PDA

View Full Version : کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

Extacy
September 10th, 2007, 20:59
دوستانی که adsl استفاده میکنند حداقل حجم پیشنهادی برای 1 ماه که حداقل در روز 7 ساعت online باشه رو چقدر ارزیابی میکنند ( در ضمن اصلا اهل وب گردی و دانلود فیلم وغیره نیستم صرفا برای کار فارکس . از 3 تا بروکر دو تا متا ویکی هم saxo استفاده میکنم )ممنون میشم تخمینی مقدار مناسبی رو ذکر کنید

سلام.

اگر اهل وبگردی نیستید و نیمخواهید آهنگ و ویدئو و اینجور مسخره بازیا رو دانلود کنید تضمینی ماهی 1 گیگابایت با سرعت KB64 کافیه.

در ضمن تضمینی میتونید ماهی 6-7 تا آلبوم کامل MP3 هم دانلود کنید و اضافه هم میارید.

جالب اینه که من 1 گیگ هست و 64 KB همش دارم تو این سایتای آهنگ و عکس میچرخم , سر ماه که نگاه میکنم میبینم که 300-400 مگابایت حجم اضافه دارم هنوز .... سریع شروع میکنم به دانلود آهنگ و اینجور چیزا.

نظر من 1 گیگ ..... 64 KB

شاد باشید.

fx-pip
September 10th, 2007, 22:12
دوستانی که adsl استفاده میکنند حداقل حجم پیشنهادی برای 1 ماه که حداقل در روز 7 ساعت online باشه رو چقدر ارزیابی میکنند ( در ضمن اصلا اهل وب گردی و دانلود فیلم وغیره نیستم صرفا برای کار فارکس . از 3 تا بروکر دو تا متا ویکی هم saxo استفاده میکنم )ممنون میشم تخمینی مقدار مناسبی رو ذکر کنید

سلام
فکر نکنم حجم ماهیانه کمتر از یک1 گیگ داشته باشند.البته یک گیگ زیاد است.تقریبا فکر کنم حدود 300 تا 500 مگا بایت استفاده بشه.بیشتر از 500 مگا بایت نمیشه.
با سرعت 128 کیلو یا 256 کیلو بایت
موفق باشید

ario
September 10th, 2007, 23:25
اگه تهران هستيد يه سرويس 2.5 گيگ در ماه بگيريد و خيالتون را راحت كنيد

Hamed2420
September 10th, 2007, 23:29
اگه تهران هستيد يه سرويس 2.5 گيگ در ماه بگيريد و خيالتون را راحت كنيد

آریو جان سلام

این سرویس هزینه اش چقدر هست؟

ario
September 10th, 2007, 23:46
آریو جان سلام

این سرویس هزینه اش چقدر هست؟

يكي دو تا شركن ديدم كه اين سرويس را ميدادند...
128KB هستش و با قيمت 13.500 تومان! ( با هزينه ي مخابرات)
در كرج هم فكر كنم يه شركتي داره همچين سرويسي ميده با سرعت 256KB .
منتها اصلا" اسمشون يادم نيست .
شايد با سرچ در اينترنت و يا آگهي همشهري بيابيدش...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
نتايج جستجوي اينترنت adsl 13500 در گوگل :

[Only registered and activated users can see links]
شاتل در تهران اين سرويس را ميده! به سرويس اول بايد هزينه ي مخابرا و ماليات را اضافه كنيد كه در نهايت ميشه 13.500 تومان .
------------------------------------------------------------------------

alihirsaei
September 10th, 2007, 23:48
جناب اریو راستش تو کرج میخواستم چون نصف هفته اونجا هستم در ضمن یه شرکت تبلیغشو دیدم 2 گیگ رو ده هزار تومان بود حالا نمیدونم آیا این قیمت عاقلانه هست برای 256

ario
September 10th, 2007, 23:57
جناب اریو راستش تو کرج میخواستم چون نصف هفته اونجا هستم در ضمن یه شرکت تبلیغشو دیدم 2 گیگ رو ده هزار تومان بود حالا نمیدونم آیا این قیمت عاقلانه هست برای 256
منظور از 10.000 تومان بدون هزينه ي مخابرات ميباشد و با هزينه ي مخابرات ميشود همان 13 هزار و خورده اي تومان .
اگر كه شما زياد اهل دانلود نيستيد و 24 ساعته آنلاين نيستيد , 2 گيگابايت برايتان زياد هم هست!!!
منتها بپرسيد كه منطقه ي شما را سرويس ميدهند يا خير... زيرا مهرشهر كه من هستم فقط دو شركت پارس آنلاين و شاتل سرويس ميدهند ( يعني تا پارسال ميدادند!) و اين شركتي كه مدنظر شما است اينجا سرويس نميداد...
پ.ن: سرويس جديد اينترنتتان مبارك است . ;) :cool:

Extacy
September 11th, 2007, 00:29
سلام.

ببخشید پا برهنه میپرم وسط بحثتون.

آقا alihirsaie اگر دوست داشتید میتونید در مورد شرکت پیشگامان کویر یزد هم پرس و جو کنید.... من از این شرکت اشتراک دارم..... سرعتش خیلی عالیه!
تو تبلیغاتشون میگن که 10 تا استان رو پوشش میدن , شاید در کرج هم باشه.

64 کیلو با محدودیت حجمی 1 گیگابایت (این کمترین نوع سروسیشون هست) ماهی 12500 تومان در میاد , البته با هزینه مخابرات ......... یعنی قبلا این هزینه مخابرات که ماهی 4000 تومان میشه میومد رو قبض تلفن ولی جدیدا خودشون به مخابرات پرداخت میکنن.

با عرض پوزش از دوستان.
شاد باشید.

Hamid333
September 11th, 2007, 01:31
يكي دو تا شركن ديدم كه اين سرويس را ميدادند...
128KB هستش و با قيمت 13.500 تومان! ( با هزينه ي مخابرات)
در كرج هم فكر كنم يه شركتي داره همچين سرويسي ميده با سرعت 256KB .
منتها اصلا" اسمشون يادم نيست .
شايد با سرچ در اينترنت و يا آگهي همشهري بيابيدش...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرکت ندا گستر صبا.
sabanet.ir

hamidrezamf
September 11th, 2007, 05:37
آریو جان
این سرویس شاتل که لینک دادی برام جالب بود...
یعنی اون یکی سرویس 128 که داره به دلیل ترافیک بیشتر, قیمتش 2.5 برابر شده؟؟؟
جالبه...
مشکلات دیگه ای نداره؟
من از نویدنت گرفتم 128k رو 24 تومن ...یه کم قطعی داره...کسی اینجا از نوید داره؟

یه سوالم داشتم...
با دوربینم یه سری فیلم گرفتم...پسوندشو MPG هست...منتها وقتی با nero ,رvcd می زنم صداش خراب میشه...
اعصابم رو خرد کرده...
چیکارش کنم؟؟؟
شاید اگه با یه نرم افزار غیر از nero اول به dat تبدیلشون کنم بعد رایت کنم مشکل حل بشه...نرم افزاری سراغ دارید بچه ها؟

ممنون...

fx-pip
September 11th, 2007, 12:24
آریو جان

یه سوالم داشتم...
با دوربینم یه سری فیلم گرفتم...پسوندشو MPG هست...منتها وقتی با nero ,رvcd می زنم صداش خراب میشه...
اعصابم رو خرد کرده...
چیکارش کنم؟؟؟
شاید اگه با یه نرم افزار غیر از nero اول به dat تبدیلشون کنم بعد رایت کنم مشکل حل بشه...نرم افزاری سراغ دارید بچه ها؟

ممنون...

سلام
شما با نرم افزار Ulead MediaStudio میتونید فایلتون رو تبدیل کنید.
دانلود برنامه ([Only registered and activated users can see links])
حجم : 96 MB
چون حجمش یکم زیاد هست و دانلودش طول میکشه میتونید سی دی نرم افزار رو تهیه کنید.
موفق باشید

Extacy
September 11th, 2007, 15:00
یه سوالم داشتم...
اعصابم رو خرد کرده...
چیکارش کنم؟؟؟

ممنون...

سلام
شما با نرم افزار Ulead MediaStudio میتونید فایلتون رو تبدیل کنید.
دانلود برنامه ([Only registered and activated users can see links])
حجم : 96 MB
چون حجمش یکم زیاد هست و دانلودش طول میکشه میتونید سی دی نرم افزار رو تهیه کنید.
موفق باشید

با سلام خدمت hamidrezamf و fx-pip.

بازم منو ببخشید که پابرهنه میپرم وسط بحثتون. ولی من با این نرم افزار UMS کار کردم و نمیشه فایل رو با فرمت DAT.* ذخیره کرد.
یعنی وقتی فایل ویدئویی رو در نرم افزار Open میکنید... در منوی فایل در قسمت Create Video File پسوندی به نام dat.* وجود نداره و همون پسوند MPG (که فرمت ویدوئوی آقا حمید است) وجود داره و شما نمیشه از فرمت dat.* لستفاده کرد و در نتیجه فایلی که شما ذخیره میکنید با همان پسوند MPG هست.

البته پسوندهای دیگه هم وجود داره مثل avi , flc , wmv و ...
------------
از نظر من شما میتونید یک تا کار انجام بدید.
در این نرم افزار وقتی فایل مورد نظرتون رو Open کردید در منوی File/XCreate/Video File در قسمت Save as type گزینه MPEG Files رو انتخاب کنید و در قسمت پایین دکمه Template رو بزنید و گزینه PAL VCD رو انتخاب کنید و سپس فایلتون رو ذخیره کنید. با این کار فایل شما باز هم بصورت MPG ذخیره شده است ولی با تمپلیت فایلهای VCD ....

یعنی اندازه (منظور Width & Height) و کیفیت صدا و تصویر ویدئوی شما بصورت استاندارد فایلهای با پسوند dat.* میشود ولی پسوند همان MPG است و شاید بشه با nero رایت کرد و صداش مشکلی نداشته باشه.

-------------
به هر حال شرمنده من همش نظر میدم.
اگر بازم سوالی هست در خدمتم.

شاد باشید.

hamidrezamf
September 11th, 2007, 19:53
از هر دو شما عزیزان تشکر میکنم...
بعد از کار با نرم افزار نتیجه رو خدمتتون میگم...

suliter
September 12th, 2007, 18:51
سلام
آقا می خواستم ببینم آیا راهی هست که پسورد فایلهای rar یا zip رو بشه پیدا کرد؟
البته شنیدم یه برنامه هایی هست که این کار رو میکنه ولی مثله اینکه هم وقته زیادی میبره
مثلا 4 روز طول میکشه:blink: :blink: ..هم فقط سه کاراکتر اولو میده:( ....

fx-pip
September 12th, 2007, 19:12
سلام
البته شنیدم یه برنامه هایی هست که این کار رو میکنه ولی مثله اینکه هم وقته زیادی میبره

سلام
فقط با نرم افزارهای موجود میشه پسورد فایلهای rar و zip رو فهمید.
در این سایت جستجو بکنید حتما نرم افزار خوبی برای پیدا کردن پسورد فایلها پیدا میکنید :

موفق باشید

ario
September 13th, 2007, 00:28
سلام
پسوند هاي rar به سختي كشف ميشوند!
براي من كه بعد از 2 ساعت پيدا نشد:(
اسم برنامه يادم نيست.
password recovery را جستجو نماييد

hamidrezamf
September 15th, 2007, 17:15
از هر دو شما عزیزان تشکر میکنم...
بعد از کار با نرم افزار نتیجه رو خدمتتون میگم...

نرم افزاری که fx-pip عزیز معرفی کردند رو دانلو کردم و از روش اکستازی گل هم استفاده کردم و مشکل حل شد...
از هر دو شما دوستان تشکر میکنم...

Hamed2420
September 20th, 2007, 21:42
با سلام

دوستان محترم کسی در مورد LCD نوزده اینچ پیشنهاد خاصی داره؟

چه مارکی کیفیت بهتری داره؟ سونی؟ سامسونگ؟ ال جی؟ ...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

eastboy
September 20th, 2007, 22:12
با سلام

دوستان محترم کسی در مورد LCD نوزده اینچ پیشنهاد خاصی داره؟

چه مارکی کیفیت بهتری داره؟ سونی؟ سامسونگ؟ ال جی؟ ...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
والا داش حامد 19 اینچ به نظر من نگیر چون وقتی جلوش میشینی یه کم صفحش بزرگه آدم سرگیجه میگیره یه 17 اینچ بهترین انتخابه.

17 اینچ: LG 1760tr کنتراست 1:3000 و زمان پاسخدهی 2 میلی ثانیه
SAMSUNG 1750BF کیفیت خوبی داره

19 اینچ:
LG 1960tr

اگه wide screen هم میخواید samsung 940bw یا 206W انتخاب خوبیه.

ghafari3
September 21st, 2007, 00:08
مشکل سامسونگ 1750BF اینه که از پایین بهش نگاه کنی ، دید خوبی نداره.

بهترین LCD ها را سونی داره که قیمتشون هم نسبت به ال جی و سامسونگ بالاتره.

kamal2006
September 21st, 2007, 04:42
سلام دوستان گلم

یه سوال؟
من از یاهو مسنجر در منزل و محل کارم استفاده میکنم،
وقتی پی ام در یاهو میگیرم روی همون کامپیوتر ذخیره میشه و وقتی از منزل به محل کار یا برعکس میرم، نمیتونم پیامهای محل دوم رو داشته باشم،
آیا راهی هست که مثلا پیامها مانند لیست دوستان یا گروپ های مسنجر در وب ذخیره بشن تا وقتی به اینترنت از هر محلی متصل میشم، بتونم لیست کامل پی ام ها رو داشته باشم؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

ممنون
موفق باشید.

mohammad1986
September 21st, 2007, 06:17
سلام دوستان گلم

یه سوال؟
وقتی پی ام در یاهو میگیرم روی همون کامپیوتر ذخیره میشه و وقتی از منزل به محل کار یا برعکس میرم، نمیتونم پیامهای محل دوم رو داشته باشم،
آیا راهی هست که مثلا پیامها مانند لیست دوستان یا گروپ های مسنجر در وب ذخیره بشن تا وقتی به اینترنت از هر محلی متصل میشم، بتونم لیست کامل پی ام ها رو داشته باشم؟

ممنون
موفق باشید.

سلام کمال جان

من دقیقا" نمی دونم که راهی برای ذخیره شدن پیغام ها توی وب هست یا نه:blush:
ولی شما میتونید یه کار دیگه کنید:
از منوی فایل گزینه ی preferences رو انتخاب کنید بعد تو صفحه ی archive اولین گزینه(save all of my messages) رو فعال کنید و بعد OK ! ;)
( این کارو باید رو هر دو کامپیوتر انجام دهید و برای هر ID )
و هر وقت خواستید پیغام هاتون رو ببینید باید برید تو message archive (تو منوی contacts)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم:)

راستی یه کار دیگه هم میشه کرد اینه که هر بار براتون off میاد برنامه ی word رو باز کنید و اونجا کپی کنید !!:laugh:

موفق باشید

ghafari3
September 21st, 2007, 06:42
سلام دوستان گلم

یه سوال؟

ممنون
موفق باشید.

یاهو مسنجر در صورت فعال بودن آرشیو پیامها، آنها را در مسیر
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles
ذخیره میکنه.

برای این کار به یه دونه فلش احتیاج دارید که مدام فولدر و فایلهای موجود در مسیر

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\yyyyyyy

را بین دو کامپیوتر جابجا و Replace کنید. در هنگام جایگزین کردن ، یاهو مسنجر را ببندید. حتی میتونید کل فولدر Messenger را کپی کنید و بین دو سیستم جابجا کنید. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.فقط در هر ویندوز باید تنظیمات مربوط به فعال کردن آرشیو را انجام دهید.

Watoo Watoo
September 21st, 2007, 17:23
VPN چیه و به چه دردی میخوره ؟
يك VPN ، شبكه اي اختصاصي بوده كه از يك شبكه عمومي ( عموما" اينترنت ) ، براي ارتباط با سايت هاي از راه دور و ارتباط كاربران بايكديگر، استفاده مي نمايد. اين نوع شبكه ها به جای استفاده از خطوط واقعي نظير خطوط Leased ، از يك ارتباط مجازي بكمك اينترنت براي شبكه اختصاصي بمنظور ارتباط به سايت ها استفاده مي كند.
کاربرد اصلی وی پی ان تغییر آی پی (به طوری که یک آی پی از کشور دیگه ای مثل آمریکا رو به شما اختصاص میده ) و در نتیجه استفاده از سایتهایی که به آی پی ایرانی ، سرویس نمیدهند مثل آپدیت کردن McAfee و یا استفاده از e-gold .

برای ثبت نام به آدرس زیر برید :
بعد از ثبت نام ، از قسمت بالا ، گزینه Email رو انتخاب کنید و یک بار Login کنید . الان اکانت شما آماده است .

مرحله بعدی ، ساخت یک اکانت VPN در کامپیوتر خودتان است :
ابتدا از كنترل پنل وارد اينترنت اپشن شويد . در تب هاي بالا وارد قسمت كانكشن شويد و حالا بر روي گزينه setup‌كليك كنيد دقيقا بالاي صفحه است .
الان صفحه خوشامد گويي امده است next ‌رابزنيد .
چهار گزينه جلوي شما است شما بايد گزينه دوم را انتخاب كنيد و next را بزنيد.
يك صفحه ديگر باز شد كه باز هم دو تا گزينه دارد شما بر روي گزينه دوم بزاريد و next را بزنيد.
حالا وارد صفحه ديگري شديد كه از شما نام شركت را ميخواهد اختياري است هر چي ميخواهيد بزاريد.
در صفحه بعد ، كانكشن اينترنت خود را انتخاب كنيد و از دو تا گزينه مورد نظر هم بايد گزينه دوم يعني automaticliy dial را انتخاب کنید . ‌بعد next را بزنيد .
حالا وارد قسمت بعدي شديد كه ميگه home or ip address كه شما بايد يكي از ip هاي زيررا وارد كنيد اولين اي پي بهتر است .
66.150.105.18
66.150.105.11
next را بزنيد .
سپس finish را بزنيد و اکنون اكانت شما ساخته شده است.
حالا بايد اين اكانت را باز كنيد و در قسمت يوزر نيم ، همان يوزر نيمي را وارد كنيد كه ثبت نام كرديد . با اين تفاوت كه شما حتما بايد دردنباله يوزر نيم خود secureix.com@ را هم بنويسيد مثلا اگر يوزر نيم شما xzx ‌است شما بايد در قسمت يوزر نيم كانكشن ، اينطوري بنويسيد:
و پسورد را هم بنويسيد و دايال را بزنيد . البته قبلش بايد به اينترنت وصل باشيد . اگر با ارور 800 مواجه شديد يعني سرور شلوغ است و بايد چند بار امتحان كنيد تا وصل بشويد .

منبع ([Only registered and activated users can see links])

fx-pip
September 21st, 2007, 17:48
سلام
برای اینکه آدرس سایتهایی رو که قبلا رفتید از قسمت address bar اینترنت اکسپلورر پاک کنید مراحل زیر رو دنبال کنید:
از منوی start گزینه run رو انتخاب کنید و بنویسید regedit
بعد روی HKEY_CURRENT_USER کلیک کنید و بعد روی Software و بعد روی Microsoft کلیک کنید و بعد رویInternet Explorer کلیک کنید و بعد روی TypedURLs .
مسیر کلی به این شکل میشه : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs
در پنجره سمت راست تمام آدرس سایتهایی رو که قبلا رفتید میتونید ببینید و هر کدوم رو که خواستید حذف کنید.

موفق باشید

kamal2006
September 22nd, 2007, 00:06
با سلام

ضمن تشکر از محمد و غفاری عزیز،
من پیامها رو در هر کامپیوتر بصورت ذخیره و در همون فولدر محل نصب یاهو مسنجر دارم،
و هر موقع لازم باشه کل اون فولدر رو بین کامپیوتر ها نیز انتقال میدم،
ولی بدنبال راه حل ساده تر هستم که این دردسر ها رو نداشته باشه.
ما از هر کامپیوتر که وارد مسنجرمون بشیم سریعا لیست گروهها و دوستانمون رو لیست میکنه،
این یعنی اینکه این لیست در سایت یاهو ذخیره شده،
اگه میشد یه راهی پیدا کرد که این پیامها هم در وب سایت یاهو ذخیره میشد نه در کامپیوتر ما،
همیشه و همه جا یک سری پیام واحد داشتیم،
البته خودم تخصصم سخت افزاره، ولی در این مورد عقلم قد نمیده،
اگه دوستان راهی پیدا کنن، ممنون میشم.

