PDA

View Full Version : وضعیت خطوط ADSL

washington
March 8th, 2008, 12:12
لطفاً با توجه به محل سکونت (چه در تهران و نیز دیگر شهرهای ایران) ، وضعیت خطوط ADSL مورد استفاده خود را شرح دهید. نام شرکتهای ارائه دهنده ADLS را بفرمایید. با توجه به گرانی بسیار زیاد ملک در تهران شاید بتوان با خرید آپارتمان در دیگر شهرها با خیال راحتتری به کار با فارکس ادامه داد.
با تشکر از بذل توجه همه دوستان

Extacy
March 8th, 2008, 13:49
سلام جناب واشینگتون.

شهر : یزد .
شرکت ارائه دهنده ADSL : پیشگامان کویر یزد (اولین شرکت ارائه دهنده ADSL در ایران !:blink: :o)
سرعت : مینیمم : 64K , ماکزیمم : 512K.
محدودیت حجمی : مینیمم : 1GB = 1024MB ماکزیمم : بی نهایت.
مبلغ : به ازای هر 1GB و سرعت 64K ماهیانه 12.500 تومان (هر 1GB اضافه ماهیانه 3.500 تومان !)

تو لینک زیر سایر هم در مورد سرعت و مبلغ پرداختی در یک جدول کامل توضیح داده شده :
[Only registered and activated users can see links]

آدرس سایت : [Only registered and activated users can see links]
تو تبلیغاتشون میگن در 10 استان کشور خدمات ارائه میدن !:o

موفق باشید.

Aidin Mahdavi
March 8th, 2008, 14:21
من تهران هستم و adsl از شرکت شاتل گرفتم حداکثر سرعت 512 کیلو بایت کلا میشه ماهی 45000 تومان مال من البته 256 و ترافیک ماهیانه 20 گیگابایت.
اما یه سرویس جدید هم داره که اسمش ECO و اون خیلی ارزونتر ه البته اگر تو منطقه تون داشته باشن. برا من که نداشتن اینهم سایتشونه [Only registered and activated users can see links]

Kambiz_T.A
March 8th, 2008, 14:32
با عرض سلام خدمت دوستان
من از adsl شركت آسيا تك استفاده ميكنم 64kb ماهيانه 10000 تومان بدون محدوديت دانلود
در ضمن من تهران هستم

با آرزوي موفقيت براي ذوستان سرمايه

washington
March 8th, 2008, 14:41
با تشکر از اظهارنظر دوستان. منتظر توضیحات عزیزان غیرتهرانی هستیم.

hamid3765
March 8th, 2008, 20:48
سلام

شرکت ندا گستر (صبانت) سرویسهای خوب و ارزان قیمتی داره سرعت 64 ماهیانه 7000 تومان من یکسال استفاده کردم ولی بعد بدلیل جابجایی منزل و مرکز مخابراتی وقرار گرفتن خطوط برروی فیبر نوری فعلا از نعمت ADSL محروم هستیم.:cry::cry::cry:

موفق باشید;)

SEYED
March 8th, 2008, 21:08
دوستان لطفا از کیفیت اینترنت خطوطی که استفاده میکنند بنویسند.من پارسال از آسیا تک دو ماه رایگان با سرعت 128 اکانت گرفتم که قطعی زیاد داشت ودر مجموع کیفیت خوبی نداشت وقتی هم که تماس میگرفتم درنهایت گفتند گیفیت خطوط ما همینه
میخواستم از جناب kambiz_0913 بپرسم آیا هنوز این مشکل وجود دارد
اما دز حال حاضر از صبا نت اکانت دارم واز دو ماه پیش که تغییراتی در سرورشان دادند کیفیت خوبی دارد قطعی دیگر ندارد سرعت
بسته به ترافیک منطقه مخابراتی شما دارد برای من بین 300 تا 400 متغیر است سایت های کمتری را فیلتر میکند

Hamid333
March 8th, 2008, 21:14
توی اصفهان که ندا گستر(همون صبا نت) بدون شک از همه بهتره. سرعتش بالاتر از همه، قیمتش پایین تر از همه، قطعی هم اصلا نداره.

