PDA

View Full Version : کسب و کارهای اینترنتی


Gh.Saeadian
December 31st, 2009, 01:33
سلام
بعد از ایجاد تاپیک کسب و کارهای خانگی که دوستان علیرغم خواهش اولیه و البته بر حسب علاقه و اطلاعاتی که در زمینه های اینترنتی داشتن اقدام به درج پستهای خارج از روال اون تاپیک نمودن ، تعدادی از این عزیزان خواهان بحث و گفتگو روی این قضیه بودن که منجر به ایجاد این تاپیک شد.
اما از آنجایی که قطعاً سر و کله لینکها و سایتهای مختلف در این تاپیک پیدا میشه بر آن شدیم بصورت موازی تاپیک آگهی کسب و کارهای اینترنتی هم ایجاد کرده تا بلافاصله پست تبلیغاتی مفید!!! منتقل بشه.
از طرفی هرچند شخصاً تجربه کار و آشنایی با اکثر سیستمهای کسب درآمد از اینترنت (از جمله PTC ، Surf ، HYIP Randomize ، MLM و ...) را دارم و می تونم در گزارش پستهای نامربوط با مدیر تالار همکاری کنم اما در این راه دوستانی هم که به پستهای مشکوک برخورد می کنن سریع اونو گزارش داده تا خدای نکرده باعث انحراف کار این تاپیک و حتی تاپیک آگهی نشه.
لطفاً در این تاپیک هم بدون ذکر هیچگونه اسم و لینکی فقط به معرفی سیستمهایی بپردازید که واقعاً ارزش صرف وقت و حتی هزینه رو داشته باشن. چون هرچند خدا رو شکر الان کمتر کسی پیدا میشه که از وضعیت سایتهای بیهوده مورد اشاره مطلع نباشه ولی ممکنه افرادی که تازه با برخی موارد آشنا میشن بخوان خودشون اون کار رو تجربه کنن که خب نتیجه مشخصه دیگه.
همینجا هم ذکر این نکته ضروریه که بهیچوجه فریب تبلیغاتی که از طروق مختلف انجام میشه نخورده و ابتدا حتماً با کسانی که تجربیاتی در این زمینه دارن مشورت کرده تا خود عبرت دیگران نشوید. انشاله
بعنوان نمونه من یکی از اینگونه فعالیتها رو اینجا معرفی کرده و در قسمت آگهی نیز دوستان می تونن پیگیر مسائل عملی اون باشن.
با تشکر
موفق باشید

Gh.Saeadian
December 31st, 2009, 01:40
سلام
اولین موضوعی که میشه بهش پرداخت تجارت دامنه است.
بدون هیچگونه مقدمه ای چند متن از منابع مختلف درج می کنم که بیشتر با این کار آشنا بشید. (عدم درج منبع نیز رعایت مقررات سایت بوده که شائبه تبلیغات منتفی بشه.)

دامین چیست؟
"دامین" domain همان عبارت کوتاهی است، که به واسطه آن می‌توان به سایتهای مختلف دست یافت. در واقع "دامین" یک شناسه اینترنتی است، که شامل دو بخش کلی می‌باشد: پسوند دامین و نام دامین. برای مثال "Ezbuy.ir"
پسوند‌های دامین به دو صورت کلی هستند: پسوندهای بین المللی و پسوندهای کشوری. پسوندهای کشوری مانند (ir,se,ae,de,jp) در بر گیرنده نام کشور خاصی هستند. برخی از این پسوند ها معرف فعالیتهای حوزه مشخصی هستند. برای مثال پسوند mobi مربوط به مطالب موبایل است و یا پسوند biz که مربوط به مسایل کسب و کار business و امور مالی است. البته این دسته بندی دلیل فنی ندارد و تنها یک قرارداد نانوشته برای دسته بندی کاربردی است.برای مثال می‌توان روی یک دامین با پسوند Mobi سایتی مربوط به فیلم و سینما داشت و یا در دامین de که مخفف Dutch یعنی کشور "آلمان" است، سایتی به زبان فارسی و مربوط به ایران داشت.
در این میان پسوندهایی مانند com, net, org, info به دلیل کثرت استعمال در همه موضوعات به پسوندهایی عمومی تبدیل شده‌اند و محدودیت خاصی از نظر کشوری و موضوعی ندارند. این آمار تعداد دامین‌های ثبت شده با پر کاربردترین پسوندها در دنیا را نشان می دهد:
.com 68,960,000
.net 9,898,000
.org 5,848,000
.info 4,800,000
.biz 1,737,000
.us 1,250,000
در این میان پسوندهای ملی ایران 58 هزار است. البته این آمارها تقریبی هستند.

تجارت دامین
امروزه داشتن یک وب سایت یکی از لازمه های کسب و کار جهانی است. تجربه نشان داده است، که دیگر نه فقط شهرت "برند" های صاحب وب‌سایت،‌ بلکه خود نام دامین نیز تأثیر به سزایی در موفقیت تجاری یک وب سایت دارد. یک دامین جذاب که به خوبی در خاطر کاربر می نشیند، بی تردید می‌تواند تأثیر به سزایی در بالا بردن بازدید کننده های سایت و به اصطلاح ترافیک سایت داشته باشد.از این رو کسب و کار در فضای مجازی وارد عرصه تازه ای شد.در تجارت دامین به کسانی که کارشان خرید و فروش دامین است، "دامینر"( (domainer گفته می‌شود. کسب درآمد از دنیای دامین‌ها امروزه به یک شغل کامل تبدیل شده است و بسیاری از وب‌سایت‌ها فقط به همین کار مشغولند. می‌توان به وب‌سایت‌های بزرگی مانند: buydomains.com , sedo.com , moniker.com, afternic.com
اشاره کرد،که تنها به خرید و فروش دامین می پردازند. برای مثال سایت "sedo.com" بیش از ۷ میلیون دامین قابل فروش در خود دارد. قیمت برخی دامین های فروخته شده عبارتند از:
Vodka.com 3,000,000 $
Mobiletones.com 60,000 $
Credit.info 36,000 $
Makkah.com 25,000 $
Bestseller.de 14,500 $
Myfilmlist.com 160$
در لیست فوق سعی شده است، از محدوده‌های قیمت های مختلف استفاده شود. لازم به ذکر است دامین‌های سه حرفی com. بسیار کمیاب هستند و در برخی حراجی‌ها با قیمتی بین ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار به فروش می‌رسند.

