PDA

View Full Version : نقد و بررسی سومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه


Reza
August 3rd, 2009, 16:09
با سلام

سومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه به پایان رسید و نفرات برگزیده مشخص شدند (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=333257&postcount=8).

از اعضای محترم سایت سرمایه (چه دوستانی که در مسابقه شرکت کردند و چه دوستانی که شرکت نکردند) درخواست می کنم نقدها و نظرات خود در مورد نحوه برگزاری مسابقه و قوانین آن را در این تاپیک مطرح کنند.

بعنوان نمونه، موراد ذیل قابل بررسی می باشد:

۱- آیا زمان چهار هفته برای مدت برگزاری مسابقه مناسب است؟ یا پیشنهاد می کنید این زمان افزایش یا کاهش داشته باشد؟

۲- آیا فاصله زمانی برگزاری دوره های مختلف مناسب است؟ یا پیشنهاد می کنید فاصله برگزاری دوره ها کاهش پیدا کند؟

۳- آیا لوریج 1:10 را براس مسابقه مناسب می دانید؟
لطفا در اعلام نظر این موارد را مد نظر داشته باشید:


هدف اصلی از برگزاری مسابقه، آموزش و افزایش مهارت شرکت کنندگان می باشد و مواردی از قبیل ایجاد هیجان، جذابیت و . . . بعنوان هدف اصلی مد نظر قرار ندارند.
قوانین مسابقه باید بگونه ای باشد که شرکت کنندگان برای موفقیت مجبور به ریسک های غیرمعقول نباشند. بعبارت دیگر شرکت کنندگان نباید مجبور شوند بین کسب رتبه در مسابقه و از بین رفتن موجودی یکی را انتخاب کنند. (در بسیاری از مسابقات می بینیم فردی که تا دیروز جزو سه نفر اول قرار داشته، امروز از گردونه ی رقابت خارج شده. همچنین میبینیم افرادی که با ریسک معقول معامله می کنند هیچ شانسی برای کسب رتبه را ندارند)


۴- اعلام نظر در خصوص سایر موارد مرتبط با مسابقه

با تشکر

farari
August 3rd, 2009, 16:57
جناب رضا تشکر فراوان بابت برگزاری مسابقه که بیشتر یک فرصت بود و گوش زدی به مدیریت سرمایه. اگر نگویم فرصتی مغتنم برای میزان لوریج و میزان مارجین به بیراه رفته ام.این فرصت به ما یاد می داد دست کم در ابتدای راه اگر مدیریت مالی صحیحی داشته باشیم از کال شدن های پیاپی جان سالم به در خواهیم برد.بارها به کلام و در زبان شنیده ام ولی تا عملی نباشد و بیشتر تا اجباری نباشد خبری از رعایت قوانین بنیادی نیست.چه تجربه ای بهتر از یک مسابقه که این خصوصیات را داشته باشد

دست کم بسیاری از شرکت کنندگان در مسابقه هنوز در ابتدای راه هستند و تا با فرصتی اجباری برای انتخاب مدیریت سرمایه مواجه نشوند شاید پیش از اتخاذش بازار را رها کنند.دست کم برای بنده این غنیمت بود ........

هدف های مورد اشاره تان در مورد بنده نتیجه بخش بوده است دوستان را نمی دانم وقصد قضا هم ندارم مخصوصا در این محکمه ناعادلانه....روزگار را می گویم.........برداشت بد نشود

Ashkan1
August 4th, 2009, 03:45
سلام و تشکر
1-بنظر من زمان مسابقه هر چقدر بیشتر باشه بهتره چون باعث فرصت دوباره میشه و با توجه به این که لوریج پایین هست فرصت بیشتر , میتونه جبران فرصت های از دست رفته بخاطر لوریج کم را جبران بکنه.
2- فاصله زمانی مسابقه ها هم چنانکه کم باشه طبیعتا بهتره چون باعث میشه تجربه هایی که از مسابقه های قبل به دست اومده را از یاد نبریم و ازشون استفاده کنیم.

