PDA

View Full Version : مشکلات قطعی اینترنت

isar
November 23rd, 2009, 12:41
[Only registered and activated users can see links]

درود بر سروران گرامی

یکی از مشکلات ما تریدرهای ایرانی، قطع شدن مداوم اینترنت هستش که در تصویر بالا ملاحظه میکنید.

این قطعیها برای یک کاربر عادی اینترنت مشکلی ایجاد نمیکند و شاید اصلا به چشم نیاید. اما برای ما که اینترنت وسیله ای برای کسب درامد است بسیار مشکل ساز میشود.

این قضیه برای تریدرهای تایم بالا مشکل حادی ایجاد نمیکند اما برای اسکالپرها و تریدرهای تایم پایین ( مثل بنده که علاقه شدیدی به تایم 1 دقیقه دارم ) بسیار مشکل ساز است.

هر بار اینترنت قطع میشود و من پوزیشن باز دارم، دست به دعا میشوم چون چاره ای ندارم و راه کاری بلد نیستم. ISP که هیچ چیز رو گردن نمیگیره. مخابرات هم که در مسئولیت پذیری دست همه سازمانها رو بسته...

پیشنهادات و راه کارهای دوستان برای مقابله با این مسئله چیست ؟

aram2006
November 23rd, 2009, 12:46

درود بر سروران گرامی

یکی از مشکلات ما تریدرهای ایرانی، قطع شدن مداوم اینترنت هستش که در تصویر بالا ملاحظه میکنید.

این قطعیها برای یک کاربر عادی اینترنت مشکلی ایجاد نمیکند و شاید اصلا به چشم نیاید. اما برای ما که اینترنت وسیله ای برای کسب درامد است بسیار مشکل ساز میشود.

این قضیه برای تریدرهای تایم بالا مشکل حادی ایجاد نمیکند اما برای اسکالپرها و تریدرهای تایم پایین ( مثل بنده که علاقه شدیدی به تایم 1 دقیقه دارم ) بسیار مشکل ساز است.

هر بار اینترنت قطع میشود و من پوزیشن باز دارم، دست به دعا میشوم چون چاره ای ندارم و راه کاری بلد نیستم. ISP که هیچ چیز رو گردن نمیگیره. مخابرات هم که در مسئولیت پذیری دست همه سازمانها رو بسته...

بريم فرنگ...:whoow:

DIKTA
November 23rd, 2009, 12:52
اتفاقا فرنگ رفتن به نظر من ایده ی خوبیه چون شغل ما از معدود مشاغلی هست که در خارج از کشور بهتر میشه کار کرد هم از نظر کار کردن با بروکرهای طراز اول و هم از نظر استفاده از پولهای الکترونیکی و وی پی اس و انواع تحریمها و غیره
خلاصه اگه پول دارید ایران نمونید اگه رو خط سود باشید بعد سه سال میتونید راحت برید همین چند دقیقه پیش هم اینترنت من سرعتش کم شد بطوریکه متا تریدر هم کانکت نمیشد
بیا بریم دبی دبی

Morghe-Tofan
November 23rd, 2009, 13:25
سلام
بعضي از مواقع اين اشكال بخاطر قطع بودن اينترنت نيست بلكه بخاطر مشكلات فيزيكي بين كاربر تا اولين پورت مخابراتي و يا حتي از داخل كامپيوتر خود ما باشد كه در اغلب موارد هم قابل رفع است
شايد بد نباشه كه بدونيد نزديكي سيم تلفن با كابل برق در اغلب مواقع مي تونه عامل اينگونه قطعي هاي مقطعي باشه بهتره كسانيكه با اينترنت زياد كار مي كنند مخصوصا كساني كه از سرويسهاي ADSL استفاده مي كنند سيمهاي تلفن شونو يكبار بطور كامل چك كنند
يعني هم از داخل ساختمان و هم از خارج ساختمان تا اولين پست مخابراتي چك كنند و اگر در جايي ديدند كه سيم تلفن از نزديكي كابل برق رد ميشه در حد مقدور بين اين دو تا كابل ايجاد فاصله كنند فاصله معقول در چنين مواردي حداقل بيش از 20 سانت از يكديگر است
راه ديگه براي كاستن اين مشكل در صورتيكه امكان قرار دادن فاصله بين كابلها مقدور نباشد استفاده از ورقهاي ضد مغناطيس است كه بايد كابل تلفن را در نقاط اتصال عايق بندي كنيد
زمانيكه از يك كابل برق جريال الكتريكي گذر مي كنه اين جريان باعث بوجود آمدن شار مغناطيسي در اطراف كابل برق مي شه در صورتيكه اين كابل از نزديگي يك كابل تلفن عبور كنه شار مغناطيسي مورد بحث ما باعث تاثير گذاري و كندي و يا در برخي مواقع باعث توقف جريان الكترونها در كابل تلفن مي شه علت اين اتفاق پايين بودن شدت جريان حركت الكترونها در كابل تلفن نسبت به شدت جريان حركت الكترونها در كابل برق است
خطوط تلفني كه برروي آنها سرويس ADSL نصب هست به دليل بالاتر بودن ولتاژ نسبت به خطوطي كه سرويس ADSL روي آنها تعريف نشده (خطوط غير ADSL در حدود 9 و خطوط ADSL حدود 10الي 12 ولت ) بيشتر تحت تاثير اين شار يا تشعشع مي توانند قرار بگيرن
نمود اينگونه اشكالات هم مي تونه افت شديد ولتاژ در خط تلفن باشه اگر اين خط به مودم و كامپيوتر وصل باشه با يك دستور ping ساده مي توانيم مقدار pocket loss اون را به وضوح ببينيم
ناگفته نمونه در مواقعي كه چنين اشكالي در خطوط تلفن ما وجود داشته باشه و در لحظاتي كه ما برق مصرفي بيشتري داشته باشيم به دليل حركت بيشتر الكترونها در كابل برق اين تشعشعات و يا شار مغناطيسي بيشتر خواهد بود و در نتيجه اشكالات خط تلفن ما هم بيشتر خواهد بود
البته اين اشكال يا همان تاثير گذاري در زماني كه ما با خط تلفن در حال صحبت هستيم زياد ملموس نيست چون در زمان مكالمات تلفني از تمامي پنهاي باند موجود براي انتقال صوت استفاده نمي شه

اما نمونه ديگري از عوامل اين مشكلات در نوع سيستم عامل انتخابي مي باشه يعني سيستم عاملهايي مانند ويندوز XP كه refresh Time با تاخير بيشتري دارند اين مشكل بيشتر خودشو نشون ميدهد چون فاصله هر refresh با refresh بعدي بيشتره و اشكالات ارتباطي را نمي تونه هم پوشاني كنه
البته دلايل ديگه اي هم وجود داره كه با باز نگري برروي اونها اين گونه اشكالات را در حد بسيار زيادي مي تونيم توي سيستم كاهش بديم

شاد باشين

Morghe-Tofan
November 23rd, 2009, 19:04
يكي ديگه از مواردي كه مي تونه روي كيفيت ارتباط اينترني ما تاثير منفي بگذاره قرار دادن مودم هاي ارتباطي (external) در نزديك ابزارهايي كه مي تونه اونها هم ايجاد تشعشعات مغناطيسي كنه است كه عمومي ترين اونها قرار دادن مودمهاي ارتباطي در نزديكي مانيتور هست
مانيتورهاي كامپيوتر نيز داراي شار مغناطيسي هستند كه تشعشع اونها تا فاصله 50 سانتي متر مي تونه بر عملكرد مودمها و در نتيجه كيفيت ارتباط اينترنتي ما تاثير منفي بگذاره پس بهتره كه اين فاصله را هم رعايت كنيم

يكي ديگه از اين نوع خرابكاري ها داخلي قرار دادن گوشي موبايل در نزديكي مودمها هست كه علاوه بر تاثير افت سرعت مشابه با آن چيزي كه در بالا گفته شد مي تونه برروي setup باياس مودمها هم تاثير بگذاره و باعث بهم ريختگي اين نوع تنظيمات و در نهايت اختلال در امر data transfer ‌ما داشته باشه

يك مورد ديگه از اين گونه عوامل هم عدم هماهنگي setup ‌مودم ما با setup و initialize پورتهاي ISP ها هست مواقع زيادي پيش آمده كه اين عدم هماهنگي بين اين دو نوع تنظيم باعث تمديد ارتباط اوليه مودم ما با مودم يا پورت ISP كه اصطلاحا" بهش handcheck كردن گفته مي شود بوجود مياره
در اين صورت چاره اي به جز تغيير در setup مودم خودمون نداريم

يك دليل ديگه هم وجود داره يعني خرابي در كابل ارتباط ما تا مخابرات كه اصطلاحا" به اين مشكل "ارت" گفته مي شه براي تشخيص و اطمينان از وجود چنين مشكلي بهترين كار اين است كه گوشي تلفن را برداريم و بوق اونو با زدن يك تك شماره به سكوت تبديل كنيم خطوطي كه مشكل "ارت" داشته باشند تا قبل از اتمام يك دقيقه شروع به پخش نويز يا خش خش مي كنند راه ديگه تشخيص اين مشكل نصب يك مولتي متر ساده به خط تلفن و تشخيص ميزان ولتاژ خط هست
به اين صورت كه اگر ولتاژ خط در خدود 9 ولت براي خطهاي معمولي و براي خطهاي ADSL بين 10 الي 12 ولت باشه اين خط سالمه اگر كمتر باشه خط ما "ارت" داره
شايد كم زحمت ترين نوع و كم هزينه ترين نوع رفع مشكل همين مورد آخري باشه براي رفع اين مشكل كافي است به بخش mdf مخابرات محله خودتون با شماره ( 2222 + پيش شماره مركز تلفن شما ) تماس بگيرين تا كابل ارتباطي شما را رايگان عوض كنند البته بعد از عوض كردن اونو در اختيار يك بنده خداي ديگه اي مثل شما قرار مي دن
اميدوارم كه اين راهكارها به درد شما بخوره
شاد باشين

DIKTA
November 23rd, 2009, 19:09
یک ابزاری هست به اسم spliter که شبیه یک قوطی کبریت میمونه یک ورودی داره و دو خروجی که خط اصلی تلفن رو وصل میکنیم به وروردی و از یکی از خروجی ها که مشخص شده وصل میکنیم به مودم و اون یکی خروجی هم برای تلفن استفاده میکنیم البته این دو خروجی با هم فرق دارند و نباید از خروجی تلفن برای مودم استفاده کرد فایده ی بکار گیری این ابزار هم اینه که نویز های خط تلفن رو کاهش میده

Morghe-Tofan
November 23rd, 2009, 19:17
یک ابزاری هست به اسم spliter که شبیه یک قوطی کبریت میمونه یک ورودی داره و یک خروجی که خط اصلی تلفن رو وصل میکنیم به وروردی و از یکی از خروجی ها که مشخص شده وصل میکنیم به مودم و اون یکی خروجی هم برای تلفن استفاده میکنیم البته این دو خروجی با هم فرق دارند و نباید از خروجی تلفن برای مودم استفاده کرد فایده ی بکار گیری این ابزار هم اینه که نویز های خط تلفن رو کاهش میده

ببخشيد دوست من
اين ابزار اين كاررا انجام نميده كارايي اين ابزار همونطور كه از اسمش پيداست (تفكيك كننده = spliter) كارش جدا سازي فركانسهاي موجود برروي خط تلفن از يكديگر است و زماني كارايي داره كه شما از يك خط تلفن هم زمان براي مصارف ديگه اي مثل سرويس ADSL يا سرويسهايي از اين دست استفاده كنيد
اين دستگاه فركانسهايي كه قابليتهاي خط تلفن را ساپورت مي كنه را از فركانسهايي كه اينترنت ADSL را ساپورت مي كنه جدا سازي مي كنه نمونه اون هم زماني قابل مشاهده است كه شما مي تونيد هم زمان در مواقعي كه با ADSL كار مي كنيد از خط تلفن خودتون براي مكالمه و بدون تداخل استفاده كنيد
در داخل اين دستگاه كوچك تراپها يا تله هايي طراحي شده كه عامل تفكيل شدنفركانسها از يكديگر و ارسال اونها به خروجي مي شه
نمونه پيش رفته و كامل تر اون در داخل تلويزيون وجود داره كه شما وقتي تلويزيون را روشن مي كنيد عملا توسط تلويزيون تمامي فركانسهاي موجود را دريافت مي كنيد حتي بيسيم ارگانها رو اما در خروجي پس از حذف تعداد زيادي از اين فركانسها و تفكيك دو تا از اونها كه مورد نياز ما است يعني به زبان ساده يكي صوت و ديگري تصوير را مورد استفاده قرار مي دين

hnp2500
November 23rd, 2009, 19:23
ببخشيد دوست من
اين ابزار اين كاررا انجام نميده كارايي اين ابزار همونطور كه از اسمش پيداست (تفكيك كننده) كارش جدا سازي فركانسهاي موجود برروي خط تلفن است و زماني كارايي داره كه شما از يك خط تلفن براي مصارف ديگه اي مثل سرويس ADSL استفاده كنيد
اين دستگاه فركانسهايي كه قابليتهاي خط تلفن را ساپورت مي كنه را از فركانسهايي كه اينترنت ADSL را ساپورت مي كنه جدا سازي مي كنه نمونه اون هم زماني قابل مشاهده است كه شما مي تونيد هم زمان در مواقعي كه با ADSL كار مي كنيد خط تلفن شما هم آزاده و مي تونيد از اين قابليت خط هم بدون تداخل استفاده كنيد
در داخل اين دستگاه كوچك تراپها يا تله هايي طراحي شده كه عامل تفكيل شده فركانسها و ارسال اونها به دو خروجي مي شه
نمونه پيش رفته و كامل تر اون در داخل تلويزيون وجود داره كه شما وقتي تلويزيون را روشن مي كنيد عملا توسط اون تمامي فركانسهاي موجود را دريافت مي كنيد حتي بيسيم ارگانها رو اما در خروجي پس از حذف يك تعدا زيادي از اين فركانسها و تفكيك دو تا از اونها كه به زبان ساده يك صوت و ديگري تصوير است را مورد استفاده قرار مي دين
با سلام
ضمن تایید صحبتهای شما باید این را اضافه کرد که قطعاً بکارگیری splitter در کاهش قطعی های اینترنت تاثیرگذار خواهد بود (تجربه این را ثابت می کند).

Morghe-Tofan
November 23rd, 2009, 19:34
با سلام
ضمن تایید صحبتهای شما باید این را اضافه کرد که قطعاً بکارگیری splitter در کاهش قطعی های اینترنت تاثیرگذار خواهد بود (تجربه این را ثابت می کند).

