PDA

View Full Version : سوال و جواب و مشكلهای سخت افزاری

Kasra
September 4th, 2009, 14:52
در این تاپیک موضوعات مربوط به سخت افزار پیگیری خواهد شد و چنانچه کاربران سایت سوال یا مشکلی در زمینه سخت افزار دارند می توانند در این قسمت مطرح کنند .

با تشکر
کسری

kingnothing
September 6th, 2009, 14:29
سلام دوستان
من یه مشکلی واسم پیش اومده:(:cry:
پول قبض تلفن واسه این ماه ما 000و32 تومان مبلغ مکالمه خارجه اومده:huh:!با توجه به اینکه ما اصلا تماس خارج از ایران نداشتیم و اینکه من از adsl استفاده می کنم و dial up نیستم.
رفتیم پرینت گرفتیم دیدم یه سری شماره هست واسه کشورهای مختلف که هیچ کدوم هم کشور روتین نیست مثل آنگولا!:blink:!نیجریه!!:blush:هلند !!!:nervous:ایرلند:huh:و ....رفتیم مخابرات گفتن چون ازپ0ر0و0ک0س0ی استفاده کردی اینجوری شده و هیچ راهی نداری مگر اینکه برای اطمینان 00 خط ات رو ببندی و دیگه از پ0ر0و0ک0س0ی استفاده نکنی!!:o:nervous:
من که رشته ی تحصیلیم شبکه ست به یارو گفتم همچین چیزی امکان نداره و کمی واسش توضیح دادم اما اون رو حرفش مطمئن بود!!!می خوام بدونم کسی اطلاعی در این زمینه داره؟اصلا همچین چیزی امکان داره؟!؟!:rolleyes:

Kasra
September 6th, 2009, 14:44
سلام دوستان
پول قبض تلفن واسه این ماه ما 000و32 تومان مبلغ مکالمه خارجه اومده:huh:!با توجه به اینکه ما اصلا تماس خارج از ایران نداشتیم و اینکه من از adsl استفاده می کنم و dial up نیستم.
رفتیم پرینت گرفتیم دیدم یه سری شماره هست واسه کشورهای مختلف که هیچ کدوم هم کشور روتین نیست مثل آنگولا!:blink:!نیجریه!!:blush:هلند !!!:nervous:ایرلند:huh:و ....رفتیم مخابرات گفتن چون ازپ0ر0و0ک0س0ی استفاده کردی اینجوری شده و هیچ راهی نداری مگر اینکه برای اطمینان 00 خط ات رو ببندی و دیگه از پ0ر0و0ک0س0ی استفاده نکنی!!:o:nervous:
من که رشته ی تحصیلیم شبکه ست به یارو گفتم همچین چیزی امکان نداره و کمی واسش توضیح دادم اما اون رو حرفش مطمئن بود!!!می خوام بدونم کسی اطلاعی در این زمینه داره؟اصلا همچین چیزی امکان داره؟!؟!:rolleyes:

شما که از ADSL استفاده میکنید آیا دیگر خط تلفن به مودم Dial Up سیستمتان وصل نیست ؟
اگر اینگونه باشد اصلا احتمال شماره گیری کامپیوتر از طریق خط تلفن و وصل شدن به پ*رو*ک*سی سرور وجود ندارد .
ولی اگر کماکان کامپیوتر شما از طریق مودم Dial Up به خط تلفن وصل است دور از ذهن نیست که با کلیک روی لینک تبلیغاتی یا موارد مشابه ، نرم افزاری در کامپیوتر شما بارگزاری شده باشد که گاه و بیگاه شماره گیری کرده و مستقیما به سرورهای سایت مورد نظر وصل شده است .
کما اینکه بارها چنین مواردی حتی با قبض تلفن چند میلیون تومانی وجود داشته است .

kingnothing
September 6th, 2009, 17:57
سلام کسری جان
ممنون از اینکه جواب دادین
نه من 2سالی هست که اصلا dial up استفاهده نکردم.پس شما هم موضع من رو تایید می کنید.ممنون از راهنماییتون.
می خوام برم شکایت کنم ببینم به کجا می رسم.هرچند که می دونم به هیچ جا نمی رسم!:huh::mad:
بازم ممنون

candletrader
September 7th, 2009, 12:24
سلام
من خط تلفنم به کامپیوتر وصله و خط پر سرعت هم دارم ولی مودو دایال آپ (زولتریسک 3 چیپ)من کار نمیکنه و کامپیوتر اونا نمیشناسه آیا راهی هست که اونا راه اندازی کنم برای این کارت هم درایور وجود نداره و یا من پیدا نکردم حتی توی سایت سازنده هم من چیزی ندیدم. و آیا بعد از اون مشکل این دوستان را هم دارم یا نه؟
ممنونم

Kasra
September 7th, 2009, 13:09
سلام
من خط تلفنم به کامپیوتر وصله و خط پر سرعت هم دارم ولی مودو دایال آپ (زولتریسک 3 چیپ)من کار نمیکنه و کامپیوتر اونا نمیشناسه آیا راهی هست که اونا راه اندازی کنم برای این کارت هم درایور وجود نداره و یا من پیدا نکردم حتی توی سایت سازنده هم من چیزی ندیدم. و آیا بعد از اون مشکل این دوستان را هم دارم یا نه؟
ممنونم

در قسمت Device Manager اگر درایوری برای مودم dial up نصب شده است Uninstall کنید ، پس از آن بگذارید سیستم از طریق اینترنت اسکن کند و درایور خود را پیدا کند ، معمولا پس از این کار درایور مورد نظر پیدا میشود . اگر نشد مجبورید به طریقی CD مربوطه را گیر بیاورید یا با گارانتی تماس بگیرید شاید داشته باشند .
البته قبل از آن سعی کنید اسم کامل مودم را به همراه کلمه درایور در گوگل جستجو کنید ، به احتمال زیاد پیدا میکنید .

اما در مورد مشکل شماره گیری بعضی نرم افزار های مخرب از طریق مودم Dial Up ، این شماره گیر ها (Dialers) نرم افزارهایی هستند که با نصب بر روی سیستم عامل ، چنانچه فرد از اینترنت تلفنی استفاده می نماید و یا از طریق مودم Dial Up به خط تلفن دسترسی دارد ، بدون اجازه ، از طریق شماره گیری سعی در برقراری ارتباط با سرور خود خواهند نمود .
اینگونه نرم افزارها در بیشتر موارد از طرف سایتهای هرزه نگاری منتشر می شوند . از آنجایی که سرور سازنده این نرم افزارها در کشورهای متفاوتی قرار دارد ، هنگامی که موفق به شماره گیری می شوند باعث خواهند شد هزینه مکالمات خارج از کشور برای خط تلفن فرد محاسبه شود .
ممکن است شماره گیر ها در قالب نرم افزارهایی که از طرف اینگونه وب سایتها جهت دانلود در اختیار عموم قرار داده شده ، پنهان شده باشند .
شماره گیر ها از طرف ضد ویرس های معتبر قابل شناسایی هستند و نسبت به سایر خطرات اینترنتی گستردگی فراوانی ندارند .

Ganji251
September 8th, 2009, 00:30
سلام
یه نکته راجع به قبض تلفن
آیا شما از تلفن بی سیم در خونه استفاده نمی کنید؟ چون اگر استفاده کنید ممکن است یکی از همسایه های شما هم چنین دستگاهی داشته باشد و از خط شما استفاده کرده باشد.
در مسیر سیم تلفن تون دقت کنید ببیند جایی سیم زخمی نشده که کسی با آن شماره گیری کرده باشد.

Ganji251
September 8th, 2009, 00:41
سلام
ممنونم

چند تجربه راجع به مودم‌های زولتریکس:
دو تا شرکت کیش و راقی از مدعیان اصلی فروش این محصول هستند
محصول! یکی از این شرکت‌ها با نوعی از مادربرد گیگا ناسازگار است و خیلی عذاب آور است.
درایور یکی از این‌ها حتما باید باشد و الا نصب نمی شود.
جالب است باکس دو تاشون هم یکی است و جالبترش این است که هر دو شرکت ادعا می کند مال اون یکی تقلبی است :whoow:
جالب است بدانی روی باکس هر دو تاشون نوشته شده است که Caller ID (نمایشگر شماره تماس گیرنده) دارند اما توی پرانتز نوشته شده برای آمریکا :o
جالبترش این است که لاقل من نتوانستم کالر آی دی هیچکدامشون را فعال کنم :blush:
جالب است بدانی من بیش از 10 تا درایور برای همین زولتریکس 3 چیپ دارم که هیچکدامشون به هم نمی خورن.
ولی در کل محصول بدی به نظر نمی آید. ولی بی خیال
بهتر است 8000 تومان بدی و یه موردم گیگا بخری و جایگزین زولتریکس بکنی. (عجب راه حلی!)