چگونه می توان وارد تجارت دامین شد؟
پیش از هر چیز باید در نظر داشت، که تجارت دامین یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است. منتظر سود آنی نباشید. در عین حال تجربه نشان داده که با درایت می توان در این بازار درآمد خوبی داشت. معمولاً دامین ها به دلایل مختلفی قیمت پیدا می کنند. یکی اینکه دارای معنی یا مفهوم خاص هستند، مثل ""Jahaz.ir و یا اینکه مشابه نام های مشهور هستند. این مشابهت گاهی املایی است، مثل " gogle.com" که خود به خود نام موتور جستجوی مشهور را تداعی می کند. گاهی دامین ها به دلیل مشابهت مفهومی با یک برند یا سازمان پر مخاطب ارزش پیدا می کنند. مثل saderbank.com, saderatbank.com, banksaderat.com که همگی مضمون یکسانی دارند. اسامی مربوط به رویدادها یا وقایع خاص نیز قیمت پیدا می کنند. برای مثال دامین" fifa2002" مربوط به جام‌جهانی، ارزش بالایی داشت. پس از مطرح شدن ایده وب2 دامین های مرتبط با آن مثل web2, web20 با قیمت های بالا خرید و فروش شد. همچنین دامین‌هایی که موعد تمدید آنها به سر آمده است و صاحب آنها احتمالاً فراموش کرده آنها را تمدید کند، از بازار خوبی برای فروش مجدد برخوردارند.
یکی از راه ها نیز ثبت دامین و بعد ‌پیاده‌سازی سایت روی آن و پس از مدتی فروش سرقفلی آن سایت است. البته ممکن است مبلغ یک دامین آنقدر بالا باشد، که نتوان آنرا خرید. در این صورت می توان آنرا با یک قیمت توافقی به صورت ماهیانه یا سالیانه اجاره کرد. در واقع اگر بخواهیم دامینر ها را با جهان واقعی مقایسه کنیم، چیزی شبیه معاملات املاک در فضای مجازی است. بعضی سایتها هستند، که کار این بنگاه ها را انجام می دهند. مثلsedo.com و afternic.com که روزانه میلیونها دلار گردش مالی از راه خرید و فروش دامین نصیبشان می‌شود. روال کار این بنگاه ها به این صورت است، که دامین ها را برای فروش روی این "هاست" ها (host) به اصطلاح پارک می کنند. این کار علاوه بر ارائه دامین برای فروش مزایای دیگری نیز برای وب سایتها دارد و آن کسب درآمد از طریق گرفتن آگهی برای صفحه اول سایت است. شرکت‌های بسیاری از جمله گوگل و یاهو سرویسهای تبلیغاتی خاصی را بر روی وب‌سایت‌ها ارایه می‌دهند و از این طریق به عنوان واسطه‌ای بین آگهی‌دهندگان و آگهی‌شوندگان عمل می‌کنند. برای مثال در صورتی که شما یکی از سرویس‌های آگهی گوگل را بر روی وب‌سایت خود قرار دهید، گوگل با تشخیص محتوای سایت شما آگهی مرتبط با موضوع وب‌سایت شما را نمایش می‌دهد، که این امر باعث بالا رفتن تعداد کلیک‌های روی آن آگهی و در نتیجه افزایش درآمد حاصل از ارایه آگهی‌ها می‌شود.

به طور کلی برای ورود به تجارت دامین باید این مسائل را در نظر گرفت:

۱- معرفی به سایت‌های معتبر فروش دامین: دامین را برای فروش باید به این وب سایتها معرفی کرد. با این کار دامین‌ها وارد بازار می شوند.

۲- پارک دامین
الف) اختصاص ۵ مگابایت فضا جهت استفاده از صفحه معرفی و قسمت آمارگیری.
ب) قراردادن ای میل پیش‌فرض برای در دسترس مخاطبین بودن.( [Only registered and activated users can see links])
۳- قراردادن تبلیغات مرتبط بر روی صفحه.

۴- ارایه آمار جامع هر دامین.

۵- تعریف کلمات کلیدی ویژه هر دامین و معرفی آنها به دایرکتوری‌های بزرگ وب جهت بهبود رتبه در موتورهای جستجو.

۶- پشتیبانی یکساله از هاست و دامین.

کلیه فضاهای پارک ارایه شده، هیچ تفاوتی با فضای ۵ مگابایت عادی شرکت ندارند و کلیه امکانات آنها یکسان می‌باشد. (به ازای هر یک ساعت قطعی پیش‌بینی نشده سرور یک روز میزبانی رایگان صورت می‌گیرد).

