PDA

View Full Version : اولین دوره مسابقات فارکس کاربران سایت سرمایه

صفحه ها : [1] 2 3

Reza
September 24th, 2008, 11:47
http://www.sarmaye.com/images/tournament.PNG (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4166)

آغاز مسابقه: دوشنبه 6 آبان 87

مشخصات حسابها به ایمیل شرکت کنندگان ارسال شده است (کلیک کنید (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=241377&postcount=399))

شرایط و قوانین مسابقه - معیارهای انتخاب برنده (کلیک کنید (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228226&postcount=2))

Reza
September 24th, 2008, 12:02
به نام خدا

سایت سرمایه با همکاری شرکت خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) (http://www.emoney.co.ir/) برگزار می کند:
مسابقه فارکس کاربران سایت سرمایه (حساب دمو)

هدف:

هدف از برگزاری این مسابقات، افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات می باشد.

شرایط و ضوابط:

شرایط و ضوابط برگزاری مسابقه به شرح ذیل می باشد:

1- مدت برگزاری مسابقه 4 هفته کاری می باشد. شرکت کنندگان باید حداکثر تا 48 ساعت قبل از شروع مسابقه از طریق درج پست در تاپیک مسابقه، اقدام به ثبت نام نمایند. زمان 48 ساعت اشاره شده برای آماده کردن حسابها و ارسال مشخصات برای شرکت کنندگان صرف می شود.

2- تمام افراد حقیقی عضو سایت سرمایه می توانند در مسابقه شرکت کنند. با توجه به اینکه حمایت مالی این مسابقه بر عهده خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) (http://www.emoney.co.ir/)می باشد، هيچ یک از کارکنان این شرکت و شرکت های وابسته امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

3- موجودی حسابهای شرکت کنندگان 500 دلار آمریکا و نوع حسابها میکرو می باشد. حسابهای این مسابقه بهره شبانه ندارند. به منظور کنترل ریسک، لوریج حسابها 1:100 انتخاب شده است.

4- در این مسابقات، استفاده از اکسپرت (Automated Trading) قابل قبول نمی باشند. (احتمال دارد در آینده برگزاری مسابقه جداگانه ای برای Automated Trading مورد بررسی قرار گیرد.)

5- جایزه نفرات اول تا سوم به شرح ذیل می باشد:

نفر اول: حساب تجاری به مبلغ 1000 دلار آمریکا
نفر دوم: حساب تجاری به مبلغ 500 دلار آمریکا
نفر سوم: حساب تجاری به مبلغ 300 دلار آمریکا

حسابهای فوق در اولین روز کاری پس از مشخص شدن برندگان، در Murphy & Williams Financial Group Ltd افتتاح می شود. (بدیهی است که ارائه مدارک شناسایی، اطلاعات تماس، مشخصات حساب بانکی برای افتتاح این حساب ها ضروری است و مراحل افتتاح حساب به طور کامل طی می شود)

6- در طول برگزاری مسابقه و همچنین اعلام نتایج نهایی، نام کاربری نفرات برگزیده و همچنین نتایج عملکرد آنها در سایت سرمایه منتشر خواهد شد.

7- در انتهای مسابقه، Statement کامل حساب برندگان جوایز با اهداف آموزشی برای دسترس عموم روی سایت سرمایه قرار خواهد گرفت.

8- در زمان پایان مسابقه، پزیشن های باز احتمالی در قیمت بازار بسته می شوند.

9- اگر فردی با بیش از یک نام کاربری در مسابقه شرکت کند، از دریافت جایزه محروم خواهد شد.

10- ملاک انتخاب نفرات برگزیده، به شرح ذیل مباشد:

نفرات برنده از میان افرادی انتخاب خواهند شد که:

الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)
ب‌- بالانس نهایی آنها حداقل 5% بالاتر از بالانس اولیه باشد.

در صورتی که بیش از 30 درصد سود ناخالص نهایی(مجموع سود معاملات سود ده) از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).
برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:

Watermark: بیشترین مقدار Balance دیده شده (اگر با استفاده از hedge یا روشهای دیگر، مقدار Equity به مدت 24 ساعت روی عددی بالاتر از Watermark قبلی تثبیت شود، مقدار Equity بعنوان Watermark جدید محسوب خواهد شد.)
Drawdown(%): نزول Equity نسبت به Watermark (بر حسب درصد). در این شیوه محاسبه، زیان شناور نیز در محاسبه Deawdown مؤثر خواهد بود.
Max Drawdown(%): بیشترین مقدار Drawdown دیده شده (بر حسب درصد)
Net Profit(%): درصد سود خالص نسبت به موجودی اولیه 500$ (بر حسب درصد)
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدارProfit(%) / Max DrawDown(%)باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.
مقررات تجاری

1- جفت ارزها و کارمزدها در حساب مجازی و تجاری یکسان می باشد.

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 03:30 تا جمعه ساعت 23:59 به وقت تهران)

3- اجرای دستورها و قوانين مربوط به بازار پر نوسان: دستورهای خرید در قيمت تقاضا یا Ask و دستورهای فروش در قیمت عرضه یا Bid اجرا می شوند. به اختلاف میان قیمت خرید و فروش، کارمزد یا Spread گفته می شود که در شرایط عادی بازار(قبل و بعد از انتشار اخبار اقتصادی) معمولا ثابت است. هنگام ناپایداری شدید بازار در بازارهای سریع، نرخ خرید و فروش از هم فاصله می گیرد و کارمزدها افزایش پیدا می کند. این اختلاف قيمت زمانی اتفاق می افتد که بهای یک جفت ارز به طور ناگهانی از آخرین نرخ عرضه – تقاضا به نرخ جدیدی تغيير کند و در ميان این دو نرخ هيچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد. اگر در چنين شرایطی در بازار خرید و فروشی صورت گرفته باشد، دستورهای خرید و فروش، حد ضرر و حد سود در نرخ تعيين شده اجرا می شوند و در غير این صورت دستورها در اولين نرخ ثبت شده در بازار اجرا خواهند شد.

4- حداقل فاصله ثبت سفارش ها: حداقل فاصله ثبت سفارش های خرید و فروش، دو برابر کارمزد و حداقل 5 واحد است. این حد در بازار پرنوسان ممکن است افزایش یابد.

5- قوانین مربوط به Margin Call: سیاست کنترل پیش پرداخت یا Margin کمک می کند که مشتری بیش از مبلغ سرمایه گذاری شده متحمل زیان نشود. زمانیکه فاکتور Margin Level در حساب کمتر از 50% شود، مشتری اولین هشدار Margin Call را دریافت می کند. زمانیکه فاکتور Margin Level کمتر از 30% شود به حد Stop Out Level رسیده است که در این شرایط به منظور تامین وجه مورد نیاز، بطور خودکار و بدون رعایت هیچ اولویت مشخصی خرید و فروش های موجود در حساب بسته می شوند. مسئولیت کنترل Margin مورد نیاز به عهده مشتری می باشد.

Equity = Balance + (Total loss/profit of open positions)
Margin = Total margin on all open positions
Free Margin = Balance – Margin
Margin level = Equity ÷ Margin

Reza
September 24th, 2008, 12:10
ثبت نام برای اولین دوره مسابقه به مدت دو هفته از اواسط مهرماه و آغاز مسابقه در هفته اول آبان ماه خواهد بود.

Reza
September 24th, 2008, 12:12
لطفا نظرات خود را در مورد ملاک انتخاب نفرات برگزیده اعلام فرمائید.

لازم است معیارها بگونه ای باشند که:

1- ما را به هدف برگزاری مسابقه "افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات" نزدیک کنند.

2- نقش شانس را در موفقیت به حداقل برسانند.

Aamed
September 24th, 2008, 12:56
سلام و خسته نباشید و تبریک بابت این حرکت ارزنده
1- معیار اول و آخر برای معرفی برنده بالانس می باشد
2- برای رعایت شرایط مدیریت سرمایه میتوان عامل Drawdown را نه به شکل مستقیم، بلکه با استناد به Profit factor مورد لحاظ قرارداد.
3- برای پایین آوردن شانس افرادی که معامله باز ایشان بدون حد ضرر مقادیر زیادی ضرر شناور را میبیند و سپس وارد سود می شود. میتوان قانونی وضع کرد که هیچ شرکت کننده ای اجازه ندارد معامله اش بیش از 24 ساعت کاری باز باشد. این وظیفه کاربر حاضر در مسابقه است معامله خود را قبل از 24 ساعت بسته و معامله جدید باز کند.
با لحاظ مجموع دو عامل بالانس و پرافیت فاکتور، شانس فردی که مدیریت سرمایه را رعایت کرده و در عین حال قابلیت سودآوری داشته به یک اندازه لحاظ می شود. تنها مساله سود شناور در ضرر هر معامله گر می باشد که با لحاظ این شرط که هیچ فردی بدون استاپ لاس وارد نمی شود چون امکان زیان وی بعد از 24 ساعت بسیار بیشتر از زیان حد استاپ است در عین حال که حجم ورودی خود را تنظیم می کنند حتما استاپ لاس را برای معاملات خود قرار می دهد. بسته شدن معاملات بعد از 24 ساعت نیاز به چک شدن از طرف مدیران ندارد و تنها استیتمنت(گزارش معاملات) افراد برنده برای باز نبودن معاملاتشان بیش از 24 ساعت در انتهای مسابقه چک می شود.
نتیجه گیری:
الف: انتخاب برنده از روی مجموع حد نصاب وی در دو فاکتور بالانس و پرافیت فاکتور
ب: باز نبودن هیچ معامله ای بیش از 24 ساعت کاری

mehdi-miri
September 24th, 2008, 13:17
با سلام و تشكر از مديريت محترم سايت بابت برگزاري مسابقات جهت بالا بردن توان شركت كنندگان

نظر بنده در خصوص شرايط برگزاري تنها ملاك بالانس مي باشد چون با مبلغ 500 دلار و لوريج 1 به 100 معامله گر خود بايد حساب تحمل سرمايه و ضررهاي احتمالي را بنمايد .
در صورت اعمال ساير شرايط هم شرايط براي داوري زمانبر و دشوار خواهد شد و هم ذهن تريدر مشغول كنترل چندين پارامتر مي شود در حاليكه در دنياي واقعي ذهن او مي بايست فقط درگير بالانس باشد.

با احترام و تشكر مجدد

aska
September 24th, 2008, 13:48
با تشکر از رضای عزیز
بنا به دلایل زیاد بنده نیز بهترین ملاک را بالانس می دونم

Paradox
September 24th, 2008, 14:07
دوستان یه راه حل پیشنهاد میدم، هیچکس نه نگه!
کی بود؟! کی بود گفت نه؟!!! شما که اونگوشه مظلوم واستادی... بیا جلو ببینم...چرا گفتی نه؟! منکه هنوز چیزی نگفته بودم!.... گفتم چرا گفتی؟!....نمیگی؟! .... گروپ!!! :blink:
خوب کس دیگه مخالف نیست؟! پس تصویب شد. طرح نامذکور بدون هیچ رای مخالفی تصویب شد :whoow:

اما جزییات طرح:
قبل از اینکه جزییات رو مطرح کنم باید قبول کرد که هیچ ایده و نظری نمیتونه نظر همگان رو جلب کنه و قطعا مخالفی هم وجود داره! پس نباید به دنبال یه راهکار بی عیب و نقص گشت. باید تا جاییکه میشه از عیب و نقصها کاست!
از طرفی باید قبول کنیم بالانس به تنهایی معیار مناسبی نیست و نقایص فراوانی داره!
پس تا اینجا نتیجه اینکه باید علاوه بر بالانس یه معیار دیگه هم رو در نظر گرفت!(انصافا این هم قابل انکار نیست که نمیشه بالانس رو نادیده گرفت) اما اون معیار دیگه از نظر من همون پیپهای شکار شده است.
از طریق فرمول سود کسب شده * جمع پیپهای به دست آمده. یعنی اگه کسی بالانسش 2000$ هستش و موجودی اولیه اش هم 1000$ بوده و این 1000$ دلار سود رو از دوتا پوزیشن 0.5 لاتی کسب کرده امتیازش میشه:
(2000-1000) * (100+100) = 200,000
منتها چون این عدد یه مقدار زیادی بزرگه نهایتا تقسیم بر 1000 میکنیمش که میشه 200

اما تا اینجا طرحمون کامل نیست و همونطور که دوستمون گفتند نیاز به فیلتر داره، فیلتری که نه سیخ رو بسوزونه نه کباب! یعنی تا حد امکان نقایص رو رفع کنه و محاسبه اش هم کار سختی نباشه! که اون فیلتر به نظر من چیزی نیست جز محدودیت تعداد پوزیشن! یعنی اینکه بگیم هر کاربر در طول دوره مسابقه نمیتونه بیش از 100 پوزیشن بگیره. اما اینکه با چه حجمی بگیره روی کدوم ارزها بگیره یا اینکه در چه زمانهایی اصلا مهم نیست!
حالا این ماکسیمم مجاز برای تعداد پوزیشن رو از کجا به دست بیاریم؟
پیشنهاد: ملاک رو تعداد پوزیشن کسی قرار میدیم که در همین مسابقه فعلی جزء 10 نفر اول بوده و بیشترین پوزیشن رو گرفته و گردش میکنیم که مثلا اگه 102 تا بود میکنیمش همون 100 تا!
انتقاد: اگه یکی از 10 نفر اول از روی عمد و غرض در این 2 روزه آخر اومد و 100 تا پوزیشن گرفت تکلیف چیه؟
جواب: اولا همچین اتفاقی نمیفته در ثانی اگه همچین اتفاقی افتاد ملاک سنجش رو لحظه ثبت این پست قرار میدیم که به ساعت گرینویچ حدودا میشه 3:30 صبح!

فکر میکنم طرح خوب و کاملی شد و همه جوانب درش لحاظ شده غیر از اون جوانبی که لحاظ نشده :happy:
پس نظراتتون رو اعلام کنید :advise:
این راه حل پیشنهادی من بود که توی تاپیک قبلی هم مطرحش کردم.
به عنوان شروع خودم برخی از مزایای این طرح رو میگم تا دوستان هم معایبش رو ذکر کنند.
1- اینکه فکر میکنم نکته ای که بالاتفاق همه قبول دارند اینه که تریدر موفق کسی است که بتونه سود مطلوب و مداوم کسب کنه. لذا باید معیار رو به گونه ای تنظیم کرد که هر چه بیشتر ما رو به این سمت نزدیک کنه.
پس اولا بالانس رو نمیشه نادیده گرفت و بلکه باید تاثیر مستقیم بهش داد! چیزیکه در دوره قبل نبود و اختلاف امتیاز بین کسیکه بالانس 24000 داشت با کسیکه بالانس 4000 داشت در امتیاز بالانس فقط 8 تا بود!!!
ثانیا نباید تنها و تنها بالانس رو معیار گرفت چون ما رو از مقصودمون دور میکنه!
ثالثا دراودان(Drawdown) هم اونقدری که دوستان فکر میکنند معیار مناسبی نیست! اونقدر سیستمها و روشهای معاملاتی وجود داره که سود مطلوب و مداوم دارند. اما دارودانشون هم کم نیست!
به علاوه اینکه اصلا با اندازه گیری پیپ در واقع با یک تیر چندین نشان رو زدیم! چون در دلش دارودان رو هم داره در دلش پروفیت فکتور رو هم داره و ...
2- فیلتر حداکثر تعداد پوزیشن میتونه در نزدیک کردنمون به هدف کاملا موثر باشه!
از یک طرف مشکل چندین پوزیشن هم سو رو با حجم پایین تا حد زیادی برطرف میکنه.
از طرف دیگه پوزیشنهای با 2 یا 3 پیپ سود رو فیلتر میکنه!
و از طرفی هم میتونه کمک کنه تا بهترین موقعیتها رو شکار کنیم و اسیر احساساتمون نشیم
و مزایای دیگری که صبر میکنم تا در صورت داغ شدن بحث بهشون اشاره کنم.
اینم یه سری توضیحات راجع به این راهکار.

Paradox
September 24th, 2008, 14:14
3- برای پایین آوردن شانس افرادی که معامله باز ایشان بدون حد ضرر مقادیر زیادی ضرر شناور را میبیند و سپس وارد سود می شود. میتوان قانونی وضع کرد که هیچ شرکت کننده ای اجازه ندارد معامله اش بیش از 24 ساعت کاری باز باشد. این وظیفه کاربر حاضر در مسابقه است معامله خود را قبل از 24 ساعت بسته و معامله جدید باز کند.
100 درصد مخالفم!!! دوست عزیز خیلی از دوستان هستند که پوزیشنهای بلند مدت میگیرند نه به این خاطر که هر چه قدر تو ضرر رفت برگرده!!! بلکه شیوه شون ترید بلند مدت هستش و لذا گاها استاپ و تارگتهای بسیار بزرگی نیز دارند.

albertini
September 24th, 2008, 14:22
اینم فرمول من برای کم کردن نقش شانس

معیار برتری : ((اکیوتی در پایان هفته اول /بالانس اولیه)*(اکیوتی در پایان هفته دوم /اکیوتی در پایان هفته اول)*(اکیوتی در پایان هفته سوم/ اکیوتی در پایان هفته دوم)*(بالانس نهایی / اکیوتی در پایان هفته سوم ) ) بتوان یک چهارم.

trendfinder
September 24th, 2008, 14:32
با سلام خدمت آقا رضای عزیز
صحبتی که میخوام با دوستان در میان بذارم نظر شخصی بنده ست و هر تصمیمی که توسط جمع گرفته بشه بنده هم تابع اون خواهم بود.
من با بستن پوزیشن در 24 ساعت به چند دلیل مخالفم:
دلیل اول اینکه یکی از مهمترین اصول که همانا گسترش سود است زیر پا گذاشته میشود. به صرف اینکه کسی پوزیشن بدون استاپ ضرر ده دارد و ممکن است در دو یا سه روز روند معکوس گردیده و پوزیشن او وارد سود شود (طبق قانون احتمالات به همان میزان ممکن است فرد مورد نظر مارجین کال شود) نباید دیگران را از گسترش پوزیشن سود ده محروم کرد.
دومین ایراد دیگری که بر این کار میشه گرفت ، گرفتار کردن شرکت کنندگان در مسئله اور ترید است. من فکر میکنم چهار پوزیشن با استاپ مشخص در طول چهار هفته خیلی بهتر از هشتاد پوزیشنه (اگر به طور میانگین برای هر روز چهار پوزیشن در نظر بگیریم.) .
ممکن است کسانی باشند که برای شکار یک موقعیت خوب (طبق سیستم معاملاتی شان ) چند روز صبر کنند و بعد از اون چند روز دیگر پوزیشن باز داشته باشند. تکلیف چیست؟

ارادتمند همه دوستان

trendfinder
September 24th, 2008, 14:33
تکراری

fx.PARADISE
September 24th, 2008, 14:53
با سلام

به نظر من شرایط مسابقات آلپاری شرایط منطقی و خوبی است که در آن بسیاری از نکات دیده شده است.

[Only registered and activated users can see links]
قسمت زیر را ببینید:

3 Contest Results, Winners and Prizes

mehdi-miri
September 24th, 2008, 14:53
با سلام خدمت تمامي دوستان
يك مطلبي كه بايد عرض كنم اين است كه ما ايرانيها واقعا كه استاد پيچيده كردن موضوعات ساده هستيم .
به عنوان يك مثال ساده سيستم مكانيزه حقوق در ايران يكي از پيچيده ترين سيستمهاي كامپيوتري مي باشد در حاليكه اين سيستم در تمامي دنيا يكي از ساده ترين سيستم ها مي باشد.

خواهشمند است شرايط مسابقه را اينقدر پيچيده نفرمائيد .

با احترام براي تمامي دوستان سرمايه

trendfinder
September 24th, 2008, 15:06
این دوستمون تا حد زیادی درست میگن.
واقعاً جلب نظر همه کار دشوار و غیر ممکنیه. سلیقه ها زیاد هستن و نمیشه همه رو صد در صد راضی کرد.
من پیشنهاد میکنم آقا رضا از مدیران تالار و پیشکسوان نظر بگیرن و قوانین مسابقه رو بر اساس نظر اونها وضع کنند.
مطمئناً آنچه آنها در خشت خام میبینند ممکنه ما در آیینه جم هم نبینیم.

