PDA

View Full Version : کسب و کارهای خانگی

Gh.Saeadian
December 13th, 2009, 18:52
سلام
ابتدا عرض کنم که این تاپیک رو به سفارش یکی از دوستان ایجاد کردم. حالا چرا اینجا؟ ، به دلیل اینکه تالار موضوعات عمومی همچنان تعطیل بوده و موضوع هم ربطی به تالار عمومی فارکس نداشت. از طرفی مسئولیت این تالار هم به عهده دوست عزیزم کسرای بزرگ بوده که خودشون مختار هستن هر تصمیمی رو با مدیریت سایت بگیرن.

حال با توجه به اینکه بحث شغل اول یا جانبی بودن فارکس هم مطرح بوده و برخی از دوستان به علت معضل بیکاری در خانه نشسته و به فارکس مشغول هستن و علاوه بر اینکه اکثراً هم سودی عایدشون نمیشه و از دید خانواده ها هم کار خاصی انجام نداده و واقعاً هم نوعی گیم نت محسوب میشه ، بد نیست برای آشنایی با کسب و کارهای خانگی که در سطح دنیا هم بعنوان یک مبحث علمی به اون نگاه میشه هر کدوم از دوستان اطلاعاتی در مورد مشاغل مختلف دارن اینجا مطرح کرده تا با گفتگو روی اونها ، افرادی که امکانات موردنظر هر شغل رو دارن بتونن بهره لازم رو ببرن.
در همینجا هم خواهش می کنم از معرفی کسب و کارهای اینترنتی که همه ما پیش از فارکس بطور کامل با اونها سروکار داشتیم خودداری کرده و مشاغلی رو هم معرفی کنید که یا تجربه اونو داشتید و یا حداقل اطلاعاتتون در موردش کافی باشه.
من هم در پست بعد یک نمونه رو که از طریق سرج اینترنتی پیدا کردم درج می کنم تا با نحوه معرفی اونهم تا حدودی آشنا بشید.
با تشکر از همه دوستانی که در این زمینه دانسته های خود را به اشتراک میذارن.
موفق باشید

Gh.Saeadian
December 13th, 2009, 18:54
این طرح بخشی از یک طرح جامع کسب و کار خانگی است که کل مجموعه طرح از 100 خط تولید خانگی که هر خط از پنج خانه تشکیل شده است. قابل ذکر است یک خط به تنهائی نیز توسط یک گروه از خانواده ها با تغییرات کوچک در وضعیت منزل مسکونیشان قابل اجرا می باشد.
محصولات تولیدی
1- جوانه تازه 10 تا 20 درصد تولید
2- آرد جوانه بسته بندی شده 30 تا 40 درصد
3- محصولات تکمیلی از آرد ( شکلات ، شیرینی ، غذاهای انرژی زاء ، غذاهای مخصوص ورزشکاران و استفاده در شرایط خاص ، پودرهای مکمل غذائی برای سنین مختلف ، غذاهای رژیمی و...) 30 تا 40 درصد
4- تولید آرد های تخصصی برای صنایع مختلف ( بیسکویت ، کیک ، کلوچه ، ماکاراونی ، رشته سازی و...) 20 تا 30 درصد
تولید نهای مجموعه 250 تن ارد آماده در روز
تعداد فرصت کار 1250 نفر تا 1400 نفر
در هر واحد 2 تا سه نفر میتوانند زندگی و کار کنند .
میزان تولید هر خط 200 تا 300 کیلو در روز
میزان سرمایه ثابت
میزان سرمایه با این فرض گرفته شده است که گروهی بخواهند در یک منطقه روستای از ابتدا یک خط تولید را احداث نمایند. اگر این خط در منازل دایر راه اندازی شود نیاز به سرمایه ثابت تا ۴ میلیون کم می شود
1- زمین 1000 متر 40 میلیون برای 5 واحد و برای هر واحد 8 میلیون
2- ساختمان مسکونی42 متر ( 6 در 7 ) اطاق خواب 16 متر ، سرویس بهداشتی و حمام 4متر
فضای پذیرای و ... 22 متر 10 میلیون
3- ساختمان تولید 32 متر ( 4* 8) 6 میلیون
4- انبار و راهرو ارتباط 6 متر 1 میلیون
5- لوازم تولید هر واحد حدود 3 میلیون
6- فضای سبز دیوار کشی و امتیاز اب و برق 3 میلیون
-------------------------
جمع سرمایه ثابت هر واحد 31 میلیون × 5= 155 میلیون سرمایه مورد نیاز یک خط کامل
میزان سرمایه در گردش( برای یک دوره سه ماه )
برای گندم 18 تن حدود 6 میلیون
لوازم بسته بندی حدود 1 میلیون
هزینه مشارکت هر واحد حدود 10 میلیون
-------------------------
جمع سرمایه در گردش برای 5 واحد = 17 میلیون
پیش بینی فروش برای هر ماه
600 کیلو گندم = 900 کیلو جوانه = هر کیلو 2500 تومان
900× 2500= 2250000 تومان
2400 کیلو ارد هر کیلو 3000 تومان
7200000 تومان
2400 محصول تکمیلی
هر کیلو 3000
7200000
600 فروش به صنایع واسط
2000 تومان
1200000
----------------
17850000 تومان – 5700000= 12150000
-------------------------------------------
زمان بندی راه اندزی کل طرح
سال اول 4 بخش
سال دوم 8 بخش
سال سوم 16 بخش
سال چهارم 32 بخش
سال پنجم 64 بخش
سال ششم 128 بخش تکمیل طرح
-------------------------------------
نقطه سر به سر با قیمت 2000 تومان برای هر یک کیلو 44 کیلو در روز یا 1200 کیلو در ماه میباشد
---------------------------------------------
لوازم مورد نیاز
1- سیستم بوجاری دستی
2- سیستم شستشو هر بار 50 کیلو
3- سینی های خواب
۴- گروس چمبر
۵- خشک کن با ظرفیت ۳۰۰ گیلو
۶- چرخ دستی های حمل سینی هر چرخ دستی 100 کیلو را نگهداری نماید ( 6 چرخ دستی )
۷- لوازم بسته بندی
۸- میکسر و قالب
۹- لوازم جانبی مورد نیاز
وظایف واحد ها
واحد اول - تولید جوانه
شرح وظایف تحویل و وزن گندم اولیه ، تمیز کردن گندم ، شستن و آب زدن ، روی سینی قرار دادن ، سرکشی تا آماده شدن جوانه یک دوره سه روزه
واحد دوم- بسته بندی جوانه آماده و خشک کردن جوانه ها
تحویل گرفتن چرخ دستی های جوانه آماده ، نگهداری اولیه ، بسته بندی جوانه اماده فروش 15درصد جوانه اماده ، قرار دادن سینی ها در خشک کن ، تنظیم خشک کن ، سرکشی و ...
واحد سوم واحد تبدیل جوانه خشک شده به ارد جوانه
تحویل جوانه ، بازبینی و تمیز کردن انتهائی ، اسیاب کردن ، الک کردن و آسیاب مجدد ، ترکیب با مواد افزودنی مجاز و غنی سازی
واحد چهارم - بسته بندی
تحویل کرفتن ارد آماده ، وزن کردن ، بسته بندی آرد ، تاریخ زدن و کنترل نهائی ، بسته بندی محصولات تکمیلی
واحد پنجم - تولید تکمیلی
تولید مکمل غدائی جوانه ، شکلات جوانه ، شکلات عسلی جوانه ، کره جوانه

علی سوندرومی
اختصاصی سایت امن و ایمن
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

isar
December 13th, 2009, 19:31
مثل اینکه باز هم جناب سعیدیان با ایده جدید اومدند ;)

اگر مدیریت محترم زودتر تکلیف این تاپیک رو مشخص کنند ( در مورد امکان حذفش ) بنده هم یک کار خانگی بسیار کم دردسر معرفی میکنم.