سلام
بله در بعضي موارد اينطوره
يعني چون اين دستگاه كوچك كارش تفكيك دو نو ع فركانس مفيد از فركانسهاي غير مفيد ديگه است در نتيجه در اغلب موارد فركانسهاي ديگه اي كه مي تونه حتي فركانسهاي نويز هم باشه را رو حذف كنه و در كيفيت در يافت به ما كمكي كني
اما بعضي مواقع نويزها در مركز مخابرات به دلايل مختلفي بوجود مياد و سوار بر موج حمل كننده يا "كارير" به Spliter ما ميرسه كه در اينصورت spliter ما در اين طرف خط نمي تونه اونها رو تفكيك كنه چون تفاوتي بين سيگنال نويز با سيگنال واقعي نمي بينه

DIKTA
November 23rd, 2009, 19:35
بکار گیری این ابزارها و ترفند ها با اینکه ابتدایی و ساده به نظر میاد ولی تاثیر خیلی زیادی روی کار میزاره مثلا حتی اگر اتصال سوکت به کابل ضعیف باشد و کاملا پرس نشده باشد روی کیفیت اینترنت تاثیر گذار است و یا اگر اتصالات کابل تلفن از ابتدای جعبه تقسیم تا ورودی مودم با دقت انجام نشده باشد باز هم روی کیفیت تاثیر گذار است پیشنهاد میشه جاهایی که کابل اصلی تلفن دچار انشعاب یا اتصال میشوند به دقت مورد برسی قرار بگیرند و سطح تماس کابل اصلی با کابل انشعاب به حد اکثر برسد و از اتصالات گره مانند اجتناب شود و از اتصالات طولی به شکل تابیده شده استفاده شود
مطمئنا این موارد تاثیر گذار است

amin233
November 23rd, 2009, 19:59

درود بر سروران گرامی

با سلام

در مواقع قطع شدن اينترنت بايد چند روش ديگه براي اتصال به اينترنت داشته باشيم
من خودم4 روش اول را به ترتيب اجرا ميكنم

1-استفاده از
adsl
2-استفاده از ديال آپ با چند كارت اشتراك از isp هاي مختلف كه اگه يكي از اونها قطع شد با ديگري

3-استفاده از ديال آپ با اشتراك از isp اي كه در شهري ديگر وجود داشته باشد تا اگه ورودي ديتاي اون شهر قطع شد بشود دوباره كانكت شد

4-استفاده از GPRS و اتصال پي سي پاكت يا موبايل به كامپيوتر كه البته سرعت پايين ميباشد و بايد فقط متا تريد اجرا شود

5- استفاده از ايننترنت وايرلس (اكسس پوينت)

6-استفاده از وايمكس كه در تهران موجود است

---روش هاي بعدي هزينه زيادي دارد و براي افرادي كه خيلي براشون اينترنت مهمه ميتونن استفاده كنند

7- استفاده از GPRS توسط موبايل هاي ماهواره اي و اتصال اون به كامپيوتر كه من تا حالا استفاده نكردم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي فكر ميكنم امكان پذير باشد

8- استفاده از اينترنت ماهواره اي كه مسلما هزينه زيادي دارد

خدانگهدار

diamond
November 23rd, 2009, 20:01
سلام
بعضي از مواقع اين اشكال بخاطر قطع بودن اينترنت نيست بلكه بخاطر مشكلات فيزيكي بين كاربر تا اولين پورت مخابراتي و يا حتي از داخل كامپيوتر خود ما باشد كه در اغلب موارد هم قابل رفع است
شايد بد نباشه كه بدونيد نزديكي سيم تلفن با كابل برق در اغلب مواقع مي تونه .........

سلام
شما صحيح مي فرماييد دوست عزيز اما :
نويز برق بر روي سيم تلفن فقط باعث كم شدن سرعت خواهد شد كه در time=xxx ميتوان ديد كه مدت زمان پاسخ از مقصد يعني عدد xxx بيشتر خواهد شد .
ولي براي من و خيلي ديگه از دوستان كه ADSL دارند چند وقتيست كه ارتباط مادم با پورت مخابرات برقرار است اما پكت هاي اطلاعاتي از بين ميروند. كه نمونه ping آن را مي بينيد كه دوست گرامي ما گزاشتند. وقتي كه request time out در بين چندين packet كه صحيح دريافت شدند به اين صورت ديده ميشود نشان از قطعي چند ميلي ثانيه اي تا چند ثانيه اي بين مبدا و مقصد است. حدث ميزنم كه وجود ***** هاي داخلي در مخابرات و سيستم جديد فيلت....... باعث اين مورد شده است. البته در اين مورد بايد از صاحب فن پرسيد.
دليل آن !!!!؟؟؟ و مسوول آن !!!!! ؟؟؟
اميدوارم اين مشكل حل شود. كه حال من يكي رو هم گرفته.

DIKTA
November 23rd, 2009, 20:05
صحبت اینترنت ماهواره ای شد من شنیدم شدیدا غیر قانونیه و اگه از کسی بگیرن مجازات سنگینی داره درسته ؟ ولی ظاهرا فقط هزینه ی راه اندازیش زیاده من شنیدم حدود یک میلیون و بعدش دیگه هزینه ای نداره
البته در دو نوع شرکتی و قاچاقی قابل اجراست که نوع شرکتی اش بهرحال باز هم خیلی گرونه اما نوع قاچاقیش فقط هزینه ی نصب داره کسی اطلاعات بیشتری در این مورد داره ؟

saidfar
November 23rd, 2009, 20:29
با سلام

در مواقع قطع شدن اينترنت بايد چند روش ديگه براي اتصال به اينترنت داشته باشيم
من خودم4 روش اول را به ترتيب اجرا ميكنم

1-استفاده از
adsl
2-استفاده از ديال آپ با چند كارت اشتراك از isp هاي مختلف كه اگه يكي از اونها قطع شد با ديگري

3-استفاده از ديال آپ با اشتراك از isp اي كه در شهري ديگر وجود داشته باشد تا اگه ورودي ديتاي اون شهر قطع شد بشود دوباره كانكت شد

4-استفاده از GPRS و اتصال پي سي پاكت يا موبايل به كامپيوتر كه البته سرعت پايين ميباشد و بايد فقط متا تريد اجرا شود

5- استفاده از ايننترنت وايرلس (اكسس پوينت)

6-استفاده از وايمكس كه در تهران موجود است

---روش هاي بعدي هزينه زيادي دارد و براي افرادي كه خيلي براشون اينترنت مهمه ميتونن استفاده كنند

7- استفاده از GPRS توسط موبايل هاي ماهواره اي و اتصال اون به كامپيوتر كه من تا حالا استفاده نكردم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي فكر ميكنم امكان پذير باشد

8- استفاده از اينترنت ماهواره اي كه مسلما هزينه زيادي دارد

خدانگهدار اگه امکان داره هر کدوم از روشها را در شهرهای مختلف بگید چطور میشه وصل شد خیلی میتونه کمک کنه وکدوم هزینه کمتری داره؟ممنون

Morghe-Tofan
November 23rd, 2009, 20:32
سلام
شما صحيح مي فرماييد دوست عزيز اما :
نويز برق بر روي سيم تلفن فقط باعث كم شدن سرعت خواهد شد كه در time=xxx ميتوان ديد كه مدت زمان پاسخ از مقصد يعني عدد xxx بيشتر خواهد شد .
ولي براي من و خيلي ديگه از دوستان كه ADSL دارند چند وقتيست كه ارتباط مادم با پورت مخابرات برقرار است اما پكت هاي اطلاعاتي از بين ميروند. كه نمونه ping آن را مي بينيد كه دوست گرامي ما گزاشتند. وقتي كه request time out در بين چندين packet كه صحيح دريافت شدند به اين صورت ديده ميشود نشان از قطعي چند ميلي ثانيه اي تا چند ثانيه اي بين مبدا و مقصد است. حدث ميزنم كه وجود ***** هاي داخلي در مخابرات و سيستم جديد فيلت....... باعث اين مورد شده است. البته در اين مورد بايد از صاحب فن پرسيد.
دليل آن !!!!؟؟؟ و مسوول آن !!!!! ؟؟؟
اميدوارم اين مشكل حل شود. كه حال من يكي رو هم گرفته.

سلام
بله بعضي مواقع باعث افت سرعت مي شه كه طبق فرمايش شما از همين طريق قابل مشاهده است اما بعضي مواقع با وجود اينكه شما ارتباط پورتتون وصل هست اما به دليل همون شار مغناطيسي كه گفته شد بحث قرينه سازي برروي الكترونهاي روي خط تلفن بوجود مياد و باعث حذف بار الكتريكي خط مخابراتي شما مي شه كه در اين مواقع با وجود اينكه ارتباط برقراره ولي عملا خط مخابراتي شما خواب رفته و هيچ ديتايي ترانسفر نميشه
در چنين مواقعي اگر ping سيستم فعال بشه باعث ايجاد و حركت مجدد الكترونها برروي خط تلفن مي كنه و ارتباط كم و بيش بر قرار ميشه نمونه اين حالت را موقعي مشاهده مي كنيد كه بعد از فعال كردن دستور ping ‌بعد از يك dilay كوچك خط شروع به data transfer مي كنه
در مورد اختلالاتي كه در مورد نصب ف ي ل ... مخابرات فرموديد دقيقا همينطوره مخابرات ايران توسط سيستمهاي routing ‌ كه طراحي كرده پكتهاي ما را چنديدن و چند بار از لايه هاي مختلف اين روتينگها عبور ميده تا آدرسهاي احتمالي و ناخواسته مورد نظر مخابرات از روي آنها برداشته يا حذف بشه و در صورت خلاف بودن درخواست كاربر را بعد از log كردن درخواست به آدرسهاي مورد نظر خودش ارجاع بده
همين عمليات چند مرحله اي قبل از خروج از پورت provider داخلي هم مي تونه باعث pocket loss هاي بيشتر و يا حتي در بعضي مواقع عدم توانايي در پيدا كردن name server مورد نظر براي رهيابي آدرس در سيستم router بين راهي بشه

SEYED
November 23rd, 2009, 22:10
امروز من از نمایشگاه ایران تله کام بازدید کردم بزودی اینترنت WIMAX در اختیار همگان قرار میگیرد فقط منتظر اعلام تعرفه قیمت از
طرف سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی هستند دو شرکت ایرانسل و مبین نت فرمهائی را برای پیش ثبت نام در اختیارمردم قرار میدادند که شرکت مبین نت مجوز ارائه وایمکس در سراسر کشور را دارد وتا سرعت 5Mb میتوانند سرویس دهند اما همچنان
برای کاربران خانگی محدودیت سرعت وجود دارد.این آدرس مبین نت [Only registered and activated users can see links]
اما راه حل دوم که در مواقع اضطراری میتوان از آن استفاده کرد استفاده ازGPRS موبایلهای ماهوارهای شرکت ثریا میباشد البته باید به دلار پول بدهید برای اطلاعات بیشتر به این آدزس بروید [Only registered and activated users can see links]

tim1340
November 23rd, 2009, 23:37
اگر فقط برای مواقع اضطراری بدنبال خرید تلفن ماهواره ای هستید راه حلی بسیار گران و فاقد هرگونه توجیه اقتصادی است.بجای ان شما با مبلغ بسیار کم میتوانید از سرویسهای VPS برای چنین کاری استفاده کنید.
و صد البته روشهای ابتکاری خودتان که بیشتر بر اساس اعتماد متقابل است.استفاده از یک دوست و یا اشنایی
که کاملا مورد اطمینانتان است و یا ...و یا دیگر راه های پیشنهادی که دوستان دادند.
سیستم فیلترینگ چند لایه ای از نظر تئوری صحیح است اما اینجا صحبت چند ملیون نفر است و با توجه به باری که
بر سیستم وارد میکند و نیز هزینه های جنبی ان راهی نیست که شرکتهای متولی امر استفاده میکنند.روشهای
مورد استفاده در عین سادگی و اسانی اجرا شدن اساس چنین کاری را تشکیل میدهند.اما چگونه اش را از من نپرسید که نمیدانم.اما حدس میزنم باید روشی باشد که در هر لحظه بتواند در تعامل با کاربر باشد.

Freedman
November 24th, 2009, 01:23
سلام دوستان

من هم با این سرعت dial-up مشکل دارم دیگه واقعا کلافه شدم خطم هم dlc هست اینترنت ماهواره ای هم تحقیق کردم به درد پوزیشن گیری نمیخوره پینگ تایمش همون dial-up میشه تنها راهی که به ذهنم رسید چند روز پیش gprs همراه اول رو راه اندازی کردم فعلا که سرعت خوبی داره ولی نتونستم به لپ تاپ وصلش کنم ببینم سرعت متاتریدر چطوره فکر کنم از لحاظ هزینه هم به صرفه باشه از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه.
ممنون

Firouz MT
November 24th, 2009, 08:46
سلام دوستان

من هم با این سرعت dial-up مشکل دارم دیگه واقعا کلافه شدم خطم هم dlc هست اینترنت ماهواره ای هم تحقیق کردم به درد پوزیشن گیری نمیخوره پینگ تایمش همون dial-up میشه تنها راهی که به ذهنم رسید چند روز پیش gprs همراه اول رو راه اندازی کردم فعلا که سرعت خوبی داره ولی نتونستم به لپ تاپ وصلش کنم ببینم سرعت متاتریدر چطوره فکر کنم از لحاظ هزینه هم به صرفه باشه از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه.
ممنون

دوست عزيز سلام
كمترين هزينه GPRS مربوط به سيم كارت پيا م ر سان اي ران سله هر كيلوبايت 5 ريال در مقابل 14 ريال هم راه اول
قبلا سرعت بهتري هم داشت ولي در حال حاضر به هر دوي آنها نميشه اعتماد كرد فقط در حد اينكه گاهي اوقات يك پوزيشن رو مديريت كني چون قطعي زياد دارند و در صورت ضرورت استاپ و تيك پرافيت فراموش نشه

Freedman
November 24th, 2009, 11:04
دوست عزيز سلام
كمترين هزينه GPRS مربوط به سيم كارت پيا م ر سان اي ران سله هر كيلوبايت 5 ريال در مقابل 14 ريال هم راه اول
قبلا سرعت بهتري هم داشت ولي در حال حاضر به هر دوي آنها نميشه اعتماد كرد فقط در حد اينكه گاهي اوقات يك پوزيشن رو مديريت كني چون قطعي زياد دارند و در صورت ضرورت استاپ و تيك پرافيت فراموش نشه
سلام
حق با شماست البته ایرانسل قبلا داشتم قطعی زیاد داشت سرعتش هم خیلی افتضاح بود

isar
November 24th, 2009, 11:21
سلام

تشکر میکنم از همکاری دوستان

تا اینجا مقداری اصول فنی ذکر شد که بسیار مفید بود.

تعدادی هم راهکار پیشنهاد شد برای اینجور مواقع :

دادن پسورد حساب به یک دوست مورد اعتماد. که ایده بسیار خوبیه اما معایبی هم داره. مثلا ممکنه در اون لحظه این دوست ما هم به سیستم دسترسی نداشته باشه فرضا بیرون باشه.

یکی دیگه از راه کارهایی که به نظرم جالب بود استفاده از کارت dial-up از شهرهای دیگه هستش که خودم تا حالا بهش فکر نکرده بودم.

realfx
November 24th, 2009, 16:33
[یکی دیگه از راه کارهایی که به نظرم جالب بود استفاده از کارت dial-up از شهرهای دیگه هستش که خودم تا حالا بهش فکر نکرده بودم.[/QUOTE]

با سلام

مگر استفاده از کارت دایل آپ شهری در شهر دیگه امکان پذیره ؟ ممنون میشم دوست عزیزی که این مورد را مطرح کردند راهنمایی کنند.

با تشکر

DIKTA
November 24th, 2009, 16:37
[
با سلام

مگر استفاده از کارت دایل آپ شهری در شهر دیگه امکان پذیره ؟ ممنون میشم دوست عزیزی که این مورد را مطرح کردند راهنمایی کنند.

با تشکر
قبل از درج "شماره اتصال به شبکه "کد شهر مربوطه رو وارد کنید وصل میشه به اون یکی شهر ولی هزینه ی تلفنتون بین شهری حساب میشه و بیشتر میاد

ammir58
November 26th, 2009, 15:49
امروز من از نمایشگاه ایران تله کام بازدید کردم بزودی اینترنت WIMAX در اختیار همگان قرار میگیرد فقط منتظر اعلام تعرفه قیمت از
طرف سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی هستند دو شرکت ایرانسل و مبین نت فرمهائی را برای پیش ثبت نام در اختیارمردم قرار میدادند که شرکت مبین نت مجوز ارائه وایمکس در سراسر کشور را دارد وتا سرعت 5Mb میتوانند سرویس دهند اما همچنان
برای کاربران خانگی محدودیت سرعت وجود دارد.این آدرس مبین نت [Only registered and activated users can see links]
اما راه حل دوم که در مواقع اضطراری میتوان از آن استفاده کرد استفاده ازGPRS موبایلهای ماهوارهای شرکت ثریا میباشد البته باید به دلار پول بدهید برای اطلاعات بیشتر به این آدزس بروید [Only registered and activated users can see links]

با سلام

بیش از چند ماه است که دا تک در تهران اینترنت وایمکس را ارایه می دهد یکی از دوستانم گرفته که از ان راضی

است دانلود ان هم نامحدود است

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ادرس زیر بروید

DIKTA
November 26th, 2009, 16:09
وایمکس گرونه همین ADSL معمولی شصت هفتاد درصد ارزون بشه مشکلاتمون حله مثلا 512 نامحدود الان حدود 200 تومن هست بشه 50 تومن خوبه یا این 128 که من الان دارم 30 تومن میدم 7 تومن بشه دیگه عالیه ولی خوب یکم تخیلی حرف زدم مگه اینجا سوییسه ؟

isar
November 26th, 2009, 17:45
وایمکس گرونه همین ADSL معمولی شصت هفتاد درصد ارزون بشه مشکلاتمون حله مثلا 512 نامحدود الان حدود 200 تومن هست بشه 50 تومن خوبه یا این 128 که من الان دارم 30 تومن میدم 7 تومن بشه دیگه عالیه ولی خوب یکم تخیلی حرف زدم مگه اینجا سوییسه ؟

نه آنچنان هم رویایی نیست !!!!!!!

