PDA

View Full Version : عدم شمارش پستهای کاربران در تالارهای غیرتخصصی

Reza
July 2nd, 2008, 19:04
با سلام

پس از مشورت با دوستان و بررسی جوانب مختلف موضوع، تصمیم گرفتیم که پستهای درج شده در تالارهای غیرتخصصی (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=3) در شمارش تعداد پستهای کاربران محاسبه نشود.

هدف اصلی از اتخاذ این تصمیم، ترغیب کاربران به فعالیت در تالارهای تخصصی و جلوگیری از درج پستهای غیر مفید بوده است.

تنظیمات مربوط به این موضوع و شمارش مجدد تعداد پستها انجام شده است. لذا تعداد پستهای برخی کاربران با کاهش مواجه شده است.

با تشکر

jupiter
July 2nd, 2008, 20:24
با سلام!
ضمن سپاس از تصميم جنابعالي , پيشنهاد مي كنم در مورد لحاظ نشدن تعداد تشكر ها در تالار هاي غير تخصصي هم فكري بفرماييد. به همان دلايلي كه در پست بالا فرموديد.

Reza
July 2nd, 2008, 21:32
با سلام!
ضمن سپاس از تصميم جنابعالي , پيشنهاد مي كنم در مورد لحاظ نشدن تعداد تشكر ها در تالار هاي غير تخصصي هم فكري بفرماييد. به همان دلايلي كه در پست بالا فرموديد.
با سلام و تشکر از پیشنها شما

سیستم تشکر در تالارهای غیرتخصصی غیرفعال شد.

سایر موارد اجرا شده:
- کاربران با کمتر از ۵ پست نمی توانند از پستهای دیگران تشکر کنند.
- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند حداکثر از ۳۰ پست کاربران دیگر تشکر کند. (بدلیل اینکه متاسفانه برخی کاربران از تمام پستها - حتی پستهای حاشیه ای و غیر مفید - تشکر می کنند.)

بهزاد اقبالی
July 2nd, 2008, 21:37
با سلام و تشکر از پیشنها شما

سیستم تشکر در تالارهای غیرتخصصی غیرفعال شد.

سایر موارد اجرا شده:
- کاربران با کمتر از ۵ پست نمی توانند از پستهای دیگران تشکر کنند.
- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند حداکثر از ۳۰ پست کاربران دیگر تشکر کند. (بدلیل اینکه متاسفانه برخی کاربران از تمام پستها - حتی پستهای حاشیه ای و غیر مفید - تشکر می کنند.)

با سلام
اقا رضا دلیل این کار چیه؟ایا به واقع این کار موجب کمتر شدن حاشیه در تالارهای عمومی و ترغیب به فعالیت در فرومهای تخصصی خواهد گشت؟
همچنین گزینه تشکر در تالارهای تخصیصی در حال حاضر وجود نداره.لطفا چک کنید

AmirBabak
July 2nd, 2008, 21:58
آقا رضا سلام

قربان یک سوال دارم:
آیا در یک جامعه تخصصی!!(مثل یک جامعه مذهبی) افراد صرفاً با خدمت در مساجد و معابد، لایق و مجاز به مقامات عالیه جامعه خواهند بود!؟
آیا یک هنرپیشه یا یک هنرمند یا یک ورزشکار هیچوقت نباید با اندازه یک روحانی یا کاهن(که مورد نیاز تخصص چنین جامعه ای هستند) پیشرفت کند؟

در سایت وزینی مانند سرمایه هر شخصی که بنا بر وسع خود به رونق سایت کمک کند منطقاً میبایست قابل احترام و ارزشمندتر باشد.
کاربرانی که هیچ توقعی ندارند بجز ارتقای عنوانشان و متمایز گشتن ایشان از کاربران خنثی!

وگرنه افزایش تعداد پست در تالارهای تخصصی از آب خوردن هم آسانتر است. ققط کافیست بعد از پستهای اشخاص قبلی، هی بگی به به، هی بگی چه چه، اظهارنظرهای موافق و مخالف و از این دست....!!!

آیا تابحال با خود اندیشیده اید که سایت های همسایه/رقیب/همکار ، چرا یک دهم سرمایه نیز کاربر عضو ندارند؟
این در حالیست که اساتیدی در بعضی از این سایتها حضور دارند که در عرصه جهانی نیز اسم و رسم دار هستند.

دلیلش فقط یک چیز است: تااینجا سرمایه، در کنار ماهیت تخصصی اش، سایر بخشهای پرطرفدار را نیز پوشش میداد.

با این تصمیم جدید ، سایت محبوب ما ، به مرور شاهد حضور کمرنگ تر بازدیدکنندگان و اعضاء خواهد بود و مطمئن باشید با سایت های همسایه ، همپایه خواهد گشت.

در هر صورت
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

bzolmajd
July 2nd, 2008, 23:56
با سلام

فکر کنم اگر در نمایش ارسالها و ... تفکیک وجود داشته باشد شاید این مسئله بهتر حل شود و مشخص میشود که بیشترین فعالیت شخص در کدام قسمت است

متشکرم

trendfinder
July 3rd, 2008, 00:32
درود
اینطوری تعداد پست ها زیاد میشه و خیلی ها به جای زدن دکمه تشکر ، پست تشکر میذارن
کار حامد عزیز بیشتر میشه .
باید پست های تشکر کننده رو هم دلیت کنه

22fx
July 3rd, 2008, 01:25
با سلام خدمت تمامی دوستان
ایا دوستان داشتن پست بالا و یا داشتن تشکر بالا در افراد، تاثیری بر دیگران دارد ؟

گاه تشکر افراد از شخصی نشانگر تائید نوشته شخص بوده و از زدن پست اضافه جلوگیری شده
دلیل دیگرش اینکه شخص برای فعالیت بیشتر تلاش میکند .