shahramfx
March 8th, 2008, 21:25
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
شرکتی رو سراغ ندارید که پیش شماره 840(شهرک میانرود شیراز ) رو پشتیبانی کنه
.
.
.
.
مردم از دست سرعت لاک پشتی dial up
اگه نبود یه راه ارزون دیگه ای برای اتصال به اینترنت ذکر کنید؟؟؟؟؟

ario
March 8th, 2008, 22:16
سلام

شرکت ندا گستر (صبانت) سرویسهای خوب و ارزان قیمتی داره سرعت 64 ماهیانه 7000 تومان من یکسال استفاده کردم ولی بعد بدلیل جابجایی منزل و مرکز مخابراتی وقرار گرفتن خطوط برروی فیبر نوری فعلا از نعمت ADSL محروم هستیم.:cry::cry::cry:

موفق باشید;)
64 K برابر با 10.000 تومان ميباشد! :huh:
ضمنا" به هزینه سرویس ها ، مبلغ 3000 تومان بابت هزینه مخابرات و 6 درصد مالیات و عوارض اضافه می گردد[Only registered and activated users can see links]

hamid3765
March 9th, 2008, 07:03
64 K برابر با 10.000 تومان ميباشد! :huh:
ضمنا" [Only registered and activated users can see links]

سلام

والا در مشهد که هزینه یک اکانت 64 سه ماهه با ترافیک حجمی 5 گیگ 21000 تومان است (صبانت) که میشه ماهی 7000 تومان که با 3000 تومان مخابرات مجموعا میشه 10000 تومان:nervous:

موفق باشید;)

washington
March 9th, 2008, 22:44
با تشکر مجدد از عزیزان. لطفاً دوستان شهرهای شمالی ایران هم از وضعیتشون بگن.

FXRAMIN
March 10th, 2008, 00:02
در قايم شهر اينترنت قايم گستر با سرعت 64 ماهيانه 15000 بود 7 ماه بيش الان نميدونم من 21 سال اونجا زندگي ميكردم الان 7 ماهه متاهل شدم اومدم خرم ابابد اينجا هم شركت خرم برداز هست و يك شركت ديگر هر دو قيمتشون اين است
64 ماهي 11000 با 4000 هزينه مخابرات ميشه 15000
128 ماهي 19000 با 4000 هزينه مخابرات ميشه 23000

شهر ساري هم يك شركتي بود نماينده بارس ان لاين تهران عين قايم شهر بود قيمتهاش البته من الان را خبر ندارم اين موضوع مال 6 ماه بيش بود

تمام قيمهتا بر حسب تومان بود

موفق باشيد
يا حق

alijob444
March 10th, 2008, 00:13
سلام دوستان من تهران هستم بدون شک میگم که بهترین اینترنت ایران داتک هست نه قطعی داره نه چیز دیگه 64 هم ماهی 14000 تومان ولی ایراد بزرگش ف ی ل ت ر بیش از اندازش هست که باید حتما وی پی ان داشت

keivanpro
July 21st, 2008, 18:46
سلام دوستان من از شرکت فناوا نمایندگی اراک استفاده میکنم شرکت اصلیش تو تهرانه الان حدود دو ماهی میشه که ازش سرویس میگیرم فعلا ازش راضیم سرعتشم خوبه اگه بعدا باش مشکل پیدا کردم اعلام میکنم
سرعتش خوبه فیلترش خیلی خیلی کمه با یک فیلتر شکن ساده توی خود google تمام سایت ها را باز میکنه
با این قیمت هایی که دوستان گفتن من به این شرکت امیدوار شدم قبلش فکر میکردم گرون میگیره میخواستم عوضش کنم پشیمون شدم
128 با ترافیک 1 گیگ کلا با هزینه آبونمان و عوارض16000 تومان میگیره
قطعی خیلی خیلی کم داره کلا ازش راضیم

موفق باشید

iran7000
July 21st, 2008, 18:54
سلام دوستان من از شرکت فناوا نمایندگی اراک استفاده میکنم شرکت اصلیش تو تهرانه الان حدود دو ماهی میشه که ازش سرویس میگیرم فعلا ازش راضیم سرعتشم خوبه اگه بعدا باش مشکل پیدا کردم اعلام میکنم
سرعتش خوبه فیلترش خیلی خیلی کمه با یک فیلتر شکن ساده توی خود google تمام سایت ها را باز میکنه
با این قیمت هایی که دوستان گفتن من به این شرکت امیدوار شدم قبلش فکر میکردم گرون میگیره میخواستم عوضش کنم پشیمون شدم
128 با ترافیک 1 گیگ کلا با هزینه آبونمان و عوارض16000 تومان میگیره
قطعی خیلی خیلی کم داره کلا ازش راضیم

موفق باشید

با درود

دوست عزیز با ترافیک یک گیگ واقعا چیکار می شه کرد. کمتر از یک هفته تموم می شه.

