کمی ای کیو بنده پایینه.
:cry:

alizali
April 10th, 2011, 16:55
ممنونم دوست عزیز.
میشه با تصویر نشان دهید.
کمی ای کیو بنده پایینه.
:cry:
نگاه کنید من فکر میکنم فایلهایی روی سیستم آقای سبحانی است که ایشان مشکل ندارند ولی بقیه دارند
برای همین من روی یک سیستم خام تست کردم
اول از پکیج زیر setup رو اجرا کنید و بعد فایل اجرایی رو run کنید
setup فایلهای لازم رو روی سیستم شما میریزه و مشکلات سیستم شما را برطرف میکنه

matlabdoni
April 11th, 2011, 19:04
دوست عزيز يك كمكيم به من بكنيد من نمي تونم نمودار را چطوريدرون متاتريدر آلپاري كنم؟مي خوام تحليل تكنيكي انجام دهم
يك فايل اكسو گرفتم با فرمت apx يا apsx ؟از كدام سايت بگيرم؟فكر كنم من بلد نيستم از كجا فايل را بگيرم...بعدش كجاي آلپاري كپي كنم ؟من مطالب خوندم اما چيزي نفهميدم

4rex
April 11th, 2011, 21:10
دوست عزيز يك كمكيم به من بكنيد من نمي تونم نمودار را چطوريدرون متاتريدر آلپاري كنم؟مي خوام تحليل تكنيكي انجام دهم
يك فايل اكسو گرفتم با فرمت apx يا apsx ؟از كدام سايت بگيرم؟فكر كنم من بلد نيستم از كجا فايل را بگيرم...بعدش كجاي آلپاري كپي كنم ؟من مطالب خوندم اما چيزي نفهميدم

سلام ، مراحل وارد نمودن دیتا را در این پست توضیح می دهم لطفاً توجه بفرمایید.
=============
1- نرم افزار زیر را دانلود کنید و نصب نمایید.

لینک : TseClientSetup.msi ([Only registered and activated users can see links])

توجه : اگر نرم افزار NeT FrameWork 2 را قبلاً روی کامپیوتر نصب نکرده باشید برنامه نصب نمی شود. اگر این برنامه را ندارید از لینک زیر آن را دریافت نمایید.

لینک : NetFx20SP1_x86.exe ([Only registered and activated users can see links])
=============
2- برنامه TSE Client را اجرا کنید و تنظیمات بصورت زیر باشد.

در تصویر بالا به عنوان مثال می خواهیم داده های معاملات "ایران خودرو" را وارد نماییم.
=============
3- ابتدا دکمه "دریافت داده های جدید " بزنید و پس از دریافت داده های جدید ، دکمه "ایجاد فایل های معاملات" را بزنید.
86815
=============
4- با استفاده از نرم افزار جناب سبحانی فایل ASCII را به HST تبدیل نمایید.
86817
=============
5- حالا متاتریدر آلپاری را باز نمایید و مراحل زیر را انجام دهید.
86816
===
86818
===
86819
=============
***و در آخر اینکه دوست من طبق تجربه شخصی عمق (Depth of the Market) بورس تهران بسیار کم است ، اگر می خواهید از تحلیل تکنیکی برای انجام معاملات استفاده نمایید بسیار مراقب باشید.
=============
با احترام و عرض ارادت ،

4x.
=============

AR.dadkhah
April 12th, 2011, 17:31
جناب 4rex اگر لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنون میشم
من این برنامه رو دانلود کردم و دیتا رو هم میگیرم اما هر کار میکنم اولا این دیتا وارد متا استوک نمیشه و البته با نام فارسی یا نام لاتین نمیشه . چون من اصلا سر از نام نمادها در نمیارم .

و یا اینکه با این مشخصات وارد امی بروکر هم نمیتونم بکنم
خلاصه اگر زحمت نمیشه مثلا تنظیمات رو برای امی بروکر با عکس نشون بدید

از همه بدتر چطور وارد امی بروکر کنم

خصوصا اینکه چطور قیمتهای روز قبل رو از توی امی بروکر حذف کنم تا قیمت های جدید رو بزارم . این اخریه باور کنید مشکل تر از همه هست

ببخشید توقع زیاد شد

با تشکر

4rex
April 12th, 2011, 19:09
جناب 4rex اگر لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنون میشم
من این برنامه رو دانلود کردم و دیتا رو هم میگیرم اما هر کار میکنم اولا این دیتا وارد متا استوک نمیشه و البته با نام فارسی یا نام لاتین نمیشه . چون من اصلا سر از نام نمادها در نمیارم .

