PDA

View Full Version : ارائه پیشنهاد و راهکار برای ارتقاء کیفیت مطالب در سایت سرمایه

محمد هورزاد
April 5th, 2009, 15:28
اعلام خطر :

کمیت (تعداد اعضاء و تایپیکها و تعداد پستها) در سایت سرمایه بشدت رو به فزونی است .

و متاسفانه کمیت با کیفیت معمولا نسبت معکوس دارد ...

پ . ن : رونوشت به مدیران سایت جهت اطلاع و اقدام !

blue_dream_1983
April 5th, 2009, 15:33
اعلام خطر :

کمیت (تعداد اعضاء و تایپیکها و تعداد پستها) در سایت سرمایه بشدت رو به فزونی است .

سلام.راه حل به نظر شما چی هست؟ من خودم 2 تا پست میزنم که بعد ادغام میشه کلی ناراحت میشم که چراااااااااااا پست من حذف شد.انتقاد خوبه اما راه حل چی هست؟

I.N.D.E.X
April 5th, 2009, 16:01
اعلام خطر :

سلام آقا محمد، ارادتمندم

همين الان سايت رو باز كردم و اولين پستي كه ديدم پست شما بود.

كاملا موافقم. متاسفانه موضوعي كه گفتيد حقيقت داره. با اين سيري كه فروم در پيش گرفته، تا چند ماه ديگه پست ها و تاپيك هاي افراد حرفه اي و با تجربه "ناياب" ميشه. در حال حاضر "كمياب"‌ هستش.

بچه هاي قديمي و با تجربه يكي يكي از سايت ميرن و يا اگر هم به سايت سر ميزنن مطلبي نمي نويسند.

البته همين قديمي ها روزي تازه كار و كم تجربه بودند. ممكنه برخي بگن خوب تازه كارها هم روزي با تجربه و حرفه اي ميشن. بله، كاملا درسته، اما چه چيزي باعث پرورش افراد حرفه اي ميشه؟ جواب: "يك محيط كارآمد و پويا". متاسفانه اين روزها كمتر و كمتر اين محيط رو ميبينيم.

اين مسئله رو از اين ديد هم ميشه بيان كرد كه:

"چرا افراد قديمي و با تجربه نمي خواهند كه ديگر مطلب بنويسند و فعاليتي داشته باشند"

اين مسئله هست كه نگران كننده هست و اين مشكل به قضيه اولي كه عرض كردم گره خورده. يعني محيط اونطوري نيست كه افراد قديمي رو به نوشتن سوق بدهد.

و اما در مورد پي نوشتي كه نوشتيد محمد جان:

فكر نمي كنم قضيه به اين سادگيا باشه كه مديران سايت همين الان يه اقدام ضربتي بكنند و چند روز ديگه اوضاع به حالت سابق برگرده. البته سياست اداره فروم مطمئنا در اين مسئله تاثيرگزار بوده و شايد خيلي هم تاثيرگزار بوده.

اينها نظرات بنده بود كه دوست داشتم با ساير دوستان در ميون بزارم.

ارادتمند همگي

cold_fear
April 5th, 2009, 17:39
اعلام خطر :

سلام

کاملا تایید میشه

به نظر من مهمترین دلیل نبود نظارت دقیق مدیران سایت هست

منظور هم مدیران و صاحبان اصلی سایت و هم مدیران افتخاری تالارها که اصلا مشخص نیست مدیر بعضی تالارها

چه کسی است

البته دلایل دیگری هم داره که میشه از عدم قدردانی و در بعضی مواقع زیر سوال بردن نظرات افراد باتجربه و برخورد

ناشایسته با آنها

انتظارات بیش از اندازه تازه کارها که بدون مطالعه دقیق و صرف وقت میخوان یکی لقمه بگیره براشون و...

Reza
April 5th, 2009, 21:15
با سلام

از همه دوستان دعوت می کنم پیشنهادات خود برای ارتقاء کیفیت مطالب سایت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که تنها پیشنهادات کاربردی و قابل اجرا می تواند ما را به هدف نزدیک کند.

با تشکر

پ.ن: با توجه به اهمیت موضوع، پستها را به تاپیک مستقل منتقل کردم.

Hex005
April 5th, 2009, 22:17
سلام

به نظر بنده یکی از راه حل ها می تواند این باشد که :

وقتی شخصی می خواهد موضوع جدیدی عنوان کند ( تاپیک جدیدی باز کند ) ابتدا باید فرم درخواست ایجاد تاپیک را تکمیل کند و دلایل خودش را برای ارائه موضوع جدید عنوان کند.

مدیر بخش مربوطه پس از بررسی (حداکثر تا 48 ساعت بعد )، درصورتیکه مطلب را برای سایت مفید بداند و مطلب تکراری نباشد ، اجازه این کار را می دهد .

فرم ایجاد تاپیک شامل:
1- مشخصات درخواست دهنده
2- خلاصه مطلب
3- دلایل ارائه آن
4- سوابق کاری
5- تعهدنامه پیگیری
6- ...

مثلا در حال حاضر من یا شما براحتی می توانیم یک تاپیک آموزشی ایجاد کنیم و بعد از 2 روز کارگاه آنرا هم ایجاد کرده و سپس یک تاپیک هم برای خلاصه مطالب و یکی هم برای نتیجه گیری یا تمرینات ایجاد کنم.

اما در شرایط فوق ، باید ابتدا یک درخواست بدهم و مشخصات واقعی خودم را که نزد سایت محرمانه خواهد ماند ، در فرم بنویسم.
سوابق کاری مرتبط ، خلاصه کاری که می خواهم انجام دهم و دلایل نیاز ارائه آن را می نویسم و سپس یک تعهد می دهم مبنی بر اینکه تا حصول نتیجه ادامه خواهم داد و موضوع را نیمه کاره رها نخواهم کرد(در غیر اینصورت وارد لیست سیاه خواهم شد و هرجا که پست جدیدی بزنم یک علامت :evil2: کنار اسم من خواهد بود - شوخی کردم).
پس از 48 ساعت ، اگر موضوع من تکراری نباشد و یا مطلب جدیدی داشته باشم ،آنوقت اجازه اینکار را خواهم داشت و موضوع توسط مدیر تالار ایجاد شده و در اختیار من قرار خواهد گرفت.

در شرایط فوق، اعتبار شخصی که یک یا چند تاپیک جداگانه دارد ، بسیار بالاتر از شرایط فعلی خواهد بود و مسلما کیفیت مطالب هم به مراتب بالاتر خواهد رفت ( مختصر و مفید خواهد شد).

موفق باشید

AmirBabak
April 5th, 2009, 23:10
با سلام

از همه دوستان دعوت می کنم پیشنهادات خود برای ارتقاء کیفیت مطالب سایت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که تنها پیشنهادات کاربردی و قابل اجرا می تواند ما را به هدف نزدیک کند.

با تشکر

پ.ن: با توجه به اهمیت موضوع، پستها را به تاپیک مستقل منتقل کردم.

با تشکر
من یک نظریه دارم و آن اینست:
"مدیریت قوی ، حاضر و ناظر همیشگی"
قطعاً با حصول این اصل، سایر مشکلات به سرعت حل شدنی است.
بدون هیچ بحثی، باید اذعان داشت مدیر این سایت، یکی از قویترین مدیران حال حاضر فوروم های ایرانی است.اما یکدست صدا ندارد.

لذا چند پیشنهاد دارم:

1- با توجه به گستردگی روزافزون سایت، مدیران ارشد(Moderator) سایت میبایست بیشتر شوند، زیرا که سریعاً میتوانند نظم را بر تالارها حاکم کنند.الان همه فشارها رو دوش شخص آقا رضا مدیریت سایت است.

2-بعضی از مدیران سایت(مثل خود من)، یا اغلب نیستند و یا اصلاً مدیریت نمیکنند و حضور و عدم حضورشان در محدوده مدیریتی تعریف شده شان به چشم نمی آید. (خواهشاً سوء تفاهم پیش نیاید)
به نظر من باید برای مدیران، یک سقف مجاز غیبت و نیز یک پرفورمنس مدیریتی خوب در یک محدوده زمانی مشخص در نظر گرفت.خواهشاً نگویید که رایگان خدمت کردن، شرط و شروط ندارد. اتفاقاً دارد، چون مدیریت بزرگترین فوروم مالی فارسی زبان(در هر سطحی)، وظیفه ای سنگین بوده و کاملاً تاثیر گذار بر مخاطبین سایت است.

3-برخورد جدی با کاربرانی که باعث زیر سوال رفتن اقدامات انتظامی مدیران سایت میشوند.
کاربرانی که با طعنه ها، اعتراضات و فرافکنی قصد دارند واکنش مدیران سایت را در قبال اقداماتشان را برانگیزند.
(هنوز دلیل کنار کشیدن حامد عزیز از مدیریت تالار عمومی ، از ذهن امثال من بیرون نرفته)

البته پیشنهادات دیگری هم دارم که در صورت لزوم ارائه خواهم کرد.
ممنونم

kermanforex
April 5th, 2009, 23:24
با سلام .
با نظر جناب Cold _ fear موافقم .
بعضی اوقات با افرادی که مثلا مسایل یا استراتژی بیان میکنند جوری برخورد میشه که احترام طرف زیر سوال میره !
بیشتر افراد تازه کار البته جسارت نشود ! چون این افراد توقع دارند زود همه چیز رو یاد بگیرند و فکر میکنند کسی اگر مطالبی رو میگه وظیفه اون شخص است .
مثلا در تاپیکی یکی از دوستان ایجاد کرده است و گفته است یک ماه دیگه استراتژی خود رو اعلام میکنه و دلیل ایجاد تاپیک رو گفته به این دلیل که میخواهد موظف باشد تا یک ماه دیگه کار رو تحویل بده و مطالب رو جمع کند .
همین الان دیدم دوستی به حالت کنایه پست دادند سالی که نکوست از بهارش پیدایست ...
ایا واقعا صاحب این تاپیک این جمله رو ببینه چه حسی بهش دست میده ؟ ایا رمقی واسه وقت گذاشتن میبینه ؟
در جایی دیگر گفتم و الان جناب INDEX اینجا هستند میگم ! ایشون مطالب بسیار بی نظیر و کم یابی در مورد بروکرهای مختلف ! انواع حساب و مسایل مربوط داشتند ولی از بس با بعضی ها در تاپیک های بروکر ها بحث کردند دیگر خیلی وقته مطلبی از ایشون دیده نمیشه !
فکر میکنم با کمی احترام به افراد با تجربه و کسایی که دارن لطف میکنند و در اینجا زحمت میکشند میشه انرژی بیشتری داد تا به کار خودشون ادامه بدهند .
تاپیک های عکس - جک - تفریحی و ..... ثانیه به ثانیه پست داده میشه ولی در تاپیک های دیگه هیچی ! البته این یک پیشنهاد اینجا فروم فارکسی است و میشه به جای وقت اون هم اینقدر زیاد ! هر انچه بلدیم در اختیار همدیگه بزاریم و هر ایده ای و حتی ایدهای کوچک در موردش بحث و تبادل نظر شه ! فروم تخصصی برای همین است فکر میکنم .
اگر نترسیم و ساده ترین ایده خودمون بیان کنیم ! تاپیک های تخصصی و جاهایی که بحث فارکسی داغ شده است بسیار زیاد میشه و در بین همون ها با جمله جمله افراد میشه تجربه کسب کرد ! البته اگر مقداری صبر و احترام برای همدیگه قایل بشیم ! و اگر با چیزی مخالف بودیم سریعا بخواهیم حرف خودمون رو اثبات کنیم هر طور شده ! که در انتها نتیجه ای جز بحث و قفل شدن تاپیک نداره .......

موفق و پایدار باشید و با عرض معذرت اگر زیاد صحبت کردم .
با تشکر.

blue_dream_1983
April 5th, 2009, 23:33
با سلام .
با نظر جناب Cold _ fear موافقم .
بعضی اوقات با افرادی که مثلا مسایل یا استراتژی بیان میکنند جوری برخورد میشه که احترام طرف زیر سوال میره !
بیشتر افراد تازه کار البته جسارت نشود ! چون این افراد توقع دارند زود همه چیز رو یاد بگیرند و فکر میکنند کسی اگر مطالبی رو میگه وظیفه اون شخص است .
مثلا در تاپیکی یکی از دوستان ایجاد کرده است و گفته است یک ماه دیگه استراتژی خود رو اعلام میکنه و دلیل ایجاد تاپیک رو گفته به این دلیل که میخواهد موظف باشد تا یک ماه دیگه کار رو تحویل بده و مطالب رو جمع کند .
همین الان دیدم دوستی به حالت کنایه پست دادند سالی که نکوست از بهارش پیدایست ...
ایا واقعا صاحب این تاپیک این جمله رو ببینه چه حسی بهش دست میده ؟ ایا رمقی واسه وقت گذاشتن میبینه ؟
در جایی دیگر گفتم و الان جناب INDEX اینجا هستند میگم ! ایشون مطالب بسیار بی نظیر و کم یابی در مورد بروکرهای مختلف ! انواع حساب و مسایل مربوط داشتند ولی از بس با بعضی ها در تاپیک های بروکر ها بحث کردند دیگر خیلی وقته مطلبی از ایشون دیده نمیشه !
فکر میکنم با کمی احترام به افراد با تجربه و کسایی که دارن لطف میکنند و در اینجا زحمت میکشند میشه انرژی بیشتری داد تا به کار خودشون ادامه بدهند .
تاپیک های عکس - جک - تفریحی و ..... ثانیه به ثانیه پست داده میشه ولی در تاپیک های دیگه هیچی ! البته این یک پیشنهاد اینجا فروم فارکسی است و میشه به جای وقت اون هم اینقدر زیاد ! هر انچه بلدیم در اختیار همدیگه بزاریم و هر ایده ای و حتی ایدهای کوچک در موردش بحث و تبادل نظر شه ! فروم تخصصی برای همین است فکر میکنم .
اگر نترسیم و ساده ترین ایده خودمون بیان کنیم ! تاپیک های تخصصی و جاهایی که بحث فارکسی داغ شده است بسیار زیاد میشه و در بین همون ها با جمله جمله افراد میشه تجربه کسب کرد ! البته اگر مقداری صبر و احترام برای همدیگه قایل بشیم ! و اگر با چیزی مخالف بودیم سریعا بخواهیم حرف خودمون رو اثبات کنیم هر طور شده ! که در انتها نتیجه ای جز بحث و قفل شدن تاپیک نداره .......

موفق و پایدار باشید و با عرض معذرت اگر زیاد صحبت کردم .
با تشکر.

کاملا موافقم.البته این تاپیک رو آقای هورزاد ایجاد نکردند منتقل شده بعد اون پست من هم اصلا کنایه دار نبود اقای هورزاد من رو میشناسن و بارها با بنده حرف زدند کاملا میدونند که لحن گفتارم چه طور هست.امیدوارم برداشت بد نشه .مرسی.

Alex_y
April 5th, 2009, 23:55
وقتی شخصی می خواهد موضوع جدیدی عنوان کند ( تاپیک جدیدی باز کند ) ابتدا باید فرم درخواست ایجاد تاپیک را تکمیل کند و دلایل خودش را برای ارائه موضوع جدید عنوان کند.

مدیر بخش مربوطه پس از بررسی (حداکثر تا 48 ساعت بعد )، درصورتیکه مطلب را برای سایت مفید بداند و مطلب تکراری نباشد ، اجازه این کار را می دهد .

فرم ایجاد تاپیک شامل:
1- مشخصات درخواست دهنده
2- خلاصه مطلب
3- دلایل ارائه آن
4- سوابق کاری
5- تعهدنامه پیگیری
6- ...

یک تعهد می دهم مبنی بر اینکه تا حصول نتیجه ادامه خواهم داد و موضوع را نیمه کاره رها نخواهم کرد(در غیر اینصورت وارد لیست سیاه خواهم شد

با سلام.
بشدت موافقم.

kermanforex
April 6th, 2009, 00:03
کاملا موافقم.البته این تاپیک رو آقای هورزاد ایجاد نکردند منتقل شده بعد اون پست من هم اصلا کنایه دار نبود اقای هورزاد من رو میشناسن و بارها با بنده حرف زدند کاملا میدونند که لحن گفتارم چه طور هست.امیدوارم برداشت بد نشه .مرسی.

خانم شیخی معذرت میخواهم از شما .
فکر کنم سو تفاهم شده ! شما از کاربران خوب و مورد احترام سایت هستید .
منظور من تاپیک دیگری بود .
دوستی در تاپیک دیگری که مربوط به استراتژی خاصی هست صحبتی کرده بود .

باز هم عذر میخواهم اگر سو تفاهمی پیش اومد .

با تشکر. :)

hoseintaheri
April 6th, 2009, 00:30
مدتی این قضیه فکر من رو بخودش مشغول کرده چند تا راه حل هم داشتم اما موقعیت رو برای بیانش مناسب ندیدم. چند وقت پیش اقا رضا یک نظر سنجی کردند راجع به اینکه تالار تاپیکهای اختصاصی اعضا درست بشه یا نه . من و خیلی از اعضای دیگه گفتیم نه ایجاد نشه چون سایت رو از اهدافش دور میکنه اما ایشون بنا رو بر نتایج نظر سنجی گذاشتند و گفتند این تالار رو ایجاد میکنیم.اما الان میبینیم کار به جایی رسیده و ما انقدر از اهدافمون دور شدیم که همچین تاپیکی باز میشه (این هم دلیلی بر صحت ادعای بنده در ان تاپیک نظر سنجی) همین تالار اعضا و تالار عمومی به اندازه کافی ما رو از شکل و شمایل یک فروم تخصصی انداخته (خود من از کسانی هستم که تو اون تالار بیشتر پست میزنم) دیگه نیازی به تالار فرعی جدید نداشتیم . به نظر من در تالار های عمومی باید تاپیکهایی از قبیل "معرفی و مقابله با تروجان" یا "کامپیوتر نرم افزار سخت افزار " ایجاد بشه که بطور غیر مستقیم به کار و شغلمون (فارکس) مربوط میشه. من نمیدونم اخه تاپیک" قهوه خانه فارکس" یعنی چی؟ یا تاپیک "نفر قبلیت رو نفرین کن" یعنی چی؟!
نکاتی هم هست که دوستان تو این چند تا پست مطرح کردند.
اما راه حل اصلی(البته به نظر بنده)
اگه بخواهیم یک فروم شکوفا و رو به رشد داشته باشیم باید هزینه کنیم. نمیتونیم تا ابد انتظار داشته باشیم اشخاصی که سالها برای بدست اوردن علم و تجربشون تلاش کردند بیان و رایگان حاصل همه زحماتشون رو برای ما تدریس کنند و بعد بخاطر مطالب این اساتید کاربر سایت زیاد بشه و قیمت تبلیغات هم بره بالا. من نمیگم عضویت تو این سایت پولی بشه چون در اونصورت باز هم از رونق میافته . سایت باید یه هر نحوی خودشو وارد چرخه اقتصاد کنه.
این سایت بزرگترین فروم تخصصی فارکس تو ایرانه خوب بخاطر چی؟ بخاطر اعضای زیادی که داره و این اعضای زیاد باعث میشن قیمت تبلیغات بره بالا و همه ای بی ها بیان اینجا تبلیغ کننداما چند درصد این درامد صرف سایت میشه؟ تازه با روند رو به رشد شهرت فارکس تو ایران این روند به شدت خطوط مقاومت رو میشکنه و میره بالا.
اگر مشکل مدیران ضعیف بخشهای مختلف هست چرا به مدیر حقوق ندیم تا با جون و دل کار کنه؟ تا کی باید توقع داشته باشیم یک نفر بیاد بشه مدیر و روزانه ساعتها وقت صرف انجام وظایفش بکنه و مرتب با این کاربر و اون کاربر جر و بحثش بشه و اعصابش خورد بشه که اخرش چی تشکرهاش زیاد بشه و مربع سبز براق بگیره و تو قرار عمومی همه بگن به به اقای فلانی مشتاق دیدار چقدر شبیه پستهاتون هستید.
بدون پشتوانه اقتصادی قدم از قدم نمیشه برداشت اینجا ماشاالله همه اقتصاد دان هستندهرجا اقتصاد شکوفا بود اونجا رونق گرفت هرجا ادمهاش برای بهشت کار کردند به جهنم رسیدند.
شخصا این سوال رو میپرسم از اقا رضا مدیریت محترم سایت:
درامد حاصل از این سایت در چه بخشهایی هزینه میشود؟ ایا نمیتوان بخشی از این در امد را صرف استخدام اساتید و مدیران کرد؟
در دنیای حرفه ای و بشدت رقابتی امروز نمیتوانیم از اشخاص انتظار کار رایگان داشته باشیم.
اونهایی که تو فرومهای خارجی رایگان مطلب مینویسند از اون طریق دارن تو یک تریبون جهانی خودشونو تبلیغ میکنند اونها هم برای رضای خدا موش نمیگیرند . اشکال کار اینجاست که فکر میکنیم ما هم میتونیم مثل اونها بشیم نه اقا نمیشه چون زبان انها انگلیسی است چون انها تحریم نیستند چون انها شهرت بین المللی دارند. چون انها صاحب فارکس هستند چون اونها صاحب علم و تئوری و اقتصاد هستند. چون اونها صاحب اینترنت هستند.
بازهم فکر میکنید میتونیم بدون هزینه به جایی برسیم؟ اگه این سایت خودش رو وارد چرخه اقتصاد نکنه نابوده برادر نابود.

Alex_y
April 6th, 2009, 00:56
با سلام مجدد.
اجازه میدید با بیل بپرم وسط حرف مهندسین؟

وقتش هست چت روم فارکس به سایت اضافه بشه. همون چیزی که تو فکرم بود و نقشه داشتم خودم جداگانه این کار را بکنم.
به هر حال فعلا بیخیالش شدم.

ببخشید که بی ربط بود.

reza4321
April 6th, 2009, 00:57
کاملا موافقم با این نظر که کمیت داره جای کفیت رو میگیره
مثلا منی که اولهای راه هستم و می خوام واگرایی رو یاد بگیرم بعد از جستجو و پیدا کردن تایپک مربوطه باید 100 یا بیشتر صفحه رو از ابراز محبت و صحبت های الکی بخونم تا تازه یه چیزی یاد بگیرم
اگه این امکان باشه که هر مطلب بدرد بخوری از سایر مطالب توسط مدیران سایت جدا بشه و راهنما و پلنی باشه که هر فرد بتونه به این مطالب که چکیده مباحث هست دسترسی داشته باشه خیلی عالی میشه
البته این کار خیلی سختی هست چون تو یکی دو مورد من خودم مباحث اصلی رو با بحث های حاشیه ای چند موضوع مورد نظرم رو جدا کردم و تو ورد بردم که پدرم دراومد

reza4321
April 6th, 2009, 01:00
آقا یادم رفت بگم که این مشکلی که برای ما تازه کارها هم وجود داره که مثلا باید تعداد پستهامون از فلان مقدار بالا بره تا کلید تشکر رو داشته باشیم یا باید امتیاز کسب کنی تا بعضی موضوعات رو ببینی خودش مزید بر علت میشه که ما تازه واردها به اجبار سعی کنیم تو تایپک های مختلف فعالیت کنیم تا بلکه ذره ذره امتیاز کسب کنیم پس این خودش باعث که خودمون رو به آب و آتیش بزنیم و هر چرندی رو مثل الان من بنویسیم تا تعداد پستهامون بالابره

cold_fear
April 6th, 2009, 01:26
سلام

با نظر دوست عزیزم حسین طاهری موافقم

اما باید از راههای مختلف برای کسب درآمد برا سایت استفاده کرد

من پیشنهاد میکنم یه قسمت برای فروش محصولات فارکس ایجاد بشه و با جمع آوری و فروش مطالب پراکنده سایت

کسب درآمد بشه برا سایت

مثل فروش مقالات و نرم افزارها و آموزش کامل اونها سیستمهای سودده و...

به نظر من نشستن و شعار دادن که ما ایرانیها و مخصوصا بچه های سایت سرمایه بدون چشمداشت به هم کمک

میکنند کافی نیست و زمان این شعارها گذشته باید انگیزه های جدید ایجاد کرد

این فقط یک پیشنهاد هست و میشه روش بحث کرد

Enterex
April 6th, 2009, 09:15
درود
بهبود كيفيت سايت به بهبود محتوائي اون بستگي داره و بهبود محتوائي به ارزشمند بودن و مفيد بودن مطالب نوشته شده در فرومها مربوط مي شه، ايا تا حالا ديديد چيز ارزشمندي رو به رايگان در اختيار كسي بذارند؟ اطلاعاتي كه ارزش داشته باشه رايگان نيست! اگه اونائي كه تو فاركس كار مي كنند اينو به درستي متوجه نشند پس كي مي خواد متوجه بشه؟؟؟
اگر اطلاعات سايت ارزشمنده و مفيد، خوب پس چرا بايد عضويت رايگان باشه؟ به نظر من عضويت در سايت (امكان استفاده از برخي سرويس ها) بايد از حالت رايگان خارج بشه تا از طريق درآمد حاصل بشه به پرداخت حقوق و مديريت سايت پرداخت. بهترين راه حل استفاده از منطق قوي اقتصاد است.
با نظر جناب طاهري عزيز موافقم.

lastnight19
April 6th, 2009, 12:33
بنظر من ما باید برای قسمت های تخصصی یک تیم مدیریت داشته باشیم که حداقل 5 نفر باشند و بتونند تاپیک مورد نظر رو هدایت کنند.

هرکس از راه رسیده و نرسیده یک تاپیک می زنه فوقش 10 یا 20 عدد پست هم توش زده می شه و خداحافظ.

اول فرد باید درخواست بده، تیم مدیریت درخواست رو بررسی کنه، بعد فرد تعهد که که در یک زمان مشخص هر روز خودش و یا کسانی رو که مشخص می کنه پست می زنند و تاپیک رو جلو می برند و اگر شخصی که تعهد کرده و یا افرادی که مشخص کرده نتوسنتد تاپیک رو ادامه بدهند و همینجور رها کردند باید دسترسی افراد محدود بشه و یا جریمه هایی درنظر گرفته بشه تا هرکس نیاد تاپیک بزنه و بره.

محمد هورزاد
April 6th, 2009, 13:09

بله خانم blue_dream منظور دوستمان جناب kermanforex تایپیک دیگری بود . شما متوجه منظور ایشان نشدید .

از شما و جناب kermanforex که در بحث شرکت میکنید ، بسیار ممنونم .

ولی جناب kermanforex عزیز ، همان کار هم به نظر بنده کار جالبی نیست . (همان تایپیک مورد نظر شما)

اگر قرار باشد بقیه هم به این شیوه خود را ملزم به کاری کنند . میدانید چه میشود ؟ مثلا صفحه اول 500 تا تایپیک است که قرار است بعدا شروع شود . اگر کسی تازه وارد سرمایه شود فکر میکند اینجا مسابقه ایجاد تایپیک است !

انشاا... ایجاد کننده تایپیک مورد بحث از حرف من رنجیده خاطر نگردد . غرض فقط ذکر یک مورد به عنوان نمونه بود .

اگر قوانین جدید وضع شود دیگر چنین تایپیک هایی ایجاد نمیشود که از پستهای اول حاشیه سازی شروع شود .

به نظر من باید تکلیف تایپیک در همان پست اول روشن باشد . (حتی به پست دوم هم نرسد) توضیح کامل سیستم و اندیکاتورهای مربوطه و یا کل بحثی که قرار است باشد نه مقدمه آن و یا کتاب یا مقاله یا ... همه باید در پست اول باشد .

البته متاسفم که بگویم این قانون در قوانین ایجاد تایپیک هست ولی اجرا نمیشود .

ممنون .

aram2006
April 6th, 2009, 17:44
من چند ماه پيش پستي با همين مضمون نوشتم كه ظاهرا مورد پسنده بعضيا واقع نشد.واقعا جاي بسي تامله كه عنوان سايت بشه "سايت تخصصي سرمايه" ولي يه تخصص لازم باشه براي پيدا كردن مطالب واقعا تخصصي و بدرد بخور.يكي از مشكلات اصلي تاپيك ها كش و قوس دادن بي مورد مطلبه كه اگه يكي بخواد يه استراتژي رو ياد بگيره يا بخواد از مطالبه يه تاپيك استفاده بكنه بايد حدود 30 40 صفحه رو بخونه كه خيلي از پستاش كمكي براي يادگيري ندارن.

راه كاره من براي ايجاد تاپيك هاي تخصصي و بيان استراتژي اينه كه براي ايجاد تاپيك يك استيتمنت حداقل سه ماهه براي مدير ارسال بشه و در صورت مفيد بودن اون اجازه ايجاد تاپيك صادر بشه.
شرط دوم اين باشه كه كل استراتژي توي همون پست اول مطرح بشه و بقيه پستا براي سوال و جواب باشه. اينجوري ديگه لازم نيست بعد از 50 60 صفحه يكي بياد پست هاي اصلي رو توي يه فايل قرار بده كه كله مطالب بدرد بخورش هم باشه سه صفحه.

kabiri2008
April 6th, 2009, 19:33
آقا من یک آماتور هستم . توی این سایت عضو شدم شاید یک چیزهای به اطلاعاتم اضافه بشه . اما تو هر بخش رفتیم دیدیم دو سه نفر دارند باهم بگو مگو میکنند . یک نفر یک سیستم معرفی کرده چند نفر دیگه دارند به به و چه چه می کنند . من هم با نظر دوستمون با زدن یک چت روم برای آقایونی که میخواند فقط گپ بزنند موافقم . این سایت هم اگر یک جاروب اساسی بشه خیلی خوب میشه .

وحید سلیمانی
April 6th, 2009, 19:38
سلام

نظر شخصی من در رابطه با سوال آقا رضا

کلاً ما قبل از هر چیز باید بدونیم سایت سرمایه قصد داره به کدام سمت حرکت کنه و هدف کلی سایت چی هست.

و تنها کسی که میتونه در جهت تنویر افکار عمومی;) اقدام کنه کاملاً مشخصه.

ببینید آقا رضا شما حدود 5 سال پیش این سایت رو راه اندازی کردید ولی آیا قوانینی که برای بازدید کننده روزی 10

نفر بوده جوابگوی بازدید کننده روزی 600 نفر هم هست؟بنده شاهد بودم که شما برای هدایت بخش غیر لازم بحث آزاد

یکی از بهترین نیروهاتون رو به مدت 2 سال تلف کردید.شاید دوستان با روش اسکالپ آقا حامد آشنا نباشن ولی برن

ببینند متوجه خواهند شد.من خواستم در جواب استاد بزرگم آقا محسن مطلبی رو که بولد کردم بگم ولی اون موقع

زمانش نبود.آقا رضا شما باید قبول کنید سایت نیاز به حضور مستمر داره و با کاربر مخفی بودن شما و دوستان

هیچ مشکلی حل نمیشه.

شما نیاز دارید خودتون یا اشخاصی که امین هستند در سایت حضور مستمر داشته باشند.برای هدایت مطالب

و جلوگیری از جنجال.پس پیشنهادم بطور شفاف استفاده از تیم مدیرانی است که حضور مستمر تر دارند.

وتغییر قوانین به قوانین سختگیرانه تر و اجرای آن بدون هیچ معذوریتی است.

تا زمانی که شما از مطلب بالا بگذرید همین آش است و همین کاسه.

نکته دوم بحث اعتبار افراد است.ببینید واقعاً لزومی نداره که سایتی که کارش forex است. در قسمت بحث

آزادش اعتباری رد و بدل گردد.و این کار خیلی ها رو به سمت فعالیتهای غیر تخصصی سوق میده.

اعتبار نباید در اختیار همه باشه باید اعتبار دست افرادی باشه که ارزش گذاری بر روی پستها رو بلد باشن.

ضمناً بر خلاف خیلی از دوستان من فکر نمیکنم دلیل ننوشتن آیدی هائی چون غزمر،محمودخان،علیجان و ...

پول باشه.و مطمئنم همه میدونن دلیلش چیزی نبود جز برخورد طلبکارانه و گستاخانه بعضی افراد که کاملاً

مشخص هستند.و تا به حال با ذکر این نکته که فروم جای بحث است از برخورد با ایشان شانه خالی کردید و این

هم معضلی است بس بزرگ که بازهم به خودتون مربوطه.

ارادتمند.