در کل اینترنت در ایران گران و کیفیت آن بسیار پایین هست.

اون سرویس 128 یک گیگ رو آسیاتک با پول آبونمان حول و حوش 10000 تومان هست.

L0RD
July 21st, 2008, 18:59
دوست عزیز با ترافیک 1 گیگ از گرون هم گروتر میده!

Hamed2420
July 21st, 2008, 20:20
با سلام

این چند وقت با اینترنت داتک خیلی مشکل داشتم. دوستانی که از سپنتا و یا شاتل خدمات میگیرن لطف کنند بنویسند که از خدماتشون راضی هستن و اینکه با چه سرویسی چند کیلوبایت دانلود میکنند.

ممنون میشم

شكيب
July 21st, 2008, 20:24
از دوستان کسی هست که از شرکت شاتل اینترنت پرسرعت بگیره؟

وضعیت خطوط چطوریه ؟

L0RD
July 21st, 2008, 20:28
من از سپنتا استفاده میکنم تا حالا برای دانلود مشکلی نداشتم و سرعت عالیه.

چند روزی هست که خطوط E1 مشکل داره در تهران و قطعی ها در همه isp ها دیده میشه.

در کل مشکلی نیست

L0RD
July 21st, 2008, 20:31

وضعیت خطوط چطوریه ؟

پارسال از شاتل استفاده میکردم

سرویس ADSL2+ داشتم.قطعی زیاد داره و ساپورت ضعیف.

کافیه خط شما مشکل دار بشه بهیچ عنوان نمیتونید با شرکت ارتباط برقرار کنید ! بعد از مدتی که درست شد خطوطشون آزاد میشه.:huh:

مجتبی
July 21st, 2008, 22:33
من از سپنتا استفاده میکنم تا حالا برای دانلود مشکلی نداشتم و سرعت عالیه.

چند روزی هست که خطوط E1 مشکل داره در تهران و قطعی ها در همه isp ها دیده میشه.

در کل مشکلی نیست

من خیلی تعریف سپنتا رو شنیدم. مزایایی از قبیل share نکردن و...
البته خدم صبا نت دارم و خداییش راضیم

hamidrezamf
July 22nd, 2008, 03:15

وضعیت خطوط چطوریه ؟

با سلام
حدود 9 ماه (کم یا زیاد) هست که از شاتل ADSL دارم...
بقیه رو نمی دونم ولی خیلی از شاتل راضی هستم...جدای از این چند روز که بعضی از مراکز مخابراتی دچار اختلال شدن و چند بار قطعی داشته , هیچوقت قطعی نداشتم...
سرعتش هم راضیم..256k اش رو دارم ,حدود 30 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکنم...
پشتیبانیشونم خوب بوده تا حالا ....
فقط اون اول یه کم سر راه اندازی اذیت کردن..
موفق باشید...

mehrdad_rp
July 22nd, 2008, 10:59
اینو دیدین ؟
[Only registered and activated users can see links]

شكيب
July 22nd, 2008, 15:28
دوستان لطف میکنند اگر شماره تماس یا ادرس سایت شرکتهای ارایه دهنده سرویس رو بگن.

شكيب
July 22nd, 2008, 15:32
با سلام
حدود 9 ماه (کم یا زیاد) هست که از شاتل ADSL دارم...

فقط اون اول یه کم سر راه اندازی اذیت کردن..
موفق باشید...

منظورتون دقیقا چیه؟ سر قیمت چونه زدن ؟

شكيب
July 22nd, 2008, 15:34
نمیدونم این سوال من مربوط به تاپیک میشه یا نه .

