PDA

View Full Version : انتقادها و پيشنهادها

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

blue_dream_1983
October 21st, 2008, 01:15
سلام.بنده هم دقیقا درخواست جناب طالبی را دارم .چنین امکاناتی در سایت فوق العاده است اما برای کسانی که آنقدر جرات دارند که در کنار بعضی نظرهایشان آن هم نظرهای مالیخولیایی که نشان از انواع مشکلات روحی روانی فیزیکی و متا فیزیکیشان می دهد اسمشان را هم بیاورند.انگار در جهان سوم قبل از آمدن هر امکاناتی باید فرهنگش بیاید.
ممنونم.

arman_fxkar
October 24th, 2008, 17:08
با سلام

بنده ار مديريت محترم سايت تقاضايي دارم كه بنظرم تقاصاي اكثريت قريب به اتفاق اعضاي سايت و كلا جامعه فاركس كشور ميباشد شرح اين پيشنهاد و تقاضا بصورت زير ميباشد :

1_ ايجاد تالار جديد معاملات اتوماتيك (automatic trading )

2_ انتقال كليه تاپيكهاي مربوط به سيسنمهاي اتوماتيك از جمله تاپيك شبكه هاي عصبي به اين تالار

3_ (بند مهم ) بستن قرار داد با يك يا چند نفر برنامه نويس حرفه اي براي كد كردن ايده هاي دوستان ( انديكاتور ، اكسپرت و اسكريپت ) و قرار دادن انديكاتور و اكسپرت و اسكريپتهاي نوشته شده در يك تاپيك جداگانه به نام بانك كد سايت سرمايه كه اين خود ميتواند موجب افزايش اعتبار سايت در ميان سايتهاي مشابه داخلي و خارجي شود

ومطلب مهم ديگر : با توجه به اينكه نوشتن ايده و درخواست كد نويسي دوستان سايت يكي از الزامات جدي اين حرفه و هر سايت بورسي و فاركسي ميباشد پيشنهاد ميشود كه براي تداوم كار افراد كد نويس در اين تالار جديد حق الزحمه اي به صورت ماهيانه به اين افراد تعلق گيرد( چون همين حالا در تاپيك مربوط به درخواست انديكاتور و اكسپرت وقثي كه تقاضايي ارائه ميد هي بايد به طور ميانگين چند هفته يا چند ماه آنهم با قربان صدقه رفتن و پيغام خصوصي فرستادن بايد صبر كني يا اصلا بايد بيخيال درخواست مربوطه شوي !!!! )

اگر دوستان پيشنهادات ديگري راجع به اين موضوع بنظرشان ميرسد عنوان نمايند

با تشكر و سپاس فراوان

arman_fxkar
October 25th, 2008, 17:46
با سلام

بنده ار مديريت محترم سايت تقاضايي دارم كه بنظرم تقاصاي اكثريت قريب به اتفاق اعضاي سايت و كلا جامعه فاركس كشور ميباشد شرح اين پيشنهاد و تقاضا بصورت زير ميباشد :

2_ انتقال كليه تاپيكهاي مربوط به سيسنمهاي اتوماتيك از جمله تاپيك شبكه هاي عصبي به اين تالار

3_ (بند مهم ) بستن قرار داد با يك يا چند نفر برنامه نويس حرفه اي براي كد كردن ايده هاي دوستان ( انديكاتور ، اكسپرت و اسكريپت ) و قرار دادن انديكاتور و اكسپرت و اسكريپتهاي نوشته شده در يك تاپيك جداگانه به نام بانك كد سايت سرمايه كه اين خود ميتواند موجب افزايش اعتبار سايت در ميان سايتهاي مشابه داخلي و خارجي شود

ومطلب مهم ديگر : با توجه به اينكه نوشتن ايده و درخواست كد نويسي دوستان سايت يكي از الزامات جدي اين حرفه و هر سايت بورسي و فاركسي ميباشد پيشنهاد ميشود كه براي تداوم كار افراد كد نويس در اين تالار جديد حق الزحمه اي به صورت ماهيانه به اين افراد تعلق گيرد( چون همين حالا در تاپيك مربوط به درخواست انديكاتور و اكسپرت وقثي كه تقاضايي ارائه ميد هي بايد به طور ميانگين چند هفته يا چند ماه آنهم با قربان صدقه رفتن و پيغام خصوصي فرستادن بايد صبر كني يا اصلا بايد بيخيال درخواست مربوطه شوي !!!! )

با تشكر و سپاس فراوان

كسي نبود نظرش رو راجع به اين پست بيان كند يا حد اقل جوابي به اين پست بدهد ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!:blink::blink:

Reza
October 25th, 2008, 19:01
با سلام

با تشكر و سپاس فراوان
با سلام

مباحث مربوط به اکسپرت های متاتریدر، در تالار متاتریدر انجام می شود و ایجاد تالار جدید ضروری به نظر نمی رسد.

موفق باشید

albertini
October 26th, 2008, 16:16
با توجه به اینکه یکی از مشکلات تالار سیستمها وجود تعداد زیادی سیستم رها شده میباشد و که ممکن است بدلایل گوناگون مثل سودده نبودن روش و نگاه مقطعی و اشتباه شخص ارائه دهنده به بازار و یا بدلیل عدم استقبال کاربران بدلیل دلسردی و بی اعتمادی
انها از تجربیات مشابه قبلی و یا عدم ارائه صحیح و بموقع سیستم از جانب شخص ارائه دهنده و غیره که همگی باعث اتلاف وقت و
بحثهای حاشیه ایی و بی اعتمادی بیشتر میشود پیشنهاد میکنم از این به بعد اجازه ارائه سیستم فقط به کسانی داده شود که قبل
از ارائه تاپیکی به اسم روش خود در بخش سیگنالها باز کنند و بعد از ارائه حداقل 30 سیگنال (در مورد تعداد میشود بحث کرد) و معلوم
شدن قدرت واقعی سیستم اقدام به ارائه روش در تالار سیستمها بکنند.که در این صورت هم اعتماد کاربران هم استقبال انها و هم صبر
و تحمل انها برای شنیدن حرفهای شخص ارائه دهنده بیشتر میشود. تصور کنید که نفر اول مسابقات اکسپرت پارسال یا امسال در سایت
ما حضور پیدا کند و بخواهد در مورد روش خود توضییح دهد .اونوقت فکر کنم دوباره سایت سرمایه باید سرور عوض کنه.

مسعود رهجو
October 26th, 2008, 17:31
با توجه به اینکه یکی از مشکلات تالار سیستمها وجود تعداد زیادی سیستم رها شده میباشد و که ممکن است بدلایل گوناگون مثل سودده نبودن روش و نگاه مقطعی و اشتباه شخص ارائه دهنده به بازار و یا بدلیل عدم استقبال کاربران بدلیل دلسردی و بی اعتمادی
انها از تجربیات مشابه قبلی و یا عدم ارائه صحیح و بموقع سیستم از جانب شخص ارائه دهنده و غیره که همگی باعث اتلاف وقت و
بحثهای حاشیه ایی و بی اعتمادی بیشتر میشود پیشنهاد میکنم از این به بعد اجازه ارائه سیستم فقط به کسانی داده شود که قبل
از ارائه تاپیکی به اسم روش خود در بخش سیگنالها باز کنند و بعد از ارائه حداقل 30 سیگنال (در مورد تعداد میشود بحث کرد) و معلوم
شدن قدرت واقعی سیستم اقدام به ارائه روش در تالار سیستمها بکنند.که در این صورت هم اعتماد کاربران هم استقبال انها و هم صبر
و تحمل انها برای شنیدن حرفهای شخص ارائه دهنده بیشتر میشود. تصور کنید که نفر اول مسابقات اکسپرت پارسال یا امسال در سایت
ما حضور پیدا کند و بخواهد در مورد روش خود توضییح دهد .اونوقت فکر کنم دوباره سایت سرمایه باید سرور عوض کنه.

سلام
در این رابطه قبلا اقدام شده و دو تالار مجاز ایجاد شد که به همان دلایلی که میفرمایید اگر سیستمی نصفه کاره ول شد به تالار ارشیو منتقل میشود اگر هم سیستم معیارهای یک سیستم استاندارد را داشته باشد به تالار منتخب وارد خواهد شد هر شش ماه سیستم ها چک میشوند اگر تا آن زمان تاپیک فعال باشد کاری با ان نداریم تا از طرف باز کننده تاپیک یا شخص دیگری که در ارتقا سیستم دخیل بوده درخواست انتقال به تالار منتخب داده شود اگر که نه بعد از شش ماه تاپیک خوابیده باشد طبق بررسی به تالار آرشیو منتقل میشود با این کار شناسایی سیستمها توسط کاربران راحتر خواهد بود چون این طرح نوی هست ما قانون شش ماه را اجرا نکردیم تا پایان سال میلادی
در رابطه با ایجاد تاپیک ، قانونی در این رابطه وضع شد که کاربران را ایجاب میکند در ایتدای تاپیک هدف و ماهیت سیستم خود را بازگو کنند تا تاپیک از مسیر خودش خارج نشود رعایت نکردن این قانون باعث لغو تاپیک خواهد شد فعلا که ما بعد از اجرا این قانون به چنین تاپیکی بر نخوردیم اگر تاپیک راسپوتین مورد نظر شماست این تاپیک داره طبق برنامه خودش حرکت میکند اگر احساس بشه از مسیر خودش خارج شده طبق مقررات پی گیری خواهد شد
در رابطه با پیشنهاد شما که هر کس میخواهد سیستمی را معرفی کنه حتما باید بره توی تالار سیگنال 30 تا سیگنال بده اگر نتایج مثبت بود بعد اجازه داره بیاد اینجا تاپیک باز کنه همچین چیزی امکان نداره به دو دلیل
1.اون شخص نمیخواهد سیستم خودش را بفروشه که ما بخواهیم چنین محدودتی ایجاد کنیم که اگر سیگنال مثبت بود اجازه داشته باشه تاپیک باز کنه اگر یادتان باشد جناب سید هم همچین کاری کردن همه را تشنه کردن با سیگنال های خودشان بعد رفتن اون را در تالار معرفی کردن حالا از شما میپرسم اون تاپیک به کجا رسید ؟ خود شما چقدر آن را پی گیری کردید
2.اکثر سیستم های که در این تالار معرفی میشوند مطمین باشید احتیاج به بهینه شدن دارند و با هدف بهینه شدن و هم فکری بقیه در این تالار معرفی میشوند پس اگر باز بخواهیم طرح سیگنال را معرفی کنیم سیستمی که مشکل داره چطور میتونه سیگنالهاش درست باشه اگر درست باشه چه احتیاج به معرفی داره
نتیجه : کسی که بخواهد سیستم خودش را معرفی کنه با این حرفها و قوانین کاری نداره کار خودش را به خوبی انجام میده و ادامه میده مثال آقا مجتبی در تاپبک 5 ای اس ام و....... کسی هم که نخواهد، با هیچ روشی نمیشه این کار را انجام داد مثل چند تاپیکی که نام نمیبرم و الان در تالار آرشیو قرار دارند
موفق باشید

moha
October 26th, 2008, 21:55
با سلام
گاها وقتی ارسالهای جدید را می زنم
تاپیک هایی را نمایش می دهد که آخرین ارسالش 10 روز پیش بوده و آنها را خوانده ام
اما نمی دانم چرا باز جز ارسالهای جدید نمایش داده می شود و زمان ارسال پست را اشتباه نمایش می دهد:

Reza
October 26th, 2008, 22:07
با سلام
گاها وقتی ارسالهای جدید را می زنم
تاپیک هایی را نمایش می دهد که آخرین ارسالش 10 روز پیش بوده و آنها را خوانده ام
اما نمی دانم چرا باز جز ارسالهای جدید نمایش داده می شود و زمان ارسال پست را اشتباه نمایش می دهد:
با سلام

با ثبت هر رأی در نظرسنجی، تاپیک در لیست ارسالهای جدید قرار می گیرد و زمان ثبت رأی بعنوان زمان آپدیت تاپیک درج می شود.

موفق باشید

Aamed
October 26th, 2008, 23:58
با سلام
با ثبت هر رأی در نظرسنجی، تاپیک در لیست ارسالهای جدید قرار می گیرد و زمان ثبت رأی بعنوان زمان آپدیت تاپیک درج می شود.
موفق باشید
لطفا برای نظر سنجی ها تاریخ انقضا معین شود.
مخصوصا ترتیبی اتخاذ شود که نظر سنجی در تالارهای غیر تخصصی برداشته شود.
دیده شده در تالار آگهی با رای های نظر سنجی سعی در بالا نگاه داشتن تاپیک آگهی خود را دارند.
با درود

Reza
October 27th, 2008, 00:01
لطفا برای نظر سنجی ها تاریخ انقضا معین شود.
مخصوصا ترتیبی اتخاذ شود که نظر سنجی در تالارهای غیر تخصصی برداشته شود.
دیده شده در تالار آگهی با رای های نظر سنجی سعی در بالا نگاه داشتن تاپیک آگهی خود را دارند.
با درود

با تشکر از پیشنهاد شما

امکان ایجاد نظرسنجی در تالار آگهی را غیرفعال کردم.

hamidrezamf
October 27th, 2008, 21:07
با سلام خدمت مدیر محترم فروم سرمایه...
چند روز پیش پیشنهادی در تاپیک بروکرها مطرح شد که با توجه به اینکه پاسخی از طرف مدیران داده نشد تصور کردم ممکنه دیده نشده باشه..
ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید..

[Only registered and activated users can see links]
پستهای 2188-2179 رو مطالعه کنید...
موفق باشید..

Reza
October 27th, 2008, 21:43
با سلام خدمت مدیر محترم فروم سرمایه...
چند روز پیش پیشنهادی در تاپیک بروکرها مطرح شد که با توجه به اینکه پاسخی از طرف مدیران داده نشد تصور کردم ممکنه دیده نشده باشه..
ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید..

http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=917&page=146
پستهای 2188-2179 رو مطالعه کنید...
موفق باشید..
با سلام

اگر درست متوجه شده باشم، پیشنهاد این است که مشخصات و شرایط هر بروکر در ابتدای تاپیک مربوط به بروکر درج شود و این مشخصات بطور مداوم آپدیت شود.

در مفید بودن این پیشنهاد شکی نیست. قبلا قرار بود یکی از دوستان جدول مقایسه ای از مشخصات بروکرها تهیه کند (چیزی مشابه این جدول (http://www.fxstreet.com/brokers/forex-brokers/)، اما کاملتر). اما بدلیل مشغله، نتوانستند این کار را به پایان برسانند.

اگر از دوستان کسی مایل به همکاری در تهیه این جدول است لطفا اعلام کند.

با تشکر

lastnight19
November 5th, 2008, 17:02
در قسمت اعتبارات گزینه ای که من می توانم اعتبار منفی بدهم حذف شده، چرا؟

اگر قراره که فقط اعتبار مثبت داده بشه قوانین جدید رو بفرمائید تا همه مطلع بشوند یا اگر طبق معمول قراره که بین یک عده تبعیض گذاشته بشه بازهم بفرمائید.

kondez
November 5th, 2008, 17:13
برای من هم حذف شده :(
در صورتیکه من تا الان اعتبار مثبت زیادی به خیلی ها دادم و دیروز که خواستم به یک نفر منفی بدهم دیدم نمی توانم

Reza
November 5th, 2008, 17:35
با سلام

متاسفانه برخی کاربران فقط از اعتبار منفی استفاده می کردند و حتی به پستها و تاپیکهای مفید و آموزشی هم اعتبار منفی می دادند! این موضوع موجب ایجاد ناراحتی و دلسردی کاربران می شد. لذا ناچار شدیم اعتبار منفی را برای تمام کاربران غیر فعال کنیم.

موفق باشید

RESHEH
November 5th, 2008, 17:43
سلام با تشکر از تمامی دست اندرکاران سایت من یک پیشنهاد دارم البته اگر ممکن باشد خیلی از مبتدیان در فارکس کار کردن با نرم افزار متا تریدر 4 را بلد نیستند چه خوب می شد اگر اموزش کار کردن با متا تریدر 4 را قدم به قدم در جای از سایت به طور روزانه قرار می دادید خیلی مفید ولازم است [Only registered and activated users can see links]

Hamed2420
November 5th, 2008, 17:55
با سلام

متاسفانه برخی کاربران فقط از اعتبار منفی استفاده می کردند و حتی به پستها و تاپیکهای مفید و آموزشی هم اعتبار منفی می دادند! این موضوع موجب ایجاد ناراحتی و دلسردی کاربران می شد. لذا ناچار شدیم اعتبار منفی را برای تمام کاربران غیر فعال کنیم.

