PDA

View Full Version : اتصال به اینترنت هر جا که باشیم

mki1477
January 12th, 2008, 18:11
سلام
نميدونم جاي درستي اين تاپيك رو زدم يا نه

من قصد يك مسافرت طولاني مدت حدود 3 ماه رو دارم از طرفي نميتونم كار فاركس رو بي خيال بشم
در طول اين مدت چه راهايي براي كار و اتصال به اينترنت و انجام معامله دارم؟

با استفاده سيم كارت ايرانسل و يك PDA ميتونم اين كار رو انجام بدم اما موضوع اينجاست كه من اصلا با PDA حال نكردم !

جايي خوندم كه نوت بوك موبايل هم داريم اولين بار بود كه شنيدم
دوستان اگه كسي تجربه اي در اين ضمينه داره من رو راهنمايي كنه راهي كه بتونم هر جا كه موبايل آنتن ميده با لپتاپ به اينترنت وصل بشم
آيا چنين امكاني ميشه فراهم كرد كه اينترنت لپتاپ از گوشي موبايل گرفته بشه؟
يا نتها راه من همون پي دي آ هست؟

arman_javid
January 12th, 2008, 18:36
سلام با سیم کارت ایرانسل و دیتا کارت که به لب تاپ وصل میشود

saba1515
January 12th, 2008, 19:03
سلام

من قصد يك مسافرت طولاني مدت حدود 3 ماه رو دارم از طرفي نميتونم كار فاركس رو بي خيال بشم

با استفاده سيم كارت ايرانسل و يك PDA ميتونم اين كار رو انجام بدم اما موضوع اينجاست كه من اصلا با PDA حال نكردم !

دوستان اگه كسي تجربه اي در اين ضمينه داره من رو راهنمايي كنه راهي كه بتونم هر جا كه موبايل آنتن ميده با لپتاپ به اينترنت وصل بشم

سلام
شما با داشتن سیم کارت ایرانسل و با استفاده از مودم گوشی موبایلتان می توانید به اینترنت وصل شوید.

Behzad_es
January 12th, 2008, 19:17
دوست عزیز راه های استفاده از اینترنت GPRS در لپتاپ در تاپیک زیر توضیح داده شده است:
[Only registered and activated users can see links]

mki1477
January 13th, 2008, 11:58
از راهنمايي شما ممون هستم

mehrdad_rp
January 13th, 2008, 13:05
با سلام
شما اگر یک لپ تاپ داشته باشید با استفاده از کابل میتونید گوشیتون رو( با سیم کارت ایرانسل) به لپ تاپ وصل کنید و به صورت وایرلس به اینترنت متصل بشید

گوشی شما مانند یک مودم عمل میکنه

من خودم با گوشیهای نوکیا امتحان کردم ولی تجربه کار با سایر گوشی هارو ندارم

naser007
January 13th, 2008, 13:30
بله منم گوشی خودم را که نوکیا 6230 ای بود را به لپ تاب وصل کردم و تونستم از آن استفاده کنم اما بزرگترین مشکل آنتن دهی ایرانسل هست ک بیشنر جاها انتن نمیده و اینترنت زود زود قطع میشه آیا چاره ای برای این مشکل دارید؟؟

mehrdad_rp
January 13th, 2008, 13:51
بیشترین مشکل با شبکه GPRS ایرانسل در مواقع رایگان بودن خدمات هست و به خاطر ترافیک شدید شبکه
در طرح زمستانی تا حدودی این مشکل حل شده البته در طول هفته
چون بیشتر خدمات رایگانش پنجشنبه و جمعه ارائه میشه

نرخ سرویس GPRS در جشنواره زمستان تا بهار رو میتونید در لینک زیر ببینید که بدون فعال کردن طرح خاصی ارائه میشه که در گرانترین حالت هر کیلوبایت 5 ریاله و در ارزانترین حالت هر کیلوبایت 1 ریاله و اصلا GPRS کاملا رایگان نداره(حتی در طرح های رنگی) که این خودش تا حدودی باعث کاهش ترافیک شبکه شده

SEYED
January 13th, 2008, 22:05
پس از وصل کردن لپ تاپ به گوشی از طریق کابل آ یا باید نرم افزار خاصی را هم نصب کرد یا احتیاجی نیست

mehrdad_rp
January 15th, 2008, 10:10
بستگی به گوشی شما داره
برای گوشی های نوکیا نرم افزار Nokia PC Suite کافیه

kamal2006
January 28th, 2008, 02:23
سلام

سلام دوست عزیز

نتیجه چی شد؟ بالاخره از چه راهی این کار رو انجام دادید؟

ممنون

mki1477
January 29th, 2008, 07:19
سلام دوست عزیز

نتیجه چی شد؟ بالاخره از چه راهی این کار رو انجام دادید؟

ممنون

هنوز به نتيجه نهايي و انتخاب لپتاپ نرسيدم البته يك علتش اين بود كه سفري كه در پيش داشتم به تعويق افتاد چون ميبايست حدود 4 ماه سفر ميرفتم كه به بعد از عيد موكول شد به همين علت با خودم فكر كردم تا اون زمان صبر كنم
اين مدلهاي لپتاپ به من پيشنهاد شدند:
DELL vostro 1500
Sony VGN-SZ58
dell D830
HP COMPAQ PAVILION DV9580
DELL XPS 1330* 1.83
HP COMPAQ PAVILION DV2418ce
sony VGN c240QEB
DELL Inspiron 1501 Sempron
sony FX250E/B