lastnight19
August 4th, 2009, 10:38
بنظر من لوریج مسابقه خیلی خیلی کم بود، مزه و لذت هر مسابقه ای (مخصوصاً فارکس) این هست که کم کم یک عده حذف بشوند و افراد قوی تر باقی بمانند، با این لوریج کم اگر کسی می تونست کال بشه واقعاً شاهکار کرده بود، بنظر من برای دفعات آینده لوریج رو هرچه بیشتر بالا ببرید تا هیجان مسابقه بیشتر بشه، به شکلی که در آخر مسابقه از مثلاً 500 نفر شرکت کننده 20 یا حداکثر 30 نفر بیشتر باقی نمانده باشند.

javad30
August 4th, 2009, 10:49
سلام
به نظرم لورج 1-10 هم زیاد هست ( لورج هرچه کمتر بهتر ) اگر نتوانیم در دمو یک مسابقه لورج و مقدار لات را کنترل کنیم چطور میخواهیم در شرایط عادی و ریل این موارد را رعایت کنیم هدف باید حفظ موجودی اولیه و بعد کسب سود باشد انهم با ریسک معقول.
زمان مسابقه اگر 2 ماهه باشد و فاصله زمانی بین مسابقات کمتر باشد بهتر هست

مرسی

rasputin
August 4th, 2009, 14:29
با سلام خدمت آقا رضا و بقیه دوستان گرامی

درباره قوانین مسابقات قبلآ هم بحث های مفصلی صورت گرفت .

در مسابقات قبلی که فرمول خاصی از بالانس و دراداون به کار رفته بود ، فکر میکنم به خاطر پیچیدگی پارامتر های موثر ، هر شخص نمیتوانست رتبه واقعی خود را متوجه شود ( چون نتایج بر حسب اکویتی ارائه میشد )

اما در هر حال باید بدانیم که دقیقآ میخواهیم چه اشخاصی با چه شرایطی برنده باشند :

1- کسی که ریسک بالایی در جهت درست میکند و یک باره حساب را خیلی بزرگ ( و شاید هم کال ) میکند ؟

2- کسی که بیشترین مقدار پیپ را از بازار گرفته است ؟

در حالت اول درست است که مسابقات بسیار جذاب میشود ، ولی به نظر من فایده ای برای کسی ندارد .

چون هیچکس به خودش اجازه نمیدهد در حساب ریل هم اینگونه ترید کند ( تازه شاید این حالت برای تازه وارد هایی که می بینند فلانی یک روزه حساب را چند برابر کرده ، مضر هم باشد ! )

اما در حالت دوم( لوریج پایین ) چون تقریبآ تعداد پیپ خالص بدست آمده ملاک قرار میگیرد ، مقدار ریسک همه افراد تقریبآ یکسان است و کسی نمیتواند با یکی دو ترید یک دفعه از پایین به بالای جدول ( و بالعکس ) حرکت کند .

البته اوریج کم با اینکه به نظر من مناسب تر است ولی 1 اشکال هم دارد :

رتبه افراد شاید تا حدودی وابسته به جفت ارزی باشد که انتخاب میکنند .

مثلآ اگر کسی روی پوند ین کار کند به راحتی میتواند انتظار روزی 100 تا 200 پیپ را داشته باشد . ولی مثلآ کسی که صرفآ روی یورو دلار کار میکند شاید در بهترین حالت هم نتواند روزی 60 - 70 پیپ شکار کند ( به خاطر ماهیت جفت ارز ها )

ولی بنده با این موضوع که لوریج کم هیجان ندارد موافق نیستم . چون اتفاقآ در لوریج کم هیچ کس نمیتواند یک باره اختلاف فاحشی ایجاد کند و اکویتی همه افراد تقریبآ به هم نزدیک است و اتفاقآ این موضوع باعث میشود که همیشه افراد پایین جدول امید داشته باشند و امکان کم کردن فاصله با تلاش بیشتر برایشان وجود داشته باشد .

ببخشید که طولانی شد .