موفق باشید

سلام

آقا رضا نمیشه این افراد رو که به صورت عمد قصد تخریب دارن رو بن کنید؟

مسلماً کسی که از قصد چنین کاری میکنه، عدم فعالیتش در سایت نه تنها بد نیست بلکه مفید هم هست.

بنده خودم مدتی پیش به مطلب منفی یک نفر اعتبار منفی دادم (با ذکر دلیل برای اعتبار منفی و همچنین ذکر آیدیم)، یکی دو روز بعدش تو تاپیک ورزشی به بنده اعتبار منفی دادن (اسمشون رو هم ذکر نمیکنم که دوباره بهشون بر نخوره). به قول معروف در حال کل کل با دوستان بودیم که ایشون این بحث منطقی یا طنز رو توهین به خودشون تلقی کردن. بنده نظر ایشون برام مهم هست و از اون به بعد (بجز یک مورد) در تاپیک های ورزشی با دوستان هم کلام نشدم که مبادا کسی بهش بر بخوره.

خلاصه کلام اینکه اگر امتیاز مثبتی هست، امتیاز منفی هم باید در مقابلش وجود داشته باشه و اگر کسی طرز استفاده از این قابلیت رو بلد نیست، بهتره که اون شخص حذف بشه نه سیستم به هم بخوره....

ارادتمندم

kondez
November 5th, 2008, 18:01
آقا رضا حدف شما درست ولی اگر یک نفر کار خطایی کرد یا حرف بی مورد در تاپیکی نوشت باید چطور بهش اعتبار منفی داد تا تکرار نکند ؟ یا اینکه اینقدر منفی بگیرد تا دیگه آبروی ماندن در سایت را نداشته باشد

بهتر نیست برای کسانی که بی دلیل از اعتبار منفی استفاده می کنند راه حلی اندیشید تا سیستم ناقص نشود

به نظر من با اینکار که اعتبار منفی در سایت نیست یعنی کلا اعتبار چیز بیهوده شده و همه رو به افزایش اعتبار هستند حالا چه پست های خوب داشته باشند و چه بد

blue_dream_1983
November 5th, 2008, 18:57
آقا رضا حدف شما درست ولی اگر یک نفر کار خطایی کرد یا حرف بی مورد در تاپیکی نوشت باید چطور بهش اعتبار منفی داد تا تکرار نکند ؟ یا اینکه اینقدر منفی بگیرد تا دیگه آبروی ماندن در سایت را نداشته باشد

بهتر نیست برای کسانی که بی دلیل از اعتبار منفی استفاده می کنند راه حلی اندیشید تا سیستم ناقص نشود

به نظر من با اینکار که اعتبار منفی در سایت نیست یعنی کلا اعتبار چیز بیهوده شده و همه رو به افزایش اعتبار هستند حالا چه پست های خوب داشته باشند و چه بد
سلام.
دوست عزیز منظورتون از کار خطا چیست؟ چه حرکت خطایی بالاتر ازاینکه ما بدون نام و نشان و دلیل به تخریب یک شخص بپردازیم ؟
تمام پستها از طرف مدیران و بچه های سرمایه کنترل می شود یا مدیر می بینند یا دوستان اطلاع می دهند پس اینکه کسی کار خطایی کند و ما شخصا تنبیهش کنیم یک فکر غیر منطقی است .
به اندازه تعداد اعضای سایت نظر های مختلف راجع به یک موضوع وجود دارد و اگر هر کس بخواهد به خاطر نظر مخالفش خود دست به کار شود که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود .
این سیستم اعتبار دهی اگرچه سیستم فوق العاده ایست در سایت اما متاسفانه به شکل درستی از آن استفاده نمی شود.من با این پیشنهاد موافقم و ممنونم از مدیریت.

Hpanahi
November 5th, 2008, 19:59
سلام
من هم فقط نظرم رو میگم
ببینید این سیستم ایجاد شده و حالا این از عواقب ( ماشاالله ایرانی ها توی همه چیز براشون باید برنامه فرهنگی و آموزش بذاریم حتی بعضی ها از این سیستم برای انتقام گیری استفاده میکنن ) این سیستم میشه باشه حالا که ایجاد شده دیگه نباید گزینه اعتبار منفی رو حذف کنیم بنده خودم از مخالفان این اعتبار بودم اما خب بعدا خودم رو با شرایط وفق دادم

در کل یا نباید ایجاد میشد یا حالا که ایجاد شده نباید اون رو انگولکش کنیم و بحث رو الکی کش بدیم احساس میکنم اگر گزینه اعتبار منفی نباشه این سیستم هم مثل تشکر ها لوس میشه و بهتره کلا حذف بشه

راه حل هم از دید من نوشتن نام آن افرادی هست که اعتبار منفی به صورت الکی میدن میدونم کار سختیه ولی خب هر کسی که احساس میکنه الکی بهش اعتبار منفی دادن به رضا عزیز یا دیگر مدیران محسن عزیز و ... اطلاع بده تا پیگیری بشه و در صورت درست بودن اظهار نظر فرد شکایت کننده اسم اون شخص رو اعلام کنید یا هشدار بدید یا بنش کنید یا اعتبار منفی رو حذف کنید ( اگر بشه البته )
مرسی
پ ن : جمله نویسی من همیشه مشکل داشته این رو هم بذارید رو حساب عجله داشتن d: )

lastnight19
November 5th, 2008, 20:18
با سلام

موفق باشید

دکمه تشکر که هست، دیگه اعتبار به چه دردی می خوره؟ اینجوری فقط تشکر رو تشکر می شه.

دکمه اعتبار خوبیش این بود که اگر کاربری از پستی ناراضی بود اینجوری اعتراضش رو بدون اینکه بقیه متوجه بشوند و حاشیه و دعوا و بحث مسائلی از این دست درست بشه فقط به گوش نویسنده پست برسونه، وگرنه اگر قرار باشه همش اعتبار مثبت باشه این چه کاربردی داره؟ اصلاً هدف از دادن اعتبار به یک کاربر چی هست؟ با حذف دکمه اعتبار منفی کلاً از هدف اصلی منحرف می شیم.

البته من کوچکتر از اونی هستم که بخوام نظر بدم، ولی بنظر من یا هر دو گزینه منفی و مثبت وجود داشته باشه یا اینکه هر دو رو حذف کنید.

شما هم موفق باشید

lastnight19
November 5th, 2008, 20:33
بنظر من اگر قرار تغییر داده بشه، اول به این صورت باشه که معلوم باشه برای چی به یک نفر اعتبار داده شده، مثلاً کسی کل اعتباراتش توی بخش طنز و اخبار و حوادث بوده با کسی که توی بخشهای تکنیکال و فاندامنتال اعتبار داده بنظر شما اعتبارشون برابره؟

یا ماشاالله همه افراد این سایت کافیه ببینن یکی داره سیگنال می ده دیگه تمومه، اون فرد می شه استاد، 4 تا سیگنالش هم که به هدف بخوره دیگه هیچی، اعتبار پشت اعتباره که به اون فرد داده می شه، ولی اگر یک نفر خودش رو بکشه تحلیل، خبر، بررسی نمودار هرچیز دیگه ای که بنویسه چندتا دونه اعتبار اونهم اشتباهی بهش داده می شه.

باید مشخص باشه بکی بابت چی اعتبار داده شده و اینکه اسم فرد اعتبار دهنده هم مشخص باشه وگرنه وقتی اعتبار منفی نباشه، اصلاً اعتبار مثبت چه معنی پیدا می کنه؟

Reza
November 5th, 2008, 23:34
با سلام و تشکر از نظرات دوستان

اگر پستهای قبلی اینجانب در مورد اعتبار منفی را ببینید، من هم از وجود اعتبار منفی دفاع می کردم و هنوز هم وجود امکان اعتبار منفی را لازم می دانم. اما متاسفانه در هفته های اخیر پیامهای زیادی از دوستان دریافت کردم که به اعتبار منفی خود اعتراض داشتند. پس از بررسی متوجه چند نکته شدم:

۱- برخی دوستان عادت دارند فقط از اعتبار منفی استفاده کنند! مثلا از ۱۰ اعتبار منفی که به کاربران دیگر داده اند، ۹ مورد اعتبار منفی بوده است!

۲- بطور کلی اکثر اعتبارات منفی به کسانی که پستهای غیرمفید درج می کنند یا قوانین سایت را رعایت نمی کنند داده نمی شود. بلکه به پستهایی داده می شود که مطلب طرح شده با سلیقه اعتبار دهنده مطابقت نداشته یا موضوع مطرح شده از نظر خواننده جالب نبوده.
مثلا یکی از دوستان به این تاپیک اعتبار منفی داده و علت را تکراری بودن موضوع تاپیک ذکر کرده: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4287

۳- بر اساس تنظیمات این سیستم در vBulletin، تاثیر اعتبار منفی در اعتبار یک فرد بسیار کمتر از تاثیر اعتبار مثبت می باشد. به عبارت دیگر اگر کاربر A به کاربر B اعتبار مثبت بدهد، 40 واحد به اعتبار کاربر B اضافه می شود. اما اگر همان کاربر A به کاربر B اعتبار منفی بدهد، 16 واحد از اعتبار کاربر B کم می شود. لذا به نظر می رسد تاثیر منفی روانی مشاهده مربع قرمز بسیار بیشتر از تاثیر آن در اعتبار افراد می باشد.

۴- برخی افراد ناشناس که تقریبا هیچ مطالب مفیدی در سایت ندارند با اهداف مشکوک (رقابت ناسالم و . . .) سعی در دلسرد کردن کاربران فعال و مفید داشتند. بطوری که به مفید ترین مطالب و کاربران اعتبار منفی می دادند.

با توجه به وسعت استفاده نادرست از این سیستم و اعتراض تعداد زیادی از دوستان به اعتبارات منفی خود (که بخش قابل توجهی از این اعتراضات، بجا بود) تصمیم گرفته شد تا تغییری در این سیستم ایجاد شود.

دو راه برای حل مشکل وجود داشت:
الف- امکان مشاهده شخص اعتبار دهنده توسط کاربران
ب- حذف اعتبار منفی

راه حل الف موجب ایجاد کدورت میان اعضاء و همچنین اقدامات تلافی جویانه می شد.
راه حل دوم نیز امکان ابراز نظر مخالف را از کاربران سلب می کرد.

در نهایت با در نظر گرفتن تمام جوانب، این نتیجه حاصل شد که در شرایط فعلی راه حل "ب" دارای معایب کمتری می باشد.

البته این تصمیم نیز مانند هر تصمیم دیگری ایراداتی دارد. اما در شرایط فعلی تصمیم مناسبی به نظر می رسد.

با تشکر
رضا

lastnight19
November 6th, 2008, 00:55
ما چند تا تاپیک و استراتژی در تالار سیستمها و روشهای معامله مشابه این روشی که معرفی شده داریم؟ خود شما بفرمائید چندتا استراتژی مثل این تا حالا معرفی شده؟ چندتا تاپیک در مورد شکست خطوط ما داریم؟

وقتی بعد از داشتن این همه تاپیک دوباره فردی بدون اعتنا به سایر تاپیک ها بدون اعتنا به نوشته های دیگران می یاد دوباره همون تاپیک رو می زنه بنظر شما نباید اعتبار منفی بگیره؟ اینقدر تاپیک تکراری زده شده که وقتی می خواهیم دنبال یک تاپیک بدرد بخور بگردیم باید چند صفحه از تالار رو ورق بزنیم تا بتونیم تاپیک مورد نظر رو پیدا کنیم.
چند تا تاپیک تا حالا راجع به شکست خط روند یا شکست خطوط مقاومت زده شده؟ بعنوان نمونه (دقت کنید نمونه) یکی حاج رضا زده "تحلیل خطوط روند" ، یکی هم جناب پناهی "روش HP" و جناب درزی هم که خودتون بهتر در جریان هستید.

بنظر شما وقتی یک چنین تاپیکی دوباره زده می شه نباید اعتبار منفی بگیره؟ کسی که به نوشته های دیگران بی اعتنا هست چه اعتباری باید بگیره؟ اگر پست بر علیه ایشون زده بشه حاشیه سازی می شه، اگر اون علامت قرمزه زده بشه توجه نمی شه، پس چی کار باید کرد؟

من به این یک موردی که شما فرمودید شدیداً اعتراض دارم.

aska
November 6th, 2008, 15:48
درود
یه پیشنهاد کوچیک ولی خوب برای صفحه پخش زنده دارم
اولا اینکه صفحه بسیار خوب و کارآمدیست
و پیشنهاد اینکه تنظیمش کنید که وقتی روی یه پست جدید که میاد کلیک که می کنیم تو یک صفحه جدید باز بشه تا خود این صفحه همچنان در حال کار کردن بمونه
ممنون

behrouz-fx
November 6th, 2008, 15:54
درود
یه پیشنهاد کوچیک ولی خوب برای صفحه پخش زنده دارم
اولا اینکه صفحه بسیار خوب و کارآمدیست
و پیشنهاد اینکه تنظیمش کنید که وقتی روی یه پست جدید که میاد کلیک که می کنیم تو یک صفحه جدید باز بشه تا خود این صفحه همچنان در حال کار کردن بمونه
ممنون
سلام
جناب aska راه حل ساده ای که خودم استفاده میکنم اینه که از اینترنت اکسپلورر 7 یا فایرفاکس استفاده میکنم و با کلیک وسط موس روی هر لینک ، صفحه جدید توی یک TAB جدید باز میشه که واقعا کار رو راحت میکنه.امتحان کنید ، مطمئن هستم که این حالت رو به باز شدن در صفحات جدید ترجیح میدید.

Gh.Saeadian
November 6th, 2008, 20:54
:rolleyes:
انتقادپذيري براي اصلاح و تقويت روح بسيار خوب است

ضرورت گسترش روحيه نقد و انتقادپذيري ... ([Only registered and activated users can see links])

انتقاد و نحوه برخورد با آن ... ([Only registered and activated users can see links])
:advise:

lastnight19
November 8th, 2008, 16:14
تکلیف حذف شدن گزینه اعتبار منفی که مثل سایر موارد روشن شد.

حالا من می خواستم بدونم به چه مواردی باید اعتبار مثبت داده بشه و کلاً در سیستم قدیم که اعتبار منفی رو هم شامل می شد چه مواردی جزو اعتبارات منفی برای یک فرد محسوب می شد.

HERCOOL
November 10th, 2008, 22:40
سلام
میشه یه 100 کارکتری بیشتر به امضا اضافه کنید واقعا 200 کارکتر کمه
اگر این لطف رو بکنید ممنون میشم
به نظر من اعتبار منفی خوبه چرا که بعضی جاها ادم متوجه اشتباهاتش میشه

khoda
November 14th, 2008, 19:01
سلام به همه ی کسانی که در سایت سرما یه زحمت می کشن

blue_dream_1983
November 14th, 2008, 19:12
سلام.
قسمت اعتبار دهی کلا غیر فعال شد؟

blue_dream_1983
November 14th, 2008, 19:12
تکراری

Reza
November 14th, 2008, 20:10
سلام
میشه یه 100 کارکتری بیشتر به امضا اضافه کنید واقعا 200 کارکتر کمه
اگر این لطف رو بکنید ممنون میشم
به نظر من اعتبار منفی خوبه چرا که بعضی جاها ادم متوجه اشتباهاتش میشه
با سلام

اصولا امضاء باید کوتاه باشه. امضاء های طولانی موجب شلوغی و سنگین شدن صفحات میشه.

با تشکر

Reza
November 14th, 2008, 20:11
سلام.
قسمت اعتبار دهی کلا غیر فعال شد؟
سلام

خیر. فقط اعتبار منفی غیر فعال شده.

Amin_Forex
November 14th, 2008, 20:41
سلام

حضور محترم آقا رضا
من به عنوان یکی از اعضای سایت خواسته فعال شدن امتیاز منفی به پستهای کم محتوی و یا بی جا رو دارم.
اگر صلاح میدونید حتی یک سیستم نظر سنجی برای این قضیه فعال کنید.

