PDA

View Full Version : آموزش لینوکس Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition

saied
April 25th, 2008, 21:56
دوستان تو این تایپلت قصد دارم آموزش Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition رو که محبوب ترین نسخه Linux هست رو بدم الان گذاشتم دانلود بشود انشاءالله از فردا شروع می کنم

مواردی که در ابتدا آموزش داده خواهد شد :
آموزش دریافت CD رایگان و دانلود Ubuntu 8.04 از اینترنت
آموزش نصب به صورت مجازی و واقعی
آموزش نصب و استفاده از برنامه VirtualBox
آموزش نصب برنامه Wine که شبیه سازی برای برنامه های ویندوز در لینوکس هست ما برنامه MetaTrader رو به کمک آن روی Ubuntu اجرا خواهیم کرد
معرفی و توضیح مختصر قابلیتهای بیشمار و رایگان Ubuntu Linux
و از همه مهمتر به کمک شما دوستان با به اشتراک گذاشتن دانسته هامون خواهیم توانست که با سیستم عاملی رایگان پور قدرت ایمن به روز بدون دغدغه های وجدانی و نرم افزاری به ترید به پردازیم

ashil
April 26th, 2008, 00:11
درود

ممنون از حرکتی که آغاز نمودید

با اجازتون لینک دانلود را قرار میدهم تا دوستانی که مایل هستند دانلود کنند تا به امید خدا همزمان با آموزشهای شما دوستان هم نصب را آغاز کنند

[Only registered and activated users can see links]

ببخشید که دخالت کردم ولی چون دیدم دانلود ممکنه زمان ببره و این سیستم تازه از تنور بیرون آمده بیات بشه لینک رو قرار دادم

موفق باشید

saied
April 26th, 2008, 13:18

خوب دوستمان لطف کردن لینک دانلود رو گذاشتن من هم یک توضیح کوچیک می دم بریم سراغ آموزش نصب

Ubuntu رو دوستان به دو طیق می توانند تهیه کنند نوع اول دانلود رایگان ان هست که دوستانی که دارای سرعت بتلای هستند هیچ گونه مشکلی در این باره ندارند فقط کافی هست که وارد این لینک بشوند و سرورهای که لیستشان هست یکی رو انتخاب بکنند و روی Start Download کلیک بکنند تا فایل ISO رو دریافت بکنند بعد راحت می توانند روی CD رایت کنند در صورت نصب مجازی هم که خود این فایل به کار میاد ولی نوع دوم که دوستانی که دست رسی به سرعت زیاد ندارند و یا اصلا دوست دارن یک نسخه کاملا اصل از یک سیستم عامل رو به رایگان در دم خانه شان تحویل بگیرن هم به این قسمت مراجعه می کنند [Only registered and activated users can see links] و روی Request a CD of Ubuntu Desktop Edition ([Only registered and activated users can see links]) کلیک می کنیم خوب در این قسمت از ما نام کاربری می خواهد که روی create a new account ([Only registered and activated users can see links]) کلید می کنیم و یک نام کاربری ایجاد می کنیم و با آن وارد می شویم و مشخصات و آدرس دقیق رو وارد می کنیم تا CD به آدرس مان ارسال شود . اگر در تکمیل کردن فرم مشکلی داشتید بگید ان هم کامل بگم خیلی زمان نمی بره

saied
April 26th, 2008, 19:49

بچه ها انگار مشقله زیاد نمی زاره امروز آموزش نصب رو بگم شما برنامه innotek VirtualBox رو هم دانلود کنید روی سیستم باشه تا فردا بگم

SEYED
April 26th, 2008, 21:11
جناب saied با تشکر از جنابعالی لطفا در باره تفاوت بین نسخه های لینوکس کمی توضیح دهید وکدام نسخه لینوکس سازگاری بهتری با برنامه های قابل اجرا در ویندوز دارد نظر شما در مورد لینوکس فارسی شده توسط دانشگاه شریف یا دیگر شرکتها چیست
با تشکر

saied
April 27th, 2008, 10:19
جناب saied با تشکر از جنابعالی لطفا در باره تفاوت بین نسخه های لینوکس کمی توضیح دهید وکدام نسخه لینوکس سازگاری بهتری با برنامه های قابل اجرا در ویندوز دارد نظر شما در مورد لینوکس فارسی شده توسط دانشگاه شریف یا دیگر شرکتها چیست
با تشکر
دوست عزیز لینوکس نسخه های زیادی دارد که مشهور و غیره مشهور داره ببینید در کل چون لینوکس متن باز هست و هر کسی می تواند در آن تعغیرات دل خواه خودش رو انجام بده و یک نسخه به نام و با قابلیتهای که دوست داره بده بیرون اما تو این میان Ubuntu یک نسخه ای هست که شرکت بزرگی پشت سرش هست و رقبا رو 2 تا 2 تا پشت سر میزاره و دارای محیط کار پویا و راحت تری هست و تقریبا کاربرانش مثل ویندوز احساس راحتی می کنند تو آن در باره لینوکس نسخه شریف کاره شاقی نکردند یک چیزی مثل پیکان خودمان هست ان موقع میشه گفت که کار فوق العاده ای کردن این هست که یک سیستم عامل جدید بدن بیرون نه اینکه چیزی که کسی دیگه ساخته رو شما بیا چنتا فونت فارسی و ظاهروشو عوض کن اسمش رو بزار ... چون قبل از اینکه انها لینوکس فارسی بدن بیرون من خودم با لینوکس مندیریو کار کردم که تمام مراحل نصب تا حتی محیطش کاملا فارسی هست پشتیبانی خوبی هم دارند که حرف نداره

saied
April 27th, 2008, 11:35
Bache Ha En Payam Az Dakhele Ubuntu Mead Hanoz Farsi Nasb Nakardam Ta Chand Dagegay Dege Tasavere Amozeshy Ro Uplod Mikonam

saied
April 27th, 2008, 12:18
خوب دوستان زبان فارسی رو هم نصب کردم بعد از ظهر تصاویر آموزشی که در حین نصب گرفتم می گذارم تا از مرحله نصب رد بشویم
فقط دوستان چندتا از شما الان Ubuntu رو روی سیستم دانلود کردید و دارید؟

saied
April 27th, 2008, 17:03
بچه ها این innotek VirtualBox یک شبیه ساز هست یک نوع Emulator این برنامه به ما این امکان میده که داخل یک سیستم عامل با چند سیستم عامل کار کنیم خیلی کارا هست به مرور که باهاش کار کردید متوجه می شوید که نعمتی هست ... حالا بگزریم چرا این رو اینجا می گم برای اینکه کسانی که هنوز آشنایی با لینوکس ندارند و دستشان بهش عادت نکرده بتوانند داخل همین ویندوز خودشان به راحتی با لینوکس کار کنند و بعد از یاد گیری کامل به صورت رسمی روی سیستم خودشان نصب کنند

آموزش نصب :
ابتدا فایل Setup که دانلود کردید رو اجرا کنید و طبق تصاویر عمل کنید

تو این قسمت محل نصب رو به صورت دل خواه تنظیم کنید

خوب نصب تمام شد حالا هنوز خبر ندارید که چه برنامه کاربردی رو روی سیستم خودتون دارید ! بریم برای تنظیمات

saied
April 27th, 2008, 17:22
خوب بعد از نصب با اجرای برنامه اولین صفحه ای که می بینیم صفحه VirtualBox Registration Dialog هست که فقط اسم و ایمیل خودتان رو بدید تا رجیستر بشود راستی خوده برنامه innotek VirtualBox هم رایگان و Open Source هست

برنامه محیط بسیار ساده و راحتی دارد برای اینکه در حین اجرای سیستم عامل دیگر خود ویندوز ما به روغن سوزی نیوفتد و راحت بتوانیم کار کنیم ما باید مسیر پیش فرض ساخت درایو و ایمج مجازی برنامه را به یک پارتیشن خالی که مثلا 10 گیگ فضا خالی دارد انتقال بدیم برای این کار طبق تصاویر عمل کنید

می بینید در اینجا در مسیر پیش فرض هست که داخل شاخه C هست

در اینجا من مسیری در داخل درایو D که هم فضای خالی دارم و هم به پارتیشن سیستم عامل فشار نمیاد گذاشتم

خوب ایجا هم برای سویچ کردن موس بین ویندوز و سیستم عامل مجازیتون یک کلید میانبور معرفی می کنید به شکل پیش فرز روی راست کلیک هست چون کلید F3 کاربورد خواصی در لینوکس نداره من کلید F3 رو تعریف کردم

خوب حالا Ok کنید تا بریم سراغ اصل ماجرا

saied
April 28th, 2008, 17:20
بچه ها خیلی راحت هست طبق تصویر عمل کنید

50% رم سیستم به نظر من بهترین حالت هست

saied
April 28th, 2008, 17:43
حالا تنظیمات نهایی

خوب حالا Start کنید تا به دنیای جدید قدم بزارید

saied
April 28th, 2008, 17:49
خوب بچه ها ان دسته از دوستان هم که می خواهند که به شکل واقعی نصب کنند ابتدا باید بوت سیستم رو بر روی CD تنظیم کنند برای نمونه من تصویر دو نوع بایوس رو گذاشتم چون مطمعن هستم اکثر شما این رو بلد هستید دیگه توضیح زیاد نمی دهم

Gh.Saeadian
April 28th, 2008, 17:56
جناب سعیدخان کار باارزشی انجام میدید ، امیدوارم من و بقیه دوستان بتونیم به این کار ارزشمند واقف بشیم و یه وقتی برای پیگیری اون بذاریم. البته من دو سه ماه پیش چند نسخه از اونو درخواست کرده بودم و هفته گذشته سی دی های اون دستم رسید و الان گوشه کشوی میز خاک میخوره. خدا کنه تاپیک شما منو به دنبال کردن آموزش و نصب این سیستم عامل وادار کنه.
بهرحال از زحمتی که میکشید پیشاپیش متشکرم.

saied
April 28th, 2008, 19:23
جناب سعیدخان کار باارزشی انجام میدید ، امیدوارم من و بقیه دوستان بتونیم به این کار ارزشمند واقف بشیم و یه وقتی برای پیگیری اون بذاریم. البته من دو سه ماه پیش چند نسخه از اونو درخواست کرده بودم و هفته گذشته سی دی های اون دستم رسید و الان گوشه کشوی میز خاک میخوره. خدا کنه تاپیک شما منو به دنبال کردن آموزش و نصب این سیستم عامل وادار کنه.
بهرحال از زحمتی که میکشید پیشاپیش متشکرم.
ممنون دوست عزیز حرفهای شما روحیه بخش بود

saied
April 29th, 2008, 19:31
خوب دوستان رسیدیم به اصل مطلب دوستانی که می خواهند نصب مجازی بکنند فقط کافی هست Start رو فشار بدن و دوستانی هم که به شکل اصلی می خواهند نصب کنند هم که تنضیمات بوت رو روی CD بگزارند و CD سیستم عامل رو داخل سی دی رام

(این هم بگم نصب Ubuntu دو شکل هست اول نوع راحت رو می گویم )

شروع طبق تصاویر عمل کنید

(از اینجا به بعد تصاویر رو از سایت SoftPedia برداشتم چون نوع نصب که خودم کردم به خواطر نسخه که من دانلود کردم از نوع سخت هست از این تصاویر استفاده می کنم )

تو لیست منطقه زمانی تهران رو انتخاب کنید

به همین شکل پیش فرض عمل کنید البطه ایران هم هست تو لیست ولی در ساخت پارتشن ها دوچار مشکل می شوید بعد از اتمام نصب راحت می شود فارسی رو اضافه کرد

این قسمت هم می توانید پارنیشن ها رو تمظیم کنید پیشنهاد من این هست که به شکل پیش فرض بگذارید باشد بعد که با نیازها تون در لینوکس آشنا شدید می توانید در نصب های بعدی هر جور دلتان خواست تنظیم کنید