موفق باشید :)

HOTDOG
August 4th, 2009, 15:00
با سلام
اتفاقا به نظر من لوريج 1 به 10 خيلي جالب بود .چون اگه شما فول مارجين هم معامله بزني بازار بايد خيلي برخلاف جهت حركت كنه تا شما كال بشي.و اين احتمال كسب سود حتي مقادير كم رو بيشتر ميكنه.
به نظر من براي آشنايي با مزاياي لوريج پايين اين مسابقه فوق العاده بود.درسي كه هيچ جا چيزي راجع به اون نخونده بودم.

photoreg
August 4th, 2009, 17:06
با سلام و عرض ادب
به نظر من قوانین مسابقه دوره ی سوم از دوره های پیشین بهتر بود ، و کامل میباشد
فقط باید فکری برای فواصل مسابقه کرد تا با نظم و بترتیب انجام شود، مثلا هر 1 الی حداکثر 2 ماه یک مسابقه برگذار شود
با تشکر

Augur
August 6th, 2009, 13:05
من مطمئنم که اگه مسابقه دور بعد با همین لورج برگزار بشه از این دوره هم کم رونق تر خواهد بود


بالانس اگه تو چشم نیاد و افزایش فرسایشی داشته باشه و از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیم


همچنان معتقدم ترید در شرایط گلخانه ای ما رو به جایی نمی رسونه !

Ahmad-Ali
August 6th, 2009, 18:39
با سلام.

اگر فاصله مسابقات کمتر باشد (حتی هر ماه یکبار !) بهتر است.

ارادتمندتان

xmanx
August 7th, 2009, 18:59
به نظر من لوریج مسابقه بسیار مناسب بود.مسابقه واقعی یعنی این.اگه لوریج بره بالا بیشتر پای شانس میاد وسط تا شایستگی برای برنده شدن.در ضمن اگه زمان مسابقه طولانی تر بشه بهتره.8 هفته و یا حتی بیشتر زمان مناسبیه.

Ganji251
August 7th, 2009, 20:13
سلام
در مسابقه سود و یا زیان شخص روی مارجین آزاد تاثیری نداشت به همین خاطر تریدر مجبور بود پوزیشن را ببندد تا سودش آزاد شود به نظر می رسد وقتی که پوزیشن در سود است اگر میزان سود به مارجین آزاد شخص اضافه شود بهتر باشد.
لورج 1:10 واقعا کسل کننده است.
با احترام - گنجی

Reza
August 7th, 2009, 23:04
من مطمئنم که اگه مسابقه دور بعد با همین لورج برگزار بشه از این دوره هم کم رونق تر خواهد بود


بالانس اگه تو چشم نیاد و افزایش فرسایشی داشته باشه و از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیم


همچنان معتقدم ترید در شرایط گلخانه ای ما رو به جایی نمی رسونه !
با سلام

همانطور که می بینیم، دوستان نظرات مختلفی در مورد قوانین مسابقه خصوصا لوریج مطرح می کنند و تمام نظرات در جای خود محترم و قابل بررسی است. اما برای رسیدن به نتیجه، لازم است سعی کنیم برای اثبات نظرات خود دلایل منطقی و مستدل ارائه کنیم.

به این جملات توجه کنیم:
من مطمئنم که اگه مسابقه دور بعد با همین لورج برگزار بشه از این دوره هم کم رونق تر خواهد بود تعداد شرکت کنندگان در این دوره، از دو دوره ی قبل بیشتر بود و بسیاری از افراد تا انتها به رقابت ادامه دادند. لذا موضوع کم رونق بودن مطرح نیست. ضمنا بنده در پست اول توضیح دادم که هدف از این مسابقه، ایجاد شور و هیجان یا رونق و این قبیل موارد نیست.

بالانس اگه تو چشم نیادبر خلاف نظر شما، بنده مسابقاتی که در آنها نفرات برتر موجودی اولیه خود را چند ده یا حتی چند صد برابر می کنند را کاملا مخرب می دانم و یکی از محاسن اصلی لوریج پایین را درصد سود متناسب و معقول نفرات برگزیده در این مسابقات می دانم.

از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیماگر قوانین مسابقه درست طراحی شود، شرکت کنندگان برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند. این نه تنها عیب نیست، بلکه حسن است و اگر اینگونه نباشد قوانین مسابقه ایراد دارد.

اگر لوریج بالا باشد، شرکت کننده ای که در چند معامله زیان کرده است با خود فکر می کند: من که از گردونه ی رقابت خارج شده ام! بهتر است در معاملات بعدی با ریسک زیاد وارد شوم. اگر سود کردم و رتبه آوردم که فبها. اگر هم زیان کردم و حساب از بین رفت که چیزی از دست نداده ام!