(البته فقط نظر شخصی بنده بود و هرچه اساتید:advise: صلاح بدانند)

Aidin Mahdavi
July 3rd, 2008, 02:02
با سلام

فکر کنم اگر در نمایش ارسالها و ... تفکیک وجود داشته باشد شاید این مسئله بهتر حل شود و مشخص میشود که بیشترین فعالیت شخص در کدام قسمت است

متشکرم

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مدیریت سایت

آقا رضا به نظر من هم تفکیک تعداد ارسالها راه بهتری است

با تشکر

szh.1367
July 3rd, 2008, 08:43
با اجازه دوستان من هم نظر خودمو بگم

اقا رضا اگر امکان دارد کلید تشکر در بخش غیر تخصصی فعال شود اما به مانند شمارش نشدن پست ها ، تشکر ها هم شمارش نشود

برای من اصلا مهم نیست که از من تشکر کنند یا تعداد پست هایم چقدر باشد اما برایم خیلی مهم که از بعضی مطالب مفید یا نوشته های جالب تشکر کنم فکر می کنم که بهترین و ساده ترین راه تشکر ، زدن کلید تشکر باشد:)

Reza
July 3rd, 2008, 09:08
با سلام

متشکرم
با سلام

متاسفانه vBulletin چنین امکانی ندارد و این کار از نظر فنی قابل انجام نیست.

با تشکر

Reza
July 3rd, 2008, 09:10
با اجازه دوستان من هم نظر خودمو بگم

اقا رضا اگر امکان دارد کلید تشکر در بخش غیر تخصصی فعال شود اما به مانند شمارش نشدن پست ها ، تشکر ها هم شمارش نشود

برای من اصلا مهم نیست که از من تشکر کنند یا تعداد پست هایم چقدر باشد اما برایم خیلی مهم که از بعضی مطالب مفید یا نوشته های جالب تشکر کنم فکر می کنم که بهترین و ساده ترین راه تشکر ، زدن کلید تشکر باشد:)
متاسفانه این کار هم شدنی نیست. یعنی اگر سیستم تشکر فعال باشد، تعداد تشکر هم شمارش می شود.

Reza
July 3rd, 2008, 10:11
درود
اینطوری تعداد پست ها زیاد میشه و خیلی ها به جای زدن دکمه تشکر ، پست تشکر میذارن
کار حامد عزیز بیشتر میشه .
باید پست های تشکر کننده رو هم دلیت کنه
این ایراد وارد است. در صورتی که ضرر حذف سیستم تشکر بیش از نفع آن باشد، این سیستم مجددا فعال خواهد شد.

مجتبی
July 3rd, 2008, 10:58
این ایراد وارد است. در صورتی که ضرر حذف سیستم تشکر بیش از نفع آن باشد، این سیستم مجددا فعال خواهد شد.

آقا رضا سلام.
با اینکه کاملا با کاری که کردین موافقم ولی پیشنهاد می کنم مثل دفعات قبل این موضوع رو هم مورد نظرسنجی قرار بدین. فکر میکنم پذیرش نتایج نظرسنجی بسیار راحتتر از پذیرش فردی باشه.
البته میدونم که شما قبل از اینکه کاری انجام بدین از بسیاری از دوستان نظرخواهی میکنین و یکطرفه قضاوت نمیکنین.
موفق باشین و سربلند

Parham A
July 3rd, 2008, 11:40
سلام
در صورت صلاح دید، من هم با نظر سنجی موافقم
شاد باشید

Hamed2420
July 3rd, 2008, 13:13
با سلام

از آنجایی که برای تشکر و قدردانی در سیستم ویبولتین دو راه یعنی تشکر ([Only registered and activated users can see links])و افزودن اعتبار ([Only registered and activated users can see links])وجود داره و همچنین به نظرم اعتبار دارای ارزش بیشتری هست، پیشنهاد میکنم که بر روی سیستم افزایش و اعطاء اعتبار تبلیغ و کار بشه تا در تالارهای تخصصی بجای تشکر بیشتر از افزایش اعتبار استفاده بشه و در تالارهای غیر تخصصی از یک پست تشکر هم بشه.

به عنوان مثال اگر سیستمی را در تالار سیستم ها ببینم که ارزش زیادی داشته باشه یا ترجمه ای ببینم که فرد بابتش زحمت کشیده، ترجیح میدم که به ایشون اعتبار بدم تا ازشون تشکر کنم. این اعتبار میتونه در تالار غیر تخصصی هم وجود داشته باشه. اما به عنوان مثال یک نفر یک مطلب جالبی در تالار غیر تخصصی میگذاره که شایسته تشکر هست ولی شایسته اهداء اعتبار نیست .....

پس اگر قراره تشکر از جایی حذف بشه، به نظر بنده بهتره از تالار های تخصصی حذف بشه به شرطی که دوستان با سیستم اهدا اعتبار آشنایی لازم رو پیدا کنند.

اگر چنین اتفاقی بیافته، بعدها میشه بر روی سیستم های اعتبار مانور زیادی داد ...

با تشکر

Alireza Ghane
July 3rd, 2008, 14:24
سلام
در صورت صلاح دید، من هم با نظر سنجی موافقم
شاد باشید

سلام منهم با نظر سنجی موافقم..
انتخابات ازاد؟!! دموکراسی؟!!!....بهتر نیست؟!!

esitarget
July 3rd, 2008, 15:12
وگرنه افزایش تعداد پست در تالارهای تخصصی از آب خوردن هم آسانتر است. ققط کافیست بعد از پستهای اشخاص قبلی، هی بگی به به، هی بگی چه چه، اظهارنظرهای موافق و مخالف و از این دست....!!!

از کجا فهمیدی من همچین هدفی دارم!؟:p

dani1384
July 3rd, 2008, 15:15
باسلام و خسته نباشيد.من با اين جمله خيلي خيلي موافقم:
برای من اصلا مهم نیست که از من تشکر کنند یا تعداد پست هایم چقدر باشد اما برایم خیلی مهم است که از بعضی مطالب مفید یا نوشته های جالب تشکر کنم فکر می کنم که بهترین و ساده ترین راه تشکر ، زدن کلید تشکر باشد
موفق باشيد.