بچه ها این قسمت رو دقت کنید درست وارد کنید چون دارید یوزنیم و پسورد کامپیوتر رو می دید لینوکس مثل بقیه سیستم عامل ها نیست که یک چیز الکی بدین برید مثلا اسم خودتان که همیشه در یادتان هست رو یوزنیم بدید رومز هم یک چیز به یاد ملندنی ویندوز نیست که هرکی خواست با یک فایل کوچیک اندازه یک فلاپی یوزر و رمز شما رو بپرونه هوا

اینجا هم Ok کنید برود

داره نصب میشه:laugh:

اتمام نصب دیدید چقدر راحت حالا یک ریست می کند و شما به دنیای لینوکس پا می گذارید
سیستم که بالا آمد از شما UserName , Password می خواد که طبق شکل وارد می کنید

تبریک می گم شما به دنیای زیبای کد باز قدم گذاشتید همه برای شما کار می کنند و شما برای همه
صفحه آشنا

saied
April 29th, 2008, 20:10
به خاطر اینکه دوستانی که آشنای مختصری با لینوکس دارند یا اصلا ندارند یا حرفه ای کار می کنند بیشتر درباره لینوکس بدانند چند پست خواهم داد که از وبلاگ دوستان با ذکر منبع خواهد بود تا دوستان با Ubuntu آشنایی بهتری پیدا کنند

saied
April 29th, 2008, 20:12
دوستداران لینوکس در جریان هستند که توزیع محبوب اوبونتو ۲ روز پیش نسخه جدیدش یعنی ۸.۰۴ رو منتشر کرد.
از امکانات جدیدی که در این نسخه اضافه شده می شه به موارد زیر اشاره کرد:
Wubi : نصب ابونتو براحتی آب خوردن. در ادامه به این قابلیت جدید که می شه گفت مهمترین قابلیت این نسخه هست بطور مفصل نگاهی خواهیم داشت.
Xorg 7.3 : در نسخه جدید Xorg ابزار جدیدی برای تنظیم میزان کیفیت نمایش صفحه تعبیه شده و شاید بشه گفت با اضافه شدن قابلیت نمایش در ۲ مونیتور این ضعف برطرف شده و هم اکنون اونایی که لپ تاپ دارن می تونن خیلی راحت اونو به مونیتور دیگه ای متصل نمی ده و در هر ۲ تصویر را مشاهده کنند ( حالت ۲ مونیتور و یک سیستم ).
فایرفاکس ۳ بتا ۵: فایرفاکس ۳ با تمامی مزایایی که داره بصورت پیش فرض در این نسخه قرار گرفته. نسخه ۳ فایرفاکس با اینکه هنوز در مرحله بتا بسر می بره ولی از لحاظ پایداری به نظر من از نسخه ۲ خیلی بهتره. تنها مشکل این نسخه ناسازگاری بسیاری از اکستنشن هاست…
Brasero : یک برنامه رایت سی دی بسیار قدرتمند در عین حال ساده با محیطی زیبا.
Transmission : برنامه ای بسیار عالی برای کار با فایل های تورنت.
Vinagre : یک برنامه جدید برای Remote desktop - کنترل از راه دور. با این برنامه پشتیبانان اوبونتو می تونن خیلی بهتر به مشتری های خودشون سرویس بدهند…
Totem : برنامه ای برای پخش فایل های ویدئویی با قابلیت جستجو و پخش فایل های ویدئویی سایت یوتیوب
Inkscape : برنامه ای برای ساخت - ویرایش و مدیریت فایل های PDF
و چندین قابلیت دیگه.
شما می تونید برای دانلود اوبونتو ۸.۰۴ به این آدرس ([Only registered and activated users can see links]) مراجعه کنید. همچنین بیاد داشته باشید که می تونید بصورت رایگان سی دی های این نسخه را نیز سفارش دهید…
منبع : CyberNet ([Only registered and activated users can see links])
من دیروز این نسخه رو دانلود کردم و امروز صبح اونو نصب کردم. همونطور که در بالا هم اشاره شد برنامه Wubi زین پس بصورت پیش فرض در اوبونتو قرار داره یعنی شما می تونید خیلی خیلی خیلی راحت اوبونتو رو همانند نصب یک برنامه معمولی از روی ویندوز نصب کنید !

من که خیلی علاقه مند بودم نحوه کارش رو ببینم بعد از رایت فایل iso روی سی دی اونو داخل سی دی رام گذاشتم. لحظای بعدی پنجره زیر آشکار شد! :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
بله. گزینه دوم کاملا واضح بیانگر اینه که شما می تونید اوبونتو رو از داخل ویندوز نصب کنید. معطل نمی کنم و روی گزینه دوم کلیک می کنم. صفحه زیر نمایش داده می شود :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
تنظیمات کاملا واضه هست. کافیه یکی از درایو های خودتون رو بدون هیچگونه نگرانی برای نصب اوبونتو انتخاب کنید.
خود اوبونتو حداقل ۴ گیگ رو پیشنهاد می کنه و به گفته خودش با انتخاب ۸ گیگ شما هیچ نگرانی ای نخواهید داشت…
درایو مورد نظر خود را انتخاب - نام کاربری را وارد - رمز عبور را ۲ بار بنویسید …
در آخر نیز روی دکمه Install کلیک کنید.
در این مرحله چند دقیقه ای را باید صبر کنید …
این مرحله چیزی حدود ۵ دقیقه برای من طول کشید. در آخر پیغام زیر به نمایش در میاد :
سی دی را خارج و روی دکمه Finish کلیک کنید تا سیستم ریست شود. بعد از انجام این کار شما یک انتخاب ۲ گزینه ای خواهید داشت : ویندوز یا اوبونتو
برای تکمیل فرآیند نصب ( که می تونید در آینده نیز انجام دهید ) گزینه اوبونتو رو انتخاب کنید.
پس از انجام این کار مرحله نصب جدیدی شروع می شود. این مرحله نیز بین ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. در این مرحله هیچ سوالی از شما پرسیده نمی شه. تنها پس از تکمیل این مرحله سیستم ریست می شه.
تبریک می گم! اوبونتو شما نصب شد …
سلام اوبونتو …
این نسخه از اوبونتو براحتی کارت گرافیک - صدا - و شبکه منو شناخت در حالی که باید برای ویندوز درایور نصب کرد. اینترنتش براحتی متصل و زندگی برای ما گوارا شد. این مطلب رو هم از داخل اوبونتو می نویسم…
راستی ظاهرا در نصب با این روش شما قادر خواهید بود اوبونتو رو هم همانند یک برنامه از ویندوز پاک کنید. فعلا که من بعد از نصب وارد ویندوز نشدم تا ببینم چی خوریه … [Only registered and activated users can see links]
+ اضافه شد :
جشن انتشار اوبونتو ۸.۰۴ روز ۱۲ اردیبهشت برگذار می شه. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس ([Only registered and activated users can see links])مراجعه کنید.

منبع :[Only registered and activated users can see links]

saied
April 29th, 2008, 20:31
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) توزیع محبوب لینوکس Ubuntu که یکی از توزیع‌های Debian است که به طور رایگان برای دانلود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر گوی سبقت را از توزیع‌های تجاری Red Hat و نیز Suse کمپانی Novell ربوده است.

سیستم عامل Ubuntu نگارش "Final" نسخه Ubuntu 8.04 آخرین نسخه پایدار این سیستم عامل است.

سیستم عامل اوبونتو از سوی کمپانی Canonical تحت پشتیبانی مالی قرار می‌گیرد. گفتنی است که اوبونتو ([Only registered and activated users can see links]) میان کاربران تجاری و خانگی هیچ محدودیتی را نمی پذیرد و این محصول برای همه کاربران بطور رایگان عرضه می شود.

سیستم عامل اوبونتو از محبوب ترین توزیع های کد-باز لینوکس ([Only registered and activated users can see links]) است که محیطی مطمئن و امن را برای علاقه مندان به دنیای کد باز فراهم می آورد.

[Only registered and activated users can see links] دانلود: Ubuntu 8.04 نسخه نهایی ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] مشاهده: سایت رسمی اوبونتو ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] منبع خبر: WinBeta.Net
([Only registered and activated users can see links])

saied
May 9th, 2008, 19:26
بچه ها شرمنده فعلا به علت مشغله زیاد قادر به ادامه آموزش نیستم اگر انشاءالله مشکلات حل بشود یک ماه دیگر می توانیم به شکل مستمر مابقی را ادامه بدیم وقط می کنم به فرم سر بزنم ولی ارایه آموزش رو نه

BLACK_NINJA
May 9th, 2008, 20:14
با سلام
برایتان دعا میکنم که زودتر از یک ماه مشکلتان حل شود
به امید خدا

HardyLaity
June 21st, 2008, 23:46
سلام.:)
من هم ubunto برای esktop رو داونلود کردم(وداونلود server رو هم دارم تمام میکنم).به نظر شما کدام را بزنم؟یعنی من که کامپیوتر معمولی در خانه دارم،اگر نوع server رو بزنم اشکالی دارد؟
در ضمن من در کامپیوترم دو درایو C and D دارم که ویندوز در C نصب شده است.آیا میتوانم Ubunto رو هم در C نصب کنم؟
در ضمن در قسمت داونلود دو گزینه desktop و server برای کامپیوترهای 64 بیتی در نظر گرفته شده است.اونها رو که لازم نیست داونلود کنم؟(در واقع میخواهم بدونم آنها به چه دردی میخورند؟)

ارادتمندتان احمد

برای کارهای معمولی نسخه دسکتاپ مناسب هستش نسخه سرور همونطور که از اسمش پیداست مخصوص شبکه هائی هستش که چندین کامپیوتر را داراست و یک کامپیوتر به عنوان مدیر شبکه کار هماهنگی و ارتباط بین اونها رو میسر میکنه از خصوصیات سرور به دلیل وجود نرم افزارهای مونیتورینگ و ارتباطی حجم بالای اونه که شما میزانی از رمتون بی جهت اشغال میشه

در مورد نسخه ۶۴ بیتی هم برای پردازنده های جدید ۶۴ بیتی طراحی شده ولی من با wine در نگارشهای قدیم با نسخه ۶۴ بیتی مشکل داشتم برای همین با اینکه پردازنده ام ۶۴ بیتی همون نسخه معمولی دسکتاپ رو نصب کردم

در مورد هارد هم بهتره اول با یه برنامه پارتیشن مجیک یکی از پارتیشنهاتون رو ریسایز کنید و یه پارتیشن بیت ۵ تا ۱۰ گیگ جدا کنید و اون رو بدید که اوبونتو روش نصب کنه البته اوبونتو این کا رو میکنه ولی ترسم از اینه که یه موقع تجربتون کم باشه و کار دستتون بده ولی اگر تجربتون تو نصب ویندوز خوبه اوبونتو از اون راحتتره دوست خوبمون هم در این تاپیک توضیحات خوبی گذاشتن بخونید بد نیست

LionHeart
June 23rd, 2008, 14:24
سلام خدمت تمامی دوستان
من دو تا سوال پرسیدم که گفتم چون این تاپیک آموزش لینوکس هست به صورت پرسش و پاسخ هم در بیاد :huh::huh:

من سوال هام رو دوباره تکرار می کنم که اگه جوابی براشون پیدا کردین منو در اطلاع بذازین ممنون می شوم :rambo::rambo:

LionHeart
June 23rd, 2008, 14:31
چند پست قبل از شما پرسیدم چطوری میشه یه مودم Dial upرو نصب کرد شما به من اون لینک رو دادید
اون لینک رو بردم تو لینوکس شروع به مطالعه کردم یه قسمت به مشکل خوردم

قسمتی که می خواهی نوع مودم رو انتخاب کنی مثلا اگه سریال باشه dev/ttyS0/ را میزنی یا اگه ندونی وضعیت مودمت چه جوری از این فرمان تویه Terminal استفاده میکنی sudo wvdialconf /etc/wvdial.conf
من که این فرمان رو میزنم می زنه مودمی وصل نیست و پیغام Faild رو برای ttys0 تا ttys3 می زنه