از دوستان کسی هست که از سرویس wimax استفاده کنه ؟

شرکت لایزر این سرویس رو پشتیبانی میکنه .

hamidrezamf
July 22nd, 2008, 17:33
منظورتون دقیقا چیه؟ سر قیمت چونه زدن ؟

با سلام
نه..چونه که نداره..قیمتها مشخصه...اتفاقا" از نظر مالی چه اولش چه مواقع تمدید خیلی دقیق هستن و اینترنتی هم میشه شارژ کرد(اگرچه من همون بانک میریزم)...منظورم از اذیت سر مودم بود که چون خودم قبلا" با یه شرکت دیگه adsl داشتم و مودم داشتم یه کم بازی درآوردن و میگفتن سیستم ما مودم شما رو ساپورت نمی کنه و باید از همین مدلهایی که ما خودمون میدیم استفاده کنید...منم به کمک دوستان همین فروم(خصوصا" hamid333) مودمم رو کانفیگ کردم و ردیف شد...
موفق باشید..

Kambiz_T.A
July 22nd, 2008, 18:25
با سلام
نه..چونه که نداره..قیمتها مشخصه...اتفاقا" از نظر مالی چه اولش چه مواقع تمدید خیلی دقیق هستن و اینترنتی هم میشه شارژ کرد(اگرچه من همون بانک میریزم)...منظورم از اذیت سر مودم بود که چون خودم قبلا" با یه شرکت دیگه adsl داشتم و مودم داشتم یه کم بازی درآوردن و میگفتن سیستم ما مودم شما رو ساپورت نمی کنه و باید از همین مدلهایی که ما خودمون میدیم استفاده کنید...منم به کمک دوستان همین فروم(خصوصا" hamid333) مودمم رو کانفیگ کردم و ردیف شد...
موفق باشید..

با سلام

ممكن توضيح بدهيد كه چطور يك مودم adsl را به مودم adsl2+ تبديل كنيم ؟

با تشكر

L0RD
July 22nd, 2008, 19:12
با سلام

ممكن توضيح بدهيد كه چطور يك مودم adsl را به مودم adsl2+ تبديل كنيم ؟

با تشكر

بعضی از مودمها کنسول یا همون پنل داخلی دارند که میشه تنظیماتشون رو عوش کرد و در بعضیهای دیگه باید نرم افزاری انجام بشه.

بطور مثال مودم من HUAWEI هستش و 3 پورت داره که میشه راحت با زدن آیپی 192.168.1.1 وارد کنسول مودم شد و تنظیمات کلی روتر ، فایروال و یا وایرلس رو تنظیم کرد و یا از قسمت تنظیمات خط Mode خط رو تغییر داد ( از adsl به adsl2 )یکی از مزیتهای این نوع مودمها اینه که میشه کانکشن adsl رو در خود مودم ساخت که بطور اتومات بعد هر بار قعطی خودش کانکت میشه و هیچ وقت مشکل بسته شدن کانکشن رو نخواهید داشت.

موفق باشید.

iran7000
July 22nd, 2008, 19:20
من خیلی تعریف سپنتا رو شنیدم. مزایایی از قبیل share نکردن و...
البته خدم صبا نت دارم و خداییش راضیم

با درود

سپنتا share می کنه ولی به جای 8 نفر با 4 نفر share می کنه به همین دلیل قیمت adsl 128k هست 30000 تومان.

پشتیبانی در ساعات غیر اداری تعطیل هست یعنی طرف چیزی بارش نیست.

ولی در کل در بین شرکت های ADSL اینترنت با کیفیت تری می ده.

BLACK_NINJA
July 22nd, 2008, 19:50
سلام

من از شاتل گرفتم و راضی هستم

پشتیبانی 24 ساعته خوبی داره

شكيب
July 22nd, 2008, 20:28
نمیدونم این سوال من مربوط به تاپیک میشه یا نه .

از دوستان کسی هست که از سرویس wimax استفاده کنه ؟

شرکت لایزر این سرویس رو پشتیبانی میکنه .

این سوال اون یکی صفحه بود گفتم بیارم جلو چشم باشه .:blush:

oranoos
August 13th, 2010, 15:52
با سلام.
امروز یک خبری رو دیدم راجب افزایش قیمت اینترت. 4تا 6 برابر.
توش راجب اینترنت E1و دایال آپ دیدم اما adslرو ندیدم.
کسی از دوستان می دونه چه خبره. و اطلاعات بیشتری بده.