البته با روند تصمیم گیری ها آشنا نیستم که آیا دموکراتیک است یا بر اساس مصالح کلان در شورای خواص و مدیران ارشد مطرح میشود.

blue_dream_1983
November 14th, 2008, 20:42
سلام

متاسفانه برای من کار نمی کند

Reza
November 14th, 2008, 21:22
حضور محترم آقا رضا
من به عنوان یکی از اعضای سایت خواسته فعال شدن امتیاز منفی به پستهای کم محتوی و یا بی جا رو دارم.
اگر صلاح میدونید حتی یک سیستم نظر سنجی برای این قضیه فعال کنید.

البته با روند تصمیم گیری ها آشنا نیستم که آیا دموکراتیک است یا بر اساس مصالح کلان در شورای خواص و مدیران ارشد مطرح میشود.
با سلام

دلایل غیرفعال شدن اعتبار منفی را در این پست (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=245574&postcount=773) شرح دادم.

موفق باشید

Reza
November 14th, 2008, 21:24
متاسفانه برای من کار نمی کند
آیا علامت اعتبار http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/reputation.gif را در کنار پستها می بینید؟

blue_dream_1983
November 14th, 2008, 22:16
آیا علامت اعتبار [Only registered and activated users can see links] را در کنار پستها می بینید؟

بله.وقتی روشون کلیک می کنم هیچ پنجره ای باز نمیشه .

Hamed2420
November 14th, 2008, 22:55
بله.وقتی روشون کلیک می کنم هیچ پنجره ای باز نمیشه .

سلام

آیا در مرورگر دیگری هم سایت رو باز کردید و این مشکل وجود داره؟

blue_dream_1983
November 15th, 2008, 01:01
سلام

آیا در مرورگر دیگری هم سایت رو باز کردید و این مشکل وجود داره؟

سلام.خیر با موزیلا این مشکل رو دارم البته الان که امتحان کردم متوجه شدم.با IE مشکلی نیست.

Hamed2420
November 15th, 2008, 09:04
سلام.خیر با موزیلا این مشکل رو دارم البته الان که امتحان کردم متوجه شدم.با IE مشکلی نیست.

سلام مجدد شما باید یک بار Cache مرورگر خودتون رو تخلیه کنید.

tools
option

امیدوارم که با اینکار مشکلتون حل بشه.

blue_dream_1983
November 15th, 2008, 13:10
سلام.
این کار رو انجام دادم ولی متاسفانه درست نشد .احتمالا مشکل از طرف فایرفاکس من هست .چون در فروم دیگری هم کار نمی کرد .

blue_dream_1983
November 15th, 2008, 13:11
سلام.
فایر فاکس را remove کردم دوباره نصب کردم درست شد.ممنونم از پیگیریتون.

AmirBabak
November 17th, 2008, 01:34
با سلام خدمت مدیریت سایت

یک پیشنهاد دارم

سایتی بنام dukascopy امکاناتی رایگان برای سایتهای Trade و فارکسی تدارک دیده است.
بعضی از این امکانات را تعداد انگشت شماری از سایتهای ایرانی استفاده کرده اند.
خیلی خوب است که سایت ما نیز از این امکانات بهره ببرد.

نمونه امکانات:

1- On-line Forex Market Chart

که میتواند بصورت بلوک در صفحه اصلی سایت قرار داشته باشد.

2- Running Board

که میتواند بصورت یک نوار متحرک، در بالای صفحه اصلی سایت بنمایش درآید.

و در حدود ده ها امکان دیگر(که میتوانید از این صفحه ([Only registered and activated users can see links]) مشاهده فرمایید)

نحوه استفاده از آن نیز بسیار ساده است. فقط کافیست کد HTML ای که به شما میدهد را کپی و در یک بلوک یا یک ناحیه مدنظر Paste کنید.

بنظرم سایت را حرفه ای تر کرده و نیز برای دوستان تریدری که دسترسی به متا ندارند ، مرجع خوبی است.

oomiidd
November 19th, 2008, 15:03
با سلام

و تشکر از مدیران محترم سلام

مشکلی رو الان در سیستم تشکر دیدم که وقتی از گزینه تشکر استفاده میشه ارور داده میشه

می خواستم ببینم ایا مشکل از سیستم بنده هست یا دیگران هم به این مشکل بر خورد کرده اند

با تشکر

behrouz-fx
November 19th, 2008, 15:07
با سلام

مشکلی رو الان در سیستم تشکر دیدم که وقتی از گزینه تشکر استفاده میشه ارور داده میشه

می خواستم ببینم ایا مشکل از سیستم بنده هست یا دیگران هم به این مشکل بر خورد کرده اند

با تشکر
سلام
فکر میکردم فقط خودم این مشکلو دارم.:laugh:

I.N.D.E.X
November 19th, 2008, 15:07
با سلام

با تشکر

سلام امید جان

منم امروز این مشکل رو دارم و دقیقا این error رو می گیرم. البته بعد از اینکه صفحه رفرش میشه، تشکر در پایین پست قرار می گیره.

piano11
November 19th, 2008, 15:11
منم همین مشکل رو دارم

oomiidd
November 19th, 2008, 15:17
با سلام

wooooooooow

چه خبره :whoow:

به این میگن درد مشترک:laugh:

حالا یه چیز دیگه بگم؟

تو رو خدا دنبالم نکنید بگید اینم شده جغد بد خبر:laugh:

الان خواستم تو این پست در صفحه پیشرفته از رنگ و سایز استفاده کنم

ولی اونها هم از کار افتادن :cry:

پ.ن: می گم باز دست این استکبار داره از استین ما در می اد

Morteza M
November 19th, 2008, 15:25
با سلام

به مشکلات بالا باز نشدن پیام ها و توجهات هم اضافه کنید.

blue_dream_1983
November 19th, 2008, 15:57
درود.باز نشدن صفحه ی سرچ را هم اضافه کنید.

Reza
November 19th, 2008, 16:51
سلام

الآن باید مشکل برطرف شده باشه.

Hamed2420
November 19th, 2008, 16:53
با سلام

پيشنهاد ميكنم اسم اين تاپيك به مشكلات فني سايت تغيير پيدا كنه. براي پيشنهادات و يا انتقادات هم تاپيك ديگري ايجاد بشه.

بعيد ميدونم در اين تاپيك بيشتر از 10 يا 20 تا انتقاد و يا پيشنهاد ارائه شده باشه و كليت تاپيك حول مشكلات فني ميچرخه.

با تشكر

behrouz-fx
November 19th, 2008, 17:06
با سلام

پيشنهاد ميكنم اسم اين تاپيك به مشكلات فني سايت تغيير پيدا كنه. براي پيشنهادات و يا انتقادات هم تاپيك ديگري ايجاد بشه.

بعيد ميدونم در اين تاپيك بيشتر از 10 يا 20 تا انتقاد و يا پيشنهاد ارائه شده باشه و كليت تاپيك حول مشكلات فني ميچرخه.

با تشكر
سلام
حامد جان چرا با خشونت برخورد میکنی برادر :nervous: :laugh:
جدا از شوخی به نظر بنده فروم و قالب سایت سرمایه ، بهترین فروم فارسی هست که تا حالا دیدم.شاید من این جوری باشم ، اما با خوندن مطالب بعضی فروم ها ، آدم واقعا خسته میشه و خیلی وقتها سر در گم.
اما مشکلی که تا حالا بارها باهاش برخورد کردم سیستم جستجوی سایته که واقعا مشکل داره.یعنی یه مطلبو که قبلا خوندم یا می دونم وجود داره ، هر کاری میکنم اصلا نمی تونم پیداش کنم :nervous:
ارادتمندم.:)

Reza
November 19th, 2008, 17:52
سلام
حامد جان چرا با خشونت برخورد میکنی برادر :nervous: :laugh:
جدا از شوخی به نظر بنده فروم و قالب سایت سرمایه ، بهترین فروم فارسی هست که تا حالا دیدم.شاید من این جوری باشم ، اما با خوندن مطالب بعضی فروم ها ، آدم واقعا خسته میشه و خیلی وقتها سر در گم.
اما مشکلی که تا حالا بارها باهاش برخورد کردم سیستم جستجوی سایته که واقعا مشکل داره.یعنی یه مطلبو که قبلا خوندم یا می دونم وجود داره ، هر کاری میکنم اصلا نمی تونم پیداش کنم :nervous:
ارادتمندم.:)

با سلام

لطفا یک مثال بزنید (مثلا تاپیک یا پستی وجود دارد، اما با جستجوی کلمات بکار رفته در آن، تاپیک یا پست مربوطه در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود) تا با کمک هم مشکل را برطرف کنیم.

با تشکر

Shakhes
November 19th, 2008, 18:30
با سلام

لطفا یک مثال بزنید (مثلا تاپیک یا پستی وجود دارد، اما با جستجوی کلمات بکار رفته در آن، تاپیک یا پست مربوطه در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود) تا با کمک هم مشکل را برطرف کنیم.

با تشکر

سلام بر آقا رضای عزیز

رضا جان من خیلی کم پیش میاد از جستجوگر سایت استفاده کنم ...اما واقعا همون معدود دفعات هم مشکل داشتم .البته شاید اشکال از من بوده باشه . روز گذشته دوباره نیاز پیداکردم که عبارتی رو سرچ کنم که مربوط به یکی از پستهای خودم بود ..." تیک چارت " از تاپیک سیگنالهای طلایی رو پیدانکردم و حدودا یکساعتی تلاش کردم و نتیجه ای نگرفتم .

با سپاس و احترام

ارادتمندم

Hpanahi
November 19th, 2008, 19:08
درود
در مورد سرچ سایت من فکر میکنم سایت گوگل که آقا رضا اضافه کردن استفاده کنید بهتر است بنده که راضی هستم

راستی هیچ کدام از مشکلاتی که دوستان عرض کردن بنده نداره

شاد باشید

پناهی

Reza
November 20th, 2008, 13:09
سلام بر آقا رضای عزیز

رضا جان من خیلی کم پیش میاد از جستجوگر سایت استفاده کنم ...اما واقعا همون معدود دفعات هم مشکل داشتم .البته شاید اشکال از من بوده باشه . روز گذشته دوباره نیاز پیداکردم که عبارتی رو سرچ کنم که مربوط به یکی از پستهای خودم بود ..." تیک چارت " از تاپیک سیگنالهای طلایی رو پیدانکردم و حدودا یکساعتی تلاش کردم و نتیجه ای نگرفتم .

با سپاس و احترام

ارادتمندم
با سلام به دوست عزیزم جناب شاخص

تمام search index سایت را بازسازی کردم. با جستجوی "تیک چارت" در تاپیک سیگنالهای طلایی، پستهای مربوطه یافته شد.

اصولا باید مشکلات احتمالی سیستم جستجوی سایت بطور کامل برطرف شده باشد.

با احترام
رضا

Hpanahi
November 20th, 2008, 22:53
آف تاپیک

احساس میکنم تعداد استفاده کنندگان از سیستم اعتباردهی بسیار کم شده است

منکه شخصا تمایل خاصی برای دادن اعتبار ندارم از وقتی که اعتبار منفی حذف شد

Alireza Ghane
November 20th, 2008, 23:00
صلام
یادمه یک طاپیک مخسوس قلتحای عملایی غبلن دیدهه بودم:)
لینکشو میخاصطم (اخه قلتحای عملایی بچححا طو طاپیکا خیلی ظیاد شده و برای یک طریدر وجحه خوبی نداره)
مررصی:laugh:

WISHMASTER
November 20th, 2008, 23:08
این عکس دختر بچه چه جوری اومده توی پست اول این تاپیک؟؟؟!!!!!:blink:

Hamed2420
November 20th, 2008, 23:22

سلام

توی این سایت های هاستینگ، عکسی آپلود کرده بودید و اینجا Paste کرده بودین؟

WISHMASTER
November 20th, 2008, 23:26
سلام

توی این سایت های هاستینگ، عکسی آپلود کرده بودید و اینجا Paste کرده بودین؟

سلام حامد جان
نه ، این عکس همش یه ساعته اومده تو این پست. یه ساعت پیش که توی تاپیک بودم ندیده بودمش
نمی دونم چه جوری اومده اینجا؟!

Hamed2420
November 20th, 2008, 23:32
سلام حامد جان
نه ، این عکس همش یه ساعته اومده تو این پست. یه ساعت پیش که توی تاپیک بودم ندیده بودمش
نمی دونم چه جوری اومده اینجا؟!
سلام و عرض ادب

احتمالاً یک مشکل امنیتی هست!

امیدوارم که آقا رضا هر چه سریعتر رسیدگی کنند.

اگر هم آقا مسعود یا محسن خان در سایت هستند تقاضا میکنم که هر چه سریعتر اون عکس رو پاک کنند.

از دقت و اطلاع رسانی سریع شما متشکریم.

ارادتمندم

وحید درزی
November 20th, 2008, 23:56
سلام :)

جناب حامد من در چند جای دیگر هم عکس اون دختررو دیدم الان :huh: به تصویر ضمیمه نگاه کنید . در پست اول تاپیک جناب کاکولوکیا :blink:

با تشکر و ارادت

Hpanahi
November 21st, 2008, 00:06
من هم هشدار میدم جدیدا خیلی از این اسپم ها زیاد شده

سایت من مورد حمله این ربات ها قرار گرفته که البته با تمهیداتی جلوی اونها رو گرفتم

منتها سایت من عکسهای کاملا مستهجن قرار میگرفت و قصد داشتن سریعتر سایت من رو ف ی ل *ت* ر بکنن

به هر جهت مواظب باشید

Shakhes
November 21st, 2008, 00:51
سلام و عرض ادب

احتمالاً یک مشکل امنیتی هست!

امیدوارم که آقا رضا هر چه سریعتر رسیدگی کنند.

اگر هم آقا مسعود یا محسن خان در سایت هستند تقاضا میکنم که هر چه سریعتر اون عکس رو پاک کنند.

از دقت و اطلاع رسانی سریع شما متشکریم.

ارادتمندم

سلام حامدجان

تقریبا همه تاپیکهای تالار سیستمها در پست اولشان همین عکس دیده میشه !

ارادتمند

Reza
November 21st, 2008, 01:01
http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4332
سلام

ظاهرا اکانت یکی از مدیران دچار مشکل شده و حدود 30-40 پست ویرایش و این عکس به انتهای پستها اضافه شده که در اولین فرصت عکسها رو حذف می کنیم.

من مشکل خاص دیگری (بجز اضافه شدن عکس) ندیدم. لطفا هرگونه مشکل یا اتفاق مشکوک را گزارش کنید.

با تشکر

clyde_barrow
November 21st, 2008, 01:09
مطمئن نیستم ولی اونطور که در عکس نوشته تونسته به سرور سایت دسترسی پیدا کنه و با نصب یک برنامه از پهنای باند سایت استفاده می کنه(این برنامه می تونه یک فایل متنی ساده باشه!!!!!!!!!!!)....البته اینکه تونسته باشه اینکار رو بکنه یا نه مطمئن نیستم ولی اگر اینکار کرده باشه هم پهنای باند رو مصر ف میکنه و هم اینکه با استفاده از این سرور به هر کاری که می خواد می تونه دست بزنه(از حمله به سایتهای دیگه گرفته تا انتشار ویروس تا خرید و فروش عکسهای مستهجن و.......)و اگر هم ردیابی بشه ةهمه چیز به این سایت ختم میشه...
در کل اینکار رو هکر های حرفه ای می کنند تا بتونند هم ناشناخته بمونند و هم از قدرت سرورهای قویـبا پهنای باند بالا) استفاده کنند.

البته باز هم تاکید میکنم که اصلا مطمئن نیستم که این حالت برای سایت رخ داده باشه ولی احتیاط کردن ضرری نداره...علتی هم که میگم مطئن نیستم اینه که یک هکر حرفه ای با این کار خودشو رو نشون نمی ده و با مخفی ترین حالت از پهنای باند سرورها استفاده میکنه و از این سرورها بعنوان پایگاه خودش استفاده میکنه و دلش نمیخواد زود شناسایی بشه و از سرور دستش قطع بشه...بهمین علته که میگم احتمالا این حالت رخ نداده

با احترام

کلاید

وحید درزی
November 21st, 2008, 01:13
دوستان اگر لازم است سایت را ببندید تا مشکل حل شود :( بنده فقط نگران گنجینه های مطالب سایت هستم که خدای نکرده از دست نرود ، وگرنه سوادی در اینباره ندارم :advise:

Reza
November 21st, 2008, 01:15
با سلام

همانطور که در پست بالا نوشتم، تنها چند پست ویرایش شده و این عکس به انتهای پستها اضافه شده.