موفق باشید.

fx-pip
September 23rd, 2007, 21:37
سلام
می خواستم بدونم میشه اطلاعات هاردم رو که تقریبا حدود یکسال پیش پاکش کردم بر گردوند ؟
البته توی اون درایوی که اطلاعات داشتم از اون موقع تا حالا کلی اطلاعات ریختم و پاک کردم.
کل اطلاعاتی رو که می خوام بر گردونم 2 MB .دو مگا بایت هست

ممنون

H.I.V
September 24th, 2007, 00:10
خيلي جالبه من هم ميخواستم همچين درخواستي رو از دوستان بكنم ، همين حالا ...

دوستان فكر كنم دو يا سه ماه پيش ( شايد كمتر باشد ) فايلي را از هاردم پاك كردم كه تمامي عكس هاي دوستانه يا

خانوادگي بود ، ميدونم براي برگردوندن فايل راههايي وجود داره ولي ميخواستم بدونم كسي تا به حال اين كار را انجام

داده و چگونه ؟

سپاس گذارم

Mazdak Parsian
September 24th, 2007, 18:11

دوستان فكر كنم دو يا سه ماه پيش ( شايد كمتر باشد ) فايلي را از هاردم پاك كردم كه تمامي عكس هاي دوستانه يا

خانوادگي بود ، ميدونم براي برگردوندن فايل راههايي وجود داره ولي ميخواستم بدونم كسي تا به حال اين كار را انجام

داده و چگونه ؟

سپاس گذارم
از برنامه Tuneup Utilities ([Only registered and activated users can see links] 29.zip) استفاده کنید. ( حجم 7.25MB)

fx-pip
September 25th, 2007, 16:20
سلام
میشه با نوت بوک از اینترنت ایرانسل استفاده کرد ؟
ممنون

ghafari3
September 25th, 2007, 17:09
سلام
می خواستم بدونم میشه اطلاعات هاردم رو که تقریبا حدود یکسال پیش پاکش کردم بر گردوند ؟
البته توی اون درایوی که اطلاعات داشتم از اون موقع تا حالا کلی اطلاعات ریختم و پاک کردم.
کل اطلاعاتی رو که می خوام بر گردونم 2 MB .دو مگا بایت هست

ممنون

داده و چگونه ؟

سپاس گذارم

این برنامه را تست کنید ، من که تونستم باهاش عکسهای فرمت شده از روی فلش را برگردونم.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recover My Files 3.98 Build 5077

خيلي از مواقع پيش اومده که يك File ي رو اشتباه پاک کنيد ، يا اينکه پاک کرديد
اما بعد از مدتي پشيمون شده باشيد : در اين مواقع آيا راهي وجود داره که بتونيم File ها رو بر گردونيم ؟

Recover My Files نرم افزاري است که قابلیت بازگرداندن File های :
- حذف شده از Windows Recycle Bin
- Format شده از HarD Drive
- آلوده شده توسط virus
- حذف شده بر اثر Shutdown ناگهانی System یا مشکلات نرم افزاری می باشد .

قابليت هاي نرم افزار :

- Recover formatted hard drives, even if you have reinstalled Windows
باز گرداندن File ها پس از Format شدن Hard Drive حتی در صورت reinstall شدن WinDows .
- Recover your files after a hard disk crash
بازگرداندن File ها پس از خرابی HarD Disk .
- Get back files after a partitioning error
بازگرداندن File ها پس از خطای دسته بندی Drive ها .

- Recover ِِDeleted email
بازگرداندن eMail های حذف شده .

- Recover Deleted Documents
بازگرداندن اسناد حذف شده .

- Recover Deleted archives
بازگداندن arshive های حذف شده .

- Digital Photo recovery

- Recover deleted music and video
بازگرداندن حتی Music و Vidoe ها .

تغییرات موجود در این نسخه :
Recover My Files قادر به بازگرداندن File های حذف شده از Jaz ، Zip Disk ، other removable storage media و Digital Camera Media نیز می باشد.
اين نرم افزار حتي قادر به بازگرداندن اطلاعاتي که شما اصلا آنها را Save نکرديد بوده ، چه براي Fat 12 - Fat 16 - Fat 32 و چه براي NTFS .

دانلود با حجم 4.84 مگابایت ([Only registered and activated users can see links])
پسورد: forum.iran-egold.com

اگر فایلهاتون Replace شده باشه احتمال باز گشتشون خیلی کمه .

H.I.V
September 25th, 2007, 17:18
از برنامه Tuneup Utilities ([Only registered and activated users can see links] 29.zip) استفاده کنید. ( حجم 7.25MB)

دوست گرامي ، من اين نرم افزار رو نصب كردم ولي نتونستم بفهمم از كجاي اين برنامه مي بايست

فايل هاي خود رو بر گردونم ، سپاس گذار خواهم بود راهنماييم كنيد ...

من از برنامه ريكاوري ماي فايل نيز استفاده كردم ولي نتونست پيداشون بكنه ...

سپاس گذارم

fx-pip
September 25th, 2007, 18:39
دوست گرامي ، من اين نرم افزار رو نصب كردم ولي نتونستم بفهمم از كجاي اين برنامه مي بايست

فايل هاي خود رو بر گردونم ، سپاس گذار خواهم بود راهنماييم كنيد ...

من از برنامه ريكاوري ماي فايل نيز استفاده كردم ولي نتونست پيداشون بكنه ...

سپاس گذارم

سلام
برای برگردوندن فایل مراحل زیر رو دنبال کنید:
بعد از اجرای برنامه بر روی گزینه File Recovery & Destruction در سمت چپ برنامه کلیک کنید.
سپس روی گزینه دوم یعنی TuneUp Undelete کلیک کنید.
بعد در پنجره باز شده درایوی رو که میخواهید اطلاعاتش رو برگردونید انتخاب کنید.
بعد رو Next کنید .
در پنجره بعدی شما میتونید بگید که فقط فایلهای با پسوند خاصی رو برگردونه مثلا gif.*
سپس روی Next کیلک میکنید .
برنامه تمام فایلهایی رو که پاک شده است برای شما نمایش میدهد.
برای برگردوندن فایل مورد نظر رو انتخاب کنید و روی گزینه Restore کلیک کنید .

موفق باشید

Mazdak Parsian
September 25th, 2007, 18:42
در شکل زیر ، ابتدا ۱ و سپس ۲ را انتخاب کنید.

پس از اندکی مکث به شکل زیر خواهید رسید :

با زدن Next به هدف خود خواهید رسید.

موفق باشید.

fx-pip
September 25th, 2007, 20:58
سلام
میشه با نوت بوک از اینترنت ایرانسل استفاده کرد ؟
ممنون

جواب رو پیدا کردم
با استفاده از مودمهای GPRS / GSM ما میتونیم بوسیله کامپیوتر از اینترنت موبایل استفاده کنیم .
موفق باشید

mb
September 25th, 2007, 22:45
با مرورگر فایرفاکس آسوده بخوابید !
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) اضافه شونده Auto Shutdown ابزاری است که با نصب آن در مرورگر فایرفاکس، سیستم شما بطور خودکار در زمان تعیین شده خاموش می شود.

شبهایی را به یاد آورید که با خستگی پای سیستم کامپیوتر نشته اید. مشکل آن است که در حال دانلود یک نرم افزار پر حجم هستید و بدلیل سرعت پایین خط اینترنت مجبور هستید تا 2 ساعت دیگر بیدار بمانید.

در این لحظه دو راه پیش روی دارید، تا صبح بیدار بمانید تا دانلود نرم افزار شما تمام شود و یا بی خیال شده و سیستم خود را خاموش کنید. اما اضافه شونده Auto Shutdown راه حل سومی است که به شما پیشنهاد می شود. این Extension بصورت کاملآ خودکار کامپیوتر شما را پس از پایان تمامی دانلودها خاموش می کند و شما می توانید خوابی آسوده داشته باشید.

در حال حاضر تنها امکان استفاده از این ابزار بر روی سیستم عامل ویندوز وجود دارد و بزودی نسخه Mac آن نیز آماده می شود.

[Only registered and activated users can see links] دانلود: Auto Shutdown ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] منبع خبر: WinBeta.Net ([Only registered and activated users can see links])

xeroF
September 26th, 2007, 08:07
جواب رو پیدا کردم
با استفاده از مودمهای GPRS / GSM ما میتونیم بوسیله کامپیوتر از اینترنت موبایل استفاده کنیم .
موفق باشید

سلام
میشه در مورد روش کار یه کوچولو توضیح بدین ؟
مثلا نحوه ارتباط مودم و نوت بوک و گوشی
مودم رو از کجا تهیه کردین . مارکش چیه . در مجموع راضی هستین ؟کیفت -سرعت- قطع ارتباط و خلاصه هر چی که صلاح می دونین
بسیار ممنون

fx-pip
September 26th, 2007, 09:05
سلام
میشه در مورد روش کار یه کوچولو توضیح بدین ؟
مثلا نحوه ارتباط مودم و نوت بوک و گوشی
مودم رو از کجا تهیه کردین . مارکش چیه . در مجموع راضی هستین ؟کیفت -سرعت- قطع ارتباط و خلاصه هر چی که صلاح می دونین
بسیار ممنون

سلام
یه دونه مودم هست که سیم کارت درون اون قرار میگیره و بعد از نصب برنامه روی کامیپوتر شما میتونید از امکانات سیم کارت خودتون استفاده کنید.Support Data, Voice, SMS and Fax
شما احتیاج به گوشی ندارید فقط به یک مودم و یک عدد سیم کارت و یک عدد نوت بوک.
من خودم استفاده نمیکنم ;)
شما برای تهیه مودم میتونید به این سایت برید RFPHONE ([Only registered and activated users can see links])
هر جایی که خط آنتن بده این سیستم کارآیی داره.
GPRS/GSM ([Only registered and activated users can see links])
قیمت مودمها از 100 هزار تومان به بالاست، البته شاید ارزونتر هم باشه !
موفق باشید

ghafari3
September 26th, 2007, 10:12
معمولاً خود گوشیها مودم دارن، و چند جا هم نحوه ی اتصال گوشی به لب تاپ و طریقه کانکت کردن را دیده بودم. هر چند که بالا راحتتره و با وجود سیم کارتهای 10 هزار تومانی ایرانسل میشه استفاده کرد. متانریدر هم که زیاد سند و ریسیو نمیکنه. فقط باید دید این اینترنت ایرانسل اوضاعش چطوریه.

قیمت هر کیلوبایت 15ریال یعنی برای 100 کیلویابت 150 تومان و یک مگابایت (1024 کیلو یابت) ، 1536 تومان میشه.

s.mohammad
September 26th, 2007, 16:02
سلام دوستان

اگر مونیتور LCD خوبی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید .
توی تحقیقت نصفه و نیمه ای که کردم شنیدم مارک سامسونگ خوب هست اما توی مدلش هنوز به نتیجه نرسیدم . اینم بگم که دنبال 19 اینچ هستم .
این اواخر چشمام خیلی داره اذیت میشه گفتم شاید ال سی دی بهتر باشه , بالاخره این پولا رو یه جا باید خرج کرد دیگه همینطور روی هم انبار کنیم که فایده نداره :happy: :blink:

متشکرم

xeroF
September 27th, 2007, 04:23
سلام
من اطلاعات فنی زیادی ندارم ولی یکی از دوستام قبل از اینکه بره سریازی توی بازار ایران کار میکردو خلاصه با این دکترمهندسای کامپیوترزیاد سرو کار داشت:sick:
اون میگفت در حال حاضر بهترین ال سی دی موجود در ایران سونی هستش راست و دروغش پای خودش
البته سونی از همه گرونتره
من خودم هنوز از مو نیتور تلویزیونی استفاده میکنم:cry:
اگر قرار بشه بین سامسونگ و ال جی یکیو انتخاب کنم من سامسونگ رو دوست دارم دلیل فنی هم نداره:rambo:
از اف ایکس پیپ عزیز و آقایی غفاری هم ممنونم
شاد باشید ال سی دیتون هم مبارک باشه:banana:

hamidbabayi
September 27th, 2007, 05:54
معمولاً خود گوشیها مودم دارن، و چند جا هم نحوه ی اتصال گوشی به لب تاپ و طریقه کانکت کردن را دیده بودم. هر چند که بالا راحتتره و با وجود سیم کارتهای 10 هزار تومانی ایرانسل میشه استفاده کرد. متانریدر هم که زیاد سند و ریسیو نمیکنه. فقط باید دید این اینترنت ایرانسل اوضاعش چطوریه.

قیمت هر کیلوبایت 15ریال یعنی برای 100 کیلویابت 150 تومان و یک مگابایت (1024 کیلو یابت) ، 1536 تومان میشه.

کیلو بایتی 5 ریال

ghafari3
September 27th, 2007, 10:10
کیلو بایتی 5 ریال

درسته.اونی که بالا گذاشتم برای سیم کارتهای اعتباری 30 تومانی (الان 15 تومانی) بود ولی این سیم کارت پیام رسانش خیلی توپه.[Only registered and activated users can see links]

majid_k
September 27th, 2007, 10:59
سلام
ببخشید اگه بی ربطه کسی هست با موبایل به اینترنت وصل بشه می گن تهران کامپیوتر ها بی سیم وصل میشن به اینترنت

majid_k
September 27th, 2007, 11:26
سلام
ببخشید اگه بی ربطه کسی هست با موبایل به اینترنت وصل بشه می گن تهران کامپیوتر ها بی سیم وصل میشن به اینترنت

s.mohammad
September 27th, 2007, 12:02
سلام
من اطلاعات فنی زیادی ندارم ولی یکی از دوستام قبل از اینکه بره سریازی توی بازار ایران کار میکردو خلاصه با این دکترمهندسای کامپیوترزیاد سرو کار داشت:sick:
اون میگفت در حال حاضر بهترین ال سی دی موجود در ایران سونی هستش راست و دروغش پای خودش
البته سونی از همه گرونتره
من خودم هنوز از مو نیتور تلویزیونی استفاده میکنم:cry:
اگر قرار بشه بین سامسونگ و ال جی یکیو انتخاب کنم من سامسونگ رو دوست دارم دلیل فنی هم نداره:rambo:
از اف ایکس پیپ عزیز و آقایی غفاری هم ممنونم
شاد باشید ال سی دیتون هم مبارک باشه:banana:

سلام دوست عزیز
ممنون به خاطر راهنماییتون
البته من هنوز به یک نتیجه درست و حسابی نرسیدم در واقع اصلا به نتیجه نرسیدم , مجبورم برم تو بازار هر چی گیرم اومد بخرم ... یه مشکل دیگه ای هم که دارم نمی دونم چرا اینجا تو مشهد ال سی دی پیدا نمیشه ؟؟!! اونایی هم که دارن بیشتر ال جی هست !
همه زدن تو خط نوت بوک , فکر کنم نونش بشتره :happy:

حالا ببینم چی قسمت ما میشه ؟
;)

fx_predictor
September 27th, 2007, 14:17

سلام
یه گوشی بگیرید که مودم داشته باشه بعد رو کامپیوتر یه دیال آپ کانکشن بسازید در قسمت phone number تایپ کنید #99* در هر دو قسمت user id و password هم بنویسید gprs بعد موبایل رو به کامپیوتر وصل کنید و connect کنید .

mb
September 28th, 2007, 00:19
لپ تاپ های 750 هزار تومانی سونی بزودی بازار را پر خواهند کرد
-
طی چند هفته گذشته بازارهای کامپیوتر آلمان از سری جدید لپ تاپ های ارزان قیمت سونی پر شده است و این امر توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب کرده است. به همین منظور کمپانی سونی روز گذشته اعلام کرد، از ماه آینده این طرح را در دیگر کشورها نیز به اجرا خواهد گذاشت.

کمترین قیمت این سری جدید لپ تاپ ها که همگی از خانواده (Vaio NR) می باشند 750 دلار (تقریبآ 750 هزار تومان) بوده و در حقیقت به عنوان ارزان قیمت ترین لپ تاپ های سونی به حساب می آیند. اما با وجود این قیمت پایین، سونی در رابطه با امکانات و طراحی این لپ تاپ ها خسیسانه رفتار نکرده است، بگونه ای که تمامی این محصولات دارای صفحه نمایش 15.4 اینچ بوده و در کنار وزن 6.2 پوندی خود، چشمان شما را خیره خواهند کرد.

سونی این لپ تاپ ها را در سه رنگ قهوه ای، سفید و نقره ای معرفی کرده که به ترتیب آنها را silk، wenge و granite نامیده است.

سونی لپ تاپ های جدید NR را با چهار مشخصه متفاوت به فروش خواهد رساند. پیشرفته ترین مدل این لپ تاپ ها یعنی NR160 دارای سی پی یو اینتل دو هسته ای (Intel Core 2 Duo) می باشد و بقیه مدلهای یعنی NR110، NR120 و NR140 دارای سی پی یو های قدیمی تر پنتیوم دو هسته ای (Pentium Dual Core) هستند که دارای باس 533 مگاهرتز می باشد.

بطور مثال، لپ تاپ NR110 دارای یک پردازنده Pentium Dual Core T2310 ، حافظه رم به مقدار 1 گیگابایت، 120 گیگابایت هارد دیسک، کارت گرافیک ([Only registered and activated users can see links]) GMA X3100، کارت Wi-Fi ، رایتر CD/DVD ، چهار پورت USB ، کارت a/b/g wireless LAN 802.11 ، اسلات جهت نصب کارت های Expresscards، SD کارت و PROTM می باشد.

امکانات ذکر شده با توجه به قیمت تعیین گردیده از طرف سونی بسیار مناسب به نظر می رسند و شاید تنها کمبود این لپ تاپ ها داشتن 1 گیگابایت رم است که با افزوده کردن آن می توان با خیالی آسوده به نصب و اجرای سیستم عامل ویندوز ویستا پرداخت.

منبع خبر: WinBeta.Net ([Only registered and activated users can see links])

touhidqolizadeh
October 1st, 2007, 03:46
سلام
خسته نباشید . چطور می شه قسمت آپدیت ویندوز رو حذف کرد . هی میاد آپدیت می شه سرعت اینترنت رو میاره پایین. هر کاری هم می کنم حذف نمی شه ! ویندوز هم بعضی موقع ها شاد دان نمی شه !

Hamed2420
October 1st, 2007, 05:45
سلام
خسته نباشید . چطور می شه قسمت آپدیت ویندوز رو حذف کرد . هی میاد آپدیت می شه سرعت اینترنت رو میاره پایین. هر کاری هم می کنم حذف نمی شه ! ویندوز هم بعضی موقع ها شاد دان نمی شه !

با سلام

توحید خان وارد Control Panel بشوید و سپس Automatic Updates و مثل عکس زیر این گزینه آپدیت رو خاموش کنید:

موفق باشید

alihirsaei
October 1st, 2007, 21:32
با سلام امروز یه پیغام خطایی در میل برام میاد میخواستم ببینم چطور میشه حلش کرد :
yahoo mail beta experienced a login error
name : tyepe error
number:- 2146823281
description : object expected
با تشکر

alihirsaei
October 2nd, 2007, 11:21
از دوستان کسی نمیدونه این مشکل چطور حل میشه ؟

Hamed2420
October 2nd, 2007, 14:50
از دوستان کسی نمیدونه این مشکل چطور حل میشه ؟

با سلام

آیا شما از ورژن BETA در صفحات ایمیل یاهو استفاده میکنید؟

سرعت کانکشن شما چقدر هست؟

alihirsaei
October 2nd, 2007, 15:47
با سلام

آیا شما از ورژن BETA در صفحات ایمیل یاهو استفاده میکنید؟

سرعت کانکشن شما چقدر هست؟

بله از ورژن بتا استفاده میکنم . سرعتم 45.6 هست ولی تا حالا این مشکل رو نداشتم جالب اینکه وقتی ورژن قبلی میل یاهو رجوع میکنم این مشکل وجود نداره در مورد بقیه میل هام هم همین مشکل ایجاد شده

ghafari3
October 2nd, 2007, 17:00
یکبار Cache مرورگرتون را پاک کنید. اگر درست نشد با Browser دیگه ای امتحان کنید.

mehregan
October 8th, 2007, 21:47
سلام
ایا راهی برای خروج از اشغال بودن خطوط کانکت به سرور وجود داره؟

ario
October 8th, 2007, 21:55
سلام
ایا راهی برای خروج از اشغال بودن خطوط کانکت به سرور وجود داره؟
?????? توضيح بيشتري بفرماييد .
چه چيز منظورتان است ؟

lavan
October 10th, 2007, 15:46
با سلام
بنده دنبال درایور ماmother board jetway 945 pdg ( خاصه کارت صوت آن ) می گردم پیدا نکردم خواهشمندم اگر دوستان کسی آدرسی یا سایتی می شناسد راهنمایی بفرمایند. در ضمن از سایت jetway گرفتم ناقص بود.
با تشکر

رامين مقدس
October 13th, 2007, 05:27
سلام
عيدتون مبارك
برنامه google earth روكسي از دوستان داره؟
از خوده google نتونستم download كنم.
موفق باشيد....

hamid3765
October 13th, 2007, 09:08
سلام
عيدتون مبارك
موفق باشيد....
سلام

برایتان آپلود میکنم یک مقداری طول میکشه;)

Hamed2420
October 13th, 2007, 09:21
سلام

دوستان کسی نرم افزار خوب برای تبدیل 3GP به FLV میشناسه؟

تو اینترنت سرچ کردم اما چیز خوبی عایدم نشد....