و یا اینکه با این مشخصات وارد امی بروکر هم نمیتونم بکنم
خلاصه اگر زحمت نمیشه مثلا تنظیمات رو برای امی بروکر با عکس نشون بدید

از همه بدتر چطور وارد امی بروکر کنم

خصوصا اینکه چطور قیمتهای روز قبل رو از توی امی بروکر حذف کنم تا قیمت های جدید رو بزارم . این اخریه باور کنید مشکل تر از همه هست

ببخشید توقع زیاد شد

با تشکر

خب اگر دیتا را به همان صورتی که در پست شماره 60 عرض کردم بدست آورده اید ، مراحل زیر را در Amibroker انجام دهید تا به نتیجه مورد نظر برسید.
=====
86820
=====
86821
=====
86822
=====
86823
=====
86824
=====
86825
=====
86826
=====
*نام نماد همواره ستون Ticker در فایل CSV می باشد. اگر می خواهید نام نماد را تغییر دهید مقادیر این ستون را با عبارتی که می خواهید جایگزین نمایید.
** برای بروز رسانی باید هر روز پس از بسته شدن بازار با استفاده از نرم افزار TSE Client داده ها را بروز کرد و فایل جدیدی ایجاد نمود و دوباره آن را وارد AmiBroker کرد.
توجه نمایید که TSE Clinet کلاً دیتا ها را بصورت غیر مستقیم و پس از بسته شدن بازار بروز می نماید.
===============

mirasdar
April 12th, 2011, 19:25
سلام جناب 4rex
این نرم افزار tseclient رو نمیشه دانلود کرد. احتمالا فیلتر شده .
میشه لینک دانلود رو از طریق دیگه ای قرار بدید؟
ممنون میشم:advise:

4rex
April 12th, 2011, 19:41
سلام جناب 4rex
این نرم افزار tseclient رو نمیشه دانلود کرد. احتمالا فیلتر شده .
میشه لینک دانلود رو از طریق دیگه ای قرار بدید؟
ممنون میشم:advise:

لطفاً برنامه را از اینجا دریافت نمایید.

لینک : .:TSETMC:. :: TseClient ([Only registered and activated users can see links])
===============
پ.ن: یک سالی میشه که بدون چیز پی ان پامو تو اینترنت نمی ذارم . سایت مدیافایر هم هیتلر شده !!
واقعاً بقول فرهاد خان (farhadfx) سقف این مملکت داره خیلی کوتاه میشه ایراد از قد ما نیست. :mad:

AR.dadkhah
April 12th, 2011, 20:20
جناب 4rex واقعا ممنون از راهنمایی شما فقط دو مورد رو اگر بفرمایید دیگه مزاحم نمیشم

اول اینکه چطور قیمتهای روز قبل رو از امی بروکر حذف کنم تا دیتای جدید به برنامه بدم ؟ این کار اصلا لازم هست یا اینکه با ورود دیتای جدید اپدیت میشن قدیمیها ؟

و مورد دوم هم اینکه در اخرین مرحله با این پیغام خطا مواجه شدم که با زدن گزینه NO مشکلی پیش نیامد و دیتا وارد و نمودارها رو دارم

با تشکر مجدد

4rex
April 12th, 2011, 20:43
جناب 4rex واقعا ممنون از راهنمایی شما فقط دو مورد رو اگر بفرمایید دیگه مزاحم نمیشم

اول اینکه چطور قیمتهای روز قبل رو از امی بروکر حذف کنم تا دیتای جدید به برنامه بدم ؟ این کار اصلا لازم هست یا اینکه با ورود دیتای جدید اپدیت میشن قدیمیها ؟

و مورد دوم هم اینکه در اخرین مرحله با این پیغام خطا مواجه شدم که با زدن گزینه NO مشکلی پیش نیامد و دیتا وارد و نمودارها رو دارم

با تشکر مجدد

مورد اول :
86828
=======
86829
در این پنل براحتی می توانید کندل جدید بوجود آورید ، کندل های قبلی را ویرایش نمایید یا آن ها را حذف کنید.

البته با وارد کردن دیتای بروز شده بجای فایل قبلی نیازی به وارد کردن اطلاعات روز جدید بصورت دستی نیست.
==================
مورد دوم :
تا error log را نبینم نظر دقیقی نمی توانم بدهم ولی دو احتمال وجود دارد :
1- موقع وارد کردن دیتا به امی بروکر فایل excel شما هم باز بوده است.
2- مقدار زیر را یک وارد نکردید.
86830
==================

AR.dadkhah
April 12th, 2011, 20:52
با تشکر فراوان در مورد دوم هیچ یک از دو ایرادی که فرمودید وجود نداشت . اما به هر حال قیمت ها وارد شد و چارت رو دارم

بنابراین مشکل مهمی نیست

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز

ravanbourse
April 12th, 2011, 23:11
لینک دانلود خرابه . شما که مشهد هستید میشه شماره تماس بدید

این ای دی منه " ravanbourse@yahoo

اینم موبایلم : 09364610431

ممنون

nimejun
April 15th, 2011, 15:06
بلاخره داده های ریل تایم بورس ایران رو میتونین تو متاتریدر ببینید!
نرم افزارهاي بورس تهران - صفحه 11 - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

forexcfd
April 16th, 2011, 12:08
بلاخره داده های ریل تایم بورس ایران رو میتونین تو متاتریدر ببینید!
نرم افزارهاي بورس تهران - صفحه 11 - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

من سايتشو پيدا كردم براي دانلود
(شركت راهبر سرمايه آسيا (رسا
([Only registered and activated users can see links])
دوستان ميتونند از اين لينك نرم افزار متاتريدر براي ديدن قيمت هاي آن لاين تمام شاخص هاي بورس ايران را دانلود كنند و همونجا هم حساب دمو باز كنند. خيلي باحاله اصلا نميخواد كاره خاصي كرد . فقط كافي متاتريدر را نسب كنيد

m150
April 17th, 2011, 00:05
با سلام
بسیار ممنون از محبت دوستانی که چنین لینکهای زیبایی قرار می دهند.
من این متا رو دانلود کردم ولی دوتا مشکل داره:

1-فونت فارسیش بهم ریخته و نمیشه اسم سهام رو خوند.
2-در تایم فریم روزانه احتیاج به دیتای بیشتری داریم که فقط تا jun2010 قابل دسترس است.

ممنون اگه راهنمایی کنید.

arshin
April 17th, 2011, 18:02
با سلام
بسیار ممنون از محبت دوستانی که چنین لینکهای زیبایی قرار می دهند.
من این متا رو دانلود کردم ولی دوتا مشکل داره:

1-فونت فارسیش بهم ریخته و نمیشه اسم سهام رو خوند.
2-در تایم فریم روزانه احتیاج به دیتای بیشتری داریم که فقط تا jun2010 قابل دسترس است.

ممنون اگه راهنمایی کنید.

با سلام
امروز تو سايتشون كه نگاه كردم واسه درست شدن فونتهاي فارسي راهنمايي كردن
اينم لينكش
ولي در مورد مقدار ديتا درست ميفرماييد، خيلي كمه.
البته من براشون ايميل زدم و اين مورد رو درخواست كردم و گفتند بزودي ديتاها رو آپديت ميكنند.

با احترام

m150
April 17th, 2011, 20:41
با سلام
میشه محبت کنن دوستان بگن چطور میشه از بین نمادهای موجود در متاتریدر نماد مورد نظر رو پیدا کرد.
مثلا دنبال نماد سهام مخابرات بودم . نتونستم پیداش کنم.

