PDA

View Full Version : پیشنهاد برای کاهش بحث‌های حاشیه‌ای

fx-pip
January 15th, 2008, 14:06
سلام
آقا رضا و اقای رشیدی خسته نباشید

راستش یه چند وقتی هست که موضوعات و بحث های حاشیه ای خیلی خیلی زیاد شده.
نمونش همین چند روز اخیر تاپیک"مدیریت سرمایه"تالار آگهی.

از اونجایی که سرمایه یک فوریوم تخصصی هست بنظر من باید یه تدبیری اندیشده بشه که کمتر بحثهای حاشیه ای داشته باشیم.
راستش وقتی وارد سایت میشم و میبینم که یه بحث الکی و بی هدف اینقدر بازدید داره و یه بحث واقعا مفید و با هدف بازدید خیلی کمی داره
واقعا ناراحت میشم

هر دفعه که وارد سایت میشم دلم میخاد یه تاپیک و بحث مفید زده شده باشه ولی افسوس وقتی میام میبینم خبری نیست.

در این خصوص برای حفظ کمیت و کیفیت سایت سرمایه و اعضا و مطالب آن .بهتره که یک تصمیم و کار اساسی انجام بشه.

ببخشید که زیاد حرف زدم
برای این مصعله خودم یک پیشنهاد دارم:
بنظرم بهتره برای ثبت نام در فوریم دعوت نامه لازم باشه.
مثل همون کاری که Gmail گوگل در شروع کارش انجام داد.
یعنی هر کی میخاد در سایت ثبت نام کنه از طرف یکی باید معرفی بشه.

البته شاید این پیشنهاد زیاد در رفع اون مشکلات بالا که گفتم کمک نکنه ولی بی تاثیر هم نیست

قربان شما
موفق باشید

kakolokia
January 15th, 2008, 16:27
سلام
آقا رضا و اقای رشیدی خسته نباشید

راستش یه چند وقتی هست که موضوعات و بحث های حاشیه ای خیلی خیلی زیاد شده.
نمونش همین چند روز اخیر تاپیک"مدیریت سرمایه"تالار آگهی.

از اونجایی که سرمایه یک فوریوم تخصصی هست بنظر من باید یه تدبیری اندیشده بشه که کمتر بحثهای حاشیه ای داشته باشیم.
راستش وقتی وارد سایت میشم و میبینم که یه بحث الکی و بی هدف اینقدر بازدید داره و یه بحث واقعا مفید و با هدف بازدید خیلی کمی داره
واقعا ناراحت میشم

هر دفعه که وارد سایت میشم دلم میخاد یه تاپیک و بحث مفید زده شده باشه ولی افسوس وقتی میام میبینم خبری نیست.

در این خصوص برای حفظ کمیت و کیفیت سایت سرمایه و اعضا و مطالب آن .بهتره که یک تصمیم و کار اساسی انجام بشه.

ببخشید که زیاد حرف زدم
برای این مصعله خودم یک پیشنهاد دارم:
بنظرم بهتره برای ثبت نام در فوریم دعوت نامه لازم باشه.
مثل همون کاری که Gmail گوگل در شروع کارش انجام داد.
یعنی هر کی میخاد در سایت ثبت نام کنه از طرف یکی باید معرفی بشه.

البته شاید این پیشنهاد زیاد در رفع اون مشکلات بالا که گفتم کمک نکنه ولی بی تاثیر هم نیست

قربان شما
موفق باشید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران محترم

با تشکر از دوست خوبم fx-pip یک راه حل به ذهنم رسید که اگه از لحاظ تکنیکی قابل اجرا باشه این قبیل مشکلات حل میشه

برای حل مشکل حاشیه و کمرنگ کردن اون به طوریکه خود به خود پست های حاشیه ای کم بشه و نظم و انضباط تاپیک ها و سایت حفظ بشه بهتره که ابتدا تالاری تحت عنوان حاشیه ایجاد بشه و سپس یک دسترسی در حد یک کلید در کنار دکمه هایی که داخل هر پست هست مثلا در کنار دکمه تشکر به صاحب تاپیک داده بشه تا وقتی بر روی اون کلیک کرد پست مربوطه خود به خود به تالار حاشیه منتقل بشه و در تاپیک حاشیه مرتبط با تاپیک اصلی قرار بگیره و اگر چنین تاپیکی در تالار حاشیه وجود نداشت خود به خود برای اولین بار ایجاد بشه و تاپیک های حاشیه قفل باشند.

اینجوری به دلیل اینکه بازدید کننده های کمتری پست های حاشیه ای رو می بینند به مرور زمان این قبیل پست ها کمتر می شوند و مطالب مفید در تاپیک ها باقی می ماند.

دسترسی صاحب تاپیک هم اگر بی خود و بی جهت باعث انتقال پست ها بشه و نتونه مدیران رو قانع کنه حذف بشه و تاپیک اصلی قفل شود و به تالار حاشیه منتقل شود.

موفق باشید
یا علی

Gh.Saeadian
January 15th, 2008, 16:37
چرا ما بجای حل مساله باید صورتش رو پاک کنیم؟ واقعاً چرا؟
حاشیه با ابراز عقیده و اطلاع رسانی فرق داره ، ما باید فرهنگ بحث مؤدبانه رو نهادینه کنیم نه برقراری محدودیتها!!!
توفیق رفیق شفیق راهتان باد

kakolokia
January 15th, 2008, 17:01
چرا ما بجای حل مساله باید صورتش رو پاک کنیم؟ واقعاً چرا؟
حاشیه با ابراز عقیده و اطلاع رسانی فرق داره ، ما باید فرهنگ بحث مؤدبانه رو نهادینه کنیم نه برقراری محدودیتها!!!
توفیق رفیق شفیق راهتان باد

سلام EFG عزیز

قرار نیست صورت مساله پاک بشه، اظهار نظر و ابراز عقیده هم سر جاشه فقط به طور اتوماتیک بحث ها نظام مند میشه و کسی که میخواد مطلبی رو یاد بگیره و دنبال اصل مطلب هست خسته نمیشه و پست های نامربوط که بعضی هاش روح آدم رو خسته می کنه نمی خونه

شما راه حلی بدید که فرهنگ بحث مودبانه نهادینه بشه، راه حل بنده (تازه اگر قابل اجرا باشه) مثل هرس کردن شاخه های درخت می مونه و ممکنه راه حل شما به اصلاح ریشه بپردازه

موفق باشید
یا علی

Alijaan
January 15th, 2008, 17:25
سلام آقا رضا...;)

واقعا از اینکه بخاطر تاپیک آگهی من اینقدر سایت دچار تشویش و حاشیه شده متاسفم .:nervous:
شاید چند سال پیش تعداد اعضای این فروم به حدی کم بود که این مسایل اصلا پیش نمیومد .
یا خیلی کم پیش میومد .
اما الان ....
حس میکنم شاید در شرایط فعلی ، قوانین موجود برای کنترل فروم بزرگی مثل سرمایه نیاز به بازنگری داره .

بنده هم چند راه حل به ذهنم میرسه :
1- در بعضی ازفرومها اینطوریه که قبل از اینکه تاپیک در معرض دید همگان قرار بگیره ، مدیر اون تالار اون تاپیک رو تایید میکنه .
اگر اون تاپیک تایید نشه دلیلش به فرد بازکننده اعلام میشه و تاپیک از اول اصلا باز نمیشه ، چه برسه به اینکه بخواد حاشیه درست کنه یا اینکه نظم مطالب رو بهم بریزه و یا اینکه تاپیک تکراری ایجاد کنه .
مدیر تالار هم میتونه تاپیکهایی که افراد میخوان باز کنن رو با قوانین سایت مطابقت بده و اگر مغایرتی در کار نبود اجازه افتتاح تاپیک داده بشه .
تا اونجایی که میدونم وی بولتین این توانایی رو داره .(اگر اشتباه نکنم)

2- تالار آگهی هم مثل سایر تالار ها یک مدیر داشته باشه ، تا تاپیک ها رو چه هنگام افتتاح و چه در حین فعالیت کنترل کنه .

3- یک هیات نظارت بر عملکرد افراد در تالار آگهی تشکیل بشه .(البته میتونه این جزو اختیارات مدیر تالار آگهی باشه و نیاز به هیات نباشه ، ولی ممکنه بعضی افراد برداشت شخصی از موضوع داشته باشن)
البته نیازی نیست این هیات قضاوت انجام بده ، چون موضوع خیلی پیچیده میشه .
همیشه هر کسی که تو تالار آگهی ، تاپیک تبلیغاتی باز میکنه .
یک سری شرایط و قوانین برای کارش معرفی میکنه .
هیات نظارت فقط بر عملکرد صاحب تاپیک نظارت داشته باشه که با قوانین و شرایط اعلام شده در اولین کامنت آگهی مطابقت داره یا خیر .
و در صورت مشاهده مغایرت فرد باز کننده آگهی از قوانین و شرایط اعلام شده علاوه بر اطلاع رسانی عمومی ، اخطار و در مرحله بعد تاپیک را قفل و دسترسی کاربر رو محدود یا قطع کنه .

از سوی دیگر اگر مشاهده کرد که فرد یا افرادی بدون پایه و اساس قصد تخریب یا حاشیه سازی در تاپیک مورد نظر را علی رغم قوانین مشخص شده در اولین کامنت تاپیک آگهی دارند .
به آنها اخطار و سپس دسترسی آنها محدود و یا قطع بشه .

3- گزینه دیگه اینه که یه فکری به حال آی دی های ساختگی که با یکی دو کامنت ، فقط برای حاشیه سازی درست میشن بشه .
درسته که تو قوانین سایت نوشته شده که هر کس فقط مجاز به داشتن یک نام کاربری است .
ولی همه میدونیم که تغییر آی پی کار خیلی سختی نیست .
متاسفانه افراد براحتی به خودشون اجازه میدن که در این محیط مجازی یک آی دی بسازند یا با یکی از دوستان یا نزدیکان خود هماهنگ کنند و با ساختن یک آی دی جدید ، شخصیت دیگران رو مورد هجوم و تجاوز قرار بدن .
میشه جزو قوانین سایت این موضوع رو گنجوند که افراد با کمتر از 100 کامنت اجازه شرکت در بحث هایی که ایجاد حاشیه میکنه رو ندارند ، وگرنه نام کاربری آنها مسدود خواهد شد .
قطعا اگر این آی دی های ساختگی نبود این Show در تاپیک مدیریت سرمایه بنده به این شکل و با این ابعاد اجرا نمیشد .