چیکار باید کنم لطفا مرا راهنمایی کنید
راستی مدل مودمم Genius -> GM56PCI-Sa هستش

و یه سوال دیگه این که این اوبنتو Resolation خیلی بالا اگه بخواهیم بیاریم پایین باید از کجا بیاریم آنقدر رزولیشون بالا است چشام در اومد:shades2:

و دیگه این که من اومدم از قسمت Add Application در قسمت office برنامه Adobe Acrobat رو نصب کنم ولی نتونستم باید چیکار کنم

LionHeart
June 23rd, 2008, 14:37
راستی یه سوال دیگه این که
من اگه بخوام دو تا لینوکس نصب کنم مثلا suse و ابونتو رو باهم آیا فرق داره کدومش رو اول نصب کنم یا نه

آخه یکی نیست به من بگه بنده خدا تو که تو اولیش موندی چرا میخای بری سر دومی:happy::happy:

aska
June 23rd, 2008, 20:48
با سلام
من اوبنتو رو از داخل ویندوز طبق پست 18 نصب کردم بعد از اتمام کار ابنتو بالا نمی امد وپیغام file not found رو می داد
حالا یه سوال آیا باید فرمت درایو C و درایوی که ابنتو رو می خوایم نصب کنیم باید FAT32 باشه یا ntfs هم باشه ایراد نداره؟
مرسی

HardyLaity
June 26th, 2008, 01:31
1 - قسمتی که می خواهی نوع مودم رو انتخاب کنی مثلا اگه سریال باشه dev/ttyS0/ را میزنی یا اگه ندونی وضعیت مودمت چه جوری از این فرمان تویه Terminal استفاده میکنی sudo wvdialconf /etc/wvdial.conf
من که این فرمان رو میزنم می زنه مودمی وصل نیست و پیغام Faild رو برای ttys0 تا ttys3 می زنه

چیکار باید کنم لطفا مرا راهنمایی کنید
راستی مدل مودمم Genius -> GM56PCI-Sa هستش

2 - و یه سوال دیگه این که این اوبنتو Resolation خیلی بالا اگه بخواهیم بیاریم پایین باید از کجا بیاریم آنقدر رزولیشون بالا است چشام در اومد:shades2:

3 - و دیگه این که من اومدم از قسمت Add Application در قسمت office برنامه Adobe Acrobat رو نصب کنم ولی نتونستم باید چیکار کنم

۱ - اگر درست یادم مونده باشه این سری از وین مدمها چیپستشون لوسنته از راهنمای زیر استفاده کن

توضیح اینکه همونطور که از اسمشون پیداست این مودمها برای ویندوز طراحی شده اند برای همین نصبشون یکم قلق داره

۲ - system > pereferences > screen resolution

۳ - من معمولا برای کارام از اپن آفیس استفاده میکنم البته تفاوتی نداره برای نصب اینجور پکیجها از system > adminstration > synaptic package manager خیلی راحت میتونید سرچ و نصب کنید

راستی یه سوال دیگه این که
من اگه بخوام دو تا لینوکس نصب کنم مثلا suse و ابونتو رو باهم آیا فرق داره کدومش رو اول نصب کنم یا نه

نباید مشکلی وجود داشته باشه فقط روی یه ‍پارتسن ۲ تا را نمیتونید نصب کنید ولی تقدم تاخری وجود نداره

با سلام
من اوبنتو رو از داخل ویندوز طبق پست 18 نصب کردم بعد از اتمام کار ابنتو بالا نمی امد وپیغام file not found رو می داد
حالا یه سوال آیا باید فرمت درایو C و درایوی که ابنتو رو می خوایم نصب کنیم باید FAT32 باشه یا ntfs هم باشه ایراد نداره؟
مرسی

من ندیدم که اوبونتو بعد از نصب اجرا نشه

شما باید دقت داشته باشید که هنگام نصب به اون میزانی که اعلام میشه یا انتخاب میکنید ( مثلا ۵ گیگابایت ) فضای خالی داشته باشید اوبونتو اون قسمت رو کاملا جدا میکنه و یه پارتیشن جدید با فرمت خودش میسازه ( ext ) که به نوع پارتیشن قبلی هم وابسته نیست

احتمالا شما هنگام نصب به یه اررور برخوردین یه مرتبه دیگه برای نصب اقدام کنید و به پیغامها هم توجه بیشتری بکنید و نتیجه رو اعلام کنید ممنون

LionHeart
June 26th, 2008, 11:49
۱ - اگر درست یادم مونده باشه این سری از وین مدمها چیپستشون لوسنته از راهنمای زیر استفاده کن

توضیح اینکه همونطور که از اسمشون پیداست این مودمها برای ویندوز طراحی شده اند برای همین نصبشون یکم قلق داره

۲ - system > pereferences > screen resolution

۳ - من معمولا برای کارام از اپن آفیس استفاده میکنم البته تفاوتی نداره برای نصب اینجور پکیجها از system > adminstration > synaptic package manager خیلی راحت میتونید سرچ و نصب کنید

نباید مشکلی وجود داشته باشه فقط روی یه ‍پارتسن ۲ تا را نمیتونید نصب کنید ولی تقدم تاخری وجود نداره

من ندیدم که اوبونتو بعد از نصب اجرا نشه

شما باید دقت داشته باشید که هنگام نصب به اون میزانی که اعلام میشه یا انتخاب میکنید ( مثلا ۵ گیگابایت ) فضای خالی داشته باشید اوبونتو اون قسمت رو کاملا جدا میکنه و یه پارتیشن جدید با فرمت خودش میسازه ( ext ) که به نوع پارتیشن قبلی هم وابسته نیست

احتمالا شما هنگام نصب به یه اررور برخوردین یه مرتبه دیگه برای نصب اقدام کنید و به پیغامها هم توجه بیشتری بکنید و نتیجه رو اعلام کنید ممنون

خیلی ممنون جناب Hardy Laity واقعا زحمت کشیدین این چیز هایی که گفتین رو برم تست کنم ببینم چی میشه :happy::happy:

LionHeart
June 26th, 2008, 13:27
سلام Hardy Laity جان

آقا ما که زبانمون مثل شما خوب نیست چی کار کنیم:o:happy:

این لینکی که گذاشتید انگلیسیه فارسی رو ندارین؟

ارادت

HardyLaity
June 26th, 2008, 14:44
سلام Hardy Laity جان

آقا ما که زبانمون مثل شما خوب نیست چی کار کنیم:o:happy:

این لینکی که گذاشتید انگلیسیه فارسی رو ندارین؟

ارادت

خوب این لینوکس کارا یکم جنسشون خورده شیشه داره و طبق یه قوانین خاصی کار میکنند که البته خیلی هم لذت بخشه وقتی یکم دستتون راه بیفته

شما بایستی حتما هنگامی که یه کار پایه دارید انجام میدین یه چیزی یاد بگیرید :laugh: این یکی از اون قوانین هستش

اول از همه شما باید از نوع مودمتون اطلاع پیدا کنید البته نه از نام شرکت و این چیزها از هسته درونی اون که الان توضیح میدم چجوری

از لینک زیر اسکن مودم رو دانلود کنید . به لینوکس برید و این فایل رو کپی کنید رو دسکتاپ

حالا به ترمینال برید و کدهای زیر رو بزنید
cd ~/Desktop
gunzip scanModem.gz
chmod +x scanModem
./scanModem
روی دسکتاپ یه فولدر مودم میسازه و کلیه اطلاعات مودمتون . لینکهای مورد نیازتون و راهنمای نصب رو توش میریزه

1stread.txt که نحوه نصب رو توضیح میده و فایل modemdata.txt که مشخصات مدم و اینکه از کجا باید درایور هاشو دانلود کنید که زیاد هم سخت نیست

اگر تونستین به کمک این دوتا فایل مودمتون رو نصب کنید که بهتون تبریک میگم چون شما کلی مطلب یاد گرفتین که تا آخر عمرتون تقریبا هر سخت افزاری رو میتونید کانفیگ کنید . وگرنه اونها را اینجا ضمیمه کنید تا با هم بررسی کنیم و بریم جلو

پینوشت : برنامه ای که میتونه نوع سخت افزار شما رو بشناسه و به شما بگه برید اینجا این دانلود کنید برین اونجا این کار رو بکنید جنبه آموزشی زیادی داره چون در هنگام نصب یه سخت افزار شما کلی با امکانات و ابزار آشنا میشید که این به شما یه آزادی میده برای انجام کارهای بعدی . این میتونست یه برنامه باشه که بره همه کارها رو بکنه ولی اینطوری شما همیشه به نویسنده اون برنامه محتاج میشدین ;)

LionHeart
June 26th, 2008, 15:45
من الان مدتی وقتم رو گذاشتم رو لیتوکس تازه یه چیزایی یاد گرفتم که همه این هارو رو مدیون Hardy هستم

من اگه اینترنت ADSL ام وصل بشه دیگه مشکلم حل میشه

مدل MODEM هم چند پست قبل در تاپیک نصب متا گفته بودم Dlink ->Dsl200 هست خیلی جاها Search کردم ولی چیزی پیدا نکردم

HardyLaity
June 26th, 2008, 16:34
من الان مدتی وقتم رو گذاشتم رو لیتوکس تازه یه چیزایی یاد گرفتم که همه این هارو رو مدیون Hardy هستم

من اگه اینترنت ADSL ام وصل بشه دیگه مشکلم حل میشه

مدل MODEM هم چند پست قبل در تاپیک نصب متا گفته بودم Dlink ->Dsl200 هست خیلی جاها Search کردم ولی چیزی پیدا نکردم

حالا یادم اومد :laugh: من پیر مردو گیج میکنی خوب اگه adsl داری که میریم سراغ اون خیلی بهتره

اول بگو با usb وصلش کردی به کامپیوتر یا کابل شبکه

اگه با usb وصل کردی ببین پشتش جای کابل شبکه داره که با اون وصل کنی فکر کنم کار حل بشه

اگه لن نداره خوب حالا باید چیکار کنیم همون کاری که گفتم یعنی اسکن مودم کن اون مودم adsl رو هم شناسائی میکنه . بعد اون تکست فایلها رو بیار بخونیم ببینیم چی میگه

اینم یه لینک خوب که کامل توضیح داده ( کجا ها را سرچ کردی پس :whoow: )

LionHeart
June 26th, 2008, 17:21
حالا یادم اومد :laugh: من پیر مردو گیج میکنی خوب اگه adsl داری که میریم سراغ اون خیلی بهتره

اول بگو با usb وصلش کردی به کامپیوتر یا کابل شبکه

اگه با usb وصل کردی ببین پشتش جای کابل شبکه داره که با اون وصل کنی فکر کنم کار حل بشه

اگه لن نداره خوب حالا باید چیکار کنیم همون کاری که گفتم یعنی اسکن مودم کن اون مودم adsl رو هم شناسائی میکنه . بعد اون تکست فایلها رو بیار بخونیم ببینیم چی میگه

اینم یه لینک خوب که کامل توضیح داده ( کجا ها را سرچ کردی پس :whoow: )

دمت گرم به قول معروف با این جواب هایی که میدی میشه بفهمی که یه حورایی خدای لینوکسی:laugh::laugh:

LionHeart
June 27th, 2008, 00:02
سلام خدمت آقای Hardy Laity
من این فایل را رو لینوکس اجرا کردم ولی نه بصورتی که شما گفتین

ابتدا این فایل رو از ویندوز دانلود کردم و بعد بردمش تو لینوکس
بعد روش کلیک کردم و بعد قسمت Run Terminal رو زدم که یک فایل به نام modem و روی دسکتاپ ساخت

خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد فکر کنم نشناخت البته اونو رویه یه سایت Upload کردم لطفا شما یه نگاه بهش بندازین و مرا راهنمایی کنین