یعنی از چند وقت دیگه باید ماهی 100 تومن پول اینترنت کنار بزاریم.
این افزایش قیمت برای adsl هم هست؟
با تشکر

Tiesto
April 11th, 2011, 13:33
اقا منم اینترنت adsl میخوام ولی جایی که ما هستیم ساپورت نمیشه :mad:
من چه گناهی کردم :cry:
اصفهان که هیچی کاش کل ایران وایرلس داشتن :whoow:

rezaesmailiazad
April 11th, 2011, 18:09
اقا منم اینترنت adsl میخوام ولی جایی که ما هستیم ساپورت نمیشه :mad:
من چه گناهی کردم :cry:
اصفهان که هیچی کاش کل ایران وایرلس داشتن :whoow:
از دستکاه های Edge استفاده کن مثل فلش میمونه به کامپیوتر وصل کن یه سیکارت بگیر روش اینترنت بگیر و لذت ببر هر جا باشی و آنتن داشته باشی کار می کنه .

و اینکه دو نوع داره یکی 60-70 تومان که آشغاله
و یکی دیگه 120 تومان که اون خوبه .

nimejun
April 11th, 2011, 18:38
از دستکاه های Edge استفاده کن مثل فلش میمونه به کامپیوتر وصل کن یه سیکارت بگیر روش اینترنت بگیر و لذت ببر هر جا باشی و آنتن داشته باشی کار می کنه .

اینترنتی که از طریق این دستگاهها میگیریم فرقی با حالتی که از موبایل به عنوان مودم استفاده میکنیم داره؟ با موبایل امتحان کردم ریت دانلود بد نیست ولی پینگ تایم بالاست و استیبل هم به هیچ وجه نیست.

matlabdoni
April 11th, 2011, 19:09
آقا من از adsl+2 استفاده مي كنم 1g با سرعت 128mb هزينه شم ناهي 9900 ت .

Tiesto
April 11th, 2011, 20:06

این دستگاهها سرعتشون در چه حدیه چون من 1 مگ نیاز دارم برا ترید میخوام بدونه قعطی
هزینه هاش چه جوریه

matlabdoni
April 14th, 2011, 17:06
هزينه adsl در استان ها خيلي زياده(به خصوص در تهران)...اما در شهرستان هاي به نسبت كوچك هزينه اش خيلي مناسبه....بهترين سرعت را با قيمت عالي مي دهند فقط چون در شهر هاي كوچك هست و امكانات هم به اندازه شهرهاي بزرگ نيست ممكمه در ماه يكبار براي سرويس قطع شود ...

Tiesto
April 15th, 2011, 14:53
ما که اخرش نفهمیدیم این سیستم edge چقدر سرعت داره چقدر هزینه داره اصلا چقدر داره
:blush:

mohammad_f1420
April 15th, 2011, 15:12
این دستگاهها سرعتشون در چه حدیه چون من 1 مگ نیاز دارم برا ترید میخوام بدونه قعطی
هزینه هاش چه جوریه

سلام
حالا حتما باید یک مگ باشه!!!!
برای ترید احتیاج به این سرعت نداری.

rezaesmailiazad
April 15th, 2011, 15:56
ما که اخرش نفهمیدیم این سیستم edge چقدر سرعت داره چقدر هزینه داره اصلا چقدر داره
:blush:

سرعت مثل ADSL
هزینه فقط گرفتن این دستگاه و هزینه خرید یک سیم کارت و فعال سازی اینترنت رو آن
همین !!!

rezaesmailiazad
April 15th, 2011, 15:58
اینترنتی که از طریق این دستگاهها میگیریم فرقی با حالتی که از موبایل به عنوان مودم استفاده میکنیم داره؟ با موبایل امتحان کردم ریت دانلود بد نیست ولی پینگ تایم بالاست و استیبل هم به هیچ وجه نیست.

خیر نداره همون هست ، چون شما باید از طریق بسته های اینترنت مخابرات و سیم کارت استفاده کنید

Tiesto
April 17th, 2011, 12:26
سرعت مثل ADSL
هزینه فقط گرفتن این دستگاه و هزینه خرید یک سیم کارت و فعال سازی اینترنت رو آن
همین !!!

یعنی ماهی 30 تومن بیشتر نمیشه دیگه مطما باشم؟

Tiesto
April 17th, 2011, 12:31
ای بابا چرا خط ها اینجوریه سرعتش ا مگه ولی 128 بهتره معلوم نیست ما پول میدیم اونا اینترنت
یا اونا اینترنت ما پول به هر حال فعلا ما پول میدیم اونا هیچی یا شاید هم فقط کافی نتی که من میرم اینجوریه :evil2: