PDA

View Full Version : ترفندها و نکات جالب نرم افزاری


rasoulg
August 30th, 2009, 07:41
تمام تاپیک های بخش کامپیوتر و اینترنت را گشتم، اما جایی برای ترفندها و دیگر نکات جالب ویندوز پیدا نکردم. به همین دلیل این تاپیک را باز کردم.
دوستان لطف کنند و موارد جالب و ترفندی و ... ویندوز رو اینجا بیاورند.
خودم یک چند تایی رو به نقل از سایت پزشکان ایران می اورم:

چگونه فایل یا پوشه را در کامپیوتر خود مخفی ( Hidden ) کنیم ؟
اکثر کاربران فایل یا پوشه را به صورت مخفی ( Hidden ) در می آورند، اما با این کار خیلی راحت میشود فایل را از حالت مخفی خارج کرد. برنامه هایی وجود دارند که میتوانند قسمت Folder option را از نوار ابزار مخفی کنند ، اما اکثر این برنامه ها به ساختار ویندوز لطمه وارد میکنند.

برنامه های دیگری هم مثل Folder lock وجود دارند که فایلها را به فولدر دیگری انتقال میدهند و برای دیدن آنها باید یک کلمه عبور وارد کنید.

ولی اگر به هر دلیلی ویندوز شما مشکل پیدا کند و مجبور شوید ویندوز جدید نصب نمایید ، فایلهای شما صد در صد از دست میروند.

در این روش که احتمالا یکی از امکانات ویندوز XP به حساب می‌ آ ید شما به هیچ عنوان فولدر مخفی خود و فایلهای درون آن را از دست نمیدهید و با نصب ویندوز جدید کلیه فایلها به حالت اول باز میگردند !
به این ترتیب میتوانید با خیالی آسوده پوشه های محتوی فایلهای مهم خود را پنهان نمایید ( بدون اینکه فردی متوجه آنها شود ) .
برای فراگیری این روش با ادامه مقاله همراه باشید.
ابتدا یک فولدر بسازید و یک نام دلخواه برای آن انتخاب کنید.
روی فولدر خود راست کلیک کرده و گزینه “Properties” را انتخاب نمایید.
وارد شاخه Customize شده و روی دکمه Change Icon در پایین صفحه کلیک نمایید
با فشردن دکمه Change Icon صفحه ای برای شما ظاهر میشود که درون آن آیکنهای مختلف سیستمی را مشاهده خواهید کرد. در میان این آیکنها به دنبال یک جای خالی بگردید و روی این جای خالی کلیک نمایید تا به رنگ تیره در آید.
سپس بر روی دکمه OK کلیک نمایید و در پیغامی که ظاهر میشود ، بر روی دکمه Yes کلیک نمایید.
پس از این کار مشاهده خواهید کرد که فولدر شما فاقد هر گونه تصویری است ( آیکنی برایش وجود ندارد) .
پس از این کار بر روی فولدر راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب نمایید.
کلیه نوشته های نام فولدر را انتخاب نموده و سپس دکمه ALT را بر روی کیبورد نگه داشته و عدد ۰۱۶۰ را بر روی کیبورد بفشارید ( توجه داشته باشید که چراغ NumLock باید روشن باشد ) ، سپس دکمه ALT را رها کنید.
پس از این کار شما دیگر چیزی را در صفحه مشاهده نخواهید کرد. فولدر شما نه آیکن دارد و نه نام !!! با فشردن دکمه Enter عملیات خاتمه میابد .
به این ترتیب یافتن این فولدر بسیار کار دشواری میشود و به این سادگی ها کسی که جای آن را نداند نخواهد توانست آن را پیدا کند.
شما درون این فولدر میتوانید هر فایل و یا فولدر دلخواهی را ایجاد نمایید.
توصیه میکنم نام پوشه ای که در ابتدا میسازید را حروف پایانی انگلیسی در نظر بگیرید ( برای مثال X و یا Z ) ، زیرا به این ترتیب پوشه میتوانید با مرتب کردن پوشه ها بر حسب نام الفبا ، آن را به انتهای قرار گیری در ترتیب بفرستید و به این ترتیب جای خالی آن در میان سایر پوشه ها نمایان نخواهد شد.
دقیقا مشابه همین عملیات را میتوانید برای مخفی سازی یک فایل خاص نیز انجام دهید با این تفاوت که باید در قسمت تغییر آیکن فایل حتما از آیکن تهی Shell32.DLL استفاده نمایید.

منبع:
[Only registered and activated users can see links]

rasoulg
August 30th, 2009, 07:44
نکاتی برای افزایش سرعت کامپیوتر:

1) سرویسهای اضافی را غیر فعال کنید:

دستور MSCONFIG را در منوی Run اجرا نمایید. در قسمت Services تیک مربوط به عبارات زیر را در صورتی که به هیچ شبکه ای متصل نیستید بردارید و سیستم را RESTART کنید.

Alerter

Fast User Switching Com…

TCP/IP NetBIOS Helper

Remote Desktop Help Se…

Themes

Universal Plug and Play…

Wireless Zero Configur…

2) حذف برنامه های مقیم حافظه:

بعد از نصب برخی از برنامه ها آیکن آن نرم افزار در Task bar در قسمت System Tray ظاهر می شود. این بدان معنی است که فایلی برای دسترسی سریع همواره قسمتی از حافظه را اشغال می کند. برای حذف این برنامه ها نیز همانند روش فوق بعد از اجرای دستور MSCONFIG در قسمت RUN در منوی باز شده قسمت Startup را انتخاب و تیک برنامه های غیر ضروری را بردارید و سیستم را RESTART کنید.

۳) تصویر پشت زمینه Desk top را بردارید.

۴) حذف جلوه های تصویری ویندوز:

روی my computer راست کلیک کنید و درمنوی ظاهر شده قسمت Advanced را انتخاب کنید و روی setting مربوط به Performence کلیک کنید. اکنون در قسمت Visual Effects می توانید هر کدام از مواردی را که نمی خواهید غیر فعال کنید تا بار سیستم کم شود.

۵) مرتب کردن دیسک (Defragmentor)

البته در این کار زیاده روی نکنید چون فشار زیادی به هارد دیسک وارد می شود. برای کم کردن از این فشار فایل های غیر ضروری را از هارد دیسک پاک کرده و یا روی CD کپی کنید.

۶)سریعتر شدن نمایش منوها و پنجره ها

ویندوز برای طبیعی جلوه دادن نمایش منوها و باز و بسته شدن پنجره ها این حرکات را بصورت انیمیشن نشان می دهد که این خود بار اضافه ای را به سیستم تحمیل می کند و از سرعت آن می کاهد. برای غیر فعال کردن آن مسیر زیر را طی نمایید:

HKEY-CURRENT-USER\Control Panel\ Desk top\ Windows Metrics

حال به مقدار رشته ای MinAnimate مقدار صفر بدهید و سپس سیستم Restart را کنید

منبع:
[Only registered and activated users can see links]

rasoulg
August 30th, 2009, 07:47
چه کنیم تا ویندوز سریعتر بالا بیاید؟

اگر شما هم از زمان زیاد بالا آمدن ویندوز خسته شده اید، به شما توصیه می کنیم این چند سطر را بخوانید. در این مقاله راهی به شما معرفی می شود که بوسیله آن می توانید از شر این انتظار طولانی خلاص شوید به طوریکه تنها با فشردن کلید روشن بعد از چند ثانیه کامپیوترتان از خواب زمستانی به زندگی باز می گردد.

برای این منظور باید کامپیوتر را در حالت hibernation یا خواب زمستانی! قرار دهید. در این وضعیت بعد از روشن شدن کامپیوتر همه پنجره ها و برنامه هایی که در حال اجرا بودند به وضعیت قبل باز می گردند. البته سریعتر از آنچه که فکر می کنید.

تنظیمات لازم برای بیدار کردن کامپیوتر از خواب زمستانی

ــ به control panel بروید و روی power option دابل کلیک کنید.

ــ بعد از اینکه پنجره power option properties باز شد وارد قسمت hibernation شوید و برای Enable hibernation یک علامت تیک بگذارید (اگر ندارد) سپس روی OK کلیک کنید.

ــ زمانیکه می خواهید کامپیوتر را ترک کنید روی start کلیک کنید. سپس روی Turn off computer کلیک کنید. در این لحظه پنجره Turn off computer در برابر شما ظاهر می شود.

ــ اکنون کلید shift را فشرده و نگه دارید. و یک گزینه جدید hibernation ظاهر می شود روی hibernation کلیک کنید.

ــ کامپیوتر شما وضعیت موجود را در حافظه ذخیره می کند و خاموش می شود. زمانیکه کامپیوتر خود را روشن می کنید برنامه ها و فایلهایی که باز کرده بودید به همان صورت قبل از خاموش کردن ظاهر می شود.

برای روش بهتر از قرار دادن کامپیوتر روی حالت stand by است در بعضی از کامپیوتر ها و لپ تاپ ها استفاده از stand by سبب هنگ کردن کامپیوتر می شود به علاوه اینکه باید صدای فن کامپیوتر را هم تحمل کرد البته روشن بودن فن کامپیوتر برای مدت طولانی باعث کشیدن گرد غبار به داخل کامپیوتر می شود. اگر تا به حال از این روش استفاده نمی کرده اید حتما این روش را امتحان کنید حتماً در مزایای این روش با ما موافق خواهید بود.

منبع:
[Only registered and activated users can see links]

rasoulg
August 30th, 2009, 07:50
نکاتی برای کارایی بهتر کامپیوتر شما
با بکار گیری این نکات می‌توانید کارایی سیستم عامل خود را افزایش دهید.

۱ ـ ویندوز خود را روی بهترین کارایی تنظیم کنید. روی آیکون My Computer کلیک راست کرده، Properties را برگزینید. به پوشه Advanced رفته و در قسمت Performance روی دکمه Settings کلیک کنید. حال در پنجره ظاهر شده در کنار عبارت Adjust for Best perfprmance علامت بگذارید.

۲ ـ همانگونه که بارها گفته‌ایم، برای خلاص شدن از دست برنامه‌های حاضر در حافظه که با هر اجرای ویندوز بالا می‌آیند، گزینه Run را از منوی start انتخاب و دستور msconfig را وارد کنید. پس از اجرا به پوشه startup بروید و علامت کنار برنامه‌های غیرضروری را بردارید. می‌توانید سری به فولدر startup در منوی start ، گزینه Allprograms هم بزنید و روی نرم‌افزارهایی که نمی‌خواهید، راست کلیک کرده، delete کنید. اگر حرفه‌ای‌تر هستید به سراغ فولدرهای Run Run Onc, RunOnceEX, Runservices,و Runservices Once در رجیستری ویندوز بروید و برنامه‌های غیرضروری را از آنها حذف کنید.

۳ ـ هارد خود را تمیز کنید. هنگامی که هارد شما در حال پر شدن است، درایو مجبور است در شیار (track)های داخلی بنویسد. (همانگونه که می‌دانید هارد به صورت صفحات دایرهای شکل است . روی این صفحات، دوایر متحدالمرکزی وجود دارد که به آنها شیار گفته می‌شود). از آنجاکه شیارهای داخلی کوچک‌ترند، اطلاعات کمتری روی آنها جا می‌گیرد پس برای نوشتن اطلاعات، به تعداد دوربیشتری چرخش هارد نیاز است. برای افزایش کارایی، برنامه‌های غیرضروری را uninstall کنید. از اطلاعاتی که هم‌اکنون نیاز ندارید، نسخه پشتیبان(backup) تهیه‌کرده و در جای دیگری غیر از هارد رایانه‌تان نگهداری کنید. اجرای Disk Cleanup برای خلوت کردن هارد، خالی از فایده نیست. پس از تمیز کردن هارد، نیاز به یک Defrag دارید که تکه‌های فایل‌های روی هارد را به هم بچسباند.

۴ ـ درایو سخت‌افزارهای خود را به روزآوری کنید. دقت کنید که همواره آخرین نسخه از درایوها را در اختیار داشته باشید تا کارایی رایانه خود را تا حد امکان بالا ببرید.

۵ ـ پرینترهای موازی را غیرفعال کنید. اگر پرینتر شما به پورت موازی (Parallel) متصل باشد، ممکن است وقتی در حال پرینت گرفتن هستید، دیگربرنامه‌های شما به خوبی کار نکند. یا این که اصلا کار نکند. ویندوز xp (همانند ۲۰۰۰) با پورت موازی بخوبی کنار نمی‌آیند، بکوشید پرینتر را به پورت USB رایانه‌تان وصل کنید. اگر پرینتر شما چنین کابلی ندارد، می‌تواندی از یک کابل USB به موازی استفاده کنید. البته به شرطی که رایانه شما پورت داشته باشد.

۶ ـ چقدر حافظه لازم دارید؟ ممکن است بخشی از هارد خود را به صورت حافظه مجازی (Virtual memory) در آورده و آن را در اختیار برنامه‌ها گذاشته باشید، اما هر چه باشد این حافظه کندتر از RAM خواهد بود. حداقل RAM مورد نیاز برای XP ، ۶۴ مگابایت است. اما در بسیاری از موارد حتی ۱۲۸ مگابایت هم برای اجرای چند برنامه به طور همزمان جوابگو نخواهد بود . خودتان می‌توانید آزمایش کنید. در هر لحظه تنها یک برنامه را باز کنید. اگر کارایی آن برنامه بیشتر از حالتی بود که با دیگر برنامه‌ها باز می‌باشد. RAM سیستم شما کافی نیست. برای برنامه‌های استاندارد معمولی ۲۵۶ مگابایت حافظه کافی است. اما اگر با فایل‌های چند رسانه‌ای (MULTIMEDIA) خیلی سر و کار دارید یا با بازی‌های با گرافیک سنگین کار می‌کنید، به سراغ ۵۱۲ مگابایت یا ۱ گیگا بایت RAM بروید.

۷ ـ ویروس یابی کنید. اگر سیستم شما بسیار کند شده است، ممکن است ویروسی باشد. برنامه آنتی ویروس خود را از طریق سایت آن به روز آوری (update)کرده، سیستم را scan کنید.

۸ ـ از ابتدا شروع کنید. برخی کاربران به نصب و unistall نرم‌افزارهای مختلف عادت دارند. اگر شماهم از آن دسته هستید، باید بدانید که بیشتر اوقات برنامه‌های uninstall بخوبی عمل نمی‌کنند و تعدادی از فایل‌های نرم‌افزارها را روی هارد شما باقی می‌گذارند. به مرور زمان این فایل‌های بی‌خودی و اطلاعات و اطلاعات به دردنخوری که در رجیستری ویندوز باقی مانده است، سرعت ویندوز را پایین می‌آورد. در این موارد تمیز کردن رجیستری، معمولا مفید است. گاهی نیز نصب مجدد reinstall ویندوز شما را یاری می‌کند.

در پایان ذکر این نکته را ضروری می‌دانیم که متاسفانه در بازار ایران نسخه‌های متعددی از ویندوز xp وجود دارد که برخی از آنها نسخه آزمایشی یا مدت دار (trial version) بوده و پس از مدتی از کار می‌افتد. در تهیه سی‌دی این سیستم عامل نهایت دقت را به کار ببندید. به هنگام سازی و نصب نسخه‌های اصلاحی (Patch) را فراموش نکنید. سری به سایت [Only registered and activated users can see links] بزنید و همواره ویندوز و دیگر نرم‌افزارهای خود را به روز نگهدارید

منبع:
[Only registered and activated users can see links]

rasoulg
August 30th, 2009, 07:53
نکاتی برای کارایی بهتر کامپیوتر شما
با بکار گیری این نکات می‌توانید کارایی سیستم عامل خود را افزایش دهید.

۱ ـ ویندوز خود را روی بهترین کارایی تنظیم کنید. روی آیکون My Computer کلیک راست کرده، Properties را برگزینید. به پوشه Advanced رفته و در قسمت Performance روی دکمه Settings کلیک کنید. حال در پنجره ظاهر شده در کنار عبارت Adjust for Best perfprmance علامت بگذارید.

۲ ـ همانگونه که بارها گفته‌ایم، برای خلاص شدن از دست برنامه‌های حاضر در حافظه که با هر اجرای ویندوز بالا می‌آیند، گزینه Run را از منوی start انتخاب و دستور msconfig را وارد کنید. پس از اجرا به پوشه startup بروید و علامت کنار برنامه‌های غیرضروری را بردارید. می‌توانید سری به فولدر startup در منوی start ، گزینه Allprograms هم بزنید و روی نرم‌افزارهایی که نمی‌خواهید، راست کلیک کرده، delete کنید. اگر حرفه‌ای‌تر هستید به سراغ فولدرهای Run Run Onc, RunOnceEX, Runservices,و Runservices Once در رجیستری ویندوز بروید و برنامه‌های غیرضروری را از آنها حذف کنید.

۳ ـ هارد خود را تمیز کنید. هنگامی که هارد شما در حال پر شدن است، درایو مجبور است در شیار (track)های داخلی بنویسد. (همانگونه که می‌دانید هارد به صورت صفحات دایرهای شکل است . روی این صفحات، دوایر متحدالمرکزی وجود دارد که به آنها شیار گفته می‌شود). از آنجاکه شیارهای داخلی کوچک‌ترند، اطلاعات کمتری روی آنها جا می‌گیرد پس برای نوشتن اطلاعات، به تعداد دوربیشتری چرخش هارد نیاز است. برای افزایش کارایی، برنامه‌های غیرضروری را uninstall کنید. از اطلاعاتی که هم‌اکنون نیاز ندارید، نسخه پشتیبان(backup) تهیه‌کرده و در جای دیگری غیر از هارد رایانه‌تان نگهداری کنید. اجرای Disk Cleanup برای خلوت کردن هارد، خالی از فایده نیست. پس از تمیز کردن هارد، نیاز به یک Defrag دارید که تکه‌های فایل‌های روی هارد را به هم بچسباند.

۴ ـ درایو سخت‌افزارهای خود را به روزآوری کنید. دقت کنید که همواره آخرین نسخه از درایوها را در اختیار داشته باشید تا کارایی رایانه خود را تا حد امکان بالا ببرید.

۵ ـ پرینترهای موازی را غیرفعال کنید. اگر پرینتر شما به پورت موازی (Parallel) متصل باشد، ممکن است وقتی در حال پرینت گرفتن هستید، دیگربرنامه‌های شما به خوبی کار نکند. یا این که اصلا کار نکند. ویندوز xp (همانند ۲۰۰۰) با پورت موازی بخوبی کنار نمی‌آیند، بکوشید پرینتر را به پورت USB رایانه‌تان وصل کنید. اگر پرینتر شما چنین کابلی ندارد، می‌تواندی از یک کابل USB به موازی استفاده کنید. البته به شرطی که رایانه شما پورت داشته باشد.

۶ ـ چقدر حافظه لازم دارید؟ ممکن است بخشی از هارد خود را به صورت حافظه مجازی (Virtual memory) در آورده و آن را در اختیار برنامه‌ها گذاشته باشید، اما هر چه باشد این حافظه کندتر از RAM خواهد بود. حداقل RAM مورد نیاز برای XP ، ۶۴ مگابایت است. اما در بسیاری از موارد حتی ۱۲۸ مگابایت هم برای اجرای چند برنامه به طور همزمان جوابگو نخواهد بود . خودتان می‌توانید آزمایش کنید. در هر لحظه تنها یک برنامه را باز کنید. اگر کارایی آن برنامه بیشتر از حالتی بود که با دیگر برنامه‌ها باز می‌باشد. RAM سیستم شما کافی نیست. برای برنامه‌های استاندارد معمولی ۲۵۶ مگابایت حافظه کافی است. اما اگر با فایل‌های چند رسانه‌ای (MULTIMEDIA) خیلی سر و کار دارید یا با بازی‌های با گرافیک سنگین کار می‌کنید، به سراغ ۵۱۲ مگابایت یا ۱ گیگا بایت RAM بروید.

۷ ـ ویروس یابی کنید. اگر سیستم شما بسیار کند شده است، ممکن است ویروسی باشد. برنامه آنتی ویروس خود را از طریق سایت آن به روز آوری (update)کرده، سیستم را scan کنید.