مگه شما کجا رندگی میکنید که اینقدر ADSL گرونه :huh: :o

شهر من یکی از محرومترین شهرهای ایران هستش اما قیمت اینترنت اینقدر بالاااااااا نیست :blink:

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان
تا حالا 512 نگرفتم. قیمتش رو یادم نیست اما فکر کنم 45000 تومان بود.

یادمه 3 سال پیش که ADSL 128 گرفتم 25000 تومان بود که بعد شد 23000 تومان بعد 18000 تومان ( البته نامحدودش )

یعنی قیمت 3 سال پیش ما از قیمت الآن شما کمتر بود :o

پ.ن : داداش پاشو بیا اینجا زندگانی کن ;)

DIKTA
November 26th, 2009, 18:17

شهر من یکی از محرومترین شهرهای ایران هستش اما قیمت اینترنت اینقدر بالاااااااا نیست :blink:

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان

یادمه 3 سال پیش که ADSL 128 گرفتم 25000 تومان بود که بعد شد 23000 تومان بعد 18000 تومان ( البته نامحدودش )

جان من ؟ یعنی ما رفت تو پاچه مون
اقا من کرج زندگی میکنم کسی از اعضا اگه تو کرج ای اس پی با این قیمتی که اقا ایثار گفت سراغ داره به ما معرفی کنه
من برم یک حالی از این یارو بگیرم
مرتیکه... لاالله الا الله

isar
November 26th, 2009, 20:43
اقا من کرج زندگی میکنم کسی از اعضا اگه تو کرج ای اس پی با این قیمتی که اقا ایثار گفت سراغ داره به ما معرفی کنه

اینجوری که شما قیمت دادی، من فکر کردم بلانسبت تو بیابون زندگی میکنی و از ناچاری داری اینقدر پول میدی :huh::blink:

شهر بی آبو علف ما که فقط 2 3 تا ISP داره که ADSL میدن، اینقدر رقابت هست و هر سال قیمت کمتر میشه، شما که دیگه کرج هستی و حتما کلی ISP داره اونجا. عجیبه که اینقدر قیمتا بالاست!!!!!!!!

mgh_ir
November 27th, 2009, 00:04

اینجوری که شما قیمت دادی، من فکر کردم بلانسبت تو بیابون زندگی میکنی و از ناچاری داری اینقدر پول میدی :huh::blink:

شهر بی آبو علف ما که فقط 2 3 تا ISP داره که ADSL میدن، اینقدر رقابت هست و هر سال قیمت کمتر میشه، شما که دیگه کرج هستی و حتما کلی ISP داره اونجا. عجیبه که اینقدر قیمتا بالاست!!!!!!!!

اقایون سلام

فکر کنم منظور جناب DIKTA از 30000 تومان برای خط 128 برای 3 ماه اشتراک بوده و منظور جناب isar از 13000 تومان برای 128 اشتراک 1 ماهه بوده درست میگم؟;):rolleyes:

DIKTA
November 27th, 2009, 00:30
محض اطلاع من از این شرکت اینترنت میگیرم و همه ی ای اس پی های مشابه هم همین مقدار میگیرند تو کرج برای 128 با دانلود نامحدود لطفا دیگه انقدر مسخرم نکنید اگه تو کرج ارزون تر سراغ دارید معرفی کنید

isar
November 27th, 2009, 00:54
محض اطلاع من از این شرکت اینترنت میگیرم و همه ی ای اس پی های مشابه هم همین مقدار میگیرند تو کرج برای 128 با دانلود نامحدود لطفا دیگه انقدر مسخرم نکنید اگه تو کرج ارزون تر سراغ دارید معرفی کنید

جناب DIKTA کسی شما رو مسخره نکرده که عزیز.

من این تعرفه ها رو نگاه کردم. واقعا شاخ درآوردم :blink:
راستش من اگر ساکن کرج بودم با این تعرفه ها اصلا ADSL نمیگرفتم.

توی این سایت هم که اینهمه کرجی داریم، هیچکس نمیاد یه راهنمایی کنه.
SMS زدم به 2 3 تا از دوستام تو کرج. ببینم اگر اونها از جایی ارزونتر میگیرن همینجا میگم.

موفق باشید

rasoulg
November 27th, 2009, 10:42
حالا که دارید قیمت می گذارید ما هم قیمت قم را بگذاریم:
در منطقه ما که هنوز adsl نیامده و من دیال آپ استفاده می کنم. البته با قیمت باور نکردنی!
یک ماهه نامحدود فقط 2500 تومان!!!!!!!!

DIKTA
November 27th, 2009, 10:54
حالا که دارید قیمت می گذارید ما هم قیمت قم را بگذاریم:
در منطقه ما که هنوز adsl نیامده و من دیال آپ استفاده می کنم. البته با قیمت باور نکردنی!
یک ماهه نامحدود فقط 2500 تومان!!!!!!!!
خدا هیچ بنی بشری رو گرفتار پایتخت و دور و برش نکنه با این حساب اگه برم ایالت جابلقا فکر کنم اونجا اینترنت ماهواره ای کاملا مجانی باشه . تو کرج قمتها تقریبا همه در همین سطح هست این شبدیز که ازش اینترنت گرفتم نماینده ی داتک تهران هست . پارس انلاین هم در کرج هست که 128 با محدودیت 8 گیگا بایت رو 32000 تومن میده . شاتل هم هست که +2 رو با سرعت 128 با محدودیت 5 گیگ همین قیمت میده از دیشب که ایثار جان قیمتها رو در شهرشون گفت من مرتب دارم سرچ میکنم اینجا همه ی ای اس پی ها همین قیمت میدهند

شاهرودي
November 27th, 2009, 12:18

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان

با سلام
کاملا تایید میشه ....اما یک ولی دار ایثار حان

اون نامحدود 128 که ماهیانه 18000 تومن می فروشن در واقع نامحدود نیست:o.....محدود هستش و سقفش هم 15 گیگ دانلوده....من ماه گذشته از سقفشون عبور کردم ,وسط ماه اینترنتم رو قطع کردن.....رفتم گفتم مگه نامحدود نیست؟؟..گفتن نه :huh:....و تازه سقف روزانه 500 مگ رو هم داره :whoow:.(یعی در روز از 500 مگ رد بشی قطع میشی تا فرداش)...صحبت کردم با اضافه پرداخت تبدیلش کردم به 128 با سقف 40 گیگ و سقف روزانه نامحدود...که البته از 18000 تومن تبدیل شد به 40000 تومن

راستی 3 سال پیش از کجا ای دی اس ال گرفتی که اینقدر ارزون حساب کردن باهات؟؟؟؟؟!!!!

من دقیقا مرداد 86 از پینار ای دی اس ال 64 نامحدود گرفتم(که اون موقع واقعا سقف نداشت البته :laugh:) ماهی 45500...که بعدا ارزن شد و همین قیمتی شد که گفتی.

البته لازم بذکر هستش این ای دی اس الی که در همه شهرها منجمله اینجا(گنبد کاوس )داده میشه,خط اختصاصی نیست و و هر اشتراک بین 8 نفر (اگر اشتباه نکنم) مشترکه...یعنی در واقع این پهنای باند 128 که به شما داده میشه به 7 نفر دیگه هم از پهنای شما داده میشه.

اگر هم ای دی اس ال اختصاصی بخواهید که نامحدود و بدون سقف و با خط مستقیم و اختصاصی از خود مخابرات ,بدون داشتن شریک باشه, قیمتش در شهر ما البته, ماهی 220 تومن برای پهنای 128 در میاد....

موفق باشید. :)

DIKTA
November 27th, 2009, 12:24
سرویس 128 من کلا همه چیزش نا محدوده 1000 گیگ دانلود هم داشته باشی مشکلی نیست

emilvr
November 27th, 2009, 12:40
ما ایرانیا چقدر دلمون خوشه! می دونستین سرعت اینترنت رایگان کره جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت پولی ایرانه؟ می دونستین سرعت اینترنت ژاپن 60 هزار برابر بیشتر از ماست؟ یعنی ژاپنی ها سرعت اینترنت معمولشون چیزی نزدیک به 70 مگابایت در ثانیه است( تصورشم برای ما سخته)، تازه دولت ژاپن تصمیم گرفته این سرعت رو برای استفاده خانگی بازم بیشتر کنه با استفاده از فیبر نوری. می دونستین آلمانی ها می خوان طی 9 سال آینده تمام کاربران خانگی و شرکت ها رو زیر پوشش اینترنت با سرعت 50 مگابایت در ثانیه قرار بدن؟ چرا راه دور بریم، همین ترکیه بغل گوشمون سرعت خطوط DSL خانگی چهار مگابایت در ثانیه است که قرار دو برابر بشه. و ...

اون وقت شما اینجا دارین سر قطع و وصل اینترنت بحث می کنید و سر چند کیلوبایت کمتر یا بیشتر چونه می زنین؟

به قول شاعر، به یزدان که گر ما خرد داشتیم، کجا این سرانجام بد داشتیم

Hpanahi
November 27th, 2009, 13:30
ای بابا اینترنت ایران که قربونش نرم دیگه گندش در اومده اخه تنها وسیله اطلاع رسانی که میشه بهش اعتماد کرد تو ایران همینه دیگه بقیش هم دینگ دینگ
من ماهواره ای گرفتم البته باسه دانلود همینطور گفتم بگیرم یه تست کنم یه دیش میندازی بالا پشت بوم یه قطعه هم هست میخوره به pci یه اشتراک هم باید بگیری که من 2 گیگ گرفتم 32 تومن ولی سرعت دانلودش توپه 235 کیلو بایت حد پایینش هست

در مورد تعرفه تو کرج که بحثش افتاده

من از شاتل استفاده میکنم 3 گیگ ترافیک از 1 تا 8 صبح هم تا 10 گیگ مجانی سرعت 128 ماهی 14 تومن ولی سرعتش در حد دیال اپ میشه بعضی وقتا

قیمت هر گیگ اضافی هم 9200 تومن لوووول
واقعا مسخرس

isar
November 27th, 2009, 13:51
با سلام
کاملا تایید میشه ....اما یک ولی دار ایثار حان

اون نامحدود 128 که ماهیانه 18000 تومن می فروشن در واقع نامحدود نیست:o.....محدود هستش و سقفش هم 15 گیگ دانلوده....من ماه گذشته از سقفشون عبور کردم ,وسط ماه اینترنتم رو قطع کردن.....رفتم گفتم مگه نامحدود نیست؟؟..گفتن نه :huh:....و تازه سقف روزانه 500 مگ رو هم داره :whoow:.(یعی در روز از 500 مگ رد بشی قطع میشی تا فرداش)...صحبت کردم با اضافه پرداخت تبدیلش کردم به 128 با سقف 40 گیگ و سقف روزانه نامحدود...که البته از 18000 تومن تبدیل شد به 40000 تومن

راستی 3 سال پیش از کجا ای دی اس ال گرفتی که اینقدر ارزون حساب کردن باهات؟؟؟؟؟!!!!

من دقیقا مرداد 86 از پینار ای دی اس ال 64 نامحدود گرفتم(که اون موقع واقعا سقف نداشت البته :laugh:) ماهی 45500...که بعدا ارزن شد و همین قیمتی شد که گفتی.

البته لازم بذکر هستش این ای دی اس الی که در همه شهرها منجمله اینجا(گنبد کاوس )داده میشه,خط اختصاصی نیست و و هر اشتراک بین 8 نفر (اگر اشتباه نکنم) مشترکه...یعنی در واقع این پهنای باند 128 که به شما داده میشه به 7 نفر دیگه هم از پهنای شما داده میشه.

اگر هم ای دی اس ال اختصاصی بخواهید که نامحدود و بدون سقف و با خط مستقیم و اختصاصی از خود مخابرات ,بدون داشتن شریک باشه, قیمتش در شهر ما البته, ماهی 220 تومن برای پهنای 128 در میاد....

سلام همشهری
منور فرمودید ;)

داداش 15 گیگ چی دانلود کردی !!!!!! والا من اگه بخوام 15 گیگ در ماه دانلود کنم باید ویندوزمم پاک کنم :p

این محدودیتی که شما فرمودید رو تا حالا نشنیده بودم. اما کم هستند کسانی که اینقدر دانلود داشته باشن. من خودم 256 محدود گرفتم ماهی 18 تومان زیاد هم میارم. ( چون دیگه فیلم دانلود نمیکنم )

من الان با کلی بدبختی حساب کردم دیدم که منم اواسط تابستون 86 گرفتم از پینار 64 تا 256 برام باز بود که 25000 تومان میدادم. شاید مال شما تجاری بوده ؟!

isar
November 27th, 2009, 14:01
ما ایرانیا چقدر دلمون خوشه! می دونستین سرعت اینترنت رایگان کره جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت پولی ایرانه؟ می دونستین سرعت اینترنت ژاپن 60 هزار برابر بیشتر از ماست؟ یعنی ژاپنی ها سرعت اینترنت معمولشون چیزی نزدیک به 70 مگابایت در ثانیه است( تصورشم برای ما سخته)، تازه دولت ژاپن تصمیم گرفته این سرعت رو برای استفاده خانگی بازم بیشتر کنه با استفاده از فیبر نوری. می دونستین آلمانی ها می خوان طی 9 سال آینده تمام کاربران خانگی و شرکت ها رو زیر پوشش اینترنت با سرعت 50 مگابایت در ثانیه قرار بدن؟ چرا راه دور بریم، همین ترکیه بغل گوشمون سرعت خطوط DSL خانگی چهار مگابایت در ثانیه است که قرار دو برابر بشه. و ...

اون وقت شما اینجا دارین سر قطع و وصل اینترنت بحث می کنید و سر چند کیلوبایت کمتر یا بیشتر چونه می زنین؟

به قول شاعر، به یزدان که گر ما خرد داشتیم، کجا این سرانجام بد داشتیم

سلام

خیلی مخلصیم عماد جان

والا فعلا باید نقد رو بچسبیم. فکر کردن به اینجور چیزا و اینکه جاهای دیگه چی دارن و ما مسلما نداریم ، جز آزار خودمون فایده دیگه ای نداره.

ای بابا اینترنت ایران که قربونش نرم دیگه گندش در اومده اخه تنها وسیله اطلاع رسانی که میشه بهش اعتماد کرد تو ایران همینه دیگه بقیش هم دینگ دینگ
من ماهواره ای گرفتم البته باسه دانلود همینطور گفتم بگیرم یه تست کنم یه دیش میندازی بالا پشت بوم یه قطعه هم هست میخوره به pci یه اشتراک هم باید بگیری که من 2 گیگ گرفتم 32 تومن ولی سرعت دانلودش توپه 235 کیلو بایت حد پایینش هست

در مورد تعرفه تو کرج که بحثش افتاده

من از شاتل استفاده میکنم 3 گیگ ترافیک از 1 تا 8 صبح هم تا 10 گیگ مجانی سرعت 128 ماهی 14 تومن ولی سرعتش در حد دیال اپ میشه بعضی وقتا

قیمت هر گیگ اضافی هم 9200 تومن لوووول
واقعا مسخرس

درود بر کورش کبیر

داداش این قانونیه ؟ کلا چقدر درومد ؟

یکی از دوستام غیر قانونیش رو میخواست بگیره. 2 میلیون هزینه داشت ظاهرا بدون پرداخت ماهیانه. یعنی فقط همون 2 تومانه اول رو میدادی. سرعتش هم در حد 1 2 مگ در ثانیه. که بنده موفق شدم فعلا از این کار منعش کنم:happy:

اینجا هر گیگ اضافه 3000 تومانه !!!!!

isar
November 27th, 2009, 14:06
خدا هیچ بنی بشری رو گرفتار پایتخت و دور و برش نکنه با این حساب اگه برم ایالت جابلقا فکر کنم اونجا اینترنت ماهواره ای کاملا مجانی باشه . تو کرج قمتها تقریبا همه در همین سطح هست این شبدیز که ازش اینترنت گرفتم نماینده ی داتک تهران هست . پارس انلاین هم در کرج هست که 128 با محدودیت 8 گیگا بایت رو 32000 تومن میده . شاتل هم هست که +2 رو با سرعت 128 با محدودیت 5 گیگ همین قیمت میده از دیشب که ایثار جان قیمتها رو در شهرشون گفت من مرتب دارم سرچ میکنم اینجا همه ی ای اس پی ها همین قیمت میدهند

سلام

این پارس آنلاین که گفتید اینجا هم داره سرویس میده.

