PDA

View Full Version : جلسه گردهمايي فعالان بورس


yaser_rashidi
April 4th, 2004, 17:31
با سلام خدمت دوستان
همانطور كه مستحضريد در تاريخ ۱۵ فرورين جلسه اي در پارك لاله منعقد گرديد و حدود ۴۰ نفر از فعالان بورس در اين جلسه حضور داشتند و به تبادل نظر پرداختند .
بنده نيز بعنوان كوچكترين عضو جمع در اين جلسه حضور داشتم كه بزودي خلاصه اي از اين جلسه در همين تاپيك ميگذارم تا ديگران نيز به نكات مطرح شده تا حدي واقف شوند .
در ضمن بنده در اواپل همين جلسه به معرفي سايت سرمايه ( [Only registered and activated users can see links] ) پرداختم و از همه دوستداران اطلاعات اينترنتي در زمينه بورس خواستم بجاي استفاده از ياهو گروپ ها ( با محدوديت ها و مشكلات زياد ) در اين سايت فعاليت كنند .
:)
اميد كه اعضاي اين سايت به حدي فعال شوند كه در همين تاپيك قرارهاي منظم ديگري براي تبادل نظر بگذاريم و از حضور ارزشمندتان استفاده ببريم و استفاده نيز برسانيم !

هدف ما اطلاع رساني و بالا بردن سود دهي يكديگر است !

yaser_rashidi
April 5th, 2004, 11:24
گزارش خلاصه گردهمايي روز 15 فرورين
ساعت : 6 تا 8
مكان : كافي شاپ توت فرنگي – پارك لاله

1- آقاي كرباسيان : به تكرار تاريخ در بورس معتقدم . مثلا اينكه ميگويند فصل سيمان تابستان است . فصل خودرو سه ماه اول سال است . ( قبل از مجمع كه معمولا اوائل تابستان است ). فصل سرمايه گذاريها پاييز و زمستان است .

2- بحث خودرو :

a. آقاي رضا صبري ( كارشناس ايران خودرو ) : اعتقادي به سهم هاي خودرويي ندارم و سرمايه گذاريها را بهتر ميدانم . استراتژي خريد و فروش بسيار مهم است .قرارداد L90 مربوط به 3 سال بعد ميباشد و فعلا فقط شايعه اي براي داغ كردن بازار است .
البته مديرعامل ايران خودرو در ديدار عمومي معمول اولين روز سال به كارگران قول داده امسال قيمت ايران خودرو را بصورت واقعي رو كند ! ولي اينكه چقدر عملي شود اين حرف مشخص نيست . خط توليد full robotic ايران خودرو اولين در خاورميانه است و خودرو بدنبال از رده خارج كردن محصولات قديمي و بفروش رساندن محصولات جديد است ( مثل سايپا ) و اينها ميتواند در سال 83 تاثير گذار باشد .

b. انفجار و رشد دفعتي در خودرو ديگر اتفاق نمي افتد ( مثل سال 82 ) .

c. سايپا با از رده خارج كردن خودرو هاي فرسوده سود زيادي كرده و سال 82 بعنوان بهره ور ترين شركت معرفي شد ! ( مقام دوم : سايپا آذين بود ) . گازسوز كردن خودروهاي سنگين نيز ممكن است تاثير مثبت خوبي در سهم خودروهاي سنگين اين شركت داشته باشد.

d. انتقاد يكي از حاضران به محدود بودن بازار داخلي و محصولات كم تنوع و با كيفيت پايين و قيمت بالا ! و اينكه اگر بازار خودرو بسمت جهاني شدن پيش برود ايران خودرو جايگاهي ندارد در عرصه رقابت . ميزان تاثير بالا رفتن قيمت محصولات خام فلزي ( فولاد و ورق و ... ) در كم شدن سود خورويي ها نيز مطرح شد كه بصورت زير جواب داده شد :
« درست است كه ايران خودرو و ... محصولات قيمت بالايي به نسبت بازار جهاني عرضه ميكنند ( و مثلا سمند در دوبي 5 ميليون تومان است و ... ) اما در هر صورت با حمايت دولت و شرايط و ... ايران خودرو اين سوددهي را دارد و تازماني كه اينچنين است بايد از سهم آن سود برد . و موقع ورود به WTO فروش سهم آن واجب ميشود . »

e. درباره گروه بهمن نيز بحثي شد كه باين صورت خلاصه وار مينويسم :
i. بزرگترين حاشيه سود در خودرويي ها را داراست .
ii. با هزينه خيلي كم خودرو ميسازند . ( مثلا با وسائل ارزان قيمت خودرو را جابجا ميكنند و خط توليد پيشرفته اي ندارند )
iii. تعداد توليدش بسيار كم است .
iv. از حمايت سياسي خوبي برخوردار است و به ياري اين حمايت سهم خوبي است ( گردانندگانش بنياد احرار هستند )