سپاس فراوان

lefthand
April 17th, 2011, 20:50
MKBT نماد مخابراته
کافیه رو نمادها موس رو چند ثانیه نگه دارید تا اسم نماد به فارسی رو نمایش بده

viilll
April 17th, 2011, 22:31
کلا مفهوم کندل زیر سوال رفته!!!!
ایرن خودرو چارت جالبی داره ... چند روز متوالی قیمت هیچ حرکتی در طول روز نداشته یعنی کندل حتی دوجی هم نشده و در حد نقطه باقی مانده اما مدام هر روز open بالاتری داشته!! یهعنی کل معاملات ایران خودرو شبها که بورس تعطیل بوده انجام شده؟؟؟؟؟
آقا من که هیچ سر در نمیارم از این آشفته بازار...
کلا فکر نمیکنم با اتکا به آنچه در ف.ا.x یاد گرفتیم بتونیم در بورس وارد بشیم.

mahyar_bt
April 17th, 2011, 22:51
کلا مفهوم کندل زیر سوال رفته!!!!
ایرن خودرو چارت جالبی داره ... چند روز متوالی قیمت هیچ حرکتی در طول روز نداشته یعنی کندل حتی دوجی هم نشده و در حد نقطه باقی مانده اما مدام هر روز open بالاتری داشته!! یهعنی کل معاملات ایران خودرو شبها که بورس تعطیل بوده انجام شده؟؟؟؟؟
آقا من که هیچ سر در نمیارم از این آشفته بازار...
کلا فکر نمیکنم با اتکا به آنچه در ف.ا.x یاد گرفتیم بتونیم در بورس وارد بشیم.
بورس ایران همینجوری هست یعنی قیمت کلوز روز قبل با اپن روز جدید فرق داره
بله این کارها وقت تلف کردن کار کردن در بورس ایران به این چیز ها نیست شرایطش خیلی فرق داره دنبال چیز های دیگه باشید تا نمودارهاش....

Tiesto
April 18th, 2011, 13:58
به نظر من اصلا تو بورس ایران کار نشه بهتره
تا ادم بخواد موفق بشه =:advise:

alizali
April 18th, 2011, 21:38
بورس ایران همینجوری هست یعنی قیمت کلوز روز قبل با اپن روز جدید فرق داره
بله این کارها وقت تلف کردن کار کردن در بورس ایران به این چیز ها نیست شرایطش خیلی فرق داره دنبال چیز های دیگه باشید تا نمودارهاش....

آقا اینهمه زور زدیم این قارکس رو یاد گرفتیم حالا میگین بورس فرق داره؟
حالا باید چیکار کرد
اصلا میشه یکی به من بگه این قیمت اپن رو چجوری بورس حساب میکنه
اصلا مگر مثلا قیمت اخرین معامله قیمت کلوز نیست ؟
چرا قیمت آخرین معامله با قیمت پایانی تفاوت داره اصلا؟

mahyar_bt
April 18th, 2011, 21:59
آقا اینهمه زور زدیم این قارکس رو یاد گرفتیم حالا میگین بورس فرق داره؟
حالا باید چیکار کرد
اصلا میشه یکی به من بگه این قیمت اپن رو چجوری بورس حساب میکنه
اصلا مگر مثلا قیمت اخرین معامله قیمت کلوز نیست ؟
چرا قیمت آخرین معامله با قیمت پایانی تفاوت داره اصلا؟
خوب علی اقا خودتم داری میگی فارکس یاد گرفتی دیگه نه تحلیل بورس ایران
سازو کار فرق داره این قیمت گشایش خودشون بر اساس سفارشات ثبت شده سازو کاری که دارند محاسبه میکنند و در اغاز روز کاری جدید بیرون میدن

viilll
April 18th, 2011, 22:31
آین میتونه دستشون رو برای حرکات پشت پرده یا رانت های خاص باز بگذاره؟ آیا نظارت عمومی روی این روند هست؟

mahyar_bt
April 18th, 2011, 23:04
آین میتونه دستشون رو برای حرکات پشت پرده یا رانت های خاص باز بگذاره؟ آیا نظارت عمومی روی این روند هست؟
تا جایی که اطلاع دارم خیر میگم که سازوکاری داره اخر بازار حراجی صورت میگیره یه سری معاملات ثبت میشه که انتقال پیدا میکنه به روز بعد.... اینجوری محاسبه میکنند اگه اشتباه میکنم دوستان گوشزد کنن

bbabareza
April 18th, 2011, 23:23
بورس ايران تو مرحله حساسي قرار داره و براي ورود و خروج مناسب بايد بازارو بشناسين و وارد هر سهمي نشين

ميان مدت صعوديه اما فعلاٌ انرژي لازم وجود نداره

حواستون باشه تا بازارو نشناختين وارد نشين كه سرمايتون رو تابود كنيد

اينجا حد ضرر معني نداره گير كردين 20 30% ميرين زير استاپ تا حقوقي تصميم بگيره نجاتتون بده

