PDA

View Full Version : بررسی پیشنهاد ایجاد تالار "تاپیک های اختصاصی اعضاء"

Reza
February 23rd, 2009, 11:13
با سلام

با توجه به قابلیت های vBulletin، این امکان وجود دارد که تالاری (مثلا با عنوان "تاپیکهای اختصاصی اعضاء") ایجاد شود که در آن هر یک از اعضاء فقط بتواند به تاپیکهایی که خود ایجاد کرده پاسخ بدهد.

بعبارت دیگر در این تالار، هر یک از اعضاء می تواند تاپیکی داشته باشد که سایر اعضاء امکان درج پست در آنرا نداشته باشند.

این تاپیک شخصس می تواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

ژورنال شخصی: ثبت سوابق معاملات، تحلیل های شخصی و . . .
دفترچه یادداشت: ثبت مطالب مهم (شامل متون، لینکها، تصاویر و . . .) برای رجوع و استفاده در آینده
علایق شخصی: درج مطالب مورد علاقه (موضوعات علمی، داستان های کوتاه، مطالب خواندنی و . . .)
مطالب پیوسته: مواقعی که یکی از اعضاء قصد دارد مطالبی را (مثلا ترجمه کتاب یا مقاله، سیستم معاملاتی و . . .) بصورت پیوسته درج کند و مایل است پستهای کاربران دیگر موجب از بین رفتن پیوستگی مطالب نشود
. . .

هر یک از اعضای سایت می تواند تاپیکهای اختصاصی اعضای دیگر و مطالب آنرا مطالعه کند. اما فقط می تواند در تاپیک اختصاصی مربوط به خود، پست جدید درج کند.

با توجه به توضیحات بالا، لطفا نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد ذیل را اعلام فرمائید:

1- آیا اجرای این پیشنهاد را مفید می دانید؟

2- کدام یک از گزینه های زیر را مناسب می دانید؟ (ترجیحا با ذکر دلیل)

هر کاربر فقط بتواند مطالب تاپیک اختصاصی خودش را مشاهده کند
تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند

لطفا در نظرسنجی نیز شرکت کنید.

با تشکر
رضا

mexacett
February 23rd, 2009, 11:43
موافق هستم. بشرط آنکه تنها همان فرد بتواند در تاپیک خودش نظر بدهد و دیگران تنها مشاهده کننده باشند.

hamidrezamf
February 23rd, 2009, 11:49
ممنون از رضا خان مدیر سرمایه
که همیشه در راستای بهبود کیفیت سایت حرکت میکنن..
من فکر میکنم اینکه بقیه اعضا نتونن تاپیکهای بقیه رو ببینن که کارایی چندانی نداره...
ولی اگر فقط اجازه درج پست به خود شخص داده بشه و بقیه بتونن بخونن
اولا" میشه یه عنوان یه ژورنال شخصی ازش استفاده کرد
دو اینکه دیگه اون مشکلات قدیم که مدام پستهای بیهوده و از همه مهمتر حاشیه ساز که غالب حاشیه ها و جنجالهای سایت هم دلیلش همین هست, زده نمیشه و دیگه کسی از ترس ایجاد حاشیه و مورد حمله قرار گرفتن از درج مطلبش خودداری نمیکنه...
موفق باشید...

BLACK_NINJA
February 23rd, 2009, 11:57
سلام
به نظر بنده اگر هر شخص دارای دو تاپیک باشد.
یکی که فقط خود شخص قادر به نوشتن در ان باشد.
ودیگری به گونه ای باشد که فرد صاحب تاپیک اختیار قفل کردن و باز کردن این تاپیک را برای نوشتن بقیه اعضا داشته باشد.
از همه خوبی های هر دو نوع تاپیک استفاده کرده ایم.
با تشکر

پ.ن:اگر امکان چنین کاری باشد.

aminnobakht
February 23rd, 2009, 12:03
در حالت کلی با این نظر موافقم اما در صورتی که فقط در صورتی که اعضای خاصی نیز در آن باشند مااند بخش سیستم های منتخب که فقط سیستم های خاصی در آن وجود دارند پس اگر برای آن تالار نیز بخشی که اعضای برتر را به نمایش بگذارد وجود دشته باشد تقریبا چیزی نزدیک به عالی میشود
با اجازه The Phoenix

aminnobakht
February 23rd, 2009, 12:04
پست اشتباه -----------> لطفا حذف شود

babak56
February 23rd, 2009, 12:16
سلام
ممنون به خاطر زحمات شما در بهبود سايت خوب سرمايه
به نظر من بهتره كه هر كس فقط بتونه توي تاپيكي كه خودش درست ميكنه نظر بده و بقيه نتونن پست بدن و فقط بازديد كنن به جز مدير اون تالار كه بتونه در اون تاپيك نظر خودش رو بگه و براي نظر دادن در مورد موضوعي خاص يه جايي در نظر گرفته بشه يا اينكه موقع ايجاد تاپيك به سازنده تاپيك اين امكان داده بشه كه بتونه تعيين كنه كه كسي پست بده يا نه.
با تشكر

hoseintaheri
February 23rd, 2009, 12:22
سلام
البته من به گزینه 1 رای دادم ولی معتقدم چنین کاری علی رغم اینکه ضرورت ندارد باعث دور شدن سایت از هدف و فلسفه ی وجودی اصلیش میشه و به نظر من نوعی انحراف از مسیر هست .اما اگر میخواهید بجای یک فروم فارکسی یک فروم گفتو گو داشته باشید بحث دیگه ای هست
به نظر من همچین عملی ضرورت نداره و نه تنها حاشه رو کم نمیکنه بلکه معتقدم حاشیه رو بیشتر هم میکنه .
روی صحبتم با جناب مدیر هست: واقعا انگیزه ی اصلی چنین تصمیمی چیست ؟ ایا ضرورتی احساس کردید؟ و ایا این احساس ضرورت به نوعی تلاش برای جمع و جور کردن حاشه هاست
یکی از کاربران را میشناسم که در تالارهای تخصصی تنها19پست زده اما در تالار عمومی قریب به 700 پست خوب این اگه انحراف نیست پس چیه؟
به نظر من این عمل باعث گسترش چنین انحرافاتی میشود.
واقعا انگیزه ی این تصمیم برام سوال هست.
در مورد کمک به پیوسته بودن مطالب هم قبلا در چنین تاپیکهایی و قتی باز کننده تاپیک تقاضا کرده کسی پست نزنه تا پیوستگی حفظ بشه کاربران پست نزده اند و پیوستگی حفظ شده بخاطر همینه که میگم ایجاد این تالار ضرورتی ندارد.
زیاده عرضی نیست.

photoreg
February 23rd, 2009, 12:22
منم موافق هستم. پیشنهاد خوبی

Talkh
February 23rd, 2009, 12:29
با سلام
من هم با ايجاد چنين محيطي با امكان مشاهده عمومي موافقم.
و يك پيشنهاد:
اگر امكان مديريت پست ها و بازديدكنندگان براي ايجاد كننده تاپيك فراهم باشد، خودش ميتواند پستهاي مزاحم را حذف و يا امكان بازديد عضو خاص (يا اعضاء و يا همه) را محدود كند.
تا هم از نظرات اعضاي با تجريه بتواند استفاده كند و هم مانع منحرف شدن تاپبكش توسط فرد يا افرادي خاص شود.

در پايان از زحمات شما متشكرم.

rasputin
February 23rd, 2009, 12:38
با تشکر از آقا رضا به خاطر این ایده خوب :)

فکر میکنم حد اقل مزیت این طرح این باشه که اعضایی که تاپیک های گوناگونی میزنند که باعث شلوغ شدن سایت و سر در گم شدن اعضا میشه ، با این روش تمرکزشون رو معطوف به همون یک تاپیک شخصی میکنند و این موضوع به افزایش کیفیت مطالب ارسالی هم کمک میکنه

ضمن اینکه فکر میکنم انجام این طرح باعث میشه که افرادی که دوست دارند نظرات یک شخص خاص رو دنبال کنند ، کارشون خیلی راحت تر میشه و لازم نیست دنبال پست های یک نفر در تمام تاپیک ها بگردند .

saninvestor
February 23rd, 2009, 12:45
با سلام و تشکر از مدیریت محترم سایت سرمایه.
بنده هم با نظر جناب راسپوتین کاملاً موافقم.
به نظرم این دو موردی که ایشون مطرح کردند خیلی می تونه کمک کننده باشه.
ضمناً من با اختصاصی کردن تاپیک برای نظرات شخصی موافقم و این که تنها خود فرد بتونه توی اون تاپیک پست بده.

باز هم ممنون که به فکر ارتقاء سایت هستید.
با تشکر.
موفق باشید...

WISHMASTER
February 23rd, 2009, 12:46
من یه پیشنهادی دارم، اگه امکانش هست به افراد با پستهای بالاتر (توسط مدیر مشخص شود)
یک ای میل در سرمایه با عنوان مثلاً [Only registered and activated users can see links] اختصاص داده بشه. البته این میتونه رایگان نباشه.

mehdif
February 23rd, 2009, 12:54
سلام
به نظر من كار جالبي است ولي به هر فرد اجازه داده شود كه مطالب ورودي به تاپيكش را خود انتخاب كند ، مثلا در صورتي كه فردي قصد پاسخ به آيتمي در تاپيك شخصي فرد ديگر داشت ،از صاحب تاپيك جهت نمايش آن استعلام شود.

shakeri
February 23rd, 2009, 13:21
"تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند"

اگه یه نفر بخواد نوشته هاش رو هیچکی نبینه که اصلا نباید تو اینترنت قرارشون بده.همین که تو اینترنت ثبت شه ، حداقل توسط صاحب سایت و صاحب فضا قابل دیدنه.
اما مواردی از قبیل حفظ پیوستگی ایجاب میکنه همچین فضاهایی در اختیار کاربران قرار بگیره.

a_kourosh_a
February 23rd, 2009, 13:35
با سلام به همه دوستان و اساتيد

من تو نظر سنجي موافقت كردم ولي يه مسئله اي هست اونم اينه كه با تمام محاسني كه اين تاپيك داره عقيده دارم بعدها به مشكل بر ميخوره. مگر اينكه تو اين تاپيكهايي كه كسي نميتونه پاسخي بده بحث هاي انتقادي، اختلاف سليقه و ... پيش نياد. اگر هم كسي دسترسي نداشته باشه براي خوندن مطالب، فقط بار سايت رو اضافه ميكنه و ميشه يه دفتر يادداشت شخصي مثل Microsoft One Note درضمن بلاگهاي اينترنتي هم همين كار رو ميكنن.

