PDA

View Full Version : دریافت اخطار و احتمال مسدود شدن سایت بدلیل نقض Copyright

Reza
May 16th, 2008, 11:47
سلام

دیروز پنجشنبه اخطاری از DataCenter (که سرور سایت سرمایه اجاره شده) دریافت کردیم با این مضمون:

SECOND Demand for Immediate Take-Down: Notice of Infringing Activity

Date: 15 May 2008
Case #: 42540
URL: http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=111098&postcount=1129

Dear Sir or Madam,

We have received information that the domain listed above, which appears to be on servers under your control, is offering unlicensed copies of, or is engaged in other unauthorized activities relating to copyrighted works published by, John Wiley & Sons, Inc.

1. Identification of copyrighted work(s):

Copyrighted work(s):
Encyclopedia of Chart Patterns, 2nd Edition (ISBN: 9780471668268)

Copyright owner or exclusive licencee:
John Wiley & Sons, Inc.

2. Copyright infringing material or activity found at the following location(s):

http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=111098&postcount=1129

The above copyrighted work(s) is being made available for copying, through downloading, at the above location without authorization of the copyright owner(s) or exclusive licensee.

3. Statement of authority:

The information in this notice is accurate, and I hereby certify under penalty of perjury that I am authorized to act on behalf of, John Wiley & Sons, Inc., the owner or exclusive licensee of the copyright(s) in the work(s) identified above. I have a good faith belief that none of the materials or activities listed above have been authorized by, John Wiley & Sons, Inc., its agents, or the law.

We hereby give notice of these activities to you and request that you take expeditious action to remove or disable access to the material described above, and thereby prevent the illegal reproduction and distribution of this copyrighted work(s) via your company's network.

We appreciate your cooperation in this matter. Please advise us regarding what actions you take.

Yours sincerely,
. . .
لینکی که در متن فوق وجود دارد مربوط به یکی از پستهای تاپیک Free Books می باشد که تصویر آن را اینجا می بینید:

37288

برای جلوگیری از مسدود شدن سایت، تاپیک مورد نظر را موقتا از دسترس خارج کردم تا راه حل مناسبی برای جلوگیری از اینگونه خطرات پیدا کنیم.

لذا از همه دوستان دعوت می کنم:

1- پستها و تاپیکهایی که در آنها کتابها، نرم افزارها و . . . مشمول کپی رایت بصورت ضمیمه، لینک یا قرار دادن متن قرار داده شده اند را در ادامه این تاپیک یا از طریق امکان report http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gifکه در کنار هر ئست قرار دارد، گزارش کنید.

2- اگر راه حل یا پیشنهادی در این مورد دارید اعلام و همچنین در مورد این دو راه حل نیز اعلام نظر کنید:

اینگونه پستها و تاپیکها از روی سایت حذف شوند.
تالار جدیدی ایجاد شود که کاربران میهمان و موتورهای جستجو به آن دسترسی نداشته باشند و اینگونه تاپیکها به آن تالار منتقل شوند.

با تشکر

aska
May 16th, 2008, 11:56
از بابت مشکل پیش آمده متاسفم و امیدوارم حل گردد پیشنهاد دوم خب بهتر است اما آیا باز هم این مشکل پیش نخواهد آمد
سایت سرمایه سرمایه بزرگی برای تریدرهای ایرانیست و باید جلوی هر گونه مشکل برای آنرا گرفت
با تشکر از مدیر محترم سایت

mahdikhani
May 16th, 2008, 12:14
سلام . خسته نباشید

ما هم با مورد دوم موافق هستیم .

با آرزوی موفقیت برای مدیر محترم و سایت بزرگ سرمایه

مجتبی
May 16th, 2008, 12:36
با سلام به آقا رضای گل
بشخصه حتی تصورش رو هم نمی تونم بکنم که برای سایت سرمایه مشکلی پیش بیاد. امیدوارم دوستان هرچه زودتر راه حل مناسبی برای جلوگیری از خطرات پیدا کنند. وقتی تو سایتهای خارجی دنبال چیزی می گردم که کپی رایت در موردش اعمال میشه متوجه روشهایی شدم که میشه از دسترس سایتهای جستجو در امان موند.
اول اینکه بجای نوشتن اسم کتاب یا نرم افزار خاص از عکس اون کتاب یا نرم افزار استفاده بشه .
و دوم اینکه بجای http از hxxp استفاده بشه .
بهر حال هرطوری که ممکنه باید این سایت رو حفظ کنیم.

موفق باشید

ghafari3
May 16th, 2008, 14:10
برنامه های موجود در اینترنت اکثراً دارای قانون کپی رایت هستند. به هیچ عنوان نباید ک-ر-ک یا p-a-t-c-h از برنامه ها در پستها Attach بشه. در مورد کتابها اطلاعی ندارم که کدومشون اجازه ی نشر در وب دارن ولی خوب قوانین یکیه.

کاربران باید فایلهایی از این قبیل را روی سرورهای مجانی مثل rapidshare ، 4shared ، mediafire و ... آپلود کنند و حتی المکان فایلها را همراه با پسورد قرار دهند. البته برخی از سایتهای آپلود ، اجازه ی آپلود فایلهای zip و یا rar را همراه با پسورد نمیدهند که با کمک SFX Archive این مشکل را هم میشه حل کرد.

و در مورد مشکلی که برای سرمایه به وجود اومده: معمولاً برای اینکه لینکها برای سایت مشکل ایجاد نکنند ، با ایجاد فاصله میشه مانع از cache شدن این لینکها در موتورهای جستجو شد.

به عنوان مثال لینکهای رپید را اینطوری مینویسن:
[Only registered and activated users can see links] idsh are.com/files/114549331/.......zip (without spaces)

ولی اگر شخص گزارش دهنده خودی باشه ،راه بالا هم فایده ای نداره و نمیشه کاریش کرد.

به امید اینکه هیچ وقت مشکلاتی از این قبیل برای سرمایه پیش نیاد.

mohamad_oops
May 16th, 2008, 15:18
بهتره اسم کتاب ها رو فارسی بنویسید.