3 - صنايع فلزي :

a . آقاي ونكي ( متالورژ ) و كارشناس يك شركت سوئيسي فعال در زمينه آلياژهاي فلزي در ايران :
علي رغم افزايش قيمت قلزات در دنيا ( روي فولاد سرب .. ) با توجه به اينكه 30 درصد توليد فولاد جهان در چين است و با تغيير تصميمات و بهم خوردن عرضه و تقاضاي بين المللي ممكن است اين روند قيمت بهم بخورد .
* ) همانطور كه چندي پيش با فشار اتحاديه اروپا به آمريكا براي برداشتن تعرفه ورود فلزات و برداشته شدن اين تعرفه اكثر صادرات فلزي اروپا روانه امريكا شده و سهم خاور ميانه در اين ميان كم شده است .
آقاي ونكي : از نزديك با چادرملو كار كرده ايم و آن را سهم با ارزشي ميدانم . بسيار شركت مرتب و منظمي است و بر اساس استاندارد و بهره وري كار ميكند . ارزش افزوده بالايي دارد و پروژه هايي مثل "‌گندله سازي " نيز ارزش افزوده محصولاتش را بالا ميبرد . بنظر من خريد آن در قيمت فعلي نيز مقرون به صرفه است چون مسلما با ورود گل گهر رشد خوبي خواهد داشت ! بر خلاف انتظار خيلي از سرمايه گذاران گل گهر سهم خيلي ارزنده اي نيست و مسلما با شرايط فعلي نيز با قيمت بالايي وارد بازار ميشود . در حاليكه تاثير ورود گل گهر روي چادر ارزشمند تر و كم ريسك تر است .
تا زماني كه اختلاف قيمت محصولات شركت هاي اينچنيني با بازارهاي جهاني وجود دارد اينها شركت هاي پرسود و ارزشمندي هستند .
تقريبا اكثر افراد حاضر در جلسه موافق بودند كه افزايش قيمت سرب و روي موج است و بعد از مدتي فروكش ميكند .

.bنورد و لوله اهواز :
خبر نسبتا موثق از خريد دو خط توليد " 1 . ورق مشبك و 2 – شمش ريزي " از آلمان كه به بالا رفتن ارزش افزوده محصولات منجر ميشود .خوراك نورد slab است و اينها هم دنبال توليد همانند . تا مجبور نشنوند براي برش ورقها را بدهند فولاد كاويان يا ا خريد سفارشي ( از برزيل ) در اندازه دلخواه پول بيشتري بپردازند .
در انتهاي جلسه نيز از آقاي كاميار فراهاني سوالي درباره اينكه سهمي براي خريد معرفي كنيد پرسيده شد كه ايشان سبدي را معرفي كردند و سهمهاي ارزنده فعلي را ايران خودرو – گازلوله – توسعه معادن فلزات – چادرملو . و از سيمانيها هم سيمان كارون ( كه البته بازار با آن مخالف است ) و سيمان ايلام .


تهيه كننده : ياسر رشيدي .

yaser_rashidi
April 13th, 2004, 19:32
قرار بعدي :

********** يكشنبه ۳۰ فروردين ! ***********

محل : تالار كوچيني تقاطع بلوار كشاورز و خ فلسطين تلفن : ۸۹۰۹۷۰۹

زمان : ساعت ۵ - ۹ شب

هزينه : ۴۰۰ تومان بدون شام و ۲۱۰۰ تومان با شام !
شام ساعت ۹ صرف ميشود .
براي سفارش غذا بهتر است در ۰.۵ ساعت اول سفارش دهيد تا كسري ها مشخص شود .

:)

سعيد
April 14th, 2004, 00:03
آقا ياسر
ديدار شما و ساير دوستان ناديده اما عزيز موجب افتخار خواهد بود. آيا آقا رضا و ساير دوستان سايت سرمايه را هم زيارت خواهيم كرد؟
در صورت تمايل دوستان حضور خود را در همين تاپيك اعلام نمايند. به اميد ديدار :)

yaser_rashidi
April 14th, 2004, 00:53
Originally posted by سعيد@ ۲۵ فروردين ۱۳۸۳ @ ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
آقا ياسر
ديدار شما و ساير دوستان ناديده اما عزيز موجب افتخار خواهد بود. آيا آقا رضا و ساير دوستان سايت سرمايه را هم زيارت خواهيم كرد؟
در صورت تمايل دوستان حضور خود را در همين تاپيك اعلام نمايند. به اميد ديدار :)
من كه ميام آقا سعيد . و بسيار خوشحال ميشوم شوما و ديگر عزيزان رو از نزديك زيارت كنم .
سعي ميكنيم ديگر دوستان و همكاران رو هم بياريم . :rolleyes:

با تشكر از شما و ديگر عزيزان
:)

بي نشون
April 14th, 2004, 02:24
منم ميام به اميد ديدار همه

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 18:54
با تشكر از همه دوستان :
من از جلسه روز يكشنبه ۳۰ فروردين هم خلاصه اي تهيه كردم كه از پست بعد ميگذارم .
اميدوارم مثمر ثمر باشد .