حالا نميدونم شايد اصل موضوع رو درست نگرفتم! :nervous:

با آرزوي موفقيت براي همه دوستان

vahidrock
February 23rd, 2009, 14:41
درود به مدیریت محترم آقا رضا و تمام دوستان سرمایه

بنده هم نظر خود را اعلام میکنم باید عرض کنم که من با ایجاد تاپیک اعضا ( البته تاپیکهای تخصصی ) و اختصاصی بودن آن بشدت موافقم و در زیر دلایل را ذکر کرده ام:

1- بسیاری از تاپیکها بدلیل رعایت نکردن بعضی از نکات واقعا پایه ایی و اولیه با اینکه با هدف خاصی هم ایجاد شده اند قبل از اینکه حتی نیمی از راه را طی کنند به ورطه نابودی کشیده میشوند نمونه بارزش تاپیک جناب mexacett که توسط جناب رهجو قفل شد که البته هم بنده حق را به ایشان میدهم.

2-ایجاد تاپیک اختصاصی توسط یکنفر یعنی روحیاتش ، یعنی طرحها و برنامه هایش ، اهدافش ، مسیر منظم طی کردن پروسه کاریش ، مسولیتش در برابر دیگران و ...

3- در یک تاپیک اختصاصی اگر کسی موضوعی را مطرح کرد و نیاز به نظر و مشورت دیگران داشت خوی تاپیک را باز میگذارد که دیگران هم در آن نظر دهند اگر هم نخواست که لابد اهداف از پیش تعین شده ایی دارد که باید بتنهایی آنرا انجام دهد ، اگر کسی خواست نظری بدهد در بخش پیام کاربران و یا بصورت پیغام خصوصی اینکار را میتواند انجام دهد.

4-خصوصی کردن تاپیک اعضا یعنی اینکه هر کسی نمی آید و در یک محیط مجازی که پشت صحنه اش مشخص نیست بگوید من دکترم یا مهندسم یا روزی 1000 پیپ سود میکنم و از این دست مسائل که اینروزها بیشتر هم شده..

5-مثلا بنده طرحی دارم خوب در محلی که مختص به خودم است ارائه میدهم ، تحقیق میکنم ، بررسی میکنم چون میدانم خیلیها هستند که در حال مطالعه آن هستند بنابراین نسبت به آن اهمیت قائلم و خودم را موظف میدانم طرح را به پایان برسانم اگر کسی دوست داشت می آید و آنها را مطالعه میکند اگر هم دوست نداشت دیگر با حرفهای نا مربوط انرژی تاپیک ، ارائه کننده و مطالعه کنندگان را تلف نمیکند و ذهنشان را منحرف نمیکند.

6-بدین صورت کاربر مبتدی ایده میدهد و تحقیق میکند ، کاربر حرفه ایی هم ایده میدهد و تحقیق میکند و دوستان هم نتیجه میگیرند و بررسی میکنند نظرشان را دوست داشتند پیغام خصوصی میکنند نخواستند هم برای خودشان نگه میدارند. اگر هم مسوول تاپیک خواست تاپیک را آزاد میگذارد تا همه نظر دهند.

7-بخدا بعضیها با تنش ایجاد کردن و گزافه گویی ظلم بزرگی دارند در حق دیگران میکنند هم مبتدیانی مثل بنده را نا مایوس و نا امید میکنند و هم حرفه اییها را فراری و بی اهمیت.

دوستان لطف کنند اگر مایل بودند رای مثبت بدهند و مطمئن باشند که تحول بزرگی ایجاد خواهد شد.

زیاده عرضی بنده را عفو کنید.

سپاس از همه دلسوزان و تلاشگران این سایت

mohammad_forex
February 23rd, 2009, 14:41
به نظر من الان ایده جالبی به نظر می رسه و من هم موافقم که پابليک باشه و فقط صاحب تاپيک بتونه پست درج بکنه .
حالا من می خوام استيتمنت بذارم - 1 تحليل هم بکنم - 1 پترن هم پيدا بکنم و 1 جمله زيبا هم بنويسم .
به نظر من این کار باعث می شه که کم کم و به تدريج همه برن سمت ژورنال نويسی و مطمئناً هر کسی توی خونه خودش
خيلی راحت تر از پارکه.
اگر این موضوع باعث این نشه که پست های مربوط به تاپيک های ديگر توی قسمت ژورنال نوشته بشه عاليه .
من هم موافقم.
در غير اینصورت فقط باعث پراکندگی موضوعات و شخصی شدن تاپيک ميشه و فورم يعنی تبادل نظر با عموم مردم .
اینجوری من فقط شايد پيج مربوط به 5 6 نفر توی سايت رو ببينم که چی نوشتن.
ولی بعضی اوقات از بعضی از دوستان که پست خيلی کم دارن چون
توی تاپيک عمومی بعضی از مطالب رو نوشتن خيلی استفاده کردم.
در حد 1 استيتمنت هفتگی يا 2 تا جمله برای تکرار نکردن اشتباه
و کلاً به منظور داشتن يک ديتا بيس آنلاين و هميشه در دسترس و امن و کاملاً شخصی به نظر من پيشنهاد عالی هست .
نه اینکه توی این قسمت استراتژی تعريف بشه.
با تشکر

amin_ar
February 23rd, 2009, 15:33
کار جالبیه....میشه اسم اش رو گذاشت بلاگ کوچیکه اعضا

vahidrock
February 23rd, 2009, 16:13
درود مجدد

پیرو نظرات قبلی بنده یک پیشنهاد دیگر هم دارم در تالار اختصاصی اعضاء برای مثال وقتی یک تاپیک شخصی ایجاد میشود شخص مورد نظر اقدام به ثبت مباحث تخصصی در راستای اهداف سایت نماید یعنی در این تالارها بحثها تخصصی و فنی باشند یا اینکه مربوط به ثبت وقایع روزانه در تریدینگ ( یک ژورنال شخصی تخصصی ).

نظرات و دست نوشته های عمومی مثلا یک جوک حتما نظم و ارزش تالار را زیر سوال خواهد برد مباحث عمومی بهتر است به همان تالارهای عمومی محدود شوند در غیر اینصورت یک تاپیک تخصصی با یک وبلاگ هیچ فرقی نخواهد داشت و انجام اینکار طبعا هیچ نتیجه ایی.

سپاس

f.vampire
February 23rd, 2009, 16:53
كار جالبي است اما بايد در مورد امنيت انان دقت شود

hamidyo
February 23rd, 2009, 17:20
کار خوبی ولی ...

siamak23
February 23rd, 2009, 17:28
با سلام

فکر کنم ایدهء خیلی مثبتی نباشه. چون بدون تعامل امکان رشد ایده های نادرست تقویت میشه. آنچه شما دنبالش هستید بین این دو انتخاب بدست نمیاد.

miladvox
February 23rd, 2009, 18:01
به نظر من کاری بسیار بسیار عال است --> استاید بزرگ اگر که در این تایپیکها به عنوان مثال پوزیشن گیری های خود را . یا تحلیلهایشان را دز تایپیکهای اختصاصی قرار بدهند . از هر تایپیک این چنینی ذره ای هم تجربه کسب کنیم در کل دریای از تجربه خواهد شد

Haghshenas
February 23rd, 2009, 18:05
با سلام
طرح جالبیه به شرطی که به یکی از سه صورت صورت زیر باشه:

اول: جدای ازاین مباحثی که هست تالاری ایجاد بشه و اعضا در این تالار به طور عمومی مطلب بزارن وبه همین سبک بمونه و در تالار جدد فقط هر شخصی در تاپیک خودش مطلب بزاره.

دوم : (برای کم کردن حاشیهها فکر کنم بهترین باشه) تالار برای ایعضاایجاد بشه اما هر بحثی که مثلا من باز میکنم بقیه هم بتونن مطلب بزارن ولی با این شرط نشون دئاده بشه که من(یا هر صاحب تاپیکی) اون رو تایید کنم تا نمایش داده بشه.

سوما:اگه میخواید اینجوری باشه که هرکسی فقط خودش مطلب بزاره و بقیه ببینن فقط خوط سیستم سایت رو عوض کنید:o:whoow: آره جدی میگم بجای ویبی از سیستمهای وبلاگ دهی استفاده کنید هر کسی برای خودش وبلاگ بزنه:blink: بعد همه هم خوشحال باشن وبلاگی دارن ووووو .
خوبیشم میدونید چیه؟ مرجعی بر وبلاگهای فارکسی خواهیم داشت:laugh: البته اگه باز اونجاهم وبلاگهایی غیر از فارکس ایجاد نشه و بحثهایی هم متفرقه راه نیافته.

موفق باشید

سهامدار جزء
February 23rd, 2009, 19:26
با سلام

فکر کنم ایدهء خیلی مثبتی نباشه. چون بدون تعامل امکان رشد ایده های نادرست تقویت میشه. آنچه شما دنبالش هستید بین این دو انتخاب بدست نمیاد.

بنده هم با نظر جناب سیامک موافقم. با ایجاد چنین تاپیکی، کسانی که تمایل به چالش کشیده شدن فرمایشات و نظراتشان ندارند، با حاشیه امنیت ایجاد شده توسط "عدم امکان زده شدن پست توسط دیگران" استفاده میکنند. اصولاً تفاوت فرومها با وبلاگها همین امکان برابر نظردهی است.

Amin_Forex
February 23rd, 2009, 19:53
رضا جان ممنونم ، ایده بسیار خوبی است و خواهش میکنم برای دیدن تاپیک توسط دیگران نیز اجازه کسب شود.

Amin_Forex
February 23rd, 2009, 19:58
بنده هم با نظر جناب سیامک موافقم. با ایجاد چنین تاپیکی، کسانی که تمایل به چالش کشیده شدن فرمایشات و نظراتشان ندارند، با حاشیه امنیت ایجاد شده توسط "عدم امکان زده شدن پست توسط دیگران" استفاده میکنند. اصولاً تفاوت فرومها با وبلاگها همین امکان برابر نظردهی است.

