PDA

View Full Version : وایمکس ایرانسل


iman
April 6th, 2010, 05:37
با سلام
دوستانی که این سرویس و گرفتند کمی از کیفیت یا معایبش بگن لطفا

بطور کل adsl ترجیح داده مشه یا wimax

lastnight19
April 6th, 2010, 11:04
یکی کلاً بیاد اینجا توضیح بده این وایمکس چی هست، اینترنت وایرلس هست یا اینکه از طریق سیم کارت موبایل کار می کنه؟

hamid415
April 6th, 2010, 11:14
ٌWiMAX چیست؟
WiMaX سیستم ارتباطی و دیجیتالی بی سیم می‌باشد. همچنین به عنوان پروتکل ۸۰۲٫۱۶ (توسط IEEE) شناخته شده‌است که جایگزینی برای شبکه‌های بی سیم نواحی شهری تعیین شده‌است. WiMAX می‌تواند دستیابی بی سیم پهن باند فراهم سازد (BWA) که تا ۳۰ مایل (۵۰ کیلومتر) برای ایستگاه‌های ثابت و ۳ تا ۱۰ مایل (۵ تا ۱۵ کیلومتر) برای ایستگاه‌های سیار را پوشش می‌دهد. برعکس، استانداردهای شبکه‌های بی سیم محلی برای سیستم Wi-Fi در پروتکل ۸۰۲٫۱۱ در اکثر حالت‌ها به تنها ۱۰۰ تا ۳۰۰ فوت (۳۰ تا ۱۰۰ متر) محدود شده‌است.
با WiMAX، سرعت داده‌ها در شبکه‌هایی مانند Wi-Fi به سادگی پشتیبانی می‌شود. اما موضوع تداخل امواج کاهش می‌یابد. WiMAX بر روی هر دوی فرکانس‌های مجاز و غیر مجاز قابل اجراست که بدین وسیله محیطی تحت کنترل فراهم ساخته و الگوی اقتصادی قابل رشدی را برای امواج قابل حمل بی سیم ایجاد می‌سازد.
WiMAX می‌تواند برای شبکه‌های بی سیم دقیقا به طور مشابه‌ای با پروتکل‌های رایج Wi-Fi مورد استفاده قرار گیرد. WiMAX نسل دوم پروتکلی است که استفاده موثرتری از پهنای باند و جلوگیری از تداخل امواج را امکان پذیر ساخته و امکان سرعت‌های دادهٔ بالاتری بر روی مسافت‌های طولانی تر ممکن می‌سازد.
استاندارد ۸۰۲٫۱۶ که توسط موسسه IEEE به تصویب رسیده‌است، ویژگی‌های تکنیکی از پروتکل‌های ارتباطی را تعیین می‌سازد. گروهی تحت عنوان WiMAX Forum وسیله‌ای برای تست تجهیزات تولید کنندگان برای سازگاری بیشتر پیشنهاد می‌کند، درست همان گونه که برای یک گروه صنعتی نیز چنین محیطی را فراهم می‌سازد که مختص گسترش‌های تجاری و توسعهٔ فناوری می‌باشد.
WiMAX می‌تواند یک نقطه مرکزی را برای مشتریان فراهم سازد. علاوه بر آنکه چنین امکاناتی برای فراهم کنندگان خدمات، تولید کنندگان، تحلیل گران و محققانی که به تکنولوژی WiMAX، خدمات و محصولات آن علاقه مندند نیز امکان پذیر است. به زودی، WiMAX اصطلاح به خوبی شناخته شده‌ای برای توصیف دستیابی اینترنت بی سیم در سرتاسر دنیا به حساب می‌آید.

مزایا و برتری‌های وایمکس: ویژگی‌ها و خصوصیات فنی
نیاز به بستر سازی بنیادی شبکه‌ها در کشور امری ضروری به نظر می‌رسد که با ایجاد و برقراری این تکنولوژی جدید (وایمکس) امید است که بتوان ضعف‌ها و نقصان‌هایی که در شبکه‌های کشوری وجود دارد رفع گردد و امکانات و قابلیت‌ها ی جدیدی به آن افزوده شود.
شبکه‌های بنا شده با تکنولوژی WiMAX، جزء شبکه‌های wireless شهری محسوب می‌شوند که به راحتی می‌توانند با وجود منطقهٔ بسیار وسیعی که دکل‌های WiMAX تحت پوشش خود قرار می‌دهند، کل شهر و یا شهرک‌های صنعتی و مناطق استراتژیک را پوشش دهند و قابلیت استفادهٔ اینترنت بسیار پر سرعت را از طریق این تکنولوژی برای سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل مسکونی امکان پذیر سازند.
به کمک WiMAX، سرعت داده‌هایی مانند Wi-Fi، پشتیبانی می‌شوند و موضوع تداخل امواج نیز کاهش می‌یابد. یکی از ویژگی‌های این تکنولوژی عدم نیاز به دید مستقیم بین مشترکان و دکل‌های BTS می‌باشد.
از جمله خصوصیات WiMAX آن است که علاوه بر داده، صدا و تصویر را نیز به خوبی پشتیبانی می‌کند و سرویسی که ارائه می‌شود به صورت کاملاً نامحدود می‌باشد و هیچ گونه محدودیت حجمی و یا زمانی ندارد و این بدان معناست که کاربر می‌تواند بدون هیچ محدودیت زمانی، در تمام شبانه روز به هر مقدار و حجمی که پهنای باندش اجازه می‌دهد download و یا upload داشته باشد.
یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرندهٔ رادیویی در سایز بسیار کوچک و قابل حمل و امکان نصب بسیار آسان آن نیز جزو برتری‌هایی محسوب می‌شود که نسبت به سایر فن آوری‌های مشابه خود داراست. امکان مدیریت مودم کاربر از راه دور توسط شرکت و کارشناسان فنی و قابلیت به روز رسانی نرم افزارهای مودم نیز در زمرهٔ این گونه موارد قرار می‌گیرند.
عدم نیاز به دید مستقیم میان مودم سمت کاربر و آنتن مرکزی و شعاع فوق العاده زیاد تحت پوشش آن در حین سرعت بالای انتقال داده نیز از جمله ویژگی‌های دیگر آن محسوب می‌شود. که توپولوژی‌های پیشرفته (شبکه‌های mesh) و تکنیک‌های آنتنی (beam-forming، STC و تنوع آنتن) می‌توانند برای پوشش برد بیشتری به کار روند که این تکنیک‌های پیشرفته همچنین می‌توانند برای افزایش کارایی طیفی، ظرفیت، استفاده مجدد، توان خروجی ماکزیمم و میانگین برای هر کانال RF (فرکانس رادیویی) مفید واقع گردند.
خصوصیت interoperability در این تکنولوژی، بدین معناست که کاربر می‌تواند هر محصول مورد علاقهٔ خود را خریداری کند (با ویژگی‌های مورد نظرش) و مطمئن باشد که این محصول با سایر محصولات مورد تایید مشابهش هماهنگی و سازگاری خواهد داشت که این امر رقابت بین شرکت‌ها، بهتر شدن کیفیت محصولات و کاهش قیمت‌ها را در پی خواهد داشت.