ارادتمند شما

Chipal
January 15th, 2008, 17:52
سلام
یک پیشنهاد و یک گلایه هم بنده دارم با اجازه

متاسفانه قسمتی از صحبتهای امروز حول و حوش فعالیت بنده بود .
دیروز هم غیر مستقیم صحبتها متوجه بنده بود تا حدودی . اما دلیلی برای پاسخ نمیدیدم .

خواهش میکنم یک نگاهی بندازید و ببینید بعد از کدوم پستها بنده امروز اقدام به ارسال جواب کردم .
اگر جلوی این پستها ( و به قول علیجان این آیدی ها ) گرفته بشه ، فکر نمیکنید قسمت عمده مشکل حل میشه ؟

پیشنهاد میکنم هر کسی که خارج از چهارچوب ادب و روال نرمال صحبت کرد ، بدون اخطار قبلی برای مدت محدودی ( مثلا 3 روز ) بن بشه . بار دوم یک هفته و بار سوم همیشه .
در کنار آیدیش هم این موضوع ذکر بشه .

فرق نمیکنه کی باشه . چه من ، چه هر کس دیگه ... بزارید بگن سانسور شدید ، جو خفه یا از این صحبتها . وقتی تنها راهش اینه ، مهم نیست . فکر میکنم بهتر از این اوضاع فعلیه .

و یک گلایه هم از مدیران عزیز ...
آقا حامد قبلا جایی مطرح کرده بود ( فکر کنم همین تالار بود ) که "چند بار تا حالا با دکمه گزارش پست نامناسب ، پستهای نامناسب رو اطلاع دادید ؟"
من خودم چند بار این کار رو کردم . به طور خاص در مورد عضوی که کل فارکس و کسانی رو که در این زمینه مشغولند رو با پستهاش زیر سئوال میبره و صرفا پستهاش در همین زمینه هست ...

بنده چند بار پستهای ایشون رو گزارش کردم . ولی ایشون هنوز با خیال راحت میاد هر چی دوست داره مینویسه و مستقیم و غیر مستقیم به تمام اعضا توهین میکنه و میره !
میدونم که تو قوانین هست که تشخیص مصداق با مدیرانه و ...
ولی این موضوع یا امثال اون دیگه فکر کنم کاملا روشنه و فراتر از جمله فوق هست .

در هر حال فکر میکنم اگر کمی جدی تر برخورد بشه با موضوع ، شاید مفید باشه .

ارادتمند
چیپال

Gh.Saeadian
January 15th, 2008, 18:53
جناب حصارکی عزیز
شما اگه پست های منو به ترتیب ببینید متوجه میشید که من هم میخواستم اون تاپیک رو به یه روشی هرس کنم اما ...
پست اول ([Only registered and activated users can see links])
پست دوم ([Only registered and activated users can see links])
پست سوم ([Only registered and activated users can see links])
پست چهارم ([Only registered and activated users can see links])
بعد هم که در تاپیک "نقد شویم و نقد کنیم " اونطور مورد لطف حامدخان واقع میشم.
قضاوت با شما و دوستان

پ ن: یکی از دلایل کش مکش بجز عدم رعایت ادب ، متاسفانه جانبداری بی دلیل برخی از دوستان از همدیگه بوده ، و در این جریان هم در مورد هر دو طرف کاملاً مشهود بود. البته منظور خاصی ندارم و کلاً می گم.

L0RD
January 15th, 2008, 19:26
با اجازه دوستان منهم يك پيشنهاد دارم...

امروز براي اولين بار بود كه از بحثهاي حاشيه اي متنفر شدم! مطمئن باشيد در اون تاپيك چه حق ميگفتيد چه غير آن مورد لطف دوستان قرار ميگرفتيد!:nervous: (چون از شروع يك هدف بيشتر نداشت:rambo:)

ويبولتين هم امكاناتش در حدي نيست كه بتوان پيشنهادهاي دوستان را اجرا كرد! در مورد يوزهايي هم كه با پستهاي كم وارد اينجور بحثها ميشوند كاري نميشه كرد ...اگر بن هم شوند ميتوانند 10 تا يوزر ديگر بسازند.

بنظر من 2 كار ميتوان كرد:

1 - تعداد مديران را افزايش داد و از افراد هميشه آنلاين استفاده بيشتري كرد.(بيشتر فرومها از اين روش استفاده ميكنند)

2 - ايجاد يك چت رومي كه لينك به فروم باشه ولي جداي از صفحه اصلي و تاپيكها! كه يوزرها وقتي وارد اين چت روم ميشوند بتوانند با همان يوزر سايت با هم چت كنند ...

فكر كنم هك چت روم ويبي موجود باشه.

با تشكر از زحمات مديران

mb
January 15th, 2008, 19:45
با عرض سلام و خسته نباشید
چند پیشنهاد
1 : یوزر کمتر از 3 ماه عضویت حق پست (کامنت ) زدن ندارد .
2: یوزر کمتر از 6 ماه عضویت حق زدن تاپیک ندارد .
3: جهت سوالات ضروری کاربران کمتر از 3 ماه میتوانند به مدیر تالار و یا ایجاد کننده تاپیک پی ام بدهند .

پی نوشت : ماشالله اینقدر مطالب در این سایت زیاد و پر بار هستند که اگر یک کاربر تا 3 ماه شب وروز خواننده باشه مطالب تمام نمیشه .
موفق باشید .

candletrader
January 15th, 2008, 19:56
سلام
من هم پيشنهادي دارم
در هر تالار يك تاپيك مخصوص تازه واردين كه ميتونه همون تعريفي كه دوستمون ام بي كردن را داشته باشند ايجاد بشه و سوالاتشون را كه مخصوص همون تالار است بپرسند و در صورتيكه شخص مربوطه متوجه نشد پي ام بدهند و يا دكمه اي براي اعلام سوال در تاپيك اصلي وجود داشته باشه تا شخص سوال كننده و سوال شونده كارشون راحتتر باشه. من چون با نرم افزارها آشنائي ندارم امكان عملي بودن آنرا نميدانم.

fx-pip
January 15th, 2008, 20:04
با اجازه دوستان منهم يك پيشنهاد دارم...

امروز براي اولين بار بود كه از بحثهاي حاشيه اي متنفر شدم! مطمئن باشيد در اون تاپيك چه حق ميگفتيد چه غير آن مورد لطف دوستان قرار ميگرفتيد!:nervous: (چون از شروع يك هدف بيشتر نداشت:rambo:)

ويبولتين هم امكاناتش در حدي نيست كه بتوان پيشنهادهاي دوستان را اجرا كرد! در مورد يوزهايي هم كه با پستهاي كم وارد اينجور بحثها ميشوند كاري نميشه كرد ...اگر بن هم شوند ميتوانند 10 تا يوزر ديگر بسازند.

بنظر من 2 كار ميتوان كرد:

1 - تعداد مديران را افزايش داد و از افراد هميشه آنلاين استفاده بيشتري كرد.(بيشتر فرومها از اين روش استفاده ميكنند)

2 - ايجاد يك چت رومي كه لينك به فروم باشه ولي جداي از صفحه اصلي و تاپيكها! كه يوزرها وقتي وارد اين چت روم ميشوند بتوانند با همان يوزر سايت با هم چت كنند ...

فكر كنم هك چت روم ويبي موجود باشه.

با تشكر از زحمات مديران

سلام
بنظرم افزایش تعداد مدیران گزینه خوبی باشه.
فکر کنم اگر برای هر تالار 3 یا 4 مدیر وجود داشته باشه دیگه همچین مشکلاتی پیش نمیاد یا اگر هم پیش بیاد خیلی کم هست.

موفق باشید

Reza
January 15th, 2008, 21:43
سلام

فکر می کنم اکثر دوستان با اصل قضیه (اینکه زیاد شدن بحثهای حاشیه ای برای سایت مفید نیست و لازم است چاره ای برای این موضوع اندیشیده شود) موافق باشند. اما احتمالا در مورد راه حل و نحوه اجرا اختلاف نظر وجود دارد.

بعنوان نمونه این دو نظر را ببینید: نظر اول توسط یکی از دوستان عزیز از طریق PM برای من ارسال شده:
آقا یک سوال...
چرا زودتر اقدام به بستن اون تاپیک عجیب نکردید؟ دسترسی به کامپیوتر نداشتید یا ندیده بودینش؟

نظر دوم در تاپیک " نقد شویم ، نقد کنیم" مطرح شده:

از مدیریت این سایت بسیار گله دارم، بنظرم یکی از دلایل متضرر شدن بسیاری در فارکس همین سایت است، کاری به جنبه آموزشی آن ندارم (که البته شایان توجه است)، روشنگری ای که در تاپیک مدیریت سرمایه در حال انجام گرفتن بود بسیار با ارزش تر از بسیاری از مطالب مندرج در این سایت است.

جناب Reza ادمین محترم بهتر بود بجای قفل کردن تاپیک بحث را مدیریت میفرمودید

بسته به دیدگاه افرادمختلف، هر دو این نظرات می توانند درست باشند.

اما به نظر شما درست ترین اقدام کدام است؟ اگر شما مدیر سایت بودید در مواجهه با مسایل بوجود آمده در تاپیک "مدیریت سرمایه (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3073)" از چه زمان در قضیه وارد می شدید و چه اقدامی انجام می دادید؟ (بقول جناب winter چگونه بحث را مدیریت می کردید؟)

از همه دوستان علاقه‌مند دعوت می کنم با مشارکت در این بحث و بیان نظرات خود، به بهبود و پیشرفت سایت سرمایه کمک کنند.

با تشکر

Gh.Saeadian
January 15th, 2008, 22:04
چون فاصله شروع بحث تا پاسخ جناب علیجان زیاد بود در همان مقطع وارد معرکه شده و دوستان را به آرامش دعوت کرده و آنها در انتظار اظهارنظر ایشان نگه می داشتم.

fx-pip
January 15th, 2008, 22:55
سلام
واقعا نمیدونم چه مطلب روشنگری و آموزنده ای در تاپیک "مدیریت سرمایه" بوده که این دوستمون اینطوری گفتن.
تاپیک رو جناب علیجان زدند با هدف مدیریت سرمایه دیگران.
همونطوری که اول تاپیک گفتن حسابهای بالای 20 هزار دلار
خب همه چیز رو همون اول مشخص کردند و هر کسی هم که میخواهد این مقدار سرمایه به جناب علیجان بدهد حتما اطلاعات بیشتری از نحوه کار ایشون جویا میشه و همینطوری سرمایه رو نمیدهد.
و من فکر میکنم هیچ نکته مبهمی وجود نداشته و مشکل اون دوستمون هم خودشون بودند و نه جناب علیجان.