۸ ـ از ابتدا شروع کنید. برخی کاربران به نصب و unistall نرم‌افزارهای مختلف عادت دارند. اگر شماهم از آن دسته هستید، باید بدانید که بیشتر اوقات برنامه‌های uninstall بخوبی عمل نمی‌کنند و تعدادی از فایل‌های نرم‌افزارها را روی هارد شما باقی می‌گذارند. به مرور زمان این فایل‌های بی‌خودی و اطلاعات و اطلاعات به دردنخوری که در رجیستری ویندوز باقی مانده است، سرعت ویندوز را پایین می‌آورد. در این موارد تمیز کردن رجیستری، معمولا مفید است. گاهی نیز نصب مجدد reinstall ویندوز شما را یاری می‌کند.

در پایان ذکر این نکته را ضروری می‌دانیم که متاسفانه در بازار ایران نسخه‌های متعددی از ویندوز xp وجود دارد که برخی از آنها نسخه آزمایشی یا مدت دار (trial version) بوده و پس از مدتی از کار می‌افتد. در تهیه سی‌دی این سیستم عامل نهایت دقت را به کار ببندید. به هنگام سازی و نصب نسخه‌های اصلاحی (Patch) را فراموش نکنید. سری به سایت [Only registered and activated users can see links] بزنید و همواره ویندوز و دیگر نرم‌افزارهای خود را به روز نگهدارید

منبع:
[Only registered and activated users can see links]

Ali Tavakoli
August 30th, 2009, 11:05
جهت مخفی کردن فایل ها بنده از چند راه جالب استفاده می کنم که البته من درآوردی است و شاید به درد دوستان هم بخوره :laugh:
مخفی کردن
روش اول : به my computer رفته از آنجا گزینه toolsو بعد گزینه folder option را انتخاب کنید .
از پنجره باز شده تب view را انتخاب کنید .و در قسمت advanced setting تیک گزینه
hide extencsions for know file type
را بگذارید.
با این تغییر در سیستم شما نام همه فایلها همرا پسوند دیده می شود مثل ali.txt و شما می توانید روی فایل مورد نظرتان rename را انتخاب کنید و بعد از درج اسم و گذاشتن نقطه با دادن یک پسوند نا آشنا برای سیستم مثل abc این فایل را به یک فایل نا آشنا برای ویندوز تبدیل کنید .و بعد از آن تمام مراحلی را که جهت گذاشتن آن تیک رفتید بروید و تیک را مجددا بردارید تا پسوند ها دیگر دیده نشوند. فایل شما از جستجو گرهای ویندوز که توسط نوع پسوند یافت می شود در امانند و هر چند در دید قرار دارند قابل استفاده نیستند مگر اینکه یک نفر باهوش تر از شما پشت سیستم شما پیدا شود :p

ادامه دارد .....

isar
August 30th, 2009, 14:13
سلام

من 3 4 سال پیش این ترفند رو در سایت ترفندستان دیدم اما چون لینکش یادم نیست با زبان خودم مینویسم.

با انجام این ترفند شما قادر خواهید بود بدون نرم افزارهای جانبی به تعداد دلخواهتون یاهو مسنجر باز کنید.

مسیر زیر رو دنبال کنید :
وارد Start بشید و روی Run کلیک کنید. در پنجره‏ای که باز شد بنویسید regedit و OK کنید.
حالا شما در Registry Editor ویندوز هستید. که به 2 قسمت چپ و راست تقسیم شده. در قسمت سمت چپ گزینه‏های زیر رو دنبال کنید. ( روی هرکدام 2بار کلیک کنید یا + را بزنید )

HKEY_CURRENT_USER
Software
Yahoo
Pager
Test

حالا به قسمت راست برید و در اين قسمت راست کليک کنيد و از گزينه New ، گزينه DWORD Value رو کليک کنيد.
یک گزینه آبی رنگ ظاهر میشه که قبلا نبوده. این گزینه رو Rename کنید و اسمش رو بگذارید Plural.
حالا روی Plural راست کلیک کنید و Modify رو بزنید. در پنجره باز شده عدد 1 رو به 0 ( صفر ) تبدیل کنید و OK کنید.

( احتیاجی به ریست کردن سیستم نیست ) هرچندتا که دوست دارید یاهو مسنجر باز کنید.

پیروز باشید

Ganji251
September 1st, 2009, 19:49
سلام
یه ترفند کوچولو هم از ما!
حتماً می دانید بچه‌های فارکس کار همه اش اندیکاتور و اکسپرت و .. دانلود می کنن و روی چارت می ذارن که کپی کردن آنها به مسیر مورد نظر کمی زمانبر است برای کوتاه‌تر کردن مسیر بهتر است اندیکاتور را به مسیر نصب نبریم بلکه مسیر را پیش اندیکاتور بیاوریم !!!!!!!!
1- از منوی Start گزینه Run را بر گزینید و دستور SendTo را تایپ و سپس Ok نمائید.
2- در این پنجره ShortCut ی برای پوشه اندیکاتور متاتریدرتان بسازید برای این منظور به ترتیب زیر عمل نمائید:
الف- در فضای خالی این پنجره Right Click کرده و از منوی باز شده گزینه New و سپس ShortCut را انتخاب کنید.
ب - در پنجره باز شده به کمک دکمه Browse آدرس پوشه Indecator بروکرتان را بیابید.
ج - با زدن دکمه Next به پنجره بعد بروید و در این پنجره در صورت لزوم نام مناسبی برای آن انتخاب نموده و سپس Finish نمائید.
د- پنجره SendTo را ببندید
3- حال کافی است که بر روی اندیکاتور هایی که دانلود کرده ایم راست کلیک کرده و از طریق SendTo آن را به پوشه موردنظر بفرستید.

با احترام - گنجی


پی نوشت: دم افطاری حوصله بازخوانی نداشتم کم و کسری را به بزرگواری خودتان ببخشید.

daivid
September 3rd, 2009, 03:11
راستش چند وقت پیش به این مشکل برخوردم که یه ویروس مارمولکی هست که باعث میشه قسمت هیدن کامپیوتر با اختلال مواجه شه.راه حلشو پیدا کردم.اینجا میزارم که اگه دوستان دیگه هم با این مشکل مواجه شدند از این مطلب استفاده کنند.
[Only registered and activated users can see links]

emilvr
September 3rd, 2009, 13:52
سلام
یه ترفند کوچولو هم از ما!
حتماً می دانید بچه‌های فارکس کار همه اش اندیکاتور و اکسپرت و .. دانلود می کنن و روی چارت می ذارن که کپی کردن آنها به مسیر مورد نظر کمی زمانبر است برای کوتاه‌تر کردن مسیر بهتر است اندیکاتور را به مسیر نصب نبریم بلکه مسیر را پیش اندیکاتور بیاوریم !!!!!!!!
1- از منوی Start گزینه Run را بر گزینید و دستور SendTo را تایپ و سپس Ok نمائید.
2- در این پنجره ShortCut ی برای پوشه اندیکاتور متاتریدرتان بسازید برای این منظور به ترتیب زیر عمل نمائید:
الف- در فضای خالی این پنجره Right Click کرده و از منوی باز شده گزینه New و سپس ShortCut را انتخاب کنید.
ب - در پنجره باز شده به کمک دکمه Browse آدرس پوشه Indecator بروکرتان را بیابید.
ج - با زدن دکمه Next به پنجره بعد بروید و در این پنجره در صورت لزوم نام مناسبی برای آن انتخاب نموده و سپس Finish نمائید.
د- پنجره SendTo را ببندید
3- حال کافی است که بر روی اندیکاتور هایی که دانلود کرده ایم راست کلیک کرده و از طریق SendTo آن را به پوشه موردنظر بفرستید.

با احترام - گنجی


پی نوشت: دم افطاری حوصله بازخوانی نداشتم کم و کسری را به بزرگواری خودتان ببخشید.

با تشکر از جناب گنجی

من هم برای دوستانی که از ویندوز 7 استفاده می کنن، این ترفند رو توضیح میدم :

تو ویندوز 7 وقتی به طور معمولی روی فایلی راست کلیک کنیم و وارد منوی Send To بشیم، حق انتخاب های کمی داریم :

[Only registered and activated users can see links]

اما اگه کلید Shift رو پایین نگه دارین و روی فایل راست کلیک کنید این بار مشاهده می کنید که مسیر های بیشتری برای انتخاب دارین :

[Only registered and activated users can see links]

حالا اگه بخواین خودتون پوشه یا مسیری به این منوی SendTo اضافه کنید کار راحتیه، کافیه پنجره ای مثل My Computer رو باز کنید و این دستور رو در نوار آدرس وارد کنید :
shell:sendto

[Only registered and activated users can see links]

در این پوشه می تونید مسیر های دلخواه خودتون رو با ساختن shortcut ها که جناب گنجی توضیحشو دادن در منوی Send To داشته باشین.

Ganji251
September 4th, 2009, 01:04
دوستان سلام
شاید براتون پیش اومده باشد که کسی میاد پای کامپیوترتان می نشیند و توی درایوهایتون سرک می کشد و فایلهای شخصیتون را بررسی می کند و یا ممکن است بچه تون بیاید پای کامپیوترتان بنشیند و درایوها را بررسی بکند و خلاصه پوشه ها را جابجا کند و شما را کلافه کند.
در اینجا یه ترفند می خواهم خدمتتون عرض بکنم که درایو موردنظرتان را مخفی کنید.
از منوی Start گزینه Run را برگزینید و سپس دستور RegEdit را وارد کنید سپس به مسیر زیر بروید


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

حال در پنجره سمت راست Right Click نموده و گزینه New و سپس DWORD value را انتخاب نمائید.
و عبارت NoDrives (به حروف بزرگ و کوچک دقت فرمائید.) را برای نام آن تایپ کنید. و سپس بر روی آن دابل کلیک نمائید و گزینه Dicimal را انتخاب کنید حال در کادر سمت چپ شماره درایوی که می خواهید مخفی شود را بر اساس جدول زیر وارد کنید البته برای مخفی کردن چند درایو می توانید جمع اعداد آن را هم وارد کنید و سپس Ok را کلیک کنید حال بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوترتان دیگر در My Computer نام آن درایو دیده نمی شود. و برای ورود به آن درایو کافی است در نوار آدرس نام درایو مخفی را به همراه : تایپ کنید تا وارد آن درایو بشوید.(مثلا :E )

کد درایوها برای مخفی کردن:

A:=1
B:=2
c:=4
d:=8
e:=16
f:=32
g:=64
h:=128
i:=256
j:=512

و به همین ترتیب برای سایر درایوها کافی است عددها را در 2 ضرب بکنید.

و اگر خواستید دوباره درایو نمایان شود کافی است به مسیر بالا رفته و NoDrives را حذف نمائید تا بعد از Reset کامپیوترتان دوباره درایوها را در My Computer ببینید.

با آرزوی موفقیت برای دوستان - گنجی

پی نوشت: دوستان اگر اجازه بدهید این ترفند را به طاق ابروی جناب محمد هورزاد تقدیم بکنم. البته برای آقای علی توکلی و صاحب تایپک و سایر دوستان هم ترفندهای جالب دیگری هم دارم که به تدریج تقدیمتون می کنم.

Ganji251
September 9th, 2009, 10:32
سلام
هدیه ای برای تمامی دوستان!
تا حالا شده پشت کامپیوتر یکی بشینی و بخوای وارد ویندوز بشی ازت رمز بخواد ...
تا حالا شده رمز ویندوزتان را فراموش کرده باشید ...
اگر بله پس بخوانید و گر نه! بی خیال هر وقت گیر کردین بیاین اینجا شاید این ترفند بدردتون بخوره...
در همون صفحه ای که نام کاربری/کاربران نوشته شده است دوبار کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را بزنید پنجره‌ای نمایش داده می‌شود در کادر بالایی کلمه Administrator را تایپ کنید و کادر پائینی را خالی کنید و سپس با زدن کلید Enter به عنوان مدیر قدرتمند؛ کامپیوتر را روشن کنید و اگر خواستین برین و UserName و Password های دیگر را حذف و یا ویرایش کنید. (نکته: نمیشه پسورد قبلی را دید ولی میشه عوضش کرد!!!!)
ضدترفند: کافی است در این مرحله رمزی برای Administrator تعیین کنید تا دیگران نتوانند وارد ویندوز شما بشوند.
ضدحال: طرف از شما زرنگ تر باشد و قبلا برای Administrator رمزی تعیین کرده باشد که احتمالش کمتر از 1٪ است.
با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان - گنجی

Mohsen Rajabi
September 9th, 2009, 11:49
سلام
هدیه ای برای تمامی دوستان!
تا حالا شده پشت کامپیوتر یکی بشینی و بخوای وارد ویندوز بشی ازت رمز بخواد ...
تا حالا شده رمز ویندوزتان را فراموش کرده باشید ...
اگر بله پس بخوانید و گر نه! بی خیال هر وقت گیر کردین بیاین اینجا شاید این ترفند بدردتون بخوره...
در همون صفحه ای که نام کاربری/کاربران نوشته شده است دوبار کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را بزنید پنجره‌ای نمایش داده می‌شود در کادر بالایی کلمه Administator را تایپ کنید و کادر پائینی را خالی کنید و سپس با زدن کلید Enter به عنوان مدیر قدرتمند؛ کامپیوتر را روشن کنید و اگر خواستین برین و UserName و Password های دیگر را حذف و یا ویرایش کنید. (نکته: نمیشه پسورد قبلی را دید ولی میشه عوضش کرد!!!!)
ضدترفند: کافی است در این مرحله رمزی برای Administator تعیین کنید تا دیگران نتوانند وارد ویندوز شما بشوند.
ضدحال: طرف از شما زرنگ تر باشد و قبلا برای Administator رمزی تعیین کرده باشد که احتمالش کمتر از 1٪ است.
با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان - گنجی


سلام
جناب گنجی من امتحان کردم اما هیچ پنجره ای ظاهر نشد :(

aska
September 9th, 2009, 11:54
سلام

ضدحال: طرف از شما زرنگ تر باشد و قبلا برای Administator رمزی تعیین کرده باشد که احتمالش کمتر از 1٪ است.
با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان - گنجی

درود
احتمالش خیلی بیشتر از 1% هستش حالا اگر Administator هم رمز داش رهش چیه;)
من خودمم نمی دونم:blink:

Ganji251
September 9th, 2009, 19:22
اشتباه در تایپ
دوستان با عرض معذرت کلمه Administrator صحیح است که البته بعد از تمام شدن زمان ویرایش متوجه شدم و درخواست تغییر را هم به مدیریت دادم ولی ظاهرا تاکنون پست من ویرایش نشده است.
ضمن پوزیش؛ خواهش می کنم در پست های بالا از کلمه درست Administrator استفاده بفرمائید.
------------------------------------
جناب رجبی!
سلام
لطفا همین آلان کامپیوترتان را Log Off کنید و در صفحه‌ای که نام کاربران نشان داده می شود کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را بزنید و بعد کلیدها را رها کرده و مجدداً بزنید و نتیجه را ببینید.

جناب اسکا!
سلام
والله! اینو دیگه نمی دونم. شرمنده! البته این یکی دیگه نباید لو بره!!! والا میکروسافت خیلی زیر سؤال می ره.
حالا از شوخی گذشته من راهی برای آن بلد نیستم. کسی بلده پسورد Administrator را بشکنه؟
با احترام - گنجی

arteshbod
September 9th, 2009, 19:25
فکر میکنم اگر باطری مادر برد رو چند دقیقه ای جدا کنیم پسورد Administrator حذف بشه . مطمئن نیستم

Händler
September 9th, 2009, 19:30
فکر میکنم اگر باطری مادر برد رو چند دقیقه ای جدا کنیم پسورد Administrator حذف بشه . مطمئن نیستم


در آوردن باطری فقط اطلاعات BIOS را پاک می کند. مثل ساعت و تاریخ و در بعضی برند ها اولویت های بوت سیستم. و نه بیشتر.

mrm2007
September 9th, 2009, 22:07
اشتباه در تایپ
دوستان با عرض معذرت کلمه Administrator صحیح است که البته بعد از تمام شدن زمان ویرایش متوجه شدم و درخواست تغییر را هم به مدیریت دادم ولی ظاهرا تاکنون پست من ویرایش نشده است.
ضمن پوزیش؛ خواهش می کنم در پست های بالا از کلمه درست Administrator استفاده بفرمائید.
------------------------------------
جناب رجبی!
سلام
لطفا همین آلان کامپیوترتان را Log Off کنید و در صفحه‌ای که نام کاربران نشان داده می شود کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را بزنید و بعد کلیدها را رها کرده و مجدداً بزنید و نتیجه را ببینید.

جناب اسکا!
سلام
والله! اینو دیگه نمی دونم. شرمنده! البته این یکی دیگه نباید لو بره!!! والا میکروسافت خیلی زیر سؤال می ره.
حالا از شوخی گذشته من راهی برای آن بلد نیستم. کسی بلده پسورد Administrator را بشکنه؟
با احترام - گنجی

با سلام

ظاهرا دوستان علاقه وافری به شکستن پسورد ادمین ویندوز دارن . خب در این مورد هم من راه حلی براتون دارم که میتونید پسورد هر کاربری رو (چه ادمین و چه غیر از اون) پاک کنید و یا تغییر بدین.

این کار با برنامهای که لینکش رو بهتون میدم انجام میشه : برنامه Passware Password Recovery Kit 7.5
این برنامه مجموعه ای از برنامه هایی برای بازیابی پسورد (بیش از 30 نوع فایل و ..) میباشد. برای پسورد های ویندوز این طریقه کار با برنامه است (یک سی دی نصب ویندوز دم دست داشته باشید) :

1) مطابق معمول اول برنامه رو نصب کنید البته روی کا مپیوتر خودتون (همه چی در لینک داده شده هست)
2) بعد از نصب در استارت منو از منوی Passware برنامه windows Key رو انتخاب کنید.
3) در صفحه ای که باز میشه در خط آخر یکی از 3 گزینه CD image , USB Flash Drive ویا Driver floppy رو میتونید انتخاب کنید
4)در صورت انتخاب فلش برنامه از شما مسیر سی دی نصب ویندوز و یک فلش خالی رو درخواست میکنه.(اگعه فلش خالی نباشه اطلاعات روش کامل پاک میشه!):advise:
در صورت انتخاب cd image برنامه باز مسیر سی دی نصب ویندوز و مسیر ذخیره image سی دی رو که میخواد بسازه میپرسه
در صورت انتخاب فلاپی فقط از شما یک فلاپی خالی میخواد. (نکته اینه که اگه فلاپی رو انتخاب کنید موقع بازیابی سی دی ویندوز رو لازم دارین):advise:
5) بعد مطابق معمول Next و ادامه داده میشه تا کار برنامه تموم بشه .
حالا مرحله بازیابی :
اگه image سی دی رو ساختین اونو با یک برنامه رایت سی دی رایت کنید (مثلا Nero). بعد در کامپیوتر مورد نظر با رفتن به بایوس گزینه اول boot رو روی سی دی قرار بدین و کامپیوتر رو با سی دی که رایت کردین بوت کنین. حالا اون برنامه بالا میاد و مسیر های ویندوز هایی که روی سیستمتون نصبه رو نشنون میده (اگه 2 تا ویندوز یا بیشتر داشته باشین در ان واحد فقط پسورد کاربرهای یکی از ویندوزها رو میتونید بردارید). با انتخاب ویندوز مورد نظر لیست تمام یوزرهای اون نشان داده میشه. بعد یوزر رو انتخاب میکنید و بعدش میتونید پسورد جدید بزنید یا کلا پسورد رو بردارین و تمام. دفعه بعد که کامپیوتر بیاد بالا اون یوزرهایی که تغییر دادین تغییرات توشون اعمال شده.:blink:

حالا اگه فلش یو اس بی رو انتخاب کرده باشین فقط باید مادربورد سیستم مورد نظر قابلیت بوت شدن از روی فلش داشته باشه و سایر مراحل یکیه.
اگر هم فلاپی باشه بعد از بوت از روی فلاپی اول مسیر سی دی ویندوز رو میخواد وبعد دوباره همون مراحل قبلی.

این هم لینک دانلود برنامه :

[Only registered and activated users can see links]
با آرزوی موفقیت برای همه.
--------------------------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

Händler
September 9th, 2009, 22:35
با سلام

ظاهرا دوستان علاقه وافری به شکستن پسورد ادمین ویندوز دارن . خب در این مورد هم من راه حلی براتون دارم که میتونید پسورد هر کاربری رو (چه ادمین و چه غیر از اون) پاک کنید و یا تغییر بدین.