ممنون

ario
October 13th, 2007, 09:54
سلام
عيدتون مبارك
موفق باشيد....

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

hamid3765
October 13th, 2007, 10:13
سلام

نسخه 4 گوگل ارث همراه با ***:

موفق باشید;)

aliii878
October 13th, 2007, 11:20
سلام

دوستان کسی نرم افزار خوب برای تبدیل 3GP به FLV میشناسه؟

تو اینترنت سرچ کردم اما چیز خوبی عایدم نشد....

ممنون

سلام حامد عزیز:)

پسورد فایل : [Only registered and activated users can see links]

علی یارتان

Ahmad-Ali
October 13th, 2007, 17:34
سلام.:)
1-اکسپلورر من به اینترنت وصل نمیشه.یعنی کامپیوتر به اینترنت وصل میشه ولی اکسپلورر صفحه باز نمیکنه.ویروس از نوع وی بی نت افتاده بود(4600 تا:blink: )که با کاسپر پاک کردم ولی باز هم نشد:huh: .اکسپلوررهای دیگری نصب کردم ولی باز هم وصل نشد:( .ویندوز رو ریپیر کردم.ولی نشد که نشد:cry: .چکار کنم؟

2-یک سوال موبایلی هم دارم.موبایل من در آب افتادو حالا قفل شده.برای آنلاک کردن یک نرم افزار از یک سایت پیدا کردم که پسوندش sis است.گفتند باید نرم افزار در موبایل نصب شود.حالا که موبایل لاک شده چطوری باید در آن نرم افزار نصب کرد؟در ضمن یکی از دوستهام گفته وسایل این کار چند صد هزار تومان قیمتشه:blink: .آیا این درسته ؟لطفا از دوستهای سایت اگه کسی میدونه کمکم کنه.همه شماره ها و عکسهای دست داشتنی:wub: من آنجاست.

hamidrezamf
October 15th, 2007, 01:16
سلام
کسی میدونه فایل های تصویری که با دوربینهای مدار بسته گرفته میشه با چه نرم افزاری میشه باز کرد؟:ph34r:
پسوندشون t1 ,t2,.... الی آخر هست...
شاد باشید..

kamal2006
October 15th, 2007, 03:50
سلام.:)
1-اکسپلورر من به اینترنت وصل نمیشه.یعنی کامپیوتر به اینترنت وصل میشه ولی اکسپلورر صفحه باز نمیکنه.ویروس از نوع وی بی نت افتاده بود(4600 تا:blink: )که با کاسپر پاک کردم ولی باز هم نشد:huh: .اکسپلوررهای دیگری نصب کردم ولی باز هم وصل نشد:( .ویندوز رو ریپیر کردم.ولی نشد که نشد:cry: .چکار کنم؟

سلام

من هم دو سه روزه همین مشکل رو پیدا کردم با نوت بوکم،
فقط وقتی سرویس وی پی ان ام رو فعال میکنم اون یه ****** رو در اینترنت اکسپلورر قرار میده که مشکل اتصال اینترنت اکسپلورر به اینترنت حل میشه. هنوز هم نفهمیدم مشکل از کجاست. :nervous:

برای راه حلش اول اومدم ویندوز رو repair کردم ولی نشد، بعد اومدم مرورگر اپرا رو نصب کردم دیدم اون به راحتی به اینترنت وصل میشه و مشکلی نداره ولی چون زیاد باهاش راحت نبودم، الان از فایرفاکس استفاده میکنم،
هم سرعتش خیلی بیشتر از iIE7 هست و هم اون مشکل کانکشن رو نداره. ولی کماکان مشکلم با اینترنت اکسپلورر حل نشده.

اگه دوستان راهی سراغ دارن، کمک کنن.

ممنون
موفق باشید.

businessandmarketing
October 15th, 2007, 09:30
سلام

من هم دو سه روزه همین مشکل رو پیدا کردم با نوت بوکم،
فقط وقتی سرویس وی پی ان ام رو فعال میکنم اون یه ****** رو در اینترنت اکسپلورر قرار میده که مشکل اتصال اینترنت اکسپلورر به اینترنت حل میشه. هنوز هم نفهمیدم مشکل از کجاست. :nervous:

برای راه حلش اول اومدم ویندوز رو repair کردم ولی نشد، بعد اومدم مرورگر اپرا رو نصب کردم دیدم اون به راحتی به اینترنت وصل میشه و مشکلی نداره ولی چون زیاد باهاش راحت نبودم، الان از فایرفاکس استفاده میکنم،
هم سرعتش خیلی بیشتر از iIE7 هست و هم اون مشکل کانکشن رو نداره. ولی کماکان مشکلم با اینترنت اکسپلورر حل نشده.

اگه دوستان راهی سراغ دارن، کمک کنن.

ممنون
موفق باشید.
goto:
tools/internet options/conections/LAN settings
به اینجا که رسیدید در قسمت ***** server هر چه که وجود دارد را unckeck کنید یعنی از حالت انتخاب و فعال شده در بیاورید.

ارادتمند شما

پ.ن:احتمالا شما یک نرم افزار ف ی ل ت ر شکن نصب کرده اید که این قسمت فعال شده است.

رامين مقدس
October 16th, 2007, 19:19
سلام

نسخه 4 گوگل ارث همراه با ***:

موفق باشید;)
سلام
جناب آريو و حميد عزيز ممنون از محبتتون
يه سوال
اين نرم افزار فقط از فضا زمين رو نشون ميده؟
يعني اجسامي كه رويه زمين هست رو به صورت زنده نشون نميده؟
چند وقت پيش يه همچين چيزي شنيده بودم...!!!
موفق باشيد.

alihirsaei
October 18th, 2007, 16:42
میخواستم ببینم چطور میشه آدرس سایتی رو روی سیستمی بلاک کرد؟

ario
October 18th, 2007, 19:01
سلام
جناب آريو و حميد عزيز ممنون از محبتتون
يه سوال
اين نرم افزار فقط از فضا زمين رو نشون ميده؟
يعني اجسامي كه رويه زمين هست رو به صورت زنده نشون نميده؟
چند وقت پيش يه همچين چيزي شنيده بودم...!!!
موفق باشيد.
زنده نيست!!! تصاوير براي ماه ها قبل ميباشد! بغل خانه ي ما 2 تا ساختمان ساختند و 1 سالي هم هست كه دارند در آن ها زندگي ميكنند ولي در اين برنامه هنوز خاك برداري هم نكرده اند!!! :happy:
فكر كنم يا جديدا" سرعت نور خيلي كم شده و يا ماهواره ي مربوطه چند سال نوري با كهكشان راه شيري فاصله داره! :cool:

kamal2006
October 19th, 2007, 01:06
goto:
tools/internet options/conections/LAN settings
به اینجا که رسیدید در قسمت ***** server هر چه که وجود دارد را unckeck کنید یعنی از حالت انتخاب و فعال شده در بیاورید.

ارادتمند شما

پ.ن:احتمالا شما یک نرم افزار ف ی ل ت ر شکن نصب کرده اید که این قسمت فعال شده است.

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز

درست میفرمائید، من از ف ی ل ت ر شکن استفاده میکنم ولی قبلا بدون مشکل با یا بدون فعال کردن آن به اینترنت متصل میشدم.
ولی از وقتی که این موضوع اتفاق افتاد دیدم که این برنامه همون تیک رو فعال میکنه و یک تنظیماتی قرار میده و تنها وقتی این برنامه فعال باشه میشه به اینترنت کانکت شد و وقتی این برنامه غیر فعال باشه و اون چک مارک ها رو هم بردارم نمیتونم بهیچوجه به اینترنت کانکت بشم.

بنظر میاد جائی که من هنوز پیداش نکردم یه ****** دیگه فعال شده باشه، نمیدونم کجا؟؟
اگه چیز دیگه ای بنظر دوستان میاد بیان کنن.

ممنون

Extacy
October 20th, 2007, 14:49
سلام دوستان.

دلیلش چیه ؟!:blink: :blink: ممنون میشم توضیح بدید .:cool:

نکنه دوباره دچار توهم شدم !!;)

موفق باشید.

Extacy
October 21st, 2007, 03:57
با سلام خدمت دوستان.

اگر كسي از دوستان تو كار پيدا كردن *** براي نرم افزارهاي Trial Version هست , لطفا *** اين نرم افزار رو هم واسه من پيدا كنه تا 1 در دنيا و 100 در آخرت پاداش ببينه !

لينك سايت نرم افزار ([Only registered and activated users can see links])

لينك دانلود نرم افزار ([Only registered and activated users can see links]) (حجم : 3.06MB)

پيشاپيش از كمكتون ممنون.

در پناه حق.

alihirsaei
October 21st, 2007, 13:58
جدیدا هنگام استفاده از پرینتر این پیام رو میده میخواستم ببینم ایراد از کجاست؟
spooler sub system app stopped working and was closed

رامين مقدس
October 22nd, 2007, 13:11
سلام دوستان...
چند روزي هست متاتريدرم رو كه باز ميكنم اين صفحه باز ميشه:::::LIVE UPDATE
هر بار كه ميزنم update كنه دفعه بعدش بازم مياد...قبلا كه اينجوري ميشد از بروكر كه download ميكردم درست ميشد،ولي اينبار اصلا به رويه خودش هم نمياره.:mad: اين پيغام رو ميده : c:\documents and settings\ramin_moghaddas\local settings\temporary internet files\content.IE5\4XURWL2R\mt4setup[1].exe is not a valid win32 application
حالا يه جوون مرد بياد كمكمون كنه...
خير ببينيد...
موفق باشيد...

ario
October 22nd, 2007, 21:22
سلام دوستان...
چند روزي هست متاتريدرم رو كه باز ميكنم اين صفحه باز ميشه:::::LIVE UPDATE
هر بار كه ميزنم update كنه دفعه بعدش بازم مياد...قبلا كه اينجوري ميشد از بروكر كه download ميكردم درست ميشد،ولي اينبار اصلا به رويه خودش هم نمياره.:mad: اين پيغام رو ميده : c:\documents and settings\ramin_moghaddas\local settings\temporary internet files\content.IE5\4XURWL2R\mt4setup[1].exe is not a valid win32 application
حالا يه جوون مرد بياد كمكمون كنه...
خير ببينيد...
موفق باشيد...
ظاهرا" بايد از سايت بروكر دانلود كنيم!

ario
October 22nd, 2007, 22:45
ظاهرا" بايد از سايت بروكر دانلود كنيم!
دانلود نكنيد!:rolleyes:
فيبو و نورث كه هنوز در سايتشان آپديت نكرده اند...!

alihirsaei
October 22nd, 2007, 23:28
جدیدا هنگام استفاده از پرینتر این پیام رو میده میخواستم ببینم ایراد از کجاست؟
spooler sub system app stopped working and was closed

رامين مقدس
October 23rd, 2007, 00:54
سلام
آريو جان ممنون.:rolleyes:
يعني هيچ كس نميتونه download كنه؟يا فقط من بخت برگشته؟
حالا اين update كه ميخواد هيچ مشكلي پيش نمياره؟آخه چند وقت پيش كه اين اتفاق افتاد هر معامله اي ميكردم،وقتي متا رو ميبستم و دوباره باز ميكردم ، اون معامله هيچ جايي ثبت نبود.

MasoodHeidarnia
October 23rd, 2007, 11:44
با سلام
بصورت تصادفي چنر تا فايل سيستمي از روي درايو C پاك شده است و در نتيجه ويندوز كار نميكنه.
آيا راهي وجود دارد كه بتوان مجدد ويندوز را بوت كرد؟
با تشكر

hamedrx
October 23rd, 2007, 11:47
با سلام
بصورت تصادفي چنر تا فايل سيستمي از روي درايو C پاك شده است و در نتيجه ويندوز كار نميكنه.
آيا راهي وجود دارد كه بتوان مجدد ويندوز را بوت كرد؟
با تشكر

مهم اينه كه چه فايلهايي باشند
اما تقريبا خير...

MasoodHeidarnia
October 23rd, 2007, 14:21
با سلام
اگه فقط فايلهاي سيستمي كه داخل C هست پاك شده باشه و دايركتوري ويندوز و مربوطه آن پاك نشده باشه آيا نميشه مثلا درايو C را Bootable كرد؟
مشكل فقط بوت نشدن ويندوز است و فقط فايلهاي مربوط به بوت در مسير اصلي C پاك شده است.
هيچ راهي نداره؟
با تشكر

Ahmad-Ali
October 25th, 2007, 16:09
با سلام
اگه فقط فايلهاي سيستمي كه داخل C هست پاك شده باشه و دايركتوري ويندوز و مربوطه آن پاك نشده باشه آيا نميشه مثلا درايو C را Bootable كرد؟
مشكل فقط بوت نشدن ويندوز است و فقط فايلهاي مربوط به بوت در مسير اصلي C پاك شده است.
هيچ راهي نداره؟
با تشكر
سلام.فکر کنم اگر ویندوز را repair کنید،مشکلتان حل شود.
موفق باشید.

m.shekaarian
October 25th, 2007, 16:37
تبدیل نسخه غیر اورجینال ویندوز ایکس پی به نسخه اصلی

رامين مقدس
October 29th, 2007, 00:15
سلام دوستان
اين پيغامو وقتي ميخوام متا رو از بروكر ران كنم ميگيرم.مربوط به چي هست؟
c:\documents and settings\ramin_moghaddas\local settings\temporary internet files\content.IE5\4XURWL2R\mt4setup[1].exe is not a valid win32 application

alihirsaei
October 31st, 2007, 20:46
از دوستان کسی اطلاع داره که چطور در ویندوز vista دکمه hibernation فعال میشه این گزینه از دیروز از گزینه های start حذف شده از قسمتpower option نیر فعال نمیشه

ariana
October 31st, 2007, 21:01
با سلام

از دوستان Asp كار كسي هست كه كد برنامه Asp را داشته باشد كه يك فرم Html را كه محتويات فارسي يا انگليسي با كد پيج Utf-8 باشد را به آدرس ايميل مشخصي ارسال كند ؟ ( جهت استفاده در صفحه تماس با ما در يك وب سايت ) يكي دارم ولي نوشته هاي فارسي را درست نشان نمي دهد !

با تشكر

fx-pip
November 1st, 2007, 21:01
سلام
سوال:
ما اینترنت adsl داریم.
آیا هر کامپیوتری که با این اینترنت وصل بشه اینترنت آیپیش Ip فرق میکنه ؟
یا همش یکی هست ؟
ممنون

Hamed2420
November 1st, 2007, 22:57
سلام
سوال:
ما اینترنت adsl داریم.
یا همش یکی هست ؟
ممنون

سلام
اگر از سیستم های چند کاربره استفاده کنید، آی پی ها مختلف خواهد بود (البته هزینه بیشتری داره)

در غیر این صورت آی پی تمامی دستگاهها یکی خواهد بود.

ارادتمندم

Shakhes
November 1st, 2007, 23:33
سلام
سوال:
ما اینترنت adsl داریم.
یا همش یکی هست ؟
ممنون
سلام
ای پی های استاتیک در همه سیستمها یکسان ولی در ای پی های داینامیک متغیر هستند . ای پی استاتیک روی مودم تنظیم می شود ولی ای پی داینامیک روی کانکشن سیستم تنظیم می شود .
برای خواندن ای پی خود می توانید از سایت زیر استفاده کنید :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
قسمت بالا و سمت راست صفحه

موفق باشید

suliter
November 1st, 2007, 23:46
سلام
من گوشیه موبایلم nokia 6630 هست آیا کسی مدیونه چه طوری میتونم یه متن رو از کامپیوتر به گوشیم
منتقل کنم . با pc suite که نتونستم. ؟

behrouz-fx
November 7th, 2007, 16:50
سلام دوستان
آیا کسی از دوستان تا حالا کل سایت سرمایه رو دانلود کرده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که بهترین نرم افزار برای دانلود سایت چیه؟

پ.ن : نمیدونم از نظر مدیریت سایت سرمایه اجازه این کارو دارم؟

fx-pip
November 7th, 2007, 22:01
سلام دوستان
آیا کسی از دوستان تا حالا کل سایت سرمایه رو دانلود کرده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که بهترین نرم افزار برای دانلود سایت چیه؟

پ.ن : نمیدونم از نظر مدیریت سایت سرمایه اجازه این کارو دارم؟

سلام
والا من هنوز سایت سرمایه رو دانلود نکردم ولی سایت دانلود کردم.
من از نرم افزار web zip استفاده میکنم.
بدک نیست
موفق باشید

hamidrezamf
November 12th, 2007, 14:32
سلام بچه ها
کی با شاتل adsl داره؟ تنظیمات مودمش رو میخوام...
موفق باشید...

aliii878
November 12th, 2007, 16:02
سلام بچه ها
موفق باشید...

سلام

نوع و اسم مودمتون چیه؟

علی یارتان

hamidrezamf
November 12th, 2007, 16:43
سلام

نوع و اسم مودمتون چیه؟

علی یارتان

با سلام
TP-LINK -- 8811
External ADSL2+ Router

مودمم اینه ,مدلش هم TD-8811 هستش...
اگه بتونم با توجه به اینکه ADSL2+ هم هست تنظیمش کنم, دیگه احتیاج نیست برم یه مودم دیگه بگیرم...
ممنون..

aliii878
November 12th, 2007, 17:30
سلام

فکر کنم این کارتون رو راه بندازه...

علی یارتان

hosein
November 12th, 2007, 18:04
اقا حميد رضا سلام

ميشه بگي فرق adsl1 . adsl2 چيه؟(تو كيفيت وقيمت)

راستي شاتل بهتره يا پارس انلاين؟

كدوم يكي از اين شركتهاي adsl اينترنتش بهتره؟

hamidrezamf
November 12th, 2007, 18:57
اقا حميد رضا سلام

سلام حسین جان
ظاهرا" برای من و شمایی که از سرعتهایی مثل 64و128 استفاده میکنیم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره چون اونقدر تفاوتش برای این سرعتها محسوس نیست...
پهنای بیشتر و مسافت بیشتری رو سرویس میده به نسبت adsl ....
درباره شرکتها هم من خودم چند وقت با نوید نت داشتم که اکیدا" توصیه میکنم طرفش نرو چون قطعی اش زیاد بود ولی سرعتش خوب بود...
امروز هم شاتلم وصل شد که هنوز نتونستم تستش کنم چون مثل اینکه تا یه مودم بهمون نفروشن ول کن نیستن...منم امروز بهشون گفتم میرم همین مودم رو از بیرون میگیرم, گرونتر هم میگیرم(که اتفاقا" مثل اینکه بیرون ارزونتر از خودشونه) ولی عمرا" از شما نمیگیرم...:) مودمی هم که میدن asus am602 هستش که امروز گفت میدن 55 تومن...تو فرومها خوندم بیرون حدود 45 تومنه....:blush:
کلا" شرکتهایی مثل شاتل و پارس آنلاین و سپنتا و .... همشون خوبن...باید ببینی قیمتاشون چطوره....
موفق باشید...

ario
November 13th, 2007, 01:18
اقا حميد رضا سلام

بهتره كه مودم adsl2 بگيريد تا با هر شركتي راحت بتونيد كار كنيد
در كرج كه تا 2 ماه پيش شاتل بهتر از پارس آنلاين بود... ولي فكر ميكنم كه جديدا" گاهي ناز داره شاتل... (‌فكر ميكنما... هنوز مطمئن نيستم)

adsl2 و adsl1 براي ما با اين سرعت هاي كم فرقي نمكند... و همچنان قيمتشان نيز فرقي نميكند.:)
ولي در كل من با شاتل بيشتر حال ميكن تا پارس آنلاين و پارس آنلايني ها خيلي دقيق و مقرراتي هستند ولي وقتي كه ميرم شركت شاتل راحت تر هستم با كاركنانش و زيرا در راه اومدن و در پرداخت هزينه ي ماهيانه و.... خيلي بيشتر هواي كاربران را دارند. :huh:

ario
November 13th, 2007, 01:23
سلام بچه ها
موفق باشید...
با سلام
TP-LINK -- 8811
External ADSL2+ Router
مودمم اینه ,مدلش هم TD-8811 هستش...
اگه بتونم با توجه به اینکه ADSL2+ هم هست تنظیمش کنم, دیگه احتیاج نیست برم یه مودم دیگه بگیرم...
ممنون..