بعد کار دومی که گفتید رو انجام بدید.

یا اینکه یه بخش نظرات عمومی انتها هر تایپیک بزارید و در قسمت های اول لینک این گونه فایل ها رو بزارید (همون کاری که سایت هایی همچون TEBYAN.NET و P30WORLD.COM و خیلی از سایت ها انجام میدن)

tabriz1366
May 16th, 2008, 15:46
سلام
به جرات میشه گفت این سایت یکی از بهترین سایتای ایرانه که همه دوستان ایرانی از همه نقاط دنیا در ان فعالیت صمیمانه دارند
قطعا این خبر بدیه برای تمام اعضای سایت و امیدواریم هرچه زودتر به خیر بگذره و هیچ وقت چنین مشکلاتی برای سرمایه پیش نیاد
راه دوم به نظر خوب میاد ولی باید دید دراینصورت باز مشکلی خواهد بود یا نه که امیدواریم نباشه
ممنون از همه دوستان
یا حق

JOURNALIST
May 16th, 2008, 18:51
سلام اينكه سايت سرمايه مهمه و ... هيچ شكي نيست و اينكه ما با جون و دل و البته چنگ و دندون حفظش ميكنيم ( حتي اگه به قيمت از دست رفتن قسمتي از اطلاعاتش باشه)باز هم شكي نيست.
ولي اينكه ما به قانون كپي رايت پايبند هستيم يا خير جاي بحث اصلي اين تاپيك هستش.

من ميگم بايد تصميم بگيريم كه اين كار ( يعني زير پا گذاشتن قانون كپي رايت ) كار درستي است يا نه. و شايد بشه گفت به اين مسئله بايد جدي تر نگاه كنيم. شايد يه رفراندوم براي تعيين اين مسئله بسيار لازمه.

اما چيكار كنيم كمتر ضرر كنيم در صورتي كه قبول داشته باشيم كه كپي رايت كشكه و شرعا و عرفا هم اون رو قبول نداشته باشيم.

1- تمامي اطلاعات موجود در سايت كه حاوي فايلهاي داراي كپي رايت هستن همگي ميدونيم با ارزش هستن و خيلي ميتونن مفيد باشند.

2- اين اطلاعات نسبتا حجم زيادي دارند . بنابراين كار زيادي ميخواد تا در اونها نغييراتي بديم كه شايد براي آقا رضاي گل كه هممون مديونش هستيم كار مشكلي باشه كه بخواد همه رو فاصله بندازه و يا عناوين رو تغيير بده.
- بنابراين هر پستي رو هركي داده كه فايل ضميمه داره و تماميت ارضي ( شايدم ارزي:laugh:) سايت رو بخطر انداخته خودش بايد اون رو عوض كنه كه امكان اين كار توسط مدير بايد فراهم بشه.
- يك سيتم كد دهي بايد براي رديابي فايلها در سايت ديگه فراهم بشه كه با استفاده از اون كد كه لينك هم نيست دوستان به سايت ديگه مراجعه كنند و از داخل انبوه اطلاعات چيزي كه مي خواين رو پيدا كرده و دان كنند.

- اون سايت ديگه هم شرايطي داشته باشه كه از سرورهاي بي خيال و خارج از موتورهاي جستجو باشه. و عنوان اون هم هيچ جا در سايت ذكر نشه يا لينكي از اون نباشه.
( يعني پيشنهاد دوم)

ارادت

silent_killer
May 17th, 2008, 12:47
من نمیخوام به کسی توهین یا جسارت کنم ولی به نظر من این کار یک نفر خودیه که از موجودیت و ماهیت نرم افزارها و کتابهای این سایت به طور کامل خبر داره و رفته و خودشیرینی کرده !! در هر صورت اگه برای این سایت مشکلی پیش بیاد خیلی بد میشه و به نظر من یکی از پایگاههای مهم اطلاعات در مرود فارکس دچار مشکل میشه . در مورد طریقه رفعش بنده با جناب ghafari3 موافقم .

BLACK_NINJA
May 17th, 2008, 12:57
سلام
نینجاها و جنگجویان من آماده جنگ برای سایت سرمایه هستند

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]
ولی پیشنهاد دوم بهتره:p

shakeri
May 17th, 2008, 16:42
اگه کار خودی نباشه که با راه دوم میشه مشکل رو برطرف کرد . اما اگر یه بیمار ..... داشته باشیم که اینکار رو میکنه ، میشه 1کار دیگه کرد که 1 خورده خیلی زحمت داره . کسانیکه یک ebook با حق کپی رایت دارن ، باید زحمت بکشن خلاصه یا نکات مهم اون ebook رو بنویسن ، که راحت میشه pdf ش کرد .
البته اینم بگم که اگه تحریم نبودیم ، باید به حق کپی رایت احترام میذاشتیم . به امید رهایی از تحریم و گسترش حق کپی رایت .

afterdragon
May 17th, 2008, 20:14
با سلام
میتوانید با استفاده از تکنولو ژی torrent به آسانی این مشکل را بر طرف نمایید.
فقط پیوند torrent ها در سایت گذاشته میشود
و هیچ کس یا شرکتی نمیتواند بر علیه آن اقامه دعوی نماید
.

e4run
May 17th, 2008, 20:57
سلام به همگي
اين اولين پست من در اين فروم پس از ماه‌ها استفاده از مطالب سايت است.
مورد ذکر شده بسيار نگران‌کننده است اميدوارم با هوشمندي مديران مشکل براي هميشه رفع گردد.

تا جايي که من اطلاع دارم ميليون‌ها و بلکه ميليارد‌ها سايت ، وبلاگ و فروم وجود دارند که به پخش غيرمجاز کتاب ، نرم‌افزار و فيلم مي‌پردازند ولي سالهاست که پابرجا هستند. از جمله Avaxsphere.com و softarchive.net و ...
به نظر من مي‌توان با راه‌اندازي فرومي مجزا با اسمي ترجيحا غيرمرتبط و بر روي سروري که به کپي‌رايت پايبند نباشد به ادامه فعاليت در زمينه‌ي ebook پرداخت.