حالا شما جاي من چه كار ميكنيد؟! :blink:

kamal2006
January 29th, 2008, 09:14
سلام
دوست عزیز در انتخاب لپتاپ چند نکته رو مد نظر داشته باش.
1. صفحه اسکرین کوچکتر (در حمل و نقل و وزن لپتاپ خیلی موثره)
2. عمر باطری طولانیتر (نیاز به شارژ کمتری داره)

حتما به این موارد عمومی توجه خاصی داشته باش و در موارد تخصصی هم که با اساتیدش مشورت کن.

mki1477
March 6th, 2008, 09:03
دوستان بهترين راه حل خريد يک ديتاکارت هست
البته راه ديگري هم وجود دارد که من نتوانستم ازش استفاده کنم يعني هر کار کردم از تنظيماتش ايراد گرفت
ميتونين با داشتن يک گوشي نوکيا و يک نوتبوک مجهز به بلوتوث (و يا گوشي نوکيا و کابل يو اس بي ) توسط برنامه پي سي سوئيت به اينترنت وصل بشين (با سيم کارت ايرانسل)

mehrdad_rp
March 6th, 2008, 11:16
اگر این تنظیمات رو در PC Suite بزنید حتما وصل میشه من خودم امتحان کردم :

Access point name : mtnirancell
Connection name : Irancell-GPRS
Username : none
Password : 0000

mki1477
March 28th, 2008, 11:44
اگر این تنظیمات رو در PC Suite بزنید حتما وصل میشه من خودم امتحان کردم :

Access point name : mtnirancell
Connection name : Irancell-GPRS
Username : none
Password : 0000

با تشکر از پست شما:)
لطفا ميشه بگين اين تنظيمات رو از کجا بدست آوردين من سايت ايرانسل رو زير رو رو کردم نديدم !!

:blink:

zhobin
March 28th, 2008, 14:54
با سلام و تبریکات سال نو

دوستان و مخصوصا جنابmehrdad_rp که مشخص میباشد دراستفاده از GPRSایرانسل حرفه ای هستند آیا به طور کلی استفاده از

GPRS ایرانسل را برای کامپیوتر درمواقع ناچاری تایید مینمایید یا خیر؟ منظورم از نظر سرعت کانکت و سرعت دانلود و قطع و وصل شدن

و هزینه آن میباشد.

با سپاس

mki1477
March 30th, 2008, 08:04
براي کار متاتريدر تقريبا مشکلي نداريد سرعت قابل قبول هست اما براي مرور صفحات وب اگه به اي دي اس ال عادت کرده باشيد نه!
هزينه اون هم تقريبا مثل دايل آپ براتون مي افته نهايت سرعتي هم که من ديدم ٣ کيلوبايت در ثانيه بوده!

NAVID20
April 9th, 2008, 10:34
سلام

یه تاپیک به اسم تمام اطلاعات ترید با موبایل بود ولی پیداش نکردم اگه ممکنه یکی از بچه ها راهنمایی کنه من هر روز از صبح تا بعد از ظهر در محل کارم امکان استفاده از اینترنت رو ندارم میخوام از اینترنت ایرانسل استفاده کنم چطور میتونم با گوشی موبایل ترید کنم اصلا این امکان هست که فقط با گوشی موبایل بدون استفاده از کامپیوتر ترید کرد؟ چه گوشی این امکان رو داره؟

ahwaz85
April 9th, 2008, 10:48
سلام

یه تاپیک به اسم تمام اطلاعات ترید با موبایل بود ولی پیداش نکردم اگه ممکنه یکی از بچه ها راهنمایی کنه من هر روز از صبح تا بعد از ظهر در محل کارم امکان استفاده از اینترنت رو ندارم میخوام از اینترنت ایرانسل استفاده کنم چطور میتونم با گوشی موبایل ترید کنم اصلا این امکان هست که فقط با گوشی موبایل بدون استفاده از کامپیوتر ترید کرد؟ چه گوشی این امکان رو داره؟

خدمت شما

majid_k
June 4th, 2008, 11:29
سلام
اگه کسی از دوستان بوسیله لپ تاپ و سیم کارت موبایل تونسته به اینترنت وصل بشه لطفا بیاد یه کمی توضیح بده در مورد راه اندازیش و لوازم جانبی که لازمه تهیه بشه و سرعت اینترنت و هزینه موبایل
با تشکر