خوب تا تکلیف تاپیک مشخص بشه بنده چند کار نیمه خانگی معرفی میکنم که البته هر کدوم شرایط خودش رو میطلبه.

پرورش و فروش حیوانات

این کار بسیار راحته فقط باید شرایطش رو داشته باشید.

حیوانات پیشنهادی بنده جوندگان هستند این حیوانات دوره بارداری بسیار کوتاهی دارند و به شدت تولید مثل میکنند. و برای پرورش خیلی مناسبند.

نمونه های پیشنهادی بنده خرگوش و همستر هستند.

هر جفت خرگوش در سال بیش از 7 بار تولید مثل میکنند که در هر باز بین 6 تا 10 توله به شما هدیه میکنند. تعداد توله ها بستگی به فصل داره . در فصل سرد تعداد کم میشه و در فصل گرم تعداد بیشتر میشه. طبیعتا اگر تعداد ماده ها بیشتر باشه توله ها هم بیشتر میشن :rolleyes:
برای نگه داری این حیوان باید حتما منزلتون حیاط داشته باشه تا براشون لونه درست کنید و دورش رو تور بکشید. تا بچه خرگوشها نتونند بیان بیرون. زیراااااااا غذای لذیذ گربه ها هستند و ...
غذای این حیوان سبزیجات است. کافیه به یک میوه و سبزی فروشی برید و ضایعاتشون رو مجانی بردارید :happy:
هر جفت خرگوش 10000 تومان است. شاید کمتر. ( که بعد از 2 ماه شروع به تولید مثل میکنند. )
با هزینه توری شاید 30000 تومان سرمایه احتیاج داشته باشید. شاید کمتر.

نکته : تشخیص خرگوش نر و ماده کار هر کسی نیست و ممکنه فروشنده هر دو رو نر به شما بده:( که خیلیها این کار رو میکنند.:mad:

بازار فروش این حیوان هم خودتون باید پیدا کنید.
هر بچه خرگوش رو میتونید بین 1000 تا 2500 تومان بفروشید و بالغشون رو بین 2500 تا 5000 تومان. ماده ها رو گرونتر بدید ;)

راستش در مورد همستر اطلاعات زیادی ندارم. چون فقط 1 دونه دارم:blush: اما این حیوان رو میتونید توی منزل در یک آکواریوم هم نگه دارید. البته هزینه آکواریوم گرون در میاد. شاید تا 100000 تومان.
خرگوش و همستر در طول روز فقط در حدود نیم ساعت وقت شما رو میگیرند که اون هم بخاطر تهیه غذاست.

سگ

برای پرورش این حیوان احتیاج به تخصص دارید که زیاد توصیه نمیکنم دنبالش برید.

برای این کار باید منزلتون طوری باشه که صدای سگ همسایه ها و خودتون رو اذیت نکنه.
یک جفت سگ تزئینی غیر اقیم بگیرید که بسته به نوع سگش تقریبا بین 300000 تا 1000000 تومان هستند ( جفت )
سود این کار در سال چند برابر هزینه اولیه شماست.

نکته بسیار مهم : اصولا سگهای خیلی گران قیمت رو اقیم میکنند تا هر کسی نتونه پرورش بده و بفروشه.

پ.ن : کار خانگی اصلی که مد نظرم بود رو آخر شب یا فردا صبح مطرح میکنم که هزینه بسیار پایینی داره. ولی در هر کاری مهم بازار فروشه.

Kasra
December 14th, 2009, 01:22
سلام
ابتدا عرض کنم که این تاپیک رو به سفارش یکی از دوستان ایجاد کردم. حالا چرا اینجا؟ ، به دلیل اینکه تالار موضوعات عمومی همچنان تعطیل بوده و موضوع هم ربطی به تالار عمومی فارکس نداشت. از طرفی مسئولیت این تالار هم به عهده دوست عزیزم کسرای بزرگ بوده که خودشون مختار هستن هر تصمیمی رو با مدیریت سایت بگیرن.

حال با توجه به اینکه بحث شغل اول یا جانبی بودن فارکس هم مطرح بوده و برخی از دوستان به علت معضل بیکاری در خانه نشسته و به فارکس مشغول هستن و علاوه بر اینکه اکثراً هم سودی عایدشون نمیشه و از دید خانواده ها هم کار خاصی انجام نداده و واقعاً هم نوعی گیم نت محسوب میشه ، بد نیست برای آشنایی با کسب و کارهای خانگی که در سطح دنیا هم بعنوان یک مبحث علمی به اون نگاه میشه هر کدوم از دوستان اطلاعاتی در مورد مشاغل مختلف دارن اینجا مطرح کرده تا با گفتگو روی اونها ، افرادی که امکانات موردنظر هر شغل رو دارن بتونن بهره لازم رو ببرن.
در همینجا هم خواهش می کنم از معرفی کسب و کارهای اینترنتی که همه ما پیش از فارکس بطور کامل با اونها سروکار داشتیم خودداری کرده و مشاغلی رو هم معرفی کنید که یا تجربه اونو داشتید و یا حداقل اطلاعاتتون در موردش کافی باشه.
من هم در پست بعد یک نمونه رو که از طریق سرج اینترنتی پیدا کردم درج می کنم تا با نحوه معرفی اونهم تا حدودی آشنا بشید.
با تشکر از همه دوستانی که در این زمینه دانسته های خود را به اشتراک میذارن.
موفق باشید

درود بر جناب سعیدیان

ضمن عرض ادب و احترام ، با اینکه همانطور که اشاره کردید موضوع تاپیک شما ارتباط مستقیمی با فارکس ندارد ولی مطمئنم این تاپیک سود ده تر و کم ریسکتر از هر تاپیک دیگری در این سایت خواهد بود .
با مشورتی که با آقا رضا داشتم تصمیم بر این شد که این تاپیک در همین تالار باقی بماند و از دوستانی که زحمت میکشند و ایده های خود را مطرح می کنند خواهش میکنم از تبلیغات و ارایه هرگونه لینک تبلیغاتی یا معرفی شرکت های هرمی و نتورک مارکتینگ و مشابه آن جدا بپرهیزند و اجازه دهند تاپیک روال مورد نظر جناب سعیدیان را طی کند .
با احترام
کسری

محمد هورزاد
December 14th, 2009, 04:44
سلام به همه

منم یه چند تا کار توی ذهنم هست - خلاصه میگم اگه خوشتون اومد با یه سرچ کوچیک میتونید اطلاعات کاملتری پیدا کنید .

1 - دستگاه قند شکن برقی (کوچکترین سایز که قابل استفاده در خانه باشد)

یک گوشه اتاق خواب جا میگیرد - قیمت دقیق ندارم - میتونید قند کله حدود کیلویی 700 تومان بخرید و پس از شکستن (با دستگاه) حدود کیلویی 850 به مغازه دار بفروشید .

نمونه های بزرگ جای زیادی میگیره و صدای زیادی هم داره - اما کوچکتر هاش نه .

---------------------------------------------------------------------------------------------

2 - پرورش قارچ در منزل - میتونید از یک یا دو کیسه پلاستیکی هم شروع کنید - هیچ جایی هم لازم نداره - بذارید توی حمام (بخار موجود در حمام تاثیر فوق العاده زیادی در رشد قارچ داره)

با خاک پرورش ندید - دردسر و کثیفی داره - با کاه پرورش بدید . تمیز و راحت

-----------------------------------------------------------------------------------

3 - پرورش ماهی های تزئینی در خانه

این دیگه خیلی رایج هست - فقط اگر کمی تخصص پیدا کنید میتونید با زاد و ولد ماهی های گران قیمت سود خوبی داشته باشید .

یک سوم یک اتاق خواب نیز فضا داشته باشید کافیست .

----------------------------------------------------------------------

4 - همه که کامپیوتر و اینترنت دارید - سراغ مشاغل خوب اینترنتی هم برید مثلا خرید و فروش دامنه - تبلیغات (که خودش دنیایی هست) و ...