پ.ن. راستي قهرماني پرسپوليس مبارک

ghafari3
May 17th, 2008, 23:33
با سلام
میتوانید با استفاده از تکنولو ژی torrent به آسانی این مشکل را بر طرف نمایید.
فقط پیوند torrent ها در سایت گذاشته میشود
و هیچ کس یا شرکتی نمیتواند بر علیه آن اقامه دعوی نماید
.

تا جایی که میدونم برای تورنت نیاز به Seeder هست و سیدرها هم باید مدام آنلاین باشند و از اینترنت پر سرعت با سرعت آپلود بالا استفاده کنند. چون در تورنت جایگاه اصلی فایلها هارد سیدرهاست نه هارد سرور در اختیار عموم.;) و چنانچه تعداد دانلود کنندگان زیاد باشه دیگه هیچی.

پس روشی غیرمعقوله.

در کل به لینک rapidshare گیر دادن حالا ما لینک تورنت بگذاریم چه فرقی میکنه:whoow: در هر حال به کتابی با قانون کپی رایت لینک داده ایم.

mdavodi
May 19th, 2008, 03:23
با سلام
اول از همه اينكه ايشالا همچين مشكلي واسه سايت پيش نياد چون اگه اينطور بشه هممون ضرر بزرگي ميكنيم.
دوم خدمت دوست گرامي silent_killer :

من نمیخوام به کسی توهین یا جسارت کنم ولی به نظر من این کار یک نفر خودیه که از موجودیت و ماهیت نرم افزارها و کتابهای این سایت به طور کامل خبر داره و رفته و خودشیرینی کرده !! در هر صورت اگه برای این سایت مشکلی پیش بیاد خیلی بد میشه و به نظر من یکی از پایگاههای مهم اطلاعات در مرود فارکس دچار مشکل میشه . در مورد طریقه رفعش بنده با جناب ghafari3 موافقم .

نه عزيز كسي خودشيريني نكرده شايد قانون كپي رايت واسه ما پيش پا افتادست ولي واسه اونور آبيها يه موضوع داغه! قبلا واسه سايت يكي از دوستان يه همچين مشكلي پيش اومده بود كه بدون هيچ اخطاري بسته شد! فقط طي يك ايميل علت رو متذكر شدند.

1- براي جلوگيري بهتره لينكها از ديد كاربران مهمان مخفي بمونه و فقط اعضا بتونن لينك رو ببينن. كه تنظيماتش تو قسمت كنترل پنل مديريت هست. البته ايجاد تالار جديد هم فكر بدي نيست.

2- ميشه كتاب يا هر چيزي كه كپي رايت داره رو معرفي كرد ولي لينكشو اونايي كه مي خوان تو پيغام خصوصي دريافت كنن.

3- يه دامين جديد ثبت بشه و كاربران رو از ثبت اون دامين با خبر كنين تا اگه خداي نكرده زبونم لال اتفاقي واسه سايت افتاد كاربرا از اون دامين استفاده كنن. اگه اين اتفاق افتاد بايد يه هاست جديد ثبت بشه رو يه سرور ديگه كه با دامين ثبت شده استفاده بشه كه حداقل سايت DOWN نباشه.

به هر حال هميشه پيشگيري بهتر از درمانه.

بهتره بيشتر ازين مواظب سايت خوبمون باشيم تا اين مشكل دوباره پيش نياد.

reza.s
May 22nd, 2008, 19:11
سلام و عرض ارادت ،

به نظر من بهترین حالت اینه که این محصولا کلا از روی سایت سرمایه حذف بشن. اکثر فضاهای وبی که تو ایران استفاده میشه در کشور های خارجی و عمدتا کانادا هاست شدن و عاقلانه ترین کار اینه که با همون عزت و حرمتی که انگلستان، هنگ کنگ رو تحویل چین داد این اطلاعات هم از سایت سرمایه پاک بشن.

تکنولوژی IT کسانی که این اطلاعات رو پیدا می کنند خیلی بیشتر از Search Engine هاست. یک سری خدمات هاستینگ هست که IP و Server به طور کامل در ایران قرار داره و توسط پارس آنلاین ارائه می شه. لینک:

[Only registered and activated users can see links]

• یک راه حل اینه که این فایل ها روی یک هاست مجزا در پارس آنلاین ذخیره بشه (کسی که هاست به نامشه شاید در آینده دچار مشکل بشه)
• میشه از فضاهایی مثل Yahoo! Groups استفاده کرد البته نه با اسم های انگلیسی
• اعضا از طریق ایمیل یا یک خدماتی مثل [Only registered and activated users can see links] استفاده کنند

حالا که این اطلاعات رو پیدا کردن احتمالا خیلی رو سایت سرمایه حساس میشن.

محتویات فایل های doc یا pdf به راحتی قابل دسترسی هست، بهتره این فایل ها به فرمت RAR در بیان و حتما هم پسورد داشته باشن.