Gh.Saeadian
December 31st, 2009, 01:48
1- توسط جایگزین کردن حرف یا حروف اول یک کلمه ، دامنه‌های تجاری بسازید.
۲- کاری را که هرگز به آن فکر نکرده‌اید به خاطر داشتن دامنه‌ی آن شروع نکنید ، می‌توانید دامنه را زمانی که آماده بودید انتخاب کنید.
۳- تا جایی که می توانید از "خط فاصله" استفاده نکنید.
۴- آیا دامنه در هر دو شکل (با حروف بزرگ و با حروف کوچک) زیباست؟
۵- قبل از ثبت دامنه ، آن را با صدای بلند بگویید ، آیا تلفظ آن از پشت تلفن ساده است؟
۶- در مورد واژه‌ها و عبارات جدید اطلاعات کسب کنید و دامنه‌های مرتبط با آن‌ها را ثبت نمایید.
۷- وقتی که حالت طبیعی ندارید ، دامنه را ثبت نکنید!
۸- سعی کنید دامنه را کوتاه انتخاب کنید. به دنبال کلمات کلیدی نباشید.
۹- از بخش "کلمات کلیدی گوگل ادوردز" برای یافتن کلیدواژه‌های برتر درباره موضوع مورد نظر خود استفاده نمائید.
۱۰- دامنه خود را با یک TLD مناسب هم‌خوان سازید.
۱۱- اگر شما به زبان خارجی صحبت نمی‌کنید به این معنا نیست که هیچ‌کس در دنیا نیز صحبت نمی‌کند.
۱۲- در لیست دامنه‌های منقضی شده جستجو کنید.
۱۳- نشانه‌ی خوبی است اگر تبلیغ کنندگان(PayPerClick) PPC دقیقاً بر روی همان عباراتی پیشنهاد دهند که دامنه‌ی شما را تشکیل می‌دهند.
۱۴- تعداد زیادی دامنه را یکباره ثبت نکنید. (زمان تمدید را تصور کنید!)
۱۵- خود را محدود کنید. هرچیزی که به نظرتان خوب رسید راثبت نکنید ، فقط آن‌هایی که بهترین هستند را انتخاب کنید. فروش دامنه به آنراحتی که به نظر می‌رسد نیست ، حتی برای کسانی از ما که موفقیت‌هاییداشته‌ایم. دامنه‌های محجوب در میان میلیون‌ها دامنه موجود کم می‌شوند.
۱۶- اگر تمام تحقیقات حاکی از آنند که می‌توانید یکدامنه را به قیمت خاصی بفروشید از اینکه در ابتدای زمان پیشنهاددهیپیشنهادها بسیار کم‌ترند نگران نشوید و صبور باشید.
۱۷- در میان انواع دامنه‌ها به دنبال آن‌هایی باشید کهبرایتان مناسب‌ترند ، چه دامنه‌های.comکه قابلیت تجاری شدن دارند ، چهکلمات کلیدی ccTLD و یا چیزی بین این دو.
۱۸- اگر تصمیم گرفتید که دامنه‌ی خود را در سایت‌هایفروش دامنه به حالت ویژه درآورید ، مطمئن شوید که آن دامنه با ارزش است بااین وجود به راحتی پیدا نمی‌شود. تعداد بازدیدِ بهترین دامنه‌های لیستشده‌ی خود را نگاه کنید ، یکی از آن‌ها که کمترین بازدید را دارد انتخاب وآن را ویژه کنید.
۱۹- زمانی که دریافتید ، بینش کافی درباره‌ی "نام‌هایدامنه با کیفیت بالا (x,xxx$) یا بیشتر" پیدا کردید و متوجه شدید که یکیاز آنها را در اختیار دارید سعی کنید آن‌ها را در ویترین سایت‌هایی قراردهید که برای فروش گذاشته‌اید ، با این کار ترافیک زیادی به صورت مجانی بهدامنه‌های لیست شده‌ی خود آورده‌اید.
۲۰- سعی کنید دامنه‌ها را به استفاده‌کنندگان نهایی (کاربران انتهایی) بفروشید. فروختن به واسطه‌ها (reseller) همیشه بهترینراه برای فروش دامنه به قیمت بالا نیست.
21- جهت کشف معانی اضافی برای یک دامنه از جستجوگرهای سرنام (مخفف چند کلمه) استفاده کنید.
۲۲- دومین هک اگر درست و هوشمندانه استفاده و با پسوند درست سازگار گردد ، می‌تواند ارزش بیشتری به دامنه‌ی شما
بدهد.
۲۳- با خرید دامنه‌های دارای علامت تجاری(trademark) شما خود را در معرض خطر قرار داده‌اید و آماده باشید که هر لحظه
آن را از دست بدهید.
۲۴- سعی کنید به جای ثبت ۱۰ دامنه ، با همان پول یک دامنه‌ی خوب بخرید.
۲۵- اگر لازم بود آمادگی رها کردن داشته باشید.
۲۶- بیشتر از آن مقداری که می‌توانید سرمایه‌گذاری نکنید.
۲۷- این کار را ، شغل اصلی خود قرار ندهید.
۲۸- وقتی با کسی شریک می‌شوید قرارداد کتبی بنویسید. بدون در نظر گرفتن ارتباط خود با دیگران ، مفاد قرارداد را شفاف بنویسید.اگر قراردادی نمی‌نویسید حداقل ایمیل‌ها و محتوای گفتگوهای چت و غیره راذخیره کنید.
۲۹- تا زمانی که وجه دامنه‌ی فروخته شده را نگرفته‌اید ، دامنه را انتقال ندهید.
۳۰- اگر نامی پیدا کردید که آزاد بود بررسی کنید و ببینید که آیا حالت جمع یا مفرد آن هم آزاد است یا نه.
۳۱- اگر نامی پیدا کردید که آزاد بود بررسی کنید و ببینید که آیا اسامی مشابه آن وجود دارد یا خیر.
۳۲- از یک فروشی که انجام می‌دهید بیشتر از چند ثانیهاحساس پشیمانی نکنید. اگر بعد از فروش نتیجه گرفتید که ممکن بود کسی بیشترپول ‌دهد ، فرض کنید که این کار را کرده‌اید که درس خوبی یاد بگیرید.
۳۳- از کسانی که بیشتر از شما می‌دانند سوال کنید و به جواب آن‌ها اعتماد نمایید.
۳۴- دامنه‌ای نخرید که قصدی برای تمدید آن ندارید.
۳۵- برای خودتان برنامه داشته باشید و از آن پیروی کنید.
۳۶- قیمت را طوری بگویید که جای چانه زدن داشته باشد.
۳۷- روی آن دسته از دامنه‌هایی که تجربه کافی ندارید پول زیاد هزینه نکنید.
۳۸- به قیمت‌های تخمینی توسط سایت‌ها اعتماد نکنید.
۳۹- به خاطر داشته باشید که از کدهای تخفیف برای ثبت یا تمدید استفاده کنید. این کار مقدار زیادی از پول شما را حفظ خواهد کرد
۴۰- بررسی کنید که نام در لیست سیاه نباشد.
۴۱- بر روی آینده سرمایه‌گذاری کنید ، گذشته قبلاً خریداری شده‌ است.
۴۲- انتخاب یک دامنه جذاب از یک فهرست ، بسیار ساده‌تر از خلق آن است.
۴۳- اگر مایلید دامنه‌های زیادی را به نام خودتان ثبت کنید یک حساب ریسلر باز کنید تا هزینه کمتری برای هر دامنه بپردازید.
۴۴- برای شکار دامنه‌های با ارزش ، از نرم‌افزارهای جستجوی دامنه استفاده کنید.
۴۵- اگر به دامنه‌ای علاقه‌مندید که احتمال می‌دهید بهزودی آزاد شود ، با صاحب آن تماس گرفته پیشنهاد خود را مطرح کنید زیرا اگردامنه آزاد شود ممکن است مجبور به پرداخت مبلغ بسیار بالایی شوید.
۴۶- برای خودتان یک دوست دومینر قابل اطمینانپیدا کنید و در مورد دامنه‌هایی که مایل به خریدشان هستید با وی مشورت کنید.
۴۷- در namepros.com و DnForum عضو شوید.
۴۸- وجود کلمه "فوق‌العاده (premium)" ، در عنوان تاپیک فروش یک دامنه لزوماً به معنای فوق‌العاده بودن آن دامنه نیست.
۴۹- برای بررسی دامنه‌های خودتان (تغییرات DNS، نقل و انتقالات ، قفل‌ها و …) و همچ‌نین دامنه‌های مورد علاقه‌تان از یکمانیتور دامنهاستفاده کنید.
۵۰- هرگز دامنه‌ای را در آخر شب معامله نکنید زیرا صبح حتماً از کارتان پشیمان می‌شوید!