--------------------------------------------------------

البته به نظر من هیچکدوم از این کارها رو انجام ندین !! روی یک کار تمرکز کنید تا نتیجه بگیرید . البته از طرفی فارکس نیز به هیچ وجه نباید تنها شغل باشه

پ . ن : چقدر نظر ضد و نقیض دادم !!!! نه ؟؟

MEhdi Sobhani
December 16th, 2009, 17:30
با عرض سلام
منم چند تا کار رو که قبلا انجام دادم اینجا معرفی می کنم که البته یه مقداری اینترنتیه .

یه موردش طراحی سایته که در حال حاضر با برنامه های جدیدی که اومده مثل جوملا و همین وی بولتین و . . . دیگه احنیاج به اطلاعات چندانی نداره و مهم سلیقه طرف هست که اگر چند جا سایت خوبی طراحی کنه و یه وبلاگ ساده بدون هزینه هم برای خودش بزنه به مرور مشتری هاش زیاد میشه .

مورد دیگه هم برنامه نویسیه که به دو صورت طرف می تونه ازش کسب در آمد کنه :
یکی اینکه از جاهای مختلف پروژه بگیره و برای اونها انجام بده که این هم بعد از اینکه چند تا کار خب انجام بده بدون هیچ تبلیغی مشتری براش میاد .
روش دوم که اگه بتونه درست انجامش بده سود خیلی خوبی براش داره اینه که یه برنامه کامل در زمینه ای که خودش بهش علاقه داره و اطلاعات کافی هم در موردش داره بنویسه و بعد همراه قفل بده تو بازار که اگه با این روش کارش بگیره سود خیلی خوبی براش داره . اگر هم قفل نذاشت می تونه صلواتی بده تو بازار و بگه هر کی استفاده کرد فلان مقدار پول بریزه به فلان حساب یا وبمانی که البته تو ایران معمولا چیزی گیرش نمیاد .

یه نکته که درباره اینها هست اینه که اگر طرف طراحی و یا برنامه نویسی رو خوب انجام بده کارایی که ارائه می ده مطمئنا خیلی بهتر از برنامه هایی سمبلی هست که در ایران توسط شرکت های کامپیوتری انجام میشه و با این حساب می تونه مطمئن باشه که بدون صرف هیچ هزینه ای و کارهای اداری و ثبت شرکت در صورت انجام درست کار و پیگیری اونها می تونه مشتری ها و درآمد زیادی کسب کنه .

Konjkav
December 23rd, 2009, 11:55
از اونجایی که اکثر بچه های سایت افراد متخصص و تحصیلکرده ای هم هستند. میتونند در رشته خودشون
در صورت امکان محصول یا خدمت ساده ای که سرمایه آنچنانی نخواهد تولید وی ارائه کنند.

بطور مثال (چون تخصص من الکترونیک است) تولید یک محصول الکترونیکی :

1-محصول یا خدمت تکراری : منظورم محصولی است که الان تولید میشود و مشابه دارد. مثل دزدگیر - درب بازکن ریموت- دوربین مداربسته ....
تعمیر تجهیزات الکترونیکی - کالیبراسیون و تنظیم وسایل اندازه گیری

2-محصول یا خدمت نو : محصولی که تا کنون تولید نشده یا حد اقل با مشخصات مطلوب و با قیمت مناسب کمیاب است. و در حال حاظر مورد
نیاز بازار است . شما باید اطراف خودتون را با فراست جستجو کنید و بدنبال ایده بگردید (کافیست تا واقعا بگردید تا بیابید:advise:)
این شرایط امتیاز ایده شما را بالا میبرند:

- هرچه ایده کار تخصصی باشد تا هر ننه قمری نتواند بسمتش برود
- هرچه هزینه کار کمتر و سود آنبیشتر باشد .
- هرچه شما شخصا قابلیتهای مخصوص به این کار را داشته باشید.

من خودم از روش دوم امرار معاش میکنم و درمورد ترید هم خدمتتان بگویم که با سابقه یک سال ونیم ترید هنوز به نقطه ای نرسیدم که بتوانم
روی درآمد آن حساب باز کنم اگرچه خدارو شکر ناراضی هم نیستم!:p

sohrabibroker
December 29th, 2009, 14:05
سلام لینکی که معرفی می کنم برای دانلود pdf فایلهایی برای راه اندازی کسب و کار می باشد که با دانلود این مو ضوعات می توانید ایده های خوب را که در خانه عملی می شوند را به اجرا برسانید حدود 60 فایل pdf برای دانلود موجود می باشد [Only registered and activated users can see links]

Kasra
December 29th, 2009, 14:10
با سلام
طبق درخواست باز کننده تاپیک ، کلیه پست های مربوط به کسب و کارهای اینترنتی و مطالب حاشیه ای حذف شد .
لطفا چنانچه دوست عزیزی قصد دارد مطلبی در مورد کسب و کار های اینترنتی بنویسد ، چنانچه قصد تبلیغات یا معرفی بیزنس های هرمی ، شبکه ای یا کلیکی و .... ندارد ، تاپیکی در این زمینه باز کند و مطالب خود را ارایه کند .

با احترام
کسری

fxpesaran
December 30th, 2009, 16:50
سلام
آیا دوستان کاری رو سراغ دارن که بشه با حداکثر 3 میلیون تومان (اگه یه کم بالا تر باشه اشکال نداره) با اون یه کاری انجام داد و درآمد اون متوسط کمتر از 200 هزار تومان در ماه نباشه .
در ضمن توی منطقه ما موتور سیکلت های خارجی مدل بالا و بدون پلاک وجود داره . آیا من می تونم از این موقعیت استفاده کنم و یک شغلی برای خودم جور کنم . من تا حالا توی محیط فیزیکی معامله نکردم و از تجارت این چنینی سر در نمی آرم . اگر کسی چیزی در این رابطه می دونه لطف کنید ما رو از راهنمایتون بهره مند کنید

isar
December 30th, 2009, 18:59
سلام
آیا دوستان کاری رو سراغ دارن که بشه با حداکثر 3 میلیون تومان (اگه یه کم بالا تر باشه اشکال نداره) با اون یه کاری انجام داد و درآمد اون متوسط کمتر از 200 هزار تومان در ماه نباشه .
در ضمن توی منطقه ما موتور سیکلت های خارجی مدل بالا و بدون پلاک وجود داره . آیا من می تونم از این موقعیت استفاده کنم و یک شغلی برای خودم جور کنم . من تا حالا توی محیط فیزیکی معامله نکردم و از تجارت این چنینی سر در نمی آرم . اگر کسی چیزی در این رابطه می دونه لطف کنید ما رو از راهنمایتون بهره مند کنید

یعنی چی ؟ مثلا میخواین موتورها رو توقیف کنید و بعد پول بگیرید آزاد کنید ؟ ! ( مثل نیروی انتظامی ) ;)

از شوخی گذشته لطفا کمی در مورد این کاری که مد نظرتون هست توضیح بدید.