بهزاد اقبالی
July 3rd, 2008, 15:31
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت
راستش بنده تازه متوجه شدم که بیش از30 تشکر در روز نمیتوان کرد.ان هم زمانی که متوجه شدم دکمه تشکر برداشته شده.راستش بنده به عنوان مدیر باید همه پست ها رو بخونم و اظهار نظر کنم.حداقل تعداد تشکرها رو در روز بیشتر کنید چون این دکمه من ساعت 10 صبح نشده خاموش میشه و دیگه نمیتونم از کسی تشکر کنم به همین دلیل ممکنه دوستان فکر کنم به پستهاشون بی توجهی شده.در ضمن جواب دادن و یا پست زدن کتبی برای تشکر کار مشکلیه.

با تشکر از زحماتی که میکشید

masood22
July 3rd, 2008, 17:38
با سلام

پس از مشورت با دوستان و بررسی جوانب مختلف موضوع، تصمیم گرفتیم که پستهای درج شده در تالارهای غیرتخصصی در شمارش تعداد پستهای کاربران محاسبه نشود.

ببخشید من یک سئوال برام پیش اومده. این دوستان شامل مدیرها نمی شود؟ چون می بینم مدیرها در این تاپیک نظر می دهند. اگر مدیرها جزو دوستان نیستند جزو چی هستند؟

mahdikhani
July 3rd, 2008, 22:24
با سلام

متاسفانه vBulletin چنین امکانی ندارد و این کار از نظر فنی قابل انجام نیست.

با تشکر

سلام و خسته نباشید ...
بعد از تشکر و قدردانی از زحمات جناب رضا مدیریت محترم سایت ، سوالی داشتم که بیشتر جنبه یاد گیری و کسب اطلاعات دارد تا پیشنهاد :
و آن اینکه : آیا میتوان فرضاً از نویسندگان vBulletin یا phpBB یا نماینده آنها در ایران درخواست یک مود سفارشی کرد ؟ یا بطور مثال همین موردی که پیش آمده . ( اینکه در زیر آواتار کاربری تعداد پستهای وی در تالار های تخصصی و غیر تخصصی بصورت جداگانه نمایش داده شود؟ ( که چنین موردی در برنامه نویسی دور از دسترس نیست ) ) .

مورد دیگر اینکه اگر بخواهیم همه پستهای یک کاربر را ( چه در تالار های تخصصی و چه غیر تخصصی ) مشاهده کنیم ، آیا با چنین تصمیمی که اتخاذ شده (عدم شمارش پستهای غیر تخصصی ) آیا میتوان همه پستهای کاربر را در قسمت " یافتن همه نوشته های کاربر " مشاهده کرد یا فقط پستهای تخصصی نمایش داده میشوند ؟

ارادت و تشکر

ghafari3
July 3rd, 2008, 22:36
اینجا هم که بحث جیره بندیه که [Only registered and activated users can see links]

به نظر شما تاپیکهایی مثل فارکس به ما چه میدهد و از ما چه میگیرد؟ ([Only registered and activated users can see links]) نیاز به گزینه ی تشکر نداره؟

عدم شمارش پستها را قبول دارم ولی جیره بندی و حذف گزینه ی تشکر را اصلاً قبول ندارم. کار جدیدی بود که برای اولین بار در سرمایه دیدم[Only registered and activated users can see links] . اگر هدف اینه که در این بخشها پستی داده نشه ، بود و نبودشون تفاوت زیادی نمیکنه.

به نظر من حذف گزینه ی تشکر از بخش آزاد باعث بی میلی کاربران به ارسال پست در این بخشها خواهد شد.

با تشکر.

Reza
July 4th, 2008, 00:43
با سلام و تشکر از دوستانی که در زمینه تغییرات جدید اظهار نظر کردند

تمام نظرات کاربران و مدیران محترم را با دقت خواندم و روی نکات مطرح شده توسط دوستان فکر کردم.

لطفا چند روز زمان بدهید تا با بررسی فرومهای ایرانی و خارجی و همچنین مطالعه امکانات vBulletin، بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

با احترام
رضا

Mehdi.gpr
July 4th, 2008, 02:33
با سلام

از آنجایی که برای تشکر و قدردانی در سیستم ویبولتین دو راه یعنی تشکر ([Only registered and activated users can see links])و افزودن اعتبار ([Only registered and activated users can see links])وجود داره و همچنین به نظرم اعتبار دارای ارزش بیشتری هست، پیشنهاد میکنم که بر روی سیستم افزایش و اعطاء اعتبار تبلیغ و کار بشه تا در تالارهای تخصصی بجای تشکر بیشتر از افزایش اعتبار استفاده بشه و در تالارهای غیر تخصصی از یک پست تشکر هم بشه.

به عنوان مثال اگر سیستمی را در تالار سیستم ها ببینم که ارزش زیادی داشته باشه یا ترجمه ای ببینم که فرد بابتش زحمت کشیده، ترجیح میدم که به ایشون اعتبار بدم تا ازشون تشکر کنم. این اعتبار میتونه در تالار غیر تخصصی هم وجود داشته باشه. اما به عنوان مثال یک نفر یک مطلب جالبی در تالار غیر تخصصی میگذاره که شایسته تشکر هست ولی شایسته اهداء اعتبار نیست .....

پس اگر قراره تشکر از جایی حذف بشه، به نظر بنده بهتره از تالار های تخصصی حذف بشه به شرطی که دوستان با سیستم اهدا اعتبار آشنایی لازم رو پیدا کنند.

اگر چنین اتفاقی بیافته، بعدها میشه بر روی سیستم های اعتبار مانور زیادی داد ...

با تشکر

میبخشید یک موردی رو که فراموش کردم بگم ..