براي شروع سهم هايي بخريد كه مجمع سود خوبي ميدن و p/e مناسب دارن

پيشنهاد من براي شروع خريد رايان سايپا بين 600-650 و سيمان سپاهان حدود 160 با ديد مجمع و گرفتن سود

زامياد هم به 300 رسيد با ديد مجمع بخريد

تا بازارو نشناختين سراغ سهم هايي كه نميشناسيد و فقط با اتكا به نمودار نميشه خريد و فروش كرد و اينجا نمودار فقط به درد ورود

مناسب ميخوره (البته به شرطيكه بدونين وقت ورود به اون گروه هست يا نه) و تقريباٌ براي خروج

چون اگه اشتباه كنيد هر كندل اينجا يك روز طول ميكشه و با يك اشتباه مدت ها ممكنه وقتتون هدر بره و دچار خواب پول بشيد.

مثلاٌ فرض كنيد چكارم چكارم 763</title><link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="image/x-icon" /><title>.:TSETMC:. :: اطلاعات نماد ([Only registered and activated users can see links])

ممكنه تا 120 هم بالا بره و بگيد عجب سهم كم قيمت و مناسبيه (بهش ميگن سهم سفته بازي)

اما اگه توش گير افتاديد به همون راحتي هم سودتون از دست ميره هم پولتون بلوكه ميشه

كلاٌ بايد بازيگرها و فاند شركت ها رو بشناسيد و ميسر نميشه مگر اينكه يكسالي كار كنيد

البته تا يكسال ديگه ياد گرفتيد اون موقع فكر كنم دوران سقوط بورس باشه و باز هم ...

Trader_2011
April 19th, 2011, 10:19
سلام
كيف كردم
خشته نباشي.
امير

forexcfd
April 19th, 2011, 14:56
ممنون از دوست خوبمون . از راهنمايي هاش.
در جواب دوستمون كه ميگفت بورس خوب نيست بگم كه البته بد هم نيست
و ميشه ازش سود گرفت
همينطور كه تو بورس اونوري اگه بلد نبودي ضرر ميكردي .تو بورس ايران هم همين طوره
و يك نكته مهم به نظر من داره كه اين بورس ايران بهتره . و اون اينه كه اگه اشتباه معامله كني پولت صفر نميشه . مثلا اگه سهام مخابرات بخري و همش هم بياد پايين خوبيش اينه كه فقط نهايتش ضرر ميكني و كال مارجين نميشي

forexcfd
April 19th, 2011, 14:59
راستي بازم از دوستاني كه نرم افزاره پارس رسا را نوشتند ممنون
و اينكه آيا شاخص بورس را هم ميشه داخلش ديد؟

alizali
April 23rd, 2011, 08:41
يك نرم افزار جديد اومده به نام پايلوت رسا لينكه سايتش را براتون ميزارم
اول بايد نرم افزارو دانلور كنيد و از روي سايت حساب شناسه كاربري بگيريد
البته من به اين خاطر اومدم و خبرشو به شما دادم چون ميگن قرار خريد و فروش آنلاين هم بزارند
دوستان اين شركت داره كارهاي خوبي ميكنه روي متا تريدر اگر بتونه ديتا قبل رو هم وارد كنه خيلي عالي ميشه

forex_fe
April 24th, 2011, 00:19
بورس ايران تو مرحله حساسي قرار داره و براي ورود و خروج مناسب بايد بازارو بشناسين و وارد هر سهمي نشين

ميان مدت صعوديه اما فعلاٌ انرژي لازم وجود نداره

حواستون باشه تا بازارو نشناختين وارد نشين كه سرمايتون رو تابود كنيد

اينجا حد ضرر معني نداره گير كردين 20 30% ميرين زير استاپ تا حقوقي تصميم بگيره نجاتتون بده

براي شروع سهم هايي بخريد كه مجمع سود خوبي ميدن و p/e مناسب دارن

پيشنهاد من براي شروع خريد رايان سايپا بين 600-650 و سيمان سپاهان حدود 160 با ديد مجمع و گرفتن سود

زامياد هم به 300 رسيد با ديد مجمع بخريد

تا بازارو نشناختين سراغ سهم هايي كه نميشناسيد و فقط با اتكا به نمودار نميشه خريد و فروش كرد و اينجا نمودار فقط به درد ورود

مناسب ميخوره (البته به شرطيكه بدونين وقت ورود به اون گروه هست يا نه) و تقريباٌ براي خروج

چون اگه اشتباه كنيد هر كندل اينجا يك روز طول ميكشه و با يك اشتباه مدت ها ممكنه وقتتون هدر بره و دچار خواب پول بشيد.