کاربردهای عملی وایمکس
مهم‌ترین خصوصیت و برتری WiMAX که باید عنوان گردد همان قابلیت سیار بودن آن است که موجب می‌شود که این تکنولوژی را وارد لپ تاپ‌ها، کامپیوترهای دستی و در نهایت گوشی‌های تلفن‌های همراه سازد و این امکان را به آن‌ها می‌دهد که دیگر کاربران برای استفاده از اینترنت پر سرعت نیاز به استقرار در یک مکان خاص و یا محدودهٔ بسیار محدود نداشته باشند و بتوانند در هر حال و حتی در حال حرکت نیز با سرعت‌های بالا از این امکان بهره مند گردند.
یکی از ویژگی‌های جالب و قابل توجه در این مورد بار گذاری اطلاعات بر روی گوشی‌های تلفن همراه می‌باشد که می‌تواند برای جنبه‌های تبلیغاتی بسیار موثر واقع گردد و آن هم بدین صورت است که مثلاً فردی که در حال گذر از یک پل هوایی است به یک باره حجمی از اطلاعات بر روی گوشی وی فرستاده می‌شود که می‌تواند در قالب تصویر، صوت و یا انیمیشن باشد که برای جنبه‌های تبلیغاتی بکار گرفته شود و یا تعداد قابل توجهی افراد که روزانه از مترو استفاده می‌کنند که در هر ایستگاه نوع خاصی از تبلیغات می‌تواند برای این افراد فرستاده شود که این جنبه‌ها موج جدیدی از این فن آوری فوق العاده را در دنیای امروزی نمایان می‌سازند.
یکی از دلایل همه گیر نشدن استفاده کاربردی از کارت‌های بانکی و حذف پول از سیستم پرداخت‌های خرد در برخی کشورها از جمله ایران، عدم وجود زیر ساخت‌های لازم جهت گسترش شبکه‌های انتقال داده برای برقراری ارتباط بین هزاران دستگاه POS و ATM موجود در کشور می‌باشد. لذا این تکنولوژی به عنوان فن آوری پیشرفته در عرصهٔ فن آوری اطلاعات می‌تواند موثرترین و کاراترین راه حل موجود باشد تا این خلل موجود را حل کند و سیستم خرید از فروشگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری را آسان سازد.
توسعهٔ ظرفیت تجارت الکترونیکی نیز از دیگر جنبه‌هایی است که حائز اهمیت می‌باشد. راه اندازی تدارک الکترونیکی در کشورهایی نظیر ایران، به توسعهٔ ICT و افزایش قابلیت‌های دولت و پردازش تراکنش‌ها به شکل موثرتری منجر خواهد شد که فواید آن در بخش‌های دیگر نظیر پرداخت‌ها و مالیات‌ها، تخصیص منابع مالی و تامین اجتماعی آشکار می‌شود. که البته تحقیقات بیشتری برای یافتن بهترین شیوهٔ پیاده سازی این گونه سیستم‌ها در کشورهای در حال توسعه مورد نیاز است.
قابلیت امنیت بالای داده‌هایی که در این شبکه وجود دارد موجب می‌شود تا داده‌ها به صورت رمز گذاری شده منتقل شوند و دسترسی به داده‌ها فقط با داشتن مجوز مربوطه (به صورت username و password) امکان پذیر باشد و کاربران و علی الخصوص کاربران سیار بتوانند در هر نقطه‌ای با داشتن چنین اجازه‌ای به این شبکه متصل شده و از امکانات ویژهٔ آن برخوردار گردند.
علاوه بر این همانطوری که ذکر شد در برنامه‌های این تکنولوژی، استفاده از سرویس‌هایی همچون VoIP نیز گنجانده شده‌است که ممکن است این تکنولوژی را به عنوان یکی از رقبای سیستم موبایل کلاسیک تبدیل کند.
ایجاد یک شهر یا شهرک الکترونیکی نیز از جمله اهداف این تکنولوژی برای رسیدن به آن می‌باشد که بدین وسیله بتوان موجبات آماده سازی چنین بستری را فراهم سازیم.
و البته تسهیلات و امکانات بسیار زیاد دیگری نیز هستند که در اینجا مجال گفتن آن‌ها نیست.

WiMax در ایران
امروزه شاهد رشد سریع و لحظه به لحظه فن آوری های ارتباطات و اطلاعات هستیم. نیاز به ایجاد یک اتصال دائمی، استفاده از سرویسها و خدمات مخابراتی و ارتباطی و دسترسی داشتن به هرگونه اطلاعات و خدماتی در هر زمان و مکان موجب ظهور فن آوریهای جدید در عرصه مخابرات شده است. با ظهور اینترنت بخشی از این نیاز (دسترسی به اطلاعات و برقراری ارتباط در هر زمان و مکان دلخواه) مرتفع شده و منجر به بوجود آمدن نیازمندی جدید بعدی یعنی دسترسی در حین حرکت کاربران به خدمات و سرویسهای مخابراتی گردیده است.
این نیازمندی موجب پیشرفت فن آوریهای بی سیم باند وسیع سیار و ابداع فن آوریهای نوین در عرصه این صنعت شده است. از بین فن آوریهای ابداع شده M-WiMAX می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد و نیاز کاربران به سرویسهای ارائه شده توسط شبکه‌های اینترنت ثابت و شبکه‌های مخابرات سیار را تواماً همراه با سرویسهای جدیدتر و کارآمدتری در یک شبکه یکپارچه مرتفع کرده است.
تضمین موفقیت هر فن آوری منوط به پیاده سازی آن در سطح تجاری است. این موفقیت به شرطی کسب می‌شود که بتواند در عین حال که سرویسهای گوناگونی را ارائه می‌دهد ساده و کم هزینه نیز باشد. فن آوری M-WiMAX از بهترین فن آوریهای منطبق با این شرایط است. این فن آوری سرویسهای ارزش افزوده‌ای مانند پخش زنده تصویر و دریافت اطلاعات با سرعت بالا و صوت با کیفیت بالا و ... ارائه می‌دهد.
با توجه به نکات مذکور و خصوصیات برجسته و ویژه‌ای این فن آوری، نیاز به انتقال این فن آوری در ایران نیز حس می‌شود هرچند بعلت نبود زیرساختها و پیش نیازهای مورد نیاز راه نسبتاً طولانی تا محقق شدن و نیل به این هدف در پیش داریم لیکن برای هموار کردن و روشن کردن این مسیر در این سخنرانی ابتدا سرویسهای ارزش افزوده این فن آوری معرفی شده و سپس به بررسی پیش نیازها و زیرساختهای لازم برای ایجاد بستر مناسب جهت انتقال این فن آوری به ایران پرداخته می‌شود.