اینم لینکش [Only registered and activated users can see links]
راستی تا یادم نرفته مودمم به صورت Usb وصل میشه

ارادت

LionHeart
June 27th, 2008, 00:13
راستی جناب Hardy laity

من یه فایل تو ویندوز که دارم مثلا همین فایل اسکن مودم اول ریختمش تو کول دیسک بعد اونجا اجراش کردم

آیا اونجا میشه به پارتیشن های NTFS ویندوز دسترسی پیدا کرد

ارادت

HardyLaity
June 27th, 2008, 00:55
راستی جناب Hardy laity

من یه فایل تو ویندوز که دارم مثلا همین فایل اسکن مودم اول ریختمش تو کول دیسک بعد اونجا اجراش کردم

آیا اونجا میشه به پارتیشن های NTFS ویندوز دسترسی پیدا کرد

ارادت

خوب اولا که تو اوبونتو دسترسی به کلیه پارتیشنهات از هر نوعی که باشه داری Places > Computer پس کافیه فایلهاتو یه جای مشخص کپی کنی مثلا توی d یه فولدر بساز ubuntu بعد فایلها رو بریز توش راحت میتونی بهش دسترسی پیدا کنی

خوب بریم سراغ نصب مودم adsl

اول اینو دانلود کن

بعد تو منوهات بگرد یه جا این اضافه میشه eciadsl-config-tk احتمالا توی ادمینتستریشن یا پرفرنسیزت باید باشه

اومد بالا خیلی راحت میتونی ستش کنی اگه مشخصات فنی خواست این لینک پائین مشخصات فنی مودمته

اینو هم یه جا سیو کن یا بنویس اما مرحله بعد

تنظیم یوزر پسوردت و vpi و vci هستش اگه ایا رو نمیدونی از ساپورت آی اس پیت بپرس و Provider DNS رو تیک نزن . حالا یه لیست میاره که مودمت توش نیست Other را انتخاب کن گزینه‌ی بعد Modem chipset است که یکی از اینا رو انتخاب کن synch03.bin یا synch01.bin یاsynch02.bin دو گزینه بعدی مربوط به usb که 0 باید وارد بشه . سپس Synch .bin file که باید شما EciAdsl synchronization فایل synch01.bin یا هر کدوم که انتخاب کردی را در شاخه ای که درایور نصب شده etc/eciadsl کپی کن DHCP و Static IP این گزینه‌ها را تغییر نده خوب ذخیره و خروج کنید. نوع ppp خود را هم LLC_SNAP_RFC1483_BRIDGED_ETH_NO_FCS انتخاب کنید .

حالا این دستور رو تو ترمینال بزن

eciadsl-start

باید حل شده باشه ضمنا این مطالب و من دارم از همون لینکی که بالا بهت دادم در میارم خدای لینوکس چیه :laugh:

برو راش بنداز با اوبونتو . اگه کار نکرد یکی دیگه از synchxx.bin اینها رو تست کن شاید یه جای مودم هم یه همچین چیزی پیدا کنی مثل لیبل پشت مودمت که نخواهی این ۳ تا رو تست کنی

قبل اینکه بری تو اوبونتو بگو کشور سازنده مدمت چیه تا دقیق ببینیم کدوم ورژن رو باید انتخاب کنی اگه مودمت سنگاپوریه synch01.bin اینو باید انتخاب کنی

LionHeart
June 27th, 2008, 13:01
سلام من اون صفحه رو خوندم دیشب
مودمم روسیه ای

خوب من رفتم تو لینوکس اول او پکیجی که بر اساس دبیان رو نصب کردم

بعد رفتم تو ترمینال این دستور eciadsl-config-text رو زدم

بعد پیغام داد Authentication Failure هر چی هم باهاش ور رفتم نشد این نکاتی رو که بالا گفتین بعضی هاش او اون مقاله نبود برای همین باید برم دوباره تو لینوکس و تستشون کنم :happy:

ارادت

HardyLaity
June 27th, 2008, 13:46
سلام من اون صفحه رو خوندم دیشب
مودمم روسیه ای

خوب من رفتم تو لینوکس اول او پکیجی که بر اساس دبیان رو نصب کردم

بعد رفتم تو ترمینال این دستور eciadsl-config-text رو زدم

بعد پیغام داد Authentication Failure هر چی هم باهاش ور رفتم نشد این نکاتی رو که بالا گفتین بعضی هاش او اون مقاله نبود برای همین باید برم دوباره تو لینوکس و تستشون کنم :happy:

ارادت

شما باید با رووت این دستور رو میدادید ;) به صورت زیر

sudo eciadsl-config-text

بعد از شما یوزر نیم و پسورد ادمین رو میگیره و برنامه رو اجرا میکنه

LionHeart
June 27th, 2008, 13:47
جناب Hardy جان
من یه چند تا عکس از دسکتاپ گرفتم براتون بذارم

LionHeart
June 27th, 2008, 14:12
شما باید با رووت این دستور رو میدادید ;) به صورت زیر

sudo eciadsl-config-text

بعد از شما یوزر نیم و پسورد ادمین رو میگیره و برنامه رو اجرا میکنه

خوب من این کار رو کردم و این برنامه هم اجرا شد

تا مراحل آخر هم رفت یه قسمت synch رو که گفته بود کپی کنید رو متوجه نشدم:huh:

LionHeart
June 27th, 2008, 14:17
تنظیم یوزر پسوردت و vpi و vci هستش اگه ایا رو نمیدونی از ساپورت آی اس پیت بپرس و Provider DNS رو تیک نزن . حالا یه لیست میاره که مودمت توش نیست Other را انتخاب کن گزینه‌ی بعد Modem chipset است که یکی از اینا رو انتخاب کن synch03.bin یا synch01.bin یاsynch02.bin دو گزینه بعدی مربوط به usb که 0 باید وارد بشه . سپس Synch .bin file که باید شما EciAdsl synchronization فایل synch01.bin یا هر کدوم که انتخاب کردی را در شاخه ای که درایور نصب شده etc/eciadsl کپی کن DHCP و Static IP این گزینه‌ها را تغییر نده خوب ذخیره و خروج کنید. نوع ppp خود را هم LLC_SNAP_RFC1483_BRIDGED_ETH_NO_FCS انتخاب کنید .

قبل اینکه بری تو اوبونتو بگو کشور سازنده مدمت چیه تا دقیق ببینیم کدوم ورژن رو باید انتخاب کنی اگه مودمت سنگاپوریه synch01.bin اینو باید انتخاب کنی

دقیقا همین جا آخه تو اون لینکی که داده بودین chipset Modem یه چیز دیگه بود

این لینکش [Only registered and activated users can see links]

آیا با این تفاسیر احتیاج به کپی فایلی هست اگه هست اسم فایل رو بفرمایید
چون اگه همون Synch باشه من اصلا نمیدونم این فایل کجاست و کجا باید کپی کنم

ارادت

HardyLaity
June 27th, 2008, 14:43
دقیقا همین جا آخه تو اون لینکی که داده بودین chipset Modem یه چیز دیگه بود

این لینکش [Only registered and activated users can see links]

آیا با این تفاسیر احتیاج به کپی فایلی هست اگه هست اسم فایل رو بفرمایید
چون اگه همون Synch باشه من اصلا نمیدونم این فایل کجاست و کجا باید کپی کنم

ارادت

مودمت اینه ؟ :laugh: پس چرا اسمشو قبلا کامل ننوشته بودی
D-Link DSL200 generation III

چراغهای مودمت الان روشنه ؟

LionHeart
June 27th, 2008, 14:54
من این فایل رو اجرا کردم ولی چراغ دوم مودمم روشن نمیشه

مراحل پیکر بندی رو انجام میدم زمانی که فرمان Sudo eciadsl-start رو میزنم بازم چراغ روشن نمیشه :happy:[Only registered and activated users can see links]

LionHeart
June 27th, 2008, 15:14

مراحل نصب رو رفتم که عکس آخرین مرحله پیکر بندی رو گذاشتم

و مرحله eciadsl-start رو هم عکس هاشو گذاشتم ولی بازم چراغ دوم روشن نشد

( این مودم من این جوریه که وقتی Usb رو وصل می کنی یه چراغش روشن میشه وقتی که برنامه اش نصب میشه چراغ دومش هم روشن میشه)

ارادت

LionHeart
June 27th, 2008, 19:09
سلام خدمت Hardy Laity

چه خبر با زحمت های ما :blush::blush:

آقا ما رفتیم تو لینوکس این چیزهایی که شما گفتین رو خیلی اجرا کردیم ولی جواب نداد چراغ دوم مودم روشن نمیشه

من تنها قسمتی که انجام نمیدم این جاست چون اصلا متوجه نمیشم که باید چی کار بکنم

(سپس Synch .bin file که باید شما EciAdsl synchronization فایل gs7470_synch20.bin را در شاخه ای که درایور نصب شده etc/eciadsl کپی کنید DHCP و Static IP این گزینه‌ها را تغییر ندهید خوب ذخیره و خروج کنید. نوع ppp خود را هم LLC_SNAP_RFC1483_BRIDGED_ETH_NO_FCS انتخاب کنید )

یعنی من رفتم در قسمت etc و بعد از اون eciadsl هم درست شده بود ولی من نمیدونم این فایل gs7470_synch .bin کجاست که کپی اش کنم بعد بخواهم درetc/eciadsl این جا Paste کنم
فکر کنم تنها موردی باشه که اگه درست بشه مودم نصبه

پ.ن : می گم خود این نصب این مودم پروسه ای شده ولی اگه نصب بشه .........:rambo::rambo:

ارادت

HardyLaity
June 27th, 2008, 21:18
سلام خدمت Hardy Laity

چه خبر با زحمت های ما :blush::blush:

آقا ما رفتیم تو لینوکس این چیزهایی که شما گفتین رو خیلی اجرا کردیم ولی جواب نداد چراغ دوم مودم روشن نمیشه

من تنها قسمتی که انجام نمیدم این جاست چون اصلا متوجه نمیشم که باید چی کار بکنم

(سپس Synch .bin file که باید شما EciAdsl synchronization فایل gs7470_synch20.bin را در شاخه ای که درایور نصب شده etc/eciadsl کپی کنید DHCP و Static IP این گزینه‌ها را تغییر ندهید خوب ذخیره و خروج کنید. نوع ppp خود را هم LLC_SNAP_RFC1483_BRIDGED_ETH_NO_FCS انتخاب کنید )

یعنی من رفتم در قسمت etc و بعد از اون eciadsl هم درست شده بود ولی من نمیدونم این فایل gs7470_synch .bin کجاست که کپی اش کنم بعد بخواهم درetc/eciadsl این جا Paste کنم
فکر کنم تنها موردی باشه که اگه درست بشه مودم نصبه

پ.ن : می گم خود این نصب این مودم پروسه ای شده ولی اگه نصب بشه .........:rambo::rambo:

ارادت

این فایلی که میخوای اینجاس ;) دانلودش کن

پینوشت : دوستان فکر نکنن نصب اوبونتو اینقدرها سخته ها این مودم جناب LionHeart بین مودمهای لینوکس دقیقا حکم جرجیس رو داره :laugh: من تا به حال تو نصب اوبونتو یه همچین مشکلاتی نداشتم در ۹۰٪ مواقع حتی یک درایور هم نصب نمیکنم

LionHeart
June 27th, 2008, 21:39
سلام
من گوله ای رفتم تو لینوکس و اومدم این فایل رو باز کردم

همون gs7470_synch 20.bin رو اومدم کپی کنم تو etc\eciadsl یه همچین پیغامی داد

که دیدم برای permission هاشه رفتم تو peropertios که permission تغیر بدم ولی همه چی غیر فعال بود لطفا مرا راهنمایی کنید