این بود که به نظر من یکی از مواردی که دوستان را ترقیب به انجام اعطای اعتبار یا کسر اعتبار از دیگران میکند .. قرار دادن گزینه ای شبیه به تعداد تشکر می باشد .. ذهنیت من اینه که اگر دوستان با موردی مثل این میزان اعتبار کسب شده شما : در زیر تعداد تشکر خود مواجه بشوند و مسلما اولین اقدامی که میکنند این هست که این موضوع چیست و به همان مقداری که برای تشکر کردن ترغیب شده اند مسلما بیشتر بسمت دادن اعتبار تمایل پیدا خواهند کرد .

البته تا نظر دوستان و مدیران محترم چه باشد ؟؟!!

با تشکر

با سلام و تشکر خدمت مدیران انجمن به دلیل توجهتون به مسائل انجمن ..

اگه پست بالا رو محبت کنید بخونید ممنون میشم .. :blush::blush:

با تشکر

masood22
July 4th, 2008, 04:49
آقا رضا لطفا به این پست نگاه کنید:
[Only registered and activated users can see links]

می بینید که مدیر محترم ((سهامدار جزء)) زیر این پست تشکر زده.
من چند روز پیش در یک پست دیگر خوانده بودم که اکسپرت را بروکرها مخالف هستند و قبل خواندن این پست همچنان بر این باور بودم. ولی با دیدن تشکر این مدیر خیالم راحت شد که پست مذکور مورد تایید می باشد.

منظورم اینه که (( تشکر )) کارکرهای زیادی دارد که شاید شما در نظر نمی گیرید.

من در نوشته بالا فقط یک کارکرد آن را گفتم.
پس حداقل برای مدیران(و کاربران فعال) تعداد تشکر را محدود نکنید.

میشه ده ها کارکرد برای thank لیست کرد. ( مشابه چراغ زدن راننده ها در رانندگی در جاده ها یا سطح شهر)
مثلا وقتی یکی از اساتید می خواهد موضوعی را شروع کند تعداد thank ها در پست اول به او نشان می دهد چقدر خواننده خواهد داشت این تاپیک و او می فهمد چقدر ارزش وقت گذاشتن دارد برای این موضوع.

من 7 سئوال در این یک ماه پرسیدم در تاپیکهای مختلف که فقط یک سئوال من را جواب داده اند. پس فقط می ماند خواندن تاپیکها که در ساعت صدها پست می خوانم و از تعداد thank ها می فهمم که آن پست چقدر معتبر است.

اگر می خواهید دکمه thank را محدود کنید پس لااقل دکمه تایید بیافزایید تا این کارکردی که در لینک بالا عرض کردم حفظ شود. که می توانید در اختیار مدیرها و کاربران فعال و افراد مورد تایید قرار دهید.

خلاصه اینکه این ابزار مفید را نابود نکنید. یا سنجیده عمل کنید و جایگزینهای آن را مورد بحث قرار دهید و اجرا کنید.
بله من کاربری را دیده ام که thank را مثل رد از خود به جا گذاشته. بالای 20 هزار تشکر کرده حتی زیر سئوالات هم تشکر زده. شاید می خواهد یادش بماند که کدامها را خوانده. اسم نمی برم. ولی تنک های او اصلا برای کسی مزاحم نیست. ولی نبود تشکرهای افراد سرشناس و باسواد معضلی است.

Reza
July 4th, 2008, 11:55
با سلام و تشکر خدمت مدیران انجمن به دلیل توجهتون به مسائل انجمن ..

اگه پست بالا رو محبت کنید بخونید ممنون میشم .. :blush::blush:

با تشکر

با سلام

اعتبار هر کاربر بوسیله نقاط سبز رنگ (http://forum.sarmaye.com/images/reputation/reputation_pos.gif) در زیر نام کاربری نمایش داده می شه.

Reza
July 4th, 2008, 12:05
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=166241&postcount=1827

من چند روز پیش در یک پست دیگر خوانده بودم که اکسپرت را بروکرها مخالف هستند و قبل خواندن این پست همچنان بر این باور بودم. ولی با دیدن تشکر این مدیر خیالم راحت شد که پست مذکور مورد تایید می باشد.

میشه ده ها کارکرد برای thank لیست کرد. ( مشابه چراغ زدن راننده ها در رانندگی در جاده ها یا سطح شهر)
مثلا وقتی یکی از اساتید می خواهد موضوعی را شروع کند تعداد thank ها در پست اول به او نشان می دهد چقدر خواننده خواهد داشت این تاپیک و او می فهمد چقدر ارزش وقت گذاشتن دارد برای این موضوع.

من 7 سئوال در این یک ماه پرسیدم در تاپیکهای مختلف که فقط یک سئوال من را جواب داده اند. پس فقط می ماند خواندن تاپیکها که در ساعت صدها پست می خوانم و از تعداد thank ها می فهمم که آن پست چقدر معتبر است.

اگر می خواهید دکمه thank را محدود کنید پس لااقل دکمه تایید بیافزایید تا این کارکردی که در لینک بالا عرض کردم حفظ شود. که می توانید در اختیار مدیرها و کاربران فعال و افراد مورد تایید قرار دهید.

خلاصه اینکه این ابزار مفید را نابود نکنید. یا سنجیده عمل کنید و جایگزینهای آن را مورد بحث قرار دهید و اجرا کنید.
بله من کاربری را دیده ام که thank را مثل رد از خود به جا گذاشته. بالای 20 هزار تشکر کرده حتی زیر سئوالات هم تشکر زده. شاید می خواهد یادش بماند که کدامها را خوانده. اسم نمی برم. ولی تنک های او اصلا برای کسی مزاحم نیست. ولی نبود تشکرهای افراد سرشناس و باسواد معضلی است.
با سلام

والا ما هم قصد نداریم چیزی رو نابود کنیم. لطفا دقت کنید:

جناب سهامدار جزء که از اعضای قدیمی سایت سرمایه هستند، در این مدت چند سال ۹۶۲ بار از دکمه تشکر استفاده کرده اند. لذا بسیار بعید است که در مدت یک روز بیش از ۳۰ بار از این دکمه استفاده کنند. لذا این مورد محدودیتی برای هدفی که شما در پست بالا اشاره کردید ایجاد نمی کند، اما استفاده از این دکمه را به سمت هدف اصلی که برای آن طراحی شده هدایت می کند.