lastnight19
December 30th, 2009, 20:41
من مدتی پیش یک کتابی رو دانلود کردم که با عنوان 101 internet businesses you can start from home چون به زبان انگلیسی بود و حوصله نداشتم و از همه مهمتر بهانه برای تنبلی زیاد بود نخوندمش، حالا سرفصل ها رو من اینجا قرار می دم اگر کسی خواست می تونم متن انگلیسی سرفصل مربوطه رو هم قرار بدم که اگر دوستان خواستند با هم ترجمه کنیم و شاید به یک نتایجی رسیدیم، بعضی هاش بنظر من عملی می رسه در ضمن اینکه می تون پول ساز هم باشه:
1. Ad Network........................................... ....................................... 18
2. Apartment Locator .................................................. ....................... 21
3. Art Supply Store .................................................. .......................... 23
4. Association Management .................................................. ................ 26
5. Auction Site .................................................. ............................... 29
6. Auto Advice .................................................. ............................... 31
7. Banner Ad Designer .................................................. ...................... 34
8. Beauty Products .................................................. .......................... 36
9. Blog Software/Blog Directory .................................................. ........... 39
10. Bookstore .................................................. ................................ 41
11. Business Opportunity Center .................................................. ......... 44
12. Business Broker............................................ ................................ 46
13. Business Plan Writing Service .................................................. ......... 49
14. Cartoon/Joke Writer .................................................. ................... 52
15. Classified Ads .................................................. ........................... 54
16. Collector Store—Rare Books and Records Finder .................................... 56
17. Commercial Cleaning .................................................. ................... 58
18. Community Events Web Site .................................................. .......... 61
19. Concierge Service .................................................. ...................... 63
20. Cookbooks and Recipes .................................................. ............... 66
21. Copy Writing .................................................. ............................ 69
22. Coupon Site .................................................. ............................. 72
23. Craft Store .................................................. .............................. 74
24. Custom-Made Calendars .................................................. .............. 76
25. Custom-Printed Products .................................................. .............. 79
26. Cybermall Owner/Operator .................................................. ........... 81
27. Desktop Imagery........................................... ............................... 85
28. Dining Guide .................................................. ............................. 87
29. Direct Marketing/Direct Mail .................................................. ........... 90
30. Do-It-Yourself Site .................................................. ...................... 93
31. E-Books .................................................. ................................... 95
32. Educational Products .................................................. ................... 97
33. Electronics Store .................................................. ........................ 99
34. E-Mail Reminder Service .................................................. .............. 102
35. Employment Agency .................................................. .................. 105
36. Event and Meeting Planning .................................................. ......... 108
37. E-Zines (Online Magazines) .................................................. .......... 111
38. Fund Raiser .................................................. ............................ 113
39. Genealogy Research .................................................. ................. 116
40. Gift Baskets .................................................. ............................ 118
41. Gift Registry (Online Wish List) .................................................. ..... 122
42. Graphic Designer .................................................. ..................... 125
43. Health Guide .................................................. .......................... 127
44. Hobby Store .................................................. .......................... 131
45. Hotel Guide .................................................. ........................... 134
46. Hunting and Fishing Supplies .................................................. ....... 137
47. Image Consultant........................................ .............................. 141
48. Information Broker .................................................. .................. 143
49. Interior Design .................................................. ....................... 146
50. Mail List Service .................................................. ...................... 149
51. Map and Tourist Information .................................................. ....... 152
52. Market Research.......................................... ............................. 155
53. Monogramming .................................................. ...................... 157
54. Movie Review Site .................................................. .................. 160
55. Music Center .................................................. ........................ 163
56. Newsletter Developer......................................... ....................... 166
57. Online Coach............................................. ............................. 169
58. Online Flower Store .................................................. ............... 171
59. Online Modeling Agency .................................................. .......... 174
60. Online Promotion Company........................................... .............. 177
61. Online Resort Directory......................................... .................... 180
62. Party Planning and Supplies.......................................... .............. 183
63. Photo Display Site .................................................. ................. 186
64. Podcasts and Podcast Directory .................................................. . 188
65. Photography .................................................. ....................... 191
66. Press Release Developer .................................................. ......... 193
67. Press Release Distribution Service ................................................ 195
68. Printing Service .................................................. .................... 198
69. Private Investigator/People Finder............................................ .... 201
70. Professional Organizer .................................................. ........... 204
71. Public Relations Specialist .................................................. ........ 207
72. Real Estate Site .................................................. ................... 210
73. Resume Writing Service .................................................. .......... 213
74. Rubber Stamp Business .................................................. .......... 216
75. Search Engine Optimization Service .............................................. 220
76. Search Engine Submission and Monitoring Service ............................. 222
77. Seminars Online............................................ .......................... 226
78. Senior Services .................................................. .................... 230
79. Sign-Making Service .................................................. ...............233
80. Small Business Resource Center .................................................. 236
81. Software Download Site .................................................. ......... 239
82. Sports Equipment, New and Used ................................................ 242
83. Survey Service .................................................. .................... 246
84. Tourist Information Center .................................................. ...... 248
85. Trade Show Directory .................................................. ............ 251
86. Training/Speaking .................................................. ................. 254
87. Transcript Service .................................................. ................ 258
88. Translation Services .................................................. .............. 261
89. Travel Consultant .................................................. ................. 264
90. T-Shirt Design .................................................. ...................... 267
91. Tutoring Services .................................................. .................. 270
92. Used Computer Sales .................................................. ............. 272
93. Virtual Assistant .................................................. ................... 275
94. Virtual Makeover .................................................. .................. 278
95. Web Design............................................ ................................281
96. Web Master .................................................. ........................ 283
97. Web Radio .................................................. ......................... 286
98. Web Site Review .................................................. .................. 289
99. Wedding Products .................................................. ................. 292
100. Weight Loss Service .................................................. ............. 295
101. Who’s Who Directory ....

aminnobakht
December 30th, 2009, 22:52
من مدتی پیش یک کتابی رو دانلود کردم که با عنوان 101 internet businesses you can start from home چون به زبان انگلیسی بود و حوصله نداشتم و از همه مهمتر بهانه برای تنبلی زیاد بود نخوندمش، حالا سرفصل ها رو من اینجا قرار می دم اگر کسی خواست می تونم متن انگلیسی سرفصل مربوطه رو هم قرار بدم که اگر دوستان خواستند با هم ترجمه کنیم و شاید به یک نتایجی رسیدیم، بعضی هاش بنظر من عملی می رسه در ضمن اینکه می تون پول ساز هم باشه:
1. Ad Network........................................... ....................................... 18
2. Apartment Locator .................................................. ....................... 21
3. Art Supply Store .................................................. .......................... 23
4. Association Management .................................................. ................ 26
.
.
.
97. Web Radio .................................................. ......................... 286
98. Web Site Review .................................................. .................. 289
99. Wedding Products .................................................. ................. 292
100. Weight Loss Service .................................................. ............. 295
101. Who’s Who Directory ....

سلام
ممنون از اخرين شب ;) عزيز
راستش من اين كتب رو فارسيش رو ديده بودم قبلا
101 شغل اینترنتی در منزل
سوزان سیوسینی، مریم فتاح زاده (مترجم)، علیرضا مهاجری (مترجم)

قیمت پشت جلد: 65000 ریال

موجودی: در انبار آدینه بوک موجود نیست، فروش و ارسال از طرف این فروشگاه ها.

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: 627
* نشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی (07 خرداد، 1387)
* شابک: 964-8848-16-5
* قطع کتاب: وزیری
* وزن: 1300 گرم
* رتبه فروش در آدینه بوک: #254 (پرفروش ترین ها)

101 شغل اینترنتی در منزل
كه براي اين كه از قوانين سرپيچي نكرده باشم لينكش رو نزاشتم
بازم ممنون از lastnihgt19
خدانگهدار همگي

fxpesaran
December 30th, 2009, 23:08
یعنی چی ؟ مثلا میخواین موتورها رو توقیف کنید و بعد پول بگیرید آزاد کنید ؟ ! ( مثل نیروی انتظامی ) ;)

از شوخی گذشته لطفا کمی در مورد این کاری که مد نظرتون هست توضیح بدید.

