PDA

View Full Version : انتقاد و پیشنهادات در مورد تاپیک Live Trading


hossein shariat
February 2nd, 2007, 19:32
یک زمانی دوستان در سایت می خواستند قسمتی را راه اندازی کنند که چند تن از اساتید خبره سایت در آنجا به صورت زنده سیگنال معاملاتی ارائه کنند.اگر اشتباه نکنم علی جان این پیشنهاد را داده بود.
این کار به دلایلی عملی نشد اما جناب فرخ تایپیکی به نام live trading زدند و عملا همین کار را شروع کردند که بسیار عالی بود و حقیقتا من یک نفر که شخصا از آن خیلی استفاده می کردم.
در حال حاضر مدتی است که جناب فرخ کمتر حضور دارند و تایپیک مذکور هم اگر نگوییم کاملا ولی تا حد زیادی از اهداف خود فاصله گرفته.یکی میاد میگه بای کن که الان میترکه:blink: اون یکی که به قول خودش در سایتهای بورسی هم شناخته شده هست(شوکوپارس و مقاله نردبانهای کثیف کامیار فراهانی که یادتون هست)شانسی بای و سل میده و ...
خب البته ناگفته پیداست که هیچ تریدر برجسته ای بدهکار ما نیست که بیاد معاملاتش را در معرض دید ما قرار بده.اما وقتی یکی مثل جناب فرخ پیدا میشه که بی منت این کار را میکنه و همین طور دوستان دیگه ای مثل دکتر مجید و شاخص و کاکولوکیا و... به نظر می رسد باید فضای بهتری برای ایشان فراهم کنیم.از طرفی در یک چنین فرومی هر عضوی تا از قوانین تخطی نکرده حق دارد هر جور دوست دارد پست بزند اگرچه پستهایش فاقد هر گونه فایده و پایه علمی باشد.
بنابر این من پیشنهاد می کنم دسترسی تایپیک مذکور فقط برای تعداد معدودی از اعضای برجسته(که شاید بیش از 10 نفر لازم نباشد)قفل شود تا معاملاتی که در این تایپیک ارائه می شود واقعا قابل استفاده علمی و عملی باشد.یک تایپیک دیگر لایو تریدینگ مقدماتی هم برای استفاده عموم باز شود تا آماتورهایی مثل من معاملات خودشان را در آنجا قرار دهند.
تعیین افرادی که به تایپیک اصلی دسترسی دارند با مدیران تالار سیستمها باشد و به مرور هم اگر دیدند کاربری در تایپیک مقدماتی هست که معاملات خوبی دارد دسترسی او را هم به تایپیک اصلی باز کند.
البته این تایپیکها با همین سبک تحت عنوان لایو تریدنگ پیشرفته و متوسطه چندی قبل توسط جناب شاخص ایجاد شد اما نمی دانم چرا رها شد؟انجام همان پروژه اکنون حیاتی تر به نظر می رسد.نمی دانم شاید یکی از دلایل حضور کم رنگ تر جناب فرخ هم همین خراب شدن تایپیک مذکور باشد که خب باید از خودشان بپرسیم...
خلاصه حیف این تایپیکه که بسیاری اوقات نزدیک 30 تا 40 نفر بیننده آن هستند.

a_skeletor
February 2nd, 2007, 19:54
سلام سلام
اقا این لینک رو ببینید

[Only registered and activated users can see links]

بای بای

hossein shariat
February 2nd, 2007, 20:13
سلام سلام
اقا این لینک رو ببینید

[Only registered and activated users can see links]

بای بای

خب دوست این که منافاتی با حرف من ندارد.چه این تایپیک ،خاص بشود و چه این تایپیک عمومی بماند و یک تایپیک خاص جدید ایجاد شود.
نظر من هم تغییر سیاست موجود و ایجاد تایپیک جدید برای افراد خاص (نه فقط جناب استاد فرخ)است.این تایپیک موجود هم به صورت عمومی همان طور که جناب فرخ گفتند برای نوشتن تریدهای همه دوستان باقی بماند.در هر حال این فقط پیشنهاد است اگر هم مدیران صلاح نمی دانند همین روش یییهو بای/یییهو سل را ادامه دهیم:laugh:
نظر من فقط بهبود وضع موجود بود.