هر شرکتی یا فروشگاهی میخواهد تبلیغ کند خدماتی رو که میتواند و در حد توانش هست ارائه میدهد. و همچنین مدارکی رو که در مورد کارش و یا وسیلش هست ارائه میده.
مثلا شرکت خودرو سازی میگه اقا من ماشینم استاندارد Euro II داره و همچنین شرکتمون ایزو هم داره و استاندارد هم هست.
خب شما میرید ماشین رو میبینید اگر خوشتون اومد میخرید و گرنه هیچ.میرید سراغ یه شرکت دیگه.
نمیتونید که شرکت خودروسازی رو مجبور کنید که اقا شما باید مدرک فرضا استاندارد آلایندگی سه داشته باشید تا من ماشینتون رو بخرم.

شرکت میگه همینی که هست میخایی بخر میخایی نخر:blink:

موفق باشید
پ.ن:خودمم نفهمیدم چی نوشتم و کلا خوبه;)

مسعود رهجو
January 15th, 2008, 23:27
سلام به همگی :
خدایش من دوبار هست میخواهم تاپیک جدید باز کنم اما هر بار که این موج حاشیه رو میبینم از کرده خودم پشیمان میشم و میگم ولش کن برای چی خودم را اسیر حواشی کنم اونهم دستی دستی ، حاشیه مثل موریانه ستونهای این سایت باارزش را داره میخوره و لطمعه اون هم مستقیما به من و کسانی می خورد که تازه کار هستند و اگر اساتید سایت نباشند و دست ما را را نگیرند حالا از هر نظر باید چهار طرف مانیتور را بوسید و برای همیشه این بازار را فراموش کرد نقد درست سازندس اگر نقد نباشه که ایرادات کار شناخته نمیشه اما متاسفانه بیشتر ما از جمله خودم نقد کردن صحیح را هم نمیدانیم نقد کردن هم مثل چیزهای دیگر چارچوب خودش را دارد که اگر از اون چارچوب خارج شود باعث تخریب میشه و بسیار میتونه خطر ساز بشه و میتونه باعث از بین رفتن حیثیت شخصی گردد
ببینید ما در سایت انواع اقسام تاپیک های آموزشی را داریم چه عیبی داره یک تاپیک هم با عنوان راههای درست نقد کردن
ایجاد بشه و در این مباحث هم کار بشه چون واقعا لازمه به نظر من باراهکارهای مصنوعی به این هدف نمیرسیم این کار باید ریشه ایی انجام شود من از آقا رضا درخواست دارم مثل تبلیغاتی که درسایت جلوی همه خودنمایی میکنه همچین تیزرهایی تبلیغاتی با مفاهیم درست نقد کردن در وسط هر یک از پستها قرار گیرد یعنی جوری باشد که همیشه جلوی چشم باشه و ملکه ذهن همه ما بشه من به شما قول میدهم احترام به همدیگر دوچندان میشه .
یا علی

hossein shariat
January 16th, 2008, 16:40
البته من صرفا بر اساس عنوان تاپیک اظهار نظر می کنم(پیشنهاد برای کاهش بحثهای حاشیه ای) و اصلا کاری به اختلافات شخصی دوستان ندارم چون ربطی به من ندارد و وارد آن نمی شوم (چون خود این تاپیک هم داره میره به حاشیه)
مدیر محترم سایت!وجود تالار آگهی اصولا به نظر من با توجه به اخلاقیات ما کاربران که سعی در مچ گیری از هم و ... داریم باعث اختلاف و حاشیه میشه و هیچ کمکی هم به اهداف سایت نمیکنه.مگر هدف سایت آموزشی نیست؟پس چرا باید سایت جا برای آگهی مجانی بدهد و همین لطف سایت هم زمینه ساز آن شود که از اهداف اصلی خود فاصله بگیرد؟به نظر من شما تبلیغات را محدود به تبلیغات غیر رایگان بفرمایید و برای آنها از بنرها(که الان هم بالای صفحات سایت هست)استفاده بفرمایید .اگر هم نظرتان هست تالار موجود آگهی را کلا پاک بفرمایید و بعد هر کس خواست آنجا تبلیغ با تاپیک بگذاره ازش اجاره بگیرید و امکان ارسال پاسخ را هم در تالار مذکور ممنوع کنید.یک بند هم به قوانین سایت اضافه کنید که بحث در مورد آگهیها از جمله اختلافات شخصی اعضای سایت تلقی و ممنوع می باشد و اگر تاپیک در جای دیگری از سایت به این منظور زده شود نیز فورا پاک خواهد شد.البته بر محتویات تبلیغات در آنجا هم خودتان نظارت بفرمایید و مقررات کلی هم برای آگهیها و محتویات آنها وضع بفرمایید به شکلی که تبلیغ کننده هم محتویات آگهیش به تایید شما برسد.(البته با ذکر این نکته که نهایتا مسوولیت با آگهی دهنده است و سایت مسوولیتی در مورد محتوای تبلیغات ندارد و این نظارت فقط در حدرعایت یک سری اصول کلی باشد))به این شکل هم مقداری از هزینه های سایت جبران میشه هم اینکه سایت وارد اختلافات خصوصی آگهی دهندگان و مشتریان آنها که هیچ فایده ای هم برای سایت و سایر اعضای آن دارد نمی شود.
اگر هم صلاح می دانید و خودتان موافق هستید برای اجرای این پیشنهاد از کاربران هم می توانید نظرسنجی بفرمایید.
با سپاس

Mohsen
January 16th, 2008, 17:31
سلام

با پیشنهاد جناب شریعت کاملاً موافق هستم . با توجه به اتفاقات روزهای اخیر که متاسفانه برای اولین بار هم نیست که در این سایت شاهد آن هستیم فکر می کنم می توان در روند کار بازبینی کرد .

با توجه به اهداف اصلی سایت که آموزشی بوده و همواره نیز بر آن تاکید شده ، 2 چیز را فکر نمی کنم بتوان در آن معنی کرد :

1 . تبلیغات رایگان

2 . ایجاد بحث و جدل های شخصی (اعم از مرتبط یا غیر مرتبط) در تالار آگهی های رایگان

مختصراً پیشنهاد می کنم این تالار در درجه ی اول از حالت رایگان خارج شده و بنا به صلاحدید مدیران ، مبلغی برای انجام تبلیغات در آن تعیین شود (به این ترتیب می توان محدودیتی نیز برای تعداد تاپیک ها تعیین نمود)

در ضمن دادن پاسخ به تبلیغات انجام شده چندان مفهومی ندارد چون اگر کسی سوالی در خصوص موارد ارائه شده داشته باشد به راحتی می تواند با پیغام شخصی ، از صاحب تاپیک سوالات خود را بپرسد .

این دو مورد چند فایده هم دارد :

1 . افراد سعی می کنند وقتی در حال تبلیغ و پرداخت پول در ازای آن هستند ، از ID های اصلی خود استفاده نمایند تا بر اعتبار کار آنها بیفزاید .

2 . این تبلیغات ، قبل از ارائه در تالار می تواند توسط تیمی از مدیران تالارهای مختلف بررسی گردد تا واجد حداقل شرایط باشد . البته این به معنی نظارت همه جانبه نیست چون نه چنین کاری مقدور است و نه صحیح . همانگونه که در بالای صفحات سایت و زیر بنرهای تبلیغاتی نیز نوشته شده : " سایت مسئولیتی در خصوص محتوای تبلیغات ندارد "

3 . در بالای تالار و در یک تاپیک مشخص می توان مطالبی را تهیه و تنظیم نمود که هشدارهای لازم را به تفصیل به استفاده کنندگان از خدمات تبلیغاتی (اعم از سیگنال ، تحلیل ، خرید و فروش و ...) بدهد که مطالب این تاپیک نیز توسط افراد علاقمند تهیه و تنظیم شده و برای مدیران سایت ارسال می گردد تا در تایپک قرار داده شود و در آنجا هم نیازی به بحث و جدل نخواهد بود . در این قسمت ، هر یک از کاربران که نکته ای را در نظر دارند می توانند در قالب هشدار یا روشنگری به سایر دوستان گوشزد کنند .

4 . پس از در نظر گرفتن تمام این موارد در مرحله ی آخر مانند تمام تبلیغاتی که در دنیای ما انجام می گردد ، مسئولیت کار با شخص استفاده کننده خواهد بود و لا غیر .

امیدوارم این کارها باعث آرامش هرچه بیشتر سایت گردد تا همه با هم ، با انرژی بیشتر تمرکز خود را بر روی آموزش و کسب تجربه بگذاریم .

شاد و سربلند باشید

Gh.Saeadian
January 16th, 2008, 18:09
من علیرغم اینکه فرمایشات جناب شریعت و محسن خان رو قبول دارم و کاملاً در راستای اهداف آموزشی سایت هم بوده ، اما اعمال محدودیتها به هر نوعی بهرحال باعث بروز موارد دیگه ایی هم میشه که از مدیران و دیگر صاحب نظران سایت تقاضا می کنم در بررسی و انتخاب هر روش تمام جوانب رو در نظر بگیرن.
پیشنهاد بینابین من اینه که یا فقط یک تاپیک مثلاً آگهی های متفرقه باز بوده و هرکس فقط حق دادن آگهی داشته و کسی مجاز به پاسخ نباشه و یا اینکه هرکس بتونه یه تاپیک آگهی اختصاصی ایجاد کنه اما بعدش تاپیک قفل بشه و هیچ کس هم مجاز به ادامه دادن بحث مربوط به اون آگهی در تاپیکهای دیگه نباشه.