Gh.Saeadian
December 31st, 2009, 01:53
۵۱- اگر می‌خواهید وب‌سایتی بسازید نام مورد نظر را باتمام پسوندهای موجود ثبت کنید. در غیر این صورت ممکن است بعدها مجبور شویدبرای هر دامنه حداقل ۱۰۰ دلار بپردازید.
۵۲- ارزان‌ترین همیشه بهترین نیست زیرا ممکن است یکثبت‌کننده‌ی دامنه ، هزینه‌هایی که در سایر ثبت‌کننده‌ها مجانی هستند رامخفی کرده باشد و در زمان خرید آن هزینه‌ها را از شما دریافت نماید.
۵۳- اگر دامنه‌ای دارید که با یک نام تجاری مرتبط است بهشرکت مورد نظر پیشنهاد فروش ندهید چرا که چنین کاری آن شرکت را مطمئنمی‌سازد که شما دامنه را با قصد سوءاستفاده ثبت کرده‌اید.
۵۴- از ماشینWayback برای مشاهده نسخه‌های قدیمی وب‌سایت‌های موجود بر روی یک دامنه استفاده کنید. به این روش ممکن است اطلاعات مفید زیادی به‌دست آورید.
۵۵- قبل از گرفتن یک دامنه بررسی کنید که آیاسایر پسوندهای آن قبلاً گرفته شده‌اند یا خیر.
۵۶- برای مخفی کردن اطلاعات تماستان از "مخفی کننده اطلاعات تماس (Whois name protection) " استفاده کنید زیرا در غیر این صورت این اطلاعات در اختیار همه قرار می‌گیرد.
۵۷- زمانی که منتظر آزاد شدن یک دامنه هستید ، وضعیت آنرا در ثبت‌کننده‌های مختلف چک کنید. گاهی ممکن است در حالی که سایرثبت‌کننده‌ها دامنه‌ای را آزاد می‌دانند ، یک ثبت‌کننده آن را هنوزگرفته ‌شده بداند.
۵۸- برای ارسال ایمیل به خریداران احتمالی ابتدا پیاممورد نظر را در یک پردازشگر متن مثل(MS Word) نوشته ، آن را ویرایش نمودهو در نهایت در برنامه ایمیل خود کپی کنید. در غیر این صورت احتمال دارد بهاشتباه و در شرایطی که پیامتان هنوز نیمه تمام است بر روی دکمه ارسال کلیککنید!
۵۹- اگر یک دامنه را ثبت کردید سعی نکنید برای به‌دستآوردن یک سود جزئی آن را به سرعت بفروشید. برای مدتی (حداقل یک یا دوهفته) آن را پارک کنید. ممکن است در این مدت ترافیک دامنه و در نتیجه قیمتآن افزایش یابد.
۶۰- از کسانی که به شما کمک می‌کنند به نوعیتشکر کنید. مثلاً اگر کسی در مورد موجود بودن یک دامنه به شما اطلاع داد و شما آندامنه را ثبت کردید با دادن پول واقعی یا امتیاز در تالارهای ذکر شده و … کار او را جبران کنید. ۶۱- سیستم‌های آنلاین تخمین قیمت رایگان اغلب ارزیابی‌های غیر دقیق (اصولاً بیشتر) از قیمت دامنه‌ها ارائه می‌دهند.
۶۲- بعضی مواقع زمانی که به آزاد شدن یک دامنه نزدیکمی‌شویم بهتر است به طور مستقیم با صاحب آن تماس بگیرید و دامنه را بخریدزیرا در غیر این صورت در اغلب موارد دامنه وارد حراجی می‌شود تا بهبالاترین پیشنهاد فروخته شود.
۶۳- اگر تجربه طراحی گرافیکی دارید ساختلوگوبرای دامنه‌هایی که قصد فروششان را دارید می‌تواند به خریداران ایده‌ای کلی درباره دامنه داده ، شانس فروش را افزایش دهد.
۶۴- هنگام پاسخ دادن به پیشنهادهایی که در sedo.com دریافت می‌کنید اسیر طمع نشوید و روی کارتان کاملاً فکر کنید.
۶۵- اگر دامنه شما در فهرست GreatDomains.com قرار گیرد تا ۶ ماه نمی‌توانید آن را در هیچ جای دیگری بفروشید.
۶۶- اگر قصد شما از خرید یک دامنه تنها فروش آن است دقتکنید که اطلاعات تماستان (whois) کاملاً صحیح و به روز باشد تا خریدارانبتوانند سریع و آسان با شما ارتباط برقرار کنند.
۶۷- در تمدید کردن دامنه‌هایتان مصمم باشید و این کار رابه تأخیر نیندازید. در صورت امکان همه دامنه‌هایتان را نزد یک ثبت‌کنندهجمع کنید تا پیگیری آنها آسان‌تر باشد.
۶۸- از دامنه‌های مرتبط با حوادث روز دوری کنید. اخبار امروز ، دامنه‌های به درد نخور سال آینده خواهد بود!
۶۹- دامنه‌ی شما به اندازه‌ای که کسی حاضر استبپردازدارزش دارد نه به اندازه‌ای که شخص دیگریمی‌گوید.
۷۰- تمام دامنه‌های خود را به طمع به دست آوردن پولبیشتر نگه ندارید زیرا تمدید کردن آن‌ها در هر سال هزینه زیادی به شماتحمیل خواهد کرد. به جای این کار چند دامنه باارزش را نگه دارید و بقیه رابا قیمتی مناسب (کمتر از آنچه حساب کرده بودید) بفروشید.
۷۱- وقتی ۱۰ دامنه را به قیمت هر یک ۵۰ دلار می‌فروشیدبه جای خرید ۵۰ دامنه نامرغوب ، از کل ۵۰۰ دلار برای خرید یک دامنه خوباستفاده کنید.
۷۲- تمام هزینه‌ها ، اعم از ثبت ، تمدید ، دستمزد واسطه‌ها (broker fees)، خرید نرم‌افزار ، هزینه‌های انتقال ، هزینه‌های whois privacy و … ، را در نظر بگیرید زیرا در غیر این صورت ، حتی با وجود فروشتعدادی از دامنه‌هایتان ، در طولانی مدت پول از دست خواهید داد.
۷۳- حدود ۲۰ درصد از دامنه‌های خود را دوباره پارک کنید.بعضی دامنه‌ها در جای دیگر وضعیت بهتری خواهند داشت فقط باید به آنهازمان بدهید.
۷۴- به یاد داشته باشید که کاربران انتهایی یا صاحبان شرکت‌ها ضرورتاً طرز فکری مشابه یکدومینرندارند.
۷۵- کنفرانس‌های مرتبط با دامنه مکان‌هایی بسیار مناسببرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعت دامنه و برقراری ارتباط با سایرصاحبان دامنه و شرکت‌ها هستند. کنفرانس‌های [Only registered and activated users can see links]برایدامنه ، [Only registered and activated users can see links] برای ترافیک و میزگرد [Only registered and activated users can see links] پیشنهاد می‌شوند.
۷۶- به خوانا بودن نام دامنه دقت کنید. (مثلاً coollinks به اندازه coolsites خوانا نیست) ضمناً اطمینان حاصل کنید که کلمه اول ودوم به راحتی قابل تشخیص باشند (مثلاً gamershell را می‌توان به دو صورتخواند gamer shell یا gamers hell ؟؟؟)
۷۷- از دامنه‌هایی که با معانی منفی مرتبطند بپرهیزید.
۷۸- زمانی که دامنه‌ای ثبت می‌کنید سعی کنید دامنه‌هایی که به طور مشابه خوانده می‌شوند را نیز ثبت کنید.
۷۹- سعی کنید از سرویس‌های گروگذاری وجه استفاده کنید خصوصاً برای خرید و فروش دامنه‌های گران‌قیمت.
۸۰- بهترین دامنه‌هایتان را برای فروش در امضای خود در تالارهای مربوط به دامنه قرار دهید.
۸۱- تا می‌توانید بخوانید. بدون داشتن دانش کافی درمورد آخرین اخبار یا اطلاعات فروش ، نمی‌توانید بفهمید چه دامنه‌هایی ارزشگرفتن دارند و به این شکل همیشه یک قدم از سایرین عقب خواهید بود. سعیکنید پیش‌بینی کنید چه اتفاقاتی رخ خواهد داد تا بتوانید از سایر دومینرهاجلو بزنید.
۸۲- هرجا ترافیک باشد پول هم هست. (فرانک شیلینگ)
۸۳- سعی کنید تاریخ تمدید دامنه‌هایتان تا حد ممکن از همفاصله داشته باشند. واقعاً ناراحت کننده است که به دلیل تمرکز همه‌یتاریخ‌ها در یک ماه ، تمدید یک دامنه را فراموش کنید و به راحتی آن را ازدست بدهید.
۸۴- از پذیرفتن ریسک‌های حساب شده نهراسید.
۸۵- در مورد موقعیت‌هایی که از دست می‌دهید بیش از اندازه عصبانی نشوید ، بلکه از آن‌ها درس بگیرید.
۸۶- کیفیت را بخرید نه کمیت (تعداد کم دامنه با کیفیت بالا ، نه تعداد زیاد دامنه با کیفیت پایین)
۸۷- یک بایگانی کامل داشته باشید.
۸۸- "طول" نام دامنه شما چه قدر طولانی است؟ دامنه‌های یک کلمه‌ای اصولاً سریعتر و گرانتر از دامنه‌های دو کلمه‌ای فروخته می‌شوند.
۸۹- "تلفظآسان" آیا نام دامنه‌ی شما به راحتی تلفظ می‌شود یا خواندنش دشوار است؟
۹۰- "به یاد ماندنی" نامدامنه تا چه حد به خاطر سپردنی است؟ یک نام به یاد ماندنی اغلب بدون"-" است و از یک کلمه و یا دو کلمه‌ی کاملاً متناسب تشکیل شده است. از اعداددوری کنید ، خصوصاً استفاده‌ از اعداد به جای حروف برای شکل دادن کلمات. نامی که تلفظ آسان داشته باشد به یاد ماندنی هم خواهد بود.