Paradox
September 24th, 2008, 15:13
با سلام خدمت تمامي دوستان
يك مطلبي كه بايد عرض كنم اين است كه ما ايرانيها واقعا كه استاد پيچيده كردن موضوعات ساده هستيم .
به عنوان يك مثال ساده سيستم مكانيزه حقوق در ايران يكي از پيچيده ترين سيستمهاي كامپيوتري مي باشد در حاليكه اين سيستم در تمامي دنيا يكي از ساده ترين سيستم ها مي باشد.

خواهشمند است شرايط مسابقه را اينقدر پيچيده نفرمائيد .

با احترام براي تمامي دوستان سرمايه

این دوستمون تا حد زیادی درست میگن.
واقعاً جلب نظر همه کار دشوار و غیر ممکنیه. سلیقه ها زیاد هستن و نمیشه همه رو صد در صد راضی کرد.
من پیشنهاد میکنم آقا رضا از مدیران تالار و پیشکسوان نظر بگیرن و قوانین مسابقه رو بر اساس نظر اونها وضع کنند.
مطمئناً آنچه آنها در خشت خام میبینند ممکنه ما در آیینه جم هم نبینیم.
به این پست آقا رضا در مورد معیار برتری توجه کنید:
1- ما را به هدف برگزاری مسابقه "افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات" نزدیک کنند.

2- نقش شانس را در موفقیت به حداقل برسانند.
به راحتی میشه ازش نتیجه گرفت اولا بالانس به تنهایی مسلما نمیتونه ملاک برتری باشه!
ثانیا هدف جلب رضایت همگان نیست! هدف نزدیک شدن به شرایط ذکر شده در بالاست.

mdavodi
September 24th, 2008, 15:50
با سلام و تشكر از مديريت محترم سايت بابت برگزاري مسابقات جهت بالا بردن توان شركت كنندگان

نظر بنده در خصوص شرايط برگزاري تنها ملاك بالانس مي باشد چون با مبلغ 500 دلار و لوريج 1 به 100 معامله گر خود بايد حساب تحمل سرمايه و ضررهاي احتمالي را بنمايد .
در صورت اعمال ساير شرايط هم شرايط براي داوري زمانبر و دشوار خواهد شد و هم ذهن تريدر مشغول كنترل چندين پارامتر مي شود در حاليكه در دنياي واقعي ذهن او مي بايست فقط درگير بالانس باشد.

با احترام و تشكر مجدد

با سلام به همه دوستان
با تشکر از جناب میری عزیز باید مطلبی رو عرض کنم. هدف مسابقه "افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات" ولی اگر ملاک رو فقط بر اساس بالانس بذاریم فقط می تونه جنبه هیجان و سرگرمی رو بالا ببره. چون اکثر دوستان مدیریت سرمایه رو لحاظ نمی کنن.

بهتره قبل از اینکه شرایطی رو تعیین کنیم در مورد مدیریت سرمایه فکر کنیم اگر من مدیریت سرمایه رو رعایت کنم دیگه نیازی نیست نگران دراداون و تیک پروفیت باشم. چون سیستمم بهم میگه چقدر استاپ بزارم . حالا اگه سیستمم 10 تا معامله رو پشت هم با ضرر ببنده دیگه باید برم ببینم چرا سیستمم ضرر میده.
تو دوره قبلی که افتخار داوری رو داشتم دیدم دوستانی استاپ نمی ذارن یا اگر می ذارن هی استاپ رو بزرگتر می کنن. این یعنی اصرار بر یک پوزیشن. آخرشم معلومه دیگه :cry:...

به نظر منم قوانین آلپاری مناسبه تمامی پوزیشن ها ساعت 24 بسته بشه و دوباره باز بشه. در ضمن حداقل دراداون در طول مسابقه یعنی همون ضرر شناور بود چی بود نمی دونم ولی اونم ملاک باشه.

حالا تا نظر دوستان چی باشه.:huh:

don lino
September 24th, 2008, 16:14
با سلام به همه دوستان

به نظر من روش برگزاري اين مسابقه 2 تا گزينه داره ( به قول معروف يا رومي روم يا زنگي زنگ!!!)

الف_ رعايت اكيد ماني منيجمنت توسط شركت كنندگان ( كه اين امر بايد توسط داوران يا تيم داوري در پايان هر روز يا هر هفته كاري كنترل بشه تا مبادا شركت كنندگان با توجه به مقدار بالانسي كه دارن با لات سايز اضافي و غير معقول به مسابقه ادامه ندهند )
و نيز كنترل" ماگزيمم دراو دان"

ب_ فقط و فقط بالانس ( مثل ساير مسابقات بروكر هاي معروف ) كه به نظر بنده اين گزينه معقول تر و قابل قبول تر ميباشد
به دلايل زير :

1_ راحتي كار داوري روي اكانتها

2_ وقتي كه هدف تريدرهاي شركت كننده در يك چنين مسابقاتي كسب تجربه و جايزه ميباشد ، افراد خود بايد حساب توانايي خود را در مديريت سرمايه و نيز كنترل پوزيشن ها داشته باشند تا مبادا دچار ضرر گشته و از دستيابي به هدف مورد نظر محروم گردند و اين امر نبايد توسط بر گزار كننده مسابقه كنترل شود و اين مورد به خود شركت كننده مربوط ميشود

3_ همگوني و يكنواخت بودن مسابقات سايت ( به عنوان بزرگترين سايت مالي كشور) با مسابقات مشابه بين المللي كه بسي واضح ميباشد افرادي كه در مسابقات سايت موفق ميشوند ميتوانند با دغدغه كمتري و توانايي بيشتري در مسابقات مشابه بين المللي حضور پيدا كرده و براي كشور و سايت اعتبار و افتخار كسب نمايند

4_ و ...

اميدوارم كه دوستان بر گزار كننده نكات فوق را مد نظر قرار دهند

با تشكر

Aamed
September 24th, 2008, 16:33
100 درصد مخالفم!!! دوست عزیز خیلی از دوستان هستند که پوزیشنهای بلند مدت میگیرند نه به این خاطر که هر چه قدر تو ضرر رفت برگرده!!! بلکه شیوه شون ترید بلند مدت هستش و لذا گاها استاپ و تارگتهای بسیار بزرگی نیز دارند.
صحبتی که میخوام با دوستان در میان بذارم نظر شخصی بنده ست و هر تصمیمی که توسط جمع گرفته بشه بنده هم تابع اون خواهم بود.
من با بستن پوزیشن در 24 ساعت به چند دلیل مخالفم:
دلیل اول اینکه یکی از مهمترین اصول که همانا گسترش سود است زیر پا گذاشته میشود. به صرف اینکه کسی پوزیشن بدون استاپ ضرر ده دارد و ممکن است در دو یا سه روز روند معکوس گردیده و پوزیشن او وارد سود شود (طبق قانون احتمالات به همان میزان ممکن است فرد مورد نظر مارجین کال شود) نباید دیگران را از گسترش پوزیشن سود ده محروم کرد.
دومین ایراد دیگری که بر این کار میشه گرفت ، گرفتار کردن شرکت کنندگان در مسئله اور ترید است. من فکر میکنم چهار پوزیشن با استاپ مشخص در طول چهار هفته خیلی بهتر از هشتاد پوزیشنه (اگر به طور میانگین برای هر روز چهار پوزیشن در نظر بگیریم.) .
ممکن است کسانی باشند که برای شکار یک موقعیت خوب (طبق سیستم معاملاتی شان ) چند روز صبر کنند و بعد از اون چند روز دیگر پوزیشن باز داشته باشند. تکلیف چیست؟

ارادتمند همه دوستان

نظر اصلی بنده بدون دخالت هیچ پارامتری لحاظ کردن بالانس می باشد.
ولی زمانی وجود دارد که معامله ای انجام می دهم به امان خدا رهایش می کنم تا حد سودش دیده شود
یا کال می شوم یا اول!!! نمونه این فرد رو در دورهای قبلی دمو نداشتیم!؟
فردی که میخواهد به سودش اجازه پیشروی دهد این مساله برایش هیچ محدودیتی ایجاد نمی کند، هر روز سر ساعت معینی معامله در سودش را ببندد و معامله جدید باز کند(تنها میزان اسپرد را از دست داده) اما کسی که فول وارد شده آیا میتواند معامله را با ضرر ببندد و دوباره با همان مارجین وارد شود؟
آیا مگر همین شیوه در معاملات آلپاری اجرا نمی شود؟
چون ما اینجا امکان بسته شدن معاملات تمام افراد را توسط بروکر نداریم بنابراین از افراد بخواهیم خودشان این کار را انجام دهند.

emilvr
September 24th, 2008, 16:44
به نظر من هم قوانین مسابقات دمو آلپاری قوانین خوبی هستش! هم بین المللی هستش و هم آدم مجبور میشه مدیریت سرمایه رو رعایت کنه.

xion
September 24th, 2008, 16:48
سلام

بر همه گی

من هم قصد شرکت دارم

لطفا بعد از به تصویب رسیدن قوانین و شرایط مسابقه

به من هم اطلاع بدید

از طریق ایمیل

با تشکر از دست اندرکاران این پروژه با حال

ممنون

soldure117
September 24th, 2008, 20:49
با سلام :
من می خوام در این مسابقه شرکت می کنم . با شرایط الپاری موافقم
کل پاذامتر های اماری معیار خوبیه

Asghar_Fx
September 24th, 2008, 21:16
با عرض سلام

آلپاری قوانینی داره که واقعاً رو وضع قوانینشون وقت گذاشتن و می شه گفت معتبر ترین قوانین هست ...
و به نظر شخصی بنده این قوانین رو پیش بگیریم یه راه میان بری هست تا ما خودمون از اول شروع به ایجاد قوانین کنیمو وقتمون رو تلف کنیم....

با تشکر از مدیریت سایت و برو بچه های سایت سرمایه

ali213456
September 24th, 2008, 21:47
سلام به همه
به نظر من هم سنجیدن بالانس بهتر از حساب کردن معیار های دیگه (...) است.
با تشکر از برگزار کنندگان.

kurosh_lava
September 24th, 2008, 22:18
با سلام به مدیر محترم سایت آقا رضا که به مساله مسابقات توجه ویژه ای دارند و تشکر ازایشان
و با سلام به آقای داوودی عزیز که در دور قبلی مسابقات زحمت زیادی کشیدند ( راستی آقای داوودی 2 هفته پیش محمود آباد بودیم دنبال یه هتل . یاد شما افتادم . خلاصه هتل دی رو انتخاب کردیم)

واما سلام به دوستان در سایت سرمایه
مطلبی رو در مورد شرایط انتخاب برندگان پیشنهاد میدم که نه سخت و پیچیدست و نه بر پایه شانس هست
البته می دونم بعد از این پست احتمال این که بعضی ها به شدت مخالفت کنند هست ( مخصوصا اون هایی که عشق بالانس دارند :banana:) خلاصه این یه پیشنهاده فوحشم ندین:blink:

خوب حالا داستان از این قراره ::advise:
دوره قبل مسابقه دمو که برگزار شد اگر به نفرات برگزیده نگاهی می کردیم می دیدیم که خواهی نخواهی بالانس تاثیر خودش رو در برنده نشون می داد. یعنی خلاصه بالانس اگه حرف اول رو نمی زد و لی تاثیر مستقیم داشت.
به نظر من همان شرایط مسابقه قبل با تغییرات اندک کمک زیادی در انتخاب برنده به شیوه مناسب داره. که در این روش هم اسکالپر ها ضرر نمی کنند هم لانگترم ها .

1- پروفیت فکتور 100 امتیاز
2-درودان 100 امتیاز
3- بالانس 75 امتیاز

حالا 75 یه مثال هست می شه به توافق رسید
این روش مزیت زیر رو داره
1- مثال یک شخصی را در نظر بگیرید که در جریان معامله فرصتی بسیار خوب برای معامله دارد . هنگام ورود به معامله با خود چه می گوید ؟ ؟؟؟
در مسابقه دمو قبلی من خودم به شخصه این جمله را در هر بار پوزیشن گیری در دلم می گفتم :ا گر ریل بود 0.2 لات باز می کردم اما الان مسابقه هست ممکن است عقب بیفتم پس بهتر است 1 لات باز کنم
حتی بعد از 1 هفته که نتایج موقت روی سایت گذاشته می شد به این گفته ام بیشتر ایمان می آوردم ( خوب حق بدبد عده ای را دیدم که روز سوم بالانسشان دو برابر شد )

اما با قرار دادن امتیاز پایین تر برای بالانس افرد تشویق می شوند تا با لات مناسب وارد بازار شوند . و دیگر خودشان را به درو دیوار نمی زند که 100 امتیاز را کسب کنند چون از آن طرف نگاهی به درودان هم می کنند و امتیاز بیشتر آن را می بینند و ریسک بیش از حد نمی کنند. در واقع دلیلی نمی بینند که پوزیشن خود را بیش از حد باز نگه دارند زیرا که امتیاز بالانس به نسبت دیگر گزینه ها عدد بالایی نیست.
ممکن است عده ای بگویند مسابقات خارجی را ببینید آنها هم بالانس مد نظرشان است. اولا اگر منظورتان ادمیرال است و یا اکثر بروکرها..... خوب حرف شما درست است . درسته اونا فقط بالانس رو مد نظر قرار می دن چون بروکر هستند !!!!!! .... یک بروکر عشقه این را دارد تا کلاینت هایش مدیریت سرمایه را رعایت نکنند . چرا که با رعایت نکردن مدیریت سرمایه شخص به زودی کال شده و مجبور به باز کردن مجدد حساب نزد بروکر می شود.
خوب بدیهی هست که اگه بروکری مسابقه ای بر گزار می کنه و بالانس رو مد نظر قرار می ده . در واقع کلاینت رو تشویق به این می کنه که معاملات خودشه با لات بالا انجام بده.
اما اینجا یک فاروم آموزشی است و در ابتدا آقا رضا هم اعلام کردند هدف از این مسابقه بالا بردن توانای شخص است

این فقط یه نظره شاید کلی اشکال داشته باشه من نمی گم کامل هست . گفتم که نظر بدید
شاید اصلا عدد 75 مناسب نباشد . اصل کاهش امتیاز بالانس هست. ( الان بالانسر ها می ریزن سرم فحش می دن:blink:)

mdavodi
September 25th, 2008, 00:29
با سلام به مدیر محترم سایت آقا رضا که به مساله مسابقات توجه ویژه ای دارند و تشکر ازایشان
و با سلام به آقای داوودی عزیز که در دور قبلی مسابقات زحمت زیادی کشیدند ( راستی آقای داوودی 2 هفته پیش محمود آباد بودیم دنبال یه هتل . یاد شما افتادم . خلاصه هتل دی رو انتخاب کردیم)

واما سلام به دوستان در سایت سرمایه
مطلبی رو در مورد شرایط انتخاب برندگان پیشنهاد میدم که نه سخت و پیچیدست و نه بر پایه شانس هست
البته می دونم بعد از این پست احتمال این که بعضی ها به شدت مخالفت کنند هست ( مخصوصا اون هایی که عشق بالانس دارند :banana:) خلاصه این یه پیشنهاده فوحشم ندین:blink:

خوب حالا داستان از این قراره ::advise:
دوره قبل مسابقه دمو که برگزار شد اگر به نفرات برگزیده نگاهی می کردیم می دیدیم که خواهی نخواهی بالانس تاثیر خودش رو در برنده نشون می داد. یعنی خلاصه بالانس اگه حرف اول رو نمی زد و لی تاثیر مستقیم داشت.
به نظر من همان شرایط مسابقه قبل با تغییرات اندک کمک زیادی در انتخاب برنده به شیوه مناسب داره. که در این روش هم اسکالپر ها ضرر نمی کنند هم لانگترم ها .

1- پروفیت فکتور 100 امتیاز
2-درودان 100 امتیاز
3- بالانس 75 امتیاز

حالا 75 یه مثال هست می شه به توافق رسید
این روش مزیت زیر رو داره
1- مثال یک شخصی را در نظر بگیرید که در جریان معامله فرصتی بسیار خوب برای معامله دارد . هنگام ورود به معامله با خود چه می گوید ؟ ؟؟؟
در مسابقه دمو قبلی من خودم به شخصه این جمله را در هر بار پوزیشن گیری در دلم می گفتم :ا گر ریل بود 0.2 لات باز می کردم اما الان مسابقه هست ممکن است عقب بیفتم پس بهتر است 1 لات باز کنم
حتی بعد از 1 هفته که نتایج موقت روی سایت گذاشته می شد به این گفته ام بیشتر ایمان می آوردم ( خوب حق بدبد عده ای را دیدم که روز سوم بالانسشان دو برابر شد )

اما با قرار دادن امتیاز پایین تر برای بالانس افرد تشویق می شوند تا با لات مناسب وارد بازار شوند . و دیگر خودشان را به درو دیوار نمی زند که 100 امتیاز را کسب کنند چون از آن طرف نگاهی به درودان هم می کنند و امتیاز بیشتر آن را می بینند و ریسک بیش از حد نمی کنند. در واقع دلیلی نمی بینند که پوزیشن خود را بیش از حد باز نگه دارند زیرا که امتیاز بالانس به نسبت دیگر گزینه ها عدد بالایی نیست.
ممکن است عده ای بگویند مسابقات خارجی را ببینید آنها هم بالانس مد نظرشان است. اولا اگر منظورتان ادمیرال است و یا اکثر بروکرها..... خوب حرف شما درست است . درسته اونا فقط بالانس رو مد نظر قرار می دن چون بروکر هستند !!!!!! .... یک بروکر عشقه این را دارد تا کلاینت هایش مدیریت سرمایه را رعایت نکنند . چرا که با رعایت نکردن مدیریت سرمایه شخص به زودی کال شده و مجبور به باز کردن مجدد حساب نزد بروکر می شود.
خوب بدیهی هست که اگه بروکری مسابقه ای بر گزار می کنه و بالانس رو مد نظر قرار می ده . در واقع کلاینت رو تشویق به این می کنه که معاملات خودشه با لات بالا انجام بده.
اما اینجا یک فاروم آموزشی است و در ابتدا آقا رضا هم اعلام کردند هدف از این مسابقه بالا بردن توانای شخص است

این فقط یه نظره شاید کلی اشکال داشته باشه من نمی گم کامل هست . گفتم که نظر بدید
شاید اصلا عدد 75 مناسب نباشد . اصل کاهش امتیاز بالانس هست. ( الان بالانسر ها می ریزن سرم فحش می دن:blink:)

کوروش جان ممنون از لطفت یه پیغام خصوصی می دادی در خدمت بودیم.:) من هتل مروارید خزر هستم سمت محمودآباد.
با نظرت به طور کلی موافقم ولی بهتره به جای دراداون از Absolute Drawdown استفاده بشه فکر کنم این پارامتر در صورت اشتباه تریدر قابلیت جبران داره یعنی قابل تغییره. در ضمن بهتره محدودیت لات حتما وجود داشته باشه. و از همه مهمتر لویریج اکانت هم 1:10 در نظر گرفته بشه.
دوستان نظر بدید.

soldure117
September 25th, 2008, 08:17
ا گر ریل بود 0.2 لات باز می کردم اما الان مسابقه هست ممکن است عقب بیفتم پس بهتر است 1 لات باز کنم
حتی بعد از 1 هفته که نتایج موقت روی سایت گذاشته می شد به این گفته ام بیشتر ایمان می آوردم ( خوب حق بدبد عده ای را دیدم که روز سوم بالانسشان دو برابر شد ) kurosh_lava

به نظر می رسه این مسابقه بجای اینکه کمک به کنترل احساسات بکنه .احساسات رو بیشتر تحریک بکنه .

manomaa
September 25th, 2008, 10:41
با تشكر از برگزاركنندگان اين مسابقه. آمادگيم و جهت شركت در اين مسابقه اعلام ميكنم. ( چقدر رسمي شد!:laugh:)
حالا طريقه ثبت نام همين اعلام آمادگيه فقط يا بايد كار ديگه اي هم بكنيم؟؟

kurosh_lava
September 25th, 2008, 11:49
ا گر ریل بود 0.2 لات باز می کردم اما الان مسابقه هست ممکن است عقب بیفتم پس بهتر است 1 لات باز کنم
حتی بعد از 1 هفته که نتایج موقت روی سایت گذاشته می شد به این گفته ام بیشتر ایمان می آوردم ( خوب حق بدبد عده ای را دیدم که روز سوم بالانسشان دو برابر شد ) kurosh_lava

به نظر می رسه این مسابقه بجای اینکه کمک به کنترل احساسات بکنه .احساسات رو بیشتر تحریک بکنه .