اگه زنگ بزنيد پشتيباني شاتل راحت تر نيستيد ؟ :blink::blush:
و ازشان بپرسيد كه اين مودم سازگار هست با اينترنت شاتل يا نه ؟( كه هست) و تنظيمات مودم را از خود مسئولش بپرسيد

Hamid333
November 13th, 2007, 02:13
مودم اصلن مهم نیست مارکش چی باشه.
اگه آیپی استاتیک بتون میده باید آیپی را بدونین. (که فکر نکنم شاتل استاتیک بده).
میمونه فقط مقادیر VPI , VCI که اینو هم فکر کنم به ترتیب باید 35 و 0 وارد کنید.
اگه با وارد شدن به محیط کانفیگ مودم مشکل دارین بگین تا راهنماییتون کنم.

yaser_rashidi
November 13th, 2007, 14:52
قطعا تابحال پیرامون تقویم گوگل ([Only registered and activated users can see links]) شنیده اید . و اگر شنیده باشید احتمالا از آن استفاده کرده اید . همانطور که می دانید سرویس تقویم گوگل ([Only registered and activated users can see links]) , یک اپلیکیشن آنلاین است که در فرایند برنامه ریزی امور و رخدادهای روزانه به کمک افراد آمده و خدماتی در این زمینه , به صورت رایگان , ارائه می نماید . اما این سرویس با همه ی جذابیتش برای وارد شدن به زندگی روزانه موانعی پیش رو دارد , و سختی های دسترسی مداوم به آن , عملا باعث بی انگیزگی نسبت به استفاده دائم از این سرویس مفید می شود . البته وجود Gprs و دسترسی از طریق موبایل تا حدی می تواند این مشکل را کمرنگ کند , ولی با توجه به هزینه بردار بودن و همچنین عدم پوشش کافی , مشکل برجای باقی می ماند. همچنین این سرویس با وجود نقص هایی که دارد , قدرت پاسخ گویی به تمامی نیازهای کاربر در این زمینه را ندارد .
عدم برخورداری از قابلیت مدرییت وظائف ( Task Managing and Todo list )
عدم امکان مدیریت امور در بستر زمان
ضعف در سیستم هشدار دهنده جامع جهت یادآوری رخدادها و وظائف روزانه , برای کامپیوترهای رومیزیاز جمله کمبودهای حیاتی تقویم گوگل می باشد .

حال تصور نمائید گوگل برای سرویس تقویم خود , یک نزم افزار رومیزی ارائه می کرد , که برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با وب را برعهده می گرفت , و شرایطی فراهم می نمود که کاربر بدون مشقت و انتظار جهت بارگذاری صفحات حجیم اینترتی , به اطلاعاتش درسترسی پیدا کند و از طرف دیگر این نرم نیاز ارتباط صوتی با کاربر را هم برطرف می نمود . درست است , تقویم مایکروسافت اوتلوک همان چیزی است این رویا را تعبیر می کند ؛ و می تواند بهترین مکمل برای تقویم گوگل باشد . اما ظاهرا برقراری چنین ارتباطی میان گوگل و مایکروسافت ممکن نمی باشد . و شرکت گوگل نیز در فکر ارائه ی چنین اپلیکیشنی برای تقویمش نیست .
حال به این بیندیشید که چطور می شود بین این دو رابطه برقرار کرد و از آن سود برد . اینجاست که پای سرویس سومی بنام Plaxo ([Only registered and activated users can see links]) به میان می آید . پلاکسو ([Only registered and activated users can see links]) حلقه ی وصل این دو رقیب است .

پلاکسو ([Only registered and activated users can see links]) در حقیقت یک شبکه ی اجتماعی است , که رسالت اصلی آن برقراری ارتباط میان کاربران سایتهای وب 2.0 است ؛ و سایتهایی چون توییتر , فیس بوک , دلیشز , یوتیوب , فلیکر و تعدادی زیاد از این دست را در لیست پشتیبانی خود دارد . در کنار این پلاکسو دارای سرویس تقویمی است , که می تواند با تقویم گوگل و مایکروسافت اوتلوک یکپارچه شود .
حال برای عملی کردن طرح خود ابتدا در پلاسکو ثبت نام ([Only registered and activated users can see links]) می کنید

, سپس وارد صفحه ی تقویم خود شده , و در انتهای صفحه , قسمت Sync points را مشاهده خواهید کرد , که نشانگر ارتباطهایی خواهد بود که پلاکسو با دیگر ساتهای ارائه دهنده ی خدمات مشابه , دارد . برای ایجاد ارتباط جدید , در قسمت Add sync points , ابتدا اطلاعات حساب گوگلتان را وارد کنید تا دو تقویم باهم یکپارچه سازی شوند , و پس از آن با دانلود یک افزونه ی ([Only registered and activated users can see links]) 2 مگابایتی برای اوتلوک و نصب آن , اطلاعات تقویم گوگل را , علاوه بر دیگر خدمات سایت پلاکسو از قبیل Task Managing ,Address Book و Notes را در تقویم اوتلوک خود داشته باشید .
برای راحتی بیشتر , می توانید از این دو ویجت یاهو بر روی دسکتاپ خود استفاده کنید :
4Team Tasks Widget ([Only registered and activated users can see links])
My Outlook Today ([Only registered and activated users can see links])جهت مشاهده :
پروفایل ([Only registered and activated users can see links]) بنده درسایت پلاکسو
پروفایل ([Only registered and activated users can see links]) جناب مزیدی ([Only registered and activated users can see links]) , که از ایشان دعوت می کنم با کامل کردن اطلاعاتشان , دوستان را به فیض برسانند.منبع ([Only registered and activated users can see links])

hamidrezamf
November 13th, 2007, 16:06
اگه زنگ بزنيد پشتيباني شاتل راحت تر نيستيد ؟ :blink::blush:
و ازشان بپرسيد كه اين مودم سازگار هست با اينترنت شاتل يا نه ؟( كه هست) و تنظيمات مودم را از خود مسئولش بپرسيد

آریو جان
اگه پشتیبانی شاتل کارم رو راه انداخته بود که دیگه نمیومدم اینجا نوکرتم...:)
اونا ته حرفشون اینه که از ما مودم بگیر...ما این مودم شما رو ساپورت نمی کنیم...:mad:
شاد باشید...

hamidrezamf
November 13th, 2007, 16:07
میمونه فقط مقادیر VPI , VCI که اینو هم فکر کنم به ترتیب باید 35 و 0 وارد کنید.
اگه با وارد شدن به محیط کانفیگ مودم مشکل دارین بگین تا راهنماییتون کنم.

ممنون میشم اگه طریقه کانفیگ کردن رو توضیح بدید...

Chipal
November 13th, 2007, 16:35
قطعا تابحال پیرامون تقویم گوگل ([Only registered and activated users can see links]) شنیده اید . و اگر شنیده باشید احتمالا از آن استفاده کرده اید . همانطور که می دانید سرویس تقویم گوگل ([Only registered and activated users can see links]) , یک اپلیکیشن آنلاین است که در فرایند برنامه ریزی امور و رخدادهای روزانه به کمک افراد آمده و خدماتی در این زمینه , به صورت رایگان , ارائه می نماید . اما این سرویس با همه ی جذابیتش برای وارد شدن به زندگی روزانه موانعی پیش رو دارد , و سختی های دسترسی مداوم به آن , عملا باعث بی انگیزگی نسبت به استفاده دائم از این سرویس مفید می شود . البته وجود Gprs و دسترسی از طریق موبایل تا حدی می تواند این مشکل را کمرنگ کند , ولی با توجه به هزینه بردار بودن و همچنین عدم پوشش کافی , مشکل برجای باقی می ماند. همچنین این سرویس با وجود نقص هایی که دارد , قدرت پاسخ گویی به تمامی نیازهای کاربر در این زمینه را ندارد .

عدم برخورداری از قابلیت مدرییت وظائف ( Task Managing and Todo list )
عدم امکان مدیریت امور در بستر زمان
ضعف در سیستم هشدار دهنده جامع جهت یادآوری رخدادها و وظائف روزانه , برای کامپیوترهای رومیزیاز جمله کمبودهای حیاتی تقویم گوگل می باشد .

حال تصور نمائید گوگل برای سرویس تقویم خود , یک نزم افزار رومیزی ارائه می کرد , که برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با وب را برعهده می گرفت , و شرایطی فراهم می نمود که کاربر بدون مشقت و انتظار جهت بارگذاری صفحات حجیم اینترتی , به اطلاعاتش درسترسی پیدا کند و از طرف دیگر این نرم نیاز ارتباط صوتی با کاربر را هم برطرف می نمود . درست است , تقویم مایکروسافت اوتلوک همان چیزی است این رویا را تعبیر می کند ؛ و می تواند بهترین مکمل برای تقویم گوگل باشد . اما ظاهرا برقراری چنین ارتباطی میان گوگل و مایکروسافت ممکن نمی باشد . و شرکت گوگل نیز در فکر ارائه ی چنین اپلیکیشنی برای تقویمش نیست .
حال به این بیندیشید که چطور می شود بین این دو رابطه برقرار کرد و از آن سود برد . اینجاست که پای سرویس سومی بنام Plaxo ([Only registered and activated users can see links]) به میان می آید . پلاکسو ([Only registered and activated users can see links]) حلقه ی وصل این دو رقیب است .

پلاکسو ([Only registered and activated users can see links]) در حقیقت یک شبکه ی اجتماعی است , که رسالت اصلی آن برقراری ارتباط میان کاربران سایتهای وب 2.0 است ؛ و سایتهایی چون توییتر , فیس بوک , دلیشز , یوتیوب , فلیکر و تعدادی زیاد از این دست را در لیست پشتیبانی خود دارد . در کنار این پلاکسو دارای سرویس تقویمی است , که می تواند با تقویم گوگل و مایکروسافت اوتلوک یکپارچه شود .
حال برای عملی کردن طرح خود ابتدا در پلاسکو ثبت نام ([Only registered and activated users can see links]) می کنید

, سپس وارد صفحه ی تقویم خود شده , و در انتهای صفحه , قسمت Sync points را مشاهده خواهید کرد , که نشانگر ارتباطهایی خواهد بود که پلاکسو با دیگر ساتهای ارائه دهنده ی خدمات مشابه , دارد . برای ایجاد ارتباط جدید , در قسمت Add sync points , ابتدا اطلاعات حساب گوگلتان را وارد کنید تا دو تقویم باهم یکپارچه سازی شوند , و پس از آن با دانلود یک افزونه ی ([Only registered and activated users can see links]) 2 مگابایتی برای اوتلوک و نصب آن , اطلاعات تقویم گوگل را , علاوه بر دیگر خدمات سایت پلاکسو از قبیل Task Managing ,Address Book و Notes را در تقویم اوتلوک خود داشته باشید .
برای راحتی بیشتر , می توانید از این دو ویجت یاهو بر روی دسکتاپ خود استفاده کنید :

4Team Tasks Widget ([Only registered and activated users can see links])
My Outlook Today ([Only registered and activated users can see links])جهت مشاهده :

پروفایل ([Only registered and activated users can see links]) بنده درسایت پلاکسو
پروفایل ([Only registered and activated users can see links]) جناب مزیدی ([Only registered and activated users can see links]) , که از ایشان دعوت می کنم با کامل کردن اطلاعاتشان , دوستان را به فیض برسانند.منبع ([Only registered and activated users can see links])
سلام
یاسر جان ضمن تشکر از مطالب همیشه خوبتون در اینگونه زمینه ها ... :)
فکر نمیکنید عوض رجیستر شدن در 3 جا و به خاطر داشتن مشخصات لاگین اونها و نصب 2,3 نرم افزار و ... اونم آنلاین با این وضعیت اینترنت های ما ، بهتره از یک نرم افزار شسته رفته که تخصصی برای این کار باشه استفاده کنیم ؟ :blush:

ارادتمند
چیپال

Hamid333
November 13th, 2007, 17:29
ممنون میشم اگه طریقه کانفیگ کردن رو توضیح بدید...

مودم را از طریق کابل LAN به کامپیوتر وصل کنید. (اگه کارت شبکه ندارین با کابل USB وصل کنید). توی آدرس بار اینترنت اکسپلورر آیپی 192.168.1.1 که بطور پیش فرض آیپی مودم هست را وارد کنید. (اگه قبلا آیپی مودم بطور دستی عوض شده باید اونو بدونین).
اگه مشکلی نباشه از شما یوزر و پسورد کانفیگ را میخواد که هر دوی اونها در حالت پیش فرض admin هست.
بعد توی صفحه ای که باز میشه سمت چپ وارد Advanced Setup و بعد از اون وارد قسمت WAN بشید.
بقیه اش دیگه بستگی داره شما به چه شکل میخواین وصل بشین. تا اینجای کار را انجام بدین ، ببینین مشکلی دارین یا نه.

hamidrezamf
November 13th, 2007, 17:53
مودم را از طریق کابل LAN به کامپیوتر وصل کنید. (اگه کارت شبکه ندارین با کابل USB وصل کنید). توی آدرس بار اینترنت اکسپلورر آیپی 192.168.1.1 که بطور پیش فرض آیپی مودم هست را وارد کنید. (اگه قبلا آیپی مودم بطور دستی عوض شده باید اونو بدونین).
اگه مشکلی نباشه از شما یوزر و پسورد کانفیگ را میخواد که هر دوی اونها در حالت پیش فرض admin هست.
بعد توی صفحه ای که باز میشه سمت چپ وارد Advanced Setup و بعد از اون وارد قسمت WAN بشید.
بقیه اش دیگه بستگی داره شما به چه شکل میخواین وصل بشین. تا اینجای کار را انجام بدین ، ببینین مشکلی دارین یا نه.

حمید جان
اتفاق خاصی نیفتاد..:huh::)
مودم رو با usb وصل کردم , اون کانکشن Local Area هم Enable شد...
وقتی تو اینترنت اکسپلورر آی پی رو وارد کردم چون به اینترنت وصل نیستم اون 2 تا گزینه Connect و Work offline اومد..که اگه آفلاین رو بزنم که هیچی نمیاد ....کانکت هم بزنم که میخواد به اینترنت وصل بشه...:rolleyes:

Hamid333
November 13th, 2007, 18:00
ببین آیپیه همون کانکشنی که میگی اتوماتیکه یا دستی؟
باید تنظیماتش به شکل زیر باشه.
IP Address : 192.168.1.2
ُSubnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway :192.168.1.1
DNS Server : 192.168.1.1
در ضمن برین توی Internet Properties>Connection Tab گزینه ی Never dial a connection را فعال کنید.

hamidrezamf
November 13th, 2007, 18:25
ببین آیپیه همون کانکشنی که میگی اتوماتیکه یا دستی؟
باید تنظیماتش به شکل زیر باشه.
IP Address : 192.168.1.2
ُSubnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway :192.168.1.1
DNS Server : 192.168.1.1
در ضمن برین توی Internet Properties>Connection Tab گزینه ی Never dial a connection را فعال کنید.

حمید جان ردیف شد...:p
تنظیمات اینا نبود...همش خالی و صفر بود:blink:(من چه جوری با این مودم 3و4 ماه adsl داشتم؟؟:nervous:)
خلاصه اینایی که گفتی رو وارد کردم به صورت دستی...البته باز هم تو اینترنت اکسپلورر اتفاقی نیفتاد ولی تو Fire Fox که آی پی رو زدم اون صفحه امد و خلاصه الان اون صفحه هستم که باید ادیتش کنم...
صفحه wan منظورمه...vci 33 هست...
ولی صفحه بعدیش نمیدونم چیه...
وقتتم گرفتم, شرمنده...:blush:

Hamid333
November 13th, 2007, 18:36
خوب تو صفحه ی بعد احتمالا کانکشن تایپ را باید انتخاب کنی.
Bridging رو انتخاب کن برو جلو تا به save برسی. بعدش مودمو ریبوت کن. بعدش یه کانکشن Broadband بساز و باهاش وصل شو.
البته این که VCI باید 33 باشه یا چیز دیگه رو نمیدونم.ولی مهمه. (فکر کنم باید 35 باشه).

hamidrezamf
November 13th, 2007, 18:59
حمید جان دستت درست....:rambo:
الان با adsl وصلم....:banana:
بعد از اینکه save کردم اون صفحه رو , اومدم با کانکشنی که واسه adsl قبلیم بود یوزر و پسوردشو عوض کردم و وصل شد...
یه جا خوندم , ولی نمی دونم کجا بود که حمیدا همشون کارشون درسته...:p:rambo: (یه وقت فکر نکنید دارم از خودم هم تعریف میکنما...اصلا"..:rolleyes:)
دیگه امروز می خواستم برم یه asus 602 بخرم که حمید خان 40-50 تومن به نفعم کار کرد...
به هر حال ممنون حمید جان...

پی نوشت: راستی اون vci رو 35 گذاشتم درست شد...

akilis2006
November 13th, 2007, 19:01
لطف كنيد سايتهايي كه به صورت رايگان ايميل ميدن مثل yahoo , hotmail , gmail رو معرفي كنيد

mohsen313
November 13th, 2007, 19:40
با سلام
من یک مودم Asus AM602 دارم اینترنت هم از صبا نت گرفتم.
بعد به من گفتن که ما فقط مودم های خودمون و ساپورت میکنیم و مودم شما رو نمی تونیم تنظیم کنیم و از این حرفها.
من هم که عمرا زیر بار حرف زور برم اومدم خونه نشستم به کلنجار رفتن با تنظیمات مودم (البته یک مقدار با کارهای شبکه آشنا بودم و تنظیمات اینچنینی ولی تا بحال تنظیمات مودم را ندیده بودم)
بالاخر بعد از 1 - 2 ساعت تنظیمات مودم را درست کردم. البته کار سختی نبود. چون یک گذینه هم داشت که به صورت اتوماتیک خودش تنظیمات را درست میکرد ولی خوب من دستی درستش کردم.
اینا رو گفتم که بگم هرکس خواست برای صبا نت مودم Asus بگیره من تنظیماتش را دارم براش میفرستم تا اونا باشن زور نگن

یک مطلب دیگر:
یکی از دوستان گفت که میشود User و Password را در خود مودم Save کرد تا نیاز به کانکشن ساختن و از این مسائل نباشد و هروقت کامپیوتر را روشن میکنیم و وارد ویندوز میشویم در صورت روشن بودن مودم به صورت اتو ماتیک به اینترنت وصل شویم.
اگر دوستان کسی این تنظیمات را برای مودم من بلد است لطفا راهنمایی کند.
چون این یکی را کم آوردم و حتی یک پی دی اف هم در این مورد پیدا کردم و تست کردم ولی جواب نداد.

با تشکر

Hamid333
November 13th, 2007, 21:45
سلام.
بعد از صفحه ای که vpi , vci رو انتخاب میکنین ، تو صفحه ی Connection Type (همونجا که Bridging رو انتخاب کردید) باید گزینه ی PPPoE را انتخاب کنید و در مرحله ی بعد یوزر و پسورد را بدید به مودم تا خودش کانکت کنه. البته یه سری تنظیمات دیگه هم داره که معمولا حالت پیش فرض همونیه که باید باشه.

EFX
November 16th, 2007, 18:11
به قول a-skeletor (عزیز دل) : سلام سلام

اقا یه pc موجوده که ما جدآ با این چه حکایتها که نداشتیم(اعم از سخت or نرم :happy:)

حتی همین چند وقت پیش مجبور شدیم board رو به طور کامل عوض کنیم!

اما اخیرآ وسط یه سری برنامه ها (اغلب گیم ها) وسط کار ارور اجرایی میده و از گیم میپره بیرون!
تعویض ویندوز و این قرتی بازیا هم جواب نداده:laugh:
محتمل اشکال از قطعه است...

لطفآ نظرات کارشناسانه خودتونو مبذول فرمایید

Chipal
November 16th, 2007, 18:35
به قول a-skeletor (عزیز دل) : سلام سلام

اقا یه pc موجوده که ما جدآ با این چه حکایتها که نداشتیم(اعم از سخت or نرم :happy:)

حتی همین چند وقت پیش مجبور شدیم board رو به طور کامل عوض کنیم!