فراموش نکنیم دوستانی که درج تشکر آنها در زیر یک پست به آن نوشته ارزش و اعتبار می دهد، از این امکان بطور مداوم استفاده نمی کنند.

با تشکر

Alireza Ghane
July 4th, 2008, 12:29

با سلام
به نظر منهم زدن کلید تشکر باعث دلگرمی و تشویق به ادامه کار ایجاد کننده تاپیک خواهد شد
و تازه این کمترین کاری هست که من میتونم بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعاتش انجام بدم
نظر شخصی من اینه که هر مطلبی که به اطلاعاتم اضافه کنه یا از نظر فکری همجهت باشه سزاوار تشکر ناچیز من هست
یک سوال هم دارم که در واقع این موضوع(تشکر یا بنوعی زبان گویا) باعث ضرر کسی میشه؟؟

masood22
July 4th, 2008, 16:56
با سلام

والا ما هم قصد نداریم چیزی رو نابود کنیم. لطفا دقت کنید:

جناب سهامدار جزء که از اعضای قدیمی سایت سرمایه هستند، در این مدت چند سال ۹۶۲ بار از دکمه تشکر استفاده کرده اند. لذا بسیار بعید است که در مدت یک روز بیش از ۳۰ بار از این دکمه استفاده کنند. لذا این مورد محدودیتی برای هدفی که شما در پست بالا اشاره کردید ایجاد نمی کند، اما استفاده از این دکمه را به سمت هدف اصلی که برای آن طراحی شده هدایت می کند.

فراموش نکنیم دوستانی که درج تشکر آنها در زیر یک پست به آن نوشته ارزش و اعتبار می دهد، از این امکان بطور مداوم استفاده نمی کنند.

با تشکر

با تشکر از توجه شما ولی من انتظار داشتم به عرایض بنده بیشتر توجه کنید.
من مثال رانندگی در جاده را زدم. یک راننده ممکنه در سال یک بار با چراغ چیزی را به رانندگان مقابل بفهماند ولی همان یک بار باعث جلوگیری از بروز اتفاقات بد زیادی است.

مسائل را شما می خواهید ببرید در یک قالب ولو با هر خسارتی. یکی از مدیرها در بالا گفته این تعداد تشکر فورا برای من تمام می شود و اینجا شما باز می فرمایید روزی 30 تشکر کافی است.
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت
راستش بنده تازه متوجه شدم که بیش از30 تشکر در روز نمیتوان کرد.ان هم زمانی که متوجه شدم دکمه تشکر برداشته شده.راستش بنده به عنوان مدیر باید همه پست ها رو بخونم و اظهار نظر کنم.حداقل تعداد تشکرها رو در روز بیشتر کنید چون این دکمه من ساعت 10 صبح نشده خاموش میشه و دیگه نمیتونم از کسی تشکر کنم به همین دلیل ممکنه دوستان فکر کنم به پستهاشون بی توجهی شده.در ضمن جواب دادن و یا پست زدن کتبی برای تشکر کار مشکلیه.

با تشکر از زحماتی که میکشید

توجه کنید زیر همین پست 4-5 تشکر است که نشانه تایید است. یعنی شدت قضیه. شاید بفرمایید 30 تا برای این موارد بسه. و به اثر روانی این سهمیه بندی توجه نمی کنید. مثل سهمیه بندی بنزین که شاید 300 لیتر برای هر اتومبیل کافی بود ولی اثر روانی آن باعث به هم ریختن اقتصاد شد.

بهتر است نخواهید این قانون را برای همه یکسان عمل کنید. کاربران فعال(شامل مدیران) را با کاربران تازه واردی مثل من در یک قانون نگنجانید. این به ضرر ما مبتدی ها هم هست. مثل این است که بگوییم وزیر هم در شطرنج بیش از 4 خانه حرکت نکند. این به معنی موزون کار کردن نیست. موزون بودن یعنی هر مهره بنا به ارزش خود ارزش گذاری شود.

شما اهدافی دارید -برای جلوگیری از ناهنجارهایی.... ولی حذف نامناسب ممکن است خسارت های بیشتری از ناهنجاری های فعلی به بار آورد.

در آخر باز تکرار می کنم کلید thank کاربردهای خیلی زیادی دارد. من در پست قبل نخواستم پست طولانی شود و لیست نکردم به این امید که شما خودتان متوجه اهمیت قضیه بشوید.
یک مثال اینجا اضافه می کنم. فرض کنید کاربری می گوید آقای فلانی شما پستهای خیلی مفیدی دارید و آن کاربر کلا صد پست زده. یعنی جزو اون هزارپسته ها و دو هزار پسته ها نیست که زیاد سرشناس باشد. حالا 4 تا thank زیر این پست بخورد. یا دیدن این 4 تشکر من متوجه می شوم که 4 بار تایید شده که آن کاربر گم نام بسیار با سواد است و می روم همه پستهای او را می خوانم و مثلا سیستم معاملاتی وی که کلا در ده پست عرض شده را می یابم.
تشکرها مثل ردپاهایی هستند که ما(من نوعی) می توانم با ردیابی آنها مثل یک کارآگاه به سوی مطالب مفید تالار هدایت شوم. و با نبود آنها خرمنی از پستهای روی هم ریخته شما برای من باقی می گذارید که در عرض چند سال هم شاید کسی نتواند بخواند.

Reza
July 4th, 2008, 17:11
دو نکته:

۱- امکان تشکر جزء امکانات پیش فرض vBulletin قرار ندارد. اگر اهمیت موضوع به اندازه ای بود که شما مطرح می کنید، مطمین باشید این امکان بصورت کاملتر و با تنظیمات بیشتر، بطور پیش فرض در vBulletin قرار می گرفت.