مثلاٌ فرض كنيد چكارم چكارم 763</title><link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="image/x-icon" /><title>.:TSETMC:. :: اطلاعات نماد ([Only registered and activated users can see links])

ممكنه تا 120 هم بالا بره و بگيد عجب سهم كم قيمت و مناسبيه (بهش ميگن سهم سفته بازي)

اما اگه توش گير افتاديد به همون راحتي هم سودتون از دست ميره هم پولتون بلوكه ميشه

كلاٌ بايد بازيگرها و فاند شركت ها رو بشناسيد و ميسر نميشه مگر اينكه يكسالي كار كنيد

البته تا يكسال ديگه ياد گرفتيد اون موقع فكر كنم دوران سقوط بورس باشه و باز هم ...
سلام
متاسفانه قصه ماها همینه ،تا میاییم تو یه چیزی مهارت پیدا کنیم وبقول دوستمون سازو کارشو بشناسیم نفرات قبلی سوداشونو خوردن یه آبم روش نوبت ما که میشه یهو آسمون میپوکه ،مثل همین داستان فارکس،بعد سه سال تازه این سایتو دیدم گفتم چه خوب حلقه های گمشده رو پیدا کنم و یه روش کامل بدست بیارم که یهو نیروهای گمنام امام زمان ریختن وسط و اوضاع کیشمیشی شد ،صاحاب سایتم معلوم نیست منتظر چیه .حالا ما که آسه آسه داریم میریم جلو ولی اینجوریشم دیدیم

itkit
April 24th, 2011, 08:48
دوستان این متای بورس اصلا تیک نمیخوره من کلی انتظار کشیدم ولی تیکی ندیدم فکر می کنم اطلاعات یهو از سرور میاد و یهو هم چنتا کندل میسازه لطفا اگر اشتباه می کنم و کسی تیک خوردن متای بورسو دیده اطلاع بده ممنون میشم.

اگر این بازار تیک نخوره نمیشه روش برنامه نوشت و اصلا دیگه بدرد نمی خوره.

محمد هورزاد
April 25th, 2011, 16:10
دوستان این متای بورس اصلا تیک نمیخوره من کلی انتظار کشیدم ولی تیکی ندیدم فکر می کنم اطلاعات یهو از سرور میاد و یهو هم چنتا کندل میسازه لطفا اگر اشتباه می کنم و کسی تیک خوردن متای بورسو دیده اطلاع بده ممنون میشم.

شاید چون بازار بسته است الان

9 تا 12 صبح تست کنید

vatan292
April 26th, 2011, 16:04

بله درست میگی برای من هم همنطوریه

با تشکر

arshin
April 26th, 2011, 23:28
دوستان اين شركت داره كارهاي خوبي ميكنه روي متا تريدر اگر بتونه ديتا قبل رو هم وارد كنه خيلي عالي ميشه

دوست عزيز
امروز اعلام كردن كه ديتاهاي همه نمادها رو آپديت كردن. فكر كنم حالا بشه يه كارايي با پايلوتشون كرد.

devoshca
April 26th, 2011, 23:31
من که از این چارت بورس ایران چیز تکنیکی ای ندیدم
فکر نکنم تکنیک در بورس ایران جا داشته باشه
فقط فانتامنتال و هیجان است که در این چارت دیده میشه.

arshin
April 26th, 2011, 23:33

دوست عزيز
تا اونجا كه من ديدم تيك ميخوره. بورس از ساعت ٩ تا ١٢ بازه بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه.
ولي خب تيكها بر اساس معاملاتي هست كه روي اون نماد صورت ميگيره.
بهترين راه براي ديدن تيكها اولا ساعت ماركت واچه كه ببينيد تكون ميخوره يا نه، چون با هر تيك جديد ساعت عوض ميشه. ثانيا بهتره نمادهايي كه معاملات زيادي روشون صورت ميگيره رو روي چارتتون داشته باشين.

موفق باشيد

April 27th, 2011, 12:50
با سلام

به نظر من این بهترین کاری بود که صورت گرفت یعنی هم جلوی انتقال ارز از کشور به اسم فارکس گرفته شد و هم سرمایه هایی که که می بایست در این سیاه بازار دود بشه ( منظورم کال مارجین شدنه) و بره هوا و هزاران نفر خوش خیال رو به خاک سیاه بنشونه (البته سودهایی رو هم نصیب یه عده به اسم آیبی و دلال و ... می کرد) به سیستم اقتصاد کشور تزریق بشه و حداقل مزیت بورس ایران اینه که دیگه کال مارجین شدن توش نیست و خیالت راحته که یه مدرکی به اسم برگه سهم دستت هست
که البته ممکنه تخلفاتی هم در این بازار صورت بگیره که میبایست با پیگیری و اتحاد اعضای جامعه تریدرهای داخل ایران و تشکیل یه سندیکای صنفی این تخلفات کاهش پیدا کنه و به صفر برسه
بنده به عنوان یکی از اعضای قدیمی جامعه تریدرهای ایران که حدود 10 سال و اندی در بازار بورس بخصوص بازار فارکس فعالیت داشته ام از بانیان و بوجود آورندگان تحلیل بورس ایران با نرم افزار متا تریدر نهایت تشکر و امتنان را دارم چون این نرم افزار باعث میشه تریدری که مجرب هست دید عمیقی نسبت به مارکت پیدا کنه و با استفاده از ابزار استثنایی موجود دراین نرم افزار و همچنین تایم فریمهای مختلف نقاط ورود و خروج روی چارت رو برای هر سهم بخصوص پیش بینی و برآورد کنه .

shahram99
April 29th, 2011, 17:21
سلام.
نمادهای فرابورس هنوز نداره.قیمت فلزات هم گفته بودن هنوز دیده نمیشه.ایراد دیگه اون اینه که عمق بازارو نمیتونی ببینی.یعنی تعداد خریدار و فروشنده در انتظار.اخبار و پیامهای ناظر هم دیده نمیشه.ولی اگر بتونن مجوز آنلاین بگیرن واشکالاتشو رفع کنه فکر کنم بقیه کارگزارها هم به سمت این نرم افزار رو بیارن.این نرم افزار تو دنیا امتحانشو پس داده و کاربران ازش راضی هستن اگر با بورس ایران هماهنگ بشه مشتریهای بسیاری جذبش خواهند شد.

omid_fx
May 6th, 2011, 17:55

m.kazem
May 6th, 2011, 20:32
سلام در سایتاومده نرخ برابری ریال به ارزهای دیگه هم وجود داره ولی من چیزی ندیدم و همچنین خبری از قیمت طلا هم نبود
آیا کسی میتونه من را در این باره راهنمائی کنه

محمد هورزاد
May 8th, 2011, 12:36
سلام.
نمادهای فرابورس هنوز نداره.قیمت فلزات هم گفته بودن هنوز دیده نمیشه.ایراد دیگه اون اینه که عمق بازارو نمیتونی ببینی.یعنی تعداد خریدار و فروشنده در انتظار.اخبار و پیامهای ناظر هم دیده نمیشه.ولی اگر بتونن مجوز آنلاین بگیرن واشکالاتشو رفع کنه فکر کنم بقیه کارگزارها هم به سمت این نرم افزار رو بیارن.این نرم افزار تو دنیا امتحانشو پس داده و کاربران ازش راضی هستن اگر با بورس ایران هماهنگ بشه مشتریهای بسیاری جذبش خواهند شد.

سلام

یه خبر خوش اینکه بزودی امکان معامله آنلاین از طریق پایلوت رسا فراهم میشه
کارگزار سرویس دهنده هم یکی از قویترین کارگزاری های ایران هست
امکان ارائه تحلیل گرافیکی نیز در راه است
منتظر خبرهای خوب بعدی باشید

kamal2838
May 22nd, 2011, 01:30
با سلام
من نرم افزار تبدیل به HST رو دانلود کردم و لی ارور می ده می شه راهنمایی کنید.(فایل MSFLXGRD.OCX رو پیدا نمی کنه)
ویندوز 7
ممنون