پ ن : آخه فکر امثال منو بکنید که می خوایم بعد از یکی دو سال دیگه آگهی مدیریت سرمایه بصورت رایگان بدیم و ... دینگ دینگ دینگ

Honda
January 16th, 2008, 19:29
سلام ، من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی بوجود آمدن بحثهای حاشیه ای این گیر دادن تعدادی از اعضاء به دیگر اعضاء می باشد برای افشاء کردن آن چیزی که آنها نمی خواهند افشاء شود و پافشاری طرف اول و شروع بحثهای حاشیه ای ...
مثلاً دوستی ( بنام علیجان ) آمده و در پست اول تاپیکش شرایط قبول سرمایه را نوشته و بعداً که یکی دیگر از دوستان با ایشان محاوره داشته ، علیجان در پست شماره 8 همان تاپیک نوشته : (( ... پس خواهش میکنم ، لطفا استیتمنت نخواهید ... )) خب بنظر من این جمله ایشان آنقدر شفاف و قابل فهم هست که من بعنوان کوچکترین عضو سرمایه ( از نظر سواد فارکسی و نه از نظر سنی ) متوجه می شوم که چه بخواهم نزد ایشان سرمایه گذاری کنم و چه نخواهم سرمایه گذاری کنم ، نباید از ایشان استیتمنت بخواهم ... خب تا اینجای کار که بنظر من کاملاً واضح است و شرایط را علیجان قبل از اینکه یک سنت از کسی بعنوان سرمایه قبول کند ، در سایت و بطور عمومی ( و نه در PM ) نوشته ... خب برای چه کسی نوشته ؟ برای من ، برای شما ، برای همه ...
حالا اینکه یکی دیگر از اعضاء خود را در نقش مدعی العموم حس کند و برای جلوگیری از ضرر احتمالی دیگر اعضاء بواسطه سرمایه گذاری نزد علیجان و یا بهر قصد و غرض دیگر ، بیاید از ایشان استیتمنت بخواهد و علیجان استیتمنت ندهد و مجدداً ایشان اصرار کند و حرف خود را با زدن پستهای مکرر تکرار کند و ... کار به کجا ختم میشود ؟
به بوجود آمدن تنش بین اعضاء ، به تلف شدن وقت دوستان ، به خورد شدن اعصاب عزیزان و ...
آخه من نمی دانم چرا بمباران comment ی در سایت سرمایه هیچ منعی ندارد ؟ چرا باهاش برخورد نمیشه ؟
خب مثال دیگر :
من در نوشته های یکی از دوستان با آدرس : [Only registered and activated users can see links]
در همان تاپیک خواندم که ایشان نوشته :
من يك پيشنهاد ساده دارم براتون
اگر اين حساب ريل است و شما متصرر شده ايد ميتونم كمك كنم
يوزر و پسورد شما را بگيرم و انشالله وقتي اين هزار دلار باقي مانده را به 5000 دلار رساندم دوباره يوزر و پسورد را بدم خدمتتون
و بعد پیشنهاد حامد ریحانی ( hamedrx ) را در پستی با آدرس :
[Only registered and activated users can see links]
خواندم که نوشته بود :
مهدي جان مي خواي من حسابت را تا 1000 دلار شارژ كنم بديم دست جناب هوشيار؟ البته يك چك معادل 5000 دلار به تاريخ 6 ماهه ديگه ازتون ميگيرم. حالا يا شما يا جناب هوشيار.
خب من هم در پستی با آدرس : [Only registered and activated users can see links]
پیشنهادم را خدمت ایشان ارائه کردم ...
ولی توجه دارید که فقط در یک و فقط در یک پست پیشنهادم را مطرح کردم و دیگر پافشاری و اصرار و ... نداشتم و این بدین علت بود که از چند چیز مطمئن بودم :
1- دوستی که خطاب صحبت من بود ، حتماً پست من را خوانده و نیازی به تکرار مطالب پستم نمی باشد.
2- آن دوست محترم پاسخ مستقیمی به من نداده ( بهر علت ممکنه ) و لذا مجدداً نیازی نیست مطالب پستم را مجدداً در پستهای بعدی برای ایشان تکرار کنم.
3- آن دوست ما که طرف صحبت من بود ( بواسطه ادعایی که کرده بود ) بعد از خواندن پست این حقیر متوجه شده است که بعضی از ادعاها ممکن است به ضرر ادعا کننده تمام شود ( البته وقتی قرار باشد که ادعای مطرح شده به مرحله اجرا در آید ) ...
خب برای من جای سوال است که چرا بعضی از دوستان خود را در نقش مدعی العموم و یا دادستان می بینند و از فرد دیگری می خواهند که ریز معاملاتش را افشاء کند و مجدد و مجدد حرف خود را تکرار می کنند ...
بابا موضوع مشخصه ... ، شرایط سرمایه گذاری مشخصه ... ( مخصوصاً اینکه علیجان مایل نیست ریز معاملاتش را فاش کند ) ، حالا اگر علیجان را بمباران comment ی هم کنید که قضیه فرق نمی کند ، فرق می کند ؟
رضا جان به نظر شما وظیفه مدیر سایت در اینگونه موارد چیست ؟
( رضا جان خواهشاً سوء تفاهم نشود چون خود شما از میزان ارادت من آگاهید ولی چون دستور دادید که نظراتمون را بنویسیم ، دارم اطاعت امر می کنم وگرنه شما خود آگاه و مطلع و صاحب اختیارید ... )
من فکر می کنم مدیر سایت در اینگونه موارد بهتر است فرد بمباران کننده را با دادن comment ی در همان تاپیک از تکرار مطالب پستهای قبلیش بر حذر دارد و در صورت تکرار ایشان ، با جدیت برخورد کند و برای مدتی ایشان را Ban کند و نه اینکه صرفاً نظاره گر بمباران comment ی فرد دیگری باشد و بعضی وقتها ، پستهای خیلی مورددار را با . . . ، اصلاح کند چون فرض اولیه همه ما این است که همه اعضاء فروم سواد خواندن و نوشتن را دارند و وقتی یک پست را برای شخصی معین می نویسیم و اطلاعات شخصی معاملاتش را از ایشان درخواست می کنیم و ایشان پست را خوانده و اطلاعات خواسته شده را فاش نمی کند ، هیچ ( دقیقاً هیچ ) نیازی به بمباران comment ی ایشان در پستهای بعدی وجود ندارد و اگر اینکار انجام شد ، مدیر بهتر است دخالت کند ( بهر نحو که خود صلاح می داند ).
انشاءا... که صحبتهای من به کسی برنخورده باشد چون اول از همه روی سخنم با خودم بود و بعد با سرورانم.
از زحمات کلیه دوستانی که به من مطلب آموخته اند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم سایت سرمایه همچنان بعنوان یکی از بهترین سایتهای ایرانی باقی بماند.
زیاده جسارت است.
ارادتمند : Honda

Reza
January 17th, 2008, 00:00
سلام

اول یک توضیحی بدم که چرا تالار آگهی ایجاد شده:
یکی از اهداف اصلی ایجاد تالار آگهی این بوده که محلی برای تبلیغات وجود داشته باشه تا کاربران در بخشهای دیگر سایت اقدام به تبلیغ نکنند و بخشهای اصلی سایت از تبلیغات مصون بمانند. درسته که بعضا مطالب حاشیه ای و نامناسبی در تالار آگهی مطرح شده، اما وجود این تالار حداقل این حسن رو داشته که سایر بخشهای انجمن تا حد زیادی از اینگونه مسایل مصون مانده‌اند.

هدف دیگر این بوده که کاربران بتوانند با سهولت بیشتر و بدون واسطه، نیازهایی از قبیل خرید و فروش ارز و انتقال پول و . . . را برطرف کنند که فکر می کنم در این زمینه هم وجود تالار آگهی بی‌فایده نبوده.

اما با توجه به مسایل اخیر، شاید وجود این تالار مضرات قابل توجهی هم داشته.

برخی از راههایی که برای کاهش یا رفع کامل مشکلات تالار آگهی به نظر می رسند عبارتند از:

۱- حذف کامل تالار آگهی
۲- عدم اجازه درج پست در تالار آگهی به کاربران تازه وارد و با تعداد پست کم
۳- عدم امکان درج پاسخ توسط سایر کاربران، بطوری که فقط صاحب تاپیک امکان درج پست در تاپیک خود را داشته باشد
۴- تعیین فرد یا افرادی برای مدیریت و نظارت بر مطالب و عملکرد آگهی دهندگان

هر یک از این راه‌حل‌ها معایب خاص خود را دارد. بعنوان نمونه:

راه حل اول ما را از مزایای وجود این تالار محروم می کند.
راه حل دوم مشکل را بطور کامل حل نمی کند. زیرا مثلا در موضوع اخیر متاسفانه قسمت قابل توجهی از بحثهای حاشیه‌ای و مطالب نامناسب توسط کاربران غیر تازه وارد نوشته شده.
ایراد راه حل سوم این است که عملکرد فرد یا شرکت تبلیغ کننده مورد نقد و ارزیابی قرار نمی گیرد.
راه حل چهارم نیز منجر به پیچیدگی بیشتر موضوع شده و قضاوت شخصی را در قضایا وارد می کند. حضور مدیران و افراد ناظر در صورتی می تواند مثمر ثمر باشد که از اعمال نظر و سلیقه شخصی جلوگیری شود و این مهم بدون وجود قوانین دقیق و قوی امکان پذیر نیست. ضمن اینکه اقداماتی از قبیل حذف و ویرایش مطالب، بستن تاپیکها و مسدود کردن دسترسی کاربران همواره باید بعنوان آخرین راه حل مد نظر قرار گیرد.

لطفا سایر دوستان نیز در خصوص موارد بالا و همچنین راه‌حل‌های جدید نظرات خود را مطرح کنند تا هرچه سریعتر تصمیم مناسبی در مورد این تالار بگیریم.

با تشکر

پ.ن.
چند پست که به موضوع تاپیک مرتبط نبودند، حذف شدند.

S_K_H
January 17th, 2008, 00:04
سلام

به نظر من مشکل را نمی توان تنها محدود به تالار آگهی دانست

سال گذشته کدورت هایی در مورد یکی از بروکرها هم رخ داده بود .....

اگر خوب نگاه کنیم می بینیم دوستانی که بطور حرفه ای به ترید مشغول هستند جز در تاپیک های خود پست دیگری ندارند مگر گاهی برای رفع خستگی یا ایجاد روحیه و انرژی مثبت .
تصور می کنم یک راه حل این باشد که ناظران سایت با شدت عمل بیشتری به ادیت پست های حاشیه ای که نتیجه ای جز بحث و جدل ندارند بپردازند و بعد از یک یا دو اخطار آی دی فرد متخلف برای مدتی یا همیشه ban گردد .

بهرحال هدف ما که اینجا هستیم یادگیری و انتقال تجربه در زمینه ترید می باشد و این فروم هم یکی از فروم های حرفه ای و خوب در این زمینه است که بحث تخصصی اون فارکس و ترید هست و فرض بر این است که کسانی که در این سایت هستند یا واقعا تریدر هستند یا می خواهند یاد بگیرند پس دیگه جایی برای حاشیه باقی نمی ماند

* رضا جان فقط چون فرموده بودید نظرمان را بنویسیم من هم نظرم را نوشتم وگرنه که بخوبی می دانم اداره یک فروم تا چه حد سخته و تا همین جا هم دستتون درد نکنه :)

ارادتمند همگی

fx-pip
January 17th, 2008, 00:49
سلام
بنظر من بغیر از مورد یک بقیه موارد بنظرم اجرا بشه خوبه.
موارد 2.3.4
2- عدم اجازه درج پست در تالار آگهی به کاربران تازه وارد و با تعداد پست کم
۳- عدم امکان درج پاسخ توسط سایر کاربران، بطوری که فقط صاحب تاپیک امکان درج پست در تاپیک خود را داشته باشد
۴- تعیین فرد یا افرادی برای مدیریت و نظارت بر مطالب و عملکرد آگهی دهندگان

موفق باشید

Gh.Saeadian
January 17th, 2008, 01:47
من علیرغم اینکه فرمایشات جناب شریعت و محسن خان رو قبول دارم و کاملاً در راستای اهداف آموزشی سایت هم بوده ، اما اعمال محدودیتها به هر نوعی بهرحال باعث بروز موارد دیگه ایی هم میشه که از مدیران و دیگر صاحب نظران سایت تقاضا می کنم در بررسی و انتخاب هر روش تمام جوانب رو در نظر بگیرن.
پیشنهاد بینابین من اینه که یا فقط یک تاپیک مثلاً آگهی های متفرقه باز بوده و هرکس فقط حق دادن آگهی داشته و کسی مجاز به پاسخ نباشه و یا اینکه هرکس بتونه یه تاپیک آگهی اختصاصی ایجاد کنه اما بعدش تاپیک قفل بشه و هیچ کس هم مجاز به ادامه دادن بحث مربوط به اون آگهی در تاپیکهای دیگه نباشه.

پ ن : آخه فکر امثال منو بکنید که می خوایم بعد از یکی دو سال دیگه آگهی مدیریت سرمایه بصورت رایگان بدیم و ... دینگ دینگ دینگ

نظر من هم که قبل از پست شما اعلام شده.
بهترین راه حل همونه که توپر کردم.

saleh derakhshan
January 17th, 2008, 11:38
آقا همه نظر دادن منم نظر بدم .. من نظری ندارم

kia16384
January 17th, 2008, 16:29
سلام
اقا رضا
هرسه ایتم اولی که فرمودین واقعا غیرقابل اجرا هستش مورد اول باعث میشه تو قسمتهای دیگه کاربرها تبلیغات کنن درباره مورد دوم هم به نظر من نمیشه post زدن کاربرها رو محدود کرد این عمل با عرض شرمندگی یه جور تبعیض هستش ودوام هم نمیاره مورد سوم هم درست نیست چون اساس این فروم تبادل نظر بین کاربرها هستش واگه نشه جواب داد که دیگه اینجا فروم نیست من دیشب بعد از این که دیدم جارو جنجال زیادی توسایت هست رفتم قسمت مدیریت سرمایه رو خوندم اتفاقا مطالب جالبی اونجا بود ادعا هایی از طرف بعضی از دوستان مطرح شده بود وبعضی دیگه از بچه ها هم داشتن اون ادعا ها رو نقد میکردن شاید اصلا قفل کردن اونجا وحتی قفل کردن قسمت نقد کنیم نفد شویم به نظر کمی عجولانه بوده
موفق باشید

Gh.Saeadian
January 17th, 2008, 16:52
با عرض معذرت باید بگم که متاسفانه حتی شما مدیران هم در مقابل انتقادات جبهه گیری کردید و به توضیحات پست اول تاپیک "نقد شویم و نقد کنیم" با روش اعمال زور پاسخ دادید.
اما خدا رو شکر تمام افرادی که در حال حاضر (ماههای اخیر) بعنوان افراد آنلاین حضور دارند خودشان قضاوت عادلانه داشتند و در چت روم با ارسال پیام های خود این عمل شما رو قویاً محکوم کردند.
من هم هیچ اصراری برای باقی ماندن در این انجمن که به اصول اولیه دموکراسی پایبند نیست نداشته و خدا رو شکر در هیچ یک از پست هایم هیچگونه بی احترامی به افراد نشده و در این مورد خاص هم فقط در جهت برقراری آرامش طرفین بدون اینکه از شخص یا طیف خاصی دفاع کنم پست دادم اما واقعاً از سانسور شدیدی که بخاطر افشای برخی مطالب دیگران دیدم و حمایت محرز از شخص خاص ، و اینکه اصولاً نمی توانم نادیده گرفتن حق افراد رو شاهد باشم ، خونم دیگه بجوش آمده و این پست رو دادم.
همانطور که در آخرین پست تاپیک قفل شده هم نوشتم:
"وجدان یگانه محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد.
در سوره نساء آیه 135 آمده است: «یا ایها الذین آمنوا کونوا قوامین بالقسط شهداء لله و لو علی انفسکم و الوالدین و الاقربین ان یکن غنیا او فقیرا فالله اولی بهما فلا تتبعوا الهوی ان تعدلوا؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! برپا کنندگان عدل و داد باشید و برای خدا گواهی دهید، هر چند به زیان شما یا پدر و مادر یا نزدیکان شما باشد. اگر (طرف گواهی ) توانگر یا مستمند باشد، خدا به (رعایت) آنها سزاوارتر است. پس از هوای نفس پیروی نکنید که از حق عدول کنید».
یا حق"

Hamed2420
January 17th, 2008, 17:37
با سلام

جناب کیای عزیز و EFG جان به بند هشتم قوانین سایت توجه کنید:

8. طرح منازعات و مشکلات شخصی و همچنین اتهام به افراد حقیقی و حقوقی تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

در تاپیک مدیریت سرمایه مشکلاتی بوجود آمد که برای تصمیم گیری بهتر ترجیح داده شد که این تاپیک بسته باشه تا تصمیمات لازم اتخاذ بشه. در این تاپیک همان مسائل پیش اومد که آقا رضا تعدادی از پست ها رو حذف کردن. در تاپیک نقد شویم هم همین مساله بوجود آمد که بنده پست ها رو موقتاً حذف و از آنجایی که دیدم افراد هیچگونه توجهی به این مطلب نمیکنند که اگر قرار بود به بحث ها ادامه داده بشه پس چرا تاپیک مدیریت سرمایه موقتاً بسته شده؟، تاپیک را نیز موقتاً قفل کردم تا دیگر کسی به بحث ها ادامه نده...

جناب EFG جنابعالی هنوز منازعات شخصی رو "انتقاد" در نظر میگیرید؟!
همانطور که در ابندای افتتاح تاپیکتون به شما پیام خصوصی دادم و عرض کردم که با توجه به نامی که برای تاپیک انتخاب کردید، سعی در کنترل تاپیک داشته باشید تا از دست نره و با قوانین سایت همراه باشه و خدایی ناکرده برای کسی ناراحتی پیش نیاره. اگر درست یادم باشه خودتون فرمودید که از ایجاد تاپیک پشیمان شدم و اگر صلاح میدونید حذفش کنید که بنده پاسخ دادم که تا وقتی که موردی بر خلاف قوانین نبینم، این کار را انجام نمیدهم.

نمیدانم اما شاید برداشت من از قوانین سایت چیز دیگری است یا شاید دموکراسی شما همراه با تساهل هست. اینجا قوانینی وجود داره که همه باید بهش احترام بگذاریم و برای بقا در این جامعه مجازی، این یک نیاز می باشد. در جامعه واقعی هم کسانی هستند که به قوانین جامعه احترام نمیگذارند که به تبع با قانون سر و کار خواهند داشت.

اگر دوستان بخاطر داشته باشند، همین مسائل چند ماه پیش در یک تاپیکی به نام فارکس و تله های پیش رو، بوجود آمد که دقیقاً همین برخورد با افراد خاطی صورت گرفت و تمامی منازعات شخصی از تاپیک حذف میشد.

بنده باز هم از مدیریت سایت تقاضا دارم به منظور حفظ عدالت در مورد برخورد با بوجود آورندگان چنین منازعات، بحث ها و همچنین زیرپا گذاشتن قوانین سایت، دسترسی افراد خاطی به انجمن رو محدود کنند.

با احترام

Gh.Saeadian
January 17th, 2008, 18:07
اول اینکه در همان ابتدای ایجاد اون تاپیک اظهار پشیمانی کردم بخاطر پست دوم خودم بود که در مورد یکی از دوستان انتقاد کرده بودم و ایشان ظاهرا پست رو ندید و من گفتم شاید خیری در کار بوده و گفتم اگر صلاح میدانید حذف بشه.
اما فاصله اون پیام و این جریانات حدود یک ماه میشه و ربطی به موارد اخیر نداره. این تا اینجا.
در ضمن من در تاپیک مدیریت سرمایه فقط بخاطر آرامش طرفین دعوا و حامیان آنها گفتم به این تاپیک نقل مکان کنند تا هم مسیر اون تاپیک به حالت عادی برگرده و هم اینکه افراد با دیدن پست اول اون تاپیک "نقد کنیم نقد شویم" با آرامش و بدور از احساسات همدیگه رو نقد کنند.
همچنین باز هم اعلام می کنم روشن شدن مسائل در کمال احترام طرفین برای من با بند هشتم شما مغایرت داره. همانطور که شما و دیگران با خواندن مطالب یکی از طرفهای درگیر هیچگونه بی احترامی در آن ندیدیم و آن پست ها رو حذف نکردید ، من هم با خواندن پست های امروز صبح طرف دوم اون رو در کمال ادب و اطلاع رسانی و پاسخ به طرف اول دیدم.
پس چرا باید تبعیض قائل شد که پست طرف اول رو همه ببینند و ذهنیت خود را نسبت به طرف دوم بد کنند و اون پست حذف نشود ولی به محض زدن پست نفر دوم در کمتر از سه ساعت حذف شود. واقعاً اینه معنی عدالت؟ یا جانبداری صرف از یک طرف ماجرا.
باور کنید من هیچ آشنایی با طرف دوم که تازه اونو شناختم نداشته و ندارم و در ضمن هیچ کدورتی هم از طرف دوم کما اینکه در تعاونی هم عضو هستم. اصلاً من تازه کار رو چه به وارد شدن به این مسائل. اما چیزی که شدیدا در مقابلش واکنش نشون میدم اینه که نمی تونم بی عدالتی رو تحمل کنم. اونهم در محیطی آموزشی و اظهار نظر ملایم شده دو طرف ماجرا.
بهرحال کلید حل ماجرا این است (چون در غیر اینصورت هرکدام از ما حرف خود را میزنیم و دیگران هم بخاطر ارتباطات گذشته و برخی بخاطر حفظ موقعیت خود و .... یا ساکت میشوند یا بی جهت حمایت می کنند):::
"وجدان یگانه محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد."
یا حق

ario
January 17th, 2008, 18:35
جناب EFG جنابعالی هنوز منازعات شخصی رو "انتقاد" در نظر میگیرید؟!

