PDA

View Full Version : فروش سهام

skywalker
August 30th, 2004, 11:40
چه موقع بايد يك سهم را فروخت ؟

Homitrade
August 30th, 2004, 12:38
سلام دوست عزيز در اين سوال شما خيلي جوابها هست كه ميشه گفت ولي جوابي كه بشه قطعي گفت نداريم!به نظرم بايد چندين سال با بورس اشنا باشي و قيمت ها رو در سالهاي پيش در حافظه ي بازاريت داشته باشي كه ببيني چه موقع بايد بفروشي.به كمك روشهايي ميشه اين قيمت ها رو كه چه موقع بايد بفروشي تخمين زد(كه زياد باهاشون اشنايي ندارم)ولي به نظرم بهترين كار از نظر خودم تعقيب كردن قيمتهاست. :)

yaser_rashidi
August 30th, 2004, 14:43
سلام
بستگي داره !
البته اين جوابيه كه به هر سوالي ميشه داد! ولي بازم ميگم بستگي داره چجوري نگاه كنيم.
من باشم ميگم وقتي سودتون رو از سهمي گرفتين(سودي كه به اميد اون توي سهم اومدين) .....ازش خارج شيد.
اين از ديدگاه استراتژي خريد و فروشه.

از ديدگاه تكنيكال وقتي ميخوايد زمان فروش سهم رو تعيين كنيم ميتونيد از سيگنالهاي مختلفي استفاده كنيد. ولي عاملي كه بعنوان يكي از بهترين سيگنال دهنده هاي فروش من تابحال برخورد داشته ام(دقت كنيد...اين شاخص فقط سيگنال فروش را خوب ميدهد و به اين موضوع معروف است)
آن هم Parabolic SAR هست.(SAR = stop and reversal) كه زمان تغيير جهت روند و....رو خيلي خوب تشخيص ميده.

اگر درباره ريز اين جور شاخص ها سوالي بود در بخش آموزش مطرح كنيد.

( با توجه به مربوط بودن مسپله به بخش آموزش فكر ميكنم اگر كل تاپيك رو بخش آموزش منتقل كنيم بهتر باشه)

سايه روح سياه
August 31st, 2004, 10:38
ياسر جان اين parabolic SAR اگه ميتوني بازش كن
ممنون

yaser_rashidi
August 31st, 2004, 10:52
والا من الان فرصت ترجمه شو ندارم. :(
لينك توضيح (انگليسي) در اين باره :

[Only registered and activated users can see links]

و يك مقاله كامل در باره همين شاخص :

[Only registered and activated users can see links]

اگر كسي ترجمش كنه به همه كمك بزرگي كرده. با اسم خودش هم ميزاريم تو بخش مقالات آموزش. ;)