از اونجایی که رعایت نکردن حق کپی در خیلی از کشور ها مشمول مجزات مدنی یا کیفری هست، بهتره که اصلا با این قضیه شوخی نکنیم .

mehdi20
May 29th, 2008, 01:11
سلام خدمت دوستان

خواستم بدونم نتیجه چی شد ؟ چطوری می تونیم به قسمت free books دسترسی داشته باشیم؟

Mohammad Masiha
May 31st, 2008, 15:23
امیدوارم که اتفاقی نیافته برای سرمایه عزیز
واقعا از گشت و گذار و استفاده از تجربیات دوستان در این فروم لذت می برم.

xeroF
June 6th, 2008, 20:52
جناب آقا رضا
با سلام
يکي از دوستان نرم افزار دايناميک تريدر را همراه با قفل شکن در تاپيک زير قرار داده اند:
تا اينجا مشکلي نيست و خيلي هم عاليست. اما همانطور که ملاحظه می کنید در پست شماره 6 يک فرد خارجي ضمن تشکر از ارائه نرم افزار درخواست add-on هم کرده!! و اين يکي:
قبلا هم خارجي ها در تاپيک کتابخانه و اگر اشتباه نکنم متااستاک حضور داشتند و درخواست کتاب و ... مي کردند
البته ما بخيل نيستيم و از اينکه دیگران هم از سايت سرمايه استفاده مي کنند خوشحاليم. اما ادامه اين روند مشکلات و خطرات فعلي را افزايش مي دهد.
اگر گروه دايناميک تريدر بدانند که آخرين نسخه نرم افزارشان همراه با قفل شکن در سايتي عرضه شده ساکت خواهند نشست؟
مشخص هست که افراد خارجي از طريق موتورهاي جستجو سايت سرمايه و عناوين مورد نظرشان را پيدا کرده اند و به همين طريق و چه بسا با روشهاي پيشرفته تر ، صاحبان محصولات تحت کپي رايت هم مي توانند سايت را پيدا کنند.
پيشنهاد مي شود همه اعضا را ملزم کنيد که نام محصولات تحت کپي رايت را به فارسي بنويسند و موارد موجود هم اصلاح شود .
براي احتياط بيشتر مي توان براي نام محصول، ترجمه فارسي اش را نوشت مثلا به جاي نرم افزار دايناميک تريدر بگوييم: نرم افزار معامله گر پويا!!
شايد با اين روش بتوان تاپيک ارزشمند کتابخانه را هم دوباره احياء و فعال کرد.
پيشنهاد دوم من اين هست که جنابعالي شخصا تاپيکي ايجاد نماييد که هر کسي تاپيک ها و پستهاي مشابهي در سايت ديد به شما اطلاع دهد يا از طريق همين تاپيک فعلي اين کار انجام شود به هر حال بايد همه اهميت موضوع را درک و در اين راه همکاري کنند.
در غير اينصورت يا موجوديت سايت در خطر قرار مي گيرد و يا با حذف و تعطيلي تاپيک هاي اينچنيني نظير آنچه که در کتابخانه اتفاق افتاد کیفیت محتوایی سایت کاهش پيدا مي کند. دريغ است اين گنجينه ارزشمند که با زحمت و مرارت افراد زيادي و با صرف وقت و هزینه فراوان فراهم شده آسيب ببيند.
در هر صورت اين موضوع جدي است. لطفا طبق صلاحديد اقدامي انجام دهيد.

بهزاد اقبالی
June 7th, 2008, 04:31
بنده هم از مدیریت تقاضا دارم تا به هر نحوی شده (حتی عدم دسترسی به بعضی قسمتها یا هر کار دیگر) با اقدانات پیش گیرانه از احتمال مسدود شدن سایت جلوگیری کنند
ارادتمند

Reza
June 7th, 2008, 12:16
جناب آقا رضا
با سلام
يکي از دوستان نرم افزار دايناميک تريدر را همراه با قفل شکن در تاپيک زير قرار داده اند:
http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3308
تا اينجا مشکلي نيست و خيلي هم عاليست. اما همانطور که ملاحظه می کنید در پست شماره 6 يک فرد خارجي ضمن تشکر از ارائه نرم افزار درخواست add-on هم کرده!! و اين يکي:
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=196550&postcount=126
قبلا هم خارجي ها در تاپيک کتابخانه و اگر اشتباه نکنم متااستاک حضور داشتند و درخواست کتاب و ... مي کردند
البته ما بخيل نيستيم و از اينکه دیگران هم از سايت سرمايه استفاده مي کنند خوشحاليم. اما ادامه اين روند مشکلات و خطرات فعلي را افزايش مي دهد.
اگر گروه دايناميک تريدر بدانند که آخرين نسخه نرم افزارشان همراه با قفل شکن در سايتي عرضه شده ساکت خواهند نشست؟
مشخص هست که افراد خارجي از طريق موتورهاي جستجو سايت سرمايه و عناوين مورد نظرشان را پيدا کرده اند و به همين طريق و چه بسا با روشهاي پيشرفته تر ، صاحبان محصولات تحت کپي رايت هم مي توانند سايت را پيدا کنند.
پيشنهاد مي شود همه اعضا را ملزم کنيد که نام محصولات تحت کپي رايت را به فارسي بنويسند و موارد موجود هم اصلاح شود .
براي احتياط بيشتر مي توان براي نام محصول، ترجمه فارسي اش را نوشت مثلا به جاي نرم افزار دايناميک تريدر بگوييم: نرم افزار معامله گر پويا!!
شايد با اين روش بتوان تاپيک ارزشمند کتابخانه را هم دوباره احياء و فعال کرد.
پيشنهاد دوم من اين هست که جنابعالي شخصا تاپيکي ايجاد نماييد که هر کسي تاپيک ها و پستهاي مشابهي در سايت ديد به شما اطلاع دهد يا از طريق همين تاپيک فعلي اين کار انجام شود به هر حال بايد همه اهميت موضوع را درک و در اين راه همکاري کنند.
در غير اينصورت يا موجوديت سايت در خطر قرار مي گيرد و يا با حذف و تعطيلي تاپيک هاي اينچنيني نظير آنچه که در کتابخانه اتفاق افتاد کیفیت محتوایی سایت کاهش پيدا مي کند. دريغ است اين گنجينه ارزشمند که با زحمت و مرارت افراد زيادي و با صرف وقت و هزینه فراوان فراهم شده آسيب ببيند.
در هر صورت اين موضوع جدي است. لطفا طبق صلاحديد اقدامي انجام دهيد.
با سلام

مواردی که نوشتید کاملا درست هستند. اگر عبارت "dynamic trader v 5.0.84.84" را در گوگل جستجو کنیم، اولین نتیجه مربوط به سایت سرمایه است و اگر عبارت "(بدون فاصله) dynamic trader p a t c h" را جستجو کنیم، از حدود 30,000 نتیجه، سایت سرمایه در رتبه ششم قرار دارد. این موضوع هم جای خوشحالی دارد و هم جای نگرانی!