همچنان معتقدم ترید در شرایط گلخانه ای ما رو به جایی نمی رسونه !نفر اول مسابقات سایت سرمایه مثلا در مدت یک ماه موجودی خود را 1.5 برابر کرده است. نفر اول مسابقات فلان بروکر، در مدت یک ماه موجودی خود را صد برابر کرده است. به نظر شما عملکرد کدام یک از این افراد در شرایط واقعی و کار بر روی حساب تجاری می تواند به عملکرد آنها در مسابقه نزدیکتر باشد؟

لطفا نظرات خود را در خصوص مواردی که در بالا توضیح دادم مطرح کنید.

با تشکر

AmirBabak
August 8th, 2009, 01:48
با سلام

همانطور که می بینیم، دوستان نظرات مختلفی در مورد قوانین مسابقه خصوصا لوریج مطرح می کنند و تمام نظرات در جای خود محترم و قابل بررسی است. اما برای رسیدن به نتیجه، لازم است سعی کنیم برای اثبات نظرات خود دلایل منطقی و مستدل ارائه کنیم.

به این جملات توجه کنیم:
تعداد شرکت کنندگان در این دوره، از دو دوره ی قبل بیشتر بود و بسیاری از افراد تا انتها به رقابت ادامه دادند. لذا موضوع کم رونق بودن مطرح نیست. ضمنا بنده در پست اول توضیح دادم که هدف از این مسابقه، ایجاد شور و هیجان یا رونق و این قبیل موارد نیست.

بر خلاف نظر شما، بنده مسابقاتی که در آنها نفرات برتر موجودی اولیه خود را چند ده یا حتی چند صد برابر می کنند را کاملا مخرب می دانم و یکی از محاسن اصلی لوریج پایین را درصد سود متناسب و معقول نفرات برگزیده در این مسابقات می دانم.

اگر قوانین مسابقه درست طراحی شود، شرکت کنندگان برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند. این نه تنها عیب نیست، بلکه حسن است و اگر اینگونه نباشد قوانین مسابقه ایراد دارد.

اگر لوریج بالا باشد، شرکت کننده ای که در چند معامله زیان کرده است با خود فکر می کند: من که از گردونه ی رقابت خارج شده ام! بهتر است در معاملات بعدی با ریسک زیاد وارد شوم. اگر سود کردم و رتبه آوردم که فبها. اگر هم زیان کردم و حساب از بین رفت که چیزی از دست نداده ام!

نفر اول مسابقات سایت سرمایه مثلا در مدت یک ماه موجودی خود را 1.5 برابر کرده است. نفر اول مسابقات فلان بروکر، در مدت یک ماه موجودی خود را صد برابر کرده است. به نظر شما عملکرد کدام یک از این افراد در شرایط واقعی و کار بر روی حساب تجاری می تواند به عملکرد آنها در مسابقه نزدیکتر باشد؟

لطفا نظرات خود را در خصوص مواردی که در بالا توضیح دادم مطرح کنید.

با تشکر

با سلام به مدیریت محترم سایت

1- آقا رضا قضیه از دو حال خارج نیست:
- سبک برگزاری مسابقات را شما تعیین میکنید و نظرات دیگران فقط جنبه تشویقی داشته باشد!
- سبک برگزاری مسابقات به صورت چند گزینه ای، به نظرسنجی گذاشته شود و نظر جمع تحقق یابد.

خدا وکیلی تا تکلیف این مورد فوق مشخص نشود، هرگونه صجبتی به نتیجه نخواهد رسید.

واقعاً تعجب میکنم که شما میفرمایید رونق مسابقات(به معنای واقعی) و شور و هیجان ، برای شما مهم نیست!
سایتی مثل سرمایه(بزرگترین گفتمانکده فارکس فارسی زبان)، باید داری فراگیرترین مسابقات فارکس ایرانیان باشد.
حال برای جا انداختن نکات آموزشی نیز میتوان راهکاری را اندیشید. بطوریکه مسابقات هم هیجان داشته باشد و هم آموزنده.