با آرزوی توفیق برای شما - گنجی

candletrader
September 8th, 2009, 02:22
سلام
من باز هم سوالی دارم:
مدتیه با گرافیک سیستم خودم مشکل دارم. هر بار که آپ میشم یکجور نشون میده یه بار درسته و یه بار آیکونها محو وتار هستند و یا بزرگ و ناقواره ! دو بار هم درایور کارت گرافیک خودم را نصب کردم (GForce 7600) ولی باز همون مشکل هستش. در همین بین مانیتورم (Samsung SyncMaster cw1931) نیز خراب شده که درستش کردم. آنتی ویروس بروز هم دارم(McCofee). البته پسرم بازیهای کامپیوتری مختلف روش نصب و بازی میکنه و بعضی وقتها هم بعد از بازی اینجوری میشه. آخرین بازی نصب شده کانتر می باشد. الان هم یک عیب جدید داره که صفحات را بدون رنگ زمینه برای متون و گرافیکهای مربوطه (مثل همین نوارهای آبی که زمینه همین فروم و یا در منوها هستش) نشون میده و پس از مدتی با یک صدای پیپ رنگها ظاهر میشوند. خلتصه اینکه از دستش کلافه شدم.
مشکل دیگه اینه وقتی با کلید روی کیبورد هایبرنیت میکنم سیستم هنگ میکنه و روی حالت preparing to hibernate قفل میشه ولی اگر برای این کلید شات داون تعریف کنم شات داون میشه.
اگر دوستان راهنمائی کنند سپاسگزار خواهم بود.
ممنوم
سعید محمدی

Kasra
September 8th, 2009, 10:51
سلام
من باز هم سوالی دارم:
مدتیه با گرافیک سیستم خودم مشکل دارم. هر بار که آپ میشم یکجور نشون میده یه بار درسته و یه بار آیکونها محو وتار هستند و یا بزرگ و ناقواره ! دو بار هم درایور کارت گرافیک خودم را نصب کردم (GForce 7600) ولی باز همون مشکل هستش. در همین بین مانیتورم (Samsung SyncMaster cw1931) نیز خراب شده که درستش کردم. آنتی ویروس بروز هم دارم(McCofee). البته پسرم بازیهای کامپیوتری مختلف روش نصب و بازی میکنه و بعضی وقتها هم بعد از بازی اینجوری میشه. آخرین بازی نصب شده کانتر می باشد. الان هم یک عیب جدید داره که صفحات را بدون رنگ زمینه برای متون و گرافیکهای مربوطه (مثل همین نوارهای آبی که زمینه همین فروم و یا در منوها هستش) نشون میده و پس از مدتی با یک صدای پیپ رنگها ظاهر میشوند . خلتصه اینکه از دستش کلافه شدم.
مشکل دیگه اینه وقتی با کلید روی کیبورد هایبرنیت میکنم سیستم هنگ میکنه و روی حالت preparing to hibernate قفل میشه ولی اگر برای این کلید شات داون تعریف کنم شات داون میشه.
اگر دوستان راهنمائی کنند سپاسگزار خواهم بود.
ممنوم
سعید محمدی

با این شرح حال که فرمودید مشکل کارت گرافیکی شما سخت افزاری می باشد و با نصب دوباره درایور یا عوض کردن ویندوز یا ... برطرف نمی شود .
یا باید به گارانتی مراجعه کنید یا کارت گرافیکی جدید تهیه کنید .
در این مورد مشکل گرافیک درکتان میکنم که واقعا اعصاب خورد کن است و گاهی حتی با عوض کردن ویندوز یا ریست کردن کامپیوتر ، موقتا مشکل حل می شود ولی دوباره ...
به عنوان آخرین راه قبل از مراجعه به گارانتی ، یک بار کارت گرافیک را از روی مادربرد در بیاورید و دوباره جایگذاری کنید .
این روش شاید مسخره به نظر برسد ولی بعضی وقت ها میبینید که ناگهان مشکل حل شده است .
---------------
اون مشکل در مورد هایبرنیت نیاز به بررسی بیشتر دارد ، چون برای این مشکل یک یا دو دلیل نمیشه شمرد بلکه دلایل مختلفی از ایراد همین کارت گرافیکی یا مادربرد گرفته تا مشکل ویندوز یا ویروسی شدن یا Uninstall نشدن درست یک برنامه یا .... میتوان نام برد .

Kasra
September 10th, 2009, 00:20
یک نکته مفید :
گاهی برای یکی از قطعات سخت افزاری کامپیوترتان درایور جدیدی نصب میکنید ولی میبینید که کار نمیکند ، یا میبینید اوضاع از قبل بدتر شد ، در این زمان اگر CD درایور قبلی را نداشته باشید ، بازگرداندن Driver قبلی ، در صورتی که Driver جدید سخت افزار درست کار نکند روشی ساده دارد که از دید بسیاری از کاربران پنهان مانده است :
از منوی Start به Control Panel رفته و بر روی System دوبار کلیک کنید.
در پنجره باز شده به تب Hardware رفته و بر روی دکمه Device Manager کلیک کنید.
(راه ساده تر برای دسترسی به Device Manager استفاده از دستور devmgmt.msc در پنجره Run است.)
حال در این پنجره به دنبال سخت افزاری که با آن مشکل دارید بگردید. برای مثال فرض میکنیم که کارت صدا با درایور جدید مشکل دارد. بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
سپس تب Driver را انتخاب کرده و بر روی دکمه Roll Back Driver کلیک کنید.
پیغام را با Yes رد کرده تا درایور سخت افزار به وضعیت قبلی خود باز گردد.

arteshbod
September 12th, 2009, 21:51
سلام و درود

از دوستان برای خرید یک مودم ADSL خوب درخواست مشاوره دارم . مودمی که الان دارم PLANET هست که واقعا اذیتم میکنه . با

اینکه نو هست اما مدام هنگ میکنه . اگه شبها خاموشش نکنم فردا به زحمت کار میکنه قصدر دارم عوضش کنم . از دوستانی که

دستی در شناخت سخت افزار دارند تقاضا دارم بهترین مودم رو به بنده معرفی کنند .

با تشکر

termes
September 12th, 2009, 22:28
سلام و درود

از دوستان برای خرید یک مودم ADSL خوب درخواست مشاوره دارم . مودمی که الان دارم PLANET هست که واقعا اذیتم میکنه . با

اینکه نو هست اما مدام هنگ میکنه . اگه شبها خاموشش نکنم فردا به زحمت کار میکنه قصدر دارم عوضش کنم . از دوستانی که

با تشکر

اگر asus گیرتون بیاد واقعا عالیه.من دو تا دارم 4 ساله هنگی ندیدم.زیمنس هم خوبه.تی پی لینک مشکل هنگی داره و هم توی نصب بد قلقه گاهی وقتها.زایکسل هم عالیه .یو اس روباتیک اصلی هم گیر بیارید خوبه.
به نظرم از بین همه اینها وایرلس زایکسل یا زیمنس پیشنهاد مناسبی باشه
;);)

hamid415
September 12th, 2009, 22:53
سلام و درود
با تشکر
سلام
من چندسالی هست کارم شبکه و ADSL هست، در چندین شرکت PAP نیز کار کردم، تو این مدت مودمهای زیادی رو دیدم که شاید کسی اسمی از اونها هم نشنیده باشه، خیلی مواقع دیدم بعضیها چند سال با یک مودم بدون هیچ موشکلی کار می کنند و شخص دیگری با همون مودم هزار تا مشکل داره، در کل در خرید مودم باید شرایط خدمات دهندگان اینترنت رو هم در نظر گرفت مثلاً مودم Linksys مودم خیلی خوبی ( مخصوصاً برای کسانی که میخوان از Port Forwarding یا همون Virtual Server استفاده کنند) ولی متاًسفانه با بعضی از سرویس دهندگان اینترنت مشکل دارد و بعضی مواقع بی دلیل چراغ لینک چشمک زن می شود، از روی تجربه کم ترین مودم مشکل داری که دیدم Asus بوده البته با قیمت مناسب وگرنه مودمهای خوب زیاد هست اما قیمتهای بالایی دارن مثل USRobotics، من خودم سه سال از مودم Asus AM604 استفاده می کردم که یک پورت LAN و یک پورت USB داره و هم زمان نیز میشه دو کامپیوتر رو بهش متصل کرد، الان هم از مودم بی سیم Asus WL-604G استفاده می کنم و از هردو راضی بودم، قیمت نوع معمولی 40 تا 45 هزار تومان و مدل بی سیم نیز 90 تا 95 هزار تومان هست، فقط اگه مدل معمولی خریداری کردین حتماً firmware اون رو بروز کنید.

Mohsen
September 12th, 2009, 22:55
سلام و درود

با تشکر
سلام

من هم از Asus مدل AM602 بسيار راضي هستم .

موفق باشيد

tim1340
September 13th, 2009, 02:50
مودم 8811 TP-LINK با توجه به قیمت سی الی سی وپنج هزار تومنی خیلی خوب است. چهار سال است

استفاده میکنم کوچکترین مشکلی ندیدم.در ضمن هم از طریق کارت شبکه و هم از طریق یو اس بی میتوان به

اینترنت وصل شد.در مورد صورث حساب هم میتوانم بگویم اگر برنامه دیالر و امکان دیال اپ( هردو باهم)نیست

شما جریمه و مجازات انچه را که خود میدانی می پردازی که مثلا دزس عبرت باشد!!

دیگه از این کارهای بد نکنی ها !!

hamid415
September 13th, 2009, 05:43
سلام دوستان

سلام
دوست عزیز مشکل شما هیچ ربطی به پرو+کسی نداره، مخابرات هم اگه این جواب رو بهتون داده از بی اطلاعیشون بوده، این مشکل یه زمانی در مودم های Dial Up بود اونم نه بخاطر پرو+کسی بلکه همونطور که جناب کسری اشاره کردن بعضی از سایتها شما رو مجبور به دانلود نرم افزاری می کردند و این نرم افزار بعد نصب به سرعت شما رو دیسکانکت و شماره کشور مقصد رو میگرفت و وقتی هم وصل میشد مثل اینترنت هوشمند بود و اگر مودم صدا نمی کرد و شما هم متوجه نمی شدید امکان داشت به کارتون ادامه بدید بدونه اینکه بفهمید به کجا وصل هستید، اما در مورد مشکل شما باید بگم این مشکل از سمت سرویس دهنده ADSL هست و باید به اونها زنگ بزنید و مشکل رو بگید، این مشکل معمولا در پورت مرکز مخابرات پیش میاد و باعث میشه در بعضی مواقع خط شما با یه یوزر دیگه از همون شرکت قاطی بشه به این صورت که امکان داره شما صدا اونها رو موقع تماس تلفنی بشنوید یا اونا صدا شما رو بشنوند و یا هزینه تماسهاتون هم تداخل پیدا کنه.

candletrader
September 13th, 2009, 09:29
سلام
من حدود 2 ساله که از مودم Justecاستفاده میکنم و بعد از تعویض چند مودم از جمله روبوتیک و دی لینک این بهتر از همه جواب داد. علت اونم مربوط به لینک بین مرکز سرویس دهنده با مرکز مخابراتی واسطه بود که لینک بین ایندو بجای کابل نوری ماکروویو بود(است) که هم در دایال آپ و هم adsl مشکل ایجاد می کرد. حال اگر شما هم همین مشکل بین مراکز را دارید جاستک بهترین جواب را خواهد داد و الا دی لینک و روبو تیک نیز جز بهترینها هستند.