۲- امکان اینکه تعداد تشکرها در هر روز برای کاربران مختلف متفاوت باشد، از نظر فنی وجود ندارد.

و تکرار یک جمله: دوستانی که درج تشکر آنها در زیر یک پست به آن نوشته ارزش و اعتبار می دهد، از این امکان بطور مداوم استفاده نمی کنند.

Pip_Noob
July 4th, 2008, 17:16
با سلام
نظر شما درباره عدم شمارش پستها در تالار های غیر تخصصی آیا شامل پستهایی مانند تاپیک زیر که آقا حامد و دیگر دوستمان کار بسیار با ارزشی از لحاظ آموزش انجام می دهند می شود ؟
با تشکر.

jupiter
July 4th, 2008, 17:19
با سلام!
لازم به ذكر است كه كليد تشكر از تالار هاي غير تخصص حذف شده است نه كارگاهها و تالار هاي تخصصي !
به نظر شما ارزش پست كسي كه يك عكس از خرسي كه كنار يك درخت نشسته است (!!) از اينترنت پيدا ميكند و در تاپيك عكسهاي جالب آپلود مي كند و فرضا 15 تشكر مي گيرد با ارزش پست كسي كه يك تحليل زيبا از چارت آپلود كرده و او هم 15 تشكر مي گيرد برابر است؟؟
آيا ارزش پست داستاهاي فانتزي و با مزه كوتاه كه به وفور در همه جاي اينترنت پيدا مي شود در تاپيك كوتاه و خواندني با ارزش پست كسي كه با زحمت كتاب اليوت مايتر را ترجمه كرده و در سايت قرار داده برابر است؟؟

اگر كسي علاقه به اينجور موضوعات آزاد دارد بنده پيشنهاد ميكنم عضو پرشين تولز شود كه بازار مكاره ايست براي اين مسائل .
نام اين فروم سرمايه است و قرار است در آن عده اي در مورد بازار هاي مالي با هم بحث و گفنگو و تبادل اطلاعات كنند , بنابراين روشن است كه اگر قرار به ارزش گذاري پستها باشد پستهاي تكنيكي و تحليلي با پستهاي عكسهاي با مزه و داستانهاي دوستي خاله خرسه و روباه بدجنس ارزش برابري نخواهند داشت...
حذف كليد تشكر و عدم شمارش پست ها از اين جور تاپيك ها هم در همين راستا صورت گرفته است.

با سپاس

AmirBabak
July 4th, 2008, 17:31
با سلام!
لازم به ذكر است كه كليد تشكر از تالار هاي غير تخصص حذف شده است نه كارگاهها و تالار هاي تخصصي !
به نظر شما ارزش پست كسي كه يك عكس از خرسي كه كنار يك درخت نشسته است (!!) از اينترنت پيدا ميكند و در تاپيك عكسهاي جالب آپلود مي كند و فرضا 15 تشكر مي گيرد با ارزش پست كسي كه يك تحليل زيبا از چارت آپلود كرده و او هم 15 تشكر مي گيرد برابر است؟؟

با سلام

قدیمترا بچه که بودیم یکی پرسید 1 کیلو آهن سنگینتره یا 1 کیلو پنبه!!؟
ماهم سریعاً بدون تفکر میگفتیم خوب معلومه 1 کیلو اهن!!

مشکل اینه که امثال شما دوست عزیز هنوز یک کیلو آهن را سنگینتر میدانید و نمی خواهید به این نکته بیاندیشید که 15 تشکر=15 تشکر(یعنی 15 طرفدار=15 طرفدار) پس معلومه همه سرمایه مدار نیستند در سایت سرمایه!

masood22
July 4th, 2008, 17:41
باز مثالی عرض می کنم.
فرض کنید شهردار بگوید چراغ اتومبیل برای روشن کردن جاده است. و شهردار می گویم کل معابر را روشنایی خوب می دهیم و تاکسی های بدون چراغ وارد شهر می کنیم.

و بعد بگوید چون چند جوان دیوانه دیروز جلوی بیمارستان بوق کشیدند همه اتومبیل ها را بدون بوق کنید.

آقا رضا خود شما وقتی پشت یک ماشین بدون چراغ و بوق بنشینید چه احساسی دارید. صم و البکم است ماشین. برای هر چیزی باید دستتان را از ماشین بیرون بیاورید یا داد بزنید.

همین گرفتن حق ادیت پستها آیا سلب آزادی شخصی نیست؟

آیا شما می خواهید برای جلوگیری از تخلف..... انسانهایی بدون چشم و گوش و دست و پا بیرون بدهید؟
آیا خدا چنین انسانی خلق کرد؟ یا خدا به انسان اختیار تام داد و بعد به او گفت مجازات می شوی در صورت تخلف.

گرفتن همه اعضای یک کاربر .... برای ایجاد نظم..... نه این درست نیست.
شما باید قادر باشید تخلف ها را مجازات کنید نه اینکه همه اعضا و جوارح همه انسانها را قطع کنید.

jupiter
July 4th, 2008, 17:45
با سلام

قدیمترا بچه که بودیم یکی پرسید 1 کیلو آهن سنگینتره یا 1 کیلو پنبه!!؟
ماهم سریعاً بدون تفکر میگفتیم خوب معلومه 1 کیلو اهن!!

مشکل اینه که امثال شما دوست عزیز هنوز یک کیلو آهن را سنگینتر میدانید و نمی خواهید به این نکته بیاندیشید که 15 تشکر=15 تشکر(یعنی 15 طرفدار=15 طرفدار) پس معلومه همه سرمایه مدار نیستند در سایت سرمایه!