موضوع هک شدن سایت مطرح نیست و تنها اکانت یکی از مدیران دچار مشکل شده.

ضمنا از دیتابیس سایت بکاپ تهیه شده که در صورت مشکلات احتمالی قابل بازیابی است.

موفق باشید

hamid60
November 21st, 2008, 01:49
برای من ساعت 1:49 رو نشون میده در سایت. در حالی که الان ساعت 12:49 هست.
این مشکل از دیشب ادامه داره...
با تشکر.

Reza
November 21st, 2008, 01:53
برای من ساعت 1:49 رو نشون میده در سایت. در حالی که الان ساعت 12:49 هست.
این مشکل از دیشب ادامه داره...
با تشکر.
لطفا این پست را ببینید: http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=227530&postcount=723

Reza
November 21st, 2008, 15:19
با سلام

خوشبختانه مشکل امنیتی یا چیزی شبیه به این اصلا مطرح نبوده.

من قضیه رو بطور خلاصه توضیح می دم:
جناب رهجو برای پیاده سازی طرحی که مد نظر داشتند، از ستاره های موجود در این صفحه استفاده کردند:
http://www.scri8e.com/stars/ani/2an3smاما در بالای این صفحه نوشته شده:
=No Direct Linking Transload To Your WebSpace= یعنی لینک مستقیم مجاز نیست.

بدلیل اینکه از لینک مستقیم استفاده شد و این کار موجب مصرف پنهای باند سایت مذکور می شد، سایت مربوطه این عکس را بجای عکس ستاره ها نمایش داد.

در اصل منظور سایت مذکور از نمایش عكس این بوده که سایت سرمایه در حال دزدیدن پهنای باند سایت مربوطه است.

برای رفع این مشکل، ستاره ها را روی سرور سایت سرمایه قرار دادم تا از پهنای باند سایت های دیگر استفاده نشه. پستها نیز توسط جناب رهجو ویرایش و لینک عکسها اصلاح خواهند شد.

با تشکر
رضا

behrouz-fx
November 23rd, 2008, 20:31
با عرض سلام و احترام
با توجه به اهمیت فوق العاده ثبت تریدهای روزانه و مطالعه مجدد و نتیجه گیری ، پیشنهاد میکنم در صورت امکان بخشی با عنوان دفتر روزانه یا تریدینگ ژورنال ایجاد شود و برای افرادی که تمایل دارند ، صفحه ای اختصاصی با دسترسی محدود ایجاد شود. البته اینکار در سایت همسایه قبلا انجام شده است.
با تشکر

محمد اقا
November 27th, 2008, 14:41
چرا از دیروز هر وقت که میخام به سایت سر بزنم باید از نو لاگین کنم ؟ ممنون میشم اگر مدیران یه بررسی کنن

*Samira*
November 27th, 2008, 15:34
چرا آیدی من از دیروز شده سرمه ای؟
اینو دوستش ندارم.. :(
همون قبلیه که آبی کمرنگ بود و می خوام...
در ضمن این خیلی هم بد رنگ و زشته! اصلا اصلا هم دوستش ندارم!
رنگ خودمو پسم بدین.. :(

AbarEnsan
November 27th, 2008, 16:22
چرا آیدی من از دیروز شده سرمه ای؟
اینو دوستش ندارم.. :(
همون قبلیه که آبی کمرنگ بود و می خوام...
در ضمن این خیلی هم بد رنگ و زشته! اصلا اصلا هم دوستش ندارم!
رنگ خودمو پسم بدین.. :(

سلام:)
به جمع كاربران فعال خوش آمديد.
ID سرمه اي رنگ براي كاربران فعال به كار ميرود.

سبز باشيد.

Reza
December 10th, 2008, 00:43
با سلام

پستهای مرتبط با تاپیک ازدواج (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4364)به تاپیک مربوطه منتقل شد.

از همه دوستان درخواست می کنم از ادامه این بحث خودداری کنند.

amir biz
December 10th, 2008, 01:01
آقا رضا چند روزه که آپشنهای روی باکس من که بتونم رنگ یا سایز رو تغییر بدم و یا اینکه عکس بذارم و یا لینک بدم کار نمیکنه .به نظر مشکل از کجاست ؟

Reza
December 10th, 2008, 08:23
آقا رضا چند روزه که آپشنهای روی باکس من که بتونم رنگ یا سایز رو تغییر بدم و یا اینکه عکس بذارم و یا لینک بدم کار نمیکنه .به نظر مشکل از کجاست ؟
لطفا دوباره تست و نتیجه را اعلام کنید.

mercury
December 10th, 2008, 10:57
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه
در تاپیک مربوط به بروکر fxstart من دو فایل پی دی اف مربوط به آموزش کار با وبمانی قرار دادم که دو تشکر داشت ولی در سیستم اعتبار دهی به من یک مربع خاکستری دادند که فکر می کنم مربع خاکستری یعنی کاستن از اعتبار حالا از شما خواهش می کنم پیگیری کنید که فایل PDF آموزشی وبمانی شایسته مربع خاکستری هست یا نه ؟
ممنون

Reza
December 10th, 2008, 11:05
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه
در تاپیک مربوط به بروکر fxstart من دو فایل پی دی اف مربوط به آموزش کار با وبمانی قرار دادم که دو تشکر داشت ولی در سیستم اعتبار دهی به من یک مربع خاکستری دادند که فکر می کنم مربع خاکستری یعنی کاستن از اعتبار حالا از شما خواهش می کنم پیگیری کنید که فایل PDF آموزشی وبمانی شایسته مربع خاکستری هست یا نه ؟
ممنون
با سلام

اعتبار منفی برای تمام کاربران(بجز مدیران) غیر فعال شده است. لذا هیچ کاربری نمی تواند به شما اعتبار منفی بدهد.

مربع خاکستری مربوط به کاربری است که به شما اعتبار مثبت داده، اما بدلیل تعداد پست کم کاربر مذکور، تاثیری در افزایش اعتبار شما نداشته است.

موفق باشید

xeroF
December 10th, 2008, 15:29
سلام
به احتمال زياد اشكال از مرورگر هست. چون من هم در حال حاضر دقيقا همين مشكل رو با IE دارم و چون فعلا حوصله نصب مجدد ويندوز رو ندارم و از طرفي به IE عادت دارم، براي خواندن پستها از IE‌ و براي ارسال از فايرفاكس استفاده مي كنم. مثل كساني كه دو تا عينك دارند. :laugh:
شما از يك مروگر ديگه استفاده كنيد اگر مشكل حل شد بايد ويندوز رو عوض كنيد.

amir biz
December 10th, 2008, 15:35
ممنون من از اکسپلورل استفاده کردم و اونجا این مشکلو نداشتم .دوباره اومدم از فایر فاکی استفاده کردم که درست شد .
ممنون از راهتماییتون .و با تشکر از آقا رضا.

ar460ash
December 10th, 2008, 16:28
سلام

من تشکرهایی که میتونم بکنم خیلی زود تموم میشه:(
اقا میشه محدودیت تشکر رو بردارید؟
اصلا این محدودیت تشکر چه فایده ای داره؟(شاید همون پستی که خیلی ها از نظرشون بی اهمیته و بهش تشکر نمی دن پست خوبی باشه)

ممنون

eslami
December 10th, 2008, 19:27
انصافا سایتتون حرف نداره ، من همین امروز عضو شدم.

Sohrab_K
December 12th, 2008, 00:48
با سلام

مدیریت محترم لطفا به این پست رسیدگی کنید :

با تشکر

blue_dream_1983
December 12th, 2008, 00:56
دوست عزیز یک قسمتی هست برای هشدار دادن پست به مدیران یک مثلث قرمز رنگ هست در کنار هر پست روش نوشته شده " این نوشته ی نامناسب را به مدیران گزارش دهید" از این امکان میتونید برای گزارش دادن استفاده کنید جای پست زدن .البته یک بار هم که بزنید عمل می کند .

Sohrab_K
December 12th, 2008, 01:00
با سلام

مدیریت محترم لطفا به این پست رسیدگی کنید :

با تشکر

والبته این پست لطفا :

Sohrab_K
December 12th, 2008, 01:26
فعالیتهای ایشون کماکان ادامه دارد ... !

امیدوارم برخورد لازم با خانم blue_dream_1983 به نحوی صورت بگیره که بنده و سایر دوستان در موارد مشابه مطمئن باشیم که بهترین کار در اینگونه موارد اعلام به مدیریت سایت می باشد و این شائبه پیش نیاد که بین کاربران تبعیض قائل میشید .

مسعود رهجو
December 12th, 2008, 11:06
فعالیتهای ایشون کماکان ادامه دارد ... !

امیدوارم برخورد لازم با خانم blue_dream_1983 به نحوی صورت بگیره که بنده و سایر دوستان در موارد مشابه مطمئن باشیم که بهترین کار در اینگونه موارد اعلام به مدیریت سایت می باشد و این شائبه پیش نیاد که بین کاربران تبعیض قائل میشید .

با سلام
همان شب پستها ویرایش و به کاربر مربوطه تذکر داده شد .
موفق باشید

ar460ash
December 12th, 2008, 16:20
سلام

اصلا این محدودیت تشکر چه فایده ای داره؟(شاید همون پستی که خیلی ها از نظرشون بی اهمیته و بهش تشکر نمی دن پست خوبی باشه)

ممنون
ببخشید کسی جواب ما رو نمیده؟

Reza
December 13th, 2008, 09:09
سلام

ممنون
با سلام

شما می توانید در هر روز از 70 پست تشکر کنید که با توجه به تعداد پستهایی که روزانه در سایت نوشته می شود، کافی به نظر می رسد.

این محدودیت بدلیل استفاده نامناسب برخی کاربران از این امکان قرار داده شده است. مثلا برخی دوستان از دکمه تشکر برای علامتگذاری پستهایی که خوانده اند، استفاده می کردند!

با تشکر

BLACK_NINJA
December 13th, 2008, 23:17
سلام

چرا بعضی مواقع در هنگام جستجو با این پیغام روبه رو میشویم؟
صفحه مورد نظر شما روی سایت سرمایه پیدا نشد

Hamed2420
December 13th, 2008, 23:51
سلام

چرا بعضی مواقع در هنگام جستجو با این پیغام روبه رو میشویم؟
صفحه مورد نظر شما روی سایت سرمایه پیدا نشد

سلام

جستجو رو از این لینک پیگیری کنید:

اگر باز هم ایراد داره، عنوان کنید.

موفق باشید

BLACK_NINJA
December 14th, 2008, 00:05
سلام

جستجو رو از این لینک پیگیری کنید:

اگر باز هم ایراد داره، عنوان کنید.

موفق باشید

سلام
ممنون آقا حامد ولی من متوجه منظورتون نشدم. یا این که بنده بد توضیح دادم.
من بعضی مواقع وقتی در گوگل جستجو میکنم.به چنین پیغامی برخورد میکنم.
مثل این صحفه
ببخشید
یا این

Hamed2420
December 14th, 2008, 00:25
سلام مجدد

منظور بنده این بود که آیا در صفحه اول سایت سرچ میزنید یا در صفحه اول انجمن ها ؟

در ضمن مشخص کنید که چه عبارتی رو سرچ میکنید و کجا این سرچ را انجام میدید؟ سایت گوگل؟ صفحه اول ؟ صفحه انجمن ها؟

ممنونم

BLACK_NINJA
December 14th, 2008, 00:56
سلام مجدد

منظور بنده این بود که آیا در صفحه اول سایت سرچ میزنید یا در صفحه اول انجمن ها ؟

در ضمن مشخص کنید که چه عبارتی رو سرچ میکنید و کجا این سرچ را انجام میدید؟ سایت گوگل؟ صفحه اول ؟ صفحه انجمن ها؟

ممنونم

ببخشید آقا حامد این موقع شب مزاحم شدیم.:blush:

بنده در صفحه اول سایت در قسمت جستجو از طریق گوگل کلمات زیر را سرچ میکنم:
تحصیلات_ صفحه 3 لینک سوم مشکل دارد
دانشگاه اصفهان_ صحفه 1 لینک سوم مشکل دارد

Reza
December 14th, 2008, 08:53
ببخشید آقا حامد این موقع شب مزاحم شدیم.:blush:

بنده در صفحه اول سایت در قسمت جستجو از طریق گوگل کلمات زیر را سرچ میکنم:
تحصیلات_ صفحه 3 لینک سوم مشکل دارد
دانشگاه اصفهان_ صحفه 1 لینک سوم مشکل دارد
با سلام

لطفا از سیستم جستجوی داخلی سایت استفاده کنید: http://forum.sarmaye.com/search.php

با تشکر

Sohrab_K
December 17th, 2008, 11:13
سلام

احساس میکنم سایز فونت سایت کوچک شده . گفتم شاید سهوی بوده و اطلاع بدم ... ( اگر خودتون اینکار رو کردید که هیچ )

ضمنا به نظر شخصی بنده خوندن مطالب سایت با فونت قبلی راحتتر بود . به خصوص که ساعات زیادی از شبانه روز این موضوع ( خوندن ) با کاربران همراهه و ریز بودن فونت باعث خستگی چشم میشه .

یک پست هم تو تالار مسابقه - تاپیک پیشنهادات زدم که چند روزیه بی پاسخ مونده . فکر کردم شاید پایین رفته و دیده نشده ...

ارادتمند

Reza
December 17th, 2008, 11:21
سلام

احساس میکنم سایز فونت سایت کوچک شده . گفتم شاید سهوی بوده و اطلاع بدم ... ( اگر خودتون اینکار رو کردید که هیچ )

ضمنا به نظر شخصی بنده خوندن مطالب سایت با فونت قبلی راحتتر بود . به خصوص که ساعات زیادی از شبانه روز این موضوع ( خوندن ) با کاربران همراهه و ریز بودن فونت باعث خستگی چشم میشه .

یک پست هم تو تالار مسابقه - تاپیک پیشنهادات زدم که چند روزیه بی پاسخ مونده . فکر کردم شاید پایین رفته و دیده نشده ...

ارادتمند
با سلام

تغییری در فونت سایت ایجاد نشده. اگر از IE استفاده می کنید، از منوی View گزینه Text Size رو انتخاب کنید. اگر از firefox استفاده می کنید، کلید ctrl رو نگه دارید و + رو بزنید.

در مورد مسابقه هم بزودی اطلاع رسانی می کنم.

موفق باشید

Sohrab_K
December 23rd, 2008, 22:21
سلام آقا رضا

گاها یک تاپیک چندین بار به دلیل دادن یک رای در نظر سنجی بالا میاد و وقتی به هوای پست تازه صفحه رو باز میکنید ، مشخص میشه که پستی زده نشده ...

اگر موافق باشید ، امکانش هست که با درج نظر جدید در نظرسنجی ها ، تاپیک بالا نیاد ؟ یا حداقل زمان آخرین پستش ، همون زمان قبلی باقی بمونه تا مشخص بشه که پست جدید زده نشده و فقط یک نظر به نظرسنجی اضافه شده .

ممنونم

Reza
December 24th, 2008, 10:15
سلام آقا رضا

گاها یک تاپیک چندین بار به دلیل دادن یک رای در نظر سنجی بالا میاد و وقتی به هوای پست تازه صفحه رو باز میکنید ، مشخص میشه که پستی زده نشده ...

اگر موافق باشید ، امکانش هست که با درج نظر جدید در نظرسنجی ها ، تاپیک بالا نیاد ؟ یا حداقل زمان آخرین پستش ، همون زمان قبلی باقی بمونه تا مشخص بشه که پست جدید زده نشده و فقط یک نظر به نظرسنجی اضافه شده .

ممنونم
با سلام

تنظیمات را تغییر دادم تا با درج نظر جدید، تاپیک بالا نیاد.

با تشکر

shahramfx
December 24th, 2008, 13:01
با سلام

تنظیمات را تغییر دادم تا با درج نظر جدید، تاپیک بالا نیاد.

با تشکر
ممنون آقا من كه ديگه داشتم از اين تايپيكهاي داراي نظرسنجي كلافه مي شدم. يه تايپيك باز مي شد بعد نگاه به آخرين پست مي كردي تا مثلا ماله دو ماه پيشه و حالت گرفته مي شد
با تشكر از تغيير بسيار خوبي كه داديد

مجتبی
December 24th, 2008, 14:10
سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام کتابخانه مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات ([Only registered and activated users can see links]) که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.
متاسفانه این تاپیک قفل شده و امکان معرفی این کتابها در اون وجود نداره.
میشه تاپیک دیگه ایی در این زمینه باز کرد ولی مسلما دوباره کاریست و البته این تاپیک بعنوان شروع کننده این مبحث حق آب و گل داره.