به اميد ديدار در جلسات بعدي ...
( قرار جلسات بعدي و خلاصه جلسات و ...) را در همين تاپيك پي ميگيريم . B)

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 18:58
خلاصه جلسه گردهمايي سهامداران در روز يکشنبه 30 فروردين ماه 1382

مکان جلسه : تالار کوچيني
زمان : ساعت 5 تا 9 شب

در ابتداي جلسه ( و گاها در ميان آن ) مباحث ديگري نيز پيش کشيده شد که بدليل ارتباط نداشتن مستقيم به بورس من از نقل اين مطالب خودداري کردم و فقط مطالب مرتبط با بورس را خلاصه وار مينويسم .
در ضمن با توجه به اينکه حرفها و مطالب ارزش اصلي را دارند تا حد امکان از نقل قول خودداري کرده و بيشتر به مطالب پرداختم تا اينکه چه کسي اين حرف را گفته است . هر چند بحث بقدري با سرعت پيش ميرفت که نقل قول دقيق حرفها تقريبا غير ممکن بود . در اين ميان از تمام کساني که ممکن است نامشان در خلاصه گزارش من نباشد پيشاپيش عذر ميخواهم .

در ابتداي جلسه آقاي کاميار فراهاني به بحث در مورد اهميت موضوع پيدا کردن"صنعت برتر" در بورس پرداخت و اینکه این بحث علی رغم تکراری بودن نامش در میان بورس بازان بحث جالب توجه و مهمی است .
پس از آن اهمیت بررسی و تحلیل بصورت تئوریک در بورس بحث شد که کامیار به درخواست حضار برای معرفی منابع تئوریک اینچنین جواب داد :
- مجموعه مقالات بازار سرمایه ....جهانخانی
- نظریه مدرن پرتفولیو.....(؟)
- ریسک و بازده .......ترجمه آقای عبدوه تبریزی
- دنبال کردن کتاب های انتشارات پیشرو

سرمایه گذاری ها در حال تقسیمند و دیگر رفتار های مشابهی ندارند :
o بعضی فقط به واسطه گری مالی میپردازند .
o بعضی به هولدینگ ( holding ) های مالی تبدیل شده اند و زیر مجموعه های تخصصی دارند .

بحث دیگر دید سرمایه گذار به بازار است و تصمیمش برای نحوه سرمایه گذاری :
- دید کوتاه مدت ( نوسانگیری ) : دو سه تا %5+ بگیرد بسش است !
- دید میان مدت
- دید بلند مدت : سرمایه گذاری روی سهمهای کم ریسک و مسلما با بازده کمتر ولی مطمئن تر .

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 19:00
(ادامه )


بحث صنعت جدید ساختمان :

صنعت جدید و آینده داریست . سرمایه گذاری ساختمان را در نظر بگیرید . تا چندی پیش حوالی 100 و 110 تومان میچرخید و دوباره بعد از مجمعش بر میگشت روی 100 تومان . امروز 400 ، 500 هزار تا تو صف هستند !
ساختمان ایران : سال 75 ( یا 76 ) تاسیس شده است . رئیس هیئت مدیره اش همین آقای عبدوه تبریزی بود . مقدار بسیار زیادی از پول شرکت را زمین خرید . و کل شرکت را با 12 ، 13 نفر میچرخاند . کار مهم دیگری هم که کرده است و هنوز هم جای سوال دارد این موضوع ، خرید 10 % از سیمان هکمتان بوده است . هنوز تکلیف این 10 % مشخص نیست که آیا فروخته است یا نه ؟
نظر دبیر کل فعلی بورس ( آقای عبدوه ) اینست که شرکتهای ساختمانی بدلیل دارائی های مالی باید وضعیتشان در بورس تقویت شود . یعنی معتقد است ارزش دارایی های این شرکت بسیار بالاتر از قیمت تابلو است . و چندین برابر آنچه ما فکر میکنیم می ارزد .
زیر مجموعه های این شرکت هم ( اعم از نوسازی عمران تهران ، مسکن تهران ، جوانان ، .... ) قرار است وارد بورس شوند و این موضوع نیز در تقویت این شرکت موثر است .
البته تا زمانی که زمینهایش فروش نرود EPS چندانی نمیدهد و از این بابت با شرکتهایی که EPS قابل ملاحظه ای دارند ، قابل مقایسه نیست ولی ارزش بالقوه بالایی دارد .
اوراق مشارکت ساختمان نیز تا چندی دیگر وارد بورس میشود که سود خوبی دارد.درضمن بنا بر شایعات ساختمان آخر تابستان تعدیل در پیش دارد .
موضوع دیگر p/e این سهم است . زمانی p/e 4 موقع خرید و 5 موقع فروشش بود . از سال 81 این وضع عوض شد .
یک بحثی که پیش میاید این است که دیگر این شبهه که نباید سهم با p/e بالای 20 خرید از بین میرود .
میدانیم که 5 % از بانک اقتصاد نوین مستقیم برای ساختمان است . ولی موضوع فقط این نیست . هر کدام از زیر مجموعه های متعدد این شرکت 5 ، 6 % از اقتصاد نوین را دارند .
طرحهای آتی ساختمان ایران : احداث چند شهرک دور تهران .
سهم آبشاری نیست و افت و خیز ناگهانی ندارد .