جناب دکتر صمدی ، کوروش عزیز
من مخالف این پیشنهاد هستم. هم اکنون این امکان وجود دارد و اگر قرار باشددر تایپک های شخصی نیز دیگران تاپیک بزنند که نمیشود. دیگر شخصی نیست مثل اینکه همین الان من از شما تقاضا کنم یه تاپیک به من در تالار سیستمها بدهید.
هدف تاپیک شخصی که رضا جان میگن دقیقا اینه که یک محصل شخصی باشه که فقرد خودش یا دوستانش یا همه با انتخاب گزینه های مربوطه بتونن اون رو ببینن و بعضی افراد خاصی فقط اجازه زدن پست در اون تاپیک رو داشته باشن.
با احترام فراوان.

Amirbahal2
February 23rd, 2009, 21:35
سلام
بنده هم که صد در صد موافقم :) جالبه

Ganji251
February 24th, 2009, 00:14
سلام
خسته نباشید
من فکر می کنم اگر با ایجاد یک تایپک، به صاحب تایپک یک دکمه اختصاص داده شود تا به کمک این دکمه بتواند پست های برگزیده را انتخاب کند بهتر باشد و بازدید کننده هم بتواند با انتخاب گزینه ای این امکان را داشته باشدکه تمام پست ها را ببیند و یا اینکه فقط پست های برگزیده را، نتیجه جالب تر خواهد بود.
در حالتی که ایجاد کننده تایپک فقط بتواند پست بزند دیگر کسی انگیزه‌ای برای به چالش کشیدن مبحث تایپک را نخواهد داشت و اگر هم انگیزه داشته باشد اجازه این کار را نخواهد داشت و این حس همکاری را از بین خواهد برد، هر چند حس همکاری در ما ایرانی ها از همان دوران دبستان در نطفه خفه شده است.
به نظر می رسد حالت ایجاد تایپک اختصاصی برای مشترکینی در نظر گرفته شود که حداقل 6 ماه سابقه فعالیت داشته باشند و یا با اجازه مدیریت باشد در آن صورت تایپک‌های با بار علمی کم ایجاد نخواهد شد.
با آرزوی موفقیت - گنجی

ARFX
February 24th, 2009, 02:13
با سلام به دو دلیل مخالفم:

1- جایی که یک نفر متکلم میشه و بقیه شنونده و کامنت گذارنده، اسمش وبلاگه و فروم کاربرد دیگه ای داره.
2- متکلم وحده در بازار فارکس باید خیلی خیلی دانشمند باشه، وگرنه خیلی زود حرفهاش برای گفتن تموم میشه. در فروم سرمایه معمولا سیستمی مطرح میشه و بقیه راجع بهش نظر میدن تا تکامل پیدا کنه. من کمتر یادم میاد یک نفر بدون بحث یا حداقل جواب دادن به سوالات دیگران یک نفره یک تاپیک رو گردونده باشه.

به هر حال هر چی مدیر محترم سایت تصمیم بگیرند.

mbarjin
February 24th, 2009, 04:30
پیشنهاد بسیار خوبی است

qwertyui
February 24th, 2009, 10:29
سلام دوستان
به نظر من خیلی خوب است از این نظر که پستهای زیاد و بیهوده و سوالات تکراری حذف شود .

nikan
February 24th, 2009, 11:05
یک سوال ذهن من را مشغول کرده ، و اون اینه که پس اگر سوالی در رابطه با اون مطلب داشتیم کجا مطرح کنیم چون باهمین سوالهاست که از هم دیگه چیز یاد میگیریم.
اگه یکی از دوستان جواب من و بده من هم میتونم نظر بدم.

ashi49
February 24th, 2009, 16:10
جالبه اگه بشه:
1- هر کسی اختیار داشته باشه تاپیکش رو باز بگذاره یا ببنده
2-آمار مراجعه کنندگان به تاپیکهای مختلف در دسترس باشه
3- سیستم حال حاضر دست نخوره و این بخش فقط بهش اضافه بشه

rasputin
February 24th, 2009, 22:00
به نظرم پیشنهادی که اکثر دوستان دادند خیلی مناسب است و اون اینکه مطالب سایر اشخاص قبل از ورود به تاپیک ، به تایید صاحب تاپیک برسد .

به این ترتیب هم شکا تاپیک به قول دوستمون از حالت متکلم وحده خارج میشه و هم پست های خارج از موضوع و حاشیه ای هم حذف میشه .

ضمن اینکه صاحب تاپیک میتونه ترتیب پست ها رو هم در دست داشته باشه ... مثلآ اینکه اول همه پسه های خودش رو در باره یک مطلب خاص درج کنه و بعد از اون سوالات دیگران رو در تاپیکش تایید کنه ...

فکر میکنم با این روش ، بحث ها خیلی سریعتر جلو خواهند رفت و مطالب تکراری هم به حد اقل میرسه :)

lastnight19
February 25th, 2009, 00:30
یک پیشنهاد بهتر هرکس بره یه وب لاگ برای خودش درست کنه و فقط آدرسش رو اینجا قرار بده، هرکاری هم که خواست می تونه با وبلاگش بکنه.

این اصلاً پیشنهاد جالبی نیست که ما تاپیک های شخصی ایجاد کنیم، نتیجه این کار بعد از یه مدت این می شه که ما فقط یک عده تاپیک های بی استفاده داریم که کسی هم بهشون سر نمی زنه و جز شلوغ شدن سایت نتیجه ای نداره.

بنظر من وقتی ما راه جدید ارائه می دیم که مشکلی داشته باشیم، شما یک دلیل عنوان کنید که تاپیک به شکل گذشته مشکلاتی داره و دردسر زا شده، خیلی ها تاپیک هایی رو در این سایت ایجاد کرده اند و دیگه هیچ چیزی هم توش نمی نویسند و همچنین مورد علاقه کسی هم نیست.

من شدیداً با این پیشنهاد مخالف هستم و بنظر من هیچ دلیل قانع کننده ای برای اینکار وجود نداره.

samans69
February 25th, 2009, 00:32
عالیه راش بندازید

lastnight19
February 25th, 2009, 00:39
عالیه راش بندازید

می تونم بپرسم شما وقتی اولین پستتون بعد از عضویت توی این سایت رو اینجا زدید و کلاً تا حالا هیچ پست دیگری هم توی این سایت نزدید چه جوری متوجه شدید که می تونید یک تاپیک اختصاصی داشته باشید؟

شما اول یه حداقل 100 تا پست توی تالارهای تخصصی مرحمت بفرمائید و یا چندتا از همین تاپیک های عمومی که می فرمائید بدرد نمی خوره ایجاد کنید اگر کار نکرد و نظر شما رو تامین نکرد تقاضای تاپیک اختصاصی بفرمائید.

پ . ن: البته من شما رو بعنوان نمونه و مثال گفتم از دست من دلگیر نشید، ولی من می بینم که خیلی از دوستان نه پست چندانی تاحالا زدند و نه اینکه تاپیکی زدند (چه برسه به این که به مشکل برخورده باشند) اونوقت تقاضای تاپیک اختصاصی کرده اند، من متوجه معنی و مفهوم این درخواستها نمی شم.

اگر هم این تصمیم قرار که اجرا بشه باید کسی باشه که حداقل بالای 100 تا پست داشته باشه و یا ثابت کنه که تاپیک به شکل گذشته براش مشکل ساز بوده نه اینکه هرکسی بتونه تاپیک اختصاصی ایجاد کنه.

hooshams1948
February 25th, 2009, 01:11
ضمن تشکر از اقا رضای گل که زحمت فوق العاده کشیده و وقت بیشتری برای اینکار میگذارند موافقم که تمام اعضا قادر بدیدن تاپیک همدیگر را باشند ودر تاپیک خودشان نظر بدهند در حقیقت جون همه تاپیک ها را میبینند جواب هم برای همه قابل رویت خواهد بود باتشکر فراوان باقرزاده اصل

trendfinder
February 25th, 2009, 04:30
سلام آقا رضا
هر کاری یه سری محسنات داره و یک سری مشکلات
با انجام این کار ، تاپیک مفهوم پویایی خودش رو از دست میده و بیشتر مفهوم یک پست بلند بالا رو پیدا میکنه که هر روز آپدیت میشه.
همین الانش هم تعداد تاپیک ها خیلی زیاد شده و به غیر از چند تاپیک مهم بقیه دارن خاک میخورن.
البته تاپیک های اختصاصی جذابیت هایی هم دارن. مثلاً تاپیک جناب رهجو از اون تاپیک هاست که باید دید و بهش سر زد.
من هم با البرز موافقم ، اگر میخواهید چنین کاری رو انجام بدید ، شرایط خاصی رو برای اون قرار بدید ، طوری که فقط بعضی اشخاص دارای شرایط بتونند چنین کاری بکنند.

mehdi8320000
February 25th, 2009, 08:42
من هم با این گزینه موافقم

"تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند"

lastnight19
February 25th, 2009, 11:32
این که کلاً بی معنیه که اعضاء قادر به دیدن تاپیک دیگران نباشند و فقط هرکس بتونه تاپیک خودش رو ببینه، اگر قرار باشه که هرکس فقط بتونیم تاپیک خودش رو ببینه، من یک پیشنهاد بهتر و بدون دردسرتر دارم (که در ضمن از جهت سانسور هم می توند خیالتون رو راحت کنید)، توی نرم افزار Word هرچیزی که تمایل دارید رو قرار بدید، اینجوری مطالب سیاسی و مذهبی رو هم بدون هیچ گونه محدودیتی می تونید اونجا قرار بدید، هیچ کسی هم مطمئن باشید که مطالبتون رو سانسور نخواهد کرد، در ضمن اینکه فقط خودتون می تونیدمطالب رو ببینید کس دیگری هم قادر به دیدن اون تاپیک نخواهد بود.

Hamed2420
February 25th, 2009, 11:57
ژورنال شخصی: ثبت سوابق معاملات، تحلیل های شخصی و . . .
دفترچه یادداشت: ثبت مطالب مهم (شامل متون، لینکها، تصاویر و . . .) برای رجوع و استفاده در آینده
علایق شخصی: درج مطالب مورد علاقه (موضوعات علمی، داستان های کوتاه، مطالب خواندنی و . . .)
مطالب پیوسته: مواقعی که یکی از اعضاء قصد دارد مطالبی را (مثلا ترجمه کتاب یا مقاله، سیستم معاملاتی و . . .) بصورت پیوسته درج کند و مایل است پستهای کاربران دیگر موجب از بین رفتن پیوستگی مطالب نشود
. . .