ادامه دارد ...

hamid415
April 6th, 2010, 11:23
چرا M-WiMAX
فاکتورهای زیر بیانگر این نکته هستند که چرا M-WiMAX بهترین کاندیدا برای پیاده سازی سرویس های باند وسیع متحرک می‌باشد:

تنوع دستگاه‌ها
Laptop, PDA, MP3 player، تلفن های همراه، PC های متحرک، دستگاههای بازی، همگی از مشتریان M-WiMAX هستند و قابل اتصال به شبکه M-WiMAX می‌باشند. ساختار شبکه مبتنی بر IP، قابلیت اتصال این وسایل متنوع را به شبکه ایجاد می‌کند. که از پی آمد های آن می‌توان به موارد زیز اشاره کرد.


کاهش هزینه ارائه سرویس به صورت نقطه به نقطه
ارائه سرویس های متنوع در یک شبکه یکپارچه واحد
کاهش خطای ارائه سرویس به علت عدم نیاز به شبکه‌های گوناگون

تضمین ارائه سرویس در حین حرکت
فن آوری M-WiMAX با انجام جا به جایی های یکپارچه و بدون وقفه ما بین سلول ها در شبکه حتی در حالیکه کاربر سرعتیkm/hr 120 دارد موجب حفظ برقراری ارتباط دائمی کاربر در حین حرکت شده و کیفیت سرویس و عدم قطع سرویس را تضمین کرده و زمینه لازم برای ارائه سرویس های real time مانند VoIP را فراهم کرده است.

هزینه بهینه
از نقطه نظر سرمایه گذاری، توان عملیاتی(throughput) بالا و استفاده بهینه از طیف فرکانسی به اپراتور این امکان را می‌دهد که ترافیک بیشتری را منتقل کرده و تعداد ایستگاه پایه (BS) کمتری برای حجم داده مشخص مورد نیاز باشد. تعداد BS های کمتر، هزینه CAPEX سرمایه گذاری شبکه را کاهش می‌دهد و هزینه نگهداری تجهیزات شبکه نیز پایین می‌آید که باعث پایین آمدن هزینه‌های OPEX نیز می‌گردد. این مزیت موجب می‌شود که این فن آوری در حد تجاری قابل پیاده سازی باشد، همچنین به جهت ارزان تر بودن حق لیسانس برای فضای فرکانسی در مقایسه با سایر فن آوری ها مانند UMTS نسل 3 هزینه CAPEX پایین می‌آید که به طبع آن نرخ تعرفه سرویس ها هم پایین تر می‌آید.

ورود سریعتر به بازار مصرف
استانداردهای لازمه برای M-WiMAX دز دسامبر 2005 به انجام رسیده است (استاندارد IEEE به شماره 802.16e-2005 تصویب شده در دسامبر 2005 و استاندارد HiperMAN سازمان ETSI)و این در حالی است که استانداردهای لازمه سایر فن آوری ها مانند 3GLTEو EV-DO (Rev C) هنوز به مرحله تصویب نرسیده است،لذا M-WiMAX سال از این فن آوری ها جلوتر بوده و سریع تر وارد بازار مصرف می‌شود.

دسترسی جهانی
M-WiMAX در سه باند فرکانسی (GHZ 3.6،3.4،2.64،2.496،2.4،2.3) که به طور مشابهی در اکثر کشورها اختصاص یافته اند کار می‌کند. تمامی کاربران می‌توانند از یک دستگاه جهانی استفاده کنند. فروم WiMAX در حال بررسی تجهیزات سازنده‌های مختلف برای تطابق با یکدیگر و صدور استاندارد می‌باشد. بدین صورت می‌توان به تمامی شبکه‌های M-WiMAX با یک دستگاه وصل شد. M-WiMAX به طور کامل سرویس Roaming را در سطح جهانی تامین خواهد کرد.

امنیت شبکه و سرویس Security
M-WiMAX با داشتن روش های غیر قابل نفوذ رمزنگاری و کشف هویت و همچنین متدهای کنترلی و حفاظت ویژه، دارای یکی از بهترین کلاس های امنیتی است.

سیستم باز
به علت وجود واسطه‌های منابع باز، این فن آوری در انحصار سازنده خاصی نمی‌باشد ، اپراتور میسر به تهیه تجهیزات بخش های مختلف شبکه اش از سازندگان متفاوت است، این این خود سبب بالا رفتن رقابت بین سازندگان مختلف جهت کاهش هزینه تجهیزات شبکه می‌گردد.به علاوه این ویژگی الگوریتم های بسیار زیادی پیش روی سازندگان قرار می‌دهد که موجب آسان شدن بهینه سازی و ارتباط میان بخش های متفاوت شبکه (مانند Service Provider, Radio Access Net, Core) می‌شود.

ویژگی های برجسته فنی M-WiMAX

1. سرعت بالای انتقال داده در حین حرکت


با وجود آنتن های پیشرفته MIMO و استفاده از روشهای کدینگ و مدولاسیون مبتنی برفن آوری OFDM ،M-WiMAX قادر به انتقال داده تا ماگزیمم نرخ Mbps 20 در دانلینک DL در هر سکتور و 8Mbps در آپلینک UL در هر سکتور برای یک کانال 10MHz می‌باشد که 10 برابر نرخ انتقال داده شبکه‌ها UMTS-HSDPA نسل 3 موجود با بیشترین نرخ انتقال داده (2 Mbps) می‌باشد و پایین آمدن تاخیر در سیستم شده و تمامی کاربری های یک اتصال توسط سیم شامل کاربری های بی‌درنگ (Real-Time) و کاربری های نیازمند باند وسیع را ارئه می‌دهد.