سرویس محدود نداره فقط نامحدود میده.

128 = 18500
256 = 23500

البته من به مدت 1 سال ازشون اینترنت 128 گرفتم که چون 1 سال رو یکجا حساب کردم 120000 تومان شد. یعنی ماهی 10000 تومان.

ahmad_ahmad
November 27th, 2009, 14:10
من فعلا در شهر كوچكي زندگي مي كنم كه اونقدر بي امكاناته كه گنبد در مقابلش مثل پاريس بحساب مياد !!!

كلا سه تا ارائه دهنده سرويس اينترنت اينجا هست كه البته هر سه تا اي دي اس ال هم ارائه ميدند .

من اتصال با سرعت 128 دارم تا سقف ماهانه 3 گيگ كه ماهي 13 هزار تومن حساب ميكنند و از كيفيتش هم راضي هستم .

حالا چرا و چطوري در شهر بزرگ و باامكاناتي مثل كرج اينقدر اي دي اس ال گرونه براي من هم مايه تعجبه !

البته بالاخره ما در ايران زندگي مي كنيم و در اين مملكت گل و بلبل هيچي عجيب نيست و هر چيزي امكان پذيره ولو عقلاني بنظر نرسه !!!!!

Hpanahi
November 27th, 2009, 14:52
درود بر کورش کبیر

داداش این قانونیه ؟ کلا چقدر درومد ؟

یکی از دوستام غیر قانونیش رو میخواست بگیره. 2 میلیون هزینه داشت ظاهرا بدون پرداخت ماهیانه. یعنی فقط همون 2 تومانه اول رو میدادی. سرعتش هم در حد 1 2 مگ در ثانیه. که بنده موفق شدم فعلا از این کار منعش کنم:happy:

اینجا هر گیگ اضافه 3000 تومانه !!!!!

درود ایثار عزیز
والا نه قانونی نیست :laugh: اینجا چی قانونی هست ؟ قانونو ول کن مگه ایران قانون هم داره سخت نگیر زیاد
والا خرجش یه دونه همون دیش و ال ام بی هست که میشه 60 تومن اینا بعد یه کارت که شبیه مودم هست اسمش dvb که اونم 115 تومن
این اشتراکه رو هم سری اول 36 تومن باسه دو گیگ بعدا ماهیانه میشه 16 تومن
در کل خوبه
اون دوستتون فکر کنم میخواسته دکل بزنه چه خبره دو تومن :p

موفق باشید
کوروش پناهی

hamedxx
November 27th, 2009, 15:07
داشتن اینترنت ماهواره ای رو من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم چون شما برای ارسال اطلاعات یا همون send بایستی
یک خط اینترنت داخلی مثل adsl یا دیال اپ داشته باشی و از ماهواره فقط میتونی دریافت داشته باشی پس از لحاظ هزینه توجیه نداره در ضمن اگر هوا یک ذره ابری بشه کلا اینترنت قطع میشه..البته سرویسهای ماهوارهای دو طرفه وجود داره که به سیستمهای TDMA معروفه دراین تکنولوژی یک فرکانس رادیویی برای سرویس دهی به
کاربر استفاده میشه که هزینهای فوق العاده بالایی داره پس همین ADSL دیزلی رو بچسبین;)

DIKTA
November 29th, 2009, 19:40
اخبار روز - گزارش دریافتی: شرکت مخابرات دولت احمدی نژاد با ارسال بخشنامه ای به مراکز استانی شرکت های مخابرات در سراسر کشور دستور به قطع کامل اینترنت و خطوط تلفن همراه در سراسرکشور در روزهای ۱۵و ۱۶ آذر و در صورت ادامه اعتراضات در روزهای بعد ازآن را داده است.
یک منبع آگاه در مخابرات با فاش ساختن این مطلب افزود، این دستور مخابرات برای جلوگیری از انتشار اخبار و تصاویر برخوردها با دانشجویان و مردم است.
گفته میشود نیروهای نظامی قصد برخورد بسیار شدید با دانشگاه های سراسر کشور در روز ۱۶ آذر دارند تا به زعم خودشان، با یک برخورد به شدت خشن به اعتراضات پایان دهند.دولتی ها از اتصال اعتراضات ۱۶ آذر به محرم و صفر و در ادامه تا بهمن ماه به شدت نگرانند.
گفتنی است از هم اکنون فعالان دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور در حال برنامه ریزی برای برگزاری تجمعات اعتراض آمیز در اعتراض به دولت احمدی نژاد در تمامی دانشگاه های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی سراسر کشور میباشند.

منبع : اخبار روز - که بدلیل فی لتر بودن لینک را قرار ندادم و بسیاری عبارات و کلمات را سانسور کردم . مراقب تریدهایتان در این چند روز باشید

DIKTA
November 30th, 2009, 10:43
اینترنت چه طور به ایران آمد؟

سال تحصیلی 68-67 برای گذراندن فرصت مطالعاتی به ایتالیا رفته بودم، برای نخستین بار با شبکه اینترنت آشنا شدم. البته آن سال تب ایمیل و اینترنت در اکثر دانشگاه های ایران، فراگیر شده بود. بعد از بازگشت به ایران به عضویت هیأت علمی مرکز تحقیقاتی فیزیک نظری و ریاضیات در آمدم. سال 68 بود که آقای دکتر محمد جواد لاریجانی رئیس این مرکز، همت کردند و اینترنت را به ایران آوردند. من هم به عنوان جانشین ایشان در این طرح همکاری کردم.

یکی از نخستین دغدغه های مدیران و هیأت علمی این مرکز، ارتباط علمی و پژوهشی با دانشگاه های دنیا بود. در مرکز تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که پست الکترونیک برای یک مرکز تحقیقاتی که می خواهد با دانشگاه های دنیا ارتباط داشته باشد، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. به دلیل شرایط پس از جنگ، برنامه گسترش ارتباط با دانشگاه های خارجی مورد نظر بود و یکی از سرلوحه های مرکز تحقیقات به شمار می آمد. ایمیل ارزان ترین و سریع ترین روشی بود که مورد توجه قرار گرفت.

در سال 68 هیچ مرکزی برای ارائه خدمات اینترنت در کشور وجود نداشت. هرچند برخی مراکز از طریق تماس تلفنی با خارج کشور به شبکه وصل می شدند ولی این مراکز به دیگران خدمات نمی دادند. از طریق تماس تلفنی بین المللی به شبکه اینترنت وصل می شدند. البته در آن زمان هنوز شبکه internet ایجاد نشده بود و به شبکه bitnet وصل می شدند.

از طریق مرکز بین المللی فیزیک نظری در ایتالیا که آن زمان ریاست آن با پروفسور عبد السلام بود به مؤسسه مجمع اروپایی شبکه های تحقیقاتی (earn) وصل شدیم.

این مؤسسه آن زمان کشور های غیر اروپایی مانند هندوستان را به عضویت پذیرفته بود. ولی شرایط عضویت ویژه ای داشت که با توصیه های آقای عبد السلام، عضویت ایران مورد پذیرش قرار گرفت.

اواخر سال میلادی 1992 از طریق اتصال تلفنی به دانشگاه لینس اتریش وصل شدیم. بعد ها با یک خط استیجاری به دانشگاه وین اتریش وصل شدیم که آن زمان از نقاط اصلی اتصال به شبکه earn بود.

همکاران ما که به اجلاس های فنی بین المللی می رفتند، چیز های تازه ای یاد گرفتند. گزارش های آنها نشان می داد که شبکه های تحقیقاتی بین المللی از پروتکل bitnet به پروتکل جدید به نام internet حرکت می کنند. به همین دلیل بود که مرکز تحقیقات نیز اتصال به اینترنت را به سرعت پیگیری کرد.

اواخر سال 93 میلادی پروتکل ip/icp را راه اندازی کردیم که امکان اتصال به شبکه اینترنت را فراهم کرد. البته چون آن زمان یک زیر شبکه از شبکه دانشگاه وین بودیم، آخر آدرس ها، نشانی دانشگاه وین یعنی univie. at درج می شد.

ایران حدود یک سال بعد از دانشگاه های اروپایی به شبکه اینترنت وصل شد. سرعت اتصال در آن سال خیلی کم بود. کل ظرفیت اتصال کشور 8/9 کیلوبیت در ثانیه بود. البته در آن زمان هنوز سرویس های web و فایل های گرافیکی راه نیفتاده بود و همین سرعت 8/9 برای تبادل ایمیل کفایت می کرد.

آن سال ها به دنبال این بودیم که با عنوان ویژه ایران شناخته شویم نه اتریش. بنابراین پسوند ir را از سازمان متولی استاندارد های جهانی اینترنت تقاضا کردیم. پس از پرس وجو ها، متوجه شدیم مؤسسه internic در آن زمان متولی این مسئله بود.

این مؤسسه وابسته به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بود و مدیریت واقعی آن نیز در اختیار فردی به نام جاناتان پاستل بود. هرچند تحریم ها علیه ایران خیلی پر رنگ نبود ولی هنوز خاطره گروگان گیری در ذهن برخی آمریکا یی ها زنده بود. به همین دلیل با مقاومت هایی مواجه بودیم.

کسی در ایران به صورت موازی با ما حرکت نمی کرد. بنابراین بعد از غلبه بر مخالفان، توانستیم در فروردین 1374 امتیاز پسوند ملی ir را کسب کنیم.

در واقع با مقاومت 2 کشور ایران و آمریکا مواجه بودیم. البته مخالفت با پسوند ir در آمریکا، یک موضع رسمی نبود. مدیریت اینترنت در اختیار بنیاد ملی علوم nsf بود. فردی در این بنیاد عضو بود که دل خوشی از ایران نداشت و با ما مخالفت می کرد. البته الان رفتار خود را تغییر داده و از دوستان خوب ما شده است.

در مخابرات ایران کسانی بودند که اعتقادی به اینترنت نداشتند. آنها فکر می کردند اینترنت یک مد روز است و زود فراموش می شود. آنها کوشش می کردند شبکه محدود تر به نام x25 را راه اندازی کنند و می گفتند هر نوع فعالیت شبکه ای، باید تحت همین شبکه انجام شود.

آن زمان اینترنت به اندازه کافی شهرت پیدا کرده بود و همه می دانستند x25 پاسخگوی توسعه فناوری اطلاعات نیست.

چند سال زحمت کشیدیم تا به مخابرات تفهیم کنیم تجربه x25 یک بار در اروپا آزمایش شده و ناکارآمدی آن قبلا اثبات شده است.

لازم است از کوشش دکتر محمد جواد لاریجانی یاد کنم. ایشان شجاعت بالایی در این رابطه نشان دادند. بویژه وقتی اولین اتصال به bitnet برقرار شد. آن زمان لازم بود تعهد نامه هایی را امضا کنیم از جمله این که مانع عبور ترافیک هیچ کشوری نشویم. آن زمان کمتر کسی جرأت امضای این تعهد نامه ها را داشت. بی شک پشتیبانی و جایگاه سیاسی و اجتماعی دکتر لاریجانی، نقش مؤثری در راه اندازی اینترنت داشت. ایشان همیشه به مسئولان سیاسی یاد آور می شدند که شبکه اینترنت، در خدمت محققان و مراکز علمی است و ممانعت از آن، ایستادن در مقابل روند توسعه علمی کشور است.

سیاوش شهشهانی- استاد دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام سابق مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات

منبع: پارسینه

isar
December 6th, 2009, 01:42
سلام

کاری با علتش ندارم.

سرعت اینترنت به شدت پایینه

فیلر میلر هم هیچ کاری ازش بر نمیاد

حتی در باز کردن سایت های معمولی هم مشکل دارم

سایر دوستان چطور ؟

Hamed2420
December 6th, 2009, 10:10
سلام

کاری با علتش ندارم.

سرعت اینترنت به شدت پایینه

فیلر میلر هم هیچ کاری ازش بر نمیاد

حتی در باز کردن سایت های معمولی هم مشکل دارم

سایر دوستان چطور ؟

سلام
سرعت HTTP رو در این روزها کاهش دادن اما با دانلود مشکلی ندارم. در ضمن اگر از نسخه جدید نرم افزار Opera استفاده کنید، سیستم Turbo داره که در این مواقع که شیر اینترنت رو میبندن :D بسیار به درد بخور هست.

isar
December 7th, 2009, 15:09
سلام

نظر دوستان در مورد اینا چیه ؟

قیمت ADSL2 ([Only registered and activated users can see links]) :o

قیمت اینترنت از طریق برق ([Only registered and activated users can see links]) :blink: ( انتهای پیج توضیح داده )

قیمت اینترنت پر سرعت P2P ([Only registered and activated users can see links]) :huh: ( انتهای پیج توضیح داده )

پ.ن : هیچ تبلیغی در کار نیست. هدف فقط آشناییه بیشتر و انتخابی بهتر است.

Ashkan1
December 7th, 2009, 22:42
سلام

نظر دوستان در مورد اینا چیه ؟

قیمت ADSL2 ([Only registered and activated users can see links]) :o

قیمت اینترنت از طریق برق ([Only registered and activated users can see links]) :blink: ( انتهای پیج توضیح داده )

قیمت اینترنت پر سرعت P2P ([Only registered and activated users can see links]) :huh: ( انتهای پیج توضیح داده )

پ.ن : هیچ تبلیغی در کار نیست. هدف فقط آشناییه بیشتر و انتخابی بهتر است.
سلام
صبا نت الان 3 ماهه با سرعت 128 و 9 گیگ حجم را داره 39200تومان میده که این شرکت 6 گیگ حجم را داره این قیمت میده.از بقیه قیمت هاش اطلاعی ندارم ولی شاید بشه با این قیمت قیاس کرد.

amin233
December 7th, 2009, 23:24
با سلام

صبا نت چند ماهه تو شهر ما هم نمايندگي زده من ميخواهم adsl ام رو تغيير بدم و از همين صبا نت بگيرم چون قيمت هاش مناسبه

بچه هايي كه از صبا نت اكونت دارند ؟ سرعتش چطوره ؟ قطعي داره يا نه؟ كلا راضي هستيد يا نه؟

اين هم قيمتهاش

isar
December 10th, 2009, 12:43
بخاطر قطعی اینترنت نتونستم پوزیشنم رو در سود ببندم. :evil2::evil2:

باز خدا رو شکر در صفر بستم :cry:

realfx
December 14th, 2009, 20:31
سلام

دوستان, من یک سرویس adsl تک کاربره 256 کیلو با قابلیت IP استاتیک ( با استفاده از هاپ می تونم با این IP استاتیک همزمان از اینترنت دربیش از یک سیستم استفاده کنم) حدود 4 سال پیش از شرکت داتک گرفتم. خوشبختانه تا حدود 3 الی 4 ماه پیش مشکلی رو که می خوام بگم وجود نداشت اما از اون موقع تا حالا پیغام زیر در نوار ابزار در یک پنجره زرد رنگ بطور مکرر هر یکی دو ساعت یکبار ظاهر میشه و سبب قطع شدن مقطعی به مدت حدود 5 الی 10 دقیقه میشه. متن پیغام اینه:
There is an IP address conflict with another system on the network
کسی از دوستان فنی میتونه راهنمایی کنه که مشکل از چیه و چطور میشه اونو رفع کرد؟
اگه جای طرح این سوال تو این تاپیک نیست ببخشید.