سلام دوست عزیز
منظور من هم دقیقا همین هست . مسابقه قبلی این نقص را داشت . امیدوارم با اجرای قوانین صحیح برای این دور بتونیم این احساس رو خنثی کنیم.
با تشکر از شمت

kurosh_lava
September 25th, 2008, 11:56
کوروش جان ممنون از لطفت یه پیغام خصوصی می دادی در خدمت بودیم.:) من هتل مروارید خزر هستم سمت محمودآباد.
با نظرت به طور کلی موافقم ولی بهتره به جای دراداون از Absolute Drawdown استفاده بشه فکر کنم این پارامتر در صورت اشتباه تریدر قابلیت جبران داره یعنی قابل تغییره. در ضمن بهتره محدودیت لات حتما وجود داشته باشه. و از همه مهمتر لویریج اکانت هم 1:10 در نظر گرفته بشه.
دوستان نظر بدید.

سلام آقای داوددی
قسمت نشد زیارتتون کنم انشاا.. در سفر های بعدی می بینمت
در مورد نقص درودان واقعا موافقم . راستش هر چی فکر کردم براش را ه حل پیدا کنم عقلم به جایی نرسید.
اگه درودان رو هم بشه حذف کرد بسیار عالی می شه
اگر می شه راجع به Absolute Drawdown یک توضیحی بدید .
با احترام

emilvr
September 25th, 2008, 12:14
با تشكر از برگزاركنندگان اين مسابقه. آمادگيم و جهت شركت در اين مسابقه اعلام ميكنم. ( چقدر رسمي شد!:laugh:)
حالا طريقه ثبت نام همين اعلام آمادگيه فقط يا بايد كار ديگه اي هم بكنيم؟؟

ثبت نام برای اولین دوره مسابقه به مدت دو هفته از اواسط مهرماه و آغاز مسابقه در هفته اول آبان ماه خواهد بود.

ارادت:)

mehdi-miri
September 25th, 2008, 12:26
مسابقه يعني بالانس

lastnight19
September 25th, 2008, 12:34
بنظر من اگر قرار باشه که همه نظر بدن ما به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید اگر فقط 100 نفر شرکت کننده داشته باشیم یعنی 100 نظر متفاوت، امکان نداره که بشه همه افراد رو راضی کرد.

من عقیده دارم آقا رضا مدیر محترم سایت یا شرکت تامین کننده مالی جایزه قوانینی رو وضع کنند که همه ملزم به رعایت اون قوانین باشند، هرکس هم که فکر می کنه با این شرایط و قوانین نمی تونه مسابقه بده و روحیه اش سازگار نیست خوب شرکت نکنه، توی این دنیای فارکس اینقدر شرکتها و بروکرهای مختلف مسابقه برگزار می کنند که هرکس بالاخره می تونه توی سال در یک مسابقه حداقل شرکت کننه، حالا اینجا نشد یه جای دیگه، اتفاقی نمی افته.

من تقاضا می کنم بجای اینکه اینقدر بحث بی مورد در مورد قوانین مسابقه بشه زمان مسابقه و داور یا داوران مسابقه رو مشخص کنید تا زودتر شروع کنیم.

aska
September 25th, 2008, 12:39
من تقاضا می کنم بجای اینکه اینقدر بحث بی مورد در مورد قوانین مسابقه بشه زمان مسابقه و داور یا داوران مسابقه رو مشخص کنید تا زودتر شروع کنیم.

جناب lastnight19 عزیز
این دفعه دیگه می خوای جایزه رو ببری:happy:

kermanfx
September 25th, 2008, 13:03
بنظر من اگر قرار باشه که همه نظر بدن ما به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید اگر فقط 100 نفر شرکت کننده داشته باشیم یعنی 100 نظر متفاوت، امکان نداره که بشه همه افراد رو راضی کرد.

من عقیده دارم آقا رضا مدیر محترم سایت یا شرکت تامین کننده مالی جایزه قوانینی رو وضع کنند که همه ملزم به رعایت اون قوانین باشند، هرکس هم که فکر می کنه با این شرایط و قوانین نمی تونه مسابقه بده و روحیه اش سازگار نیست خوب شرکت نکنه، توی این دنیای فارکس اینقدر شرکتها و بروکرهای مختلف مسابقه برگزار می کنند که هرکس بالاخره می تونه توی سال در یک مسابقه حداقل شرکت کننه، حالا اینجا نشد یه جای دیگه، اتفاقی نمی افته.

همیشه برگزار کننده هر مسابقه بایستی قوانین مسابقه رو همون ابتدای کار وضع کنه بدیهی است اگر شرکت کننده قوانین را قبول داشت شرکت میکنه و اگر نداشت نه ! من هم با شما موافق هستم

Haghshenas
September 25th, 2008, 16:34
بسيار عالي

خدارو شكر دور بعد در راهه و ما بايد خودمون رو گرم كنين

منم آماده هستم براي شركت در اين مسابقه (البته فقط توي دمو آماده هستم:laugh:)
در مورد قوانين فكر كنم قوانين دور قبل خوب باشه فقط

براي هر شخص يك حد اقلي براي تريد مشخص شده باشه.

قبلا معتقد بودم به بستن هر تريد در قبل از 24 ساعته ولي تازگي با روشي كار ميكنم كه گاها نيازه پوزيشن باز باشه هر چند توي ضرر زيادي نيستم .
پس دوستاني كه پيشنهاد بسته شدن تريدها در قبل 24 ساعت رو داده بودند لطفا بي خيال اين يكي بشن:laugh:.

همه موفق باشيد.

Reza
September 26th, 2008, 15:07
با سلام

لطفا برای ثبت نام در مسابقه، در تاپیکی که به این منظور ایجاد شده اعلام آمادگی کنید: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4168
(http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4168) (قرار بود ثبت نام از اواسط مهر ماه آغاز شود، اما با توجه به پستهای متعدد دوستان، تاپیک مربوط به ثبت نام (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4168) را ایجاد کردم.)

با توجه به اینکه چند هفته تا آغاز مسابقه فرصت داریم، از دوستان دعوت می کنم در مورد شرایط مسابقه و معیارهای نفرات برگزیده نظرات خود را مطرح کنند.

لطفا دوستان علاقه مند، شرایط مسابقات معتبر را از سایتهای مربوطه استخراج و به همراه ترجمهدر این تاپیک قرار بدهند تا به نتیجه بهتری برسیم.

قبل از آغاز مسابقه، شرایط نهایی توسط برگزار کنندگان اعلام خواهد شد.

با تشکر

mino233
September 26th, 2008, 15:54
بسيار عالي

..... بسته شدن تريدها در قبل 24 ساعت رو داده بودند لطفا بي خيال اين يكي بشن:laugh:.

همه موفق باشيد.

اگه پوزیشنها به صورت اتوماتیک بسته بشه مهم نیست، ولی برای بسته شدن دستی پوزیشنها اصلا تضمینی وجود نداره ( نه از طرف کاربران)، ممکنه که به هزار و یک دلیل کسی نتونه پوزیشنهاشو در راس ساعت ببنده ( با این که 100% به قوانین پایبند باشه).
اتفاقه دیگه.

به غیر از این مورد هیچ فرقی نمی کنه که قوانین چی باشه.

ما که باید با مارکت کنار بیاییم، نمی تونیم با قوانین مسابقه کنار بیاییم!!!؟؟؟

.....
September 26th, 2008, 17:53
با سلام

لطفا برای ثبت نام در مسابقه، در تاپیکی که به این منظور ایجاد شده اعلام آمادگی کنید: [Only registered and activated users can see links]
([Only registered and activated users can see links]) (قرار بود ثبت نام از اواسط مهر ماه آغاز شود، اما با توجه به پستهای متعدد دوستان، تاپیک مربوط به ثبت نام ([Only registered and activated users can see links]) را ایجاد کردم.)

با توجه به اینکه چند هفته تا آغاز مسابقه فرصت داریم، از دوستان دعوت می کنم در مورد شرایط مسابقه و معیارهای نفرات برگزیده نظرات خود را مطرح کنند.

لطفا دوستان علاقه مند، شرایط مسابقات معتبر را از سایتهای مربوطه استخراج و به همراه ترجمهدر این تاپیک قرار بدهند تا به نتیجه بهتری برسیم.

قبل از آغاز مسابقه، شرایط نهایی توسط برگزار کنندگان اعلام خواهد شد.

با تشکر

آقا رضا واسه تموم شدن این دودلی ها در مورد قوانین یه نظر سنجی بسازید و توش بین بالانس و مدیریت سرمایه به روش آلپاری حق انتخواب بذارید تا هر کس متناسب با میل خودش حق یک رای داشته باشه و نهایتا اکثریت آرا مشخص کننده قوانین خواهند بود.
:)

touhidqolizadeh
September 26th, 2008, 18:42
سلام
نمی دونم چرا نمیزارید هر شرکت کنند با هر نوع توانایی و نبوغی که داره شرکت کنه؟ مثلا اینکه کسی از اکسپرت استفاد نکنه برای شرکت در مسابقه . واقعا برای من خیلی جالب خواهد بود که ببینم یک اکسپرت بتونه در یک مسابقه با دیگر تریدرها برنده بشه .
این نکته اول.
نکته دوم : بالانس می تونه معیار درست و حقیقی باشه . حالا یکی باز ریسک بالا ترید می کنه درسته که احتمال برنده شدنش رو بالا می بره ولی از اون طرف هم احتمال ضر ر بیشتر و کال مارجین شدنش رو افزایش می ده . بخاطر همین همون بالانس نشانه کیفیت هر تریدر می تونه باشه . حالا برای یک چاشنی آموزشی هم که باشه می تونید این نکته رو اضافه کنید که هر معامله باید حد سود وحد ضررش از قبل مشخص باشه یا تنظیم شده باشه . این عمل می تونه در بلند مدت تریدر رو برای دیسیپلین و نظم معاملاتی داشتن تربیت کنه .
باتشکر

forexkaran.sign
September 27th, 2008, 12:24

با سلام

من هم با نظرات touhidqolizadeh موافق هستم
ولی خدا کنه حد ومرزی برای حجمه معاملات نداشته باشه
واینکه در یک ارز باید فقط یک معامله زد در یک مقطع زمانی

trendfinder
September 27th, 2008, 14:20
با سلام خدمت همه دوستان
نظر بنده:
برگزاری مسابقات بدون در نظر گرفتن هیچ گونه محدودیتی برای ترید کردن
انتخاب برنده بر اساس بالانس
ارادتمند

power4400
September 27th, 2008, 15:13
سلام
به نظر من بالانس بهترین گزینه است
چون یه تریدر خودش باید مدیریت سر مایه و حد ریسکش رو حفظ کنه تا بتونه تا اخر مسابقه ادانه بده و حتا بتونه اول بشه
اگر نتونه اینکار رو انجام بده که کارش همون هفته اول تمومه :ohno:
پس بهترین انتخاب همون بالانس می تونه باشه .

heidarbaba_m
September 27th, 2008, 15:56
سلام
نظر منم حد بالانس خوبه ما نه اینکه تو این بازار باید سود کنیم پس کسی که حد بالانسش زیاد با توجه به مدریتی که داره به این بالانس میرسه خوب اگر میگیدفقط بالانس مسابقه رو از حالت اموزشی خارج کرده وانو تبدیل به یه سرگرمی میکنه میتونیم حد لات محدودی بزاریم مثلا تا 1/0لات بیشتر نشه پزیشن کرفت یا اینکه همرا بالانس مقدار پیپ هم در نظر کرفته شه که اگر یک نفر 1000$ دلار سود کرده اینو از 1000 پیپ بدست اورده یا از 10000 پیپ ویا از 100 پیپ اینجوری خود به خود دیگه کسی مایل به کرفتن پزیشن با لات بالا رو نداره
اینا نظر من بود ولی در کل من تابع جمع هستم
ممنون
حیدر

power4400
September 27th, 2008, 17:13
سلام
یه پیشنهاد توپ دارم
یه رای گیری بزاریم برای انتخاب بالانس یا قوانینه دیگه ای که بچه ها پیشنهاد می کنن هر کدام بیشتر رای آورد
اون رو برایه قوانینه مسابقه تصویب کنیم اینطوری هیچکس دلخور نمی شه .
وای رای گیری:whoow:

mahdi33k
September 28th, 2008, 12:32
سلام من چه جوری میتونم توی این مسابقه شرکت کنم
خوشحال میشم من رو راهنمایی کنید

ممنون مهدی کلاهدوزان

lastnight19
September 28th, 2008, 13:19
هنوز معلوم نیست دقیقاً کی مسابقه شروع می شه؟

Reza
September 28th, 2008, 13:42

ممنون مهدی کلاهدوزان
سلام

در این تاپیک اعلام آمادگی کنید: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4166

Reza
September 28th, 2008, 13:43
هنوز معلوم نیست دقیقاً کی مسابقه شروع می شه؟
در پست سوم تاپیک اعلام شده: http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228228&postcount=3

iraj23
September 28th, 2008, 22:12
ضمن تشکر و عرض خسته نباشید خدمت آقا رضا
یه سوال برام پیش اومده که میپرسم
قبل از هر چیز اینو بگم قسط من فقط و فقط طرح سوال و اصلا قصد کوچیکترین جسارتی رو به هیچ کس ندارم و اما سوال :
اگر که یک نفر با آیدیهای مختلف تو مسابقه شرکت کنه و مثلا برای کلیه اعضای خانواده اش یا دوستاش ثبت نام کنه
از کجا میتونید بفهمید و آیا اصلا امکان پذیره ؟

Reza
September 28th, 2008, 22:57
ضمن تشکر و عرض خسته نباشید خدمت آقا رضا
یه سوال برام پیش اومده که میپرسم
قبل از هر چیز اینو بگم قسط من فقط و فقط طرح سوال و اصلا قصد کوچیکترین جسارتی رو به هیچ کس ندارم و اما سوال :
اگر که یک نفر با آیدیهای مختلف تو مسابقه شرکت کنه و مثلا برای کلیه اعضای خانواده اش یا دوستاش ثبت نام کنه
از کجا میتونید بفهمید و آیا اصلا امکان پذیره ؟
سلام

بر اساس بند ۹ قوانین مسابقه:
اگر فردی با بیش از یک نام کاربری در مسابقه شرکت کند، از دریافت جایزه محروم خواهد شد.قطعا روشهایی برای شناسایی این افراد وجود دارد و افرادی که با بیش از یک ID در مسابقه شرکت کنند، از مسابقه اخراج خواهند شد.

ضمنا باید معیارهای انتخاب برنده بگونه ای باشد که داشتن چند ID کمکی به برنده شدن در مسابقه نکند.

gabo
September 29th, 2008, 17:46
من تصمیم به شرکت در مسابقه دارم
کجا باید اعلام کنم
با تشکر
هوشمند

Parham A
September 29th, 2008, 18:54

ممنون مهدی کلاهدوزان

من تصمیم به شرکت در مسابقه دارم
کجا باید اعلام کنم
با تشکر
هوشمند

سلام
به این تاپیک ([Only registered and activated users can see links])مراجعه کنید.

mm95
September 29th, 2008, 22:07
با سلام:

ضمن تشکر و قدردانی از تمام کارگزاران و مجریان این طرح خوب در صورت امکان بعد از انجام مسابقه تمام نتایج شرکت کنندگان بررسی گردد و به شرکت کننده اعلام شود که ایا میتواند یک حساب ریل باز کند یا نه و با حداقل چه سرمایه ای میتواند این کار را انجام دهد.

AmirBabak
September 30th, 2008, 22:36
یک پیشنهاد دارم (خدمت مدیریت محترم سایت)
یک نظرسنجی بگذارید با گزینه هایی شبیه زیر:

نحوه تعیین نفرات برتر؟
1- بالانس، بدون محدودیت لات
2- بالانس، با محدودیت لات
3- بالانس، با در نظر گرفتن DD
4-بالانس، با در نظر گرفتن PF
5- تعداد پیپ

البته این موارد، محبوبترین و رایجترین سبکهای انجام مسابقات معتبر در سراسر دنیاست.گزینه های دیگر هم میتواند اضافه شود.

موفق باشید.

trendfinder
October 3rd, 2008, 04:50
درود
سوالی برای من پیش اومده که ممنون میشم یک نفر مطلع جوابمو بده.
جدای از بروکرها در فرومهای خارجی چنین مسابقاتی برگزار میشه؟
اگر سایتی سراغ دارید بفرمایید تا تجربه اونها رو هم ببینیم و در تدوین قوانین و نحوه برگزاری مسابقه ازش استفاده کنیم.
من به دو سایت خارجی سر میزنم ولی چیزی در اونها ندیدم.
ممنون

emilvr
October 4th, 2008, 19:16
تقریبا 2 هفته دیگه تا آغاز مسابقه باقیمونده، و همین روزهاست که تعداد شرکت کنندگان از مرز 200 نفر هم بگذره، واقعا استقبال خوبی شده. و این نوید یک مسابقه پر هیجان رو خواهد داد. در مورد شرایط و مقررات مسابقات هم مدیر محترم سایت حتما در روزهای آینده با توجه به نظرات دوستان و همچنین نظر اسپانسر محترم، اون رو اعلام خواهند کرد تا همه چیز برای شروع یک مسابقه پر هیجان مهیا بشه.

با سپاس

kermanfx
October 5th, 2008, 12:57
بلاخره قوانین مسابقه مشخص نشد؟

ansys
October 8th, 2008, 11:31
سلام به همه قدیمی تر ها ! منم اومدم تو مسابقه حتما شرکت کنم . البته ما کوچیک همه هستیم ولی فلفل نبین چه ریزه !!!!!!!!!

arash110
October 10th, 2008, 09:35
سلام من می خوام توی مسابقه شرکت کنم باید جکار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mbinazir
October 11th, 2008, 09:42
بنام خدا
با سلام بر دوستان گرامی
عنوان این تاپیک اظهار نظر در مورد برگزاری مسابقه و معیارهای انتخاب برنده می‌باشد.
اول اظهار نظر:
به نظر اینجانب اینگونه از مسابقات سوای از جوایز (که یکی از انگیزه‌های شرکت می‌باشد) یکی از ابتکارهای جالب جهت پیشرفت و آموزش عملی می‌باشد. به شرط آنکه دوستان در انتها به نتیجه گردن نهاده و اعتراض نداشته باشند. بدین ترتیب صمیمیت و همدلی در بین دوستان ایجاد و ارتقاء یافته، و تبادل اطلاعات در این زمینه میتواند، یکی از عوامل مهم پیشرفت دوستان قرار گیرد. در این دوره کوتاه دوستان با آزمایش تکنیکها و روشهای معاملاتی خود میتوانند معایب و محاسن آن را شناخته و نسبت به تکمیل ایده‌های فردی و روشهای معاملاتی خود اقدام نمایند. همچنین پس از اتمام دوره با همکاری فرد برتر میتوانند با استراتژی نامبرده آشنا شده و برای ارتقا سطح معاملاتی خود، آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.
دوم معیارهای انتخاب برنده:
از استادان و سروران قدیمی سایت جمله‌ای یادم هست که میگفت: حفظ سرمایه خود نوعی برنده شدن است. یکی از اهداف همه دوستان در ورود به این بازار افزایش سرمایه است، بنابر این میتوان افزایش سرمایه را یکی از عوامل مهم انتخاب نفر برتر قرار داد.
همچنین به نظر اینجانب قوانین نبایستی زیاد دست و پاگیر باشد تا حرف و حدیث‌ها نیز کمتر باشد. همچنین دوستانی که تازه به جمع ما پیوسته‌اند براحتی بتوانند به رقابت بپردازند. بدین گونه از دست دادن حساب نیز میتواند نوعی تجربه برای دوستانی باشد که کمتر رعایت قوانین ترید را مد نظر قرار می‌دهند و آنان را بیشتر به رعایت اینگونه قوانین تشویق می‌نماید.
انشاالله که همه دوستان موفق و مؤید باشند
شاد و سر بلند و پیروز باشید

hadi jan
October 11th, 2008, 10:38
با سلام
به نظر من بالانس مهم ولی در درجه دوم قرار داره !
چیزی که از همه بیشتر مد نظر هستش تعداد پیپی که شکار میشه!
البته این نظر شخصی منه!

kurosh_lava
October 11th, 2008, 21:01
سلام

بر اساس بند ۹ قوانین مسابقه:
قطعا روشهایی برای شناسایی این افراد وجود دارد و افرادی که با بیش از یک ID در مسابقه شرکت کنند، از مسابقه اخراج خواهند شد.