Gh.Saeadian
December 31st, 2009, 01:55
۹۱- "قابلیت تبدیل به نام تجاری" آیا یک شرکت می‌تواندکالا یا وبسایتی حول این نام ارائه کند؟ نام‌های به یاد ماندنی اصولاًقابلیت تبدیل به نام تجاری را نیز دارا هستند.
۹۲- "زمان صرفی"از ابزاریمانند Wordtracker برای اطمینان از صحیح بودن زمان صرفی دامنه استفادهکنید. Wordtrackerهمچنین می‌تواند به شما نشان دهد که آیا اسم در حالتمفرد پرطرفدار است یا در حالت جمع.
۹۳- پیش از خرید دامنه از USPTO.gov برای بررسی آنکه آیا نام تجاری (trademark) به این نام وجود دارد یا نه استفاده کنید.
۹۴- از یک قانون ۱/۱۰/۳۰ برای دامنه‌های .com، .netو.info استفاده کنید. بدین معنا که اول سعی کنید قیمت نسبی یک دامنه.com راتعیین کنید ، سپس حدود ۱۰% از ارزش آن را به عنوان ماکسیمم ارزش دامنه.net و یک سوم این مقدار (یعنی در واقع یک سی‌ام دامنه.com را به دامنه.info نسبت دهید.) این مبالغ باید ماکسیمم پولی باشد که بابت هر یک از دامنه‌هامی‌پردازید.
۹۵- "بازار مصرف" دقیقاً چهکسی قرار است این دامنه را از شما بخرد؟ اگر این دامنه یک نام عمومی.com و یا به فرم LLL.com باشد خب نیازی به نگرانی نیست اما در غیر این صورت؟؟؟واضح است که هرچه بازار مصرف بزرگتر بهتر!
۹۶- "ترافیک" بدون ترافیک یعنی بدون پول! به همین سادگی!
۹۷- برای آینده برنامه‌ریزی کنید. از آنجا که نمی‌توانید آینده را پیش‌بینی کنید سرمایه‌گذاری‌هایتان را به خوبی محصور کنید!
۹۸- خرید و فروش دامنه می‌تواند اعتیادآور باشد. برای خودتان حدودی تعیین کنید.
۹۹- اگر به نظرتان ثبت دامنه و صرف ۸ دلار کار کمهزینه‌ای است بدانید که این مبالغ روی هم جمع می‌شوند. خصوصاً زمانی که بخواهید دامنه‌ها را تمدید کنید.

homa110
January 1st, 2010, 21:08
با سلام خدمت دوست گرامی

نظرتون درباره سایتهای پی پر کلیک چیست؟ نظرتان در باره برنامه های affiliate , associate program چیست ؟ نظرتان درباره وضعیت خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت در ایران چیست؟ ببخشید طولانی شد

roman82
January 2nd, 2010, 19:59
با سلام خدمت دوست گرامی

نظرتون درباره سایتهای پی پر کلیک چیست؟ نظرتان در باره برنامه های affiliate , associate program چیست ؟ نظرتان درباره وضعیت خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت در ایران چیست؟ ببخشید طولانی شد

با اجازه جناب Gh.Saeadian

در مورد سایتهای پی پر کلیک تجربه به من نشون داده که اکثرا دروغه
من خودم 5سال پیش اولین بار با پی پر کلیک آشنا شدم ومدتی هم در سایتهای مختلف فعالیت کردم اما هیچ دریافتی نداشتم وبا اکثر دوستان مطلع هم در باره این موضوع تحقیق کردم متوجه شدم که به غیر از برخی سایتها
که اونهم برای ساکنین ایران نیست بقیه دروغه

البته جناب Gh.Saeadian در این مورد قطعا صاحبنظر هستند

reyhan
January 3rd, 2010, 14:42
آقای ساعدیان دامین های خوب ایرانی رو بعضی از شرکتهای خارجی خریده اند، اونا مگه فارسی بلدند؟ یا اینکه کارمند ایرانی دارند؟
ضمنا شما الان تا حالا چقدر سود کردید از این طریق؟ ببخشید اگر خصوصی است نگید.
ممنونم

Gh.Saeadian
January 3rd, 2010, 17:29
آقای ساعدیان دامین های خوب ایرانی رو بعضی از شرکتهای خارجی خریده اند، اونا مگه فارسی بلدند؟ یا اینکه کارمند ایرانی دارند؟
ضمنا شما الان تا حالا چقدر سود کردید از این طریق؟ ببخشید اگر خصوصی است نگید.
ممنونم

سلام
چون دامینرهای زیادی در اینترنت وجود دارن ، برخی از اونها بهرحال اهداف اینچنینی رو در نظر گرفته و اقدام به ثبت دامنه های مناسب ملیتهای مختلف می کنن و چیز عجیبی نیست.
اما در مورد خودم فکر کنم عرض کردم که اولاً تا حالا 30 دامین شخصی ثبت کردم که برای تک تک اونها برنامه دارم و همون روزی هم که این تاپیک رو باز کردم به نیت شرکت در بحث تجارت دامین 6 دامنه رو ثبت کردم که هنوز چند روز هم از اون نمیگذره که بخوام بفکر فروشش باشم.
در واقع پیشنهاد تجارت دامین رو فقط برای شروع کار تاپیک مطرح کرده و هدف خاصی رو دنبال نکردم.
با اینکار خواستم اگر دوستان مایل هستن بطور گروهی و در غیر اینصورت بطور شخصی اقدام به ثبت دامنه هایی کنن که بعداً بتونن اونها رو بفروشن. البته اینکار هم مثل تمام کارهای دیگه احتیاج به تجربه و تخصص داره و جز در موارد تصادفی و شانسی کسی نمیتونه موفق بشه.
با تشکر
موفق باشید
ارادتمند شما سعید یان