سلام

چون رأي دادم، بايد نظرم رو هم بگم...

1- اين تالار فقط به درد ثبت سوابق معاملات ميخوره كه اونهم با توجه به نرم افزار بسيار خوبي كه جناب علي بيرامي نوشتن، نيازي به چنين كاري نيست. در ضمن اگر تحليل هاي شخصي در اين تاپيك ها باشه، ميتونيم كم كم درب تالار تكنيكال و اليوت و ... رو ببنديم.

2- در مورد دفترچه يادداشت، ميشه اين كار رو در يك فايل Word هم انجام داد. همين كار رو خيلي از ما در حال حاضر انجام ميديم.

3- علايق شخصي- دستتون درد نكنه. با ايجاد اين تاپيك ها بنده رو هم از شر عناوين و لقب هايي كه بهم ميدن راحت ميكنيد و كركره تالار موضوع آزاد هم پايين كشيده ميشه. :D

4- مورد چهارم يعني مطالب پيوسته مفيد هست. به شرطي كه در يك محلي كه همه مشاهده ميكنند، عنوان بشه كه فلاني در حال مثلاً ترجمه فلان كتاب هست تا شخص دوم كار تكراري انجام نده.

5- به نظر بنده هم اين قابليت ويبولتين به خاطر اين در مجموعه نرم افزار قرار گرفته كه كساني كه طرفدار وبلاگ هستند هم بتونن از قابليت هاي فروم استفاده كنند و جذب فروم ها بشن نه اينكه ما بر عكس اين كار رو انجام بديم.

اين قابليت ها تماماً به درد وبلاگ نويس ها ميخوره...

ارادتمندم

Hex005
February 25th, 2009, 12:37
با سلام

کار بسیار خوبی را شروع نموده اید.

به نظر من اگر مانند وبلاگ ها طراحی شود بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. البته با در نظر گرفتن موارد زیر:

1- هر شخص در قسمت مربوط به خود بتواند مطالب را بصورت دسته بندی شده و با عنوان مجزا بنویسد.
2- امکان درج نظرات دیگران و سوال و جواب وجود داشته باشد.

موفق باشید.

HERCOOL
February 25th, 2009, 18:50
با سلام
والا اول من نظرم رو میگم بعد طرح رو امضا میکنم:laugh:
اما باید بگم در کل طرح خوبی است اما نه به این صورت :huh:
به طور مثال برای اشخاصی که میخوان علمشون رو بدون چشم داشت بین بچه ها تقسیم کنند اما نیاز دارند که ابتدا تمام مطالب گذاشته شود و به طور منظم باشد و سپس دوستان سوالات خود را پیرامون مطلب درج کنند خوب است!

اما اگر میخواهد این تاپیک ها به وجهی فقط بار اضافه پست را برای سایت اضافه کند میتواند هم برای سایت و مسائل پیرامون هزینه نگهداری سایت مشکل ایجاد کند هم کسر شانی برای این سایت وزین خواهد بود.
بهتر است این دوستان وبلاگی ارائه بدن

درباره سیگنال ها نیز بله ارسال سیگنال نیاز به همچین تاپیکی دارد که منظم باشد اما اما به نظرم وضعیت این تاپیک ها کاملا واضح است بعد از مدتی شخص از کار دست میکشد و تاپیک را به حال خودش رها میکند و به فکر در اوردن سودی از این وضعیت است که البته حق او نیز هست.

اقا رضا گل توجه داشته باشید که با توجه به ایجاد نشدن همچین سیستمی بازار تالار عمومی بسیار داغ است و مجال کار برای انتشار مطالب در تالارهای دیگر پایین که این افت هدف های سایت را در بر دارد
حال فکر کنید این سیستم به صورت باز بخواهد اجرا شود واویلا:rolleyes:

در کل موافقم همچنین سیستمی پیاده بشه اما نه به این صورت و بهتره که در دسترس دوستانی باشه که علاقه مند به انتشار مطالب و سیستم ها مورد نیاز و عالی در زمینه فارکس برای بچه ها باشد

البته درباره مسائلی مانند عکاسی نجوم و ... نیز خوب است اما به شرطا و شروطا که بعد از اموزش سیستم برای پاسخگویی باز باشد نه یک طرفه

با تشکر
هرکول

satang
February 25th, 2009, 20:56
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
فکر میکنم یکی از مواردیکه باعث می شود تا از نقطه نظرات دوستان استفاده شود ایجاد چالش و تبادل نظر است. بنده فکر میکنم پاسخ و ثبت نظر فقط در تاپیکهای شخصی و محدودیتهای دیگر از این مساله جلوگیری می کند. فکر میکنم اگر مدیران محترم تالارها نظارت دقیقی در مطالب داشته باشند امکان ارتقاء کیفی سرمایه و مطالب اوون بیشتر از گذشته وجود خواهد داشت.

saeedataei
February 26th, 2009, 12:01
من هم باایجادتالارهای اختصاصی موافقم به شرطی که دیگران نیز بتوانندتایپک راببینند

lastnight19
February 26th, 2009, 13:26
می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟

arezoo2542
February 26th, 2009, 14:22
با سلام خدمت دوستان ، در مورد پیشنهاد مطرح شده آیا درصورت زدن تاپیک شخصی پیوستگی مطالب با این کار از بین نخواهد رفت ؟ مثلا اگر فردي دنبال مطلبي درزمينه اي خاص هست مي تواند راحت اطلاعاتي را كه مي خواهد با همه نظرات مثبت ومنفي ويا همه سوالات طرح شده وجوابهاي داده شده به ان رادر سايت پيدا كند ولي با اين كار من فكر ميكنم كه اين مسئله دچار اشفتگي ميشود ، ضمن اينكه من فكر مي كنم هميشه باتبادل نظر وپرسش وپاسخ هرمسئله اي ازجوانب مختلف بررسي شده و پربارتر می شود ، كه با انجام اين پيشنهاد فكر ميكنم كه تمام این مسائل كمرنگ خواهد شد .
با تشکر.

Hex005
February 26th, 2009, 19:43
می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟

با سلام خدمت دوستان ، در مورد پیشنهاد مطرح شده آیا درصورت زدن تاپیک شخصی پیوستگی مطالب با این کار از بین نخواهد رفت ؟ مثلا اگر فردي دنبال مطلبي درزمينه اي خاص هست مي تواند راحت اطلاعاتي را كه مي خواهد با همه نظرات مثبت ومنفي ويا همه سوالات طرح شده وجوابهاي داده شده به ان رادر سايت پيدا كند ولي با اين كار من فكر ميكنم كه اين مسئله دچار اشفتگي ميشود ، ضمن اينكه من فكر مي كنم هميشه باتبادل نظر وپرسش وپاسخ هرمسئله اي ازجوانب مختلف بررسي شده و پربارتر می شود ، كه با انجام اين پيشنهاد فكر ميكنم كه تمام این مسائل كمرنگ خواهد شد .
با تشکر.

با سلام

سخن شما کاملا متین است و جای تامل دارد.

اما فرض کنید ( نظر کاملا شخصی ) شخصی در نوشتن اکسپرت تبحر دارد و خرید و فروش وب مانی هم انجام می دهد ، از طرفی هر روز در تاپیک تحلیل های روزانه هم پست زده و تحلیل هایش را در آنجا قرار می دهد. شاید هم استیتمنت روزانه اش را در تاپیک استیتمنت روزانه قرار می دهد.

افراد زیادی داریم که همه این کارها را انجام می دهند و شاید تخصص های دیگری هم داشته باشد.
اما ما انها را نمی شناسیم و حتی در بعضی جناح گیری ها ممکن است آنها را به نام افراد کم تجربه و تازه کار خطاب کنیم.

اگر این افراد که حرفی برای زدن دارند ، تالار شخصی داشته باشند ( البته به شرط اینکه امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ وچود داشته باشد ) دسترسی به آنها راحت تر و سوابق کاری ایشان در دسترس تر خواهد بود.

ضمن اینکه خود شخص یا اشخاص دیگر ، در تاپیکهای عمومی به معرفی و دادن لینک تالارهای دیگران اقدام خواهند کرد . به عنوان مثال هم اکنون در سایت سرمایه تاپیکهای مختلفی برای مباحث مربوط به اکسپرت داریم ، مانند:
درخواست اندیکاتور و اکسپرت
بهترین اکسپرتها همراه با تضمین
آموزش اکسپرت نویسی بر مبای اندیکاتور
آموزش اکسپرت نویسی بصورت مولتی مدیا
بحث تخصصی درباره اکسپرت
و ....

اگر بنده درخصوص نوشتن یا اصلاح اکسپرتی نیاز به راهنمایی داشته باشم باید به کدام تاپیک مراجعه کنم؟
چه کسی جواب مرا خواهد داد؟
چه مدت طول می کشد که شخصی اعلام آمادگی کند؟

با اینکه همه می دانیم که افراد اکسپرت نویس باسوادی در این سایت حضور دارند!

اگر تالار تاپیکهای تخصصی ایجاد شود ، پس از یکسال تعداد زیادی سالنامه تخصصی خواهیم داشت.

با تشکر

arezoo2542
February 26th, 2009, 21:45
با سلام

سخن شما کاملا متین است و جای تامل دارد.

اما فرض کنید ( نظر کاملا شخصی ) شخصی در نوشتن اکسپرت تبحر دارد و خرید و فروش وب مانی هم انجام می دهد ، از طرفی هر روز در تاپیک تحلیل های روزانه هم پست زده و تحلیل هایش را در آنجا قرار می دهد. شاید هم استیتمنت روزانه اش را در تاپیک استیتمنت روزانه قرار می دهد.

افراد زیادی داریم که همه این کارها را انجام می دهند و شاید تخصص های دیگری هم داشته باشد.
اما ما انها را نمی شناسیم و حتی در بعضی جناح گیری ها ممکن است آنها را به نام افراد کم تجربه و تازه کار خطاب کنیم.