( از اینجای بحث به بعد آقای عبدالرضا رمضانزاده وارد بحث شدند . )
غیر از سرمایه گذاریها مابقی شرکتها p/e متوسط دارند . و دنبال کردن روند p/e سهمها نقش مهمی در تصمیم گیری ها دارد .

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 19:02
(ادامه )

بحث کوتاه در مورد خودرویی ها :

خودرویی ها هم تقسیم شده اند به :
o سواری : سهمهای شاخصش خودرو و سایپا
o سنگین : سهمهای شاخصش ایران خودرو دیزل و سایپا دیزل

و رفتار سهمهاشان هم متفاوت است . در کل افت و خیز سهمهای سواری بالاتر است و ریسک سهمهای خودرویی سنگین در کل پایینتر است .
رنج ( range ) p/e خودرویی های سبک بین 8 تا 10 شده است . غیر از گروه بهمن که روندی جداگانه دارد و رنج تغییرات p/e اش بین 9 تا 12 است و سهم خوب بازدهی اسن و رشد خوبی دارد . حداقل بین 5 تا 10 % از سبد توصیه میشود بهمن باشد .
ایران خودرو شرکت سوم بلحاظ سهم از بازار است و طبق سیاست های بورس پیش میرود . البته بلحاظ EPS ای که ایران خودرو از بابت بانک پارسیان دریافت میکند ( 30 تا 40 تومان ) این سهم EPS اش افزایش می یابد .
p/e خودرو سنگین دارد بسمت 10 پیش میرود و رنج تغییرات آن بین 10 تا 12 است . البته به 15 نمیرسد .
سهم دیگر گروه خودرو زامیاد است : سهم کم ریسک و با p/e بسیار پایینی است . البته این دلیل بر بازدهی خوب نیست . فقط ریسکش پایین است .
مطرح شد که شاید تا 10 % دیگر توانایی بالاتر رفتن داشته باشد . ( حدود 2200 تومان ) ولی خریدش توضیه نمیشود . چون بازدهیش قابل اتکا نیست و ریسک پایین هم دلیل کافی برا خرید یک سهم نیست . از دیدگاه تولید و بازده نمیشود به زامیاد نگریست .
دلیل بعضی مثبت زدنها ، مثبت شدن جو بازار نسبت به یک صنعت است . بعنوان مثال وقتی معدنیها + میزنند معادن بافق با ضرر انباشته نیز + میشود ! و این متاثر از تولید یا بازدهی بالاتر و ...نیست . فقط جو روانیست .
سایپا شرکت خوبی برای خرید است : تا سال 79 ، 80 سودهای زیرمجموعه هایش داخل شرکت مادر نمیرفت . قرار بود از سال 81 این اتفاق بیافتد و اگر این سودها برود در دل شرکت مادر شاید EPS این شرکت به 150 تومان برسد . در کل سایپا مستعد جهش است .
( آقای رضا صبری ، کارشناس ایران خودرو از اینجا وارد بحث شدند . )
بحثی کلی درباره تحلیل گری و لزوم آن مخصوصا در بازار امسال شروع شد که من فقط به خلاصه ای از آن اکتفا کردم :
تحلیل گری به 4 نکته اساسی نیاز دارد : آگاهی ، تجربه ، سرمایه ، تیزهوشی . حتی با داشتن 1 سهم باید اصوا تحلیل گری را رعایت کرد ..
در بازار کارا بازدهی تحلیل گر و یک فرد آماتور کمتر از 15 % است . در حالیکه در بازار غیر کارا تحلیل گر خود به بازار خط میدهد و نیاز اول چنین بازاری تحلیل گریست .

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 19:04
(ادامه )

بحث سیمان :

همه میدانیم که سیمان بازی بزرگان است . علی رغم چند روز منفی خوردنش ، صورتهای مالیش چیزی را نشان نمیدهد . آقای عبدوه از ابتدا نسبت به حبابی بودن p/e حساس بودند . در هر صورت بزودی سهامدار عمده حمایت جدی از این سهم خواهد کرد و بنظر ما این کف قیمت برای سیمان است . البته پیشنهاد خرید هم نمیدهیم ولی پیشنهاد عدم فروش برای آنها که این سهم را دارند ، داریم .
موضوع مهم دیگر وارد شدنش به بورس فلزات است که آیا دوباره انفجار ایجاد میکند؟
در صنعت سیمان بهتر است به سمت هولدینگ ( holding ) هایی مثل سفارس و سیمان سپاهان پیش رفت .
البته سفارس مشکلات سیمان تهران را ندارد . سیمان تهران سهامدار جزء را فراری داده ، و این همانچیزی است که در مورد صدرا اتفاق دارد میافتد و پرستیژ سهم نزد سهامدار جزء بهم میخورد و انتظارات سهامدار جزء را بر آورده نمیکند .
اگر چیزی سفارس را نجات دهد افزایش سرمایه خواهد بود .
البته سهمهای خوب دیگری مثل سیمان شرق و کارون نیز وجود دارند . که EPS سیمان کارون 100 % رشد خواهد داشت .
سفارس رشد خطی دارد . ( آقای ادهمی رئیسش بودکه الان هم دارد معادن روی را بالا میبرد ) آقای ادهمی را بعنوان پدر سیمان میشناسند . و همینطور هم متخصصp/e !!
موضوع افت های اخیر هم اینست که بدلیل تاثیر زیاد صنعت سیمان روی شاخص هر کسی که بخواهد شاخص را کنترل کند ، به سیمانیها کار دارد .
با توجه به تاریخچه این صنعت از سال 73 ، 74 به بعد که تامین اجتماعی خرید، p/e زیر 18 نداشته ایم ! و الان p/e 15 شده است ! بنظر میرسد ازاین به بعد در محدوده 15 تا 20 تغییر میکند .
سیمان سپاهان نزدیک مجمعش خوب خواهد شد.
با توجه به اینکه 35 % از بازار را تامین اجتماعی در اختیار دارد ، سیاستهای کلی بورس را او میچیند .
کنترل p/e در بورس دارد انجام میشود . این موضوع کاملا مشهود است . p/e های پایین مثل 5 و 6 بر چیده میشوند و رشد میکنند و p/e های 25 به بالا هم کاهش می یابند .

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 19:06
(ادامه )

بحث معدنی ها :

حجم بالایی از عرضه های جدید امسال معدنی است . ممکن است همین قضیه که با مثبت شدن جو بازار نسبت به معدنی ها ، همه سهمهای یک گروه با هم + بزنند .
آنچه که در مورد معادن روی اتفاق افتاده بسیار بیشتر از افزایش قیمت جهانی روی ( و در کل فلزات ) است . تابحال هم زیانهای انباشته شرکتهای زیرمجموعه اش باعث EPS پایین شد و EPS بعدی حدود 50 تا 60 تومان است .
رنج ( range ) p/e معدنی ها با گمانه زنی های فعلی حدود 15 تا 20 بر آورد میشود .
معاملات این سهم ( معادن روی ) مشکوک است . جو روانی شدیدی بر سهم حاکم است . امروز همه خریدارند و فردا همه فروشنده ! هر روز هم یا +5% میخورد یا - 5% که این موضوع بسیار مشکوک است . البته تعجبی ندارد که سال بعد همین موقع 2000 تومان معامله شود .
دچار جو معدنی ها نشوید . اگر معتقدید روی خوب است بخرید ولی کالسیمین نه !
چادرملو : گزینه اول ما در صنعتی هاست . البته p/e آن بالاست ولی تا وقتی اختلاف قیمت تولید با قیمت های جهانی وجود دارد ( وبا توجه به نیاز بالای داخلی که از واردات آهن مشخص است) این معدن پاسخگو ست و مدیریت قوی هم مزید بر علت است . این شرکت سنگ آهن را 18000 تومان میفروشد که با قیمت های جهانی فاصله زیادی دارد . ( از این 18000 تومان 2000 تومن سود شرکت است ) . میتواتن گفت که به ازای هر 2000 تومانی که محصولش را بالاتر بفروشد 50 % در EPS اش تاثیر مثبت دارد ! و این مطلب کمی درباره یک شرکت نیست .
بازار هیچوقت اشتباه نمیکند .
نوسانات روزهای حاضر نیز نشان دهنده شک بازار است که منتظر است تکلیفش روشن شود . شایعات تعدیل + هست و فکر میکنم تا زمانی که تعدیل ندهد بالا نرود .
بطریقی می توان گفت فولاد کاویان و سر معادن و فلزات نیز منتظر تعدیل + هستند .
با ورود گل گهر نیز این سهم ارزشمند تر میشود . در این شرکت هزینه بسیار زیادی ( با ارز دولتی ) در زمینه تاسیسات سرمایه گذاری شده . امنیت این سهم بالاست .
اگر بتواند 4 میلیون تن ( بجای 3 میلیون تن ) تولید کند EPS اش 90 تومن میشود .
با مجمعش تا 1400 ، 1500 میرود بالا .