peyman_rock
February 2nd, 2007, 20:21
سلام
آقای حسین شریعت عزیز من با تشکیل لایو تریدینگ پیشرفته و متوسط موافقم.
مشکل دیگری که به نظر من در تاپیک لایو تردینگ وجود داره اینه که چون این صفحه جلوی چشم دوستان بازه یه هو یه چیزی که به نظرشون میرسه همونجا مطرح میکنند. خوب یه جو صمیمی بوجود اومده و هرچه دل تنگت میخواهد بگو.
به نظر من علاوه بر 2 تاپیک لایو تریدینگ پیشرفته و متوسط یه محلی هم مثل اتاق گفتگو و تبادل نظر فراهم بیاد که دوستان اونجا تبادل نظر کنن و حرفا و نظراتشونو بیان کنند.

a_skeletor
February 2nd, 2007, 20:29
خب دوست این که منافاتی با حرف من ندارد.چه این تایپیک ،خاص بشود و چه این تایپیک عمومی بماند و یک تایپیک خاص جدید ایجاد شود.
نظر من هم تغییر سیاست موجود و ایجاد تایپیک جدید برای افراد خاص (نه فقط جناب استاد فرخ)است.این تایپیک موجود هم به صورت عمومی همان طور که جناب فرخ گفتند برای نوشتن تریدهای همه دوستان باقی بماند.در هر حال این فقط پیشنهاد است اگر هم مدیران صلاح نمی دانند همین روش یییهو بای/یییهو سل را ادامه دهیم:laugh:
نظر من فقط بهبود وضع موجود بود.

منظورمن از دیدن لینک فوق
تایید حرف شما بود
موفق باشید :happy:

Alijaan
February 2nd, 2007, 20:36
(( آخ جون حاشيه :whoow: ))

سلام جناب شريعت عزيز ...

دو سه روزه كه فرصت بيشتري پيدا كردم و بيشتر به سايت سر ميزنم ...
ديدم كه كلي استراتژي جديد مطرح شده .
دوستان هم حسابي فعال هستن .
كلي هم عضو جديد تو سايت اومده .:)
طبق معمول به تاپيك هاي مورد علاقه ام مثل ((عكس هاي جالب)) ، ((موجودات و مناظر زيبا)) ، (( تالار سيستم‌ها و روشهاي معامله )) ، ((پترن‌هاي در حال شكل گيري)) و ((لايو تريدينگ)) و ... سر زدم .
متاسفانه فرمايش شما در مورد بسياري از تاپيك ها صادقه .:(

البته حركت خيلي خوبي از طرف آقا رضا مدير گل سايت انجام شده .
اون هم اينه كه دكمه تشكر رو فعال كرده :rolleyes:
و بسياري از تعارفات قبلي كه بين تازه واردها و قديمي ها تيكه پاره ميشد كمتر شده .

فكر ميكنم راه حل شما خيلي خوب باشه .
البته دوست خوبمون مزدك پارسيان هم كار قشنگي رو انجام داده بود كه خيلي خوشم اومد .
اون هم راه اندازي تاپيكي با عنوان ((تريدهاي شخصي من)) بود .
البته اگر اسمش رو درست تايپ كرده باشم .
اين طور براحتي تريدهاي ايشون از بقيه جدا شده و ديگه وقتي آدم به تاپيك ايشون سر ميزنه ميدونه كه دنبال چي داره ميگرده .
تازه استيتمنت ايشون كاملا مشخصه و سود و ضرر تريدها كاملا قابل پيگيري هستش .
به نظر من ... ( حالا كي نظر من رو پرسيد !؟ :p )
اگر هر يك از دوستاني كه علاقه داره بصورت لايو سيگنال بده يه تاپيك اختصاصي با نظم و ترتيب و ديسيپلين راه اندازي كنه .
به نظر مياد كمي از اين آشوب ( منظورم آشوب خودمون نيستا ) بوجود اومده دور ميشيم .
تا نظر مديران گل سايت چي باشه !;)

ارادتمند شما

hossein shariat
February 2nd, 2007, 21:07
خب پیشنهاد علی جان هم بسیار پیشنهاد خوبی هست.مثلا حامد ریحانی در سایتش در زیر مجموعه تالار عمومی یک انجمن به نام تایپیکهای تخصصی و شخصی دارد که همین هدفی را که علی جان گفتند دنبال می کند :[Only registered and activated users can see links]
شاید بد نباشد اگر مشابهش را در سرمایه هم داشته باشیم.
البته این شد دو تا پیشنهاد.سر پیشنهاد اول هم هنوز هستم ها!!!