با تشکر

kingnothing
December 14th, 2009, 22:58
سلام

دوستان, من یک سرویس adsl تک کاربره 256 کیلو با قابلیت IP استاتیک ( با استفاده از هاپ می تونم با این IP استاتیک همزمان از اینترنت دربیش از یک سیستم استفاده کنم) حدود 4 سال پیش از شرکت داتک گرفتم. خوشبختانه تا حدود 3 الی 4 ماه پیش مشکلی رو که می خوام بگم وجود نداشت اما از اون موقع تا حالا پیغام زیر در نوار ابزار در یک پنجره زرد رنگ بطور مکرر هر یکی دو ساعت یکبار ظاهر میشه و سبب قطع شدن مقطعی به مدت حدود 5 الی 10 دقیقه میشه. متن پیغام اینه:

با تشکر

درود بر شما:)
روی ایکون 2تا کامپیوتر پایین صفحه نمایش کلیک کنید و در پنجره باز شده از تبsupport/repair رو بزنید
موفق باشید:rambo:

amin233
December 15th, 2009, 00:53
با سلام

بچه ها قضيه وايمكث ايران سل چيه؟

كسي اطلاعات كافي داره‌ ؟

اي

realfx
December 16th, 2009, 14:15
روی ایکون 2تا کامپیوتر پایین صفحه نمایش کلیک کنید و در پنجره باز شده از تبsupport/repair رو بزنید
موفق باشید:rambo:

با سلام و تشکر

چون از سرویس adsl استفاده می کنم ایکون 2تا کامپیوتر پایین صفحه نمایش ندارم. از start/control panel/internet connections روی local area connection رایت کلیک سپس repair را کلیک کردم.

ولی باز هم بصورت مکرر مشکلی که گفتم پیش می آید.

isar
December 16th, 2009, 14:35
با سلام و تشکر

چون از سرویس adsl استفاده می کنم ایکون 2تا کامپیوتر پایین صفحه نمایش ندارم. از start/control panel/internet connections روی local area connection رایت کلیک سپس repair را کلیک کردم.

ولی باز هم بصورت مکرر مشکلی که گفتم پیش می آید.

برای نمایش آیکن اون 2 تا کامپیوتر از این مسیر برید

Control Panel
Network Connection یا هر چیز دیگه ای که هست
local area connection رو راست کلیک کرده و properties رو بزنید
حالا اون پایین گزینه show icon... راتیک بزنید.

kingnothing
December 16th, 2009, 17:49
سلام

با تشکر
این پیغام به این دلیل می آد که ویندوز آی پی روتر و سرور اصلی رو یکی می گیره. در واقع معنیش این نیست که کسی از آی پی شما استفاده می کنه.
این مسیر رو طی کنید
Run / CMD / ipconfig
اینجا باید همه آدرسهای آی پی با هم فرق داشته باشه.ولی شما میبینید که بعضیها آدرسها مثه هم هستش.
روی کارت شبکه ای که مودم بهش متصل است Right Click کنید و Properties رو اجرا کنید
در صفحهء General و قسمت newtworking گزینهء Internet Protocol (TCP/TP) رو پیدا کنید و با Duble Click به تنظیمات داخلش برید
گزینهء User the following IP Address فعال کنید
در قسمت IP Address عدد 192.168.10.1 دگمهء Ok رو فشار بدید
موفق باشید:cigar:

Konjkav
December 18th, 2009, 16:15
من پس از سالها انتظار بالاخره تونستم ADSL بگیرم در واقع چند ماهی میشه !
یادش بخیر باورتون میشه که من با سرویس Dial up اکسپرت اجرا میکردم روی GBPJPY اونم شب تا صبح:laugh:
اگه شما هم مثل من مدتها در حسرت ADSL بودین هربار که کامپیوتر رو روشن میکردید و اون آیکون دوتا کامپیوتر
چند تا چشمک میزد و بعد کانکت میشد! قند تو دلتون آب میشد!
چکار کنیم محرومیت و هزار درد! (خواهش میکنم لنگه کفش پرت نکنید!!!)

isar
December 19th, 2009, 00:48
من پس از سالها انتظار بالاخره تونستم ADSL بگیرم در واقع چند ماهی میشه !
یادش بخیر باورتون میشه که من با سرویس Dial up اکسپرت اجرا میکردم روی GBPJPY اونم شب تا صبح:laugh:
اگه شما هم مثل من مدتها در حسرت ADSL بودین هربار که کامپیوتر رو روشن میکردید و اون آیکون دوتا کامپیوتر
چند تا چشمک میزد و بعد کانکت میشد! قند تو دلتون آب میشد!
چکار کنیم محرومیت و هزار درد! (خواهش میکنم لنگه کفش پرت نکنید!!!)

کجا ساکنی برادر ؟ من خوب درکت میکنم.

من هر وقت به کسی برخورد میکنم که هنور از دایل آپ استفاده میکنه، با خودم فکر میکنم که حتما نیاز چندانی به اینترنت نداره.

حالا فکرش رو بکن ژاپنیها هم نسبت به ما ایرانیها همچین حسی داشته باشن :laugh:

Konjkav
December 19th, 2009, 10:15
ایثار جان لازم نیست حتما در روستاهای دور افتاده بلوچستان باشم بلکه در ناف تهران مرکز مخابراتی
دیالمه!
باورت میشه؟
قبلا تنها شرکتی که میتونست اینجا اینترنت بده شرکت .... بود که با شکمسیری تمام و با کلی منت و چند ماه تو صف بودن ADSL 128k رو ماهی 50.000 میداد کافیه همین الان یه سرچی تو اینترنت بزنید و ببینید که بندگان خدا چند سال برای adsl ذجه میزدند:cry:

خداروشکر چند وقتیه چند تا شرکت دیگر هم اومدند و انحصار رو شکوندند.

پ.ن:حالا اگر جای من باشید میفهمید که چرا وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم و اون آیکون دوتا امپیوتر ADSL
چند تا چشمک میزنه و بعد کانکت میشه قند تو دلم آب میشهi!:happy:

aras194
December 19th, 2009, 14:57
ایثار جان لازم نیست حتما در روستاهای دور افتاده بلوچستان باشم بلکه در ناف تهران مرکز مخابراتی
دیالمه!
باورت میشه؟
قبلا تنها شرکتی که میتونست اینجا اینترنت بده شرکت .... بود که با شکمسیری تمام و با کلی منت و چند ماه تو صف بودن ADSL 128k رو ماهی 50.000 میداد کافیه همین الان یه سرچی تو اینترنت بزنید و ببینید که بندگان خدا چند سال برای adsl ذجه میزدند:cry:

خداروشکر چند وقتیه چند تا شرکت دیگر هم اومدند و انحصار رو شکوندند.

پ.ن:حالا اگر جای من باشید میفهمید که چرا وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم و اون آیکون دوتا امپیوتر ADSL
چند تا چشمک میزنه و بعد کانکت میشه قند تو دلم آب میشهi!:happy:

فکر کنم وضع من به مراتب بدتر باشه. اونم تقریبا وسطای تهران.
تا سال گذشته که محل سکونت رو عوض نکرده بودم، ADSL با کیفیت خیلی خوبی داشتم اما بعد از تغییر محل سکونت دیگه باید خواب اینترنت پرسرعت رو ببینم.

جریان از این قراره که منطقه ما فیبر نوری هست و هیچ شرکتی ADSL نمیده.
خواستم از داتک وایرلس بگیرم که اونها هم گفتن اون منطقه تحت پوشش نیست ضمن اینکه اگر هم تحت پوشش بود، به هیچ وجه مودم ندارند.
بعدش که وایمکس داتک اومد، اون رو هم میگن فعلا جای خالی نداریم گرچه قیمتش هم مناسب نیست به نظرم.
حالا هم که وایمکس ایرانسل داره میاد، زنگ زدم میگن اون منطقه رو پوشش نمیدیم.

حالا خودتون حساب کنید اگه اینترنت پرسرعت رو ازتون بگیرن و هیچ راهی نباشه چقدر سخته، اونم با این دایال آپ افتضاح که واقعا جون میکنه :(

واقعا چی باید گفت به این ها ؟!

Konjkav
December 19th, 2009, 20:34
آقا منو هم توی غمت شریک بدون:cry::cry::cry:

مرکز ماهم بعلت استفاده از همون تجهیزات خیلی پیشرفته!!!! یعنی فیبر نوری به اون بلا گرفتار بود.
چون انگار پیاده کردن adsl روی این سیستمها تجهیزات خاص خودشو میخواد!
درضمن اینجور نیست که هیچ کاری از شما برنیاد مثلا صحبت با مدیر یا افراد مطلع مرکز تونه (نه کار مندان عادی) تا دقیقا از آینده مرکزتون باخبر شوید و تکلیفتون روشن بشه.
دیروزود داره ولی سوخت و سوز نداره!;)

rasoulg
December 19th, 2009, 21:26
در عوض من اين هفته اينترنت پرسرعت من وصل ميشه!
شايد باور نکنيد پس از 4 سال تريد و کار کردن در فارکس و خواندن دهها هزار صفحه اينترنتي (فارکس و سايتهاي خبري) با اينترنت ديال آپ چه عمري از من در اين راه صرف شد (نمي گم تلف شد)

aras194
December 19th, 2009, 23:21
آقا منو هم توی غمت شریک بدون:cry::cry::cry:

مرکز ماهم بعلت استفاده از همون تجهیزات خیلی پیشرفته!!!! یعنی فیبر نوری به اون بلا گرفتار بود.
چون انگار پیاده کردن adsl روی این سیستمها تجهیزات خاص خودشو میخواد!
درضمن اینجور نیست که هیچ کاری از شما برنیاد مثلا صحبت با مدیر یا افراد مطلع مرکز تونه (نه کار مندان عادی) تا دقیقا از آینده مرکزتون باخبر شوید و تکلیفتون روشن بشه.
دیروزود داره ولی سوخت و سوز نداره!;)

والا من همه این کارها رو کردم.
فکر کنم قبلا هم یه جایی این جریان رو گفتم که بعد از کلی تلاشهای دیپلماتیک، طرف بهم گفت حالا هر از چند وقت یه تماسی بگیر شاید راه افتاده باشه، بهش گفتم چند وقت یه بار زنگ بزنم؟ گفت حالا شما سالی یک بار تماس بگیر :blink:

blue_dream_1983
December 20th, 2009, 23:15
دوستان دوباره مسنجرها فی لتر شد؟

FARZAD_fa
December 21st, 2009, 00:01
دوستان دوباره مسنجرها فی لتر شد؟

blueجان من که مسنجرم وصله .شاید سیستم شما مشکل داره.مجددا"چک کنید.
موفق باشید

isar
December 21st, 2009, 01:06
blueجان من که مسنجرم وصله .شاید سیستم شما مشکل داره.مجددا"چک کنید.
موفق باشید

تا دقایقی پیش مشکلی نبود .اما الآن یاهومیل و جیمیل بنده باز نمیشه

FARZAD_fa
December 21st, 2009, 03:47
[QUOTE=isar;364149]تا دقایقی پیش مشکلی نبود .اما الآن یاهومیل و جیمیل بنده باز نمیشه
QUOTE]
isarجان الان مجددا"هم gmailهم msn هم yahoomailچک کردم همه چی درست بود.

trendfinder
December 21st, 2009, 11:39
الان به غير سايت سرمايه ، هيچ سايت ديگه اي براي من لود نميشه.:excl:

isar
December 21st, 2009, 11:46
الان به غير سايت سرمايه ، هيچ سايت ديگه اي براي من لود نميشه.:excl:

اون هم احتمالا بخاطره اینه که در سیستم شما ذخیره شده

Konjkav
December 28th, 2009, 21:24
من هر کار کردم نتونستم وارد ایمیلم توی y a h o o بشم :cry:

m.rezaee
December 30th, 2009, 01:14
قطعی 3.30 ساعته اینترم فعلا که کار دستم داده روزی چند بار این مشکل بوجود میاد امشب نوبرش بود اونم تو اون ریزش شدید

m.rezaee
February 19th, 2010, 23:38
سلام
امشب قبل از ساعت 8 اینتر من قطع شد تا الان چند مینه که درست شدهیعنی دو ونیم ساعت دو هفته هست همین وضعو دارم

Captive
February 26th, 2010, 15:50
سلام
امشب قبل از ساعت 8 اینتر من قطع شد تا الان چند مینه که درست شدهیعنی دو ونیم ساعت دو هفته هست همین وضعو دارم

صبانت استفاده میکنید؟

چون منم همین مشکل رو دارم ، منتهی شل کن سفت کن دارن میکنن ، هی قطع میشه و هی وصل میشه. :blink:

hadiearn
May 11th, 2010, 14:15
امروز رفته بودم دفتر شرکتی که ازش اینترنت میگیرم
چیز جالبی گفت که نمیدونم باید بهش خنده کرد یا گریه
میگفت تمام این قطعی ها و این کند شدن سرعت اینترنت به خاطر طرح اینترنت یا شبکه ملی هست که میخوان اجرا کنن و مقدمات کار نیز فراهم شده واین مشکلات به خاطر اونه
اینجور که اون میگفت قراره کلا دسترسیکاربران به اینترنت خارج ایران قطع بشه و تنها میشه به شبکه و سرورهای داخلی وصل شد که عملا دیگه نمیشه گفت اینترنت و معنی خاصی نمیدهو اصولا شرکت ها و سیستم های زیادی فلج بشن .
واسه همین قراره تو برج میلاد همایشی تحت این عنوان با حضور مدیر کل های مخابرات کشور انجام بشه تا راهکاری پیدا کنن واسه این مسئله
حقیقت دیگه نمیدونم اگه ته این قضیه واقعا قطع کردن ومحدود کردن دسترسی به اینترنت باشه چی باید به اینا گفت .
اصلا حتی مطرح کردنش دور از ذهن و خنده داره چه برسه به عملی کردنش .
عجبا!:mad:

Captive
May 11th, 2010, 17:15
امروز رفته بودم دفتر شرکتی که ازش اینترنت میگیرم
چیز جالبی گفت که نمیدونم باید بهش خنده کرد یا گریه
میگفت تمام این قطعی ها و این کند شدن سرعت اینترنت به خاطر طرح اینترنت یا شبکه ملی هست که میخوان اجرا کنن و مقدمات کار نیز فراهم شده واین مشکلات به خاطر اونه
اینجور که اون میگفت قراره کلا دسترسیکاربران به اینترنت خارج ایران قطع بشه و تنها میشه به شبکه و سرورهای داخلی وصل شد که عملا دیگه نمیشه گفت اینترنت و معنی خاصی نمیدهو اصولا شرکت ها و سیستم های زیادی فلج بشن .
واسه همین قراره تو برج میلاد همایشی تحت این عنوان با حضور مدیر کل های مخابرات کشور انجام بشه تا راهکاری پیدا کنن واسه این مسئله
حقیقت دیگه نمیدونم اگه ته این قضیه واقعا قطع کردن ومحدود کردن دسترسی به اینترنت باشه چی باید به اینا گفت .
اصلا حتی مطرح کردنش دور از ذهن و خنده داره چه برسه به عملی کردنش .
عجبا!:mad:

نه فقط به خاطر افتضاح ترین سرعت اینترنت در جهان ! بلکه به خاظر تمام امکانات رفاهی دیگر که در این آب و خاک دارم بعد از خدمت مغدص سربازی یک ثانیه هم اینجا نخواهم ماند :)

MEY$AM
May 11th, 2010, 17:20
سلام
بعید میدونم این اتفاق بیفته تا اونجا که من میدونم درامد نجومی اقایان از اینترنتی که به ای اس پی ها و شرکتهای پپ میفروشن و همچنین ارائه اینترنت وایمکس توسط ایرانسل و در امد بی حدوحصر از فروش اشتراکی یک به ده به مشتریانش باعث میشه اینترنت برقرار باشه. چون در صورت قطعی به شکلی که شما میفرمایید کاربرها به یکصدم تقلیل پیدا میکنن و همه شرکتها هم باید جمع شه اتفاقا تو فکر ارتقا هم هستند تا پهنای باند بیشتری بفروشن زیرساختها اجازه نمیده

isar
May 11th, 2010, 18:53
برای اینا در داخل خاک ایران، غیر ممکن وجود نداره.

البته ممکنه ای اس پی شما ...

اما حتی اگر این اتفاق هم بیوفته، همیشه به یاد داشته باشیم که ایرانی هستیم و توان پیچوندن هرچیزی رو داریم. ;)

یک کف مرتب به افتخار خودتون بزنید :banana:

isar
May 25th, 2010, 18:04
عجب افتضاحی شده اینترنت اینجا.

جاهای دیگه هم داغونه ؟

MEY$AM
May 25th, 2010, 18:11
آره عزیزم از ظهر ایراد داشت الان نیم ساعته درست شده

مسعود رهجو
May 25th, 2010, 21:38
عجب افتضاحی شده اینترنت اینجا.