ضمنا باید معیارهای انتخاب برنده بگونه ای باشد که داشتن چند ID کمکی به برنده شدن در مسابقه نکند.

با نظر آقا رضا کاملا موافقم .
حالا این هم نظر خودم : نگاهی به دوستانی که پست هایشان به عدد 3 هم نرسیده بکنید . تعداد زیادی از آنها حرف از بالانس می زنند این یعنی چه ؟؟ کاملا مشخصه دیگه !!
اصلا قصد توهین یا بی احترامی به این دوستان را ندارم ولی دیگه خیلی تابلو شده دیگه هر چی آیدی جدیده داره می گه بالانس معیار اول باشه. و اما دوستان با تجربه دیگر که در این سایت من مدیون آون ها هستم و آون ها هم کم و بیش می گن بالا نس معیار باشه فکر کنم این دوستان هم هر چه استراتژیشان هم خوب باشند از پس آن گروه چند آیدیه بر نخواهند آمد. این حرفم شاید بد آموزی داشته باشد از آقا رضا می خواهم اگر این نوشته ام مورد دارد را بلافاصله پاک کند البته فقط همین تیکشو : خدمت دوستان با تجربه که کم و بیش حرف از بالانس می زنند بگویم شما چرا ؟؟ من شخصا استراتژی را سراغ دارم که تنها با 6 آیدی میتوان دراین مسابقات اول شد. در یکی از سایت های خارجی این اتفاق افتاد اسم نمی آورم ولی آن سایت جلوی این کلاهبرداری را گرفت چرا که قبل از ثبت نام تمامی مشخصات کاربران از جمله شماره شناسنامه طرف را می خواست

nirvana
October 12th, 2008, 00:51
با سلام خدمت دوستان گرامی

من هم پیشنهادم بالانس هست . البته بیشتر به این دلیل میگم که کسی که با لات بالا وارد میشه همون قدر که احتمال داره اول بشه که ضریب اون ده درصد هست نود در صد احتمال داره که کال مارجین بشه . به هر صورت این فقط یک نظره . اما موردی که بنظرم کسی به اون اشاره نکرده مورد لوریج هست . پیشنهاد میکنم که اگه راه داره به 1:500 افزایش پیدا کنه .

با تشکر نیروانا
بدرود

ehsandinho
October 12th, 2008, 14:00
سلام . بنده تازه به جمع دوستان در سرمایه پیوستم امیدوارم که یه روز بتونم در مسابقاتتونم شرکت کنم . مدتیه دارم سرمایه رو میخونم . دوستان من 6ماهه با فارکس آشنا شدم پیشنهادتون برای من چیه ؟

roman82
October 12th, 2008, 14:52
آیا با هر روشی میشه در مسابقه شرکت کرد مثل اسکالپ البته منظورم از اسکالپ باز و بسته کردن حدود100 پوزیشن با رعایت مانی منیجمنت؟

davo
October 12th, 2008, 23:58
به نظر من هر دو مهمه و بهتره ترکیبی از انها باشد مثلا به تعداد پیپ 2امتیا ز و بالانس 1 امتیاز تعادل در داوری بیشتر هست

mojtaba13
October 13th, 2008, 00:42
لطفا نظرات خود را در مورد ملاک انتخاب نفرات برگزیده اعلام فرمائید.

انتخاب برنده از روی مجموع حد نصاب وی در دو فاکتور بالانس و پرافیت فاکتور.

Kourosh007
October 13th, 2008, 12:31
با درود خدمت تمامی دوستان

از طرفی اگر هر قانونی بخواهد برای این مسابقه در نظر گرفته شود برای یک سری افراد و استراتژیها محدودیتهایی را ایجاد خواهد کرد و ممکن است آنها نتوانند از تمام تواناییهای خود استفاده کنند.

از طرف دیگر اگر معیار فقط بالانس باشد یکی از مهمترین اهدافی که مدیریت محترم سایت در نظر دارند و آن کنترل احساسات و رعایت قوانین مدیریت سرمایه است نه تنها محقق نخواهد شد بلکه این مسابقه تاثیر معکوسی نیز خواهد گذاشت.

بنابر این باید این نکته را در نظر داشت که حالت ایده آلی برای قوانین وجود نخواهد داشت و در هر صورت یکی از این مشکلات بوجود خواهد آمد.

با احترام به نظر تمامی دوستان نظر بنده این است که یا میزان لوریج پایین باشد و یا میزان پیپ بعنوان معیار یا دست کم یکی از معیارهای اصلی مورد نظر قرار گیرد.

fxamo
October 13th, 2008, 14:31
با سلام
لطفا من را هم ثبت نام کنید
با تشکر

mohammadparsa
October 15th, 2008, 18:35
با سلام
من چند روزی است که در سایت سرمایه ثبت نام کرده ام لطفا مرا راهنمایی کنید چطور با نرم افزار متا تریدر کار کنم
با تشکر

Aamed
October 15th, 2008, 21:12
با سلام
من چند روزی است که در سایت سرمایه ثبت نام کرده ام لطفا مرا راهنمایی کنید چطور با نرم افزار متا تریدر کار کنم
با تشکر
سلام و خوش آمدید
از لینک های زیر برای نصب و آموزش متا تریدر استفاده کنید
لطفا از این به بعد سوال های خود را در بخش مربوطه بپرسید

Professional
October 16th, 2008, 01:46
با سلام من هم مایل به ثبت نام هستم.

Reza
October 19th, 2008, 10:16
با سلام

تاریخ آغاز مسابقه: دوشنبه 6 آبان 87
مهلت ثبت نام: سه شنبه 30 مهر 87 (غیر قابل تمدید)

شرایط و قوانین مسابقه - معیارهای انتخاب برنده (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228226&postcount=2) (کلیک کنید)
ثبت نام برای شرکت در مسابقه آبان ماه 87 (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4168) (کلیک کنید)

heidarbaba_m
October 19th, 2008, 11:16
به نام خدا

سایت سرمایه با همکاری شرکت خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) ([Only registered and activated users can see links]) برگزار می کند:

هدف:

هدف از برگزاری این مسابقات، افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات می باشد.

شرایط و ضوابط:

1- مدت برگزاری مسابقه 4 هفته کاری می باشد. شرکت کنندگان باید حداکثر تا 48 ساعت قبل از شروع مسابقه از طریق درج پست در تاپیک مسابقه، اقدام به ثبت نام نمایند. زمان 48 ساعت اشاره شده برای آماده کردن حسابها و ارسال مشخصات برای شرکت کنندگان صرف می شود.

2- تمام افراد حقیقی عضو سایت سرمایه می توانند در مسابقه شرکت کنند. با توجه به اینکه حمایت مالی این مسابقه بر عهده خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) ([Only registered and activated users can see links])می باشد، هيچ یک از کارکنان این شرکت و شرکت های وابسته امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

3- موجودی حسابهای شرکت کنندگان 500 دلار آمریکا و نوع حسابها میکرو می باشد. حسابهای این مسابقه بهره شبانه ندارند. به منظور کنترل ریسک، لوریج حسابها 1:100 انتخاب شده است.

4- در این مسابقات، استفاده از اکسپرت (Automated Trading) قابل قبول نمی باشند. (احتمال دارد در آینده برگزاری مسابقه جداگانه ای برای Automated Trading مورد بررسی قرار گیرد.)

حسابهای فوق در اولین روز کاری پس از مشخص شدن برندگان، در Murphy & Williams Financial Group Ltd افتتاح می شود. (بدیهی است که ارائه مدارک شناسایی، اطلاعات تماس، مشخصات حساب بانکی برای افتتاح این حساب ها ضروری است و مراحل افتتاح حساب به طور کامل طی می شود)

6- در طول برگزاری مسابقه و همچنین اعلام نتایج نهایی، نام کاربری نفرات برگزیده و همچنین نتایج عملکرد آنها در سایت سرمایه منتشر خواهد شد.

7- در انتهای مسابقه، Statement کامل حساب برندگان جوایز با اهداف آموزشی برای دسترس عموم روی سایت سرمایه قرار خواهد گرفت.

9- اگر فردی با بیش از یک نام کاربری در مسابقه شرکت کند، از دریافت جایزه محروم خواهد شد.

الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد) ب‌- بالانس نهایی آنها حداقل 5% بالاتر از بالانس اولیه باشد.

در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد). برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:

Watermark: بیشترین مقدار Balance دیده شده (اگر با استفاده از hedge یا روشهای دیگر، مقدار Equity به مدت 24 ساعت روی عددی بالاتر از Watermark قبلی تثبیت شود، مقدار Equity بعنوان Watermark جدید محسوب خواهد شد.)
Drawdown(%): نزول Equity نسبت به Watermark (بر حسب درصد). در این شیوه محاسبه، زیان شناور نیز در محاسبه Deawdown مؤثر خواهد بود.
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدارProfit(%) / Max DrawDown(%)باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.
مقررات تجاری

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

3- اجرای دستورها و قوانين مربوط به بازار پر نوسان: دستورهای خرید در قيمت تقاضا یا Ask و دستورهای فروش در قیمت عرضه یا Bid اجرا می شوند. به اختلاف میان قیمت خرید و فروش، کارمزد یا Spread گفته می شود که در شرایط عادی بازار(قبل و بعد از انتشار اخبار اقتصادی) معمولا ثابت است. هنگام ناپایداری شدید بازار در بازارهای سریع، نرخ خرید و فروش از هم فاصله می گیرد و کارمزدها افزایش پیدا می کند. این اختلاف قيمت زمانی اتفاق می افتد که بهای یک جفت ارز به طور ناگهانی از آخرین نرخ عرضه – تقاضا به نرخ جدیدی تغيير کند و در ميان این دو نرخ هيچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد. اگر در چنين شرایطی در بازار خرید و فروشی صورت گرفته باشد، دستورهای خرید و فروش، حد ضرر و حد سود در نرخ تعيين شده اجرا می شوند و در غير این صورت دستورها در اولين نرخ ثبت شده در بازار اجرا خواهند شد.

4- حداقل فاصله ثبت سفارش ها: حداقل فاصله ثبت سفارش های خرید و فروش، دو برابر کارمزد و حداقل 5 واحد است. این حد در بازار پرنوسان ممکن است افزایش یابد.

5- قوانین مربوط به Margin Call: سیاست کنترل پیش پرداخت یا Margin کمک می کند که مشتری بیش از مبلغ سرمایه گذاری شده متحمل زیان نشود. زمانیکه فاکتور Margin Level در حساب کمتر از 50% شود، مشتری اولین هشدار Margin Call را دریافت می کند. زمانیکه فاکتور Margin Level کمتر از 30% شود به حد Stop Out Level رسیده است که در این شرایط به منظور تامین وجه مورد نیاز، بطور خودکار و بدون رعایت هیچ اولویت مشخصی خرید و فروش های موجود در حساب بسته می شوند. مسئولیت کنترل Margin مورد نیاز به عهده مشتری می باشد.

سلام
از اقا رضا ممنون که بالاخره قوانین رو واسه اطلاع رو سایت گذاشتن
من منظور از دو جمله قرمز شده را نمیفهمم یعنی کسی که اسکالپ کار میکنه و ممکنه معامله های پشت سر هم و کمتر از 30 دقیقه داشته باشه تمام معاملاتش یه معامله حساب میشه البته چون طول مسابقه 4 هفته هست میتونه حد اقل 10 معامله رو ثبت کنه ولی من لزوم این قانونو نفهمیدم لطفا توضیح بدید.
و دیگری اینکه اگه ما تو یک معامله 50% سود کردیم یعنی استراتژی بلند مدت داشتیم و اون بیشتر از 30% سود به ما داد اون معامله میشه کشک:blink:
یه سوال دیکه داشتم این مسابقه تو کدام بروکر انجام میشه و اگر قرار پلت فرم اون بروکر رو دانلود کنیم لطفا راهنمای بفرماید
قربان همه بچه های گل سرمایه
حیدر

aram2006
October 19th, 2008, 11:20
.
مقررات تجاری

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

Free Margin=Equity-Margin
:advise:

Kourosh007
October 19th, 2008, 12:29
سلام
از اقا رضا ممنون که بالاخره قوانین رو واسه اطلاع رو سایت گذاشتن
من منظور از دو جمله قرمز شده را نمیفهمم یعنی کسی که اسکالپ کار میکنه و ممکنه معامله های پشت سر هم و کمتر از 30 دقیقه داشته باشه تمام معاملاتش یه معامله حساب میشه البته چون طول مسابقه 4 هفته هست میتونه حد اقل 10 معامله رو ثبت کنه ولی من لزوم این قانونو نفهمیدم لطفا توضیح بدید.
و دیگری اینکه اگه ما تو یک معامله 50% سود کردیم یعنی استراتژی بلند مدت داشتیم و اون بیشتر از 30% سود به ما داد اون معامله میشه کشک:blink:
یه سوال دیکه داشتم این مسابقه تو کدام بروکر انجام میشه و اگر قرار پلت فرم اون بروکر رو دانلود کنیم لطفا راهنمای بفرماید
قربان همه بچه های گل سرمایه
حیدر

با تشکر از آقا رضا برای زحماتشون

بنده هم مثل جناب حیدر بابا دقیقا همین 2 جمله برایم جای تعجب داشت.با این دو جمله از قوانین دوستانی که مثل بنده استراتژیهای بلند مدت تری دارند عملا نمیتوانند در این مسابقه شرکت کنند یا دست کم برای شرکت در این مسابقه باید استراتژی خود را تغییر دهند.از طرفی همانطور که جناب حیدر بابا نیز به آن اشاره فرمودند هیچ قانونی برای ایجاد محدودیت برای اسکالپرها به چشم نمیخورد.البته اسکالپ هم یک روش با مزیتها و معایب خودش است ولی سوال بنده اینجاست که اگر اهداف آموزشی برای این مسابقه مد نظر است چرا برای استراتژیهای بلند مدت-که ریسک بسیار کمتری دارند- اینقدر محدودیت ایجاد شده ولی برای استراتژیهایی بر مبنای اسکالپ-که همه با میزان ریسک بالای آن آشنایی دارند - تدبیری اندیشیده نشده! البته بنده با ایجاد محدودیت برای اسکالپرها نیز موافق نیستم ولی ایجاد محدودیت برای استراتژیهای بلند مدت نیز به نظرم امری غیر طبیعی می آید.

ولی در پایان بنده مطیع نظر جمع و مدیریت سایت هستم و تنها هدفم ارایه پیشنهاد به عنوان عضو کوچکی از این سایت در جهت موفقیت هر چه بیشتر این سایت و حرکت در جهت اهداف عالی آن میباشد.

j.torabi
October 19th, 2008, 13:08
با سلام
ضمن تشکر از همه کسانی که برای ارتقاء سطح علمی دانشکده سرمایه زحمت میکشند، بنده هم نظر خودم رو بیان میکنم.
به نظر بنده ارزش و اهمیت مدیریت سرمایه در میان مدت و بلند مدت آشکار میشود. ممکن است تریدری بتواند در مدت کوتاهی سرمایه اش را چندین برابر کند ولی آنچه مسلم است او به همان سرعت نیز سرمایه اش را از دست میدهد. با توجه به اینکه طول مدت این مسابقات بسیار اندک است لذا نقش مدیریت سرمایه از حالت واقعی آن کمتر خواهد بود. بنابراین شرکت کنندگان سعی میکنند با حجم بالاتری معامله کنند تا شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشند.
عیب روش فوق اینست که چون تریدرها سعی میکنند یکماه با حجم بالاتری معامله کنند، این حالت باعث یکنوع عادت شده و ممکن است در حسابهای واقعی خود نیز مدیریت سرمایه را زیر پا بگذارند و در نهایت بجای اینکه سطح علمی آنها بالاتر رود و مفید واقع شود، منجر به زیان در بلند مدت شود.
لذا پیشنهاد من اینست که تعداد پیپ شکار شده معیار باشد.

j.torabi
October 19th, 2008, 13:51
مقررات تجاری

حیدر

یک سوال:
در صورتی که از اردرها مثل Sel stop استفاده شود، در بازارهای پر نوسان و اخبار آیا میزان اسپرد تغییر خواهد کرد؟ (فرض میشود اردرها در فاصله حدودا یک ساعت قبل از اخبار گذاشته شوند )

j.torabi
October 19th, 2008, 13:54
برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدار
Profit(%) / Max DrawDown(%)

میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟

fx.PARADISE
October 19th, 2008, 17:16
با سلام به مدیر محترم سایت

لطفا ساعت شروع مسابقه را اصلاح فرمایید.
از :
(از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

به :

از دوشنبه ساعت 03:30 تا شنبه ساعت 00:00 به وقت تهران)

متشکرم

ARASH 2008
October 20th, 2008, 09:55
با عرض سلام وخسته نباشید
من هم لزوم فاصله 30 دقیقه ای را درک نمیکنم در ابتدا باید بگویم بعضی از دوستان معامله گران کوتاه مدت هستند
و ممکن هست در تایم فرم های 5 دقیقه وارد معامله شوند و حدود 70 الی 80 پیپ را در بازار برای هر پوزیشن به دست بیارن که در بسیاری از موارد در کمتر از 30 دقیقه رخ میدهد. وحتی ممکن هست مثلا وقتی ین دارد ضعیف میشود و کاملا هم واضح است بخواهند روی چند جفت ارز دارای ین سل یا بای بدهند. من متوجه این قانون نمیشوم
لطفا اگر ممکن هست کمی توضیح دهید.
با تشکر خدانگهدار

photoreg
October 20th, 2008, 12:15
سلام
اگر امکان داشته باشه به نفر چهارم و پنجم 100 دلار و نفر ششم تا دهم هم یه حساب 50 دلاری باز بشه دیگه خیلی عالی میشه

albertini
October 20th, 2008, 13:37
با سلام

با تشکر از برگزار کنندگان مسابقه در مورد قوانین چند نکته بنظرم رسید که بیان کنم.

1- اولین مورد در مورد قانون 30 دقیقه میباشد که برای بعضی ابهام امیز شده . برداشت من اینست که در نیم ساعت نمیشه دو

معامله انجام داد در حالی که ممکنه افرادی اینطور برداشت کرده باشند که یک معامله را نمیشود در کمتر از 30 دقیقه بعد از باز کردن

بست .

2-دومین مورد ابهام در قانون واترمارک میباشد .اینکه گفته شده است در طول شبانه روز این مقادیر کنترل میشود اگر منظور روشی

مانند روش بروکر الپاری میباشد باید مشخص شود ایا این کنترل در ساعت خاصی انجام میشود و نتایج ثبت میشود (مانند الپاری)

3- اما اعتراض من نسبت به قوانین با این فرض که این قوانین مشابه قوانین بروکر الپاری البته با حذف فاکتور پرافیت فااکتور باشد.