tim1340
September 14th, 2009, 02:34
سیستم مایکروویو نه(ماکروویو) به دلایل زیادی بهتر از سیستم کابلی است.احتمالا ایراد از جای دیگری است.

kingnothing
September 14th, 2009, 05:57
درود بر شما جناب گنجی عزیز و hamid415 گرامی:)
ممنون که راهنمایی کردید.باید بگم که آره تلفن ما بی سیمه و یه چیز جالب!!!!واسه همسایه ی دیوار به دیوار ما هم چند ماه پیش دقیقا همین مسئله پیش اومده بود!!:whoow:!قرار شد که ایشون هم پرینت تلفنشون رو بیارن تا یه شکایت ریزی بکنیم!!!امیدوارم به نتیجه برسه!پول زوره واقعا!:evil2:

elyas68
September 15th, 2009, 01:26
سلام
سيستمم هنگ كرد بس هنگ كرد ويندوز پريد مجبور شدم دوباره نصب كنم حتي موقع نصب هم هنگ كرد:(
كه دوباره از اول مجبور شدم نصب كنم الانم كه نصب كردم باز هنگ ميكنه ؟
مشكل از كجاست ؟ از گرد و خاك داخل كيس ميتونه باشه ؟ اخه اين چند روه زياد گرد و خاك داشتيم در كيسم كه باز :rolleyes:
تشكر

elyas68
September 15th, 2009, 01:32
سلام
ممنونم
سلام براي منم زولتريكس بود
من از پيش فرض هاي خود ويندوز اولي رو انتخاب ميكردم نصب ميكردم يعني به يه اسم ديگه مثلا اينتل :rolleyes:
البته رو زولتريكس هميشه جواب ميداد ولي بعضي وقت ها كه خونه دوستان كه مودماشون چيزاي ديگه بود اين كار رو ميكردم كامپيوتر رستارت و صفحه آبي معروف ميومد :laugh: كه سيف مود ميودم بالا با سيستم رستور برميگشتم عقب :happy:

alijob444
September 15th, 2009, 02:54
سلام
سيستمم هنگ كرد بس هنگ كرد ويندوز پريد مجبور شدم دوباره نصب كنم حتي موقع نصب هم هنگ كرد:(
مشكل از كجاست ؟ از گرد و خاك داخل كيس ميتونه باشه ؟ اخه اين چند روه زياد گرد و خاك داشتيم در كيسم كه باز :rolleyes:
تشكر

احتمال نود درصد ایراد از هاردتون هست اینو میگم چون خودم هم این مشکل رو یکبار داشتم که آخر سر مجبور شدم هاردم رو عوض کنم

mrm2007
September 15th, 2009, 20:45
سلام
تشكر

با سلام

امکان اینکه به دلیل گرد و خاک باشه زیاده. من در محل کار باینکه پنجره ها معمولا بسته است و کولر گازی است ولی چنانچه هر 4 تا 6 ماه با باد کیس هارو پاک نکنیم ریست , هنگ و هزار تا مشکل دیگه رو شاخشه. امتحان بکنید چون بهتر از اینه که بخواهید به چیز دیگه ای مشکوک بشین. از هارد هم باشه معمولا یک صدای خاصی میکنه (معمولا نه همیشه)

tim1340
September 16th, 2009, 17:46
احتمال خرابی هارد و یا مشکلات ناشی از گرد وخاک زیاد است اما پیش از هر کاری سعی کنید بایوس را ریست نمایید.

کافیست که بایوس را از محل خود در اورده و مجددا جایگذاری نمایید.اگر به صفحه تنظیمات هنگام روشن نمودن

دسترسی دارید(کلید F8 ) تمام تنظیمات را به حالت پیش فرض در اورده و پس از ذخیره دوباره ری استارت کنید.

امیدوارم مشکلتان حل شود.

Händler
September 16th, 2009, 18:34
احتمال خرابی هارد و یا مشکلات ناشی از گرد وخاک زیاد است اما پیش از هر کاری سعی کنید بایوس را ریست نمایید.

کافیست که بایوس را از محل خود در اورده و مجددا جایگذاری نمایید.اگر به صفحه تنظیمات هنگام روشن نمودن

دسترسی دارید(کلید F8 ) تمام تنظیمات را به حالت پیش فرض در اورده و پس از ذخیره دوباره ری استارت کنید.

امیدوارم مشکلتان حل شود.

ببخشید بایوس را چطوری در می آرن؟

منظور شما باطری بوده یا واقعاً مموری بایوس را می توان به راحتی در آورد ؟

mrm2007
September 16th, 2009, 22:35
ببخشید بایوس را چطوری در می آرن؟

منظور شما باطری بوده یا واقعاً مموری بایوس را می توان به راحتی در آورد ؟

با سلام

توی مادربوردهای جدید که بایوس 99% روی برد مونتاژ شده و قابل در آوردن نیست! همون باتری تنها راحشه. البته بعضی مادر بوردها هم یک کلید یا جامپر جداگانه برای ریست بایوس دارن.

--------------------------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

tim1340
September 18th, 2009, 14:03
از دقت نظر دوستان تشکر میکنم.اشتباه از طرف من بود.بجای باطری بایوس نوشتم و صحیح ان باطری است.

عذر بسیار .الان متوجه اشبباه خودم شدم.

با تشکر مجدد از دوستان که خطای مرا گوشزد نمودند.

isar
September 19th, 2009, 19:23
سلام

نمیدونم این موضوع نرم افزاریه یا سخت افزاری.

یکی از دوستام یه نفرو پیدا کرده که اینترنت ماهواره ای نصب میکنه. میگفت که هزینش در حدود 2 میلیون تومان در میاد ولی مادام العمر. و با سرعت 4 5 مگ در ثانیه :blink:
این رفیق ما هم جوگیر شده که بگیره.

من بهش گفتم که عجله نکنه تا یکم تحقیق کنیم ببینیم اصلا این اینترنت از نظر حکومت قانونی هست یا نه؟ چون جایی که اسم ماهواره میاد آخرش معلومه.
در کل از استاد خواهش میکنم که در این زمینه اطلاعات بدهند.

تنکس :p

Kasra
September 19th, 2009, 19:32
سلام

یکی از دوستام یه نفرو پیدا کرده که اینترنت ماهواره ای نصب میکنه. میگفت که هزینش در حدود 2 میلیون تومان در میاد ولی مادام العمر. و با سرعت 4 5 مگ در ثانیه :blink:

من بهش گفتم که عجله نکنه تا یکم تحقیق کنیم ببینیم اصلا این اینترنت از نظر حکومت قانونی هست یا نه؟ چون جایی که اسم ماهواره میاد آخرش معلومه.

سلام
نه.
برای استفاده خانگی و شخصی قانونی نیست .

mrm2007
September 19th, 2009, 22:08
سلام

با سلام

با تائید حرف آقا کسرا , اولا قانونی که نیست هیچی , به 3 سوت هم محل رو میشه پیدا کرد و خب متوجه اتهامهش هم باشید.

البته یک راهی وجود داره که فقط دریافت از طریق ماهواره باشه و ارسال از طریق خط تلفن یا adsl که اون کلا بحثش فرق میکنه و هزینه اش هم کمتر از 100 تومنه.

-------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

alijob444
September 20th, 2009, 08:08
دوستان ارزانترین هارد اکسترال بازار که یک ترابایت باشه قیمتش چنده با تشکر

Hamed2420
September 20th, 2009, 11:28
دوستان ارزانترین هارد اکسترال بازار که یک ترابایت باشه قیمتش چنده با تشکر
سلام
بنده چند روز پیش یک عدد وسترن دیجیتال MY BOOK تهیه کردم به قیمت یکصد و هفت هزار تومان.

موفق باشید

candletrader
September 20th, 2009, 19:23
سلام
من تازه ویندوز اکس پی 3 نصب کردم(برام نصب کردند) ولی پس دو سه روز پیغام خطا میده که
Windows Genuine را نصب کنید. این یعنی چه؟ به سایتش هم لینک میده که حدود 150$ میشه . مخواستم ببینم چکار باید بکنم؟
مرحمت دارید
سعید محمدی

Mohsen
September 21st, 2009, 23:45
سلام
من تازه ویندوز اکس پی 3 نصب کردم(برام نصب کردند) ولی پس دو سه روز پیغام خطا میده که
Windows Genuine را نصب کنید. این یعنی چه؟ به سایتش هم لینک میده که حدود 150$ میشه . مخواستم ببینم چکار باید بکنم؟
مرحمت دارید
سعید محمدی
سلام آقا سعید
شب خوش

احتمالاً باید کاری مطابق توضیحات مندرج در لینک زیر انجام دهید :

[Only registered and activated users can see links]

موفق و سربلند باشید

nirvana
September 23rd, 2009, 18:54
با سلام خدمت دوستان گرامي .

سعيد جان ميتونيد از لينك زير هم استفاده كنيد . خودم براتون آپلود كردم . مشكل من رو كه حل كرد .

با تشكر ، نيروانا
بدرود

arteshbod
October 3rd, 2009, 20:37
سلام ودرود

تقاضای مشاوره در خصوص موردی رو از دوستان دارم :

داستان از این قراره که قصد داریم به اتفاق 5 تن از همسایگان برای استفاده از ای دی اس ال یک شبکه درست کنیم . مشکل از این قراره که نمیدونیم یک مودم بی سیم انتخاب کنیم و یا یک مودم معمولی به همراه اکسس پوینت به لحاظ فنی کدوم مورد رو پیشنهاد میدهید ؟ از لحاظ امنیت و کارکرد و باقی موارد . ظاهرا استفاده از اکسس پوینت و یک مودم معمولی امنیت بیشتری داره. ولی خب از طرفی هزینش بیشتره ولی با صرفنظر از هزینه کدومش کارکرد بهتر و امنیت بهتری داره ؟ ظاهرابه یک سخت افزار دیگه هم نیازه که باید مستقلا روی هر سیستم قرار بگیره که اسمش یادم نیست .