این کار با برنامهای که لینکش رو بهتون میدم انجام میشه : برنامه Passware Password Recovery Kit 7.5
این برنامه مجموعه ای از برنامه هایی برای بازیابی پسورد (بیش از 30 نوع فایل و ..) میباشد. برای پسورد های ویندوز این طریقه کار با برنامه است (یک سی دی نصب ویندوز دم دست داشته باشید) :

1) مطابق معمول اول برنامه رو نصب کنید البته روی کا مپیوتر خودتون (همه چی در لینک داده شده هست)
2) بعد از نصب در استارت منو از منوی Passware برنامه windows Key رو انتخاب کنید.
3) در صفحه ای که باز میشه در خط آخر یکی از 3 گزینه CD image , USB Flash Drive ویا Driver floppy رو میتونید انتخاب کنید
4)در صورت انتخاب فلش برنامه از شما مسیر سی دی نصب ویندوز و یک فلش خالی رو درخواست میکنه.(اگعه فلش خالی نباشه اطلاعات روش کامل پاک میشه!):advise:
در صورت انتخاب cd image برنامه باز مسیر سی دی نصب ویندوز و مسیر ذخیره image سی دی رو که میخواد بسازه میپرسه
در صورت انتخاب فلاپی فقط از شما یک فلاپی خالی میخواد. (نکته اینه که اگه فلاپی رو انتخاب کنید موقع بازیابی سی دی ویندوز رو لازم دارین):advise:
5) بعد مطابق معمول Next و ادامه داده میشه تا کار برنامه تموم بشه .
حالا مرحله بازیابی :
اگه image سی دی رو ساختین اونو با یک برنامه رایت سی دی رایت کنید (مثلا Nero). بعد در کامپیوتر مورد نظر با رفتن به بایوس گزینه اول boot رو روی سی دی قرار بدین و کامپیوتر رو با سی دی که رایت کردین بوت کنین. حالا اون برنامه بالا میاد و مسیر های ویندوز هایی که روی سیستمتون نصبه رو نشنون میده (اگه 2 تا ویندوز یا بیشتر داشته باشین در ان واحد فقط پسورد کاربرهای یکی از ویندوزها رو میتونید بردارید). با انتخاب ویندوز مورد نظر لیست تمام یوزرهای اون نشان داده میشه. بعد یوزر رو انتخاب میکنید و بعدش میتونید پسورد جدید بزنید یا کلا پسورد رو بردارین و تمام. دفعه بعد که کامپیوتر بیاد بالا اون یوزرهایی که تغییر دادین تغییرات توشون اعمال شده.:blink:

حالا اگه فلش یو اس بی رو انتخاب کرده باشین فقط باید مادربورد سیستم مورد نظر قابلیت بوت شدن از روی فلش داشته باشه و سایر مراحل یکیه.
اگر هم فلاپی باشه بعد از بوت از روی فلاپی اول مسیر سی دی ویندوز رو میخواد وبعد دوباره همون مراحل قبلی.

این هم لینک دانلود برنامه :

[Only registered and activated users can see links]
با آرزوی موفقیت برای همه.
--------------------------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

نسخه ای که معرفی نموده اید کمی قدیمی شده است

نسخه 9.0 کامل این مجموعه را می تواند از اینجا دانلود نمایید:

[Only registered and activated users can see links] rial-TSRh.rar

mrm2007
September 9th, 2009, 22:59
نسخه ای که معرفی نموده اید کمی قدیمی شده است

نسخه 9.0 کامل این مجموعه را می تواند از اینجا دانلود نمایید:

[Only registered and activated users can see links] rial-TSRh.rar

با سلام

با تشکر از ورژن جدید برنامه. نکته قابل توجه در مورد این ورژن اینه که نمی تونه فلش درایو و یا فلاپی بوت برای ویندوز درست کنه!:( (بر خلاف ورژن قدیمی) البته فلش از همه مهمتره. دیگه همه حداقل یک فلش رو دارن که با خودشون همه جا میبرن.

--------------------------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

Ganji251
September 9th, 2009, 23:54
جناب mrm2007
سلام
آقا دستت درد نکند!
ما را باش که فکر می کردیم خیلی بلدیم.
انشاءالله موفق و موید باشید

pumper
September 10th, 2009, 05:09
سلام این اولین پست من در این فروم است
می خواهم نرم افزاری را معرفی کنم به نام ERD COMMANDER 2008
با یه سرچ سریع پیداش می کنین بعد با یه چیزی مثل clone cd اونو رو یه سی دی رایت می کنید که یه سی دی بوت می سازه باهاش کامپیوتر را بالا میارید و وقتی ازتون پرسید می گید که به ویندوز بجسبه
حالا شما تو یه محیطی شبیه ویندوز هستید که می تونید هر کاری با سیستم بکنید
کوچکترینش تغییر رمز هر کدوم از یوزر هاس که بخواهید.
البته کار اصلی این محیط کمک برای تعمیر ویندوز هست.
امید وارم این اطلاعات کمک کوچکی بوده باشه.

Mohsen Rajabi
September 10th, 2009, 10:02
اشتباه در تایپ
دوستان با عرض معذرت کلمه Administrator صحیح است که البته بعد از تمام شدن زمان ویرایش متوجه شدم و درخواست تغییر را هم به مدیریت دادم ولی ظاهرا تاکنون پست من ویرایش نشده است.
ضمن پوزیش؛ خواهش می کنم در پست های بالا از کلمه درست Administrator استفاده بفرمائید.
------------------------------------
جناب رجبی!
سلام
لطفا همین آلان کامپیوترتان را Log Off کنید و در صفحه‌ای که نام کاربران نشان داده می شود کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را بزنید و بعد کلیدها را رها کرده و مجدداً بزنید و نتیجه را ببینید.

جناب اسکا!
سلام
والله! اینو دیگه نمی دونم. شرمنده! البته این یکی دیگه نباید لو بره!!! والا میکروسافت خیلی زیر سؤال می ره.
حالا از شوخی گذشته من راهی برای آن بلد نیستم. کسی بلده پسورد Administrator را بشکنه؟
با احترام - گنجی

سلام
ممنون دوست عزیز
من از سویچ یوزر برای تست این مورد استفاده میکردم که در آن حالت ctrl+alt+delet کاری انجام نمیداد
ممنون

.: Lithium :.
September 12th, 2009, 10:29
درود
احتمالش خیلی بیشتر از 1% هستش حالا اگر Administator هم رمز داش رهش چیه;)
من خودمم نمی دونم:blink:

برای شکستن رمز admin دو راه وجود داره:
1- اول یک دیسکت بوت بسازید و بعد از اینکه کامپیوتر رو ریسارت کردید، در خط فرمان تایپ میکنید:
net user administrator *****
(به جای ستاره رمز جدید)
به این صورت رمز admin رو عوض کردین و بقیه ماجرا

2- اگر به کامپیوتر طرف وارد شده باشید، میتونید در run تایپ کنید control userpasswords2 سپس در صفحه ای که باز میشه نام کاربری admin رو انتخاب کنید و دکمه reset رو بزنید و رمز جدید بهش بدین.

Kasra
September 14th, 2009, 16:46
یکی از ایراداتی که بسیاری به Office 2007 می‌گیرند، Ribbon (ریبون یا نوار) بزرگی است که در بالای رابط کاربری جدید قرار گرفته است. علاوه بر بزرگی بی جهت ، ایراد اصلی این است که مثل آفیس 2003 همه دکمه‌ها و نوار ابزارها با یک کلیک در دسترس نیست. بلکه باید اول متوجه شوید که دکمه مورد نظر شما به کدامیک از تب‌های این ریبون مربوط می‌شود و سپس در آن ریبون دنبال آن بگردید و هر بار هم که با آن دکمه کار دارید، همین کارها را انجام دهید! در حالی که قبلأ همه دکمه‌ها بالای محیط کاری بودند و با یک کلیک به آن‌ها دسترسی داشتیم. اما مایکروسافت برای حل این مشکل راهی نیز در نظر گرفته است که دسترسی شما به دکمه های مختلف ریبون را آسانتر میکند:

ابتدا در محیط بالایی ریبون به سه دکمه موجود در کنار دکمه "آفیس" دقت کنید.
این سه دکمه عبارتند از Undo ، Save و Redo.
این سه دکمه به عنوان Quick Access یا دسترسی سریع در این محل جای گرفتند.
شما میتوانید هر دکمه دیگری را که بخواهید به این قسمت اضافه نمایید.

در نتیجه برای اینکار:
کافی است بر روی هر دکمه‌ای در هر تبی که خواستید به این بخش اضافه شود، کلیک راست کرده و گزینه Add to Quick Access Toolbar را انتخاب کنید.
با این کار دکمه مورد نظر شما در بخش دسترسی سریع جای میگیرد و از این پس میتوانید بدون باز کردن تب و انتخاب آن مستقیمأ بر روی آن کلیک کنید.
این کار را بر روی دکمه هایی که بیشتر با آن سر و کار دارید انجام دهید.

mrm2007
September 15th, 2009, 20:37
با سلام

برای دوستانی که با تب های Office 2007 مشکل دارند و به هر حال با اونها راحت نیستند میتونند از نرم افزار Classic Menu for office 2007 استفاده بکنند که یک تب با نام منو به تبها اضافه میکنه که تمام منوهای ورژن 2003 رو داره . عکس ضمیمه رو میتونید ببینید
[Only registered and activated users can see links]


[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]


-------------------------------------------
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند ........ چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند
.........گو ییا باور ندارند روز داوری ................. کین همه قلب و دغل در کار داور میکنند

R.JAFARI
September 19th, 2009, 01:23
6 راه سريع کردن فايرفاکس


منبع: [Only registered and activated users can see links]

R.JAFARI
September 19th, 2009, 01:26
بايدها و نبايدهاي ارتقا به ويندوز 7


[Only registered and activated users can see links]

tim1340
September 20th, 2009, 03:29
از دوستان عزیز در صورت امکان تمنایی عاجزانه دارم که از معرفی نرم افزارهای دستکاری شده! و یا شامل قانون

کپی رایت خودداری نمایند ویا حداقل بجای لینک مستقیم راه را نشان دهند .شک ندارم که تماما با مقاصد دوستانه و

صرفا کمک انجام میگردد اما چنان ضربه بزرگی بر دست اندرکاران این موضوع در ایران وارد میگردد که اگر بدانید حتم

دارم نخواهید کرد.با وجود اینکه شخصا ضرر هنگفتی از این بابت دیده ام اما بیش از خود دلسوز جوانان با استعداد و

کسانی که از این دانش خود قصدی جز امرار معاش ندارند هستم.اطمینان دارم در چنین مباحثی جوینده یابنده است

اما باور کنید ارزش جلوگیری از اتلاف وقت چند دقیقه گشت و گذار دیگران را ندارد.امیدوارم با رعایت حقوق دیگران

ارزش این سایت زیبا هر چه بیشتر از سابق باشد.

omid_fx
September 27th, 2009, 00:30
یک مشکل خیلی عجیب در اکتیو کردن ویندوز سون دارم . من روی درایو یک ویندوز ویستا سی و دو بیتی و روی درایو دیگر یک ویندوز سون 64 بیتی دارم وقتی این یکی رو اکتیو میکنم اون یک غیر اکتیو میشه و برعکس
کسی میدونه مشکل کجاست ؟!!!!!!

Ali Tavakoli
October 5th, 2009, 08:18
سلام
این ترفند در مورد آنتن دهی تلفن همراه است . چون خودم بهش رسیدم و جالب بود گفتم اینجا بزارم.

هر زمان در مکانی بودید که همراه شما آنتن نمیداد این ترفند می تواند به شما در پیدا کردن آنتن کمک کند . به این ترتیب که به تنظیمات شبکه گوشی خود بروید و در آنجا گزینه انتخاب اپراتور و یا انتخاب شبکه و یا هر چیزی در این مایه ها باتوجه به متفاوت بودن گوشیها ) را پیدا کرده . در این صورت شما به دو گزینه خواهید رسید که اولی جستجوی اتوماتیک است که در حالت پیش فرض روی این گزینه است . و شما باید این گزینه را به گزینه دوم یعنی جستجوی دستی تغییر دهید و بعد جستجو را بزنید . بنده با توجه به مکانم از بین شبکه های پیدا شده شبکه IRN70رو انتخاب می کنم و تلفن همراهم ناگهان شروع به پرکردن آنتن می کند .و لی شما باید به صورت تجربه و امتحان شبکه مورد استفاده منطقه رو پیدا کنید .
موفق باشید

isar
October 5th, 2009, 13:09
سلام
این ترفند در مورد آنتن دهی تلفن همراه است . چون خودم بهش رسیدم و جالب بود گفتم اینجا بزارم.

هر زمان در مکانی بودید که همراه شما آنتن نمیداد این ترفند می تواند به شما در پیدا کردن آنتن کمک کند . به این ترتیب که به تنظیمات شبکه گوشی خود بروید و در آنجا گزینه انتخاب اپراتور و یا انتخاب شبکه و یا هر چیزی در این مایه ها باتوجه به متفاوت بودن گوشیها ) را پیدا کرده . در این صورت شما به دو گزینه خواهید رسید که اولی جستجوی اتوماتیک است که در حالت پیش فرض روی این گزینه است . و شما باید این گزینه را به گزینه دوم یعنی جستجوی دستی تغییر دهید و بعد جستجو را بزنید . بنده با توجه به مکانم از بین شبکه های پیدا شده شبکه IRN70رو انتخاب می کنم و تلفن همراهم ناگهان شروع به پرکردن آنتن می کند .و لی شما باید به صورت تجربه و امتحان شبکه مورد استفاده منطقه رو پیدا کنید .
موفق باشید

درود و تشکر خدمت جناب توکلی که همیشه سایرین رو از تجربیاتشون بهرمند میکنند.

خدمت دوستان عرض کنم که وقتی گوشی موبایل شما آنتن نداره، یعنی سیمکارت شما قادر نیست به شبکه وصل بشه. به عبارتی امواج شبکه خودش رو دریافت نمیکنه.
وقتی شما سرچ دستی انجام میدید، گوشی شما تمام شبکه هایی رو که در اون مکان ازشون امواج دریافت میکنه رو نشون میده. حالا اگر شما یکی از اون شبکه ها رو انتخاب کنید در واقع به شبکه ای بجر شبکه سیمکارتتون وصل شدید. که فکر کنم اسمش رو گذاشتن رومینگ. که این جناب رومینگ در قبض موبایل شما گذینه ای جداگانه داره که مخصوص همین مواقع هستش. یعنی شما شبکه ای بجز شبکه اصلی سیمکارتتون رو انتخاب کردید و باید هزینش رو بپردازید. هزینه مکالمه در این حالت خدا تومان هستش. پس جز در مواقع ضروری بیخیال این ترفند بشین.

البته تنظیم کردن گوشی در حالت سرچ دستی کار بسیار پسندیده ای محسوب میشه و مزایایی داره. در واقع خودش به تنهایی یک ترفند حساب میشه.
مزیت اولش اینه که اگر در مکانی باشید که گوشی آنتن نداشته باشه، در حالت سرچ اتوماتیک، گوشی دائما به دنبال آنتن میگرده و این کار شارژ باتری رو شدیدا کاهش میده. که اگر سرچ رو دستی کرده باشید، بدونه اجازه شما این کار رو انجام نمیده.
مزیت دومش اینه که در مناطق مرزی ( که جمهوری اسلامی با اون کشور همسایه رومینگ بین المللی دارند ) وقتی که آنتن گوشی ضعیف میشه، گوشی شما قویترین شبکه رو انتخاب میکنه که ممکنه شبکه کشور همسایه باشه و شما در رومینگ قرار بگیرید. خدمت دوستان عارضم که قرار گرفتن در شبکه رومینگ هزینه داره چه برسه به مکالمه در اون شبکه. البته این کار هم با تنظیم کردن گوشی در حالت سرچ دستی بدون اجازه شما انجام نمیشه.

انشااله که گوشیتون همیشه فول آنتن و اکویتیتون همیشه مثبت باشه ;)

Ali Tavakoli
October 5th, 2009, 13:20
درود و تشکر خدمت جناب توکلی که همیشه سایرین رو از تجربیاتشون بهرمند میکنند.

خدمت دوستان عرض کنم که وقتی گوشی موبایل شما آنتن نداره، یعنی سیمکارت شما قادر نیست به شبکه وصل بشه. به عبارتی امواج شبکه خودش رو دریافت نمیکنه.
وقتی شما سرچ دستی انجام میدید، گوشی شما تمام شبکه هایی رو که در اون مکان ازشون امواج دریافت میکنه رو نشون میده. حالا اگر شما یکی از اون شبکه ها رو انتخاب کنید در واقع به شبکه ای بجر شبکه سیمکارتتون وصل شدید. که فکر کنم اسمش رو گذاشتن رومینگ. که این جناب رومینگ در قبض موبایل شما گذینه ای جداگانه داره که مخصوص همین مواقع هستش. یعنی شما شبکه ای بجز شبکه اصلی سیمکارتتون رو انتخاب کردید و باید هزینش رو بپردازید. هزینه مکالمه در این حالت خدا تومان هستش. پس جز در مواقع ضروری بیخیال این ترفند بشین.

البته تنظیم کردن گوشی در حالت سرچ دستی کار بسیار پسندیده ای محسوب میشه و مزایایی داره. در واقع خودش به تنهایی یک ترفند حساب میشه.
مزیت اولش اینه که اگر در مکانی باشید که گوشی آنتن نداشته باشه، در حالت سرچ اتوماتیک، گوشی دائما به دنبال آنتن میگرده و این کار شارژ باتری رو شدیدا کاهش میده. که اگر سرچ رو دستی کرده باشید، بدونه اجازه شما این کار رو انجام نمیده.
مزیت دومش اینه که در مناطق مرزی ( که جمهوری اسلامی با اون کشور همسایه رومینگ بین المللی دارند ) وقتی که آنتن گوشی ضعیف میشه، گوشی شما قویترین شبکه رو انتخاب میکنه که ممکنه شبکه کشور همسایه باشه و شما در رومینگ قرار بگیرید. خدمت دوستان عارضم که قرار گرفتن در شبکه رومینگ هزینه داره چه برسه به مکالمه در اون شبکه. البته این کار هم با تنظیم کردن گوشی در حالت سرچ دستی بدون اجازه شما انجام نمیشه.

انشااله که گوشیتون همیشه فول آنتن و اکویتیتون همیشه مثبت باشه ;)

سلام جناب ایثار عزیز

نکته بسیار جالبی رو اشاره کردید و بنده هم بسیار مشتاق شدم ته و توه این قضیه رو دربیارم . زنگ زدم مخابرات سوال کردم .ایشون گفتند که تازمانی که در ایران باشید بجز مرزها ، شما با این کار وصل سایت WLL( شبکه بی سیم ) مخابرات ایران می شوید و هیچ هزینه ای ندارد و فقط در صورتی که در مرزها باشید و آنتن های خارج مرز را انتخاب کنید برای شما هزینه رومینگ خواهد آمد .

از تذکرت ممنونم که باعث روشن شدن این جریان شد.

موفق باشید .

mahanfx
October 7th, 2009, 13:45
man jahat baz kardane chandin masinjer eghdam kardam nashodesh
che konam

FX student
October 7th, 2009, 14:15
جناب ماهان سلام
من برای بازکردن چند تا مسنجر یکبار این تنظیمات رو انجام دادم :
اول توی Run تایپ کنید regedit .پنجره جدیدی برای شما باز می شود که به ترتیب شاحه های ذیل را بگیر برو جلو >> HKEY_CuRRent_User=>Software=>Yahoo=>Pager=>Test حالا اینجا راست کلیک کنید و در قسمت New DWORD Value را بزنید اسمش را plural بگذارید و اینتر کنید.حالا plural را باز کنید و value data را 1 بذارید و ok را بزنید.تمام شد!!!
حالا هر چند تا مسنجر که دوست دارید باز کنید .

emilvr
October 12th, 2009, 19:54
سلام

اولین کاری که در هنگام نصب ویندوز 7 باید انجام بدین انتخاب زبان ، زمان و ... هستش، و اینجا درست همونجایی هستش که ویندوز تشخیص میده چه Theme رو به عنوان پیش فرض برای شما انتخاب کنه.
[Only registered and activated users can see links]
مثلا اگر در هنگام نصب ویندوز زبان انگلیسی و کشور محل اقامت رو ایالات متحده امریکا انتخاب کنید، ویندوز تم مخصوص این کشور رو برای شما به عنوان پیش فرض انتخاب می کنه.