همانطور که میدانید هر چقدر روشها به روشهایی مثل اسکالپری نزدیکتر میشوند احتمال تریدهای موفقیت امیز پشت سر هم

اگر چه با سود کم افزا یش می یابد بنابراین شخصا فکر میکنم اگر مسابقه با این روش برگزار شود تعداد زیادی شرکت کننده خواهیم

داشت که 10 معامله موفق مثلا 15 پیپی انجام دادند و حتی یک معامله ضر ر ده نداشتند مخصوصا اگر کنترل واترمارک مانند الپاری

در ساعت خاصی و هر 24 ساعت یکبار انجام شود که در اینصورت تریدهای یک اسکالپر فرصت کافی برای برگشت از ضرر و رسیدن به

سود را خواهد داشت و در نتیجه فاکتور واتر مارک کارایی در این زمینه نخواهد داشت .در نتیجه در پایان صدر جدول در اختیار کسانی

خواهد بود که سود نهایی کمی دارند ولی بعلت دراوداون صفر و فرمول مسابقه در صدر قرار گرفته اند. برای همین منظور است که

سایت الپاری اولویت اول را به سود نهایی داده است و بعد از اینکه تعدادی از نفرات اول از لحاظ پرافیت را انتخاب میکند سپس فاکتور

های دیگر مانند دراوداون و پرافیت فاکتور را وارد میدان میکند تا تریدری که این سود را با ریسکی منطقی و نه بر اساس شانس بدست

اورده است مقام اول را کسب کند.

Reza
October 20th, 2008, 17:41
با سلام و تشکر از دوستان

بطور خلاصه، یک تریدر برای موفقیت در این مسابقه لازم است دو چیز را مد نظر داشته باشد:
- تا جایی که می تواند Drawdown را کاهش یابد
- تا جایی که می تواند سود خالص نهایی را افزایش بدهد

سایر بندهای قوانین با هدف مواردی از قبیل کاهش نقش شانس و . . . وضع شده اند.

موارد زیر مجاز است:
- باز کردن پزیشن و بستن آن بعد از چند دقیقه (پزیشن های کوتاه مدت)
- باز کردن یک پزیشن و باز کردن چند پزیشن دیگر در فاصله زمانی کوتاه

در مورد این بند از قوانین:
الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)هدف این است هر شرکت کننده حداقل 10 معامله انجام بدهد. عبارت آبی رنگ هم فقط برای کنترل این بند در نظر گرفته می شود و کاربرد دیگری ندارد.

ثبت Equity و Balance و محاسبه سایر پارامترها (از جمله Drawdown) در ساعات مختلف و متغیر در شبانه روز انجام می شود. لذا لازم است هر شرکت کننده با رعایت اصول مدیریت سرمایه، زیان شناور را همواره تحت کنترل داشته باشد.

قوانین مسابقه منافاتی با ترید بلند مدت ندارد. زیرا یک تریدر بلند مدت نیز در صورتی شایستگی برنده شدن در این مسابقه را خواهد داشت که سود نهایی اش از چند معامله حاصل شده باشد.

لطفا یکبار دیگر قوانین مسابقه (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228226&postcount=2) و همچنین مواردی که در این پست نوشتم را مطالعه و ابهامات و سوالات احتمالی را مطرح کنید.

با تشکر

Ahmad-Ali
October 20th, 2008, 18:14
سلام.من با ابمیل یاهو join شدم.بعد ایمیل گوگل برای خودم باز کردم و ایمیل اصلی اکانت گوگل من آن ایمیل شد.ابتدا هم با ایمیل یاهو برای عضویت ، ایمیل فرستاده بودم.حالا دوباره با ایمیل گوگل join بشوم یا یک ایمیل دیگر با جی میل به گروه بفرستم یا لازم نیست؟البته در قسمت ثبت نام هم این سوال را پرسیدم که متاسفانه پاسخ داده نشد.از تکرار سوال پوزش میطلبم.
ارادتمندتان احمد

aska
October 20th, 2008, 20:31
با تشکر از رضای عزیز:)
قوانین مسابقه خوبه
نه دست و پا گیره و نه کسی می تونه شانسی برنده بشه
مسابقه قبلی برای من خیلی آموزنده بود امید وارم بچه های سرمایه از این فرصت برای کسب تجربه بیشتر استفاده کنند
زنده باشید

yusefamini
October 20th, 2008, 20:52
ببخشید ... شاید این سوال جایی جواب داده شده باشه .
میخواستم بپرسم که یوزر و پسورد برای ما ارسال میشه یا باید خودمون حساب باز کنیم ؟

با نهایت سپاس

Reza
October 20th, 2008, 21:14
سلام.من با ابمیل یاهو join شدم.بعد ایمیل گوگل برای خودم باز کردم و ایمیل اصلی اکانت گوگل من آن ایمیل شد.ابتدا هم با ایمیل یاهو برای عضویت ، ایمیل فرستاده بودم.حالا دوباره با ایمیل گوگل join بشوم یا یک ایمیل دیگر با جی میل به گروه بفرستم یا لازم نیست؟البته در قسمت ثبت نام هم این سوال را پرسیدم که متاسفانه پاسخ داده نشد.از تکرار سوال پوزش میطلبم.
ارادتمندتان احمد

با سلام

نیاز به ایمیل جدید و عضویت نیست.

با تشکر

Reza
October 20th, 2008, 21:15
ببخشید ... شاید این سوال جایی جواب داده شده باشه .
میخواستم بپرسم که یوزر و پسورد برای ما ارسال میشه یا باید خودمون حساب باز کنیم ؟

با نهایت سپاس
یوزر و پسورد به ایمیل شما ارسال می شود.

موفق باشید

power4400
October 22nd, 2008, 09:47
به نام خدا

سایت سرمایه با همکاری شرکت خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) ([Only registered and activated users can see links]) برگزار می کند:

هدف:

شرایط و ضوابط:

2- تمام افراد حقیقی عضو سایت سرمایه می توانند در مسابقه شرکت کنند. با توجه به اینکه حمایت مالی این مسابقه بر عهده خدمات تجارت الکترونيک ایمانی (شرکت با مسئوليت محدود) ([Only registered and activated users can see links])می باشد، هيچ یک از کارکنان این شرکت و شرکت های وابسته امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)

در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).

مقررات تجاری

سلام به اقا رضای عزیز
در مورده این مورد میشه یکمی بیشتر توضییح بدین در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).
اخه من دارم گیجی می زنم :wacko:
یعنی اگر ما یه پوزیشن خوب بگیریم می شه: کشک:(

Reza
October 22nd, 2008, 10:35
با سلام

مهلت ثبت نام در مسابقه به اتمام رسیده است. دوستانی که در مسابقه شرکت کرده اند، برای تکمیل مراحل ثبت نام پست شماره 2 (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=236099&postcount=2) را مشاهده و تا ساعت 18 امروز چهارشنبه اول آبان مراحل ثبت نام را تکمیل فرمایند.

مشخصات حساب (یوزر و پسورد) توسط ایمیل برای شما ارسال می شود.

برای دریافت متاتریدر به صفحه زیر مراجعه و روی لینک دریافت فایل MetaTrader کلیک کنید.
http://www.emoney.co.ir/forex/demo

مسابقه از روز دوشنبه 6 آبان آغاز می شود.

موفق باشید

j.torabi
October 22nd, 2008, 12:47
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدار
Profit(%) / Max DrawDown(%)
باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.

با سلام
فرض میکنیم یک کاربر با سود خالص 10% معادل 50 دلار و با Max DrawDown= دو درصد به کار خود پایان دهد.
کابر دیگری را فرض میکنیم که 80 درصد معادل 400 دلار سود کرده است اما Max DrawDown=%20 به کار خود در این دوره پایان دهد.
با فرض مثالها فوق:
نمره کاربر اول برابر با 5 و نمره کاربر دوم 4 خواهد بود .
آیا استدلال بنده درست است؟

Reza
October 22nd, 2008, 18:10
با سلام
فرض میکنیم یک کاربر با سود خالص 10% معادل 50 دلار و با Max DrawDown= دو درصد به کار خود پایان دهد.
کابر دیگری را فرض میکنیم که 80 درصد معادل 400 دلار سود کرده است اما Max DrawDown=%20 به کار خود در این دوره پایان دهد.
با فرض مثالها فوق:
نمره کاربر اول برابر با 5 و نمره کاربر دوم 4 خواهد بود .
آیا استدلال بنده درست است؟
با سلام

بله، درست است. در مثال شما کاربر اول برنده مسابقه است که البته استحقاقش را دارد.

iraj23
October 22nd, 2008, 19:23
آقا رضا ضمن تشکر و عرض خسته نباشید
ممنون میشم فایل سرور Murphy & Williams رو آپلود کنید

omidchart
October 23rd, 2008, 09:55
آقا رضا ضمن تشکر و عرض خسته نباشید
ممنون میشم فایل سرور Murphy & Williams رو آپلود کنید

kermanfx
October 23rd, 2008, 12:38
آیا حسابها دیسیبل هستند تا دو شنبه؟!

Reza
October 23rd, 2008, 14:49
با سلام

با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان، مشخصات حسابها ظرف ۲-۳ روز آینده برای کاربران ارسال می شود.

حسابها در حال حاضر غیرفعال است و همزمان با آغاز مسابقه فعال می شوند.

موفق باشید

alibeti
October 23rd, 2008, 20:13
با سلام

ميشه ميكرو هم تريد كرد؟ يعني با 0.01 0.02 ...؟

با تشكر

Reza
October 24th, 2008, 00:09
با سلام

ميشه ميكرو هم تريد كرد؟ يعني با 0.01 0.02 ...؟

با تشكر
سلام

در شرایط مسابقه (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228226&postcount=2) ذکر شده:

Saeidred
October 24th, 2008, 01:18
kheyli mamnoon

Aramini
October 24th, 2008, 11:52
در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).

با سلام و تشكر فراوان
اين شرط عنوان شده به نظرم زياد جالب نيست،‌ميتونست اينطور عنوان بشه كه بيش از 30% محاسبه نشود! و يا اصلا اين محدوديت حذف گردد.

emilvr
October 24th, 2008, 12:00
سلام

پیشنهاد می کنم تاپیکهای مربوط به مسابقات فارکس همگی در یک تالار مخصوص قرار بگیره، یا حداقل همگی در یکی از تالارهای موجود ادغام بشه، چون حدود 5 تاپیک مربوط به مسابقات هست که کاملا پراکنده هستن، یکی در تالار موضوعات عمومی، یکی در بخش پیشنهادات و انتقادات و ...

با سپاس

power4400
October 24th, 2008, 12:42
سلام به اقا رضای عزیز
در مورده این مورد میشه یکمی بیشتر توضییح بدین در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).
اخه من دارم گیجی می زنم :wacko:
یعنی اگر ما یه پوزیشن خوب بگیریم می شه: کشک:(

سلام به اقا رضای عزیز
یعنی به محضه اینکه سوده ما از 30 در صد بیشتر شد اون معامله ما حذف واز بالانسه ما کسر می شه:blink:
می شه یکمی در این مورد بیشتر توضییح بدین , اخه من درست متوجه نمی شم
متشکرم

albertini
October 24th, 2008, 15:14
سلام به اقا رضای عزیز
یعنی به محضه اینکه سوده ما از 30 در صد بیشتر شد اون معامله ما حذف واز بالانسه ما کسر می شه:blink:
می شه یکمی در این مورد بیشتر توضییح بدین , اخه من درست متوجه نمی شم
متشکرم

فکر منظور این باشه که نسبت سود یک ترید شما به سود نهایی شما در پایان مسابقه نباید از سی درصد بیشتر بشه نه اینکه نسبت به

بالانس فعلیتون.

kermanfx
October 25th, 2008, 19:50

کسب 30 درصد سود روی حساب 500 دلاری یعنی 150 دلار در یک معامله با بازار فعلی که خیلی فعال و پرنوسان هست فرض کنید شما یک معامله روی پوند به دلار با 0.05 لات میزنین و 301 پیپ بعد از 2 روز سود میکنین
این معامله به حساب نمیاد !! در حالی که شما 300 پیپ سود کرده اید یا یک معامله

این قانون کمی مشکل داره ! :huh:

Reza
October 25th, 2008, 20:13
با سلام

این بند از قوانین مسابقه را با یک مثال توضیح می دهم:

مثال: فرض کنیم یکی از شرکت کنندگان در پایان مسابقه به بالانس 700$ دست پیدا کند. سود خالص این شرکت کننده 200$ خواهد بود. در این حالت اگر سود یک یا چند معامله بیش از 60$ باشد، این سود درنظر گرفته نمی شود.

موفق باشید

power4400
October 25th, 2008, 20:42
با سلام

این بند از قوانین مسابقه را با یک مثال توضیح می دهم:

مثال: فرض کنیم یکی از شرکت کنندگان در پایان مسابقه به بالانس 700$ دست پیدا کند. سود خالص این شرکت کننده 200$ خواهد بود. در این حالت اگر سود یک یا چند معامله بیش از 60$ باشد، این سود درنظر گرفته نمی شود.

موفق باشید

با عرض سلام واحترام خدمت اقا رضای عزیز

بالانس ما = 700$
سود خالص = 200$
سود یکی از معامله ها = 70$
نتیجه : 70$ - 200$ = 130$

یعنی اینطوری در پایان حساب خواهد شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :nervous:

یک مثال از اقای ایکس :
ترتیب تریدهای اقای X

ترید اول 20-
50-
80+
20-
40-
100+
30-
40+
30-
80+
40-
30-
60+
80+
30-
100+

بالانس اقای ایکس = 750
سود خالص اقای ایکس = 250
نتیجه = ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cigar:

mrg
October 26th, 2008, 12:18
آقا حسابها مال بروکر FXPRO هست؟

ramin.qmax
October 26th, 2008, 14:23
سلام
لینک متا اومده ولی شماره حساب نیومده چی کار کنم

ramin.qmax
October 26th, 2008, 14:29

می شه برا این مثال بدین ممنون

Reza
October 26th, 2008, 16:14
با سلام

قسمتی از بند 10 شرایط و ضوابط مسابقه بصورت زیر تغییر کرد:

در صورتی که بیش از 30 درصد سود ناخالص نهایی(مجموع سود معاملات سود ده) از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).

برای اطلاع از شرایط و ضوابط برگزاری مسابقه، لینک زیر را ببینید:
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=228226&postcount=2

این پیام از طریق googlegroup برای همه شرکت کنندگان ارسال شده است.

موفق باشید

h2_hamid
October 26th, 2008, 16:26
سلام
شما رو به خدا یکی جواب منو بده چرا برای من ایمیل نیومده برای شرکت در مسابقه

sahandus
October 26th, 2008, 16:28
man ham sherkat mikonam

albertini
October 26th, 2008, 16:33
در صورت وجود افرادی با دراوداون صفر ایا رده بندی بر اساس سود خالص خواهد بود؟

Reza
October 26th, 2008, 16:40
در صورت وجود افرادی با دراوداون صفر ایا رده بندی بر اساس سود خالص خواهد بود؟
با توجه به اینکه DD بر اساس Equity محاسبه می شود، احتمال وجود DD صفر بعید به نظر می رسد.

ramin.qmax
October 26th, 2008, 17:34
میاد یا نمیاد اصلا یکی تحویل بگیره

Reza
October 26th, 2008, 17:59
میاد یا نمیاد اصلا یکی تحویل بگیره
سلام
شماره ردیف و نام کاربری را به sarmaye01@gmail.com ارسال کنید.

fx.PARADISE
October 26th, 2008, 19:20
باسلام

آیا حساب ها فعال شده اند یا اینکه با شروع بازار فعال می شوند؟

شماره حساب و پسورد را وارد می کنم اما حساب باز نمی شود. مشکل چیست؟

ضمنا من دو حساب دمو قبلا در هفته گذشته باز کرده ام که هر دو باز می شوند اما وقتی شماره حساب و پسورد را از طریق options اضافه می کنم No connection باقی می ماند و باز نمی شود در نتیجه اکانت هم اضافه نمی شود. ایا این طبیعی است یا مشکلی وجود دارد؟

با تشکر

albertini
October 26th, 2008, 19:50
با توجه به اینکه بروکرهای برگزار کننده شرایط متفاوتی را برای جوایز مشخص میکنند .مثلا اینکه فقط سود حاصل از جوایز قابل برداشت است نه اصل ان یا اینکه اصل جایزه فقط پس از انجام تعداد مشخصی معامله قابل برداشت است بهتر است که رویه شرکت ایمانی قبل
از شروع مسابقه در این مورد روشن شود.

fx.PARADISE
October 26th, 2008, 20:16
باسلام

حساب من فعال شد. مشکل حل شد.

با تشکر

Sohrab_K
October 26th, 2008, 20:50
سلام

در پست اول و دوم این تاپیک به تاریخ دقیق اتمام مسابقه اشاره نشده و صرفا ساعت و روز جمعه اعلام شده است ( مشخص نیست که این جمعه ؛ جمعه هفته چهارم هست یا پنجم )

ممنون

ramin.qmax
October 26th, 2008, 20:58
از کجا برم نگاه کنم شماره ردیف یادم رفته مس شه لینک بدین نگاه کنم اخه 1 بار فرستادم که

ramin.qmax
October 26th, 2008, 21:06
یه عکس هست که اسم نوشتن تو اون 292 است ولی تو ردیف 318 کدومو بزنم می شه بگین کامل که چی بنویسم

ramin.qmax
October 26th, 2008, 21:12
زدم ولی بازم از اکانت خبری نیست این میلم است [Only registered and activated users can see links] میشه کمک کنین

Reza
October 26th, 2008, 22:09
با توجه به اینکه بروکرهای برگزار کننده شرایط متفاوتی را برای جوایز مشخص میکنند .مثلا اینکه فقط سود حاصل از جوایز قابل برداشت است نه اصل ان یا اینکه اصل جایزه فقط پس از انجام تعداد مشخصی معامله قابل برداشت است بهتر است که رویه شرکت ایمانی قبل
از شروع مسابقه در این مورد روشن شود.
نحوه پرداخت جوایز به این صورت خواهد بود:
- جایزه نفرات اول تا سوم به شرح ذیل می باشد:

بعد از افتتاح حساب و واریز وجه، برندگان می توانند به معامله روی حساب بپردازند یا بدون محدودیت مبلغ جایزه را برداشت کنند.

Reza
October 26th, 2008, 22:10
سلام

در پست اول و دوم این تاپیک به تاریخ دقیق اتمام مسابقه اشاره نشده و صرفا ساعت و روز جمعه اعلام شده است ( مشخص نیست که این جمعه ؛ جمعه هفته چهارم هست یا پنجم )

ممنون
مدت مسابقه 4 هفته می باشد.

موفق باشید

ramin.qmax
October 26th, 2008, 22:35
نمی یاد هر دوشو زدم بازم خبری نیست جریان چیه؟ حالا چی کار کنم

ramin.qmax
October 26th, 2008, 22:43
مرسی اومد اقا رضا دستتون درد نکنه

arman_javid
October 26th, 2008, 23:00
هنوز ایملی به من ارسال نشده

power4400
October 26th, 2008, 23:14
دوست عزیز با سلام و احترام به شما لطفا با آدی اصلیتان بیایید. تا در انتهای مسابقه در صورت برنده شدن
سو تفاهمی پیش نیاید. :rolleyes:
از مدیر سایت خواهش می کنم تمام آیدی هایی که تو این 2 هفته ساخته شدند رو برای مسابقه فیلتر کنند.