HERCOOL
April 6th, 2009, 22:06
سلام خدمت تمام دوستان نازنینم انشالله که خوب باشید:)

والا به نظر من گلایه کردن از یکدیگر گذشته و این کار نیز دردی را دوا نمی کنه و نخواهد کرد همنطور که قبلا نکرده

اما راه حل
ببینید یک مدیر نیز خود یک تریدر است پس استرس و فشار مدیریت بر کارش نیز لحاظ میگردد و باعث میشود شخص یکی را به ناچار بصورت معلق انتخاب کند

اکثریت مدیریت را به صورت معلق قرار میدن (چون اگر نون در نیارن که نمیتونن پول شارژ اینترنت مبارک را بپردازن):laugh:

پس نیاز داره این امر مدیریت به دوش 2 تا 4 نفر بسته به حجم گذاشته شود مانند همکار تالار
با این کار فشار کار مدیریتی را نیز کمتر میکنید و میزان کیفیت کار بالا می رود

در رابطه با سوپر مدیر ها :whoow: به نظرم داشتن یک عزیز دیگر در کنار جناب محسن خان بسیار کمک کننده است در این امر خطیر

یکی از مشکلات که دوستان نیز اشاره کردند این بود که تکثر پست ها در یک روش یا استراتژِی باعث سر درگمی و خستگی مخاطب میشود برای این مشکل نیز راه حلی است انهم
همکاران و مدیران شرح وظایف کرده و سر جمع بهترین نکات تاپیک را جمع اوری و در پست اول ان درج کنند به صورت فایل pdf تا خواننده در اول کار لپ کلام را بدست گیرد

مهمترین نکته
یکی از مهمترین نکات سایت بحث مطالب داغ و... است که می بایست به ان سر و سامانی داده شود هر چند برای تفریح دوستان مناسب است و گاهی اوقات باعث دلشادی افراد میشود اما از این نظر ایراد دارد که باعث می شود سایت از بحث تخصصی به حاشیه کشیده شود

یکی از مشکلات دیگر محدودیت برای دوستانی که پست کم دارند البته برای موضوعات تالار ازاد ایرادی ندارد حتی نظر بنده بر افزایش پست است یعنی حتی 100 پست تا دوستان عزیزی که تازه کارند به فکر شیطنت نیافتند

ایجاد دکمه تشکر حتی برای دوستان تازه وارد . چرا که باعث خواهد شد از زدن پست های بیهوده جلوگیری شود

با تشکر
هرکول

Ali Tavakoli
April 7th, 2009, 00:51
سلام
دوستان بیایید واقع گرا باشیم . مشکل ما دقیقا شبیه مشکل تیم فوتبال آلمان شده . نظم و مدیریتی که بر این تیم حاکمه در هیچ تیمی دیده نمی شه پس مشکل از کجاست ؟ بله !! از نبود بازیکنان مستعدی چون فولر ، مولر ، کلیزمن و چند تن دیگر که شاید سالهای سال بگذرد تا باز در تیم آلمان چند نفر مانند اینها ظهور پیدا کنند .
فکر نکنم به این زودیها دیگر سایت به خود شاخص ها ، محسن ها ، غزمرها و ... ببیند . البته از این حقیقت هم نگذریم که روشنایی کنونی هم فقط به خاطر افرادی چون ایندکس عزیز ، پیانو ، رهجو و چند تن دیگر از دوستان است .
از حرف راست من هم اگر دوستان ناراحت نشوند نوشته های جدید این سایت اکنون تبدیل به نوشته هایی تقریبا بی ارزش و تعارفی و کلیشه ای شده است . که به سختی می توان مطالب مفید آن را از لا بلای این خروار نوشته ها پیدا کرد.
و اما ایده من برای رفع این مشکل : باید این امکان به این سایت اضافه شود که بتوان اطلاعات آن را بر اساس مفید بودن آن دسته بندی و ارنج کرد و دسته بندی فقط بر اساس اطلاعات جدید نباشد چون چه بسا اطلاعاتی باارزش به خاطر نوشته های بی ارزش و جدید به اعماق سایت فرستاده شده و مگر شانس یار ماباشد تا به صورت تصادفی با این اطلاعات برخورد داشته باشم .
...
...
...
و در آخر از دوستان بابت صریح گویی عذرخواهی می کنم.:)
موفق و پایدار باشید .

ARFX
April 7th, 2009, 01:09
سلام

من در تاپیک دیگه ای که اخیرا به مساله پستهای سایت می پرداخت پیشنهادی مطرح کردم که اون تاپیک در اثر حاشیه های موجود بسته شد. لینک زیر در مورد پیشنهاد منه:

[Only registered and activated users can see links]

خلاصه حرف من این بود که اگر هر کس روشی رو معرفی می کنه با استفاده از این سایت سیگنالش رو هم بفرسته به راحتی میشه فهمید که کی حرف حساب می زنه و دنبال تاپیک چه کسی رو باید گرفت و در مقابل کدوم تاپیکها حرف حساب ندارند.

این به نظر من راحت ترین راه غربال کردن خوب از بده و نیازی به قانون و مقررات و ... هم نداره. ضعیفها هم بعد از اینکه ازشون استقبال نشد خود بخود حذف می شند و نظم به این محیط بر میگرده. ما که می دونیم 95% افراد در این بازار ضر می کنند؛ 5 درصد باقی مونده خیلی راحتتر با هم کنار میان.

خود سایت رو هم می تونید با دنبال کردن بنر "سیگنال با کیفیت از همه معامله گران موفق" پیدا کنید یا به این تاپیک رجوع کنید:

این رو هم در نظر بگیرید که در زندگی پیچیده امروزی خیلی وقتها فقط ابزار الکترونیکی اتوماتیکه که می تونه نظم رو برگردونه. فرض کنید ما چراغ راهنما نداشتیم و سر چهار راهها مردم می خواستند خودشون حق تقدم رو رعایت کنند. یا مثلا در فرودگاهها مانیتورهای اشعه ایکس نبود و فقط از مردم خواهش می کردند مواد منفجره داخل هواپیما نبرند و ...

البته من قبلا در این مورد با آقا رضا صحبت کرده بودم و ایشون البته نظر خیلی مثبتی به گسترش دادن استفاده از سیگنال بین کاربران نداشتند. ولی با توجه به اینکه خیلی از کاربران از تعداد زیاد تاپیکهای به درد نخور نا راضی هستند گفتم یاد آوری کنم شاید این بار مورد قبول افتاد.

ممنون

trendfinder
April 7th, 2009, 01:42
پیشنهاد من اینه ایجاد تاپیک جدید تنها در دست مدیران باشه و فقط مدیران حق ایجاد تاپیک داشته باشند.
پس از درخواست فرد مبنی بر ایجاد تاپیک ، مدیران با توجه به دانش و تجربه ای که دارند تاپیک رو برای فرد مورد نظر ایجاد کنند.
پس از ایجاد تاپیک مورد نظر ، اختیار کامل تاپیک به دست فرد درخواست کننده داده بشه بطوری که هر کس مدیر تاپیک خودش بشه .
اگر پس از مدتی صاحب تاپیک به هر دلیلی از ادامه کار منصرف شد ، شخص دیگری مسئولیت ادامه کار رو به عهده بگیره و اگر چنین شخصی وجود نداشت و یا به دلایل دیگری ادامه کار تاپیک مقدور نبود ، یک فایل پی دی اف از تاپیک تهیه بشه و در تاپیک دیگری که مخصوص جمع آوری این پی دی اف هاست قرار داده بشه و تاپیک به کلی حذف بشه .
در مورد تاپیک های قبلی هم همین موارد اجرا بشه و تاپیک هایی که به حال خود رها شده اند ازشون پی دی اف درست بشه و تاپیک حذف بشه.

اگر هم بشه سیستم ریتینگ برای تاپیک گذاشته بشه خیلی خوبه.البته این اعتبار باید در اختیار مدیران باشه.

Dark knight
April 7th, 2009, 10:51
سلام
پیشنهاد من این هست که تالار عمومی و اعضاء حذف شود اگر بنا به تفربح باشه سایت های زیادی به این امر اختصاص داره کدام سایت تخصصی فارکس خارجی شما دیدید که بخش سرگرمی داشته باشه با این که این بخش را ندارند بیشترین فعالیت را در سایتشان را شاهدیم همین تالار ها هست که باعث خواهد شد همه رقم آدم به سایت جذب شده و تنها در این بخش فعالیت کنند ما به جای این تالارها باید آموزش ها را گسترش بدیم باید از اعضاء حق عضویت سالانه گرفته شود و اون پول صرف خرید اکسپرت کورس های جدید انیدکاتور های جدید سیستم های جدید حق ترجمه برای مترجمان و ... فکر نکنم سالی 15 هزار تومان به کسی فشار بیاره اما ما به اندازه 2000 $ و یا بیشتر منفعت میکنم تکلیف همه هم روش میشه کسی که وارد سایت میشه دیگه قکرش فقط به تخصصش معطوف هست نه چیز دیگری کسی هم که به فکر سرگرمی هست که تکلیفش باز مشخصه اینطوری حاشیه ها کم رنگتر شده و بحث های تخصصی بیشتر و باعث خواهد شد تاپیک ها پر بار تر باشند

Mani Moradi
April 7th, 2009, 11:46
با سلام و عرض تبریک سال نو به تمامی دوستان عزیز

ازآنجاییکه اکثریت قریب به اتفاق دوستان نظارت و توجه بیشتر مدیران سایت را راه حلی برای بهبود کیفیت سایت و برون رفت از وضعیتی که هم اکنون دچار آن شده عنوان کردند ولی نباید از مدیری که بصورت رایگان وقت وانرژی خودش را در ساعات زیادی از روز برای مطالعه و نظارت بر تمام مطالب بخش خودش میگذاره بیشتر از این نیز توقع داشت. مدیر هم مثل بنده و شما یک انسان است نه ماشین.خودش نیز مثل سایر کاربران دوست دارد بیشتر وقت خودش را به مطالعه کتب و مقاله وکارکردن روی حساب شخصی و امور شخصیش بگذارد.

اما من از آقارضا نیز این توقع را ندارم حالا که بعد از چند سال زحمت تعداد کاربران به این حد رسیده بیاد و درآمد حاصل ار تبلیغات سایت رو بین مدیران تقسیم کند تا انگیزه پیدا کنند.

یک سال پیش پیشنهادی دادم که با برخورد تند اعضا مواجه شد مبنی بر اینکه سات رو به دوبخش رایگان و غیر رایگان تقسیم کنند.

بخش رایگان شامل جوک و عکس و داستان و شعرو موسیقی و سرود و تواشیح و.....

و بخش تخصصی سایت نیاز به ثبت نام داشته باشد با هزینه اشتراک ماهانه ۲۰۰۰ تومان و سالانه ۲۰۰۰۰ تومان.

واز این پول حقوقی به مدیران پرداخت بشود و در ازای آن ازمدیران کار بیشتر مسوولیت بیشتر و پاسخگویی بیشتر بخواهند آن وقت مدیر می داند که اگر کوتاهی کند کار خود را از دست می دهد.

گذشته از این چیزی که رایگان به دست می آید ارزش خودش را از دست می دهد اینجا اگر یک فرد باسواد بهترین سیستمها و مطالب را بیان کند در چند پست اول تاپیک چند تا تشکر می شود که آفرین ادامه بده ما پشتتیم و درود بر شما و .... اما از فرداش همه چیز عادی می شود و عده بسیار معدودی با جدیت دنبال می کنند چون قدر نمی دانند حال آنکه اگر همان فرد با سواد این مطالب و دانسته ها را کتاب کند همه هجوم می برند می خرند و خواندن آن را به یکدیگر توصیه می کنند در حالی که مجانی آن این همه وقت در سایت بود و کسی به آن اهمیت نمی داد چون ما فکر می کنیم اگر به درد بخور بود طرف مجانی نمی گذاشت اینجا هر کس از راه رسید دانلود کند.

آیا پرداخت ماهی ۲۰۰۰ تومان برای دسترسی به یک منبع تخصصی بسیار ارزشمند برای شما زیاد است؟؟؟ ولی میدانید همین مبلغ ضرب در تعداداعضا می تواند بودجه بسیار خوبی برای اداره حرفه ای و درست سایت شود؟

بار اولی که این پیشنهاد را دادم خیلی ها گفتند آقا ما زن و بچه داریم ما دانشجوییم ما مستاجریم ما.... ولی ۲۰۰۰ تومان در ماه به زندگی هریک از ما که بیش از این مبلغ را داریم روزانه پول اینترنت می دهیم آسیب می رساند؟؟؟؟؟ خیلی ازما هر روز دو برابر این مبلغ را پول سیگار و ... می دهیم ولی اگر قرار باشد ماهی ۲۰۰۰ تومان برای پیشرفت در کار و زندگی خود هزینه کنیم عصبانی می شویم ولی موقع اعلام نتایج و گذاشتن استیتمنت و کل کل کمتر از روزی ۲۰۰ پیپ اصلا نداشته ایم !!!!!!!

این در مورد استخدام مدیران تمام وقت و کارآمد و قوی که دغدغه اتلاف وقت و انرژی خود را نداشته باشند و بدانند که کار بی مزد انجام نمی دهند اما در مورد جوی که هم اکنون بر سایت حاکم شده و روز به روز سنگین تر می شود که عده ای از دوستان کاهش شدید میانگین سنی کاربران را از عوامل آن می دانند نظر من این است که رفته رفته نگاه حرفه ای که به فارکس به عنوان یک شغل نگاه می کند جای خود را به کار تفریحی و پر هیجان داده و برای خیلی از دوستان جنبه سرگرمی پیدا کرده است.

همانطور که می دانید ۹۵٪ اعضای سایت شغل اولشان فارکس نیست یا دانشجو هستند یا کارمند یا کار آزاد دارند. بنابراین فارکس کار دومشان به حساب می آید که این البته اشکالی ندارد و خوب است ولی متاسفانه فارکس امروز برای خیلی از اعضای سایت به تفریح تبدیل شده جنبه بازی و دور هم بودن پیدا کرده است و اکثرکاربران اصلا حساب ریل ندارند.

با تمام احترامی که برای جناب هورزاد قائلم ولی چون این تاپیک را ایشان ایجاد کرده اند از خود ایشان مثالی بزنم.

سال ۲۰۰۸ خود ایشان تاپیکی ایجاد نمودند به اسم استیتمنت روزانه. در پست ۱۰ آن تاپیک ۶ ماه پیش بنده عرض کردم اینکه تاپیکی بزنیم هر کسی آخر شب بیاید و بگوید من امروز ۲۰۰ دلار گرفتم یا من امروز ۹۰۰ دلار و..... جز اینکه این کار را به یک بازی تبدیل کند هیچ حسنی ندارد که ایشان روحیه دادن به دیگر اعضا را عنوان کردند.

نمی دانم چرا تمام کارهای به ظاهر اشتباه در این سایت به عنوان روحیه دادن به دیگران انجام می شود و هر کس که مخالفت و انتقادی بکند آیه یاس و دشمن مردم نامیده می شود.

در همان پست بنده یک استیتمنت یک ماهه از حساب ریل خودم قرار دادم و گفتم اگر می خواهیم به این کار با نگاه حرفه ای بنگریم باید نگاهی بلند به صورت هفتگی ماهانه یا سالانه به سود و برگشت این کار داشته باشیم نه روزانه و ساعتی.

خب متاسفانه وجود همچین تاپیک هایی که کم هم نیستند کم کم این کار را به یک بازی تبدیل می کنند و وقتی این جو حاکم می شود خیلی از ما شبانه روز می نالیم که چرا حرفه ای ها رفنتد چرا قدیمی ها پست نمی زنند چرا میانگین سنی اعضا شده ۱۷ سال و......

بنابراین معتقدم با خارج کردن بخش تخصصی از حالت رایگان وایجاد تحول در این بخش و حاکم کردن نگاه حرفه ای باید کاری کنیم که آنهایی که واقعا فارکس را شغل و حرفه می دانند ثبت نام کنند. خواهید دید که با ایجاد چنین جوی قدیمی ها هم برمی گردند هرچند که ممکن است تعداد اعضا اندکی کاهش یابد ولی کیفیت خیلی بالا تر خواهد بود.

شرمنده از طولانی شدن این پست.

mercury
April 7th, 2009, 13:27
با درود
عقیده من با دو دوست عزیز که می گویند بایستی نگاه حرفه ای بر سایت حاکم بشه یکی است.
گرفتن حق عضویت به نظر من راه خوبیست تا واقعا کسانی به سایت مراجعه کنند که دارای حساب ریل هستند و به مطالب سایت احتیاج دارند.
مدیران سایت هم می توانند از این منبع حقوق ماهانه دریافت کنند و نسبت به حقوق دریافتی جوابگو باشند !
در ضمن می توانید کاربر برگزیده انتخاب کرده و جایزه خوبی از این راه به او بدهید !
حسن این کار این است که شوق فعالیت مفید بیشتر در بین اعضاء چندین برابر می شود !
مدیران سایت هم بایستی نسبت به ماندن در مدیریت زیاد مطمئن نباشند و در صورت کاهش فعالیت می شود آنها را عزل کرد و فردی دیگر جایگزین آنها شود !
دادن اعتبار و دکمه تشکر به نظر من بایستی از تالار غیر تخصصی حذف شود به دلیل این که من تازه کار وقتی تازه عضو سایت می شوم و با آی دی Mercury مواجه می شوم که اوه در سطح یازده هست و کلی هم تشکر کردند از او(البته بیشتر در تالار غیر تخصصی) به طرف اطمینان می کنم و هر چه او می گوید برایم حکم وحی منزل را دارد در حالی که اساتیدی مانند جناب شاخص و آقا حمید حصارکی و خیلی از اساتید دیگر در سطح خیلی پائین تر می باشند ولی در عمل از نظر سطح علمی در سطح یازده که چه عرض کنم در سطوح بالاتری می باشند !
یک نکته دیگر از گنجینه هایی که هم اکنون داریم استفاده کنیم و قدرشان را بدانیم تا از دستشان ندهیم ! مدیران تالارهای تخصصی را با پستهای پر بار علمی و غنی سر شوق بیاوریم و پای آنها را به بحث باز کنیم و از دانششان استفاده کنیم !
وقتی کسی مثل جناب دکتر صمدی وارد سایت می شوند و می بینند که تالار تخصصی شان در حال گرد و خاک خوردن هست طبیعی است که شوق فعالیت رو از دست می دهند و به بحث های غیر تخصصی روی می آورند در حالی که اگر بحث جالب و علمی پیش بیاید یکی از اکتیو ترین مدیران هستند !
در پایان باز هم بر ضرورت حاکم شدن دید حرفه ای بر سایت سرمایه تاکید می کنم !
با سپاس

محمد هورزاد
April 7th, 2009, 14:12
سلام خدمت مانی مرادی عزیز

با اکثر مطالبتان موافقم . اگر چه عملی شدن آنها هزار جور اما و اگر دارد و ...

در مورد تایپیک استیتمنت روزانه هم اگر ایجاد آن اشتباه بوده ...

اگر آن زمان قوانین خوبی بود جلوی ایجاد این تایپیک اشتباه گرفته میشد !

اگر هم اشتباه نبوده که هیچ .

ضمنا این تایپیک را من ایجاد نکردم . انتقالی بوده .

همان اولین و آخرین تایپیکی که باز کردم به سرانجام برسد ، بعد انشاا... میرویم سراغ دومی !

از اینکه در بحث شرکت کردید بسیار ممنونم .

ارادتمند شما . هورزاد .

lastnight19
April 12th, 2009, 11:46
بنظر من گرفتن حق عضویت به هیچ عنوان ایده جالبی نیست، ما تاپیک های زیادی در مورد خرید دست جمعی و یا کارهای مشارکتی داریم هرکس که تمایل داشت می تونه توی اون تاپیک ها عضو بشه ولی گرفتن حق عضویت اصلاً جالب نیست.

Hex005
April 14th, 2009, 20:18
سلام

قبلا یک پیشنهاد دادم برای محدودیت در باز کردن تاپیک ها.

اما پیشنهاد دوم:
یک منو یا پنجره شناور روی هر تاپیک است که لینک مطالب اصلی روی آن است. مثلا وقتی به تاپیک برنامه نویسی مراجعه می کنم ، همزمان یک پنجره کنار صفحه نمایش باز می شود که به من امکان می دهد به مطالبی که می خواهم با یک کلیک مراجعه کنم. من باید بتوانم این پنجره را باز نگهدارم و یا اگر مزاحم کارم دیدم ، آنرا ببندم.

مورد مشابه در سایتهایی است که بعنوان میهمان مراجعه می کنید و به هر تاپیکی که مراجعه می کنید ، توسط یک پنجره به شما ثبت نام و لینک آنرا یادآوری می کند.

موفق باشید

Honda
April 15th, 2009, 00:01
سلام Reza جان ، با تقدیم احترام ، اگر جسارت نباشد و باعث دلگیری هیچ یک از دوستانم نشود ، من هم نظرم را عرض می کنم :
سایت سرمایه واقعاً برای همه ما یک سرمایه بوده و هست که برای آن ، قیمت و ارزشی نمی توان تعیین کرد و این نتیجه کار و زحمت و صرف وقت مدیران ارشد سایت ( آقا Reza دلسوز و پیگیر و مهربان و آقا یاسر رشیدی ( اخیراً خیلی کم پیدا ) ) و دیگر مدیران زحمتکش قبلی و فعلی و نیز دوستان پر تلاش و کم توقع و گاهاً بسیار مظلوم ( در مقابل حملات دیگران ) بوده و من بسیاری از مطالب با ارزش را در این سایت آموختم و همچنان در صندلی آخر کلاسها ، بحثها را دنبال می کنم ...

اگر اجازه بفرمایی چند مورد نه چندان جالب ( از نظراین حقیر ) را با هم مرور کنیم :
1- تاپیکی ( با عجله ) باز می شود و بازکننده تاپیک چون بدون تامل لازم و با عجله اقدام به باز کردن تاپیک نموده ، در پاسخ دادن به سوالات دوستان بازمانده و لذا از جواب دادن صریح به دوستان سر باز زده و تاپیک با چندین سوال بدون جواب و بدون رسیدن به نتیجه مطلوب ، رها می شود ( و بعداً توسط مدیر محترم آن تالار ، تاپیک نیمه کاره به آرشیو آن تالار منتقل نمی شود و لذا در تالارها شاهد قاطی بودن تاپیکهای بسیار خوب و تاپیکهای نیمه کاره هستیم ) .

2- تاپیکی بدون داشتن هدفی خاص ( و شاید بمنظور کسب شهرت و یا دلایل دیگر ) باز می شود و دوستان هرچقدر منتظرمی مانند که باز کننده تاپیک ، مطالب مفید مورد نظرش را بیان کند ، خبری نمی شود و بحثها شروع می شود : پست اول : آقا پس چی شد ؟ پست دوم : آقای ... گل گفتی ، داداش منتظریم ها ... پست سوم : آقای محترم ، شما که تاپیک باز می کنید چرا آنرا پیگیری نمی کنید ... پست چهارم : دوستان صبر داشته باشید ، من آیدی ... را می شناسم ، ایشان الکی تاپیک باز نمی کند ... پست پنچم : دوستان سلام ، من تازه کارم لطفاً به من راهی نشان دهید که زود فارکس را یاد بگیرم و بتوانم پول زیادی کسب کنم ... پست 6 الی پست 26 : شامل بحثهایی برای راهنمایی آن بنده خدا و نیز ترساندنش از فارکس و ... می باشد که به جهت جلوگیری از تطویل کلام عرض نمی شود ( راه حل : در یک تاپیک مراحلی که برای شروع از نقطه صفر دوستان صفر کیلومتر ( مثل این حقیر ) لازم است ذکر شود و در پاسخ به این قبیل سوالات ، فقط آدرس آن تاپیک داده شود نه اینکه در هر تاپیک تخصصی شروع کنیم به ذکر مطالبی که ربطی به آن تاپیک ندارد و حجم پستهای آن تاپیک بیخودی بالا برود ... ) .

3- بازکننده تاپیک اول تاپیک را باز می کند و بعد یادش می افتد که کمبود وقت دارد و نمی رسد به سوالات دوستان پاسخ دهدو یا اینکه در مورد سوالات بحق دوستان ( مثلاً نقطه دقیق خروج از پوزیشن طبق استراتژی مطرح شده در آن تاپیک ) ، جبهه گیری می کند و بحثها شروع می شود و تاپیک قفل می شود و ... ( متاسفانه در یکی از تاپیکهای تالار سیستمها و روشهای معامله ، خواندم که باز کننده تاپیک که شدیداً در مورد سوالات مربوط به نقطه خروج استراتژیش حساس بود ، نوشته بود که تاپیک منه و هرطور دلم بخواهد پاسخ می دهم ) ...

4- تاپیک بسیار خوب و فنی باز می شود و باز کننده تاپیک که انتظار داشته تاپیکش با استقبال زیادی مواجه شود ، وقتی استقبال کم دوستان را میبیند ، تاپیک نیمه کاره رها می شود ( غافل از اینکه اگر بحث مطرح شده در تاپیک کامل بیان شود ، شاید مورد استفاده دوستانی که در آینده به ما خواهند پیوست ، واقع شود و آنها این مطالب را مجدداً در تاپیکهایشان تکرار نکنند و حجم تاپیکهای تکراری نیمه کاره زیاد نشود ) ...

5- مورد بعدی : تاپیک باز شده و بصورت فعال توسط باز کننده تاپیک و سایر عزیزان پیگیری می شود ولی عکسها و یا فایلهایی که وجودشان در آن تاپیک لازم است در سایتهای موقتاً رایگان دیگر آپلود می شود ... و بعد از مدتی آن فایلها قابل دسترسی نخواهند بود و درخواستها جهت آپلود مجدد آن فایلها شروع می شود و دردناکتر اینکه مجدداً در فروم سرمایه آپلود نمی شوند و بازهم در سایتهای متفرقه موقتاً رایگان دیگر آپلود می شود ... و خلاصه بی جهت حجم پستهای تاپیک بالا می رود ... ( مگر آپلود در فروم سرمایه رایگان نیست که آنجا آپلود می شود ؟ )

و اما پیشنهادات این حقیر :
1- قبل از ایجاد تاپیک ، باز کننده تاپیک بهتر است یکبار خودش را بجای دوستان دیگر قرار دهد و خودش را برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی آماده کند و برای وقت خوانندگان تاپیک ارزش لازم را قائل شود و تاپیک و دوستانی که آنرا دنبال می کنند ، نمیه کاره رها نشود .

2- در تاپیکها بخودمان اجازه ندهیم که با زدن پستهای بی محتوا و شامل خوش و بش با یک شخص خاص ، پست بی ربط به تاپیک ارسال کنیم و اگر با یک نفر می خواهیم خوش و بش کنیم و بطور کلی اگر با یک نفر راجع موضوعی که به تاپیک ربطی ندارد ، کار داریم ، بجای پست زدن در تاپیک ، از پیغام خصوصی PM که اصلاً برای همین منظور در اختیارمان قرار گرفته ، استفاده کنیم .

3- باز کننده تاپیک از سوالات متنوع دوستان دلگیر نشده و با جبهه گیری باعث به بیراهه رفتن بحث نشود .

4- تعداد قلیلی از دوستان عزیزم که کمی خودمانی ( و بعبارتی بهتر کمی غیر مؤادبانه ) در فروم بحث می کنند توجه داشته باشند که دوستان دیگر از ظرفیت متفاوتی از قبول کردن شوخی و خودمانی صحبت کردن با دیگران ، برخوردارند و در نتیجه این طرز صحبت غیر مؤادبانه ( البته بدون قصد و غرض ) ممکن است باعث رنجش دوست دیگرمان شده و باعث سرخوردگی آن عزیز و دوری از فروم شود و یا باعث بحث بیهوده ای شود که منظور شما چی بود که اینطوری صحبت کردید و ...

5- کلیه عکسها و فایلهای تاپیک در فروم سرمایه آپلود شوند و اگر قبلاً آپلود شده ، جهت جلوگیری از بالا رفتن حجم سایت با آپلود فایلهای تکراری ، فقط لینک آنها ( که حداقل یکبار در فروم سرمایه ( نه در سایتهای موقتاً رایگان دیگر ) آپلود شده اند ) در تاپیک قید شود که با اینکار به نوعی از پستهای تکراری جلوگیری می شود چون گاهاً اندیکاتور و نیز فایل راهنمای آن اندیکاتور در تاپیکی دیگر وجود دارد و آن اندیکاتور در تاپیکی دیگر مجدداً آپلود می شود و سوالات راجع به فایل راهنمای آن اندیکاتور شروع می شود و فایل راهنما مجدداًدر این تاپیک هم آپلود می شود ...

6- مثل همیشه با پولی شدن سایت مخالفم چون با اینکار به احتمال قوی تعدادی از دوستان زحمتکش و باسوادمان را از دست خواهیم داد ، فراموش نکنیم که فروم سرمایه در کل ایران عضو دارد و وضع مالی همه عزیزان یکسان نیست ...

ببخشید که زیاد صحبت کردم دوستان عزیز ، از همگی دوستانی که حق تعلم بر گردنم دارند سپاسگزارم و اگر با پستم باعث رنجششان شدم ، از ایشان عذرخواهی می کنم و امیدوارم فروم سرمایه همیشه در قلب همه ما در حال تپیدن و جنب و جوش باشد ...

Reza جان باور کن که خیلی وقت بود که می خواستم این مطالب را با شما در میان بگذارم ولی می ترسیدم که به تعدادی از عزیزان بر بخورد و الان هم چون دستور شما را دیدم ، دست به قلم شدم ، اگر مطالب مطرح شده این حقیر را نامناسب تشخیص می دهید ، آنها را ( و یا کل پست را ) پاک بفرمائید و اگر هم که احیاناً مطلبی در این تاپیک از سایر سرورانم و یا از پست این حقیر ، مناسب تشخیص داده شد که بهتر دیدید همیشه و توسط همه رعایت شود ، پیشنهاد می کنم که در یک فایل مثلاً بنام : " مطالبی که توسط همه می بایست رعایت شود " بالای همه تاپیکها Pin شود چون بدیهی است که کلیه اعضای فعلی و اعضای آینده فروم به این تاپیک مراجعه نکنند و از مطالبی که بین ما رد و بدل می شود بی خبر باشند و وضع فعلی فروم همچنان ادامه پیدا کند ...

ارادتمند همه : Honda

_Yashar_
April 15th, 2009, 17:58
سلام
من لینک RSS فروم "سیگنال ها " رو تو FeedBurner ادد کردم اما وقتی پستی زده میشه چیزی تو RSS نمیاد
RSS غیرفعاله؟

Honda
April 15th, 2009, 21:44
سلام _Yashar_ عزیز ، فکر کنم سوالت را در تاپیک مناسبی مطرح نکردی ، با اجازه ات من RSS را از قسمت "جستجو" ی سایت جستجو کردم ، امیدوارم بتواند کمکت کند : تاپیک انتقادها و پیشنهادها - پست 991 ([Only registered and activated users can see links])
اگر مشکلت حل نشد پیشنهاد می کنم مشکلت را در همان تاپیک مطرح بفرمایی تا اگر دوست دیگری راجع به RSS مشکل و یا سوالی داشت ، پست 991 و پست شما را با هم ببیند ، شاید اینطوری بهتر باشد که راجع به یک موضوع ، سوالات و جوابهایشان در یک تاپیک جمع باشد ، حالا هرطور که خودت صلاح می دانی.
قربانت : Honda

Meysam Piri
April 16th, 2009, 12:02
6- مثل همیشه با پولی شدن سایت مخالفم چون با اینکار به احتمال قوی تعدادی از دوستان زحمتکش و باسوادمان را از دست خواهیم داد ، فراموش نکنیم که فروم سرمایه در کل ایران عضو دارد و وضع مالی همه عزیزان یکسان نیست ...

[

Honda

جناب Honda تمام مواردی که فرمودید متین و منطقی فقط بنده با بند ۶ صحبتهاتون مشکل دارم .فکر می کنم اگر قسمتهای غیر تخصصی سایت رایگان باشد دوستانی که علاقه مند به فعالیت در این قسمت هاهستند و تعدادشان هم کم نیست نیازشان برطرف می شود.

گرفتن مبلغی جهت عضویت برای استفاده از قسمتهای تخصصی گامی در جهت حرفه ای تر شدن بزرگترین فروم تخصصی فارکس در ایران است.

مگر این حق عضویت مبلغش چقدر است که فرمودید بعضی از عزیزان استطاعت پرداخت این مبلغ را ندارند؟

اینجا یک پارادوکس به وجود می آید .شما زمانی که هر فرد برای یادگیری این کار صرف می کند ,پولی که بابت خرید کتاب ها هزینه می کند, مبلغ لازم برای افتتاح حساب نزد یک کارگزاری, هزینه ماهانه ای که برای اینترنت می پردازد و.....را در نظر بگیرید.آیا مبلغ ۲۰۰۰ تومان حق عضویت در هر ماه در مقایسه با این موارد رقم هنگفتی محسوب می شود؟

اگر شخصی که به قول شما در مناطق دور افتاده زندگی می کند و توانایی پرداخت چنین مبلغ اندکی را ندارد پس این شخص پولی برای پرداخت اینترنت ماهانه هم ندارد ,نمی تواند کتاب بخرد و قادر به افتتاح حساب هم نیست!!!

آیا به نظر شما این کار برای چنین شخصی مناسب است؟؟؟؟؟؟

HERCOOL
April 16th, 2009, 13:13
جناب Honda تمام مواردی که فرمودید متین و منطقی فقط بنده با بند ۶ صحبتهاتون مشکل دارم .فکر می کنم اگر قسمتهای غیر تخصصی سایت رایگان باشد دوستانی که علاقه مند به فعالیت در این قسمت هاهستند و تعدادشان هم کم نیست نیازشان برطرف می شود.

گرفتن مبلغی جهت عضویت برای استفاده از قسمتهای تخصصی گامی در جهت حرفه ای تر شدن بزرگترین فروم تخصصی فارکس در ایران است.

مگر این حق عضویت مبلغش چقدر است که فرمودید بعضی از عزیزان استطاعت پرداخت این مبلغ را ندارند؟

اینجا یک پارادوکس به وجود می آید .شما زمانی که هر فرد برای یادگیری این کار صرف می کند ,پولی که بابت خرید کتاب ها هزینه می کند, مبلغ لازم برای افتتاح حساب نزد یک کارگزاری, هزینه ماهانه ای که برای اینترنت می پردازد و.....را در نظر بگیرید.آیا مبلغ ۲۰۰۰ تومان حق عضویت در هر ماه در مقایسه با این موارد رقم هنگفتی محسوب می شود؟

اگر شخصی که به قول شما در مناطق دور افتاده زندگی می کند و توانایی پرداخت چنین مبلغ اندکی را ندارد پس این شخص پولی برای پرداخت اینترنت ماهانه هم ندارد ,نمی تواند کتاب بخرد و قادر به افتتاح حساب هم نیست!!!

با سلام خدمت دوست عزیز و نازنینم در سایت سرمایه

بنده نیز برای دریافت پول از دوستان ایرادی نمی بینم بخصوص برای تالار های تخصصی که گامی برای تخصصی شدن سایت دارداما
اما بهتر است ابتدای این کار با هزینه کمی مانند هر 6 ماه 5000 تومان باشد تا زمانی که این سایت نیز دارای نیرو های فعال دیگری شود و همچنین دوستان عزیزمون درامد بیشتری بدست بیاورند

اما خاطر عزیزمون رضا جان
باید عرض کنم همکار برای مدیران عزیز سایت نیز یک گام موثر جهت ارتقا کیفیت کاری سایت می باشد که بهتر است هر چه سریعتر نسبت به ان اقدام شود(که در مورد بعضی از تالار ها اقدام شده است)
در ضمن بهتر است برای مدیر تالار ازاد نیز عزیز نازنینی را مسئول بفرمایید که این تالار نیز دارای مدیر شود (با توجه به اینکه مسئله تائید مدیریتی هنگام ایجاد تاپیک جدید اجرا شده بسیار خوب است

با تشکر
هرکول

Honda
April 16th, 2009, 13:58
سلام جناب Meysam Piri ، آقا من نظرم را گفتم و بحثی ندارم و تصمیم ندارم شخص دیگری را قانع کنم که نظرم حتماً درسته درسته . . .

