PDA

View Full Version : دامنه IR

oyster
January 13th, 2008, 23:40
در مورد خوبیها و بدیهای دامنه IR دوستانی که اطلاع دارن نظراتشون رو بگن ممنون می شم.

مثلا آیا میشه دامنه به اسم یه شرکت معروف ( خارجی ) یا سایتی معروف با دامنه آی آر داشت ؟
جرم نیست ؟
مثلا java.ir
یا dell.ir
یا حتی microsoft.ir
یا yahoo.ir

به فرض اینکه کسی قبلا نگرفته باشه ؟
آیا بعدا ممکنه مشکل ساز بشه ؟ ( بعد از جهانی شدن :laugh: )

Gh.Saeadian
January 13th, 2008, 23:42
نه دوست عزیز
اما دیگه گیرت نمی یاد چون تمام اسمهای معروف ثبت شده ، من خودم 25 دامین آی آر بنام خودم ثبت کردم!!!

NoName
January 14th, 2008, 00:01
نه خیر اویستر جان به هیچ وجه جرم محسوب نمیشه
اما اسامی معروف و اکثرا اسامی سه حرفی و چهار حرفی رو خریداری کردن
بعید می دونم رابطه ای مالکیتی بین یک اسم دامین ثبت شده و یک اسم شرکت ثبت شده وجود داشته باشه

NoName
January 14th, 2008, 00:04
خوندن این مطلب هم خالی از لطف نیست :
چرا گوگل؟ [Only registered and activated users can see links]

oyster
January 14th, 2008, 00:29
اسمی رو که می خوام آزاده ( اسم شرکت نیست )
ولی چون دیده بلند مدت دارم و می خوام برای سالها نگه دارم پرسیدم خصوصا که می خوام با خارجیها کار کنم.

ممنون در هر صورت بدی خاصی نداره ؟ مثلا امنیتی و . ... و تحریم اینا

Gh.Saeadian
January 14th, 2008, 01:35
نه هیچ مشکلی نیست فقط بدتر از مقررات خارجی ها ، موسسه فیزیک نظری و جناب شهشهانی هر وقت دلش خواست میتونه دامین رو از شما بگیره. البته اگه اسم خاص خارجی باشه این اتفاق اصلاً براتون نمیفته و خیالتون راحت باشه ، اگه هم خواستید ثبت کنید 5 ساله ثبت کنید که هزینه اون کمتر از یک ساله میشه (یکساله کمترین قیمت حدود 4000 تومن و 5 ساله حدود 12000 تومن)
موفق باشی
(راستی جواب سوال یکی از دوستان در تاپیک مربوطه به دور زدن بروکرها هم بدید با تشکر)

Mohsen Rajabi
January 14th, 2008, 09:33
با سلام

جرم نیست و میتوانید ثبت کنید اما مثلا همین دومین google.ir که در آن وبلاگ هم گفته شده به این شکل نبوده و خود گوگل این دومین را رجیستر نکرده بلکه آن را می شود گفت که پس گرفته است از کسی که آن را رجیستر کرده
کسی که الان به فرض صاحب دومین yahoo.ir باشد چناچنه به خود سایت اصلی یاهو پیشنهاد فروش دهد و یا سایت راه اندازی کند خیلی راحت از لحاظ حقوق قضایی حاکم بر این این موارد دامین را ار آن شخص می توانند پس بگیرند بدون پرداخت حتی یک سنت

oyster
January 14th, 2008, 10:03
با سلام

جرم نیست و میتوانید ثبت کنید اما مثلا همین دومین google.ir که در آن وبلاگ هم گفته شده به این شکل نبوده و خود گوگل این دومین را رجیستر نکرده بلکه آن را می شود گفت که پس گرفته است از کسی که آن را رجیستر کرده
کسی که الان به فرض صاحب دومین yahoo.ir باشد چناچنه به خود سایت اصلی یاهو پیشنهاد فروش دهد و یا سایت راه اندازی کند خیلی راحت از لحاظ حقوق قضایی حاکم بر این این موارد دامین را ار آن شخص می توانند پس بگیرند بدون پرداخت حتی یک سنت

منظور منم همینه دیگه !!!!!!!!!!

پس می تونن پس بگیرن بدون اینکه پولی به من بدن !

kohzadi
January 14th, 2008, 10:32
با سلام

سلام
آیا شما مطمئنید که می توانند بدون پرداخت پول دامنه را از شما پس بگیرند؟[/font]
چند وقت پیش که دامنه ای را ثبت کردم همین صحبت با مدیر شرکت خدمات دامنه و میزبانی پیش آمد و ایشان می گفتند شخصی را می شناسم که در همان ابتدای ایجاد ir. تعداد زیادی دامنه با نام شرکت های معتبر بین المللی خریده است و چند وقت پیش یکی از آنها را به یک شرکت بزرگ خارجی که در ایران نمایندگی دارد فروخته است او رقم 100 میلیون را پیشنهاد داده بود و در نهایت با حدود 40 میلیون دامنه را به نماینده آن شرکت فروخته بود.[/font]

Mohsen Rajabi
January 14th, 2008, 11:48
سلام
آیا شما مطمئنید که می توانند بدون پرداخت پول دامنه را از شما پس بگیرند؟[/font]
چند وقت پیش که دامنه ای را ثبت کردم همین صحبت با مدیر شرکت خدمات دامنه و میزبانی پیش آمد و ایشان می گفتند شخصی را می شناسم که در همان ابتدای ایجاد ir. تعداد زیادی دامنه با نام شرکت های معتبر بین المللی خریده است و چند وقت پیش یکی از آنها را به یک شرکت بزرگ خارجی که در ایران نمایندگی دارد فروخته است او رقم 100 میلیون را پیشنهاد داده بود و در نهایت با حدود 40 میلیون دامنه را به نماینده آن شرکت فروخته بود.[/font]

سلام جناب کوهزادی

تمام این شرکت های خدمات دامنه در ایران زیر نظر IRNIC هستند (دامین های ir ) بهتر هست برای اطمینان بیشتر از خود آن ها سوالات خودتان را بپرسید.

22290306
22290916
Only available on working days, between 10:00 and 12:00 IRST

از لحاظ قیمت دامین ، دامین های هست که تا 5 میلیون دلار هم خرید و فروش می شود (یک سر به این سایت بزنید : [Only registered and activated users can see links]) اما این که طرف مثلا .ir سایت مثل یاهو آمازون گوگل و .. را ثبت کند و به خود آن ها بفروشد خیر
تا جای که من اطلاع دارم و میدانم از لحاظ قانونی خود همان شرکت ها میتواند دامین ها را پس بگیرند

آن شرکتی که شما می فرمایید هم واقعا نمیدانم :blink: البته ممنون میشوم اسم آن را بنویسید