2. تضمین کیفیت سرویس (QoS)

ساختار لایه MAC استاندارد EEE802.16 به گونه‌ای است که ویژگی QoS را برای یک اتصال نقطه به نقطه در شبکه تضمین می‌کند. این ویژگی پهنای باند مورد نیاز سرویس را در تمامی طول مسیر تضمین کرده و حداقل تاخیر مورد قبول هر سرویس را حفظ می‌کند. همچنین زیر کانالهای موجود مکانیسمی انعطاف پذیر جهت تخصیص بهینه منابع فضا، فرکانس و زمان در قسمت air interface موجب شده است.

3. مقیاس پذیری بر اساس نوع سرویس (Scalability)

تکنولوؤی M-WiMAX به گونه‌ای طراحی شده است که در محدوده کانالهای20MHz تا 1.25 قادر به کار کردن است. از نتایج این امر راحتی پیاده سازی شبکه با ایجاد تغییرات جزئی در قسمت Air Interfaceمی باشد و بسته به مدل مصرف بر اساس نوع سرویس و طیف فرکانسی آزاد، M-WiMAX قابل پیاده سازی در فرکانس های متفاوتی می‌باشد.
این خصوصیت همچنین باعث می‌شود که محدوده کشورها بر اساس نیازمندیهای منطقه‌ای مختلفشان برای مثال نیاز به دسترسی به اینترنت در شهر و با دسترسی پرظرفیت باند وسیع متحرک در متروها و حومه شهر قادر ، به استفاده موثر و چند منظوره‌ای از این فن آوری باشند.

4. ظرفیت ترافیکی بالاتر M-WiMAX

به علت به کارگیری تکنیک کدینگ OFDMA و وجود زیر کانال ها، نسبت به سایر تکنولوژی ها در کانلالهایی با پهنای باند مشابه M-WiMAX از ظرفیت ترافیکی بیشتری برخوردار است.

5. شبکه تماما مبتنی بر IP M-WiMAX M-WiMax

بر پایه فن آوری تماماً IP می‌باشد و از IP در ارتباطات ما بین کلیه اجزای شبکه از ابتدا تا انتها استفاده شده است. در حالیکه بسیاری از پروتکل های میانی 3Gتماماً IP نمی‌باشند.

منبع


ایران وایمکس، علی سقائیان، ۱۳۸۸ - آدرس وب: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
وایمکس در ایران، آرش دولتشاهی، جهان اقتصاد، اردیبهشت ۱۳۸۶

masoud123
April 6th, 2010, 11:29
سلام

یکی از دوستان من برای شرکتش گرفته، کلا راضی نیست، چون تازه راه اندازی شده یک مقدار اشکالات فنی داره، خودش میگه قطعی زیاد داره چه از لحاظ اشکالات فنی و چه از لحاظ گیرندگی سیستم چون بصورت بیسیم هست، تو خونه ADSL داره، و میگه ADSL قطعی کمتری داره، فقط به درد مناطقی می خوره که پورت ADSL توی اون مناطق یا پر هست یا فعلا در دسترس نیست،

موفق باشید.

hesam.124
April 6th, 2010, 11:48
ولی اونطور که من پرسیدم از نمایندگیش می گن:
به لب تاپ وصل نمی شه.
چون یه قطعه pci داخل کیس باید وارد بشه و لپ تاپ داتربردش رو نداره.
تازه اگرم داشته باشه یه هندونه همراهش هست که شما باید همیشه هراهت باشه.
من تا وقتی سیستم لپ تاپش نیاد نمی گیرم.
تو دوبی برای وصل شدن به وایرلس شما از مودم وایرلسی که سایزش اندازه یه فلش دیسک هست استفاده می کنی.
ان شاء ا... به زودی تو ایران هم می آد.

sia121
April 6th, 2010, 15:37
با سلام خدمت همه دوستان
من از اینترنت وایمکس استفاده می کنم به نظر من بد نیست سرعتش از adsl بالاتره

Mohsen Rajabi
April 6th, 2010, 15:42
سرعتش اصلا خوب نیست (اصفهان)
حداقل الان که اینطوریه

pallmall
April 6th, 2010, 20:31
یکی از قیمتش بگه
چه جوریه؟ می صرفه؟:cool:

Mohsen
April 6th, 2010, 21:39
یکی از قیمتش بگه
چه جوریه؟ می صرفه؟:cool:
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

forceforex
April 6th, 2010, 23:15
ولی اونطور که من پرسیدم از نمایندگیش می گن:
به لب تاپ وصل نمی شه.
چون یه قطعه pci داخل کیس باید وارد بشه و لپ تاپ داتربردش رو نداره.
تازه اگرم داشته باشه یه هندونه همراهش هست که شما باید همیشه هراهت باشه.
من تا وقتی سیستم لپ تاپش نیاد نمی گیرم.
تو دوبی برای وصل شدن به وایرلس شما از مودم وایرلسی که سایزش اندازه یه فلش دیسک هست استفاده می کنی.
ان شاء ا... به زودی تو ایران هم می آد.
دو نوع مودم داره indoor , outdoor اگه outdoor بگیرید با لپ تاپ بیرون از خونه میشه وصل شد

dicaprio
April 6th, 2010, 23:34
من كه دارم از adsl مخابرات استفاده مي كنم خيلي راضيم 128 دارم با دانلود نا محدود ماهي هم 10 تومن جديدا هم قاطي كرده به جاي 128 به من 512 دادن نزديك 1 ماهه كه با 55 كيلوبايت دانلود مي كنم خدا كنه كه نفهمن

aliagha1360
April 7th, 2010, 00:24
بنده حدود 1 ماه هست که وایمکس گرفته ام.
باید بگویم از نظر گیرندگی مشکلی نداره ولی بعضی مواقع قطعی داره ( در حد کم ) افت سرعت هم خیلی کم پیش میاد.
تا بحال از ای دی اس ال خانگی استفاده نکرده ام که با وایمکس مقایسه کنم ولی واقعا از اینترنت ذغالی دایل آپ خیلی بهتره.

payam58us
April 7th, 2010, 14:53
ولی اونطور که من پرسیدم از نمایندگیش می گن:
به لب تاپ وصل نمی شه.
چون یه قطعه pci داخل کیس باید وارد بشه و لپ تاپ داتربردش رو نداره.
تازه اگرم داشته باشه یه هندونه همراهش هست که شما باید همیشه هراهت باشه.
من تا وقتی سیستم لپ تاپش نیاد نمی گیرم.
تو دوبی برای وصل شدن به وایرلس شما از مودم وایرلسی که سایزش اندازه یه فلش دیسک هست استفاده می کنی.
ان شاء ا... به زودی تو ایران هم می آد.