بطور کلی در مورد شبکه های اینچنینی اطلاعات لازم دارم اگر کسی اطلاعات کاملی داره ممنون میشم بیان کنه و جزئیات این کار رو بیان کنه و در نهایت بین اون دو موردی که گفتم یکی رو پیشنهاد بده .

با تشکر

ehsanshok
October 4th, 2009, 04:01
با سلام.
یکی از آسانترین راه ها برای ایجاد شبکه در فواصل کمتر از 50 متر استفاده از گیرنده فرستنده های بلوتوث می باشد که بعلت تایید دوطرفه -برای شناسایی جهت تبادل اطلاعات- و همچنین برد کم (نهایتا 150متر) از امنیت خوبی هم برخوردار است. سرعت تبادل اطلاعات هم که برابر سرعت بلوتوث می باشد.
تا جایی که من میدانم این روش برای تبادل اطلاعات از روی هارد دیسک است؛ اما درخصوص اینکه "آیا میتوان از این روش برای استفاده از شبکه دیگری مثل اینترنت -که به یکی از کاربرها متصل است- استفاده کرد؟" اطلاعی ندارم.(ولی حدس میزنم شدنی است)
قیمت هر عدد از این گیرنده و فرستنده ها با توجه به برد مفیدشان تعیین میشود که در بهترین مدل ها -اگر اشتباه نکنم-به 30 هزارتومان میرسد.
یکی از دوستانم برای کارخانه یشان از این روش بجای استفاده از خطوط LAN بهره میبرد. از مزایای این روش هم عدم نیاز به سیم کشی آن است که در فواصل دور نیاز به سخت افزار های کمکی میانی دارد و در این روش نه به سیم و مشکلات آن برخواهیم خورد و نه نیاز به آن سخت افزار های کمکی است.
اگر این روش مشکل شما را حل میکند و اطلاعات بیشتری خواستید در پیام خصوصی بفرمایید که شما را به دوستم ارتباط دهم.

mrm2007
October 6th, 2009, 21:22
سلام ودرود

تقاضای مشاوره در خصوص موردی رو از دوستان دارم :

داستان از این قراره که قصد داریم به اتفاق 5 تن از همسایگان برای استفاده از ای دی اس ال یک شبکه درست کنیم . مشکل از این قراره که نمیدونیم یک مودم بی سیم انتخاب کنیم و یا یک مودم معمولی به همراه اکسس پوینت به لحاظ فنی کدوم مورد رو پیشنهاد میدهید ؟ از لحاظ امنیت و کارکرد و باقی موارد . ظاهرا استفاده از اکسس پوینت و یک مودم معمولی امنیت بیشتری داره. ولی خب از طرفی هزینش بیشتره ولی با صرفنظر از هزینه کدومش کارکرد بهتر و امنیت بهتری داره ؟ ظاهرابه یک سخت افزار دیگه هم نیازه که باید مستقلا روی هر سیستم قرار بگیره که اسمش یادم نیست .

بطور کلی در مورد شبکه های اینچنینی اطلاعات لازم دارم اگر کسی اطلاعات کاملی داره ممنون میشم بیان کنه و جزئیات این کار رو بیان کنه و در نهایت بین اون دو موردی که گفتم یکی رو پیشنهاد بده .

با تشکر

با سلام

1) ازنظر امنیت شبکه بیسیم : هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند! هر نوع اکسس پوینتی (چه داخل مودم چه جدا) در نوع های معمول از 3 نوع رمز نگاری اطلاعات استفاده میکند شامل WEP ,WPA , WPA2 که نوع WPA2 از همه مطمئن تر میباشد. در هر کدام ازا ین روشها یک کلید رمز نگاری در اکسس پوینت وارد میشود که هر دستگاهی برای وصل شدن به آن نیاز به دانستن آن کلید دارد (البته شما فقط یکبار کلید فوق رو در کامپیوتری که میخواهید به اکسس پوینت وصل بشه وارد میکنید (در نرم افزار مربوطه) و همیشه هست تا موقعی که کلید اصلی رو در اکسس پوینت عوض کنید دیگه نیازی به وارد کردن اون ندارید.)

2) شما برای وصل شدن به اکسس پوینت نیاز به کارت شبکه وایرلس دارید که هم در نوع PCI (داخل کامپیوتر) و هم در نوع USB (تقریبا دو برابر یک فلش) مو جوده که قیمت انواع معمولیش 25-30 تومنه.

3) برای افزایش امنیت در اکسس پوینت پیشنهاد میشه که ازفیلتر MAC Address هم استفاده کرد ( مک آدرس یک کد 12 رقمی منحصر به فرد است که نمایشگر تنها و تنها یک کارت شبکه منحصر به فرد است. با داشتن آن میشه نوع کارت شبکه, سازنده و ... را کاملا مشخص کرد). نحوه کار به اینصورت هست که شما باید مک آدرس هاس کارت های وایرلس رو در اکسس پوینت وارد کرده و دسترسی هر گونه کارت وایرلس رو با مک آدرس دیگری قطع کنید (اصطلا حا Deny - هر کارت شبکه ای موقع اتصال به یک شبکه MAC Address خو دش رو میفرسته). مثل یک لیست سیاه و سفید برای فیلتر هست. برای به دست آوردنش هم راه ساده است : یا روی کارتنش رو میخونید و یا در command Line ویندوز دستور زیر رو میزنید :
ipconfig /all
در جواب این دستور خطی که به صورت مثال همانند : Physical Address. . . . . . . . . : 00-FF-81-49-8E-B7
هست شامل مک آدرسه که همون 00-FF-81-49-8E-B7 هستش. فقط باید دقت کنید که اگه چند تا کارت شبکه (چه وایرلس چه بیسیمی ) روی کامپیوتر باشه تمام اطلاعات مربوط به همه اونها نمایش داده میشه و شما باید کارت درست رو بدونید که کدومه.
در صورت استفاده از این روش حتی لو رفتن کلید فوق هم مشکلی ایجاد نمیکنه چون مک آدرس کارت های دیگه در لیست سفید اکسس پوینت نیست.

4) در مورد بلوتوث هم استفاده اون بیشتر برای اتصال 2 کامپیوتر هست نه چند تا. ثانیا با شبکه وایرلس شما میتونید با همسایه به راحتی و حداقل باسرعت 50 برابر بلو توث فایل رد وبدل کنین. ثالثا با استفاده از بلوتوث برای استفاده از اینترنت حتما باید همیشه کامپیوتر کسی که مودم داخل منزلش هست روشن باشه در صورتی که با استفاده از مودم وایرلس تنها باید مودم روشن باشه.

در کل نظر شخصی من اینه که یک مودم با اکسس پوینت داخلی و نه جدا بگیرین.

اگر هم یک مقدار گنگ نوشتم ببخشید, کلا خیلی بیشتر از اینها است که من سعی کردم خلاصش کنم. از قدیم هم انشام افتضاح بوده!

موفق باشید.

GBPJPY
November 13th, 2009, 11:47
دوستان الان بهترین cpu موجود در بازار و قیمتش چه جوریه؟
ممنون

Kambiz_T.A
November 13th, 2009, 12:55
دوستان الان بهترین cpu موجود در بازار و قیمتش چه جوریه؟
ممنون

با سلام

خدمت شما

CPU Intel Core 2 Extreme QX9650/3.0GHz سي پي يو اينتل

specification
Model
Brand Intel
Processors Type Desktop
Series Core 2 Extreme
Model BX80569QX9650
CPU Socket Type
CPU Socket Type LGA 775
Tech Spec
Core Yorkfield
Multi-Core Quad-Core
Name Core 2 Extreme QX9650
Operating Frequency 3.0GHz
FSB 1333MHz
L2 Cache 12MB
Manufacturing Tech 45 nm
64 bit Support Yes
Virtualization Technology Support Yes
Hyper-Threading Support No
Multimedia Instruction MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4, EM64T
Thermal Power 130W
Voltage 0.85V 1.3625V
Cooling Device Heatsink and Fan included

قيـــــــــمت : 1,030,000 تومان

موفق و پیروز باشید

Hpanahi
November 20th, 2009, 00:57
سلام همگی
دوستان لپ تاپ من یه مدت هست که خیلی زیاد داغ میکنه و این داغ شدن زیادش هم باعث میشه سیستم یهو دنگ خاموش بشه
البته از این یارو پد فن میگن چی میگن خریدم میذارم زیرش با سه تا فن ولی خودم ناراحتم یه جورایی حال نمیده بذارم بقلم راحت نیستم
میخواستم بازش کنم شاید کثیف شده داخلش هوم ؟ چون دیگه داغون شده
مدل لپ تاپ
کامپک
presario c700
باز کنم چیکارش کنم حس کنجکاویم گل کرده
با تشکر
پناهی

tim1340
November 20th, 2009, 03:20
اگر گارانتی ندارد ویا تمام شده چرا که نه.اگر مشکلی پیش امد میتوانم بصورت انلاین در صورت امکان کمک کنم.

hamidrezamf
November 21st, 2009, 20:39
سلام
من یه کارت capture از دوستم گرفتم و نصب کردم..موقع بالا اومدن ویندوز detect میکنه ولی نمیتونه نصب کنه و میگه درایورشو ندارم...در صورتی که دوستم گفت خود ویندوز میشناسه و درایور نداره..خودشم همینطور نصب کرده...
مدل NEC D72873GC ....این مدلیه که روی کارت نوشته...کسی میتونه کمکی کنه؟

ممنون.موفق باشید...

mrm2007
November 21st, 2009, 22:51
سلام همگی
دوستان لپ تاپ من یه مدت هست که خیلی زیاد داغ میکنه و این داغ شدن زیادش هم باعث میشه سیستم یهو دنگ خاموش بشه
البته از این یارو پد فن میگن چی میگن خریدم میذارم زیرش با سه تا فن ولی خودم ناراحتم یه جورایی حال نمیده بذارم بقلم راحت نیستم
میخواستم بازش کنم شاید کثیف شده داخلش هوم ؟ چون دیگه داغون شده
مدل لپ تاپ
کامپک
presario c700
باز کنم چیکارش کنم حس کنجکاویم گل کرده
با تشکر
پناهی

با سلام

این مشکل اگه به هنگ کردن کلپ تاپ منجر میشه مربوط به فن پردازنده هست که احتمالا یا باید تمیز بشه و یا تعویض.
اگه گارانتی دستگاهتون تمام شده اگه یک جستجویی روی اینترنت بکنید میتونید به راحتی نحوه باز کردن اون رو پیدا کنین. معمولا چند عدد پیچ زیر لپ تاپ هست که بعد از باز شدن اونها یک قسمت از لپ تاپ |آزاد میشه که باعث میشه بتونید راحت کیبورد رو کشویی بیرون بکشید و به فن پردازنده دسترسی داشته باشین.