برای کاهش اینگونه خطرات، اقدامات ذیل قابل انجام است:

محدود کردن امکان مشاهده لینکها برای موتورهای جستجو و کاربران میهمان
نوشتن اسامی کتابها و نرم افزارها به فارسی
ایجاد یک تالار غیر قابل مشاهده برای موتورهای جستجو و کاربران میهمان، و قرار دادن تمام موارد مشمول کپی رایت (کتابها، نرم افزارها و . . .) در این تالار

مورد اول از چند روز قبل انجام شده است.
انجام مورد دوم، به کمک و مشارکت همه دوستان و مدیران نیاز دارد.
مورد سوم نیز پس از بررسی جوانب مختلف، اجرا خواهد شد.

با احترام
رضا

szh.1367
June 26th, 2008, 20:29
با سلام

مواردی که نوشتید کاملا درست هستند. اگر عبارت "dynamic trader v 5.0.84.84" را در گوگل جستجو کنیم، اولین نتیجه مربوط به سایت سرمایه است و اگر عبارت "(بدون فاصله) dynamic trader p a t c h" را جستجو کنیم، از حدود 30,000 نتیجه، سایت سرمایه در رتبه ششم قرار دارد. این موضوع هم جای خوشحالی دارد و هم جای نگرانی!

برای کاهش اینگونه خطرات، اقدامات ذیل قابل انجام است:

محدود کردن امکان مشاهده لینکها برای موتورهای جستجو و کاربران میهمان
نوشتن اسامی کتابها و نرم افزارها به فارسی
ایجاد یک تالار غیر قابل مشاهده برای موتورهای جستجو و کاربران میهمان، و قرار دادن تمام موارد مشمول کپی رایت (کتابها، نرم افزارها و . . .) در این تالار

مورد اول از چند روز قبل انجام شده است.
انجام مورد دوم، به کمک و مشارکت همه دوستان و مدیران نیاز دارد.
مورد سوم نیز پس از بررسی جوانب مختلف، اجرا خواهد شد.

با احترام
رضا

با سلام خدمت مدیر محترم سایت

اقا رضا این تاپیکی که قولش را داده بودید چی شود

من هنوز توی سایت می بینم که دوستان بدون توجه به قانون کپی رایت نرم افزار هایی را قرار می دهند که امکان داره برای سایت مشکل ساز بشود

اقا رضا من مدیون این سایت هستم و نمی خواهم مشکلی برای این سایت پیش بیایید پس لطفا این موضوع را پیگیری کنید

دوستان و سروران بنده لطفا از قرار دادن نرم افزار هایی که موجب به خطر افتادن سایت می شود خودداری کنید

به گفته اقا رضا این کار نیاز به مشارکت همه دوستان و مدیران دارد

hashem2
June 30th, 2008, 10:51
با سلام خدمت تمامي دوستن و آقا رضاي گل
ما همه ياد گرفته ايم كه همواره منتظر سونامي هاي متفاوتي باشيم پيشنهاد من اين است يك پشتيبان از كل سايت با عنواني ديگر داشته باشيم (يك سايت به عنواني ديگر ولي با محتويات سرمايه) و در مرحله بعد يك فايل كه مشخصات ايميل كليه دوستان در آن با شد در اين صورت با ايجاد مشكل ميتوان سايت دوم را سريع به اعضا مرتبط كرد و دوستان را از مشكلات بوجود آمده مطلع نمود بقيه راهكارها در مرحله بعد لازم است پياده شود با تشكر

Reza
August 6th, 2009, 18:17
با سلام

دقایقی قبل پیامی از فردی به نام Jeff Charles دریافت کردم:

Hello,

We have been notified that your forum is engaging
in piracy of our software, if our software is not removed from your forum
we will be in contact with your hosting provider and domain registrar to
have your forums hosting account closed for illegal activities...

Our pirated software is located on your site at
http://forum.sarmaye.com/showthread.php?p=333845

ظاهرا این فرد از گردانندگان سایت pwtrend.com می باشد و دلیل ارسال این گزارش، درج یک اندیکاتور ex4 در این پست (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=333872&postcount=135) بوده است.

نکته جالب اینجاست که کمتر از 4 ساعت بعد از ارسال اندیکاتور در سایت سرمایه، جناب Jeff Charles از موضوع مطلع شده و اعتراض خود را اعلام کردند. سرویس ترجمه گوگل هم کار را برای بازدیدکنندگان غیرفارسی زبان راحت کرده است:
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http%3A%2F%2Fforum.sarmaye.com%2Fshowthread.php% 3Fp%3D333845&sl=fa&tl=en&history_state0=

بار دیگر از تمام دوستان درخواست می کنم از ارسال هرگونه فایل و مطلب مشمول کپی رایت (کتاب، نرم افزار، اندیکاتور، اکسپرت و . . .) خودداری کنند.

AmirBabak
August 6th, 2009, 18:26
متاسفانه دوستان رعایت نمیکنند.
بنده قصد داشتم مقداری ، سختگیری را کم کنم که گویا تصمیم خوبی نبوده...
آقا رضا بنده بعنوان مدیر بخش نامبرده شده، این تقصیر را بر گردن میگیرم و ان شا الله ممبعد پیام اخطاری از ناحیه تالار نرم افزارهای معامله و تالار های زیر مجموعه آن نخواهید داشت.

isar
August 6th, 2009, 19:18
مگه این اندیکاتوره چیکار میکرد که جناب جف بخاطرش اخطار داد ؟!؟!؟:huh::blink:
ای کاش دانلودش کرده بودم. خیلی کنجکاو شدم بدونم چی بود.:nervous:
حالا در تالار اعضا قرار میگیره یا بالکل حذف میشه ؟

hamid maleki
August 6th, 2009, 19:47
سلام ياسر جان تو سايت آقاى جف بريد متوجه ميشيد نحوهِ كاره اندیکاتور

محمد هورزاد
August 6th, 2009, 20:52
okey

خب

گل بود به سبزه نیز آراسته شد !