در انتهای جلسه نیز بحث مجمع غدیر شد که آقای صبری که در آن حضور داشتند توضیحاتی دادند :
50 % افزایش سرمایه از محل اندوخته
DPS 73 ریال
حضور قوی غدیر در صنایع پایین دست پتروشیمی : رویکرد به صنایع پتروشیمی لب آب دارند برای کم بودن هزینه حمل و نقل
صنعت دیگری که بعنوان یک رویکرد به آن توجه دارند : ساختمان
اگر 50 % غدیر اعمال شود 1.5 برابر ایران خودرو میشود .
موضوع مهم دیگرهم اعلام امکان تشکیل joint venture با یکی از شرکتهای سرمایه گذاری بود که با نظر حضار کاندیدهای جوینت شدن با غدیر سرمایه گذاری پتروشیمی و یا سرمایه گذاری نفت بودند .


تهیه کننده : یاسر رشیدی
نقل قول ازاین مطلب در صورت ذکر نام سایت بلامانع است .

yaser_rashidi
April 20th, 2004, 22:22
دو عكس از جلسه روز ۳۰ فروردين :
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

به اميد ديدار در جلسات بعدي

:)

mojtaba
April 21st, 2004, 02:57
دستت درد نكنه ياسر جان كارت عالي بود

yaser_rashidi
April 21st, 2004, 10:07
خواهش ميكنم .
مثل اينكه بايد اصول خبرنگاري رو ياد بگيرم . :)
كار خوبيه و اميدوارم براي شما هم مثل خود من مفيد باشد .

(مثل اينكه كسي استقبال نكرده ؟ :huh: خودمون خودمونو تحويل گرفتيم !‌ :lol: )

kamyar
April 21st, 2004, 13:36
ياسر جان
من كه پست كردن را اينجا اخرش هم ياد نگرفتم اميدوارم جاي اشتباه پست نكرده باشم .!


از لطفت و حركت قشنگت ممنون و سپاسگزارم اميدوارم خسته نباشي
و روي ماهه همه بچه هاي اين سايت را مي بوسم
ممنونم

yaser_rashidi
April 21st, 2004, 15:56
Originally posted by كاميار@ ۲ ارديبهشت ۱۳۸۳ @ ۱۲:۳۶ بعدازظهر
من كه پست كردن را اينجا اخرش هم ياد نگرفتم اميدوارم جاي اشتباه پست نكرده باشم .!


نه كاميار جان . درست پست كردي !
دستتم درد نكنه . فقط ما از بر و بچ پارس و آقاي كرباسيان انتظار نداشتيم اين مطلب را به اون صورت ناجور كپي پيست كند در سايت پارس . من در سطر آخر مطلبم نوشتم كه در صورت ذكر نام سايت نقل قول ايرادي ندارد ولي گويا آقاي كرباسيان و ديگر مسوولان پارس برايشان اين موضوع اهميتي ندارد .
البته موضوعي كه باعث ميشه فكر كنم براشون مهمه اينه :
من آدرس ميلم رو ([Only registered and activated users can see links] ) اونجا نوشتم كه نگن اومد لينك مطلبشو داد و تبليغ كرد و ... :D :D ( ميدونيد كه ..... تو پارس اينطوريه ! پورسانت قابليت هاي بالاي سايته ديگه !‌ ) اومدن آدرس ميلمو پاك كردن !
شما بگو كسي كه كمترين اطلاعي از اينترنت داشته باشه ميدونه كه آدرس ميل فقط مال منه و هيچ ربطي به سايت نداره ! ........
مثل اينكه به همينم اكتفا نكرده و كل آي دي ( ID ) من رو غير فعال ( disable ) كرده كه اينم احتمالا تو موافقتنامه معروف سايت پارس بوده و من نخوندم‌ ! :angry:

تازه تو تاپيك ديگري آقاي كرباسيان مياد و كل مطلب من رو با فونت بهم ريخته و .... ( ميدونيد چقدر سر درست و حسابي بودن اين مطلب زحمت كشيدم ؟‌) آورده و سطر آخر را هم كه مربوط به كپي رايت بوده به دلخواه حذف كرده و تازه زيرش خودش كامنت گذاشته كه بله .....البته متن اصلي غلط املايي داشت !!!!!
اميدوارم از اين مساپل كه باعث عدم اطمينان بين سهامدارا ( كه اهدافشون با هم مشتركه ....حد اقل بين اعضاي اينجا كه اينطوره ) ميشه ديگه پيش نياد .
من اينبار چشمپوشي ميكنم . ولي از دفعه ديگه اجازه نقل قول مطالب خودم رو از سايت سرمايه نميدم ! مگر اينكه محترمانه آي دي من رو كه حق مسلم منه تو سايت پارس باز كنين . پستمم اديت كنيد و آدرس ميلم رو كه به ناحق پاك شده بزاريد سر جاش .
هر چند كه ديگه فايده اي نداره ! :(
اين نحوه دلگرم كردن يكنفر علاقمنده كه كلي وقت گذاشته برا يك مطلب ؟
مسلما همه ميدونن كه هدف سايت ما اطلاع رساني بدون چشمداشته ! نه نيازي داريم به اعضاي مورد اعتماد و اعضاي غير قابل اعتماد ! :P نه كه نذاريم تبليغ كنه كسي تو سايت و بخوايم پول تبليغ بگيريم !!!

سعيد
April 21st, 2004, 17:08
خسته نباشي آقا ياسر
ممنون از زحمتي كه در تهيه و تايپ گزارش كشيدي. من كه دير به جلسه رسيده بودم و از جمع بندي مطالب توسط شما استفاده كردم.
به اميد ديدار

kamyar
April 21st, 2004, 17:44
سلام ياسر عزيزم
اميدوارم باز هم درست تايپ كنم
قبل از هز چيز لازم مي دونم بگم من از مسولين سايت و اصلا جيره و مواجب بگير پارس نيستم و بر عكس در نوشتارم پيداست كه انتقاداتي هم دارم پس اين را بپذير كه مخاطب قرار دادن من در مورد مشكلات كاربري شايد خارج از انصاف باشد و شايد از عصبانيت شما باشد .
بعد كاري كه مديريت سايت كرده كاري زشت و با جرات مي گويم احمقانه بوده !
و همچنين شخصي كه مطلب شما را كپي پست كرده هر چند بر اساس قوانين شما نام منبع را در عنوان ذكر كرده ولي باز هم مقبول نيست !
دوست من - من شاهد زحمات هاي شما در اين عرصه مي باشم و واقعا انرا ارج مي نهم ولي دلسرد شدن نيز چاره ماجرا نيست . ما با هم از گوشه گوشه اين اتاقك ها صداقت مي سازيم باور كن .
واين همان سودي است كه همه ما دنبالش مي گرديم
ممنون

yaser_rashidi
April 21st, 2004, 19:15
قبل از هز چيز لازم مي دونم بگم من از مسولين سايت و اصلا جيره و مواجب بگير پارس نيستم و بر عكس در نوشتارم پيداست كه انتقاداتي هم دارم پس اين را بپذير كه مخاطب قرار دادن من در مورد مشكلات كاربري شايد خارج از انصاف باشد و شايد از عصبانيت شما باشد .
بعد كاري كه مديريت سايت كرده كاري زشت و با جرات مي گويم احمقانه بوده

من از اينكه شما را مخاطب قرار دادم معذرت ميخواهم . قصد اهانتي به شما نداشته و ندارم .
فقط كمي خود را جاي من بگذاريد . مقدار زيادي از وقت دو روز تعطيلم را به جمع بندي و سر و سامان دادن به مطلبي اختصاص دادم . مطلبي كه اعتقاد داشتم ( و دارم ) دانستنش براي جميع سهامداراني مثل من و شما مفيد است . مطمپنم خيلي از دوستاني كه حضور داشتند هم در اين مطلب مساپل بدرد بخوري را خواهند يافت كه شايد ازش گذشته بودند...يا يادشان رفته بود . براي ديگراني هم كه حضور نداشتند هم مفيد است .
قبول دارم كمي زياد عصباني شدم . و بابت آن هم معذرت ميخواهم .
اميدوارم دوستان پارس هم به اشتباهشان پي ببرند .
من آدم بي انصافي نيستم و ميگم كه الان ميتونم وارد پارس بشم ! يا آيديم رو دوباره اكتيو كردن يا من اشتباه كردم .
در هر صورت دفعات بعد اميدوارم اينچنين كاري صورت نگيرد . خلاصه جلسه قبلي را هم همين آقاي كرباسيان لينكش را گذاشته بود نه خود مطلب را آنهم بصورت بهم ريخته ! ديدي چجوري شده متن ؟ ؟‌؟