ارادت

mobinizadeh
August 20th, 2008, 10:24
سعید جان سلام
از آموزش این توزیع لینوکس خیلی استفاده کردم . اگه لطف کنی در مورد نسخه فارسی لینوکس شریف هم یه کمی توضیح بدی ممنون می شم .

fs13670609
September 18th, 2008, 15:06
با سلام خدمت استاد محترم
جناب من امروز عضو این سایت شدم و هم اکنون دارم از ویندوز فایل Ubunto v رو دانلود می کنم و قصد دارم بعد 7 سال خدایی ویندوز طی یک عملیات انحاری سی دی ویندوز رو به زباله دان تاریخ بفرستم
فقط تردید تو ذهنمه که آیا با این سیستم عامل جدید مشکل خواهم داشت یا نه
مودم ADSL من SMC مدل SMC7901BRA2 هست ساخت چین نصبش در درجه اول واسم مهمه چون اتصالم به اینترنت لازمه
ویروس کش در چه شرایطی نصب میشه کرد
آفیس ویندوز چه نقشی در سیستم عامل جدید میتونه داشته باشه
اگر زمانی در نصب داریور های سایر سخت افزار ها نظیر کارت تی وی مشکل ایجاد شد چطور میشه حلش کرد
کپچر و تی وی چطور کار می کنه در سیستم جدید
نرم افزارهای جدید از کجا پیدا میشه کرد
اگر این سیستم عامل رو بصورت اصلی نصب کنم پارتیشن بندی هاردم عوض میشه یا اف دیسک میشه یا چی
ببخشید سوال هام زیاد شد اما می خوام قبل از هرکاری جواب اینا رو بدونم
پیشاپیش از شما نهایت تشکر رو دارم

behrouz-fx
January 20th, 2009, 12:49
سلام
بیا بالا ...........
به به

محمد هورزاد
January 21st, 2009, 01:43
با سلام خدمت استاد محترم
جناب من امروز عضو این سایت شدم و هم اکنون دارم از ویندوز فایل Ubunto v رو دانلود می کنم و قصد دارم بعد 7 سال خدایی ویندوز طی یک عملیات انحاری سی دی ویندوز رو به زباله دان تاریخ بفرستم
فقط تردید تو ذهنمه که آیا با این سیستم عامل جدید مشکل خواهم داشت یا نه
مودم ADSL من SMC مدل SMC7901BRA2 هست ساخت چین نصبش در درجه اول واسم مهمه چون اتصالم به اینترنت لازمه
اگر زمانی در نصب داریور های سایر سخت افزار ها نظیر کارت تی وی مشکل ایجاد شد چطور میشه حلش کرد
اگر این سیستم عامل رو بصورت اصلی نصب کنم پارتیشن بندی هاردم عوض میشه یا اف دیسک میشه یا چی
ببخشید سوال هام زیاد شد اما می خوام قبل از هرکاری جواب اینا رو بدونم
پیشاپیش از شما نهایت تشکر رو دارم

با توجه به توصیه آقا رضا (مدیر محترم سایت ) مبنی بر مهاجرت به لینوکس ...

لطفا یکی از دوستان که اطلاعات داره جواب این دوستمون رو بده چون سوالهای منم همینهاست ...

ممنون .

R.Poustchi
January 21st, 2009, 02:06
من در حد سواد خودم حواب سوالات رو می دم اگه کم و کسری داره دوستان اصلاح کنن
در صورتی که مودم ADSl شما از نوع LAN باشه به راحتی نصب میشه . نصب مودم با پورت USB یه مقدار سخته که چون قیمت LAN , USB تفاوت چندانی نداره بهتره از مودم با پورت LAN استفاده بشه .
توی Linux نیاز به antivirus ندارید چون ویروسها و تروجانها عمدتا" مخصوص ویندوز نوشته شدن . البته به راحتی میتونین توی Linux انتقال اطلاعات از طریق پورتها رو مونیتور بکنید و یا اونها رو مسدود کنید .
تویUbuntu و سایر توزیعهای Linux میتونید از Open Office به عنوان جانشین Office استفاده کنید و میتونه تمام نیازهاتون رو بر آورده کنده .
به راحتی میتونید توی Google سرچ کنید و درایورهای مورد نطرتون رو دانلود کنید . البته برای همه سخت افزارها نمیشه ولی برای اکثرشون میتونید داریور رو پیدا کنید . توی سایت technotux هم میتونه در این زمینه مطلاب مفیدی پیدا کنید .
سیستم پارتیشن بندی Linux با ویندوز تفاوت اساسی داره . برای داشتن دو سیستم عامل ویندور و لینوکس میتونید اول مقداری از هاردتون رو پارتیشن بندی نکنید (با Fdisk فضائی بهش تخصیص ندید ) بعد اول ویندوز رو نصب کنید و در کنارش linux رو نصب کنید .
توزیعهای Suse , Ubuntu , Parsix کلا توزیعهای خوش دستی هستند .
برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایتهای Technotux , Ubuntu.it مراجعه کنید .

وحید
January 22nd, 2009, 02:58
سلام دوستان
من مودم واير لس دارم
1 چه طوري نسبش كنم؟
2 اي پي و .. كجا بايد وارد كنم
3 چطوري از محيطش عكس بگيرم
پيشاپيش از پاسخ شما كمال تشكر را دارم

وحید
January 22nd, 2009, 21:44
سلام
كككمممككككك
اقا همه چيش رو حل كردم مونده اينكه خودش يه كانكشن پيش فرض داره كه يه سرس اي پي هم خودش داره
من چطوري بايد اي پي و چيزاي ديگه رو بدم
((همون هك بشيم راحت تره تا بخوايم تو اين راه بيوفتيم))

alijob444
January 22nd, 2009, 23:31
آقا چطوری میشه باهاش فارسی نوشت من هرچی گشتم پیدا نکردم مثل ویندوز مگر قسمت لنگویید نداره

R.Poustchi
January 22nd, 2009, 23:51
سلام
كككمممككككك
اقا همه چيش رو حل كردم مونده اينكه خودش يه كانكشن پيش فرض داره كه يه سرس اي پي هم خودش داره
من چطوري بايد اي پي و چيزاي ديگه رو بدم
((همون هك بشيم راحت تره تا بخوايم تو اين راه بيوفتيم))

اگه شما مودم وایرلس با کانکشن Lan داری و یا از کارت شبکه وایرلس استفاده میکنی توی Ubuntu کنار ساعت مثل ویندوزدوتا مونیتور مبینی که اگه روش راست کلیلک کنی و بری توی قسمت Properties میتونی Device مورد نظرتو پیدا کنی و اونجا به راحتی براش IP تعریف کنی . این جائی که شما رفتی توی قسمت تنظیمات مودم DialUp هست و شما باید تنظیمات شبکه رو تغییر بدی .برای استفاده از مودم DialUp هم اگه سیستم بشناسه همونجا میتونه تنظیم کنی .
ببخشید من الان مشغول دانلود Lost م :banana:و نمیتونم برم تو Ubuntu تا دقیقتر راهنمائی کنم .

LionHeart
January 23rd, 2009, 00:04
سلام دوستان
من مودم واير لس دارم
1 چه طوري نسبش كنم؟
2 اي پي و .. كجا بايد وارد كنم
3 چطوري از محيطش عكس بگيرم
پيشاپيش از پاسخ شما كمال تشكر را دارم

من هم هنوز پس از این همه گیر و دار نتونستم که مودم ADSL ام رو نصب کنم :p
ولی تو سایت [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) (در قسمت انجمن ها ) احتمال 90% توش توضیح داده که چطور مودمت رو نصب کنی
در مورد سوال دومت هم که اگر تو خود اوبنتو دکمه ی PrtSCr بالای دکمه ی Insert رو بزنی عکس میگیره :rambo:

یا علی

R.Poustchi
January 23rd, 2009, 00:21
ولی تو سایت [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) (در قسمت انجمن ها ) احتمال 90% توش توضیح داده که چطور مودمت رو نصب کنی
در مورد سوال دومت هم که اگر تو خود اوبنتو دکمه ی PrtSCr بالای دکمه ی Insert رو بزنی عکس میگیره :rambo:

یا علی

دوست عزیز مودم شما Lan یا USB ؟
اگه usb باشه به سختی نصب میشه شاید هم اصلا نصب نشه .

وحید
January 23rd, 2009, 03:11
اگه شما مودم وایرلس با کانکشن Lan داری و یا از کارت شبکه وایرلس استفاده میکنی توی Ubuntu کنار ساعت مثل ویندوزدوتا مونیتور مبینی که اگه روش راست کلیلک کنی و بری توی قسمت Properties میتونی Device مورد نظرتو پیدا کنی و اونجا به راحتی براش IP تعریف کنی . این جائی که شما رفتی توی قسمت تنظیمات مودم DialUp هست و شما باید تنظیمات شبکه رو تغییر بدی .برای استفاده از مودم DialUp هم اگه سیستم بشناسه همونجا میتونه تنظیم کنی .
ببخشید من الان مشغول دانلود Lost م :banana:و نمیتونم برم تو Ubuntu تا دقیقتر راهنمائی کنم .

یا علی

سلام دوستان
دست شما درد نكنه
من ابونتو 8.10 رو گرفتم خيلي ساده تره كار باهاش تقريبا مثا ويندوزه
از كجا بفهمم كه مودم رو شناخته يا نه؟
ميخوام هم ديالاپ داشته باشم هم شايد اون يكي قطع بشه سويچ كنم
اين ساخت كانكشن رو بيشتر توضيح بديد
با تشكر

وحید
January 23rd, 2009, 05:54
سلام دوستان
خدايي اشكم در امد
اين مودم واير لس با پورت لن رو هيچ جا نديدم:cry:
كاش دوستان يا مديريت محترم سايت يه فكري به حال اموزش لينوكس ميكردند(مخصوصا با قضاياي هك حساب و ....)
تو انجمن ابونتو هم در اينمورد نبود:mad:
:cry:2 روزه ميگردم
تازه با كارت گرافيك انويديا هم سر ناسازگاري داره!
حالا اينو ميشه تحمل كرد !
اما اتصال به اينترنت رو چي كار كنيم

R.Poustchi
January 23rd, 2009, 11:58
خوب به سلامتی Lost هم دانلود شد بریم سراغ Ubuntu .
برای قعال کردن صفحه کلید فارسی اگه زمان نصب زبان فارسی رو فعال نکردید . میتونید به اینجا مراجعه بکنید .
System-> Prefences->Keyboaed
و بعد از اون وارد تب Layout میشید توی قسمت Selected Layout ->Add رو انتخاب میکنید و بعد از اون Layout فارسی رو انتخال میکنید . ( برای عوض کردن زبان میتونید از دوتا Alt استفاده کنید و یا توی تب Layout Option در قسمت Ctrl Key Posiontios ترکیب مورد نظرتون رو انتخاب کنید .)
برای راه اندازی ابزارهای شبکه (مودم - شبکه و وایرلس ) هم میتونید ‍‍System->Adminstration->Networkمراجعه کنید توی تب Connection ابزارهایی رو که شناخته رو میتونید ببنید اگه روش دوبار کلیک کنید وارد قسمت Properties اون میشید که میتونید تنظیمات رو اونحا انجام بدید .