توی این همه گرفتاری و بدبختی فقط همین رو کم داشتیم که سایتمون هم اخطار بگیره ... که الحمد لله کسری جنسمون هم جور شد !

------------------------------------------------

واقعا به خاطر این اتفاق ناراحت شدم - انشاا... این مشکل بر طرف بشه .

به نظر من هم مورد دوم بسیار بهتره . چه لزومی داره که کاربر مهمان به همه سایت دسترسی داشته باشه ؟

من که تا حالا برای اینکه مشکلی برای سایت پیش نیاد - هر کاری تونستم کردم - برای این مشکل هر کاری از دست من بر میاد - امر کنید انجام میدم .

انشاا... بقیه هم از من یاد بگیرند !!!

مخلص همگی .

hamid415
August 6th, 2009, 21:28
سلام
به نظر من هم کاربر مهمان نباید به سایت دسترسی داشته باشه، تازه موقع ثبت نام یه سوال به زبان فارسی پرسیده بشه که مطمئن شیم طرف فارسی زبان، مثلا ده منهای پنج چند میشه؟ فکر کنم اینجوری امنیت خونه مجازیمون بیشتر بشه:rolleyes:

erfan_ke
August 6th, 2009, 21:46
یه نکته جالب
اندیکاتور آقای جف شباهت زیادی با اندیکاتور اولترا ترند داره ، حالا معلوم نیست کدوم از روی کدوم کپی کرده اند

arteshbod
August 6th, 2009, 22:12
درود

حالا که چنین موردی پیش اومده و این تاپیک بالا اومده و همه در حال دیدن هستند پیشنهاد میکنم جناب تیموریان قوانین را مجددا در این تاپیک قرار دهند تا همه ببینیم و یاداوری شود مثلا خود من به شخصه تالار نرم افزارها را دیدم و قوانین روشنی در این باره پیدا نکردم شاید اصلا خیلی از اعضا هم از این موضوع بی خبر باشند پس فکر میکنم یاداوری و اعلام مجدد مورد نیاز است . . ضمنا مشخص نیست چند تا از اندیکاتورها و اکسپرتهایی که در این سایت هستند مثل همین مورد باشند . حالا در این مورد صاحبش اهل پیگیری بوده و شاید در موارد دیگر صاحبش اهل پیگیری نباشد ولی به لحاظ اخلاقی لازمه که حتما خودمون چنین مواردی رو رعایت کنیم .

با تشکر

isar
August 6th, 2009, 22:16
من زیاد وارد نیستم در زمینه مسائل مربوط به سایت.
اگر بشه از سایت Backup گرفت خیلی خوب میشه.

WISHMASTER
August 6th, 2009, 23:24

کافیه تو 4 شرد اسم همین اندیکاتورو یه جستجو بزنی ؛ برادران عرب زحمتشو کشیدن.
چیز به درد بخوری هم نیست.
من ای شارک و استراتژی پرو اف ایکس رو هم تو 4 شرد پیدا کردم. البته دلیل من فقط کنجکاوی بود.

blue_dream_1983
August 7th, 2009, 19:10
واقعا اتفاق دردناکیه تسلیت عرض می کنم. ما رو هم در غمتون شریک بدونین.

mrm2007
August 7th, 2009, 22:58
با سلام
در مورد اضافه کردن نرم افزار ها و ... دارای کپی رایت .
راههایی برای مخفی کردن لینک ها درون پست ها هست

1) استفاده از تگ PHP

اگر شما هنگام پاسخ نوار ابزار ادیتور رو ببینید که یک دگمه کوچولو با برچسب php هست که اگر متنی رو داخل اون بزارید به شکل زیر دیده میشه :
متن آزمایشی مورد استفاده اون هم در حقیقت برای قرار دادن کدهای برنامه نویسی است تا از ایندکس شدن متن نامفهوم کدها جلوگیری بشه (هم در موتور جستجوی سایت و هم موتور جستجوی خارجی)

2) استفاده از تگ SPOILER
این تگ کلا متن رو مخفی و به صورت یک + نشون میده که با کلیک روی اون میتونید متن رو ببینید (یک دگمه در نوار ابزار ادیتور با علامت + باید دیده بشه) مثلا :
متن آزمایشی
البته این قابلیت دوم باید توسط مدیر سایت فعال بشه وگرنه مثل متنی که من گذاشتم دیده میشه.
این کلا متن رو برای کاربران مهمان غیر قابل دیدن میکنه.

3) اون پیشنهاد دوستمون در مورد قرار دادن یک سوال به زبان فارسی در صفحه ثبت نام فروم هم بسیار کارگشاست. چند موردش رو توی سایت های دیگر دیدم که بسیار کمک کننده بوده.

با امید موفقیت هرچه بیشتر سایت سرمایه

nirvana
August 8th, 2009, 00:07
با سلام خدمت دوستان گرامی .