اگه به این لینک زیر برید کلیه منوال های مربوطه موجود است که Maintenance and service guide رو با حجم 4 مگ دانلود کنین و از اون استفاده کنید :

موفق باشید.

aram2006
November 22nd, 2009, 11:01
سلام
من یه کارت capture از دوستم گرفتم و نصب کردم..موقع بالا اومدن ویندوز detect میکنه ولی نمیتونه نصب کنه و میگه درایورشو ندارم...در صورتی که دوستم گفت خود ویندوز میشناسه و درایور نداره..خودشم همینطور نصب کرده...
مدل NEC D72873GC ....این مدلیه که روی کارت نوشته...کسی میتونه کمکی کنه؟

ممنون.موفق باشید...

اين فايل رو دانلود كن ببين نصب ميشه يا نه؟

hamidrezamf
November 22nd, 2009, 12:46
اين فايل رو دانلود كن ببين نصب ميشه يا نه؟

امیر جان ممنون بابت لینک ..من تو سرچ این صفحه رو پیدا کرده بودم ,منتها برای دانلود میگه باید لاگین کنی...عضویتشم مجانی هست ولی لینک فعال سازی رو میگه فرستادم به ایمیلت ولی نمیفرسته!:)
شما هم یه تست بکنید ببینید همین مشکل رو دارید یا اینکه میتونید عضو بشید...
ممنون...
موفق و سلامت باشید..

hamidrezamf
November 22nd, 2009, 16:05
امیر جان ممنون بابت لینک ..من تو سرچ این صفحه رو پیدا کرده بودم ,منتها برای دانلود میگه باید لاگین کنی...عضویتشم مجانی هست ولی لینک فعال سازی رو میگه فرستادم به ایمیلت ولی نمیفرسته!:)
شما هم یه تست بکنید ببینید همین مشکل رو دارید یا اینکه میتونید عضو بشید...
ممنون...
موفق و سلامت باشید..

حل شد..

Mehrdad-FX
January 11th, 2010, 11:35
با سلام به استید سخت افزاری

من با سیستم Power Stop کار میکنم که چارت خیلی شلوغی داره و تو تایم M1 هم که هست و دیگه قوز بالای قوزه:o، خلاصه حسابی ترتیب چشمهارو میده:laugh:

مدتیه تو فکر استفاده از TV هستم ولی اصلا با استفاده از کابل راحت نیستم. چند روز پیش تو برنامه Click بی بی سی یه سیستم وایرلس برای ارتباط لپ تاپ با TV معرفی کرد ولی متاسفانه بدون نام و نشان و آدرس. تستش که خیلی جالب بود. سرچ هم کردم چیز خاصی پیدا نکردم. میخواستم ببینم دوستان اطلاعاتی دارن راهنمائی کنن؟

با تشکر

fazaha
January 18th, 2010, 03:07

من با سیستم Power Stop کار میکنم که چارت خیلی شلوغی داره و تو تایم M1 هم که هست و دیگه قوز بالای قوزه:o، خلاصه حسابی ترتیب چشمهارو میده:laugh:

مدتیه تو فکر استفاده از TV هستم ولی اصلا با استفاده از کابل راحت نیستم. چند روز پیش تو برنامه Click بی بی سی یه سیستم وایرلس برای ارتباط لپ تاپ با TV معرفی کرد ولی متاسفانه بدون نام و نشان و آدرس. تستش که خیلی جالب بود. سرچ هم کردم چیز خاصی پیدا نکردم. میخواستم ببینم دوستان اطلاعاتی دارن راهنمائی کنن؟

با تشکر

سلام ،
والا من برنامه کلیک رو ندیدم اما در کل چیزی که تست بگیرند لزوما نباید بهترین Performance هم باشد!
می دونین چی می گم؟
برای مثال ، راه های ارتباطی از طریق Bluetooth بار اول بسیار پر درد سر و دارای قطعی زیاد بودند!اما حالا خیلی بهتر شده در کل به عنوان کسی که چندین سال در حوزه کامپیوتر و شبکه فعالیت می کنم ، این کار صحیح نیست(حد اقل الان )

isar
January 18th, 2010, 13:22

با تشکر

سلام دوست عزیز

به قول معروف هر کسی را بهر کاری ساختند. که این در مورد اجسام و وسایل بیشتر صدق میکنه چون کاربردشون مشخصه.

TV کیفیت مانیتور رو به هیچ وجه نداره. البته نمیدونم منظور شما چه جور تلویزیونیه !

به هر حال بنده قبلا امتحان کردم. 10 سال پیش که مانیتور نداشتم. سیستم رو به TV وصل کرد. که سونی بود و مدل ترینیترون که صفحش واید و 20 اینچ بود.

با اینکه تلویزیونش اصل ژاپن و تصویرش بسیار شفاف بود، اما وقتی به کیس وصل میشد اصلا کیفیت نداشت.

تلویزیونهای جدید هم فکر نمکن خوب جواب بدن مگر اینکه از این تلویزیون گنده ها :p داشته باشی و سری 5 به بالا باشه. البته این رو حدسی گفتم و پایه علمی نداشت.

Freedman
January 18th, 2010, 14:08

با تشکر

اگر نت بوک شما از پورت HDMI پشتیبانی کنه میتونیداونو به یک LCD وصل کنید واحتمالا کیفیت خوبی داره در کل راه حل خوبی نیست.
خود من چون کیفیت تصویر برام خیلی مهم بود حدود یک سال پیش یک لپ تاپ سونی "17 خریدم که واقعا ازش راضییم به جرات میتونم بگم هیچ لپ تاپی تصویر سونی رو نداره اگه دنبال کیفیت عالی تصویر وراحت چشمهای خودتون هستیدبه نظر من راه حلش اینه.

naser007
January 18th, 2010, 18:25
با سلام
بنده لپ تاپ Acer Aspire 3683N WXMI دارم ( یعنی تازه دست دومش روگرفتم)
سوالاتی داشتم
این سی دی راه انداز نداره ( همون درایور سخت افزار ها) از کجا می تونم تهیه یا دانلود کنم؟؟
روی این لپ تاپ دکمه بلوتوس هست اما من داخلش برنامه یا نرم افزاری نتونستم براش پیدا کنم
درایور وب کمش رو از کجا می تونم پیدا کنم ؟؟

اگر سوالم بی ربط با تاپیک بود لطفا مدیریت زحمت انتقال را بکشد
ممنونم ازتون

hnp2500
January 18th, 2010, 18:37
با سلام
بنده لپ تاپ Acer Aspire 3683N WXMI دارم ( یعنی تازه دست دومش روگرفتم)
سوالاتی داشتم
این سی دی راه انداز نداره ( همون درایور سخت افزار ها) از کجا می تونم تهیه یا دانلود کنم؟؟
روی این لپ تاپ دکمه بلوتوس هست اما من داخلش برنامه یا نرم افزاری نتونستم براش پیدا کنم
درایور وب کمش رو از کجا می تونم پیدا کنم ؟؟

اگر سوالم بی ربط با تاپیک بود لطفا مدیریت زحمت انتقال را بکشد
ممنونم ازتون
سلام
یک سری به این آدرس بزنید
البته دقیقاً مدل لب تاپ شما داخل لیست نیست، اما فکر می کنم 3680 مشابه باشه.

naser007
January 18th, 2010, 18:39
سلام
یک سری به این آدرس بزنید
البته دقیقاً مدل لب تاپ شما داخل لیست نیست، اما فکر می کنم 3680 مشابه باشه.

سلام و سپاس از شما
اینجا رو گشتم چیزی نبود
آیا میشه از نمایندگی های acer سی دی ارجینال این لپ تات را گرفت؟؟

hnp2500
January 18th, 2010, 18:43
سلام و سپاس از شما
اینجا رو گشتم چیزی نبود
آیا میشه از نمایندگی های acer سی دی ارجینال این لپ تات را گرفت؟؟
اگه مدل 3680 را چک کنید در قسمت درایورها سه درایور برای وب کم داره، به نظرم بد نباشه امتحانش کنید
سیستم عامل لب تاپ شما هم vista home edition هست، درسته؟

naser007
January 18th, 2010, 18:45
اگه مدل 3680 را چک کنید در قسمت درایورها سه درایور برای وب کم داره، به نظرم بد نباشه امتحانش کنید
سیستم عامل لب تاپ شما هم vista home edition هست، درسته؟

دوست عزیز با تشکر از زحمتی که کشیدید
اونا رو چک کردم
سیستم عامل هم XP sp3 میباشد

naser007
January 18th, 2010, 18:52
کلا" شنیدم که میگد تو این مدل فقط دکمه بلوتوس رو گذاشتند و سخت افزارش نیست آیا حقیقت داره؟
از مجا می تونم ببینم که وب کم من مدلش چیه؟؟
چون تو سایتش 3 تا درایور هست

در قسمت Device Mabager که می نویسه درایور برای usd20 camera
نظرتون چیه؟

hnp2500
January 18th, 2010, 19:05
دوست عزیز با تشکر از زحمتی که کشیدید
اونا رو چک کردم
سیستم عامل هم XP sp3 میباشد
در مورد bluetooth که هر لب تاپی که wireless داشته باشه، بلوتوس هم داره و قطعاً باید کار کنه. می تونید از لینک زیر یک نرم افزار کار با بلوتوس را دانلود کنید و آنرا امتحان کنید، اگه موبایلتون بلوتوس داره، چراغ بلوتوس لب تاپ را روشن کنید و بعد با لب تاپ تست کنید
اگر برنامه dr hardware را داشته باشید فکر کنم بتوانید مدل سخت افزار های سیستم را پیدا کنید.
آیا الان وب کم کار می کنه؟

naser007
January 18th, 2010, 19:16
در مورد bluetooth که هر لب تاپی که wireless داشته باشه، بلوتوس هم داره و قطعاً باید کار کنه. می تونید از لینک زیر یک نرم افزار کار با بلوتوس را دانلود کنید و آنرا امتحان کنید، اگه موبایلتون بلوتوس داره، چراغ بلوتوس لب تاپ را روشن کنید و بعد با لب تاپ تست کنید
اگر برنامه dr hardware را داشته باشید فکر کنم بتوانید مدل سخت افزار های سیستم را پیدا کنید.
آیا الان وب کم کار می کنه؟