اشالا بزودی موبایل وایمکس هم راه اندازی میشه از اون هندونه هم راحت میشیم
البته اون سیستمی که تو دبی و کشورهای دیگه هست 3G هستش و ربطی به وایمکس نداره

iman
April 7th, 2010, 20:05
سرعتش اصلا خوب نیست (اصفهان)
حداقل الان که اینطوریه

آقای رجبی کدوم منطقه اصفهان هستید . حتما میدونید که فعلا در اصفهان منطقه ضعیف و قوی داره و فاز دوم که در اردیبهشت بهره برداری میشه خیلی مناطق که تازه در پوشش میان جزء مناطق ضعیف قرار میگیرن.

ضمنا بعضی مناطق هم که حتما میدونید فشردگی ساختمان های مجاور باعث این موضوع میشه که باید از مودم خارجی استفاده کنید که گیرندگی بالایی داره.
با تشکر از دوستان

alijob444
April 8th, 2010, 04:07
البته از قدیم گفتن مورچه چی هست که کله پاچش چی باشه به دوستان پیشنهاد میکنم که حتما اینترنت ماهواره ای رو امتحان کنن سرویسهای 512 ماهی 12 هزار تومان با بهترین کیفیت البته دو طرفه نیست ولی سرعتش واسه یک طرفه عالیه اکثرا هم دوستان ارسال ندارند که به مشکل بخورند ایرانسل هم تو تهران که خیلیها ازش راضی نیستن البته تا زمانی که اینترنت پرسرعت هست کسی سمت وایمکس اونم از نوع ایرانسلی که سالهاست آنتن دهی موبایلش رو درست نکرده نمیرن

jafar jafari
April 8th, 2010, 10:00
سلام
دوستان من نیاز به یک اینترنت همراه دارم .
چه پیشنهادی برای بنده دارید؟
ممنون

money hunter
April 8th, 2010, 12:49
سلام

من این سرویس رو گرفتم و استفاده میکنم البته درکل سرعتش پایین ولی برای فارکس بد نیست که البته قبل از استفاده تو خونه یا بیرون بهتره یه جای خوب که انتن خوب بده پیدا کنین وبعد به اینترنت وصل بشین وتکون نخوره چون امکان قطع و وصل شدن داره
من به سه دلیل اونو گرفتم یکی که چون به خط ما به خواطر فیبر نوری بودن adsl ندادن البته گقتن تا اخر اردیبهشت امکان داره بخشنامش بیاد بعدیش چون من زیاد از اینترنت استفاره میکنم خیلی بصرفه تره (با سرعت 128) اخریش هم اینکه قابل همله
من در کل ازش راضیم ولی به محض اومدن بخشنامه برای فیبر نوری adsl میگیرم


موفق باشید

bermoda
April 8th, 2010, 21:10
البته از قدیم گفتن مورچه چی هست که کله پاچش چی باشه به دوستان پیشنهاد میکنم که حتما اینترنت ماهواره ای رو امتحان کنن سرویسهای 512 ماهی 12 هزار تومان با بهترین کیفیت البته دو طرفه نیست ولی سرعتش واسه یک طرفه عالیه اکثرا هم دوستان ارسال ندارند که به مشکل بخورند ایرانسل هم تو تهران که خیلیها ازش راضی نیستن البته تا زمانی که اینترنت پرسرعت هست کسی سمت وایمکس اونم از نوع ایرانسلی که سالهاست آنتن دهی موبایلش رو درست نکرده نمیرن


سلام
خب سرويس ماهواره اي با افزودن هزينه اجاره خط send و هزينه مخابراتيش بيشتر از سرويس ايران سل مي شه تازه سرويسهاي ماهواره مشكلات خاص خودشو هم داره البته من ايران سل را تاييد نمي كنم اما سرويس ماهواره اي هم كمتر از اون مشكل دار نيست

bermoda
April 8th, 2010, 21:19
سلام

من این سرویس رو گرفتم و استفاده میکنم البته درکل سرعتش پایین ولی برای فارکس بد نیست که البته قبل از استفاده تو خونه یا بیرون بهتره یه جای خوب که انتن خوب بده پیدا کنین وبعد به اینترنت وصل بشین وتکون نخوره چون امکان قطع و وصل شدن داره
من به سه دلیل اونو گرفتم یکی که چون به خط ما به خواطر فیبر نوری بودن adsl ندادن البته گقتن تا اخر اردیبهشت امکان داره بخشنامش بیاد بعدیش چون من زیاد از اینترنت استفاره میکنم خیلی بصرفه تره (با سرعت 128) اخریش هم اینکه قابل همله
من در کل ازش راضیم ولی به محض اومدن بخشنامه برای فیبر نوری adsl میگیرم


موفق باشید


سلام
مشكل از فيبر نوري بودن و از اين چاخانهايي كه مخابرات مي كنه نيست
مشكل اينجاست كه همون خط تلفني را كه از شما صد هزار تومان پولشو گرفتن حداقل از تعداد زياد ديگه اي از همسايه هاي شماهم گرفتن و عملا يك دونه كابل فيزيكي رو با استفاده از دستگاه pcmi به چند نفر فروختن
و در نتيجه اين امكان وجود نداره كه بيان و به يكي از اين چند مشترك مثلا adsl بدن و بقيه ندن چون كايل اصلي بين اين چند نفر مشتركه
اين مشكل شما تنها نيست خيلي ها از جمله خود من هم همين مشكل را داشتم تا اينكه يك شكايت تنظيم كردم و به بازرسي مخابرات دادم كه من پول يك خط رو دادم ولي بجاي يك خط تلفن مجزا به من يك خط تلفن با كابل مشترك فروختن البته اونها هم بي اطلاع نبودن و من تنها كسي هم نبودم كه اين مشكلو داشتم اما با دادو بي داد در نتيجه بعد از دو هفته پيگيري براي من از داخل كافو و از درون يك پست ديگه يك كابل جدا كشيدن و همه مشكلات حل شد

Mohsen Rajabi
April 8th, 2010, 21:39
آقای رجبی کدوم منطقه اصفهان هستید . حتما میدونید که فعلا در اصفهان منطقه ضعیف و قوی داره و فاز دوم که در اردیبهشت بهره برداری میشه خیلی مناطق که تازه در پوشش میان جزء مناطق ضعیف قرار میگیرن.