خب آقا 2 کار دیگه هم میشه کرد :

کار اول : دوستانی که خیلی با پولی شدن سایت موافقند و فکر می کنند که اینکار تمامی مشکلات سایت را حل می کند و می فرمایند که همه استطاعت پرداخت را دارند و ... لطفاً موافقت آقا Reza را بگیرند و سایت را پولی کنند و ببینند که آیا مشکلات حل می شود یا خیر ؟

مگر sms در ایران رایگانه که روزانه این همه جوک و ... با sms رد و بدل می شود یعنی فقط و فقط کسانی که با sms جوک و ... می فرستند استطاعت پرداخت هزینه sms را دارند و دیگران ندارند ؟

خیر قربان ، کسی که بخواهد تفریح کند مطمئن باش که زودتر از کسی که بخواهد مطلب فنی بنویسد ، هزینه اش را پرداخت می کند چون وقت اضافی دارد و می خواهد یک جوری تلفش کند ...

کار دوم : تمامی کسانی که با پولی شدن سایت موافقند و استطاعت پرداخت ... تومانشان را بارها و بارها به همه اعلان می فرمایند ، لطف کنند و این مبالغ را بصورت داوطلبانه ( و نه تصویب لزوم اجبار برای همه ) به حساب سایت واریز کنند ...

خب راههای مختلف عرض شد و تصمیم البته با مدیریت محترم سایت می باشد. لطفاً اگر کسی با این حقیر کار داشت PM بفرستد چون تاپیک به همه تعلق دارد و صلاح نمی دانم که بیشتر از این تاپیک را با پستهایم اشغال کنم ...

همانطور که عرض شد من نظرم را گفتم ( که ممکنه نظر درستی هم نباشد ) و بحثی ندارم و تصمیم ندارم شخص دیگری را قانع کنم که نظرم حتماً درسته درسته . . .

البته تصمیم با مدیریت محترم سایت می باشد . . .

ارادتمند : Honda

lastnight19
April 16th, 2009, 18:51
بقول دوستمون آخه مگه 5000 تومن یا 2000 تومن در ماه می تونه جلو نوشتن مطالب بی ربط رو بگیره؟

تازه اینجوری بعضی از این افراد مدعی می شوند که چون پول دادند پس هرچیزی که دلشون می خواد بنویسند.

الان کاربرانی داریم که هراز گاهی پست های بی ربط و بی محتوی می زنند اون موقع همین پست ها رو که داریم هیچ با یه عده طلب کار هم طرف هستیم.

البته من منظورم همه کاربران محترم نبود، سوءتفاهم نشه.

mrfix
May 4th, 2009, 01:37
راستش یک دیدگاه هم هست که اگر سایت قرار به پولی شدن باشد شاید در عده افرادی که به فارکس روی می آورند کم شود.
خود من با مطالعه همین سایت سرمایه بود که با فارکس آشنا شدم و مطالعه قسمتهای تخصصی فهمیدم که می شود با فارکس نیز پول در آورد و به این راه کشیده شدم. والا قبل از آشنایی ببا این مقوله حاضر نبودم پولی را بیجهت هزینه کنم.
در ثانی هزینه ای که برای تبلیغ در سایت از طرف نمایندگان بروکرها پرداخت می شود مگر نه این است که برای جذب افرادی باشد که حساب ریل ندارند؟ سایت های تخصصی پولی برایآن دسته افرادی هستند که به طور تخصصی در فلان زمینه کار میکنند و طبیعتا در شرایط واقعی. پس ایت تبلیغات بیهوده خواهد بود.
پس درآمدها از یک طرف کم . از طرف دیگر زیاد می شود. ولی پس از گذشت مدتی باید دید نتیجه این کار چه می شود.
البته اینها همش نظر شخصی هست و امیدوارم باعث دلخوری بقیه نشوم. در نهایت هر طور که مدیریت محترم صلاح بدانند عمل می شود.
در مورد تعدد پستها نیز برخی دوست دارند زیاد حرف بزنند و برخی کم. شاید اگر به سابقه عضویت من هم نگاه کنید تعداد پست خیلی کمی دارم و بهتر بگویم که به خاطر مسایل فنی در حیطه فنی هم هیچ پستی نزدم فقط به خاطر اینکه معتقدم برای پست در این زمینه ها باید دانش و تسلط ماهرانه ای داشت اما بعضی از دوستان شاید ده ها برابر من فعالیت داشته اند.
و لازم نیست که من هر تاپیکی زا دنبال کنم و به مرور زمان تشخیس داده ام که چه تاپیکهایی برای مطالعه مفید است و حتی اگر لازم بوده همه تاپیکها را زیر و رو کرده ام.
و با طبقه بندی - نحوه آرشیو و امتیازبندی اصولی مطالب کار برای تازه واردین راحتتر می کند.
اینکه نمیتوانیم نظم خاصی را به خیل کارها بدهیم دلیلی نمیشود که بخواهیم این مساله را پاک کنیم و بخواهیم خودمان را با محدود کردن راضی کنیم. پس بیایید راه حل اصولی و منطقی ای را پیش بگیریم.

Professional
May 6th, 2009, 00:12
بنده پیشنهادم اینه که تاپیکی برای تبادل دلار از طریق وب مانی ، بین بروکری و ... باز بشه و در صفحه اول هم نرخ هر روز تعیین بشه تا هم این سایت های غیر خودی اینقدر گرون حساب نکنن (خرید و فروش ارز رو) و هم اینطوری سریعتر و یکپارچه تر کار انجام میشه. سود و ضرر هم به خودمون میرسه ....
البته پیشنهادم هیچ ربطی به صحبت دوستان نداشت.
با تشکر

viper
May 8th, 2009, 14:41
سلام

این نوار بالای سایت که قوانین رو میگه خیلی کار خوبیه

"از بحث های سیاسی و مذهبی اکیدا خودداری کنید"

"برخی مواقع سکوت بهترین پاسخ است" و...

فقط من نمیدونم چرا همش یاد 10 فرمان حضرت موسی میافتم :)

ارادتمند

سهامدار جزء
May 8th, 2009, 18:48
سلام

این نوار بالای سایت که قوانین رو میگه خیلی کار خوبیه

"از بحث های سیاسی و مذهبی اکیدا خودداری کنید"

"برخی مواقع سکوت بهترین پاسخ است" و...

فقط من نمیدونم چرا همش یاد 10 فرمان حضرت موسی میافتم :)

ارادتمند
حالا برو خدا رو شکر کن مثل الواح ده گانه آقا رضا روی سنگ کتیبه نکرده این نوشته ها رو. والا هر دفعه سایت رو باز میکردی میزد شیشه مانیتور رو خرد میکرد.

وحید
May 8th, 2009, 18:50
حالا برو خدا رو شکر کن مثل الواح ده گانه آقا رضا روی سنگ کتیبه نکرده این نوشته ها رو. والا هر دفعه سایت رو باز میکردی میزد شیشه مانیتور رو خرد میکرد.
بنده هم بابت اين حركت زيبا از اقا رضا تشكر ميكنم
جناب صمدي يعني شما ميگي اگه رو لوح باشه ما رعايت ميكنيم؟

Hamed2420
May 9th, 2009, 00:12
به نظرم این نوشته اگر فقط در تالار موضوع آزاد نشون داده بشه، خیلی بهتر خواهد بود.

چون اکثراً قوانین این تالار تکرار میشه....

ارادت

مجتبی
May 9th, 2009, 15:20
با سلام به همهء دوستان خوبم

قبل از هرچیز از آقا رضای عزیز بابت این روحیهء مشورت پذیری و مشارکت خواهی شون تشکر می کنم. بشخصه قدر چنین مدیری رو خوب می دونم.

1. مشکلی که دوستان مطرح کردند و آقا رضا بر اون صحه گذاشت، مشکل امروز و دیروز ما نیست. جسارتا میشه گفت مشکل فرهنگی ماست. جدا از اینکه ما در کارهای گروهی سابقهء خوبی نداریم، در یادگیری نیز از روش های درست اون بهره نمی بریم. عجولیم و معمولا بسیار زود تر از موقع خود را کامل و مبراء از مطالعهء بیشتر می بینیم.
خلاقیت را که هنر خود می دانیم پیش از رسیدن به نقطهء مناسب بکار می گیریم. (عرایض بعدی بنده این موضوع را بهتر روشن می کند)
2. اگر مروری بر مطالب تخصصی این سایت بیاندازیم، براحتی می توانیم مابین اطلاعات سره از ناسره تمایزی در نظر بگیریم و متاسفانه امروزه حجم کمیتی اطلاعات ناصره کاملا بر اطلاعات مفید می چربه. در این شرایط جای تعجب نداره که بسیاری از دوستداران سایت، و به تبع اون اساتید، تمایل کمتری برای حضور در این تالار داشته باشند.
مگر هدف ما در ابتدا یادگیری و پیشرفت نبوده است؟ من منکر رفاقت های موجود در بین اعضاء و علاقهء عاطفی ما نسبت به هم نیستم اما باید بپذیریم که ما دور اطلاعات محدود خودمون چرخ باطل می زنیم. و در نهایت چون اطلاعات دیگر جوابگو و ارضاء کننده نیست، دست از فعالیت های موثر می کشیم و تنها برای ارضاء حس عاطفی خود در سایت خوبمون لوگین می کنیم و با تشکری یا کپی پیستی از یک مطلب غیر تخصصی، به کار خودمون در سایت خاتمه می دیم. اطلاعات تخصصی این سایت دیگر کابران متوسط سایت را نیز ترغیب نمی کند ، چه برسد به اساتید با ارزش آن.

3. اگر این نظر رو حمل بر جسارت این حقیر نگذارید، ادعا می کنم که 99% منابع مفید در این سایت ، برگردانی از منابع مفید خارجی است که بوفور در اختیار ما قرار دارد. هیچ کدوم از اساتید این سایت اطلاعات ارزشمند خودشون رو وحی شده بدست نیاورده اند و تمامی اونها با مطالعهء کتب خارجی، خود را گامی پیشتر از دیگرانی چون من قرار داده اند، تا بدرستی لقب استاد بخود بگیرند.

4. راهکار کمک به خودمان، پولی کردن سایت نیست که اگر حتی به ما بجای گرفتن پول، حقوق هم بدهند تنها فعالیت های تکراری خود را افزایش می دهیم. ما خلاقیت های خود را بکار انداخته ایم، در حالیکه اصول اولیه و ملزومات این کار را نداریم.

5. شاید باید جهت گیری خودمون رو بسمت منابع خارجی و ارزشمندی سوق بدهیم که بلطف دنیای ارتباطات، برایگان در اختیار ماست و طبق عادت دیرینهء ما هرچیز رایگانی بی ارزش است.

6. راهکاری که بصورت خام بذهن بنده می رسد ایجاد گروه های تحقیقی و استفاده بهینه از این مطالب است.

صحبت در این مورد نیازمند یه بسیج گروهی است.
پس در حال حاضر تنها طرح ایده بود.

ارادتمندم

lastnight19
May 14th, 2009, 10:33
شاید اگر ما همین بخش های الان رو داشته باشیم و در کنار اون یک بخش ویژه پولی هم داشته باشیم جالب باشه، البته کسانی که در اون بخش مطلب می نویسند باید گزینش شده باشند.

البته از ایرادات اینکار شاید افت کیفیت بخش غیر پولی باشه برای حل این مشکل هم می شه کاربران ویژه بخش پولی رو مجبور کرد که هر هفته چند پست در بخش معمولی قرار بدهند، ولی از مزایاش می شه حرفه ای تر شدن رو نامبرد و اینکه ما یک تیم حرفه ای تحلیل خواهیم داشت، می شه برای ورود به این بخش غیر از گرفتن حق عضویت به کاربران نمونه بعنوان جایزه حق عضویت بدیم.

به هر صورت این یک نظریه است، فقط فقط.

aliakbarmoin
May 19th, 2009, 15:27
پیشنهاد می کنم بخش غیر تخصصی
به طور کل جمع بشه

Sohrab_K
October 18th, 2009, 10:53
با سلام

جای این پست ترجیحا در تاپیک انتقادات و پیشنهادات بود که چون لاک هست اینجا عنوان میکنم .

نقل از : "تاپیک قوانین ایجاد تاپیک"

قانون ششم :
باز کننده تاپیک ملزم هست از همون ابتدا برنامه ، هدف ، و محتوای اولیه تاپیک خود را در پست اول مشخص و به صورت روشن ذکر کند در صورت عدم این کار تاپیک بدون اعلام قبلی قفل خواهد شد.

و همینطور :

این قوانین برای همه یکسان و قابل اجرا ست

و اما ...

تاپیک "روش کاربردی اردر گذاری من" که صرفا با نشان دادن یک گراف موجودیت پیدا کرده و دوستان به صبر فرا خوانده شدند . ( شاید اگر خیلی از دوستان این تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد میکردند ،تاپیک بلافاصله به تالار آگهی ها منتقل میشد و کاربر هم اخطار میگرفت. )

تاپیک "سیستم کی" با روندی تقریبا مشابه روند فوق ... نمایش نتایج و تستها ، و وابستگی ارائه سیستم به دوستی خارج از کشور که آیا اجازه معرفی سیستم رو خواهد داد یا نه و ... ( من اصل رو بر صداقت دوستمون میزارم . ولی با این حساب تمام آگهی دهندگان میتونن آگهی هاشون رو با روند فوق در تالار سیستم ها معرفی کنند و ایرادی هم نباید بهشون وارد باشه ! )

جالب تر تاپیک ترند یاب که بعد از فعالیت منطقی و مثبت جناب توکلی در ابتدای تاپیک ، روند مذاکرات هسته ای ایران رو یادآور میشه !

اگر قرار هست سیستمی معرفی بشه ، اینهمه صفحات و مطالب تکراری چیه !؟ اگر هدف کار خیر یا خرد جمعی هست ، چه نیازی به عکس یا نام افراد هست ؟

گذشته از مورد فوق ، اگر برنامه این هست که فعالیتی فارغ از محیط این سایت انجام بشه ، فکر میکنم باز هم جاش تالار سیستمها نیست .

امیدوارم روندی که پیش اومده و به جای معرفی و بحث در مورد سیستمها ، بیشتر می پردازه به معرفی توانایی های ( انشالله واقعی ) افراد در غالب معرفی سیستم ، متوقف بشه .

sky2464
October 25th, 2009, 20:09
از ساعت 3 بعد از ظهر تا الان ( 7 بعد از ظهر ) میخوام یه تاپیک جدید با عنوان آموزش ست کردن ایمیل در متاتریدر بزارم ولی مرتبا هنگام زدن دکمه ارسال از سمت سرور ارور میگیرم .

پیشنهاد میکنم :
1 - مرتب دیتابیس رو بهینه سازی کنید .
2 - دیتابیس رو از سرور فایل ها جدا کنید .
3 - لاگ های سرور رو مرتبا چک کنید .

sky2464
October 25th, 2009, 20:14
معمولا تیبل تشکر و بعضا پلاگینهای آخرین پست و ... در اور لود کردن سرور تاثیر میذارند .

و به همین دلیل هست که هیچکدوم از انجمنهای خیلی بزرگ از این امکانات روی انجمن خودشون پیاده سازی نمیکنند .

omid_safari
October 26th, 2009, 16:33
سلام دوستان
پيشنهاد من براي پربار شدن سايت و كم نشدن فعاليت كاربراني كه در همين سايت حرفه اي شدن و ديگه به كمك احتياج ندارند ايجاد انگيزه براي اونهاست.
يك پلاگيني براي بسياري از پورتالها وجود داره به نام gold.
بر اساس تعداد پستهاي مفيدي كه كاربران ميزنند يا تعداد تشكرهايي كه از پستها ميشه مقدار گلد كاربر زياد ميشه.
توسط گلد شخص ميتونه به صورت مجازي مثلا به بخش مقالات ترجمه شده بره و از اونجا مقاله خريداري كنه.
به ياد داشته باشيد كه گلد به هيچ عنوان توسط پول قابل خريداري نيست و فقط كاربران نسبت به ميزان زحمتشون درسايت به گلد دسترسي پيدا ميكنند.
با تشكر.

Sohrab_K
October 31st, 2009, 16:02
با سلام

جای این پست ترجیحا در تاپیک انتقادات و پیشنهادات بود که چون لاک هست اینجا عنوان میکنم .

نقل از : "تاپیک قوانین ایجاد تاپیک"

قانون ششم :
باز کننده تاپیک ملزم هست از همون ابتدا برنامه ، هدف ، و محتوای اولیه تاپیک خود را در پست اول مشخص و به صورت روشن ذکر کند در صورت عدم این کار تاپیک بدون اعلام قبلی قفل خواهد شد.

و همینطور :

این قوانین برای همه یکسان و قابل اجرا ست

و اما ...

تاپیک "روش کاربردی اردر گذاری من" که صرفا با نشان دادن یک گراف موجودیت پیدا کرده و دوستان به صبر فرا خوانده شدند . ( شاید اگر خیلی از دوستان این تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد میکردند ،تاپیک بلافاصله به تالار آگهی ها منتقل میشد و کاربر هم اخطار میگرفت. )

تاپیک "سیستم کی" با روندی تقریبا مشابه روند فوق ... نمایش نتایج و تستها ، و وابستگی ارائه سیستم به دوستی خارج از کشور که آیا اجازه معرفی سیستم رو خواهد داد یا نه و ... ( من اصل رو بر صداقت دوستمون میزارم . ولی با این حساب تمام آگهی دهندگان میتونن آگهی هاشون رو با روند فوق در تالار سیستم ها معرفی کنند و ایرادی هم نباید بهشون وارد باشه ! )

جالب تر تاپیک ترند یاب که بعد از فعالیت منطقی و مثبت جناب توکلی در ابتدای تاپیک ، روند مذاکرات هسته ای ایران رو یادآور میشه !

اگر قرار هست سیستمی معرفی بشه ، اینهمه صفحات و مطالب تکراری چیه !؟ اگر هدف کار خیر یا خرد جمعی هست ، چه نیازی به عکس یا نام افراد هست ؟

گذشته از مورد فوق ، اگر برنامه این هست که فعالیتی فارغ از محیط این سایت انجام بشه ، فکر میکنم باز هم جاش تالار سیستمها نیست .

امیدوارم روندی که پیش اومده و به جای معرفی و بحث در مورد سیستمها ، بیشتر می پردازه به معرفی توانایی های ( انشالله واقعی ) افراد در غالب معرفی سیستم ، متوقف بشه .

مدیریت محترم سایت

با سلام مجدد

پیرو پست فوق :

شاید اگر کمی "حاشیه ای" نوشته بودم ، حداقل یک خط در جواب یا رد مطلبم پاسخ میدادید . امان از من و ما ... ;)

blue_dream_1983
October 31st, 2009, 16:49
مدیریت محترم سایت

با سلام مجدد

پیرو پست فوق :

شاید اگر کمی "حاشیه ای" نوشته بودم ، حداقل یک خط در جواب یا رد مطلبم پاسخ میدادید . امان از من و ما ... ;)

این طور که پیداست ظاهرا سایتشان هم از اواخر سپتامبر راه اندازی شده یعنی قبل از زدن تاپیک سیستم کی.
به هر حال در دنیای بیزنس از این دست اتفاقات زیاد میافتند ببینده باید عاقل باشد.

pedarkhande
November 6th, 2009, 13:08
سلام
پیشنهاد می کنم تالار " موضوعات عمومی " که یکی از بخشهای جالب و پر بیننده سایت بود , مجددا باز شود .
تقریبا تمامی فرومهای تخصصی در کنار بخشهای جدی و تخصصی , قسمتهای سرگرمی و عمومی هم دارند تا تعادل بین جدی و شوخی بر قرار باشد .
متشکرم

arman_fxkar
November 10th, 2009, 19:26
با سلام

بنده یه پیشنهاد دارم که این پیشنهاد رو البته چندی پیش نیز مطرح کردم اما مدیر محترم سایت التفات چندانی به آن نکرد

بنده پیشنهاد مذکور را دوباره در همین جا تکرار میکنم :

پیشنهاد میشود چون این سایت در ارتباط با مسایل پولی و مالی میباشد و افراد زیادی در طول شبانه روز به این سایت سر میزنند و

مطالب و فایلهای بیشماری را از روی سرور این سایت بر روی سیستم خودشان دانلود میکنند وهمواره افراد سود جو و فرصت طلبی

بوده و هستند که فایلهای آلوده به " اسپای ور " " ویروس " ویا " تروجان " را روی سایت آپلود کرده اند و مشکلات عدیده امنیتی

برای باز دید کنندگان سایت بوجود آورده اند و باعث شده اند که حتی موجودی حساب ریل بعضی از اعضا به سرقت رود یا رمز و

پسورد های متعددی که روی سیستم داشته اند ( مربوط به پست الکترونیک ، اکانتهای مختلف ، حسابهای بانکی و ...) لو برود

و این اعمال رویه ای را موجب شده است که منجر به سلب اعتماد اعضا از هم و از فایلهایی میشود که بر روی سایت آپلود میشود

بطوریکه بنده و بقیه اعضا که از این مشکل امنیتی آگاهی دارند با ترس و اکراه رغبت نمایند تا مطلبی را از روی سایت دانلود نمایند

لذا از مدیریت محترم سایت تقاضا میشود در کنار مدیر یت های دیگر سایت یک مدیر امنیتی را نیز منصوب نمایند که وظیفه اش

رسیدگی به امنیت فایلهای الصاقی بر روی مطالب جنبی سایت باشد در حقیقت اگر این سایت را به یک سازمان یا اداره یا دانشکده

تشبیه کنیم هیچ دانشکده یا سازمانی را بدون واحد حراست و نگهبانی نمیتوان تصور نمود و تردد و ماندن در چنین سازمانی که فاقد

حراست باشد خطر ناک خواهد بود .

دوست عزیز بنده پیشنهاد میکنم مثل صندوق پستی " یاهو " که هر شخصی که قصد دارد فایلی را از صندوق پستی دانلود نماید

اول توسط یک " ویروس اسکن " بررسی میشود ، چنین قابلیتی نیز در سایت ایجاد شود

بنده فکر نمی کنم که خرید یک آنتی اسپای ور "کاسپر اسکای " لایسنس دار هزینه چندانی برای سایت در بر داشته باشد

و مقوله امنیت خیلی مهمتر و ارزشمند تر از هزینه ای است که برای اینکار صرف میشود

در پایان از شما دوست گرامی و مدیر محترم سایت تقاضا میکنم که عمیقا مطالبی را که در متن فوق آورده شده است را بررسی

نمایید و در جهت رفع این مشکل اقدامات جدی و موثری را به مرحله اجرا در آورید .

با تشکر

lastnight19
November 10th, 2009, 20:13
منهم با این پروژه اسکن کردن فایلها شدیداً موافق هستم، من فکر می کنم که حتی خیلی از اعضاء حاضر به پرداخت هزینه های آن نیز باشند.

termes
November 10th, 2009, 21:02
منهم با این پروژه اسکن کردن فایلها شدیداً موافق هستم، من فکر می کنم که حتی خیلی از اعضاء حاضر به پرداخت هزینه های آن نیز باشند.
واقعا پیشنهاد خوبیه

Reza
November 10th, 2009, 23:29
با سلام و تشکر از جناب arman_fxkar (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=3953)

دو پیشنهاد مطرح شد:

۱- مدیری انتخاب شود و مسئولیت کنترل و بررسی فایلهای ضمیمه را بر عهده داشته باشد.

۲- یک نرم افزار آنتی ویروس بر روی فروم نصب شود و فایلها را بررسی کند.

در صورت اجرایی بودن، اولویت با پیشنهاد دوم است و تمام هزینه های این کار نیز توسط سایت سرمایه پرداخت خواهد شد. اما مشکل اینجاست که بنده جایی ندیدم بر روی سیستم vBulletin یا کلا سیستمهای مدیریت محتوا، امکان نصب نرم افزار آنتی ویروس وجود داشده باشد. لطفا اگر دوستان سایتی را سراغ دارند که از این قابلیت برخوردار است، اعلام کنند. (بجز سایتها و سرویس های طراز اول جهان مانند gmail و yahoo و . . .)

در صورت اجرا شدن پیشنهاد اول نیز این مشکل بوجود خواهد آمد که تمام ضمیمه ها تا زمان تایید توسط مدیر مربوطه نمایش داده نمی شوند و بدلیل عدم حضور همیشگی مدیر، ممکن است تایید ضمیمه ها با چندین ساعت تاخیر مواجه شود.

با تشکر

blue_dream_1983
November 11th, 2009, 14:45
با سلام
پیشنهاد می کنم تاپیکهای خلوتگاه شعر و اهنگ ها ی درخواستی یا ترانه های به یاد ماندنی باز شوند.

مسعود رهجو
November 11th, 2009, 16:31
با سلام و تشکر از جناب arman_fxkar ([Only registered and activated users can see links])

دو پیشنهاد مطرح شد:

۱- مدیری انتخاب شود و مسئولیت کنترل و بررسی فایلهای ضمیمه را بر عهده داشته باشد.

۲- یک نرم افزار آنتی ویروس بر روی فروم نصب شود و فایلها را بررسی کند.

در صورت اجرایی بودن، اولویت با پیشنهاد دوم است و تمام هزینه های این کار نیز توسط سایت سرمایه پرداخت خواهد شد. اما مشکل اینجاست که بنده جایی ندیدم بر روی سیستم vBulletin یا کلا سیستمهای مدیریت محتوا، امکان نصب نرم افزار آنتی ویروس وجود داشده باشد. لطفا اگر دوستان سایتی را سراغ دارند که از این قابلیت برخوردار است، اعلام کنند. (بجز سایتها و سرویس های طراز اول جهان مانند gmail و yahoo و . . .)

در صورت اجرا شدن پیشنهاد اول نیز این مشکل بوجود خواهد آمد که تمام ضمیمه ها تا زمان تایید توسط مدیر مربوطه نمایش داده نمی شوند و بدلیل عدم حضور همیشگی مدیر، ممکن است تایید ضمیمه ها با چندین ساعت تاخیر مواجه شود.

با تشکر

با سلام خدمت مدیریت محترم
آقا رضا من این سوال را با کارشناسان ویبلتین مطرح کردم جواب منفی بود
در رابطه با مورد اول هم به نظرم اگر بخواهیم این را اجرا کنیم ایرادی که شما بر آن گرفتید کاملا صحیح میباشد و این ایراد هم فکر کنم با برگزیدن 3 مدیر در این بخش پوشش داده خواهد شد
یا اگر این مورد هم عملی نیست بهترین راهکار خود کاربران هستند که با نصب انتی ویروس های قدرتمند بر روی سیستم شان نگذارند فایل های مخرب وارد pc انها شود
اگر اجازه بدهید بنده تاپیکی با نام واحد امنیت و نرم افزار های امنیتی ایجاد کنم و به این مقولات بپردازیم

با تشکر

Reza
November 11th, 2009, 23:17
بهترین راهکار خود کاربران هستند که با نصب انتی ویروس های قدرتمند بر روی سیستم شان نگذارند فایل های مخرب وارد pc انها شود

اگر اجازه بدهید بنده تاپیکی با نام واحد امنیت و نرم افزار های امنیتی ایجاد کنم و به این مقولات بپردازیم

با سلام به جناب رهجو

با این نظر شما کاملا موافقم. بدون داشتن آنتی ویروس و فایروال مناسب، اصلا نباید به اینترنت متصل شد!

ایجاد تاپیک برای معرفی نرم افزارهای امنیتی نیز ایده بسیار خوبی است. حتی شاید ایجاد تاپیک های مجزا برای معرفی و بررسی آنتی ویروسها، فایروال ها و نرم افزارهای internet security مناسب باشد. بهتر است با جناب کسری نیز گفتگویی در این مورد داشته باشید.

با تشکر

nirvana
November 12th, 2009, 13:23
با سلام خدمت مدیریت محترم .

من چندین بار خدمت شما ، اعلام کردم که بر طبق قوانین این دوستان دارن نظم سایت و تاپیک رو بهم میزنند . این بار از شما درخواست میکنم که برخودر قاطعی انجام بدهید .

من از تمام پست های اهانت امیز و پی ام ها و پیغام های مسنجر رو نوشت دارم . و این آخرین موردی که ویرایش شد .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

من منتظر برخورد و جواب قاطع شما هستم .

که تکلیف حداقل من و دوستانم در این سایت چیه ؟

hoseintaheri
November 12th, 2009, 13:41
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

nirvana
November 12th, 2009, 13:47

نخیر دوست من این جواب درستی برای اهانت انجام شده به من و دوستانم نخواهد بود .

من این سوال رو خدمت جناب مدیر هم عرض کردم ، آیا پست ویرایش شده رو میشود از اذهان نیز پاک کرد ؟ و منتظر جواب ایشان هستم .

sht31164
November 12th, 2009, 13:58
با سلام خدمت آقا رضا

در مورد تاپيك جناب ارشيا فقط ميتونم بگم كه اين رسمش نبود.:sleep:

Kasra
November 12th, 2009, 15:36
با سلام به جناب رهجو

با این نظر شما کاملا موافقم. بدون داشتن آنتی ویروس و فایروال مناسب، اصلا نباید به اینترنت متصل شد!

ایجاد تاپیک برای معرفی نرم افزارهای امنیتی نیز ایده بسیار خوبی است. حتی شاید ایجاد تاپیک های مجزا برای معرفی و بررسی آنتی ویروسها، فایروال ها و نرم افزارهای internet security مناسب باشد. بهتر است با جناب کسری نیز گفتگویی در این مورد داشته باشید.

با تشکر

با سلام خدمت جناب رهجو و آقا رضا

اتفاقا یکی از اصلی ترین اهداف ایجاد تالار کامپیوتر و اینترنت ، ارتقاء آگاهی اعضای سایت سرمایه در مورد مسایل امنیتی بوده است . معامله گران بازارهای آنلاین بیشترین نقل و انتقالات پولی و استفاده از بانکداری الکترونیکی را دارند و یک اشتباه کوچک می تواند به خالی شدن حسابهایشان توسط سواستفاده گران منجر شود .
علاوه بر این ، معضل بزرگی در جامعه ایرانی در پیش داریم : پیشروی بانکها در ارایه خدمات بانکداری الکترونیک ، نبود بیمه برای سرمایه ها ، نبود قوانین واضح و روشن برای این موضوع .
شمارش معکوس برای یک معضل بزرگ اجتماعی آغاز شده است . وقتی کسانی را می بینم که بدون هیچگونه نرم افزار امنیتی به اکانت اینترنت بانک سامان وصل می شوند بسیار تعجب میکنم .
خوشبختانه در ایران توجه هکر ها هنوز به این سمت جلب نشده است ولی مطمئنا در آینده این مشکل بزرگ را خواهیم داشت .
بنابراین از جناب رهجو بسیار ممنون خواهم شد تاپیک مربوطه را ایجاد کنند و امیدوارم همه ما بتوانیم از مطالب آن نهایت استفاده را ببریم .

با احترام
کسری

arman_fxkar
November 13th, 2009, 00:51
با سلام به جناب رهجو

با تشکر

با سلام

دوست گرامی همه می دانیم که عرف عمومی حاکم بر روابط اجتماعی و حتی بین المللی حکم میکند که هر موقع

کسی وارد حوزه تحت مسولیت یا حاکمیت شما شد از هر لحاظ آن شخص در امنیت کامل و آسودگی خاطر در این

حوزه سیر نماید و مطالب و تفکرات خود را بیان یا از مطالب و تفکرات دیگران بهره ببرد

مخصوصا اگر چنین تبادل اطلاعات یا رفت و آمدی صاحب چنین مکانی را از جنبه مادی منتفع سازد

دوست گرامی اینکه میفر مایید که کاربران این سایت باید از آنتی ویروس و فایروال مناسب بهره ببرند جای هیچ گله و

شکایتی نیست اما مسئله اصلی اینست که آنتی ویروس و فایر وال مناسب برای یک فرد ایرانی حکم کیمیای

نا یاب را دارد

آخه مگه چند نفر از اعضای این سایت سیستم عامل قانونی و اورجینال دارند یا چند نفر از اعضای این سایت یه آنتی

ویروس یا فایر وال دارند که قانونی و لایسنس دار باشه و " error " آپدیت نده و یا بعد از چند دقیقه پس از نصب و

وصل به اینترنت شماره لایسنس تقلبی اون به لیست سیاه شرکت سرویس دهنده ضمیمه نشه ؟

و یا کمتر کشوری توی دنیا هست که م......ولین اون از روی لج و لجبازی و برای چهار روز ح...ومت بیشتر اینتر نت

فعلی رو به این حال و روز بندازند و اصلا حق قانونی افراد و مردم اون جامعه رو برای کسب اطلاعات و اخبار آزاد به

رسمیت نشناسند و از روی عمد کاری کنند که همگی داریم از نزدیک اون رو احساس میکنیم و از عواقب اون رنج

میبریم

بنده پیشنهاد میدم که با مسولین یکی از این شرکتهای سرویس دهنده آنتی ویروس و فایر وال تماس گرفته بشه و

ازشون سوال بشه که آیا میشه یک آنتی ویروس یا فایر وال در ورودی اطلاعات vbulletin قرار بگیره یا نه ؟

یا پیشنهاد دیگه که به نظر عملی میاد اینه که : حداقل یه آنتی ویروس لایسنس دار بر روی سرور سرویس دهنده

این سایت قرار بگیره و طوری تنظیم بشه که مثلا هر 4 ساعت یکبار کل ورودی اطلاعات رو اسکن کنه

با تشکر

موفق و پیروز باشید

Hamed2420
November 13th, 2009, 01:03
مطمئناً سیستم های حفاظتی بر روی سرور ها نصب هست اما آیا کاربران این سایت فقط از این سایت دیدن میکنن؟

پس بهترین راه، داشتن یک سیستم Internet Security بر روی سیستم خودمون هست که نه فقط از فایل های این سایت بلکه اطلاعات خودمون رو در برابر بقیه خطرات حضور در اینترنت بیمه و حفظ کنیم.

با پرداخت سالیانه حدود 40 تا 50 هزار تومان میتوان یک نرم افزار اوجینال امنیتی خریداری کرد. هزینه این خرید به صورت روزانه حدود 120 تومان خواهد بود. به نظرم از پول سیگار روزانه خیلی از کاربران کمتر هست :D

ارادت

Reza
November 13th, 2009, 14:04
با سلام

دوست گرامی همه می دانیم که عرف عمومی حاکم بر روابط اجتماعی و حتی بین المللی حکم میکند که هر موقع

کسی وارد حوزه تحت مسولیت یا حاکمیت شما شد از هر لحاظ آن شخص در امنیت کامل و آسودگی خاطر در این

حوزه سیر نماید و مطالب و تفکرات خود را بیان یا از مطالب و تفکرات دیگران بهره ببرد

مخصوصا اگر چنین تبادل اطلاعات یا رفت و آمدی صاحب چنین مکانی را از جنبه مادی منتفع سازد

دوست گرامی اینکه میفر مایید که کاربران این سایت باید از آنتی ویروس و فایروال مناسب بهره ببرند جای هیچ گله و

شکایتی نیست اما مسئله اصلی اینست که آنتی ویروس و فایر وال مناسب برای یک فرد ایرانی حکم کیمیای

نا یاب را دارد

آخه مگه چند نفر از اعضای این سایت سیستم عامل قانونی و اورجینال دارند یا چند نفر از اعضای این سایت یه آنتی

ویروس یا فایر وال دارند که قانونی و لایسنس دار باشه و " error " آپدیت نده و یا بعد از چند دقیقه پس از نصب و

وصل به اینترنت شماره لایسنس تقلبی اون به لیست سیاه شرکت سرویس دهنده ضمیمه نشه ؟

و یا کمتر کشوری توی دنیا هست که م......ولین اون از روی لج و لجبازی و برای چهار روز ح...ومت بیشتر اینتر نت

فعلی رو به این حال و روز بندازند و اصلا حق قانونی افراد و مردم اون جامعه رو برای کسب اطلاعات و اخبار آزاد به

رسمیت نشناسند و از روی عمد کاری کنند که همگی داریم از نزدیک اون رو احساس میکنیم و از عواقب اون رنج

میبریم

بنده پیشنهاد میدم که با مسولین یکی از این شرکتهای سرویس دهنده آنتی ویروس و فایر وال تماس گرفته بشه و

ازشون سوال بشه که آیا میشه یک آنتی ویروس یا فایر وال در ورودی اطلاعات vbulletin قرار بگیره یا نه ؟

یا پیشنهاد دیگه که به نظر عملی میاد اینه که : حداقل یه آنتی ویروس لایسنس دار بر روی سرور سرویس دهنده

این سایت قرار بگیره و طوری تنظیم بشه که مثلا هر 4 ساعت یکبار کل ورودی اطلاعات رو اسکن کنه

با تشکر

موفق و پیروز باشید

با سلام

از پاسخگویی به قسمت اول پیام شما صرفنظر می کنم و پیشنهاد می کنم بند 12 از قوانین سایت را که در هنگام ثبت نام پذیرفته اید بار دیگر مطاله کنید:

12. مسئولیت تمامی فایلها، تصاویر و ... که از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده کاربر فرستنده بوده و سایت سرمایه هیچ تعهدی در زمینه عملکرد صحیح و ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. پیشنهاد میکنیم حتما قبل از استفاده از فایلها و ... آنها را توسط نرم افزارهای ضد ویروس(Anti Virus) و ضد جاسوسی(Anti Spy) کنترل نمایید.
در مورد قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم:

شما فرومهای بزرگ دنیا که از vBulletin استفاده می کنند را بررسی کنید. هیچکدام از آنها دارای آنتی ویروس نیستند.

اصلا فرض کنیم چنین کاری شدنی باشد و هیچ فایل آلوده ای روی سایت سرمایه آپلود نشود. اگر سیستم شما ایمن نباشد و توصیه های ایمنی را رعایت نکنید، ممکن است یکی از کاربران فایلی را جایی خارج از سایت سرمایه آپلود کند و لینک آنرا در سایت قرار بدهد. ممکن است از طریق ایمیل یا یاهو مسنجر آلوده شوید. ممکن است سیستم شما مورد حمله هکر ها قرار گیرد و . . .

اگر شما به اینترنت متصل باشید و سیستم شما ایمن نباشد، خطرات زیادی امنیت شما را تهدید می کند که دانلود فایلهای ضمیمه از سایت سرمایه (که اکثرا بصورت عکس یا فایلهای mq4 و ex4 هستند و احتمال آلوده بودن آنها کم است) سهم کوچکی از این خطرات را بر عهده دارند.

اگر در حال حاضر از هیچ نرم افزار امنیتی استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنم حداقل از یکی از آنتی ویروسهای رایگان استفاده کنید. (Microsoft Security Essential, Avast, AVG و . . .)

موفق باشید

blue_dream_1983
November 14th, 2009, 00:12
لطفا تاپییک خلوتگاه شعر را باز کنید.همینطور تاپیکهایی از این دست که ضرر وحاشیه ای برای سایت ندارند.
مرسی

tim1340
November 15th, 2009, 05:09
دوست عزیز اقای رضا مدیر محترم سایت
راستش علاقه ای به بحث در چنین مواردی ندارم اما چون خود را مشمول ذمه احساس میکنم اینها را مینویسم.واقعیت اینست که من شما را شریک و همدست این موضوع جذب سرمایه و چیزهای مشابه
میدانستم.اما نوشته شما که امیدوارم صمیمانه باشد نظرم را عوض کرد بنابراین از شما در این مورد اگر حقیقتا
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم.حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال
هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی
فرمایید.از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
ارتقا این سایت در حد یک سایت جهانی که شکی ندارم لایق انست را دارید؟یا اینکه سایتی در حد دیگر سایتهای
ایرانی که سیاست خود را مبنی بر محلی و بومی بودن انتخاب کرده اند برایتان الویت اول را دارد؟ زیرا اگر سایتی
قابل قیاس با بزرگان و رقابت با انان در اینده مد نظرتان است لااقل اجازه ندهید کارهایی چون عدم رعایت کپی رایت
و یا نرم افزارهایی که بدون رعایت قوانین جاری در دنیا بدین سادگی با بوق کرنا و عکسهای تمام رنگی و تمام صفحه
صفحات اول و اصلی سایت را اشغال کنند.البته شکی در حسن نیت این دوستان نیست اما بهتر نیست یک وبلاگ
که کوچکترین هزینه ای ندارد برای اینکار اختصاص یابد و نام سایت را الوده نکند؟شخصا در چند سایت هر گاه که فرصتی دست دهدچند سطری سیاه میکنم و جدا میتوانم بگویم این سایت جزو نادر سایتهایی است که چنین پتانسیلی را دارد و میتواند مایه سربلندی ما در این بازار بین المللی باشد.دیر یا زود اینده این سایت در گرو اینست.
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
در ضمن امکان ایجاد تاپیک برای تبدیل اسکریپت های متا4 به متا 5 که ظاهرا علاقه مندان زیادی دارد را ندارم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.

مسعود رهجو
November 15th, 2009, 11:26
راستش علاقه ای به بحث در چنین مواردی ندارم اما چون خود را مشمول ذمه احساس میکنم اینها را مینویسم.واقعیت اینست که من شما را شریک و همدست این موضوع جذب سرمایه و چیزهای مشابه
میدانستم.اما نوشته شما که امیدوارم صمیمانه باشد نظرم را عوض کرد بنابراین از شما در این مورد اگر حقیقتا
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم.حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال
هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی
فرمایید.از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
ارتقا این سایت در حد یک سایت جهانی که شکی ندارم لایق انست را دارید؟یا اینکه سایتی در حد دیگر سایتهای
ایرانی که سیاست خود را مبنی بر محلی و بومی بودن انتخاب کرده اند برایتان الویت اول را دارد؟ زیرا اگر سایتی
قابل قیاس با بزرگان و رقابت با انان در اینده مد نظرتان است لااقل اجازه ندهید کارهایی چون عدم رعایت کپی رایت
و یا نرم افزارهایی که بدون رعایت قوانین جاری در دنیا بدین سادگی با بوق کرنا و عکسهای تمام رنگی و تمام صفحه
صفحات اول و اصلی سایت را اشغال کنند.البته شکی در حسن نیت این دوستان نیست اما بهتر نیست یک وبلاگ
که کوچکترین هزینه ای ندارد برای اینکار اختصاص یابد و نام سایت را الوده نکند؟شخصا در چند سایت هر گاه که فرصتی دست دهدچند سطری سیاه میکنم و جدا میتوانم بگویم این سایت جزو نادر سایتهایی است که چنین پتانسیلی را دارد و میتواند مایه سربلندی ما در این بازار بین المللی باشد.دیر یا زود اینده این سایت در گرو اینست.
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
در ضمن امکان ایجاد تاپیک برای تبدیل اسکریپت های متا4 به متا 5 که ظاهرا علاقه مندان زیادی دارد را ندارم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.

دوست عزیز اول از همه شما قوانین سایت را رعایت کنید بعد به فکر جهانی شدن و حق کپی رایت باشید شما نیمدانید داشتن دو ای دی برای یک شخص ممنوع هست
دوم : نامه ای به نهاد ریاست جمهور بنویسید که چرا من هر اداره ای ( شهرداری ، استان داری ، بانک ها و .. ) میروم از نرم افزار های ****** شده استفاده میشود مگر از نظر شرع موردی ندارد
سوم : تاپیک های بنده با هر شکل و رنگی تا اینجا با هدف کمک رسانی بوده حال که میبنیم باعث دردسر هست از ادامه این موارد جلو گیری میکنم حذف هر مورد با در نظر گرفتن شرایط با مدیریت سایت هست
بنده هم بیکار نیستم از وقتم بگذارم مطلب جمع کنم بعد بیایم حرف هم بشنوم
بدرود

پ ن : در ضمن به خاطر اینکه مشمول ذمه بودید خدمتتان عرض کنم اون عکسی که در بوق کرنا در سایت میبنید نسخه اصلی هست که کاسپر برای مشتریان خودش میفرستد

Kasra
November 15th, 2009, 11:55

دوست عزیز اول از همه شما قوانین سایت را رعایت کنید بعد به فکر جهانی شدن و حق کپی رایت باشید شما نیمدانید داشتن دو ای دی برای یک شخص ممنوع هست
دوم : نامه ای به نهاد ریاست جمهور بنویسید که چرا من هر اداره ای ( شهرداری ، استان داری ، بانک ها و .. ) میروم از نرم افزار های ****** شده استفاده میشود مگر از نظر شرع موردی ندارد
سوم : تاپیک های بنده با هر شکل و رنگی تا اینجا با هدف کمک رسانی بوده حال که میبنیم باعث دردسر هست از ادامه این موارد جلو گیری میکنم حذف هر مورد با در نظر گرفتن شرایط با مدیریت سایت هست
بنده هم بیکار نیستم از وقتم بگذارم مطلب جمع کنم بعد بیایم حرف هم بشنوم
بدرود

با سلام
در مورد لزوم رعایت کپی رایت (برای ایرانیان)، همیشه بحث و جدل وجود داشته و هر دو طرف استدلالهای خود را دارند .
اتفاقا چند سال پیش پروژه ایجااد سیستم عامل ملی یا لینوکس وطنی در دانشگاه شریف شروع شد و با هدر دادن چند میلیارد تومان سرمایه ملی به خاک نشست .
وقتی شما نرم افزاری را به صورت قانونی خریداری میکنید دارای حقوقی هستید ، از جمله اینکه تیم پشتیبانی معمولا در هر ساعت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما هستند و موظف هستند شما را راهنمایی کنند . ثانیا اگر CD که خریده اید مشکلی پیدا کند دوباره برای شما ارسال میکنند و تا مدت معلومی آپ دیتها را برای شما میفرستند و .... کدام یک از این خدمات را ما در ایران می توانیم دریافت کنیم؟
جناب آقای tim1340 ، بنده نیز مانند شما در صنعت آی تی این مرز و بوم مشغول به کار هستم و از نبود کپی رایت زخم ها خورده ام . ولی کاربران ایرانی باید چه کار کنند ؟
چند سال پیش با استفاده از Paypal خریدهای خود را انجام میدادیم ، متاسفانه بعد از مدتی پی پال تمام پرداخت هایی که از ایران انجام شده بود برگشت زد و ما دچار ضرر و زیان زیادی شدیم .
بعد از آن از طریق وی پی ان با عوض کردن آی پی اقدام میکردیم......
بعد از مدتی فقط به این دلیل که پی پال حدس زده بود که ما از ایران هستیم ، دوباره حساب را بلوکه کرد و پرداخت ها را برگشت زد .
دبیت کارتهایی که در بازار ارایه می شوند نیز از ایران قابل استفاده نیستند مگر اینکه آی پی خود را عوض کنید .
بعد در فرم خرید نرم افزار چه آدرسی را وارد میکنید ؟
Billing Address را چه وارد میکنید ؟
می خواهید به گناه دروغ آلوده شوید و آدرس خود را آمریکا بنویسید؟
بعد برای آپ دیت کردن چه کار میکنید ؟
مثلا از ایران می توانید مکافی را آپ دیت کنید ؟
حتی اگر همه این کارها را کنید شاید باز هم گیر کنید .
شاید شما با نرم افزار CPanel که مخصوص نصب روی سرورهای لینوکس است آشنا باشید . ما به علت اینکه سرویس دهنده خدمات وب هستیم برای سرورهایمان که در آمریکا هستند اقدام به خرید CPanel کردیم . ماهی 35 دلار هم بابت لایسنس پرداخت می کردیم و برای امنیت بیبشتر کلیه پرداخت ها را از خارج ایران با ویزا کارت انجام دادیم . ولی چندی پیش دیدیم کلیه اکانتهایمان Suspend شده است .
وقتی با ساپورت CPanel صحبت کردیم ، گفتند از ایران هستید . ما گفتیم مکان سرور آمریکا هست ، کلیه پرداخت ها هم از اتریش انجام شده .....
در جواب گفتند اکثر یوزرهای شما از ایران لاگین کرده اند !!!

به نظر شما یوزر ایرانی باید چه کار کند ؟
اگر از نظر شما استفاده از این نرم افزارهایی که در هنگام خرید حتی اسم کشور ما را در فرم ثبت نامشان ندارند و ما را به عنوان یک کشور حتی در لیستشان به رسمیت نمی شناسند گناه است ، پس این گناه به گردن کسانی است که باعث و بانی این بودند که اسم کشور ما در رده کشورهای تحریم شده بیاید .

از طرف مقابل برای اینکه برای سایت سرمایه مشکلی ایجاد نشود ما در تالار کامپیوتر و اینترنت اچازه آپلود هیچ فایل ک ر ک شده روی سرور سرمایه را نمی دهیم . و همچنین نرم افزارهایی که قابل خریداری برای یوزر ایرانی باشند را نیز حذف میکنیم . مثلا نرم افزار های ایرانی .

در پایان به عنوان کسی که در این راه صدمه بسیار دیده است به شما هم توصیه میکنم که با کردیت کارد خود از ایران اقدام به خرید از اینترنت نکنید چراکه دیر یا زود حساب شما هم بلوکه خواهد شد .

با احترام
کسری

Reza
November 15th, 2009, 15:43
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم. حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی فرمایید.(۱)

از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.(۲)از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.(۳)اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.

با سلام و تشکر از شما دوست گرامی

۱- اگر موردی باشد که سوء نیت و تقلب در آن آشکار باشد، قطعا برخورد لازم انجام خواهد شد. اما بررسی تمام سیگنالها و پی بردن به نیت ارسال کنندگان آن، کار ساده ای نیست و از عهده یک شخص خارج است. لطفا شما و سایر دوستان اینگونه موارد را به همراه دلایل و مستندات برای من ارسال کنید تا اقدام کنم.

۲- هدف اولیه از ایجاد سایت سرمایه، گسترش محتوای علمی در حوزه بازارهای مالی به زبان فارسی و همچنین فراهم کردن محل مناسبی برای تبادل نظر هموطنان در این زمینه بوده است.

در مورد بحث کپی رایت نیز نظرات مختلفی وجود دارد. لذا تا اطلاع بعدی همین رویه فعلی در سایت ادامه خواهد داشت.

۳- ظاهرا مشکل ایجاد تاپیک شما حل شده است. اما در صورت امکان پیامی به من ارسال و اعلام کنید که دقیقا با چه پیغام خطایی مواجه می شدید.

با تشکر

homa110
November 15th, 2009, 22:04
با سلام

خواستم نظری درباره این سایت بدهم .الان در این سایت نزدیک بیست و نه هزار نفر عضو هستند و بیست ونه هزار مغز. ما در این سایت مدیران خوبی داریم ولی مدیر خلاق نداریم .معجزه خلاقیت را دست کم نگیرید .ممکن است یک تازه وارد نظری ساده داشته باشد که بنظر حتی مخها هم نرسد .بهتر است کار گروهی انجام گیرد هر چند ما ایرانیها در این کار گروهی مشکل داریم ولی بهترین راه حل است .بنظرمن باید اعضا را براساس کارشان گروه بندی کرد و از همه کار خواست و نباید همه مسئولیت بعهده چند نفر باشد .2- سایت بسیار شلوغ است. مطالب اضافی از روی سایت برداشته شود و بایگانی شود تا مطالب مفید نمایان شود.3- مسابقات فارکس راه بیندازیم و افراد را به فعالیت وادار کنید و افراد غیر فعال را از سایت اخراج کنید تا کیفیت فدای کمیت نشود. 4- برای سایت حق عضویت تعیین کنید . و همه قسمتهای آن را رایگان نکنید و یا نتیایج کار گروهی را اگر مفید واقع بود بفروش بگذارید تا انگیزه ها برای فعالیت زیاد تر شود.و...........

rasoulg
November 16th, 2009, 04:00
تا به حال چندین تاپیک مربوط به آگهی جذب سرمایه و مدیریت سرمایه و ... در تالار آگهی ها داشتیم و ظاهرا قرار است همه آنها حذف شوند.
من پیشنهاد می کنم با توجه به خرابکاری:cry: اکثر قریب به اتفاق این آگهی ها که خود دلیل حذف شدن آنها از سایت شده است، از پاک کردن این تاپیک ها خودداری شود و در عوض در اولین پست این تاپیکها آخر و عاقبت آن تاپیک و آگهی آورده شود، تا درس عبرتی برای هر کسی باشد که دلش می خواهد دنبال اینگونه آگهی ها باشد
از مدیریت سایت می خواهم کمی در این پیشنهاد فکر کند. چون همیشه راحتترین راه پاک کردن صورت قضیه است اما لزوما بهترین راه حل نیست.:advise:
با تشکر

lastnight19
November 17th, 2009, 12:53
بنظر من اگر ما تالار بروکرها رو به دو قسمت بروکرهایی که حساب زیر 2000 دلار و بالای 2000 دلار دارند تقسیم کنیم روند و نتیجه بهتری از این تالار خواهیم گرفت.

چون بروکری که حساب میکرو و مینی داره چون طرف حسابش مشتری هست که پول زیادی نداره در نتیجه قدرت زیادی هم نداره برخوردش هم شاید زیاد جالب نباشه و از بالا به مشتری ها نگاه کنه ولی بروکری که فقط حسابهای بالا باز می کنه خوب طبیعتاً چون مشتریها پول دارتر هستند و طبیعتاً صداشون بلندتره یک جور دیگه به مسائل نگاه می کنه.

البته حمل بر بی ادبی نشه، منظور من این نیست که کسی که حساب مینی یا میکرو داره آدم ضعیفیه یا پول نداره که حساب بزرگتر باز بکنه، به هیچ عنوان منظور من این نیست، منظور من فقط فقط نحوه برخورد بروکر هست.

لطفاً اشتباه برداشت نکنید.

البته این رو هم ذکر کنم که حساب 2000 دلاری هم برای بعضی از دوستان حساب میکرو به حساب می یاد ولی خوب چون اکثراً حسابهای کوچیک تر باز می کنند این رو گفتم.

homa110
November 24th, 2009, 15:41
با سلام

در پیوست نظر کار گروهی که گفته بودم خواستم یک نمونه برایتان بیاورم . هر کتاب مفیدی در جهان به چاپ برسد فردای انروز ترجمه چینی ان را در معرض دیدگان میگذارند ولی نه ترجمه ماشینی یا سطحی بلکه یک ترجمه استاندارد و عالی چگونه////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا یک کتاب پانصد صفحه ای را به پانصد مترجم میدهند تا ترجمه کند.حالا این کتاب پانصد صفحهای در عرض یکی دو ساعت ترجمه اولیه میشودسپس ترجمه های گروه اول توسط بیست مترجم حرفهایتر با هماهنگی یکدیکر تصحیح و هماهنگ میشودکه این کار را هم در مدت کمی انجام میدهند.و سپس سه چهار مترجم حرفه ای تر کار را به نحو احسن به پایان میبرند. و ترجمه این کتاب اگر مثلا هزار ساعت وقت میبرد را درکمتر از ده پانزده ساعت با کار گروهی و تیمی به پایان میبرند...

حالا اگر بشود اینچنین طرحهایی و بهتر از این را در این سایت که بحق سایت خوبی است اجرا کرد سایت جان تازهای میگیرد

با تشکر فراوان

Reza
November 25th, 2009, 00:05
با سلام

در پیوست نظر کار گروهی که گفته بودم خواستم یک نمونه برایتان بیاورم . هر کتاب مفیدی در جهان به چاپ برسد فردای انروز ترجمه چینی ان را در معرض دیدگان میگذارند ولی نه ترجمه ماشینی یا سطحی بلکه یک ترجمه استاندارد و عالی چگونه////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا یک کتاب پانصد صفحه ای را به پانصد مترجم میدهند تا ترجمه کند.حالا این کتاب پانصد صفحهای در عرض یکی دو ساعت ترجمه اولیه میشودسپس ترجمه های گروه اول توسط بیست مترجم حرفهایتر با هماهنگی یکدیکر تصحیح و هماهنگ میشودکه این کار را هم در مدت کمی انجام میدهند.و سپس سه چهار مترجم حرفه ای تر کار را به نحو احسن به پایان میبرند. و ترجمه این کتاب اگر مثلا هزار ساعت وقت میبرد را درکمتر از ده پانزده ساعت با کار گروهی و تیمی به پایان میبرند...

حالا اگر بشود اینچنین طرحهایی و بهتر از این را در این سایت که بحق سایت خوبی است اجرا کرد سایت جان تازهای میگیرد

با تشکر فراوان
با سلام

برای اجرای اینگونه طرح ها، اعضای سایت باید پیش قدم شوند. من هم تا جایی که بتوانم و فرصت داشته باشم آماده همکاری هستم.

موفق باشید

fx1
November 25th, 2009, 01:24
آقا رضا اگر ترتیبی اتخاذ کنید که تو اولین پست هر تاپیک دوستان عکس قرار ندن برای لود صفحه اول خیلی بهتره.همین الان تاپیک تحلییلهای تکنیکال میلاد باعث شده صفحه اول سایت خیلی دیر لود بشه.

Reza
November 25th, 2009, 11:59
آقا رضا اگر ترتیبی اتخاذ کنید که تو اولین پست هر تاپیک دوستان عکس قرار ندن برای لود صفحه اول خیلی بهتره.همین الان تاپیک تحلییلهای تکنیکال میلاد باعث شده صفحه اول سایت خیلی دیر لود بشه.
با سلام

متاسفانه از نظر فنی این امکان وجود ندارد. امیدوارم دوستان این موضوع را رعایت کنند.

در تاپیک مذکور عکسها را به پست دوم منتقل کردم.

با تشکر

isar
November 25th, 2009, 12:33

البته این مشکل راه حل ساده تری داره.

با استفاده از نرم افزار Paint که در همه ویندوزها وجود داره، خیلی راحت میشه حجم عکس رو کوچک کرد تا از این مساعل پیش نیاد.

اینم لینکش [Only registered and activated users can see links]

fareksi
December 15th, 2009, 19:03
من چون نمی دونستم که این مطلب رو باید کجا عنوان می کردم اینجا می نویسم

مدیریت سایت سرمایه جناب آقای رضا آقا احمدی

با عرض سلام و تهیت به اطلاع می رسانم که اینجانب علیرضا کریمان با نام کاربری fareksi می باشم

حتما در جریان مطالبی که طی چند روز اخیر در تالار آگهی ها /تاپیک خرید و فروش وب مانی مطرح شده هستید

احتراما به استحضار می رساند هرگونه حذف یا ویرایش یا دخل و تصرف در نوشته های مندرج در صفحه 51 تاپیک به بعد

بویژه مطالب نوشته شده توسط آقای مصطفی فلاحی با نام کاربری Mostafa_Falahi می تواند برای جنابعالی و سایت وزین سرمایه

دات کام دارای بار حقوقی و قضایی باشد

لذا خواهشمند است در حراست از آنها اقدامات مقتضی را انجام فرمایید

با احترام / علیرضا کریمان

مطلب گفته شده من باب تذکر و یادآوری می باشد و هیچ گونه غرض دیگری بر آن مترتب نیست

Mohsen
December 15th, 2009, 19:41
سلام

جناب كريمان قبل از اينكه آقا رضا تشريف بياورند و در خصوص مسائل پيش آمده تصميم گيري كنند بد نديدم توجه شما را به بند 10 قوانين سايت سرمايه ، كه همه ي ما اعم از بنده و شما به هنگام ثبت نام انها را پذيرفته ايم جلب كنم :

10. طرح منازعات و مشکلات شخصی و همچنین اتهام به افراد حقیقی و حقوقی تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

از آنجا كه در اين محيط مجازي امكان رد يا اثبات مطالب شما وجود ندارد و اين امر فقط در صلاحيت مراجع قضايي است ، فكر مي كنم موافق باشيد كه هم شما و هم آقاي فلاحي در اين خصوص كم لطفي فرموده و مشكل خود را در جاي نامناسبي عنوان كرده ايد .

اميدوارم مشكل شما از راه صحيح آن هرچه زودتر مرتفع گردد .

موفق باشيد

fareksi
December 15th, 2009, 20:10
سلام

جناب كريمان قبل از اينكه آقا رضا تشريف بياورند و در خصوص مسائل پيش آمده تصميم گيري كنند بد نديدم توجه شما را به بند 10 قوانين سايت سرمايه ، كه همه ي ما اعم از بنده و شما به هنگام ثبت نام انها را پذيرفته ايم جلب كنم :

از آنجا كه در اين محيط مجازي امكان رد يا اثبات مطالب شما وجود ندارد و اين امر فقط در صلاحيت مراجع قضايي است ، فكر مي كنم موافق باشيد كه هم شما و هم آقاي فلاحي در اين خصوص كم لطفي فرموده و مشكل خود را در جاي نامناسبي عنوان كرده ايد .

اميدوارم مشكل شما از راه صحيح آن هرچه زودتر مرتفع گردد .

موفق باشيد

ممنون از تذکر بجایتان

بله بنده هم از قوانین سایت مطلع هستم لطفا عنایت بفرمایید که بنده فقط امروز آن هم در دفاع از حیثیت و آبروی خود و برای روشن شدن افکار عمومی 2 پست در تاپیک مربوطه زده ام و دیگر هم قصد هیچ گونه نوشتن در آن تاپیک را ندارم

صراحتا در پست دوم اعلام کرده ام که هر دوی این موارد ( چه سرقت اینترنتی و چه پرونده ای که بنده بعدا علیه آقای فلاحی خواهم گشود) از این پس در " مجاری قانونی" خودش پیگیری خواهد شد

اما اگر منظور شما این هست که مثلا مدیریت محترم بیاید و نوشته ها رو حذف کند ( البته من پرینت گرفتم ) باید خدمت شما عرض کنم که آقای فلاحی از دو روز پیش بدون اینکه به موضوع اشراف کامل داشته باشد در چندین پست علیه بنده اتهاماتی مطزح کرده است حتی مشخصات بانکی من که جزو اسرار شخصی هر فرد است را علنی کرده با این حال مدیریت محترم سرمایه هیچ گونه اقدامی انجام نداده

در نتیجه این حق طبیعی و قانونی بنده هست که مطالب همین طور که هستند باقی بماند ( بنده مطلقا قصد ادامه این موضوعات رو در سرمایه ندارم ) فقط می گویم مطالب گفته شده نباید حذف یا ویرایش یا دخل و تصرف دیگری شوند همین !

حتما جنابعالی می دانید که ما شهروند دولت جمهوری اسلامی ایران هستیم و قوانین موضوعه این دولت در قلمرو ملی بر هر قانون وضع شده دیگر ارجحیت دارد در نتیجه گفتن اینکه اینا با قوانین سایت مغایرت دارد پس باید حذف شود
ادله محکمه پسندی نیست تازه در همین مورد هم یاز جناب فلاحی پیش قدم شده نه من

من دارم مسئله را از راهش پیگیری می کنم و در جایش / این کس دیگری هست که بیراهه رفته و باید جوابگو باشد

ضمنا هیچ گونه مسئله حقوقی بر سایت سرمایه و مدیران آن مترتب نیست ولی اتهامات و مدارک در آن موجود است
و گفته ها در آن موجود است طبیعی است که هر گونه دخل و تصرف در آنها به منزله دست بردن در مدارک اتهامی می باشد

من خودم را برای بقا و استمرار این سایت به عنوان یک عضو مسئول می دانم و کاری نخواهم کرد که از ناحیه من خطری متوجه سایت و گردانندگان آن شود

فکر می کنم حق مطلب را بیان کرده باشم

با احترام

blue_dream_1983
December 19th, 2009, 23:29
با سلام
پیشنهاد می کنم تاپیکهای خلوتگاه شعر و اهنگ ها ی درخواستی یا ترانه های به یاد ماندنی باز شوند.

لطفا تاپییک خلوتگاه شعر را باز کنید.همینطور تاپیکهایی از این دست که ضرر وحاشیه ای برای سایت ندارند.
مرسی

لطفا...

AmirBabak
January 19th, 2010, 16:36
با سلام به آقا رضا و سایر دوستان

پیشنهادی داشتم، تا تصمیم مدیریت و جمع چه باشد:

پیشنهاد میکنم تاپیکهایی که در تالار "سیگنال ها" ایجاد می شود، در صفحه اول سایت(VbAdvanced) نمایش داده نشود. مانند تالار آگهی ها.

دلایل:
1- اکثر این تاپیکها نیمه کاره رها می شود.
2- اکثر این تاپیکها از نظر تعداد پست، به یک صفحه هم نمیرسند و اصولاً چندان مورد توجه سایرین نیست.
3- تعدادی قابل توجهی از این تاپیکها به حاشیه کشیده می شوند.
4- این تاپیکها باعث می شوند، به تدریج تاپیکهای جدید التاسیس بعضاً مفید از لیست صفحه اول سایت خارج شوند.

موفق باشید.

پ.ن:
بنده قصد توهین و خدای ناکرده جسارت به هیچ کدام از دوستان باز کننده این تاپیکها را ندارم، کما اینکه خود من هم قبلاً تاپیک "سیگنالهای نیمه مکانیکال" را ایجاد و نیمه کاره رها کرده ام.(البته ورزن 2 آنرا در آینده ای نزدیک تقدیم میکنم)

Reza
January 20th, 2010, 14:09

پیشنهاد میکنم تاپیکهایی که در تالار "سیگنال ها" ایجاد می شود، در صفحه اول سایت(VbAdvanced) نمایش داده نشود. مانند تالار آگهی ها.

دلایل:
2- اکثر این تاپیکها از نظر تعداد پست، به یک صفحه هم نمیرسند و اصولاً چندان مورد توجه سایرین نیست.
4- این تاپیکها باعث می شوند، به تدریج تاپیکهای جدید التاسیس بعضاً مفید از لیست صفحه اول سایت خارج شوند.

موفق باشید.

پ.ن:
بنده قصد توهین و خدای ناکرده جسارت به هیچ کدام از دوستان باز کننده این تاپیکها را ندارم، کما اینکه خود من هم قبلاً تاپیک "سیگنالهای نیمه مکانیکال" را ایجاد و نیمه کاره رها کرده ام.(البته ورزن 2 آنرا در آینده ای نزدیک تقدیم میکنم)
با سلام

دلایلی که جناب امیربابک عنوان کردند درست و منطقی به نظر می رسد. لطفا اگر دوستان دیگر نیز نظری در این مورد دارند اعلام کنند تا در مورد اجرا یا عدم اجرای این پیشنهاد به جمعبندی برسیم.

isar
January 20th, 2010, 15:46
با سلام

دلایلی که جناب امیربابک عنوان کردند درست و منطقی به نظر می رسد. لطفا اگر دوستان دیگر نیز نظری در این مورد دارند اعلام کنند تا در مورد اجرا یا عدم اجرای این پیشنهاد به جمعبندی برسیم.

5- در این تاپیکها نقد و بررسی و بحثهای مفید کمتر دیده میشه یا اصلا دیده نمیشه.