جاهای دیگه هم داغونه ؟

ایثار جان گویا یک تمساح داشته از اون ورا رد میشده دمش گیر کرده به فیبر نوری و پارش کرده ;)

isar
May 26th, 2010, 00:19
ایثار جان گویا یک تمساح داشته از اون ورا رد میشده دمش گیر کرده به فیبر نوری و پارش کرده ;)

آره دیگه الآن همه کشتیها و زیردریاییها میدونن که نباید از اونجا رد بشن.
حیوون بیچاره خبر نداشته :p

مسعود رهجو
May 29th, 2010, 22:41
با آره برقی هم این کابل ها پاره نمیشن

AmirBabak
June 2nd, 2010, 03:26
مسعود جان ممنونم
فکر نمیکردم، بسترهای اینترنتی از زیر دریاها و اقیانوسها رد شده باشه.
پس ارتباط ماهواره ای کجای کار قرار داره؟

-----

حالا که بحث به اینجا کشیده، میشه یکی از دوستان راجع به اینترنت ماهواره ای و نحوه نصب و استفاده از اون به ما اطلاعاتی بده؟
میگند آفلاینه! یعنی چی دقیقاً!؟

hadiearn
June 2nd, 2010, 08:51
مسعود جان ممنونم

-----

حالا که بحث به اینجا کشیده، میشه یکی از دوستان راجع به اینترنت ماهواره ای و نحوه نصب و استفاده از اون به ما اطلاعاتی بده؟
خدمت شما عرض شود امیربابک جان که
تا اونجا که اطلاع دارم ارتباط ماهواره ای هم تا حدودی هست ولی ماهواره ای ناپایداری های زیادی رو داره و ارتباط فیبر نوری از پایداری خیلی بالاتری نسبت به ماهواره ای قرار داره .
و همچنین پهنای باندی که کابل نوری به ما میده خیلی به صرفه تر از ماهواره ای هست .
---
در مورد اینترنت ماهواره ای ( که تو خونه استفاده کنیم ) یکم بحث استفادش و توضیحش مفصله که حالا تا اونجا که راه داشته باشه رو توضیح میدم .
ولی هر حال برای اینکه از اینترنت ماهواره ای افلاین یا انلاین استفاده کنید ابتدا نیاز به کارت DVB دارین که در قیمتهای مختلف تو بازار موجوده و بعد بسته به محل زندگیتون و کیفیت سیگنال در محل زندگیتون به یه دیش 90 تا 110 سانتی نیاز دارید .
شما در این نوع اینترنت ماهواره ای متونید هم افلاین استفاده کنید هم انلاین .
انلاین به این معنا که سند اطلاعات شما با خط تلفن هست و ریسیو اطلاعات شما با دیش ماهواره که در این مورد باید یک اکانت اینترنت ماهواره ای انلاین بخرید که این روش تا سرعت 4M رو ساپورت میکنه .
و اما افلاین که فقط به معنای ریسیو بدون سند است .
اول یه توضیح مختصر میدم در مورد خود سیگنال ماهواره ای .
هر سیگنال دیتای ماهواره ترافیک خاص خودشو داره
به طور مثال از سیگنال فلان در هر لحظه 5 مگ ترافیک جابجا میشه که اکثر حجم ترافیکش ریسیو هست .
خب این در یافت کنندگان چه کسانی هستند ؟ در واقع این دیتاها برای اونایی هست که سرویس اینترنت انلاین این ماهواره در اون سیگنالو خریدن و به صوت انلاین استفاده دارن میکنن .
حالا تو اینترنت افلاین یه حالتی هست که شما مشخص میکنید که بتونید تمام این دیتاهای ارسالی از ماهواره رو بگیرید ولی باید برای استفاده از این موضوع حتما ای پی ها و مک ادرس ها رو مشخص کنید ؟ خب این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما میتونید مشخص کنید که تمام اطلاعاتی که از این ای پی ( ای پی سورور یاسایت ) توسط این ماهواره در این سیگنال میاد برا منم بیاد یا که مشخص کنید تمام اطلاعاتی که به این مک ادرس ( ادرس سخت افزاری اون سیستمی که انلاین داره دریافت میکنه ) توسط این سیگنال از ماهواره داره فرستاده میشه برا منم بیاد .
البته دقت داشته باشید که وقتی مثلا مشخص کنید تمام اطلاعات فلان مک ادرس برا منم بیاد همهههه اطلاعات بدون نام میادو حتی بعضی اوقات فرمتشون هم مشخص نیست و در هر ساعت چیزی حدود یک گیگ براتون اطلاعات میاد که شامل ده هزار فایله بدون نامو نشونهست . حالا باید بشینیدو پیدا کنید پرتغال فروش را .
به همین علت خیلی افلاین به این شکل به درد نمیخوره چون واقعا سامان دادن به فایلهای دریافتی مشکله .
مگر اینکه فیلتر بذارید و بگید فقط فیلم برام بیاد با حداقل حجم فلان و ..
از طرفی الان بیشترین استفاده ای که از افلاین میکنن به این صورته که یکی انلاین میخره و مک ادرس خودشو به همه بچه ها میده و مثلا قرار میذارن که همه راس ساعت فلان سیستمهاشون روشن باشه و اماده دانلود
حالا اونی که انلاین داره مثلا یک فیلمو میذاره واسه دانلود و این فیلم واسه تمام کسایی که مک ادرس اونو داشته باشن و وارد کرده باشن که هرچی به این مک ادرس رفت واسه ماهم بیاد فرستاده میشه .
نکات زیادی در اینترنت ماهواره ای هست از جمله اینکه اطلاعات به صورت پکیج میاد و یه ذره اختلال در سیگنال دریافتی در حد میکرو ثانیه ( که اگر سیگنال تصویر بود با چشم تو تصویر اصلا دیده نمیشد )میتونه باعث ناقص شدن این اطلاعات و بدون استفاده شدن اونا بشه که البته اینم راهکار خودشو داره و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص خودش فایل هارو ترمیم میکنن
فروم های زیادی در این مورد وجود داره که حتما قبل از اسنفاده این فروم هارو مطالعه کنید .( البته اکثرا فیلتر شدن )

موفق باشید .

مسعود رهجو
June 2nd, 2010, 10:22
مسعود جان ممنونم

-----

سلام امیر جان

لطفا این مقاله را بخوانید
با تشکر از توجه شما

wall
June 2nd, 2010, 12:40
سلام امیر جان

لطفا این مقاله را بخوانید
با تشکر از توجه شما

سلام

جناب ر هجو من می خواستم در موردی با شما مشورت کنم که به این تاپیک مر بوط نبود و امکان پیام خصو صی برای شما نیست.
چطور این سوال را مطرح کنم؟

ممنون

مسعود رهجو
June 2nd, 2010, 13:07
..........

mercury
June 7th, 2010, 19:52
متأسفانه از صبح تا به الان قطعی اینترنت داشتیم !

از شرکت صبا نت !

جالبی ماجرا اینجاست که با این اینترنت ذغالی همه کارها رو هم می خوان به زور اینترنتی کنن !!

از انتخاب رشته دانشگاه تا ثبت نام استخدام برای آبدارخانه دهیاری یالغوز آباد علیا !!

m.rezaee
June 7th, 2010, 19:58
متأسفانه از صبح تا به الان قطعی اینترنت داشتیم !

از شرکت صبا نت !

جالبی ماجرا اینجاست که با این اینترنت ذغالی همه کارها رو هم می خوان به زور اینترنتی کنن !!

از انتخاب رشته دانشگاه تا ثبت نام استخدام برای آبدارخانه دهیاری یالغوز آباد علیا !!

چند ماهه اینجا یعنی استان ما این مشکل هست از دیشب تا الان من اینتر نت نداشتم چند جا زنگپ زدم گذاشتن رو منشی خودشونو راحت کردن
خیلی خیلی هزار تا خیلی ممنون از مسولین مخابرات استان که منت گذاشتن فعلا این اینتر نتو درست کردن فقط جون مادرتون دیگه قطعش نکنید

alisoli
June 13th, 2010, 14:50
سلام.
من خیلی بررسی کردم این قطع شدنها رو.
بنظر من بیشترشون عمدی است.
من اکثرا زمانی که فارکس کار نمی کنم اینترنت هم قطع نمیشه.
ولی موقع فارکس مخصوصا سر اخبار و دایور جنسهای قوی کلا اینترنتم قطع میشد.

(************منظورم قطعی سرورهای فارکس نیست بلکه قطعی اینترنته*****************)

و بعضی وقتها ادم فکر میکنه ای اس پی ها هم با بروکرها زد و بند دارن.
البته تو این مملکت هرج ومرج ما هیچ چیر بعید نیست.

PASSERBY
June 14th, 2010, 16:05
سلام
از دوستان کسی هست که adsl روی خطوط فیبر نوری (dlc) داشته باشه ؟

ali444
August 22nd, 2010, 02:06
سلام
از دوستان کسی هست که adsl روی خطوط فیبر نوری (dlc) داشته باشه ؟

با سلام دوست عزیز من با توجه به منطقه ما و کشیدن خطوط فیبرنوری adsl هم روی فیبر نوری هست که پس از نزدیک به یک سال بالاخره مخابرات بر روی این خطوط ارائه adsl داد اما متاسفانه من ازش راضی نیستم قطعی زیاد داره

Man1
September 2nd, 2010, 10:12
2-3 روزه اینترنت بشدت قطع و وصل میشه سرعت ای دی اس ال هم از دایل اب کمتر شده . جیمیل و میل یاهو هم امروز باز نمیشه.
ایا شما هم این مشکلو دارین؟

mamall
September 2nd, 2010, 10:22
با سلام

بله از ذیروز جیمیل باز نمیشه . ظاهرا" مسئو لین تدارک دیدند بجای یاهو از یا حق استفاده کنیم

m.rezaee
September 2nd, 2010, 10:24
2-3 روزه اینترنت بشدت قطع و وصل میشه سرعت ای دی اس ال هم از دایل اب کمتر شده . جیمیل و میل یاهو هم امروز باز نمیشه.
دو سه روزه؟!؟!؟!؟!؟!........................... ...............
خوش بحالت :whoow:

Hamidwt
September 2nd, 2010, 10:31
چیز پی ان ها هم از کار افتاد !!
من موندم اینهمه طرفدار و اینهمه ترس؟؟؟

vahhab
September 2nd, 2010, 10:34

خدا باعث و بانيش رو لعنت كنه.
من كلي كار دارم با Gmail ام. به خدا كلافه شدم.:(

FXRAMIN
September 2nd, 2010, 10:45
ولي ما توي شهرمون هيچ مشكلي نداريم سرعت واقعا عاليه فايل 12 مگا بايتي رو كمتر از 5 دقيقه دانلود ميكنم ...چرا شما اينترنتتون مشكل داره؟مگه كشور گل و بلبل نيست ... بابا همه چي آرومه بريد خدا را شكر كنيد اب برق گاز داريم ... خدايا شكرت ديگه واقعا چي ميخواهيد شما گمراهان واقعا كه ....عجب حالي ميده زندگي توي ايران آزاد آزاد اسلامي اسلامي .... به به ..

واسهه همينه دارند تشويق (به زور )ميكنند تهرانيها بيان شهرستان .. اونوقت شما بياييد شهر ما سرعت اينترنت ما مياد پايين نياييد ... همونجا بمونيد ...

موفق باشيد
يا حق

M.Safaei
September 2nd, 2010, 11:16
خدا باعث و بانيش رو لعنت كنه.
من كلي كار دارم با Gmail ام. به خدا كلافه شدم.:(

سلام دوست عزیز

شما کافیه s رو از [Only registered and activated users can see links] حذف کنید تا بتونید وارد ایمیل بشید

موفق باشید

vahhab
September 2nd, 2010, 11:31
سلام دوست عزیز

شما کافیه s رو از [Only registered and activated users can see links] حذف کنید تا بتونید وارد ایمیل بشید

موفق باشید

سلام forex_sni عزيز،
اولا بسيار ممنون، ثانيا هر دفعه كه ما ها راهي پيدا مي كنيم براي ارتباط، دفعه بعد اون راه رو مسدود مي كنن. اين راه يادمه دفعه پيش كه با مشكل مواجه شديم جواب داد، ولي الان :cry:
من كه ديگه به خدا خسته شدم، الان فقط يه چيز تو مغزم مي چرخه: immigration
خدايم مرا بس است.

پ.ن: ديشب بعد از مدتها گفتم يه فليم نگاه كنم، رفتم و يه فيلم توجهم رو دوباره به خودش جلب كرد. ياد گذشته كردم: Patriot.
اي بابا.

Hamidwt
September 2nd, 2010, 11:39
ریموت وی پی اس هم برای من بالا نمیاد , کسی دیگه این مشکلو داره؟

MEY$AM
September 2nd, 2010, 11:52
من به وی پی اس وصل میشم. تا الان که مشکلی نیست ولی جیمیل و مسنجر یکی بود یکی نبوده.

Navid110
September 2nd, 2010, 12:15
تو شیراز هم از دیروز عصر جیمیل باز نمیشه برنامه های دانلودر هم تقریبا از کار افتادن باز این کشتی بی شرف دوباره با لنگرش زده کابل یه ملت و ... آره دیگه اما به قول یکی از دوستان بجای انتقاد و مسخره کردن برای اینکه کشورمون درحال توسعه هست باید زنگ بزنین و بهشون اطلاع بدین اینشا الله درست میشه
باز خوبه یه کمی سوادشون رفته بالا اندکی فنی تر شدن قبلا که تو همچین مناسبت هایی کل اینترنت قطع میشد
من واسه جیمیل از یه نرم افزار ف ی ل ت ر ش ک ن استفاده کردم که پ ر و ک س ی رو چنج کنه تا الان خوب بوده

پ ن: از ماست که برماست
پ ن 2: هرکی خربزه خورده حالا بشینه پای لرزش
پ ن03: تا ماها باشیم دیگه فیلمون یاد هندوستان نکنه

Moji_profit
September 2nd, 2010, 12:21
سلام دوستان

متاسفانه از دیروز عصر تا حالا موفق نشدم وارد یاهو و گوگل بشم . (شهر یزد)

و فکر میکنم این روند که شروع شده تا شنبه صبح یعنی بعد از راهپیمایی میلیونی روز قدس ادامه داشته باشه.

پس بهتره زیاد تلاش نکنیم .

نمیدونم چی بگم . فقط چیزی نگم بهتره . ;)

موفق باشید.

m.rezaee
September 2nd, 2010, 12:36
این عکسو ببینید
من رو این ارز یعنی دلار فرانک بای داشتم بنا به دلایلی که اونموقع بای بود و بعد سل تایید شد دقیقا موقع خبر بود اینتر من قطع شد خدا رو شاهد میگیرم هر وقت کانکت میشدم میدیدم این ارز ریزش کرده منم فقط سل میکردم چند تا رو بستم دو تا واسه هج موند
حالا اینکه مسنجر باز نمیشه یا جیمیل یاهو بالا نمیاد بماند میدونید این قطع شدنها چقدر رو روان تاثیر میذاره اونم موقع خبر یه دفعه سرور متا قطع میشه یه دفعه اینتر نت قطع میشه وقتی هم که اینتر نت کانکت میشه چارتو میبین انگار باهاش غریبه هستی
نمیدونم والا به کی بگم چجوری بگم خوبه مسولین تمام جوانبو در نظر بگیرن یاد اون عکسی افتادم که مدیر تویوتا خم شده بود و از مردم عذر خواهی کرد بابت قصور تو کار کارمنداش حالا ما نمیخوایم خم شن اما..........
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ویرایش
من کاری به مسائل سیاسی ندارم اینکه به خاطر مناسبتها یا روزای خاصی مجبورن به خاطر مسائل امنیتی فکرایی بکنن باید اینطور باشه و فکر کنم همه جا این مسائل رو در نظر میگیرن حالا هر جایی با شرایط خودش
من منظورم روزای عادی هست و روزهایی غیر از مناسبتها

مسعود رهجو
September 2nd, 2010, 12:45
این عکسو ببینید
من رو این ارز یعنی دلار فرانک بای داشتم بنا به دلایلی که اونموقع بای بود و بعد سل تایید شد دقیقا موقع خبر بود اینتر من قطع شد خدا رو شاهد میگیرم هر وقت کانکت میشدم میدیدم این ارز ریزش کرده منم فقط سل میکردم چند تا رو بستم دو تا واسه هج موند
حالا اینکه مسنجر باز نمیشه یا جیمیل یاهو بالا نمیاد بماند میدونید این قطع شدنها چقدر رو روان تاثیر میذاره اونم موقع خبر یه دفعه سرور متا قطع میشه یه دفعه اینتر نت قطع میشه وقتی هم که اینتر نت کانکت میشه چارتو میبین انگار باهاش غریبه هستی
نمیدونم والا به کی بگم چجوری بگم خوبه مسولین تمام جوانبو در نظر بگیرن یاد اون عکسی افتادم که مدیر تویوتا خم شده بود و از مردم عذر خواهی کرد بابت قصور تو کار کارمنداش حالا ما نمیخوایم خم شن اما..........
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ویرایش
من کاری به مسائل سیاسی ندارم اینکه به خاطر مناسبتها یا روزای خاصی مجبورن به خاطر مسائل امنیتی فکرایی بکنن باید اینطور باشه و فکر کنم همه جا این مسائل رو در نظر میگیرن حالا هر جایی با شرایط خودش
من منظورم روزای عادی هست و روزهایی غیر از مناسبتها

سلام
به دلیل رسیدن به سال روز قدس این مشکلات تا 48 ساعت آینده به چشم خواهند خورد . شما هم نخواهید مجبورتان میکنند که بخواهید

m.rezaee
September 2nd, 2010, 12:48
سلام
به دلیل رسیدن به سال روز قدس این مشکلات تا 48 ساعت آینده به چشم خواهند خورد .

