PDA

View Full Version : بازار بورس online

كمك
August 10th, 2004, 23:13
سلام
كسي مي دونه این بازارهاي بورس چگونه کار می کنند؟
آیا شرکتهای کارگزاری هم دخالتی دارند یا اینکه خود افراد خرید و فروش را انجام می دهند؟

Homitrade
August 11th, 2004, 09:25
سلام دوست عزيز فكر كنم همديگر را قبلا ديديم :) دوست عزيز ما در درجه اول بايد يك كارگزار انتخاب كنيم.اغلب كارگزاري ها در كنار سازمان بورس شعبه دارند.ما با رفتن به اين شعبات يك فرمي رو پر ميكنيم كه حاوي سهام درخواستي و مبلغ پول مي باشد.خريد سهم ميتونه چندين روز طول بكشه و يا همين فردا انجام بشه كه ارتباط مستقيم به كارگزار و شرايط اون سهم(در بازار بورس) داره.فكر كنم اينارو بدونيد.بد نيست سوالاتونو دقيق تر بپرسيد و اين كه بيشتر بر چه چيزي تكيه داريد.راحت باشيد ;) فكر كنم سوال شما در زمينه سيستم معاملاتي بورس هست.دوستان عزيز حتما به شما جواب مي دهند.با تشكر موفق و پيروز باشيد :)

mojtaba
August 11th, 2004, 10:59
در بازار بورس online هم كارگزارها هستند كه معامله مي‌كنند با اين تفاوت كه شما درخواست فروش يا خريد رو به صورت online ارايه مي‌كنيد.
اين رو هم بگم كه در حال حاضر بانك توسعه صادرات خريد و فروش اينترنتي انجام ميده. كه در بخش خريد و فروش اينترنتي همين بخش در موردش صحبت شده.

البته منظور من از خريد و فروش اينترنتي online نيست كه بطور هم زمان صورت مي‌گيره بلكه درخواست شما بصورت اينترنتي ارسال مي‌شه و به صورت offline ترتيب اثر داده مي‌شه.

كمك
August 13th, 2004, 00:09
به نظر من كار بانك توسعه معامله online نیست البته یه کم کارا سریعتر شده
ولی من می خوام بدونم بازارهای بورس کشورهای دیگه online
چگونه معاملاتشون را انجام مي دهند ؟
واقعا ممنون مي شم كسي بهم بگه

كمك
August 19th, 2004, 13:00
بس كه دوستان اين همه جواب دادند من را شرمنده كردند .
البته خدا بزرگه يه چيزايي پيدا كردم
شما هم ببينيد
اميدوارم بدردتون بخوره
[Only registered and activated users can see links]

mojtaba
August 21st, 2004, 16:19
Originally posted by كمك@ ۲۹ مرداد ۱۳۸۳ @ ۰۱:۰۰ بعدازظهر
بس كه دوستان اين همه جواب دادند من را شرمنده كردند .
البته خدا بزرگه يه چيزايي پيدا كردم
شما هم ببينيد
اميدوارم بدردتون بخوره

خداييش داري حرف زور مي‌زني. آخه من از كجا بدونم اين خارجي‌ها چطور معامله مي‌كنن.

اما از اين مطلبي كه معرفي كردي مشخص مي‌شه كه سيستم اونها هم درست مثل ماست يعني:

سرمايه‌گذار »»» كارگزار»»» بازار
منظور از بازار هم همون خريد‌ها و فروشهايي است كه مردم به دنبال انجام اون هستن.
حالا اين وسط اگر سرعت سيستم بالا باشه. بطوريكه چك و چونه زدن‌ها كمتر بشه و روشها هم استاندار بشه خريد و فروش مي‌تونه كاملاْ online صورت بگيره.
دقت داري كه رابطه online در رابطه ميان سرمايه‌گذار و كارگزار و كارگزار و بازار برقراره. كه توي ايران هم بخش دومش يعني بازار و كارگزار online هست.
مشكل سر بخش اوله كه احتياج به زير ساختهاي حقوقي قوي و حمايت‌هاي قانوني داره. توي ايران با توجه به اينكه نهادهاي قضايي هميشه اسفبار ترين اوضاع رو دارن پس ارتباطات اقتصادي هم كه پايه حقوقي دارند خودبخود تهديد مي‌شوند. يعني طرفين براي حفظ امنيت‌شون اونقدر از هم گروكشي مي‌كنند كه سيستم كند مي‌شه.
فرم پر كردن امضا كردن وكالت دادن و ... از اين قبيله.

خلاصه وقتي ما قوانين ضعيفي داريم خودبخود سرعتمون كم مي‌شه. و اين بديهيه.