اگر این افراد که حرفی برای زدن دارند ، تالار شخصی داشته باشند ( البته به شرط اینکه امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ وچود داشته باشد ) دسترسی به آنها راحت تر و سوابق کاری ایشان در دسترس تر خواهد بود.

ضمن اینکه خود شخص یا اشخاص دیگر ، در تاپیکهای عمومی به معرفی و دادن لینک تالارهای دیگران اقدام خواهند کرد . به عنوان مثال هم اکنون در سایت سرمایه تاپیکهای مختلفی برای مباحث مربوط به اکسپرت داریم ، مانند:
درخواست اندیکاتور و اکسپرت
بهترین اکسپرتها همراه با تضمین
آموزش اکسپرت نویسی بر مبای اندیکاتور
آموزش اکسپرت نویسی بصورت مولتی مدیا
بحث تخصصی درباره اکسپرت
و ....

اگر بنده درخصوص نوشتن یا اصلاح اکسپرتی نیاز به راهنمایی داشته باشم باید به کدام تاپیک مراجعه کنم؟
چه کسی جواب مرا خواهد داد؟
چه مدت طول می کشد که شخصی اعلام آمادگی کند؟

با اینکه همه می دانیم که افراد اکسپرت نویس باسوادی در این سایت حضور دارند!

اگر تالار تاپیکهای تخصصی ایجاد شود ، پس از یکسال تعداد زیادی سالنامه تخصصی خواهیم داشت.

با تشکر

در مورد مطالبی که بیان کردید ، خوب مسلما این کارمزایایی دارد اماتصور کنید همانطور که گفتید فردی با تواناییهای متعدد مثلا اکسپرت نویسی وهمچنین گذاردن تحلیلهای روزانه ویا مثلادر زمینه های دیگر مثلا الیوت یا فیبوناچی وبا پترنها و.... مطالبی بگذارد اگر ابن مطالب در بک تاپیک شخصی باشد و فرد دیگری هم اطلاعاتی در همین زمینه ها ارائه دهد ( در تاپیک شخصی خودش ) ایا کسی که دنبال یکی از این موضوعات هستش سخت تر ومحدود تر امکان دستیابی به اطلاعات مورد نظرش را نخواهد داشت ؟ مثلا تحلیلهای روزانه در کنار هم گویاتر هستند یا هر کدام به تفکیک در یک تاپیک شخصی جداگانه .ویا فردی که وارد سایت می شود ومی خواهد مطلبی را به دست بیاورد از کجا بداند در کدام تاپیک شخصی(و یک یا اصولا چند تاپیک) بگردد . به نظر من وقتی مطالب از لحاظ موضوع دسته بندی شده اند کارآمدتر ومتظم تر هستند .
در مورد اینکه اگر فردی چندین مطلب در موضوعات مختلف می گذارد ، امکان دست یابی به همه اطلاعات هر فرد با کلیک کردن روی نام شخض وانتخاب گزینه پستهای بیشتراو در صفحه ای که باز می شود میتوان یکجا به تمام نوشته های او دست یافت .
با تشکر.

Hex005
February 26th, 2009, 21:57
در مورد مطالبی که بیان کردید ، خوب مسلما این کارمزایایی دارد اماتصور کنید همانطور که گفتید فردی با تواناییهای متعدد مثلا اکسپرت نویسی وهمچنین گذاردن تحلیلهای روزانه ویا مثلادر زمینه های دیگر مثلا الیوت یا فیبوناچی وبا پترنها و.... مطالبی بگذارد اگر ابن مطالب در بک تاپیک شخصی باشد و فرد دیگری هم اطلاعاتی در همین زمینه ها ارائه دهد ( در تاپیک شخصی خودش ) ایا کسی که دنبال یکی از این موضوعات هستش سخت تر ومحدود تر امکان دستیابی به اطلاعات مورد نظرش را نخواهد داشت ؟ مثلا تحلیلهای روزانه در کنار هم گویاتر هستند یا هر کدام به تفکیک در یک تاپیک شخصی جداگانه .ویا فردی که وارد سایت می شود ومی خواهد مطلبی را به دست بیاورد از کجا بداند در کدام تاپیک شخصی(و یک یا اصولا چند تاپیک) بگردد . به نظر من وقتی مطالب از لحاظ موضوع دسته بندی شده اند کارآمدتر ومتظم تر هستند .
در مورد اینکه اگر فردی چندین مطلب در موضوعات مختلف می گذارد ، امکان دست یابی به همه اطلاعات هر فرد با کلیک کردن روی نام شخض وانتخاب گزینه پستهای بیشتراو در صفحه ای که باز می شود میتوان یکجا به تمام نوشته های او دست یافت .
با تشکر.

سلام

درست می فرمایید ، تحلیل ها باید یکجا باشد و همین روال برای مسایل روز و مباحث خاص مناسب تر است.

اما منظور من یکجا بودن توانایی اشخاص است که با نقد و بررسی و ایجاد قوانین و محدودیت برای مطالب ، می تواند تاپیکهای اختصاصی اعضاء را مفید تر نماید.

با آرزوی موفقیت

rasputin
February 27th, 2009, 09:05

سلام قربان :)

ارادتمند

اصلی ترین مشکلاتی که در حال حاضر تاپیک های سایت دارند ( به نظر من البته ) ، یکی تعداد بسیار زیاد آنهاست .

در بسیاری از موارد چندین تاپیک هستند که موضوع مشابهی دارند و خواننده برای دریافت اطلاعاتی که به آن نیاز دارد مجبور است چند تاپیک را زیر و رو کند .

یک مشکل دیگر اینکه خیلی ها به خاطر آسانی کار تا موضوعی به ذهنشان رسید ، بدون اینکه بگردند و تاپیکی مناسب با آن موضوع را برای درج مطلب پیدا کنند ، فورآ اقدام به ایجاد یک تاپیک جدید میکنند که البته پس از مدتی هم بدون رسیدن به نتیجه رها میشود و فقط بر حجم مطالب غیر مفید سایت می افزاید .

ضمنآ اینکه برخی از دوستان معتقدند که اجرای این طرح ، چیزی شبیه وبلاگ شخصی است ، اتفاقآ به نظر من یک حسن محسوب میشود ( البته وبلاگی که بنا بر صلاحدید صاحب آن برخی خوانندگان هم بتوانند به پیشرفت بحث کمک کنند )

چرا ؟؟

1- وقتی کسی بداند که فقط یک تاپیک شخصی منحصر بفرد دارد ، تمام تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت مطالب مبذول میدارد .

2- اختیار تایید یا رد مطالب دیگران و حتی تعیین ترتیب مطالب از سوی صاحب تاپیک ، میتواند کمک بسیار زیادی به پیوستگی مطالب و جلوگیری از انحراف یک تاپیک بکند .

3 - افرادی که با هم همفکر و همسو هستند ، میتوانند به سرعت یک مطلب را بدون از دست رفتن رشته کلام ، منعقد کنند و در این صورت ، پستهای ارسالی از حالت محاوره خارج شده و به مجموعه مقالات نزدیکتر میشوند .

4- ضمن اینکه قطعآ امکان نقد مطالب یک تاپیک شخصی ، در سایر تاپیک های عمومی وجود دارد و قطعآ درج مطلب در یک تاپیک شخصی به منزله درست بودن آن مطلب نیست و قطعآ در جاهای دیگری به نقد کشیده خواهد شد .

5 - به نظر من گذشته از همه اینها ،مهمترین مزیت این است که

در این شلوغی سایت ( نزدیک به 30 هزار عضو !!! ) اجرای این طرح باعث میشود که صدا به صدا برسد !

و اگر کسی قصد بیان مطلبی را دارد ( درست یا غلط ) بتواند بطور دقیق و واضح و کامل ، و به دور از خلط مبحث توسط دیگران ، حرفش را به گوش دیگران برساند !

چه ، بسیاری از مباحثات بی سرانجام در سایت غالبآ به دلیل سوء برداشت از مطالبی است که به صورت مقطع و ناپیوسته از سوی شخصی بیان شده است ، که اگر همان شخص میتوانست از ابتدا تا انتها ، تمام نظر خود را یکجا و بدون زدن پستهای متفرقه دیگران ( از جمله خودم ) بیان کند ، بسیاری از نکات ابهام در بسیاری از موارد رفع میشد .

لذا با توجه به جمیع دلایل فوق ، بنده مجددآ حمایت خود را از این طرح اعلام میکنم :rambo:

مجتبی
February 27th, 2009, 10:40
با سلام

بنده جزء اقلیتی هستم که رای به مخالفت با این طرح دادم. دلایلی دارم که لازم دیدم با دوستان خودم در میون بذارم.

نظر شخصی بنده اینه که اینکار بشدت به این سایت لطمه میزنه. ماهیت این سایت حکم میکنه که ما از اون بعنوان یک فروم استفاده کنیم و نه یک وبلاگ. اجازه بدید تفاوت هایی که این دو دارند رو برای شما یاد آوری کنم.

1.وبلاگ برای محیط های شخصی طراحی شده. اما فروم برای محیط های بزرگ اجتماعی پدید اومده و خاصیت هایی از قبیل تساوی اعضاء، امکان بحث و تبادل نظر برای تک تک اعضاء، باعث محبوبیت این پدیده در جنبه ها و محیط های مختلف اینترنتی شده.

2. فعالیت پذیری افراد در وبلاگ به حداقل ممکن میرسه و صاحب وبلاگ میتونه احاطه کامل بر نظرات و نوشته های موجود در اون داشته باشه اما در فروم کنترل بحث ها در اختیار تمامی اعضاء ست.

3. وبلاگ ها معمولا افرادی را شامل میشن که پیرامون مسئله خاصی دارای اشتراک عقیده هستند، اما در فروم بعلت وجود تعداد اعضاء و امکان ایجاد شدن بحث های مختلف قشر وسیعی از موافقان و البته مخالفان رو در بر میگیره.
4. خاصیت نقد پذیری امتیاز بزرگی است که وبلاگ از اون بی بهره است. همین خاصیت نقد پذیری باعث میشه که بسرعت اطلاعات مفید از غیر مفید تمیز داده بشه.

اما دوستان ما باید بدونیم که از یه فروم چه انتظاری می تونیم داشته باشیم. اینجا بنحوی نمونه ای از اجتماع محسوب میشه که تعداد زیادی موافق و مخالف در کنار هم هستیم و بنوعی با مدارا کردن و حفظ احترام سعی در یادگیری، حتی از مخالفان خودمون رو داریم.

اینجا همه با هم برابر ایم و همین باعث میشه که همیشه خودمون رو برای یادگیری آماده بینیم . ولی اگر قرار باشه من بتنهایی متکلم و الوحده بشم که .....

اینجا یه تالاره که هم من میتونم حرف بزنم و هم شما. حالا اگر وسط حرف هم می پریم، سوء تفاهم ایجاد میشه، از ادامه بحث دلسرد میشم، راه حل شیشه کشیدن بین من و شما نیست. ما باید یاد بگیریم که با هم کنار بیایم.

زیاده عرضی کردم.

ارادت

Reza
February 27th, 2009, 14:25
با سلام و تشکر از نظرات دوستان

بدیهی است ایجاد این تالار نیز مانند هر اقدام دیگری، مزایا و معایبی دارد که باید سعی کنیم تا حد ممکن مزایای آنرا افزایش و اثرات منفی آنرا کاهش بدهیم.

با توجه به مطالب مطرح شده، جمعبندی اولیه در مورد ایجاد تالار "تاپیکهای اختصاصی اعضاء" به شرح ذیل می باشد:

با توجه به موافقت اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی، تالار ایجاد می شود.
بدلیل احتمال بروز مشکلات بعدی، به مدت چند ماه تالار در حالت آزمایشی خواهد بود. پس از گذشت دوره آزمایشی، در صورت مثبت بودن نتیجه تالار از حالت آزمایشی خارج خواهد شد و در صورت مثبت نبودن نتیجه تالار حذف خواهد شد.
مطالب این تالار برای تمام بازدیدکنندگان قابل مشاهده است، اما هر یک از اعضاء تنها می تواند در تاپیک خود پست ارسال کند.
فقط اعضایی که دارای حداقل ۳۰ پست بوده و دو هفته از عضویت آنها گذشته باشد، می توانند در این تالار تاپیک اختصاصی داشته باشند.
هر یک از اعضاء می تواند تنها یک تاپیک در این تالار داشته باشد. (در صورت نیاز به بیش از یک تاپیک، لازم است موضوع را با مدیران سایت مطرح کند)
برای ترغیب اعضاء به فعالیت در تالارهای تخصصی و استفاده از این تالار فقط در مواقع لزوم، پستهای اعضاء در این تالار شمارش نمی شود.
بدیهی است برای فعالیت در این تالار، رعایت قوانین سایت سرمایه (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1729) الزامی است. (عدم درج مطالب تبلیغاتی، عدم درج مطالب سیاسی و مذهبی، عدم درج مطالب توهین آمیز، جنجالی و . . .)
تاپیک هایی که برای حفظ پیوستگی مطالب در دوره آماده سازی، در این تالار ایجاد می شوند (مانند تاپیکهای ترجمه) پس از اتمام به تالار تخصصی مرتبط منتقل می شوند. با انتقال تاپیک به تالار تخصصی، تعداد پستها نیز شمارش خواهند شد.
این تالار در زیرمجموعه تالارهای غیرتخصصی ایجاد خواهد شد.

لطفا اگر نکته خاصی مد نظر دارید اعلام کنید.

با تشکر
رضا

وحید درزی
February 27th, 2009, 14:39
آقا رضا ممنون از اینکه این طرح رو به صورت آزمایشی ارائه می فرمائید ، به نظر من کسانی بتوانند در این تالار تاپیک ایجاد کنند که حداقل 500 پست داشته باشند و حداقل هم چند ماه از عضویتشان گذشته باشد ، با توجه به اینکه این طرح به پیشنهاد حقیر در تاپیک انتقادها و پیشنهادها ارائه شده است و من از بابت ارزشگذاری شما به ایده های کابران تشکر می کنم می خواهم آنچه در ذهنم بوده که منجر به این پیشنهاد شده است را خدمتتان اعلام کنم تا اهمیت زیاد این نوع تاپیکها هم مشخص شود :
در تاپیکهائی که بحث آموزشیست و یا ترجمه ای ارائه می شود این طرح بسیار کارامد است ، اما صد حیف که وی بولتن این قابلیت را ندارد که اشخاص بتوانند تاپیکشان را در همان تالار قفل کنند تا مطالبشان پیوسته ارائه شود ، قابل توجه کسانی که ایراد گرفتند که پس بحث و تبادل نظر چه می شود و چه بهتر که برویم دنبال وبلاگ زدن ، بنده مثالی خدمتتان عرض می کنم ، در سایت همسایه بنده یک زیرتالار برای چنگال اندرو ارائه کرده ام ، چون مباحثی آموزشی می خواستم ارائه کنم تاپیک اصلی را قفل کردم و تاپیکی برای بحث و تبادل نظر در کنار آن ایجاد کردم ، مطمئنا برای من بسیار کار راحت تر شد و همین طور برای کاربران هم پیگیری مطالب آموزشی بسیار ساده شده است.
برای تاکید اهمیت اینگونه تاپیکها خدمتتان عرض کنم که به تاپیکهای 3lb و روشهای معاملاتی بیل ویلیامز مراجعه بفرمائید ، اگر فرض کنیم شما یک تازه وارد هستید مطمئنم با مواجهه با تاپیک از خواندن آن صرف نظر خواهید کرد ، در حالی که در زمان اکتیو بودن تاپیکهای مذکور از پربیننده ترین تاپیکها بودند.

دوستان عزیز مخالف و موافق با این طرح :
این طرح به کمک ما خواهد آمد و مطمئن باشید لطمه ای به روند قبلی فعالیت سایت نخواهد زد .

yadman
February 27th, 2009, 15:04
آب را دو كار آيد يكي نامه را شويد يكي جامه را
نامه را اشك بايد جامه را مشك بايد

lastnight19
February 27th, 2009, 15:09
اگر قبلاً حداقل از هر چند نفر یکی تاپیک ایجاد می کرد و بقیه به تاپیک های موجود اکتفا می کردند و مطالب و پستهاشون رو در همان تایک های موجود قرار می داند، حالا هرکس برای خودش یک تاپیک ایجاد خواهد کرد و من نوعی وقتی بخوام مثلاً در مورد خطوط روند مطالب کاربران مختلف رو بررسی کنم و به یک نتیجه بندی مناسب برسم باید چند تاپیک مختلف رو بخونم در عین حال که در تاپیک مربوطه همه جور مطلبی از سیگنال و بررسی فاندامنتال و تکنیکال و استراتژی گرفته تا مطالب طنز و شعر و خبر و حوادث که فقط فقط نتیجه ای جز گیج شدن من نخواهد داشت که در نتیجه منصرف می شم و می رم توی یک سایت دیگه که مطالب منسجم تر باشند.

من صد در صد با ایجاد چنین تالاری مخالف هستم و اگر هم درنهایت تصمیم به ایجاد چنین تالاری گرفته شد باید این شرط داشتن حداقل 30 پست و دوهفته به حداقل 100 پست و داشتن سطح اعتبار بالای 5 و گذشت 2 ماه از عضویت تغییر کنه تا هرکسی نتونه به راحتی یک تاپیک ایجاد کنه دوهفته توش همه چیز بنویسه و بعدهم خداحافظ و تاپیک رفت صفحه 35 تالار و تا 100 سال دیگه هم کسی بهش سر نمی زنه.

و یک پیشنهاد دیگه بنظر من باید برای اعضائی که اعتبار بالاتری دارند و پستهای بیشتری زدند از نظر وزنی در نظر سنجی ها حق رای بیشتری درنظر گرفته بشه و به رائی که مثلاً بابابهزاد و یا امیربابک می دهند بیشتر از رای کاربر X که جمعاً 10 تا پست بیشتر نزده و سطح اعتبارش 1 هست وزن داده بشه و رای این افراد بیشتر بحساب بیاد چرا که تاحالا هم زحمت بیشتری برای سایت کشیده اند (نسبت به اون فرد تازه وارد) و هم اینکه با روند سایت و قوانین بیشتر آشنا هستند.

aska
February 27th, 2009, 16:18
بنده نیز با ایجاد همچین تالاری مخالف هستم
باید نقد بشیم و نقد کنیم تا هم شخصیتمون پیشرفت کنه یعنی بزرگ بشیم و انتقاد پذیر و هم اون تفکر یا موضوعی رو که شروع کردیم بهتر و بهتر بشه

rasputin
February 27th, 2009, 16:55
دوستان عزیز ...

به نظرم کسی پیدا نشود که موافق نقد کردن مطالب نباشد . همگی در این مورد اتفاق نظر داریم .

منتها به موضوع از این منظر نگاه کنید که در خیلی از تاپیکها هنوز مطلب تمام نشده ، نقدها و نظرات دیگران غالبآ بحث را به حاشیه میکشاند .

وجود این تاپیک ها این مزیت را دارد که تمام مطالب و نظرات هر شخص بطور خالص و چکیده و پیوسته در دسترس خواهد بود .

قطعآ نقد این نظرات هم لازم است و کسی منکر این مسئله نیست . ولی اول باید سخنی به روشنی گفته شود تا بتواند مورد نقد قرار گیرد .

:)

وحید درزی
February 27th, 2009, 17:03
دوستان عزیز ...

به نظرم کسی پیدا نشود که موافق نقد کردن مطالب نباشد . همگی در این مورد اتفاق نظر داریم .

منتها به موضوع از این منظر نگاه کنید که در خیلی از تاپیکها هنوز مطلب تمام نشده ، نقدها و نظرات دیگران غالبآ بحث را به حاشیه میکشاند .

وجود این تاپیک ها این مزیت را دارد که تمام مطالب و نظرات هر شخص بطور خالص و چکیده و پیوسته در دسترس خواهد بود .

قطعآ نقد این نظرات هم لازم است و کسی منکر این مسئله نیست . ولی اول باید سخنی به روشنی گفته شود تا بتواند مورد نقد قرار گیرد .

:)

من فکر می کنم دوستانی که مخالف هستند احساس کرده اند که عده ای از نقد شدن و یا اظهار نظر دیگران و ... خسته شده اند و می خواهند کلکی سوار کنند :p، ضمن احترام به این عزیزان باید عرض کنم اینطور نیست ، لطفا به هدف ایجاد این تالار دقت بیشتری بفرمائید ، من به آقا رضا پیشنهاد کردم حتما ابتدا در این تالار بخشهای مجزا ایجاد شود تا هر کس تاپیکش را به وبلاگ تبدیل نکند و موضوع خاصی را دنبال بنماید و دوما اینکه حتما تاپیک دیگری در کنار هر تاپیک باشد تا در آنجا به نقد و نظر بپردازیم ، در ضمن ایجاد تاپیک با مشورت و با اجازه باشد و در نهایت کاربران خاص با شرایط خاصی بتوانند تاپیک ایجاد کنند تا تاثیر مثبتی داشته باشد نه اینکه بخواهیم مجموعه ای از وبلاگهای شخصی راه بیندازیم ، بسیاری از نقدهای دوستان در مورد این تالار جدید بسیار به جا بوده و تذکرشان باعث شد از همین ابتدا جلوی بعضی انحرافهای احتمالی تالار گرفته شود ، ولی هدف اصلی تالار و نکات مثبت هم باید در نظر گرفته شود ، مطمئنا با حساسیت ویژه ای که همه اهالی محترم سایت سرمایه همچون البرز خان دارند خیالمان راحت خواهد بود که در صورت نامفید بودن این تالار آقا رضا به حذف آن اقدام خواهند کرد ، یا علی .

lastnight19
February 27th, 2009, 17:17
بنظر من مشکل نقد شدن یا نشدن نیست، شما یه بحث خطوط روند رو فرض بفرمائید، الان ما 4 یا 5 تاپیک در این مورد داریم (حالا یه چندتا بیشتر یا کمتر)، هرکس هر نظری که داره اونجا مطرح می کنه و بقیه بحث می کنند تا همه با هم به یه نتیجه ای برسیم و معاملاتمون رو بهتر کنیم.

حالا فرض کنید که همه اون افراد بیان و تاپیک بزنند، چون هرکس فقط یک تاپیک می تونه بزنه در نتیجه تاپیک افراد شامل موارد زیر هست:
1 - تحلیل فاندامنتال
2 - تحلیل تکنیکال
3 - تحلیل استراتژی فردی
4 - سیگنالها
5 - جوک و طنز
6 - اخبار سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و هنری
7 - سایر موارد موضوعات آزاد و عمومی مثل عکس
8 - روانشناسی معاملات

حالا من نوعی چه جوری تحلیل خطوط روند رو از این بین پیدا کنم؟، اصلاً تحلیل خطوط روند کی رو بخونم؟، اگر سئوال داشتم کجا مطرح کنم؟ اگر مطلبی به ذهنم رسید چه جوری عنوان کنم؟

Reza
February 27th, 2009, 17:21
اگر قبلاً حداقل از هر چند نفر یکی تاپیک ایجاد می کرد و بقیه به تاپیک های موجود اکتفا می کردند و مطالب و پستهاشون رو در همان تایک های موجود قرار می داند، حالا هرکس برای خودش یک تاپیک ایجاد خواهد کرد و من نوعی وقتی بخوام مثلاً در مورد خطوط روند مطالب کاربران مختلف رو بررسی کنم و به یک نتیجه بندی مناسب برسم باید چند تاپیک مختلف رو بخونم در عین حال که در تاپیک مربوطه همه جور مطلبی از سیگنال و بررسی فاندامنتال و تکنیکال و استراتژی گرفته تا مطالب طنز و شعر و خبر و حوادث که فقط فقط نتیجه ای جز گیج شدن من نخواهد داشت که در نتیجه منصرف می شم و می رم توی یک سایت دیگه که مطالب منسجم تر باشند. (۱)

من صد در صد با ایجاد چنین تالاری مخالف هستم و اگر هم درنهایت تصمیم به ایجاد چنین تالاری گرفته شد باید این شرط داشتن حداقل 30 پست و دوهفته به حداقل 100 پست و داشتن سطح اعتبار بالای 5 و گذشت 2 ماه از عضویت تغییر کنه تا هرکسی نتونه به راحتی یک تاپیک ایجاد کنه دوهفته توش همه چیز بنویسه و بعدهم خداحافظ و تاپیک رفت صفحه 35 تالار و تا 100 سال دیگه هم کسی بهش سر نمی زنه.

و یک پیشنهاد دیگه بنظر من باید برای اعضائی که اعتبار بالاتری دارند و پستهای بیشتری زدند از نظر وزنی در نظر سنجی ها حق رای بیشتری درنظر گرفته بشه و به رائی که مثلاً بابابهزاد و یا امیربابک می دهند بیشتر از رای کاربر X که جمعاً 10 تا پست بیشتر نزده و سطح اعتبارش 1 هست وزن داده بشه و رای این افراد بیشتر بحساب بیاد چرا که تاحالا هم زحمت بیشتری برای سایت کشیده اند (نسبت به اون فرد تازه وارد) و هم اینکه با روند سایت و قوانین بیشتر آشنا هستند.(۲)

۱- با ایجاد تالار جدید، تمام تالارهای فعلی به وضعیت موجود باقی خواهند ماند و مطالب تخصصی و موضوعاتی که نیاز به بحث و تبادل نظر دارد، در تالارهای مربوطه بررسی خواهند شد. تالار <تاپیک های اختصاصی> نیز برای اهداف خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۲- متاسفانه این امکان در vBulletin وجود ندارد. همچنین چگونگی وزن دهی به آراء اعضاء نیز کار ساده ای نیست و قطعا اختلاف نظرهای فراوانی در این مورد وجود دارد.

با توجه به اینکه این تالار بصورت آزمایشی ایجاد می شود، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و در صورت عدم نتیجه مطلوب، تالار حذف خواهد شد.

sheri51
February 27th, 2009, 21:18
با ایجاد تالار اختصاصی موافقم

MAVERICK
February 28th, 2009, 10:37
خيلي خوبه من كاملا موافقم

Reza
February 28th, 2009, 22:17
با سلام

توجه دوستان عزیز را به نکات ذیل جلب می کنم:
۱- لطفا از مباحث غیر مرتبط با موضوع تاپیک خودداری کنید.
۲- در صورت مشاهده پستهای مغایر با قوانین سایت، موضوع را به مدیران گزارش کنید و از تذکر به کاربر مربوطه در تاپیک خودداری کنید.
۳- در صورتی که مایلید بندی از قوانین سایت را به یکی از اعضاء یادآوری کنید، این کار را از طریق پیام خصوصی انجام بدهید. زیرا اعلام عمومی اینگونه موارد علاوه بر ایجاد کدورت، موجب بحثهای غیر مفید خواهد شد.

با تشکر

lastnight19
March 1st, 2009, 10:55
باعرض معذرت من فقط یک سئوال کوچک داشتم و قول شرف می دم که دیگه هیچ چیزی در این مورد نگم.

با توجه به نظرسنجی فوق یعنی الان 248 نفر تصمیم به ایجاد تاپیک دارند؟ یعنی ما با 248 عدد تاپیک جدید مواجه هستیم؟

M.sbt
March 1st, 2009, 11:50
با ایجاد این تاپیک موافقم به شرطی که موضوع و هدف تاپیک کاملا مشخص و نویسنده از اصل موضوع منحرف نشود و دیگر اینکه درج نظرات با موافقت و مدیریت مدیر سایت و یا مسئول تاپیک باشد تا بدینوسیله از نوشتن مطالب بدون محتوا و منحرف کننده جلوگیری گردد و در ضمن کسانی که تاپیک را ایجادمی کنند از بار علمی وتجربی لازم بر خوردار باشند

Hamed2420
March 1st, 2009, 14:22
من هم يك سوال دارم.

كساني كه به گزينه دوم راي دادن، چرا موافق موضوع و مخالف باز كردن تاپيك شخصي هستند؟

آيا اين كار رو بيهوده ميدونن؟ آيا حوصله اين كاررو ندارن؟ آيا از اشتراك گذاري موضوعاتشون خوششون نمياد؟ آيا نظري ندارن؟ يا ترجيح ميدن وبلاگ بزنن؟

من اين گزينه دوم خيلي برام عجيبه !

Reza
March 1st, 2009, 16:09
باعرض معذرت من فقط یک سئوال کوچک داشتم و قول شرف می دم که دیگه هیچ چیزی در این مورد نگم.

با توجه به نظرسنجی فوق یعنی الان 248 نفر تصمیم به ایجاد تاپیک دارند؟ یعنی ما با 248 عدد تاپیک جدید مواجه هستیم؟
البته قطعا اینطور نیست که این 248 نفر بلافاصله تاپیک ایجاد کنند. ضمنا ایجاد تاپیک برای کاربران کمتر از 30 پست امکان پذیر نیست. اما بعید نیست با گذشت زمان تعداد تاپیکها افزایش پیدا کند و سه رقمی شود.

بد نیست همینجا به یک نکته نیز اشاره کنم: ما باید برای حفظ و گسترش نظم در ساختار سایت تلاش کنیم. از جمله باید تا حد ممکن تلاش کنیم از ایجاد تاپیکهای موازی و مشابه جلوگیری شود. اما در عین حال نباید از ایجاد تاپیکهای جدید یا از گسترش مطالب سایت جلوگیری کنیم.

به نظر من یکی از راههای پیشرفت و یادگیری در فارکس، نوشتن اطلاعات و تجربیات و همچنین مشارکت در مباحث هست. ممکن است برخی اعضای با سابقه و قدیمی سایت فکر کنند که در مورد بسیاری از مطالب قبلا در انجمنها بحث شده و طرح دوباره این مباحث، غیر مفیده یا حتی مضر است. یا شاید برخی دوستان به پلن معاملاتی مناسب رسیده اند و مطالب جدید مطرح شده در انجمنها از نظر آنها جالب یا مفید نیست. اما فراموش نکنیم که یک مطلب کاملا معمولی از نظر یک شخص، ممکن است برای شخص دیگر کاملا مفید و کاربردی باشد.

امیدوارم ایجاد این تالار جدید نیز موجب افزایش دانش و تجربه اعضای سایت شود.

Teacher
March 1st, 2009, 19:37
بنظر من اصلاً ایده جالبی نیست.

ar460ash
March 1st, 2009, 22:19
سلام

بنده خودم از افرادی بودم که به گزینه اول رای دادم ولی الان که فکر میکنم میبینم اشتباه کردم.

