PDA

View Full Version : ايجاد يك فرهنگ لغات بازار سهام

دريا
May 23rd, 2004, 11:47
در ترجمه مقالات و يا مطالعه آنها همواره با واژه هايي جديد بر مي خوريم كه به راحتي نمي توان معادل فارسي مناسبي را از ديكشنري براي آن پيدا كرد . بد نيست قسمتي را به معني اصطلاحات بازار سرمايه و هم چنين تبادل نظر براي يافتن يك واژه مناسب براي لغات و اصطلاحات جديد و حتي توضيح مختصري از آن اختصاص دهيم مانن آنچه در سايت هاي خارجي مثل investor words و ... ديده مي شود .
تا نظر مسوولان سايت و ديگر اعضا چه باشد .

Reza
May 23rd, 2004, 13:12
در ترجمه مقالات و يا مطالعه آنها همواره با واژه هايي جديد بر مي خوريم كه به راحتي نمي توان معادل فارسي مناسبي را از ديكشنري براي آن پيدا كرد . بد نيست قسمتي را به معني اصطلاحات بازار سرمايه و هم چنين تبادل نظر براي يافتن يك واژه مناسب براي لغات و اصطلاحات جديد و حتي توضيح مختصري از آن اختصاص دهيم مانن آنچه در سايت هاي خارجي مثل investor words و ... ديده مي شود .
تا نظر مسوولان سايت و ديگر اعضا چه باشد .
به نظر من پيشنهاد خوبيه. ميشه يك(يا چند) تاپيك در بخش آموزش براي اين موضوع ايجاد كرد.
اگر بعد از مدتي بحث به جاي خوبي رسيد، ميشه يك بخش جداگانه به لغات و اصطلاحات بازار سرمايه اختصاص داد.
هر كمك ديگري هم از دستم برمياد در خدمت هستم.
:)

دريا
May 26th, 2004, 14:28
سلام
ممنون از جوابتون . پوزش از تاخير .خواستم اول يك واژه روپيدا كنم بنويسم وبعد خبر بدهم . در قسمت آموزش تحت عنوان كنكاشي در واژگان بازار سرمايه خواستم كه به تعريف share , stock و تفاوت انها بپردازيم كه هميشه برام گنگ بود و البته زيادم دنبال تفاوتش نرفتم . فعلا از يك سايت تعريفشون رو نوشتم بازهم بررسي مي كنم و منتظر پاسخ شما و بقيه هستم .
اميدوارم شما هم يكسري واژه ها رو در همين قسمت يا تحت عنوان ديگه مطرح كنيم و بقيه دوستانم با همكاريشون سايت رو فعال تر كنند .
پيروز و سربلند باشيد....