سلام اقای رهجو
تاریخ رو ببینید این مسئله ربطی به الان نداره
من صحبتم سر شرایط کلی هست:)
احتمالا شما تهرانید وخوشششششششششششش به حالتون هم ارزانتر پرداخت میکنید هم سرعت بیشتره هم قطعی ندارید واز حال ما شهرستانیها خبر ندارین:cry:
بله این چند روز این مشکلات بیشتر میشه

مسعود رهجو
September 2nd, 2010, 13:09
سلام اقای رهجو
احتمالا شما تهرانید وخوشششششششششششش به حالتون هم ارزانتر پرداخت میکنید هم سرعت بیشتره هم قطعی ندارید واز حال ما شهرستانیها خبر ندارین:cry:

خیر خوشبختانه من تهران نیستم و از این بابت خیلی راضیم ;) در مورد شرایط هم یک مثلی هست که میگه از ماست که بر ماست فردا را داشته باشید

ارادت

m.rezaee
September 2nd, 2010, 13:18
خیر خوشبختانه من تهران نیستم و از این بابت خیلی راضیم ;) در مورد شرایط هم یک مثلی هست که میگه از ماست که بر ماست فردا را داشته باشید

ارادت

حالا خدا رو شکر الان که قطع نیست متا تریدر داره مثل تراکتور کار میکنه مسنجرم قطعه اونم مهم نیست چون دوست دختر ندارم یا کسی نیست که باهاش بچتم :blush:

ahmaddd
September 2nd, 2010, 13:29
سلام اقای رهجو

سلام
احتمالا شما تهران رو با لس آنجلس اشتباه گرفتي دوست عزيز :happy:
توي شهر بي در و پيكر تهران هم دقيقا"همين مشكلات هست.
وقتي براي يكماه اينترنت بايد مبلغ 19900 تومن پرداخت كنيم فكر نميكنم ارزونتر از شهرستانها باشه ! هست ؟

bermoda
September 2nd, 2010, 13:45
سلام

فكر مي كنم كه قطعي هاي اينترنتي اين دفعه با دفعات قبل خيلي تفاوت داره در دوره هاي قبلي مخابرات تعداد زيادي از سايتها رو قيلتر مي كرد و يا با كاهش سرعت اينترنتي امكان خيلي از كارها را از كاربارن خودش مي گرفت اما در سري جديد در خيلي از ISP ها نه تنها سرعت را كاهش نداده بلكه انگار يك كمي هم كيفيت سرعت بهتر شده (البته در بعضي از ISP ها)
در عوض با مهارت كامل اقدام به محدوديت پورتهاي اينترنتي كرده و از اين طريق تونسته حجم خيلي زيادي از كانالهاي ارتباطي را بدون اينكه دسترسي هاي اصلي رو ببنده كنترل كنه

gfxtree
September 2nd, 2010, 13:48
اي بابا چرا از ديروز بعد از ظهر جيمل ، ياهو بالا نمي آد؟

باز هم.....آره؟...

kingnothing
September 2nd, 2010, 13:53
اي بابا چرا از ديروز بعد از ظهر جيمل ، ياهو بالا نمي آد؟

باز هم.....آره؟...

آره قربان اینجا همیشه آره ! بعضی روزا فقط طولش بیشتر می شه!آررررررررررررررررررررر ررررررررررررررره می شه!

m.rezaee
September 2nd, 2010, 13:57
سلام
احتمالا شما تهران رو با لس آنجلس اشتباه گرفتي دوست عزيز :happy:
توي شهر بي در و پيكر تهران هم دقيقا"همين مشكلات هست.
وقتي براي يكماه اينترنت بايد مبلغ 19900 تومن پرداخت كنيم فكر نميكنم ارزونتر از شهرستانها باشه ! هست ؟

لوس انجلس کجا تهران کجا شاید بهتر بود با کابل سیتی مقایسه میکردی
راجع به مبلغ باید دید حجم و سرعت چقدره
من چند بار که اینتر نتم قطع شده از چند نفر که تهران هستن پرسیدم گفتن تو اون لحظه واسه ماقطعی نداشته وزمانهای دیگه رو سوال کردم گفتن تو اون زمان همچی مشکلی نداشتن این بماند که به خاطر مسائل فنی مخابرات هست و مرکزهای مربوطه پس میشه نتیجه گرفت شهر به اصطلاح شما بی در وپیکر کمی بهتر از شهرستانهاست
راجع به قیمت هم خدمت شما بگم که بعضی جاها خیلی بیشتر میدن نه ازین مبلغی که شما گفتین این مبلغی که شما گفیتین برای یکماه فکر کنم کمی نا متعارف باشه
البته فکر میکنم جدیدا دارن قیمتها رو یکسان میکنن

Captive
September 2nd, 2010, 14:02
سلام

بهترین راه اینه که 48 ساعت ترید نکنید حداقل ، البته خب واسه بعضی ها که اگه یه روز ترید نکنن همه جای بدنشون درد میگیره یکم سخته :دی

اما خب ایران آزادترین کشور دنیا هست و این رو همه ی ما میدونیم/.

asal.sunny
September 2nd, 2010, 15:03
این خیلی غیر منصفانه است که به خاطر دعوای آدما سر قدرت کار ما به هم بریزه
من چی کار دارم که کی کجا داره چی کار میکنه
معاملات ما نه تظاهرات میفهمن و نه دعوای قدرت
از صبح دارم تلاش میکنم از یه حسابم به یه حساب دیگه که در حال کال شدنه انتقالی بزنم
آخرش حساب کال شد و انتقالی انجام نشد
من فقط میخوام اینو بدونم ما که داریم تو این مملکت زندگی میکنیم آدم نیستیم؟
حقوق شهروندی نداریم؟
عزت انسانی نداریم؟
چرا هیچ کس به ما احترام نمیذاره؟
من که تو بازی این آدما هیچ کارم چرا باید تاوان بازیاشونو بپردازم
متاسفم
برای تمام اون چیزی که دارم به ناحق و به زور میپردازم

بهزاد اقبالی
September 2nd, 2010, 15:23
فدای سر همتون
10 هفت تیر

behnamgeorgio
September 2nd, 2010, 16:21
تف به همشون ......از یروکرای دزد گرفنه تا این .....

Vahid Javaheri
September 2nd, 2010, 18:25
ای بابا
سخته دیگه
چی بگیم !

Vahid Javaheri
September 2nd, 2010, 18:36
این خیلی غیر منصفانه است که به خاطر دعوای آدما سر قدرت کار ما به هم بریزه
من چی کار دارم که کی کجا داره چی کار میکنه
معاملات ما نه تظاهرات میفهمن و نه دعوای قدرت
از صبح دارم تلاش میکنم از یه حسابم به یه حساب دیگه که در حال کال شدنه انتقالی بزنم
آخرش حساب کال شد و انتقالی انجام نشد

متاسفم از کال شدن ،بهتره شعر بگیم با اجازتون !

چه تلخ است قصه های کال مارجین !

و ریپ ریپ در نت و وب ،بدتر از این ؟

چه تلخ آن دم که خواهی سند کنی میل !

شود بر تو فغان و سند میل ،فیل ! (fail)

چه شوم آن ران شده مارتینگل اکسپرت

ندارد دسترسی بر نت ورک ،ای دل
.........................

چه نیک گفتی در امضایت عسل جان !

که در بازی با گرگان و رندان،

مشو بازیچه آن بزرگان !

که گه گه ناگهان همچو بره

شوی طعمه ،اسیر خاک ، ای دل !

کاش میبود خواجه حافظ در این راه

خودش میخواند بر ما آن غزل را

که آن گمگشته یوسف باز آید

که آن تک راهگشا در راه باشد

نه نه نه ، خجل از روی شرمساری

همان بهتر که نیستی خواجه حافظ !

چگونه چت میکردی در مسنجر ؟

اگر می بود در حین فرار بود

به جرم زلف یار و جام و باده !!!

(از خودم )

پ.ن: مدیریت محترم در صورت مناسب قرار نگرفتن این پست در این تاپیک ،انتقال لازم را انجام فرمایند !

Moji_profit
September 2nd, 2010, 18:52
سلام

دوستان چجوری میتونم وارد Gmail بشم .

هیچ راه حلی پیدا نکردین :D

ممنون میشم اگه کسی راه حلی پیدا کرده منو بی خبر نزاره .

یه مورد خیلی خیلی ضروریه . خدا بگم چی کارشون ............

موفق باشید.

بهزاد اقبالی
September 2nd, 2010, 19:16
یکی از مزایای فیل*ترینگ اینه که به حول و قوه الهی ما تا سال 1390 در زمینه آنتی...ترینگ به خودکفایی خواهیم رسید.
لازم به ذکره که با بومی شدن این دانش میلیاردها دلار در این زمینه صرفه جویی صورت گرفته.
این اقدام مشت محکمی بر دهان تحریم کنندگان ایران بود. چند وقت پیش شاهد بودید که پیش بینی ما به حقیقت پیوست و اون ممه رو لولو برد.

پ ن: احمدی، احمدی بیدار شو. این یکی کار خودمون بوده.

masoud123
September 2nd, 2010, 19:25
سلام

دوستان لطفا از کلمات (( ف__یل_تر @ ف--یلت--رین-گ @ وی-پی-ا-ن @ V- p - n )) جوری استفاده کنید تا رباتهای مربوطه اینهارو شناسایی نکنند، والا بعدا باید همین جارو هم باید با "دشمن شکن" باز کنیم.

موفق باشید.

.....
September 2nd, 2010, 19:42
متاسفم از کال شدن ،بهتره شعر بگیم با اجازتون !

چه تلخ است قصه های کال مارجین !

و ریپ ریپ در نت و وب ،بدتر از این ؟

چه تلخ آن دم که خواهی سند کنی میل !

شود بر تو فغان و سند میل ،فیل ! (fail)

چه شوم آن ران شده مارتینگل اکسپرت

ندارد دسترسی بر نت ورک ،ای دل
.........................

چه نیک گفتی در امضایت عسل جان !

که در بازی با گرگان و رندان،

مشو بازیچه آن بزرگان !

که گه گه ناگهان همچو بره

شوی طعمه ،اسیر خاک ، ای دل !

کاش میبود خواجه حافظ در این راه

خودش میخواند بر ما آن غزل را

که آن گمگشته یوسف باز آید

که آن تک راهگشا در راه باشد

نه نه نه ، خجل از روی شرمساری

همان بهتر که نیستی خواجه حافظ !

چگونه چت میکردی در مسنجر ؟

اگر می بود در حین فرار بود

به جرم زلف یار و جام و باده !!!

(از خودم )

پ.ن: مدیریت محترم در صورت مناسب قرار نگرفتن این پست در این تاپیک ،انتقال لازم را انجام فرمایند !

سلام ای یار دیرینم . وحیدم .
.....................................عجب شعری زخود در کردی!.....دیدم !!
چطوری ای رفیق خوب و نیکو؟
.....................................بیا با ما جیگر بازم لب جو....
چو دیدم شعر گفتی از سر طبع
....................................سزاواری ندیدم بر خودم منع.
لذا یک چند بیتی در وکردم ....
....................................که در آن یادی از جند حیف کردم .
خرابی خطوط ارتباطی .....
................................همه ارکان وب هم قاطی پاتی...
بعد از کلی کلنجار و خدایا
.............................گشوده میشود یک سایت ....اما
چو میخواهی که کامی بر بگیری ....
........................................به ناگه میشود اوضاع گیری .
یکی غولی بزرگ است این بروکر ....
.........................................که جیبش گنده تر از از حجم تانکر .
نگردد پر ....چونان چشم حسود است .
...........................................ولی ن کاسبیش چند سر به سود است .
از این قطعی و آن استاپ هانتینگ . ...
...........................................از آن دزدی و این آیبی و رانتینگ...
برای خود فراهم کرده قصری ....
.....................................زپول کی ؟! من و سانی و باقی ....
خلاصه الغرض اینجا مکانیست ....
......................................که بویش چون کباب اما خیالیست .:whoow:
ولیکن چند یار با مروت ...
............................همه رعنا و زیبا با صلابت ;)
شده من عایدم ...هر چند گاهی ...
........................................ز دنیا میرسد گه بوی ماهی :wacko:
چو دیدم شعر گفتی من خوشم شد ....
.............................................یه خوشگل داشتم ...خوشگل ترم شد!
جواهر در ید ما گرد راهیم .......
....................................دو چشم خلق سویت ...ما چه خواهیم ؟!
برادر دوست دارت در کمین است .
......................................که در چشمش وحیدش ملک چین است .
اگر بازار نیرنگی بداند....ولی رسم رفاقت بر نتابد .
از حافظ گفته ای بشنو تو حرفی ...ز درویشی که اسراری نهفتی.
در این دنیا اگر سودست با اوست ....که خرسندی همیشه در ید اوست ( در این دنیا اگر سودیست با درویش خرسند است )
خدا یا از فارکس و پول و امکان ....چنان قسمت نما تا در دل و جان .
چنان درویشکان خرسند باشیم . ... به یاری و رفاقت بند باشیم .
اگر خاری به پایت رفت برخیز....اگر پولی زدستت رفت آن نیز.
بیا تا گل برافشایم ...ساقی!!!شراب و مزه و یک مشت یاقی ;).(بیا تا گل بر افشانیم و ....فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو بر اندازیم .)
اگر جمعند اینها دیگرت هیچ....نماند غصه و اندوه از پیچ.
و شاعر گفت تا سقف فلک را ....شکافیم و بیاندازیم طرحی !!!
.................................................. .....................ولیکن لایه اوزون سوراخ است ...بیا تا ما بدوزیمش به سختی :p
عجب اوسکول شدیم این اول شب!!
........................................ز دست گشنگی از دستت ای رب !!!
بریم افطار دیگر وقت تنگ است !! ....
..........................................به وقت گشنگی اکسچنج ننگ است .:whoow:
تقدیم به وحید گل و دوست داشتنیم .:happy:

بهزاد اقبالی
September 2nd, 2010, 23:44
اتفاق رخ داده بسیار فراتر از این حرفاس. مثل اینکه مسئله فردا نیست. اگر تونستید وصل بشید حتما یه سر بزنید به سایت های خبری تا بفهمید چی شده.

m.rezaee
September 2nd, 2010, 23:57
باور میکنید امروز اینتر نت من فقط چند دقیقه قطعی داشت !!!:whoow: از عجایب بود
الانم مسنجرم بالا اومده ولی چه فایده با کی بچتم:blush:

مسعود رهجو
September 3rd, 2010, 00:04
اتفاق رخ داده بسیار فراتر از این حرفاس. مثل اینکه مسئله فردا نیست. اگر تونستید وصل بشید حتما یه سر بزنید به سایت های خبری تا بفهمید چی شده.