NoName
January 4th, 2010, 09:26
با سلام خدمت دوست گرامی

نظرتون درباره سایتهای پی پر کلیک چیست؟ نظرتان در باره برنامه های affiliate , associate program چیست ؟ نظرتان درباره وضعیت خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت در ایران چیست؟ ببخشید طولانی شد

سایت های PPC به نحوی که دوستان عضو می شن و روزانه میرن و روی لینک ها کلیک می کنن درآمدش زیاد دلچسب نیست
اما اگه فکر خلاقی داشته باشین و بتونین سایت(هایی) با ترافیک نسبتا خوب روزانه ایجاد کنین می تونین از تبلیغات PPC گوگول درآمد خوبی کسب کنید
البته محتوای سایت نباید فارسی باشه :cry:

خرید و فروش اینترنتی فعلا توی قسمت فروش فیلم و موسیقی خوب فعال هستش و توی بخش ارائه خدمات
از طریق اینترنت هنوز لنگش وجود داره
البته با صحبت های وزیر که تازگیا انجام دادن و گفتن که بانک های اینترنتی
به زودی پا به عرصه اینترنت ایران خواهند گذاشت

asal.sunny
February 25th, 2010, 16:15
تاپیک جالبیه برای دوستانی که تازه وارد تجارت الکترونیک میشن
از دوستان عزیز بابت راهنماییاشون تشکر میکنم

alijob444
February 26th, 2010, 01:40
در مورد سایتهای کلیکی اغلبا دروغ هست ولی بعضی سایتها پرداخت دارن که باید آدم دمارش در بیاد تا بتونید پول در بیارید سایتهای هایپ هم متاسفانه بیشتر اول پول میدن بعدا نمیدن که البته نا گفته نماند که هایپ تخصص میخواد که بتونی اسکم رو از غیر اسکم تشخیص بدی اصولا باید سرور سایت دامین سایت و غیره رو ریز بینانه بررسی کنی مانیتورینگ ها قالبا پول میگیرن و سایت هایپ رو بر میدارن غیر اسکم نشون میدن پس اصلا پیشنهاد نمیشه که طرف سایتهایی اینچنینی برید نوع دیگری از در آمد هست که واقعا سود بالایی داره و حتی گاها از فارکس هم بیشتر میشه در آورد اونم این هست که توی کارهای مشارکت در فروش نه نوع ایرانی بلکه خارجی با سایتهایی مثل سونی و غیره کار کنی که با کمی تبلیغاتی به در آمد بسیار خوبی خواهید رسید البته سایتهایی مثل آمازون هم مشارکت در فروش دارند که میتونید ازش استفاده کنید کلا به دوستان روش آخر رو پیشنهاد میکنم

Captive
February 26th, 2010, 15:46
در مورد سایتهای کلیکی اغلبا دروغ هست ولی بعضی سایتها پرداخت دارن که باید آدم دمارش در بیاد تا بتونید پول در بیارید سایتهای هایپ هم متاسفانه بیشتر اول پول میدن بعدا نمیدن که البته نا گفته نماند که هایپ تخصص میخواد که بتونی اسکم رو از غیر اسکم تشخیص بدی اصولا باید سرور سایت دامین سایت و غیره رو ریز بینانه بررسی کنی مانیتورینگ ها قالبا پول میگیرن و سایت هایپ رو بر میدارن غیر اسکم نشون میدن پس اصلا پیشنهاد نمیشه که طرف سایتهایی اینچنینی برید نوع دیگری از در آمد هست که واقعا سود بالایی داره و حتی گاها از فارکس هم بیشتر میشه در آورد اونم این هست که توی کارهای مشارکت در فروش نه نوع ایرانی بلکه خارجی با سایتهایی مثل سونی و غیره کار کنی که با کمی تبلیغاتی به در آمد بسیار خوبی خواهید رسید البته سایتهایی مثل آمازون هم مشارکت در فروش دارند که میتونید ازش استفاده کنید کلا به دوستان روش آخر رو پیشنهاد میکنم

سلام

بعضی از موارد رو درست گفتید ..

اول در مورد سایت های کلیکی باید بگم که فقط سایت هایی میتونن پرداخت داشته باشند که به ازای هر کلیک 1 الی 2 سنت بدهند نه 10 دلار :laugh: و متاسفانه هم خیلی از ایرانی ها رو شما میبینید که توی همچین سایت هایی فعالیت میکنند ، و کلکی هم که میزنن این هست که میاد مینیمم پرداخت رو مثلا میزارن 20 هزار دلار که شما باید چند ماهی کار کنی تا به این حد برسی... و بد تر از اون اینکه دوستان اصلا هیچ تحقیقی در مورد اینگونه سایت ها انجام نمیدند و حتی توی گوگل هم نمیرن که ببینند دیگرا کاربران در مورد این سایت چی گفتند.

در مورد هایپ هم فقط یک توضیح میتونم بدم اونم اینکه :

HYIP is a game , if you know how to play , you will win , if not you will lose.

alijob444
February 26th, 2010, 16:19
سلام

بعضی از موارد رو درست گفتید ..

اول در مورد سایت های کلیکی باید بگم که فقط سایت هایی میتونن پرداخت داشته باشند که به ازای هر کلیک 1 الی 2 سنت بدهند نه 10 دلار :laugh: و متاسفانه هم خیلی از ایرانی ها رو شما میبینید که توی همچین سایت هایی فعالیت میکنند ، و کلکی هم که میزنن این هست که میاد مینیمم پرداخت رو مثلا میزارن 20 هزار دلار که شما باید چند ماهی کار کنی تا به این حد برسی... و بد تر از اون اینکه دوستان اصلا هیچ تحقیقی در مورد اینگونه سایت ها انجام نمیدند و حتی توی گوگل هم نمیرن که ببینند دیگرا کاربران در مورد این سایت چی گفتند.

در مورد هایپ هم فقط یک توضیح میتونم بدم اونم اینکه :

HYIP is a game , if you know how to play , you will win , if not you will lose.

دقیقا دوست عزیز ولی الان رو نمیدونم یک سال پیش سایت نئو باکس تو کلیکی ها حرف اول رو میزد حتی میشد زیر مجموعه هم کرایه کرد و از این راه خیلیها در آمد کسب میکردند توی هایپها هم الان جنیوس داره حرف اول رو میزنه که توی یک بازه زمانی 256 روزه اگر اشتباه نکنم پول رو ده برابر بهت تحویل میده که الان معتبر ترین هست ولی چیزی که مهمه اینه که بالاخره هر کدام از اینها راهشون رو میکشن و میرن و ما میمونیم و اندر خم یک کوچه راستی شهر آهنی عزیر شما میتونی واسه من یه اکانت پی پال رو وریفای کنی چون یه زمانی تو این کارها بودی

Captive
February 26th, 2010, 16:43
دقیقا دوست عزیز ولی الان رو نمیدونم یک سال پیش سایت نئو باکس تو کلیکی ها حرف اول رو میزد حتی میشد زیر مجموعه هم کرایه کرد و از این راه خیلیها در آمد کسب میکردند توی هایپها هم الان جنیوس داره حرف اول رو میزنه که توی یک بازه زمانی 256 روزه اگر اشتباه نکنم پول رو ده برابر بهت تحویل میده که الان معتبر ترین هست ولی چیزی که مهمه اینه که بالاخره هر کدام از اینها راهشون رو میکشن و میرن و ما میمونیم و اندر خم یک کوچه راستی شهر آهنی عزیر شما میتونی واسه من یه اکانت پی پال رو وریفای کنی چون یه زمانی تو این کارها بودی

ee لو رفتم؟ :دی

کاملا درسته ، البته نئوباکس هم هنوز داره کار میکنه و پرداخت هارو Instant انجام میده /.