لطفا" نام اين افرادي را كه منازعات شخصي داشتند را نام ببريد تا همگان بدانند كه روي سخنتان با چه كساني است! :huh:
درسته كه من در آن تاپيك يه پيشنهاد به آقاي عليجان دادم , ولي به خدا من با آقاي عليجان دشمني ندارم!!!‌:rolleyes:

amir_rad
January 17th, 2008, 18:58
با سلام و عرض ارادت.
چو پرده دار به شمشير ميزند همه را ............كسي مقيم حريم حرم نخواهد ماند.

تقديم به جناب آقاي hamed2420

گر ز دست زلف مشكينت خطايي رفت رفت..........................ور ز هندوي شما بر ما جفايي رفت رفت
برق عشق ار خرمن پشمينه پوشي سوخت سوخت...............جور شاه كامران گر بر گدايي رفت رفت
عشق بازي را تحمل بايد اي دل مي بيار.............................گر ملالي بود بود و گر خطايي رفت رفت

تقديم به مديران محترم سايت وزين سرمايه

زان يار دلنوازم شكريست با شكايت................................گر نكته دان عشقي بشنو تو اين حكايت
رندان تشنه لب را ابي نميدهد كس...............................گويي ولي شناسان رفتند از اين ولايت
در زلف چون كمندش اي دل مپيچ كانجا...........................سرها بريده بيني بي جرم و بي جنايت
چشمت به غمزه ما را خون خورد و ميپسندي...................جانا روا نباشد خونريز را حمايت
در اين شب سياهم گم گشت راه مقصود ......................از گوشه اي برون اي اي كوكب هدايت
از هر طرف كه رفتم جز وحشتم نيفزود.........................زنهار از ين بيابان وين راه بي نهايت

و در پايان مراتب سپاس و قدر داني خود را از بنيانگذاران سايت گرانسنگ سرمايه و اساتيد و پيشكسوتان گرانقدر كه سرمايه هاي راستين اين سايت همانانند بيان ميدارم.
تقديم به جناب اقاي فرخ به نمايندگي از جانب تمامي اين بزرگان :

دل من در هواي كوي فرخ.............................بود اشفته همجون موي فرخ
به جز هندوي زلفش هيچكس نيست................كه برخوردار شد از روي فرخ
شود چون بيد لرزان سرو ازاد........................اگر بيند قد دلجوي فرخ
بده ساقي شراب ارغواني...........................بياد نرگس جادوي فرخ
نسيم مشك تاتاري خجل كرد.......................شميم زلف عنبر بوي فرخ
اگر ميل دل هركس به جاييست...................بود ميل دل من سوي فرخ
غلام همت انم كه باشد..........................چو حافظ بنده و هندوي فرخ

پاينده باشيد.

fx-pip
January 17th, 2008, 19:01
سلام
دوستان لطفا به نام تاپیک توجه کنید و سپس اقدام به زدن پست نمائید"پیشنهاد برای کاهش بحثهای حاشیه ای"

دوستان لطفا فقط و فقط در این تاپیک پیشنهادات خودشون رو مبنی بر کاهش بحثهای حاشیه ای اعلام کنند.

موفق باشید

S_K_H
January 17th, 2008, 19:41
تاپیک را نیز موقتاً قفل کردم تا دیگر کسی به بحث ها ادامه نده...

سلام فراوان خدمت آقا حامد عزیز :)

می خواستم پیشنهاد کنم تاپیک را باز کنید و تمام پست های متفرقه از زمان شروع موضوع تا انتها که شامل چندین صفحه می شود کلا پاک شود تا تاپیک به همان صورت آرام قبلی باز گردد اما اگر هر گونه اختلالی مجددا ایجاد شد با شدت عمل برخورد گردد

این فروم تخصصیه و فرصتی برای بحث و جدل نیست و غیر اخلاق نیکو و برخورد انسانی - اسلامی برخورد دیگری جایی ندارد

ارادتمندم

Hamed2420
January 17th, 2008, 20:26
سلام فراوان خدمت آقا حامد عزیز :)

می خواستم پیشنهاد کنم تاپیک را باز کنید و تمام پست های متفرقه از زمان شروع موضوع تا انتها که شامل چندین صفحه می شود کلا پاک شود تا تاپیک به همان صورت آرام قبلی باز گردد اما اگر هر گونه اختلالی مجددا ایجاد شد با شدت عمل برخورد گردد

این فروم تخصصیه و فرصتی برای بحث و جدل نیست و غیر اخلاق نیکو و برخورد انسانی - اسلامی برخورد دیگری جایی ندارد

ارادتمندم

جواد جان ببخشید که پست بیخود میزنم...

شهرام خان حرف حساب جواب نداره. جنابعالی سرور بنده هستید. تمامی پست های نامربوط حذف شدند و تاپیک باز گردید. اما اگر در تالار موضوع آزاد باز هم صحبتی در مورد مدیریت سرمایه و این موارد خاص زده بشه، به سرعت هر چه تمام تاپیک رو قفل و از آقا رضا درخواست میکنم که با فرد خاطی به شدت برخورد کنند.

دقیقاً به مانند تاپیک فارکس و تله های پیش رو.

خوشبختانه تالار مدیریت سرمایه وجود داره اما نمیدونم چرا بحث ها در تاپیک موضوع آزاد انجام میشه ...

با تشکر
ارادتمندم

winter
January 17th, 2008, 21:09

شهرام خان حرف حساب جواب نداره. جنابعالی سرور بنده هستید. تمامی پست های نامربوط حذف شدند و تاپیک باز گردید. اما اگر در تالار موضوع آزاد باز هم صحبتی در مورد مدیریت سرمایه و این موارد خاص زده بشه، به سرعت هر چه تمام تاپیک رو قفل و از آقا رضا درخواست میکنم که با فرد خاطی به شدت برخورد کنند.

خوشبختانه تالار مدیریت سرمایه وجود داره اما نمیدونم چرا بحث ها در تاپیک موضوع آزاد انجام میشه ...

با تشکر
ارادتمندم

بزرگوار این نحوه مدیریت هر چند به تفسیر خودتان منطبق بر قوانین فروم است با اینحال به روشنی شائبه جانبداری از شخصی خاص
را تداعی می کند که البته این مهم به هیچ وجه برازنده سمتی که درحال حاضر عهده دار هستید نمیباشد

Hooman Ghayouri
January 17th, 2008, 21:53
با سلام خدمت اساتید محترم

بنده امروز یک پیشنهاد و یک درخواست دادم .اصلا به هیچ کس و هیچ چیز هم خدای نکرده توهین و اهانت هم نداشتم.
فقط یک خواهش بود .
اما نمیدانم چطور پست من هم شامل سانسور شدید شد.
به نظر من برخورد درستی نیست.اگر از جنبه + به موضوع نگاه کرد شامل مطالب آموزنده زیادی هم بود.
و در تصمیم گیری صحیح دوستان بسیار تاثیر گذار بود.
بنده احساس حمایت بیشتر از یکی از دو دوست محترم میبینم.

با سپاس از همه دوستان
ارادتمند همگی هومن

xeroF
January 17th, 2008, 22:42
سلام
چند کلمه هم از من که کمترين و کوچکترين عضو سايت سرمايه هستم:fez:
آگهي توي سايت سرمايه پولي بشه
به کساني که تعداد مشخصي پست مفيد دارن به تناسب تخفيف داده بشه
اگر کسي مي خواد راجع به چند تا موضوع تبليغ کنه براي هر مورد بايد جداگانه پول پرداخت کنه
هر کس راجع به يک موضوع مشخص مجاز باشه فقط و فقط و فقط و فقط يک پست بزنه هیچکس نباید جواب پستهای تبلیغاتی رو بده :advise:
اگر مسئله طوري هست که نياز به گفتگو و سوال و جواب داره آگهي دهنده يک فورام شخصي يا چت روم راه اندازي کنه
الان فورام هاي رايگان هم زياد پيدا ميشن که با يک سرچ کوچولو با گوگل ميشه بين اونها انتخاب کرد
بعد توي همون پست تبليغاتي آدرس فورام خودشو هم بذاره
ديگران هم حالا اگه مي خوان سوال و جواب کنن جر و بحث کنن دعوا کنن :ph34r:يکي به دو کنن خلاصه هر کاري دارن تشريف ببرن در فورام صاحب آگهي اين کارها رو ادامه بدن
البته خوبه برای اینکه رسالت اطلاع رسانی و روشنگری سایت سرمایه حفظ بشه تاپیک هایی مثلا در مورد فروشندگان ایگولد و وب مانی ایجاد بشه که اعضا نظرشون رو در باره عملکرد این افراد بنویسن یا به صورت رای گیری. شاید همین موضوع باعث حاشیه و حب و بغض هایی هم بشه. به هر حال یک پیشنهاد هست
فضاي سايت سرمايه هم آرام و بي حاشيه باقي بمونه و به کارها و اهداف آموزشي خودش برسه
ببخشيد که فضولي کردم:huh:

S_K_H
January 17th, 2008, 23:33

با تشکر
ارادتمندم

سلام حامد جان
شرمنده نفرمایید :blush:
شما خودت آقایی :)

و از آقا رضا درخواست میکنم که با فرد خاطی به شدت برخورد کنند.
:rolleyes: این اقدام خیلی خوبی برای حفظ سایت هست

ارادتمندم

پ . ن: تالار آگهی هم یه مدیر جدی مثل آقا حامد نیاز داره !

dat_iran
January 18th, 2008, 08:13
سلام
کاربرانی که قصد ایجاد حاشیه رو دارن جهت حمایت شخصی و یه نوع بزرگنمایی شروع به ایجاد ای دی های دیگه هم می کنن
بنا بر این پیشنهاد می کنم اگه امکان داره یه مرحله کاربر ازمایشی مثلا سه الی 5روزه رو ایجاد کنید
و امکان ارسال مطلب رو بعد از اون مهلت به کاربر بدین
نکته دوم:
شاید از خوش شانی من بود که جزو نفرات اول و دومی بودم که تو تاپیک مدیریت سرمایه اعلام کردم نظر خود علیجان مهمه وازش دفاع کردم (بگذریم که علیجان هیچ احتیاجی به دفاع من نداره و نخواهد داشت)
و لی پاک کردن پست ها اونم تو تالار اگهی مجانی سایت سرمایه یه نوع عدم اطلاع رسانی درست هست
(اصلا منظورم علیجان نیست) یادمه یکی از دوستان در مورد هیستوری خواستن یه جواب جالب داد
ترید مخالف رو دو حساب متفاوت اون وقت یکیش تو سود ه و یکیش تو ضرر و میتونه با همون یه هیستوری کلی فریب عمومی ایجاد کنه

Alijaan
January 18th, 2008, 13:03
نکته دوم:
شاید از خوش شانی من بود که جزو نفرات اول و دومی بودم که تو تاپیک مدیریت سرمایه اعلام کردم نظر خود علیجان مهمه وازش دفاع کردم (بگذریم که علیجان هیچ احتیاجی به دفاع من نداره و نخواهد داشت)
و لی پاک کردن پست ها اونم تو تالار اگهی مجانی سایت سرمایه یه نوع عدم اطلاع رسانی درست هست
(اصلا منظورم علیجان نیست) یادمه یکی از دوستان در مورد هیستوری خواستن یه جواب جالب داد
ترید مخالف رو دو حساب متفاوت اون وقت یکیش تو سود ه و یکیش تو ضرر و میتونه با همون یه هیستوری کلی فریب عمومی ایجاد کنه
سلام دات ایران عزیز ...