ضمنا بعضی مناطق هم که حتما میدونید فشردگی ساختمان های مجاور باعث این موضوع میشه که باید از مودم خارجی استفاده کنید که گیرندگی بالایی داره.
با تشکر از دوستان

سلام

میدان شهدا،

و الان تقزیبا دو ماهی میشه این وایمکس را استفاده میکنیم ، نمیگم خیلی بد هستش ، اما حداقل قابل مقایسه با ADSL نیست البته ما 128 استفاده میکنیم،

پیگری و ساپورتشون هم واقعا ضعیفه،

iman
April 9th, 2010, 05:15
سلام
مشكل از فيبر نوري بودن و از اين چاخانهايي كه مخابرات مي كنه نيست
مشكل اينجاست كه همون خط تلفني را كه از شما صد هزار تومان پولشو گرفتن حداقل از تعداد زياد ديگه اي از همسايه هاي شماهم گرفتن و عملا يك دونه كابل فيزيكي رو با استفاده از دستگاه pcmi به چند نفر فروختن
و در نتيجه اين امكان وجود نداره كه بيان و به يكي از اين چند مشترك مثلا adsl بدن و بقيه ندن چون كايل اصلي بين اين چند نفر مشتركه
اين مشكل شما تنها نيست خيلي ها از جمله خود من هم همين مشكل را داشتم تا اينكه يك شكايت تنظيم كردم و به بازرسي مخابرات دادم كه من پول يك خط رو دادم ولي بجاي يك خط تلفن مجزا به من يك خط تلفن با كابل مشترك فروختن البته اونها هم بي اطلاع نبودن و من تنها كسي هم نبودم كه اين مشكلو داشتم اما با دادو بي داد در نتيجه بعد از دو هفته پيگيري براي من از داخل كافو و از درون يك پست ديگه يك كابل جدا كشيدن و همه مشكلات حل شد
دقیقا حرف شما صحیحه
منم این مشکلو داشتم که حدود یک ماه با مخابرات منطقمون درگیر بودم البته چون این قضیه سراسری و در کل کشور هست همه مراجع میدونن مخابرات بیشتر از حد ظرفیتش و به همین صورتی که فرمودید خط میفروشه واسه همین از طریق شکایت بجایی نمیرسید .
اما شخصا بعد از یک ماه هر روز صبح ساعت 9 مخابرات حاضری میزدم و کلی داد و بیداد خط و از کافو در آوردند و adsl پانژه شد

iman
April 9th, 2010, 05:21
سلام

میدان شهدا،

و الان تقزیبا دو ماهی میشه این وایمکس را استفاده میکنیم ، نمیگم خیلی بد هستش ، اما حداقل قابل مقایسه با ADSL نیست البته ما 128 استفاده میکنیم،

پیگری و ساپورتشون هم واقعا ضعیفه،

روی نقشه سرویس ایرانسل دیدم شهدا که خوبه. پس وای به حال خاقانی.....

اما کلا آقای رجبی میخوام بدونم وقتی نیستیم پای سیستم ثابت کار راه بنداز هست یا نه واسه لپ تاپ

Mohsen Rajabi
April 9th, 2010, 10:31
روی نقشه سرویس ایرانسل دیدم شهدا که خوبه. پس وای به حال خاقانی.....

اما کلا آقای رجبی میخوام بدونم وقتی نیستیم پای سیستم ثابت کار راه بنداز هست یا نه واسه لپ تاپ

سلام
از لحاظ کار راه بندازی که آره :) خوبه ، به پای سرعت adsl نمیزسه اما از دیل آپ خیلی خیلی بهتره
اما این مودم ها را میخواهی چه کار کنی آقا ایمان، خیلی مودم هاش ضایع هستند برای بیرون
من اطلاعاتم در مورد مودم های لپ تاپ و جواب دادن با ایرانسل دقیق نیست اما فکر کنم آن مدل لپ تاپ هایی که مودم وایمکس دارند در حال حاضر توسط وایمکس ایرانسل ساپورت نمی شوند.

md-
April 9th, 2010, 13:36
با سلام
من هم یک ماهه از وایمکس استفاده میکنم سئوالی که برام پیش اومده اینه که اگه یک ماه تمام کانکت باشیم و متاتریدر باز باشه و مثلا یک اکسپرت رو روش بزاریم چند گیگا استفاده میشه

masoud123
April 9th, 2010, 14:01
با سلام
من هم یک ماهه از وایمکس استفاده میکنم سئوالی که برام پیش اومده اینه که اگه یک ماه تمام کانکت باشیم و متاتریدر باز باشه و مثلا یک اکسپرت رو روش بزاریم چند گیگا استفاده میشه

سلام

اگر فقط همین چیزی که گفتی باشه و مثلا دانلود نداشته باشی یا فیلم آنلاین نگاه نکنی، حتی به 2 گیگ هم نمیرسه.

:blush:

amin233
April 9th, 2010, 16:37
سلام
دوستان من نیاز به یک اینترنت همراه دارم .
چه پیشنهادی برای بنده دارید؟
ممنون

با سلام

از بسته هاي افزايشي gprs ايرانسل استفاده كني بسيار عاليه
عالي بودن به اين كه سيار است و سرعتش هم مثل ديال آپ است (برا متا تريد عاليه)
قيمتش هم نسبت به كيلوباتي اش خيلي مناسبه

برا اطلاعات بيشتر بورو به قسمت gprs سايت ايرانسل

موفق باشيد

M.Safaei
April 9th, 2010, 19:10
سلام دوستان

یه مدل گوشی htc وجود داره که وایمکس داره و ویندوز موبایل نیز هست ایا با اون و با استفاده از وایمکس ایرانسل می شه به اینترنت وصل شد؟

اینم مدل گوشیه
[Only registered and activated users can see links]

jafar jafari
April 9th, 2010, 20:40
با سلام

از بسته هاي افزايشي gprs ايرانسل استفاده كني بسيار عاليه
عالي بودن به اين كه سيار است و سرعتش هم مثل ديال آپ است (برا متا تريد عاليه)
قيمتش هم نسبت به كيلوباتي اش خيلي مناسبه

برا اطلاعات بيشتر بورو به قسمت gprs سايت ايرانسل

موفق باشيد
سلام دوست من
پیشنهادت واقعا عالیه.
فقط میشه یکم بیشتر در موردش توضیح بدی؟ مثلا از نظر اینکه آیا با گوشی به لب تاپ وصل میشه،چه نوع گوشی برای این کار بهتره، هزینه ها ، امکانات ، محدودیتها و...
ممنون

mrm2007
April 9th, 2010, 21:44
سلام دوستان

یه مدل گوشی htc وجود داره که وایمکس داره و ویندوز موبایل نیز هست ایا با اون و با استفاده از وایمکس ایرانسل می شه به اینترنت وصل شد؟

اینم مدل گوشیه
[Only registered and activated users can see links]


باسلام

این مدل گوشی در ایران موجود نیست. ظاهرا فقط برای بازارهای هدف خاصی (روسیه و ...) ساخته شده.