به نمونه زیر توجه کنید:

[Only registered and activated users can see links]

فکر کنم کم کم این نوع مشکلات زیاد میشه و واقعا سخته که ادم دنبال هر موضوعی توی این 400- 500 تاپیک فعلی و اینده بگرده .ضمنن کنترل مطالبی که توی همه این تاپیک ها نوشته میشه خیلی مشکله.

سر بلند باشید

Hamed2420
March 1st, 2009, 23:24
سلام

بنده خودم از افرادی بودم که به گزینه اول رای دادم ولی الان که فکر میکنم میبینم اشتباه کردم.

به نمونه زیر توجه کنید:

فکر کنم کم کم این نوع مشکلات زیاد میشه و واقعا سخته که ادم دنبال هر موضوعی توی این 400- 500 تاپیک فعلی و اینده بگرده .ضمنن کنترل مطالبی که توی همه این تاپیک ها نوشته میشه خیلی مشکله.

سر بلند باشید

با سلام

البته این مشکل در تاپیک های فعلی تالار موضوع آزاد هم گاهاً اتفاق میافته و برخی پستها به صورت یک شکل سینوسی تکرار میشن. به هر حال این هم یکی از مشکلات هست که با وجود چنین تاپیک هایی بیشتر خواهد شد.

وحید درزی
March 2nd, 2009, 01:40
آقا رضای عزیز این دوستان راست می گن ، در نظر گرفتن 30 پست برای ایجاد تاپیک در این تالار خیلی معقول نیست ، ولی وقتی مثلا 300 پست یا 500 پست باشه ، این افراد رو دیگه همه می شناسن و اینطوری مشکل ایجاد نمی شه ، حقیر همچنان موافق ایجاد این تالار هستم ولی نظرات دوستان رو هم برای اشکالات احتمالی قبول دارم ، یا علی

مسعود رهجو
March 2nd, 2009, 01:59
سلام

به نمونه زیر توجه کنید:

سر بلند باشید

سلام
دوست عزیز این مورد ربطی به ایجاد تاپیک اختصاصی ندارد کما از این موارد به دلیل بزرگی سایت در هر زمانی پیش میاید و چه با تاپیک خصوصی چه بدون ان از این موارد باز خواهیم داشت
موفق باشی

ar460ash
March 2nd, 2009, 02:28
سلام
دوست عزیز این مورد ربطی به ایجاد تاپیک اختصاصی ندارد کما از این موارد به دلیل بزرگی سایت در هر زمانی پیش میاید و چه با تاپیک خصوصی چه بدون ان از این موارد باز خواهیم داشت
موفق باشی

سلام

خوب عرض بنده هم همینه که اونجوری سایت خیلی بزرگ تر میشه و کنترلش هم سخت میشه و مشارکت عمومی هم کم میشه و ....

ضمنن چون شما اولین تاپیک اختصاصی رو بوجود آوردید بنده شما رو مثال زدم(البته اکثر مطالب شما زیبا و خوندنین ولی دلیلی نداره همه تاپیک ها اینجوری بشن)

سربلند باشید

Extacy
March 2nd, 2009, 05:08

۱- با ایجاد تالار جدید، تمام تالارهای فعلی به وضعیت موجود باقی خواهند ماند و مطالب تخصصی و موضوعاتی که نیاز به بحث و تبادل نظر دارد، در تالارهای مربوطه بررسی خواهند شد. تالار <تاپیک های اختصاصی> نیز برای اهداف خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با سلام.

در تاييد حرف جناب lastnight19 عزيز و گرامي و مخالفت با ايجاد اين تالار و آقا رضا ...

آقا رضا شما نيمه پر ليوان رو ميبينيد...

در اين كه تاپيكها و تالارهاي قبلي سرجاي خود باقي ميمونه كه شكي نيست !

اما يه مطلبي كه به ذهن كند و كوچيكم رسيد ...
زمانيكه هر فرد يه تاپيك اختصاصي داشته باشه , سيستم معاملاتي بخواد معرفي كنه ميره تو تاپيك خودش ميزنه , ايده اي داشته باشه تو تاپيك اختصاصي خودش بيان ميكنه , تحليلي داشته باشه تو تاپيك اختصاصي خودش ميزاره ....چرا ؟
چون خواسته يا ناخواسته رقابت با ساير تاپيكهاي اختصاصي پيش مياد و اون طرف ميخواد تاپيك خودش از بقيه پربازديد تر باشه تا مثلا تاپيك اختصاصي اكسي از بقيه بيشتر هوادار پيدا كنه.

پس چرا الكي بياد مثلا تحليل هاي خودش رو تو يه تاپيكي كه به اسم خودش نيست قرار بده ؟

....

بعد فرضا فردي در مورد تحليل يا نظر شخصي فرد ديگري سوالي براش پيش اومد :

مثلا جناب (X) يه تحليل اليوت روي يورودلار گذاشته تو تاپيك اختصاصي خودش ... بعد من در مورد اين تحليل يه سئوال برام پيش اومد... براي پرسيدن سوالم بايد مراحل زير رو طي كنم
1- نقل قول رو بزنم
2- از پست كپي بگيرم
3- برم تو تالار اليوت تاپيك مربوط به تحليل اليوت يورودلار رو پيدا كنم
4- و بالاخره اونجا سوالم رو بپرسم !:huh:

در اين صورت پرسيدن سوال راهش چند برابر شد.

----------
همچنين گفتن اين جمله كه هيچ فردي همچين كاري رو انجام نميده قانع كننده نيست برام. (يه دليل منطقي)

ببخشيد اگر پرگويي كردم.

ارادتمند - مهدي.
موفق باشيد.

attkh1352
March 2nd, 2009, 15:33
با سلام
با اجازه یزرگتر ها و پر سابقه های فروم
هدف اصلی یک فروم یا به زبان فارسی انجمن این است که : افراد در مقام مساوی در برابر یک دیگر حضور یافته و یا امکان حضور و اظهار نظر داشته باشند و خلاصه اینکه تبادل ارا در ان وجود داشته باشد .
هدف اصلی یک وبلاگ این است که : هر شخصی مثل روزنامه یا مجله یا کلاس درس بتواند حرف و ایده و نظرو علم خود را به گوش دیگران برساند یا به انها منتقل نماید و خلاصه اینکه تقریبا متکلم وحده خواهد شد .
حال باید دید این سایت در اصل یک انجمن است یا غیر آن

ایجاد همچنین قسمتی در این سایت ذهن بعضی از بازدید کنندگان یا استفاده کنندگان از آنرا معطوف به همان قسمتهای خاص ( متکلم وحده) کرده و عملا تبادل ارا را خنثی خواهد کرد
و این کمرنگی تبادل ارا عملا از ارزش مطالب خواهد کاست زیرا ارزش هر مطلب مطرح شده به نقد ازادانه ان است نه شخص مطرح کننده آن و خلاصه اینکه: (( ببینید چه گفته میشود نه اینکه چه کسی میگوید))

نهایتا : بنده با توجه به درک خود از اهداف و مسیر ترسیم شده در مورد این برنامه با آن مخالفم

lastnight19
March 10th, 2009, 23:29
من یک چیز رو درست متوجه نمی شم، هدف از ایجاد چنین تالاری چی هست، تالارها و تاپیک های فعلی مگه چه مشکلی داره که ما باید چنین تالاری رو ایجاد کنیم؟

پ . ن: من چون قسم خورده بودم که دیگه عین پیرزن های غرغرو چیزی نگم اگر هم جوابی ندید ناراحت نمی شم.

چه این تالار رو بزنید چه نزنید من همه اعضای این سایت رو دوست دارم و بهشون احترام می ذارم.

rasputin
March 11th, 2009, 00:00
قابل توجه دوستانی که به لزوم ایجاد چنین تاپیک هایی هنوز واقف نشده اند :

ضمن تشکر از جناب امیر بابک بابت حذف پستهای نا کارآمد از تاپیک آقای emilvr ، دوستان توجه کنند که اگر این کار درمورد بقیه تاپیکها هم انجام شود ، چقدر میتواند به پیشرفت مطالب تاپیکها و جلوگیری از اتلاف انرژی نویسنده تاپیک ، کمک کند .

فکر نمیکنم دلیلی واضح تر از این نیاز باشد :

همه پستهای زائد و حاشیه ساز موافق و مخالف حذف شد.

عماد عزیز با سلام
داداش چرا از کوره بدر میری!؟
بخاطر یک بی نماز که در مسجد رو نمیبندند.

واقعاً از اینکه دیدم یک اکسپرت شخصی سودآور طراحی کرده ای بسیار خوشحال شدم.
مطمئن باش دوستان زیادی می توانند از حاصل زحمات مفید شما بهره ببرند.

شما با قدرت به کار این تاپیک ادامه بده، قول میدم هرچی پست زائد و حاشیه ساز هست را از هستی ساقط کنم ;)

موفق باشی.

یک سوال:
از اکسپرت بک تستی گرفتید یا خیر؟ اگر بله جزییاتش را بگو.

یا علی

rasputin
April 20th, 2009, 22:23
دوباره سلام به همه اعضا و مسئولین محترم سایت وزین سرمایه علی الخصوص آقا رضای عزیز :)

یک مدتی این تاپیک همیشه بالای سایت بود ، ولی الآن دیگه زیاد به آن توجهی نمیشود .

خواستم نکته ای رو عرض کنم

اگر دقت کنید به تازگی تاپیک های دوستان دارد به سمت شخصی شدن میرود ( تحلیل های شخصی ، سیگنالهای شخصی ، نظرات شخصی و ... )

اتفاقآ این موضوع به نظر بنده خیلی هم خوب است و همانطور که قبلآ هم عرض کرده بودم باعث جهت دهی مطالب تاپیک ها میشود

خواستم یادآوری کنم که بیش از 80% اعضا هم با این طرح ظاهرآ موفقت کرده بودند .

البته من از محدودیت های فنی مطلع نیستم و شاید مشکلی از این نظر وجود داشته باشد .

ولی پیشنهاد میکنم اگر امکان راه اندازی این تاپیک ها هست ، حتی به صورت محدود ، تعدادی را در اختیار دوستانی که مایلند مطالب پیوسته ارائه دهند ، قرار دهید .

ارادتمند