اما اخیرآ وسط یه سری برنامه ها (اغلب گیم ها) وسط کار ارور اجرایی میده و از گیم میپره بیرون!
تعویض ویندوز و این قرتی بازیا هم جواب نداده:laugh:
محتمل اشکال از قطعه است...

لطفآ نظرات کارشناسانه خودتونو مبذول فرمایید
سلام
اگر این مشکل رو بیشتر در گیم ها دارید ، محتمل ترین موضوع ، کارت گرافیکتون هست ...
چون بیشترین فشار در گیم ها به این قطعه وارد میشه .
خصوصا اینکه میگید میپره بیرون و بساط ریستارت یا هنگ کردن نیست .
راهکارها ! :
در مرحله اول درایورش رو از سایت سازندش دانلود و آپدیت کنید .
اگر درست نشد ؛ مرحله دوم : برای اینکه از این موضوع مطمئن بشید که مشکل از گرافیکه و هزینه بیخودی نکنید ، با یک کارت گرافیک امانتی امتحان کنید، ببینید بازم مشکلی هست... . ;)

مرحله سوم :اگر الان مطمئنید که مشکل از گرافیک بوده ، به احتمال زیاد داغ میکنه ،که یا فنش مشکل داره ( اگه از نوع فن دار باشه ) یا رادیاتورش کثیف شده که در اینصورت باید فنش رو عوض کنید و رادیاتورش رو تمیز کنید .
در نهایت ...
اگر بازم حل نشد ، به قسمت هیجانی میرسیم ! :whoow:
باید دست در جیب مبارک کرده و به بازار بروید ! :p

موفق باشید .
چیپال

EFX
November 16th, 2007, 19:02
سلام خدمت آقا پژمان دوست داشتنی

اگر این مشکل رو بیشتر در گیم ها دارید ، محتمل ترین موضوع ، کارت گرافیکتون هست ...
چون بیشترین فشار در گیم ها به این قطعه وارد میشه .

:rolleyes:

خصوصا اینکه میگید میپره بیرون و بساط ریستارت یا هنگ کردن نیست

راستش الان که از این پسره دارم میپرسم میگه چند بار هم وسط گیم هنگ و متعاقبآ ریستارت شده!

راهکارها ! :

پس کارمون در اومده:happy:

در نهایت ...
اگر بازم حل نشد ، به قسمت هیجانی میرسیم !

احتمالآ به زودی به این قسمت مهیج خواهیم رسید:laugh:

alibeirami
November 18th, 2007, 00:07
اولین فونت فارسی ([Only registered and activated users can see links]) نستعلیق یونیکد.توی ورد و همچنین open office عالی کار میکنه.

Hamed2420
November 18th, 2007, 06:39
اولین فونت فارسی ([Only registered and activated users can see links]) نستعلیق یونیکد.توی ورد و همچنین open office عالی کار میکنه.

به به

سلام علی آقا جون :)

آقا عجب چیز ردیفیه :banana:

دوستان حتماً دانلودش کنید :advise:

Extacy
November 21st, 2007, 22:03
سلام دوستان.

چند تا سؤال داشتم كه ممنون ميشم بطور كامل راهنمايي كنيد :

1- ويندوزي كه در حال حاضر استفاده ميكنم WinXP SP2 Ver2003-4 هست....... ميخوام ويندوز رو عوض كنم و ويندوز Vista نصب كنم ! حالا اگر ويندوز ويستا رو نصب كردم آيا متا تريدر رو ويستا درست كار ميكنه يا نه ؟:rolleyes:

2- با Ram 512 ويندوز ويستا درست كار ميكنه يا سرعتش مياد پايين ؟:blink:

3- دوستاني كه DVD رايت كردن........ من ميخوام يك DVD رايت كنم ولي تا حالا دو تا DVD رو نفله (سوختوندم) كردم:laugh::nervous: و نميدونم عيب از چيه ؟ :huh:

نرم افزاري كه باهاش رايت ميكنم Nero هست و سرعت رايت هم 8x ميزنم و مارك DVD writer هم :
PIONER DVD-RW DVR-111D

به نظر دوستان رايتر خرابه يا بايد با اين نوع رايتر با سرعت پايين تري رايت كنم ؟

منتظر كمك دوستان هستم.:)

موفق باشيد.

Hamed2420
November 21st, 2007, 22:36
سلام دوستان.

1- ويندوزي كه در حال حاضر استفاده ميكنم WinXP SP2 Ver2003-4 هست....... ميخوام ويندوز رو عوض كنم و ويندوز Vista نصب كنم ! حالا اگر ويندوز ويستا رو نصب كردم آيا متا تريدر رو ويستا درست كار ميكنه يا نه ؟:rolleyes:

3- دوستاني كه DVD رايت كردن........ من ميخوام يك DVD رايت كنم ولي تا حالا دو تا DVD رو نفله (سوختوندم) كردم:laugh::nervous: و نميدونم عيب از چيه ؟ :huh:

نرم افزاري كه باهاش رايت ميكنم Nero هست و سرعت رايت هم 8x ميزنم و مارك DVD writer هم :
PIONER DVD-RW DVR-111D

منتظر كمك دوستان هستم.:)

موفق باشيد.

سلام
1- متاتریدر در ویستا به راحتی کار می کنه.
2- 512 مگابایت رم برای ویستا به نظر من کمه و برای روان کار کردن این ویندوز 1 گیگابایت رم نیاز هست.
3- در هنگام رایت دی وی دی، هیچ کاری با ویندوز انجام ندید چون اگر CPU قدرتمند نباشه، دی وی دی به احتمال بسیار زیاد خواهد سوخت. در ضمن سعی کنید از سرعت کمتری برای رایت استفاده کنید.

گذشته از تمام اینها کار با ویندوز ویستا بسیار لذتبخش هست :p

ارادت

ario
November 21st, 2007, 22:40
[quote=Extacy;147511]سلام دوستان.

PIONER DVD-RW DVR-111D
quote]

3 . ابتدا dvd با مارك ديگري را امتحان كنيد . ولي به احتمال زياد مثل رايتر من خراب شده و بايد يه رايتر ديگر بخريد :(
2 . به زور كار ميكنه... ولي خود مايكروسافت براي عدم ايجاد مشكل 2 گيگا بايت رم پيشنهاد داده!!! بنده با cpu 3000 و 1 گيگابايت رم ترجيح ميدهم كه رم و همچنين هارد ديسك ارزون بشه...! ويستا احتياج به 20 - 15 گيگابايت فضاي هارد ديسك داره
1 . به احتمال زياد بايد كار بكنه ( 100% مطمئن نيستم )

Extacy
November 22nd, 2007, 03:25
با سلام خدمت دوستان و تشکر از آقای آریو و آقا حامد گل.

ویندوز رو عوض کردم و الان دارم از Windows Vista Ultimate :o:o با شما دوستان صحبت میکنم.:cool:

وای عجب ویندوزی به دنیا آورده این مایکروسافت , واقعا ایـــــــــــــــــــــــ ول داره.:rambo:

فکر نمیکردم اینجوری باشه !!!:whoow::banana:!

فکر کنم باید 2-3 ماهی فارکس رو تعطیل کنم و برم دنبال آموزش کار با محیط ویندوز ویستا:blink::laugh::laugh:

راستی سرعت ویندوز هم بدک نیست تا حالا که مشکلی نداشته ! (ولی حتما یک رم 512 دیگه میخواد)

بازم ممنون.

موفق باشید.
پ.ن : این دکمه ارسال پاسخ کجاست:blink: ؟!!!!:banana::laugh::whoow:

fx-pip
November 22nd, 2007, 14:16
سلام :blink::blink::blink:
فرستادن فایل از طریق مانیتور به تلفن همراه فقط نوکیا 6600 .بدون نیاز به هیچی!!!
البته یکمی قدیمی هست ولی شاید کار کنه.کسانی که نوکیا 6600 دارند امتحان کنند.
مراحل کار:
1.ابتدا برنامه ScreenFTP.sis را بروی گوشی خود نصب کنید .دانلود ([Only registered and activated users can see links])
2.به یکی از لينكهای زير مراجعه و فايل خودتان را از روي كامپيوتر Brows نمایید و گوشي را مقابل شكل مربعی و رنگی ايجاد شده بگيريد .

برای انتقال فایل روی گوشی ، دوربین گوشی خود را جلوی شکل گرفته و کلید شروع را روی کامپیوتر بزنید و منتظر باشید تا فایل به کامپیوترتان منتقل شود . مواظب باشید که هیچ کلیدی را هنگان انجام کار فشار ندهید .
4 ) در صورت انتقال موفقیت آمیز ، فایل مورد نظر به صورت یک پیام در Inbox شما ظاهر می شود که می توانید به از آنجا به فایل دسترسی پیدا کنید .

نكات مهم :
- اينكار فقط از مانيتور به موبايل انجام پذير است و بر عکس آن ممکن نیست .
- به علت استفاده از دوربین باتری زیادی مصرف می شود .
- به علت ضعیف بودن گوشی و اشکالات برنامه ممکن است گوشی شما هنگام کار با برنامه هنگ کند .
موفق باشید

ghafari3
November 22nd, 2007, 15:17
با سلام خدمت دوستان و تشکر از آقای آریو و آقا حامد گل.

ویندوز رو عوض کردم و الان دارم از Windows Vista Ultimate :o:o با شما دوستان صحبت میکنم.:cool:

وای عجب ویندوزی به دنیا آورده این مایکروسافت , واقعا ایـــــــــــــــــــــــ ول داره.:rambo:

فکر نمیکردم اینجوری باشه !!!:whoow::banana:!

فکر کنم باید 2-3 ماهی فارکس رو تعطیل کنم و برم دنبال آموزش کار با محیط ویندوز ویستا:blink::laugh::laugh:

راستی سرعت ویندوز هم بدک نیست تا حالا که مشکلی نداشته ! (ولی حتما یک رم 512 دیگه میخواد)

بازم ممنون.

موفق باشید.
پ.ن : این دکمه ارسال پاسخ کجاست:blink: ؟!!!!:banana::laugh::whoow:

ویستا با سخت افزارهای جدید خیلی خوب کار میکنه. با قدیمیها هم که بد نیست ولی خوب یه کم علافیش زیاد میشه.

کارت گرافیکتون Aero را ساپورت میکنه؟

W-M
November 23rd, 2007, 21:49
سلام
برای تبدل فایل های pDf به Word دوستان می توانند کمکم کنند ؟

باسپاس

ghafari3
November 24th, 2007, 00:23
سلام

باسپاس

اگر فرمان کپی در فایلی که دارید Disable نشده باشه ، ساده ترین راه : در محیط Adobe Reader کلیدهای Ctrl+A ، بعدش Ctrl+C و در محیط Word ، کلیدهای Ctrl+V را بزنید. اگر نشد و کپی در فایل غیر فعال شده بود من که تا حالا راهی براش پیدا نکرده ام. فکر میکنم راهی هم وجود نداشته باشه.

fx-pip
November 24th, 2007, 00:35
سلام

باسپاس

سلام
صفحه دانلود برنامه ([Only registered and activated users can see links])
موفق باشید

alibeirami
November 24th, 2007, 01:14
اگر فرمان کپی در فایلی که دارید Disable نشده باشه ، ساده ترین راه : در محیط Adobe Reader کلیدهای Ctrl+A ، بعدش Ctrl+C و در محیط Word ، کلیدهای Ctrl+V را بزنید. اگر نشد و کپی در فایل غیر فعال شده بود من که تا حالا راهی براش پیدا نکرده ام. فکر میکنم راهی هم وجود نداشته باشه.

آکروبات 8 تمام این کارها رو میکنه.اکسپورت به ورد و rtf در این ورژن اضافه شده وخیلی قابلیتهای دیگه.

ghafari3
November 24th, 2007, 11:29
آکروبات 8 تمام این کارها رو میکنه.اکسپورت به ورد و rtf در این ورژن اضافه شده وخیلی قابلیتهای دیگه.

فارسی را هم ساپورت میکنه؟ (منظورم اینه که فایل PDF فارسی را به Word تبدیل کنه)

W-M
November 24th, 2007, 17:39

آقای ghafari متشکر
این کار را کردم و انجام هم شد اما متن مرتب نیست و کلا خیلی به هم ریخته می شود :(

W-M
November 24th, 2007, 17:42
سلام
صفحه دانلود برنامه ([Only registered and activated users can see links])
موفق باشید

اقای FXpip متشکر از لینک که دادید اما نتوانستم دانلود کنم . خود لینک داتلود مدام بین صفحات سایت شیفت می شود :(

jester
November 25th, 2007, 15:08
سلام به همگی
مقاله یا سایتی در باره آموزش ماشین حساب مهندسی می شناسن؟
خیلی واجبه
متشکر و ممنون

sarmaiedar
November 26th, 2007, 12:30
سلام
دوستان مي خواستم بدانم براي مصارف خانگي و فاركس و كمي هم دانلود چه سرعت و ترافيكي وچه مودمي براي اينترنت ADSL مناسب هست ؟؟

Arashmehr
November 28th, 2007, 21:46
سلام
دوستان کسی از ویژگیهای نسخه جدید windows xp service pack 3 RC1 اطلاعی دارد .

Chipal
November 28th, 2007, 22:39
سلام
دوستان مي خواستم بدانم براي مصارف خانگي و فاركس و كمي هم دانلود چه سرعت و ترافيكي وچه مودمي براي اينترنت ADSL مناسب هست ؟؟

سلام
اگر میخواهید اقتصادی باشه ، 64K هم جواب میده ... ;)

موفق باشید
چیپال

Chipal
November 28th, 2007, 22:41
سلام
دوستان کسی از ویژگیهای نسخه جدید windows xp service pack 3 RC1 اطلاعی دارد .

سلام
تمام سرویس پکهای 3 موجود در بازار دست ساز ! هستند و دستکاری شده اند .
بعضی افراد مجموعه آپدیتها رو جمع میکنند و خودشون اسمشو میزارن سرویس پک 3 .
در اینجور موارد بهتره به سایت خود میکروسافت رجوع کنید .
من همین الانم که دیدم ، چیزی در این رابطه نبود .

موفق باشید
چیپال

S_K_H
November 30th, 2007, 17:03
سلام دوستان
مدتی است به یه موضوعی برخورد کردم که نمی دونم علتش چیه ؟!
همان طور که می دانید تمام فایلها در ویندوز به رنگ مشکی نمایش داده می شوند
اما الان مدتی می شه که برخی فایلهای من بصورت رندم به رنگ آبی در آمده اند
مثلا :
winrar.exe
winzip.exe
ممنون می شوم اگه کسی اطلاعاتی در این باره داره راهنمایی بفرماید

شادباشید

ghafari3
November 30th, 2007, 17:14
سلام دوستان
مثلا :
winrar.exe
winzip.exe

شادباشید

علتش اینه که شما قابلیت Compress drive(content) to save disk space یا همون قابلیت فشرده سازی را فعال کرده اید. برای غیر فعال کردنش اگر اکثر فایلهای درایوتون آبی شده اند ، وارد My Computer شده ، برروی درایو مورد نظر رایت کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در پایین پنجره ی Drive Properties گزینه ی Compress drive to save disk space را غیر فعال کرده و برروی OK کلیک کنید. تبدیل فایلها بسته به حجم درایو ممکنه زمان ببره.

اگر فقط چند فولدر و فایلهای داخل اون اینطوری شده ، شما باید روی فولدرهاتون رایت کلیک کنید و بعد از انتخاب Properties برروی Advanced... کلیک کرده و گزینه ی Compress contents to save disk space را غیر فعال کنید. این کار زمان کمتری نسبت به قبلی میبره.

علت اینکه اینطوری میشه Disk Clean up هست. اگر از این قابلیت ویندوز استفاده میکنید compress old file را همیشه غیر فعال کنید.

Chipal
November 30th, 2007, 17:15
سلام دوستان
مثلا :
winrar.exe
winzip.exe

شادباشید

سلام
روی فایل کلیک راست کنید ، برید Propertise
گزینه Advanced رو بزنید ، میبینید که چک باکس سوم تیک داره ...
در حالی که فایل های معمولی ندارند .
این تیک برای فایلهایی هست که میخواید فشرده بشن .
وقتی ویندوز میبینه خیلی وقته از فایلی استفاده نکردید ، خودش براتون زیپ میکنه اونو .
خودتون هم با گذاشتن این تیک میتونید این کار رو بکنید .
البته اینکار فقط برای فایلهای صوتی و تصویری خوبه . چون فایلهای اجرایی رو اگر فشرده کنید ، کامپیوتر در هر استفاده باید اونا رو باز و دوباره زیپ کنه که فشار زیادی به کامپیوتر وارد میکنه و سرعت اجرای برنامه هم شدیدا میاد پایین .
برای خارج شدن از اون حالت آبی کافیه تیک رو بردارید و OK کنید .;)

ارادتمند
چیپال

ویرایش : جناب غفاری با پست شما همزمان شد . معذرت ...

S_K_H
November 30th, 2007, 21:38
ghafari3 عزیز chipal عزیز
بسیار ممنونم . اتفاقا درست بعد از اینکه از Disk Clean up استفاده کردم این طوری شد .

بازم ممنونم
همگی شاد و سلامت باشید :)

hamidrezamf
December 2nd, 2007, 05:12
سلام دوستان
میشه فقط setup نرم افزار excel رو از اینترنت دانلود کرد؟ چون سی دی office ام رو گم کردم , الانم احتیاج مبرم به excel دارم...
موفق باشید...

farhadfx
December 2nd, 2007, 12:56
سلام دوستان
من در سیستمم یک کرم (وورم) پیدا شده که در سیستم 32 و مموری جا گرفته که نه دیلیت میشود نه تمیز میشود و نه قرنطینه البته در مموری تمیز میشود و ری استارت هم میکنم ولی دوباره برمیگرده انتی ویروسمم هر روز اپدیت میشه ولی باز هم پیام میده حالا چطوری از شرش خلاص شم
لطفا راهنمایی کنید

Chipal
December 2nd, 2007, 13:26
سلام دوستان
من در سیستمم یک کرم (وورم) پیدا شده که در سیستم 32 و مموری جا گرفته که نه دیلیت میشود نه تمیز میشود و نه قرنطینه البته در مموری تمیز میشود و ری استارت هم میکنم ولی دوباره برمیگرده انتی ویروسمم هر روز اپدیت میشه ولی باز هم پیام میده حالا چطوری از شرش خلاص شم
لطفا راهنمایی کنید
سلام
اول System restore رو غیر فعال کنید و بعد با آنتی ویروس کل سیستم رو چک کنید
اگر حل نشد ، سعی کنید در حالت Safe mode سیستم رو اسکن کنید .
اگر اون هم جواب نداد از آنتی ویروسهای آنلاین نورتون و پاندا استفاده کنید .( البته اگر سرعت اینترتتون خوب هست )
ضمنا اگر آنتی ویروس نام کرم رو بهتون میده ، از سایتهای آنتی ویروسها میتونید پک مربوط به همون کرم رو بگیرید و اجرا کنید .
در نهایت اگر براتون مهم نیست ؛ ویندوز رو عوض کنید و در غیر اینصورت بعد از Uninstall آنتی ویروس موجود ار یک آنتی ویروس دیگه استفاده کنید .

موفق باشید
چیپال

farhadfx
December 3rd, 2007, 01:12
سلام
اول System restore رو غیر فعال کنید و بعد با آنتی ویروس کل سیستم رو چک کنید
اگر حل نشد ، سعی کنید در حالت Safe mode سیستم رو اسکن کنید .
اگر اون هم جواب نداد از آنتی ویروسهای آنلاین نورتون و پاندا استفاده کنید .( البته اگر سرعت اینترتتون خوب هست )
ضمنا اگر آنتی ویروس نام کرم رو بهتون میده ، از سایتهای آنتی ویروسها میتونید پک مربوط به همون کرم رو بگیرید و اجرا کنید .
در نهایت اگر براتون مهم نیست ؛ ویندوز رو عوض کنید و در غیر اینصورت بعد از Uninstall آنتی ویروس موجود ار یک آنتی ویروس دیگه استفاده کنید .

موفق باشید
چیپال

با سلام و تشکر
لطفا در مورد اسکن با سیف مد برام توضیح بدین
با تشکر دوباره
فرهاد

Chipal
December 3rd, 2007, 01:30
با سلام و تشکر
لطفا در مورد اسکن با سیف مد برام توضیح بدین
با تشکر دوباره
فرهاد
سلام
سیستم رو ریستارت کنید و قبل از اینکه وارد ویندوز بشه ؛ پشت سر هم F8 رو بزنید .
چند تا گزینه میاد که باید Safe mode رو انتخاب کنید .
سیستم در این حالت کارت صوتی ؛ کارت گرافیکی , سی دی رام و ... رو نخواهد شناخت .
بعد طبق مراحلی که گفتم میتونید عمل کنید .
البته نمیدونم آنتی ویروستون اجراء خواهد شد در حالت Safe mode یا نه . اگر اشتباه نکنم این موضوع برای آنتی ویروسهای مختلف متفاوته ...