در مورد وریفای کردن هم والا قبلا حساب آلرت پی وریفای میکردم ، هیچوقت پی پل وریفای نمیکردم و وریفای کردن پی پل هم اصلا مهم نیست ، مهم اینه که وقتی لیمیت شد ، شما بتونی مدارک ارائه بدی که حساب رو Unlimit کنه و گرنه پولتون میپره..

ZIGZAG
March 1st, 2010, 18:21
سلام دوستان

سوالی داشتم این فروشگاه های اینترنتی که مرتب می گن بیان کسب در آمد کنید از طریق لینک و بنر گذاشتن از سایت ما توی وب سایت یا وبلاگتون ...می خواستم ببینم کسب در آمد از این طریق واقعا میشه اصلا این فروشگاه ها در آمدی هم دارند ؟ :huh:((به شخصه به غیر از سی دی حاضر نمی شم جنس دیگری خرید کنم مگر این که از نزدیک از صحت آن مطمئن بشم شاید این عادت بد ما ایرانی ها باشه که اطمینان کاری به هم دیگر نداریم :nervous:!!))

Captive
March 1st, 2010, 18:51
سلام دوستان

سوالی داشتم این فروشگاه های اینترنتی که مرتب می گن بیان کسب در آمد کنید از طریق لینک و بنر گذاشتن از سایت ما توی وب سایت یا وبلاگتون ...می خواستم ببینم کسب در آمد از این طریق واقعا میشه اصلا این فروشگاه ها در آمدی هم دارند ؟ :huh:((به شخصه به غیر از سی دی حاضر نمی شم جنس دیگری خرید کنم مگر این که از نزدیک از صحت آن مطمئن بشم شاید این عادت بد ما ایرانی ها باشه که اطمینان کاری به هم دیگر نداریم :nervous:!!))

سلام

ببینید معمولا فروشگاهایی که خوب تبلیغ کنند و محصولاتشون متنوع باشه در آمد خوبی دارند ، میانگین ماهانه بین 1 الی 3 میلیون ! اما مشکل اساسی که الان هست اینه که ، کلی زحمت میکشی ، خرج میکنی ، یه نفر میاد اون دکمه رو میزنه و سایت ( فروشگاه ِ ) ف*ل*ر میشه.. :(

ZIGZAG
March 1st, 2010, 20:10
آیا باز هم از دوستانی هستند که اطلاعات بیشتری درباره فروشگاه های اینترنتی درحال حاضر در ایران بدهند؟؟

moha
March 2nd, 2010, 08:17
سلام سلام
فروشگاههای اینترنتی الان به صورت فله ایی دارن فیل می شن
بعضی از فروشگاهها میرن پیش سایتهایی میگن برای ما مشتری بفرست بهت پول میدیم
اون سایتهای کلیکی هم به وب مسترها پول میدن بابت هر کلیک
حدودا 30-50 تومن(در حالت استاندارد)
مثل oxinads . com و صدها سایت دیگه که البته بعضی کلاهبردارن و وقتی حسابت به حداقل پرداختی رسید دودر می کنن
بعضی ها هم میگن این سایتهای مشهور هم کلاه میزارن و تعداد کلیک ها رو کمتر می شمارن
کاملا هم معلوم نیست

به صورت متوسط 1-3 درصد افراد روی این تبلیغات کلیک می کنن-به موارد مختلفی بستگی داره ممکنه حتی یک درصد هم کلیک نکنن-
اگر یکی به بار کلیک کرد تا یک روز کلیکش دیگه قابل قبول نیست پس اگر روزانه 3هزار نفر بازدید بکنن حدود 60*40=2400 تومن در روز

البته رسیدن به سه هزار نفر در روز خیلی هم اسون نیست و خیلی هم سخت نیست.
اما بهتر از این -اگر بشه سایت رو برد زیر دویست سایت ایران یه موسساتی بهت تبلیغ میدن که برای هر بازدید مثلا پنج ریال تا یک ریال میشه

شدیدا هم به محتوی سایت بستگی داره
مثلا تبلیغ در یک سایتی مانند تابناک بسیار گرانتر از تبلیغ در بلاگفا هست

کلا کار کم دردسری نیست...
اگر بخای سایت بزنی و درست و حسابی کار کنی باید:
1- علمشو یاد بگیری از html و php یا asp.net بگیر تا ستاپ سرور(در اینده و یا حتی بالا اوردن سایت روی vps) و seo و ....
2-یه عالمه زمان برای سرچ و پیدا کردن مطالب و تبادل لینک و ...
3-در اکثر سرویس ها باید وقت بزاری دائم سایت رو اپدیت نگه داری -مثل فروم که باید بالای سرش باشی یا دانلود سرا یا سایت خبر یا ... و یا اینکه سیستم وبلاگدهی یا همچین چیزی باشهweb 2 باشه خودت مطلب ننویسی و راحت باشی و الان زیاد شدن مگر خلاقیت عجیبی بیاری که همه جذب بشن-
4-اگه کارت به سرور بکشه باید حواست باشه کرش نشه لذا دائم باید چکش کنی - البته شرکتهایی هستن پول میگیرن این کار رو می کنن ولی بازم خرج داره
5-این هیلتر کردن هم ممکنه یهو همه رشته هاتو پنبه کنه تا بیای درست کنی میری پایین

کلا دیدین تو این سایتها میگن بیاین فارکس یاد بگیرین بعنوان شغل دوم
طوری تبلیغ می کنن ادم خیال میکنه یه خانوم خانه دار مثلا وقتی داره ماکارونی می پزه حالا میاد یه چندتا دگمه هم میزنه و یه کمک خرجی هم از فارکس میگیره و ....
ولی وقتی توش میایی می بینی خودش یه دنیاست و همین جوری هم نیست

این قضیه سایت هم اینجوریه -البته نه به سختی فارکس-
فروشگاه هم یکی از اشنایان بود توی فروشگاهش گیاهان دارویی می فروخت
همه چی الان به فروش میره
اگر در هر روز از هر استان فقط یه نفر مشتری باشه خیلی میشه
و dvd هم عمده فروشه
الان پست گیر داده به ایران مارکت سنتر و هم ردیف هاش میگه این dvd ها باید کنترل بشن
از منابع موثق شنیدم برای سال جدید هنوز هم قرار دادشو تمدید نمی کنه و یه اطلاعات محرمانه که حاکی از وخیم بودن اوضاست.
خود ایران مارکت رو هم فیل تر کردن

