PDA

View Full Version : گفتگو درباره "معرفی کاربران فعال سایت سرمایه"

Reza
April 19th, 2006, 10:57
با توجه به تاپيك "معرفی کاربران فعال سايت سرمايه (http://forum.sarmaye.com/sarmaye-news-announcements/1703-a.html)"، نظرات، انتقادات و پيشنهادات را در ادامه اين تاپيك مطرح كنيد.

showmanfx
October 3rd, 2006, 09:30
سلام بر مديريت محترم
مي خواستم از زحمات جنابعالي و ساير اساتيد ارجمندم تشكر و قدرداني نمايم.
حق نگهدارتان.

Alijaan
October 4th, 2006, 21:43
سلام آقا رضا ...

دو سه روزي منتظر شدم ....
اما ديدم كسي تو اين تاپيك مطلبي ننوشت .
نميدونم چرا ..
ولي من خيلي حرف براي گفتن دارم .:)
اول از همه دوستان گلم عذر خواهي ميكنم .
اميدوارم عرايض بنده هيچ كس رو نرنجونه .
اما ادامه ...

آقا رضا .
الان ماه رمضونه و موقع حلاليت طلبيدنه .
من هم ميخوام اينجا از شما حلاليت بطلبم .
چون پشت سر شما پيش بعضي از دوستان از روش شما در اداره سايت انتقاد كردم .
خصوصا موقع هايي كه تاپيك هايي تشكيل ميشد و هيچكس نبود اونها رو كنترل كنه .
خيلي اذيت ميشدم .:(
دليلش هم كاملا مشخصه .
چون خيلي اين جمع و اين سايت رو دوست دارم .
احساس ميكنم اينجا همه مثل اعضاي يه خونواده هستن .

ميدونيد .
بذاريد حرف دلم رو بزنم .
تو سايت ما بدليل احترام زيادي كه افراد براي همديگه قائل هستن يه قانون خيلي بدي جا افتاده .
اونم اينه كه بعضي چيزا براي بعضي ها سند ميخوره .
يعني چي .
بذاريد از خودم شروع كنم .
من مثلا كاربر فعال سيستم ها و روشهاي معامله هستم .
ولي واقعا چقدر فعاليت ميكنم .
يه زماني بود فعاليتم خيلي خيلي زياد بود .
اما بدليل مشغله زماني الان كمتر تو سايت مطلب مينويسم .
خب !!!
حالا هم كاربر فعال هستم ؟؟؟!!!
معلومه كه نه .
ولي انگار اين پشت قباله من سند خورده .:o
الان دوستان خيلي عزيزي هستن كه دارن فعاليت خيلي خيلي زيادي تو سايت ميكنن .
اسم نميبرم چون همه ميشناسيمشون .
اما هيچكدوم بعنوان كاربر فعال معرفي نميشن .
به خدا من خودم شرمنده ميشم وقتي فعاليت قشنگ بچه ها رو ميبينم .
ولي كنار اسم من نوشته كاربر فعال .:nervous:
يا يه مثال ديگه ميزنم .
چند تا از مديراي سايت الان ماههاست كه حتي به سايت حتي سر هم نزدن ( همشون دوستاي من هستن و عزيز دل من ... تو رو خدا از حرفاي من ناراحت نشن ... من كوچيك همشون هستم )
سايت بي مدير يعني چي ؟؟؟!!!!!:cry:

من پيشنهاد ميكنم ...
راه حلي پيدا كنيد .
تا انگيزه افراد فعال واقعي از بين نره .
من كوچيك همه دوستان هم هستم .
تو رو خدا جسارت بنده رو ببخشيد .
اينها حرفهايي بود كه پشت سر شما زده بودم .
البته يه چيزاي ديگه اي هم گفته بودم كه ربطي به اينجا نداره .:p
ايشالا يه روز اگر ديدمتون حضوري بهتون ميگم .:blush:

در هر صورت خيلي ارادت دارم خدمت شما و همه دوستان ديگه .:wub:

ارادتمند شما

King_nader27
October 4th, 2006, 22:46
بذاريد حرف دلم رو بزنم .
تو سايت ما بدليل احترام زيادي كه افراد براي همديگه قائل هستن... .

اینوخوب اومدی.

Reza
October 5th, 2006, 15:26
با سلام خدمت همه دوستان

علي جان عزيز، اين تاپيک در تاريخ April 19th, 2006 (بيش از 5 ماه پيش) زده شده. همونطور که نوشتيد، هيچکس (حتي شما) در اين تاپيک چيزي ننوشت. من هم مانند شما نمي دانم چرا . . .