موفق باشید
چیپال

fx-pip
December 3rd, 2007, 17:40
سلام
آیا برنامه ای هست که بشه با اون سورس source فایلهای DLL رو دید و ویرایش کرد؟
ممنون

rasoulg
December 3rd, 2007, 21:22
یک مشکلی کاحپیوتر من پیدا کرده اون هم اینه که وقتی می خوام یک فایل پی دی اف رو دانلود کنم، خیلی مواقع کامپیوتر تقریبا تمام صفحاتی که با برنامه اینتر نت اکسپولر باز کرده ام هنگ می کند . البته برنامه های دیگر غیر از اینتر نت اکسپولر مشکلی ندارند. در این مواقع صفحه پایین دسکتاپ هم قفل می شود. این توضیح را هم بدهم من از هیچ برنامه آنتی ویروسی استفاده نمی کنم.!!!!!!!!!

Hamed2420
December 3rd, 2007, 21:41
یک مشکلی کاحپیوتر من پیدا کرده اون هم اینه که وقتی می خوام یک فایل پی دی اف رو دانلود کنم، خیلی مواقع کامپیوتر تقریبا تمام صفحاتی که با برنامه اینتر نت اکسپولر باز کرده ام هنگ می کند . البته برنامه های دیگر غیر از اینتر نت اکسپولر مشکلی ندارند. در این مواقع صفحه پایین دسکتاپ هم قفل می شود. این توضیح را هم بدهم من از هیچ برنامه آنتی ویروسی استفاده نمی کنم.!!!!!!!!!

آخه اینترنت اکسپلورر هم شد جستجوگر؟!!!

بندازید دور این مظهر انحصار رو :D

ولی اینترنت اکسپلورر برنامه مشاهده فایل پی دی اف نیست و برای این کار بسیار ضعیف هست. من هم این مشکل رو داشتم برای همین فایل ها رو ذخیره میکردم و توی IE نمیدیدمشون.

موفق باشید

rasoulg
December 4th, 2007, 00:03
با تشکر
پس لطفا لینک یک مرورگر خوب رو اینجا بگذارید.

fx-pip
December 4th, 2007, 01:38
با تشکر
پس لطفا لینک یک مرورگر خوب رو اینجا بگذارید.

سلام
با اجازه حامد خان ;)
مرورگر آونت ([Only registered and activated users can see links])

البته مرورگر Opera هم خوب هستا ;)

Leprechaun
December 4th, 2007, 01:42
آخه اینترنت اکسپلورر هم شد جستجوگر؟!!!
بندازید دور این مظهر انحصار رو :D

سلام :

آقا "مظهر انحصار" گفتي و تموم شد! هنوز هم برا خيلي ها اينترنت يعني يه آيكن آبي !!!:blink: بابا IE رو لولو برد ... ;):whoow:
از مرورگرهاي قدرتمند هم فعلا اين دوتا بدجوري دارن به جناب بيل گيتس حال مي دن :cool::whoow:

فايرفاكس ([Only registered and activated users can see links])
اپرا ([Only registered and activated users can see links])

پ.ن : من فاير فاكس رو بيشتر ميپسندم. هم سرعتش بالاتره و هم اكستنشن هاش فوق العاده اي داره.

rasoulg
December 4th, 2007, 14:28
فایرفاکس را دانلود کردم ولی سرعتش نسبت به اینترنت اکسپولر بالا نیست.
یک مشکل دیگه که دارم و بیشتر مربوط به مدیران سایت میشه اینه که از توی فایر فاکس که می خوام وارد سایت سرمایه بشم از من آی دی و پسورد می خواد . اما من رمزم رو فراموش کرده ام . این مشکل رو توی اینترنت اکسپولر ندارم، چون هنگام عضویت که با برنام اینترنت اکسپولر وارد سایت شده بودم، آی دی و پسوردم رو در حالت ذخیره انتخاب کرده بودم و هر موقع از طریق این برنامه وارد میشم مستقیما منو میشناسه و نیازی به ورود آی دی و پسورد نیست.
ممکنه بگید درخواست ارسال رمز جدید رو بدم ولی مشکل اینه این رمز به ایمیل ارسال میشه و من پارسال که توی این سایت ثبت نام کردم، یک ایمیلی داشتم که الان عمرشو داده به شما (دیگه کار نمی کنه) و اگر بخوام ایمیل رو در صفحه تنظیم مشخصات عوض کنم، اونجا هم رمز می خواد، خلاصه اگر میخوام با این آی دی وارد بشم تنها راهم اینه که از طریق اینترنت اکسپولر وارد بشم. راه دیگه اینه که یک آی دی جدید بسازم، که اون هم راه جالبی نسیت، خلاصه مدیران سایت باید به داد من برسند.
و

ghafari3
December 4th, 2007, 15:10
یک مشکل دیگه که دارم و بیشتر مربوط به مدیران سایت میشه اینه که از توی فایر فاکس که می خوام وارد سایت سرمایه بشم از من آی دی و پسورد می خواد . اما من رمزم رو فراموش کرده ام . این مشکل رو توی اینترنت اکسپولر ندارم، چون هنگام عضویت که با برنام اینترنت اکسپولر وارد سایت شده بودم، آی دی و پسوردم رو در حالت ذخیره انتخاب کرده بودم و هر موقع از طریق این برنامه وارد میشم مستقیما منو میشناسه و نیازی به ورود آی دی و پسورد نیست.
ممکنه بگید درخواست ارسال رمز جدید رو بدم ولی مشکل اینه این رمز به ایمیل ارسال میشه و من پارسال که توی این سایت ثبت نام کردم، یک ایمیلی داشتم که الان عمرشو داده به شما (دیگه کار نمی کنه) و اگر بخوام ایمیل رو در صفحه تنظیم مشخصات عوض کنم، اونجا هم رمز می خواد، خلاصه اگر میخوام با این آی دی وارد بشم تنها راهم اینه که از طریق اینترنت اکسپولر وارد بشم. راه دیگه اینه که یک آی دی جدید بسازم، که اون هم راه جالبی نسیت، خلاصه مدیران سایت باید به داد من برسند.
و

جالب بود. همه ی راهها را به روی خودتون بستید. جالبتر اینکه شما از یکسال پیش نه ویندوز عوض کرده اید و نه کوکیهای اینترنت اکسپلورر را پاک کرده اید:whoow: به نظر من رکورد زدید.

rasoulg
December 4th, 2007, 15:29
ما اینیم دیگه!
در ضمن رقیب می طلبیم!

helpmeee
December 4th, 2007, 15:29
سلام دوستان تو رو به هر كي دوست دارين كمكم كنيد ..الان بار 3 (سوم) هستش كه در يك ما دارم خط adsl ام را دارم شارژ مي كنم هفته اي 10هزارتومن !به جاي هر ماه شده هفته اي يك بار شارژ !!! اون هم با حجم 2gig ...حالا مي خوام يك سري مسائلي كه در كامپيوترم در حال حاضر داره اتفاق مي افته رو بهتون بگم و بعد اگر لطف كنيد منو راهنمايي كنيد .... اول بدون اينكه من دانلود يا حتي يك صفحه اكسپلورري باز كرده باشم در properties..اينترنتم received من از sentشبكه 10 برابربيشتره ! و نرم افزار zone alarm مرتب يك چيزاي به نام protocol: TCP(flags:S) & UDP پيدا مي كنه و BLOCK مي كنه.... ديگه نمي دونم چي كار . بكنم آيا كسي داره از خط من استفاده مي كنه يا كار خود شركت ارائه دهنده مي تونه باشه ! متشكرم از دوستاني كه راهنمايي مي كنند

rasoulg
December 4th, 2007, 15:30
ببخشید این پاک کردن کوکیهای اینترنت اکسپولر یعنی چی؟
چی کار کنیم بیسوادیه دیگه!

ghafari3
December 4th, 2007, 15:52
سلام دوستان تو رو به هر كي دوست دارين كمكم كنيد ..الان بار 3 (سوم) هستش كه در يك ما دارم خط adsl ام را دارم شارژ مي كنم هفته اي 10هزارتومن !به جاي هر ماه شده هفته اي يك بار شارژ !!! اون هم با حجم 2gig ...حالا مي خوام يك سري مسائلي كه در كامپيوترم در حال حاضر داره اتفاق مي افته رو بهتون بگم و بعد اگر لطف كنيد منو راهنمايي كنيد .... اول بدون اينكه من دانلود يا حتي يك صفحه اكسپلورري باز كرده باشم در properties..اينترنتم received من از sentشبكه 10 برابربيشتره ! و نرم افزار zone alarm مرتب يك چيزاي به نام protocol: TCP(flags:S) & UDP پيدا مي كنه و BLOCK مي كنه.... ديگه نمي دونم چي كار . بكنم آيا كسي داره از خط من استفاده مي كنه يا كار خود شركت ارائه دهنده مي تونه باشه ! متشكرم از دوستاني كه راهنمايي مي كنند شما برنامه ی DU Meter را نصب کنید. با کمک این برنامه به راحتی میتونید حجم دانلود و آپلودتون را به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و سالانه داشته باشید. برای اینکه بدونید چه برنامه ای داره از پهنای باند شما و به چه مقدار استفاده میکنه ، برنامه ی Net Limiter را نصب کنید. اگر برای دانلود پیداشون نکردید ، اعلام کنید تا آپلودشون کنم.

helpmeee
December 4th, 2007, 16:02
شما برنامه ی DU Meter را نصب کنید. با کمک این برنامه به راحتی میتونید حجم دانلود و آپلودتون را به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و سالانه داشته باشید. برای اینکه بدونید چه برنامه ای داره از پهنای باند شما و به چه مقدار استفاده میکنه ، برنامه ی Net Limiter را نصب کنید. اگر برای دانلود پیداشون نکردید ، اعلام کنید تا آپلودشون کنم.

اگر اين لطف را بكنيد ممنون مي شوم

....دوستان ديگر بازم جوابي چيزي درباره سوالم بنظرشون نيومده؟

aliii878
December 4th, 2007, 16:12
ببخشید این پاک کردن کوکیهای اینترنت اکسپولر یعنی چی؟
چی کار کنیم بیسوادیه دیگه!

سلام

TOOLS-INTERNET OPTION-GENERAL

در میان صفحه فرمان های مورد نظر رو می تونید مشاهده کنید

علی یارتان

Honda
December 4th, 2007, 16:43
سلام ، helpmeee عزیز ، من احتمال می دهم دستگاه شما به ویروس آلوده شده باشد و بهتر است در اولین فرصت ، ابتدا ویروس یاب نصب شده روی دستگاهت را به روز ( update ) کنی و بعد از آن بدون متصل شدن به اینترنت ، کل کامپیوترت را Full scan کنی ( منظورم اینه که در زمان Full scan کردن ، کامپیوترت به اینترنت وصل نباشد ( اگر adsl داری ، کابل متصل شده به مودم را دربیاور تا در زمان Full scan کردن ، به اینترنت وصل نشود )) ، نتیجه کار خود را هم در صورت تمایل برامون بنویس تا ببینیم چکار کردی و مشکلت حل شد یا نه ...
ارادتمند : Honda

ghafari3
December 4th, 2007, 16:50
اگر اين لطف را بكنيد ممنون مي شوم

....دوستان ديگر بازم جوابي چيزي درباره سوالم بنظرشون نيومده؟

DU Meter v3.5 Build R2822 ([Only registered and activated users can see links])
آخرین ورژنش 4 هست. ولی این هم سبکتره و هم کار کردن باهاش راحت تر
پسورد : ghafari3

NetLimiter Pro v2.0.10 ([Only registered and activated users can see links]) : این برنامه فایروال هم همراهش هست که در موقع نصب میتونید غیر فعالش کنید. قبل از ریست کردن ، حتماً پچ را اجرا کنید.

ویروسیاب که از واجباته. این برنامه ها را باید در کنار ویروسیاب استفاده کنید تا خیالتون از همه چی راحت باشه.

helpmeee
December 4th, 2007, 18:37
در حال حاضر بهترين و قوي ترين firewall كدام كمپاني هست ؟

Extacy
December 4th, 2007, 19:10
در حال حاضر بهترين و قوي ترين firewall كدام كمپاني هست ؟

سلام.

به نظر من برنامه های امنیتی و محافظتی NOD32 خیلی خوب هست !

موفق باشید.

Chipal
December 5th, 2007, 01:28
و
سلام
Firefox خودش یه گزینه داره که موقع نصب ازتون میپرسه آیا مایل هستید تنظیمات اینترنت اکسپلورر رو ایمپورت کنه !؟
اگر اونو تایید کنید ، همه کوکیها , پسوردها , سایتها و کلا ستینگهایی رو که در اینترنت اکسپلورر داشتید , اتوماتیک میاره تو خودش و برای خودش قابل استفاده میکنه .
فکر کنم اینطوری مشکل مورد اشارتون ( حداقل فعلا ) حل میشه .

موفق باشید
چیپال

alihirsaei
December 12th, 2007, 14:42
از دوستان کسی هست که از خدمات adsl شرکت شهراد استفاده کرده باشه میخواستم ببینم خدماتشون چطوره؟ ( متاسفانه در منطقه ما جنت آباد تنها شرکتی که من اطلاع دارم تازه شروع به ارائه خدمات در این منطقه کرده فقط همینه ) اگر دوستان شرکت دیگری سراغ دارند ممنون میشم در موردش اطلاعاتی ذکر کنند

forexsrd
December 13th, 2007, 08:27
آیا نرم افزار یا روشی رو می شناسید که در صورت disconnect شدن با صدای بیپ یا آژیر کاربر روخبر کنه؟
برای کار با expert اگه بخوام همیشه online باشم باید disconnect ها رو متوجه بشم و از یه راه دیگه وصل بشم.

ghafari3
December 13th, 2007, 11:51
آیا نرم افزار یا روشی رو می شناسید که در صورت disconnect شدن با صدای بیپ یا آژیر کاربر روخبر کنه؟
برای کار با expert اگه بخوام همیشه online باشم باید disconnect ها رو متوجه بشم و از یه راه دیگه وصل بشم.

مراحل زیر را دنبال کنید:

Start
Control Panel
Internet Options
Connections

Always dial my default connection را فعال کرده با کمک Set as default کانکشن دایل آپتون را به حالت default تبدیل کنید. Ok کنید.

با این تغییرات اگر برنامه ای نیاز به Send یا Receive داشته باشه ، بعد از DC دوباره اتوماتیک کانکت میکنه.

Chipal
December 13th, 2007, 11:56

سلام

صدای دیسکانکت خود متاتریدر , مشکلتون رو حل نمیکنه ؟

چیپال

forexsrd
December 13th, 2007, 12:10
صدای دیسکانکت خود متاتریدر , مشکلتون رو حل نمیکنه ؟
چیپال

ممنون از توجه و جوابتون.

صدای دیسکانکت متاتریدر یک باره و مدت زمانش هم کوتاه هست و اگر این یک دفعه رو متوجه نشم دیگه تکرار نمیشه. بهترین حالت همون صدای متاتریدره بشرطی که مثلا" در فواصل یک دقیقه ای تکرار بشه و تا کانکت شدن ادامه پیدا کنه.

kohzadi
December 13th, 2007, 12:43
ممنون از توجه و جوابتون.

صدای دیسکانکت متاتریدر یک باره و مدت زمانش هم کوتاه هست و اگر این یک دفعه رو متوجه نشم دیگه تکرار نمیشه. بهترین حالت همون صدای متاتریدره بشرطی که مثلا" در فواصل یک دقیقه ای تکرار بشه و تا کانکت شدن ادامه پیدا کنه.

سلام
به پوشه Sounds متا تریدر بروید صوت مورد نظرتان را آنجا کپی کنید و نام آن را به disconnect تغییر دهید البته دقت کنید قالب آن windows audio باشد .

پ ن : مثلا می توانید به جای صدای قطع ارتباط معمولی متا، از یک مارش نظامی نیم ساعته استفاده کنید :whoow:

forexsrd
December 13th, 2007, 14:12
سلام
به پوشه Sounds متا تریدر بروید صوت مورد نظرتان را آنجا کپی کنید و نام آن را به disconnect تغییر دهید البته دقت کنید قالب آن windows audio باشد .

پ ن : مثلا می توانید به جای صدای قطع ارتباط معمولی متا، از یک مارش نظامی نیم ساعته استفاده کنید :whoow:

ممنون از راهنمایی شما
مثلاٌ اگر یک دیسکانکت 2 دقیقه ای داشته باشم و بعد از آن کانکت بشم احتمالاٌ مارش نظامی ما تا نیم ساعت گوشها رو نوازش می کنه (با کانکت شدن صدا قطع نمیشه و این نقطه ضعفشه) جز اینکه متاتریدر رو یک بار ببندم و دوباره باز کنم. یک مشکل دیگه که هست اینه که متا فقط فایل صوتی wav رو می پذیره و من فایل نیم ساعته wav ندارم.

kohzadi
December 13th, 2007, 14:50
ممنون از راهنمایی شما
مثلاٌ اگر یک دیسکانکت 2 دقیقه ای داشته باشم و بعد از آن کانکت بشم احتمالاٌ مارش نظامی ما تا نیم ساعت گوشها رو نوازش می کنه (با کانکت شدن صدا قطع نمیشه و این نقطه ضعفشه) جز اینکه متاتریدر رو یک بار ببندم و دوباره باز کنم. یک مشکل دیگه که هست اینه که متا فقط فایل صوتی wav رو می پذیره و من فایل نیم ساعته wav ندارم.

دوست عزیز هر فایل صوتی که داشته باشید می توانید با نرم افزارهای زیادی که هست به WAV تبدیل کنید مثل Cool edit, jet audio و ... .
راستی در مورد مارش نظامی شوخی کردم ... ناراحت نشوید :)

lavan
December 14th, 2007, 01:46
سلام
دو روز است وقتي كامپيوتر را روشن مي كنم خطاي checksum error مي دهد بايد f1را زده يا اينكه اطلاعات بايوس را ديفالت كنم تا سيستم بالا بياد لطفا دوستان عزيز در صورت اطلاع بفرماييد مشكل از كجاست و چكار كنم؟

با تشكر

Mohsen
December 14th, 2007, 02:23
سلام
دو روز است وقتي كامپيوتر را روشن مي كنم خطاي checksum error مي دهد بايد f1را زده يا اينكه اطلاعات بايوس را ديفالت كنم تا سيستم بالا بياد لطفا دوستان عزيز در صورت اطلاع بفرماييد مشكل از كجاست و چكار كنم؟

با تشكر
سلام

به احتمال زیاد motherboard شما دچار اشکال شده است . اینگونه اشکالات را کاملاً جدی بگیرید .

در درجه اول پیشنهاد می کنم هرچه زودتر از اطلاعات ضروری خود بر روی سیستم کپی گرفته و آنها را روی CD منتقل کنید . پس از ان می توانید روش های مختلف را برای اصلاح اشکال تست کنید . مثلاً با تعویض باتری بورد اصلی شروع کنید و اگر جواب نداد آنرا به یک متخصص نشان دهید . فقط توجه کنید قبل از اینکه از اطلاعاتتان کپی بگیرید سعی نکنید کاری انجام دهید حتی تعویض windows و یا بوت کردن سیستم با CD و ...

یک اشکال مشابه ، چند ماه پیش باعث شد تا من کل اطلاعات روی هارد سیستم را از دست بدهم .

موفق باشید

lavan
December 14th, 2007, 03:06
ممنونم آقا محسن
شما مثل هميشه ياور ما بوده ايد

kamroon
December 14th, 2007, 03:45
سلام

دوستان کسی برنامه یا ترفندی داره که بشه پس از روشن شدن اتوماتیک کامپیوتر در زمانی تائین شده

به صورت خودکار به اینترنت کانکت بشیم؟

این برنامه رو برای اکسپرتهای می خوام که در تایم خاصی باید فعال باشند.

من برنامه ای دارم که در زمان مشخصی کامپیوتر روشن - خاموش بشه.

فقط مشکلم اینه که نمی تونم ترفندی بکار ببرم تا خودکارت به اینترنت وصل بشم.

با ایجاد شورت کات در استارت آپ هم نتونستم کانکنت کنم.

فکر نمی کنم نوشتن همچین برنامه ای کار سختی باشه.

ممنون میشم اگه از دوستان کسی زحمتش رو بکشه.