در مورد وصل شدنش هم باید ایرانسل براتون وصل کنه چون مودمهای وایمکس مثل کارت شبکه دارای mac address هست (یک چیزی دقیقا مثل IMEI درموبایل) که منحصر بفرده و باید در شبکه اونها رجیستر بشه و چون ایرنسل هم از فروختن مودمها هم درآمد داره بنابراین بعید میدونم که همچین کاری بکنه حتی اگه از نظر منفی مشکلی نباشه.

baghery
April 9th, 2010, 22:09
سلام
دوستان کسی میدونه وایمکس توی کدوم شهرها ارائه میشه؟

iman
April 9th, 2010, 22:57
ایرانسل در فاز نخست، این خدمات را در 7 شهر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، اهواز و کرج ارائه خواهد نمود.

amin233
April 10th, 2010, 01:12
سلام دوست من
پیشنهادت واقعا عالیه.
فقط میشه یکم بیشتر در موردش توضیح بدی؟ مثلا از نظر اینکه آیا با گوشی به لب تاپ وصل میشه،چه نوع گوشی برای این کار بهتره، هزینه ها ، امکانات ، محدودیتها و...
ممنون

با سلام
بله ولي مطلب مربوط به اين تاپيك نميشه

دوست عزيز گوشيه ها w810 , K750 برا اين كار عاليه
يك سرچ كوچك بزن اتصال w810 به كامپيوتر -يا- اتصال gprs به كامپوتر .كلي مطلب گيرت مياد
بصورت مفصل
ولي برا اين كار يك سيم كارت ايرانسل (ترجيحا پيام رسان) و يك گوشي يا پي سي پاكت و برا اتصالش هم ميتوني با كابل يو اس بي وصل بشي هم ميتوني يك بلوتوس 4 هزار تونماني بخري و با بولوتوس موبايلت به كامپيوتر وصلش كني
خيلي راحته
من الان محل كارم برا اتصال متا تريد از همين روش استفاده ميكنم (بسته افزايشي يادت نره خيلي به صرفه تره
اما يادت باشه برا باز كردن صفحه وب زياد به صرفه نيست مگه اون سايت بصورت wap باشه يعني به جاي www بزني wap و اون سايت با حجم ديتاي كمتري باز ميشه
مي توني رو گوگل امتحان كني .متوجه ميشي

بازم سوالي بود در خدمتم
ببخشيد مطلب با موضوع تاپيك همخوني نداشت

-در مورد وايمكس تا چند ماهي ديگه بهتر ميشه مثل اول هاي همين gprs بود كه افتضاح بود ولي الان خيلي خوبه
تو ده كوره ما بصورت خوب ميده البته ديتا

باي باي

ممنون

ehsanshok
April 10th, 2010, 03:31
سلام. حالا که تاپیک رو منحرف کردین بزارید منم سوال خودم رو بپرسم. البته بحث دیجیتال و بدون سیم بود دیدم میشه چسبوند.
از عزیزان کسی با این گیرنده های دیجیتال تلوبزیونی -که توی تهران و کرج و بعضی جاهای دیگه راه اندازی شده- کار کرده یا نه؟
توی لینک زیر -که امیدوارم بعنوان تبلیغ حساب نشه- یه مدل کامپیوتریش هم زده که با پرت یو.اس.بی وصل میشه. من میخوام بخرم. اگه کسی استفاده کرده محبت کنه راهنمایی کنه که آنتن دهی و کیفیت و محدوده و این حرفا.... چطور بوده؟
USB DVB- T ([Only registered and activated users can see links])

mavi_love
April 10th, 2010, 11:01
سلام
دوستان من نیاز به یک اینترنت همراه دارم .
چه پیشنهادی برای بنده دارید؟
ممنون

دوست عزيز من خودم براي اين منظور از يه پاکت پي سي htc hd و اينترنت ايرانسل استفاده ميکنم مشکل من رو که حل کرده

iman
April 10th, 2010, 21:25
سلام. حالا که تاپیک رو منحرف کردین بزارید منم سوال خودم رو بپرسم. البته بحث دیجیتال و بدون سیم بود دیدم میشه چسبوند.
از عزیزان کسی با این گیرنده های دیجیتال تلوبزیونی -که توی تهران و کرج و بعضی جاهای دیگه راه اندازی شده- کار کرده یا نه؟
توی لینک زیر -که امیدوارم بعنوان تبلیغ حساب نشه- یه مدل کامپیوتریش هم زده که با پرت یو.اس.بی وصل میشه. من میخوام بخرم. اگه کسی استفاده کرده محبت کنه راهنمایی کنه که آنتن دهی و کیفیت و محدوده و این حرفا.... چطور بوده؟
USB DVB- T ([Only registered and activated users can see links])

من کیفیتشو نمدونم اما تو فروشگا ههای اینترنتی دیدم 10 تومن ارزون تر از این یادم نیست کجا

reza1982
April 12th, 2010, 01:46
تازه‌هاي وب و اينترنت؛
اينترنت 100 مگابيتي به عربستان رسيد

خبرگزاري فارس: اپراتور سعودي STC يك شبكه فيبر نوري به وجود آورده تا مشتركانش در آينده نه چندان دور بتوانند با سرعت 100 مگابيت در ثانيه به اينترنت متصل شوند.

به گزارش فارس به نقل از آي تي پي، اين شبكه فعلا در بخش هايي از شهرهاي رياض، جده، دمام و مدينه منوره راه اندازي شده است.
ارائه خدمات اينترنتي با چنين سرعت سرسام آوري در خاورميانه براي اولين بار صورت مي گيرد و براي راه اندازي امكانات فني سرويس مذكور شركت هايي مانند Alcatel-Lucent، Ericsson، Huawei ، Fujitsu با اپراتور سعودي همكاري كرده اند.
با راه اندازي اين شبكه ارائه خدماتي همچون تلويزيون اينترنتي، ويديو كنفرانس هاي سه بعدي، اجراي بازي هاي آنلاين و سرويس هاي مدرن آموزش الكترونيك به سادگي ممكن خواهد شد.
همچنين ارائه خدمات امنيت از راه دور و كلود كامپيوتينگ بر مبناي اين سرويس ممكن است.
انتظار مي رود با راه اندازي اين سرويس فو ق سريع ديگر اپراتورهاي سعودي نيز خدمات پرسرعت مشابهي ارائه دهند. هم اكنون ضريب نفوذ تلفن همراه در عربستان 177 درصد است.
انتهاي پيام/ح
[Only registered and activated users can see links]

ahvaz-forex
April 12th, 2010, 17:52
با سلام خدمت تمامی دوستان سایت بی نظیر سرمایه