سعي ما بر اين بوده که در سايت سرمايه يک محيط آرام براي بحث و تبادل نظر و آموزش فراهم باشه و از مسائل حاشيه اي دوري بشه. اينکه در ارتباطات تمام افراد فعال در اين سايت احترام متقابل حکم فرماست، بسيار خوبه و من بعنوان عضوي از سايت سرمايه به اين موضوع افتخار مي کنم.

اما موضوعي که در مورد مديران بخشهاي مختلف سايت مطرح کرديد متين و قابل قبوله. مدتهاست برخي مديران حتي به سايت لاگين نکرده اند. همچنین برخي ديگر از مدیران فعالیت کمی در سايت دارند که بدلایل مختلف از جمله ترید و درگیریهای شخصی میتواند باشد. البته به تجربه ثابت شده که برخي افراد فعال در انجمنها در دوره هایی کمتر فعاليت مي کنند و اين موضوع در تمام انجمنها (از جمله انجمن هاي بزرگ داخلي و خارجي) ديده ميشود.

مطمئن باشيد ما هم فعاليت تمام دوستان را مي بينيم و خوشحاليم که اين جمع دانسته هاي خود را به اشتراک مي گذارند. همچنين عدم فعاليت قابل توجه برخي دوستان فعال در گذشته را مد نظر داريم و گرچه از اين موضوع را طبيعي مي دانيم، اما از اين بابت خوشحال نيستيم.

مديران قديمي بدون هيچ چشمداشتي براي سايت زحمات زيادي کشيدند و اين موضوع، جايگزين کردن افراد جديد بعنوان مدير رو مشکل مي کنه و نگرانيم که مبادا اين کار بعنوان ناديده گرفتن زحمات اونها و قدرنشناسي تلقي بشه.

اما بالاخره بايد براي اين موضوع راه حلي پيدا کرد.

ما هم مدتي روي اين موضوع فکر کرديم و نتيجه اين بود:

1- در هر تالار، افرادي که داراي تخصص کافي در زمينه مورد نظر مي باشند و همچنين فعاليت قابل قبولي در جهت بهبود کيفي و کمي محتواي تالار مربوطه دارند، بعنوان کاربر فعال تالار انتخاب مي شوند.

2- از ميان کاربران فعال هر تالار، فردي (يا افرادي) که علاقه به مديريت تالار مربوطه داشته و فرصت کافي براي فعاليت در اين زمينه را دارند، به پيشنهاد خود فرد يا ساير کاربران و موافقت مديران سايت، بعنوان مدير تالار مربوطه براي مدت سه ماه انتخاب مي شوند.

3- با اتمام سه ماه زمان مديريت، در صورت فعاليت و عملکرد مناسب، اين زمان براي مدت سه ماه ديگر تمديد خواهد شد. (دوره مديريت به تعداد نامحدود قابل تمديد مي باشد)

4- در صورت معرفي فرد جديد بعنوان مدير، عنوان مدير قبلي به عنوان "کاربر فعال . . ." بازگردانده خواهد شد.

اين مورد رو هم اضافه کنم که مديريت بخشهاي مختلف سايت، چيزي جز زحمت براي دوستان به همراه نداره و ما قدردان زحمات مديران فعلي و مديران آينده بوده و هستيم.

لطفاً دوستان نظرات خودشون رو در اين مورد اعلام کنند تا پس از جمعبندي و نتيجه گيري، براي انجام اين موضوع اقدام بشه.

با تشکر

masood22
July 1st, 2008, 19:15
می دونم من نباید اینجا پست بزنم چون تازه واردم ولی ما هم در سایت خود درگیر این مسائل هستیم (که بماند کدام سایت.)
علیجان نوشته اند چرا سند میخوره؟(عنوان مدیر و کاربر فعال) من میگم باید سند بخوره. همین جوری اش هم این عناوین هیچ ارزشی نداره چه رسد به اینکه موقتی هم باشد.

تجربه چند ساله من در فرومها نشون داده که هر فرومی که بالای 5 مدیر را ناگهان بازنشست اعلام کرده یعنی گواهی نابودی فروم را امضا کرده.

من در فرومهای زیادی این قضیه را شاهد بودم. وقتی چیزی را از اعتبار بیاندازیم دیگه انتظار نداشته باشید کسی برای رسیدن بهش تلاشی بکنه.

بهتره که به مدیران و کاربران فعال بیشتر بها داده بشه تا بیشتر فعالیت کنند نه اینکه تهدید بشوند به برکناری.

علت اینکه نظر دادم علی رغم اینکه حق من نبود اینه که:
فرومها سرمایه های این ملت هستند و بیماری های یکسانی در همه فرومها مشاهده می شوند. برای من شدیدا مایه تاسف است که این بیماری ها(آفتها) باعث شوند این درختان تنومند بر زمین بیافتند.