Shakhes
February 2nd, 2007, 22:05
[/URL]
با تشکراز جناب شریعت برای باز نمودن باب بحث در مورد لایو تریدینگ و همینطور سایر دوستان به خصوص دوست عزیزم علیجان که از دیدن نام ایشان در جمع بعد از مدتها بسی محظوظ و مشعوف شدیم .

حدود دوماه پیش طی بحث و صحبتی که با جناب فرخ داشتم ...ایشان در خواست داشتند که به جهت ارتقا کیفی لایو تریدینگ و دسته بندی درست معاملات دست به تفکیک تاپیک براساس متوسطه و پیشرفته داشته باشیم تا ضمن ان ... افراد تازه وارد و همچنین افرادیکه در میان راه برای اجرای کامل و صحیح متدهای معاملاتی هستند ...در یک بخش ...و افراد صاحب سبک و روش ویا افراد دارای قدرت انجام معاملات با سطح کیفی بالا هستند در بخشی دیگر فعالیت نموده و ضمن جلوگیری از بروز برخی بی نظمی ها به پیشرفت هر دو طیف کمک شده باشد .
بدین ترتیب دو تاپیک ...[URL="[Only registered and activated users can see links]"]لایو تریدینگ پیشرفته ([Only registered and activated users can see links])و لایو تریدینگ متوسطه ([Only registered and activated users can see links])...ایجاد شد .
تاپیک دیگری هم جهت طرح مسایل و مشکلات و احیانا پیشنهادات و نظرات دوستان تحت عنوان ...پشتیبانی لایو تریدینگ ([Only registered and activated users can see links])... ایجاد شد .
.
با دوستان خوب و ارجمند اقایان : kakolokia -drmajid -Khashayar-Ta و چند تن دیگر از عزیزان نیکوکار و زحمتکش و صاحب سبک و شناخته شده نیز دعوت بعمل امد . که خوشبختانه این عزیزان در این رابطه پاسخ مثبت داده اند .
با مدیران محترم سایت نیز مساله در میان گذاشته شده است . منتهی اعتقاد ما براین است که تغییرات می بایست تدریجی و با ثبات بیشتر صورت پذیرد . دغدغه و نگرانی به حق دوستان برای تحلیل رفتن قوا و تحریف اهداف لایو تریدینگ شایسته تقدیر است .ولذا منتظر ارایه نظرات شما عزیزان بوده و هستیم تا به امید خدا بتوانیم کاری براساس شور و مشورت و لحاظ کردن نظرات اکثریت ... پایه گذاری نماییم .

با ارزوی موفقیت و سلامتی
شاد و تندرست باشید .

Reza
February 2nd, 2007, 22:06
با سلام

من هم قبول دارم که تاپیک live trading می تونه بهتر از وضعیت فعلیش باشه. لذا همه دوستان نظرات و پیشنهادات خودشون برای بهبود وضعیت رو اعلام کنند تا با همفکری، بهترین راه رو انتخاب کنیم.
ضمنا برخی پیشنهادات ممکنه از نظر فنی قابل انجام نباشه که در این صورت مشکلات فنی رو اعلام می کنم.

تا اینجا دو پیشنهاد مطرح شد:
1- تاپیکی ایجاد شود که در آن تنها اعضای برجسته سایت امکان درج پست داشته باشند.

2- یک انجمن جدید ایجاد شود و در آن انجمن، هر یک از کاربران یک تاپیک اختصاصی داشته باشند و تنها صاحب تاپیک، امکان درج پست در تاپیک خودش را داشته باشد.

پیشنهاد اول به دلایل فنی قابل اجرا نیست. اگر تاپیکی بسته باشه، بجز مدیر تالار کسی نمی تونه در آن پست بزنه. لذا برای دادن دسترسی به کاربران مشخص، لازمه تمام کاربران مذکور مدیر تالار "سیستمها و روشهای معامله" باشند که در عمل مطلوب نیست.

پیشنهاد دوم از نظر فنی عملی است. تا جایی که یادمه در گذشته هم این پیشنهاد مطرح شد و من گفتم اگر تعداد قابل توجهی از دوستان مایل به ایجاد انجمن جدید باشند و در صورت ایجاد در آن فعالیت کنند، انجمن مذکور رو ایجاد می کنم. لذا سایر دوستان نیز در این مورد اعلام نظر کنند.

اگر پیشنهاد دیگری نیز مدنظر دارید اعلام کنید.

با تشکر

پی نوشت: این پست رو قبل از خوندن مطلب جناب شاخص نوشتم.

viper
February 2nd, 2007, 22:32
2- یک انجمن جدید ایجاد شود و در آن انجمن، هر یک از کاربران یک تاپیک اختصاصی داشته باشند و تنها صاحب تاپیک، امکان درج پست در تاپیک خودش را داشته باشد.


پیشنهاد دوم خیلی خوبه.فقط اگر یکی از اعضا در مورد معاملات سوال داشت مشکل پیش میاد.اگر بقیه هم حق سوال یا اظهار نظر داشته باشند فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه.مثل تاپیک مزدک.

candletrader
February 2nd, 2007, 23:41
پیشنهاد دوم خیلی خوبه.فقط اگر یکی از اعضا در مورد معاملات سوال داشت مشکل پیش میاد.اگر بقیه هم حق سوال یا اظهار نظر داشته باشند فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه.مثل تاپیک مزدک.
سلام آقا رضا
منم با وايپر جان هم عقيده هستم.
پيروز باشيد.

ario
February 2nd, 2007, 23:46
با عرض سلام و آرزوي روز و شبي خوش براي شما عزيزان :cool:

2-3 ماه پيش در اين رابطه من هم چنين پيشنهادي به مديران سايت داده بودم كه متاسفانه به نتيجه ي خاصي نرسيديم....:(
-------
يكي از مشكلاتي كه وجود دارد , تداخل تريدي است!
يعني مثلا" استاد فرخ gbp-usd 1H پيشفروش ميكنند... و همزمان با ايشان هم فرد ديگري معامله ي اشتباهي بر روي gbp-usd اعلام ميكند و خريد ميكند , ولي به گمان خود و به دليل عدم وجود تجربه كافي قادر به تشخيص اشكالش نيست... و بسياري از تازه واردين هم هر دو پوزيشن را ميگيرند كه يكيش به سود ميرود و قاعدتا" ديگري به ضرر! :huh: و اين جوري خود روش هم زير سوال ميرود....

*****مشكل ديگر هم زمانيست كه فردي منتظر اعلام باز كردن و يا بستن پوزيشن از جانب استاد فرخ است كه بايد براي ديدن پست جديد مرتبا" صفحه را refresh نمود و اين خود باعث شلوغي سايت و مواجه شدن با "پيام سيستم" عزيز ميگردد.
و همچنين از تداخل پست ها ميتوان به هنگام ارسال سيگنال هاي غلط و همچنين پرسش هاي مكرر افراد تازه وارد اشاره كرد كه باعث عدم تمركز اساتيد و مشكلات ديگر ميشود....

من:rolleyes: هم نظرم اين است كه بعد از رتبه بندي:blink: تريدر ها , افراد تازه كار و مبتدي يا در لايو تريدينگ متوسطه اقدام به اعلام پوزيشن خود نمايند و يا در تاپيك شخصي شان....

كه البته تاپيك شخصي و همچنين لايو تريدينگ مقدماتي( و يا متوسطه) يك فايده اي كه دارد اين است كه افراد تازه كار از روي نحوه ي واكنش ديگران متوجه ميشوند كه آيا اصلا" كسي به پست هاي ايشان توجه ميكند يا خير!!!:rolleyes::blush:
---------------
يك كار ديگر هم تاپيك مختص هر جفت ارز ميباشد كه در آن چند تن بتوانند حضور داشته باشند و پوزيشن هاي فقط يك جفت ارز را اعلام نمايند , كه البته جناب مدير فرمودند : نميشود! (پس هيچي)
----------------
فكر ميكنم اگر كه يك تالار جديد تشكيل بدهيد بد نباشد , كه البته براي اين كار هم كه تالار سيگنال ها وجود دارد! ( با اين فكرم!;) )
------------============================-----------
پس بهتر است كه هر كس در تاپيك خود اقدام به اعلام پوزيشن نمايد.... و در كنار آن لايوتريدينگ متوسطه براي آماتور هايي مثل من و نيز تاپيك پشتيباني لايو تريدينگ نيز وجود داشته باشد.
تاپيك لايو تريدينگ كنوني هم كه به پشتوانه ي جناب فرخ به قوت خود باقي بماند و البته جهت ايجاد حالت آرشيوي و نيز كم شدن سوالات در لا به لاي پست هاي ايشان , فقط ايشان در تاپيك پست بزنند و ديگران سوالاتشان را در تاپيك ديگري مثل پشتيباني مطرح نمايند كه جناب فرخ هم بر اساس اهميت يا در لايود و يا در پشتيباني به كاربران پاسخ دهند....
پايان!

Shakhes
February 2nd, 2007, 23:53
[/URL]

دوستان عزیز و گرامی لطفا نظرات خود را در تاپیک [URL="[Only registered and activated users can see links]"]پشتیبانی لایو تریدینگ ([Only registered and activated users can see links]) مطرح فرمایید .

با سپاس از همه

peyman_rock
February 3rd, 2007, 00:04
به نظر من تنها مشکل مورد اول (یعنی نظر اولیه جناب شاخص) افراد تازه واردن که ممکنه سردرگم بشن.میشه در صفحه اول هر تاپیک قوانین اونو نوشت.تا این مشکل تا حدودی حل بشه . لایو تریدینگ پیشرفته جهت درج موقعیتهای مناسب ترید و ترید لایو توسط مجربین مشخص شده و و لایو تریدینگ متوسط مخصوص دوستان دیگه و پشتیبانی لایو تریدینگ جهت بحث و تبادل نظر.

Alifar
February 3rd, 2007, 09:17
با سلام و صبح به خير
در ادامه فرمايشات دوستان پيشنهاد ذيل كه به نوعي دوستان هم مطرح كرده اند قابل تامل است
1-انجمني بصورت live trading ايجاد شود و هر يك از فعالان تايپيك جداگانه اي ايجاد و بصورت زنده به اجراي معاملات بپردازد و مريدان خود را نيز ارشاد و راهنمايي كند (يكي از علل شلوغي تايپيك لايو تريدينگ همين در هم بودن سيستمهاست) و هر يك از تايپيك ها كه در مدت زمان مشخص به اجراي معاملات نپرداخت به بخش ديگري با هر عنوان كه صلاح ميدانيد منتقل شود و تايپيك اصلي همچنان live باقي بماند و امكان سوال پرسيدن هم براي كاربران وجود داشته باشد و اين امكان در فروم ايجاد شود كه بدون كم شدن تعداد پستها تايپيك سوال كننده پاك شود (زيرا كه به صورت نقل قول موجود است) تا از حجم تايپيك كاسته شود
2- مورد دوم اينكه پيشنهاد بالا شكل بگيردفقط امكان سوال پرسيدن براي كاربران وجود نداشته باشد و كنار هر تايپيك تايپيك طرح سوال هم اضافه شود كه دسترسي عموم بدان ميسر باشد در اين صورت تايپيك اصلي به صورت منسجم باقي خواهد ماند

Shakhes
February 3rd, 2007, 13:36
راهنمای بخشهای مختلف لایو تریدینگ :

بخش اول : تاپیک پشتیبانی لایو تریدینگ ([Only registered and activated users can see links]) - در این تاپیک کاربران می توانند سوالات فنی و مسایل و مشکلات خود را در رابطه با معاملات انجام شده توسط کاربران فعال در تاپیک لایو تریدینگ پیشرفته مطرح نمایند .
امکان دسترسی : عمومیبخش دوم : تاپیک لایو تریدینگ متوسطه ([Only registered and activated users can see links]): در این تاپیک دوستانی که مایل به اجرای معاملات به صورت زنده و نمایش این معاملات به جهت انطباق با متد های معاملاتی و یا به منظور کسب تجربه و رفع ایراد در معاملات خود مایل به حضور و فعالیت هستند می توانند شرکت کنند .
بدیهی است که کلیه معاملات دوستان در این بخش توسط دیگر عزیزان باتجربه تر و صاحب خبره بیشتر کنترل وحمایت می گردد .
توضیح اینکه این تاپیک ادامه همان تاپیک لایو تریدینگ سابق می باشد ...که بر اساس تنظیمات جدید ...از این پس تحت این عنوان ادامه خواهد یافت .
امکان دسترسی : عمومی


بخش سوم : تاپیک لایو تریدینگ پیشرفته ([Only registered and activated users can see links]):در این تاپیک دوستان صاحب سبک و فعالان حرفه ای متد های معاملاتی ...معاملات خودرا در معرض دید دیگر دوستان قرار می دهند . بر این اساس برای هر متد معاملاتی معرفی شده و شناخته شده در سایت سرمایه ...تا سه نفر انتخاب می شوند ( بر حسب اینکه چه مقدار داوطلب و ظرفیت وجود داشته باشد ) . همه کاربران می توانند به شرط داشتن متد معاملاتی متمایز و مشخص و شناخته شده در این بخش فعالیت نمایند .
امکان دسترسی : فقط اعضا معرفی شده در این تاپیک .بخش چهارم : تاپیک ارشیو لایو تریدینگ ([Only registered and activated users can see links]) : در این تاپیک مقالاتی تحت عنوان انچه می توانستیم انجام دهیم روزانه توسط جناب فرخ درج می گردد که به صورت ارشیو در بلند مدت در امده تا مورد استفاده ایندگان نیز قرار گیرد . به علاوه در این بخش سوالات بسیار مهم که به مرور مطرح می گردند نیز به صورت خلاصه و مفید ...ارشیو خواهد شد .
امکان دسترسی : فقط مدیران مربوطهبدیهی است در بخش لایو تریدینگ پیشرفته ... به دلیل محدودیت حضور بیش از سه نفر برای اجرای یک متد معاملاتی به معنی نادیده انگاشتن تواناییهای بقیه کاربران در اجرای همان متد نمی باشد .و این تصمیم صرفا جهت ایجاد نظم و استفاده بهینه از وقت است .

با تشکر
مخلص جمع خوب سرمایه

hosein
February 3rd, 2007, 16:03
با سلام خدمت اساتيد.
بنظرم انتقادي كه به تا پيك فوق وارده نداشتن استيتمنت يا ضرر هاي روزانه هست كه اميدوارم در تاپيك جديد با كمك اساتيد اين مشكل هم حل بشه چون هم به تجربه مثل من مبتديها اضافه ميشه همبرايند كار روش دست همه مياد.

viper
February 5th, 2007, 20:19
با سلام

جناب شاخص

لطفا دوستانی که در تاپیک لایو تریدینگ پیشرفته فعالیت می کنند هنگام اعلام سیگنال ، استاپ پوزیشن را قید کنند.

این موضوع در اعتبار و ارزش سیگنال فوق العاده اهمیت دارد.بدون اعلام استاپ امکان تعیین سایز پوزیشن و تارگت وجود ندارد بعلاوه بررسی عملکرد سیستم و یا معامله گر عملا غیر ممکن است.

با تشکر

ario
February 6th, 2007, 13:47
چون اين مطلب بيشتر به اين تاپيك مربوط ميشد اينجا هم نوشتم...! :rolleyes:
:
يك پيشنهاد داشتم
و آن هم اي است كه تاپيك هايي همچون لايو تريدينگ پيشرفته كه برايشان نام فارسي انتخاب شده
و كاربران , بيشتر از ديگر تاپيك ها در آن مشترك ميشوند , را علاوه بر نام فارسي , يك نام انگليسي هم برايش قرار دهيد!
دليل‌:‌ زيرا وقتي كه ايميل از طرف سايت به مسنجر زده ميشود , مسنجر براي فونت فارسي مشكل دارد و نام تاپيك را خرچنگ قورباغه مينويسد!
و از اين رو بايد در هنگام آمدن ايميل جديد , چند تاپيك ونيز صفحه اصلي را refresh نمود .(به علت نياز به سرعت!) كه اين عمل هم براي كاربر مشكل ساز است و هم براي سايت!

در صورت نياز به توضيحات بيشتر در خدمتم...:)