اما شما می تونید با ترفند زیر از سایر تم های ویندوز 7 که به صورت مخفی هستند استفاده کنید، تمهایی که متعلق به زیبا ترین کشورهای دنیا هستند : بریتانیا، استرالیا، کانادا، افریقای جنوبی و امریکا

برای دسترسی به این تمها آدرس زیر رو در نوار آدرس پنجره ای مثل My Computer تایپ کنید :

C:\Windows\Globalization\MCT

پنجره باز شده شامل چند پوشه به نامهای : MCT-AU , MCT-CA , MCT-GB , MCT-US , MCT-ZA

که به ترتیب مربوط به کشورهای : استرالیا، کانادا، بریتانیا، امریکا و افریقای جنوبی هستش.

[Only registered and activated users can see links]

در این پوشه ها هم می تونید با دابل کلیک بر روی تمها اونهارو نصب کنید و هم می تونید به طور مستقیم از عکسهای زیبا و مناظر دیدنی اون برای پیش زمینه ویندوز استفاده کنید.

nirvana
October 15th, 2009, 10:11
با سلام خدمت دوستان گرامي .

يك ترفندي بود كه ميشد يك برنامه رو چند بار باز كرد . مثلا يك متاتريدر رو هشت بار باز كرد . كسي از دوستان ميتونه راهنماييم كنه در اين باره ؟


با تشكر ؛ نيروانا
بدرود

پ . ن : با اون مدلي كه دوستمون در سه پست قبل گفتن من بلد نيستم متاتريدر رو چند بار باز كنم .

arteshbod
October 15th, 2009, 10:18
متا تریدر یک بروکر رو تو چند تا درایو مختلف نصب کن

nirvana
October 15th, 2009, 11:10
متا تریدر یک بروکر رو تو چند تا درایو مختلف نصب کن

مرسي . خيلييييييييييييييييييييي گلي :)

ولي من سه تا درايو بيشتر ندارم . :( ولي فكر كنم كارم رو راحت ميكنه . از سه تا بروكر مختلف توي سه تا درايو استفاده ميكنم .

يك دنياااااااااااااااااااا خيلي مرسي :laugh: :p

با تشكر ، نيروانا
بدرود

isar
October 15th, 2009, 11:15
مرسي . خيلييييييييييييييييييييي گلي :)

ولي من سه تا درايو بيشتر ندارم . :( ولي فكر كنم كارم رو راحت ميكنه . از سه تا بروكر مختلف توي سه تا درايو استفاده ميكنم .

يك دنياااااااااااااااااااا خيلي مرسي :laugh: :p

با تشكر ، نيروانا
بدرود


البته این رو هم در نظر بگیر که باز کردن چندین متاتریدر یعنی استفاده چندین برابر از سیستم و فشار چندین برابر به سیستم.

Kasra
October 15th, 2009, 11:39
مرسي . خيلييييييييييييييييييييي گلي :)

ولي من سه تا درايو بيشتر ندارم . :( ولي فكر كنم كارم رو راحت ميكنه . از سه تا بروكر مختلف توي سه تا درايو استفاده ميكنم .

يك دنياااااااااااااااااااا خيلي مرسي :laugh: :p

با تشكر ، نيروانا
بدرود

سیاوش جان
لازم نیست از چند تا بروکر مختلف استفاده کنی . چند درایو هم لازم نداری .
فقط کافیست بعد از اینکه فایل اجرایی Setup متا تریدر را اجرا کردی ، هر بار در هنگام نصب در آنجا که اسم فولدر متاتریدر را برای نصب می پرسد ، اسم جدیدی برای فولدر انتخاب کنی . و چندین بار مراحل نصب را از اول انجام دهی و در هر بار یک متا تریدر جدید در همان درایو ولی با اسم فولدر متفاوت ایجاد میکنی .
در مورد فشار به سیستم ، اگه CPU و RAM سیستمتو بهم بگی میتونم بگم که چند تا متاتریدر به صورت همزمان و بهینه کار میکنند .

با تشکر

محمد هورزاد
October 15th, 2009, 12:29
سیاوش جان آدرس مهم است نه درایو

شما توی همون آدرس اصلی نصب کن (یا هر جا خواستی) موقع نصب جلوی آدرس یک عدد بنویس

مثلا :


C:\Program Files\Prime4x1

C:\Program Files\Prime4x2

C:\Program Files\Prime4x3

...

تا هر چی خواستی - اینطوری میتونی تا جایی که اون درایو جا داشته باشه متا نصب کنی

فقط بعد باید بری توی پوشه هر کدوم و شورتکات جدا توی دسکتاپ درست کنی واسش

اسم شورتکات ها رو هم باید عوض کنی

مثلا بذاری

Prime1

Prime2

Prime3

و الی آخر

---------------------------------------------

پ . ن : این پرایم به عنوان مثال عرض شد یه وقت مثه من یه همچین اشتباهی نکنین برین توی این بروکر حساب ... (شوخی)

arteshbod
October 15th, 2009, 12:40
حالا این ها رو برای چی میخواهی ؟

وقتی چند تا متا باز میکنی بخاطر ترافیکی که ایجا میشه یکی از بقیه عقب میمونه مثلا به میزان 3-4 پیپ بعضی ها از این موضوع استفاده میکنند ......

ای کلک:)

nirvana
October 15th, 2009, 13:20
حالا این ها رو برای چی میخواهی ؟

وقتی چند تا متا باز میکنی بخاطر ترافیکی که ایجا میشه یکی از بقیه عقب میمونه مثلا به میزان 3-4 پیپ بعضی ها از این موضوع استفاده میکنند ......

ای کلک:)

سلام

فكر بد كردي ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ;):laugh:

خب من كه نه تا مانيتور ندارم ميخوام يه چيدماني شبيه اين عكس رو درست كنم . اما روي يك بروكر اگه بخوام اينكار رو بكنم براي هر بار ديدن يك ارز بايد كلي اين چارت ها رو دوباره مرتب كنم . براي همين ميخواستم از چند بروكر با ارز هاي مختلف استفاده كنم .
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اي كلك :p

با تشكر ؛ نيروانا
بدرود

nirvana
October 15th, 2009, 13:25
البته این رو هم در نظر بگیر که باز کردن چندین متاتریدر یعنی استفاده چندین برابر از سیستم و فشار چندین برابر به سیستم.

سیاوش جان
لازم نیست از چند تا بروکر مختلف استفاده کنی . چند درایو هم لازم نداری .
فقط کافیست بعد از اینکه فایل اجرایی Setup متا تریدر را اجرا کردی ، هر بار در هنگام نصب در آنجا که اسم فولدر متاتریدر را برای نصب می پرسد ، اسم جدیدی برای فولدر انتخاب کنی . و چندین بار مراحل نصب را از اول انجام دهی و در هر بار یک متا تریدر جدید در همان درایو ولی با اسم فولدر متفاوت ایجاد میکنی .
در مورد فشار به سیستم ، اگه CPU و RAM سیستمتو بهم بگی میتونم بگم که چند تا متاتریدر به صورت همزمان و بهینه کار میکنند .

با تشکر

سیاوش جان آدرس مهم است نه درایو

شما توی همون آدرس اصلی نصب کن (یا هر جا خواستی) موقع نصب جلوی آدرس یک عدد بنویس

مثلا :


C:\Program Files\Prime4x1

C:\Program Files\Prime4x2

C:\Program Files\Prime4x3

...

تا هر چی خواستی - اینطوری میتونی تا جایی که اون درایو جا داشته باشه متا نصب کنی

فقط بعد باید بری توی پوشه هر کدوم و شورتکات جدا توی دسکتاپ درست کنی واسش

اسم شورتکات ها رو هم باید عوض کنی

مثلا بذاری

Prime1

Prime2

Prime3

و الی آخر

---------------------------------------------

پ . ن : این پرایم به عنوان مثال عرض شد یه وقت مثه من یه همچین اشتباهی نکنین برین توی این بروکر حساب ... (شوخی)


مرسي دوستاي خوبم . خيلي گلييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييين . مرسي مرسي مرسي .

اين ويبولتن چرا شكل گل و بوس نداره ؟ ها ؟ :p مرسي .

با تشكر ، نيروانا
بدرود

alishai
October 15th, 2009, 13:39
اگر کامپوترتو ریستارت کنی‌ ، به محض اینکه صفحه دسکتاپ رو دیدی ۴-۵ بر روی متا تریدرت کلیک کن (یعنی‌ قبل از اینکه سیستمت بیاد بالا)اونوقت میبینی‌ چند تا متا باز میشه

timkal
October 15th, 2009, 15:57
نرم افزارهای متعددی وجود دارند که صفحه مانیتور را به دو/چهار و یا هشت قسمت تقسیم میکنند مانند اینکه چند مانیتور دارید.البته بدیهیست که هرچه سایز مانیتور بالا باشد و ترجیحا ال.سی.دی نتیجه بهتر است.متاسفانه چون
الان دسترسی به سیستم خود را ندارم نامش را یادم نمیاید اما با یک سرچ حتم دارم چند تا پیدا میکنید.

mehdi_LA
October 31st, 2009, 07:49
آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده‌اید که به وسیله Paint ویندوز که یک ابزار ساده نقاشی و ویرایش تصویر است، می‌توانید نگاتیوهای عکس خود را به عکس‌های رنگی تبدیل کنید؟ و عملأ بدون نیاز به هیچ‌گونه تجهیزات تخصصی عکاسی نگاتیو‌های خود را چاپ کنید. تنها به وسیله یک دوربین دیجیتال که می‌تواند دوربین موبایل باشد و نرم افزار Paint موجود در محیط ویندوز. البته نتیجه دارای کیفیت بالایی نخواهد بود اما کار شما را راه خواهد انداخت. هم‌اکنون به معرفی این ترفند می‌پردازیم.

ابتدا شما بایستی تصویر نگاتیو خود را وارد کامپیوتر کنید.
برای این‌کار اگر می‌توانید از اسکنر استفاده کنید و یا راه ساده‌تر اینکه توسط دوربین دیجیتال یا دوربین موبایل خود از نگاتیو به شکل دقیق عکس بگیرید. تنها دقت کنید محیط نور مناسبی داشته باشد و فلش دوربین نیز غیر‌فعال باشد. ترجیحأ پشت زمینه تصویر نیز سفید رنگ باشد.
پس از وارد کردن عکس به کامپیوتر، تصویر مورد نظر را به وسیله Paint ویندوز باز کنید.
بدین منظور از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و Paint را انتخاب کنید.
سپس از منوی File بر روی Open کلیک کرده و عکس مورد نظر را Open کنید.
پس از وارد شدن تصویر در محیط Paint، کافی است کلیدهای ترکیبی Ctrl+I را زده و یا از منوی Image گزینه Invert Colors را انتخاب کنید.
خواهید دید نگاتیو شما تبدیل به یک عکس رنگی و واضح شده است.
اکنون می‌توانید با استفاده از File > Save as از تصویر رنگی خود خروجی بگیرید.
این‌کار توسط نرم افزارهای پیشرفته‌تر نظیر Adobe Photoshop به شکل حرفه ای‌تر صورت می‌پذیرد.

L0RD
November 4th, 2009, 08:58
نمیدونم 13 آبان چه ربطی به یاهو مسنجر داره ولی ظاهرا یک بلایی سرش اوردند...الان هم فقط 2 نفر در لیست من آنلاین هستند که خارج از کشور هستند.

دوستان میتونند به منو pereferences برند و در قسمت connections گزینه conect via p+r+o+x+y server و HTTP p+r+o+x+yرو انتخاب کنید.با اینکار مشکل من حل شد.

موفق باشید.

hamidmi2004
November 6th, 2009, 13:41
نمیدونم 13 آبان چه ربطی به یاهو مسنجر داره ولی ظاهرا یک بلایی سرش اوردند...الان هم فقط 2 نفر در لیست من آنلاین هستند که خارج از کشور هستند.

دوستان میتونند به منو pereferences برند و در قسمت connections گزینه conect via p+r+o+x+y server و HTTP p+r+o+x+yرو انتخاب کنید.با اینکار مشکل من حل شد.

موفق باشید.


دوست عزیز بعضی مواقع حتی اگر اونیم که شما میگید انجام بدیم یاهو وصل نمیشه
یه راه حل بسیار خوب وجود داره که دیگه مشکلی با یاهو مسنجراتون نداشته باشین
و اون یاهو مسنجری جدید با حجم 700 کیلو بایتیه من لینک دانلودشو قرا ر میدم امیدوارم همه استفاده کنن

سایت : [Only registered and activated users can see links]

امید وارم دوستان استفاده کنن مشکلشون حل شه من خودم راحت استفاده میکنم و دیگه مشکلی با مسنجرم ندارم.

swing trading
November 8th, 2009, 19:33
این نرم افزار دارای محدودیت هست پس لطفا از مشاهده وب سایت های ویدئو و یا آپ لود و یا دانلود خود داری کنید زیرا محدودیت شما تمام خواهد شد و تنها خود شما دچار مشکل میشوید . دقت کنید با نصب این نرم افزار میتوانید مشکل یاهوو را هم برطرف کنین همچنین پیشنهاد مکنیم از یاهوو نه و یا ده استفاده نمایید .

نکته : راهنمای نرمافزار داخل خود فایل قرار داده شده است طبق عکس های داخل فایل تنظیمات را انجام بدهید .

لینک دانلود نرم افزار ([Only registered and activated users can see links]*****.html)


دانلود جدید ترین ورژن یاهوو مسنجر ([Only registered and activated users can see links])

منبع:....

mercury
November 10th, 2009, 22:29
سلام

وقتی پشت کامپیوتر می نشینید و اونو روشن می کنید موقع بالا اومدن سیستم یک سری نرم افزار به صورت

خودکار اجرا می شوند که برخی از اینها همانند نرم افزارهای امنیتی لازم الاجرا می باشند ولی بعضی از این نرم

افزارها در اون لحظه مورد نیاز نیستند و با اجرا شدنشون موجب کندی بالا اومدن سیستم می شوند و در برخی موارد

به جهت ازدیاد و انباشته شدن این نرم افزارها حتی با پیغام های خطا مواجه می شویم.

برای این مشکل می توانیم از این راه وارد شویم و نرم افزارهای بی استفاده را غیر فعال کنیم تا بی جهت به

سیستم فشار نیاد.

از Start به کادر Run می رویم و عبارت msconfig را تایپ می کنیم بعد در پنجره باز شده سربرگ Startup را انتخاب

می کنیم یک لیستی ارائه می کند که می توانیم با برداشتن تیک هر نرم افزار از اجرا شدنش جلوگیری کنیم.

kingnothing
November 11th, 2009, 09:09
از Start به کادر Run می رویم و عبارت msconfig را تایپ می کنیم بعد در پنجره باز شده سربرگ Startup را انتخاب

می کنیم یک لیستی ارائه می کند که می توانیم با برداشتن تیک هر نرم افزار از اجرا شدنش جلوگیری کنیم.

با تشکر از mercury عزیز:)
حواستون باشه تیک گزینه ی ctfmon رو برندارید چون مربوط به خود ویندوزه

شاد باشید:fez:

mercury
November 14th, 2009, 11:10
برنامه Internet explorer به طور پیش فرض از دایرکتوری My Documents برای دانلود فایلها استفاده می کند. اگر می

خواهید این مسیر را تغییر دهید در قسمت run از منوی شروع برنامه regedit را اجرا کنید و به مسیر زیر بروید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer

مقدار 'download directory' را به مسیری که می خواهید مسیر پیش فرض دانلود در برنامه IE باشد ، تغییر دهید.

rasoulg
November 19th, 2009, 07:08
رمز ها در اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس مخفی نمی باشد !!
قطعا دوستان دو پنجره مربوط به درخواست ذخیره کردن رمز های وارد شده در دو مرورگر فایرفاکس ( Firefox ) و اینترنت اکسپلورر ( IE ) دیده اند . این دو پنجره زمانی در مرورگر شما اجرا می شود که شما یک نام کاربری و پسورد جدیدی را برای ورود به یک سایت ، وبلاگ ، ایمیل ، انجمن و بسیاری از موارد دیگر وارد می کنید . بعد از اینکه این پنجره باز می شود شما بروی دکمه Yes ( در اینترنت اکسپلورر ) کلیک می کنید این رمز عبور توسط IE در بخشی از رجیستری ویندوز کامپیوتر به صورت مخفی ذخیره می شود . همچنین با کلیک بروی دکمه Remember ( در فایرفاکس ) رمز عبور در این مرورگر ذخیره می شود . متاسفانه خیلی از کابران تصور می کنند دسترسی به این پسورد ها کار مشکلی می باشد و امکان دسترسی به این پسورد ها وجود ندارد و نام کاربری و پسورد خود را به این شکل ذخیره می کنند ، در حالی که بدون توجه به این نکته که این پسورد ها به راحتی قابل دسترسی می باشد . در کل امروز قصد دارم نحوه دسترسی به این پسورد ها را در این دو مرورگر به دوستان آموزش بدهم ...

آموزش کامپیوتر و نرم افزار :: MPcomputer - رمز ها در اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس مخفی نمی باشد
برای دسترسی به پسورد های ذخیره شده در مرورگر IE فقط کافیست نرم افزار IE PassView که حجم آن 35 کیلوبایت می باشد را اجرا کنند تا این نرم افزار به راحتی تمامی پسورد های ذخیره شده در مرورگر اینترنت اکسپلورر را به شما نمایش بدهد .

خیلی از کاربران اینترنت از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند در حالی که از این موضوع اطلاعی ندارند که خود مرورگر فایرفاکس این قابلیت را دارد که می تواند رمز های ذخیره شده در خود را نشان دهد . برای نمایش پسورد ها در مرورگر فایرفاکس کافیست بعد از ورود به پنجره Options بروی برگه Security کلیک کنید سپس در این برگه بروی دکمه Saved Passwords کلیک کنید در پنجره جدید مجددا بروی دکمه Show Passwords کلیک کنید تا رمز های ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس نمایش داده شود.
به نظر من برای افزایش امنیت پسورد ها در مرورگر اینترنت اکسپلورر می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید و اگر هم پسوردی را از قبل در مرورگر خود ذخیره کرده اید و می خواهید آنرا پاک کنید می توانید به پستی با عنوان پاک کردن کلمات تایپ شده در مرورگر IE مراجعه کنید. همچنین در مرورگر فایرفاکس با قرار یک پسورد ( Master Password ) از نمایش پسورد ها در این مرورگر نیز می توانید جلوگیری کنید .

منبع : [Only registered and activated users can see links]

rasoulg
November 19th, 2009, 07:18
پاک کردن کلمات تایپ شده در مرورگر IE (مثل موتورهای جستجوگر و .... )
یکی از مشکلاتی که خیلی از دوستان و کاربرانی که از مرورگر IE استفاده می کنند این است که وقتی کلمه ای را در موتورهای جستجوگر تایپ می کنند این کلمات در هارد کامپیوتر ذخیره می شود و وقتی شما قصد دارید دوباره از این موتور جستجوگر استفاده کنید کلماتی را که قبلا تایپ کرده اید به صورت یک منوی کشویی نمایش داده خواهند شد و متاسفانه این کلمات با استفاده از clean up و یا پاک کردن کوکی ها ، پاک نمی شوند و به خاطر همین خیلی از دوستان برای پاک کردن این کلمات به سراغ نرم افزار های مختلف می روند در حالی که با خود مرورگر IE به راحتی می توان این مشکل را بر طرف کرد .

1- در مرورگر IE بروی نوار ابزار Tools کلیک کنید و از منوی آن بروی عبارت Internet Options کلیک کنید
2- بعد از باز شدن پنجره Internet Options بروی برگه Content کلیک کنید
3- در این برگه بروی دکمه AutoComplete کلیک کنید .
4- در صفحه جدید (AutoComplete settings ) بروی دکمه Clear Forms کلیک کنید .