موتورهاي خارجي كه از دوبي و كشورهاي حاشيه خليج مي آرن اينجا نسبت به باقي جاهاي كشور بيشتر پيدا ميشه و ارزون تر هم است . من نمي دونم چه جوري اونا رو وارد مي كنند و چه قدر گمركي بايد بدند ولي اينو مي دونم كه اينجا توي شهر من ارزون تر از جاهاي ديگه است . فقط نمي دونم از كجا بايد شروع كنم و چطوري بايد اونا رو به شهرهاي ديگه ببرم و مشتري براش پيدا كنم .
من در حال حاضر در كنار فاركس دنبال شغل ديگه اي هستم . تا حالا روي اين شغل هايي كه عرض مي كنم بررسي و تحقيق كردم .
1- پرورش قارچ 2- پرورش زنبور عسل 3- پرورش كبك و بلدر چين و قرقاول 4- خريد و فروش موتور سيكلت خارجي
اكثر اينها هزينه و سرمايه هاي بالا و يا ريسك مي خواد . نمي دونم چيكار كنم دوستان لطفا كنيد راهنمايي بفرماييد من توي اينجا هم مثل فاركس به سود كم راضي ام

isar
December 31st, 2009, 00:05
موتورهاي خارجي كه از دوبي و كشورهاي حاشيه خليج مي آرن اينجا نسبت به باقي جاهاي كشور بيشتر پيدا ميشه و ارزون تر هم است . من نمي دونم چه جوري اونا رو وارد مي كنند و چه قدر گمركي بايد بدند ولي اينو مي دونم كه اينجا توي شهر من ارزون تر از جاهاي ديگه است . فقط نمي دونم از كجا بايد شروع كنم و چطوري بايد اونا رو به شهرهاي ديگه ببرم و مشتري براش پيدا كنم .
من در حال حاضر در كنار فاركس دنبال شغل ديگه اي هستم . تا حالا روي اين شغل هايي كه عرض مي كنم بررسي و تحقيق كردم .
1- پرورش قارچ 2- پرورش زنبور عسل 3- پرورش كبك و بلدر چين و قرقاول 4- خريد و فروش موتور سيكلت خارجي
اكثر اينها هزينه و سرمايه هاي بالا و يا ريسك مي خواد . نمي دونم چيكار كنم دوستان لطفا كنيد راهنمايي بفرماييد من توي اينجا هم مثل فاركس به سود كم راضي ام

1- پرورش قارچ ریسک چندانی نداره. بازار خوبی هم داره کل محصول شما در عرض چند ساعت به فروش میره اما...
اما زحمت زیادی داره و اصلا به اون کشکی که به نظر میرسه نیست. برای این کار آب زیادی مصرف میشه. علاوه بر این شما به یک محیط مرطوب احتیاج دارید و باید دائما دیوارهای این محیط رو خیس کنید. که مسلما رطوبت دیوار رو داغون میکنه. خلاصه اینکه سودش به زحمتش نمیارزه.

2- پرورش زنبور عسل اگر محیطتون کوچیک و محل نگه داری زنبورها داخل شهر باشه، نهایتا عسل مصرفی خودتون رو تامین میکنه. اگر میخواید عسل بفروشید، باید در یک باغ این کار رو بکنید که از آلودگیهای شهر دور باشه.

3- پرورش کبک و بلدرچین کاریه که من و بابام مدتیه تو فکرش هستیم. گوشت و تخم این پرندگان خیلی خاصیت داره و البته مشتری خاص خودش رو هم داره. در واقع هر کسی نمیخره. برای اینکار باید منزلتون حیاط داشته باشه. خرجش فقط هزینه ساخت قفس و تهیه پرنده هستش. اگر بازار داشتید که ادامه میدید اگر هم نداشتید که محصولاتتون رو نوش جان میکنید. به جز وقت، چیزی رو هم از دست نمیدید. وقت هم که چیز مهمی نیست. همیشه در حال هدر رفتنه، کنتر هم نمیندازه.

4- احتمالا ریسک بالایی داره و ریسک بالا سود و ضرر بالایی رو هم به همراه داره. توجه داشته باشید این جور شغلها توسط افراد خرد انجام نمیشه. اصولا دستهای بزرگتری پشت این جور مشاغل هست.

mercury
December 31st, 2009, 13:59
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

آقا اگه سؤالی در مورد زنبور عسل داشتین در خدمتم !

البته برای درآمدش زنبور عسل نگه نمی دارم چون عسلی نمی مونه که بخوام بفروشمش:p همه رو خودم و خانواده

می خوریم;)! بیشتر به خاطر اینکه این کار رو دوست دارم و بیشتر تر به خاطر اینکه ببینم این عسل

طبیعی که میگن چه جوریاست !

در ضمن من 7 تا کندو دارم !

میگید نه این هم مدرکش :

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Kasra
December 31st, 2009, 14:13
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

البته برای درآمدش زنبور عسل نگه نمی دارم چون عسلی نمی مونه که بخوام بفروشمش:p همه رو خودم و خانواده

می خوریم;)! بیشتر به خاطر اینکه این کار رو دوست دارم و بیشتر تر به خاطر اینکه ببینم این عسل

میگید نه این هم مدرکش :
]

چقدر جالب ، میشه کمی توضیح بدید که در چه محیطی زندگی میکنید که زنبورها بتوانند به راحتی به گلها دسترسی داشته باشند ؟
اگر در حد مصرف شخصی بخواهیم تولید کنیم ، به نظر شما روزانه چقدر کار دارد ؟
به زحمتش می ارزد ؟

sohrabibroker
December 31st, 2009, 15:00
حتما در جنوب کشور هستی؟ fxpesaran کدام شهر هستی؟اگر پایه هستی می تونم کمکت کنم" مشتری دارم "فقط مدل وچند Ccو کدامین شرکته؟سوزوکی؟هندا؟پیگیر باش خوب نون داره.

isar
December 31st, 2009, 16:56
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

میگید نه این هم مدرکش :

7 کندو دارید و فقط مصرف خودتون تامین میشه ؟!!!؟ :blink:
نکنه صبحانه و نهار و شام رو عسل میل میکنید؟! :whoow:

پس اگر اینطور باشه برای کسب درآمد باید بیش از 30 کندو داشت. درسته ؟

mercury
December 31st, 2009, 17:36
سلام مجدد به همه دوستداران عسل !!!

خدمتتون عارضم که تولید عسل به فاکتورهای زیادی بستگی داره ! اوهوم !! اوهوم !! بچه باباتو ساکت کن دارم نطق می کنم !!!

یکی از این فاکتورها که همه می دونید وجود گلهای فراوانه ؛

یکی از فاکتورهای مهم دیگه داشتن یک ملکه سالم و قبراق و سرحال برای هر کندو هستش ! که اگر اینجوری نباشه اگر کندو رو

وسط بهشت هم بگذارید باز هم عسل آنچنانی گیرتون نمی یاد ؛

یکی دیگه از اون فاکتورهای مهم سرکشی مداوم کندوهاست برای اینکه کندو دچار آفت و بیماری و انگل نشه ؛

اگر خونتون حیاط داره (احتیاجی هم نیست اونقدر بزرگ باشه در حد یک باغچه ) می تونید توی باغچه دو سه تا کندو نگهداری کنید !

حتماً هم لازم نیست توی خونتون گل داشته باشید چون طبق گفته های محققین هر زنبور عسل به شعاع 5 کیلومتر برای جمع آوری

شیره گلها حرکت می کنه ؛

اگر بتونید خوب به کندو برسید هر کندو بالقوه می تونه 30 کیلو عسل تولید کنه ؛

پس با یکی دو کندو می تونید عسل طبیعی دلخواه خودتون رو داشته باشید.

البته مزه عسل مستقیماً به نوع گلی که توسط زنبورها استفاده می شوند بستگی داره !