سلام
بهزاد جان من الان سر زدم خبر خاصی نبود شما خبری دارید ؟

# «حمله به منزل .......، بازجویی خیابانی از .......»
# هاوکينگ : خدا آفريدگار عالم نيست
# جعفر پناهی: آزاد نيستم که از کشور خارج شوم
# .........: دخالت برخی نهادهای امنيتی و نظامی در حوزه نگران کننده است
# شکست تیم بسکتبال ايران مقابل آمريکا
# .......: حاکمان به شکاف عمیق بی‌اعتمادی بین خود و مردم بیندیشند

m.rezaee
September 3rd, 2010, 00:25

اره :o

alireza84
September 3rd, 2010, 00:32
برای دسترسی به اخبار من فقط از فید خون گوگل استفاده میکنم هم سرعتش خوبه هم هیچ برنامه کمکی نمیخواد جی میل هم که باز نشه اما باز فید خون کار میکنه مثل ساعت

SEYED
September 3rd, 2010, 00:44
فکر میکنم دراین جور مواقع بهتر است هزینه بیشتری بپردازیم چون همه ما ازاینترنتی استفاده میکنیم که تحت اختیار دولت است
لذا اگر از اینترنت ماهوارهای بتوانبم استفاده کنیم بهتر است به آدرسی که مینویسم بروید واز کم وکیف این سرویس ماهوارهای جویا شویدبرای مواقع اضطراری بد نیست

Captive
September 3rd, 2010, 00:52
سلام

دوستان میتونید برای لوگین شدن در Gmail از لینک زیر استفاده کنید

Moji_profit
September 3rd, 2010, 01:12
سلام

دوستان میتونید برای لوگین شدن در Gmail از لینک زیر استفاده کنید

سلام

آقا خدا پدر و مادرتو بیامرزه . واقعا مشکلمو حل کردی .

دعایی از این بهتر در این شب عزیز نتونستم پیدا کنم.

انشالله خدا مشکلات همه را حل کنه.

موفق باشید.

vahhab
September 3rd, 2010, 01:16
سلام بر دوستان،
ظاهرا اوضاع زيادي ميش قاراش ماش (يعني قاطي پاطي) شده.
اوه اوه.

mostafa976
September 3rd, 2010, 02:14
اقا بيخودي شايعه درست نكنيد. هيچ خبري نيست جز همون روز قدس .

Misaghian
September 3rd, 2010, 02:23
سلام برا من فقط سایت ایران ایگولد بالا نمیاد با بقیه سایتها هیچ مشکلی ندارم حتی جیمل و یاهو

راهی هست این مشکل رو برطرف کنم... ضروریه..................................مم نون

M.Safaei
September 3rd, 2010, 02:45
اقا بيخودي شايعه درست نكنيد. هيچ خبري نيست جز همون روز قدس .

اقا اگه خبری نبود که وضعو اینجور نمی کردن که!!

gfxtree
September 3rd, 2010, 18:51
دوستان سلام
ببخشيد كه اين سوال رو اينجا مطرح مي كنم
خواستم بدونم چطور مي شه در هات ميل ثبت نام كرد؟
من وارد سايتش مي شم ولي مستفيم لينك زير رو باز مي كنه

و بعد از ثبت نام در آخر مدام پيغام خطا ميده و اين كار رو چند بار حتي با ف ي ل ت ر ش ك ن يا vpn‌ و غيره استفاده كردم ولي باز هم پيغام خطا داد. نشد كه نشد ثبت نام كنيم

راهي هست كه بشه تو اين هات ميل ثبت نام كرد و از چت ام اس ان مسنجرش هم استفاده كرد؟

پيشتر ار راهنمايتون تشكر مي كنم

m.rezaee
September 7th, 2010, 11:47
کسی میتون بگه قطعی اینترنت یعنی چی؟
چرا اینترنت فرت فرت قطع میشه؟
چرا در روز بین 10 تا 20 بار با زمانهای مختلف اینترنت قطع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشکل از کجاست مخابرات یا ای اس پی یا کامپیوتر واتصلات مودم من؟
لطفا یکی راهنمایی کنه

masoud123
September 7th, 2010, 12:15
کسی میتون بگه قطعی اینترنت یعنی چی؟
چرا اینترنت فرت فرت قطع میشه؟
چرا در روز بین 10 تا 20 بار با زمانهای مختلف اینترنت قطع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشکل از کجاست مخابرات یا ای اس پی یا کامپیوتر واتصلات مودم من؟
لطفا یکی راهنمایی کنه

سلام

دوست من عوامل زیادی میتونه دخیل باشه، ولی حداقل می تونی سمت خودت رو چک کنی که مطمئن بشی.

از سیم کشی تلفن مطمئن بشو، بعضی اوقات در محلهای اتصال سیمها(مثل دوشاخه و یا سیم خط تلفن ورودی) نزدیکی بیش از حد دو سیم (فاز و نل) باعث ایجاد حالت القاء می شود و مانند خازن عمل کرده و هر از گاهی بار خود را تخلیه می کنند(این مورد در مورد خودم اتفاق افتاده بود).

تلفن رو بردار و فقط یک عدد رو وارد کن، نباید هیچ نویزی داشته باشه و کاملا باید صاف باشه، که اگر نباشه احتمالا مشکل در سیم کشی وجود داره. اگر داخل ساختمان باشه باید خودت اقدام کنی ولی اگر بیرون باشه باید زنگ بزنی مخابرات و آنها موظف هستند تعمیر کنند.

برای ADSL حتما باید از اسپیلیتر استفاده کنی، گاهی اسپیلیترها بعد از مدتی مشکل دار می شوند.

بعضی از مودم های ADSL منبع تغذیه ندارند و برق مصرفی خود را از USB کامپیوتر میگیرد، که متاسفانه مشکل دارترین نوع مودم ها می باشند.

اگر مودم ADSL را از طریق USB به کامپیوتر وصل کرده اید، باید بدانید که زمانی که بار زیادی به کامپیوتر وارد می شود و CPU مشغول کار زیاد باشد، در صورتی که پاور کامپیوتر مناسب نباشد، در این مواقع مادربرد برق USB ها را قطع کرده تا CPU با کمبود جریان برق مواجه نشود، البته این مورد به ثانیه هم نمی کشد ولی همین ثانیه باعث قطع ارتباط اینترنت می گردد.

درایور مادربرد و کارت شبکه را دوباره نصب کنید و در صورت وجود آپدیت حتما آنرا آپدیت کنید.

اگر فایروال و یا آنتی ویروسی دارید، امتحان کنید ببینید که آیا بدون آنها هم همین مشکلات را دارید یا خیر.

سیم دوشاخه تا مودم و سیم اتصال مودم به کامپیوتر را چک کنید.

مودم ADSL خود را ریست کرده و دوباره تنظیمات آنرا از ISP خود گرفته و دوباره تنظیم کنید.

با یک آنتی ویروس و یک آنتی اسپایور سیستم را چک کرده و مطمئن شوید.

نصب دوباره ویندوز هم گاهی باعث بهبود می شود.

دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه :blush: اگر همه این موارد رو امتحان کردی و باز مشکل داشت، یا از طرف مخابرات هست یا ISP مربوطه که باید پیگیری کنی.

موفق باشید.

gfxtree
September 7th, 2010, 13:28
دوستان سلام
ببخشيد كه اين سوال رو اينجا مطرح مي كنم
خواستم بدونم چطور مي شه در هات ميل ثبت نام كرد؟
من وارد سايتش مي شم ولي مستفيم لينك زير رو باز مي كنه

و بعد از ثبت نام در آخر مدام پيغام خطا ميده و اين كار رو چند بار حتي با ف ي ل ت ر ش ك ن يا vpn‌ و غيره استفاده كردم ولي باز هم پيغام خطا داد. نشد كه نشد ثبت نام كنيم

راهي هست كه بشه تو اين هات ميل ثبت نام كرد و از چت ام اس ان مسنجرش هم استفاده كرد؟

پيشتر ار راهنمايتون تشكر مي كنم

همچنان منتظر پاسخ سبزتان هستيم...:)

masoud123
September 7th, 2010, 13:40

سلام

دوست من Hotmail نزدیک 2 سال هست که مسنجر خودش رو بروی ایرانی ها بسته،

من الان امتحان کردم، یکبار با IP ایران که ارور داد و یکبار هم توسط پرو--ک-سی که اجازه داد و به راحتی حساب رو باز کرد، البته گاهی بگیر و نگیر داره ولی میشه، سعی کن با یک پرو-ک-س-ی که از اروپا باشه امتحان کنی. کشورت رو هم جایی غیر از ایران بزنی، چون اگر کشورت رو ایران بزنی، بهت اجازه نمی ده از مسنجر استفاده کنی.

hnp2500
September 7th, 2010, 14:54
من همین الان با ip iran یک اکانت باز کردم و دارم کار می کنم و مشکلی هم ندارم!
میشه بگید چه خطایی می دهد؟
پ.ن. در ضمن کشور را هم ایران انتخاب کردم. اما با مسنجر کار نکردم که ببینم اجازه ورود می دهد یا نه

m.rezaee
September 27th, 2010, 13:56
انگاری فقط منم که مشکل اینترنت دارم
فکر کنم یه بیست ساعتی میشد که اینترم قطع بود یعنی همه جا قطع بود از دیشب تا صبح هی بیدار میشدم ببینم وصل شده یا نه کلافم کردن.....
نمیدونم چرا فقط اینجا مشکل داره یه بار شرکت مشکل داره یه بار مرکز مخابرات مشکل داره یه بار ...............:cry:

m.rezaee
September 29th, 2010, 08:51
اینترنت دیشب ساعت حدود 8 قطع شد تا 2 که بیدار بودم وصل نشد الان وصل هست
تنها چیزی که میتونم بگم هم اینجا هم حضوری خیلی بی .......خیلی ....... خیلی بی مسئولیتیت
خودتون بر حسب نیازتون توی نقطه چین متناسب با خانواده و شخصیت و تربیت و اشل حقوقیتون یه کلمه بذارید
و در نهایت خیلی بی نا......

m.rezaee
September 29th, 2010, 09:17
تنها چیزی که میتونم بگم هم اینجا هم حضوری خیلی بی .......خیلی ....... خیلی بی مسئولیتیت
خودتون بر حسب نیازتون توی نقطه چین متناسب با خانواده و شخصیت و تربیت و اشل حقوقیتون یه کلمه بذارید
سو تفاهم نشه منظور از کلمه خودتون اونایی که تو این کارن هست

m.rezaee
September 29th, 2010, 10:19
بازهم قطعی اینترنت در استان قزوین

شبکه خبر کاسپین - کلیه سرویسهای دیتا و اینترنت استان از اواخر روز یکشنبه قطع گردیده و مشکل مذکور تا لحظه ارسال این خیر بصورت کامل بر طرف نشده است.
از اواخر روز یکشنبه و طی چند روز بعد یک بار دیگر اینترنت استان قزوین شاهد قطعی کامل بود. مشکلی که به نظر می رسد هنوز به صورت کامل هم بر طرف نشده و نیز با گذشت مدت زمانی بیش از ۸ ماه از بروز آن، کمترین اطلاع رسانی و پاسخگویی واضح و شفافی از جانب شرکت مخابرات از نوع و نحوه بروز آن در اختیار افکار عمومی و سرویس گیرندگان قرار نمی گیرد.
به گفته منابع خبری مختلف، اینترنت استان قزوین از اواسط زمستان سال گذشته دچار مشکل گردیده و این اشکال با کندی سرعت، عدم پایداری و نهایتا قطعی های مختلف در مسیرهای متفاوت آنهم بصورت هر روزه همراه بوده است. در این میان پیگیری سرویس گیرندگان و کلیه مشترکین هم نتوانست است به جوابی روش از جانب شرکت مخابرات استان حتی از صحن علنی مجلس ختم گردد و این شرکت کماکان سعی داشته است با سکوت و انکار موضوع به سادگی از آن بگذرد. این انکار تا آنجا پیش رفته است که حتی در صورتحسابهای صادره توسط شرکت مخابرات مبلغی به عنوان جبران خسارت قطعی کسر نگردیده است.
همچنین شرکت مخابرات استان قزوین با ارائه سرویس اینترنت پر سرعت ADSL وارد مرحله جدیدی از خدمات و رقابت با سایر شرکتهای فعال استان در این زمینه شده بود و سعی داشت با ارائه خدماتی بیش از آنچه که قانون برای آن مشخص کرده است در این بازار آشفته سهمی بزرگ داشته باشد که بنا به دلایل نامعلوم ارائه خدمات مذکور از اوایل هفته جاری متوقف گردید.
علاوه بر تمام این مسائل طی هفته های گذشته شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت استان شاهد تغییر و افزایش تعرفه های خطوط E1 نیز بودند که در کنار مشکلات خطوط دیتای شرکت مخابرات سبب گردید تا قیمت تمام شده خطوط اینترنت Dial Up در استان افزایش یابد.
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۸۹
یه خبر هم باید برای دیشب بذارن
خوب دیگه وقتی یه کارمند پشت میز نشین تقریبا دو برابر یه کارگری که تمام وقتش تو شرکت مفید هست حقوق ومزایای دولتی داره باید شاهد کوتاهی وکوتاه فکری یه سری باشیم وقتی هیچ ترسی از اینده شغلیشون نداشته باشن وقتی کسی نباشه که پاسخگو باشه
یه کافی نت گیم نت یا هر چیز دیگه رو فرض کنید که با قطع شدن مکرر در روز چند تا مشتریش رو از دست بده کی باید خسارت بده
من کافی نت یا گیم نت یا هر چیز دیگه ندارم

m.rezaee
September 29th, 2010, 15:42

نمیدونم کاربرای سایت توی نقطه چینها چی گذاشتن اما چیزایی که من گذاشتم اینقدر بد بود که روم نشد اینجا بذارم
تو یه کلمه میگم حرامتون باشه بی مسئولیتا تو هر شغلی که باشین
حالا
اگه با وایمکس ایرانسل یا اینترنت همراه اول یا هر چیز دیگه ای که به شرکت سرویس دهنده مثل فلان وفلان مربوط نباشه اشتراک بگیرم میتونم در مواردی که اینترم قطع میشه کانکت شم؟
کلا وقتی مخابرات یا ای اس پی ها مشکل دار میشن باید چیکار کرد؟ با چی میشه کانکت شد؟ اگه کسی فکر میکنه تبلیغ میشه لطفا تو پیام خصوصی برام پی ام بذاره
ممنون

masoud123
September 29th, 2010, 16:17
نمیدونم کاربرای سایت توی نقطه چینها چی گذاشتن اما چیزایی که من گذاشتم اینقدر بد بود که روم نشد اینجا بذارم
تو یه کلمه میگم حرامتون باشه بی مسئولیتا تو هر شغلی که باشین
حالا
اگه با وایمکس ایرانسل یا اینترنت همراه اول یا هر چیز دیگه ای که به شرکت سرویس دهنده مثل فلان وفلان مربوط نباشه اشتراک بگیرم میتونم در مواردی که اینترم قطع میشه کانکت شم؟
کلا وقتی مخابرات یا ای اس پی ها مشکل دار میشن باید چیکار کرد؟ با چی میشه کانکت شد؟ اگه کسی فکر میکنه تبلیغ میشه لطفا تو پیام خصوصی برام پی ام بذاره
ممنون

سلام

می دونم چقدر سخته و می دونم که چقدر اذیت شدی و میشی، متاسفانه تا حرف می زنی میگن همینی که هست :(

اما راجب به سوالی که پرسیدی بهترین راه امتحان کردن اون هست، ممکنه بعضی اوقات فقط مخابرات منطقه شما مشکل داشته باشه که توسط وایمکس یا ایرانسل می تونی کاننکت بشی ولی اگر مخابرات کل استان یا شهرستان مورد نظرتون مشکل داشته باشه اونها هم نمی تونند کاری بکنند، چون دیتا فید همه اونها از یکجا میگیرند.

ولی می تونی یک کار راحت انجام بدی، یک سیم کارت ایرانسل بگیر و الان هم اکثر گوشی ها راحت به کامپیوتر وصل می شن، اگر اینترنتت قطع شد توسط گوشی که به کامپیوتر وصل کردی از طریق سیم کارت ایرانسل وصل بشو به نت، توی جایی که شما هستی رو نمی دونم ولی من در تهران وقتی وصل میشم سرعتی مابین 56 دایال آپ و 128 ای-دی-اس-ال داشته میشم که برای مواقعی که ADSL قطع میشه بد نیست. البته خوب گرونه ولی اگر از این تعرفه هایی که مثلا 24 ساعت بدون محدودیت 1000 تومان بگیری بهتره از بی اینترنتی هست.

بهرحال امتحان کن اگر جواب داد که در نهایت می تونی یک مودم GSM یا EDGE بگیری که با همون سیم کارت ولی شنیدم با سرعت بالاتری حدود 256 وصل میشه.