من مدتی بود که میخواستم این پیشنهاد رو بدم اما به فرصت و مجالش پیدا نشد . بنظرم این ایده اشتباهیه که ما بیایم هرچی که توی نت هست و یک سایت میخواد بفروشه رو بگیم اینجا نذاریم . من توی خیلی از سایت های فارکسی عضو هستم و اونها ایده های جالبی برای این کار دارن . امنیت سایت خیلی مهمه اما ما اینجا کنار هم هستیم تا بتونیم با این شرایط سخت یه جوری رشد کنیم . شاید قانون کپی رایت خیلی خوب هم باشه اما برای خود من الان رعایت یه همچین چیزی مثل یک شوخی بی مزه یا یک واقعیت تلخه چون بغیر از متاتریدر حتی کامپیوتری هم که دارم باهاش کار میکنم مشکل داره ;) فعلا وضع ما اینطوریه و هیچ کس هم نمیتونه انکار کنه . اگر کسی واقعا فکر میکنه که کپی رایت مهمه و حتما همه موظف هستند اون رو رعایت کنن میتونه از خودش شروع کنه و یک نسخه ماکروسافت ویندوز تهیه کنه :laugh: بگذریم . پاک کردن صورت مسئله که من خیلی وقته در سایت از طرف مدیران شاهد اون هستم راه حل خوبی نیست . بارها شده که من اکسپرتی رو میخواستم که امیربابک عزیز به سرعت برق و باد اون رو پاک کردن . من فرض رو بر این میگیرم که نیت خیره اما اگر هم اینطوری باشه راه های بهتری برای مدیریت هست . الان شما توی فورشیر هرچی دوست داری سرچ کن . از همین اندیکاتور تا هرچیز دیگه که توی اینترنت شانزده هزار دلاره و به راحتی برای دانلود هست . راه هست ولی اگر واقعا بخواهیم انجام بدیم و کار کنیم. اگر نه که دیلیت از همه چی راحت تره . ما میتونیم تمام این اندیکاتور ها رو به زبان فارسی یا یه چیز بی معنی یا از اون هم بدتر یه ترکیبی از فارسی و انگلیسی توی فورشیرد آپلود کنیم . پسورد همه رو هم از دم بذاریم سرمایه . هیج جاهم ننویسیم . یک نفر هم مسئول این آپدیت ها بشه . اینطوری امیربابک عزیز هم در راستای مدیریت یک طرفه برای حفظ سایت کار نمیکنه و فقط دیلیت نمیکنه. اینطوری کاربر ها هم راضی میشن . البته این فقط یک نظر بود و این روز ها چیزی که شاهد اون بودیم اینه که اکثریت معمولا در اقلیت هستند . بازهم دست همگی درد نکنه .

امیربابک عزیز امیدوارم که ناراحت نشید . غرض از نگارش پست انتقاد و پیشنهاد دوستانه ای بود که انجام شد :laugh: (خیلی مخلصیم )

با تشکر ، نیروانا
بدرود

AmirBabak
August 8th, 2009, 01:07

من مدتی بود که میخواستم این پیشنهاد رو بدم اما به فرصت و مجالش پیدا نشد . بنظرم این ایده اشتباهیه که ما بیایم هرچی که توی نت هست و یک سایت میخواد بفروشه رو بگیم اینجا نذاریم . من توی خیلی از سایت های فارکسی عضو هستم و اونها ایده های جالبی برای این کار دارن . امنیت سایت خیلی مهمه اما ما اینجا کنار هم هستیم تا بتونیم با این شرایط سخت یه جوری رشد کنیم . شاید قانون کپی رایت خیلی خوب هم باشه اما برای خود من الان رعایت یه همچین چیزی مثل یک شوخی بی مزه یا یک واقعیت تلخه چون بغیر از متاتریدر حتی کامپیوتری هم که دارم باهاش کار میکنم مشکل داره ;) فعلا وضع ما اینطوریه و هیچ کس هم نمیتونه انکار کنه . اگر کسی واقعا فکر میکنه که کپی رایت مهمه و حتما همه موظف هستند اون رو رعایت کنن میتونه از خودش شروع کنه و یک نسخه ماکروسافت ویندوز تهیه کنه :laugh: بگذریم . پاک کردن صورت مسئله که من خیلی وقته در سایت از طرف مدیران شاهد اون هستم راه حل خوبی نیست . بارها شده که من اکسپرتی رو میخواستم که امیربابک عزیز به سرعت برق و باد اون رو پاک کردن . من فرض رو بر این میگیرم که نیت خیره اما اگر هم اینطوری باشه راه های بهتری برای مدیریت هست . الان شما توی فورشیر هرچی دوست داری سرچ کن . از همین اندیکاتور تا هرچیز دیگه که توی اینترنت شانزده هزار دلاره و به راحتی برای دانلود هست . راه هست ولی اگر واقعا بخواهیم انجام بدیم و کار کنیم. اگر نه که دیلیت از همه چی راحت تره . ما میتونیم تمام این اندیکاتور ها رو به زبان فارسی یا یه چیز بی معنی یا از اون هم بدتر یه ترکیبی از فارسی و انگلیسی توی فورشیرد آپلود کنیم . پسورد همه رو هم از دم بذاریم سرمایه . هیج جاهم ننویسیم . یک نفر هم مسئول این آپدیت ها بشه . اینطوری امیربابک عزیز هم در راستای مدیریت یک طرفه برای حفظ سایت کار نمیکنه و فقط دیلیت نمیکنه. اینطوری کاربر ها هم راضی میشن . البته این فقط یک نظر بود و این روز ها چیزی که شاهد اون بودیم اینه که اکثریت معمولا در اقلیت هستند . بازهم دست همگی درد نکنه .

امیربابک عزیز امیدوارم که ناراحت نشید . غرض از نگارش پست انتقاد و پیشنهاد دوستانه ای بود که انجام شد :laugh: (خیلی مخلصیم )

با تشکر ، نیروانا
بدرود

با سلام به نیروانای عزیز
داداش این نیش اول شما نیست، قبلاً هم ما رو مورد عنایت خودت قرار داده بودی اخوی! ممنونم.
اما بذار مطلبی رو بگم خدمت شما و سایر دوستان:

بنده دستم رو دکمه Delete نیست، بلکه فقط سعی کرده ام از حق و حقوق کاربران حق شناس ایرانی دفاع کنم.
ایکاش دوستانی که بارها از بنده خواسته اند تا فلان اکسپرت و اندیکاتور را که بابتش دهها بلکه صدها دلار هزینه کرده اند، از سایت حذف کنم، اینجا مطلب مرا تایید کنند.
بنده ضمن احترام به مدیریت سایت، باید علناً اعلام کنم که اقدامات بنده بیشتر برای رعایت قانون و حقوق فردی و تجاری است و نه مدیریت یک طرفه برای سایت.
دوست من، شما تا زمانیکه عینک بدبینی به چشم دارید، هیچوقت اقدامات شخصی مثل بنده را مثبت تلقی نخواهید کرد.