Kambiz_T.A
January 23rd, 2009, 12:18

یا علی

با سلام

دوست عزيز اين لينكي كه گذاشتيد ايراد دارد و اشتباها يك نقطه يا Dat زيادي گذاشتيد

جسارتا لينك صحيح را اينجا قرار دادم

لينك صحيح:[Only registered and activated users can see links]

موفق و پيروز باشيد

szh.1367
January 23rd, 2009, 13:36
من ابونتو 8.10 رو گرفتم خيلي ساده تره كار باهاش تقريبا مثا ويندوزه

سلام دوستان
خدايي اشكم در امد
اين مودم واير لس با پورت لن رو هيچ جا نديدم:cry:
كاش دوستان يا مديريت محترم سايت يه فكري به حال اموزش لينوكس ميكردند(مخصوصا با قضاياي هك حساب و ....)
تو انجمن ابونتو هم در اينمورد نبود:mad:
:cry:2 روزه ميگردم
تازه با كارت گرافيك انويديا هم سر ناسازگاري داره!
حالا اينو ميشه تحمل كرد !
اما اتصال به اينترنت رو چي كار كنيم

سلام

جواب سوال شما در مورد نصب و راه اندازی وایرلس در لینوکس ( ابونتو 8.10 ) اینجاست

LionHeart
January 23rd, 2009, 13:51

سلام R.Poustchi

من مشکلی در نصب این مودم دارم (تقریبا 90% راه رو رفتم ولی اون 10 % رو نتوستم برم)
و دلیلش هم فکر میکنم اطلاعات پایینم هست ولی انشالله به کمک تمامی دوستان لینوکس کار بتونیم این مودم رو نصب کنیم :rambo:

مشکلی که در نصب این مودم برای من پیش اومده برای اکثر دوستانی که این مودم رو دارند پیش اومده و من در سایت های مختلفی که سرچ کردم تا الان نتونستم مشکلم رو حل کنم
من شروع به نصب مودم می کنم([Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ) ابتدا پکیج که مربوط به نسخه اوبنتو هست رو دانلود میکنم سپس شروع به نصب مودم میکنم
تمامی مراحل رو به خوبی پیش میرم و چراغ دوم مودمم هم روشن میشه
(در ویندوز زمانیکه چراغ دوم مودمم روشن میشه میتونم با استفاده از کانکشن به اینترنت وصل شم)
ولی وقتی دستور PPPOECONF رو میزنم این پیغام رو میده
(این همون پیغامیست که اکثر دوستان به مشکل برخورده بودن )

لطفا مرا راهنمایی کنید

یاعلی

R.Poustchi
January 23rd, 2009, 14:30
سلام دوست عزیز

شما اول با SU ROOT توی ترمینال با ROOT وارد شو بعد دویاره pppoeconf رو امتحان بکن . این پیغام رو همون اول که pppoeconf رو اجرا میکنی میبینی یا بعد . متن پیغام میگه شما میخوای از طریق Lan به اینترنت وصل بشی در صورتی که شما باید از طریق پورتی که ایجاد کردی وصل بشی . من خودم از مودم USB تا به حال استفاده نکردم به نظرم مشکلت رو تو [Only registered and activated users can see links] پیگیری کنی زودتر به نتیجه میرسی .

majid_k
January 23rd, 2009, 14:55
سلام دوستان
من دارم صفحه اول این تاپیک رو میخونم یعنی واقعا سی دی رو میفرستن دم در خونه ؟
کسی از دوستان تا حالا دریافت کرده ؟؟

szh.1367
January 23rd, 2009, 15:21
سلام دوستان
من دارم صفحه اول این تاپیک رو میخونم یعنی واقعا سی دی رو میفرستن دم در خونه ؟
کسی از دوستان تا حالا دریافت کرده ؟؟

سلام

بله سی دی را برای شما ارسال می کنه اما حدودا 20 ، 30 روز طول می کشه ( البته دوستانی که تهران هستند خیلی زودتر بسته را دریافت می کنند )

قبلا سی دی را داخل بسته های شیک و توپی می فرستادن اما الان نمی دونم اداره پست بسته ها رو باز می کنه یا دیگه از اون دسته ها باحال خبری نیست

ولی در کل حقیقت داره :laugh:

وحید
January 23rd, 2009, 15:50
سلام
ممنونم از پاسخ شما
مثل اينكه نميشه فايل پيوست كرد ميخواستم عكس اون رو براتون بزارم
در اين ورژن(8.10)خيلي از اين دستورات نوشتني به صورت كليك انجام ميشه و اين دستورات كارايي ندارند
مودم رو شناخته چون پينگ داره
اما وقتي ميخوام كانكشن بسازم هيچ جايي براي دادن اي پي نداره!!

szh.1367
January 23rd, 2009, 22:26
سلام
ممنونم از پاسخ شما
در اين ورژن(8.10)خيلي از اين دستورات نوشتني به صورت كليك انجام ميشه و اين دستورات كارايي ندارند

سلام :laugh:

والا من با لینوکس کار نکردم و نمی دونم باید چه کاری انجام داد فقط اون سایت مرجع رو براتون قرار دادم که استفاده کنید اگر باز هم نتوانستید از اون سایت استفاده کنید می توانید در لینک زیر مطالب مفیدی در لینوکس پیدا کنید و یا از مدیر سایت زیر سوال کنید و مشکلتون را حل کنید

سایت ([Only registered and activated users can see links])

HardyLaity
January 24th, 2009, 23:10
سلام
ممنونم از پاسخ شما

درود و سلام خدمت شما و دوستان سرمایه

اول از اینکه میبینم دوستان به دلایلی علاقه مند به استفاده از لینوکس شده‌اند خوشحالم

دوم هم از دوستانی که در فروم اوبنتو به من پیغام فرستادند و به یادم بودند تشکر میکنم و طبق دستور این دوستان با سواد اندکم در خدمت دوستان هستم

( یاد این گزارشات تلوزیون افتادم که طرف میاد اول کار ۱۰۰ سلام و درود میفرسته :whoow: )

خوب بریم سراغ جواب

دوست من کاشکی یکم بیشتر توضیح میدادید مثلا مودمتون مدلش چیه و چگونه توی ویندوز به اینترنت متصل میشید تا راحتتر میشد جواب داد .

حالا من کلی در مورد وایرلس میگم امیدوارم مشکلتون حل بشه

دو راه حل دارید که اولی بسیار ساده هستش :

شما با ساپورت آی اس پی تون تماس بگیرید و بگید میخواهید مودمتون رو روتر کنید (‌یعنی تنظیمات کانکشن رو توی خود مودم ذخیره کنید )‌ که البته امکان داره که مودم یا آی اس پی شما قادر به ارائه یک همچین سرویسی نباشند ، ولی اگر باشند بعد از تنظیم مودمتون فقط کافیه که وارد اوبنتو بشید تا اینترنت رو به صورت اتوماتیک داشته باشید ( و البته داخل ویندوز هم همینطور هستش )

راه حل دوم :

شما به احتمال بالای ۹۰ ٪‌‌ از پروتکل pptp برای اتصال به اینترنت استفاده میکنید که این در اوبنتو به صورت پیش فرض وجود نداره

شما باید ۲ فایل بسیار کوچک زیر را دانلود کنید و در لینوکس اجرا ( نصب ) کنید

توجه داشته باشید که دو فایل بالا مخصوص اوبنتو 8.10 نسخه 32 بیتی هستند و در صورتی که از نسخه دیگری استفاده میکنید بفرمائید تا لینکش رو بزارم

و نکته دیگه اینکه فایل اول ( pptp-linux ) پیش نیاز فایل دومه یعنی اول باید اون رو نصب کنید تا بتونید فایل دوم رو نصب کنید ( طریقه اجرا هم که مثل ویندوز روی فایلها ۲ تا کلیک میزنید :happy: )

خوب حالا سیستم شما آماده اتصال به اینترنت هستش

روی آیکون شبکتون کلیک کنید ( آیکون آن در کنار ساعت بالا سمت راست صفحه هستش ) اینجا باید لیست شبکه های اطرافتون رو ببینید ، و روی آی اس پی مورد نظرتون کلیک کنید

اینجا ۲ اتفاق ممکنه بیافته یا اینکه شما به شبکه وصل میشید یا اینکه ارور دریافت میکنید ( یعنی شما استاتیک آی پی باید تنظیم کنید )

اینجا شما بایستی تنظیمات شبکتون رو به سیستم معرفی کنید ، در همون پنجره‌ای که باز شده و در بالا لیست ترانسپوردرها تون رو میبینید دفت کنید . در پائین یک گزینه VPN Connections وجود داره به این منو برید و کزینه Configure VPN رو بزنید

اگرشما استاتیک آی پی دارید ، این به این معناست که بایستی آی پی بخصوصی رو برای اتصال به شبکه بدین در این حالت شما بایستی در صفحه باز شده به تب Wireless برید اینجا شما چون یک بار سعی کردید به شبکه وارد بشید نام شبکتون رو ملاحظه میکنید روی اون کلیک کنید و در منوی کناری Edit رو بزنید و در تب IPv4 Settings آی پی ، نت ماسک و گیت وی خودتون رو تنظیم کنید و OK کنید تا تنظیمات ذخیره بشند

ولی اگر آپی شما اتوماتیکه و توی ویندوز نیاز به تنظیم نداشته با مرحله بالا کاری ندارید

مرحله آخر ایجاد کانکشن هستش در همون پنجره Network Connections یک تب VPN دارید روی اون کلیک کنید و یک کانکشن جدید ADD کنید که ساده هستش ، تنظیمات رو انجام بدین ولی پسورد خودتون رو وارد نکنید ( متاسفانه در نسخه ۸.۱۰ یه باگ وجود داشت که نمیتونه پسوردتون رو ذخیره کنه ، البته این مشکل خیلی سریع حل شد . شما مرتبه اول که به اینترنت متصل میشید پسورد رو ازتون به صورت دستی میگیره ، بعد از اینکه اوبنتو رو آپدیت کردید میتونید به همین قسمت مراجعه کنید و پسوردتون رو برای همیشه ذخیره کنید )

از این به بعد بعد از ورود به اوبنتو باستی از همون منوی شبکتون ، آی اس پی خودتون رو انتخاب کنید و وقتی به شبکه متصل شدید از پائین همون منو کانکشنی که ساختید رو کلیک کنید تا به اینترنت متصل بشید

امیدوارم که تونسته باشم توضیح بدم اگر باز مشکل یا سئوالی بود مطرح بفرمائید

موفق باشید

majid_k
January 24th, 2009, 23:14
سلام

بله سی دی را برای شما ارسال می کنه اما حدودا 20 ، 30 روز طول می کشه ( البته دوستانی که تهران هستند خیلی زودتر بسته را دریافت می کنند )

قبلا سی دی را داخل بسته های شیک و توپی می فرستادن اما الان نمی دونم اداره پست بسته ها رو باز می کنه یا دیگه از اون دسته ها باحال خبری نیست

ولی در کل حقیقت داره :laugh:

سلام
با تشکر از شما

حالا برای چی مجانی این کار و انجام میدن ؟

درسته که میگن لینوکس آلوده به ویروس نمیشه ؟

HardyLaity
January 24th, 2009, 23:25
من مشکلی در نصب این مودم دارم (تقریبا 90% راه رو رفتم ولی اون 10 % رو نتوستم برم)
و دلیلش هم فکر میکنم اطلاعات پایینم هست ولی انشالله به کمک تمامی دوستان لینوکس کار بتونیم این مودم رو نصب کنیم :rambo:

یاعلی

سلام لایون جان

آقا یه چیزی به نظرم اومد امیدوارم از اون حرفهای نابغه گونم نباشه :laugh:

روی ADSL راحت میشه مودم رو روتر کرد ، اگر تونستی مودمت رو به اوبنتو شناسائی کنی و مشکلت فقط با کانکشنه یه بار آزمایش کن

توی ویندوز مودمت روتر کن و همون مراحلی که میری تا چراغهای مودمت روشن میشه رو برو ، احتمال قوی بعد از اون بصورت اتوماتیک خود مودمت اینترنت رو به سیستمت میده

موفق باشی

candletrader
January 24th, 2009, 23:41
سلام R.Poustchi

مشکلی که در نصب این مودم برای من پیش اومده برای اکثر دوستانی که این مودم رو دارند پیش اومده و من در سایت های مختلفی که سرچ کردم تا الان نتونستم مشکلم رو حل کنم
من شروع به نصب مودم می کنم([Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ) ابتدا پکیج که مربوط به نسخه اوبنتو هست رو دانلود میکنم سپس شروع به نصب مودم میکنم
تمامی مراحل رو به خوبی پیش میرم و چراغ دوم مودمم هم روشن میشه
(در ویندوز زمانیکه چراغ دوم مودمم روشن میشه میتونم با استفاده از کانکشن به اینترنت وصل شم)
ولی وقتی دستور PPPOECONF رو میزنم این پیغام رو میده
(این همون پیغامیست که اکثر دوستان به مشکل برخورده بودن )

لطفا مرا راهنمایی کنید

یاعلی

سلام
این تیپ مودم در ویستا هم مشکل داره و من نتونستم ازش استفاده بکنم. فکر میکنم یک اشکال داخلی داره ولی مطمئن نیستم.