مدیریت چه راهکاری برای این مسئله داره؟

با تشکر

Reza
December 25th, 2008, 13:03
سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام کتابخانه مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2808) که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.
میشه تاپیک دیگه ایی در این زمینه باز کرد ولی مسلما دوباره کاریست و البته این تاپیک بعنوان شروع کننده این مبحث حق آب و گل داره.

با تشکر
با سلام

لطفا این مورد را با مدیر محترم تالار مدیریت سرمایه (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=609) مطرح کنید.

با تشکر

سهامدار جزء
December 25th, 2008, 20:37
سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام کتابخانه مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات ([Only registered and activated users can see links]) که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.

با تشکر

تاپیک مربوطه را باز کردم تا دوستانی که تمایل به معرفی کتابهای جدید در این زمینه دارند از این امکان استفاده کنند.

mercury
December 25th, 2008, 23:01
با درود خدمت مدیریت محترم سایت
از وقتی که وارد سایت سرمایه شدم به تاپیک های بسیار پر بار از لحاظ علمی برخوردم که واقعا جای تشکر و قدردانی داره .
ولی تاپیک هایی هستند که به وجود میاند و ابتدا با چه شور و شوقی مطلب شروع میشه و کلی هم هوادار پیدا می کنه ولی بعد از مدتی نیمه کاره رها میشند بدون اینکه به مقصد خاصی برسند و یا اینکه تاپیک هایی هستند که فقط یه سری رویاهای دست نیافتنی شروع کننده تاپیک رو مطرح می کنند بدون اینکه بار علمی داشته باشند .غرضم از نوشتن این مطالب اینه که نمیشه یه جوری این موارد رو مدیریت کرد تا مواردی از این دست به وجود نیاند و یا در صورت شروع تاپیک به سرمنزل مقصود برسند و یا حداقل کسانی که شروع به ایجاد تاپیک می کنند مجبور باشند که در همون ابتدای تاپیک هدف از ایجاد اون و نقشه راه و سرمنزل مقصود رو مشخص کنند که دیگه زدن تاپیک به این راحتی ها نباشه و در صورت ایجاد تاپیک جدید به هدف واقعی خودش برسه.
با تشکر

mahdikhani
December 30th, 2008, 22:15
سلام ...

با تشکر از مدیریت محترم ، وقت بخیر و خسته نباشید بنده رو پذیرا باشید ...

تا جایی که من میدونم سرمایه دات کام سایتی تخصصی در حوزه ی بازار های مالی هستش ؛

اما دیده میشه در خیلی از تالارها و خصوصاً کتابخانه ها ، تصاویر و کتب تخصصی در سرور های دیگه آپلود میشه که متاسفانه بعد از مدتی اکسپایر شده و قابل استفاده نیستند .

نمی دونم این موضوع قبلاً مطرح شده یا خیر ، اما برای من سوال هستش که چرا مواردی کاملاً مرتبط با عنوان یک سایت آنهم سایت وزینی چون سرمایه باید در سرور های دیگران آپلود شوند ؟

آیا سرمایه دات کام یک سایت سه ، چهار یا پنج ماهه هستش ؟

یا مطالبی که در اون قرار داده میشه بعد از چند ماه ارزش خود رو از دست میدن ؟

به نظر من مواردی همچون لینک زیر نه تنها ارزش خود رو ازدست نمیدن بلکه هر روز به ارزششون افزوده میشه ( ینی در واقع باید هر روز به ارزششون افزوده بشه و گرنه ... )

بعنوان مثال : کتابخانه تخصصی فارکس ([Only registered and activated users can see links])

باز هم از زحمات شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم

اردتمند مهدیخانی

mehrdad1919
December 30th, 2008, 22:54
من هم موافقم
البته فکر میکنم اینجوری یک سرور در حد گوگل لازم باشه ،البته این شوخی بود.
ولی هزینه آن هم مهمه.

mahdikhani
December 30th, 2008, 23:03
من هم موافقم
البته فکر میکنم اینجوری یک سرور در حد گوگل لازم باشه ،البته این شوخی بود.
ولی هزینه آن هم مهمه.

هر که بامش بیش برفش بیشتر

( گوگل هم هزینه کرده که به اینجا رسیده )

کشور های دیگه برای فارکس دانشگاه دارن ما ...

Reza
December 31st, 2008, 14:15
سلام ...

با تشکر از مدیریت محترم ، وقت بخیر و خسته نباشید بنده رو پذیرا باشید ...

تا جایی که من میدونم سرمایه دات کام سایتی تخصصی در حوزه ی بازار های مالی هستش ؛

اما دیده میشه در خیلی از تالارها و خصوصاً کتابخانه ها ، تصاویر و کتب تخصصی در سرور های دیگه آپلود میشه که متاسفانه بعد از مدتی اکسپایر شده و قابل استفاده نیستند .

نمی دونم این موضوع قبلاً مطرح شده یا خیر ، اما برای من سوال هستش که چرا مواردی کاملاً مرتبط با عنوان یک سایت آنهم سایت وزینی چون سرمایه باید در سرور های دیگران آپلود شوند ؟

آیا سرمایه دات کام یک سایت سه ، چهار یا پنج ماهه هستش ؟

یا مطالبی که در اون قرار داده میشه بعد از چند ماه ارزش خود رو از دست میدن ؟

به نظر من مواردی همچون لینک زیر نه تنها ارزش خود رو ازدست نمیدن بلکه هر روز به ارزششون افزوده میشه ( ینی در واقع باید هر روز به ارزششون افزوده بشه و گرنه ... )

بعنوان مثال : کتابخانه تخصصی فارکس (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?p=268330#post268330)

باز هم از زحمات شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم

اردتمند مهدیخانی
با سلام و تشکر از شما

همواره از دوستان درخواست کردیم تصاویر و فایلهای مهم و مفید را به پستها ضمیمه کنند و از آپلود آنها بر روی هاستهای رایگان خودداری کنند تا این فایلها برای آینده نیز باقی بمانند. بار دیگر نیز این درخواست را تکرار می کنم.

اما در مورد کتابها، تفاوت قضیه در این است که اکثر کتابها مشمول قانون کپی رایت می شوند و قرار دادن آنها روی سرور سایت، خطرات جدی برای سایت ایجاد می کند. لذا تا پیدا شدن راه حلی برای این مشکل، قرار دادن فایلهای مشمول کپی رایت بر روی سرور سایت در دستور کار قرار ندارد.

با تشکر

Parham A
December 31st, 2008, 18:53
با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت محترم به خاطر زحمات و تلاشهایشان در جهت بالا بردن سطح کیفی سایت
پیشنهادی در خصوص ثبت و شمارش پست های کاربران فروم دارم.
همانطور که مستحضر هستید پست های کاربران در تالارهای عمومی به جهت ترغیب کاربران در فعالیتهای تخصصی فروم، قابل شمارش نمی باشد.
دوستانی هستند که فعالیتهای بسیار زیادی در این تالار ها داشته و مورد عنایت و قدردانی از طرف دیگر کاربران هم قرار میگیرند ولی متاسفانه به دلیل قوانین فوق گذشته از اینکه دارای اعتبار بالایی نیز هستند ولی به تعداد پستهایشان افزوده نمیگردد.
به این منظور در جهت ترغیب بیشتر فعالیت کاربران در تالارهای عمومی و همچنین همخوانی داشتن تعداد پستها با سیستم اعتباردهی، در صورتی که مقدور باشد به ازای چند پست ( مثلا 3 پست ) یک پست محسوب گردد.
یک نمونه از مواردی که در بالا اشاره گردید را می توانید در این پست ([Only registered and activated users can see links])مشاهده بفرمایید.
با تشکر

Hamed2420
December 31st, 2008, 19:01
سلام

بنده پیشنهاد میکنم که حتی سیستم اعتبار هم از تالار موضوعات عمومی حذف شود.

اینجا سایت سرمایه هست و مخصوص فارکس و بورس. سیستم اعتبار و تشکر و کانتر فقط باید در تالار های تخصصی فعال باشه.

ارادتمندم

mahdikhani
January 1st, 2009, 00:22
سلام

بنده پیشنهاد میکنم که حتی سیستم اعتبار هم از تالار موضوعات عمومی حذف شود.

اینجا سایت سرمایه هست و مخصوص فارکس و بورس. سیستم اعتبار و تشکر و کانتر فقط باید در تالار های تخصصی فعال باشه.

ارادتمندم

با سلام و وقت بخیر ، بنده ضمن اینکه موافق جناب حامد 2420 هستم در مورد اینکه در یک سایت تخصصی ( حداقل سایتی مثل سرمایه ) نیازی به گسترش و مطرح کردن موضوعات عمومی چندان حس نمی شود ولی برای این مورد پیشنهاد دیگری دارم ، البته اگر که این امکان برای ویبولتین وجود داشته باشد .

وآن اینکه نمایش تشکر و اعتبار شخص در تالار های تخصصی و عمومی تفکیک و بصورت جداگانه در زیر آواتار نمایش داده شود .

ارادت

mahdikhani
January 1st, 2009, 14:13
با سلام و تشکر از شما

همواره از دوستان درخواست کردیم تصاویر و فایلهای مهم و مفید را به پستها ضمیمه کنند و از آپلود آنها بر روی هاستهای رایگان خودداری کنند تا این فایلها برای آینده نیز باقی بمانند. بار دیگر نیز این درخواست را تکرار می کنم.

اما در مورد کتابها، تفاوت قضیه در این است که اکثر کتابها مشمول قانون کپی رایت می شوند و قرار دادن آنها روی سرور سایت، خطرات جدی برای سایت ایجاد می کند. لذا تا پیدا شدن راه حلی برای این مشکل، قرار دادن فایلهای مشمول کپی رایت بر روی سرور سایت در دستور کار قرار ندارد.

با تشکر

باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت

Reza
January 1st, 2009, 14:43
باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت
با سلام به جناب mahdikhani (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=11305) و تشکر از اینکه به فکر کمک به هموطنان هستید

همانطور که گفتید، ما هدف مشترکی داریم. اما ممکن است در اولویت بندی یا نحوه اجرا اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد که با گفتگو و تبادل نظر، بهترین اقدامات و شیوه های اجرا را انتخاب می کنیم.

اتفاقا چند روز پیش با جناب محسن در مورد خرید فضا برای آپلود فایلها صحبت می کردیم. اکانتهای rapidshare فقط تا زمان تمدید اکانتها، فایلها را نگه می دارند و در صورت عدم تمدید، فایلها حذف می شوند. ضمنا در صورت عدم رعایت کپی رایت یا استفاده از یک اکانت توسط چند نفر، اکانت غیر فعال و فایلها حذف می شوند.

راه دیگر zip کردن فایلها به همراه رمز گذاری و تغییر نام فایلها و قرار دادن فایلها بر روی یک هاست جداگانه است. در این صورت، می توانیم یک کپی از فایلها بر روی کامپیوتر شخصی نگهداری کنیم تا در صورت از دست رفتن فایلها یا بسته شدن هاست، مجددا فایلها را بر روی هاست دیگر آپلود کنیم. در این شیوه نیاز به نصب یک سیستم برای مدیریت فایلها می باشد.

روش اخیر قابل اجرا به نظر می رسد. البته نیاز به اینترنت پر سرعت برای آپلود فایلها دارد.

سوال: در شیوه پیشنهادی شما(نگهداری تمام فایلها بر روی کامپیوتر شخصی شما)، اعضای سایت چگونه فایلها را دریافت می کنند؟ آیا لازم است هر بار فایلها توسط شما در جایی آپلود شوند؟

به نظر بنده بهتر است این فرآیند تا حد امکان بصورت خودکار و بدون نیاز به صرف زمان و انرژی انسانی انجام شود.

ضمنا تابحال چندی مورد اخطار بدلیل نقض کپی رایت توسط سایت سرمایه دریافت شده است که برخی از آنها را بصورت عمومی اعلام کردم. بعنوان نمونه: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3617 (در این مورد، حتی کتابها بر روی سرور سایت سرمایه قرار نداشتند، بلکه لینک دریافت آنها از سایت rapidshre در سایت سرمایه درج شده بود)

با تشکر

emilvr
January 1st, 2009, 15:46
سلام، به نظر من به جای آپلود فایلها در سایتهایی مثل Rapidshare , می تونیم جایگزین های بهتری هم داشته باشیم. بهترین مکان برای آپلود فایلها، در حال حاضر سیستم SkyDrive هستش، یک هارد 25 گیگا بایتی مجازی، که امکانات زیادی به کاربر میده، از جمله سیستم مدیریت فایل، پسورد گذاشتن روی فایلهای آپلود شده، ایجاد Folder، امکان انتخاب دسترسی عمومی و خصوصی به فایلها, امکان دانلود مستقیم فایل آپلود شده توسط دیگران، و مهمتر از همه فایلها تا زمانی که شما حذفشون نکنید، حذف نمیشن...

برای استفاده از این سیستم، تنها کافیست یک اکانت Hotmail و یا Live به صورت رایگان باز کنید، با این کار علاوه بر ثبت یک ایمیل به نام شما، اجازه دسترسی به هارد مجازی 25 گیگابایتی SkyDrive نیز به شما داده میشه.

آدرس سایت :

mahdikhani
January 1st, 2009, 16:00
با سلام به جناب mahdikhani ([Only registered and activated users can see links]) و تشکر از اینکه به فکر کمک به هموطنان هستید

همانطور که گفتید، ما هدف مشترکی داریم. اما ممکن است در اولویت بندی یا نحوه اجرا اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد که با گفتگو و تبادل نظر، بهترین اقدامات و شیوه های اجرا را انتخاب می کنیم.

اتفاقا چند روز پیش با جناب محسن در مورد خرید فضا برای آپلود فایلها صحبت می کردیم. اکانتهای rapidshare فقط تا زمان تمدید اکانتها، فایلها را نگه می دارند و در صورت عدم تمدید، فایلها حذف می شوند. ضمنا در صورت عدم رعایت کپی رایت یا استفاده از یک اکانت توسط چند نفر، اکانت غیر فعال و فایلها حذف می شوند.

راه دیگر zip کردن فایلها به همراه رمز گذاری و تغییر نام فایلها و قرار دادن فایلها بر روی یک هاست جداگانه است. در این صورت، می توانیم یک کپی از فایلها بر روی کامپیوتر شخصی نگهداری کنیم تا در صورت از دست رفتن فایلها یا بسته شدن هاست، مجددا فایلها را بر روی هاست دیگر آپلود کنیم. در این شیوه نیاز به نصب یک سیستم برای مدیریت فایلها می باشد.

روش اخیر قابل اجرا به نظر می رسد. البته نیاز به اینترنت پر سرعت برای آپلود فایلها دارد.

سوال: در شیوه پیشنهادی شما(نگهداری تمام فایلها بر روی کامپیوتر شخصی شما)، اعضای سایت چگونه فایلها را دریافت می کنند؟ آیا لازم است هر بار فایلها توسط شما در جایی آپلود شوند؟

به نظر بنده بهتر است این فرآیند تا حد امکان بصورت خودکار و بدون نیاز به صرف زمان و انرژی انسانی انجام شود.

ضمنا تابحال چندی مورد اخطار بدلیل نقض کپی رایت توسط سایت سرمایه دریافت شده است که برخی از آنها را بصورت عمومی اعلام کردم. بعنوان نمونه: [Only registered and activated users can see links] (در این مورد، حتی کتابها بر روی سرور سایت سرمایه قرار نداشتند، بلکه لینک دریافت آنها از سایت rapidshre در سایت سرمایه درج شده بود)

با تشکر

سلام مجدد و تشکر از اینکه رسیدگی میفرمایید ...

در مورد سوالی که فرمودید ، بله فقط با این تفاوت که لینکها در محلی مناسب نگهداری می شوند ( فرضاً تاپیک یا هاست مجزا که تمام لینکها ( و همان طور که شما فرمدید بصورت زیپ ) در آنجا باشد و مدیر داشته باشد ) کسانی که قصد قرار دادن کتاب یا هر مورد باارزش و مرتبط با عنوان سایت را داشتند آن مورد را برای آپلود به مدیر آن بخش تحویل می دهند و فقط نام آنرا ترجیحاً به شیوه ای که نام آن هم قابل سرچ نباشد در تاپیک مربوطه قرار دهند ... بنابراین اگر احتمالاً بعد از گذشت چند ماه آن لینک با مشکل مواجه شد و یا باز نشد ، مدیر آن قسمت ، لینک را ویرایش و کتاب یا برنامه مورد نظر را مجدداً آپلود می نماید .