الان ایران مارکت سنتر اومده گفته حتما باید محصولات سمعی بصری مجوز داشته باشن...
گرداب هم قبلا هشدار داده بود ولی معلومه یه مدت دست نگه داشته (...)
کلا کار پر دردسری هست و ممکن هم هست بازارت خوب بگیره اما معلوم نیست یهو فیل تر بشی
کارت هم یه کم بالاتر بره باید تمام وقت در خدمتش باشی تا یه مدت دیگه کم کم به سود مکفی برسه.
فروشگاه اگر سمعی بصری نباشه و کارت بگیره خوبه -حتی پی سی فروم رو به خاطر فروش بازی یه مدت پیش فیل کردن-
توی فروشگاه هم لوازم معمولی با قیمت معمولی نمی فروشن و لواز کمیاب با لوازم عمومی ولی با قیمت پایین می فروشن.
مثلا الان یکی داره عینک برای دیدن فیلم سه بعدی می فروشه و خوبم می فروشه
یکی قهوه جوش می فروشه که بیرون 125 تومن ولی اون 85 می فروشه (حالا نمی دونم این تفاضل قیمت از کجا اومده؟؟)
یک نفر هم فلش 12 تومن بیرون رو می فروشه 8 تومن
خلاصه ممکنه کارت بگیره و خیلی خوب سود کرد ولی باید اون نکات رو هم دید.

----------
خودم هم درگیرش شدم و میخام یه سیستم وبلاگ دهی و پایگاه دانش و سایت موبایل و ... بزنم ولی باید اینو در نظر گرفت که کار زمان بر و پر زحمتیه که البته من میخام سایت رو به جایی برسونم بعد کلا بفروشم و عمده هدف من اینجوری هست.
موفق باشید.

isar
April 6th, 2010, 14:51
سلام

3 سال پیش که گوشی K800 گرفتم، در قسمت اینترنتش یه سایت بود به نام SCOOPT

کارشم این بود که عکسهای ارسالی از طرف شما رو میفروخت و پولش رو 50-50 بین خودش و شما تقسیم میکرد.

امروز بعد از 3 سال چشمم بش خورد و تصمیمن گرفتم اینجا مطرح کنم. شاید کسی پیگیر این موضوع بوده و تجربه داشته باشه.

این سایت رو ببینید [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])


متاسفانه دیگه فعالیت نمیکنند. نمیدونم چرا !!!

اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره ما رو بی بهره نگذاره.

sabbz
April 7th, 2010, 19:34
آژانس Getty Images، يكي از بزرگ‌ترين آژانس‌هاي عكس و فتوژورناليسم جهان آژانس عكس ژورناليسم مردمي Scoopt را كه در گلاسكو واقع بوده و دو سال قبل از سوي اين آژانس خريداري شد تعطيل مي‌كند. به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته سخنگوي Getty Images، سايت Scoopt.com تا شش ماه مارس فعال خواهد بود اما از شش ماه فوريه ديگر هيچ عكس جديدي را نخواهد پذيرفت. تصميم Getty Images براي بستن اين آژانس كه در سال 2007 به مبلغ نامعلومي خريداري شد به‌منظور متمركز شدن توان Getty Images برروي محصولات اصلي در خبر، ورزش و سرگرمي صورت مي‌گيرد.

اما Getty Images كه مقر آن در سياتل، واشنگتن واقع است همچنان برروي تصاوير تهيه شده توسط كاربران عادي علاقه‌مند باقي خواهد ماند. بر اساس پيام ارسال شده در وب‌سايت Scoopt.com، حقوق كليه عكس‌هاي ارسال شده به اين سايت پس از اين كه گالري‌ها در ماه آينده بسته شدند به دارندگان كپي‌رايت برگردانده خواهد شد.
آژانس Scoopt كه در ماه ژوييه سال 2005 راه‌اندازي شد نخستين شركت نوپاي اينترنتي بود كه تصاوير گرفته شده با تلفن همراه و ساير تصاوير تهيه شده توسط كاربران عادي را به فروش گذاشت.
تعطيلي اين سايت چند هفته پس از تعطيلي JPG Magazine صورت مي‌گيرد كه تصاوير تهيه شده توسط عكاسان حرفه‌يي و آماتور را نمايش مي‌داد.

منبع: [Only registered and activated users can see links]

isar
April 7th, 2010, 19:52
آژانس Getty Images، يكي از بزرگ‌ترين آژانس‌هاي عكس و فتوژورناليسم جهان آژانس عكس ژورناليسم مردمي Scoopt را كه در گلاسكو واقع بوده و دو سال قبل از سوي اين آژانس خريداري شد تعطيل مي‌كند. به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته سخنگوي Getty Images، سايت Scoopt.com تا شش ماه مارس فعال خواهد بود اما از شش ماه فوريه ديگر هيچ عكس جديدي را نخواهد پذيرفت. تصميم Getty Images براي بستن اين آژانس كه در سال 2007 به مبلغ نامعلومي خريداري شد به‌منظور متمركز شدن توان Getty Images برروي محصولات اصلي در خبر، ورزش و سرگرمي صورت مي‌گيرد.

اما Getty Images كه مقر آن در سياتل، واشنگتن واقع است همچنان برروي تصاوير تهيه شده توسط كاربران عادي علاقه‌مند باقي خواهد ماند. بر اساس پيام ارسال شده در وب‌سايت Scoopt.com، حقوق كليه عكس‌هاي ارسال شده به اين سايت پس از اين كه گالري‌ها در ماه آينده بسته شدند به دارندگان كپي‌رايت برگردانده خواهد شد.
آژانس Scoopt كه در ماه ژوييه سال 2005 راه‌اندازي شد نخستين شركت نوپاي اينترنتي بود كه تصاوير گرفته شده با تلفن همراه و ساير تصاوير تهيه شده توسط كاربران عادي را به فروش گذاشت.
تعطيلي اين سايت چند هفته پس از تعطيلي JPG Magazine صورت مي‌گيرد كه تصاوير تهيه شده توسط عكاسان حرفه‌يي و آماتور را نمايش مي‌داد.

منبع: [Only registered and activated users can see links]


لطفا یکی از دوستا که انگلیسیش خوبه، یه نگاه به این سایت بندازه.

ببینیم اصلا پول میدن بابت عکسها !

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

kamo
September 27th, 2010, 00:44
خوب شاید این یه کسب و کار اینترنتی نباشه و صد میلیون تومان سر مایه زیادی باشه
حد اقل دیدنش خالی از لطف نیست
همچنین هزینه های اون برای شهر های بزرگی مثل تهران مشهد اصفهان و یا کلا کلان شهر ها توجیه پذیر نباشه
قسمتی از طرح توجیهی (من فقط محاسبات اکسل موجود در فایل اکسل رو گذاشتم )
ساخت یک تالار پذیرایی و در حد هزینه های یک شهر متوسط طراحی شده
(طرف واقعا برا کار محاسبات رو انجام داده نه گرفن وام بانکی
واقعا بازدهی سرمایه در عرض ده ماه عالی هست
Excel -t.xls - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])

Tiesto
April 12th, 2011, 13:40
سلام کسی تا حالا سایت xpango.com رو کار کرده ؟