اگر به عنوان مثال در یک منطقه ای هستید که گل محمدی فراوون باشه مزه عسل هم بیشتر به مزه و بوی گل محمدی شبیه میشه

در ضمن ایثار خان منظور من از خودم و خانواده یک کم وسعت بیشتری از اون چیزی که مد نظر شماست هست ؛ گاهی وقتها دوستان

و آشنایان هم جزء همین جمع می شوند ؛

باز هم اگر چیزی در این مورد یادم بیاد در خدمتتون هستم !

fxpesaran
January 1st, 2010, 02:05
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

میگید نه این هم مدرکش :

ميشه بفرماييد چطوري ميشه فهميد ملكه سالم و سرحاله
آيا از ميوه ها هم تغذيه مي كنند ؟ چون توي منطقه ما گل و گياه كم هستش اين سوال رو مي پرسم
اگه زحمتي نيست يه كم درباره روش كار توضيح بديد ( چيزي كه بصورت تجربي به اون رسيديد رو مي خوام)

mercury
January 1st, 2010, 13:51
ميشه بفرماييد چطوري ميشه فهميد ملكه سالم و سرحاله
آيا از ميوه ها هم تغذيه مي كنند ؟ چون توي منطقه ما گل و گياه كم هستش اين سوال رو مي پرسم
اگه زحمتي نيست يه كم درباره روش كار توضيح بديد ( چيزي كه بصورت تجربي به اون رسيديد رو مي خوام)

سلام

نحوه فهمیدن اینکه ملکه سالمه و وظیفه خودش رو به درستی انجام میده زیاد مشکل نیست ؛

ملکه در دو فصل بهار و تابستان مرتب مشغول تخمگذاری هست ؛ عمر زنبور عسل مثل سایر حشرات کوتاهه بنابراین اگر ملکه به طور مرتب تخمگذاری نکنه جمعیت کندو رفته رفته کاهش پیدا می کنه که این امر موجب کاهش عسل تولیدی کندو میشه !
یکی از عواملی که موجب اختلال در کار ملکه میشه پیر بودن ملکه هست ؛ یکی از عوامل دیگه صدماتی هست که ممکنه به طور اتفاقی به ملکه بخوره ؛
شما می تونید کندو رو چک کنید و به محض اینکه دیدید ملکه کم کار شده و یا اصلاً تخمگذاری نمی کنه بایستی به فکر جایگزین کردن ملکه باشید.
در ماههای اردیبهشت و خرداد ادارات جهاد کشاورزی ملکه های اصلاح شده در اختیار زنبور داران قرار می دهند که می تونید با مراجعه به اونجا ملکه مورد نیاز خود رو تهیه کنید.
البته جایگزین کردن ملکه جدید با ملکه قبلی کلی دنگ و فنگ داره که اگه به درستی انجام نشه منجر به شورش دسته جمعی زنبورها میشه !!!:whoow:
در همین مورد خودم یک تجربه شخصی دارم که از این قراره :
ملکه جدیدی رو که از جهاد گرفتم داخل یک قوطی پلاستیکی مشبک اندازه قوطی کبریت بود. همراه ملکه معمولاً یه چند تایی هم زنبور کارگر قرار می دهند که وظیفه اونها تغذیه ملکه هستش.
روال کار به این صورته که ملکه کهنه رو بایستی از کندو خارج کرد و به اصطلاح کندو رو یتیم کرد. بعد قوطی حاوی ملکه جدید رو در کندو قرار داد تا ابتدا کندو به ملکه جدید عادت کنه و بعد از 24 ساعت ملکه رو آزاد کرد.( البته این قوطی های جدید دارای یک قسمتی هستند که با موم پوشیده شده و دارای در پوش پلاستیکی هست و اگر اون در پوش پلاستیکی رو بردارید با خوردن موم توسط زنبورها ملکه خود به خود آزاد می شود.)
منتها من ملکه قبلی رو گرفتم و چون دستکش دستم بود متوجه نشدم که آیا تونستم از بین ببرمش یا نه (که ملکه کهنه از دستم نگو فرار کرده ) ! با همین شک و دو دلی بود که ملکه جدید رو با قوطی در کندو قرار دادم.
فردا صبح اومدم به کندو سر زدم و چشمتون روز بد نبینه ملکه قبلیه اومده بود با ملکه جدید درگیر شده بودند و هر دو با نیش همدیگه رو کشته بودند. و مجبور شدم مجدد برای کندو ملکه تهیه کنم.

در ضمن این نکته رو بگم هر چه مقدار و نوع گلها فراوانتر باشه عسل شما مرغوبتر میشه !
میوه جات و غیره در جایگاه بعدی هست که در صورت کمبود گلها زنبورها مجبورند از اونها استفاده کنند که بالطبع عسل تولیدی هم مرغوبیت آنچنانی نداره !

homa110
January 1st, 2010, 13:53
با سلام

از مسئول این تاپیک درخواستی داشتم یه تغییری تو اسم تاپیک بدهند. چون خیلی کسب و کار کوچیک داریم که ممکن است خانگی نباشد .

در ضمن من قبلا هم یک انتقاد دوستانه کرده بودم که متا سفانه حذف شد. ولی از حذف اون ناراحت نیستم چون انتقاد صریح من اصل وجودی این تاپیک رو زیر سوال میبرد . و وجود این تاپیک میتونه راه گشا باشه چون شاید یک ایده برای یک شخص نا کارآمد با شه ولی برای دیگری مفید.

دوستان نظرتون درباره گیم نت یا کافی نت چیست؟ چون هم تمام وقت فارکس کار میکنیم و هم یک درآمد جانبی داریم.با تجربه هاش کمک کنند

بنده حقیر در جایی خوانده بودم که قرن اخیر قرن رونق مشاغل خدماتی است. اگر از دوستان کسی تجربه دارد مطرح کند. با تشکر

homa110
January 1st, 2010, 14:19
خواستم ایدهای که البته توسط آقای دکتر جلالی داده شده بود را برایتان عرض کنم. این ایده ترکیب ای تی با هنر های دستی میباشد. طراحی قالیچه ابریشمی سفارشی . البته برای فروش در خارج از کشور . مثلا سایتی احداث شود تا بتواند مشتری پیدا کرده و خدامات لازمه را بدهد . مثلا سفارش را بگیرد طرح را دریافت کند و جای جالب ان اینکه به مشتری این امکان را بدهد که قالیچه یا فرشی را که سفارش داده هر وقت خواست مشاهده کند . این کار ارزش افزوده خوبی دارد که به زحمتش می ارزد .چون کالایی که سفارشی ساخته میشود قیمت آن افزایش میابد و چون برای خارجی هاست توان خریدشان بالاتر است . البته این کار شاید به همین راحتیها نباشد و این یک ایده است و جای کار بسیار دارد.

homa110
January 1st, 2010, 16:38
حالا یک سری اطلاعات تخصصی قرار میدهم که هرچند ساده است ولی تخصصی است.
تولید سرکه مصنوعی : یک گالن ملاس را با 4 پوند اسید استیک در بشکه 40 گالنی می ریزند و آنرابا اب معمولی پر میکنند. آنرا خوب تکان میدهند. و دو تا سه هفته میگذارند بماند .محصول نهایی سرکه با کیفیتی عالی

homa110
January 1st, 2010, 16:47
ضایعات چای دارای مقدار قابل توجهی کافئین . تانینها. پلی فنلها و کاروتنها و غیره است که بسیار پر مصرف می باشند.
شاید تعجب کنید بقول یکی از اساتیدمان ضا یعات و پسماندها را طلای سیاه مینامند میدانید چرا؟؟؟

homa110
January 1st, 2010, 16:51
تولید سلیکاژن . یک محلول رقیق اسید را با یک محلول رقیق سدیم سلیکات مخلوط کرده و اجازه میدهن بصورت ژل در آید .سپس شسته تا بصورت نمک در آید . سپس خشک و بسته بندی مینمایند.

ehsanshok
January 1st, 2010, 18:42
با سلام.
همای گرامی
هدف از ایجاد این تاپیک، استفاده از اوقات فراغت و صبر هنگام کار، ببهترین وضع ممکن و بصورتی که لطمه ای به رویه کار اصلی نزند، بوده. این عمل باید باعث جذب انرژی لازم جهت تمرکز در ادامه کار گردد. یکی از مواردی که چند وقتی هست دنبالشم توضیح بدم و تمامی مشخصه های لازم رو داره، کارهای هنری با چوب هست.
برای نمونه دو تصویر از یه کار بسیار ساده چوبی بعنوان شمع دان تزئینی تقدیم میکنم:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
این هنر و صنعت دستی، بسیار کم هزینه و با بازده تقریبا 100% و با امکانات پیش پا افتاده ای که هزینه چندانی نداره راه اندازی میشه.
از اصلی ترین مواد لازم میشه موارد پایین رو اشاره کرد:
کنده چوبی درختان باعرض مناسب و با ابعاد مورد نیاز ، میوه درختان بلوط کاج و سرو و برگ سرخس( استفاده از انواع گل خشک وحشی که در کوه ویا بیابان های اطراف شهر به وفور یافت میشود هم ممکن هست)، کیلر و سیلر که از ابزار یراقی قابل تهیه هست، اسپری رنگ های طلائی و قهوه ای، چسب حرارتی بهمراه هویه تفنگی مخصوص آن، دستگاه دریل دستی بهمراه مته مربوط بسایز شمع ها.