با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر ...

ارادت

mahdikhani
January 1st, 2009, 16:06
سلام، به نظر من به جای آپلود فایلها در سایتهایی مثل Rapidshare , می تونیم جایگزین های بهتری هم داشته باشیم. بهترین مکان برای آپلود فایلها، در حال حاضر سیستم SkyDrive هستش، یک هارد 25 گیگا بایتی مجازی، که امکانات زیادی به کاربر میده، از جمله سیستم مدیریت فایل، پسورد گذاشتن روی فایلهای آپلود شده، ایجاد Folder، امکان انتخاب دسترسی عمومی و خصوصی به فایلها, امکان دانلود مستقیم فایل آپلود شده توسط دیگران، و مهمتر از همه فایلها تا زمانی که شما حذفشون نکنید، حذف نمیشن...

برای استفاده از این سیستم، تنها کافیست یک اکانت Hotmail و یا Live به صورت رایگان باز کنید، با این کار علاوه بر ثبت یک ایمیل به نام شما، اجازه دسترسی به هارد مجازی 25 گیگابایتی SkyDrive نیز به شما داده میشه.

آدرس سایت :

سلام جناب emilvr همونطور که جناب رضا مدیریت محترم فرمودن و لینک هم قرار دادن ، حتی با اینکه موارد روی سرور دیگری غیر از سرمایه هم بوده باز به این سایت اخطار داده شده ، پس باید فکری برای شناسایی نشدن فایها کرد فعلاً ، تا ماندگاری ...

در هر صورت تشکر ، این سایت ظاهراً خیلی بهتر هستش

ارادت...

موفق باشید ...

Reza
January 3rd, 2009, 10:58
سلام مجدد و تشکر از اینکه رسیدگی میفرمایید ...

در مورد سوالی که فرمودید ، بله فقط با این تفاوت که لینکها در محلی مناسب نگهداری می شوند ( فرضاً تاپیک یا هاست مجزا که تمام لینکها ( و همان طور که شما فرمدید بصورت زیپ ) در آنجا باشد و مدیر داشته باشد ) کسانی که قصد قرار دادن کتاب یا هر مورد باارزش و مرتبط با عنوان سایت را داشتند آن مورد را برای آپلود به مدیر آن بخش تحویل می دهند و فقط نام آنرا ترجیحاً به شیوه ای که نام آن هم قابل سرچ نباشد در تاپیک مربوطه قرار دهند ... بنابراین اگر احتمالاً بعد از گذشت چند ماه آن لینک با مشکل مواجه شد و یا باز نشد ، مدیر آن قسمت ، لینک را ویرایش و کتاب یا برنامه مورد نظر را مجدداً آپلود می نماید .

با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر ...

ارادت
با سلام

راهکار عملی برای اجرای پیشنهاد شما بصورت زیر می باشد:

- تالاری ایجاد کنیم که در موتورهای جستجو ایندکس نشود و توسط رباتها قابل دسترسی نباشد.
- یک یا چند نفر بعنوان مسئول تالار، تمام کتابها (و احتمالا نرم افزارها) را در اختیار داشته باشند.
- مسئولان تالار، کتابها را با تغییر نام فایل و بصورت زیپ شده با قرار دادن پسورد روی آن، در سایتهای مختلف(rapidshare و . . .) آپلود کنند و لینک آن به همراه توضیحات را در تالار قرار بدهند.
- در صورت حذف فایلها از روی سایتها، اعضای سایت به مدیر تالار اعلام می کنند تا دوباره فایل حذف شده را آپلود و لینک را آپدیت کند.

این ایده عملی به نظر می رسد. اما دو اشکال بر آن وارد است:

1- نیاز به صرف منابع انسانی برای آپلود مداوم فایلها و اصلاح لینکها
2- عدم همسویی با قوانین سایت (بدلیل نقض کپی رایت)

البته اجرای این ایده مزیت هایی نیز دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد، که از مهمترین آنها دسترسی آسان به کتابها و منابع می باشد.

لطفا سایر دوستان نیز در این مورد اعلام نظر کنند.

با تشکر

mercury
January 3rd, 2009, 12:22
با سلام

راهکار عملی برای اجرای پیشنهاد شما بصورت زیر می باشد:

- تالاری ایجاد کنیم که در موتورهای جستجو ایندکس نشود و توسط رباتها قابل دسترسی نباشد.
- یک یا چند نفر بعنوان مسئول تالار، تمام کتابها (و احتمالا نرم افزارها) را در اختیار داشته باشند.
- مسئولان تالار، کتابها را با تغییر نام فایل و بصورت زیپ شده با قرار دادن پسورد روی آن، در سایتهای مختلف(rapidshare و . . .) آپلود کنند و لینک آن به همراه توضیحات را در تالار قرار بدهند.
- در صورت حذف فایلها از روی سایتها، اعضای سایت به مدیر تالار اعلام می کنند تا دوباره فایل حذف شده را آپلود و لینک را آپدیت کند.

این ایده عملی به نظر می رسد. اما دو اشکال بر آن وارد است:

1- نیاز به صرف منابع انسانی برای آپلود مداوم فایلها و اصلاح لینکها
2- عدم همسویی با قوانین سایت (بدلیل نقض کپی رایت)

البته اجرای این ایده مزیت هایی نیز دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد، که از مهمترین آنها دسترسی آسان به کتابها و منابع می باشد.

لطفا سایر دوستان نیز در این مورد اعلام نظر کنند.

با تشکر

من با این ایده که باعث می شود منابع و کتابها در یک جا جمع شوند و در دسترس اعضای سایت برای همیشه باقی بمانند کاملا موافقم.
هر چند من با رعایت قوانین مربوط به کپی رایت موافق هستم ولی چه کنیم که در ایران زندگی می کنیم و اگر به این گونه قوانین بخواهیم واقعا پایبند باشیم همین الان بایستی سیستم های خود را خاموش کنیم و به دنبال کار دیگه ای برویم .
پس از آقا رضا مدیریت محترم سایت تقاضا دارم که در مورد ایجاد این کتابخانه تصمیمات لازم را اتخاذ کنند و من هم اگر کاری از دستم بر بیاید دریغ نمی کنم.
در ضمن از جناب مهدیخانی عزیز هم که باعث این کار شدند تشکر می کنم.

tabriz1366
January 6th, 2009, 19:47
سلام

دوستان یه نگاهی به ساعت سایت بندازین

این فقط مشکل من هست یا نه؟
من که بررسی کردم تقریبا یک ساعت جلوتر می زنه
نمی دونم شاید من یک ساعت عقب موندم:huh:

Reza
January 6th, 2009, 20:15
سلام

سلام

این پست را ببینید:
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=227530&postcount=723

tabriz1366
January 6th, 2009, 20:50
سلام مجدد

نگاهی به تنظیماتم انداختم درست بودن.
فکر کنم تازگیا اینطوری شده باشه.

Reza
January 6th, 2009, 21:02
سلام مجدد

نگاهی به تنظیماتم انداختم درست بودن.
فکر کنم تازگیا اینطوری شده باشه.
با سلام

تنظیمات شما را دیدم. درست نیستند. لطفا با دقت بیشتری کنترل کنید.

با تشکر

Javid-fx
January 6th, 2009, 21:47
سلام

با سلام

آقا رضا برای منم اینطوری شده بود اما تا اومدم به شما بگم درست شد. فقط میخواست دکتر ببینه تا خوب بشه.

با تشکر و خسته نباشید

HERCOOL
January 6th, 2009, 23:45
با سلام
درباره مشکل سایت در زمینه حق کپی رایت و در امان ماندن از همچین خطرات احتمالی

1 ایجاد یک کاربر مجازی (با نام اپلودر یا...)
2 خرید یک اشتراک از سایت های ارائه دهنده هاست(رپیدشر یا ....)

حالا اصل کار
افرادی که در جستجوی کتاب یا نرم افزار هستند به پروفایل کاربر مجازی وصل میشن و در پروفایل ادرس یک سایت یا وبلاگ قرار بگیرد
و در ان وبلاگ یا سایت فقط لیست لینک ها باشد اونهم به صورت دسته بندی و مجزا
از این طریق با استفاده از شاخه گزاری در مسیر دانلود مشکل تهدید را برای خودمون حل میکنیم

اما میبایست هاستی را انتخاب کنیم که مدیران نیز بتوانند به ان دسترسی داشته و اطلاعات را در ان ذخیره کنند

نکته وبلاگ یا هاست اپلودر نباید مشمول قانون کپی رایت باشد که بهترین گزینه همان وبلاگ است که هزینه ای نیز ندارد./

tabriz1366
January 7th, 2009, 02:08
ممنون از توجهتون

مشکل حل شد.

blue_dream_1983
January 9th, 2009, 03:19
سلام.
بعضی از دوستان تازه وارد برای رساندن تعداد ارسالهاشون به 30 یک باره شروع به زدن پست در همه ی تاپیکها می کنند آن هم با این مضمون ها
سلام
بسیار خوب بسیار عالی و ...
این جالب نیست .

Hamed2420
January 9th, 2009, 08:05
سلام.
بعضی از دوستان تازه وارد برای رساندن تعداد ارسالهاشون به 30 یک باره شروع به زدن پست در همه ی تاپیکها می کنند آن هم با این مضمون ها
سلام
بسیار خوب بسیار عالی و ...
این جالب نیست .

سلام
نگران این موضوع نباشید

اینگونه پست ها توسط مدیران تالار ها حذف خواهد شد.

متشکرم

سعید حاج حیدری
January 15th, 2009, 20:43
سلام اقا رضا خوبید قربان تقریبا فکر کنم1سال از اخرین احضار نظر من (که خیلی هم کارا بود ) میگذرد

یک سوال داشتم ایا جای این تاپیک در مباحث تالار عمومی فارکس است ؟

این تاپیک به عقیده من جای دیگری باید عنوان میشد (موضوع ازاد)
فقط برام سوال شده بود گفتم بپرسم

پ.ن: هیچ مشکلی هم با هیچ کس ندارم دوستان سو برداشت نکنند .
سخنم فقط با اقا رضا بود
از لطف و جواب شما بینهایت سپاسگذارم

نوشته نویسنده
که در اینجا ، به مبانی ستاره شناسی و نه از منظر فارکس بلکه از منظر علمی بپردازیم تا دوستانی که علاقمند هستند این موضوع را به طریق علمی نیز دنبال کنند .

Reza
January 15th, 2009, 23:05
سلام اقا رضا خوبید قربان تقریبا فکر کنم1سال از اخرین احضار نظر من (که خیلی هم کارا بود ) میگذرد

یک سوال داشتم ایا جای این تاپیک در مباحث تالار عمومی فارکس است ؟

http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4644

این تاپیک به عقیده من جای دیگری باید عنوان میشد (موضوع ازاد)
فقط برام سوال شده بود گفتم بپرسم

پ.ن: هیچ مشکلی هم با هیچ کس ندارم دوستان سو برداشت نکنند .
سخنم فقط با اقا رضا بود
از لطف و جواب شما بینهایت سپاسگذارم

نوشته نویسنده
که در اینجا ، به مبانی ستاره شناسی و نه از منظر فارکس بلکه از منظر علمی بپردازیم تا دوستانی که علاقمند هستند این موضوع را به طریق علمی نیز دنبال کنند .
با سلام

در تالار موضوعات عمومی (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=14) امکان ضمیمه کردن فایل وجود ندارد. لذا به پیشنهاد جناب rasputin (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=15112)، تاپیک در تالار عمومی فارکس باقی ماند تا فایلها و تصاویر تاپیک به پستها ضمیمه شوند و برای آینده باقی بمانند.

توضیح اینکه در vBulletin امکان ضمیمه کردن فایل در یک تاپیک، به تالاری که تاپیک در آن وجود دارد بستگی دارد.

موفق باشید

سعید حاج حیدری
January 16th, 2009, 01:42
با سلام

در تالار موضوعات عمومی ([Only registered and activated users can see links]) امکان ضمیمه کردن فایل وجود ندارد. لذا به پیشنهاد جناب rasputin ([Only registered and activated users can see links])، تاپیک در تالار عمومی فارکس باقی ماند تا فایلها و تصاویر تاپیک به پستها ضمیمه شوند و برای آینده باقی بمانند.

توضیح اینکه در vBulletin امکان ضمیمه کردن فایل در یک تاپیک، به تالاری که تاپیک در آن وجود دارد بستگی دارد.

موفق باشید

سلام اقا رضا دست شما درد نکنه :)

وحید درزی
January 16th, 2009, 17:26
آقا رضا سلام ، یه سوال داشتم . دلیل محدودیت در تعداد کلمات و ... در امضاء چیه ؟ اگر می شه یه تجدید نظری بشه ، چون الان خیلی محدود هستش و می تونه با برداشتن محدودیت کاربردهای زیادی برای برخی ها داشته باشه ، ممنونم . یا علی

Reza
January 16th, 2009, 17:31
آقا رضا سلام ، یه سوال داشتم . دلیل محدودیت در تعداد کلمات و ... در امضاء چیه ؟ اگر می شه یه تجدید نظری بشه ، چون الان خیلی محدود هستش و می تونه با برداشتن محدودیت کاربردهای زیادی برای برخی ها داشته باشه ، ممنونم . یا علی
با سلام

دلیلش جلوگیری از شلوغ و سنگین شدن صفحات است. خودم در برخی فرومها با این مشکل مواجه شدم که کاربران عکسهای بزرگ (با ابعاد بیش از 500 پیکسل!) یا متون طولانی در امضا قرار می دهند که بسیار آزار دهنده است.

اصولا امضا باید مختصر و مفید باشه.

با تشکر

وحید درزی
January 16th, 2009, 17:36
با سلام

دلیلش جلوگیری از شلوغ و سنگین شدن صفحات است. خودم در برخی فرومها با این مشکل مواجه شدم که کاربران عکسهای بزرگ (با ابعاد بیش از 500 پیکسل!) یا متون طولانی در امضا قرار می دهند که بسیار آزار دهنده است.

اصولا امضا باید مختصر و مفید باشه.

با تشکر

ممنونم از پاسختون . ولی من منظورم اونقدر گسترش نیست . مثلا من می خواستم غیر از این ایمیلی که می بینید ، لینک مربوط به قوانین و برنامه های مجله رو هم داشته باشم ، اما نشد . اگر بشه چند کلمه بیشتر قبول کنه بهتر می شه . یا علی

Reza
January 16th, 2009, 17:40
ممنونم از پاسختون . ولی من منظورم اونقدر گسترش نیست . مثلا من می خواستم غیر از این ایمیلی که می بینید ، لینک مربوط به قوانین و برنامه های مجله رو هم داشته باشم ، اما نشد . اگر بشه چند کلمه بیشتر قبول کنه بهتر می شه . یا علی
در این موارد خاص، لطفا متن کامل امضا به همراه لینک، رنگ و سایز نوشته ها و . . . رو از طریق PM به من اعلام کنید که در امضای شما قرار بدهم.

با تشکر

Reza
January 18th, 2009, 23:09
با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت محترم به خاطر زحمات و تلاشهایشان در جهت بالا بردن سطح کیفی سایت
پیشنهادی در خصوص ثبت و شمارش پست های کاربران فروم دارم.
همانطور که مستحضر هستید پست های کاربران در تالارهای عمومی به جهت ترغیب کاربران در فعالیتهای تخصصی فروم، قابل شمارش نمی باشد.
دوستانی هستند که فعالیتهای بسیار زیادی در این تالار ها داشته و مورد عنایت و قدردانی از طرف دیگر کاربران هم قرار میگیرند ولی متاسفانه به دلیل قوانین فوق گذشته از اینکه دارای اعتبار بالایی نیز هستند ولی به تعداد پستهایشان افزوده نمیگردد.
به این منظور در جهت ترغیب بیشتر فعالیت کاربران در تالارهای عمومی و همچنین همخوانی داشتن تعداد پستها با سیستم اعتباردهی، در صورتی که مقدور باشد به ازای چند پست ( مثلا 3 پست ) یک پست محسوب گردد.
یک نمونه از مواردی که در بالا اشاره گردید را می توانید در این پست (http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=268630&postcount=843)مشاهده بفرمایید.
با تشکر
با سلام و پوزش از تاخیر در پاسخگویی به پست شما

در vBulletin برای شمارش پستهای یک تالار دو گزینه وجود دارد: شمارش و عدم شمارش

گزینه سومی در vBulletin برای این منظور تعریف نشده. لذا پیشنهاد شما از نظر فنی قابل اجرا نیست. ضمنا عدم شمارش پستها در تالارهای غیرتخصصی به این دلیل است که گسترش بیش از حد تالارهای غیرتخصصی در راستای اهداف سایت قرار ندارد.

موفق باشید.

trendfinder
January 19th, 2009, 07:33
آقا رضا ضمن عرض ارادت مدتیه بعضی از تاپیک ها رو که باز میکنم فوراً یک فایل بطور اتوماتیک و بدون هیچ گونه کلیک در لیست دانلود قرار میگیره.
میخواستم بدونم علتش چیه

Reza
January 19th, 2009, 09:59
آقا رضا ضمن عرض ارادت مدتیه بعضی از تاپیک ها رو که باز میکنم فوراً یک فایل بطور اتوماتیک و بدون هیچ گونه کلیک در لیست دانلود قرار میگیره.
میخواستم بدونم علتش چیه
با سلام

احتمالا این مشکل به کامپیوتر شما مربوط می شود.

موفق باشید

shahroodi
January 19th, 2009, 11:39
میخواستم بدونم علتش چیه

با سلام

احتمالا این مشکل به کامپیوتر شما مربوط می شود.

موفق باشید

با سلام
این مشکل مربوط به پستهایی میشه که در اون فایلهایی که در فورشیر اپلود شده باشند وجود داشته باشه و لینک دانلود مخصوص فورومها رو در اون پست قرار داده باشند....تنها راهش کنسل کردن این پیام هست....اگر هم که تایید کنید بدرستی دانلود نخواهد شد.

موفق باشید:)

Reza
January 19th, 2009, 12:36
با سلام
این مشکل مربوط به پستهایی میشه که در اون فایلهایی که در فورشیر اپلود شده باشند وجود داشته باشه و لینک دانلود مخصوص فورومها رو در اون پست قرار داده باشند....تنها راهش کنسل کردن این پیام هست....اگر هم که تایید کنید بدرستی دانلود نخواهد شد.

موفق باشید:)
با سلام

لطفا لینک چند مورد از این پستها رو در همین تاپیک یا از طریق PM برای بنده ارسال کنید.

با تشکر

BLACK_NINJA
January 19th, 2009, 12:51
سلام
ایا امکان این وجود ندارد که در قسمت ارسال پاسخ سریع در پایین صفحات به شکلکها دسترسی داشته باشیم.به نظر فضای کافی برای این کار وجود دارد( دو طرف کادری که در آن نوشته قرار میگیرد)

با تشکر

shahroodi
January 19th, 2009, 12:57
با سلام

لطفا لینک چند مورد از این پستها رو در همین تاپیک یا از طریق PM برای بنده ارسال کنید.

با تشکر

سلام
الان دوباره که چک کردم این موضع رخ نداد.
مثلا توی این صفحه که می رفتم:
بخاطر پست 50 حتما اون پیام دانلود رو میداد...ولی امروز که دوباره چک کردم این پیام رو نداد....در کل این موضوع برای خود فورشیر هستش نه سایت.

ارادتمندم:)

Reza
January 19th, 2009, 13:10
سلام
ایا امکان این وجود ندارد که در قسمت ارسال پاسخ سریع در پایین صفحات به شکلکها دسترسی داشته باشیم.به نظر فضای کافی برای این کار وجود دارد( دو طرف کادری که در آن نوشته قرار میگیرد)

با تشکر
با سلام

در vBulletin تنظیماتی برای دسترسی شکلکها در قسمت پاسخ سریع وجود ندارد. اما شما می توانید کدهای مربوط به برخی شکلکهای متداول را به ذهن بسپارید و استفاده کنید. مثلا کد زیر مربوط به شکلک :) می باشد:
:)

alijob444
January 20th, 2009, 16:22
با سلام خدمت آقا رضا مدیریت محترم سایت
همانطور که میدانید به تازگی فایلهای مشکوک و تروجانی در سایت رواج پیدا کرده چند وقت پیش در سایتی داشتم عضو میشدم که با پیام اینکه شماباید دعوتنامه ای از طرف یکی از اعضای سایت داشته باشید تا ثبت نام کنید برای همین این ایده به نظرم رسید که چه طور است کسانی که میخواهند در سرمایه عضو سایت شوند حداقل دعوتنامه ای از یکی از اعضا داشته باشند تا یک نفرچندین مرتبه عضو سرمایه نشود و اینگونه مشکل ایجاد نکند

szh.1367
January 29th, 2009, 01:56
با سلام خدمت مدیر محترم سایت

یه درخواست داشتم

چند وقتی هست که موضوع حلال ، حرام ، مقایسه فارکس باشرکت ها هرمی و ... در سایت سرمایه باب شده

تقاضایی که از شما دارم اینکه یه تاپیک جامع ایجاد و موضوع را به صورت کامل توضیح دهید و پرونده حلال و حرام بودن فارکس و ... را ببندید

استفتاء اقای ... میگه حلال بعد همون شخص چند وقت دیگه میگه حرام ، دیگه خسته شدیم از بس در این مورد صحبت شد:(

Hpanahi
January 29th, 2009, 02:01
با سلام خدمت مدیر محترم سایت

یه درخواست داشتم

چند وقتی هست که موضوع حلال ، حرام ، مقایسه فارکس باشرکت ها هرمی و ... در سایت سرمایه باب شده

تقاضایی که از شما دارم اینکه یه تاپیک جامع ایجاد و موضوع را به صورت کامل توضیح دهید و پرونده حلال و حرام بودن فارکس و ... را ببندید

استفتاء اقای ... میگه حلال بعد همون شخص چند وقت دیگه میگه حرام ، دیگه خسته شدیم از بس در این مورد صحبت شد:(
از دید من هر چی این مدلی تاپیک هست باید بسته یا پاک بشه تا ذهن بچه ها رو بیشتر خراب نکنه

در این مورد زیاد تاپیک زده شده و آخرش هم مسخره بازی ختم شده چیزی جز حاشیه نداره همه بحث ها شده و رفته از دید من

blue_dream_1983
February 5th, 2009, 19:13
سلام.
وقتتون بخیر
من متاسفانه نمی تونم خیلی از عکسهایی که در سایت تهران سر گذاشته میشه ببینم. بعضی از دوستان هم که سایت تاینی را نمی توانند ببینند .
دوستان عزیز لطفا بعد از قرار دادن عکس در قسمت قرار دادن تصاویر لینک آن را هم قرار دهید یا اینکه از سایتهای آپلودی که خیلی شناخته شده نیستند استفاده کنید. جناب رهجو این سایت را معرفی کردند به نظرم امتحانش خالی از لطف نباشه
یک فکری باید برای این مشکل کرد.
مرسی.

shahroodi
February 5th, 2009, 20:22
سلام.
وقتتون بخیر
من متاسفانه نمی تونم خیلی از عکسهایی که در سایت تهران سر گذاشته میشه ببینم. بعضی از دوستان هم که سایت تاینی را نمی توانند ببینند .
دوستان عزیز لطفا بعد از قرار دادن عکس در قسمت قرار دادن تصاویر لینک آن را هم قرار دهید یا اینکه از سایتهای آپلودی که خیلی شناخته شده نیستند استفاده کنید. جناب رهجو این سایت را معرفی کردند به نظرم امتحانش خالی از لطف نباشه
یک فکری باید برای این مشکل کرد.
مرسی.

با سلام
از این سایت هم می تونید استفاده کنید:

موفق باشید. :)

lastnight19
February 10th, 2009, 12:39
یه مدت سر تاپیک مذهبی بحث بود بالاخره به تفاهم رسیدیم، دیدیم که بالاخره دین و مذهب چیزی جدای از زندگی روزمره ما نیست هر چند که خلاف قوانین سایت باشه.

ولی من می خوام بدونم تاپیک های سیاسی چطور؟ اگر بحث سیاسی مخالف قوانین سایت هست پس این تاپیک هایی که مربوط به جناب خاتمی هست چیه؟

و اگر این گونه تاپیک ها زده می شه حداقل اجازه بدید سایر افراد هم نظارتشون رو عنوان کنند. پستهای سایر افراد رو دیگه سانسور نکنید.

من می گم اینجا افراد به دو دسته تقسیم می شوند بعضی ها می گویند خیر همه برابرند، بله همه انسانها برابر هستند ولی ظاهراً یک عده برابرتر هستند.

من شدیداً مخالف هرگونه تاپیک سیاسی هستم واقعاً اینگونه تاپیک ها فضای سایت رو آلوده کرده.

وحید درزی
February 10th, 2009, 13:09
حقیر هم با نظر جناب لست نایت موافقم اما :
پس لطفا تاپیکهای ، بدون شرح ، طنز ، اخبار و حوادث و ... که غیر مستقیم سیاسی هستند و تا به حال فعالیت زیادی در آن شده است را نیز ببندید ، وگرنه اگر هست ، همه نوعش باید باشه و اگر قرار نیست باشه بهتره همه نوعش بسته بشه ، وگرنه تبعیض می شه ، یا علی

Hamed2420
February 10th, 2009, 13:12
جناب البرز خان

شما خودتون تو تمام بحث ها شرکت میکنید و بعد انتقاد میکنید که چرا چنین تاپیک هایی وجود داره؟!!

حرکت شما باید این باشه که در ابتدای شکل گیری چنین تاپیک هایی، وجود تاپیک رو گزارش کنید نه اینکه باعث درگیری شوید.

روی صحبتم فقط با شما نیست و مطلب رو کلی عرض کردم.

ارادت

blue_dream_1983
February 10th, 2009, 14:53
سلام.
جناب حامد شاهد بودیم که تاپیک اول منتقل شد تاپیک دوم هم با اولی ادغام شد این یعنی از همان دقایق اول مدیریت از وجود این تاپیک ها با خبر شدند و بعد هم که جریان تاپیک عکسها این که می گویید گزارش شود را به شخصه درک نکردم چون کاملا مشخص بود که مدیران اطلاع دارند.
این را هم بگویم که این انتقادات با دانستن اینکه اینجا یک سایت شخصی است مدیر سایت هر طور که بخواهند عمل می کنند انجام می شود.

وحید سلیمانی
February 10th, 2009, 14:54
جناب البرز خان

شما خودتون تو تمام بحث ها شرکت میکنید و بعد انتقاد میکنید که چرا چنین تاپیک هایی وجود داره؟!!

حرکت شما باید این باشه که در ابتدای شکل گیری چنین تاپیک هایی، وجود تاپیک رو گزارش کنید نه اینکه باعث درگیری شوید.

روی صحبتم فقط با شما نیست و مطلب رو کلی عرض کردم.

ارادت

سلام حامد جان

میتونم بپرسم چرا با شخصی که برخلاف قوانین سایت همچین تاپیکی رو ایجاد میکنه و باعث شروع این تنش میشه

برخورد نمی کنید؟

بنده منظورم تمامی اشخاصی است که با علم به اینکه قوانینی وجود داره تخلف میکنند.آیا مطابق قوانین سایت

نباید با این افراد برخورد بشه؟

اگر منظور اعلام خبره که سایت سرمایه تاپیکهای بسیاری با اسم اخبار داره.اگر قرار دادن عکسه که ایضاً مثل قبلی

بنده قصدم از زدن این پست جسارت به مدیریت سایت نیست.ولی به نظر میرسه شما برنامه مشخصی در برخورد

با اینگونه موارد ندارید.پس پیشنهادم رو خیلی واضح به مدیریت مینویسم:

چون تمامی کابرانی که عضو میشوند قوانین سایت را مطالعه و امضا میکنند. و متعهد میشوند که در راستای

اهداف سایت فعالیت کنند.و تمامی ما میدانیم که مطالب سیاسی و مذهبی در راستای اهداف تشکیل این فروم

نیست.پس باید با کسی که از این قوانین تخلف میکند برخورد شود.حال این برخورد میتواند از اخطار جدی مدیریت

که فکر میکنم از خواص سیستم vbulletin هست که دیگر کاربران هم ببینند.باشد تا بن شدن.

ارادتمند

پ.ن:حامد جان بنده با شما رفاقت قدیمی دارم ولی این روالی که شما در این موارد در پیش گرفتید رو نوعی تحمل

بیماری میدانم و دقیقاً انتقاد بنده به همین قسمت است.

Mohsen
February 11th, 2009, 01:25
از همان دقایق اول مدیریت از وجود این تاپیک ها با خبر شدند

تمامی ما میدانیم که مطالب سیاسی و مذهبی در راستای اهداف تشکیل این فروم

نیست.پس باید با کسی که از این قوانین تخلف میکند برخورد شود.حال این برخورد میتواند از اخطار جدی مدیریت

که فکر میکنم از خواص سیستم vbulletin هست که دیگر کاربران هم ببینند.باشد تا بن شدن.
سلام
شب خوش

چند نکته توسط دوستان مطرح شد که لازم می دانم توضیحاتی در این خصوص خدمت عزیزان ارائه کنم :

1 . 2 شب پیش زمانی که تاپیک "خاتمی آمد" در قسمت موضوعات عمومی ایجاد شد بنده در سایت حضور داشتم و در اولین قدم تمام مطالب مرتبط با این موضوع را که بصورت پراکنده در تاپیک های مختلف مطرح شده بود یکجا جمع کردم تا با بستن تاپیک ، بحث خاتمه یابد . اما قبل از اینکه اینکار را انجام دهم چند پست از دوستان نظرم را جلب کرد که اصرار داشتند در این تاپیک ها صرفاً اخبار مرتبط با موضوع بیان خواهد شد و بحث های جانبی از اهداف کار نیست (اعم از حمایت یا مخالفت)
به احترام این صحبتهای دوستان فرض را بر این گذاشتیم که اخبار مربوط به انتخابات در این تاپیک مطرح خواهد شد و با حضور آقا حامد نام مناسبتری نیز برای این تاپیک انتخاب خواهند کرد تا اخبار یکجانبه نباشد . اما همانگونه که دیدید در کمتر از 24 ساعت چیزی از هدف مورد نظر باقی نماند و عدم حضور مسئولین نیز باعث شد تا تعیین تکلیف نهایی کمی به تاخیر بیفتد .

2 . پستهایی که از تاپیک مورد نظر حذف شده اند صرفاً مواردی هستند که کلمات نامناسب در آنها مطرح شده بود و پست دیگری در جانبداری از شخص خاصی حذف نشده . اگر موردی را بصورت مشخص در نظر دارید لطفاً مطرح کنید .

3 . گذشته از تمام بحث های پیش آمده تجربه ی خوبی برای همه ی ما شد تا به عینه ببینیم علت ممنوعیت این مباحث در سایت چیست و چرا سعی در اجرای این ممنوعیت داریم . در کمتر از 2 روز 170 پست در این تاپیک خورده و بیش از 3000 نفر از آن بازدید کرده اند . به عبارت دیگر در این مدت این تاپیک تقریباً تمام فعالیت مفید سایت را تحت شعاع قرار داده و ذهن کاربران را (بیهوده) به خود جلب کرده .

4 . شاید حق با آقا وحید باشد اما لطفاً نکته ای را نیز در نظر داشته باشید . تا جایی که حافظه ی بنده در خصوص 3 سال فعالیتم در این سایت یاری می کند هرگز سیاست حذفی در اینجا برقرار نبوده (آنهم بخاطر مسائل بی اهمیتی از این دست که هرکجای دیگر نیز می توان به آنها پرداخت) و همواره سعی شده تا این جمع دوستانه بیشتر دارای جاذبه باشد تا دافعه . اگر قرار بود با کوچکترین تخطی کاربران حذف می شدند شاید امروز نه بنده در خدمت شما بودم و نه شما در اینجا حاضر زیرا با کمی تامل در این خصوص خواهید دید که بیشترین موارد از این دست توسط کاربران فعال و خوب سایت بروز نموده و مدیران سایت نیز این موارد را به حساب کم لطفی آنها گذاشته اند و با تساهل از کنار موضوع گذشته اند . فکر می کنید از بدو تاسیس این سایت تابحال چند نفر در مجموع Ban شده اند (که در صد قابل ملاحظه ای از آنها نیز Spammer بوده اند نه کاربر) ؟!