Reza
December 14th, 2007, 11:20
سلام

با تشكر
سلام

احتمالا باطری Bios که روی mainboard قرار دارد تمام شده. با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد.

ghafari3
December 14th, 2007, 11:35
سلام

با تشكر

ساده ترین راهش استفاده از جامپر Clear CMOS روی مادر برد میباشد. برای این کار به راهنمای مادربردتون مراجعه کنید و برای 3 ثانیه جای پین را تغییر بدید. به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه. اگر هم این جامپر را پیدا نکردید باتری مادر برد را برای 5 دقیقه در بیارید و دوباره جا بندازید.

جواب نداد از روشهایی که سایر دوستان توضیح داده اند استفاده کنید.

fx-pip
December 14th, 2007, 11:36
سلام

دوستان کسی برنامه یا ترفندی داره که بشه پس از روشن شدن اتوماتیک کامپیوتر در زمانی تائین شده

به صورت خودکار به اینترنت کانکت بشیم؟

این برنامه رو برای اکسپرتهای می خوام که در تایم خاصی باید فعال باشند.

من برنامه ای دارم که در زمان مشخصی کامپیوتر روشن - خاموش بشه.

فقط مشکلم اینه که نمی تونم ترفندی بکار ببرم تا خودکارت به اینترنت وصل بشم.

با ایجاد شورت کات در استارت آپ هم نتونستم کانکنت کنم.

فکر نمی کنم نوشتن همچین برنامه ای کار سختی باشه.

ممنون میشم اگه از دوستان کسی زحمتش رو بکشه.

سلام
قبلا یه همچین برنامه ای برای روش جناب فلاحی نوشته شده بود.
در اینجا ([Only registered and activated users can see links])
در لینک تاپیکی که قرار دادم میتونید این برنامه رو پیدا کنید
موفق باشید

kamroon
December 14th, 2007, 12:30
سلام
قبلا یه همچین برنامه ای برای روش جناب فلاحی نوشته شده بود.
در اینجا ([Only registered and activated users can see links])
در لینک تاپیکی که قرار دادم میتونید این برنامه رو پیدا کنید
موفق باشید

ضمن تشکر از جناب fx-pip

اگه کسی برنامه مورد نظر رو داره لطفا اینجا آپلود کنه.

تاپیک پالرت مربوط به روش آقای فلاحی 200 صفحه و بیش از 3000 تا پست داره

پیدا کردن برنامه یه کمی وقت گیره.

با تشکر

forexsrd
December 14th, 2007, 12:38
سلام

قبلاٌ مشکل Windows Genuine داشتم و با روشهای ذکر شده فایل های اضافی رو پاک کردم ولی مجددآ update جدید برای نصب Windows Genuine میاد. چطوری میتونم از شر این update جدید خلاص بشم. آیا باید همیشه ببینمش و فقط نصبش نکم یا راه دیگه ای هم هست.

fx-pip
December 14th, 2007, 12:44
ضمن تشکر از جناب fx-pip

اگه کسی برنامه مورد نظر رو داره لطفا اینجا آپلود کنه.

تاپیک پالرت مربوط به روش آقای فلاحی 200 صفحه و بیش از 3000 تا پست داره

پیدا کردن برنامه یه کمی وقت گیره.

با تشکر
سلام
بفرمائید.گمون کنم این برنامه بود
download link ([Only registered and activated users can see links])

ghafari3
December 14th, 2007, 13:18
سلام

قبلاٌ مشکل Windows Genuine داشتم و با روشهای ذکر شده فایل های اضافی رو پاک کردم ولی مجددآ update جدید برای نصب Windows Genuine میاد. چطوری میتونم از شر این update جدید خلاص بشم. آیا باید همیشه ببینمش و فقط نصبش نکم یا راه دیگه ای هم هست.

توی ویستا که Hide Update به خوبی کار میکنه ولی تاجایی که یادمه توی XP یه کم مشکل داره.
ویندوزتون XP SP2 هست؟ اگر همینه لینک میدم در کمتر از 1 دقیقه بدون نصب هیچ برنامه ای ارجینالش کنید.

forexsrd
December 14th, 2007, 13:45
توی ویستا که Hide Update به خوبی کار میکنه ولی تاجایی که یادمه توی XP یه کم مشکل داره.
ویندوزتون XP SP2 هست؟ اگر همینه لینک میدم در کمتر از 1 دقیقه بدون نصب هیچ برنامه ای ارجینالش کنید.

ممنون

آره SP2 هست.

ghafari3
December 14th, 2007, 14:10
ممنون

آره SP2 هست.

نمیدونم قرار دادن لینک مطابق قوانین هست یا نه. لینک را پیغام خصوصی گذاشتم.

Extacy
December 15th, 2007, 22:30
با سلام خدمت دوستان.

نرم افزار PDF To Word رو میخوام. برای تبدیل فایلهای پی دی اف به فایل ورد.

خودم کی دارم به نام PDF 2 Word 1.4 ولی درست کار نمیکنه:huh:

فایلهایی رو هم که با ورد ذخیره میکنه حجمش بالاست و اصلا نشون نمیده:huh::nervous:

اگر کسی چنین نرم افزاری رو داره و درست کار میکنه ممنون میشم لینک دانلود رو اینجا قرار بده.

با تشکر فراوان.

alibeirami
December 15th, 2007, 23:35
با سلام خدمت دوستان.

نرم افزار PDF To Word رو میخوام. برای تبدیل فایلهای پی دی اف به فایل ورد.

خودم کی دارم به نام PDF 2 Word 1.4 ولی درست کار نمیکنه:huh:

فایلهایی رو هم که با ورد ذخیره میکنه حجمش بالاست و اصلا نشون نمیده:huh::nervous:

اگر کسی چنین نرم افزاری رو داره و درست کار میکنه ممنون میشم لینک دانلود رو اینجا قرار بده.

با تشکر فراوان.

Adobe Acrobat 8.0

حجمش زیاده،شرمنده.

k1984
December 16th, 2007, 00:38
e-PDF To Word Converter ver.2.5|3.4 MB
l[Only registered and activated users can see links]

password: FatBuu

ario
December 17th, 2007, 01:15
Yahoo! Messenger 9.0.0.907 Beta

- 12.70MB

amir99
December 17th, 2007, 01:31

- 12.70MB

با سلام .
بنده از این ورژن یاهو مسنجر استفاده نموده ام . از نظر امنیتی در سطح بسیار بالایی قرار دارد به صورتی که هیچ کدام بد افزار هایی که تا کنون برای این نرم افزار تولید شده ، در مورد این نسخه کارساز نیست .در ضمن در صورت مجهز بودن هر دو فرد به این نسخه از یاهو مسنجر ، می توانند از تصاویر متحرک جالب و جدیدی که در این نسخه گنجانده شده استفاده کنند .

بنده استفاده از این نسخه یاهو مسنجر را به تمامی سروران و عزیزان توصیه می کنم .

Extacy
December 22nd, 2007, 21:05
e-PDF To Word Converter ver.2.5|3.4 MB
l[Only registered and activated users can see links]

password: FatBuu

سلام.

خیلی ممنون از بابت این نرم افزار.

PDF های انگلیسی رو خوب تبدیل میکنه , ولی PDF های فارسی رو درست تبدیل نمیکنه. یعنی متن PDF رو قاطی پاطی میاره!

کسی راه حلی سراغ نداره که بشه PDF های فارسی رو درست تبدیل کنه ؟!:rolleyes:

با تشکر.:)

mb
December 25th, 2007, 15:39
با سلام
یکی از دوستان رمز و یندوزش را فراموش کرده
لطفا ایشان را راهنمایی بفرمایید .

متشکرم

yaser_rashidi
December 25th, 2007, 16:13
سلام

نميدانم از دوستان كسي با اين مشكل برخورد كرده يا نه، براي تبديل فايلهاي word به pdf معمولا از Acrobat writer استفاده ميكردم كه يك پرينتر مجازي روي سيستم تعريف ميكرد كه با پرينت كردن با آن فايل ورد به pdf تبديل ميشود.

نميدانم چه مشكلي پيش آمده كه هر فايل ورد(فارسي) كه با اين شيوه پرينت و تبديل ميكنم تمامي نقطه‌هاي آخر خط، پرانتزها و ... به سمت بالا جابجا ميشود. كسي راهي بلد است براي حل اين مشكل؟

مثلا در عكس فوق به پرانتزها و نقطه آخر خط دقت كنيد.

Extacy
December 25th, 2007, 17:53
با سلام
یکی از دوستان رمز و یندوزش را فراموش کرده
لطفا ایشان را راهنمایی بفرمایید .

متشکرم

اگه که موقع نصب ویندوز برای Admin رمز وارد نکرده باشه , میتونه وقتی که ویندوز مییاد بالا و رمز میخواهد با فشار دادن سه کلید Ctrl و Alt و Del وارد منوی Administrator بشه و وارد ویندوز بشه .

Chipal
December 25th, 2007, 18:27
سلام

نميدانم از دوستان كسي با اين مشكل برخورد كرده يا نه، براي تبديل فايلهاي word به pdf معمولا از Acrobat writer استفاده ميكردم كه يك پرينتر مجازي روي سيستم تعريف ميكرد كه با پرينت كردن با آن فايل ورد به pdf تبديل ميشود.

نميدانم چه مشكلي پيش آمده كه هر فايل ورد(فارسي) كه با اين شيوه پرينت و تبديل ميكنم تمامي نقطه‌هاي آخر خط، پرانتزها و ... به سمت بالا جابجا ميشود. كسي راهي بلد است براي حل اين مشكل؟

مثلا در عكس فوق به پرانتزها و نقطه آخر خط دقت كنيد.

سلام
فکر میکنم این مشکل ربطی به تبدیل و برنامه تبدیل کننده نداره .
تو محیط ورد ،اول متن رو بلوک کنید و بعد روی متن بلوک شده کلیک راست کنید و تو دو قسمت "فونت" و "پاراگراف" ببینید که آیا تنظیمات مربوط به فشردگی و جابجایی ( عمودی ) پیش فرض هستند یا نه ؟

کار دیگه ای هم که میتونید بکنید و مطمئن تر و ساده تر هست ، اینه که متن رو کپی کنید توی فایل txt ( تو محیط Notepad ) بعد دوباره از اونجا کپی کنیدش تو محیط ورد .
این کار باعث میشه تمام تنظیمات ورد از بین بره . فقط باید دویاره اندازه و نوع فونت رو تنظیم کنید . بعد میتونید به PDF تبدیلش کنید . احتملا مشکل حل میشه .
ضمنا بهتره که اینکار رو روی یک کپی از فایل اصلی انجام بدبد که یه موقع فایل اصلی آسیپ نبینه .

ارادتمند
چیپال

angel760760
December 25th, 2007, 18:49
با سلام
چند روزي است سيستم من در حين كار كردن و يا بعضا به محض روشن كردن و بالا آمدن ويندوز خودبه خودrestart ميكند. از دوستان اگه كسي من را راهنمايي كند ممنون مي شوم.

Extacy
December 25th, 2007, 19:15
با سلام
چند روزي است سيستم من در حين كار كردن و يا بعضا به محض روشن كردن و بالا آمدن ويندوز خودبه خودrestart ميكند. از دوستان اگه كسي من را راهنمايي كند ممنون مي شوم.

چند مورد میتونه باشه :

1- یا به خاطر پاور
2- به خاطر رم
3- فن CPU
بستگی داره که کجا ریست میکنه ؟

ario
December 25th, 2007, 23:04

- 12.70MB

GAMES در اين نسخه فعال نشده است! disable است...
اگر كه اهل بازي هستيد به مسنجر 8 احتياج پيدا خواهيد كرد.

goldsun
December 26th, 2007, 13:38
با سلام

دوستان من یه مشکلی برام پیش امده ازدوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند لطف کنند و منو راهنمائی بفرمایند

من خیلی وقت بود که با یاهو مسنجرم کار نمیکردم امروز که خواستم لاگین بشم و یه سری به رومهای یاهو بزنم وقتی وارد روم شدم (تمام رومها ) خالی از سکنه بود و فقط جناب مسنجر چت تشریف داشتند و داخل روم یه لینک قرار داده شده که با کلیک بر روی اون یه صفحه باز میشه به این مضمون

We know you hate spam and automated bots in chat rooms as much as we do. To help prevent them, please verify your account by typing the characters shown in the illustration into the text box below. Then click the Submit button. Upon verification, you'll be allowed to join the room and start chatting.

We appreciate your help in making the Yahoo! chat rooms a safer place to hang out.

بعد از وارد کردن کد در باکس باید چت روم فعال بشه ولی این اتفاق نمی افته و دوباره همون لینک قبلی میاد

ممنون میشم کمکم کنید

usbehzad
December 26th, 2007, 18:03
بعد از وارد کردن کد در باکس باید چت روم فعال بشه ولی این اتفاق نمی افته و دوباره همون لینک قبلی میاد

بعد از پر کردن باکس و submit یا باید روم باز شه یا پیغام پر بودن روم رو بده. احتمالا باید باز امتحان کنید.

usbehzad
December 26th, 2007, 18:08
من الان امتحان کردم. چت روم باز شد. توجه کنید که چت روم تو همون صفحه ای باز میشه که لینک توش قرار داره نه توی صفحه باکس.

goldsun
December 26th, 2007, 18:39
من الان امتحان کردم. چت روم باز شد. توجه کنید که چت روم تو همون صفحه ای باز میشه که لینک توش قرار داره نه توی صفحه باکس.

چت روم که همون اولش باز میشه ولی کسی داخلش نیست جز خودم و مسنجر چت و یه لینک که باید روش کلیک کنی و تو صفحهای که باز میشه کد رو در باکس قرار بدی و سابمیت رو بزنی تا چت روم فعال بشه

من این کارو میکنم و پیغام میده که چت روم فعال شده صفحه رو ببند و به چت روم برو ولی دوباره همون اش و همون کاسه:huh: نمیدونم چیکار کنم :cry:

usbehzad
December 26th, 2007, 22:45
چت روم که همون اولش باز میشه ولی کسی داخلش نیست جز خودم و مسنجر چت و یه لینک که باید روش کلیک کنی و تو صفحهای که باز میشه کد رو در باکس قرار بدی و سابمیت رو بزنی تا چت روم فعال بشه

من این کارو میکنم و پیغام میده که چت روم فعال شده صفحه رو ببند و به چت روم برو ولی دوباره همون اش و همون کاسه:huh: نمیدونم چیکار کنم :cry:

شما اگه حروف رو درست بزنید و سابمیت کنید و اگه روم پر نباشه پیغام Congratulations!میده. درست؟؟ بعد این صفحه رو ببندید. حالا باید در صفحه اولی لیست افراد رو ببینید.

موفق باشید------ بهزاد

alihirsaei
December 26th, 2007, 23:19
با سلام حدود دو سه هفته هست که مشکل شدیدی با اینترنتم پیدا کردم به طوری که تا آنلاین میشم بیشتر از چند دقیقه این امر ممکن نیست ویا اینکه اینقدر سرعت اینترنتم پایین میآد که 1 صفحه رو هم به زور باز میکنه (سرعت رو 45 میزنه ولی فکر نکنم 5 هم باشه ) تا بحال سابقه نداشته اینطوری بشه لازم به ذکره شرکتی که ازش خدمات میگیرم داتک هست. 2 ساله هیچ مشکلی باهاش نداشتم ولی این دوهفته ای کفر مارو در آورده با شرکت هم تماس گرفتم ولی میگفتن مشکل از اونا نیست حتی بخاطر این مساله ویندوز رو هم عوض کردم ولی هیچ تغییری نکرده
ممنونم میشم دوستان راهنمایی کنند تا ببینم مشکل از کجاست

ario
December 26th, 2007, 23:27
با سلام حدود دو سه هفته هست که مشکل شدیدی با اینترنتم پیدا کردم به طوری که تا آنلاین میشم بیشتر از چند دقیقه این امر ممکن نیست ویا اینکه اینقدر سرعت اینترنتم پایین میآد که 1 صفحه رو هم به زور باز میکنه (سرعت رو 45 میزنه ولی فکر نکنم 5 هم باشه ) تا بحال سابقه نداشته اینطوری بشه لازم به ذکره شرکتی که ازش خدمات میگیرم داتک هست. 2 ساله هیچ مشکلی باهاش نداشتم ولی این دوهفته ای کفر مارو در آورده با شرکت هم تماس گرفتم ولی میگفتن مشکل از اونا نیست حتی بخاطر این مساله ویندوز رو هم عوض کردم ولی هیچ تغییری نکرده

2 - 3 تا كارت اينترنت 2 ساعته بخريد و يا اگر كه در تهران هستيد با شماره هاي هوشمند كه اولشان 909 است كانكت شويد و امتحان كنيد...
ضمنا" با پارس آنلاين و شاتل و ساير شركت هاي معروف امتحان نماييد! ( درجيها" صبح امتحان كنيد كه isp ها خلوت باشند )

alihirsaei
December 26th, 2007, 23:38
جناب ario این کار رو هم انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشته

Moji_profit
December 26th, 2007, 23:51
جناب ario این کار رو هم انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشته

با سلام

به نظر من به احتمال زیاد به خاطر مودم هستش . شاید مودم شما مشکل پیدا کرده . مودم را هم تعویض کنید خوب میشه . چون من قبلا همچین مشکلی را داشتم برطرف شد .

Chichest
December 27th, 2007, 00:06

گوشي هاي متصل به خط تلفن رو در بياريد و دوباره كانكت بشيد.

Ahmad-Ali
December 27th, 2007, 00:55
با سلام.من هم مشکل مشابهی داشتم.اولا در کامپیوترم چندین هزار ویروس بود که آنها را پاک کردم ولی مشکل همچنان پابرجا بود.سرانجام با uninstal کردن آنتی ویروس و نصب مجدد آن مشکل حل شد.:blink:
امیدوارم کمکی برایتان باشد.
ارادتمندتان احمد

Mohsen
December 27th, 2007, 01:58
سلام

بنده هم چند ماهي با اين مشكل دست به گريبان بودم و حتي ISP خودم را هم عوض كردم تا شايد مشكل برطرف شود اما دست آخر قانع شدم كه مشكل از مودم است و يك مودم جديد تهيه كردم (مودم قبلي تقريباً 3 سال كار كرد)

مودم هاي ADSL ظاهراً به علت نداشتن فن و علي الخصوص اگر مدتهاي طولاني روشن باشند داراي عمر مفيدي كمتر از 2 سال هستند و پس از اين مدت ديگر نمي توان خيلي به كارايي آنها اطمينان كرد . ترجيحاً يك مودم ديگر پيدا كرده و مدتي خط را با آن تست كنيد تا مطمئن شويد .

موفق باشيد

S_K_H
December 27th, 2007, 03:30
سلام دوستان:)

از دیروز که نسخه 7 اینترنت اکسپلورر را دانلود کردم ( ویندوز نوت بوک پیغام دانلود را داد ) به مشکل ناجوری در مورد فونت ها برخورد کردم :
برنامه بعد از نصب چند تا گزینه در مرور گر داشت که فکر کنم صفحه دوم یا سوم بود که گزینه ای داشت در مورد فونت های روان تر و خواناتر ( دقیقا یادم نیست چی نوشته بود ... ) منم از همه جا بیخبر روی اون کلیک کردم و بعدش که save شد دیدم فونت ها بخصوص فونتهای فارسی ویندوز در حاشیه ها مقداری نرم soft شده اند که چشم من را اذیت می کند :(هرکاری هم می کنم نمی تونم اون گزینه را پیدا کنم که غیر فعال بشه
خلاصه از دوستان اگه کسی راه حلی سراغ دارد واقعا ممنون می شوم

شادباشید

usbehzad
December 27th, 2007, 04:28

از دیروز که نسخه 7 اینترنت اکسپلورر را دانلود کردم ( ویندوز نوت بوک پیغام دانلود را داد ) به مشکل ناجوری در مورد فونت ها برخورد کردم :
برنامه بعد از نصب چند تا گزینه در مرور گر داشت که فکر کنم صفحه دوم یا سوم بود که گزینه ای داشت در مورد فونت های روان تر و خواناتر ( دقیقا یادم نیست چی نوشته بود ... ) منم از همه جا بیخبر روی اون کلیک کردم و بعدش که save شد دیدم فونت ها بخصوص فونتهای فارسی ویندوز در حاشیه ها مقداری نرم soft شده اند که چشم من را اذیت می کند :(هرکاری هم می کنم نمی تونم اون گزینه را پیدا کنم که غیر فعال بشه

شادباشید

از سمت راست تولبار گزینه Tools را انتخاب کنید. سپس آخرین گزینه Internet Options را کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز شود. در پایین این صفحه دگمه Fonts هست که میتونید فونت دلخواهتون رو انتخاب کنید.