Ahmad-Ali
January 21st, 2010, 18:21
سلام.
یک خواهشی هم من دارم.
یک نفر هست با مثلا 3000تا پست که یکی از یکی با ارزش تر است.خود من هم حدود 400 تا پست دارم که به هیچ دردی نمیخوره.:).خوب حالا میخواهیم به اون دوست عزیزی که پست های با ارزش دارد مثلا سه بار پشت سر هم اعتبار بدهیم.اما روبوت سایت میفرمایند باید اول به افراد دیگری اعتبار بدهید.خوب بابا من از این فرد میخواهم تشکر کنم نه از دیگری.(البته خدای نکرده سوتفاهم پیش نیاد.اولا همه رو دوست دارم.دوم هم اینکه همه اعتبار بالایی دارند:love:)

خلاصه حلش بکنین خیلی خوب میشود.
ارادتمندتان احمد

Reza
January 22nd, 2010, 00:34
سلام.
یک خواهشی هم من دارم.
یک نفر هست با مثلا 3000تا پست که یکی از یکی با ارزش تر است.خود من هم حدود 400 تا پست دارم که به هیچ دردی نمیخوره.:).خوب حالا میخواهیم به اون دوست عزیزی که پست های با ارزش دارد مثلا سه بار پشت سر هم اعتبار بدهیم.اما روبوت سایت میفرمایند باید اول به افراد دیگری اعتبار بدهید.خوب بابا من از این فرد میخواهم تشکر کنم نه از دیگری.(البته خدای نکرده سوتفاهم پیش نیاد.اولا همه رو دوست دارم.دوم هم اینکه همه اعتبار بالایی دارند:love:)

خلاصه حلش بکنین خیلی خوب میشود.
ارادتمندتان احمد

با سلام

این محدودیت بصورت پیش فرض در vBulletin قرار داده شده و مطمئن باشید که طراحان این نرم افزار، برای قرار دادن هر یک از شرایط و محدودیت ها دلایل محکمی داشته اند.

در این مورد هم با بررسی دقیق تر به این نتیجه می رسیم که بودن این شرایط بهتر از حذف آن است. اگر موافق نیستید یک PM به من بزنید تا بیشتر توضیح بدهم.

موفق باشید

albertini
January 22nd, 2010, 00:50
با سلام

این محدودیت بصورت پیش فرض در vBulletin قرار داده شده و مطمئن باشید که طراحان این نرم افزار، برای قرار دادن هر یک از شرایط و محدودیت ها دلایل محکمی داشته اند.

در این مورد هم با بررسی دقیق تر به این نتیجه می رسیم که بودن این شرایط بهتر از حذف آن است. اگر موافق نیستید یک PM به من بزنید تا بیشتر توضیح بدهم.

موفق باشید

موافقم.ممکن است بعضی از این اعتبار دهیها بخاطر دوستیها و رفاقتهای بین چند نفر باشد. مثلا ممکن است چند نفر که دوست صمیمی

هستند مداوم بدون توجه به ارزش پستها به یکدیگر اعتبار بدهند که در انصورت این ابزار از هدف اصلی خودش دور میشود.

Ahmad-Ali
January 22nd, 2010, 09:16
سلام و صبح بخیر.درست است که از نظر من اکثر پستهای بعضی افراد، باارزش هستند ولی فرمایش آلبرتینی عزیز دلیل محکم تر به نظر میرسد.برآیند کلی همین پیش فرض میشود.ارادتمند دوستان عزیز

Reza
January 25th, 2010, 21:55

دلایل:

موفق باشید.

پ.ن:
با سلام

پیشنهاد جناب امیربابک اجرائی گردید.

با تشکر

Mehrdad-FX
January 27th, 2010, 11:38
با درود فراوان

به نظر من مشکل اساسی سایت پست های بی ارزشی است که بعضی از دوستان به خاطر سیستم عنوان دهی سایت تشویق به ایجاد اونها میشن تا مثلا تعداد پستهاشون هر چه زودتر از مرز 100 پست بگذره و یک عنوان شیک بگیرن و بتونن سری تو سرها در بیارن. شخصیت کاذبی که در دنیای واقعی احتمالا هیچوقت بهش دست پیدا نمیکنن.
ارتقای عنوان یک آی دی بر اساس تعداد پستهای اون در دنیای مجازی یعنی شخصیت قائل شدن برای یک نفر بر اساس مقدار حرفی که میزنه(بدون توجه به محتوی) در دنیای واقعی و این یعنی فاجعه. یعنی ارزش یک پست پر مغز رو که دنیائی تجربه و انگیزه انتقال تجربه پشتشه رو با یک پست مثلا " آقا دمت گرم " یکی کنیم.
این شیوه تعیین عنوان شاید برای سایتهای جدید که میخوان فقط تعداد کاربراشون رو بالا ببرن خوب باشه ولی برای این سایت مخربه و تاپیکها رو پرحجم و کم محتوی میکنه و دسترسی به پستهای با ارزش رو هم سخت میکنه.

موفق باشید

Honda
January 27th, 2010, 20:13
سلام ، در تائيد صحبتهاي Mehrdad-FX عزيز به استحضار مي رسانم كه همانطور كه قبلاً هم عرض كردم كه يكي از علتهاي زياد شدن پستهاي كم محتوا يا اصلاٌ بي محتوا ، شايد اين نوشته اي باشد كه اگر مدتي پست نزنيم در بالاي هر صفحه براي ما به نمايش در مي آيد ( با اين مضمون كه كاربر گرامي ، شما مدتي است پست نزده ايد يا مدتي است كه فعاليتي نداشته ايد ... ) و ممكن است باعث شود كه كاربري كه از ديدن نوشته فوق راضي نيست ، به اجبار پستي بزند حتي با محتواي : بابا دمت گرم ...
در بعضي از سايتهاي تخصصي ( مخصوصاً در تاپيكهاي فني و تخصصي شان ) اگر پستهاي كم محتوا يا بي محتوا درج شود ، ممكن است كه ارسال كننده آن پست از طرف مدير آن تالار ( يا مدير فروم ) اخطار بگيرد در صورتي كه ظاهراً تا الان اينكار در فروم سرمايه اجرايي نشده است ...
اصلاً موافقيد نظر جمع را بدانيم كه آيا موافقيد كه ارسال كننده پستهاي كم محتوا يا بي محتوا از طرف مدير تالار ( يا مدير فروم ) اخطار بگيرد يا خير ؟
اگر موافقيد ( و براي جلوگيري از شلوغ شدن اين تاپيك ) فقط كليد تشكر را بزنيد ...
با احترام و تشكر : Honda

فرشاد صارمی فر
February 5th, 2010, 07:27
انتقاد اصلیه من اینه که چرا نمیشه موضوع جدیدی زد؟ شاید سوال من تو هیچ پستی نباشه؟؟؟
اصلا شاید یه چیزی دارم که می خوام با همه share کنم. ....

عذر می خوام خیلی قسمت های این سایت بی دلیل بسته شده.
فروم یعنی جایی آزاد که تبادل نظر داره و مدیر مسئول منظم کردن فروم رو داره تا در صورتی که یک موضوع در جایه نا مناسبه اون بفرسته جای دیگه.
خیلی ایراد ها داره اینجا بخاطر همین هیچوقت اینجا پست نزدم.
امروز می خواستم مطلب بسیار جالبی که داشتم با بچه ها تقسیم کنم که دیدم هنوز همون پیغام مسخره که اجازه موضوع جدید رو نمیده بهم میده
منم رفتم در سایت دیگری اینکارو کردم. شاید هزاران عضو دیگه هم مثل من اینجوری شده باشن/
نمره سیستم تشکر و سیستم اعتبار سنجی زیر صفره.
این سایت بصورتی اصلا فروم نیست بلکه مثل یک رژیم ....

واقعا جای ابهام هست که یعنی در این سایت ملاک فقط تعداد پست هاست؟؟؟؟
من از فردا شروع می کنم و یک پست آقا دمت گرم مرسی تو همه تایپیک ها میزنم.چرا یکی تو هر کدوم 100 تا . تا تعداد پست منم بره بالا
من تاحالا پست نزده بودم چون سوال خاصی پیش نیامده بود واسم . می تونین تاریخ عضویت رو ببینین.فردا تعداد پست هام میشه 1000تا D:

اولیش همینجا
آقای مدیر دمت گرم که جای انتقاد هم گذاشتین

Reza
February 5th, 2010, 12:26
انتقاد اصلیه من اینه که چرا نمیشه موضوع جدیدی زد؟ شاید سوال من تو هیچ پستی نباشه؟؟؟
اصلا شاید یه چیزی دارم که می خوام با همه share کنم. ....

عذر می خوام خیلی قسمت های این سایت بی دلیل بسته شده.
فروم یعنی جایی آزاد که تبادل نظر داره و مدیر مسئول منظم کردن فروم رو داره تا در صورتی که یک موضوع در جایه نا مناسبه اون بفرسته جای دیگه.
خیلی ایراد ها داره اینجا بخاطر همین هیچوقت اینجا پست نزدم.
امروز می خواستم مطلب بسیار جالبی که داشتم با بچه ها تقسیم کنم که دیدم هنوز همون پیغام مسخره که اجازه موضوع جدید رو نمیده بهم میده
منم رفتم در سایت دیگری اینکارو کردم. شاید هزاران عضو دیگه هم مثل من اینجوری شده باشن/
نمره سیستم تشکر و سیستم اعتبار سنجی زیر صفره.
این سایت بصورتی اصلا فروم نیست بلکه مثل یک رژیم ....

واقعا جای ابهام هست که یعنی در این سایت ملاک فقط تعداد پست هاست؟؟؟؟
من از فردا شروع می کنم و یک پست آقا دمت گرم مرسی تو همه تایپیک ها میزنم.چرا یکی تو هر کدوم 100 تا . تا تعداد پست منم بره بالا
من تاحالا پست نزده بودم چون سوال خاصی پیش نیامده بود واسم . می تونین تاریخ عضویت رو ببینین.فردا تعداد پست هام میشه 1000تا D:

اولیش همینجا
آقای مدیر دمت گرم که جای انتقاد هم گذاشتین
با سلام

- از انتقادات شما تشکر می کنم. لطفا اگر فروم معتبری سراغ دارید که از سیستم اعتبار دهی یا سیستم تشکر مناسبی استفاده می کند، از طریق پیام خصوصی به من اعلام کنید تا بررسی کنم.

- اگر قصد طرح موضوع مفیدی را دارید که تاپیک مشابه آن وجود ندارد، در پیام خصوصی به من اعلام کنید تا دسترسی شما را برای ایجاد تاپیک تنظیم کنم. لطفا از درج پستهای متعدد و کوتاه اکیدا خودداری کنید. پستهای شما ادغام شدند.

موفق باشید

trendfinder
February 10th, 2010, 00:55
سلام آقا رضا
پیشنهاد میکنم قانونی وضع کنید که عکسها در خود سایت آپلود شود.
بعضی وقت ها صفحات خیلی سنگین میشه و سیستم هنگ میکنه.
گاهی وقت ها هم چند تا پست کافیه تا خودش یه صفحه رو پر کنه.
سایتهای رایگان آپلود عکس هم اطمینان ندارند و در صورت بسته شدن اونها تعداد بسیار زیادی از پست ها عملا بدون کاربرد میشن. مطمئنا این اتفاق در آینده برای بسیاری از پست ها خواهد افتاد.
تعداد بیشتری پست در یک صفحه بسیار کاربردی تر و زیباتر خواهد بود و الکی تعداد صفحات تاپیک ها زیاد نمیشه.
بعضی وقت ها میخوام برگردم و پست بخصوصی رو پیدا کنم ، اونقدر لود شدن صفحات طول میکشه و تعدادشون زیاده که واقعا آدم خسته میشه .
در مونیتورهایی که رزولوشون مونیتور اونها پایینه (مثل بسیاری از لپ تاپ ها) این مشکلات حاد تره.

ارادتمند

mohsen ghobadi
February 16th, 2010, 02:37
نظرتون درباره ايجاد تالار بورس چيه؟

شاهرودي
February 16th, 2010, 10:39
نظرتون درباره ايجاد تالار بورس چيه؟
خدمت شما:
تالار سهام و CFD

تالار بورس تهران:

موفق باشید. :)

lastnight19
March 3rd, 2010, 12:27
ممکنه این تاپیک جوک رو باز کنید؟

من واقعاً فکر نمی کنم که روزی چندتا جوک گفتن (اونم با رعایت اصول و قواعد سایت) جز اینکه باعث روحیه گرفتن و شاد شدن ما توی این شرایط وِیژه بشه ضرر دیگری داشته باشه.

درهر صورت تصمیم گیرنده شما هستید و ما مطیع اوامر شما ولی من خواهش می کنم که این تاپیک رو قفل نکنید.

isar
March 3rd, 2010, 13:57
سلام

از مدیریت سایت تقاضایی داشتم

اگر امکان داره اون محدودیت 30 پست رو برای تاپیک پرایم و تاپیکهای امثال اون قرار بدید. تا آی دیهای تازه وارد که اکثرا هم برای ایجاد تشنج آی دی میسازند، نتوانند به این تاپیکها دسترسی داشته باشند.

Mehrdad-FX
March 3rd, 2010, 14:21
با درود فراوان

همونطور که همه دوستان مستحضر هستند چنانچه کسی با یک تاپیک همراه نباشه و بعد از مدتی که از آغاز به کار تاپیک گذشته بخواهد موضوع رو پیگیری کند اغلب مواجه با یک تاپیک چند ده صفحه ای میشه که بسیاری از پستهاش مربوط به مسائل فنی و هدف تاپیک نمیشه و صرفاٌ تشکر و بعضاٌ مربوط به مشاجرات و . . . هستند. اینگونه پستها که اغلب با نقل قولهای طولانی هم همراه هستند عمده فضای تاپیکها رو اشغال کرده اند بطوریکه با توجه به کندی اینترنت بررسی یک تاپیک یک مقدار قدیمی رو بسیار طاقت فرسا کرده است.
پیشنهاد میکنم برای تاپیکهائی که مثلاٌ از ده صفحه بیشتر میشوند یک تاپیک موازی تشکیل بشه که در پریودهای زمانی مثلاٌ هفتگی توسط مدیران پاکسازی و کلیه پستهای غیر مرتبط به اون تاپیک موازی منتقل بشن.

موفق باشید

engineer
March 15th, 2010, 09:12
سلام
بنده پيشنهادي داشتم كه اگه يك الزامي باشه و عملي بشه سايت از اين حالت كه دوستمون در اينجا صحبتشو كردن درمياد و واقعاً سروسامون ميگيره.
مسئله اينجاست كه اون كسي كه تاپيك رو ايجاد ميكنه بايد خودش احساس مسئوليت بيشتري بكنه و هر صفحه اي كه به تاپيك اضافه ميشه خلاصه و چكيده اون صفحه رو در پست اول بياره.
ممكنه در نگاه اول عملي به نظر نياد ولي تو هر سازماني تصميمات جديد انضباطي اينطوري اولش سخت و دست آخر جزو بديهيات به نظر مياد. البته فقط در صورت اهتمام مديران.
اين خواهش من از مديران سايت هست كه تو سال 89 اين موضوع رو جا بندازن و به صورت قانون در بيارن.
با تشكر و آرزوي بركت

deepblue
March 26th, 2010, 02:03
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت.
احتراماً سایت از نظر ساختار بسیار از هم گسیخته میباشد و این مساله موجب سردرگمی کاربران ، موضوعات تکراری ، موازی کاری در تاپیکهای مختلف ، عدم دسترسی سریع به موضوعات مورد نظر برای کاربران ، عدم وجود نقشه راه مشخص برای دسترسی به مطلب مورد نظر و .... گردیده است به طوری که اگر موتور جستجوی گوگل وجود نداشت دسترسی به موضوع مورد نظر در سایت غیر ممکن می نمود.
به عنوان مثال من نیاز به دانلود نرم افزار Metatrader Account copier + ک.ر.ک دارم و تمام بعد از ظهر را صرف جستجو کردم و نیافتم.
خواهشمندم در صورت امکان علاوه ارسال این لینک از طریق هر یک از بزرگان سایت ، مکانی را برای انجام این گونه اعمال خلاف قانون مشخص فرمایید تا علاوه بر اجر اخروی هم امکان دسترسی برای علاقه مندان فراهم شود و هم خدایی ناکرده مشکلی برای سایت بروز نکند.
با سپاس از شما ، امیدوارم پذیرای انتقاد اینجانب باشید.
پاینده باشید.

Honda
March 27th, 2010, 23:45
سلام deepblue عزيز ، اين حقير جزء بزرگان سايت نمي باشم ولي افتخارم علم آموزي از بزرگاني است كه اگر بخواهم نام تك تك شان را ببرم ، قاصرم ...
و اما پاسخ كوچكي به سوالات شما دوست محترمم :
در صفحه اصلي سايت ، اگر روي لينك تالار مقالات (Articles) ([Only registered and activated users can see links]) كليك بفرمائيد براحتي تاپيك راهنما(نقشه راه) سرمایه دات کام ([Only registered and activated users can see links]) را ملاحظه مي فرمائيد كه لينكهاي بسياري دارد و حالا حالاها خوراك مطالعه شما و ديگر عزيزانم را فراهم مي آورد( ببخشيد كه در يك فروم عمومي با لحن خودماني مي نويسم ها ) ...
و اما براي دانلود Metatrader Account copier ، كافي است در صفحه اصلي سايت ، روي لينك نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار ([Only registered and activated users can see links]) كليك بفرمائيد و سپس متاتریدر ([Only registered and activated users can see links]) را انتخاب كرده و سپس مـــهم: کتابخانه تالار متاتریدر ([Only registered and activated users can see links]) را انتخاب بفرمائيد ( كه سيد امير بابك عزيز ، الحق تاپيك مفيد و خوبي براي ما علم آموزان ايجاد كرده كه فرصت را مغتنم شمرده و به سهم خوده حقيرم ، تشكر مجددي را از ايشان بعمل مي آورم ) ، در پست 14 تاپيك با عنوان : آموزش کار با برنامه MetaTrader Account Copier ([Only registered and activated users can see links]) ، شما مي توانيد به مطلوب خود برسيد ...
ضمناً در مورد مواردي كه مطرح كرديد : احتراماً سایت از نظر ساختار بسیار از هم گسیخته میباشد و این مساله موجب سردرگمی کاربران ، موضوعات تکراری ، موازی کاری در تاپیکهای مختلف ، عدم دسترسی سریع به موضوعات مورد نظر برای کاربران ، عدم وجود نقشه راه مشخص برای دسترسی به مطلب مورد نظر و .... گردیده است به طوری که اگر موتور جستجوی گوگل وجود نداشت دسترسی به موضوع مورد نظر در سایت غیر ممکن می نمود ...
بعلت ضيغ وقت ، بنده پاسخ نمي دهم و اين امر را به ديگر دوستان مطلع واگذار مي كنم ...
اميدوارم تا آمدن بزرگان گرامي ، پاسخهاي اين كوچكترين عضو سايت بتواند كمي به شما كمك كند ...
با احترام : Honda
-------------------------------------------------------------
پي نوشت : با ديدن مجدد تاپيك راهنما(نقشه راه) سرمایه دات کام ([Only registered and activated users can see links]) ( كه شايد يكي از پربارترين تاپيكهاي فروممان باشد و مدتها قبل براي ما ايجاد شده و متاسفانه بسياري از ما ( علم آموزان و نه اساتيد ) از مطالب تاپيك فوق استفاده نكرده ايم ) ، ديدم كه آخرين پستش متعلق به سپتامبر 2007 است و به استادم Reza جان ( ادمين محترم ) پيشنهاد مي كنم كه اگر صلاح مي داند ( با توجه به اضافه شدن تاپيكهاي مفيد به سرمايه از آن موقع تاكنون ) به تاپيك فوق مواردي ( = تاپيكهايي ) كه صلاح مي داند را بكمك ديگر اساتيد ، اضافه فرمايند ، اگر با پيشنهاد اين حقير موافقيد براي جلوگيري از شلوغ شدن تاپيك ، لطفاً فقط كليد تشكر را بزنيد.
يا علي ( ع )

trendfinder
April 2nd, 2010, 04:13
پيشنهاد ميكنم در قسمتي از صفحه اصلي چيزي شبيه شكل زير براي جفت ارزهاي اصلي راه اندازي كنيد .البته اگر از نظر فني اين امكان وجود داره.

gerami415
April 19th, 2010, 01:18
با سلا م لطفا یک تاپیک برای چگونگی تست استراتژی بزنید . متشکرم

lastnight19
May 20th, 2010, 19:28
برای ارتقاء سایت وزین سرمایه پیشنهاد می کنم یه مسابقه ای راه بندازیم، یا از این بروکرهای محترم که چپ و راست، بالا و پائین و خلاصه هرگوشه ای تبلیغ دارن درخواست کنیم که اسپانسر مسابقه بشوند و یا اینکه حق ورودی بگیریم.

خلاصه برگزاری مسابقه خالی از لطف نیست.

lastnight19
May 23rd, 2010, 11:10
این قضیه فشار روی Server زیاده چیه؟

جدیداً یک روز درمیان من این پیغام رو می بینم.

Reza
May 23rd, 2010, 12:21
این قضیه فشار روی Server زیاده چیه؟

جدیداً یک روز درمیان من این پیغام رو می بینم.
آخرین بار چه موقع این پیغام را مشاهده کردید؟ آیا فقط برای چند دقیقه این پیغام را مشاهده می کنید یا برای زمان طولانی (مثلا برای چند ساعت)؟

hnp2500
May 23rd, 2010, 12:27
آخرین بار چه موقع این پیغام را مشاهده کردید؟ آیا فقط برای چند دقیقه این پیغام را مشاهده می کنید یا برای زمان طولانی (مثلا برای چند ساعت)؟
با عرض سلام
برای من هم این پیغام هر روز مشاهده می شود. معمولاً 5-6 دقیقه ای طول می کشد. نمی دانم آیا واقعاً حجم کاربران سایت اضافه شده یا مشکل دیگری هست (به نظرم دومی باشد)، لطفاً برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده شود
باتشکر

isar
May 23rd, 2010, 14:00
برای منم در روزهای اخیر گاهی میومد و برای چند دقیقه.

lastnight19
May 25th, 2010, 09:23

تقریباً روزی 2 یا 3 بار این پیغام رو می بینم البته وقتی یکبار می بینم تقریباً 30 دقیقه بعد دوباره چک می کنم، بعضی وقتها نه دوبار پشت سرهم نمی بینم ولی بعضی وقتها شاید یک یا دوساعت همینجور این پیغام هست.

آخرین بارهم دیروز ساعت 10 صبح دیدم.

fxmail
May 25th, 2010, 09:37

با سلام
منم این پیغام رو سه شنبه ظهر تقریبا مشاهده کردم..
با تشکر

persiansarmaye
May 25th, 2010, 17:49
یک پیشنهادی دارم. موقعی که یک تاپیک رو ویزیت میکنیم از لیست ارسالهای جدید حذف میشه.
بارها پیش آمده یه تاپیک رو دیدم و مرورگر رو بستم و دوباره که میخوام پیداش کنم به مشکل بر میخورم.
البته میدونم میشه اشتراک شد، منظور من "ارسالهای جدید" هست. اگر مثل بقیه فرومها تاپیکهای خوانده شده فقط کمرنگ بشن خیلی بهتره.

Captive
May 26th, 2010, 02:03
سلام

یکی از دوستان تایپیکی رو در مورد شرکت های هرمی و... باز کردند که مطالب خیلی خوبی هم توش بود که میتونست مفید واقع بشه واسه خیلی از تازه کارها... چرا پاک شد؟

Reza
May 26th, 2010, 09:59
با سلام

یک پیشنهادی دارم. موقعی که یک تاپیک رو ویزیت میکنیم از لیست ارسالهای جدید حذف میشه.
بارها پیش آمده یه تاپیک رو دیدم و مرورگر رو بستم و دوباره که میخوام پیداش کنم به مشکل بر میخورم.
البته میدونم میشه اشتراک شد، منظور من "ارسالهای جدید" هست. اگر مثل بقیه فرومها تاپیکهای خوانده شده فقط کمرنگ بشن خیلی بهتره.
اصولا بعد از مشاهده تاپیک، باید تاپیک از لیست ارسالهای جدید حذف شود. شما می توانید از گزینه نوشته های امروز (http://forum.sarmaye.com/search.php?do=getdaily) استفاده کنید.

سلام

یکی از دوستان تایپیکی رو در مورد شرکت های هرمی و... باز کردند که مطالب خیلی خوبی هم توش بود که میتونست مفید واقع بشه واسه خیلی از تازه کارها... چرا پاک شد؟

تاپیک حذف نشده. اما برخی پستهایی که ظاهرا در راستای توجیه فعالیت هایی از قبیل ه.ا.ی.پ بودند حذف شدند.

Reza
May 26th, 2010, 12:41
با سلام

مشکل افزایش لود سرور در ساعات ابتدای روز مربوط به بکاپ گیری روزانه بود که با تغییر تنظیمات سرور، بکاپ گیری به ساعات نیمه شب منتقل شده.

در صورتی که بعد از ساعت 6 صبح با مشکل افزایش لود سرور مواجه شدید، لطفا ساعت دقیق را در همین تاپیک اعلام کنید.

با تشکر

eslami
May 26th, 2010, 12:43
تاپیک شرکتهای هرمی را بعد از حذف پستهای اضافی باز کنید ف تاپیک خوبی بود.

mansour.r
May 26th, 2010, 14:57
سلام
تاپیک اخطار به هموطنان قفل شده علتش چیه؟
اگه ما نتونیم با چند نفر مخالف تو این سایت مقابله کنیم چطوری میخایم از حقوق فارکس تو جامعه دفاع کنیم
لطفا علت را بگید یا تاپیک را باز کنید
ممنون

Reza
May 26th, 2010, 15:54
با سلام

بر اساس بند 11 قوانین سایت:
تبلیغ و بحث در مورد شرکتهای هرمی و بازاریابی شبکه ای از هر نوع و شکل آن ممنوع است.

لطفا این تاپیک را نیز مطالعه کنید: ممنوعیت ایراد اتهام به اشخاص حقیقی و حقوقی (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5622)

Hamed2420
May 26th, 2010, 16:20
با سلام

لطفا این تاپیک را نیز مطالعه کنید: ممنوعیت ایراد اتهام به اشخاص حقیقی و حقوقی ([Only registered and activated users can see links])

سلام

آقا Reza يك سوال دارم ...

چرا اون زماني كه يك عده از كاربران، وحشيانه علي اسفندياري (Alijaan) رو مورد حمله قرار دادند و ما هوار زديم كه نگذاريد شخصيت حقيقي ايشون تخريب بشه، شما به فكر زدن اين تاپيك نبوديد؟

بايد به ياد داشته باشيد كه همون زمان كلي فرياد زدم و زدند كه خاطيان رو محدود كنيد كه 4 روز ديگه حتي به مديران و حتي خودتون هم تهمت و ... ميبندند. ميبينيد گذر زمان چه ها نميكنه....

من كه به خوبي يادمه و فكر كنم نوشته ها تو تالار مديران هم موجود هست...

حتماً بايد منافع خودتون به خطر بيافته و به فكر اينگونه تاپيك ها باشيد؟

من البته چند وقت پيش يك تذكر به آقا كسري دادم كه كارهايي كه انجام ميدن خيلي از كاربرها رو دچار دوگانگي در مورد هدفمند بودن مديريت سايت ميكنه و الان ايشون مجبوره كه احتمالاً با همفكري شما، در يك تاپيك قفل شده و يك طرفه، از خودش و مدير سايت و سياست هاي سايت دفاع كنه. ( ياد راديو تلويزيون خودمون افتادم :laugh: )

آينده نگري و هوش و ذكاوت نعمت زيبايي هست كه خداوند به انسان ها عطا كرده و متاسفانه نوع مديريت سايت سرمايه با در آغوش كشيدن سياست سكوت در مقابل مسائل و ترس از به خطر افتادن منافع و تعداد بازديد كننده، آبروي اشخاص را دستمايه خودش قرار ميده.

اميدوارم كه علي اسفندياري من يكي رو ببخشه كه در اون زمان زورم نرسيد كه به خوبي ازش دفاع كنم ...

موفق باشيد;)

Kasra
May 26th, 2010, 16:41
سلام

چرا اون زماني كه يك عده از كاربران، وحشيانه علي اسفندياري (Alijaan) رو مورد حمله قرار دادند و ما هوار زديم كه نگذاريد شخصيت حقيقي ايشون تخريب بشه، شما به فكر زدن اين تاپيك نبوديد؟

بايد به ياد داشته باشيد كه همون زمان كلي فرياد زدم و زدند كه خاطيان رو محدود كنيد كه 4 روز ديگه حتي به مديران و حتي خودتون هم تهمت و ... ميبندند. ميبينيد گذر زمان چه ها نميكنه....

من البته چند وقت پيش يك تذكر به آقا كسري دادم كه كارهايي كه انجام ميدن خيلي از كاربرها رو دچار دوگانگي در مورد هدفمند بودن مديريت سايت ميكنه و الان ايشون مجبوره كه احتمالاً با همفكري شما، در يك تاپيك قفل شده و يك طرفه، از خودش و مدير سايت و سياست هاي سايت دفاع كنه. ( ياد راديو تلويزيون خودمون افتادم :laugh: )

آينده نگري و هوش و ذكاوت نعمت زيبايي هست كه خداوند به انسان ها عطا كرده و متاسفانه نوع مديريت سايت سرمايه با در آغوش كشيدن سياست سكوت در مقابل مسائل و ترس از به خطر افتادن منافع و تعداد بازديد كننده، آبروي اشخاص را دستمايه خودش قرار ميده.

اميدوارم كه علي اسفندياري من يكي رو ببخشه كه در اون زمان زورم نرسيد كه به خوبي ازش دفاع كنم ...

موفق باشيد;)

سلام حامد جان .
در جواب گزارشی که فرستاده بودید ایمیلی خدمتتان ارسال کرده بودم که متاسفانه بی جواب گذاشتید. مطمئنا با آگاهی از موضوعات ، قضاوت بهتری می توانستید داشته باشید .

فقط در مورد
ايشون مجبوره كه احتمالاً با همفكري شما، در يك تاپيك قفل شده و يك طرفه، از خودش و مدير سايت و سياست هاي سايت دفاع كنه.

فکر میکنم بعد از چندین روز هجوم ناجوانمردانه و تهمتهایی که در فرومها و وبلاگها از سایتهای فارکسی تا سایتهای غیر مرتبط مثل پرشین تولز و در نهایت تهمت هک کردن فروم به وسیله مدیران سایت سرمایه ، حق داشتم چند خط برای روشن شدن مسایل بنویسم . مطمئنا اگر امیدی بود که جو بدون تشنج پیش برود تاپیک هم قفل نشده بود و نیازی به دفاع امثال من هم نداشت .
با تشکر .

Reza
May 26th, 2010, 23:06
سلام

موفق باشيد;)
با سلام

ظاهرا شما دو مطلب را با هم مخلوط کردید: این تاپیک (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5622) ایجاد شد تا توضیح بدهم به چه دلیل ایراد اتهام به اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز نیست.

اما در تاپیک مدیریت سرمایه جناب علیجان در تالار آگهی، اتهامی به ایشان وارد نشد و صحبت بر سر این بود که اشتباه ایشان در مدیریت حساب و عدم کنترل ریسک، موجب ضرر و زیان صاحب حساب شده.

در تالار آگهی همیشه بنا بر این بوده که در کنار تعریف و تمجید هایی که از ارائه دهنده یک محصول یا سرویس صورت می گیرد، انتقاد و ایرادات نیز مطرح شوند. اینکه ما در تالار آگهی، پستهای تعریف و تمجید را باقی بگذاریم و پستهای انتقادی را حذف کنیم، منطقی به نظر نمی رسد. لذا همواره سعی مردیم در مسائل تالار آگهی هیچگونه دخالتی نداشته باشم. در مورد تاپیک مدیریت سرمایه جناب علیجان هم همین رویه را اجرا کردیم.

برای روشن شدن موضوع، یک مثال می زنم:

ممکن است شما از بنده این انتقاد را داشته باشید که: در تصمیمات مدیریتی آینده نگری لازم را ندارم، یا اطلاعات فنی کافی برای مقابله با حملات بر روی سایت ندارم. یا ممکن است یکی از کاربران در تاپیک مربوط به یک شرکت در تالار آگهی، این انتقاد را مطرح کند که شرکت مذکور از پشتیبانی ضعیفی برخوردار است و مثلا به ایمیل ها خیلی دیر پاسخ می دهد.

این موضوع متفاوت است با اینکه افراد یا شرکتها را به مواردی از قبیل دزدی، کلاه برداری و . . . متهم کنیم.

اگر باز هم ابهامی برای شما وجود دارد، لطفا بفرمائید که دقیقا در آن زمان چه اتهامی به جناب علیجان زده شد و ما اقدام نکردیم.

با تشکر

وحید سلیمانی
May 27th, 2010, 00:19
با سلام

ظاهرا شما دو مطلب را با هم مخلوط کردید: این تاپیک ([Only registered and activated users can see links]) ایجاد شد تا توضیح بدهم به چه دلیل ایراد اتهام به اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز نیست.

اما در تاپیک مدیریت سرمایه جناب علیجان در تالار آگهی، اتهامی به ایشان وارد نشد و صحبت بر سر این بود که اشتباه ایشان در مدیریت حساب و عدم کنترل ریسک، موجب ضرر و زیان صاحب حساب شده.

در تالار آگهی همیشه بنا بر این بوده که در کنار تعریف و تمجید هایی که از ارائه دهنده یک محصول یا سرویس صورت می گیرد، انتقاد و ایرادات نیز مطرح شوند. اینکه ما در تالار آگهی، پستهای تعریف و تمجید را باقی بگذاریم و پستهای انتقادی را حذف کنیم، منطقی به نظر نمی رسد. لذا همواره سعی مردیم در مسائل تالار آگهی هیچگونه دخالتی نداشته باشم. در مورد تاپیک مدیریت سرمایه جناب علیجان هم همین رویه را اجرا کردیم.

ممکن است شما از بنده این انتقاد را داشته باشید که: در تصمیمات مدیریتی آینده نگری لازم را ندارم، یا اطلاعات فنی کافی برای مقابله با حملات بر روی سایت ندارم. یا ممکن است یکی از کاربران در تاپیک مربوط به یک شرکت در تالار آگهی، این انتقاد را مطرح کند که شرکت مذکور از پشتیبانی ضعیفی برخوردار است و مثلا به ایمیل ها خیلی دیر پاسخ می دهد.

این موضوع متفاوت است با اینکه افراد یا شرکتها را به مواردی از قبیل دزدی، کلاه برداری و . . . متهم کنیم.

اگر باز هم ابهامی برای شما وجود دارد، لطفا بفرمائید که دقیقا در آن زمان چه اتهامی به جناب علیجان زده شد و ما اقدام نکردیم.

با تشکر

سلام آقا رضا

البته من دوست صمیمی حامد هستم ولی دوست ندارم این پستم جنبه حمایتی از ایشون رو داشته باشه.

کلاً کار شما در زمینه ممنوعیت اتهام به اشخاص رو من یکی کار خوبی میدونم و ازش حمایت میکنم.

ولی آیا شما اعتقاد دارید شخصیت جناب علی اسفندیاری یا امثال ایشون در سایت شما تخریب نشده؟

آیا شما قسمت آگهی ها رو خارج از قوانین کلی فرومی که مدیریتش رو دارید می دونید؟یا بهتر بگم توهین در اون

قسمت (آگهی ها) به شخصیتهای حقیقی و حقوقی مجاز هست؟چیزی که در تاپیک علیجان اتفاق افتاد

و در آخر با توضیحی که شما در پست بالا دادید اگر دوباره همچون اتفاقی که برای علیجان افتاد در سایت شما

بیوفته روال کاریتون همون روال قبلی هست؟

امیدوارم در قبال این پست سیاست سکوت رو پیش نگیرید.هر چند که بنده درک میکنم;)

Shakhes
May 27th, 2010, 00:56

با تشکر

با سلام خدمت دوست عزیز و گرامیم آقا رضا

به نظر من وضع نکردن یک قانون از وضع یک قانون ضعیف و شکننده به مراتب بهتره ...به عنوان مثال متر ما در ایراد اتهام چیست ؟ و تا کجا میتوان انتقاد کرد و تعیین اینکه اتهام ، وارد شده یا نشده با کیست ؟ و مرجع چیست؟
قبول دارم کار خیلی سخت و پیچیده میشه ...و دقیقا وقتی قانون مادر وجود نداره و یا فردی یا افرادی به تشخیص فردی به قضاوت می نشینند ، باعث و بانی سوء تفاهمات و اختلافات گاها شدید میگردد .
چند سال پیش اگه خاطرتون باشه بحثی بین من و یکی از بروکرها مستقیما در همین سایت در بخش آگهی ها در گرفت ...اون بحث و لفاظی در دنیای مجازی موجب شد پول یه بنده خدایی در دنیای واقعی احیا بشه و دوباره به زندگی عادی برگرده ! اما با همه این اوصاف به شدت از عمل خودم پشیمون شدم و قبول دارم نباید از این راه اینکارو انجام میدادم ! بگذریم ...
درمورد علیجان ، حامد عزیز درست میگه دقیقا یادمه ایشون براثر هجوم افراد ناشناس و آیدی های مجهول الهویه تقریبا نابود شدن ! هرچند مقصر خود ایشون بودن ولی بحث اینه که اگه قراره قانون اجرا بشه باید از راه و مجرای صحیحش اجرا بشه و نه لزوما از کانال سایت سرمایه و با اینکار به حقوق بازدیدکنندگان هم احترام گذاشتیم .
یه نکته هم خدمت حامد عزیز (شادوماد گل )بگم و تمومش کنم ، ظاهرا این قانون عدم ایراد اتهام به اشخاص جدید هستش و بنابراین قانون عطف بما سبق نمیشه .

ارادتمندم

شاد و استوار باشید

Reza
May 27th, 2010, 01:01
سلام آقا رضا

البته من دوست صمیمی حامد هستم ولی دوست ندارم این پستم جنبه حمایتی از ایشون رو داشته باشه.

کلاً کار شما در زمینه ممنوعیت اتهام به اشخاص رو من یکی کار خوبی میدونم و ازش حمایت میکنم.

ولی آیا شما اعتقاد دارید شخصیت جناب علی اسفندیاری یا امثال ایشون در سایت شما تخریب نشده؟

آیا شما قسمت آگهی ها رو خارج از قوانین کلی فرومی که مدیریتش رو دارید می دونید؟یا بهتر بگم توهین در اون

قسمت (آگهی ها) به شخصیتهای حقیقی و حقوقی مجاز هست؟چیزی که در تاپیک علیجان اتفاق افتاد

و در آخر با توضیحی که شما در پست بالا دادید اگر دوباره همچون اتفاقی که برای علیجان افتاد در سایت شما

بیوفته روال کاریتون همون روال قبلی هست؟

امیدوارم در قبال این پست سیاست سکوت رو پیش نگیرید.هر چند که بنده درک میکنم;)
با سلام به جناب وحید

لطفا یکبار دیگر پست بالا را مطالعه کنید: در پست بالا توضیح دادم که بطور کلی رویه ما اینگونه بوده که در مسائل تالار آگهی دخالت نداشته باشیم. زیرا اینکه پستهای تعریف و تمجید را باقی بگذاریم و پستهای انتقادی را حذف کنیم، درست به نظر نمی رسد و موجب مشکلات بعدی می شود.

باز هم در بالا توضیح دادم که بحث این تاپیک (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5622) در مورد ممنوعیت تهمت زدن به افراد هست و تا جایی که من به یاد دارم، به جناب علیجان تهمتی زده نشد و انتقاد از ایشان در مورد عدم کنترل ریسک و مواردی از این قبیل مطرح بوده. (شما می توانید این انتقادات را توهین یا تخریب بنامید. اما توهین با تهمت تفاوت دارد)

در انتهای پست قبل هم نوشتم: اگر هنوز ابهامی برای شما وجود دارد، لطفا دقیقا بفرمائید چه اتهامی به جناب علیجان وارد شده و ما رسیدگی نکردیم.

ضمنا من هیچ مسأله شخصی با جناب علیجان نداشته و ندارم و همواره سعی کردم کاری را که درست می دانم انجام بدهم. اما از شما و جناب حامد سوال می کنم: آیا اگر شما با جناب علیجان دوستی نزدیکی نداشتید، باز هم به این اندازه در این مورد حساسیت به خرج می دادید؟

Captive
May 27th, 2010, 01:39
رضا خان سلام

فقط خواستم بگم الان چندین انجمن فارسی ما داریم که در مورد به قول شما " هــ .. آ ..یپ صحبت میکنند و مشکلی هم به وجود نمیاد..

صحبت هایی هم که بنده کردم 100% حقیقت داشت و دوست داشتم دوستان تازه وارد به این قضیه پی ببرند.. چه بسا یکی از همین کاربران سرمایه فاند (Fund ) آنلاین راه انداختند چندی پیش و هنوزم فکر کنم بالا باشه..

حالا اینکه شما هایپ رو اونجوری تایپ کنید یه خورده آدم رو میترسونه :دی

مخلصیم.

Reza
May 27th, 2010, 01:42
با سلام خدمت دوست عزیز و گرامیم آقا رضا

به نظر من وضع نکردن یک قانون از وضع یک قانون ضعیف و شکننده به مراتب بهتره ...به عنوان مثال متر ما در ایراد اتهام چیست ؟ و تا کجا میتوان انتقاد کرد و تعیین اینکه اتهام ، وارد شده یا نشده با کیست ؟ و مرجع چیست؟
قبول دارم کار خیلی سخت و پیچیده میشه ...و دقیقا وقتی قانون مادر وجود نداره و یا فردی یا افرادی به تشخیص فردی به قضاوت می نشینند ، باعث و بانی سوء تفاهمات و اختلافات گاها شدید میگردد .
چند سال پیش اگه خاطرتون باشه بحثی بین من و یکی از بروکرها مستقیما در همین سایت در بخش آگهی ها در گرفت ...اون بحث و لفاظی در دنیای مجازی موجب شد پول یه بنده خدایی در دنیای واقعی احیا بشه و دوباره به زندگی عادی برگرده ! اما با همه این اوصاف به شدت از عمل خودم پشیمون شدم و قبول دارم نباید از این راه اینکارو انجام میدادم ! بگذریم ...
درمورد علیجان ، حامد عزیز درست میگه دقیقا یادمه ایشون براثر هجوم افراد ناشناس و آیدی های مجهول الهویه تقریبا نابود شدن ! هرچند مقصر خود ایشون بودن ولی بحث اینه که اگه قراره قانون اجرا بشه باید از راه و مجرای صحیحش اجرا بشه و نه لزوما از کانال سایت سرمایه و با اینکار به حقوق بازدیدکنندگان هم احترام گذاشتیم .
یه نکته هم خدمت حامد عزیز (شادوماد گل )بگم و تمومش کنم ، ظاهرا این قانون عدم ایراد اتهام به اشخاص جدید هستش و بنابراین قانون عطف بما سبق نمیشه .

ارادتمندم

شاد و استوار باشید
با سلام خدمت دوست گرامی جناب شاخص

از نظر من، در اتهام عملی مجرمانه به یک شخص حقیقح یا حقوقی نسبت داده می شود(مثلا شخص به دزدی یا کلاه برداری متهم می شود). اما در انتقاد، عمل مجرمانه به فرد نسبت داده نمی شود. (مثلا فرد مورد انتقاد قرار می گیرد که ریسک را کنترل نکرده، یا بطور احساسی ترید کرده)

البته همواره در مورد قوانین و نحوه اجرا اختلاف نظر وجود دارد و خواهد داشت و در هر صورت عده ای ناراضی خواهند بود.

در بند 18 از قوانین سایت آمده:
18. سعی بر این بوده است که قوانین سایت سرمایه در نهایت صراحت و شفافیت نوشته شوند. با اینحال اختلاف نظر در تفسیر و نحوه اجرای قوانین نامحتمل نیست. در اینگونه مواقع تفسیر قوانین سایت سرمایه و همچنین تشخیص مصداق‌ها بر عهده مدیران سایت می‌باشد.

به هر حال هر قانونی ضعف ها و مشکلات خاص خود را دارد و باید تلاش کنیم این مشکلات را برطرف کنیم. امیدوارم شما هم ما را از نظرات و پیشنهادات خود بی بهره نگذارید.

با احترام

Reza
May 27th, 2010, 01:52
رضا خان سلام

فقط خواستم بگم الان چندین انجمن فارسی ما داریم که در مورد به قول شما " هــ .. آ ..یپ صحبت میکنند و مشکلی هم به وجود نمیاد..

صحبت هایی هم که بنده کردم 100% حقیقت داشت و دوست داشتم دوستان تازه وارد به این قضیه پی ببرند.. چه بسا یکی از همین کاربران سرمایه فاند (Fund ) آنلاین راه انداختند چندی پیش و هنوزم فکر کنم بالا باشه..

حالا اینکه شما هایپ رو اونجوری تایپ کنید یه خورده آدم رو میترسونه :دی

مخلصیم.

با سلام

بنده فعالیت در زمینه ه.ا.ی.پ را مناسب نمی دانم. ضمنا گفتگو در این مورد در راستای اهداف سایت سرمایه نیست.

افراد علاقه مند می توانند برای بحث و تبادل نظر در این زمینه، به سایتهای دیگر مراجعه کنند. (البته توصیه من این است که از هرگونه فعالیت و سرمایه گذاری در این زمینه اکیدا خودداری شود)

با تشکر

Hamed2420
May 27th, 2010, 02:12
با سلام
نمیخواستم دیگه چیزی بنویسم اما

سلام حامد جان .
در جواب گزارشی که فرستاده بودید ایمیلی خدمتتان ارسال کرده بودم که متاسفانه بی جواب گذاشتید. مطمئنا با آگاهی از موضوعات ، قضاوت بهتری می توانستید داشته باشید .

کسری جان ایمیل شما رو دریافت کردم، خواندم و هنوز هم دارمش. لطفاً یکبار دیگر خودتون ایمیلتون رو بخونید ببینید سوالی از من کرده بودید که من بخوام جوابی بهش بدم؟!!!! :blink:
شما یک توضیحی در مورد سوال من دادید که حداقل برای من قانع کننده نبود و تبریک به خاطر تاهل گفتید که از شما بسیار ممنون هستم . اگر ایمیل رو ندارید، میتونم دوباره براتون فرواردش کنم.

درود بر سرور گرامی ام جناب شاخص بزرگوار ...

خدارو شکر که شما مشکل علیجان رو بخاطر دارید و عادلانه و منصفانه قضاوت میکنید. نگران این موضوع بودم که چون از قدیمی های سایت کسی دیگه اینجا نیست، این حرف رو بزنم و با دیوار بلند حاشا مواجه بشم ...
اما

آقای رضا، مساله علیجان مثالی بود که خدمت شما عنوان شد...
به یاد دارم که بهتون میگفتم که این مشکل علیجان مثل بقیه حاشیه های سایت نیست زیرا علیجان یک شخصیت حقیقی در سایت هست و همگان او رو میشناسن، در قرار های عمومی شرکت کردن و یک کاربر مخفی در پشت یک آیدی نیست. با کسانی که بهش بی احترامی کردن و از آب گل آلود ماهی میگیرن برخورد کنید و بنشون کنید . (ریز جزئیات رو دیگه به خاطر ندارم)
اما متاسفانه هنوز شما سعی در فرار از واقعیت ها با اینگونه سوالات دارید:

از شما و جناب حامد سوال می کنم: آیا اگر شما با جناب علیجان دوستی نزدیکی نداشتید، باز هم به این اندازه در این مورد حساسیت به خرج می دادید؟

واقعاً متاسف و متعجب شدم از این سوال و طرز تفکر. خدمت شما عرض شود که بعد از اینکه علیجان از سایت رفت، من تنها یکبار باهاش تماس گرفتم. (میتونید از آقا محسن هم سوالی بکنید)
من با علی اسفندیاری رابطه خاصی نداشته و ندارم و دلبستگی من به 99.9% افراد این سایت فقط درون این سایت بوده و بس ...
اما آقا رضا باز هم از شما سوالی دارم. در موارد حاشیه ای من فقط طرفدار دوستانم بودم که حالا شما چنین سوالی رو میپرسید؟
بهروز نعیمی پور رو به یاد دارید؟ تقاضای بن شدن وحید سلیمانی رو به یاد دارید؟ حاشیه های وحید درزی رو به یاد دارید؟ و ....
واقعاً چقدر خوب نحوه مدیریت بنده رو به یاد دارید ;)

جناب رضای بزرگوار
از شما خواهش میکنم . خواهشاً در مقامی که هستید، قضاوت صحیح داشته باشید و به افکار کاربران سایتتون نیز احترام بگذارید و از واقعیت ها فرار نکنید.

سربلند باشید

وحید سلیمانی
May 27th, 2010, 15:34
ضمنا من هیچ مسأله شخصی با جناب علیجان نداشته و ندارم و همواره سعی کردم کاری را که درست می دانم انجام بدهم. اما از شما و جناب حامد سوال می کنم: آیا اگر شما با جناب علیجان دوستی نزدیکی نداشتید، باز هم به این اندازه در این مورد حساسیت به خرج می دادید؟

سلام

سخن را ببیاید شنیدن نخست ---- چو دانا شوی پاسخ آری درست

آقا رضا بنده متعجبم كه چرا شما مسئله رو شخصي ميكنيد.اين حقير با شما جنگي ندارم ولي شما بايد بپذيريد كه

عملكردتون در مسئله عليجان اشتباه بود و رفتار غير حرفه اي شما در اون مسئله و عدم برخورد با متخلفين طبق

نظري كه در بالا فرموديد در آينده باعث ايجاد حاشيه براي عده كثيري از اعضاي سايت شد.اينكه ما اينجا عليجان رو

مثال ميزنيم به خاطر دوستي نيست به خاطر فجيع بودن عملكرد شماست و حداقل انتظار ما از شما پذيرفتن اين

اشتباه هست.

بازهم از شما تقاضا دارم مشكل رو شخصي نكنيد و با فكر بازتري به مسائل پيش امده بپردازيد.

سخن را مگردان پس و پیش هیچ ---- جوانـــمردی و داد،دادن بسیچ

بـپــــــاسخ خردمند پیـــــــــدا شود ---- بهــــــــر آرزو بــــــــر توانا شود

هر آنکس که راند سخن بر گزاف ----- بــــــــــــــود بــــــر سر انجمن مرد لاف

بگاهی که تنها شــــــود در نهفت ----- پشیمان شود ز آن سخنها که گفت

بگفتــــــــار بی سود و دیوانگی ----- نجوید جهــــــــــــانجوی مردانگی

ارادتمند وحید سلیمانی

solati
May 27th, 2010, 21:40
سلام

سخن را ببیاید شنیدن نخست ---- چو دانا شوی پاسخ آری درست

آقا رضا بنده متعجبم كه چرا شما مسئله رو شخصي ميكنيد.اين حقير با شما جنگي ندارم ولي شما بايد بپذيريد كه

عملكردتون در مسئله عليجان اشتباه بود و رفتار غير حرفه اي شما در اون مسئله و عدم برخورد با متخلفين طبق

نظري كه در بالا فرموديد در آينده باعث ايجاد حاشيه براي عده كثيري از اعضاي سايت شد.اينكه ما اينجا عليجان رو

مثال ميزنيم به خاطر دوستي نيست به خاطر فجيع بودن عملكرد شماست و حداقل انتظار ما از شما پذيرفتن اين

اشتباه هست.

بازهم از شما تقاضا دارم مشكل رو شخصي نكنيد و با فكر بازتري به مسائل پيش امده بپردازيد.

سخن را مگردان پس و پیش هیچ ---- جوانـــمردی و داد،دادن بسیچ

بـپــــــاسخ خردمند پیـــــــــدا شود ---- بهــــــــر آرزو بــــــــر توانا شود

هر آنکس که راند سخن بر گزاف ----- بــــــــــــــود بــــــر سر انجمن مرد لاف

بگاهی که تنها شــــــود در نهفت ----- پشیمان شود ز آن سخنها که گفت

بگفتــــــــار بی سود و دیوانگی ----- نجوید جهــــــــــــانجوی مردانگی

ارادتمند وحید سلیمانی

جناب سلیمانی خیلی عذر میخوام ولی به نظر شما این حرکت انتقادی به مدیر سایت یک برنامه ی از پیش تعیین شده نیست؟؟:advise:

وحید سلیمانی
May 27th, 2010, 22:30
سلام

آقا رضا بنده پاسخم رو از شما گرفتم و پست دوم رو هم (بقول شاخص) جهت تنویر افکار عمومی ارسال کردم:cool:

و به نظرات دیگر عزیزان هم احترام میگذارم.:happy:

موفق و پیروز باشید

Kasra
May 28th, 2010, 00:02
.....

کسری جان ایمیل شما رو دریافت کردم، خواندم و هنوز هم دارمش. لطفاً یکبار دیگر خودتون ایمیلتون رو بخونید ببینید سوالی از من کرده بودید که من بخوام جوابی بهش بدم؟!!!! :blink:
شما یک توضیحی در مورد سوال من دادید که حداقل برای من قانع کننده نبود و تبریک به خاطر تاهل گفتید که از شما بسیار ممنون هستم . اگر ایمیل رو ندارید، میتونم دوباره براتون فرواردش کنم.

......

حامد جان، منظورم اين بود كه چنانچه ابهامي در مورد توضيحات من يا در مورد مسايل ديگر برايتان باقي مانده بود مي توانستيد توسط ايميل از من جواب بخواهيد . مطمئن هستم با گفتگو كردن ، نقاط ابهام شما برطرف ميشد . يا ميشد تلفني صحبت كرد . . .
متاسفانه در فضاي مجازي ، لحن سخن گفتن افراد مشخص نيست ، ولي اگر از من كينه اي به دل داشته ايد يا قصد ضربه زدن به من را داشته ايد به شما تبريك ميگويم ، چون در بدترين موقعيت قرار دارم كه از همه طرف تحت فشار هستم و . . .

خدایا به من کمک کن تا وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم.

Hamed2420
May 28th, 2010, 00:37
حامد جان، منظورم اين بود كه چنانچه ابهامي در مورد توضيحات من يا در مورد مسايل ديگر برايتان باقي مانده بود مي توانستيد توسط ايميل از من جواب بخواهيد . مطمئن هستم با گفتگو كردن ، نقاط ابهام شما برطرف ميشد . يا ميشد تلفني صحبت كرد . . .
متاسفانه در فضاي مجازي ، لحن سخن گفتن افراد مشخص نيست ، ولي اگر از من كينه اي به دل داشته ايد يا قصد ضربه زدن به من را داشته ايد به شما تبريك ميگويم ، چون در بدترين موقعيت قرار دارم كه از همه طرف تحت فشار هستم و . . .

خدایا به من کمک کن تا وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم.

کسری جان، خودتون خوب میدونید که من هیچگونه رابطه و مراوده ای با شما نداشته و ندارم که بخوام از شما چیزی در دل داشته باشم. قصدم از اون گزارش تنها برای جلوگیری از بوجود آمدن برخی مسائل بود که خوشبختانه یا متاسفانه بوجود آمد. لطفاً مسائله رو برای خودتون بزرگ نکنید و یا بهتره بگم که با مظلوم نمایی قصد گرفتن دست پیش و فرار رو به جلو رو نداشته باشید.

لطفاً جمله آخر متنتون رو به خودتون هم نسبت بدید. یادتون هم باشه که من و خیلی های دیگه تو این سایت اشخاص حقیقی هستیم و شما همچنان یک شخص مجازی ...;)

زیاده عرضی نیست

اسحاقی زاده

Kasra
May 28th, 2010, 13:51
کسری جان، خودتون خوب میدونید که من هیچگونه رابطه و مراوده ای با شما نداشته و ندارم که بخوام از شما چیزی در دل داشته باشم. قصدم از اون گزارش تنها برای جلوگیری از بوجود آمدن برخی مسائل بود که خوشبختانه یا متاسفانه بوجود آمد. لطفاً مسائله رو برای خودتون بزرگ نکنید و یا بهتره بگم که با مظلوم نمایی قصد گرفتن دست پیش و فرار رو به جلو رو نداشته باشید.

لطفاً جمله آخر متنتون رو به خودتون هم نسبت بدید. یادتون هم باشه که من و خیلی های دیگه تو این سایت اشخاص حقیقی هستیم و شما همچنان یک شخص مجازی ...;)

زیاده عرضی نیست

اسحاقی زاده

حامد جان . لطفا شفاف صحبت کنید . موضوعی وجود نداره که بخواهم به خاطر آن دست پیش بگیرم و فرار رو به جلو بکنم .
از شما و هر کدام از دوستانی که مطلبی بر علیه بنده دارید تقاضا میکنم بدون توجه به قانون ممنوعیت اتهام به اشخاص حقیقی در همینجا بیان کنید .
البته بنده تا کنون هیچکدام از پست های توهین یا انتقاد به خودم را پاک نکرده ام . از آقا رضا و محسن دوست داشتنی هم درخواست میکنم پست هایی که برای خراب کردن من یا توهین یا هر چیز دیگری نسبت به اینجانب است را دیگر پاک نکنند .
خوب حالا که قراره شفاف صحبت کنیم . متن گزارشی که شما فرستاده بودید ، انتقاد در مورد این موضوع بود که در آواتار یکی از آی بی ها کلمه AST نوشته شده بود .
باید بگویم قبل از اجرای قوانین تالار بروکرها خیلی از آی بی ها در امضا یا آواتار خود اسم شرکت و تبلیغات خود را قرار داده بودند . که بنده برای تک تک آی بی ها نامه فرستادم و از آنها درخواست کردم این قانون را رعایت کنند . و کاربر مورد نظر امضا خود را تغییر داد . همچنین ایشان اسم شرکتشان را به طور کامل در آواتارشان نوشته بودند که حذف کردند و فقط کلمه AST باقی ماند .
با توجه به اینکه این کلمه نه آدرس سایت است و نه برند ثبت شده ، بنده نتوانستم چیز دیگری به ایشان بگویم .

جناب حامد لطفا از کلی گویی دست بردارید و موارد مورد ابهام را همینجا مشخص کنید تا توضیحات کامل خدمتتان ارایه دهم .

با احترام
مهدی نیاکی

مسعود رهجو
May 28th, 2010, 23:59

زیاده عرضی نیست

اسحاقی زاده

سلام حامد جان

بی خیال حامد زندگی ارزش ترش رویی را نداره من نمیدانم چه مسئله ای پیش آمده حتما سو تفاهم بوده
کسرا هم مثل خودت گل پسره این بدون همه در زندگی اشتباهاتی میکنند به قول صفدر در آشپز باشی میخواهد بگه آدم جایز الخطاست میگه " آدم خطاخوردست دیه کاریش نمیشه کرد" شنیدیم شاه داماد شدی مبارک انشاال.. خوشبخت بشی . یک دستی هم روی سر ما بکش .

"زیاده عرضی نیست "

رهجو

Hamed2420
May 29th, 2010, 08:50
سلام حامد جان

بی خیال حامد زندگی ارزش ترش رویی را نداره من نمیدانم چه مسئله ای پیش آمده حتما سو تفاهم بوده
کسرا هم مثل خودت گل پسره این بدون همه در زندگی اشتباهاتی میکنند به قول صفدر در آشپز باشی میخواهد بگه آدم جایز الخطاست میگه " آدم خطاخوردست دیه کاریش نمیشه کرد" شنیدیم شاه داماد شدی مبارک انشاال.. خوشبخت بشی . یک دستی هم روی سر ما بکش .

"زیاده عرضی نیست "

رهجو

سلام بر آقا مسعود عزيز

چشم قربان. يك بار جناب Shakhes در تالار مديران به من گفتن كه بعضي مسائل مثل ظرف لجني ميمونه كه هر چه بيشتر درش كنكاش بشه، بوي تعفن آن ...

كسري عزيز
اگر سوء تفاهمي در ذهن شما شكل گرفت و ناراحتي اي از سمت من براي شما پيش آمده، بنده عذر خواهي ميكنم...

به هر حال من از شخص مدير سايت انتظار بيشتري داشتم كه متاسفانه باز هم مثل هميشه سكوت اختيار كردن. زين پس بنده هم مثل شما. راحت باشيد.

موفق باشيد

lastnight19
June 3rd, 2010, 12:29
ممکن تالارهایی درست کنید که افراد کسب شرایطی قادر به پست زدن در اونها باشند؟

مثلاً تالار 3000 هزار پستی ها یا 2000 پستی ها، یا تالار براساس اعتبار و تشکر باشه، یا هرماه رای گیری انجام بشه و سه نفر اول رای گیری وارد تالار بشوند.

isar
June 3rd, 2010, 23:37

مثلاً تالار 3000 هزار پستی ها یا 2000 پستی ها، یا تالار براساس اعتبار و تشکر باشه، یا هرماه رای گیری انجام بشه و سه نفر اول رای گیری وارد تالار بشوند.

من میگم اعتباری باشه

مثلا افراد بالای 5000 امتیاز یا افرادی که به سطح 11 رسیده اند

lastnight19
June 4th, 2010, 00:21
من میگم اعتباری باشه

مثلا افراد بالای 5000 امتیاز یا افرادی که به سطح 11 رسیده اند

بنظر من اعتباری خیلی گزینه مناسبی نیست چون افراد می تونند باهم دست به یکی کنند و تند تند به هم اعتبار بدن، البته این نظر من هست.

من فکر می کنم تعداد پست یا تشکر گزینه بهتری باشه، یا مسابقه برگزار کنیم و یا رای گیری هم می تونه جواب بده.

این تالار هم به اینصورت باشه که همه قادر به خواندن مطالبش باشند ولی همه قادر به پست زدن و یا تاپیک زدن نباشند.

trendfinder
June 4th, 2010, 01:10
خاصيت چنين تالاري چي ميتونه باشه؟

trendfinder
June 4th, 2010, 09:10
سلام آقا رضا
مال همین امروزه
چون گفته بودید اطلاع رسانی کنید پست زدم.

ضمنا ظرفیت آپلود عکسها رو زیاد کنید.39 کیلوبایت برای آپلود یه عکس خیلی کمه.
موفق باشید

Khakestari
June 4th, 2010, 11:54

جناب البرز سلام
من با پيشنهاد شما مخالفم
زيرا اين قضيه باعث مي شود كه دوستاني كه تازه وارد هستند نتوانند وارد بحث شوند . ولو اينكه تازه كار باشند و مطالبشان غير مفيد . ثانيا اين موضوع باعث مي شود كه ديگران شروع به دادن پست هاي غير مفيد كنند و يا مطالب را كپي كنند تا امار پست هايشان بالاتر رود .
اگرمعيار را بر پايه اعتبار و تشكر قرار بدهيد، باز هم جاي ايراد هست زيرا اين قضيه باعث مي شود افراد با چند ايدي ثبت نام كنند و هي از خودشون تشكر كنند و اعتبار بدهند (كه نمونه ان مستند موجود است اگر خواستيد!:whoow:) .

اگر قصد، كار ماندگار است. پيشنهاد من خلاصه كردن تاپيك هاي مفيد و ذخيره در تالار منابع، از همه چيز واجب تر و مفيد تر است، كه هم از تكرار مطالب جلوگيري شود و هم منبعي خوب براي اينده، و در نهايت پست هاي اضافه نيز به اين صورت حذف خواهند شدو مطالب مفيد ماندگار!

با تشكر

mrm2007
June 4th, 2010, 13:36
با سلام

برای من هم سایت در ساعت 11:03 صبح امروز مشکل داشت (خلاصه پیغام : به دلیل ترافیک بالا قادر به پاسخگویی نمیباشد)

lastnight19
June 5th, 2010, 11:23
جناب البرز سلام
من با پيشنهاد شما مخالفم
زيرا اين قضيه باعث مي شود كه دوستاني كه تازه وارد هستند نتوانند وارد بحث شوند . ولو اينكه تازه كار باشند و مطالبشان غير مفيد . ثانيا اين موضوع باعث مي شود كه ديگران شروع به دادن پست هاي غير مفيد كنند و يا مطالب را كپي كنند تا امار پست هايشان بالاتر رود .
اگرمعيار را بر پايه اعتبار و تشكر قرار بدهيد، باز هم جاي ايراد هست زيرا اين قضيه باعث مي شود افراد با چند ايدي ثبت نام كنند و هي از خودشون تشكر كنند و اعتبار بدهند (كه نمونه ان مستند موجود است اگر خواستيد!:whoow:) .

اگر قصد، كار ماندگار است. پيشنهاد من خلاصه كردن تاپيك هاي مفيد و ذخيره در تالار منابع، از همه چيز واجب تر و مفيد تر است، كه هم از تكرار مطالب جلوگيري شود و هم منبعي خوب براي اينده، و در نهايت پست هاي اضافه نيز به اين صورت حذف خواهند شدو مطالب مفيد ماندگار!

با تشكر

تالارهای قبلی به همون شکل قبلی باقی خواهد ماند، من نگفتم که روند کلی کار تغییر کنه، فقط گفتم یک بخش اضافه کنیم.

در مورد اینکه چه جوری افراد رو انتخاب کنیم هم من بعنوان مثال اون چند مورد رو خدمتتون عرض کردم، می شه با گذاشتن مسابقاتی که هر 3 ماه برگزار بشه 3 نفر اول رو به این تالار راه داد یا اینکه رای گیری کنیم یا اینکه افراد به پستها امتیاز بدهند.

خیلی راههای زیادی برای وارد شدن به این تالار وجود داره، اگر تصمیم قطعی برایجاد چنین تالاری گرفته شد می شه راجع به نحوه ورود افراد به این تالار تصمیم گرفت.

Navid110
June 5th, 2010, 12:23
با سلام و تشکر از ارائه این ایده و تشکر از جناب البرز

شخصا موافق هستم اصولا برای کار حرفه ایی باید یه سلسله مراتبی ر و قائل شد میان افراد حاضر، - این مهم هرگز به معنای تفاوت ماهوی افراد نبوده بلکه نشانگر سطوح حرفه ایی افراد در زمینه مثلا اینجا در فارکس میباشد
انسان میباید حد و حدود خود را بداند از سال 2009 که وارد سایت سرمایه شدم اگر به تاریخ اولین پست ها مراجعه شود خواهیید دید که تا ماه ها فقط ناظر بودم اما دوستان که تازه با فارکس آشنا شده اند و و دانش خاصی را از بر نمی باشند با ورود ناگهانی به وسط یک تاپیک و بیان نمودن نظرات کاملا غیر کارشناسی باعت کج روی برخی دیگر گشته و و با تجربه تر ها میبایست تا مدتی فقط به دنبال ابهام زدایی در تاپیک شان باشند

گزینه ایی همانند مثلا تالار حرفه ایی ها یا تالار تریدرهای کهنه کار می تونه گزینه ایی مفیید باشه
شخصا تالار تریدر های کهنه کار رو زیبا می دونم البته هر اسمی میتونه داشته باشه

از فاکتور های مختلف هم باید بشه واسه ارزش یابی افراد استفاده کرد مثلا این آمار لحاظ بشه: حداقل .... زمان از عضویت در سایت سرمایه/ حد اقلی برای تعداد پست های داده شده/ حداقل تشکر های یک آی دی/ تعدا تاپیک های ایجاد شده/ رسیدن به سطح 11/ ...

البته این موارد خام بوده و جای بحث دارد اما به قول جناب البرز روی اصل (ایجاد تالار ویژه) موافقت بشه بعد میشه روی جزییاتش و چگونگی افراد تبادل نظر کرد
شخصا حاضرم این تالار ویژه راهاندازی بشه ولی از نظر جمع و شرایطی ک واسه ورود میزارن من شرایط ورود به اون رو نداشته باشم مهم اینه که این کار انجام بشه تا از محیط کاملا حرفه ایی اون استفاده کنییم

از دوستان خواهشمندم برای پخته تر شدن این ایده جناب البرز مشارکت بیشتری نشان بدهند
کمی حرفه ایی تر بیاندیشیم

با سپاس
نوید

مسعود رهجو
June 5th, 2010, 13:21
با سلام
این طرح دو سال پیش مطرح شد اما دارای ایراداتی بود که منجر به توقف آن شد یکی از موراد مطروحه این بود که افراد باتجربه با ایجاد چنین تاپیکی دیگر اشتیاقی به زدن پست در تاپیک های سطح پایین را نخواهند داشت و عملا کاربران تازه کار از دانش و علم افراد باتجربه بی نصیب خواهند ماند و همچنین سطح تاپیک های دیگر هم کاهش پیدا میکند چون بهترین های سایت به یک نقطه معطوف شدن و این خود به ایجاد پست های کم محتوا تر از طرف تازه کاران برای رسیدن به سطح کاربران با تجربه خواهد انجامید .

با احترام

lastnight19
June 6th, 2010, 09:57
با سلام
این طرح دو سال پیش مطرح شد اما دارای ایراداتی بود که منجر به توقف آن شد یکی از موراد مطروحه این بود که افراد باتجربه با ایجاد چنین تاپیکی دیگر اشتیاقی به زدن پست در تاپیک های سطح پایین را نخواهند داشت و عملا کاربران تازه کار از دانش و علم افراد باتجربه بی نصیب خواهند ماند و همچنین سطح تاپیک های دیگر هم کاهش پیدا میکند چون بهترین های سایت به یک نقطه معطوف شدن و این خود به ایجاد پست های کم محتوا تر از طرف تازه کاران برای رسیدن به سطح کاربران با تجربه خواهد انجامید .

با احترام

جناب رهجو شما چرا چنین چیزی رو می فرمائید؟

شما که خودتون زمانی که مدیر تالار سیستمها و استراتژی بود هم قسمت "سیستمهای منتخب" رو راه اندازی کردید و هم اینکه چند تاپیک قفل شده ایجاد کردید که فقط خودتون قادر به پست زدن در اونها بودید، ولی بنظر من اشتیاق شما برای تاپیک زدن و اظهار نظر کردن نه تنها کم نشد بلکه روز به روز هم بیشتر شد (البته حمل براین موضوع نشه که من مخالف رویه شما هستم، اتفاقاً کاملاً هم با سیستم کاری شما موافق هستم) ولی چیزی که هست خود شما به عنوان نمونه بارز این قضیه اینکار رو مدتها پیش انجام دادید.

نمونه دومش هم جناب بهزادخان اقبالی که می تونید تشریف ببرید به تالار فاندامنتال و ملاحظه کنید که ایشون هم دقیقاً مشابه همین کار رو به یک شکل دیگه اونجا انجام داده اند.

جناب وحیدخان درزی هم با اون ماهنامه ای که زحمتش رو می کشند به نوعی همین کار رو کردند.

درسته شما دوستان گرامی اختیاراتتونن بیشتر از بقیه بود تونستید اینکار رو بکنید امثال من این اختیارات رو نداشتند و نکردیم، این دلیل نمی شه که کار مناسبی نیست.

بنظر من اینکار هم یک نوع تنوع هست و هم اینکه کاربران با توجه به ارزشگذاری که می شه از هم جدا خواهند شد.

و اینکه اگر در مورد این تصمیم رای گیری بشه من فکر می کنم بد نباشه.

مسعود رهجو
June 6th, 2010, 10:43
جناب رهجو شما چرا چنین چیزی رو می فرمائید؟

شما که خودتون زمانی که مدیر تالار سیستمها و استراتژی بود هم قسمت "سیستمهای منتخب" رو راه اندازی کردید و هم اینکه چند تاپیک قفل شده ایجاد کردید که فقط خودتون قادر به پست زدن در اونها بودید، ولی بنظر من اشتیاق شما برای تاپیک زدن و اظهار نظر کردن نه تنها کم نشد بلکه روز به روز هم بیشتر شد (البته حمل براین موضوع نشه که من مخالف رویه شما هستم، اتفاقاً کاملاً هم با سیستم کاری شما موافق هستم) ولی چیزی که هست خود شما به عنوان نمونه بارز این قضیه اینکار رو مدتها پیش انجام دادید.

نمونه دومش هم جناب بهزادخان اقبالی که می تونید تشریف ببرید به تالار فاندامنتال و ملاحظه کنید که ایشون هم دقیقاً مشابه همین کار رو به یک شکل دیگه اونجا انجام داده اند.

جناب وحیدخان درزی هم با اون ماهنامه ای که زحمتش رو می کشند به نوعی همین کار رو کردند.

درسته شما دوستان گرامی اختیاراتتونن بیشتر از بقیه بود تونستید اینکار رو بکنید امثال من این اختیارات رو نداشتند و نکردیم، این دلیل نمی شه که کار مناسبی نیست.

بنظر من اینکار هم یک نوع تنوع هست و هم اینکه کاربران با توجه به ارزشگذاری که می شه از هم جدا خواهند شد.

و اینکه اگر در مورد این تصمیم رای گیری بشه من فکر می کنم بد نباشه.

البرز جان طرح شما خوبه اما نه برای انجمن های تخصصی به همان دلیلی که اشاره کردم
من نفهمیدم طرح شما چه ربطی به تالار سیستم ها داره بخش سیستم های منتخب برای کسی محدود نشده همه میتوانند اظهار نظر کنند یا از آن قسمت دیدن کنند این بخش به دلیل ایجاد نظم در تالار سیستم ها ایجاد شد برای کم کردن سردرگمی کاربران مگه شما برای ایجاد پست در تاپیک"سیستم ساده من " محدود شدید ؟

در مورد تاپیک های قفل شده ما همش سه تا تاپیک قفل شده داریم
1.قوانین تالار ( انتظار ندارید که هر کس از راه رسید بیاد اون قسمت،قوانین را تغییر بده)
2.ساعت چنده ؟
3.اطلاعیه ای تالار ( که این بخش به مدیر تالار مربوطه که خبرهای مدیریتی را به عرض دوستان برساند )
در موارد دیگه شما محدودیتی نداشتید باز من نفهمیدم این موارد چه ربطی به 3000 پستی ها داره

من یک تاپیک اختصاصی برای خودم در تالار عمومی باز کردم شما هم می تونستید این کار را بکنید مگر کسی جلوی شما را گرفت ؟
اگر کسی امد گفت جناب البرز شما حق باز کردن تاپیک اختصاصی ندارید من به شما قول میدم خودم تاپیکم را حذف کنم البته همان طور که گفتم این مورد در تالار های غیر تخصصی خوبه

به هر حال من به رای اکثریت احترام میذارم اگر مدیریت موافق باشند و اکثریت وجود داشته باشد

با تشکر

مسعود رهجو
June 6th, 2010, 12:20
باسلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه :

آقا رضا ما قسمتی در سایت داریم با نام "تالار آگهی ها" چه معنی داره IB های بروکر ها در قسمت تالار بروکر ها تبلیغ بروکرها را میکنند و اجازه انتقاد به کسی را هم نمیدن و هر پستی که در انتقاد به بروکر زده میشه سریعا با درخواست باز کننده تاپیک که نوعا IB ان بروکر هم هست سریعا حذف میشه من با این رویه به شدت مخالفم تالار بروکرها جهت بحث در رابطه با بروکر ها هست نه تبلیغات

منتظر پاسخ صریح شما هستم

با تشکر

Kasra
June 6th, 2010, 19:36
باسلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه :

آقا رضا ما قسمتی در سایت داریم با نام "تالار آگهی ها" چه معنی داره IB های بروکر ها در قسمت تالار بروکر ها تبلیغ بروکرها را میکنند و اجازه انتقاد به کسی را هم نمیدن و هر پستی که در انتقاد به بروکر زده میشه سریعا با درخواست باز کننده تاپیک که نوعا IB ان بروکر هم هست سریعا حذف میشه من با این رویه به شدت مخالفم تالار بروکرها جهت بحث در رابطه با بروکر ها هست نه تبلیغات

منتظر پاسخ صریح شما هستم

با تشکر

با سلام خدمت مسعود عزیز،
مخاطب سوال شما بنده نبودم ولی این موضوع به نحوی یکی از بزرگترین دغدغه های من هم بود و میخواهم با شما موافقت کنم ولی به نظر من باید یک فرهنگ سازی انجام بشه .
من چندی پیش از این رویه که برای یک بروکر یک آی بی خودش را به میان میاندازه و به مقابله با بقیه میپردازه (و همچنین آی دی های دوستان و ایادی آی بی دیگه برای خراب کردن آی بی اول به مطرح کردن ایراد های بنی اسرائیلی میپردازند ، و از اون طرف مبالغه آی بی صاحب تاپیک برای بستن دهان مخالفان و .....) انتقاد کردم :
چیزی که در اینجا در جریان است یک جنگ قدرت است که با بررسی دقیقتر انگیزه ها و سخن ها میتوان فهمید جمع زیادی از موافقان و مخالفان از سوی آی بی ها هستند .
طنز ماجرا اینجاست که آی بی ها در خراب کردن همدیگر هم متبحر شده اند و وقتی یکی تاپیکی به قصد معرفی بروکر (و تبلیغات غیر مستقیم برای بروکر دلخواه خود) میزند ، ایادی آی بی های دیگر با ایرادهای بیخود و با مچ گیری های مضحک به خراب کردن آی بی اول می پردازند که چه بسا تاپیک به یک ضد تبلیغ تبدیل می شود .
تا جایی که میشد سعی کردیم به آی بی ها سخت گرفته شود که تبلیغات نکنند ، چنانچه با پسورد مدیر وارد تالار بروکرها شوید تازه میبینید چه حجمی از پست های تبیغاتی حذف شده وجود دارد . ولی از شما که به عنوان مدیر مدتها در سایت سرمایه زحمت کشیده اید یک همفکری میخواهم :
مثلا آی بی می آید می نویسد بروکر X بونوس میدهد .
به صرف این موضوع می توان پست ایشون را حذف کرد ؟ مرز تبلیغ و اطلاع رسانی کجاست ؟
پس از اینکه مدتی پست آی بی ها حذف شده است ، آنها به روشهایی مطلب می نویسند که نمیتوان روی آن اسم تبلیغ گذاشت یا حذف کرد .
مثلا یوزری (که شاید از طرف آی بی رقیب باشد) می آید می نویسد بروکر X خیلی ریکوت دارد . آی بی اول که مدافع سینه چاک بروکر است ، می آید می نویسد نه ریکوت ندارد و توضیحاتی میدهد . حتی اگر خودش نگوید آی بی هست بقیه مدام او را به عنوان آی بی خطاب مبکنند .
فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید بسیار زیاد است .
در سایتهای بین المللی هیچ وقت یک آی بی مدافع بروکر نمی شود و از اعتبار خودش برای بروکر هزینه نمیکند . ولی متاسفانه در سرمایه چنین است .
به طور مثال در Forexfactory تاپیک بروکرهای FXCM و FXOPEN توسط ساپورتهای خود بروکر پشتیبانی می شود و خود بروکر جواب یوزرها را می دهد . همچنین است مثلا تاپیک instaforex در forex-tsd .
وقتی خود بروکر در تالار بروکرها در تاپیک مربوطه جوابگوی سوالات شود باعث می شود اولا صحبت ها و قولها مستند شده و بار حقوقی داشته باشد و در ضمن یوزرها تکلیف خودشان را بدانند . ولی وقتی آی بی در تاپیک میانداری میکند باعث می شود هر دروغی بگوید تا به سود دهی بیشتر برسد و هر قول نامربوط و غیر قابل انجامی از طرف بروکر میدهد . گرداندن تاپیک توسط بروکر و پاسخگویی به مشتریان توسط خود بروکرها در سایت های وزین forexfactory و forex-tsd و در طرف مقابل ، آشفته بازار میانداری آی بی ها در سایت سبک و عامیانه carigold به خوبی می تواند برای ما الگو باشد .
به هر حال در گام اول باید فرهنگ سازی کرد و صورت مسئله را پاک نکرد .
سوال شما از آقا رضا یکی از بزرگترین دغدغه های بنده هم هست و امیدوارم در حد سوال باقی نماند و از شما و تشکر کنندگان پست شما به عنوان دلسوزان سایت درخواست میکنم راهکار و راهنمایی هم برای این قضیه ارایه دهید .
با احترام
کسری

مسعود رهجو
June 7th, 2010, 01:35
با سلام خدمت مسعود عزیز،
مخاطب سوال شما بنده نبودم ولی این موضوع به نحوی یکی از بزرگترین دغدغه های من هم بود و میخواهم با شما موافقت کنم ولی به نظر من باید یک فرهنگ سازی انجام بشه .
من چندی پیش از این رویه که برای یک بروکر یک آی بی خودش را به میان میاندازه و به مقابله با بقیه میپردازه (و همچنین آی دی های دوستان و ایادی آی بی دیگه برای خراب کردن آی بی اول به مطرح کردن ایراد های بنی اسرائیلی میپردازند ، و از اون طرف مبالغه آی بی صاحب تاپیک برای بستن دهان مخالفان و .....) انتقاد کردم :
چیزی که در اینجا در جریان است یک جنگ قدرت است که با بررسی دقیقتر انگیزه ها و سخن ها میتوان فهمید جمع زیادی از موافقان و مخالفان از سوی آی بی ها هستند .
طنز ماجرا اینجاست که آی بی ها در خراب کردن همدیگر هم متبحر شده اند و وقتی یکی تاپیکی به قصد معرفی بروکر (و تبلیغات غیر مستقیم برای بروکر دلخواه خود) میزند ، ایادی آی بی های دیگر با ایرادهای بیخود و با مچ گیری های مضحک به خراب کردن آی بی اول می پردازند که چه بسا تاپیک به یک ضد تبلیغ تبدیل می شود .
تا جایی که میشد سعی کردیم به آی بی ها سخت گرفته شود که تبلیغات نکنند ، چنانچه با پسورد مدیر وارد تالار بروکرها شوید تازه میبینید چه حجمی از پست های تبیغاتی حذف شده وجود دارد . ولی از شما که به عنوان مدیر مدتها در سایت سرمایه زحمت کشیده اید یک همفکری میخواهم :
مثلا آی بی می آید می نویسد بروکر X بونوس میدهد .
به صرف این موضوع می توان پست ایشون را حذف کرد ؟ مرز تبلیغ و اطلاع رسانی کجاست ؟
پس از اینکه مدتی پست آی بی ها حذف شده است ، آنها به روشهایی مطلب می نویسند که نمیتوان روی آن اسم تبلیغ گذاشت یا حذف کرد .
مثلا یوزری (که شاید از طرف آی بی رقیب باشد) می آید می نویسد بروکر X خیلی ریکوت دارد . آی بی اول که مدافع سینه چاک بروکر است ، می آید می نویسد نه ریکوت ندارد و توضیحاتی میدهد . حتی اگر خودش نگوید آی بی هست بقیه مدام او را به عنوان آی بی خطاب مبکنند .
فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید بسیار زیاد است .
در سایتهای بین المللی هیچ وقت یک آی بی مدافع بروکر نمی شود و از اعتبار خودش برای بروکر هزینه نمیکند . ولی متاسفانه در سرمایه چنین است .
به طور مثال در Forexfactory تاپیک بروکرهای FXCM و FXOPEN توسط ساپورتهای خود بروکر پشتیبانی می شود و خود بروکر جواب یوزرها را می دهد . همچنین است مثلا تاپیک instaforex در forex-tsd .
وقتی خود بروکر در تالار بروکرها در تاپیک مربوطه جوابگوی سوالات شود باعث می شود اولا صحبت ها و قولها مستند شده و بار حقوقی داشته باشد و در ضمن یوزرها تکلیف خودشان را بدانند . ولی وقتی آی بی در تاپیک میانداری میکند باعث می شود هر دروغی بگوید تا به سود دهی بیشتر برسد و هر قول نامربوط و غیر قابل انجامی از طرف بروکر میدهد . گرداندن تاپیک توسط بروکر و پاسخگویی به مشتریان توسط خود بروکرها در سایت های وزین forexfactory و forex-tsd و در طرف مقابل ، آشفته بازار میانداری آی بی ها در سایت سبک و عامیانه carigold به خوبی می تواند برای ما الگو باشد .
به هر حال در گام اول باید فرهنگ سازی کرد و صورت مسئله را پاک نکرد .
سوال شما از آقا رضا یکی از بزرگترین دغدغه های بنده هم هست و امیدوارم در حد سوال باقی نماند و از شما و تشکر کنندگان پست شما به عنوان دلسوزان سایت درخواست میکنم راهکار و راهنمایی هم برای این قضیه ارایه دهید .
با احترام
کسری

با سلام

ممنونم کسرا جان از توجه ات ، خوشحالم که شما به این پست جواب دادید اول از همه بگم که بنده خیلی عجله دارم برای همین مطالبم را خلاصه میکنم . ثانیا اینکه همه انسانها از نظر من خوب هستند مگر خلافش ثابت بشه ثالثا رابطه دوستی با رابطه کاری از نظر بنده دوچیز مجزا هست اگر بنده از بهترین دوستنم هم در کار ایرادی ببنیم حتما تذکر میدم

با این تفاسیر :
1.از شما تشکر میکنم به خاطر زحماتی که می کشید چون این تالار از حساسیت زیادی برخودار هست .
2.با فرهنگ سازی موافقم اما این مورد زمانی محقق میشه که مدیران این مورد را رعایت کنند
مثال :
در مورد بروکر FIG دو تصویر را زمینه کردم یکی در تالار آگهی دومی در تالار بروکرها طبق قوانین تالار بروکر ها مباحث مربوط به IB ها را در تالار آگهی مطرح نمائید
حال شما نه تنها جلوی این کار را نگرفتید بلکه پست هایی را که به صورت انتقادی در این تالار زده میشد را حذف کردید فرق نمیکه یا شما حذف کردید یا اقا رضا این با معیارهای خودتان هم مطابقت ندارد بنابراین قبل از فرهنگ سازی نقش مدیریت در اینجا برجسته می شود بازار به من یاد داد با منطق و حقایق کار کنم نه احساسات منطق و حقایق میگن شما سهوا در این مورد سهلنگاری کردید و باعث شدید 2 هفته هم باز کننده تاپیک و هم کاربران با مسایلی که در اون تاپیک پیش آمد مثل آهنی که زنگ زده میشود خورده شوند .
اگر دنبال راهکار میگردید بهتره درون خودمون دنبالش بگردیم در ضمن با سه چهار پست از یک تاپیک میشه تشخیص داد باز کننده تاپیک دنبال چه چیزی هست آیا منافع خودش را دنبال میکنه یا نه هدفش کمک به دیگران هست آن وقت هست که نقش مدیریت خودشو نشان میده .

پ ن » اگر جسارتی شد بنده پوزش می طلبم
پ ن » دوست داشتم در این رابطه بیشتر صحبت کنم اما باید برم
با احترام
رهجو

Kasra
June 7th, 2010, 02:33
با سلام

ممنونم کسرا جان از توجه ات ، خوشحالم که شما به این پست جواب دادید اول از همه بگم که بنده خیلی عجله دارم برای همین مطالبم را خلاصه میکنم . ثانیا اینکه همه انسانها از نظر من خوب هستند مگر خلافش ثابت بشه ثالثا رابطه دوستی با رابطه کاری از نظر بنده دوچیز مجزا هست اگر بنده از بهترین دوستنم هم در کار ایرادی ببنیم حتما تذکر میدم

با این تفاسیر :
1.از شما تشکر میکنم به خاطر زحماتی که می کشید چون این تالار از حساسیت زیادی برخودار هست .
2.با فرهنگ سازی موافقم اما این مورد زمانی محقق میشه که مدیران این مورد را رعایت کنند
مثال :
در مورد بروکر FIG دو تصویر را زمینه کردم یکی در تالار آگهی دومی در تالار بروکرها طبق قوانین تالار بروکر ها[ مباحث مربوط به IB ها را در تالار آگهی مطرح نمائید[/]
حال شما نه تنها جلوی این کار را نگرفتید بلکه پست هایی را که به صورت انتقادی در این تالار زده میشد را حذف کردید فرق نمیکه یا شما حذف کردید یا اقا رضا این با معیارهای خودتان هم مطابقت ندارد بنابراین قبل از فرهنگ سازی نقش مدیریت در اینجا برجسته می شود بازار به من یاد داد با منطق و حقایق کار کنم نه احساسات منطق و حقایق میگن شما سهوا در این مورد سهلنگاری کردید و باعث شدید 2 هفته هم باز کننده تاپیک و هم کاربران با مسایلی که در اون تاپیک پیش آمد مثل آهنی که زنگ زده میشود خورده شوند .
اگر دنبال راهکار میگردید بهتره درون خودمون دنبالش بگردیم در ضمن با سه چهار پست از یک تاپیک میشه تشخیص داد باز کننده تاپیک دنبال چه چیزی هست آیا منافع خودش را دنبال میکنه یا نه هدفش کمک به دیگران هست آن وقت هست که نقش مدیریت خودشو نشان میده .

پ ن » اگر جسارتی شد بنده پوزش می طلبم
پ ن » دوست داشتم در این رابطه بیشتر صحبت کنم اما باید برم
با احترام
رهجو

سلام مسعود عزیز ،
با توجه به اینکه عجله هم داشتی من متوجه نشدم انتقادتون فقط به هین مورد است و یا این فقط بیان مصداق بوده است . چون من هم شخصا با ایجاد تاپیک به نام بروکر توسط آی بی ها مخالف هستم ولی این مورد بارها تکرار شده است ، مخصوصا برای بروکرهای جدید .
تصمیم گیری در این مورد هم سخت است . مثلا یک آی بی تاپیکی ایجاد میکند به نام " بروکر X " و ما صرفا به خاطر آی بی بودن یا پس از تشخیص انگیزه صاحب تاپیک ، آنرا حذف کنیم .
شاید مدتها کاربر دیگری تاپیکی در این مورد ایجاد نکند . آیا به صرف اینکه یوزری آی بی است نباید تاپیک به نام بروکر ایجاد کند ؟
اگر حساسیت روی ایجاد کننده تاپیک داشته باشیم ، آی بی ها هم بلدند روش دیگری به کار بگیرند :
آنها معمولا آی دی های دیگری هم دارند و میروند با آی دی دیگری تاپیک را ایجاد میکنند .
بعد از آن دوباره همان آش است و همان کاسه .
منع آی بی ها از پست زدن در تالار بروکرها هم فکر نمیکنم کار درستی باشد و به نوعی پاک کردن صورت مسئله است .
در مورد پاک کردن پست های تاپیک ، تعداد پست های مخالف و موافق پاک شده دقیقا برابر بوده است و پست ها دقیقا طبق قوانین تالار بروکرها پاک شده است (یا حد اقل سعی بر این بوده است که اینطور باشد ) .

خوشحال میشوم به صورت کلی تر انتقادتان را بیان کنید تا با هم به راهکاری برسیم برای بهتر شدن اوضاع .
با احترام
کسری

* با جمله قرمز رنگ کاملا موافقم . ممنون .

farari
June 16th, 2010, 12:19
با توجه به اینکه بنده هر پستی در این تاپیک می زنم نخوانده امکان حذف آن می رود و علاقه ای به استفاده از پیام خصوصی در خویش احساس نمی نمایم اینبار از مدیر سایت خواهشمندم پیش ازحذف این پست در کمال آرامش محتوا را بخوانند وسپس اقدام به حذف پست بنده نمایند.......

با توجه به اینکه تالار الیوت مدیریتی در اندازه یک نام دارند و جناب امیر فرهنگ در این تالار حضوری ندارند از مدیر سایت خواهشمندم یک مدیر جدید برای این تالار انتخاب نمایند.چنانچه مدیر سایت سرمایه در معرفی مدیر جدید تاخیر به عمل آورند بنده طبق قوانین اولیه مدنی این حق را خواهم داشت که این موضوع را پیگیری نمایم و چنانچه پیگیری های بعدی نیز با برخورد حذفی مواجه شود داد خویش در نزد دادخواه دو عالم،قاضی القضات هفت آسمان خواهیم برد....

با کمال تشکر و احترامات وارده برادر کوچکتان ملک المتکلمین

Saeed_M
June 18th, 2010, 02:07
عرض ادب

از اعضای محترم , طی پیغام خصوصی در خواست فعال شدن مجدد تایپیک "عكسهاي جالب " را دارند .
لذا اگر امکانش هست بعد از حواشی پیش آمده و گذشت 1 سال این تایپیک را مجددا به روال عادی جهت استفاده برگردانید .

با احترام
:)

Khakestari
June 26th, 2010, 10:21
با سلام جناب رضا

هر روز شاهد هستيم كه تعداد زيادي از دوستان ما با مقوله فاركس اشنا شده وبه سرعت در اين انجمن نيز عضو مي شوند. و همانطور كه در نظر سنجي هم امده نسبت موفقيت و به شكست در اين بازار همچنان به نفع شكست مي باشد. علي رقم توصيه به مطالعه و كسب تجربه ، اكثريت به ازمودن ازموده مي پردازند و سريعا جذب ساده ترين و خطرناك ترين قسمت هاي كار در اين بازار مي شوند . و همانطور كه همگي اگاه هستند مكر بازار در اين است كه اول با كمي سود اغوا گري مي كند و بعد سرمايه مي برد.
پيشنهاد من اينست كه همانند نامه اول كه به عنوان خوشامد گويي در اغاز ثبت نام براي ثبت نام كننده فرستاده مي شود . نامه اي حاوي اين روشنگري ها نيز فرستاده شود و حداقل ، نوپايان را با مخاطرات اوليه كار در اين بازار اشنا كند و ادرس تاپيك هاي پند اموز را به اختصار براي مطالعه اوليه در انجا ذكر كند. هرچند كه دام براي كنه كاران نيز پهن است و نصيحت دائم براي همگي لازم ، اشنا بودن به مخاطرات، اگر چه جلويه خطر كردن را نمي گيرد اما باعث هوشياري بيشتر وپذيرفتن مسئوليت براي فرد مي شود.

به اميد موفقيت براي همگي دوستان

Reza
June 26th, 2010, 17:34
با سلام جناب رضا

هر روز شاهد هستيم كه تعداد زيادي از دوستان ما با مقوله فاركس اشنا شده وبه سرعت در اين انجمن نيز عضو مي شوند. و همانطور كه در نظر سنجي هم امده نسبت موفقيت و به شكست در اين بازار همچنان به نفع شكست مي باشد. علي رقم توصيه به مطالعه و كسب تجربه ، اكثريت به ازمودن ازموده مي پردازند و سريعا جذب ساده ترين و خطرناك ترين قسمت هاي كار در اين بازار مي شوند . و همانطور كه همگي اگاه هستند مكر بازار در اين است كه اول با كمي سود اغوا گري مي كند و بعد سرمايه مي برد.
پيشنهاد من اينست كه همانند نامه اول كه به عنوان خوشامد گويي در اغاز ثبت نام براي ثبت نام كننده فرستاده مي شود . نامه اي حاوي اين روشنگري ها نيز فرستاده شود و حداقل ، نوپايان را با مخاطرات اوليه كار در اين بازار اشنا كند و ادرس تاپيك هاي پند اموز را به اختصار براي مطالعه اوليه در انجا ذكر كند. هرچند كه دام براي كنه كاران نيز پهن است و نصيحت دائم براي همگي لازم ، اشنا بودن به مخاطرات، اگر چه جلويه خطر كردن را نمي گيرد اما باعث هوشياري بيشتر وپذيرفتن مسئوليت براي فرد مي شود.

به اميد موفقيت براي همگي دوستان
با سلام و تشکر از پیشنهاد شما

بخش زیر را به پیام خوشامدگویی اضافه کردم:

هشدار: خرید و فروش در بازارهای مالی اعم از سهام، کالا، فلزات و خصوصا بازار ارز (فارکس) دارای ریسک زیادی بوده و در صورت عدم آشنایی کافی با شرایط این بازارها، امکان از بین رفتن سرمایه شما در مدت زمان بسیار کوتاه وجود دارد. لذا قبل از اشنایی کافی با ریسک ها و خطرات این بازارها، سرمایه خود را وارد آنها نکنید.
فراموش نکنید که هرگز سرمایه ضروری زندگی خود (مثلا پولی که قرض یا وام گرفته اید) یا بخش قابل توجهی از دارایی خود را وارد این بازارها نکنید. همچنین توصیه می کنیم این بخش را با دقت مطالعه کنید: افشای ریسک/سلب مسئولیت (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5357)

موفق باشید

danialfx
June 26th, 2010, 19:52
سلام اقا رضا مدیر سایت سرمایه
حدود 1 سالی میشه من در سایتتون عضوم. و اوایل به خودم اجازه نمیدادم که بخوام انتقادی کنم
ولی الان بعد از 1 سال میبینم که انتقادی که داشتم روز به روز در این سایت بیشتر میشه
فکر میکنم اولین تاپیکی که در این سایت دیده بودم اخرین نقد راسپوتین بود که واقعا از توهین هایی که افراد به هم میکردن تعجب کرده بودم (یادم نمیاد چه اشخاصی بودن و شخص خاصی هم مد نظرم نیست)
و از اون روز به بعد باز هم در تاپیک های مختلف میبینم که افراد خیلی راحت بدون هیچ دلیلی و فقط به خاطر اختلاف سلیقه سخنانی به زبان میاورند که فکر میکنم دور از شان سایت و اعضاش باشه .
فکر نمیکنین وفتش شده باشه که افرادی که به هم توهین میکنن از پست زدن محروم بشن یا تا مدتی اجازه پست زدن نداشته باشن؟؟؟
اخرین این توهین ها هم تاپیک راهنماییم کنید دارم سقوط میکنم هست که با احترام نسبت به اعضایی که اونجا پست میزنن ولی وافعا 2 روزه که سر هیچ چیز افراد مشغول جر و بحث کردن هستند.
یعنی واقعا نمیشه بدون اینکه به هم توهین کنیم. بخوایم انتقادی نسبت به هم کنیم؟؟
یا دلیلی بیاریم که به این دلایل مثلا روشی اشتباهه
یا به این دلایل حرف من درسته؟؟
واقعا نمیشه نخوایم حرفامون رو به زور به دیگران بقبولونیم؟؟
نمیشه فقط دلیل بیاریم و نخوایم به زور خودمون و حرفمون رو به دیگران ثابت کنیم؟؟؟
نمیخواستم پست خاصی رو اسم بیارم. ولی واقعا این پست رو ببینید:

از اینکه تو خودتا گنده لات فارکس میدونی یه توهمه سر جوخه اما من فقط یه سوال کوچیک کردم جوش اوردی اگه بلد نیستی بگو من پیش دبستانی فارکس بهت بگم. از اینکه خودما کوچیک کردم از تو کوچولو سوال کردم درسته اشتباه کردم برو با تفکرات مریضت خوش باش. نباید از ادمایی که مشکل مثلث زدگی دارن وروان درگیر سوال کرد

واقعا به نظر شما افرادی که حاضر میشن از چنین واژه هایی استفاده کنن دلیلی داره که از پست زدن محروم نشن؟؟؟
من به عنوان کوچیکترین عضو و یه تازه کار واقعا خجالت میکشم چنین پست هایی رو بارها در سایت میبینم.
امیدوارم فکری برای این مشکل صورت بگیره
قربان شما
ارادتمند-دانیال

AmirBabak
June 27th, 2010, 01:41
آقا دانیال با سلام
اجازه میخوام مطلبی رو عرض کنم:

حقیقتش مثل معروفی داریم که: "نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش اینست"

من نمیدانم این نقل قولی که فرمودید دقیقاً مربوط به کیست، ولی با یک نگاهی که به اون تاپیک انداختم دیدم مجدداً اخراجی ها ، خداحافظی کرده ها! و سابقه داران قبلی سایت، معرکه گردان اصلی شده اند.

یکی از همین افرادی که عرض میکنم، ماهها پیش در پیغامی خصوصی ، هرچه فحش و ناسزا بود نثار بنده کرد(آنهم به ناحق)، و بنده نیز فقط با فشار یک دکمه [Only registered and activated users can see links]، آن را به اقا رضا اطلاع دادم. قرار بود برای همیشه ایشان بن(مسدود) شود، اما با صحبتی که با اقا رضا داشتیم قرار شد، بمدت چند ماه در توقیف باشند.
حال ایشان برگشته و مجددآً و اینبار به نحوی دیگر زمینه ساز ایجاد حاشیه در سایت شده است.

من اینجا میخوام فقط یه مطلب به اقا رضا عرض کنم:
"ترحم بر پلنگ تیز دندان(بد زبان!)
ستمکاری بود بر گوسفندان"

خواهشاً ایندفعه اقدامی جدی فرمایند.

Saeed_M
July 4th, 2010, 14:19
با سلام خدمت آقا رضا

سؤالی واسم ایجاد شده ؟
چطوریه که یک کاربر به خودش اجازه میده اینطور به سایر کاربران توهین کنه ؟

farari
فکر کنم امروز قلاده بیشتر سگ ها باز است که اینگونه منفی می دهند پس بتازید بر جرس

پی نوشت:گلادیاتورها شرعیه در بیارید............

ظاهرا طبع شاعری هم دارن
اما نمیدونن که اینجا محل مشاعره و شب شعر نیست !!

اگر حق و حقوقی دارند ایشون که خواهشا زود تر قانعشون کنید تا زود تر دست از این جیغ های زننده بردارند .
نمیدونم حتما پیش خودشون احساس میکنن حق دارن بر گردن اعضای دیگه و اجازه دارن هر کاری خواستند آزادانه انجام دهند .

abbas67set
July 4th, 2010, 18:32
اول-متاسفانه پیش از اینکه اصل ماجرا را متوجه شوید قضاوت کردید که با خودتان است مسیول قضاوت اشتباه
دوم-دیشب بنده در یک پست از جناب رضا سوال معمولی را پرسیدم که دسترسی بنده را به تاپیک های عمومی از بین بردند
سوم-در تاپیک صندلی داغ در پاسخ کاربری گفتم که جناب رضا پست ها را بدون اینکه پاسخ دهد حذف می کند که سریعا پنج امتیاز منفی گرفتم
چهارم-توهین اول از امتیاز منفی همان کاربرانی که شما از آنها دفاع میکنید شروع شد نه از بنده
پنجم-پاسخ بنده به همان کاربرانیست که به قول هورزاد با چندآی دی مختلف به نام چند نفر به بنده منفی دادند
ششم-اگر شما مخالف این بحث ها هستید چگونه زیر مطلبی از اقای بهمانی در آن مشاجره یا به قول شما مشاعره! تشکر می زنید؟

امیدوارم متوجه شده باشید
فراری سابق به دلیل بسته شدن دسترسی از تاپیک انتقادات با این آی دی مطلب زدم

سلام
جناب فراری سابق یا sabbz با احترام
بنده قصد هیچ مداخله ای ندارم ولی وقتی جمله قرمز شده شما را خواندم واقعا تعجب کردم که یک نفر چرا باید چند ای دی داشته باشد:blink:
با این حال از اقا رضا مدیر محترم خواهش میکنم چاره بیندیشد یا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
یک تجربه شخصی:تازه با یکی از فرومهای تازه تاسیس اشنا شدم و ثبت نام کردم با همین نام کاربری اما بعد از مدتی از طرف مدیر سایت یک پیام برام اومد که شما با نام کاربری دیگری ثبتنام کرده اید جالب بود چون من ثبتنام نکرده بودم بعد از مدتی خبر دار شدم که داداشم از همان کامپیوتری که من ثبتنام کردم ثبتنام کردن و ای پی ها مشابه بودن و به مدیر سایت هم خبر داده شده است. نمیدونم این انجمن هم همچین ابزاری داره یا نه ولی وجود چنین ابزاری میتونه از جنین کارهایی تا حد قابل توجهی( نه به طور کلی) جلوگیری کنه.
با تشکر فراوان

MEY$AM
July 4th, 2010, 18:53
سلام
نمیدونم این انجمن هم همچین ابزاری داره یا نه ولی وجود چنین ابزاری میتونه از جنین کارهایی تا حد قابل توجهی( نه به طور کلی) جلوگیری کنه.
با تشکر فراوان

سلام
اقا رضا پیشنهاد میکنم اکنون زمان ان رسیده تا انجمن پولی شود و حق عضویت ماهیانه دریافت گردد تا تعدد ای دی ها به طور قابل ملاحظه ای از بین برود و هزینه های سایت نیز پوشش داده شوند.

پ.ن:
از ابتدا مشخص است این پست نمره منفی زیادی را بخود اختصاص خواهد داد ولی دوستان توجه بفرمایید این پست یک پیشنهاد است و موردی خلاف قوانین در ان درج نشده است! خواهشا از اختیاری که به شما داده شده است درست استفاده کنید.

arteshbod
July 4th, 2010, 20:25
بنده در مورد امتیاز دهی به پستها چند سوال دارم

امتیاز دهی به پستها بدین معنی است که تاپیکی قفل نخواهد شد ؟
امتیاز دهی به پست بدین معنا است که پستی توسط مدیران حذف نخواهد شد ؟

امتیاز دهی به پستها بدین معنی است که کاربری محدود نخواهد شد ؟

اگر کمی دقت کنیم میبینیم که این سیستم تناقضاتی دارد اگر بنا است همه چیز بر مبنای رای اعضا باشد پس دیگر مدیران نباید پستی را حذف کنند در حال که طی دو - سه روز گذشته تعدادی از پستهای اینجانب بدون دریافت منفی حذف شد . اگر بنا است معیار رای اعضا باشد پس دیگر هیچ تاپیکی نباید قفل شود چون اعضا تصمیم گرفته اند بحث ادامه پیدا کند و پستهای حاشیه ساز ! باقی بماند .
اگر بنا است معیار رای اعضا باشد خیچ کاربری نباید محدود شود چون اعضا یا به پستهایش منفی نداده اند یا منفی داده اند که لگر منفی نداده اند یعنی خواهان ادامه کار وی هستند و اگر منفی داده اند و پست حذف شده محدود کردن دسترسی چه توجیهی دارد ؟
اگر ممکن است این موارد را روشن کنید !

با تشکر ,
امضا : اپوزسیون سایت سرمایه

mercury
July 4th, 2010, 20:39
از اونجایی که امتیازهای منفی به سرانجام مشخصی می رسند ولی امتیازهای مثبت زیاد تأثیر گذار نیستند پیشنهادم اینه که مثلاً در

پایان هر هفته و یا هر ماه به پستهایی که دارای بیشترین امتیاز مثبت شده اند لقب بهترین پست هفته و یا ماه داده بشه !

و می تونید با درج عنوان مثلاً بهترین پست ماه فلان در کنار نام کاربری به نوعی کاربران رو تشویق به زدن پستهای مفید کنید !

abbas67set
July 4th, 2010, 21:59
سلام
اقا رضا پیشنهاد میکنم اکنون زمان ان رسیده تا انجمن پولی شود و حق عضویت ماهیانه دریافت گردد تا تعدد ای دی ها به طور قابل ملاحظه ای از بین برود و هزینه های سایت نیز پوشش داده شوند.

پ.ن:
از ابتدا مشخص است این پست نمره منفی زیادی را بخود اختصاص خواهد داد ولی دوستان توجه بفرمایید این پست یک پیشنهاد است و موردی خلاف قوانین در ان درج نشده است! خواهشا از اختیاری که به شما داده شده است درست استفاده کنید.

سلام
پیشنهاد نسبتا خوبی البته در صورتی که هیچ راه دیگه ای وجود نداشته باشد. چون در این صورت تعداد کاربران انجمن کاهش چشمگیری خواهد داشت و اقا رضا چنین چیزی را نمیخواهند همانطور که در پست قبلی هم گفتم استفاده از ابزارهای پیشرفته میتونه کمک کنه ولی برای بهترشدن انجمن باید چاره های دیگه ای هم اندیشید مثلا به محض اینکه دوستان دیدند شخصی با دو ای دی در انجمن حضور دارد فورا به مدیر اطلاع دهند و اقا رضا هم بدون هیچ درنگی هر د ای دی را بن بکنه( البته در صورت تطابق دادن انها و ای پی ها)

Reza
July 5th, 2010, 00:47
با سلام خدمت آقا رضا

سؤالی واسم ایجاد شده ؟
چطوریه که یک کاربر به خودش اجازه میده اینطور به سایر کاربران توهین کنه ؟

ظاهرا طبع شاعری هم دارن
اما نمیدونن که اینجا محل مشاعره و شب شعر نیست !!

اگر حق و حقوقی دارند ایشون که خواهشا زود تر قانعشون کنید تا زود تر دست از این جیغ های زننده بردارند .
نمیدونم حتما پیش خودشون احساس میکنن حق دارن بر گردن اعضای دیگه و اجازه دارن هر کاری خواستند آزادانه انجام دهند .

با سلام

در روزهای اخیر برخی دوستان بطور خصوصی یا عمومی این سوال را مطرح کردند که چرا با برخی اعضا که فعالیت مفید قابل توجهی ندارند و فقط در تاپیک های گوناگون با درج پستهای غیرمفید یا توهین آمیز موجب ایجاد حاشیه می شوند برخورد نمی شود.

البته از نظر فنی این امکان وجود دارد که با چند کلیک، ID یک کاربر مسدود شود یا تمام یا برخی از پستهایش حذف شوند. با روشهای فنی از جمله مقایسه IP نیز می توانیم تا حدی ثبت چند ID توسط یک نفر را تشخیص بدهیم.

اما باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که شاید برخورد حذفی بهترین راه حل نباشد. از دید من وضعیت ایده آل این است که همه افراد بتوانند نظرات خود را مطرح کنند و در مورد نظرات دیگران اظهار نظر کنند. اما متاسفانه برخی افراد از این شرایط سوء استفاده می کنند و با طرح بحثهای بی فایده، موجب اتلاف وقت و انرژی اعضا و مدیران سایت می شوند.

بارها از اعضای محترم خواسته شده از شرکت در بحثهای حاشیه ای و بی فایده خودداری کنند و پستهای نامناسب و مغایر با قوانین سایت را گزارش کنند. امکانات جدید سیستم امتیاز دهی نیز کار را راحتتر کرده و در صورتی که اکثریت اعضای سایت با هم متحد باشند، می توانند به راحتی با دادن امتیاز منفی به پستهای نامناسب و حاشیه ساز، اینگونه پستها را مخفی کنند. در شرایط فعلی بهترین راه حل برای کاهش بحثهای بی فایده، استفاده از سیستم امتیازدهی است.

موفق باشید

Saeed_M
July 5th, 2010, 01:34
شبتون بخیر آقا رضا

به هر حال ظرفیت تحمل افراد یکی نیست و مسلما هر شخصی یک میزان تحملی داره
ولی من خودم با دیدن اون جملات کاسه ی صبرم لبریز شد و بار ها خواستم این بی احترامی رو متقابلا جواب بدم ولی دیدم با این کار چیزی تغییر نمیکنه !
جنابعالی شاید صبرتون به واسطه ی تعدد موارد مشابه در این چند سال بیشتر باشه ...
هیچ کسی با این قضیه مخالف نیست که افراد باید آزادانه نظر خودشون رو بیان کنن
ولی هر شخصی باید قلمرو مانور خودش رو بدونه تا بی حرمتی اتفاق نیفته !
قصدم ادامه ی این صحبت ها نیست . من یک ریز موج در میان 5 موجی صعودی این انجمن به حساب میام و به قول معروف
صلاح مملکت خویش خسروان دانند . اما

واقعا گوش اعضا به درد آمده ..

-------------------------------
خطاب به آقای فراری
عزیز جان
میگی مسئولیت قضاوتت با خودته ؟
باشه قبول
ولی در نظر داشته باش من با شما خصومت یا مشکل شخصی ندارم که بخوام قضاوتی در مورد شما بکنم اونم قضاوت اشتباه !
نه در مقامی هستم که بخوام قضاوتی کنم .
اما اینو بدونید که شما تحت هیچ شرایطی حق نداری کوچکترین بی احترامی به هموطنای خودت بکنی
لطفا اینو تو گوشت فرو کن !

Reza
July 5th, 2010, 10:25
سلام

واقعا افسوس می خورم به حال این وقت و انرژی که برای این بحثهای بی فایده تلف می شود.

ظاهرا تعداد زیادی از اعضای سایت، از افزایش این حواشی و بحثهای بی فایده ناراضی هستند. اما بگذارید کمی با خودمان صادق باشیم. همین پست بالا (پست جناب مؤذنی) را ببینید. 16 تشکر و 14 امتیاز مثبت دارد. اگر از این 14 نفر، فقط 8 نفر به پستهای حاشیه ساز امتیاز منفی بدهند، اینگونه پستها در کوتاهترین زمان مخفی خواهند شد. اما مشکل اینجاست که در ظاهر اکثر اعضای سایت از این حواشی ناراضی هستند، اما در عمل نه تنها تلاشی برای جلوگیری از اینگونه بحثها نمی کنند، بلکه با شرکت در بحث موجب گسترش آن می شوند.

نتیجه این می شود که از ساعت 1 نیمه شب تا 9 صبح، حدود 40 پست بی فایده در این تاپیک درج می شود.

کلید این مشکل در دستان خود شماست. فقط باید تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

موفق باشید

Philter
July 16th, 2010, 15:09
به نظر "نماد مثبت و منفی" امتیازدهی جای نامناسبی است.
منظورم اینه که خیلی سهل الوصوله و در واقع زیادی دم دسته !
پشنهاد من اینه که عدد امتیاز بالای پست بمونه و نمادی کنار گزینه های [Only registered and activated users can see links] و [Only registered and activated users can see links] قرار بگیرد که در صفحه ای جدید امتیاز دهی صورت بگیره. "در صفحه جدید امتیاز دهی هم موارد و مصادیق امتیاز منفی ذکر شود "

فکر میکنم اینطوری خیلی از امتیازدهی های بیهوده حذف میشه.

seyyed.ali
July 17th, 2010, 23:02
با عرض سلام و خسته نباشيد

مي خواستم ببينم آيا امكانش هست كه سيستم كلندر سايت رو مجددا راه اندازي كنيد؟

چون ديدم كه توي قسمت امكانات سايت آقا رضا در مورد توضيح هم داده ولي توضيحات مربوط به 2-3 سال پيشه
و اخبار مهم اقتصادي الان روي كلندر قرار نمي گيره ...

با تشكر

lastnight19
July 18th, 2010, 23:12
قبل از هرچیز از مدیر سایت بخاطر برخورد خیلی خوب و سیاستمدارانشون با خلافکارانی مثل من تشکر می کنم، بسیار محترمانه و زیرکانه است.

امروز داشتم پستی رو می خوندم بسیار مفید و کاربردی بود، اومدم تشکر کنم دیدم 3جاهست که من می تونم اینکار رو انجام بدم اول دکمه تشکر، دوم دکمه اعتبار و سوم هم این گزینه جدید ارزشگذاری مونده بودم کدوم رو باید بزنم، آخرش هم گفتم که فایده این کار چی هست؟

بنظر من تکلیف اینها رو به طریقی روشن کنید، وقتی هیچ کدوم سودی نداره، قرار نیست مثبت ترین کاربر انتخاب بشه یا افرادی که تلاش بیشتری دارند فقط یک عدد رو دنبال بکشند چه سودی در فشردن این دکمه ها هست، مسلماً ما خیلی چیزها در این سایت یاد گرفتیم و نسبت به اون احساس دین می کنیم و داریم با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و یا مطالبی که می تونه به طریقی مفید باشه ادای دین می کنیم، یا کل این دکمه ها و اعداد بی فایده رو حذف کنیم یا اینکه واقعاً از این ابزاری که در اختیار ما هست استفاده کنیم.

شما این فروم رو ملاحظه بفرمائید : takdownload.ir

ببینید چه جوری کاربران رو بادادن درجه و اعتبار از هم متمایز کرده.

همین حالت برای اعتبارات منفی و پستهای مضر و حاشیه ساز هم وجود داره فقط حذف یا اعتبار دادن نمی تونه تنبیه مناسبی برای افراد خاطی باشه.

بنظر من زمان این رسیده که بعداز اینهمه سال تغییر در سیستم فعلی ایجاد بشه و کاربران به طریقی از هم متمایز بشوند.

forexllc
August 5th, 2010, 21:42
سلام
در چندروز گذشته بویژه بعد از طرح آزمایشی امتیاز دهی اینطور بنظرم میرسد خیلیها رنجیده شدند و فعالیتشان در تاپیک ها کمتر شده. مدیریت سایت بهتر میتوانند آمارگیری کنند که آیا این موضوع صحت دارد یا برداشت من اشتباه است. منظورم تاپیک های عکس و جوک و سرگرمی نیست بیشتر تخصصی ها را میگویم.
سیستم امتیاز دهی در کل باند بازی و گروه بندی ها را تشویق نمود و هرگاه گروهی با کسی مخالفت کردند براحتی امکان صحبت یا دفاع را از ایشان گرفتند. در مورد خود من که حتی اجازه ندادند پست خداحافظی من در تاپیک مورد نظرم بماند و منفی باران شد.
کاملا آشکار است که عده زیادی به نویسنده منفی یا مثبت میدهند و نه به نوشته او!!!
بلافاصله بعد از این طرح تلاش برای تشکیل اجتماع آنهم نه از نوع سازنده و موثر، بلکه درقالب یارکشی و باند بازی بیشتر شد که نمونه آن در تاپیک های جدید بوضوح دیده میشود مثل تریدرهای فلان محله یا فلان شهر و امثالهم.
اعضاء فعال هر تاپیک سایرین را در همان تاپیک بمرور زمان میشناسند و وقتی میبینند شخصی می آید و مطلبی مینویسد و با خودش تعدادی را از بیرون آن تاپیک میاورد تا تشکر کنند و مثبت بدهند و اگر کسی مخالف آنها هست با سوء استفاده از این ابزار امتیاز دهی حذفش کنند، از ادامه حضور در آن تاپیک مأیوس و ناخرسند میشوند.

هرکدام از ما بارها نمونه هائی از این موارد را دیده ایم و شاید پیش خود لبخند تمسخری هم زده باشیم.
یکی فقط تسلیت گفته اما منفی گرفته!!! مسخره هست واقعا".

پیشنهاد میکنم اگر بنا بر ادامه این طرح هست لااقل یک نظارتی شود که افرادی که از این امکان سوءاستفاده میکنند یا محدود شوند و یا تدبیری اندیشیده شود تا جلوگیری از این قبیل رفتارهای ناهنجار میسر شود.
این وضعیت 2 یا چند آی دی داشتن یک نفر هم میتواند هم برای کاربران و هم برای سایت مخاطره آمیز باشد. و براحتی میشود با کنترل IP جلوگیری نمود.
حتی در بخش آگهی ها هم مواردی دیده میشود که کسی مطلبی مینویسد و با آی دی های دیگر خود تبلیغ و تشویق به همان جهت میکند! خوب این وضعیت جو بی اعتمادی و ریسک کار درون این مجموعه را بسیار بالا برده است.
توجه داشته باشید این سایت تنها یک سایت سرگرمی یا علمی نیست و اینجا مبادلات مالی بعضا" سنگین انجام میشود، امنیت و اعتبار آن خیلی مهمتر از این سطح فعلی باید باشد.
من به شخصه تصور میکنم اعضاء و فعالان قدیمی بسمت دلسرد شدن و کمرنگ تر شدن میروند و اگر هم حضوری از ایشان هست به 2 دلیل است:
1- احساس تعلق به این سایت بواسطه مدت زمان استفاده از آن و خاطراتش
2- فعلا" رقیب جدی برای این سایت ظهور نکرده است. (البته در راه هستند تا جائی که مطلع هستم)

بهر حال ممکن است اشتباه در دیدگاه یا تفسیر من باشد اما من افت کیفی ملموسی را در این سایت مشاهده میکنم.

fxmail
August 6th, 2010, 02:21
با سلام

شخصا بي ترديد خود را مديون سايت سرمايه و كارگزاران آن ميدونم به همين دليل نمي تونم منكر سوء استفاده بعضي از افراد در استفاده ابزاري از امكانات اين سايت بشم... همانطور كه مواردي براي شخص بنده مشهود بوده و اتفاق نيز افتاده است.
اينكه ابزارهاي مديريتي تا حدودي به كاربران واگذار شده بسيار منطبق با اهداف سايت منمايد ولي خواهشمندم در خصوص سوء استفاده هاي احتمالي (بي شك اتفاق افتاده) تدابيري توسط مديران لايق سايت انديشيده شود.

مسلما احساس امنيت يكي از مهمترين اصول است.

با تشكر از دوستان..
پوزش بنده رو در خصوص اظهارنظرم بپذيريد..

m.rezaee
August 13th, 2010, 23:56
منم به این سیستم امتییاز دهی اعتراض دارم حتی خود من تو تایپیک پرایم ازین سیستم استفاده میکردم اما علنا مخالفتمو با اون نظر اعلام میکردم یا هم تشکر میکردم هم مثبت میدادم حداقل طرف میدونست کی با ایدش مخالفه
واقعا تو بعضی از تایپیکها جایی برای این سیستم وجود نداره شده یه ابزار برای لوس بازی خوب اگه طرف مخالف اون بحثه بیاد تو فروم عنوان کنه اینهمه بیننده خودشون قضاوت میکنن چرا باید یه سری زیرکانه ازین ابزار استفاده کنن
به نظر من یا باید برداشته شه یا شخصی که منفی میگیره ببینه کی با پستهاش مخالفه
ممنون

asal.sunny
August 14th, 2010, 00:55
با سلام
بنده هم با نظر جناب رضایی موافقم
چه بسیار پست های تحلیلی که موقع خوندن میبینم بالاشون یه عدد قرمز رنگ به معنای منفی ثبت شده در حالیکه پست تحلیل یک فرد بوده و امتیاز منفی دادن بهش کودکانه است
شاید برای تحلیل هایی که منطبق بر اندیشه ماست دادن امتیاز مثبت جایز باشه
اما امتیاز منفی جز در موارد نادری مثل پست های نامربوط یا با ادبیات نادرست نباید تعلق بگیره
در بعضی از تاپیک ها کل این گزینه باید حذف بشه مثل تاپیک پوزیشن های بلومبرگی
اینجا امتیاز منفی برای تحلیل و دید افراد چه معنایی داره؟
شخصی میاد با گذاشتن اطلاعات خودش تو این تاپیک منفی میگیره
به هر حال به نظر میاد یا باید این ابزار که شده وسیله ای برای سو استفاده حذف بشه یا فرهنگ استفاده ازش جا بیافته و بعد در دسترس عموم قرار بگیره
بابت جسارتم برای عرض مطلب عذر خواهی میکنم
یا حق

aryouou
August 14th, 2010, 02:20
به نظر من هم این سیستم مشکل داره و اصلا ملاک ارزشگذاری روی پست نویسنده نمیتونه باشه در حالی که بعضا پست های مفید با امتیاز منفی گرفتن عده ای که فقط از نویسنده خوششون نمیاد بی ارزش شدن.:blink:

Navid110
August 14th, 2010, 04:04
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه جناب رضا (شرمنده که به اسم کوچیک میگم هنوز فامیلیتون رو نمیدونم)
یک پیشنهاد داشتم
تو سایت Forexfactory یه بخش هست به نام Traders Sentiment یا همون انتظارات معامله گران که کاربران سایتشان با اعلام و در واقع رای دادن به هر جفت ارز نسبت به صعودی بودن و یا نزولی بودن اون اقدام می کنند در نتیجه چارتی دیده میشود که درصد و میزان صعودی و نزولی رو نشان می دهد و در ذیل آن آیدی افرادی که به هر یک از دوگزینه رای داده اند نمایش داده میشود
برای مثال اگر 20 نفر نبت به موقعیت و پیشبینی GBP/USD رای داده اند نمایان میشود که آنهایی که به صعود رای داده اند چه افرادی میباشند و بالعکس
لینکشو در زیر این پست میزارم امیدوارم واسه این مورد یه لینک تو صفه اصلی کذاشته شه که دوستان با کلیک روی اون به صفحه مربوطه ارجاع داده شوند و نظر داده و یا نظر دیگر کاربران را ببینند

پیشاپیش از حسن تفاهم شما تشکر می نمایم
با سپاس
نوید

Navid110
August 16th, 2010, 16:26
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه جناب رضا (شرمنده که به اسم کوچیک میگم هنوز فامیلیتون رو نمیدونم)
یک پیشنهاد داشتم
تو سایت Forexfactory یه بخش هست به نام Traders Sentiment یا همون انتظارات معامله گران که کاربران سایتشان با اعلام و در واقع رای دادن به هر جفت ارز نسبت به صعودی بودن و یا نزولی بودن اون اقدام می کنند در نتیجه چارتی دیده میشود که درصد و میزان صعودی و نزولی رو نشان می دهد و در ذیل آن آیدی افرادی که به هر یک از دوگزینه رای داده اند نمایش داده میشود
برای مثال اگر 20 نفر نبت به موقعیت و پیشبینی GBP/USD رای داده اند نمایان میشود که آنهایی که به صعود رای داده اند چه افرادی میباشند و بالعکس
لینکشو در زیر این پست میزارم امیدوارم واسه این مورد یه لینک تو صفه اصلی کذاشته شه که دوستان با کلیک روی اون به صفحه مربوطه ارجاع داده شوند و نظر داده و یا نظر دیگر کاربران را ببینند

پیشاپیش از حسن تفاهم شما تشکر می نمایم
با سپاس
نوید
با سلام
پیرو پست فوق تاپیکی برای درجریان بودن بیشتر دوستان ایجاد گردید که لینک آن در زیر میباشد.

مدیریت محترم سایت آقا رضا همچنان منتظر حسن توجه شما هستیم
با سپاس
نوید

karen.kaveh
September 2nd, 2010, 21:14
با سلام
دوستان عزیز بنده چند سوال صرفا در رابطه با فروم داشتم که شاید هم یک پیشنهاد برای مسئولین تاپیک باشد اگه کسی می دونه کمک کنه
1- هرگاه من سوالی را در این بخش یا هر بخش دیگر مطرح می کنم ممکن است تا چند روز پاسخ داده نشود ودر این فاصله تاپیک کلی جلو رفته و یا باید تک تک ارسالها رو خواند یا بی خیال جواب شد آیا این امکان وجود دارد ویا تنظیماتی که هرگاه به سوال جواب داده شد از طریق پیامی مطلع شویم ویا اتوماتیک به قسمت پیامها فرستاده بشه؟
2-هرگاه ما در چند تاپیک پی گیر موضوعات هستیم برای پی بردن به ایجاد یک تاپیک جدید در یکی از موضوعات باید اون تاپیک مورد نظر رو رفرش کنیم تا متوجه ارسال جدید شویم آیا تنظیماتی هست که بطور اتوماتیک با ارسال یه مطلب جدید زمانی که ما آنلان هستیم تاپیک مورد نظر رفرش شود؟

3- اینکه در جایی که مخصوص ساختن وبلاگ بود برنامهای وجود داشت که هرگاه کاربر به انتهای مطالب وبلاگ در آخرین وپایین ترین صفحه وبلاگ می رسید با زدن دکمه ای که اونجا قرار داده شده بود به ابتدای صفحه بر می گشت وامکان رفتن به صفحات بعدی سریع فراهم می شد آیا از این امکان می توان تاپیکها استفاده کرد.
ممنون

Baradar
December 6th, 2010, 13:29
بده به مدیریت آقای کسری در تالار بروکرها و حذف خودسرانه پست ها و قفل کردن تاپیک ها با توجه به اینکه شغل ایشون بیرون از سایت سرمایه هم با توجه به پست زیر در زمینه فیلترینگ است اعتراض دارم

ای کاش میشد آزادی اندیشه و فکر را از همین سایت شروع کنیم ولی مثل اینکه برعکس شده اس.
منتظر پاسخ صریح مدیر سایت هستم.

DAVOOD24
December 6th, 2010, 14:10
سلام
از یه چیز سایت سرمایه خیلی خوشم میاد که : هرکسی از جاش بلند میشه میخواد سیگنال بده یا بفروشه بچه ها اونو به چالش میکشند اینجوری فیلتر میشن و فقط کسانی که واقعا بار علمی و صحت ادعا دارند به کارشون ادامه میدن و این خودش یه نکته مثبته .

AmirBabak
December 7th, 2010, 02:48
بده به مدیریت آقای کسری در تالار بروکرها و حذف خودسرانه پست ها و قفل کردن تاپیک ها با توجه به اینکه شغل ایشون بیرون از سایت سرمایه هم با توجه به پست زیر در زمینه فیلترینگ است اعتراض دارم

ای کاش میشد آزادی اندیشه و فکر را از همین سایت شروع کنیم ولی مثل اینکه برعکس شده اس.
منتظر پاسخ صریح مدیر سایت هستم.

کسری بهترین و مظلومترین مدیر این سایت است.
اگر روزی کسری را ناچار به انصراف از مدیریت کنید، بنده هم به اتفاق ایشان از مدیریت کناره گیری میکنم تا امثال شما(نسل جدید خاله زنک های سایت) راحتتر بتوانید جولان دهید.

arteshbod
December 7th, 2010, 09:53
در این زمانه بی هیاهوی لال پرست

خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست

چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را

برای این همه ناباور خیال پرست

به شب نشینی خرچنگ های مردابی

چگونه رقص کند ماهی زلال پرست

رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند

به پای هرزه علف های باغ کال پرست

رسیده ام به کمالی که جز اناالحق نیست

کمال دار را برای من کمال پرست

هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست

به تنگ چشمي نامردم زوال پرست

در این زمانه بی هیاهوی لال پرست

خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست

چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را

رسیده ام به کمالی که جز اناالحق نیست

کمال دار را برای من کمال پرست

هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست

یادتون هست اقای امیر باباک ؟ این شعر رو روز بعد از انتخابات خوندید .

آیدی برادر یک آیدی است که دو روز است ایجاد شده حالا چرا آقای کسری باید بخاطر اظهارات ایشان استعفا دهند ؟ مگر اینکه مسائلی پشت پرده هست که ما از ان بی خبریم ؛ شاید اظهاراتی توسط اعضاء با سابقه و موجه سایت در حال جریان است وگرنه اقای کسری بخاطر اظهارات ایدی برادر که نمی آیند استعفا بدهند ؛ آیا تعدادی از اعضا با اطلاع از سابقه ی آقای کسری مسائلی رو عنوان کرده اند ؟

شما که در تشخیص ماهی زلال پرست و خرچنگ مردابی سررشته دارید میشود بگویید اقای کسری جزء کدام دسته هستند ؟ از نظر من بخاطر مظلومیتی که شما میگویید جزء دسته ی ماهی های زلال پرست باشند شما چطور فکر میکنید ؟

براستی که غم نان ماهی زلال پرست را تبدیل به خرچنگ مردابی میکند

arteshbod
December 7th, 2010, 09:57
قلبم را چون لاله در دستت میکارم

از اَبر غمگینم بر خاکت میبارم

میرویَم ای میهن چون گُل در دامانت

میشویم جان و تن در شَط چشمانت

آبی آسمان و شوق پرواز

سبزی سرزمین و فصل آواز

با من بمان تا اَبد بانوی من

تا برآید خورشید از خاک وطن

تولد دوباره زیر باران

شکفتنت چرا وقت بهاران

کجا روم که ریشه در تو دارم

ای بهار همیشه پُر زِ بارم

ای ايران ای مرز پر گهر

ای خاکت سر چشمه هنر

دور از تو انديشه بدان

پاينده مانی تو جاودان

ای دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم

جان من فدای خاک پاک ميهنم

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

در راه تو کی ارزشی دارد اين جان ما

پاينده باد خاک ايران ما

سنگ کوهت در و گهر است

خاک دشتت بهتر از زر است

مهرت از دل کی برون کنم

در گوبی مهر تو چون کنم

تا گردش جهان دور آسمان بپاست

نور ايزدی هميشه رهنمای ماست

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

پاينده باد خاک ايران ما

ايران ای خرم بهشت من

روشن از تو سرنوشت من

گر آتش بارد به پيکرم

جز مهرت در دل نپرورم

از آب و خاک و مهر تو سرشته شد گلم

مهر اگر برون رود گلی شود دلم

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

پاينده باد خاک ايران ما

به یاد تمامی شهیدانی که در راه سرافرازی این مرز و بوم از جان و مال و خانواده شان گذشتند

ar460ash
January 3rd, 2011, 19:30
لطفا در تعداد امتیازهای منفی برای حذف پستها یه تجدید نظری بفرمایید.تازگیها خیلی این موضوع شایع شده که با تعداد امتیاز منفی 5 تایی پستها حذف میشن.

تاپیک پیشنهادها و انتقادات چرا بسته است؟

sh-b
January 4th, 2011, 21:55
با سلام
بار علمی سایت به شدت رو به افول است
افرادی با ÷ستهای خیلی مبتدی سایت را به صورت محلی برای بچه ها تبدیل میکنند
آدم با دیدن قسنتهائی از سایت یاد کارتونهای دوران کودکی می افته
حتی عده ای می ایند تعداد زیادی ای دی باز میکنند و با افزایش تعداد ÷ستشان و از روی قصد و غرض امتیاز منفی به افرادی میدهند که حداقل 2 تا ÷یراهن از ما بیشتر تو این بازار ÷اره کرده اند
به نظرم قسمتی رو راه اندازی کنید برای مبتدیان بازار
که ای دی های تازه تاسیس ملزم به خواندن کلیه ÷ستهای ان بشوند و بعد از اینکه این قسمت را خواندند یک امتحان نیز از اینگونه افراد گرفته بشود (مانند گذراندن دورههای مقدماتی بشود )
که در این قسمت به کلیه سئالات مبتدیانه جواب داده بشود و در گذراندن این دوره یک مقدار سختگیری بشود
بعد از این یک سیستمی طراحی بشود که به صورت اتوماتیک کلیه ÷ستهائی که مربوط به دوره مقدماتی باشد را دلیت بکند
بعد دسترسی افراد به فرومهای تخصصی است که خیلی مهم است به نظر من برای دسترسی به این فرومها از کارت شناسائی استفاده بشود مثلا" موقع ثبت نام در سایت یک مشخصاتی را مینویسند بعد که تعداد ÷ستهای ایشان به تعداد مشخصی رسید با ارسال یک کارت شناسائی معتبر به فرومها دسترسی ÷یدا کنند
در این صورت سرمایه واقعا" یک سایت تخصصی خواهد بود
این فقط یک ÷یشنهاد است
با این روالی که رفته رفته در سرمایه حاکم میشود بایستی منتظر افول زودرس سایت باشیم

PC- FOREX
January 4th, 2011, 22:05
این صفحه ایی که جدیدا برای ورود به سایت گذاشتن خیلی اعصاب خورد کنه خیلی از مواقع که خواستم وارد سایت بشم به خاطر همین صفحه بیخیال شدم . لطفا یه فکری برای این هم بکنید که حداقل برای ما که ip ایران هستیم این صفحه ضد حال نیاد .

Ali_Nouri
January 8th, 2011, 11:24
سلام مدیریت محترم سایت
نمیدونم چطوری ولی اگه یه جوری یه جایی به یه طریقی بشه از زحمات این دوستانی که در تاپیک اکسپرتهای درخواستی بدون چشمداشتی نیاز دیگر دوستانشون و براورده میکنن تشکر بشه جای دوری نمیره ...
امیدوام که با من موافق باشین.
با تشکر.

goodgirles
January 12th, 2011, 18:25
سلام

لطفا اون تاپیکی که در مورد غیرقانونی اعلام شدن فارکس بود و قفل کردید رو باز کنید . باید درموردش بحث بشه

انهدام ده‌ها دفتر شرکت‌های هرمی در تهران ([Only registered and activated users can see links])

lastnight19
January 21st, 2011, 17:27
ممکن هست که مدیران رو بشکلی انتخاب کنید که غیر از نقش نظارتی پاسخگوی بخش مربوطه هم باشند؟

تقریباً هیچ سئوالی در هیچ بخشی پاسخ داده نمی شه (البته غیر از بخش فاندامنتال).

lastnight19
January 23rd, 2011, 17:18
بنظر من این سایت نه به تغییر برای حفظ در مقابل حملات احتیاج داره نه مسائل امنیتی دیگه.

یک تیم تشکیل بدید به سئوالات کاربران جواب بده.

fx-trader
January 25th, 2011, 22:31
سلام
درخواست دارم یک یک تاپیک برای بحث و گفتگو در زمینه شرعی بودن یا نبودن فارکس راه اندازی بشه تا برای اونایی که این موضوع براشون مهمه اطلاع رسانی صورت بگیره
با تشکر

STRADIVARIUS
February 10th, 2011, 18:20
یک پرسش از مدیر محترم سایت:
وقتی میشه یک سوال رادر تاپیک مرتبط که قبلا ایجاد شده پرسید ایا اعضا مجازند برای هر سوال خود تاپیک
مجزایی ایجاد کنند؟
کیفیت ونظم سایت بااین کار پایین نخواهد امد؟