با سلام
وایرلس که داریم اما بلوتوس نه درایورش هست نه برنامش
وبکم هم با همه اون 3 تا تست کردم کار نکرد

اون لینکم که دادید فک کنم برنامش برای موبایل هست نه لب تاب

hnp2500
January 18th, 2010, 19:19
کلا" شنیدم که میگد تو این مدل فقط دکمه بلوتوس رو گذاشتند و سخت افزارش نیست آیا حقیقت داره؟
از مجا می تونم ببینم که وب کم من مدلش چیه؟؟
چون تو سایتش 3 تا درایور هست

در قسمت Device Mabager که می نویسه درایور برای usd20 camera
نظرتون چیه؟
این هم لینک دانلود dr hardware

naser007
January 18th, 2010, 19:23
این هم لینک دانلود dr hardware

متشکرم
الان تست کرده و نتیجه رو میگم خدمتتان
لطفا در مورد کار با این برنامه هم توضیح بفرمایید از کجا می تونم اسم دقیق سخت افزارها رو ببینم

davari_2009
January 18th, 2010, 19:38
سلام به دوستان
مي خواستم بپرسم برنامه متا براي موبايل فقط روي windows mobile ها نصب مي شه يا روي بقيه گوشي ها مثلا n95 هم كار مي كنه

mrm2007
January 18th, 2010, 19:57
سلام به دوستان
مي خواستم بپرسم برنامه متا براي موبايل فقط روي windows mobile ها نصب مي شه يا روي بقيه گوشي ها مثلا n95 هم كار مي كنه

با سلام

دوست عزیز فقط مخصوص ویندوز موبایل میباشد.

یک تاپیک کلا در مورد ترید با موبایل در همین قسمت و جود دارد :

موفق باشید

pishgooye 2009
January 21st, 2010, 23:24
با سلام
نحوه ی نصب یو اس بی بعد از تعویض ویندوز به چه شکل است ؟ از ایکن مای کامپیوتر سخت افزارها را برسی میکنم که جلوی یو اس بی یک علامت سوال زرد رنگ دارد و نصب اتوماتیک و جست و جویی هم که انجام میدهد بی فایده است . برای نصب این درایو باید چکار کنیم . ؟

omid_fx
January 21st, 2010, 23:39
کی سونی سری Z داره؟
سایتش میگه 7 ساعت شارژ میده ولی به من بیشتر از 3 نمیده؟!
فنش همیشه روشته؟
سایت میگه GPS داره؟! کجاست این GPS
ممنون

aska
February 5th, 2010, 00:35
درود
دوستان در حین اجرای یک اندیکاتور سنگین سی پی یو نصفش پره و رم هم نصفش ولی چند دقیقه طول می کشه که اجرا بشه
چرا؟ و چکار میشه کرد؟
زنده باشید

فرشاد صارمی فر
February 5th, 2010, 08:53
درود
دوستان در حین اجرای یک اندیکاتور سنگین سی پی یو نصفش پره و رم هم نصفش ولی چند دقیقه طول می کشه که اجرا بشه
چرا؟ و چکار میشه کرد؟
زنده باشید
این به خاطر الگوریتم اندیکاتور هست یا اینکه از Object های زیادی استفاده میکنه.ولی بیشتر دلیلش الگوریتم اندیکاتوره

behnamgeorgio
February 14th, 2010, 20:20
سلام این مشگل چیه من نمیتونم با win7وارد فروم ایران ایگلد بشم کمک؟؟؟؟

Oops! This link appears to be broken.
Suggestions:

Reload this page later
View cached copy of page from Google ([Only registered and activated users can see links])
Go to iran-­egold.­com ([Only registered and activated users can see links])
Search on Google:
همش این پیغامو میده

majid_k
March 23rd, 2010, 23:39
سلام دوست عزیز
من یه گوشی تاچ2 خریدم اما نمیتونم متا رو روش نصب کنم لطفا منو راهنمایی کنید من دو نرم افزار از دو بروکر فیبو و الپاری دانلود کردم که برای موبایل و پی دی ای بودند که هیچکدوم رو نمیتونم نصب کنم و برای هر دو پیغام میده که این فایل برای پاکت پی سی نامعتبره
در ضمن سایت های فارسی رو هم نا مفهوم میاره یعنی یه سری مربع فقط میاره
طبق گفته شما بسته های افزایشی gprs رو هم فعال کردم اما بازم هزینه اش فرقی نکرد یه سایت رو باز کردم 22 تومن کم کرد

mrm2007
March 24th, 2010, 15:45
سلام دوست عزیز
من یه گوشی تاچ2 خریدم اما نمیتونم متا رو روش نصب کنم لطفا منو راهنمایی کنید من دو نرم افزار از دو بروکر فیبو و الپاری دانلود کردم که برای موبایل و پی دی ای بودند که هیچکدوم رو نمیتونم نصب کنم و برای هر دو پیغام میده که این فایل برای پاکت پی سی نامعتبره
در ضمن سایت های فارسی رو هم نا مفهوم میاره یعنی یه سری مربع فقط میاره
طبق گفته شما بسته های افزایشی gprs رو هم فعال کردم اما بازم هزینه اش فرقی نکرد یه سایت رو باز کردم 22 تومن کم کرد

با سلام

حدس میزنم که فایلهایی که از سایت بروکرها گرفته اید دارای پسوندexe هستند؟ درسته؟ اگر اینطوره اینها فایلهای نصب از طریق کامپیوترند. برای نصب گوشی رو با کابل usb وصل کنید. باید activesync هم روی کامپیوترتون داشته باشید.(برای ویندوز xp) - در ویندوز 7 نیاز به ویندوز موبایل سنتر دارین. وقتی گوشیتون با اکتیو سینک وصل شد فایل exe رو اجرا میکنید , بعدش روی گوشیتون پیغامهای مربوط به نصب میاد ادامه بدین و برین تا تموم بشه.

در ضمن نسخه pda مخصوص گوشیهای دارای صفحه تاچ اسکرین (لمسی) هست و نسخه اسمارت فون مخصوص گوشیهای ویندوزی بدون تاچ.

یک راه حل دیگه هم هست که برین و درسایت بروکر و فایل مربوطه با پسوند CAB دریافت کنین. اون رو به گوشیتون منتقل کنین و از روی گوشی اجرا کنین تا مراحل نصب بیاد.

موفق باشید.

isar
April 7th, 2010, 02:06
سلام

دیروز یک DVD - WR گرفتم به نام Liteon که هم دیتا و هم پاورش، ساتا بود :blink:

آوردم خونه که نصبش کنم، دیدم ای دل غافل !!!!!!!!!!!!! :huh: پس پاور رو به کجاش وصل کنم !!!

خلاصه هر چی گشتم سوراخ سنبه ای شبیه ساتا در پاورم و سیم میماش پیدا کردم.

نهایتا امروز دوباره برگشتم تا تبدیلش رو بخرم.

این رو گفتم تا دوستان یادشون باشه هنگام خرید DVD برای کامپیوتر، اطمینان داشته باشید که به سیستمشون میخوره.

مثلا ممکنه DVD بخرید که ساتا باشه، بعد بیاید ببیید مامانبوردتون ساتا نداره و ...

موفق باشید

isar
April 10th, 2010, 00:52
سلام

چند روز پیش کلید K ( ن ) در کیبوردم مشکل داشت و به سختی تایپ میکرد.

مجبور شدم کیبیورد رو باز کنم.
توش که چیزی نبود، اما وقتی همین کلید K رو دراوردم....
چشمتون روز بد نبینه. چه کثافتی بود!!!!!!!!!!!!!!

خلاصه تمام کلیدها رو دونه دونه دراوردم. ( خیلی وقتم رو گرفت )

بقدری کثیف کثیف کثیف بود که این واژه ها توان شرح دادنش رو ندارند.
گردوخاک ، مو ! ، پرز ! ، پوست انواع تخمه ، لایه قرمز دور بادمزمینی ،و....
خلاصه هرچی ما پست کامپیوتر خورده بودیم، زیر این دکمه ها یافت میشد. و ایراد کلید K هم این بود که یک تیکه پوست تخمه ژاپنی زیرش رفته بود !!!!!!!!!!!!

تک تک کلیدها رو شستم، قاب روی کیبورد رو هم با مایع دستشویی شستم و بعد با اسپری عینکم، الکل سفید رو به همه جاش پاشیدم.

هنوز باورم نمیشه که دستم رو روی چه کثافتی میگذاشتم و با همون دست و هرچی گیرم میومد میخوردم !!!!!!!

توصیه میکنم حتما کیبوردتون رو تمیز کنید.

isar
April 12th, 2010, 02:03
سلام

این DVD - WR که گرفتم، میگن روی CD و DVD چاپ میزنه !

کسی میدونه چطوریه ؟

LITON

epsi369
April 12th, 2010, 10:35
یه سری دی وی دی های مخصوص داره که پشتش هیچی ننوشته و مخصوص همین کار هست . رایترای اچ پی که اینطوری بود

Moji_profit
April 12th, 2010, 15:53
سلام

كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد لپ تاپ دل مدل XPS1340 داره ؟

آيا ميدونيد دليل گرماي بيش از حد اين مدل چيه ؟

متاسفانه اين لپ تاپ بعد از 2 ماه كار كردن مشكل پيدا كرده و در حين بازي از بازي خارج ميشه .
با وجود گرافيك بالاي اين دستگاه متاسفانه در بازي ها به صورت Frame frame نشون ميده (يعني تصوير را اروم اروم نشون ميده )

ممنون ميشم دوستاني كه تجربه كار با اين لپ تاپ را دارن راهنمايي بكنن .