من واقعا نميدونم چرا برخي انقدر از اين موضوع ناراحت هستند؟؟
اين همه سايت و فروم وجود داره كه در مورد موضوعات متفرقه بحث ميكنند و تعداد اعضاش بيشتره وسانسورش هم خيلي كمتر از اينجاست(!!) يكيش رو هم كه معرفي كردم.
چرا اصرار داريد در فرومي كه نامش سرمايه است و قرار است در مورد بازار هاي مالي بحث شود به مسائل متفرقه بپردازيد؟ هر چند كه اين امكان اينجا هم هست ولي واقعا منصفانه نيست در اين فضا ارزش پست هاي متفرقه با پست هاي تحليلي برابر باشد...

jupiter
July 4th, 2008, 17:48
آیا شما می خواهید برای جلوگیری از تخلف..... انسانهایی بدون چشم و گوش و دست و پا بیرون بدهید؟
آیا خدا چنین انسانی خلق کرد؟ یا خدا به انسان اختیار تام داد و بعد به او گفت مجازات می شوی در صورت تخلف.

گرفتن همه اعضای یک کاربر .... برای ایجاد نظم..... نه این درست نیست.
شما باید قادر باشید تخلف ها را مجازات کنید نه اینکه همه اعضا و جوارح همه انسانها را قطع کنید.

فكر ميكنم عده اي از شدت ناراحتي به پرت و پلا گويي افتاده اند...!!!
پ.ن : حذف اين پست مجاز است.(!)

masood22
July 4th, 2008, 17:50
دو نکته:

۱- امکان تشکر جزء امکانات پیش فرض vBulletin قرار ندارد. اگر اهمیت موضوع به اندازه ای بود که شما مطرح می کنید، مطمین باشید این امکان بصورت کاملتر و با تنظیمات بیشتر، بطور پیش فرض در vBulletin قرار می گرفت.

۲- امکان اینکه تعداد تشکرها در هر روز برای کاربران مختلف متفاوت باشد، از نظر فنی وجود ندارد.

و تکرار یک جمله: دوستانی که درج تشکر آنها در زیر یک پست به آن نوشته ارزش و اعتبار می دهد، از این امکان بطور مداوم استفاده نمی کنند.

من از جملات بالا این طور برداشت کردم که شما طرحی را قبلا به تصویب رسانده اید و اصلا حرفهای من را نمی خوانید. من وظیفه خود می دانستم بگویم دارید چه ضربه ای وارد می کنید. از حالا به بعد مسئولیت آن فقط به عهده خود شماست. من رفع تکلیف کردم از خودم.

masood22
July 4th, 2008, 17:52
ژوپیتر بهتر بود کمی فکر می کردی و جواب مناسب می دادی.

مسعود رهجو
July 4th, 2008, 18:11
سلام اقا مسعود عزیز و دیگر دوستان عزیز :
من یک سوالی از خدمتتان داشتم

چرا در سایت های تخصصی غیر ایرانی مثل forexfactory & forex-std & strategy builder fx و امسالهم از گزینه تشکر استفاده نمیکنند به قول خودتان چراغ راهنما ندارند اما بیشترین فعالیت را در سایتشان شاهدیم ؟
اما ما این گزینه را داریم اما بیشترین فعالیتمان در تالار موضوع ازاد هست در صورتی که اهداف این سایت چیز دیگریست ؟
با احترام فراوان

Alireza Ghane
July 4th, 2008, 18:13
فكر ميكنم عده اي از شدت ناراحتي به پرت و پلا گويي افتاده اند...!!!
پ.ن : حذف اين پست مجاز است.(!)

1-دوست عزیز سایت سرمایه ملک شخصی من و شما نیست..و فکر کنم هم دوستان بهتر از ما بدونندکه سایتهای دیگه ای هم برای موضوعات متفرقه وجود داره..

2. بی شک 99درصد دوستان افراد بیکاری نیستند که تو این سایت عضوند و هدف اصلی همه همون فارکس و بازارهای مالی و تبادل افکار و اطلاعات مربوطه هست...

3.بی شک افرادی رو تو سایت میبینم که از لحاظ معلومات و تجربه و سابقه بسیار بالاتر از امثال شما هستند
ولی همواره در رفتارشون فروتنی و احترام و ادب موج میزنه !!!!!!!!

4.......اینجا محلی برای تبادل نظر و ابراز عقاید (ازادی بیان) است نه...........

متشکرم

szh.1367
July 4th, 2008, 18:17
من با نظر دوست خوبم جناب jupiter ([Only registered and activated users can see links]) موافقم اینجا یک سایت خصصی فارکس است نه یک سایت تفریحی

در مورد تعداد تشکر ها فکر می کنم که همین تعداد 30 تشکر در روز کافی باشه دوستانی که دم از تعداد کم می زنند لطفا به مدت زمانی که توی این سایت عضو بودند و به تعداد تشکر هایشان نگاه کنند

پ.ن : masood22 ([Only registered and activated users can see links]) دوست عزیز من به شما اجازه نمی دهم این طور با لحنی بد در مورد دوست من قضاوت کنید و هرچه می توانید بگویید پس لطفا مواظب نوشته های خود باشید:evil2::evil2::evil2:

masood22
July 4th, 2008, 18:40
szh.1367 جان من پستم را ادیت کردم. اجازه ندهید کار به دعوا کشیده شود.

جناب مسعود خان که شما را کاملا قبول دارم....
عرض بنده این است:
در این فروم تعداد پستها خیلی زیاد است. و معیار ارزش گذاری به جز دکمه THANK وجود ندارد. اگر این هم برداشته شود کوهی از پستهای متناقض ایجاد می شود.

مثلا در مورد اسکالپینک و مجاز بودن آن نزد بروکرها من آنقدر پستهای متناقض خواندم که نگو.
ولی یک تشکر یک فرد سرشناس این قضیه را حل می کند.
************************************************** *

من با فرومهای دیگر کار ندارم. بیایید روی شرایط این فروم بحث کنیم. هر فروم شرایط خاص خودش را دارد.

نکته: محدود کردن تشکر برای با برداشتن آن تقریبا برابر است. من قضیه سهمیه بندی بنزین را در بالا مثال زدم و اثرات بد آن در کشور.