با توجه به اینکه خودم در شرکت ایرانسل فعال هستم . وایمکس از این شرکت نیز گرفتم که پس از اذیت کردن بسیار زیاد تا نصب کردن آن بعد بسیار اذیت کردن برای فعال سازی آن پس آن متوجه شدم که سرعت بسیار افتضاحی دارد بنده سریعا در خواست پس دادن آن را کردم در سال 89 بعد این شرکت به من گفت که تا 15 روز دیگه میان هم مودم رو ازت میگیرن و هم پول به حساب شما واریز میشه الان هم شده برج 1 سال 90 هنوز نیومدن مودم رو بگیرن نه پولم رو بهم دادن در کل پیشنهاد میکنم به طرف شرکت ایرانسل نروید یا صبر کنید تا وقتی خدمات خوبی وارد کردند با صبر کنید تا بگویند مودم ایرانسل یکی بخر دو تا ببر :laugh:

niki
April 14th, 2010, 20:10
سلام
در نقشه پوشش شبكه وايمكس در تهران
دو رنگ قرمز و زرد استفاده شده است بدون هيچ توضيحي
سوال : آيا مناطقي كه زرد هستند در نقطه كور قرار دارند ( بدون پوشش )
يا اينكه پوشش دارند اما ضعيف و بايد از مودم فضاي باز استفاده نمائيم؟

متشكرم

iman
April 15th, 2010, 04:08
من که رنگ قرمزی تو نقشه هیچ شهری ندیدم؟!!!
رنگ زرد هم مناطقی هست که تحت پوشش فعلی وایمکس ایرانسل هست.

[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

kazhic
April 17th, 2010, 20:56
سرعتش خيلي پايين است و زياد قطع مي شود.

Narges SHiraz
May 6th, 2010, 00:37
سلام دوستان
من يك هفته اي مي شه وايمكس گرفتم.خيلي هم راضيم.هم سرعتش خوبه و قطع هم نمي شه.
فقط تنها ايرادي كه مي شه گفت اينه كه هر وقت كامپيوتر يا مودم رو خاموش كردي بايذ ذوباره log inكني كه قلقل خاصي داره و زود دستتون مياد.
خلاصه من خيلي راضيم و چه پتيباني شبانه روزي عالي داره
منتظر خدمات بيشتر و بهترشون هستيم.

teamnet
May 6th, 2010, 01:08
آقا من مودم وايمكس رو مي فروشم هر كي خواست پي ام بده ...

washington
May 6th, 2010, 17:59
جمع هزینه ها چقدر میشه؟

teamnet
May 8th, 2010, 09:27
جمع هزینه ها چقدر میشه؟


قيمت جديدش رو من نمي دونم اما مال من كلا 140 تومان در اومد در ضمن ميگن سه روزه اما 14 روز طول كشيدش ...

ولي من ماله خودم رو هركي بخواهد 24 ساعته تحويلش مي دم . :cool:

niki
May 10th, 2010, 20:01
سلام
دوستان اين وايمكس
اعتباري اش بهتر است ا دائمي
در دائمي يك مبلغ اضافه از شما مي گيرد آن چيست ؟ اين جداي از مبلغ وديعه ماهيانه است

خودم فكر ميكنم اعتباري ارزانتر باشد

آنتن دهي آن چطور است
من ميدان آرژانتين - ميدان كتابي در ميرداماد - مجيديه و تهرانپارس را منظورم است

متشكرم

iman
May 27th, 2010, 03:01
از تاریخ 18 اردیبهشت سال جاری ایرانسل فاز دوم سرویس وایمکس رو به بهره برداری رسوند. با این تفاسیر پهنای بیشتری از نقشه هر شهر رو ساپورت میکنه اما باید دید کیفیتشم فرقی کرده؟

ضمنا شرکت مخابرات سیار اصفهان اسپادان شروع به ارایه سرویس وایمکس کرده و در فاز اول در شهر اصفهان سرویس میده . کسی اگه از کیفیتش نسبت به ایرانسل خبر داره لطفا بگه.

با توجه به اینکه شرکت اسپادان چند سالی هست در اصفهان داره سرویس تلفن همراه میده از نظر پوشش فکر کنم بهنر از ایرانسل باشه اما هنوز کسی رو ندیدم باهاش وایمکس داشته باشه که از کیفیتش بپرسم

teamnet
May 27th, 2010, 10:54
سلام
دوستان اين وايمكس
اعتباري اش بهتر است ا دائمي
در دائمي يك مبلغ اضافه از شما مي گيرد آن چيست ؟ اين جداي از مبلغ وديعه ماهيانه است

خودم فكر ميكنم اعتباري ارزانتر باشد

آنتن دهي آن چطور است
من ميدان آرژانتين - ميدان كتابي در ميرداماد - مجيديه و تهرانپارس را منظورم است

متشكرم


دوست عزيزم توجه كن :‌

اولا ADSL خيلي بهتر از وايمكس در جريان باش اگه دستت به ADSL نمي رسه برو سراغش .

هر چي طبقه ات بالاتر باشه آنتن هم بهتر داري مگر مودم فضاي باز داشته باشي كه كلا بالا نصب ميشه

يكي از مزيت اش اينه كه مثلا مي خواي بري خونه عمه ات مي توني با خودت ببري اش .

بدي اش اينه كه الان همه 128 مي دن اما سرعتش خيلي بالاتر از 128 هست ولي ايرانسل فيكس همون 128 و 1 كيلوبايت هم بالاتر نميره مگر سرويس بالاترش رو بگيري .

البته قابل توجه كه براي تريد و ااينا 128 جواب ميده .

كلا بعد سفارش حداقل 10 روز الافي تا بيارن اگه خيلي خوش شانس باشي يك هفته ايي دستته .

در ضمن كاري به چيزي نداره دقيقا 30 هرماه يايد پولش و بدي چه وسط ماه خريده باشي چه اول ماه

اعتباريش و دائمي اش فقط قيمتي فرق ميكنه اگه دانلود نداري اعتباري بخر .

بازم سئوالي داشتي من در خدمتم .

KAMRUN
May 29th, 2010, 16:33
سلام دوست عزیز
بدلیل اینکه وایمکس کلیه مناطق رو نمیتونه بصورت یکپارچه سرویس بده ، در هر دفتر خدمات ارتباطی یک نقشه از کل شهر نصب شده که وضعیت وایمکس در نقاط مختلف را با رنگ مشخص کرده است که نقاط سبز رنگ بهترین آنتن دهی را دارند که با رنگ سبز رنگ مشخص شده اند