محمد مهدی
April 23rd, 2004, 23:04
سلام ممنون خيلي خوب و قابل استفاده است.

arezae
April 24th, 2004, 15:00
ممنون از اينكه اين گزارش را نوشتيد. راستش بايد بگم كه من با سايت شما از طريق يك ياز دوستاني آشنا شدم كه توصيه مي كرد اهميت سايت شما در همين گزارشهاست. اين گزارشها مي تواند به افرادي مانند من كه در بورس تازه كار هستند كمك زيادي بكند.


ادامه بدهيد
موفق باشيذ

yaser_rashidi
April 24th, 2004, 16:18
من با سايت شما از طريق يك ياز دوستاني آشنا شدم كه توصيه مي كرد اهميت سايت شما در همين گزارشهاست. اين گزارشها مي تواند به افرادي مانند من كه در بورس تازه كار هستند كمك زيادي بكند

هدف ما نيز همين است دوست عزيز .
اميدوارم در كنار شما و ديگر دوستان هر چه بيشتر به يكديگر كمك كنيم .
:)

سعيد
August 31st, 2004, 13:52
آقا ياسر سلام

مطلب زير در خصوص گردهمايي مجدد فعالان بورس به نقل از وبلاگ تدبيرانديش ميباشد.
اميدوارم كه توفيق زيارت شما و ساير دوستان را در جلسه فردا داشته باشيم:

.: گردهمايی هشتم :.
هيئت برگزار کننده گردهمايی ها ی سهامداران جزء ضمن عذر خواهی از وقفه ای که در اين امر بوجود آمده با کمال افتخار اعلام می دارد که هشتمين گردهمايی سهامداران جزء در روز چهارشنبه مورخه ۱۱/۶/۸۳ راس ساعت ۵ بعداز ظهر در محل بلوار کشاورز نبش فلسطين تالار کوچينی با هماهنگی با ارگانهای ذيربط و اخذ مجوز به منظورتبادل نظر و آشنايی وتحليل شرکت های بورسی برگزار ميگردد.
داوطلبين می بايستی ضمن ثبت نام در سايت پويانگر ([Only registered and activated users can see links]) در قسمت پاتوق ( اخبار داغ ) و يا در قسمت نظرات همين وبلاگ (تدبيرانديش ([Only registered and activated users can see links])) در زمان برگزاری صرفا قيمت پذيرايی شام را بمبلغ ۲۷۰۰ تومان در هنگام ورود به مسئولين تالار کوچينی پرداخت فرمايند.
۱) سالن برای ۱۵۰ نفر رزرو گرديده است .
۲) به منظور احترام و حفظ حرمت حاظرين در جلسه ،نظم و نزاکت اجتمايی مورد تقاضاست.
۳) کليه سوالات احتمالی صرفا به صورت کتبی اخذ و پاسخ داده خواهد شد.
۴) لطفا برای هر گونه ضبط صدا وتصوير حتما با مسئولين برگزاری هماهنگی بعمل آوريد.
هيئت برگزار کننده اعلام می دارد که اين تیپ گردهمايی ها خود جوش بوده وبه هيچ عنوان به گروه يا انجمن ، خانه و کانون خاصی ارتباط ندارد.

و من ا... توفيق

farid.helalat
April 17th, 2008, 23:18
شاخص کل:

شاخص تا محدوده میانگین متحرک 55 روزه تصحیح شد و حال زمان صعود مجدد فرا رسیده است. با شکسته شدن مقاومت 10370 مثلث صعودی ایجاد شده شکسته می شود و هدف بعدی در محدوده 10550 خواهد بود.

با نزدیک شدن به مجامع شرکت ها و خصوصا فصل تابستان، روند صعودی بازار تشدید شده و مثلث صعودی به بالا شکسته می شود.

RSI و MFI شاخص کل نیز در نزدیکی مرز خرید های هیجانی هستند. اینطور به نظر می رسد که بزودی برای اغلب نماد های مورد توجه بازار صفهای خرید تشکیل شود.

با این همه کاملا مشخص است که حساسیت معامله گران به عدد 10000 کم شده و دیگر برای کسی مهم نیست که عدد شاخص بالای 10000 است یا زیر 10000.