فقط کار اسپری پاشی اون نیاز به محیط باز داره که از پشت بام یا گوشه بالکن و حتی با استفاده از عایق کاری با مشمی قسمتی از حمام ، میتونیم استفاده کنیم. ما بقی در روی میز کامپیوترتون قابل اجرا هست.
بعد از این نیاز بذوق و سلیقه و ابتکار داره. سپس کافیه به چند لوگس فروشی سر بزنیم و سفارش ساخت بگیریم.

Morghe-Tofan
January 5th, 2010, 17:45
سلام جناب mercury عزيز
مي شه مراحل كاررا از ابتدا توضيح بدين يعني اينكه چطوري كندو تهيه كنيم و ....
متشكرم

mercury
January 5th, 2010, 18:26
با درود
ابتدا خدمت شما دوستان یک نکته را عرض کنم ؛ با این شیوه و با این تعداد کندو به فکر درآمد آنچنانی و حتی جانبی نیز نباشید. با این شیوه فقط می توانید عسل مورد نیاز خود را تهیه کنید و شاید هم مقداری برای آشنایان ؛
زنبور دارانی که از این راه زندگی خود را می گذرانند اولاً دارای تعداد کندوهای بالایی می باشند مثلاً دست کم 300 کندو در ثانی زنبورداران همانند عشایر کوچ می کنند ؛ یعنی همانند عشایر که مرتب به دنبال چراگاههای مناسب برای دامهای خود می گردند زنبورداران نیز به دنبال دشتهای پر گل از این شهر به آن شهر می روند. الان که فصل زمستان است زنبورداران را بیشتر در مناطق جنوبی ایران می توانید پیدا کنید و در فصل بهار و تابستان زنبورداران به مناطق شمال ایران کوچ می کنند.
خب با این مقدمه میریم سر اصل مطلب ؛ از آنجایی که فصل بهار و به خصوص ماههای اردیبهشت و خرداد زمان ازدیاد و تکثیر کلونی های زنبور عسل می باشند بهترین موقع برای تهیه کندو همان موقع می باشد. البته اگر در منطقه محل سکونت شما کسانی باشند که زنبور داری می کنند می توانید مستقیماً به آنها مراجعه کنید و کندوی مورد نیاز خود را تهیه کنید و اگر هم خودتان سراغ ندارید می توانید از سازمان جهاد کشاورزی محل سکونت خود راهنمایی بخواهید چون قطعاً آنها با زنبورداران آن منطقه مراوده دارند.
در مورد نحوه نگهداری زنبور عسل هم ادارات ترویج مستقر در جهاد فیلم ها و جزوه هایی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند که می تواند در این رابطه بسیار راهگشا باشد.
پس با این تفاسیر می توانید در ابتدا این فیلم ها و جزوه های آموزشی را مشاهده و مطالعه بفرمائید سپس با فرا رسیدن فصل بهار اقدام به تهیه کندوی مورد نیاز کنید.
باز هم اگر پرسشی بود در خدمتم

isar
January 5th, 2010, 18:38
با تشکر از جناب مرکوری بابت توضیحاتشون. به نظر من زنبور داری علاقه میخواد و نمیشه بهش به عنوان شغل جانبی نگاه کرد. یعنی یا باید تفریحی و برای مصرف خودتون زنبور داری کنید و یا باید به عنوان شغل اصلی تمام وقت انجامش بدید.

Amin_Forex
January 6th, 2010, 22:39
سلام دوستان
من تعجب میکنم چرا وقتی حرف از کسب و کار پیش میاد همه میرن دنبال تولید !!!
عزیزان ! راه رو دارید به غلط میرید.
تولید از سه جزء تشکیل میشه : مکانی جهت تولید. موادی جهت فرآوری و ارزش افزوده و سرمایه درگردش که نهایتا اگر در حد خیلی مینیاتوری بهش نگاه کنید خودتون میشید مدیر عامل و مدیر بازرگانی و مدیر مالی و حسابدار و کارمند و مسئول امور بانکی و ... کارگر و آبدارچی .....
ولی خیلی ساده است ! بحث خیلی ساده تر است !!
شما باید وارد بخش خدمات بشوید ! خدمات فقط همون آخری رو میخواهد ! منظورم آبدارچی نیست نیروی انسانی است !!!
یه ایده و بعد تلاش !
تصور کنید یه شوی لباس بزنید از جنوب لباس بیارید
نمایندگی فروش محصولات لوازم آرایشی رو بگیرید و بین دوستان و دوستان خواهر و مادر و همسایه ها و دوستان آنها و دوستان همسر (نامزد ، دوست ....) پخش کنید.
خیلی زنانه شد ؟ خوب البته یهی چیزی هست ! زنها واقعا بیشتر خرج میکنند. با 40 هزارتومان میشه کلی لباس خوشگل زنانه خرید که هر کدومشون برای به ذوق آوردن یک مونث کافیه ولی یه پیرهن حسابی یا شلوار خوب مردانه یا پلیور یا کاپشن خیلی ارزون همین حدود در میاد.
ولی مشکلی نیست : برای ورود به بخش خدمات شما باید یا فروشنده باشید یا خریدار و یا بازاریاب یه فروشنده بزرگتر یا خریدار بزرگتر.
البته اگر بخواهید کار بیزینس شخصی داشته باشید وگرنه تایپ ، ترجمه ، انجام تمرین ، آموزش و تدریس ریاضی و .... ادبیات و ...کارهای جالبیه.
عملا استفاده از خرافات رو نمیشه اسمش رو شغل گذاست و لی خوب اینجا ایرانه دیگه !! متاسفانه اگر نسل قبلی دنبال طی کردن راه در یک شب بود این نسل خودمون میخواهد تو یک ساعت برسه !!
ولی اگر از کف بینی و فال قهوه و .. قمار و خردی و فروش وام و جابجایی سرمایه و...... اینها بگذریم شغل های تخصصی هستند که از ارتباط با مردم به دست میاد.
شغل های تخصصی که روابط اجتماعی خوب و با پرستیژی رو میپسنده. فروش بیمه های عمر و جا انداختن فرهنگ پس انداز عمر نه تنها به نفع صنعت بیمه ایران که بسیار به نفع خانواده ها و آینده شونه. اگر من براتون تفاوت بیمه عمر بیمه گذارهایی که اون هار و ارائه میدن از دانا و البرز و کارآفرین و ... (عمدا چنتا اسم آوردن نگن تبلیغه) رو نسبت به بیمه تامین اجتماعی که باید 30 سال تو بدوی و بعد چندر غاز بهمون بدن بگم فردا میرین شرکت میگین بیمه تامین اجتماعی من رو قطع کنین !

ولی بی رو در بایستی به عزیزانم میگم : هیچ شغلی از فارکس پر در آمد تر نیست. شرط داره شرطش اینه که باورکنیم هیچ راه آسونی برای پول در آوردن نیست که ادامه دار باشه ! اگر یه نفر از یه شاگرد مغازه خیاطی شروع میکنه و بعد از 15 سال میشه اوستا کار خیاط و لباس عروس و داماد میدوزه یه نفر با هوش متوسط به بالا و پشتکار 75 از صد و بیشتر ظرف سه سال میتونه به اونجا و حتی بالاتر برسه. مشکل ما اینه که با سرمایه های کوچک در فارکس میخواهیم غوغا کنیم.
شما با ده میلیون تومان در بازار به طور متوسط بین 200 تا 700 هزار تومان میتونید کار کنید. تو فارکس اگر بیشتر نباشه کمتر نیست !
فقط فرقش اینه که شما برای زدن یک اسنفروشی یا قهوه خانه و یا یه مغازه خوارو بار فروشی اگر به سرمایه بیشتری نیاز نداشته باشید به کلی دوندگی صنفی و مالیاتی و بازرگانی و .... و هزار جور مجوز که نیاز دارید !