به نظر من اطلاع رسانی خیلی خوبه .
همین الان هم سایتهایی هستند که میتونیم نظراتمون رو حتی درباره سایر سایتها بنویسیم و افراد از همه جای دنیا میرن و نظراتی رو که مشتریان یا کاربران سایتها نوشتن رو میخونن .
و وقتی میخوان از سرویسهای اون سایتها استفاده کنن با چشم باز این کار رو میکنن .

من هم معتقدم اگر جلوی اطلاع رسانی گرفته بشه ارزش فروم تخصصی پایین میاد .

مثلا اگر کسی سرویس یا نرم افزار یا ... رو برای فروش عرضه میکنه ، اگر افراد با تجربه نظراتشون رو درباره اون بگن ، تازه واردتر ها با چشم بازتر برخورد میکنن و براحتی تو چاله نمیوفتن .:advise:

اما چه کسانی صلاحیت این رو دارن که مثلا درباره اکسپرتی که یک نفر برای فروش گذاشته یا سرویسی که برای عموم داره عرضه میکنه نظر بدن ؟
قطعا تمام افرادی که با علاقه خیلی زیاد بدلیل داشتن وقت آزاد خودشون رو تو تمام بحث ها وارد میکنن و بسرعت شروع به دادن نظرات کارشناسی میکنن صلاحیت این رو ندارن .(البته منظورم اصلا جنابعالی نیستید)
ولی متاسفانه تو تمام امور مملکت ما جا افتاده که افراد خودشون رو صاحب صلاحیت برای نظر دادن در تمام امور میدونن .
روحانی میره درباره اقتصاد نظر میده .
پزشک میره خواننده میشه .
و .....

متاسفانه بسیاری از افراد خودشون ذینفع هستند (ارایه کننده خدماتی مثل آی بی یا فروش سیگنال و اکسپرت و مدیریت سرمایه و ....) و در چنین شرایطی از فرصت بدست آمده نهایت استفاده رو برای کوبیدن طرف مقابل میکنن .
. . .
به نظر من اگر یک هیاتی از چند نفر افراد با تجربه و قدیمی و شناخته شده سایت تشکیل بشه که در شرایطی مشابه شرایط فعلی بتونه بصورت کارشناسی با مساله برخورد کنه .
خیلی از مسائلی که الان پیش اومده ، دیگه پیش نمیاد و یک موضوع اینقدر بزرگ و مهم نمیشه که کل سایت رو تحت تاثر بذاره .:advise:
و خیلی از افراد هم که تازه دو روزه تو فروم اومدن و حتی تا دیروز زیر علامت سوال بقیه بودن ، برای معروف شدن نقش سوپر من رو بازی نمیکنن .:advise:
یا اینکه فرصت طلبان از فرصت بدست اومده برای ماهی گرفتن از آب گل آلود یا تسویه حسابهای شخصی و قدیمی استفاده نمیکنن .:advise:

ارادتمند شما

پ ن :
این آخرین کامنتی بود که درباره این موضوع تو سایت نوشتم .
از این به بعد هم دیگر هیچ چیز نخواهم گفت و به نظرم حرفهای گفتی به اندازه کافی گفته شده .
خداوند ناظر بر اعمال همه ماست و خودش در جریان تمام امور هست .

economic.finance
January 18th, 2008, 14:51

با تشکر
ارادتمندم
آقا حامد سلام
ببخشید یه لطف کنید و اینو ببینید

و لطفا سر حرفتون بایستید و برید از آقا رضا درخواست کنید که با این کاربر هم طبق قانون برخورد کنه.
ممنون

Hamed2420
January 18th, 2008, 15:20
آقا حامد سلام
ببخشید یه لطف کنید و اینو ببینید

و لطفا سر حرفتون بایستید و برید از آقا رضا درخواست کنید که با این کاربر هم طبق قانون برخورد کنه.
ممنون

سلام

خواهش میکنم پست بنده رو لااقل دقیق بخونید.

بنده عرض کردم که در تالار موضوع آزاد. اگر در اون تالار بحثی بر خلاف قوانین سایت پیش بیاد، مطمئن باشید شدیداً برخورد میکنم و درخواست های لازم را خواهم کرد.

موفق باشید

Gh.Saeadian
January 18th, 2008, 15:56
... برید از آقا رضا درخواست کنید ...
ممنون

دوست عزیز یگانه عادل هستی علی بود و بس. پس دیگه جای ایراد نیست.
فقط حُسن این جریان این بود که ذهنیت مثبت منو به برخی دوستان عوض کرد. در واقع چشم و گوشمون کامل کامل باز شد.
خواهش می کنم شما هم دیگه در این زمینه پست ندید.
با تشکر

trendfinder
January 19th, 2008, 08:12
با سلام
من متوجه نمیشم بحث حاشیه ای یعنی چی؟ لطفاً منو راهنمایی کنید . دو بار تمام تاپیک ها رو خوندم و تنها چیزی که دستگیرم شد یا بحثهای حاشیه ای بود یا تهدید . لطفاً بحثهای این تاپیک رو برای ما هم بگید که قبلاً از اینکه بریم تو حاشیه ترمز کنیم .
با تشکر

lastnight19
January 20th, 2008, 01:22
دوستان آیا شده که شما وقتی که آگهی تلویزیون رنگی یا ماشین لباس شویی رو می بینید توی روزنامه یا تلویزیون یا وقتی که از رادیو می شنوید، برید توی اون روزنامه جواب بدید؟ یا برید توی رادیو و تلویزیون اعلام کنید که فلان تن ماهی رو وقتی استفاده می کنید معایب و مضررات خیلی زیادی برای سلامتی داره؟
مطمئناً هیچ یک از افرادی که توی این سایت هستند تا حالا چنین کارهایی رو نکرده اند ، نهایت کاری که ممکنه انجام داده باشند به چند نفر دوست و آشنا و غربیه گفتند که این کالا بده و بدرد نمی خوره دیگه استفاده نکنید، آیا غیر از اینه؟
اصلاً به ما مصرف کنندگان اجازه داده نمی شه که چنین کاری رو انجام بدیم چون مهمترین دلیلش همینه که شما دارید مشاهده می کنید، هرج و مرج شروع می شه و از موضوع اصلی خارج می شیم، اینجا جمع شدیم که در مورد فارکس آموزش ببینم و دانسته ها و تجربیات شخصی رو به دیگران یاد بدیم و از دیگران یادبگیریم. دلیل دیگری که هرکس نمی تواند به رسانه های عمومی برود و نظر شخصی خود را بگوید اینست که ممکن است شخصی که نفعی در کوبیدن و ایراد گرفتن از کالای خاصی دارد برود و از شرایط موجود سوء استفاده کند. هر کس می تواند به وزارت بهداشت، سازمان صنایع، نیروی انتظامی، قوه قضائی و هزار جای دیگه خود شما بهتر از من بلدید برود و اعتراض خود را عنوان کند تا در آنجا بصورت قانونی رسیدگی شود.
توی سایت سرمایه مدیران لطف کرده اند و قسمتی را قرار داده اند تا کسانی که تمایل دارند بصورت رایگان تبلیغات کنند، این دیگه اینهمه بحث نداره یا منِ نوعی راضی می شم می رم و از محصول ارائه شده استفاده می کنم یا اینکه با عقل و شعوری که دارم تشخیص می دم که این کالا و محصول و سیگنال یا هرچیزی که اسمش هست بدرد من نمی خوره و برای من ضرر داره و استفاده نمی کنم، خدا رو شکر این این امکان هم هست که بصورت خصوصی با صاحب تبلیغ ارتباط داشته باشم و سئوالاتم رو بپرسم، اگر هم احساس می کنم که داره کلاه برداری صورت می گیره و کسی قصد سوء استفاده رو داره به مدیران سایت خبر می دم، اگر اونها صلاح بدنند رسیدگی می کنند، اگر هم نه این سایت من و شما که نیست، من میرم و از یه سایت دیگه استفاده می کنم دیگه اینجا نمی یام، شاید هم بی تفاوت با مساله برخورد کنم و از اون موضوع چشم پوشی کنم.
این دیگه این همه بحث و حاشیه نداره، بدون اغراق شاید سایتها خارجی هم به این خوبی این همه اطلاعات رو نداشته باشند (حتی اونها که پولی هستند) چرا چنین مسائل بچه گانه ای رو پیش می آورید که اصلاً موضوع اصلی سایت یعنی آموزش فراموش بشه؟

بنظر من قسمت آگهی ها لازمه، هرکس حتی با یک پست هم بتونه بره و آگهی بده، ولی هرکس نظری داشت پیغام خصوصی بده به صاحب تاپیک، اگر کسی مورد خلافی رو مشاهده کرد به مدیران سایت اطلاع بده تا اونها تصمیم بگیرند و دست آخر هم هرکس از هرچیزی ناراضیه و احساس می کنه داره سرش کلاه می ره اصلاً اون تاپیک رو نخونه به دوستاش هم بصورت خصوصی اعلام کنه تا اونها هم نخونند، تا اینهمه حاشیه پیش نیاد.

با تشکر
البرز

ario
January 20th, 2008, 02:22
بنظر من قسمت آگهی ها لازمه، هرکس حتی با یک پست هم بتونه بره و آگهی بده، ولی هرکس نظری داشت پیغام خصوصی بده به صاحب تاپیک، اگر کسی مورد خلافی رو مشاهده کرد به مدیران سایت اطلاع بده تا اونها تصمیم بگیرند و دست آخر هم هرکس از هرچیزی ناراضیه و احساس می کنه داره سرش کلاه می ره اصلاً اون تاپیک رو نخونه به دوستاش هم بصورت خصوصی اعلام کنه تا اونها هم نخونند، تا اینهمه حاشیه پیش نیاد.

البرز

پس يعني طرف بايد به همه پيغام خصوصي بده... يا در حقيقت به دليل اين كه كسي را مدنظر نداره , به هيچ كس حرفي نزنه :):rolleyes:

lastnight19
January 20th, 2008, 11:31
پس يعني طرف بايد به همه پيغام خصوصي بده... يا در حقيقت به دليل اين كه كسي را مدنظر نداره , به هيچ كس حرفي نزنه :):rolleyes:

این چه فرمایشه که شما می فرمائید، من گفتم به چند نفر که شما می شناسید و باهاشون آشنا هستید، هرکس خودش عقل داره ، شعور داره می تونه تصمیم بگیره که کاری رو انجام بده یا نده، شما فکر کنید یه مانیتور 22 اینچ LG از همین هایی که جدید اومده خریدید، وقتی استفاده می کنید می بینید هزار یک ایراد داره، خوب الان چیکار می کنید، به چند تا از دوستان و آشنایان می گید که این مانیتور بدرد نمی خوره، خیلی هم فعال باشید می رید ماد ایران اونجا یه شکایت پر می کنید این حداکثر کاریه که می کنید، غیر از اینه؟ اینجا هم شما همین کار رو انجام بدید.
من خودم به شخصه اگر خود استیو نیسون یا بیل ویلیامز یا هرکس دیگه ایکه بیاد و بهم بگه الان بفروش یا الان بخر تا خودم نبینم تا با استراتژیهای خودم چک نکنم و اونها سیگنال ندن وارد معامله نمی شم، خودم عقل دارم، شعور دارم اینقدر می تونم تشخیص بدم که چیکار کنم، هیچ وقت هم نمی یام پولم رو بدم دست یه نفر دیگه تا اون برام ترید کنه، ترجیح می دم روزی 6 دفعه کال مارجین بشم ولی این کار رو خودم انجام بدم.
من نمی گم افرادی مثل علیجان کار اشتباه می کنند یا قصد کلاه برداری دارند، اتفاقاً نظر من اینه که اونها کار بسیار صحیحی انجام می دهند، من واقعاً حسرت می خورم که چرا من جای اونها نیستم و اگه روزی بتونم منهم شما مطمئن باش که همین کار رو می کنم. اگه من خوشم نمی یاد که سیگنال رو از دیگران بگیرم یا پولم رو بدم تا دیگران باهاش برام کار کنند دلیل نمی شه که کار بدیه.
هرکس هم که این کار رو می کنه و پولش رو می ده دست دیگران یا اینکه از دیگران سیگنال می گیره باید عواقب این کار رو هم با جان و دل بخره و به این فکر کنه که فارکس دو رو داره یه طرف سود، یه طرف ضرر، هرکس ممکنه اشتباه کنه، وقتی زندگیت رو می دی دست دیگران باید به همه جاش فکر کنی اگه سود رو می بینی، ضرر رو هم باید ببینی، نه اینکه مثل بچه ها بیاین اینجا و شروع کنید به گله و شکایت و خراب کردن دیگران، من خودم به شخصه تاحالا خیلی از مطالب جناب علیجان رو خوندم و خیلی هم استفاده کردم و برام مفید بوده و همین جا هم از ایشان کمال تشکر را دارم و مخالف سرسخت هرکس هستم که بخواهد دیگران را خراب کند و تقصیرات خودش را به گردن دیگران بیاندازد.
من از مدیران محترم تقاضا دارم که همین جا این بحث را خاتمه دهند و مسئولیت آگهی ها را به گردن خود آگهی دهنده بسپارند و بگذارند هرکس که سئوالی یا مشکلی دارد به شخص آگهی دهنده ایمیل بزند یا تلفن بزند یا به هرطریقی که خودش می داند مشکل را برطرف کند اینجور بحثها نه به صلاح سایت سرمایه است نه به صلاح افرادی که اینجا هستند، چه بسا که این بحث های حاشیه ای که اصلاً ربطی به فارکس ندارد منجر به فیلتر شدن سایت هم بشود.

بجای ایراد گرفتن از دیگران و خراب کردن دیگران بهتر است که خودمان را بهتر بشناسیم و اصلاح کنیم.

fx-pip
September 18th, 2008, 15:27
سلام
آزار دهنده ترین چیز برای من و فکر کنم برای خیلی های دیگه وقتی وارد سایت میشن بحث های حاشیه ای باشه!
مثلا بنده خدا تاپیک میزنه هنوز هیچی نگفته میبینی تاپیک 10 تا صفحه رفته جلو باز کننده تاپیکم فقط یک پست زده!

از همه جا بیخبر میاد میبینه اااااااا این تاپیک منه چه خبره بابا!!

از مدیران خواهش دارم یه فکری برای این مشکل بکنند.
خیلی از اعضا که بعضا تازه وارد هم هستند میان و بدون اینکه اگاهی در مورد بحث ایجاد شده داشته باشند اظهار نظر میکنند.
و تاپیک رو منحرف میکنند از بحث اصلی

مدیران عزیز
راهکاری پیشنهادی

موفق باشید

lastnight19
September 18th, 2008, 20:10
سلام
آزار دهنده ترین چیز برای من و فکر کنم برای خیلی های دیگه وقتی وارد سایت میشن بحث های حاشیه ای باشه!
مثلا بنده خدا تاپیک میزنه هنوز هیچی نگفته میبینی تاپیک 10 تا صفحه رفته جلو باز کننده تاپیکم فقط یک پست زده!

از همه جا بیخبر میاد میبینه اااااااا این تاپیک منه چه خبره بابا!!

از مدیران خواهش دارم یه فکری برای این مشکل بکنند.
خیلی از اعضا که بعضا تازه وارد هم هستند میان و بدون اینکه اگاهی در مورد بحث ایجاد شده داشته باشند اظهار نظر میکنند.
و تاپیک رو منحرف میکنند از بحث اصلی

مدیران عزیز
راهکاری پیشنهادی

موفق باشید

دوست عزیز اینکه تاپیک 10 صفحه رفته جلو چیز بدی نیست، اون بنده خدا هم که تازه عضو شده یا تازه وارد فارکس شده بالاخره یکسری سئوال داره که باید جواب داده بشه.

بنظر من چیزی که خیلی آزار دهنده موضوعاتی هست که به تاپیک و عنوان تاپیک هیچ ارتباطی نداره، مثل تشکرها، مثل اینکه یه نفر یه حرفی می زنه به صد نفر برمی خوره شروع می کنند به جواب دادن اصلاً معلوم نمی شه بحث اصلی تاپیک راجع به چی بود، آخرش هم یه نفر یا چند نفر با ناراحتی و دلخوری تاپیک رو ترک می کنند.

بنظر من مدیران تالارها باید کلاً بحثهای غیر ضرروی که ربطی به موضوع اصلی تاپیک نداره رو حذف کنند.

azarakhsh118
September 21st, 2008, 20:01
دوست عزیز اینکه تاپیک 10 صفحه رفته جلو چیز بدی نیست، اون بنده خدا هم که تازه عضو شده یا تازه وارد فارکس شده بالاخره یکسری سئوال داره که باید جواب داده بشه.

بنظر من چیزی که خیلی آزار دهنده موضوعاتی هست که به تاپیک و عنوان تاپیک هیچ ارتباطی نداره، مثل تشکرها، مثل اینکه یه نفر یه حرفی می زنه به صد نفر برمی خوره شروع می کنند به جواب دادن اصلاً معلوم نمی شه بحث اصلی تاپیک راجع به چی بود، آخرش هم یه نفر یا چند نفر با ناراحتی و دلخوری تاپیک رو ترک می کنند.

بنظر من مدیران تالارها باید کلاً بحثهای غیر ضرروی که ربطی به موضوع اصلی تاپیک نداره رو حذف کنند.

سلام
به نظر من هم پیشنهاد معقولی است
با تشکر

Alireza Ghane
December 3rd, 2008, 22:38
باسلام
مثل اینکه مدارا و سعه صدر کارایی خودش رو از دست داده
ایبی محترمی که در پستهاش همیشه رنگ و بویی از حاشیه سازی و تحقیر دیگران و خود بزرگ بینی دیده میشه
باید به نحوی رفتار کنه که برای چندمین بار دوباره بن نشه
و یا مجبور نباشه که سالی چند دفعه ایدیشو عوض کنه!!!!!!!

ایبی فوق معتبر ما شما به مدیر محترم سایت دویست دفعه تعهد دادی که بحث حاشیه ای درست نکنی!!؟
چیزی رو که نمیدونی با قاطعیت بیان نکنن و تهمت نزن!!!!!!!

خواهشم اینه که با افرادی که سابقه حاشیه پراکنی و تخریب دیگران رو دارند برخورد بشه

شما کلاینتها رو چی فرض کردید؟ همین رو میدونم که ایبی نباید شبیه مرد 1000 چهره باشه!!!!!

لینکها جهت اثبات حرفهام (تهمت ناروا هم نیست)

moha
December 3rd, 2008, 22:45
باسلام
مثل اینکه مدارا و سعه صدر کارایی خودش رو از دست داده
ایبی محترمی که در پستهاش همیشه رنگ و بویی از حاشیه سازی و تحقیر دیگران و خود بزرگ بینی دیده میشه
باید به نحوی رفتار کنه که برای چندمین بار دوباره بن نشه
و یا مجبور نباشه که سالی چند دفعه ایدیشو عوض کنه!!!!!!!

ایبی فوق معتبر ما شما به مدیر محترم سایت دویست دفعه تعهد دادی که بحث حاشیه ای درست نکنی!!؟
چیزی رو که نمیدونی با قاطعیت بیان نکنن و تهمت نزن!!!!!!!

خواهشم اینه که با افرادی که سابقه حاشیه پراکنی و تخریب دیگران رو دارند برخورد بشه

شما کلاینتها رو چی فرض کردید؟ همین رو میدونم که ایبی نباید شبیه مرد 1000 چهره باشه!!!!!

لینکها جهت اثبات حرفهام (تهمت ناروا هم نیست)

:blink::blink::blink:
جناب ما که اصلا چیزی نگرفتیم

lastnight19
December 5th, 2008, 15:09
علیرضاجان کلیه لینکهایی که قرار دادی مورد لطف مدیران محترم سایت قرار گرفته اگر ممکنه یک مقدار بیشتر توضیح بده.