2- شما میفرمایید که "کاربران برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند" ، آقا رضا
خدا وکیلی این دلسردی ایجاد نمیکند؟ (با لوریج بسیار کم موجود)
خودتان بفرمایید ،کسی که مثلاً بالانش(به هر دلیل و با هر اشتباهی) 700 شده است باید برای جبران فقط ضرر ، 3000 پیپ بگیرد تا 300 دلار ضررش پوشش داده شود(آنهم در زمانی اندک)، آیا نباید فرصتی داشته باشد تا با یک تحلیل قوی و با استفاده از اهرم، این 300 دلار را با 300 پیپ بدست آورد!؟

3- چرا باید حدود 130 نفر از علاقمندان شرکت در مسابقه، عطای آنرا به لقای آن بخشیده و تعدادی دیگر نیز با متحمل شدن ضرر(هر چند قابل جبران) ، از ادامه مسابقه انصراف دهند؟

4- آقا رضا کدامیک از بچه های سایت در حساب ریل خود(آنهم با موجودی 1000 دلار) از لوریج 1:10 استفاده میکنند که حال بخواهند در مسابقه همان شرایط را اجرا کنند!؟
البته استفاده از لوریج بالا کار یک تریدر به معنای واقعی نیست اما لوریج معقول و معمول کجا و لوریج 1:10 کجا!؟

از اینکه اجازه دادید حرف دلم را بزنم ممنونم.
خواهشاً به بند اول این متن دقت فرمایید.
یاعلی.

.....
August 8th, 2009, 02:04
سلام .

بنده هم اجازه میخوام که در چند خط و کوتاه نظر خودم رو بیان کنم .

من فکر میکنم که مسابقات از این دست بسیار جالب هست و همین لوریج پایین افساری بر اسب لگام گسیخته طمع و مانعی در جهت ورود در هر موقعیت در بازار هست .
تا جایی که به خاطر دارم تمامی تریدهایی که با ناکامی روبرو میشوند به علت ورود هیجانی و غیر منطقی به پوزیشن بوده .
چه بسا اگر من جزو قانون گذاران مسابقه بودم لوریج مسابقه را به یک به یک کاهش میدادم و سرمایه را به یک میلیون دلار نزدیک میکردم .

بد عادت کردن تریدر کار ساده ایست . اما وادار کردن یک تریدر به ترک عادات بد کار بسیار دشواریست . گاهی بعضی قوانین تریدر رو ناچار به ترک عادات بد میکنند . یکی از این قوانین دست و پا گیر لوریج پایین است .

یکی از بهترین مسابقه هایی که در آن شرکت داشتم دارای قانونی بود مبنی بر اینکه شما همزمان بیش از یک دهم لات حق ندارید روی یک جفت ارز پوزیشن بگیرید.
این یعنی یاد دادن تحلیل بر روی جفت ارزهای بیشتر ...البته نه اینکه تریدر برای شما بیشتر از این مقدار نمیگرفت ...چرا میگرفت ولی شما در پایان مسابقه شما رد صلاحیت میشدید...

حتما قانون نباید به وسیله سیستم نظارت شود. بسیاری از قوانین قراردادی است . نمونه آن همین فول مارجین وارد معامله نشدن است . نمونه آن همین کشیدن دندان طمع و کمی صبر پیشه کردن برای یافتن موقعیت برد برد نود درصد به بالاست .
امیر جان من در مسابقه آدمیرال فقط با 11 پوزیشن اول شدم و حساب 5000 دلاری به بیش از 350 هزار دلار افزایش پیدا کرد . اما اسم این ترید نیست قمار است .
شاید وجهی از برگزاری این مسابقات تبلیغات باشد . اما هدف من و شما و سایر کسانی که برای پر شور تر شدن مسابقات در این مسابقات شرکت میکنند قمار نیست .
امیدوارم راهکارهایی اتخاذ کنیم که مسابقات ما دفتر مشقی برای ترید واقعی شرکت کنندگان در این مسابقات باشید .:)

hooman2070
August 18th, 2009, 22:00
متاسفانه چون لوريج بسيار پايين بود. من بيشتر از يك پوزيشن نگرفتم .البته اگر ميدانستم برنده ها قرار هست
با اين استيتمنتها نفرات اول شوند حتمن ادامه ميدادم!

sadeghi_mh
August 20th, 2009, 02:20
با سلام
قرار بود برای مقاصد آموزشی عملکرد افراد (منظور همون پوزیشن ها) روی سایت قرار بگیره.
میشه راهنمایی کنین؟
ممنون.

azad-m
August 21st, 2009, 15:37
مسابقه در لات پايين بسيار آموزنده بود

فقط يه موضوع اينكه خوبه از يه طريقي براي رتبه هاي بيشتري انگيزه براي ادامه كار وجود بياد

يعني طرف براي حفط رتيه زير 10 انگيزه داشته باشه

Reza
August 28th, 2009, 15:35
با سلام
قرار بود برای مقاصد آموزشی عملکرد افراد (منظور همون پوزیشن ها) روی سایت قرار بگیره.
میشه راهنمایی کنین؟
ممنون.
با سلام

statement سه نفر اول پس از پایان مسابقه منتشر شد. این پست و پستهای بعد را ببینید: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?p=333854#post333854

Reza
August 28th, 2009, 15:47
با سلام

بزودی ثبت نام برای شرکت در چهارمین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه آغاز خواهد شد.