من پیشنهاد دکمه تایید را دادم تا فکر نکنید تشکر برایم مهمه. چرا دنبال این نیستید؟(فکر کنم مود آن موجود باشد و بشود در اختیار مدیران و کاربران فعال و افراد با سواد قرار داد)
من برایم ارزشیابی کاربران در این تاپیک مهم نیست(البته جای خودش مهمه) بحث من فعلا ارزش گذاری مطالب است.

--------------------
راجع به تالار آزاد من اصلا بحثی ندارم. اصلا بولدوزر بیاندازید از ته بتراشید. اینجا فروم فارکس است و تالار آزاد هموراه کنار تالارهای تخصصی در همه فرومها مشکلاتی ایجاد کرده(البته بعضی می گویند سود هم داره که من بهش زیاد فکر نکردم).

masood22
July 4th, 2008, 18:51
دو نکته:

1- بالتن حداقلی ارائه می کند. بعدا صاحبان فروم لوازم مورد نیاز خود را می افزایند. بالتن ملاک نیست.
2- اگر ابزار کاری را نداریم دلیلی نمی شود با استفاده کردن ابزار نامناسب خسارت بزنیم.
3- محدود کردن تشکر با برداشتن آن تقریبا برابر است.

behrouz-fx
July 4th, 2008, 18:56
سلام
من یه پیشنهاد دارم.اگه خیلی پرت و پلا میگم ببخشید.
بهتر نیست اون عبارت .... تشکر از ایشان در .... پست حذف بشه ، تا خود گزینه تشکر؟
فکر میکنم ملاک افراد برای اهمیت دادن به علم و دانش یک فرد ، سابقه پستهای قبلی و یا تعداد پستها باشد و تعداد تشکرها در پستهای گذشته چندان به چشم نیاید .درضمن از گزینه اعتبار هم میتوان استفاده کرد و بعدها اعتبار فرد ، با این گزینه سنجیده میشود ، نه تعداد تشکر ها.
اما گزینه تشکر خیلی وقتها به نویسنده پست و همچنین بازدید کنندگان میفهماند که اهمیت این پست چه قدر بوده و دیگران چه نظری دارن و همانطور که گفته شد ، از ایجاد پست های مکرر برای تشکر جلوگیری میکند.
پ.ن: در کل منظورم این بود که اگر فکر میکنید که عبارت ... تشکر در ... پست ممکن است دیگران را در تشخیص اعتبار فرد دچار مشکل کند و به همین دلیل تشکر ها را حذف میکنید ، کلا این عبارت راحذف کنید ، تا اینکه تشکر حذف یا محدود شود.در ادامه گزینه اعتبار میتواند جای خالی آن عبارت را پر کند.

Reza
July 4th, 2008, 19:04
با سلام و تشکر از دوستانی که در زمینه تغییرات جدید اظهار نظر کردند

تمام نظرات کاربران و مدیران محترم را با دقت خواندم و روی نکات مطرح شده توسط دوستان فکر کردم.

لطفا چند روز زمان بدهید تا با بررسی فرومهای ایرانی و خارجی و همچنین مطالعه امکانات vBulletin، بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

با احترام
رضا
فکر می کنم دوستان نکاتی که مد نظرشون بود رو مطرح کردند. ادامه این بحث ممکنه منجر به ایجاد کدورت بشه.

با توجه به پست بالا، این تاپیک برای چند روز بسته میشه.

Reza
August 31st, 2008, 17:13
سلام

با توجه به رواج استفاده از سیستم اعتباردهی (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3853) در میان کاربران و همچنین برای جلوگیری از ارسال پست برای تشکر، سیستم اعتباردهی در تالارهای غیرتخصصی فعال شد (بجز تالار آگهی).

با احترام

mehdi-miri
November 3rd, 2008, 10:46
با سلام خدمت مديريت محترم سايت
يك سوال داشتم و آن اينكه بنده با اينكه 50 پست و بيش از چندين ماه است كه از عضويتم در سايت ميگذرد اما دسترسي به تالار اعضا ندارم .
خواهشمند است اگر اشكالي وجود دارد بررسي فرمائيد .

با احترام

Reza
November 3rd, 2008, 10:56
با سلام خدمت مديريت محترم سايت
يك سوال داشتم و آن اينكه بنده با اينكه 50 پست و بيش از چندين ماه است كه از عضويتم در سايت ميگذرد اما دسترسي به تالار اعضا ندارم .
خواهشمند است اگر اشكالي وجود دارد بررسي فرمائيد .

با احترام
با سلام

کاربران دارای اعتبار منفی به تالار اعضاء دسترسی ندارند. اگر فکر می کنید بی دلیل به شما اعتبار منفی داده شده از طریق PM به من اعلام کنید.

موفق باشید

morad beg
November 13th, 2008, 08:14
با سلام
ميخواستم بدونم شرايط دسترسي به تالار اعضا چيه؟

Hamed2420
November 13th, 2008, 14:14
با سلام
ميخواستم بدونم شرايط دسترسي به تالار اعضا چيه؟

با سلام خدمت شما

برای مشاهده و ارسال پست در این تالار، داشتن حداقل ۳۰ پست و گذشت ۲ هفته از عضویت الزامی است.

موفق باشید

kamal2006
November 30th, 2008, 00:28
سلام

والا من چند ماهی بود خدمت دوستان نبودم، بعد که وارد سایت شدم دیدم چند صدتا از تعداد پست هام کم شده ،
البته چندان خوشایندم نبود.
بهر دلیل وقتی یک قانونی بوده از اول ، دلیلی برای تغییر اون نیست، چون اکثرا به اون شرایط عادت کرده بودند و اختلالی هم در روند سایت بوجود نیاورده بود و حتی گمراه کننده هم نبود اون آمارها.
بنظرم بهتره روال به همون قبل برگرده
((تا این آمار پست های من هم درست بشه انشاءاله))

موفق باشید.