سلام به اقای kurosh_lava که روز اول اعتراض کردی
اگر این همه اعتراض نمی کردی الان قوانین مسابقه بهتر از این بود :mad:

:advise: اقا رضا من از طرف همه اونایی که با بالانس مشکل دارن عذر خواهی می کنم

اقا رضا دستم به دامنت یکمی کوتاه بیا ما اگر به خواستگاری دختر پادشاه بخوایم بریم هم این همه مانع سر راه مون نمی زارن
که شما گذاشتین اون هم فقط برای 1000 دلار
بابا من 60 تا ایدی درست کرده بودم. برای این مسابقه کلی برنامه داشتم این همه رو هزار دلار حساب کرده بودم
یعنی همش دود شد رفت هوا:cry:

candletrader
October 26th, 2008, 23:15
سلام
من نیز ابهامی داشتم:
این که فاصله بین تریدها کمتر از 30 دقیقه باشد یکی حساب می شود. برای تریدهای روی ارزهای متفاوت نیز یک ترید محسوب می شود؟اگر به این صورت باشه که برای ارزهای متفاوت هم یکی حساب شود . فکر میکنم جای اشکال است. چون دیگر حکم اسکالپ و یا ترید تجمعی روی یک ارز را ندارد.
آیا از اکسپرت برای تریلینگ و نه برای ترید کردن مجاز به استفاده هستیم یا خیر؟
ممنونم
شاد باشید.

power4400
October 26th, 2008, 23:30
هنوز ایملی به من ارسال نشده

بابا ایمیل توسره من بخوره
با این قوانین همون بهتر که ایمیل برات نیاد
حالا من 60 تا ایمیل برام اومده چکارشون بکنم

Reza
October 26th, 2008, 23:37
سلام
من نیز ابهامی داشتم:
این که فاصله بین تریدها کمتر از 30 دقیقه باشد یکی حساب می شود. برای تریدهای روی ارزهای متفاوت نیز یک ترید محسوب می شود؟اگر به این صورت باشه که برای ارزهای متفاوت هم یکی حساب شود . فکر میکنم جای اشکال است. چون دیگر حکم اسکالپ و یا ترید تجمعی روی یک ارز را ندارد.
ممنونم
شاد باشید.
با سلام
همانطور که قبلا هم نوشتم، در مورد این بند از قوانین:
الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)هدف این است هر شرکت کننده حداقل 10 معامله انجام بدهد. عبارت آبی رنگ هم فقط برای کنترل این بند در نظر گرفته می شود و کاربرد دیگری ندارد.

بعبارت دیگر در صورتی که تعداد معاملات شما در مدت یک ماه بیش از ۱۰ معامله مستقل است، می توانید این شرط را بطور کامل نادیده بگیرید.

در مورد استفاده از اکسپرت: مطمئن نیستم که امکان استفاده از اکسپرت روی حسابها فعال است یا خیر. سوال می کنم و نتیجه را اعلام می کنم.

موفق باشید

power4400
October 26th, 2008, 23:43
به نام خدا

هدف:

شرایط و ضوابط:

مقررات تجاری

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 03:30 تا شنبه ساعت 11:59 به وقت تهران)

از شوخی بگذریم
سلام به همه مخصوصا kurosh_lava ی عزیز و اقا رضا
تا 4.15 دقیقه دیگر مسابقه شروع می شود
کامپیوترها روشن موس ها اماده
10
9
8
7
6
.
.
.

mki1477
October 27th, 2008, 00:04
با توجه به اینکه قوانین مسابقه با باقی مسابقات فرق داره فکر میکنم بد نیست یک توضیح با ذکر چند مثال از یک استیتمنت که ظاهرا برنده است ولی با قوانین مسابقه برنده نمیشود رو بگذارین تا همه چیز از فردا که شروع میشه برای همه مشخص باشه و البته ایمیل هم بشه برای شرکت کنندگانی که احتمالا به این تاپیک کم سر میزنند .

palangkhan
October 27th, 2008, 01:14
به نام خدا

هدف:

شرایط و ضوابط:

مقررات تجاری

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 03:30 تا شنبه ساعت 11:59 به وقت تهران)

ye hafteh ast daram peygham mizaram ke user& pass man che shod

mummy
October 27th, 2008, 03:13
آقا رضا يه سوال : من اگه فول مارجين كار كنم مشكليه؟
يعني محدوديتي در حجم تريد داريم؟ چون شرايطو خوندم به اين مطلب برنخوردم.

alibeti
October 27th, 2008, 10:37
سلام

من 1 روش ميتونم بگم كه 30% سود نهايي از 1 تريد باشه ولي حساب نشه و كل سودش در پايان مسابقه نصيب

شما باشه ولي نمي دونم اجازه دارم بگم چطوريه يا نه :rolleyes:

alibeti
October 27th, 2008, 10:51
راستي بچه ها من مثلا ميخوام رو gbp/usd تريد كنم 2 3 تا پوزيشن باز ميكنم با تارگتهاي مختلف مثلا 3 تا 0.02

اين خلاف قوانين مسابقه نيست؟

alibeti
October 27th, 2008, 12:24
راستي من 1 كار ديگه هم ميكنم :laugh:

مثلا اگه 0.10 باز داشته باشم شايد الان 0.05 رو ببندم 0.05 ديگه رو 2 ساعت ذيگه ببندم يعني 1 تريدمو تيكه تيكه

مي كنم اين هم كه اشكال نداره؟:rolleyes:

albertini
October 27th, 2008, 12:46

مثلا اگه 0.10 باز داشته باشم شايد الان 0.05 رو ببندم 0.05 ديگه رو 2 ساعت ذيگه ببندم يعني 1 تريدمو تيكه تيكه

ببینید دوستان این مسابقه مثل مسابقه سوارکاری هستش . هر کسی که در کوتاهترین زمان از موانع عبور کنه برنده نیست بلکه اینکه

چند تا مانع رو انداختی نیز تاثیر میذاره .پس مواظب مانعی بنام دراوداون باشید

alibeti
October 27th, 2008, 13:43
ممنون كه كسي جواب منو نمي ده:(

Reza
October 27th, 2008, 13:54
راستي بچه ها من مثلا ميخوام رو gbp/usd تريد كنم 2 3 تا پوزيشن باز ميكنم با تارگتهاي مختلف مثلا 3 تا 0.02

اين خلاف قوانين مسابقه نيست؟

اشکالی ندارد

power4400
October 27th, 2008, 14:37
سلام به اقا رضای عزیز
اقا رضا اگر دیشب یکمی شیتنت کردیم ببخشید
می دونم برای درست برگذار شدن این مسابقه تا حالا زحمته زیادی کشیدین
و همینجا هم از شما و دستندرکاران این مسابقه تشکر می کنم

به جونه خودم نباشه به جونه برو بچه بالانسی یکمی کفه ترازو رو به سمتی بالانسیهای عزیز بچرخون
با این قوانین اگه پیش بره نفر اخر مسابقه خودم هستم:laugh:
ضمنا اقا رضا اگر می شه نتیجه مسابقات رو هر شب اعلام کنید که بدونیم کجا هستیم که حداقل یکمی دلگرم بشیم
موفق باشید:)

Reza
October 27th, 2008, 14:42
با سلام

سعی می کنم یکبار در روز نتاج مسابقه را اعلام کنم.

با تشکر

albertini
October 27th, 2008, 14:48
فقط بنظرم بهتر بود دفعات و زمانهای کنترل دراوداون قانونمدتر میشد و یا اگه هست به کاربران نیز اطلاع رسانی میشد. فرض کنید الپاری سر ساعت 24 دراوداون رو ثبت میکنه حداقل تریدرها میدونند در زمان نزدیک به این ساعت ترید کردن خطرناکتره چون اگه معامله بلافاصله
وارد سود نشه بیخودی یک دراوداون براشون ثبت میشه.

Sohrab_K
October 27th, 2008, 15:00
فقط بنظرم بهتر بود دفعات و زمانهای کنترل دراوداون قانونمدتر میشد و یا اگه هست به کاربران نیز اطلاع رسانی میشد. فرض کنید الپاری سر ساعت 24 دراوداون رو ثبت میکنه حداقل تریدرها میدونند در زمان نزدیک به این ساعت ترید کردن خطرناکتره چون اگه معامله بلافاصله
وارد سود نشه بیخودی یک دراوداون براشون ثبت میشه.

مگه دراوداون بر اساس نتیجه اکانت هیستوری متا تریدر محاسبه نمیشه ؟
در غیر اینصورت که سلیقه ای میشه و جریان همون تفاوت سیستم با تحلیل میشه ! ;)

albertini
October 27th, 2008, 15:07
مگه دراوداون بر اساس نتیجه اکانت هیستوری متا تریدر محاسبه نمیشه ؟
در غیر اینصورت که سلیقه ای میشه و جریان همون تفاوت سیستم با تحلیل میشه ! ;)

نه نمیشه . چون ممکنه کسی حسابش تا استانه کال شدن بره ولی برگرده و با سود بسته بشه که در هیستوری این عامل شانس مخفی

میمونه .

Reza
October 27th, 2008, 15:11
با سلام

DD بر اساس equity محاسبه می شود. لذا زیان شناور نیز در افزایش DD تاثیر گذار است. کنترل حسابها بصورت نامنظم و متعدد در طول شبانه روز انجام می شود.

موفق باشید

Sohrab_K
October 27th, 2008, 15:12
نه نمیشه . چون ممکنه کسی حسابش تا استانه کال شدن بره ولی برگرده و با سود بسته بشه که در هیستوری این عامل شانس مخفی

میمونه .

صحیح میفرمایید :)
ولی در اینصورت ؛ همونطور که شما گفتید اصولا باید زمان محاسبه مشخص باشه تا هم تریدر ها در موقع لازم اقدام مناسب رو انجام بدن و هم موضوع حالت سلیقه ای پیدا نکنه و بحث به حاشیه هایی که تو تاپیک دیگه مسابقات شاهدش بودیم کشیده نشه .

Sohrab_K
October 27th, 2008, 15:21
با سلام

DD بر اساس equity محاسبه می شود. لذا زیان شناور نیز در افزایش DD تاثیر گذار است. کنترل حسابها بصورت نامنظم و متعدد در طول شبانه روز انجام می شود.

موفق باشید

سلام

فکر نمیکنید که شانس در قضیه تاثیر داده میشه در این حالت ؟

جون بسته به اینکه شما کی اقدام به محاسبه کنید ، نتیجه کلا میتونه متفاوت باشه و در نهایت عامل شانس ( بسته به وضعیت اکانتها در اون لحظه نا مشخص مورد نظز شما ) تاثیز به سزایی در نتیجه خواهد داشت که فکر میکنم زیاد خوب نیست .

albertini
October 27th, 2008, 15:30
یک هشدار دیگه.

حتما فکر میکنید میخوام بگم استاپ لاس رو فراموش نکنید. نه خیر میخوام بگم تیک پرافیت رو فراموش نکنید چون با این نوسانات بالا

یکدفعه دیدید پوزیشنتون اونقدر تو سو د رفته که عملا هیچ فایده ایی براتون نداره :whoow:

hamedfx
October 27th, 2008, 15:38
کسی می تونه فایل سرور رو اینجا بذاره
من نمی تونم بکانکتم

Reza
October 27th, 2008, 16:08
توجه شرکت کنندگان را به این نکته جلب می کنم که مدت زمان مسابقه 4 هفته می باشد.

متاسفانه تعدادی از دوستان با شتاب و عجله و با ریسک زیاد اقدام به معامله می کنند. بطوری که به فاصله چند ساعت از آغاز مسابقه، در زیان شدید فرو رفته اند و متاسفانه تعدادی نیز به بالانس یک رقمی رسیده اند.

وضعیت آماری equity شرکت کنندگان بصورت زیر می باشد:

214 نفر از شرکت کنندگان دارای euity برابر با 500$ می باشند.
43 نفر با equity کمتر از 500$ به کار ادامه می دهند.
67 نفر دارای equity میان 500$ و 800$ می باشند.
8 نفر از شرکت کنندگان به equity بالاتر از 800$ دست پیدا کرده اند.

موفق باشید

mahmoud823
October 27th, 2008, 16:10
کسی می تونه فایل سرور رو اینجا بذاره
من نمی تونم بکانکتم

سلام
خدمت شما

omid_fx
October 27th, 2008, 16:13
فرض کنید که فردی 10 معامله انجام دهد و همه را با سود ببندد
با توجه به فرمول شما او نفر اول است و دیگر احتیاجی به معاملات جدید ندارد چون
Max DrawDown
در این حالت صفر است

mojtaba13
October 27th, 2008, 16:27
سلام
من نیز ابهامی داشتم:
ممنونم
شاد باشید.

سلام
دوست عزیز بروکر MW اصلا و کلا اکسپرت را پشتیبانی نمی کنه یعنی چه ریل باشه چه دمو قابلیت استفاده از اکسپرت رو نداره

موفق باشید.

arman_fxkar
October 27th, 2008, 18:15
با سلام

ميخواستم بپرسم چطوري ميشه پسورد رو تغيير داد ؟ ( البته منظورم توي اكانت مربوط به مسابقه است)

sina333
October 27th, 2008, 18:24
در صورت امکان ساعت رده بندی مسابقه اعلام کنید.
با تشکر

sina333
October 27th, 2008, 18:26
با سلام

ميخواستم بپرسم چطوري ميشه پسورد رو تغيير داد ؟ ( البته منظورم توي اكانت مربوط به مسابقه است)

از طریق پنجره ابزارها پیداش می کنی

zeshtetodelboro
October 27th, 2008, 18:31
arman جان شما ctrl+o بزن فکر کنم دیگه بقیش مشخص باشه.

j.torabi
October 27th, 2008, 18:51
با سلام

موفق باشید

سلام
میشه در این مورد مقداری بیشتر توضیح بدین.
بنده مطمئن هستم تعداد زیادی از دوستان مثل بنده درست متوجه این قضیه نمیشن
اگر ممکن هست مثالی هم بزنید.

seven7
October 27th, 2008, 18:59
سلام من برای مسابقه آبان ثبت نام کردم لینک دانلود هم برای من فرستاده شده ولی user و password دریافت نکردم چکار باید بکنم 211 seven7

power4400
October 27th, 2008, 19:04
چرا این بروکر chf/jpy رونداره

j.torabi
October 27th, 2008, 19:49
چرا این بروکر chf/jpy رونداره

سلام دوست عزیز
برای چارت chf/jpy کافی است در قسمت Symbols و سپس در قسمت Minor crosses روی این جفت ارز کلیک کنید.

j.torabi
October 27th, 2008, 19:53
این هم عکس اون

j.torabi
October 27th, 2008, 19:54
نمیدونم چرا نمیشه

j.torabi
October 27th, 2008, 20:10
دوستان اگر کسی از شما در مورد قانون زیان شناور و چگونگی محاسبه اون آگاهی دارین، لطفا کمی برای بنده توضیح دهید
در صورت امکان مثال بزنید تا جزئیات اون دقیقا مشخص بشه

sina333
October 27th, 2008, 20:26
منم نمی دونم

Reza
October 27th, 2008, 20:47
فرض کنید balance شما به 600$ رسیده. شما یک معامله باز می کنید که ابتدا در 50$ زیان فرو میره و سپس با سود 80$ بسته میشه. در این صورت با اینکه شما هیچ معامله ای رو با ضرر نبستید، اما DD شما برابر خواهد بود با:
50/600=8.33%

alibeti
October 27th, 2008, 21:34
فرض کنید balance شما به 600$ رسیده. شما یک معامله باز می کنید که ابتدا در 50$ زیان فرو میره و سپس با سود 80$ بسته میشه. در این صورت با اینکه شما هیچ معامله ای رو با ضرر نبستید، اما DD شما برابر خواهد بود با:
50/600=8.33%

عجب!چه قوانينه جالبي؟به نظر شما در ريل هم اين چيزا مهمه؟

تو رو خدا اي فاركس كاران عزيز 1 كم منطقي باشيد

با تشكر

alibeti
October 27th, 2008, 21:37
من دوست دارم معاملم 500$‌تو ضرر بره بعدش با سود ببندم اين چه اشكالي داره؟

alibeti
October 27th, 2008, 21:40
بعضي ها رو هم ميبينم فقط از مدير سايت تشكر ميكنن! خبريه؟؟؟!!!;)

شايد از اين راه بتونيد تو بازار سود كنيد:p

mdavodi
October 27th, 2008, 21:54

با تشكر
بعضي ها رو هم ميبينم فقط از مدير سايت تشكر ميكنن! خبريه؟؟؟!!!

شايد از اين راه بتونيد تو بازار سود كنيد

از زحمات آقا رضا تشکر می کنم. چون می دونم کار سختی رو پیش رو دارند.
قوانین از ابتدا مشخص شده بود پس بهانه گیری های بعد از شروع مسابقه را بزارید کنار. شاید قوانین در بعضی قسمتها مشکل داشته باشه ولی همه با وجود این قوانین شرکت کردید.
لطفا هدف مسابقه یادتون نره.:advise: واسه ریل هم هر کسی روش خودشو داره. دلیل نمیشه که آدم استاپ رو بی خیال بشه. مدت زمان تو ضرر رفتن معامله رو بی خیال بشه. اصلان چشامون رو ببندیم تا نبینیم چقدر تو ضرر رفتیم. به این می گن لجاجت بر یک پوزیشن باز. کساییکه تو مسابقه قبلی بودن می فهمن من چی می گم.

قصد جسارت به هیچ کس رو ندارم. امیدوارم دوستان منظور بنده رو بد برداشت نکنند.
با تشکر از همه عزیزانی که تو مسابقه شرکت کردند تا یک جو صمیمی بوجود بیاد.

moha
October 27th, 2008, 22:07

با تشكر
با سلام
محاسبه صحیح DD همینگونه است. شاید شما فرمول دیگری را در ریل محاسبه می کنید .

fx.PARADISE
October 27th, 2008, 22:07
من دوست دارم معاملم 500$‌تو ضرر بره بعدش با سود ببندم اين چه اشكالي داره؟

با سلام

دوست عزیز

قوانین ایرادی ندارند . این شرط که به نظر غیر متعارف می اید در واقع تمرینی است برای مدیریت پوزیشن . بنابراین هرکس که بهتر بتواند پوزیشن را مدیریت و کنترل کند در این مسابقه مستحق برد است .

این شرط در معاملات ریل وجود ندارد کما اینکه در معاملات ریل مدیریت سرمایه هم نسخه خاصی ندارد.
پس با اجرای این شرط در واقع شما باید کنترل خیلی بیشتری روی روحیات خودتان داشته باشید.

این شرط بیان میکند که بجای محاسبه DD براساس بالانس ، dd براساس Equity محاسبه خواهد شد. همین ...

پس مواظب گرفتن پوزیشن های خود باشید.

موفق باشید.

moha
October 27th, 2008, 22:10
نمیدونم چرا نمیشه

در شکلی که الصاق کرده اید روی chfjpy دوبار کلیک کنید
سپس اگر در لیست ارزها آمد و غیرفعال باشد روی آن کلیک کنید و کلید del را از کیبورد بزنید

alibeti
October 27th, 2008, 22:26
آقاي مدير من كدوم قانون مسابقه رو رعايت نكردم؟

و دليل شما براي اينكه ميفرماييد من چند تا ايدي دارم چيه؟:nervous:

Sohrab_K
October 27th, 2008, 22:36
سلام

آقا رضا این پست رو دیدید : ؟

سلام

فکر نمیکنید که شانس در قضیه تاثیر داده میشه در این حالت ؟

جون بسته به اینکه شما کی اقدام به محاسبه کنید ، نتیجه کلا میتونه متفاوت باشه و در نهایت عامل شانس ( بسته به وضعیت اکانتها در اون لحظه نا مشخص مورد نظز شما ) تاثیز به سزایی در نتیجه خواهد داشت که فکر میکنم زیاد خوب نیست .

2 تا سئوال هم داشتم :

یکی اینکه در نهایت ( اتمام مسابقه ) دراوداون چطور محاسبه خواهد شد ؟ چون شما برای هر اکانت احتمالا حدود 100 مورد محاسبه دراوداون ( چند بار در شبانه روز ) خواهید داشت . آیا از اونها اوریج میگیرید یا برای هر اکانت ماکسیمم دراوداون رو لحاظ میکنید ؟

دوم اینکه این موضوع "بیش از 30% از سود در هر معامله" ... آیا 30% از بالانس نهایی ملاک محاسبه خواهد بود یا 30% از موجودی اکانت در لحظه باز-بسته شدن پوزیشن ؟

ممنونم

Reza
October 27th, 2008, 22:42
سلام

آقا رضا این پست رو دیدید : ؟

2 تا سئوال هم داشتم :

یکی اینکه در نهایت ( اتمام مسابقه ) دراوداون چطور محاسبه خواهد شد ؟ چون شما برای هر اکانت احتمالا حدود 100 مورد محاسبه دراوداون ( چند بار در شبانه روز ) خواهید داشت . آیا از اونها اوریج میگیرید یا برای هر اکانت ماکسیمم دراوداون رو لحاظ میکنید ؟

دوم اینکه این موضوع "بیش از 30% از سود در هر معامله" ... آیا 30% از بالانس نهایی ملاک محاسبه خواهد بود یا 30% از موجودی اکانت در لحظه باز-بسته شدن پوزیشن ؟

ممنونم
فكر نمي كنم شانس نقش تعيين كننده اي داشته باشد. پس از پايان مسابقه مي توانيم در مورد قوانين مسابقه بهتر قضاوت كنيم و نقايص احتمالي را براي مسابقات بعدي برطرف كنيم.

در مورد سوالات:
1- Max DD در نظر گرفته مي شود.
2- 30% از سود ناخالص نهايي

موفق باشيد

Reza
October 27th, 2008, 22:45
در تصوير زير، مقدار بالانس 30 نفر اول آمده است. اين گزارش دقايقي قبل تهيه شده است.

alibeti
October 27th, 2008, 22:48
مدير عزيز جواب منو ندادين؟

200078 من هستم هنوز ميتونم در مسابقه شركت كنم؟

shahramfx
October 27th, 2008, 23:06
سلام
آقا ما حساب كرديم مثل بقيه مسابقه هاست (هر چند قوانين رو ميدونستم)
همين جور به صورت فول مارجين تريد كرديم حساب رسيد به حدود 1365$ ولي برگشت والان 100$
maxdrawdown = 1301.91 و relativedrawdown=95/08%
استيتمنت امروز رو هم ميزارم
با اين تفاسير آيا اميدي هست كه بتونم برگردونم حساب رو (با توجه به dd مي گم ها)

power4400
October 27th, 2008, 23:15
در تصوير زير، مقدار بالانس 30 نفر اول آمده است. اين گزارش دقايقي قبل تهيه شده است.

سلام اقا رضا خسته نباشید
اگر می شه 100 نفر اول رو بزارین تا ما هم خودمون روببینیم:laugh:

power4400
October 27th, 2008, 23:29
سلام
آقا ما حساب كرديم مثل بقيه مسابقه هاست (هر چند قوانين رو ميدونستم)
همين جور به صورت فول مارجين تريد كرديم حساب رسيد به حدود 1365$ ولي برگشت والان 100$
maxdrawdown = 1301.91 و relativedrawdown=95/08%
استيتمنت امروز رو هم ميزارم
با اين تفاسير آيا اميدي هست كه بتونم برگردونم حساب رو (با توجه به dd مي گم ها)

سلام به shahramfx عزیز از اینکه استیتمنت خودت رو گذاشتی
متشکرم
تا فردا هست امید هم هست :advise:
امیدوارم به مسابقه برگردی
ارزوی موفقیت برای کسانی که با نا امیدی بیگانه هستند

mdavodi
October 27th, 2008, 23:33
سلام اقا رضا خسته نباشید

آقا رضا اگه زحمت نیست ایکویتی نفرات هم بزارید. ممنون از زحماتتون.:rolleyes:

mummy
October 27th, 2008, 23:36
در مورد سوالات:
1- Max DD در نظر گرفته مي شود.
2- 30% از سود ناخالص نهايي

موفق باشيد

آقا رضا هر كدوم از فاكتورها چند امتياز دارند؟ مثل مسابقات آلپاريه كه سه پارامتر تعيين ميكرد و هر كدوم مثلا 150 امتياز داشت و در آخر همه رو با هم جمع ميكرد؟

در ضمن آقا رضا ، من هر كاري كردم نتونستم در اون گروپ ياهو عضو بشم. هر چي پس ورد و كاراكترهاي اون تصوير رو وارد ميكنم ارور ميده :cry:

ممنونم

seven7
October 27th, 2008, 23:45
با سلام آقا چرا اینجا کسی جواب ما را نمیده؟ من user pas دریافت نکردم چکار باید بکنم؟

AmirBabak
October 28th, 2008, 02:08
دوستان دقت کنید :

0.1 لات در این بروکر (MW) ، فکر کنم معادل 1 لات در بروکرهای معروف باشه!!!
البته باز هم شک دارم;):p

pedramforex
October 28th, 2008, 08:38
دوستان دقت کنید :

0.1 لات در این بروکر (MW) ، فکر کنم معادل 1 لات در بروکرهای معروف باشه!!!
البته باز هم شک دارم;):p

نه اینگونه نیست امیر جان.

Reza
October 28th, 2008, 08:54
با سلام آقا چرا اینجا کسی جواب ما را نمیده؟ من user pas دریافت نکردم چکار باید بکنم؟
سلام
دوباره به ایمیل شما ارسال شد.

Ahmad_reza
October 28th, 2008, 09:01
من فکر میکنم که دوستان بجای پرداختن به حاشیه به اصل قضیه (مسابقه) دقت داشته باشند بهتر باشه ، من توی خیلی از مسابقات دیدم که افرادی تا لحظات آخر با چند صد درصد افزایش سرمایه به سرعت از دور خارج شدند. .. . .. .. .

power4400
October 28th, 2008, 09:03
سلام اقا رضا خسته نباشید

آقا رضا اگه زحمت نیست ایکویتی نفرات هم بزارید. ممنون از زحماتتون.:rolleyes:

با عرض سلام ویژه به اقا رضای عزیز
شما که دارین بالانس رو قرار می دین :blink:
مگر نفر اول با بالانس معلوم می شه؟؟؟؟

j.torabi
October 28th, 2008, 09:42

سلام
با تشکر از زحمات شما
لطفا اگر براتون مقدور هست این جدول رو کامل تر بفرمایید و نمره هر کاربر رو براساس فرمول مصوب DD/Profit مشخص نمایید.
آمار فوق احساسات بیشتر کاربران رو تحریک میکنه
با تشکر و احترام

power4400
October 28th, 2008, 11:35
سلام
با تشکر از زحمات شما
لطفا اگر براتون مقدور هست این جدول رو کامل تر بفرمایید و نمره هر کاربر رو براساس فرمول مصوب DD/Profit مشخص نمایید.
آمار فوق احساسات بیشتر کاربران رو تحریک میکنه
با تشکر و احترام

سلام به همه
این مسئله dd / profit شده یه بحران :(
بعضی از دوستان برای فرار از dd از گذاشتن استاپ لاس خودداری می کنن که این باعث بد عادت
شدن تریدر ها می شه به نظر من این مسابقه کمک به تریدر ها که نمی کنه هیچ باعث به وجود امدن یه عادت بد هم می شه که اون نگذاشتن استاپ لاس است :huh:
از دوستانه صاحب نظر می خوام که نظرشون رو در این مورد پست کنن:advise:

mdavodi
October 28th, 2008, 11:52
سلام به همه
این مسئله dd / profit شده یه بحران :(
بعضی از دوستان برای فرار از dd از گذاشتن استاپ لاس خودداری می کنن که این باعث بد عادت
شدن تریدر ها می شه به نظر من این مسابقه کمک به تریدر ها که نمی کنه هیچ باعث به وجود امدن یه عادت بد هم می شه که اون نگذاشتن استاپ لاس است :huh:
از دوستانه صاحب نظر می خوام که نظرشون رو در این مورد پست کنن:advise:

دوست عزیز dd از ایکویتی حساب بدست میاد (طبق قوانین مسابقه) :laugh:
در نتیجه اگه استاپ نذاریم و پوزیشن بره تو ضرر اونوقت دراداون بیشتر میشه.:blink:
حالا هر کی دوست نداره استاپ بذاره اشکالی نداره ولی حواسش جمع باشه اگه پوزیشن بره تو ضرر اونوقت چه با سود بسته بشه چه با ضرر دراداون افزایش پیدا می کنه.
پس بهتره به فکر باز کردن پوزیشن مناسب باشیم. اگرم داره میره تو ضرر ببندیم تا اینکه دراداونمون زیاد نشه.

alibeti
October 28th, 2008, 12:01
سلام آقاي mdavoudi

من بالانسم 1600 هستش و -600 $ پوزيشن باز تو ضرر دارم dd من چند ميشه؟equity هم 1000 هستش!

يعني اين طوري من شانسي براي برنده شدن ندارم درسته؟

alibeti
October 28th, 2008, 12:33
سلام آقاي mdavoudi

من بالانسم 1600 هستش و -600 $ پوزيشن باز تو ضرر دارم dd من چند ميشه؟equity هم 1000 هستش!

كسي ميتونه جواب پست من رو بده ممنون ميشم

j.torabi
October 28th, 2008, 12:41
سلام آقاي mdavoudi

سلام
اینطور که بنده استنباط کردم بستگی دارد پوزیشن شما چگونه بسته شود.
اگر فرض کنیم شما پوزیشن خود را در همین نقطه ببندید و همچنین درصورتیکه equity منفی شما در معاملات گذشته از این حد فراتر نرفته باشد:
سود خالص شما = 500
نمره شما= 0.83 ( 600/500)=0.83

خواهش میکنم دوستان دیگر هم نظر بدین آیا بنده درست متوجه شده ام؟

فقط نمیدونم این MAX DD در equity در کجای استیتمنت ثبت میشه؟

albertini
October 28th, 2008, 12:42
كسي ميتونه جواب پست من رو بده ممنون ميشم

اولا DD شما میشه 37.5 درصد

دوما معلوم نیست که این عدد حتما برای شما ثبت بشه یا نه چون فقط چند دفعه در روز حسابها کنترل میشند

emilvr
October 28th, 2008, 12:48

دوما معلوم نیست که این عدد حتما برای شما ثبت بشه یا نه چون فقط چند دفعه در روز حسابها کنترل میشند

پیشنهاد می کنم ساعت یا ساعتهای خاصی رو که حسابها بازبینی میشه برای DD اعلام بشه، مثل آلپاری، اینطوری هر کس پوزیشن داره چه تو سود چه تو ضرر Close میکنه، اما الان معلوم نیست چه زمانی حسابها بازبینی میشه، شاید من یک پوزیشن الان بگیرم و 10 دقیقه بعد حسابها رسیدگی بشه! پوزیشنها هم که معمولا همون اول نمیره تو سود! مخصوصا پوزیشنهای بلند مدت! مسابقات آلپاری 24 ساعت فرصت داده، اینجا هم میشه زمانبندی کرد به نظر من اینطوری بهتره، اما من تابع قانون و نظر جمع هستم و به قوانین احترام میذارم!

با سپاس

alibeti
October 28th, 2008, 12:58
اين خيلي جالبه!

1 نفر از دوستان هم نتونست جواب قاطع بده:(

از مدير سايت درخواست ميكنم كه راهنمايي بفرمايين

من كامل حسابمو شرح دادم تا جواب قطعي بگيرم با اين كه فكر كنم به ضرر من هم شد!

power4400
October 28th, 2008, 13:08
اين خيلي جالبه!

سلام به همه
خیلی با حاله ما تو مسابقه ای شرکت کردیم که از قوانین هیچی نمی دونیم
و همینطوری هر که برای خودش ترید می کنه;)

power4400
October 28th, 2008, 13:13

پیشنهاد می کنم ساعت یا ساعتهای خاصی رو که حسابها بازبینی میشه برای DD اعلام بشه، مثل آلپاری، اینطوری هر کس پوزیشن داره چه تو سود چه تو ضرر Close میکنه، اما الان معلوم نیست چه زمانی حسابها بازبینی میشه، شاید من یک پوزیشن الان بگیرم و 10 دقیقه بعد حسابها رسیدگی بشه! پوزیشنها هم که معمولا همون اول نمیره تو سود! مخصوصا پوزیشنهای بلند مدت! مسابقات آلپاری 24 ساعت فرصت داده، اینجا هم میشه زمانبندی کرد به نظر من اینطوری بهتره، اما من تابع قانون و نظر جمع هستم و به قوانین احترام میذارم!

با سپاس

QUOTE=j.torabi;242422]سلام
اگر فرض کنیم شما پوزیشن خود را در همین نقطه ببندید و همچنین درصورتیکه equity منفی شما در معاملات گذشته از این حد فراتر نرفته باشد:
سود خالص شما = 500

فقط نمیدونم این MAX DD در equity در کجای استیتمنت ثبت میشه؟[/QUOTE]

سلام به همه
خیلی با حاله ما تو مسابقه ای شرکت کردیم که از قوانین هیچی نمی دونیم
و همینطوری هر که برای خودش ترید می کنه;)
لطفا یکی بیاد توضییح قانع کننده ای بده که حداقل بقیه مسابقه رو خراب نکنیم;)

moha
October 28th, 2008, 13:31
اين خيلي جالبه!

با سلام
بالاترین ایکویتی شما چند بود؟
اگر پوزیشن هایی که در سود بودند فرضا تا 1800 دلار سود رفته بعد برگشته اند بالاترین ایکویتی شما می شود 1800
حال کمترین ایکویتی خود را پیدا کنید بعد از آن بالاترین ایکویتی که اتفاق افتاده
بالاترین ایکویتی/ کمترین ایکویتی بعد بالاترین ایکویتی می شود DD شما.

mdavodi
October 28th, 2008, 13:44
QUOTE=j.torabi;242422]سلام
سود خالص شما = 500

فقط نمیدونم این MAX DD در equity در کجای استیتمنت ثبت میشه؟

لطفا یکی بیاد توضییح قانع کننده ای بده که حداقل بقیه مسابقه رو خراب نکنیم;)[/QUOTE]

دوست عزیزpower4400 لطفا یک بار قوانین مسابقه رو با دقت بخون. اینم لینکش [Only registered and activated users can see links]

واسه بحث رو قوانین قبل از شروع مسابقه به اندازه کافی فرصت بود. جالبه اون موقع بچه ها زیاد خورده نمی گرفتن.:huh: ولی همین که مسابقه شروع میشه یه پوزیشن میره تو ضرر دیگه .... همه یاد قوانین می افتن. :blink:

نگران نباشید مسابقه با این جور انتقادها خراب نمیشه.:laugh::laugh:

به امید موفقیت همه.

albertini
October 28th, 2008, 13:54
با سلام
بالاترین ایکویتی شما چند بود؟
اگر پوزیشن هایی که در سود بودند فرضا تا 1800 دلار سود رفته بعد برگشته اند بالاترین ایکویتی شما می شود 1800
حال کمترین ایکویتی خود را پیدا کنید بعد از آن بالاترین ایکویتی که اتفاق افتاده
بالاترین ایکویتی/ کمترین ایکویتی بعد بالاترین ایکویتی می شود DD شما.

با سلام

فکر نمیکنم DD به بالاترین ایکویتی ربط پیدا کنه چون بالاترین اکویتی برای کنترل کننده در زمان کنترل قابل رهگیری نیست یا اگر باشد بسیار

وقتگیر خواهد بود . DD از تقسیم ایکویتی در زمان کنترل بر بالانس ان زمان و کم کردن عدد حاصله از یک بدست میاد.

این وسط بالانس من 1398 دلار

DD بر طبق اکانت هیستوری 3.91 درصد

DD شناور (نمیدونم چه مقدارش ردیابی شده :laugh:)

alibeti
October 28th, 2008, 13:55
آقاي داودي من قصد خراب كردن مسابقه رو ندارم فقط مي خواستم ببينم نتيجه كارم چي ميشه؟

من نمي تونم بالاترين و پايين ترين equity خود رو بفهمم البته فكر كنم هيچ كس نتونه متوجه بشه:blink:

در كل براي همه كساني كه براي مسابقه زحمت ميكشند تشكر مي كنم:)

mdavodi
October 28th, 2008, 13:59
سلام آقاي mdavoudi

دوست عزیز بستگی داره واترمارک شما کجا ثبت شده. اونو باید از داور مسابقه بپرسیم.
و اما شانس...
بله شما حتی شانس اول شدن رو هم دارید.:whoow:
بررسی این همه حساب نیاز به زمان داره. شاید واتر مارک شما در بدترین حالت هم ثبت بشه شما بازم می تونید اول بشید. چون معلوم نیست تا انتها چند نفر میمونن.... :laugh::advise:

تا همین الانم بهتون قول می دم خیلیها کال شدن:blink:.
از آقا رضا می خوام لطف کنن تا یه آمار تکون دهنده بزارن اینجا تا بروبچز فیض ببرند!!! ;)

alibeti عزیز منظور بنده شما یا کس دیگه ایی نبود. من کلی گفتم. عذرخواهی منو بپذیرید.

power4400
October 28th, 2008, 14:06
سلام آقاي mdavoudi

لطفا یکی بیاد توضییح قانع کننده ای بده که حداقل بقیه مسابقه رو خراب نکنیم;)

دوست عزیزpower4400 لطفا یک بار قوانین مسابقه رو با دقت بخون. اینم لینکش [Only registered and activated users can see links]

واسه بحث رو قوانین قبل از شروع مسابقه به اندازه کافی فرصت بود. جالبه اون موقع بچه ها زیاد خورده نمی گرفتن.:huh: ولی همین که مسابقه شروع میشه یه پوزیشن میره تو ضرر دیگه .... همه یاد قوانین می افتن. :blink:

نگران نباشید مسابقه با این جور انتقادها خراب نمیشه.:laugh::laugh:

به امید موفقیت همه.[/QUOTE]

سلام اقای mdavodi
من تحلیلم در مورد dd اشتباه بود
و قصد خراب کردن مسابقه رو هم نداشتم نه الان ونه قبل از شروع مسابقه ;)
شما که استاد ما هستید می شه dd این دوسته عزیز رو حساب کنید البته اگر به تون بر نمی خوره

moha
October 28th, 2008, 14:19
با سلام

فکر نمیکنم DD به بالاترین ایکویتی ربط پیدا کنه چون بالاترین اکویتی برای کنترل کننده در زمان کنترل قابل رهگیری نیست یا اگر باشد بسیار

وقتگیر خواهد بود . DD از تقسیم ایکویتی در زمان کنترل بر بالانس ان زمان و کم کردن عدد حاصله از یک بدست میاد.

این وسط بالانس من 1398 دلار

DD بر طبق اکانت هیستوری 3.91 درصد

DD شناور (نمیدونم چه مقدارش ردیابی شده :laugh:)
اینکه داور مسابقه بتونه ایکویتی رو محاسبه کنه یا نکنه تغییری در محاسبه ایکویتی ایجاد نمی کنه
ولی dd با ایکویتی محاسبه میشه.

دوست عزیز بستگی داره واترمارک شما کجا ثبت شده. اونو باید از داور مسابقه بپرسیم.
و اما شانس...
بله شما حتی شانس اول شدن رو هم دارید.:whoow:
بررسی این همه حساب نیاز به زمان داره. شاید واتر مارک شما در بدترین حالت هم ثبت بشه شما بازم می تونید اول بشید. چون معلوم نیست تا انتها چند نفر میمونن.... :laugh::advise:

تا همین الانم بهتون قول می دم خیلیها کال شدن:blink:.
از آقا رضا می خوام لطف کنن تا یه آمار تکون دهنده بزارن اینجا تا بروبچز فیض ببرند!!! ;)

alibeti عزیز منظور بنده شما یا کس دیگه ایی نبود. من کلی گفتم. عذرخواهی منو بپذیرید.

به نظر می رسه اگر برگزار کنندهای مسابقه اندیکاتوری می نوشتن راحت می شد همه حسابها را دائما چک کرد و dd دقیق محاسبه کرد.

Reza
October 28th, 2008, 15:06
با سلام

از ابتدای مسابقه تا الان، مقدار balance و equity بصور مدارم گزارش گیری شده و گزارشات مربوطه ذخیره شده است.

اما بدلیل حجم بالای محاسبات، پردازش دستی این اطلاعات بسیار وقت گیر است.

در حال بررسی امکان پردازش مکانیزه اطلاعات توسط برنامه نویسی هستم.

اما سعی می کنم گزارش Balance و Equity نفرات اول را هر روز اعلام کنم.

با توجه به سوالات مطرح شده، تصور می کنم برخی دوستان هنوز فرصت نکرده اند در مورد مفاهیم اولیه مدیریت سرمایه (مانند Equity، Balance، DD و . . .) به مطالعه بپردازند. اگر این مسابقه توجه این دوستان را بیش از پیش به این مفاهیم جلب کند، به بخشی از اهداف خود دست پیدا کرده است.

از همه دوستان دعوت می کنم بار دیگر متن زیر را مطالعه و سوالات احتمالی را مطرح کنند.

با تشکر

- ملاک انتخاب نفرات برگزیده، به شرح ذیل مباشد:

نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدارProfit(%) / Max DrawDown(%)
باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.

Reza
October 28th, 2008, 15:15
این نکته را نیز ذکر کنم که اگر انتخاب برندگان فقط بر اساس بالانس نهایی انجام می شد، کار برای ما نیز بسیار ساده تر بود. کافی بود شرکت کنندگان را بر اساس بالانس مرتب کنیم و نفرات اول لیست را اعلام کنیم. نیازی به گزارش گیری مداوم و انجام محاسبات پیچیده هم نبود.

اما فراموش نکنیم که هدف ما از این مسابقه، یادگیری و افزایش مهارت می باشد و لازم است قوانین مسابقه بگونه ای طراحی شود که ما را به این هدف برساند.

البته هیچ کاری بدون ایراد نیست و ممکن است در برگزاری این مسابقه هم ایراداتی وجود داشته باشد که با همفکری و مشورت، ایرادات احتمالی را در دوره های بعد برطرف می کنیم.

موفق باشید

Ahmad_reza
October 28th, 2008, 15:19
حساب من اینجوریه

Maximal Drawdown: 38.70 (5.97%)

ولی موجودی من 825$ است!!!!!!

Reza
October 28th, 2008, 22:24
با سلام

Equity و Balance شرکت کنندگان در فایل پیوست آمده است. این گزارش در ساعت 21 به وقت تهران (17:30 به وقت بروکر) تهیه شده است.

موفق باشید

mdavodi
October 28th, 2008, 22:32
سلام اقای mdavodi
من تحلیلم در مورد dd اشتباه بود
و قصد خراب کردن مسابقه رو هم نداشتم نه الان ونه قبل از شروع مسابقه ;)
شما که استاد ما هستید می شه dd این دوسته عزیز رو حساب کنید البته اگر به تون بر نمی خوره

power4400 عزیز من هنوز تو این وادی یک شاگرد هستم شما نسبت به من لطف دارید. من یه مثال می زنم:
فرض می کنیم ما3 ترید انجام دادیم که هر 3 ترید مستقیما وارد سود شده :whoow: و بالانس رسیده به 650$:rolleyes:
واترمارک ما در اینجا 650$ ثبت شده .حالا میایم پوزیشن 4 رو هم می گیریم ولی این پوزیشن بدقلقی می کنه و 38.70$ می ره تو ضرر و بعد از طی چند ساعت قیمت برمی گرده و تارگت 80$ میخوره بعد میاد بیرون.
از قضا داور مسابقه زمانی پوزیشن ما رو چک می کنه که پوزیشن کذایی تا 20$ تو ضرر بوده یعنی اون زمان ایکویتی ما 630$ بوده:cry: . داور مسابقه بعد از طی زمانی میاد می بینه که پوزیشن ما تارگت خورده و بالانس ما شده 730$.:laugh:
حالا وقت حساب کتابه... :blink:
پایین ترین ایکویتی دیده شده در اینجا 630$ بوده در نتیجه==> 650-630=20$
پس نزول Equity نسبت به Watermark ما در اینجا 20 بوده یعنی 3.07% این میشه dd دردسر ساز.:huh:

پ.ن1: بنده قصد بی احترامی به هیچ کاربری رو ندارم فقط چیزهایی رو که دوستان می نویسند پاسخ می دم.
پ.ن2: دوستانی با پیام خصوصی با بنده تماس گرفتند برای گرفتن جواب مسابقه. باید بگم من در این دوره داور نیستم مثل همه شما منم در این مسابقه شرکت کردم. باید کمی صبر کنیم تا آقا رضا کار محاسباتشون یه اتمام برسه.

ImanDorostian
October 29th, 2008, 00:59
سلام

آیا نتایج مسابقه رو هر هفته اعلام می کنید ؟؟؟؟

pari.ebrahimi
October 29th, 2008, 10:32
سلام به همه
نمی خواین نتایج روزانه مسابقه رو بذارین همه مطلع بشن؟ پس چی شد؟ نکنه بی خیال مسابقه شدین؟
ای بابا... چرا هیشکی هیچی نمی گه؟ ....................
.........
.................
.......
.........
..

fx.PARADISE
October 29th, 2008, 11:15
سلام به همه
نمی خواین نتایج روزانه مسابقه رو بذارین همه مطلع بشن؟ پس چی شد؟ نکنه بی خیال مسابقه شدین؟
ای بابا... چرا هیشکی هیچی نمی گه؟ ....................
.........
.................
.......
.........
..

دوست عزیز

لطفاپست 216 ( پست مربوط به آقا رضای عزیز ) را مشاهده کنید. ضمنا فایل PDF مربوطه را نیز دانلود و باز کنید.

موفق باشید.

reza12
October 29th, 2008, 11:37
سلام

ضمن خسته نباشيد به جناب reza عزيز متاسفانه قوانين اين مسابقه بصورتي است كه بيشتر از اين كه به فكر

stop باشيم بايد به فكر حد سود و جلوگيري از گسترش بيش از حد سود باشيم.

در حالي كه در تريد بايد تا حد امكان به سود اجازه گسترش داد و از گسترش ضرر جلوگيري كرد.

از زحماتي كه براي اين مسابقه تقبل كرده ايد بسيار ممنونم.

power4400
October 29th, 2008, 14:07
سلام

ضمن خسته نباشيد به جناب reza عزيز متاسفانه قوانين اين مسابقه بصورتي است كه بيشتر از اين كه به فكر

stop باشيم بايد به فكر حد سود و جلوگيري از گسترش بيش از حد سود باشيم.

در حالي كه در تريد بايد تا حد امكان به سود اجازه گسترش داد و از گسترش ضرر جلوگيري كرد.

از زحماتي كه براي اين مسابقه تقبل كرده ايد بسيار ممنونم.
سلام
من در جواب این دوسته عزیز می خوام بگم که ما نمی دونیم که بازار چقدر می خواد به حرکتش ادامه بده
بعضی مواقع ما به خاطر طمع tp خودمون رو بر می داریم تا بازار سوده بزرگی رو به ما بده ولی واقعا نمی دونیم این
سود بزرگ چقدر است 100 تا 200 تا یا شاید هم ... 100000000000000000000000000000000000000
به خاطر همین خیلیامون با اینکه به سودهای خیلی زیادی هم رسیدیم ولی اخرش کال مارجین شدیم:o
چون بارها وبارها این حالت رو می خواستیم به وجود بیاریم و وقتی هم که بوجود اومد نمی دونستیم که بازار چقدر می خواد به ما سود بده

همینجا می خوام از اقا رضا تشکر کنم چون به خاطر گذاشتن بعضی از قوانین من دارم به عادتهای بده گذشتم پی می برم :)
البته اگر بتونیم این عادتهای بد رو اصلاح کنیم خودش می تونه بهترین سود باشه;)
ارزوی موفقیت برای همه دوستان:)

kamo
October 29th, 2008, 15:37
عجله کردن تو روز اول مسابقه دراو دون بالایی رو به حساب من تحمیل کرد

kurosh_lava
October 29th, 2008, 17:39
:blink: سلام ما هم هستیم برادرا
می بینم که دوستان حسابی فعال هستند.
من تازه از خواب خرسی بیدار شدم هنوز دست به ترید نشدم تو این دوره .. پس یا علی ما اومدیم که با اولین ترید یه ضرر گنده بدیم تکلیف خودمونو روشن کنیم.:blink:

kurosh_lava
October 29th, 2008, 18:32
سلام
فکر کنم تا به اینجا نفر اول فعلا mummy باشه
نفر دوم albertini
نفر سوم تا به اینجا آقای omid_fx
نفر چهارم تا به اینجا جناب alifar

mummy
October 29th, 2008, 18:43
سلام
فکر کنم تا به اینجا نفر اول فعلا mummy باشه
نفر دوم albertini
نفر سوم تا به اینجا آقای omid_fx
نفر چهارم تا به اینجا جناب alifar

تا الان بد رفتم تو ضرر :banana: بالاخره از خصوصيات كار كردن با مارجين بالاست ;)

kurosh_lava
October 29th, 2008, 18:48
تا الان بد رفتم تو ضرر :banana: بالاخره از خصوصيات كار كردن با مارجين بالاست ;)

اشکالی نداره بالانست بالاست می تونی جبران کنی ببینم فردا اول می مونی یا میری پایین:blink:

mummy
October 29th, 2008, 18:56
اشکالی نداره بالانست بالاست می تونی جبران کنی ببینم فردا اول می مونی یا میری پایین:blink:

آخه فقط بالانس نيست ، مساله اينه حساب ريل بود ميبستم اما تو اينجا نميخوام ضرر بدم (‌به خاطر دراو داون ) اينه كه ممكنه كال هم بشم! :rambo:

alibeti
October 29th, 2008, 22:22
سلام به همه دوستان

لطفا هر كس براي مسابقه بعد نظرش اينه كه فقط بالانس با حجم تريد نهايت 0.10 مد نظر قرار بگيرد دكمه تشكر رو بزند

به خاطر اين گفتم كه بچه ها براي اينكه دراودن آنها بد نشه استاپ لاس نميزارن و پوزيشن را براي چند روز باز نگه

مي دارن نظر شما چيه؟:)

mdavodi
October 29th, 2008, 22:25
آخه فقط بالانس نيست ، مساله اينه حساب ريل بود ميبستم اما تو اينجا نميخوام ضرر بدم (‌به خاطر دراو داون ) اينه كه ممكنه كال هم بشم! :rambo:

داداش احتمالا فکرمی کنم تا الان ایکویتی پایین شما ثبت شده :blink: اگه اینطور باشه دیگه بستن با ضرر یا نبستن اون مهم نیست. باید تا اعلام نتایج صبر کنی.:nervous:

mdavodi
October 29th, 2008, 22:37

کوروش جان چطوری؟ خوش می گذره؟؟
من که دیروز یه خراب کاری کوچولو کردم. یه دونه از پوزیشنهام استاپ خورد. :cry:
فقط شانس آوردم که لات مناسب انتخاب کرده بودم.:advise:
ولی خداییش کسی تونست مثل من اینطوری pip جمع کنه؟؟ :rambo:
فقط پوزیشن آخرو حال کن .. :cool: ببین کجا وارد شدم کجا خارج. خودمم کف کردم.:whoow:

mummy
October 29th, 2008, 22:50
داداش احتمالا فکرمی کنم تا الان ایکویتی پایین شما ثبت شده :blink: اگه اینطور باشه دیگه بستن با ضرر یا نبستن اون مهم نیست. باید تا اعلام نتایج صبر کنی.:nervous:

خوب اگه اشتباه نكنم ايكويتي همون DD هست اما بستن پوزيشن با ضرر ميشه %Maximaall Drawdown

به هر حال هر چه زودتر تكليفم معلوم بشه بهتره ( و خداوند توجيه را آفريد ):p

mbinazir
October 29th, 2008, 23:01
.....ولی خداییش کسی تونست مثل من اینطوری pip جمع کنه؟؟ ...[Only registered and activated users can see links]

داودي جان سلام عليكم
آقا تبريك ميگم. واقعاً استيمنت عالي داري. تعداد پوزيشنها و سير صعودي آن حاكي انتخاب استراتژي درست و رعايت مديريت سرمايه است. خيلي لذت بردم.
انشاالله كه موفق باشي

Reza
October 29th, 2008, 23:45
سلام

Equity و Balance شرکت کنندگان را در فایل پیوست ببینید. گزارش در ساعت 22:35 به وقت تهران (19:05 به وقت بروکر) تهیه شده است.

موفق باشید

candletrader
October 30th, 2008, 00:19
سلام
من یکی که از دور خارج شدم. دیروز پوزیشن گرفتم و استاپ هم نزاشته بودم. امروز اومدم دیدم کال شدم. از این نظر من اول شدم.
تلافی میکنم و فردا به سفر میرم.
شاد باشید.

albertini
October 30th, 2008, 00:38
این مومی افتاده بود جلو راه هم نمی داد .فکر کنم ازش رد شدم .

در تعقیب reza12

omid_fx
October 30th, 2008, 00:43
سلام

Equity و Balance شرکت کنندگان را در فایل پیوست ببینید. گزارش در ساعت 22:35 به وقت تهران (19:05 به وقت بروکر) تهیه شده است.

موفق باشید

سلام
این ستون profit چیه ؟
فکر کنم اشتباه شده.
اگه ممکنه یه ستون هم برای DD قرار دهید.

kurosh_lava
October 30th, 2008, 00:44
کوروش جان چطوری؟ خوش می گذره؟؟
من که دیروز یه خراب کاری کوچولو کردم. یه دونه از پوزیشنهام استاپ خورد. :cry:
فقط شانس آوردم که لات مناسب انتخاب کرده بودم.:advise:
ولی خداییش کسی تونست مثل من اینطوری pip جمع کنه؟؟ :rambo:
فقط پوزیشن آخرو حال کن .. :cool: ببین کجا وارد شدم کجا خارج. خودمم کف کردم.:whoow:

به به آقای داوودی
خوبی ؟
سرورای هتل که سلامت هستند اشا ا ..
آقا این استیتمنت که کولاکه . دور قبل هم اگه شرکت می کردی خوب می شد به امید پیروزی .
:banana:

omidchart
October 30th, 2008, 00:54
دوستان بالای جدول اگر لطف کنند استیتمنتشون رو هر شب قرار بدن رقابت جالبتری میشه.

kurosh_lava
October 30th, 2008, 00:59
کی می ره این همه راه رو ..
200156 = imimia بزودی می رسه صدر جدول
حالا ببین:blink:

omid_fx
October 30th, 2008, 01:26

پس کولاک ندیدین ;);)

mdavodi
October 30th, 2008, 02:00
می بینم که دیگه کری خونی ها داره شروع می شه... :happy:
قرمزاش بیان وسط

من معتقدم باید مدیریت سرمایه رو در نظر داشت. حالا از امشب به بعد پوزیشنهارو 0.07 می گیرم ببینم می رسم بالا یا نه.;)

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود *** رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

حالا یواش یواش هنوز مونده تا آخر مسابقه:laugh:

mummy
October 30th, 2008, 02:19
این مومی افتاده بود جلو راه هم نمی داد .فکر کنم ازش رد شدم .

در تعقیب reza12

آلبرتيني عزيز ، من همون موميايي هستم كه به اين روز افتاديم. :p

ما مخلصيم . فعلا فكر كنم دهم باشم! وضع خرابه :whoow:

در ضمن كارت درسته ;)

Alifar
October 30th, 2008, 07:05
با سلام
با اجازه دوستان من هم از دور مسابقه حذف شدم
علت حذفشم میگم
اول اینکه 2 روز اول به قوانین خودساخته پایبند بودم و لی روز سوم ترید احساسی که خیلی ازش گریزانم یقمو گرفت و بالانسمو به600 تا رسوند با یک ترید اونو به 800 تا رسوندم و لی ترید بعدی که بدون استاپ بود و لات بالایی هم داشت کارمو یکسره کرد
پ ن : ایشا اله دوره بعد با فراغت باز خدمت میرسیم ما هم بریم کار ساختمون رو تموم کنیم تا فکرمون ازاد بشه

Ali_Nouri
October 30th, 2008, 07:29
ضمن خسته نباشيد خدمت دوستان گل با اجازه همگي دوستان منم كاليدم .

موفق و شاد باشيد.

kamo
October 30th, 2008, 08:33
هر چقدر خودمو نصیحت می کنم که عزیز دلم ناز گلم دردونه مهربون
زمان خستگی پوزیشن نگیر افت حسابت خستگی هست
توی گوش دل نمی ره
جای دیگه دل اسیره
:blink::blink::blink::blink::blink:
این دفعه باید به خود دومم بگم
می کشششششممممممممت
اگه یه یه روز با خستگی پای چارت ببینمت

از سی و سه اومدم به دوازده
راستی منم قرمزته
البته بیشتر طرفدار ملوان بندر انزلی هستم ولی از نوع ابیش
استیمنت واسه دیروزه
گند زدنهای اخر هم واسه خستگی هست

Ahmad_reza
October 30th, 2008, 08:38
با سلام
علت حذفشم میگم
اول اینکه 2 روز اول به قوانین خودساخته پایبند بودم و لی روز سوم ترید احساسی که خیلی ازش گریزانم یقمو گرفت و بالانسمو به600 تا رسوند با یک ترید اونو به 800 تا رسوندم و لی ترید بعدی که بدون استاپ بود و لات بالایی هم داشت کارمو یکسره کرد
پ ن : ایشا اله دوره بعد با فراغت باز خدمت میرسیم ما هم بریم کار ساختمون رو تموم کنیم تا فکرمون ازاد بشه

دوستان من هم دقیقا به همین سرنوشت دچار شدم ؛ البته با اندکی تغییرات
اولش یه خورده :whoow: شدم بعد :blink: بعدش هم :cry: الان هم :advise:
یعنی عدم پایبندی به استراتژی ؛ عدم رعایت مدیریت سرمایه و مهمترین عامل طمع زیاد باعث این رویداد شد!!!!!!

Alifar
October 30th, 2008, 08:55
با سلام
علت حذفشم میگم

با سلام
برای اطلاع دوستان از وضعیت ترید دو روز اول استیمنت رو قرار میدم تو دو روز اول کاملا منظم با استاپ مشخص و رعایت مانی منیجمنت و روز بعد کاملا بر عکس:laugh:

power4400
October 30th, 2008, 09:32
سلام
من در جواب این دوسته عزیز می خوام بگم که ما نمی دونیم که بازار چقدر می خواد به حرکتش ادامه بده
بعضی مواقع ما به خاطر طمع tp خودمون رو بر می داریم تا بازار سوده بزرگی رو به ما بده ولی واقعا نمی دونیم این
سود بزرگ چقدر است 100 تا 200 تا یا شاید هم ... 100000000000000000000000000000000000000
به خاطر همین خیلیامون با اینکه به سودهای خیلی زیادی هم رسیدیم ولی اخرش کال مارجین شدیم:o
چون بارها وبارها این حالت رو می خواستیم به وجود بیاریم و وقتی هم که بوجود اومد نمی دونستیم که بازار چقدر می خواد به ما سود بده

همینجا می خوام از اقا رضا تشکر کنم چون به خاطر گذاشتن بعضی از قوانین من دارم به عادتهای بده گذشتم پی می برم :)
البته اگر بتونیم این عادتهای بد رو اصلاح کنیم خودش می تونه بهترین سود باشه;)
ارزوی موفقیت برای همه دوستان:)

دوستان من هم دقیقا به همین سرنوشت دچار شدم ؛ البته با اندکی تغییرات
اولش یه خورده :whoow: شدم بعد :blink: بعدش هم :cry: الان هم :advise:
یعنی عدم پایبندی به استراتژی ؛ عدم رعایت مدیریت سرمایه و مهمترین عامل طمع زیاد باعث این رویداد شد!!!!!!

سلام به همه دوستان عزیز
من باز هم به خاطر طمع زیاد گند زدم :mad:
یه سود خوب داشتم که از بازار به علت طمع زیاد خارج نشدم وهمه اون سوده خوب شد یه ضرر بد:mad:
( الان باید اون بالا ها باشم , ولی رفتم پایین :(:(:(:( )
یکی یه راهه حل بده که از چنگال طمع خارج بشیم
ای طمع کثیف:mad:

Desire
October 30th, 2008, 11:39
سلام و خدا قوت
از مدیریت سایت تشکر می کنم بابت این مسابقه , برای من یک کلاس حل تمرین عالیه ,
با اینکه متاسفانه موضوع مدیریت سرمایه در آن بد جوری لوث شد , 300 یا 400 درصد سود در 3 روز خیلی جذابه ولی مطمئنا اسمش استراتژی قوی با مدیریت سرمایه عالی نیست .
به هر حال برای تمامی شرکت کنندگان با هر هدفی , آرزوی موفقیت دارم .