HardyLaity
January 24th, 2009, 23:45
سلام
با تشکر از شما

حالا برای چی مجانی این کار و انجام میدن ؟

درسته که میگن لینوکس آلوده به ویروس نمیشه ؟

سلام

برای این مجانی ارسال میشه که همگانی بشه و مشکلاتش به سرعت حل بشه . توجه داشته باشید ارسال اوبنتو مجانیه ولی قرار دادهای خدمات و پشتیبانی برای موسسات و شرکتها هم وجود داره ;)

در مورد سئوال دومتون هم جوابتون منفیه ، لینوکس هم آلوده به ویروس میشه ، البته به دلیل معماری فوق العاده لینوکس تعداد این ویروسها بسیار بسیار کم هستند ( تا اونجا که من میدونم بیش تر از ۲۰-۳۰ تا ویروس برای لینوکس پیدا نمیکنید )

و از اون جالبتر نحوه بر خورد با این ویروسها هستش ، توی لینوکس به جای اینکه بیاند و از ویروس کیلر و اینجور چیزها استفاده کنند میاند و از ریشه جلوی اون رو سد میکنند .

اگر بخوام ساده توضیح بدم توی ویندوز وقتی یه حفره امنیتی پیدا میشه ما مجبوریم که یه نگهبان جلوی اون حفره بگذاریم که البته این کار هم باعث کندی سیستم میشه و هم اینکه امکان داره با یه ترفند اون نگهبان ( آنتی ویروس ) رو دور زد

ولی توی لینوکس زمانی که توی دیوارهای محکمش یه حفره کشف میشه بلافاصله حفره رو میبندند :happy: و دیگه کسی از اونجا نمیتونه وارد بشه

عمر ویروسهای بسیار اندک لینوکس خیلی کوتاه هستش و تا بیاد تکون بخوره یه آپدیت برای لینوکس اومده و باید غزل خداحافظی رو بخونه

موفق باشید

وحید
January 25th, 2009, 00:09
سلام
خدا بهت بده هر چي ميخواي
اقا من كه ديگه از لينوكس نااميد شده بودم اما مودم من:
اين مودم من مثل adsl هستش با اين تفاوت كه چون اينجا ما adsl نداريم اين مودم رو ميزاريم رو پشت بام با يه انتن
بعد ديتيايي رو كه ميگيره با يه كابل كه ميخوره پشت كارت شبكه وصل ميكنيم
مودم نصب نداره داخل ويندوز هم نصب نداره در ابونتو هم من ازش پينگ گرفتم مشكلي نيست فقط بايد كارت شبكه رو به اين ابونتو بشناسونم با دادن اي پي و چيزاي ديگه
مشكل مدم نيست همين كانكشن هستش
در ويندوز در قسمتlocal area connection
internet protocol(tcp_ip(
اقا در سطح فهم خودم توضيح دادم
بسيار ممنونم از راهنمايي شما

HardyLaity
January 25th, 2009, 00:18
سلام
خدا بهت بده هر چي ميخواي
اقا من كه ديگه از لينوكس نااميد شده بودم اما مودم من:
اين مودم من مثل adsl هستش با اين تفاوت كه چون اينجا ما adsl نداريم اين مودم رو ميزاريم رو پشت بام با يه انتن
بعد ديتيايي رو كه ميگيره با يه كابل كه ميخوره پشت كارت شبكه وصل ميكنيم
مودم نصب نداره داخل ويندوز هم نصب نداره در ابونتو هم من ازش پينگ گرفتم مشكلي نيست فقط بايد كارت شبكه رو به اين ابونتو بشناسونم با دادن اي پي و چيزاي ديگه
مشكل مدم نيست همين كانكشن هستش
در ويندوز در قسمتlocal area connection
internet protocol(tcp_ip(
اقا در سطح فهم خودم توضيح دادم
بسيار ممنونم از راهنمايي شما

سلام مجدد

یعنی شما فقط آی پی رو ست میکنید توی ویندوز و نیاز ندارید پوزر نیم و پسورد بدین ؟

و آیا وقتی وارد ویندوز میشید بدون هیچ اقدامی اینترنت دارید ( چون یه بار قبلا ست کردین ) ؟

ممنون میشم جواب بدید

shakeri
January 25th, 2009, 02:10
سلام
این یکی از بزرگترین و کاملترین سایت های فارسی درمورد لینوکس است.

مقالات آموزشی خیلی خوبی به فارسی داره.امیدوارم مفید باشه

وحید
January 25th, 2009, 02:17
سلام مجدد

یعنی شما فقط آی پی رو ست میکنید توی ویندوز و نیاز ندارید پوزر نیم و پسورد بدین ؟

و آیا وقتی وارد ویندوز میشید بدون هیچ اقدامی اینترنت دارید ( چون یه بار قبلا ست کردین ) ؟

ممنون میشم جواب بدید
سلام دوست عزيز
من به محض اينكه روشن ميكنم تو اينترنت هستم
يوزر و پس هم نميدم
به محض اينكه رايانه روشن بشه ياهو هم روشنه و كلا تو نت هستم
روش ساخت كانكشن رو هم كه براي شما توضيح دادم!
اما اينكه مودم رو روتر ميكنند فكر كنم اره چون هر وقت اي اس پي عوض ميكنم بايد مودم رو ببرم تا كانفيگ كنن
ممنون از راهنمايي شما

وحید
January 25th, 2009, 07:15
با سلام مجدد اقا با راهنمايي شما من با راهنمايي شما vpn رو ساختم اما اين چيزي نيست كه من ميخوام
عكس اين رو كه در ويندوز دارم براتون ميفرستم
من همه اينها رو كامل ميكنم براي يك بار بعد هميشه ديگه خودش كار ميده مگه اينكه خودم قطع كنم اون رو جايي هم براي دادن پسورد نداره

ببينم بالاخره من از رو ميرم يا اين ابونتو
يا جناب HardyLaity ([Only registered and activated users can see links]) فرار ميكنه

HardyLaity
January 25th, 2009, 18:27
با سلام مجدد اقا با راهنمايي شما من با راهنمايي شما vpn رو ساختم اما اين چيزي نيست كه من ميخوام
عكس اين رو كه در ويندوز دارم براتون ميفرستم
من همه اينها رو كامل ميكنم براي يك بار بعد هميشه ديگه خودش كار ميده مگه اينكه خودم قطع كنم اون رو جايي هم براي دادن پسورد نداره

ببينم بالاخره من از رو ميرم يا اين ابونتو
يا جناب HardyLaity ([Only registered and activated users can see links]) فرار ميكنه

سلام

کار شما خیلی آسونه

مودم شما توسط آی اس پی ، برای روتر تنظیم شده شما الان فقط باید این تنظیمات رو به اوبنتو بدین

فکر میکنم شما الان دارید دنبال جائی میگردید که این تنظیمات رو داخلش انجام بدید

شما نیازی به اون فایلها که معرفی کردم ندارید

وارد اوبنتو شوید و از منوی System > Preferences برنامه Network Configuration رو اجرا کنید ، با صفحه زیر رو برو میشید

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links].png)

روی کلیک ADD کنید و صفحه زیر را مشاهده میکنید

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links].png)

روی IPv4 Settings کلیک کنید و متود رو روی منوال بزارید

شما دنبال همین میگشتید ;)

موفق باشید

وحید
January 25th, 2009, 19:46
سلام دست شما درد نكنه
مشكل حل شد:whoow:
اما الان به كارت گرافيكم گير داده
انويديا جيفورس 8300
ممنون ميشم اين مشكل رو هم كنكاش كنيد:laugh:

HardyLaity
January 25th, 2009, 20:38
سلام دست شما درد نكنه
مشكل حل شد:whoow:
اما الان به كارت گرافيكم گير داده
انويديا جيفورس 8300
ممنون ميشم اين مشكل رو هم كنكاش كنيد:laugh:

سلام

خوشحالم که مشکلتون حل شده

اینها یه ریزه دقت میخواد نه کنکاش :p

جونم واستون بگه که برید توی این مسیر System >Administartion > Hardware Drivers اینجا خودش سخت افزارها تون رو شناسائی میکنه که nvidia رو هم میتونید اینجا ببینید بزنید اکتیوش کنه خودش میره آخرین درایور رو دانلود میکنه و نصب میکنه :cool:

اگر هم میخواهید به صورت دستی نصب کنید که خیالتون ۱۰۰٪ راحت باشه توی اون صفحه که رفتید به شما ه ورژن از درایور رو میگه مثلا ۱۷۷ یا ۱۸۰ ( این بستگی به سخت افزارتون داره ) بیائید یه ترمینال باز کنید ( Applications > Accsessories > Terminal ) و توش بنویسید

sudo apt-get install nvidia-glx-177

البته دقت کنید که اون ۱۷۷ مال وقتیه که توی هاردور درایورزتون همینو گفته باشه در غیر این صورت همونی که اون گفته رو جایگزن کنید

بعدش هم توی ترمینال این رو بنویسید

sudo apt-get install nvidia-settings

البته این ممکنه قبلا نصب شده باشه ولی برا اطمینان بزنید اگه نصب باشه خودش بهتون میگه که نصبه

حالا که درایور رو نصب کردید دوباره برید توی هاردور درایور و کارت گرافیکتون رو اکتیو کنید

بعد هم یه ریستارت بکنید و تمام

اگر تنظیمات بخصوصی میخواهد برای صفحتون انجام بدین از این به بعد میتونید به System > Administation > NVIDIA X Server Settings مراجعه کنید یه کنسول کامل برای تنظیمات تصویر دارید

موفق باشید

وحید
January 25th, 2009, 21:05
سلام دوست عزيز
اگه ممكنه نسب مسنجر رو هم يه مرحمت بفرماييد توضيح بديد
با تشكر(خيلي گلي)

HardyLaity
January 25th, 2009, 21:24
سلام دوست عزيز
اگه ممكنه نسب مسنجر رو هم يه مرحمت بفرماييد توضيح بديد
با تشكر(خيلي گلي)

در مورد مسینجر خود اوبوبنتو یه مسنجر داره به اسم pidgin با اون هر تعداد اکانت از تقریبا هر نوع مسینجری که داری میتونی همزمان لاگین کنی (‌مثلا ۵ تا اکانت از ۲ یا چند مسینجر )

البته این تکست مسنجر هستش و برای ویس چت معمولا خودم از اسکایپ استفاده میکنم که نسخه لینوکسی داره و فوق العاده هم کیفیتش بالاست و یا یاهو مسنجر رو توی ویندوز ویرچوال باکس اجرا میکنم (‌ برای مواقع خواص یدونه ویندوز ایکپی توی خود لینوکس نصب کردم )

موفق باشید

وحید
January 26th, 2009, 05:33
در مورد مسینجر خود اوبوبنتو یه مسنجر داره به اسم pidgin با اون هر تعداد اکانت از تقریبا هر نوع مسینجری که داری میتونی همزمان لاگین کنی (‌مثلا ۵ تا اکانت از ۲ یا چند مسینجر )

البته این تکست مسنجر هستش و برای ویس چت معمولا خودم از اسکایپ استفاده میکنم که نسخه لینوکسی داره و فوق العاده هم کیفیتش بالاست و یا یاهو مسنجر رو توی ویندوز ویرچوال باکس اجرا میکنم (‌ برای مواقع خواص یدونه ویندوز ایکپی توی خود لینوکس نصب کردم )