با تشكر

isar
April 12th, 2010, 17:03
سلام

كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد لپ تاپ دل مدل XPS1340 داره ؟

آيا ميدونيد دليل گرماي بيش از حد اين مدل چيه ؟

متاسفانه اين لپ تاپ بعد از 2 ماه كار كردن مشكل پيدا كرده و در حين بازي از بازي خارج ميشه .
با وجود گرافيك بالاي اين دستگاه متاسفانه در بازي ها به صورت Frame frame نشون ميده (يعني تصوير را اروم اروم نشون ميده )

ممنون ميشم دوستاني كه تجربه كار با اين لپ تاپ را دارن راهنمايي بكنن .

با تشكر

سلام

اول این رو بگم که لپ تاپ مال بازی کردن نیست. لذتی که بازی با کامپیوتر داره، خیلی بیشتر از لپ تاپ هستش.

من اطلاعاتی از لپ تاپ ندارم.
اما در کامپیوتر، علت فریم فریم شدم بازیها، اکثرا پایین بودن cpu بوده. ( این رو در مدتی که دوستم گیم نت داشت فهمیدم. ) نمیدونم در لپ تاپ هم اینطور هست یا نه !

اگر گرافیک شما از پس بازی بر نیاد ( تجربه خودم ) : بازی اصلا بالا نمیاد - نوشته ها و منوی بازی دیده نمیشه - بهضی رنگها در بازی تغییر میکنه یا اصلا نمایش داده نمیشه - بعضی صحنه ها و جزییات صحنه ها دیده نمیشه ( مثلا شما در یک اتاق هستید اما دیوارها نمایش داده نمیشه).

در کامپیوتر اگر دقت کرده باشید، فقط Power و CPU دارای فن هستند برای خنک شدن.
اما در لپ تاپ فکر کنم هارد هم داغ میکند.

behnam59
April 14th, 2010, 16:41
سلام
میخواستم در مورد سرعت ویندوز ویستا بدونم ایا میشه کاری کرد که سرعتش افزایش پیدا کنه ؟ خیلی خرفت شده :(تازه گیها نمیدونم از نصب برنامه هاست یا از آپ دیت کردنش هست ؟

behnam59
April 15th, 2010, 01:11
سلام
میخواستم در مورد سرعت ویندوز ویستا بدونم ایا میشه کاری کرد که سرعتش افزایش پیدا کنه ؟ خیلی خرفت شده :(تازه گیها نمیدونم از نصب برنامه هاست یا از آپ دیت کردنش هست ؟

کجاست ان یاری کننده که یاری کند مرا ؟

isar
April 15th, 2010, 01:35
کجاست ان یاری کننده که یاری کند مرا ؟

داداش آخه ویستا هام شُد ویندوز !

یک نِگاه به آمار بنداز

behnam59
April 15th, 2010, 02:06
سلام
اخه چیکار کنم از بد روزگار سیستم لپ تاپ ما ویندوز ویستا هستش .:cry:

mrm2007
April 15th, 2010, 11:55
سلام

با سلام

یکی دو تا چک بکنین بد نیست :

1) اول یک چک دیسک بکنین : CHKDSK c:\ /f احتمالا ازتون میپرسه که موقع بالا اومدن ویندوز انجام بده یا نه که باید بهش جواب مثبت بدین.

2) بعدش هاردتون رو یک Defrag هم بکنید بد نیست. وقتی یک مدت زیادی میگذره (از نصب ویندوز) خیلی کمک میکنه. (نکته : موقع دفرگ کردن اگه آنتی ویروستون رو غیر فعال بکنین سریعتر انجام میشه)

3) با یک برنامه ببینید که موقع بالا اومدن ویندوز چه برنامه هایی اجرا میشن : مثلا Startup manager

اگه برنامه خاصی اضافه اجرا میشه میتونین اونو غیر فعال کنین.

4) این آخری از نظر امنیتی (ویروسها) توصیه نمیشه ولی تجربه میگه که توی سرعت تاثیر داره . در کنترل پنل در قسمت کنترل یوزر ها UAC : User Account Control رو خا موش کنین.(همونیه که موقع نصب برنامه پیغامش میاد و از شما تایید میخواد)

موفق باشید.

behnam59
April 15th, 2010, 14:58
با سلام

یکی دو تا چک بکنین بد نیست :

1) اول یک چک دیسک بکنین : CHKDSK c:\ /f احتمالا ازتون میپرسه که موقع بالا اومدن ویندوز انجام بده یا نه که باید بهش جواب مثبت بدین.

2) بعدش هاردتون رو یک Defrag هم بکنید بد نیست. وقتی یک مدت زیادی میگذره (از نصب ویندوز) خیلی کمک میکنه. (نکته : موقع دفرگ کردن اگه آنتی ویروستون رو غیر فعال بکنین سریعتر انجام میشه)

3) با یک برنامه ببینید که موقع بالا اومدن ویندوز چه برنامه هایی اجرا میشن : مثلا Startup manager

اگه برنامه خاصی اضافه اجرا میشه میتونین اونو غیر فعال کنین.

4) این آخری از نظر امنیتی (ویروسها) توصیه نمیشه ولی تجربه میگه که توی سرعت تاثیر داره . در کنترل پنل در قسمت کنترل یوزر ها UAC : User Account Control رو خا موش کنین.(همونیه که موقع نصب برنامه پیغامش میاد و از شما تایید میخواد)

موفق باشید.

سلام
تشکر از بابت کمکتون تا حدی مشکلم رفع شد .
فایل antispyware.exe نمیدونم چیه ؟ تروجان یا چیز دیگه ای که نیست ؟

mrm2007
April 15th, 2010, 17:12
سلام
تشکر از بابت کمکتون تا حدی مشکلم رفع شد .
فایل antispyware.exe نمیدونم چیه ؟ تروجان یا چیز دیگه ای که نیست ؟

با سلام

معمولا باید مال یکی از نرمافزارهای ضد جاسوسی - تبلیغاتی باشه. مسیر کاملش چیه؟ (توی چه دایرکتوری نصب شده؟)

اگه هنوز بهش مطمئن نیستید از سایت زیر استفاده کنین. با 40 تا آنتی ویروس مختلف چکش میکنه!
موفق باشید

behnam59
April 16th, 2010, 15:00
سلام
مسیرش اینه"C:\Program Files\Def Group\PC Defender\Antispyware.exe" که با برنامه منجیر استارتاپ نشون میده اما وقتی میخوام مسیرش رو پیدا کنم نیست !!! از حالت هیدن هم خارج کردمش ؟

amir200
April 16th, 2010, 15:02
سلام دوستان من چند روزی هست که نمیتونم با ای دی خودم با مسنجر بالا بیام کسی میتونه کمکم کنه؟

mrm2007
April 17th, 2010, 19:22
سلام
مسیرش اینه"C:\Program Files\Def Group\PC Defender\Antispyware.exe" که با برنامه منجیر استارتاپ نشون میده اما وقتی میخوام مسیرش رو پیدا کنم نیست !!! از حالت هیدن هم خارج کردمش ؟

با سلام

آیا در Task Manager در قسمت پروسسها همچین پروسسی هست؟ اگه نیست که میتونید با خیال راحت اون رو غیر فعال کنین. اگر هم هست و شما فایلش رو در همون مسیر نمیبینید باز هم غیرفعالش کنین چون احتمالا خودش ویروس باشه.(یک چک هم بکنین , وقتی که میزنین فایلهای هیدن رو نشون بده, بعد ش اگه دوباره رفتید اونجا هنوز این قسمت نشان دادن فایلهای هیدن فعاله؟ اگر نیست (بدون اینکه خودتون غیر فعالش کرده باشین) سیستمتون ویروسی هست.)

behnam59
April 21st, 2010, 01:38
با سلام

آیا در Task Manager در قسمت پروسسها همچین پروسسی هست؟ اگه نیست که میتونید با خیال راحت اون رو غیر فعال کنین. اگر هم هست و شما فایلش رو در همون مسیر نمیبینید باز هم غیرفعالش کنین چون احتمالا خودش ویروس باشه.(یک چک هم بکنین , وقتی که میزنین فایلهای هیدن رو نشون بده, بعد ش اگه دوباره رفتید اونجا هنوز این قسمت نشان دادن فایلهای هیدن فعاله؟ اگر نیست (بدون اینکه خودتون غیر فعالش کرده باشین) سیستمتون ویروسی هست.)

سلام
تشکر میکنم دوست عزیز 100 در دنیا 1000 در اخرت نصیبت بشه به فکر ما بی سوادها هستی ;).
به هر حال لطف میکنید .

شاد باشید .

pro_forexer
April 23rd, 2010, 21:04
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من از ویندوز 7 استفاده می کنم و از اون کاملا راضیم
فقط یه مشکلی دارم اونم اینکه درایو c داره پر میشه و من مجبورم هر چند روز یه بار یه برنامه رو پاک کنم از 7manager هم استفاده کردم ولی چندان فایده ای نداشت قبلا که xp داشتم با partition magic بدون اینکه ویندوز پاک بشه تونستم درایو c رو زیاد کنم ولی اون روی 7 کار نمی کنه چنتا برنامه دیه که بتونه این کار رو بکنه رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد یعنی نصب میشن ولی اجرا نمیشن در ضمن اینکه ویندوز رو پاک کنم بعد پارتیشن بندی رو از نو انجام بدم کاملا منتفییه
لطفا یکی از دوستان راهنماییم کنه موضوع خیلی حیاتی یه

Kambiz_T.A
April 23rd, 2010, 22:52
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من از ویندوز 7 استفاده می کنم و از اون کاملا راضیم
فقط یه مشکلی دارم اونم اینکه درایو c داره پر میشه و من مجبورم هر چند روز یه بار یه برنامه رو پاک کنم از 7manager هم استفاده کردم ولی چندان فایده ای نداشت قبلا که xp داشتم با partition magic بدون اینکه ویندوز پاک بشه تونستم درایو c رو زیاد کنم ولی اون روی 7 کار نمی کنه چنتا برنامه دیه که بتونه این کار رو بکنه رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد یعنی نصب میشن ولی اجرا نمیشن در ضمن اینکه ویندوز رو پاک کنم بعد پارتیشن بندی رو از نو انجام بدم کاملا منتفییه
لطفا یکی از دوستان راهنماییم کنه موضوع خیلی حیاتی یه

با سلام

1-برروی computer کلیک راست نموده و سپس برروی manage کلیک کنید میز فرمان مدیریت کامپیوتر نمایش داده خواهد شد
2-در چهارچوب سمت چپ برروی storage and then disk management کلیک کنید
3-اکنون تمام پارتیشنهایی که ساخته اید را مشاهده میکنید برای کوچک سازی یک پارتیشن برروی آن کیک راست کنید و گزینه shrink volume را انتخاب کنید
4-مقدار فضایی را میخواهید کوچک شود را بر حسب مگا بایت وارد کنید
اگر میخواهید یک پارتیشن را توسعه دهید باید مطمئن شوید که فضای خالی قابل استفاده در باقی پارتیشنها وجود دارد سپس به مرحله 4 بروید واین بار گزینه Extend volume را انتخاب نمایید

موفق و پیروز باشید

pro_forexer
April 23rd, 2010, 23:24
سلام kambiz خان
تو این روش واسه ویندوز که مشکلی پیش نمی یاد؟

Kambiz_T.A
April 23rd, 2010, 23:44
سلام kambiz خان
تو این روش واسه ویندوز که مشکلی پیش نمی یاد؟

با سلام

مشکلی پیش نمیاد فقط سعی کنید درایوی که ویندوز 7 درآن هست کمتر از 20 گیگ نشود

موفق و پیروز باشید

pro_forexer
April 24th, 2010, 00:01
کاری که گفتید انجام دادم 5 گیگا بایت از درایو d رو آزاد کرد ولی فقط واسه همون درایو d گزینه extend volume روشنه و درایو دیگه ای رو نمی شه افزایش داد

Kambiz_T.A
April 24th, 2010, 00:05
کاری که گفتید انجام دادم 5 گیگا بایت از درایو d رو آزاد کرد ولی فقط واسه همون درایو d گزینه extend volume روشنه و درایو دیگه ای رو نمی شه افزایش داد

لطفا یکبار restart کنید

pro_forexer
April 24th, 2010, 00:20
فایده نداشت فکر کنم باید با این مشکل به همون روش پاک کردن نرم افزارای دیگه کنار بیام در هر صورت دستت درد نکنه

agaz
April 24th, 2010, 15:07
سلام دوست عزیز

به نظر من فقط باید ویندوزتو پاک کنی دوباره پارتیشن بندی کنی .

pro_forexer
April 24th, 2010, 23:30
یعنی واقعا مایکروسافت به حال من هیچ فکری نکرده:(:(:(:(

mrm2007
April 26th, 2010, 00:02
یعنی واقعا مایکروسافت به حال من هیچ فکری نکرده:(:(:(:(

با سلام

از این نرم افزارهای ادیت پارتیشن این دوتا رو من توی 7 دیدم که کار میکنن ( البته سعی کنین آخرین ورژن ها رو به دست بیارید)

O & O Partition Manager

Acronis Disk Director

موفق باشید

pro_forexer
April 26th, 2010, 00:13
با سلام

از این نرم افزارهای ادیت پارتیشن این دوتا رو من توی 7 دیدم که کار میکنن ( البته سعی کنین آخرین ورژن ها رو به دست بیارید)

O & O Partition Manager

Acronis Disk Director

موفق باشید

سلام دوست عزیز
این نرم افزار O & O Partition Manager توی عکسای توضیحیش از درایو c چیزی نیاورده فکر نمی کنم جواب بده
ولی دومی رو امتحان می کنم ببینم چی میشه
دستتون درد نکنه

pro_forexer
April 26th, 2010, 14:32
سلام
ديگه امروز حالمو بدجوري گرفت
برگشتم به همون xp

behnam59
April 29th, 2010, 01:18
سلام
فایر فاکس من جدیدا بعد از باز کردن صفحه جدید چند لحظه قفل میکنه .
ایا از دوستان کسی همچین مشکلی براش پیش اومده ؟

mrm2007
April 29th, 2010, 23:05
سلام
فایر فاکس من جدیدا بعد از باز کردن صفحه جدید چند لحظه قفل میکنه .
ایا از دوستان کسی همچین مشکلی براش پیش اومده ؟

با سلام

این رو در آدرس بارتون تایپ کنید و اینتر رو بزنید

about:plugins

حالا درداخل صفحه یک مقدار بگردین تا به Java برسید ورژنش اگر زیر ورژن SE6 U16 هست باید پلاگین رو آپدیت کنین. اگه مال این پلاگین نبود در قسمت addon ها رو اکستنشن ها رو ببینید بعضیهاشون با فایرفاکس های ورژن جدید مشکل دارن. و احتمالا باید اونها رو غیر فعال بکنین.

oomidian
June 26th, 2010, 00:28
سلام

من میخواهم کامپیوتر ذغالیم را عوض کنم دوستان راهنمایی میکنند که چی بگیرم برای کار فارکس از نظر مانیتور - مادر برد- سی پی یو- و...

متشکرم

ozan_javad
June 26th, 2010, 02:26
سلام

من میخواهم کامپیوتر ذغالیم را عوض کنم دوستان راهنمایی میکنند که چی بگیرم برای کار فارکس از نظر مانیتور - مادر برد- سی پی یو- و...

متشکرم

بیشتر بستگی به بودجه ات داره ولی کلا پیشنهاد میکنم اگه زیاد پای چارت میشینی ، لب تاپ بگیری

oomidian
June 26th, 2010, 07:58
بیشتر بستگی به بودجه ات داره ولی کلا پیشنهاد میکنم اگه زیاد پای چارت میشینی ، لب تاپ بگیری

ضمن تشکر ممکنه بفرمایید چرا لپ تاب ؟

Hpanahi
June 28th, 2010, 00:17
اقا جمیعا سلام
متاسفانه تاپیک هر چی میخواد دل تنگت بگو قفله دیگه مجبور شدم اینجا پست بدم
خب سوالم اینه که
این عینک های سه بعدی رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ این سایت ها که تبلیغ میکنن ول معطلن
توی کرج جایی سراغ دارید ؟ حالا کرج هم نشد تهران قیمت اینا هم اطلاع دارید بنویسید ممنون میشم
مرسی همگی

isar
December 10th, 2010, 17:19
درود بر دوستان عزیز

یک دی وی دی رایتر گرفته بودم 3 ماه پیش. امروز داشتم فیلم میدیدم ناگهان فیلم قطع شد و دی وی دی رایتر انگار خاموش شده. بیرون نمیاد اصلا و درایوش هم از مای کامپیوتر حذف شده :blink:

لطفا راهنماییم کنید دوستان. چکار کنم !؟

درستش کردم
مرسی

مسعود رهجو
December 10th, 2010, 18:02
سلام
ایثار جان این مشکل اکثر ROM ها هست که جدیدا به این مرض مبتلا شدن کامپیوتر را خاموش کن بعد کابلهاشو چک کن در بیار مجددا بزن سر جاش مجددا روشنش کن باید درست شده باشه اگر جواب نداد به احتمال زیاد اپتیک دی وی دی شما مشکل پیدا کرده که باید یا تعویض بشه یا دی وی دی دیگه باید بخری برای بیرون آوردن دی وی دی هم جلوی رایتر شما یک سوراخ هست یک سوزن بردار رد کن توش درش باز میشه میتونی دی وی دی تو نجات بدی

isar
December 10th, 2010, 23:35
سلام
ایثار جان این مشکل اکثر ROM ها هست که جدیدا به این مرض مبتلا شدن کامپیوتر را خاموش کن بعد کابلهاشو چک کن در بیار مجددا بزن سر جاش مجددا روشنش کن باید درست شده باشه اگر جواب نداد به احتمال زیاد اپتیک دی وی دی شما مشکل پیدا کرده که باید یا تعویض بشه یا دی وی دی دیگه باید بخری برای بیرون آوردن دی وی دی هم جلوی رایتر شما یک سوراخ هست یک سوزن بردار رد کن توش درش باز میشه میتونی دی وی دی تو نجات بدی

سلام برادر
منم همین کارو کردم البته فکر نمیکردم از رم باشه !
سیستمو خاموش کردمو برق و دیتای دی وی دی رو کشیدم دوباره وصل کردم. البته یکی دیگه از خروجیهای پاور رو بهش وصل کردم. قبلیه یکم لق میزد !

خدا رو شکر که باز 40 50 تومن پیاده نشدم :)

rasoulg
February 12th, 2011, 02:23
یک سوال:
در حالت استندبای میزان مصرف برق کامپیوتر نسبت به حالت عادی چقدر کمتر است؟
آیا برای مثلا 2 ساعت کارنداشتن با کامپیوتر استندبای کردن بهتر است یا خاموش کردن؟
با تشکر.
ببخشید که به جای یکی، دو سوال شد!

hnp2500
February 12th, 2011, 12:00
یک سوال:
در حالت استندبای میزان مصرف برق کامپیوتر نسبت به حالت عادی چقدر کمتر است؟
آیا برای مثلا 2 ساعت کارنداشتن با کامپیوتر استندبای کردن بهتر است یا خاموش کردن؟
با تشکر.
ببخشید که به جای یکی، دو سوال شد!

با سلام
یک pc متوسط 200 وات در ساعت برق مصرف می کند و یک مانیتور LCD حدود 25 وات.
در حالت standby کامپیوتر حدود 5 وات و مانیتور حدود 5 وات مصرف دارد
قطعاً خاموش کردن کامپیوتر بهتر است اگر زمان بیش از 2 ساعت باشد

Tiesto
April 17th, 2011, 20:30
فن cpu amd 965 خیلی صدا میده چیکار ش باید کرد؟

shad0wless
May 1st, 2014, 11:26
از دوستان کسی میدونه مانیتورهای lcd به درد کار طولانی میخوره یا led