پیشنهاداتی که مطرح شد، شامل موارد زیر بوده است:

1- افزایش زمان مسابقه (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=333425&postcount=5) (که در حال حاضر ۴ هفته است)

در صورت تمایل تعداد زیادی از شرکت کنندگان، این مورد قابل انجام است. لطفا اعلام نظر کنید.

2- افزایش لوریج (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=333423&postcount=4)
در پستهای قبل به تفصیل در مورد دلایل انتخاب لوریج پایین صحبت شد و افزایش لوریج درست به نظر نمی رسد.

3- کاهش لوریج و افزایش مقدار موجودی اولیه (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=334141&postcount=15)
این مورد نیز قابل انجام است. لطفا نظرات خود در این مورد را مطرح کنید.

با تشکر

BLACK_NINJA
August 30th, 2009, 00:55
با سلام

بزودی ثبت نام برای شرکت در چهارمین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه آغاز خواهد شد.

پیشنهاداتی که مطرح شد، شامل موارد زیر بوده است:

1- افزایش زمان مسابقه ([Only registered and activated users can see links]) (که در حال حاضر ۴ هفته است)

در صورت تمایل تعداد زیادی از شرکت کنندگان، این مورد قابل انجام است. لطفا اعلام نظر کنید.

2- افزایش لوریج ([Only registered and activated users can see links])
در پستهای قبل به تفصیل در مورد دلایل انتخاب لوریج پایین صحبت شد و افزایش لوریج درست به نظر نمی رسد.

3- کاهش لوریج و افزایش مقدار موجودی اولیه ([Only registered and activated users can see links])
این مورد نیز قابل انجام است. لطفا نظرات خود در این مورد را مطرح کنید.

با تشکر
سلام
خوشحالم که تصمیم گرفتید مسابقه دیگری را در سایت شروع کنید.
بنده معتقدم که هر چه قدر زمان مسابقه بیشتر باشد.حرفه ای تر خواهد بود.
و اگر زمان مسابقه افزایش یابد به نظرم افزایش موجودی اولیه نیاز نیست.
با تشکر

aska
August 30th, 2009, 11:10
با سلام

بزودی ثبت نام برای شرکت در چهارمین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه آغاز خواهد شد.

پیشنهاداتی که مطرح شد، شامل موارد زیر بوده است:

1- افزایش زمان مسابقه ([Only registered and activated users can see links]) (که در حال حاضر ۴ هفته است)

در صورت تمایل تعداد زیادی از شرکت کنندگان، این مورد قابل انجام است. لطفا اعلام نظر کنید.

2- افزایش لوریج ([Only registered and activated users can see links])
در پستهای قبل به تفصیل در مورد دلایل انتخاب لوریج پایین صحبت شد و افزایش لوریج درست به نظر نمی رسد.

3- کاهش لوریج و افزایش مقدار موجودی اولیه ([Only registered and activated users can see links])
این مورد نیز قابل انجام است. لطفا نظرات خود در این مورد را مطرح کنید.

با تشکر

درود بر رضای عزیز
1-4 هفته کافیه
2-لوریج 100 بهتره چون اکثر بروکرها این لوریج رو میدن و با ترید واقعی نزدیکتره
3-اینم که تفاوتی نمی کنه
اینم نظر من
زنده باشی:)

signnal
August 30th, 2009, 13:37
سلام خدمت آقا رضا

من موردی که میخوام عرض کنم در بین 3 مورد مطرح شده نیست اما فکر میکنم توجه به این نکته هم مهمه