موفق باشید
با سلام و درود فراوان
نحوه دانلود و استفاده از اسكايپ و در زمينه نصب ويندوز داخل لينوكس هم توضيح بفرماييد
چند تا سوال هم دارم!؟!!؟؟
از داخل ابونتو بعضي از سايت ها مثل سرمايه رو نميشه باز كرد!!!به نظر شما چه دليلي داره ؟ بعضزي از سايت ها كه اينجا ازاده (ويندوز) اونجا فيلتره!!
چگونگي ساخت و استفاده از وي پي ان رو هم يه توضيح بديد!!
كارت انويديا 2 تا نشون ميده من كدوم رو بايد نصب كنم
يكي 177 ريكامندد و 133
با تشكر بسيار

alijob444
January 26th, 2009, 05:50
من خودم همیشه جایی میرم یک فلش مموری دارم که یک ویندوز همراه نصب هست روش که از اون استفاده میکنم و با ویندوز سیستمی که باهاش کار میکنم کاری نداره آیا لینوکس به این شکلی که گفتم وجود داره یعنی نصبش نکنی و روی فلش باشه و دیگه نیازی نباشه هر جا که میری نصبش کنی

وحید
January 26th, 2009, 07:01
من خودم همیشه جایی میرم یک فلش مموری دارم که یک ویندوز همراه نصب هست روش که از اون استفاده میکنم و با ویندوز سیستمی که باهاش کار میکنم کاری نداره آیا لینوکس به این شکلی که گفتم وجود داره یعنی نصبش نکنی و روی فلش باشه و دیگه نیازی نباشه هر جا که میری نصبش کنی
بله همچنين چيزي داره

alijob444
January 26th, 2009, 07:13
با تشکر از دوست عزیز آیا لینک دانلود لینوکس همراه رو دارید به من بدید

وحید
January 26th, 2009, 07:18
با تشکر از دوست عزیز آیا لینک دانلود لینوکس همراه رو دارید به من بدید
همين سي دس لينوكس ابونتو 3 تا حالت نسب داره يكيش همين حالت مورد علاقه شماست !

HardyLaity
January 26th, 2009, 11:15
با سلام و درود فراوان
نحوه دانلود و استفاده از اسكايپ و در زمينه نصب ويندوز داخل لينوكس هم توضيح بفرماييد
چند تا سوال هم دارم!؟!!؟؟
از داخل ابونتو بعضي از سايت ها مثل سرمايه رو نميشه باز كرد!!!به نظر شما چه دليلي داره ؟ بعضزي از سايت ها كه اينجا ازاده (ويندوز) اونجا فيلتره!!
چگونگي ساخت و استفاده از وي پي ان رو هم يه توضيح بديد!!
كارت انويديا 2 تا نشون ميده من كدوم رو بايد نصب كنم
يكي 177 ريكامندد و 133
با تشكر بسيار

درود

نحوه نصب اسکایپ توی لینوکس خیلی پیچیده و مشکل هستش :laugh:

یه ترمینال باز کنید توش بنویسید

sudo apt-get install skype

خودش میره دانلود و نصب میکنه :happy: استفادش هم تقریبا مثل یاهو هستش ۲-۳ دقیقه باهاش کار کنید همش دستتون میاد.

در مورد نصب ویندوز توی لینوکس هم یک سری ماشینهای مجازی وجود داره ( البته این مخصوص لینوکس نیست توی ویندوز هم این ماشینهای مجازی وجود دارند )

یکی از بهترینهای این ماشینها virtualbox هستش برای نصبش باز هم باید کارهای طاقت فرسائی رو انجام بدین :whoow:

طبق معمول یه ترمینال باز کنید و توش بنویسید

sudo apt-get install virtualbox

میره نصب میشه بعد از توی اکسسوری اجراش کنید یه او اس بهش ادد کنید ، سی دی ویندوز رو بزارید و نصب کنید

در خصوص باز نشدن بعضی سایتها من تا به حال به یه همچین موردی بر نخوردم و جائی هم نشنیدم . الان مدتهاست قیافه دوست داشتنی :huh: ویندوز رو ندیدم .

اما وی پی ان - اون دوتا فایلی که تو اون پست داده بودم رو دانلود و نصب کنید ، البته الان از توی اوبنتو خیلی راحت تر میتونید این کار رو بکنید ( چون الان اونجا اینترنت شما متصل هستش )

فکر نکنم دوباره نیاز باشه بگم ه ترمینال باز کنید :p از این به بعد کد میدم اولش یه ترمینال باز کنید خودتون اضافه کنید

sudo apt-get install pptp-linux

وبعد

sudo apt-get install network-manager-pptp

حالا توی اون شکل شبکه که کنار ساعت دارید امکان ایجاد و مدیریت وی پی ان در اختیار شماست

در مورد کارت گرافیک هم ۱۷۷ جدیدتر و بهتره اون رو نصب کنید

موفق باشید

HardyLaity
January 26th, 2009, 11:28

سلام

شما در دنیای لینوکس هزاران توزیع مختلف دارید مثل اوبنتو ، زوزه ، فدورا و ..... و معمولا همه اینها لایو سی دی دارند .

تقریبا همه این نسخه ها رو میتونید از لایو سی دی به لایو یو اس پی تبدیل کنید

توی لینوکس برنامه هائی مخصوص این کار هست که البته برای ویندوز هم وجود دارند ( یه گوگل بکنید مثلا convert live cd to live usb )

البته یه سری فروشگاه خوب هم داریم برای لینوکس که فکر کنم این سی دی ها رو به قیمت حدود هزار تومن یا حتی کمتر براتون میفرستند

موفق باشید

وحید
January 26th, 2009, 13:25
با سلام
خسته نباشي
طريقه نصب مودم ديال آپ چگونه ميباشد!
با تشكر

وحید
January 26th, 2009, 15:49
با سلام
در ساخت وي پي ان ما يك يوزر پسورد و يك اي پي داريم درسته؟
لطفا با شكل ساخت يكيش رو توضيح بدبد
قسمت وي پي ان فعال ميباشد
من هر كاري كردم وصل نشد!!
با تشكر

وحید
January 29th, 2009, 02:29
سسللااامممممم
ااالللوووو
انگار دل خوشي ما ديري نپاييد!!!!!
و اما سوال جديد!
پلت فرم هاي تحت جاوا روي ابونتو نصب ميشه؟؟؟

محمد هورزاد
February 1st, 2009, 17:29
سلام به همه دوستان

بالاخره منم تونستم بیام توی لینوکس

چه باحاله اینجا

الان دارم از توی لینوکس فارسی مینویسم !

خیلی هنر کردم . نه ؟

ممنون از همه .

HardyLaity
February 9th, 2009, 13:55
با سلام
خسته نباشي
طريقه نصب مودم ديال آپ چگونه ميباشد!
با تشكر

سلام

با سلام
در ساخت وي پي ان ما يك يوزر پسورد و يك اي پي داريم درسته؟
لطفا با شكل ساخت يكيش رو توضيح بدبد
قسمت وي پي ان فعال ميباشد
من هر كاري كردم وصل نشد!!
با تشكر

برای سری اول پسوردتون رو وارد نکنید ، هنگام اتصال پسورد رو ازتون میخواد و کانکت بشید وقتی کانکت شدید حدود ۲۰۰ مگ آپدیت دارید . آپدیت که تمام شد سیستم رو ریستارت کنید ( چون کرنل جدید توی این آپدیتها هست ) و حالا میتونید پسوردتون رو سیو کنید ( این که پسورد رو نمیتونستید سیو کنید یک باگ بود که سریع بر طرف شد و توی این آپگریدها این مشکل حل میشه )

اگر جای دیگه ای مشکل دارید بگید توی کدوم مرحله هستش تا توضیح بدم

سسللااامممممم
ااالللوووو
انگار دل خوشي ما ديري نپاييد!!!!!
و اما سوال جديد!
پلت فرم هاي تحت جاوا روي ابونتو نصب ميشه؟؟؟

اول سان جاوا رو نصب کنید

sudo apt-get install sun-java6-binبعد میتونید برنامه‌های جاوائی رو اجرا کنید . ( فقط یک مرتبه روی یک فایل jar که میخواهید اجرا کنید راست کلیک کنید به پروپرتیز برید و open with رو تنظیم کنید چون به صورت دیفالت فایل jar با آرشیو منیجر باز میشه )

سلام به همه دوستان

بالاخره منم تونستم بیام توی لینوکس

چه باحاله اینجا

الان دارم از توی لینوکس فارسی مینویسم !

خیلی هنر کردم . نه ؟

ممنون از همه .

به شما تبریک و خوش آمد میگم

به شما توصیه میکنم مقالات زیر بنائی کد باز رو بخونید . حقیقت اینه که ما با ویندوز خو گرفتیم و برای عوض کردن محیط کاری باید دلایل خوبی داشته باشیم وگرنه بعد یه مدت که زیبائیهای لینوکس برامون معمولی شد میبینیم همون کارهائی که با ویندوز انجام میدادیم رو داریم با لینوکس انجام میدیم . درسته که از لحاظ امنیت و استحکام قابل مقایسه نیست ولی باز دلایل محکمتری نیاز هستش تا این سختی تغییرات رو تحمل کنیم .

به همین دلیل قبل از ایجاد مباحث لینوکس سعی کردم در مورد مباحث پایه در یک تاپیک دیگه توی همین فروم صحبت کنم (البته به دلیل سواد کم مطالب ممکنه خوب نباشه . )

موفق باشید

پینوشت : سعی میکنم به این تاپیک سر بزنم ولی اگر دیدید دیر جواب دادم میدونید کجا پیدام کنید ;)

وحید
May 6th, 2011, 08:42
نگارش جدید ابونتو ۱۱٫۴ امده
خیلی جالب و کاراست .میشه تمام نرم افزارهای ویندوز رو هم درش استفاده کرد.ویروس هم نمیگیره
محیط خیلی زیبایی هم داره

m.kazem
May 6th, 2011, 11:55
سلام
دوست عزیز لطف میکنید لینک این ورژن را هم بگذارید

وحید
May 6th, 2011, 17:59
انجمنهای فارسی اوبونتو - فهرست ([Only registered and activated users can see links])

PASSERBY
May 8th, 2011, 17:27
سلام
دوست عزیز لطف میکنید لینک این ورژن را هم بگذارید
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])org/releases.ubuntu.org/releases//natty/ubuntu-11.04-desktop-i386.iso ([Only registered and activated users can see links])

این لینک دانلود از وبسایت رسمی این سیستم عامل 11.4 ورژن 32 بیتی

من دیشب خواستم نصبش کنم ، بعد از بوت وارد محیط نصب که میشه بعد از یه مدت صفحه سیاه میشه و مانیتور خاموش میشه ؟ و چاره ای نیست جز ریست کردن .

چکار باید بکنم کسی میدونه ؟ احتمالا از کارت گرافیک نیست ؟

Behzad_es
May 9th, 2011, 16:50
من توصیه میکنم دوستانی که به لینوکس علاقمندند از توزیع Linux Mint استفاده کنند. نسخه جدید این توزیع اواخر May منتشر میشه.
سایت پروژه:
Main Page - Linux Mint ([Only registered and activated users can see links])
اسکرین شات:

saber13
May 9th, 2011, 22:15
نگارش جدید ابونتو ۱۱٫۴ امده
خیلی جالب و کاراست .میشه تمام نرم افزارهای ویندوز رو هم درش استفاده کرد.ویروس هم نمیگیره
محیط خیلی زیبایی هم داره
سلام
واقعاً تمامی نرم افزارهائی که بر روی ویندوز نصب میشود بر روی لینوکس هم نصب میشوند؟

bluestar
June 9th, 2011, 18:37
دوست عزیز این حرفی که زدید به نظر غیر ممکن میاد . تمام نرم افزاری ویندوز روی لینوکس ؟