PDA

View Full Version : پذيره نويسي ليزينگ رازي: فقط يك روز

داتيكي
October 6th, 2004, 03:22
سلام به دوستان و كارشناسان عزيز.
امروز سه‌شنبه ۱۴ مهر آگهي پذيره نويسي ليزينگ رازي در دنياي اقتصاد منتشر شد. به اين شرح كه فردا (همين فردا يعني فاصله يك روز از چاپ آگهي) سهام ليزينگ رازي پذيره نويسي مي‌شود. آنهم فقط در شعبه سعادت آباد بانك پارسيان. و فقط براي يك روز!!!
عجيب نيست؟ من تا به حال نديده بودم.
براي اطلاع دوستان در اين پذيره نويسي سرمايه شركت يك ميليارد ريال اعلام شده كه ۵۱٪ آن را موسسين نقد‌ پرداخت كرده‌اند. طبق آگهي اگر سهامي هم باقي ماند، خود آقايان موسس م‌توانند خريداري كنند.
موسسين هم شامل: كريم مسعود تقي گنجي- سعيد تقي گنجي - محمد رضا تقي گنجي - ماشالله تقي گنجي مي‌باشند. يعني همه خويشاوند نزديك.

با توجه به مخفي كاري ، يا حداقل كم سر و صدايي اين پذيره نويسي و مدت كوتاه آن ، نظر دوستان كارشناس در اين باره چيه؟ من فكر مي‌كنم از اون سهامي از آب در بياد كه در درازمدت، يا حتي ميان مدت خيلي خوب از آب در بياد و بازده چند صد درصدي بده.

داتيكي
October 6th, 2004, 14:48
الان ساعت ۱۳:۴۵ است. من صبح زود براي پذيره نويسي اين سهام رفتم پارسيان سعادت آباد و برخلاف پيش بيني‌ام كه بدون زحمت چنداني خريد خواهم كرد، با صف وحشتناكي مواجه شدم. نوبت ۳۲۷ به من رسيد!!! در حالي كه از ۱۰۰ ميليون تومان سرمايه، ۵۱ ميليون آن را موسسين نقد‌آ پرداخت كرده بودند و تنها ۴۹ ميليون تومان را مي‌شد پذيره نويسي كرد. يعني فقط ۴۹ نفر!!! البته در آگهي ذكر شده بود كه در صورت پذيره نويسي بيش از سرمايه امكان افزايش سرمايه، با حفظ ۵۱٪ موسسين وجود دارد، اما با توجه به بند دوم و اينكه اگر موسسين راغب به افزايش نباشند، پول پذيره نويسي را ظرف ۳۰ روز پس خواهند دارد، و با توجه به اينكه اينهمه آدم تا آخر ايستادند و پذيره نويسي كردند، من از ترس خوابيدن پول براي يك ماه منصرف شدم.
ولي تعجب كردم كه چطور اينهمه آدم در ظرف يك روز تصميم خريد گرفتند هيچ، تازه چك رمزدار هم تهيه كردند!! آخه پارسيان چك پول هم قبول نمي‌كنه. فقط پول نقد يا چك رمزدار. خلاصه به من نرسيد، ولي فكر مي‌كنم در آينده نزديك از سهمهاي خوب بشه