در آخر تشکر می کنم از مدیران سایت و همه مدیران زحمت کش فروم.

masood22
July 1st, 2008, 20:52
اما راه حل خامی که به ذهن من می رسد:

اول
من در بعضی فرومهای خارجی که دهها تالار دارد می بینم یک تالار تا 20 مدیر دارد.

دوم
من در فروم فعلی(سرمایه) می بینم که دو سال طول می کشد تا از سئوالات ابتدایی یک شخص به مرحله مدیریت برسد.
ابتدا وی بسیار علاقه مند و فعال است ولی بعد مطالب فروم برایش بسیار ابتدایی و کسل کننده(و حتی عذاب آور) می شود.

سوم
من max عمر این فروم را 8 سال می گیرم. البته احتمالا کمتر است ولی ماکزیمم گرفتم.

نتیجه 3 بند:
هر دو سال یک مدیر ساخته شده و به مرحله کامل می رسد و عمر فروم 8 سال است. یعنی شما می توانید الان 4 تا 5 مدیر برای یک تالار داشته باشید.
و بعد:
هر مدیر هم حق استراحت دارد و هم حق فعالیت. یعنی می تواند مثلا برگ ماموریت 20 روزه بگیرد و دستی به سر و روی فروم بکشد و 3 مدیر دیگر استراحت کنند.(می توانید آن 3 مدیر را بدون دسترسی کنید ولی با حفظ عنوان نه عنوان مدیر سابق).
هر یک از 3 مدیر در حال استراحت هم بعدا می توانند به جمع مدیران فعال بپیوندند.
نکته: هر گاه خواستید کسی در اینترنت دیگر فعالیت نکند کاری را برایش اجباری کنید. یعنی اگر کسی(مدیر یا کاربر فعال) حس کند که وظیفه اش است کم فعالیت می شود به طور خودکار. ولی اگر اختیاری باشد پر فعالیت می شود. اگر کسی را تهدید کنی که از کاری که مجانی می کنی برکنار می شوی دیگر فعالیت نمی کند و فقط منتظر برکناری است.

نکته مهم:
مدیر با کاربر فعال دو چیز است.
یعنی مدیریت به اندازه ای سنگین است که دیگر نباید انتظار مقاله دادن یا پاسخ دادن سئوالات را از وی داشته باشیم. این دو سمت را از هم جدا بدانید.
زمانی را در نظر بگیرید که یک اسپمر می خواهد انرژی خود را تخلیه کند. مدیر در خط مقدم برخورد با اوست. دیگه نباید از مدیر مقاله هم بخواهید.

برای کاربران فعال حساب جدایی از مدیران باز کنید.
می توانید تالاری برای آنها ایجاد کنید تا با هم هماهنگ بشوند آنجا و در ضمن با در تماس بودن با مدیر تالار خودشان به او کمک بدهند.

به امید هر چه پربار شدن فرومها. و باز تشکر از همه مسئولین سایت.

lastnight19
July 13th, 2008, 14:00
لطفاً فروم زیر در مورد رده بندی کاربران ملاحظه فرمائید بنظر من ایده جالبی هست که جای فکر داره و به عقیده من از اینکه ما چند تا مدیر داشته باشیم بهتره :

[Only registered and activated users can see links]

AmirBabak
July 18th, 2008, 02:16
از زحمات سه نفر در سایت سرمایه عمیقاً و از ته دل قدردانی میکنم:

جناب آقای بهزاد اقبالی
جناب آقای یوسف امینی
و جناب آقای وحید درزی

مخلص هر سه عزیز هم هستم.
یا علی.

meqdad
July 18th, 2008, 05:17
با تشکر از کلیه دوستانی که در سرمایه مطلب مینویسند چند نکته لازم به یاداوری است
مطالب مستمر دنبال نمیشه که دلیل هم داره ....
یه نکته که چندین وقته که منو ناراحت میکنه نزدیک 4 یا 5 ماهه که تقویم اتفاقات روزانه بروز نمیشه یه موقعی صفحه اول سایت بود
برای معرفی کاربران سایت مدیران میتوانند از تشکر های که از افراد میشود و پیگیری مطلب مثلا هر روز چند مطلب چقدر تشکر که به نظرم خیلی سخت نباشه
کنار تعداد پستهای جناب فرخ در صفحه اول سایت به نظرمن میتونه عاملی باشه که افرادی که مطالبشون رو بدون چشم داشتی در اختیار دیگران قرار میدهند بصورت اماری در انجا قرار داده بشه