التماس دعا:rolleyes:

S_K_H
December 27th, 2007, 08:52
از سمت راست تولبار گزینه Tools را انتخاب کنید. سپس آخرین گزینه Internet Options را کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز شود. در پایین این صفحه دگمه Fonts هست که میتونید فونت دلخواهتون رو انتخاب کنید.

التماس دعا:rolleyes:

سلام :rolleyes:
ممنون از جوابتان اما مشکل من نوع فونت نیست بلکه کلا فونتها تغییر فرم یافته اند هر چند خیلی کم اما مزاحم

با تشکر

moshaver
December 27th, 2007, 10:21
سلام S_K_H
مراحل زیر را پیگیری کنید

1-control panel
2-display
3-appearance
4-effects
5-قسمت دوم در مرحله چهارم (effects)

شاید تنظیم این قسمت بتواند مشکل شما را حل کند.

قسمت attach تصویر فعال نبود گرچه شکل مراحل را آماده کرده بودم

kohzadi
December 27th, 2007, 10:30

شادباشید

سلام
مسیر زیر را بروید
Tools>Internet Options>advanced
حالا تیک always use clear type for HTML را بردارید.

S_K_H
December 27th, 2007, 10:58
سلام :)

moshaver عزیز و kohzadi عزیز

از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم
هر دو روش مشکل ایجاد شده را رفع کردند

شادباشید :)

goldsun
December 27th, 2007, 19:03
شما اگه حروف رو درست بزنید و سابمیت کنید و اگه روم پر نباشه پیغام Congratulations!میده. درست؟؟ بعد این صفحه رو ببندید. حالا باید در صفحه اولی لیست افراد رو ببینید.

موفق باشید------ بهزاد

دقیقا تمام این مراحل انجام می شه و congratulations رو هم میده اما همچنان روم رو خالی نشون میده

نمی دونم مشکل از کجاست؟

hamidrezamf
December 28th, 2007, 11:50
با سلام

تجربه عجیب خودم رو بگم که سیستم من وقتهایی که یه پورت usb که سرش آزاد باشه بهش وصل باشه واسه خودش ریست میکنه....:rolleyes::blink::laugh:
مثلا" وقتی پرینتر رو از پورتش جدا میکنم و سر سیم آزاد میشه...:laugh:
موفق باشید...

angel760760
December 28th, 2007, 12:07
چند مورد میتونه باشه :

1- یا به خاطر پاور
2- به خاطر رم
3- فن CPU
بستگی داره که کجا ریست میکنه ؟

با سلام و تشكر
من پاور را سرويس كردم تا حالش كه بد نبوده

fx100
December 29th, 2007, 16:38
:love::(
عرضه "نت اسکیپ نویگیتور" Netscape Navigator، یکی از مرورگرهای وب که استفاده تجاری از اینترنت با آن آغاز شده بود، به دلیل نبود تقاضا متوقف خواهد شد. شرکت AOL که اکنون مالکیت نت اسکیپ را در اختیار دارد، اعلام کرد که از اول فوریه سال 2008 میلادی دیگر از این مرورگر پشتیبانی نخواهد کرد. در اواسط دهه نود میلادی حدود نود درصد از کاربران اینترنت از این مرورگر برای مشاهده سایت های اینترنتی استفاده می کردند، اما سهم استفاده از نت اسکیپ رفته رفته کاهش یافته و به 0.6 (شش دهم) درصد رسیده بود. نت اسکیپ استفاده کنندگان خود را در رقابت با مرورگر "اینترنت اکسپلورر" Internet Explorer که از طرف شرکت مایکروسافت معرفی شده بود، از دست داد. اکنون تقریباً هشتاد درصد از کاربران اینترنت از مرورگر "اینترنت اکسپلورر" استفاده می کنند. تام دراپو، یکی از برنامه نویسان ارشد نت اسکیپ، در وب لاگ شرکت نوشته که با وجود تلاش زیاد گروه هایی در داخل شرکت AOL، این مرورگر نتوانسته سهم از دست رفته اش در بازار را از اینترنت اکسپلورر پس بگیرد.

جنگ مرورگرها

برای اولین بار فردی به نام مارک اندرسن، نت اسکیپ را برنامه نویسی کرد. او قبل از نت اسکیپ در برنامه نویسی مرورگر پرطرفدار دیگری به نام موزاییک همکاری داشت. مرورگر موزاییک زمانی طراحی و برنامه نویسی شد که آقای اندرسن در مرکز ملی برنامه های سوپرکامپیوترها در دانشگاه ایلینویز در سال 1992 به تحصیل مشغول بود. او بعد از فارق التحصیلی، شرکت "ارتباطات نت اسکیپ" را تاسیس و شروع به برنامه نویسی این مرورگر کرد که اولین نسل آن در سال 1994 به بازار عرضه شد. اما شرکت های دیگر هم راه مشابهی رفتند، از جمله مایکروسافت که مرورگر اکسپلورر را طراحی و همراه با سیستم عامل ویندوز عرضه کرد. این کار دعوای حقوقی پر سر و صدایی را آغاز کرد که در آن شرکت مایکروسافت به رفتار ضدرقابتی متهم شد. اگرچه در نتیجه این دعوای حقوقی نت اسکیپ توانست امتیازات زیادی به دست آورد، اما هرگز موفق نشد سهم از دست رفته اش از بازار مرورگرهای وب را دوباره احیا کند.

افول نت اسکیپ در سال 2003 مسجل شد، زمانی که اکثر کارمندانی که روی نسل تازه این مرورگر کار می کردند توسط شرکت AOL از کار برکنار شدند. این شرکت از سال 1998 مالکیت نت اسکیپ را برعهده داشت. بسیاری از کارمندان برکنار شده به "بنیاد موزیلا" Mozilla Foundation رفتند و در آنجا مرورگر پرطرفدار "موزیلا فایرفاکس" را برنامه نویسی کردند که در حال حاضر 16 درصد از کاربران وب از این مرورگر برای دیدن سایت های اینترنتی استفاده می کنند.

افول نت اسکیپ

اگر چه یک تیم برنامه نویس به کار بر روی نت اسکیپ ادامه داد، اما در نهایت AOL تصمیم گرفت تا این پروژه را متوقف کند. تاکنون 9 نسل از نت اسکیپ عرضه شده است. آنطور که آقای دراپو در وبلاگ شرکت نوشته است از اول فوریه سال آینده میلادی برای هیچ کدام از نسل های مرورگر نت اسکیپ پشتیبانی و خدمات عرضه نخواهد شد. آقای دراپو نوشته که احساس می کند این بهترین زمان برای توقف پروژه نت اسکیپ و تحویل کار به موزیلا است. او مصرف کنندگان نت اسکیپ را تشویق کرده تا مرورگر موزیلا را جایگزین آن کنند. بعد از تاریخ اعلام شده، مصرف کنندگان نت اسکیپ هیچگونه خدمات و برنامه های تکمیلی برای مرورگر خود دریافت نخواهند کرد. امکان دانلود نسخه های قدیمی تر نت اسکیپ کماکان وجود خواهد داشت اما دیگر خدماتی برای این مرورگرها نیز ارائه نخواهد شد.

قرار است مایکروسافت نسخه تازه ای از مرورگر اینترنت اکسپلورر را در سال 2008 میلادی عرضه کند. این درحالی است که سومین نسل فایرفاکس نیز آماده شده و در حال طی کردن مراحل آزمایشی است.

منبع : بی بی 30

ZR35
December 29th, 2007, 18:49
سلام
چند روزه وقتی کامپیوترو روشن میکنم ویندوز تا Welcome screen میاد ولی اینجا حدود دو دقیقه میمونه.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید اشکال از کجا میتونه باشه؟:)

kohzadi
December 29th, 2007, 20:43
پیام رسان ایران راه اندازی شد
همزمان با عید سعید غدیر خم، خدمت جدید پیام رسان درگاه خدمات الکترونیکی ایران راه اندازی شد.
سرویس پیام رسان درگاه ایران، همانطور که وعده شده بود، راس ساعت 9 صبح روز شنبه 8 دی ماه و همزمان با عید سعید غدیر جهت استفاده کاربران افتتاح گردید.

به گزارش واحد فنی درگاه ایران، هدف و امکانات خدمات پیام رسان ایران شامل انتقال آنی و دوسویه متن، فایل های اطلاعاتی، صدا بر روی شبکه (VOIP) و غیره است که بر روی شبکه ملی اینترنت ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که این سرویس برای کلیه کاربرانیکه پست الکترونیکی ایشان در درگاه ایران راه اندازی شده، قابل استفاده می باشد.

ضمنا یادآور می شود نرم افزار این سرویس از نشانی زیر قابل دانلود است:

lastnight19
January 1st, 2008, 00:57
دوستان من یه مانیتور دست دوم هفته پیش بهم ارث رسیده، ولی هرکاری می کنم نمی تونم دوتا مانیتور رو به یک کامپیوتر وصل کنم (البته وصل کردم) لطفاً اساتید فن بفرمایند که چه باید بکنم؟

البته لازم به ذکر است که اقدامات زیر را انجام دادم و اینقدرها هم بی سواد نیستم (کمی بیسوادم):

1 - پورت DVI گرفتم وصل هم کردم ولی کار نکرده و مانیتور دوم همچنان خاموش است.
2 - داخل Properties رفتم ولی مانیتور دوم را نشان نمی دهد و نمی تواند از داخل آنجا کاری کنم.

با تشکر

lastnight19
January 1st, 2008, 00:59
سلام
چند روزه وقتی کامپیوترو روشن میکنم ویندوز تا Welcome screen میاد ولی اینجا حدود دو دقیقه میمونه.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید اشکال از کجا میتونه باشه؟:)
شما بهتره که ویندوز کامپیوتر را عوض کنید، من فکر میکنم رجیستری کامپیوتر شما خیلی شلوغ شده یا ممکنه ویروس یا تروجان گرفته که کار کامیپوتر شما کند شده، البته ممکنه با Defrag کردن هم مشکل حل بشه ولی من فکر می کنم اگر ویندوز را عوض کنید خیلی می تونه مفید باشه.

ghafari3
January 1st, 2008, 09:40
دوستان من یه مانیتور دست دوم هفته پیش بهم ارث رسیده، ولی هرکاری می کنم نمی تونم دوتا مانیتور رو به یک کامپیوتر وصل کنم (البته وصل کردم) لطفاً اساتید فن بفرمایند که چه باید بکنم؟

البته لازم به ذکر است که اقدامات زیر را انجام دادم و اینقدرها هم بی سواد نیستم (کمی بیسوادم):

1 - پورت DVI گرفتم وصل هم کردم ولی کار نکرده و مانیتور دوم همچنان خاموش است.
2 - داخل Properties رفتم ولی مانیتور دوم را نشان نمی دهد و نمی تواند از داخل آنجا کاری کنم.

با تشکر

درایور و نرم افزارهای کارت گرافیکتون را نصب کنید. مثلا برای کارتهای ATI نرم افزار CATALYST"! Control Center را باید نصب کنید تا به راحتی خروجیهای کارت گرافیک را تنظیم کنید.

Behzad_es
January 1st, 2008, 21:53

Opera 9.25 build 8827

DOWNLOAD ([Only registered and activated users can see links])

ویژگی های اپرا:
- سرعت بالا در بازکردن صفحات (این مورد را خودم خیلی قبول دارم)
- داشتن Download Manager
- زیبا ترین رابط کاربری در بین همه مرورگر ها
- .... با استفاده از اون با بسیاری از ویژگی های خوب اپرا آشنا خواهید شد.

کامیاب و سلامت باشید

Chipal
January 2nd, 2008, 13:25
سلام

2 , 3 روزه اینترنت من شدیدا مشکل داره . به پشتیبانی هم زنگ میزنم میگن از ما نیست و ارتباط بین الملل ایران مشکل داره .
ضمنا از سرویس پارس آنلاین استفاده میکنم .
میخواستم ببینم از دوستان کس دیگه ای هم مشکل داره ؟

ممنون
چیپال

L0RD
January 2nd, 2008, 13:38
سلام

2 , 3 روزه اینترنت من شدیدا مشکل داره . به پشتیبانی هم زنگ میزنم میگن از ما نیست و ارتباط بین الملل ایران مشکل داره .

ممنون
چیپال

سلام

من از سپنتا استفاده ميكنم و هيچ مشكلي ندارم.

اين ISP‌ها تا به مشكل بر ميخورند ميندازند گردن مخابرات و خطوط بين المللي :laugh:

Extacy
January 2nd, 2008, 15:52
با سلام

دو تا سوال یاهو مسنجری داشتم :

1- در پنجره اصلی Messenger ذر یاهو مسنجر ورژن 8.1 چجوری میشه پنجره های Content Tabs رو از پایین لیست منسجر حذف کرد........ مثلا حذف Yahoo@ Music LAUNNCHcast

2- وقتی در تنظیمات گزینه Archive انتخاب میکنیم که آرشیو رو ذخیره کنه , فایلهایی رو که چتیدیم در کدوم قسمت ذخیره میکنه ؟ (منظور فایل TXT چت هست که در کجا فایلهاش رو میریزه !)

ممنون

Extacy
January 2nd, 2008, 15:57
با سلام

دو تا سوال یاهو مسنجری داشتم :

1- در پنجره اصلی Messenger ذر یاهو مسنجر ورژن 8.1 چجوری میشه پنجره های Content Tabs رو از پایین لیست منسجر حذف کرد........ مثلا حذف Yahoo@ Music LAUNNCHcast

2- وقتی در تنظیمات گزینه Archive انتخاب میکنیم که آرشیو رو ذخیره کنه , فایلهایی رو که چتیدیم در کدوم قسمت ذخیره میکنه ؟ (منظور فایل TXT چت هست که در کجا فایلهاش رو میریزه !)

ممنون

مورد سوال یک رفع شد !:blush::banana:

منتظر پاسخ سوال 2 هستم.:blink:

Chichest
January 2nd, 2008, 16:40
2:

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\YOUR_ID\Archive\Me ssages

با پسوند dat هستند كه با برنامه yahoo messenger archive decoder ميتوان بصورت آفلاين محتوياتش رو مشاهده كرد

ghafari3
January 2nd, 2008, 20:03
سلام

ممنون
چیپال

آسیاتک یکی از در پیت ترین اینترنتهاست و به محض اینکه مشکلی در خطوط پیش بیاد منفجر میشه.

این هفته یکی از بهترین هفته ها از لحاظ سرعت بوده.;)

ario
January 2nd, 2008, 20:11
سلام
چیپال
پارسال كه با پارس آنلاين كار ميكردم يه چند روزي اين مشكل را داشتند... كه البته دروغ هم نگفته بودند زيرا در روزنامه ي عصر ارتباط تاييد شده بود كه 40% اينترنت كشور كه از فلان كشور مياد ايراد پيدا كرده... كه پارس آنلاين هم شامل اون 40% ميشد... :)

Chipal
January 2nd, 2008, 21:14
آسیاتک یکی از در پیت ترین اینترنتهاست و به محض اینکه مشکلی در خطوط پیش بیاد منفجر میشه.

این هفته یکی از بهترین هفته ها از لحاظ سرعت بوده.;)

سلام
ممنون از پاسخ شما

فقط نفهمیدم آسیاتک رو از کجا آوردید ! :p:happy:

مخلصیم
چیپال

vahidgh
January 4th, 2008, 00:52
سلام
دوستان دیکشنری در دسترسی رو می شناسید که بتونه متنی رو ترجمه کنه؟

من پدیده ورژن 8 رو گرفتم اما بعد از ترجمه لازمه تا یک ویراستار رو هم به همکاری دعوت کنی
اگر ممکنه یه دیکشنری معرفی کنید که حد اقل کلماتی رو که معنی می کنه پشت سر هم بنویسه

با تشکر

Chipal
January 4th, 2008, 01:05
سلام
دوستان دیکشنری در دسترسی رو می شناسید که بتونه متنی رو ترجمه کنه؟

من پدیده ورژن 8 رو گرفتم اما بعد از ترجمه لازمه تا یک ویراستار رو هم به همکاری دعوت کنی
اگر ممکنه یه دیکشنری معرفی کنید که حد اقل کلماتی رو که معنی می کنه پشت سر هم بنویسه

با تشکر

سلام
اینجا ([Only registered and activated users can see links])مجموعه ای از دیکشنری های آنلاین هست .
امیدوارم چیزی که نیاز دارید هم بینشون باشه

موفق باشید
چیپال

vahidgh
January 4th, 2008, 01:32
سلام
اینجا ([Only registered and activated users can see links])مجموعه ای از دیکشنری های آنلاین هست .
امیدوارم چیزی که نیاز دارید هم بینشون باشه

موفق باشید
چیپال

سلام

اگر ممکنه نرم افزاری در این زمینه معرفی کنید
مشتاقانه منتظرم

با تشکر

Chipal
January 4th, 2008, 13:18
سلام

اگر ممکنه نرم افزاری در این زمینه معرفی کنید
مشتاقانه منتظرم

با تشکر

سلام مجدد

متاسفانه بنده نرم افزاری برای اینکار سراغ ندارم .

چیپال ...

forexsrd
January 4th, 2008, 13:44
سلام

نرم افزاری که دو فایل صوتی مجزا رو به هم بچسبونه و دردسر تنظیمات نداشته باشه سراغ دارید؟

nebras
January 6th, 2008, 11:50
با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم. چطور میشه در ویندوز 2000 اینترنت ADSL را راه اندازی کرد. در قسمت ساختن کانکشن هیچ گزینه ای مربوط به ADSL وجود ندارد.

با تشکر

Extacy
January 6th, 2008, 12:17
سلام

نرم افزاری که دو فایل صوتی مجزا رو به هم بچسبونه و دردسر تنظیمات نداشته باشه سراغ دارید؟

Sound Forge

fx-pip
January 8th, 2008, 02:10
سلام
آقا بیایید این فونت رو بگیرید حال کنید.
آخرشه
تو همه محیطهای ویندوز نستعلیق مینویسه
عجب چیزیه
لینک سایت ([Only registered and activated users can see links])
موفق باشید

Golabi
January 8th, 2008, 04:19
با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم. چطور میشه در ویندوز 2000 اینترنت ADSL را راه اندازی کرد. در قسمت ساختن کانکشن هیچ گزینه ای مربوط به ADSL وجود ندارد.

با تشکر

سلام
هيچ فرقي با كانكشنهاي ديگه نداره فقط به دو طريق ميتونين وصل شويد يعني با IP ويا بدون IP ست كردن

forexsrd
January 9th, 2008, 10:36
سلام

وقتی صفحات سایت های فارسی مثل این فروم رو save as میکنم و بعد فایل save شده رو باز میکنم قابل خواندن نیست و متن به فونت ناخوانا تبدیل شده. چکار کنم درست بشه.

alizoro
January 9th, 2008, 11:01
سلام

وقتی صفحات سایت های فارسی مثل این فروم رو save as میکنم و بعد فایل save شده رو باز میکنم قابل خواندن نیست و متن به فونت ناخوانا تبدیل شده. چکار کنم درست بشه.

1-دقت کنید که زبان فارسی بطور صحیح نصب شده باشد.هم درویندوز و هم دراکسپلورر شما(persian رااضافه کنیددربخش languages در options
2- می توانید از منو (view> encoding>unicode( UTF-8 استفاده کنید.(در اینترنت اکسپلورر)
3-در فایرفاکس ازمنو (view>character encoding>unicode( UTF-8

ghafari3
January 9th, 2008, 11:36
1-دقت کنید که زبان فارسی بطور صحیح نصب شده باشد.هم درویندوز و هم دراکسپلورر شما(persian رااضافه کنیددربخش languages در options
2- می توانید از منو (view> encoding>unicode( UTF-8 استفاده کنید.(در اینترنت اکسپلورر)
3-در فایرفاکس ازمنو (view>character encoding>unicode( UTF-8

سلام

فکر میکنم دلیل اصلی انتخاب نام فارسی طولانی برای فایلیست که ذخیره میکنید. اگر از فرمت .mht استفاده میکنید فایلها را به لاتین تغییر نام دهید. اگر هم از html برای ذخیره کردن استفاده میکنید ، هم ، نام فایل html و هم فولدر همنامش را Rename کنید.

forexsrd
January 9th, 2008, 12:02
فکر میکنم دلیل اصلی انتخاب نام فارسی طولانی برای فایلیست که ذخیره میکنید. اگر از فرمت .mht استفاده میکنید فایلها را به لاتین تغییر نام دهید. اگر هم از html برای ذخیره کردن استفاده میکنید ، هم ، نام فایل html و هم فولدر همنامش را Rename کنید.

مرسی درست شد.:banana: