PDA

View Full Version : HDD - هارد دیسک

Extacy
October 26th, 2009, 03:57
سلام.

آقا Kasra خوب کلیدو گرفتی دستت همه تاپیکا رو قفل میکنی! (شوخی)

رفتم تو تاپیک سخت افزار نرم افزار اینترنت دیدم قفل شده گفتم شاید خودمو قفل کردن :laugh:

------------- سوال در مورد هارد دیسک :

4 پارتیشن روی یه هارد داریم.

1- آیا میشه از یک درایو فرمت شده حجمی رو به درایوی که اطلاعات روش داریم اضافه کرد ؟
مثلا از درایو C مقدار 10GB رو به درایو D ( که روش اطلاعات داریم) اضافه کنیم بدون اینکه اطلاعات درایو D خراب یا پاک بشن.

2- آیا میشه از درایو D که روش اطلاعات داریم حجمی رو به درایو E که خالیست اضافه کنیم ؟ (برعکس سوال قبلی)

3- آیا میشه از درایو C مقداری رو به درایو E انتقال داد ؟ ( هر دو درایو C و E خالی هستند البته درایو C همونطور که میدونید روش ویندوز هست و فکر نکنم بشه از توی ویندوز کاریش کرد)

در مورد سوال سومی اگر جواب مثبت هست با چه نرم افزاری ؟

اگر مورد سومی رو بشه انجام داد خیلی بهتر و راحتتره.

لطفا دوستانی که قبلا یکی از موارد بالا رو انجام دادن و مطمئن هستند پاسخم رو بطور کامل بدن !

با تشکر.
موفق باشید.

trendfinder
October 26th, 2009, 05:31
با Partition Magic ميشه همه اين كارها رو انجام داد.
لينك دانلود :
[Only registered and activated users can see links]

emilvr
October 26th, 2009, 13:52
سلام دوستان
من هفته پیش یک هارد یک ترابایتی ساتا خریدم، خودمم قبلا یه هارد 160 گیگ داشتم، حالا یک مشکلی پیش اومده برام، سیستم یهو ریست میشه و پیغام خطای blue screen of death میده، همون صفحه آبی که چند ثانیه ظاهر میشه بعد سیستم ریست میشه. البته این مشکل فقط تو ویندوز 7 پیش میاد، وقتی هارد 1 ترا رو در میارم مشکل رفع میشه وصلش می کنم دوباره ریست میشه! کسی با یه همچین مشکلی تابحال مواجه شده؟

mrm2007
October 26th, 2009, 22:49
سلام دوستان
من هفته پیش یک هارد یک ترابایتی ساتا خریدم، خودمم قبلا یه هارد 160 گیگ داشتم، حالا یک مشکلی پیش اومده برام، سیستم یهو ریست میشه و پیغام خطای blue screen of death میده، همون صفحه آبی که چند ثانیه ظاهر میشه بعد سیستم ریست میشه. البته این مشکل فقط تو ویندوز 7 پیش میاد، وقتی هارد 1 ترا رو در میارم مشکل رفع میشه وصلش می کنم دوباره ریست میشه! کسی با یه همچین مشکلی تابحال مواجه شده؟

با سلام

کابل هاردتون رو یک چک بکنید از این قفل دار ها باشه. نمیدونید که چند بار این بلا به خایر این کابلهای ساتای بدون قفل سر من اومده. یک چیز دیگه : کانکتور پاور هارد رو هم چک کنید . بعضی این کانکتورهای پاور ساتا (یا آداپتور های مورد استفاده ) به راحتی شل میشن و با دو تا ضربه و لرزش کیس این اتفاق براتون می افته.

موفق باشید.

timkal
October 27th, 2009, 04:14
کلیه نسخه های ویندوز 7 غیر نسخه نهایی که دو و یا سه روز قبل به صورت رسمی به بازار ارائه شد حاوی باگ های

مختلف هستند.چنانچه مشکل شما از طریق سخت افزاری همانگونه که دوست عزیزم ان گفتند حل نگردید باید نسبت

به تعویض سیستم عامل اقدام نمایید.

termes
October 27th, 2009, 13:14
با سلام

کابل هاردتون رو یک چک بکنید از این قفل دار ها باشه. نمیدونید که چند بار این بلا به خایر این کابلهای ساتای بدون قفل سر من اومده. یک چیز دیگه : کانکتور پاور هارد رو هم چک کنید . بعضی این کانکتورهای پاور ساتا (یا آداپتور های مورد استفاده ) به راحتی شل میشن و با دو تا ضربه و لرزش کیس این اتفاق براتون می افته.

موفق باشید.

اضافه بر فرمایش دوستان صفحه آبی معمولا به دو دلیل اتفاق می افتد.
یا رم شما به خوبی کار نمی کند یا هارد
در بعضی مواقع بد کار کردن OSهم ممکنه عاملش باشد که با تعویض ش قابل کشف خواهد بود.
سبز باشید

yas30n
October 27th, 2009, 18:22
سیم ها را بکش و دوباره بزار جای اول سیم هارد رو
رم رو هم سفت کن

پارتیشین مجیک که گفتن میتونه تمام کارهایی رو که خواستین انجام بده