در هر صورت بد نیست هممون به این کلام معصوم ذره ای توجه می داشتیم:
"هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نپسند"

ذره ای خودتان را جای تولید کنندگان این محصولات و از آنها مهمتر خود را جای خریدارانی بگذارید که بابت این محصولات(هرچند اسکم و مزخرف)، هزینه پرداخت میکنند.

nirvana
August 8th, 2009, 13:38
با سلام به نیروانای عزیز
داداش این نیش اول شما نیست، قبلاً هم ما رو مورد عنایت خودت قرار داده بودی اخوی! ممنونم.
اما بذار مطلبی رو بگم خدمت شما و سایر دوستان:

بنده دستم رو دکمه Delete نیست، بلکه فقط سعی کرده ام از حق و حقوق کاربران حق شناس ایرانی دفاع کنم.
ایکاش دوستانی که بارها از بنده خواسته اند تا فلان اکسپرت و اندیکاتور را که بابتش دهها بلکه صدها دلار هزینه کرده اند، از سایت حذف کنم، اینجا مطلب مرا تایید کنند.
بنده ضمن احترام به مدیریت سایت، باید علناً اعلام کنم که اقدامات بنده بیشتر برای رعایت قانون و حقوق فردی و تجاری است و نه مدیریت یک طرفه برای سایت.
دوست من، شما تا زمانیکه عینک بدبینی به چشم دارید، هیچوقت اقدامات شخصی مثل بنده را مثبت تلقی نخواهید کرد.

در هر صورت بد نیست هممون به این کلام معصوم ذره ای توجه می داشتیم:
"هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نپسند"

ذره ای خودتان را جای تولید کنندگان این محصولات و از آنها مهمتر خود را جای خریدارانی بگذارید که بابت این محصولات(هرچند اسکم و مزخرف)، هزینه پرداخت میکنند.

مرسی امیربابک عزیز از جوابتون . البته قبلا یادم نمیاد در رابطه با انتقاد شما مطرح کرده باشم . ولی بهر صورت کار شما درسته و من شکلی در اون ندارم اما ، در بالا هم خدمت شما و دوستان فرمودم ، وقتی اکسپرتی روی سایت قرار داده میشه برای اینه که چند نفر اون رو تست کنن بهترین تنظیماتش رو بدست بیارند ، و بهرصورت به نوعی از اون منتفع بشوند . اصلا ما اینجا برای همین جمع شدیم .

شما گفتید که آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نپسند درسته ؟ الان من چند تا سوال از شما که این حرف رو میزنی و مطمئن که خرما خوردید و میگید نخورید می پرسم : آنتی ویروس شما ****** شده ؟ ماکروسافت آفیس شما ****** شده ؟ نسخه ویندوز شما اگر لپتاپه که هچی تازه اگر داس نباشه ****** نشده ؟ نسخه پی دی افی که داری ****** نشده ؟ نسخه وین رار که برای فشرده سازیه ****** نشده ؟ نسخه نمیدونم استفاده میکنی یا نه ادونس گتی که دارید ****** نشده ؟ نسخه ..... ****** نشده ؟

من بالا هم خدمت شما عرض کردم ، وضع ما فعلا همینه . اونی که میبینی توی یک کشور خارجی یک اندیکاتور رو بیست دلار میخره و براش اهمیتی نداره اولا همه جور ساپورتی رو داره دوما روزی دویست دلار در آمد داره . ما توی ایران هیچ کدوم اینها رو نداریم . داریم امیر بابک عزیز ؟ . قوانین خوبه اما واقع بینی از اون هم بهتره .

کلام آخر ، حرف شما از نظر منطق درسته و قانونی . اما یک قضیه ای هست در اکثر جاها از اون استفاده میشه . قصدم توهین به شخص خاصی نیست فقط یک ضرب المثل رو مطرح میکنم . به این کار میگن "شترمرغی " حساب کردن . یعنی چی ، یعنی جنس و قانون شتریه ، پول ساپورت و شرایط مرغی . و تا وضع ما اینه ، این قانون و این رفتار ، با یک عینک واقع بینی و نه بد بینی به قول شما ، یک عمل منفی دیده میشه .

قصدم ادامه این بحث نیست . از این پست به بعد هرچی هم که گفته بشه تکرار مکررات خواهد بود .
من آنچه شرط بلاغت است با شما میگویم ، شما خواه از سخنم پند گیر ، خواه ملال .

با تشکر ، نیروانا
بدرود .

tabriz1366
August 9th, 2009, 01:13
سلام
شب همگی خوش
با احترامی که نسبت به جناب تیموریان و نظراتشان قائلم
در این مورد با نظرات جناب نیروانا موافقم
همینطوری که فرمودن در ایران تمام برنامه های که مورد استفاده اکثر کاربران هست بصورت****** نشده است و فعلا اینجا یا اصلا نمیشه یا خیلی سخته که بخواهیم از این قانون پیروی کرد.
واگر هم بخواهیم محصولی خریداری کنیم نه از ساپورتش خبری هست نه از خدماتش و کلا دستمان هم به هیچ جا بند نیست.
این فقط نظر شخصی بود .

یا حق

MASK
August 9th, 2009, 19:38
سلام
منم کاملا با نیروانای عزیز موافقم
ما کلا از همه بابت توی تحریمیم
حتی نمیتونیم این اکسپرتهاو... رو خریداری کنیم چون کارت اعتباری نداریم(تحریم)
بعدشم که با زور یکی پیدا میکنیم نمیتونیم باهاش به راحتی خرید کنیم
حتی با وی پی ان هم گاهی نمیشه
حالا ما بیایم برای منافع اونایی که ما را محدود کردن شعار بدیم؟
راهش اینه که فقط اونایی رو که ایرانیا درست میکنن را توی قانونتون بزارین
وگرنه بی انصافی کردین