ولی من همینجا اعلام میکنم به دوستانی که در زمینه کار بازرگانی کار میکنند و با شرکتهایی بزرگی که خط اعتباری سنگین دارند و نیاز به نقدینگی دارند پسنهاد همکاری میدم. نقد کردن اعتبار اسنادی یا LC Discounting.
کسانی که کار بازرگانی کردند : یوزانس 360 روزه با تنزیل 21 درصد قیمت پروفورم. نقد در زمان مبادله اسناد.

fxpesaran
January 25th, 2010, 11:50
سلام دوستان
بسيار فوري
براي كار در يك كارگاه پرورش قارچ خوراكي به من پيشنهاداتي شده كه قبول كردم . من يه كم جزوه در اين زمينه دارم ولي كافي نيست اگه كسي از دوستان اطلاعات كاملي در زمينه آموزش كامل و گام به گام پرورش قارچ دكمه اي و صدفي دارد لطف كنيد در اينجا قرار دهيد و يا براي من ارسال كنيد . اگر به شكل سي دي و يا دي وي دي داريد كه كاملا عملي آموزش مي دهد هزينه آن را براتون ارسال مي كنم . دوستان اجازه نديد اين كار از دستم بره خيلي ممنون

fx.PARADISE
January 29th, 2010, 15:41
سلام دوستان
بسيار فوري
براي كار در يك كارگاه پرورش قارچ خوراكي به من پيشنهاداتي شده كه قبول كردم . من يه كم جزوه در اين زمينه دارم ولي كافي نيست اگه كسي از دوستان اطلاعات كاملي در زمينه آموزش كامل و گام به گام پرورش قارچ دكمه اي و صدفي دارد لطف كنيد در اينجا قرار دهيد و يا براي من ارسال كنيد . اگر به شكل سي دي و يا دي وي دي داريد كه كاملا عملي آموزش مي دهد هزينه آن را براتون ارسال مي كنم . دوستان اجازه نديد اين كار از دستم بره خيلي ممنون

با سلام

دوست عزیز .
می خواستم اطلاعاتی از اینترنت برای شما تهیه وارسال کنم دیدم اطلاعات انقدر زیاد است که اگر خودتان این کار را انجام بدید مفید تر خواهد بود.
در مورد سی دی هم سایت زیر را ببینید.
امیدوارم در کار جدیدتون موفق باشید.
[Only registered and activated users can see links]

sohrabibroker
March 18th, 2010, 14:34

سلام به شما دوست عزیز fxpesaran
برای مورد شماره 4 قرار بود من با مشتری مکاتبه کنم تا به شما خبر بدم "
ما مشتری پیدا کردیم "اعلام کردند که هر چی cc بالاتر باشه "بهتر
مشخصاتی هم که اینا اعلام کردند تر جیحا :
هوندا
مدل 2007 به بالا
600 سی سی
باز هم اگر این مورد نتونستی پیدا کنی "مدلهای پیشنهادی را به ما اعلام کن "تا ما هم پی مشتری باشیم "
با هم این مورد را به نتیجه خواهیم رساند :whoow::rambo:"مانده به پیگیری شما دوست عزیز "
مشتری من "خریدار واقعی می باشد

sohrabibroker
March 18th, 2010, 14:54

سلام به همه دوستان :
دوستا ن کمک کنند تا برای مورد های 2- پرورش زنبور عسل 3- پرورش كبك و بلدر چين و قرقاول هم کاری کنیم که راهاندازی بشه تا جناب fxpesaran "وقت سر خارو ندن هم نداشته باشه "
پرورش قارچ را که به جد خودشون پیگیر هستند "مورد 4 را مشارکتی "مانده 2و3
موفق باشید وشاد
عید را پیشاپیش به همه کارآفرینان تبریک می گم

ssaroo
March 27th, 2010, 12:41
با سلام خدمت دوستان عزیز
من بانه هستم دنبال یه همکار برای فروش LCDمی گردم
ترجیحآ ازتهران وآشنا به کارلوازم خانگی وصوتی تصویری ومغازه دار

توضیح :سفارش ازشما تحویل جنس درتهران باما .
درصورت تمایل با شماره 09189858501تماس بگیرید

sohrabibroker
March 28th, 2010, 22:48
سلام دوست عزيز fxpesaran
هر زمان كه شماره من را ديدي با من تماس بگير "
من در عيد " 9 و 10 و11 فروردين در لار هستم "ما براي خريد ميايم "اگر شما تماس بگيري با همكارري شما" خوبه كه همديگر را ببينيم بابت خريد موتور سنگين " با هم قرارهايي گذاشته بوديم"كه من مشتري پيدا كنم "منتظر تماست هستم ""پيام خصوصيت را چك كن "{شماره گذاشتم }

alijob444
April 4th, 2010, 20:57
با سلام خدمت دوستان عزیز
من بانه هستم دنبال یه همکار برای فروش LCDمی گردم
ترجیحآ ازتهران وآشنا به کارلوازم خانگی وصوتی تصویری ومغازه دار

توضیح :سفارش ازشما تحویل جنس درتهران باما .
درصورت تمایل با شماره 09189858501تماس بگیرید

چه قیمتی میدی شاید من سراغ داشته باشم من بانه سفر کردم اما بیشتر وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی ارزان بود آیا تو بانه وسایل کوهنوردی هم میفروشن چون من یه سری وسایل لازم دارم که اگر باشه از شما خریدارم تازه چون تو کوه آشنا زیاد دارم شاید جنسش خوب باشه اونها هم خرید کنن

sohrabibroker
April 5th, 2010, 13:14
سلام دوست عزيز fxpesaran
هر زمان كه شماره من را ديدي با من تماس بگير "
من در عيد " 9 و 10 و11 فروردين در لار هستم "ما براي خريد ميايم "اگر شما تماس بگيري با همكارري شما" خوبه كه همديگر را ببينيم بابت خريد موتور سنگين " با هم قرارهايي گذاشته بوديم"كه من مشتري پيدا كنم "منتظر تماست هستم ""پيام خصوصيت را چك كن "{شماره گذاشتم }
گفتم به اطلاع دوستان برسانم که دوست عزیزم fxpesaran "در سفری که به لار داشتم از پذیرایی که کم نگذاشتند "هیچ "یک شب هم مهمانشان بودیم "و در تجارت با هم به توافقات مقدماتی هم رسیدیم "
خواستم در همین تاپیک هم یک تشکری از خود ایشان و هم از خانواده خوبشان داشته باشم " و با هم یک تور لار گردی هم رفتیم که جای همه دوستان خالی بود "خیلی خوش گذشت"انشاا.. بتوانیم در تجارت جبران کنیم

fxpesaran
April 5th, 2010, 20:18
گفتم به اطلاع دوستان برسانم که دوست عزیزم fxpesaran "در سفری که به لار داشتم از پذیرایی که کم نگذاشتند "هیچ "یک شب هم مهمانشان بودیم "و در تجارت با هم به توافقات مقدماتی هم رسیدیم "
خواستم در همین تاپیک هم یک تشکری از خود ایشان و هم از خانواده خوبشان داشته باشم " و با هم یک تور لار گردی هم رفتیم که جای همه دوستان خالی بود "خیلی خوش گذشت"انشاا.. بتوانیم در تجارت جبران کنیم

شرمنده مي فرماييد قربان . ما مخلص شما و همه دوستان سرمايه اي هستيم باز هم از اين ديار ديدن بفرماييد .