به نظر من تعداد مشخصی برای معامله در نظر گرفته بشه
البته نه برای بیشترین بلکه برای کمترین مقدار معامله
یعنی مثلا گفته بشه که در طول مدت زمان مسابقه حداقل باید 10 معامله انجام بشه
اگه اینطوری باشه یه عده که بدون معامله در رده های بالایی قرار میگیرند حذف میشوند

ارادت

HERCOOL
September 6th, 2009, 14:34
با سلام خدمت اقا رضا و دوستان عزیز و بزرگوار خودم در سرمایه

در مورد مسابقات چندین نکته به هنم رسید که خالی از لطف نیست که به ان پرداخته شود
1 لورج
درست است که لورج سومین دور مسابقات سرمایه پایین بود ولی بار اموزشی ان بسیار بیشتر بود گاهی اوقات تجربه به ما کمک میکنه و یاد میده که این نوع رفتار در ذهنمون شکل بگیره و جزئی از وجودمان بشود
به نظر این بنده حقیر در صورتی که در چندین مسابقه لورج 1.10 در حساب 1000 دلاری وجود داشته باشد میتوانید مدیریت سرمایه رو در ما نهادینه کند

نکته
اکثر دوستانی که وارد بازار فارکس میشوند با سرمایه 100 دلاری و عموما با لورج 1.100 وارد میشوند و اگر توجه کنید میزان کل 10000 میشود و اگر به مسابقات نیز نگاهی بیاندازید ان نیز میزانی برابر با 10000 میباشد
اما اختلاف ان و نکته مهم ان این است که ریسک در گزینه دوم هدف دار و قابل کنترل است ولی در گزینه اول (لورج 100) ریسک افسار گسیخته تر عمل میکند

در نتیجه این مسابقات میتواند در رفتار معاملاتی معامله گر تاثیر بسزایی داشته باشد

توجه
دوستانی که در مسابقات به فکر چندین برابر کردن حساب خود هستند به این نکته توجه داشته باشند که در این مسابقات شما عمل مسابقه و رقابت را انجام نمیدهید بلکه دست به قماری در لاس وگاس زده اید و ضرر بزرگی رامتحمل می شوید

اما چرا ضرر بزرگ
دلیل انست که این نوع رفتار خود را در حساب ریل خود نیز بصورت ملموس انجام خواهید داد و باعث ضرر های بزرگ و گهگاه کال کردن حساب میشوید (حرص و طمع)

2 زمان برگزاری مسابقات
به نظر بنده زمان 4 هفته برای یک مسابقه در این محدوده نرمال است ولی کافی نیست مگر اینکه تعدد مسابقات و فشردگی مسابقات باعث گردد که وضعیت و سیستم اموزشی کار از بین نرود یا حتی از ذهن معامله گر خارج نشود
پس اگر با زمان 4 هفته ای موافقت دارید بهتر است تعدد مسابقات را در زمان های کم فاصله اجرا کنید تا این نوع عملکرد در دیسیپلن شخص معامله گر جزئی از وجودش شود

3 اعلام گزارشات
به نظر بنده اعلام گزارشات در دوره سوم مسابقات مناسب و در خور سایت سرمایه نبوده و نیست
به نظر من بهتر است که وضعیت وجود کاملا تغییر کرده و تابلو اعلاناتی برای مسابقات به وجود بیاید که در ان واحد یا در فاصله زمانی کم نتایج مسابقات را به معامله گران انتقال دهد تا گاهی باعث مسرت و تلاش بیشتر و گاهی اوقات باعث دلسردی و عملکرد افسار گسیخته گردد

4 نوع نتایج مسابقات
به نظر بنده همان اکویتی بسیار مناسب و شفاف است و میتواند معامله گران را بهتر یاری کند
در ضمن میزان پیپ کسب شده نیز گزینه مناسبی است

5 جوایز
نکته بسیار مهمی که وجود دارد و باعث خواهد شد نوع برداشت افراد تغییر یافته و گامی به سوی امید باشد جوایز می باشد

گاهی اوقات بهتر است به افراد زیر دستی نیز نگاهی شود و بهتر است که جوایز گسترش یابد شاید جوایز انچنان بالا نباشد اما همت و امید را به یاری شخص اضافه میکند
جوایز از قبیل تبلیغ در سایت
داشتن اجازه زدن تاپیک شخصی
و .....
که میتوان بر سر این مورد بحث بیشتری کرد

این نظرات شخصی بنده بود موفق و پایدار و تندرست باشید