با انجام این کار تمامی کلماتی که در موتور های جستجوگر تایپ کرده اید پاک می شوند . همچنین تمامی کلماتی که به عنوان username و password در سایت های مختلف برای ورود به حساب کاربری خود وارد می کرده اید نیز پاک می شود .
منبع : [Only registered and activated users can see links]

rasoulg
November 19th, 2009, 07:21
بدست آوردن زمان دقیق توسط گوگل
سایت گوگل ( Google ) علاوه بر موتور جستجوگر کوگل امکانات بسیار فراوانی را به طور رایگان در اختیار کاربران اینترنت قرار می دهد امکاناتی که در نوع خود بی نظیر هستند همچون Gmail - Webmaster tools - Page Creator و .... . در کنار این امکاناتی که ما به راحتی می توانیم با مراجعه به سایت گوگل به آنها دسترسی پیدا کنیم امکاناتی نیز وجود دارد که به طور مخفی می باشد از جمله ساعت مخفی موتور جستجوگر گوگل . این امکان گوگل برای من بسیار مفیده زیرا خیلی اوقات ساعت ویندوز من زمان دقیق رو نشون نمیده و برای تنظیم ساعتم از گوگل کمک می گیرم !!! برای بدست آوردن زمان دقیق فقط کافیست عبارت Time رو در موتور جستجوگر گوگل تایپ کنید تا این سایت بر اساس موقعیت مکانی که در آن هستید زمان دقیق را نشان دهد ( مطابق تصویر زیر ) . همچنین اگر بخواهید زمان دقیق کشور دیگری را بدانید در مقابل عبارت Time نام آن کشور را بنویسید تا موتور جستجو گر گوگل زمان دقیق آن کشور را نیز به شما نشان دهد .
منبع : [Only registered and activated users can see links]

CFDTrader
November 19th, 2009, 11:15
سیاوش جان
در مورد فشار به سیستم ، اگه CPU و RAM سیستمتو بهم بگی میتونم بگم که چند تا متاتریدر به صورت همزمان و بهینه کار میکنند .

با تشکر

کسری گرامی با دروود .

من مشکل سخت افزار ندارم .[System: OS[Server 2008] Ram:16G CP: 4 core Core2Duo 2 Hard: 1T]

تازه رم رو به 128G میتونم ارتقا بدم . ولی بیشتر از 36 MT4 نمی تونم باز کنم . من حداقل 128 تا 386 MT4 باید ران کنم .

کسی نیست نظری داشته باشه؟؟؟؟!!!!! PM هم بدید بسیار ممنون میشم .

DIKTA
November 19th, 2009, 11:26
عرض ارادت
گوگل جدیدا برای افتتاح یک ایمیل جدید شماره موبایل میخواهد تا اس ام اس بده و کانفیرم کنه ولی من هر کاری کردم نشد کسی میدونه چجوریه ؟ ایران رو انتخاب کردم و شماره موبایل هم همه جورش رو امتحان کردم ولی نشد

isar
November 19th, 2009, 14:06
عرض ارادت
گوگل جدیدا برای افتتاح یک ایمیل جدید شماره موبایل میخواهد تا اس ام اس بده و کانفیرم کنه ولی من هر کاری کردم نشد کسی میدونه چجوریه ؟ ایران رو انتخاب کردم و شماره موبایل هم همه جورش رو امتحان کردم ولی نشد


سلام

یعنی چی نشد ؟! :huh:

یعنی شماره رو قبول نکرد یا هنوز اس ام اس رو نفرستاده ؟

DIKTA
November 19th, 2009, 14:26
سلام

یعنی چی نشد ؟! :huh:

یعنی شماره رو قبول نکرد یا هنوز اس ام اس رو نفرستاده ؟

عرض ارادت آقا ایثار
یعنی شماره رو قبول نمیکنه هر چی که میزنم یه ایرادی میگیره
شماره موبایل رو باصفر اولش میزنم قبول نمیکنه , بدون صفر اولش میزنم قبول نمیکنه با 098 میزنم قبول نمیکنه با 98 میزنم قبوی نمیکنه خلاصه هر ارایشی از اعداد رو بگی تست کردیم از همش ایراد میگیره

isar
November 19th, 2009, 14:46
عرض ارادت آقا ایثار
یعنی شماره رو قبول نمیکنه هر چی که میزنم یه ایرادی میگیره
شماره موبایل رو باصفر اولش میزنم قبول نمیکنه , بدون صفر اولش میزنم قبول نمیکنه با 098 میزنم قبول نمیکنه با 98 میزنم قبوی نمیکنه خلاصه هر ارایشی از اعداد رو بگی تست کردیم از همش ایراد میگیره


0098 یا 98+ رو امتحان کردید ؟

lastnight19
November 23rd, 2009, 15:59
یکی از مواردی که در حوزه امنیت شبکه و اینترنت بسیاری از کاربران حتی کاربران حرفه ای را نیز بسیار تهدید میکند فعالیت های اینترنتی ناخواسته ای است که در محیط ویندوز انجام میگیرد. این فعالیت ها ممکن است چه از طریق نرم افزارهای مختلف نصب شده و چه از طریق بدافزارهایی (Malware) که ممکن است بر روی سیستم شما در حال اجرا باشد و به طور مخفیانه جاسوسی سیستم را بکند صورت بگیرد. به عبارتی دیگر، ممکن است به این موضوع دقت کرده باشید که در هنگام اتصال به اینترنت ، اگر هیچ فعالیتی نظیر باز کردن صفجه وب توسط مرورگر انجام ندهید ، در پنجره Status مربوط به کانکشن اینترنت شما و در قسمت Activity مقدار Send و Receive باز هم تغییر خواهد کرد. این بدین معناست که پس از اتصال شما به اینترنت همواره در پشت پرده ارتباطات پنهانی در میان ویندوز و اینترنت برقرار است. این ارتباطات مخفی میتواند گاهی انقدر مضر باشد که باعث اشغال زیادی از پهنای باند اینترنت شما گردد. هم اکنون قصد داریم ترفندی را بازگو کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید کلیه ارتباطات جاری انجام شده میان ویندوز و اینترنت توسط نرم افزارهای نصب شده را به شکل ریز شده و دقیق مشاهده کنید و در صورت لزوم اقدام به موقعی در جهت حل آن صورت دهید.


از منوی Start وارد Run شوید.
عبارت cmd را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد محیط Command Prompt شوید.
سپس دستور زیر را وارد نموده و Enter بزنید (به دو فاصله Space تایپ شده در میان دستور نیز دقت کنید):
netstat -b 5

بلافاصله پس از این کار کلیه کانکشن های جاری توسط نرم افزارهای موجود در ویندوز با ذکر نام هر یک و همچنین پورت مورد استفاده و مسیری که به آن متصل شده است برای شما لیست میشود.
این لیست هر 5 ثانیه به روز میگردد.

در روش فوق اندکی اطلاعات به دلیل به روز رسانی سریع ممکن است قابل فهم نباشد.
برای حل این مشکل دستور زیر را در CMD وارد کنید:
netstat -b 5 > Alborz.txt

سپس در زمانی به عنوان مثال حدود 5 دقیقه صبر کنید و سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+C بزنید.
اکنون عبارت Alborz.txt را مستقیمأ در Run وارد کرده و Enter بزنید.
آمار اتصالات در آن بازه 5 دقیقه ای در یک فایل Notepad به شکلی دقیق قابل مشاهده است.

در پایان در صورت مشاهده هرگونه ارتباط غیرمنطقی یا ناخواسته در میان ارتباطات اینترنتی ، میتوانید علیه نرم افزار مربوطه اقدامات لازم نظیر پاک کردن یا تغییر تنظیمات برنامه را انجام دهید.

lastnight19
November 23rd, 2009, 16:01
قصد داریم تا هم اکنون یک ترفند بسیار هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم! با بهره گیری از این ترفند شما میتوانید به شکل مخفیانه ، دوربین های مداربسته نصب شده بر مکانهای امنیتی و سری را مشاهده کنید. مکانهایی اعم از نیروگاههای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی ، کارخانه های خارجی ، شرکتهای پتروشیمی خارجی و .... .جالب اینکه این عمل مخفیانه از طریق جستجوگر معروف گوگل فراهم شده است. همچنین امکان مشاهده لحظه به لحظه بشکل عکس و همین طور با تغییر زاویه و بزرگنمایی نیز وجود دارد.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنید


برای این کار:
به موتور جستجوی گوگل بروید. ([Only registered and activated users can see links])
اکنون دستور زیر زیر را Copy & Paste کرده و جستجو نمایید:
inurl:"ViewerFrame?Mode="

0حال گوگل نتایجی را برای شما مشخص میکند. کافی است به هر یک از لینکهای موجود کلیک کنید تا به یکی از دوربینهای مداربسته امنیتی مراجعه کنید.
با استفاده از ابزار کنار صفحات میتوانید نمایش دوربین را تغییر دهید.
لازم به ذکر است میتوانید تا صفحات زیادی پیشروی کنید و لینکهای متعددی را چک و دوربینهای هر یک را مشاهده کنید.

به نقل از ترفندستان

isar
November 23rd, 2009, 16:41
قصد داریم تا هم اکنون یک ترفند بسیار هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم! با بهره گیری از این ترفند شما میتوانید به شکل مخفیانه ، دوربین های مداربسته نصب شده بر مکانهای امنیتی و سری را مشاهده کنید. مکانهایی اعم از نیروگاههای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی ، کارخانه های خارجی ، شرکتهای پتروشیمی خارجی و .... .جالب اینکه این عمل مخفیانه از طریق جستجوگر معروف گوگل فراهم شده است. همچنین امکان مشاهده لحظه به لحظه بشکل عکس و همین طور با تغییر زاویه و بزرگنمایی نیز وجود دارد.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنید


برای این کار:
به موتور جستجوی گوگل بروید. ([Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]))
اکنون دستور زیر زیر را Copy & Paste کرده و جستجو نمایید:
inurl:"ViewerFrame?Mode="

0حال گوگل نتایجی را برای شما مشخص میکند. کافی است به هر یک از لینکهای موجود کلیک کنید تا به یکی از دوربینهای مداربسته امنیتی مراجعه کنید.
با استفاده از ابزار کنار صفحات میتوانید نمایش دوربین را تغییر دهید.
لازم به ذکر است میتوانید تا صفحات زیادی پیشروی کنید و لینکهای متعددی را چک و دوربینهای هر یک را مشاهده کنید.

به نقل از ترفندستان


سلام

چند وقت پیش که این ترفند رو دیدم، سعی کردم دوربینهای مداربسته شهرهای بزرگ خودمون رو هم ببینم. مثل طهران و مشهدو... آخه از این دوربینها سر تیرهای بسیار بلند موجود هست. کسی راهی برای دیدن اون دوربینها داره ؟ یا دیدنشون غیر قانونیه ؟!

lastnight19
November 24th, 2009, 10:05
سلام

چند وقت پیش که این ترفند رو دیدم، سعی کردم دوربینهای مداربسته شهرهای بزرگ خودمون رو هم ببینم. مثل طهران و مشهدو... آخه از این دوربینها سر تیرهای بسیار بلند موجود هست. کسی راهی برای دیدن اون دوربینها داره ؟ یا دیدنشون غیر قانونیه ؟!

ایثارجان عزیز دلم این جور برنامه ها و به این شکل شفاف زندگی کردن مال امثال ما نیست، در کشورهایی مثل ما فقط پنهان کاری هست که کارها رو جلو می بره.

شما مطمئن باش که اگر بخواهید دوربین مدار بسته داخل کاخ سفید رو ببینید بمراتب عملی تر هست تا اینکه بخواهید دوربین مدار بسته ته خیابان نهم شمیران رو ببینید.

mahanfx
November 24th, 2009, 16:05
سلام. من خودم از استفاده کننده های پر و پا قرص برنامه تقویم گوگل یا همون Google Calendar هستم که برای زمان بندی کارها بکار می ره. خوب البته دیگرانی هم که کمابیش با اینگونه سرویسها آشنا هستند، یکی از مهمترین نقایص و نقطه ضعف های آنها را عدم پشتیبانی از تاریخ و تقویم هجری شمسی می دانند. با نوشتن یک برنامه، فاصله زمانی بین یک سال گذشته تا یک سال آینده رو به همراه معادل تاریخ شمسی کوتاه (06/05/1388) و بلند (سه شنبه، ششم مرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت) در یک تقویم جمع کردم. برای استفاده از این تقویم کافیست به برنامه تقویم خود (گوگل، یاهو، لایو، آوت لوک و .../نحوه افزودن در ادامه آمده است) وارد شده و آدرس زیر را به عنوان تقویم مشترک وارد کنید تا تاریخ هجری شمسی به تقویم شما افزوده بشه. این تقویم به مرور زمان بروزرسانی می شه و به محض به روز رسانی، این تغییرات در تقویم شما نیز به صورت خودکار اعمال خواهد شد. برنامه آینده ام هم افزودن تعطیلات و سپس مناسبتها به این تقویم هست .به زودی عملی خواهد شد.


آدرس تقویم برای کسانی که نیاز به راهنمایی ندارند:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]@group.calendar.google.c om/public/basic.ics)
fm79ocs70hfo6b8q1qsp3mj6b4%40group.calendar.google .com/public/basic.ics ([Only registered and activated users can see links]@group.calendar.google.c om/public/basic.ics)


نحوه افزودن به تقویم گوگل: وارد Google Calendar شوید ([Only registered and activated users can see links]) و سپس در قسمت Other Calendars بر روی Add کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Add by URL را انتخاب نمایید. سپس آدرس فوق را در صفحه ظاهر شده وارد نموده و کلید Add را کلیک نمایید.


نحوه افزودن به تقویم یاهو: وارد تقویم یاهو شوید ([Only registered and activated users can see links]) و در قسمت Calendars بر روی کلید + کلیک نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه Subscribe to Calendar را انتخاب نمایید. سپس آدرس فوق را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی می توانید سایر مشخصات از جمله نام تقویم و رنگ آن را تنظیم نموده و بر روی Save کلیک کنید.


نحوه افزودن به لایو (هات میل و ...): وارد تقویم Live شوید ([Only registered and activated users can see links]) و بر روی Subscribe در بالای صفحه کلیک نمایید. سپس آدرس فوق را وارد کرده و نامی مانند «تقویم هجری شمسی» و رنگ نمایش آن را برای تقویم خود انتخاب نموده و بر روی کلید Subscribe to Calendar کلیک نمایید (سایر تنظیمات را تغییر ندهید). باید چند دقیقه ای صبر کنید تا تقویم جدید در تقویم شما نمایش داده شود.
ID=MAHANFX:blush:

isar
November 25th, 2009, 11:49
سلام

متاسفانه یکی از مشکلاتی که در این سایت داریم و هر از گاهی خودش رو نشون میده، قرار دادن عکس در پست اول تاپیکهایه که جدیدا باز میشه و در صفحه اول سایت قرار میگیره.

گاهی این عکسها جحم بالایی دارند و باعث میشن که صفحه اصلی دیر بالا بیاد و سرعت لود بسیار پایین میاد.

نمونش همین 2 3 روز اخیر که واقعا سرعت پایین اومده بود.


برای برطرف کردن این مشکل یک راه ساده وجود داره و اون کم کردن حجم عکس هستش. که همیشه امکان پذیره و نرم افزار جانبی احتیاج نداره.

ابتدا عکس مورد نظر رو با برنامه Paint باز میکنیم.
به این صورت که روی عکس راست کلیک کرده و از گزینه Open with گزینه Paint رو انتخاب میکنیم ( تا اینجا رو که همه بلدن ):p

حالا Ctrl + W رو میزنیم.
در پنجره باز شده عددهای 100 رو به 50 تغییر میدیم و OK میکنیم و بعد Save میکنیم.
( هر دو عدد رو 50 میکنیم )


حالا عکس مورد نظر بدون کاهش کیفیت، کم حجم شده.


هَو اِ گود دِی ;)

Ali Tavakoli
November 29th, 2009, 19:06
سلام

در استفاده از اینترنت نکات ساده ای وجود دارد که شاید به خاطر همین سادگی از دیدها پنهان بماند . بنابراین گفتم بد نیست نکته جالب و ساده ای رو هر چند ابتدایی ایست عنوان کنم .
در نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر برای تتظیم Home Page یا همان سایتی که با باز کردن آیکون اینترنت اکسپلورر در ابتدا نمایان می شود به گزینه tools و بعد از آن internet option می رفتیم و سایت مورد نظر را در قسمت Home Pageوارد می کنیم .
در نسخه های جدید اینترنت اکسپلورر که می توانید چندین سایت را در یک پنجره باز کنید همین مسیر را رفته و در قسمت Home Page شما می توانید چندین سایت را به عنوان Home Page وارد کنید و زمانی که اینترنت اکسپلورر را باز کنید همزمان در یک پنجره و چند تب همه سایتهای مورد نظر باز می شوند

من باب مثال در قسمت Home Page من بدین صورت نام سایتها رو وارد کرده ام

[Only registered and activated users can see links]

mercury
November 29th, 2009, 19:18
درود

ببخشید که این سؤال رو اینجا می پرسم !

دوستان لطف کنید سایتی ، چیزی معرفی کنید که نرخ جفت ارزها رو در این دو روز تعطیلی نشون بده !

ممنون

Kasra
November 29th, 2009, 21:48
درود

ببخشید که این سؤال رو اینجا می پرسم !

دوستان لطف کنید سایتی ، چیزی معرفی کنید که نرخ جفت ارزها رو در این دو روز تعطیلی نشون بده !

ممنون

[Only registered and activated users can see links]

alireza84
December 8th, 2009, 12:17
گوگل DNS های عمومی خود را ارائه کرد
[Only registered and activated users can see links]

isar
December 9th, 2009, 16:33
گوگل DNS های عمومی خود را ارائه کرد
[Only registered and activated users can see links]

دوستان کسی اینو امتحان کرده ؟

من گذاشتم. تغییره محسوسی ندیدم. فقط کمی سرعت لود کردن سایتهای ف....... شده بالا رفت. ( فکر کنم :huh: )

lastnight19
December 9th, 2009, 16:39
هارددیسک های دارای تکنولوژی SATA به دلیل سرعت بالا و ظرافت خود، روز‏به‏روز در حال گسترش هستند. ویندوز ویستا نیز به طور پیش‏فرض از هارددیسک‏های SATA پشتیبانی می‏کند. قابلیتی در ویستا نهفته است که باعث افزایش سرعت بیش‏از‏پیش این نوع هارددیسک‏ها می‏شود. اما به طور پیش‏فرض این قابلیت در ویندوز ویستا غیرفعال است. در این ترفند قصد داریم نحوه فعال‏سازی این قابلیت و در نتیجه افزایش سرعت هارددیسک‏های SATA را در ویندوز ویستا برای شما بازگو نماییم.بدین منظور:
در منوی Start عبارت devmgmt.msc را وارد کرده و Enter بزنید تا به Device Manager ویندوز بروید.
از شاخه Disk Drives بر روی نام هارددیسک خود راست‏کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده به تب Policies بروید.
اکنون تیک گزینه Enable advanced performance را بزنید و در نهایت پنجره‏های باز را OK کنید.

به نقل از ترفندستان

kingnothing
January 8th, 2010, 18:02
اگه می خواید هر سایتی که دوست دارین رو ، هرجوری که دوست دارین تغییر بدین:o این نوشته رو توی آدرس بار مرورگرتون کپی کنید:rolleyes: و اینتر بزنید!:rambo: البته بعد از رفرش کردن بر می گرده سر جاش! این ترفند روی اکثر مرورگرها جواب می ده!:blink:
javascript:document.body.contentEditable='true';do cument.designMode='on'; void 0

isar
January 8th, 2010, 18:14
اگه می خواید هر سایتی که دوست دارین رو ، هرجوری که دوست دارین تغییر بدین:o این نوشته رو توی آدرس بار مرورگرتون کپی کنید:rolleyes: و اینتر بزنید!:rambo: البته بعد از رفرش کردن بر می گرده سر جاش! این ترفند روی اکثر مرورگرها جواب می ده!:blink:
javascript:document.body.contentEditable='true';do cument.designMode='on'; void 0


هیچی نشد :blink:

kingnothing
January 8th, 2010, 21:45
javascript:document.body.contentEditable="true"; document.designMode="on"; void 0

HERCOOL
January 8th, 2010, 22:33
javascript:document.body.contentEditable="true"; document.designMode="on"; void 0

ببخشید ولی این تغییرات که save نمیشه تو سایت پس تاثیری نداره
میشه بیشتر در رابطه با کاربرد این ترفند توضیح بدید

kingnothing
January 9th, 2010, 01:34
ببخشید ولی این تغییرات که save نمیشه تو سایت پس تاثیری نداره
میشه بیشتر در رابطه با کاربرد این ترفند توضیح بدید
درود بر شما
با این کار صفحه به طور کامل قابل ویرایش خواهد شد و زیر خطاهای املایی خط کشیده خواهد شد. با کلیک روی این خطاها می تونید لیست عبارات صحیح رو مشاهده کنید. [Only registered and activated users can see links] is spell checking a website

در حقیقت این کد تمام صفحه رو در حالت ویرایش قرار میده، در این صورت هست که فایرفاکس و مرورگر های جدید اقدام به یافتن غلط های املایی می کنند.
نکته: برای اینکه این غلط یابی برای فارسی درست کار کنه باید دیکشنری فارسی فایرفاکس رو نصب کنید. اینجا ([Only registered and activated users can see links]).

gheysar
January 9th, 2010, 23:25
file:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg
[Only registered and activated users can see links] pws&pid=3&fid=Inbox&inline=1 قطعه جديد ذخيره ساز اطلاعات در انتهاي كابل كيبرد نصب ميشود تا كليه كلمات تايپ شده را در خود ذخيره نمايد اين قطعه اكثرا در كافي نت ها نمايشگاهها هتلها و فرودگاهها استفاده ميشود بنابراين كساني كه در اين مكانها اطلاعات حساب بانكي خود را وارد ميكنند يا وارد سايتهاي مهم ديگر ميشوند بايد بيشتر مراقب باشند

پس از اينكه شما اطلاعات حساب بانكي را وارد كرده و كامپيوتر را ترك ميكنيد براحتي ميتوان مجددا حساب شما را باز كرد زيرا تمام كلماتي كه تايپ كرده‌ايد در اين قطعه سياه ذخيره شده است

بنابراين قبل ازاستفاده از كامپيوتر در چنين اماكني پشت كامپيوتر را چك كنيد تا از عدم وجود چنين قطعه‌اي اطمينان حاصل نمائيد

isar
January 9th, 2010, 23:50
file:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[Only registered and activated users can see links] pws&pid=3&fid=Inbox&inline=1 قطعه جديد ذخيره ساز اطلاعات در انتهاي كابل كيبرد نصب ميشود تا كليه كلمات تايپ شده را در خود ذخيره نمايد اين قطعه اكثرا در كافي نت ها نمايشگاهها هتلها و فرودگاهها استفاده ميشود بنابراين كساني كه در اين مكانها اطلاعات حساب بانكي خود را وارد ميكنند يا وارد سايتهاي مهم ديگر ميشوند بايد بيشتر مراقب باشند

پس از اينكه شما اطلاعات حساب بانكي را وارد كرده و كامپيوتر را ترك ميكنيد براحتي ميتوان مجددا حساب شما را باز كرد زيرا تمام كلماتي كه تايپ كرده‌ايد در اين قطعه سياه ذخيره شده است

بنابراينقبل ازاستفاده از كامپيوتر در چنين اماكني پشت كامپيوتر را چك كنيد تا از عدم وجود چنين قطعه‌اي اطمينان حاصل نمائيد


لطفا عکس رو در این سایت آپلود کرده و گزینه آخر رو قرار بدید.

[Only registered and activated users can see links]

gheysar
January 10th, 2010, 01:57
file:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[Only registered and activated users can see links] pws&pid=3&fid=Inbox&inline=1 قطعه جديد ذخيره ساز اطلاعات در انتهاي كابل كيبرد نصب ميشود تا كليه كلمات تايپ شده را در خود ذخيره نمايد اين قطعه اكثرا در كافي نت ها نمايشگاهها هتلها و فرودگاهها استفاده ميشود بنابراين كساني كه در اين مكانها اطلاعات حساب بانكي خود را وارد ميكنند يا وارد سايتهاي مهم ديگر ميشوند بايد بيشتر مراقب باشند

پس از اينكه شما اطلاعات حساب بانكي را وارد كرده و كامپيوتر را ترك ميكنيد براحتي ميتوان مجددا حساب شما را باز كرد زيرا تمام كلماتي كه تايپ كرده‌ايد در اين قطعه سياه ذخيره شده است

بنابراينقبل ازاستفاده از كامپيوتر در چنين اماكني پشت كامپيوتر را چك كنيد تا از عدم وجود چنين قطعه‌اي اطمينان حاصل نمائيد


حالا شد؟

ehsanshok
January 18th, 2010, 18:11
میوزیک آلارم کلاک:
نام یک ساعت زنگ دار حرفه ای نرم افزاری با ویژگی ها و امکانات بالا می باشد که به وسیله آن کاربران می توانند علاوه بر استفاده از ویژگی اصلی نرم افزار که اعلام Music Alarm clockدر زمان های تعیین شده می باشد از ویژگی های دیگر موجود در این نرم افزار نیز استفاده نمایند. از این ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد می توان به توانایی ارسال پیغام های متنی در زمان های تعیین شده به گوشی های تلفن همراه ، پخش فایل های صوتی و تصویری مشخص شده در زمان تعیین شده ، قابلیت ایجاد تکرار ، Fade نمودن و توقف فایل های صوتی و تصویری در حال پخش ، ( از این ویژگی بیشتر می توان برای شنیدن موسیقی قبل از خواب بهره برد تا بعد از مدتی صدای در حال پخش متوقف شود )، باز نمودن برنامه و یا سند های متنی در زمان تعیین شده ، مدیریت بر زمان های تنظیم هشدار از جمله زمان پخش alarm ، تعداد تکرار آن ها در یک روز و یا یک هفته و تاریخ های از پیش تعیین شده ، دارای ابزار هوشمند snooze و ... اشاره نمود. این نرم افزار قدرتمند محصولی از شرکت Josh Hague & Koingo Software می باشد.
دانلود ([Only registered and activated users can see links]ساعت%20کامپیوتر-دانلود-زنگ%20ساعت.php#more)

mrm2007
January 20th, 2010, 18:42
[email protected] Hard Disk Monitor

[Only registered and activated users can see links]

System Requirements :
* CPU: Pentium III 500MHz and higher or compatible
* RAM: 256 MB
* Disk space: 15 MB
* Windows Vista (32-bit & 64-bit)
* Windows XP (32-bit & 64-bit)
* Windows 2000 Workstation
* Windows Server 2008 (32-bit & 64-bit)
* Windows Server 2003 (32-bit & 64-bit)
* Windows 2000 Server
من شخصا بر روی 7 هم امتحان کردم مشکلی نداشت.


این نرم افزار یک نرم افزار مونیتورینگ هارد است که با استفاده از S.M.A.R.T این کار را انجام میدهد. اسمارت مجموعه ای از تست های داخلی هارد دیسک هاست که هر سازنده هارد آن را در محصولات خود قرار میدهند که با گزارش هر کدام از آن اعداد وضعیت یک قسمت از هارد مشخص میشود. با این نرم افزار میتوان بر این خصوصیات نظارت داشت تا در مرحله ای که احتمالا هارد به پایان عمر خود نزدیک میشود با از دست رفتن اطلاعات مواجه نشویم.

لازم به ذکر است که ویندوز 7 برخلاف نسل قبل خود از این خصوصیات به صورت داخلی پشتیبانی کرده و یک هشدار نشان میدهد که هارد اعلام خرابی میکند. (البته اینکه کدام خطا و از چه قسمتی است را نشان نمیدهد)

نکته : برای استفاده از این برنامه باید HDD S.M.A.R.T Capability را در بایوس کامپیوتر خود فعال کرده باشید.(یا هر اسم دیگه ای که سازنده مادربوردتون براش گذاشته)

اطلاعات بیشتر :
[Only registered and activated users can see links]دانلود :
[Only registered and activated users can see links]موفق باشید.

lastnight19
January 21st, 2010, 11:46
System Restore ابزاری است که شرکت مایکروسافت با عرضه ویندوز ME در سال 2000، آن را رونمایی کرد. ابزار و قابلیتی خوب که در نسل‏های بعدی ویندوز نیز تکرار شده و پیشرفته‏تر نیز شد. با استفاده از System Restore می‏توان ویندوزی را که به دلیل خاصی دچار مشکل و ایراد شده است را به همان حالت خوب گذشته بازگردانی کرد. این ابزار در حقیقت تنظیمات صحیح ویندوز را به خاطر می‏سپارد و آن را در محلی در هارددیسک برای مواقع اضطراری ذخیره می‏نماید. در ویندوز 7 -ویندوز جدید مایکروسافت- نیز شاهد حضور System Restore با مقداری تغییرات هستیم. هسته اصلی System Restore همانی است که در ویندوز XP وجود داشت، اما ساخت یک نقطه بازگردانی (Restore Point) تا حدودی متفاوت از پیش شده است. نقطه بازگردانی زمانی است که ویندوز شما خوب کار می‏کند و شما یک نقطه بازگردانی یا Restore Point می‏سازید که در زمان خرابی ویندوز از آن استفاده کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه ساخت یک نقطه بازگردانی در ویندوز 7 بپردازیم.


برای این کار:
در صفحه دسکتاپ یا در منوی Start، بر روی Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
در پنل سمت چپ بر روی System Protection کلیک نمایید.
حال بر روی دکمه Create در پایین صفحه کلیک کنید.
در پنجره باز شده یک نام دلخواه برای نقطه بازگردانی مورد نظر انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید یک نقطه بازگردانی پیش از نصب از یک برنامه خاص ایجاد کنید، نامی را بنویسید که یادآور این موضوع باشد.
سپس بر روی دکمه Create کلیک کنید.
اکنون اندک زمانی صبر کنید تا نقطه بازگردانی ایجاد شود.
مشاهده پیغام The restore point was created successfully به منزله موفقیت‏آمیز بودن این مرحله است و نقطه بازگردانی ایجاد شده است.

به نقل از ترفندستان

mostafa976
March 13th, 2010, 16:38
سلام دوستان
نميدونم اينجا جاي اين پست هست يا خير ولي جاي ديگه هم به ذهنم نرسيد كه سوالم رو مطرح كنم .
چند وقت پيش به طور اتفاقي وارد يك وبلاگ شدم .( البته قبلا هم گاهي به اون سر ميزدم ) بعد ناگهان يك چيز عجيبي حس كنجكاوي من رو بر انگيخت . وبلاگي كه تا چند روز پيش امار بازديدش 40 تا نهايتا 90 تا بازديد در روز بود به طور وحشتناكي امارش بالا بود كه در همون لحظه فقط امار بازديدش 55 انلاين داشت . خوشبختانه براي امارگيرش هم پسورد نزاشته بود و من ديدم كه امارش كاملا صحيح هستش حتي بازديد يك روزش 226000 تا بود كه واقعا تعجب من رو برانگيخت . من اول حدس زدم كه شايد كلكي در كار هستش ولي بعد ديدم كه نه واقعا اي پي هاي مختلف داره و از مكان هاي مختلف دارند به وبلاگش سر ميزنند در حالي كه مطلب خاصي هم در وبلاگش نداره كه جلب توجه كنه .
يك روز ازش پرسيدم چيكار كردي گفت يكي ازم 200 تومان گرفت گفت كاري ميكنم كه امارت بره بالا . بعد يك روز ديگه گفت به 500 تا موتور جستجو معرفي كردم وبلاگم رو . يك روز ديگه گفت سئو كار كردم . و.... هردفعه يك چيز بيخودي به ماميگفت كه من نميدونم كدوم حرفش را باور كنم . خواستم از دوستاني كه تجربه دارند سوال كنم ببينم ايا همچين چيزي امكان داره يا خير . در ضمن افزايش امار اون وبلاگ فقط مدتش 5 روز بيشتر نبود . الان باز به وضعيت سابق برگشته . نميدونم ديگه چطوريه .
ايا دوستان ميدانند چطوري ميشه اين كار را كرد؟‌
ايا برنامه يا اسكريپت خاصي وجود داره كه بشه سيستم هاي امار گيري را دور زد؟
چند وقت پيش سر يك ماجرايي هم يكي از دوستان ميخواست براي بنده اسكريپتي بنويسد كه ادعا داشتند هر دقيقه 4 تا به امارم اضافه ميكند . ميخواستم ببينم ايا كسي همچين چيزي بلد هست يا خير .
ممنون ميشوم دوستان راهنمايي كنند . اگر هم كسي ميتواند بهم ياد بدهد پيام خصوصي بدهد كه خيلي مشتاق يادگيري هستم

kingnothing
March 13th, 2010, 22:17
ايا برنامه يا اسكريپت خاصي وجود داره كه بشه سيستم هاي امار گيري را دور زد؟


درود:)
تمام راههایی که دوستتون گفته امکانش وجود داره!:rolleyes:
می تونید به راههای بالا ارسال ایمیل تبلیغاتی . تبلیغات توی چت روم ، تبادل لینک با وبلاگ ها و سایتها(چه ایرانی و چه خارجی).ثبت سایت توی سایتهای تبلیغاتی،سیستمهای کلیکی و .. رو هم اضافه کنید که اگه مایل بودید من می تونم در این زمینه کمکتون کنم.:cool:
در مورد سوالی که پرسیدید بستگی داره سیستم امار گیری مال کجا باشه.اما چیزی که توی اکثر سیستمهای امار گیری هست و راحتترین کار ممکنه اینکه شمارشگر از یه عدد بالا شروع به شمارش کنه!:laugh:
موفق باشید:graduated::king:

mostafa976
March 13th, 2010, 23:40
درود:)
تمام راههایی که دوستتون گفته امکانش وجود داره!:rolleyes:
می تونید به راههای بالا ارسال ایمیل تبلیغاتی . تبلیغات توی چت روم ، تبادل لینک با وبلاگ ها و سایتها(چه ایرانی و چه خارجی).ثبت سایت توی سایتهای تبلیغاتی،سیستمهای کلیکی و .. رو هم اضافه کنید که اگه مایل بودید من می تونم در این زمینه کمکتون کنم.:cool:
در مورد سوالی که پرسیدید بستگی داره سیستم امار گیری مال کجا باشه.اما چیزی که توی اکثر سیستمهای امار گیری هست و راحتترین کار ممکنه اینکه شمارشگر از یه عدد بالا شروع به شمارش کنه!:laugh:
موفق باشید:graduated::king:
سلام ممنونم از لطفتون
بله كاملا مايل هستم كه كمكم كنيد و ميخواهم بدونم چطوري ميخواهيد كمك كنيد ؟
در مورد اون نوشته پر رنگ هم منظور شما را متوجه نشدم .
مدير محترم سايت يا مسول تالاري كه مدام نوشته ي من رو به اين تاپيك انتقال ميدهيد . شما چرا اين كار را انجام ميدهيد؟ اگر ميخواستم خودم توي اين تاپيك پست ميدادم اين مسئله خيلي براي من مهمه و ميخواهم همه مشاهده كنند ولي وقتي توي تاپيك مثل اينجا مطرح ميشه در صفحات بعدي كسي نميتونه اونو ببينه و به فراموشي سپرده ميشود . واقعا از دستتون عصباني هستم . اخه خودتان عقل.... چي بگم والا قاطي كردم

kingnothing
March 14th, 2010, 01:42
درود:)
در مورد سوالتون باید عرض کنم به جای اینکه شمارشگر از 0 شروع بشه و در هر بازدید 1 کی اضافه کنه ، از مثلا 10000 شروع بشه!! و یا حتی در هر بازدید 5 تا اضافه کنه!!!:rolleyes: اینها بستگی به سرویس شمارشگری داره که استفاده می کنید. البته نرم افزار های کلیک کننده!:blink: هم وجود داره که می تونید یه بنر از سایتتون رو بدید و اونها مدام کلیک می کنند!:p:laugh:
در مورد کارهای تبلیغاتی من در موارد زیر می تونم کمکتون کنم.اگر که خواستید از طریق پیام خصوصی یا ایمیل مطرح کنید:)
تبلیغات توی چت روم : متن تعیین شده از طرف شما ، در ساعت ، روز و روم مشخص شده از طرف شما ارسال می شه،متن تبلیغات آی دی های ارسال کننده قابل ایگنور نیستند.هزینه بر حسب ساعت
ارسال ایمیل انبود: ارسال ایمیل به اینباکس بیش از 1.000.000 ایمیل فعال ایرانی. هزینه بر اساس تعداد( در صورت تمایل ایمیل و نرم افزار ارسال تحویل داده خواهد شد)
ثبت سایت در موتورهای جستجو: ثبت سایت در 150 موتور جستجو
ثبت آگهی در سایتهای تبلیغاتی : ثبت تبلیغات شما در بیش از 100 سایت تبلیغاتی فارسی و ایرانی. هزینه بر حسب تعداد سایتها
[Only registered and activated users can see links]
برقرار باشید

ehsanshok
March 14th, 2010, 13:37
سلام.
چند دیقه آنتی ویروسم رو غیر فعال کردم تا یه بازی ****** شده رو نصب کنم. بعد که فعال کردم کلی ویروس تمام هارد رو گرفته بود. خلاصه ویروس ها همه پاک شدن ولی یه مشکل هنوز باقی هست. وقتی میخوام فایل های هیدن هم نمایش بده بعد از اوکی کردن پنجره کنترلش، مجدد میبینم عمل نکرده و باز که پنجره رو میبینم توش تیک خورده که نمایش نده.
بنظرم توی رجیستری یه دستکاری کرده که ویروس نیس بلکه ثبت شده. کسی از عزیزان میدونه کجای رجیستری میشه این مورد رو بر طرف کرد؟
باز تاکید میکنم که ویروس پاک شده. فقط اثرش باقی مونده

mostafa976
March 14th, 2010, 14:42
درود:)
در مورد سوالتون باید عرض کنم به جای اینکه شمارشگر از 0 شروع بشه و در هر بازدید 1 کی اضافه کنه ، از مثلا 10000 شروع بشه!! و یا حتی در هر بازدید 5 تا اضافه کنه!!!:rolleyes: اینها بستگی به سرویس شمارشگری داره که استفاده می کنید. البته نرم افزار های کلیک کننده!:blink: هم وجود داره که می تونید یه بنر از سایتتون رو بدید و اونها مدام کلیک می کنند!:p:laugh:
در مورد کارهای تبلیغاتی من در موارد زیر می تونم کمکتون کنم.اگر که خواستید از طریق پیام خصوصی یا ایمیل مطرح کنید:)

[Only registered and activated users can see links]
برقرار باشید
ممنونم ولي ميخوام بدونم مگه ميشه شمارش گر وبگذر رو باهاش كاري كرد كه 5 تا 5 تا شماره بندازه؟ من حرف از تعداد اي پي بالا ميزنم نه اينكه بخوام بيخودي اماري كاذب نشون بدهم كه . ميخوام واقعا بازديد باشه و اينكه 50 يا 60 تا انلاين همزمان وجود داشته باشه كه نميدونم امكانش هست يا نه

mrm2007
March 14th, 2010, 19:16
سلام.
چند دیقه آنتی ویروسم رو غیر فعال کردم تا یه بازی ****** شده رو نصب کنم. بعد که فعال کردم کلی ویروس تمام هارد رو گرفته بود. خلاصه ویروس ها همه پاک شدن ولی یه مشکل هنوز باقی هست. وقتی میخوام فایل های هیدن هم نمایش بده بعد از اوکی کردن پنجره کنترلش، مجدد میبینم عمل نکرده و باز که پنجره رو میبینم توش تیک خورده که نمایش نده.
بنظرم توی رجیستری یه دستکاری کرده که ویروس نیس بلکه ثبت شده. کسی از عزیزان میدونه کجای رجیستری میشه این مورد رو بر طرف کرد؟
باز تاکید میکنم که ویروس پاک شده. فقط اثرش باقی مونده


با سلام

دوست عزیز اول چک کنید ببینید Regedit.exe اجرا میشه یا نه . اگر که اجرا میشد که یعنی یوزر شما مشکلی برای تغییر توی رجیستری نداره, نتیجه اینکه بعد از تغییرات اونها دوباره به حالت قبل برمیگردن نشوندهنده اینه که هنوز سیستم شما یک ویروس فعال داره که بعد از هر تغییر اون رو به حالت قبل برمیگردونه! اگر هم نتونستید Regedit.exe رو اجراکنین که یعنی ویروسها تغییر در رجیستری رو در یوزر شما از کار انداختن.(توسط برنامه Regedit)

من هم همچین مشکلی داشتم قبلا و از فایل زیر استفاده کردم . این فایل یک VBScript هست که حتی اگه تغییر در رجیستری هم غیر فعال شده باشه (توسط برنامهRegEdit) میتونه که کار ساز باشه. البته اینم بگم که این فایل کار مسئول شبکه شرکتی است که قبلا توش کار میکردم (بسیار آدم واردی بود). لطفا قبل از استفاده هم حتما توسط آنتی ویروستون اسکن کنید.

به دلیل اینکه ظاهرا توی این تاپیک نمیشه چیزی اتچ کرد (یا حداقل من نمیتونم) اون رو آپلود کردم :
[Only registered and activated users can see links]

موفق باشید

ehsanshok
March 14th, 2010, 22:19
با سلام

دوست عزیز اول چک کنید ببینید Regedit.exe اجرا میشه یا نه . اگر که اجرا میشد که یعنی یوزر شما مشکلی برای تغییر توی رجیستری نداره, نتیجه اینکه بعد از تغییرات اونها دوباره به حالت قبل برمیگردن نشوندهنده اینه که هنوز سیستم شما یک ویروس فعال داره که بعد از هر تغییر اون رو به حالت قبل برمیگردونه! اگر هم نتونستید Regedit.exe رو اجراکنین که یعنی ویروسها تغییر در رجیستری رو در یوزر شما از کار انداختن.(توسط برنامه Regedit)

من هم همچین مشکلی داشتم قبلا و از فایل زیر استفاده کردم . این فایل یک VBScript هست که حتی اگه تغییر در رجیستری هم غیر فعال شده باشه (توسط برنامهRegEdit) میتونه که کار ساز باشه. البته اینم بگم که این فایل کار مسئول شبکه شرکتی است که قبلا توش کار میکردم (بسیار آدم واردی بود). لطفا قبل از استفاده هم حتما توسط آنتی ویروستون اسکن کنید.

به دلیل اینکه ظاهرا توی این تاپیک نمیشه چیزی اتچ کرد (یا حداقل من نمیتونم) اون رو آپلود کردم :
[Only registered and activated users can see links]

موفق باشید
رجیستری بدون مشکل باز میشه. حالا باید چطوری به حالت قبل برش گردونم؟ چه قسمتی مربوط به هیدن کردن فایل ها هست؟ منظورم هاتکی یا بقولی آدرسش توی پنجره اجرای رجیستری هست. چه خطی از کدوم قسمت باید تغییر کنه؟
ممنون

mrm2007
March 15th, 2010, 19:14
رجیستری بدون مشکل باز میشه. حالا باید چطوری به حالت قبل برش گردونم؟ چه قسمتی مربوط به هیدن کردن فایل ها هست؟ منظورم هاتکی یا بقولی آدرسش توی پنجره اجرای رجیستری هست. چه خطی از کدوم قسمت باید تغییر کنه؟
ممنون

با سلام

با همون فایل VBS درست نشد؟

rasoulg
March 18th, 2010, 13:01
یک سوالی داشتم:
طریقه عکس گرفتن از یک صفحه چگونه است؟
مشخصا برای موردی می خواهم که وقتی به صورت اینترنتی پولی را مثلا از طریق بانک سامان انتقال میدهیم بتوانیم از آن صفحه عکس بگیریم.
کلید print screen را هم که فشار میدهم اتفاقی نمیافتد!
با تشکر

isar
March 18th, 2010, 13:16
یک سوالی داشتم:
طریقه عکس گرفتن از یک صفحه چگونه است؟
مشخصا برای موردی می خواهم که وقتی به صورت اینترنتی پولی را مثلا از طریق بانک سامان انتقال میدهیم بتوانیم از آن صفحه عکس بگیریم.
کلید print screen را هم که فشار میدهم اتفاقی نمیافتد!
با تشکر


سلام

بعد از فشردن Print Screen باید نرم افزار Paint ( که در همه ویندوزها وجود دارد ) رو باز کنید و عکس رو در این صفحه با زدن دکمه Ctrl + V قرار بدید و بعد save کنید.

یک راه دیگه هم هست که باید از مرورگر فایرفکس استفاده کنید.باید از مرورگر فایر فکس استفاده کنید. و اکستشن Screengrab رو داشته باشید.
این هم لینک دانلود : [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

وقتی سایت مورد نظر باز شد، در نوار پایین فایر فکس روی آیکن Screengrab کلیک میکنید و از گزینه save، گزینه Complete Page رو میزنید. حالا کل اون پیج به صورت عکس ذخیره میشه. از تمام صفحات اینترنت میتونید کامل عکس بگیرید بدون اینکه کامل در مانیتور دیده بشه. البته آپشنهای دیگه هم داره که با کمی ور رفتن یاد میگیرید. ;)

موفق و مؤید باشید

rasoulg
March 18th, 2010, 15:42
یک سوال دیگه؟ چگونه پسورد یک ایمیل البته در جی میل را باید عوض کرد؟
البته نه از طریق همون ورود به ایمیل که بزنیم پسورد را فراموش کردم. چون سوال امنیتی می پرسه که یادم نیست و فقط پسورد یادمه!
ممنون

isar
March 18th, 2010, 16:32
یک سوال دیگه؟ چگونه پسورد یک ایمیل البته در جی میل را باید عوض کرد؟
البته نه از طریق همون ورود به ایمیل که بزنیم پسورد را فراموش کردم. چون سوال امنیتی می پرسه که یادم نیست و فقط پسورد یادمه!
ممنون

سوال خوبیه. تا حالا بش فکر نکرده بودم.

بر آن شدم که بیابم چنج پسورد را و یافتمش ;)

بالای صفحه جیمیل نوشته Sing Out , Help , Settings

Settings رو بزنید در صفحه جدید Accounts and Import رو بزنید.

حالا اون پایین نوشته Change account settings

Change account settings: Google Account settings
Change your password and security options, view your dashboard, and access other Google services.


بعد از کلیک روی Google Account settings در صفحه جدید، Change Password در سطر اول قرار داره.


پ.ن : مثل اینکه بیکاری پشت سیستم فوایدی هم داره :p

mahdikhani
April 12th, 2010, 09:01
با سلام و وقت بخیر

از دوستان کسی ترفندی رو میدونه که بشه پوشه ای با یک نام در تعداد زیادی پوشه ایجاد کرد ؟

بطور مثال:

100 پوشه با نامهای مختلف داریم و میخواهیم پوشه ای (مثلا با نام A ) در تمام این 100 پوشه داشته باشیم .

اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کند . با تشکر .

sanmo
April 12th, 2010, 22:21
با سلام و وقت بخیر

از دوستان کسی ترفندی رو میدونه که بشه پوشه ای با یک نام در تعداد زیادی پوشه ایجاد کرد ؟

بطور مثال:

100 پوشه با نامهای مختلف داریم و میخواهیم پوشه ای (مثلا با نام A ) در تمام این 100 پوشه داشته باشیم .

اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کند . با تشکر .

سلام
منظورتون اینه که یک دفعه این پوشه جدید داخل اون 100 پوشه ساخته بشه؟!
اگه غیر از اینه که خب مگه نمیشه...
:blink:

alipour_me
April 16th, 2010, 22:13
سلام
من مدت یک ماه است که از وای مکس ایرانسل استفاده میکنم برای ترید ولی مدت 4 روز است که متاتریدر من کانکت نمی شود
با دیال اپ هیچ مشکلی نداره و با adsl راحت کار میکنه ولی با وای مکس اصلا کانکت نمیشه
بنظرم رسید شاید ایرانسل پورت مخصوص این نرم افزار را بسته باشه ?
چیکار میتونمبکنم برای این مشکل
متشکرم

ehsanshok
April 19th, 2010, 16:36
سلام.
اگه پنجره ای باز شده که دکمه کلوز یا علامت ضربدر قرمز نداره میتونید با دابل کلیک روی آیکون پنجره، در گوشه بالا سمت چپ، پنجره رو ببندید.
برای تست میتونید علامت اگسپلورر -که الان بالا سمت چپ کنار کلمه سرمایه هست و بصورت e آبی رنگ هست- رو دابل کلیک کنید. دقت کنید.... دابل کلیک با دکمه چپ موس.

ehsanshok
May 9th, 2010, 17:15
Event Viewer و رفع تمام مشکلات ویندوز:

در تمام ویندوزهایی که شرکت مایکروسافت از گذشته تا حال تولید کرده است، برنامه‏ای به نام Event Viewer وجود دارد. کار این برنامه ثبت تمام وقایعی است که در ویندوز رخ می‏دهد و کاربر ممکن است به آنها احتیاج داشته باشد؛ هر خطایی که رخ دهد، برنامه‏ای نصب یا حذف شود، ویندوز هنگ کند، برنامه‏ای به شکل غیر معمول بسته شود و... همگی در Event Viewer ثبت می‏گردد. با توجه به این نکته درخواهیم یافت که این ترفند بر روی تمامی ویندوزهای قدیم و جدید مایکروسافت قابل انجام است.

در ابتدای کار، از منوی Start به Control Panel مراجعه کنید.
سپس به Administrative Tools بروید.
حال برنامه Event Viewer را با دوبار کلیک اجرا نمایید.
پس از باز شدن پنجره Event Viewer، در صورتی که از ویندوز XP استفاده می‏کنید در سمت چپ برنامه دو عبارت Application و System را خواهید دید. اگر از ویندوزهای ویستا یا 7 استفاده می‏کنید کافی است زیر مجموعه Windows Logs را باز کنید تا این دو عبارت را مشاهده کنید.
در صورت کلیک بر روی Application یا System کلیه گزارشات و رخدادهای مربوط به هر یک در محیط ویندوز برای شما لیست خواهد شد. لازم به ذکر است کلیه گزارشات مربوط به نصب یا حذف برنامه‏ها، خطاهای Explorer و برنامه‏ها و به طور کلی کلیه موارد مرتبط با پروسه‏ها در Application لیست خواهد شد. همچنین گزارشات مربوط به هسته سیستم و مشکلات سخت افزاری در System نمایش پیدا می‏کند.
حال فرض کنید در سیستم‏تان مشکلی پیش آمده که موفق به حل آن نشده‏اید. برای پیدا کردن یک راه حل اولین قدم باز کردن پنجره Event Viewer است. سپس بایستی در میان لیست گزارشات به دنبال این مشکل بگردید. با توجه به اینکه زمان و تاریخ دقیق هر رخداد در ستون Date and Time ذکر شده است پیدا کردن رخداد مورد نظر کار سختی نخواهد بود.
فرض کنید پروسه explorer.exe به طور ناگهانی هنگ کرده است. این رخداد در Application نمایش پیدا می‏کند. حال کافی است ما زمان این هنگ کردن را به یاد داشته باشیم تا به سادگی این رخداد را در میان گزارشات موجود در Application پیدا کنیم.
قدم بعدی پس از پیدا کردن رخداد مورد نظر در Event Viewer این است که بر روی گزارش دوبار کلیک کنید.
پس از دوبار کلیک بر روی رخداد یک پنجره جدید باز خواهد شد.
در این پنجره بایستی به دنبال دو عبارت EventID و Source بگردید. در جلوی عبارت EventID یک شماره و در جلوی Soruce نام پروسه‏ای که دچار مشکل شده است درج می‏گردد. (ترفندستان)
با پیدا کردن شماره و عبارت درج شده در EventID و Source قدم به مرحله بعدی می‏گذاریم.
اکنون نیاز است که به اینترنت متصل شوید و به سایتی به نشانی EventID.net ([Only registered and activated users can see links]) مراجعه کنید.
این سایت بیش از 10.000 راه‏حل و پیشنهاد مربوط به رخدادهای مختلف را در پایگاه اطلاعاتی خود ثبت دارد. همچنین نظرات و بحث‏های کاربران پیرامون هر گزارش نیز قابل مشاهده است که این موضوع نیز می‏تواند یاری دهنده باشد.
به زبان دیگر شما با استفاده از این سایت می‏توانید راه حل‏ها و پیشنهادات جهت حل مشکل خود را پیدا کنید، به شرطی که دو مقدار EventID و Source که در بالا معرفی کردیم را در اختیار داشته باشید.
بدین منظور در سایت EventID.net ([Only registered and activated users can see links]) در قسمت Event ID شماره‏ای که پیدا کردید و در قسمت Event Source عبارتی که یافتید را وارد کنید و سپس بر روی دکمه Search کلیک کنید تا سایت در دیتابیس خود به دنبال راه حل ارائه شده بگردد.
پس از جستجو، نتایج نمایش پیدا خواهند کرد.
بر روی لینک ...Comments and links for کلیک کنید تا راه حل‏های پیشنهادی این سایت از جانب کاربران مختلف را مشاهده کنید.
مطمئناً میتوان از این پس از این سایت و به طور کلی از این روش به عنوان یک راه حل برای حل مشکلات ویندوز امید بست.

alijob444
May 14th, 2010, 00:07
دوستان این فایل رو نگاه کنن
فایل ([Only registered and activated users can see links])
بله این بازی پر طرفدار Pes 2010 هست ولی چیزی که برای من عجیبه اینه که چطور تونستن یک فایل با این حجم بالا رو اینقدر کم کنن چیزی حدود 250 برابر کوچکتر آیا کسی میتونه ترفند این کار رو بگه من که هر کاری کردم نتونستم

oranoos
May 14th, 2010, 11:43
دوستان این فایل رو نگاه کنن
فایل ([Only registered and activated users can see links])
بله این بازی پر طرفدار Pes 2010 هست ولی چیزی که برای من عجیبه اینه که چطور تونستن یک فایل با این حجم بالا رو اینقدر کم کنن چیزی حدود 250 برابر کوچکتر آیا کسی میتونه ترفند این کار رو بگه من که هر کاری کردم نتونستم

سلام دوست عزیز.

من دیشب این بازی رو دانلود کردم .
همون روش نصب را هم که گفته انجام دادم .اما بازی اجرا نمیشه.
و جز یک صفحه ی سیاه اتفاق دیگه ای نمی افته.

اگه شما این بازی را اجرا کردی .یک توضیح بده تا من هم بتونم بازی رو اجرا کنم.

اگر جایی رو سراغ داری که توضیحات کامل تری داره برای نصب و اجرای بازی و ... لطفا اینجا قرار بده .

با تشکر

isar
May 14th, 2010, 12:38
دوستان این فایل رو نگاه کنن
فایل ([Only registered and activated users can see links])
بله این بازی پر طرفدار Pes 2010 هست ولی چیزی که برای من عجیبه اینه که چطور تونستن یک فایل با این حجم بالا رو اینقدر کم کنن چیزی حدود 250 برابر کوچکتر آیا کسی میتونه ترفند این کار رو بگه من که هر کاری کردم نتونستم


دوستم یه ویندوز XP دانلود کرده بود با حجم 1 مگ :huh:
وقتی اکسترکش کرد، شد 700 مگ :blink:

epsi369
May 14th, 2010, 12:59
دوستم یه ویندوز XP دانلود کرده بود با حجم 1 مگ :huh:
وقتی اکسترکش کرد، شد 700 مگ :blink:

نصب شد ؟ درست کار میکنه ؟
آره منم بازی نید فور سپید رو دانلود کرده بودم همینطوری بود ! پسوندش mdf فکر کنم بود :nervous:

alijob444
May 14th, 2010, 13:10
دوستم یه ویندوز XP دانلود کرده بود با حجم 1 مگ :huh:
وقتی اکسترکش کرد، شد 700 مگ :blink:
اون فایل فرمتش mdf هست که باید بگم صد قرن طول میکشه تا از فشرده سازی در بیاری
نصب شد ؟ درست کار میکنه ؟
آره منم بازی نید فور سپید رو دانلود کرده بودم همینطوری بود ! پسوندش mdf فکر کنم بود :nervous:

باید عرض کنم اون فایلها واقعا زمان میبره تا از فشرده سازی در بیاری ولی این فایل با اونکه پنج گیگ هست به راحتی از حالت فشرده در میاد یکی از دوستان هم میگن اجرا نمیشه باید بگم من فقط نصب رو زدم اجرا شد ولی خونه یکی از دوستان نصب رو زدیم هر چی هم ور رفتیم اجرا نشد باید بگم که به نظر خودم سی پی یو و گرافیک بالایی میخواد کلا این بازی گرافیک خورش ملسه

Paradox
May 14th, 2010, 13:21
اون فایل فرمتش mdf هست که باید بگم صد قرن طول میکشه تا از فشرده سازی در بیاری


باید عرض کنم اون فایلها واقعا زمان میبره تا از فشرده سازی در بیاری ولی این فایل با اونکه پنج گیگ هست به راحتی از حالت فشرده در میاد یکی از دوستان هم میگن اجرا نمیشه باید بگم من فقط نصب رو زدم اجرا شد ولی خونه یکی از دوستان نصب رو زدیم هر چی هم ور رفتیم اجرا نشد باید بگم که به نظر خودم سی پی یو و گرافیک بالایی میخواد کلا این بازی گرافیک خورش ملسه
با سلام.
آقا من این PES 10 رو دانلود کردم ولی دوتا مساله:
1- اینکه هنگام اکسترکت کردن برای چندین فایل پیغام خطا داد.
2- اینکه بعد از اکسترکت حجمش شده 10 گیگ!!!(چون دوتا پوشه 5 گیگی مثل هم داره! البته اسماشون متفاوته)

و لذا نهایتا بعد نصب هم اجرا نشد!(البته تقریبا مطمئنم اشکال سخت افزاری نیست چون سیستمم قویه!)

پ.ن: حالا که بحثش مطرح شده میخواستم بدونم وقتی فایل ستینگ رو اجرا میکنی و میری به اون تبی که مشخصات سیستم رو نشون میده و وضعیتشون رو برای اجرای بازی اعلام میکنه. Good بهتره یا Ok ؟ اگه دیده باشین گود رو با آبی نشون میده و اکی رو با سبز.

alijob444
May 14th, 2010, 13:31
با سلام.
آقا من این PES 10 رو دانلود کردم ولی دوتا مساله:
1- اینکه هنگام اکسترکت کردن برای چندین فایل پیغام خطا داد.
2- اینکه بعد از اکسترکت حجمش شده 10 گیگ!!!(چون دوتا پوشه 5 گیگی مثل هم داره! البته اسماشون متفاوته)

و لذا نهایتا بعد نصب هم اجرا نشد!(البته تقریبا مطمئنم اشکال سخت افزاری نیست چون سیستمم قویه!)

پ.ن: حالا که بحثش مطرح شده میخواستم بدونم وقتی فایل ستینگ رو اجرا میکنی و میری به اون تبی که مشخصات سیستم رو نشون میده و وضعیتشون رو برای اجرای بازی اعلام میکنه. Good بهتره یا Ok ؟ اگه دیده باشین گود رو با آبی نشون میده و اکی رو با سبز.

شما فایل pes2010 رو فقط از حالت فشرده در بیارید اون یکی رو نیاز نیست

Paradox
May 14th, 2010, 13:40
یعنی چی؟!!!
چون اول که باز میکنی یه فایل زیپه که بازش میکنی یه فایل rar داره و بعد همونو اکسترکت میکنی که میشه 10 گیگ!
منظورتون پوشه PES 10 هست؟(که توی فایل rar قرار داره)
خب فکر نمیکنم فرقی بکنه چون نهایتش من یه چیزی بیشتر اکسترکت کردم ضرر که نداره!
شما بگو اون پیغامهای خطا رو داشتی یا نه؟

nimejun
May 14th, 2010, 13:50
يك نرم افزار خاص براي اكستركت كردن اين فايلها نياز است. مثل kgb archive
البته باز هم اكستركت شدنشان طول ميكشد و بگير نگير داره! بعضي وقتها كار نميكند

isar
May 14th, 2010, 14:48
نصب شد ؟ درست کار میکنه ؟
آره منم بازی نید فور سپید رو دانلود کرده بودم همینطوری بود ! پسوندش mdf فکر کنم بود :nervous:

بله نصب شد و درست هم کار میکردم. فقط مشکلش این بود که ویندوزش جنیون نبود و هی پیغام میداد.

اون فایل فرمتش mdf هست که باید بگم صد قرن طول میکشه تا از فشرده سازی در بیاری

دقیقا

فکر کنم به اندازه دانلود یک فایل 700 مگی طول کشید.پ.ن : هر کس فایل جنیون کردن ویندوز XP میخواد پیغام بده. ( اینجا خلافه )

pro_forexer
May 14th, 2010, 15:03
سلام
ميشه بگين جنيون بودنش رو از كجا بايد فهميد؟
البته من مي تونم ويندوز رو آپديت كنم

pro_forexer
May 14th, 2010, 16:19
بازي رو نصب كردم ولي وقتي اجرا مي كنم صفحه ساه مي شه و هيچي نشون داده نمي شه
يكي راهنمايي مي كنه بايد چيكار كنم؟

isar
May 14th, 2010, 16:39
سلام
ميشه بگين جنيون بودنش رو از كجا بايد فهميد؟
البته من مي تونم ويندوز رو آپديت كنم

روی دسکتاپ، بالای ساعت، هی پیغام میده.
البته در کار ویندوز مشکلی نبود.
اما مثلا وسط بازی هی پیغام میومد و اذیت میکرد.

بازي رو نصب كردم ولي وقتي اجرا مي كنم صفحه ساه مي شه و هيچي نشون داده نمي شه
يكي راهنمايي مي كنه بايد چيكار كنم؟

تو سایتش مدل کارت گرافیکش رو نوشته. احتمالا گرافیکتون نمیکشه.

oranoos
May 14th, 2010, 16:40
بازي رو نصب كردم ولي وقتي اجرا مي كنم صفحه ساه مي شه و هيچي نشون داده نمي شه
يكي راهنمايي مي كنه بايد چيكار كنم؟

سلام.
منم این مشکل رو دارم. چند پست عقب تر بهش اشاره کردم.

هنوز که کسی از دوستان اشاره ای به حل این مشکل که نکردن.

منتظر میمونیم ببینیم چی میشه؟
س: این ****** کدوم هستش که برای اجرا باید از اون استفاده کنیم. شاید اون رو اشتباه گرفته باشیم.؟

آیا کرکش گزینه ای بنام pes2010 در پوشه ی نصب برنامه هست .؟

pro_forexer
May 14th, 2010, 16:54
روی دسکتاپ، بالای ساعت، هی پیغام میده.
البته در کار ویندوز مشکلی نبود.
اما مثلا وسط بازی هی پیغام میومد و اذیت میکرد.تو سایتش مدل کارت گرافیکش رو نوشته. احتمالا گرافیکتون نمیکشه.ايراد از گرافيك نيست چون از اون چيزي كه گفته بالاتره Geforce 9400 (512) GT

timkal
May 14th, 2010, 20:11
سلام
فایلهایی که پسوند mdf دارند فایلهایی هستند که توسط برنامه Alcohol 120%.( برنامه ای شبیه نرو برای کپیبرداری
است ) برای کپی ایمیج کاملا دقیق از یک سی دی و یا دی وی دی تولید شده اند.شما برای استفاده و باز کردن این فایلها نیاز به برنامه نصب ایمیج (mount ) دارید و یا میتوانید توسط همین برنامه ها فایل مذکور را روی سی دی و یا دی وی دی بسوزانید.بهترین برنامه برای نصب ایمیج با پسوند mdf

Alcohol 120% -1-

MagicISO-2-

Daemon Tools -3-

-IsoBuster - 4
هستند.تمام این برنامه ها دارای فری تریال ند و نیازی به استفاده از نسخه های غیر قانونی نیست.IsoBuster دارای
نسخه فری است که کارتان را راه میاندازد.اگر از IsoBuster استفاده کنید میتوانید از سایت ان نسخه فری را دانلود کرده و پس از نصب از قسمت منو فایل خودتان را mdf باز کرده و ایمیج را در محلی که انتخاب کردید نصب کنید.ممکن است فایل mds هم همراه ان باشد که فرقی ندارد.از دیمون تولز هم میتوانید براحتی برای مونت کردن این فایلها استفاده کنید.چون ممکن است زیاد از این نوع فایلها که بیشتر برای اپلود کردن در سایتهای تورنت بکار میرود استفاده نکنید نسخه های فری تریال یکماهه کارتان براحتی براه میاندازد و نیازی به دانلود از سایتهای مشکوک هم نیست.امیدوارم موفق باشید.اگر سئوالی بود بپرسید.

Hpanahi
May 20th, 2010, 00:28
سلام دوستاان
جدیدا یه نفر ایدی منو دی اکتیو کرده
[Only registered and activated users can see links]
میخواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟
قبلا یه بار بلوکم کرد که پسوردم رو از طریق ایمیل دوم پس گرفتم ولی این بار دیگه نمیتونم و این ارور رو بهم میده
Sorry, your password can't be reset online (9024)
For security reasons, we require you to contact Customer Care
و هر کاری میکنم نمیشه برگردوند
چیکار باید بکنم ؟
منتظر کمکتون هستم
با تشکر
پناهی

Hpanahi
May 20th, 2010, 00:52
سلام دوستاان
جدیدا یه نفر ایدی منو دی اکتیو کرده
[Only registered and activated users can see links]
میخواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟
قبلا یه بار بلوکم کرد که پسوردم رو از طریق ایمیل دوم پس گرفتم ولی این بار دیگه نمیتونم و این ارور رو بهم میده
Sorry, your password can't be reset online (9024)
For security reasons, we require you to contact Customer Care
و هر کاری میکنم نمیشه برگردوند
چیکار باید بکنم ؟
منتظر کمکتون هستم
با تشکر
پناهی

alijob444
May 20th, 2010, 01:08
سلام دوستاان
جدیدا یه نفر ایدی منو دی اکتیو کرده
[Only registered and activated users can see links]
میخواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟
قبلا یه بار بلوکم کرد که پسوردم رو از طریق ایمیل دوم پس گرفتم ولی این بار دیگه نمیتونم و این ارور رو بهم میده
Sorry, your password can't be reset online (9024)
For security reasons, we require you to contact Customer Care
و هر کاری میکنم نمیشه برگردوند
چیکار باید بکنم ؟
منتظر کمکتون هستم
با تشکر
پناهی

حجت جان یه پی ام بده شاید مشکلت رو بتونم حل کنم واقعا این جور آدمها نمیدونم چه فکری میکنند خواستی تو یاهو هستم

hossein_7
May 20th, 2010, 16:30
سلام
اقا اگه بخوام از شر يك انتي ويروس كاسپر كه پسورد داره خلاص شم مخصوصا اگه kaspersky network agent هم در كنارش نصب شده باشه
پيشنهادتون چيه؟

MONARCH
May 21st, 2010, 16:53
دوستان سوالی از خدمت شما داشتم:
ممکن بفرمایید تفاوت hibernation و Standby در چیست؟
بسیار ممنونم

hnp2500
May 21st, 2010, 17:07
دوستان سوالی از خدمت شما داشتم:
ممکن بفرمایید تفاوت hibernation و Standby در چیست؟
بسیار ممنونم
standby:سیستم هارددیسک و مانیتور را خاموش می کند. در نتیجه مصرف برق کاهش می یابد. برای مواقعی که شما مدتی از سیستم استفاده نمی کنید مناسب هست
hibernation: سیستم کامل خاموش می شود، اما قبل از خاموش شدن محتویات ram کامل روی هارددیسک ذخیره می شود و در زمان روشن شدن مجدد، همان وضعیت قبل load می شود. در مواقعی که از سیستم برای مدت طولانی تری استفاده نمی کنید، مورد استفاده قرار می گیرد.

isar
May 21st, 2010, 17:09
دوستان سوالی از خدمت شما داشتم:
ممکن بفرمایید تفاوت hibernation و Standby در چیست؟
بسیار ممنونم


فرقش اینه که وقتی استندبای میکنی، سیستم روشنه.

اما وقتی هایبرنیت میکنی، سیستم خاموش میشه. شما میتونی کیس رو جدا کنی ببری 13 بدر یا ببری خونه همسایه وصل کنی. وقتی روشن کردی سیستمو همه برنامه هایی که موقع خاموش کردن باز بوده، میاد بالا. انگار سیستم خاموش نشده اصلا.

lastnight19
May 21st, 2010, 23:40
برقراری تماس مستقیم با یک شماره دایورت شده!

همانطور که می‏دانید در گوشی‏های تلفن همراه قابلیتی به نام Divert یا انتقال مکالمه وجود دارد.


بدین صورت که هنگامی که خط خود را بر روی شماره‏ای دایورت می‏کنید، از این پس هر تماسی با شما گرفته شود به طور اتوماتیک به شماره مورد نظر تعیین شده منتقل می‏گردد. در نتیجه هیچ کس نمیتواند به طور مستقیم با خط شما تماس بگیرد و گوشی شما هیچ‏گاه زنگ نخواهد خورد.بسیاری افراد از این کار جهت این‏که به هیچ تلفنی پاسخ ندهند و به اصطلاح اطرافیان را بپیچانند استفاده می‏کنند. اما از آنجا که دست بالای دست بسیار است قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‏توانید به طور مستقیم با خطی که دایورت شده است تماس بگیرید!قطعاً فردی که خط خود را دایورت کرده است شگفت‏زده می‏شود که چطور شما توانسته‏اید با او تماس بگیرید، بدون اینکه تماس‏تان دایورت شود! این ترفند بر روی کلیه گوشی‏هایی که قابلیت دایورت را دارا هستند قابل انجام است.نحوه کار بسیار ساده است.


شما بایستی شماره خودتان را بر روی شماره‏ای که قصد دارید با آن تماس بگیرید دایورت کنید، سپس از خط خودتان با خط خودتان تماس بگیرید!


به همین سادگی و همین پیچیدگی که گفته شد!

جهت فهم بیشتر مثالی می‏زنیم:
فرض کنید شماره شما 09120000000 است. شماره فردی هم که قصد دارید با او تماس بگیرید (که خطش را دایورت کرده است) 09350000000 است.


در گوشیبه بخش مربوط به تنظیمات Divert (در بعضی گوشی‏ها( Call Forwarding بروید.


خط خود را بر روی شماره 09350000000 که شماره فرد مورد نظر است دایورت کنید.


اکنون توسط همین گوشی و همین خط خودتان که اکنون دایورتش کرده‏اید با شماره 09120000000 که شماره خودتان است تماس بگیرید.


با این کار خط طرف مقابل زنگ می‏خورد و شما بوق آزاد می‏شنوید که به منزله برقرای تماس مستقیم با فرد مورد نظر است؛ به این ترتیب از دایورتی که صورت گرفته عبور کرده اید.

این ترفند بر روی کلیه خطوط تلفن همراه اعم از همراه اول، ایرانسل و تالیا تست شده و قابل انجام است.در پایان دقت کنید پس از برقراری تماس، خط خود را از حالت دایورت خارج کنید.

isar
May 22nd, 2010, 13:04
چطور از شر ایمیلهای تبلیغاتی خلاص بشم !!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

viilll
May 22nd, 2010, 13:33
چطور از شر ایمیلهای تبلیغاتی خلاص بشم !!!!!!!!!!!!!!!! :mad:


سلام
اونها رو تیک بزنید و به عنوان اسپم (Spam or Junk) علامت گذاری کنید.بعد از این همه اونها به اسپم باکس میرن.

hossein_7
May 30th, 2010, 18:08
سلام
كسي مي تونه يك نرم افزار خوب براي تبديل فرمت هاي ويدئو يي معرفي كنه من خيلي دنبالش گشتم مي خوام mkv رو به فرمت هاي ديگه تبديل كنم
ممنون ميشم

isar
May 30th, 2010, 18:54
سلام
كسي مي تونه يك نرم افزار خوب براي تبديل فرمت هاي ويدئو يي معرفي كنه من خيلي دنبالش گشتم مي خوام mkv رو به فرمت هاي ديگه تبديل كنم
ممنون ميشم


سلام

این رو داشتم برات آپلود کردم

[Only registered and activated users can see links]

FLV داره اما فکر کنم MKV نداره.

در کل با KMPlayer میتونید همه فرمتها رو ببینید.

ozan_javad
May 30th, 2010, 18:56
سلام
كسي مي تونه يك نرم افزار خوب براي تبديل فرمت هاي ويدئو يي معرفي كنه من خيلي دنبالش گشتم مي خوام mkv رو به فرمت هاي ديگه تبديل كنم
ممنون ميشم


دو نرم افزار خوب در این رابطه زیلوسافت و آلترا کانورتور هستند که اکثر فرمتهای تصویری رو پشتیبانی می کنند
علی الخصوص زیلوسافت

isar
May 30th, 2010, 19:14
سلام
كسي مي تونه يك نرم افزار خوب براي تبديل فرمت هاي ويدئو يي معرفي كنه من خيلي دنبالش گشتم مي خوام mkv رو به فرمت هاي ديگه تبديل كنم
ممنون ميشم


سلام

این رو داشتم برات آپلود کردم

[Only registered and activated users can see links]

FLV داره اما فکر کنم MKV نداره.

در کل با KMPlayer میتونید همه فرمتها رو ببینید.

MEY$AM
May 30th, 2010, 19:18
سلام
كسي مي تونه يك نرم افزار خوب براي تبديل فرمت هاي ويدئو يي معرفي كنه من خيلي دنبالش گشتم مي خوام mkv رو به فرمت هاي ديگه تبديل كنم
ممنون ميشم

بفرما:

[Only registered and activated users can see links]

lastnight19
June 1st, 2010, 08:18
JetAudio هم خیلی خوبه من ازش کاملاً راضی هستم.

شما بگو از کجا فیلم دانلود می کنی.

full rack
June 14th, 2010, 21:39
سلام خدمت تمام دوستان
لطفا میشه من را راهنمایی کنید که چجوری میتونم اکسپرت اندیکاتور وتمپلیت را رو نرم افزار متاتریدر نصب کنم
تشکر

MEhdi Sobhani
June 15th, 2010, 05:42
سلام خدمت تمام دوستان
لطفا میشه من را راهنمایی کنید که چجوری میتونم اکسپرت اندیکاتور وتمپلیت را رو نرم افزار متاتریدر نصب کنم
تشکر

این تاپیک رو ببینید .
کتابخانه تالار متاتریدر ([Only registered and activated users can see links])

m.rezaee
June 26th, 2010, 14:45
اقا فرشاد به من بگید چجوری مشکلمو حل کنم الان که میچرخم میبینم خیلی از سایتها باز نمیشن برام

nimejun
June 26th, 2010, 17:45
سلام
كسي از نرم افزار teamwox استفاده كرده؟ كسي ميدونه دقيقا چه استفاده اي داره؟ اين لينك سايتش است:
[Only registered and activated users can see links]

PASSERBY
July 3rd, 2010, 14:13
سلام
کسی از دوستان ****** یا سریال جدید unible power suite 2010 رو داره اینجا قرار بده ؟
ممنون میشم

وحید
October 13th, 2010, 06:58
سلام
در ویندوز7 من حرف ر سه نقطه ندارم به جاش پ تایپ میکنه
چطوری مشکل رو حل کنم؟

viper
October 13th, 2010, 08:05
سلام
در ویندوز7 من حرف ر سه نقطه ندارم به جاش پ تایپ میکنه
چطوری مشکل رو حل کنم؟

سلام

shift + ز

را هم امتحان کردید؟

MONARCH
October 15th, 2010, 11:55
سلام

من تازه ویندوزمو عوض کردم اما وقتی‌ می‌خواد بیاد بالا یه پنجره کوچک باز می‌شه که لاگین پسورد از من می‌خواد که من بدون پرکردن این پنجره اوکی رو میزنم و ویندوز بالا میاد چکار کنم که اصلا این پنجره باز نشه؟
با تشکر

ozan_javad
October 16th, 2010, 04:13
سلام

من تازه ویندوزمو عوض کردم اما وقتی‌ می‌خواد بیاد بالا یه پنجره کوچک باز می‌شه که لاگین پسورد از من می‌خواد که من بدون پرکردن این پنجره اوکی رو میزنم و ویندوز بالا میاد چکار کنم که اصلا این پنجره باز نشه؟
با تشکر
در قسمت کنترل پانل در قسمت user accounts همه کاربرها رو بجز ادمین حذف کنید آخر سر هم پسورد خود ادمین رد disable کنید

lastnight19
April 14th, 2011, 20:48
کنترل از راه دور کامپیوتر

خیلی وقتا پیش میاد که آدم نیاز زیادی به فایلی تو کامپیوتر خودش داره ولی امکان دسترسی به اون رو نداره.

در واقع بهترین راه حل ممکن در این جور مواقع بهتر راه حل ممکن اینه که ویندوزتون را با کامپیوتر دیگه ای از راه دور کنترل کنین که برای این منظور نرم افزار های متفاوتی از شرکتهای بزرگ مثل تورتون ارائه شده ولی این قابلیت نیز به صورت کامل در خود سیستم عامل ویندوز XP هم وجود داره که اسمش هست Remote control که من می خوام توی این مقاله بهش بپردازم.

برای این کار باید چند مرحله تنظیمات نیاز داریم که به ترتیب بهتون میگم:

تنظیمات کامپیوتر میزبان:

که در واقع در مثال من میشه کامپیوتر خوتون و یا سیستمی که می خواین بهش وصل شین رو این جوری تنظیم کنین:

۱- در کنترل پنل به قسمت network connection برید.

۲- بر روی Creat new connection کلیک کنید.

۳- در پنجره Network connection type خط چهارم یعنی Setup an advances connection رو انتخاب کنین و به مرحله بعد برید.

۴- گزینه ی Accept incoming connection رو انتخاب کنین و به مرحله بعد برید.

۵- توی پنجره ی Divice for Incoming سخت افزار مودمتون رو انتخاب کنین.

۶- گزینه ی Do not allow virtual … رو انتخاب کنین و برید مرحله بعد.

۷- توی پنجره ی User permission یک نام کاربری بسازید (که میدونم همتون بلدید) و اون رو انتخاب کنید و برید مرحله بعد.

۸ -پنجره ی بعدی رو بدون تغییر رد کنید .درآخر کار هم Finish و تمام.

۹-خاصیت Remote Desk top را فعال کنید (به آدرس Control panel/systems/remote/remote control برید و گزینه ی Allow Users رو تیک بزنید).

تا اینجا تونستیم سیستممون رو برای جواب دادن به تماسهای ورودی تنظیم کنیم.

تنظیمات سیستم مهمان:

اگه مراحل فوق رو درست انجام داده باشین دیگه هر وقت خواستین با سیستم دیگه ای به کامپیوتر تون وصل شین باید روش این تنظیمات رو انجام بدین.

۱- در کنترل پنل به قسمت network connection برید.

۲- بر روی Creat new connection کلیک کنید.

۳- توی پنجره Network connection type گزینه ی دوم رو انتخاب کنین.

۴- گزینه ی دایل آپ کانکشن رو انتخاب کنین و به مرحله بعد برید.

۵- مرحله بعد رو طبق معمول یه اسمی (دلخواه) برای کمپانی بزارید.

۶- شماره تلفنی که کامپیوتر میزبان بهش وصل هست رو توی مرحله بعد وارد کنید.

بازم Finish کنید.وصل شدن با سیستم مهمان:

در اینجا اول روی کانکشنی که توی مرحله قبل ساختیم کلیک کنید و به جای یوزر و پسوورد اونی رو که در مرحله ۷ کامپیوتر میزبان ساختید را وارد کنید و روی دایل کلیک کنید تا ارتباط برقرار شه.


کنترل کامپیوتر میزبان:

پس از اتصال نوبت میرسه به کنترل برای این کار برنامه Remote desktop رو از مسیر زیر اجرا کنین:

Start / Programs / accessories / communications / remote desktop connection

اسم کامپیوتر میزبان رو وارد کنید و روی connect کلیک کنید
(برای به دست آوردن اسم کامپیوتر میزبان در کنترل پنل میزبان روی Systems کلیک کنید و سربرگ Computer Name رو اجرا کنید تا اسم رو ببینید).

User name و پسوورد را وارد کنید اما توجه داشته باشید نام کاربری و کلمه عبور دقیقا همانی باشد که برای ورود به سیستم میزبان استفاده می کنید.

توجه:

همونطور که حتما تا حالا متوجه شدید برای انجام کار باید سیستم میزبان حتما روشن باشه که دو راه داره یکی این که زنگ بزنی خونه یکی برات روشن کنه و یا اینکه مادبورد شما بتونه جور تنظیم شه که بعد از زنگ خوردن تلفن کامپیوتر رو روشن کنه که این خاصیت در مادربوردهای جدید وجود داره.

نکته:
این روش در روی خیلی از مودم ها عمل میکنه ولی بعضی از مدلهای قدیمی هستند که خاصیت پاسخگویی به تلفن رو ندارند که متاسفانه ازچنین مودم هایی نمیشه برای کامپیوتر میزبان استفاده کرد.

منبع
pa2gh دات نت