5 . در مورد این موضوع خاص شاید کوتاهی از جانب بنده نیز بوده که از این بابت از تمام دوستان پوزش می طلبم و سعی خواهیم کرد ازین پس اجازه ی دامنه دار شدن این مباحث را ندهیم و با جدیت بیشتری با موضوع برخورد کنیم .

ارادتمند تمام دوستان سرمایه ای
پیروز و سربلند باشید

vahidrock
February 11th, 2009, 01:56
درود به دوستان

عرض کنم که من هنوز نتوانسته ام این قضیه را با خود حل کنم که چرا ما تا میاییم یک قدم مثبت برداریم و هدفی را پر و بال دهیم عادت کرده ایم که مسائلی از قبیل مسائل مذهبی و سیاسی را با آن قاطی کنیم.

ببینید دوستان عزیز سرمایه یک سایت مفید و واقعا سودمند در زمینه بازارهای مالی بنظر بنده وجود دارد آنهم سرمایه است خواهش میکنم با راه اندازی بحثهای بیهوده و بعقیده بنده خطرناک آنرا به سمت زوال و نابودی نکشانیم بخدا سایتهای زیادی در اینگونه زمینه ها ( مذهبی و سیاسی ) هستند که محیطی به مراتب سیاسیتر و مذهبیتر از اینجا دارند چرا آنجا اقدام به اینگونه بحثها نمیکنید؟

لطفا بهانه بدست کسی ندهید!!!!!!!

واقعا این قبیل فعالیتها جز اتلاف وقت گرانبهای شما و سر درگمی کاربران سود دیگری هم دارد؟؟؟؟؟؟

توجه به مطلب آقا رضا بکنید :

در کمتر از 2 روز 170 پست در این تاپیک خورده و بیش از 3000 نفر از آن بازدید کرده اند

سپاس

مالباخته
February 11th, 2009, 02:13
تا اومدم به تاپيك «خاتمی آمد» برسم ديدم يك قفل گنده خورده بالای پيشونيش.

به مسوول تالار عمومی حق می‌دم كه مقتضيات سايت سرمايه رو به عقده‌گشايی بی‌محابای دوستان ترجيح بده اما ايشون هم بايد به همه‌ی ما حق بدن كه در برابر انتخابات رياست جمهوری سال آينده بی‌تفاوت نباشيم. قبول دارم كه بعضی دوستان شورش رو درآوردن و كاسه‌ی صبر آقا حامد رو (كه به اندازه‌‍‌ی يه پاتيله) سرريز كردن اما اين دليل نمی‌شه كه به انتخابات نپردازيم. انتخابات سال آينده ايران علاوه بر تاثيرات داخلی كه زندگی همه‌ی ما رو متاثر می‌كنه می‌تونه حتا بر بازارهای جهانی هم تاثير بذاره (نفت، رابطه با آمريكا، عراق، لبنان، اسراييل و ...) و كار و كاسبی ما معامله‌گرا رو از اين رو به اون رو كنه.

يعنی نمی‌شه از اشارات و ارجاعات مستقيم خودداری كنيم و با جفظ متانت و خويشتن‌داری به بررسی نتايج مثبت و منفی دوره‌ی اخير رياست جمهوری بر زندگی خودمان بپردازيم. نه تخريب كنيم و نه تبليغ و هر كس بياد تجارب مستقيم خودش (چه تلخ و چه شيرين) از اين 4 سالو بگه. نمی‌َشه هيچ كس به ديگری بی حرمتی نكنه. نمی‌شه مسوولان محترم سايت اجازه‌ی طرح اين موضوع رو بدن ولی جلوی انحرافشو بگيرن. همه‌ی ما كه زير تيغ سانسور زندگی می‌گذرانيم بايد بتونيم روی لبه‌ی تيغ راه بريم و حرف‌هامونو با هنرمندی بيان كنيم طوری كه نه ... بسوزه نه ... اين كه در عرض 2-3 روز 170 پست زده می‌شه و 3000 نفر بازديد می‌كنن نشونه‌ی اهميت اين موضوع برای كاربرای فعال اين سايته. فكر نكنين كه با حذف اين موضوع از موضع‌گيری سياسی پرهيز می‌كنين. با اين كار شما هم به طور سلبی يك موضع سياسی رو به نمايش می‌ذارين و در يك طرف اين جبهه‌بندی قرار می‌گيرين. اگر هم از اين خودسانسوری بيمارگونه خلاص نشدين خيالی نيست چون به قول حافظ :

دلی كه غيب‌نمايست و جام جم دارد
ز خاتمی كه دمی گم شود چه غم دارد

vahidrock
February 11th, 2009, 02:30
تا اومدم به تاپيك «خاتمی آمد» برسم ديدم يك قفل گنده خورده بالای پيشونيش.

به مسوول تالار عمومی حق می‌دم كه مقتضيات سايت سرمايه رو به عقده‌گشايی بی‌محابای دوستان ترجيح بده اما ايشون هم بايد به همه‌ی ما حق بدن كه در برابر انتخابات رياست جمهوری سال آينده بی‌تفاوت نباشيم. قبول دارم كه بعضی دوستان شورش رو درآوردن و كاسه‌ی صبر آقا حامد رو (كه به اندازه‌‍‌ی يه پاتيله) سرريز كردن اما اين دليل نمی‌شه كه به انتخابات نپردازيم. انتخابات سال آينده ايران علاوه بر تاثيرات داخلی كه زندگی همه‌ی ما رو متاثر می‌كنه می‌تونه حتا بر بازارهای جهانی هم تاثير بذاره (نفت، رابطه با آمريكا، عراق، لبنان، اسراييل و ...) و كار و كاسبی ما معامله‌گرا رو از اين رو به اون رو كنه.

يعنی نمی‌شه از اشارات و ارجاعات مستقيم خودداری كنيم و با جفظ متانت و خويشتن‌داری به بررسی نتايج مثبت و منفی دوره‌ی اخير رياست جمهوری بر زندگی خودمان بپردازيم. نه تخريب كنيم و نه تبليغ و هر كس بياد تجارب مستقيم خودش (چه تلخ و چه شيرين) از اين 4 سالو بگه. نمی‌َشه هيچ كس به ديگری بی حرمتی نكنه. نمی‌شه مسوولان محترم سايت اجازه‌ی طرح اين موضوع رو بدن ولی جلوی انحرافشو بگيرن. همه‌ی ما كه زير تيغ سانسور زندگی می‌گذرانيم بايد بتونيم روی لبه‌ی تيغ راه بريم و حرف‌هامونو با هنرمندی بيان كنيم طوری كه نه ... بسوزه نه ... اين كه در عرض 2-3 روز 170 پست زده می‌شه و 3000 نفر بازديد می‌كنن نشونه‌ی اهميت اين موضوع برای كاربرای فعال اين سايته. فكر نكنين كه با حذف اين موضوع از موضع‌گيری سياسی پرهيز می‌كنين. با اين كار شما هم به طور سلبی يك موضع سياسی رو به نمايش می‌ذارين و در يك طرف اين جبهه‌بندی قرار می‌گيرين. اگر هم از اين خودسانسوری بيمارگونه خلاص نشدين خيالی نيست چون به قول حافظ :

دلی كه غيب‌نمايست و جام جم دارد
ز خاتمی كه دمی گم شود چه غم دارد

درود جناب مالباخته

ضمن احترامی که برای شما قائل هستم خواهش میکنم از دامن زدن به این بحثها و ارتباط انتخابات ریاست جمهوری به بازارهای جهانی خودداری کنید بنده نه مدیر سایت هستم نه قصد خدای ناکرده امر ونهی به کسی را دارم فقط به جهت منحرف نشدن اهداف اصلی سایت خدمت شما عرض کردم اگر این یک خطی که من و شما به اینگونه بحثها اختصاص میدهیم به یک مطلب مفیدتر اختصاص دهیم مسلما نتایج بهتری نیز خواهیم گرفت .

بقول شاعر که میگوید : " ما خانه بدوشان غم سیلاب نداریم "

سپاس از توجهتون

rasputin
February 11th, 2009, 03:10
سلام به همه

اصولآ فکر میکنم علاقه به پول وجه مشترک همه انسانهای روی کره زمینه !

و از اونجایی که اینجا سایت "سرمایه " است ، فکر میکنم اعضای اون مجموعه بسیار متنوع و گاهآ متضادی رو شامل میشوند که در یک اشل خیلی کوچکتر میشه گفت نمودی از کل جامعه ما است

( از اساتید دانشگاه تو این سایت داریم تا افراد خیلی کم سواد ، از روحانی و مذهبی تا کمونیست و لائیک و ... )

فکر میکنم یک سری از بحث و جدل ها سر تاپیکی بود که من ایجاد کردم .

اصولآ این رو بگم که به هیچ چیز اعتراضی نداشته و ندارم ولی فکر میکنم اگر قانونی هست باید یکسان اجرا شود .

ولی به نظر میرسد به محض اینکه چند نفری پیدا بشوند که از چیزی خوششان نیاید ، آن مورد خلاف قوانین سایت شناخته میشود !!

اتفاقآ "بحث سیاسی " را کسانی آغاز کردند که بعدآ مدعی شدند که چرا در سایت " بحث سیاسی " میشود !

بنده تاپیکی ایجاد کردم و در آن با صدای بلند گفتم که فقط قصد دارم " عکس های آقای خاتمی " را به نمایش بگذارم .

اما این به مذاق بعضی ها خوش نیامد و با طرح اینکه این موضوع سیاسی است ، مدیریت را برای بستن آن تاپیک تحت فشار گذاشتند ...

( قابل توجه دوستان ، من بعد از ایجاد آن تاپیک بیش ار 20 پیام خصوصی تشکر دریافت کردم )

اگر قرار دادن عکسهای مردی که سابقآ رئیس جمهور ایران بوده و حالا قصد دارد در انتخابات نامزد شود ، مطلب سیاسی شناخته میشود :

- پس چرا قرار دادن عکسهای رئیس جمهور فعلی ! مطلب سیاسی نیست و در خیلی از تاپیک ها دیده میشود ؟؟

- چرا قراردادن عکسهای باراک اوباما چه در دوران نامزدی و چه بعد از ریاست جمهوری و مراسم تحلیف ، مطلب سیاسی به شمار نمیرود ؟؟

- چرا مطالب تندی که در تاپیک " حمایت از برنامه نود " علیه دولت و مسئولان نوشته شد ، سیاسی به حساب نیامد ؟؟

( من شخصآ با هیچکدام از موارد فوق مشکلی ندارم ولی چرا وقتی عده ای تاب دیدن چند قطعه عکس را ندارند ، فورآ در صدد حذف آن بر می آیند ؟ )

آقای خاتمی نه پسر خاله من است و نه قرار است به من پورسانت بدهد .
من فقط دوست داشتم به بهانه مطرح شدن دوباره نام ایشان، مجموعه عکس هایی که از ایشان داشتم را نمایش بدهم .

تا روزی که در فکر حذف نظراتی هستیم که با سلایق ما متفاوت است ، حال و روز بهتری نخواهیم داشت .

dido
February 11th, 2009, 03:38
سلام به همه

اصولآ فکر میکنم علاقه به پول وجه مشترک همه انسانهای روی کره زمینه !

و از اونجایی که اینجا سایت "سرمایه " است ، فکر میکنم اعضای اون مجموعه بسیار متنوع و گاهآ متضادی رو شامل میشوند که در یک اشل خیلی کوچکتر میشه گفت نمودی از کل جامعه ما است

( از اساتید دانشگاه تو این سایت داریم تا افراد خیلی کم سواد ، از روحانی و مذهبی تا کمونیست و لائیک و ... )

فکر میکنم یک سری از بحث و جدل ها سر تاپیکی بود که من ایجاد کردم .

اصولآ این رو بگم که به هیچ چیز اعتراضی نداشته و ندارم ولی فکر میکنم اگر قانونی هست باید یکسان اجرا شود .

ولی به نظر میرسد به محض اینکه چند نفری پیدا بشوند که از چیزی خوششان نیاید ، آن مورد خلاف قوانین سایت شناخته میشود !!

اتفاقآ "بحث سیاسی " را کسانی آغاز کردند که بعدآ مدعی شدند که چرا در سایت " بحث سیاسی " میشود !

بنده تاپیکی ایجاد کردم و در آن با صدای بلند گفتم که فقط قصد دارم " عکس های آقای خاتمی " را به نمایش بگذارم .

اما این به مذاق بعضی ها خوش نیامد و با طرح اینکه این موضوع سیاسی است ، مدیریت را برای بستن آن تاپیک تحت فشار گذاشتند ...

( قابل توجه دوستان ، من بعد از ایجاد آن تاپیک بیش ار 20 پیام خصوصی تشکر دریافت کردم )

اگر قرار دادن عکسهای مردی که سابقآ رئیس جمهور ایران بوده و حالا قصد دارد در انتخابات نامزد شود ، مطلب سیاسی شناخته میشود :

- پس چرا قرار دادن عکسهای رئیس جمهور فعلی ! مطلب سیاسی نیست و در خیلی از تاپیک ها دیده میشود ؟؟

- چرا قراردادن عکسهای باراک اوباما چه در دوران نامزدی و چه بعد از ریاست جمهوری و مراسم تحلیف ، مطلب سیاسی به شمار نمیرود ؟؟

- چرا مطالب تندی که در تاپیک " حمایت از برنامه نود " علیه دولت و مسئولان نوشته شد ، سیاسی به حساب نیامد ؟؟

( من شخصآ با هیچکدام از موارد فوق مشکلی ندارم ولی چرا وقتی عده ای تاب دیدن چند قطعه عکس را ندارند ، فورآ در صدد حذف آن بر می آیند ؟ )

آقای خاتمی نه پسر خاله من است و نه قرار است به من پورسانت بدهد .
من فقط دوست داشتم به بهانه مطرح شدن دوباره نام ایشان، مجموعه عکس هایی که از ایشان داشتم را نمایش بدهم .

تا روزی که در فکر حذف نظراتی هستیم که با سلایق ما متفاوت است ، حال و روز بهتری نخواهیم داشت .

راسپوتين جان شما كه زحمت كشيدي عكس خاتمي گذاشتي خوب يه 2 تا دونه هم

عكس پرزيدنت دكتر محمود احمدي نژاد هم بقلش ميزاشتي.مگه اين 2 شخصيت

بسيار برجسته:blink:فرقيم ميكنن.هر دو يه....

rasputin
February 11th, 2009, 03:50
dido جان جواب من چیزی نبود که شما گفتید !

این که هر دو یک .... هستند یا نیستند مهم نیست .

مهم این است که من و شما بتوانیم به نظرات هم احترام بگذاریم .

dido
February 11th, 2009, 04:14
dido جان جواب من چیزی نبود که شما گفتید !

این که هر دو یک .... هستند یا نیستند مهم نیست .

مهم این است که من و شما بتوانیم به نظرات هم احترام بگذاریم .

عزيز دل برادر من يه عمره كه اينو ميگم(احترام به نظر همديگه)

ولي ما چندين هزار سال كه داريم تو حكومتهاي توتاليتر زندگي ميكنيم.

جايي كه به شخصي ترين امورتم كار دارن(دينت چي .خدات كي و....)شما توقع دموكراسي داري.

منظورم اينه كه اخه اين كه تعجبي نداره.شما وقتي بايد تعجب كني كه اگه انتقاد يا كاري كه كردي

اگه به مذاق بعضي ها خوش نيومد باهات دموكرات برخورد بشه.

در هر صورت اينجور برخوردا اين ور دنيا نه تنها عاديه بلكه خيلي خيلي طبعيه.

بهزاد اقبالی
February 11th, 2009, 04:34
از تمامی مدیران زحمت کش تشکر میکنم.مطلبی رو بد ندیدم بعد از مدت ها مطرح کنم
مدیر باید در جایگاه بی طرفی قضاوت کنه.موردی که بنده دیدم این بود که مدیریت در برخی مواقع تحت تاثیر اکثریت اقدام کرده است.
نمونه اش برخورد با یکی از کاربران تالار بنیادی بود که ایشون هیچی هم نگفتن و بی سرو صدا رفتن.کاری به جزییاتش ندارم اما فکر میکنم میشد به نحوی برخورد کرد تالار بنیادی یکی از اکتیوترین نیروهاشو از دست نده.در واقع میشد یه جور برخورد کرد که نه سیخ بسوزه نه کباب.
چه خوبه اگه در موارد یکسان تصمیماتی یکسان گرفته بشه.

مسئله ای دیگر که در تاپیک های حاشیه ای توی این مدت به چشم میخوره اینه که یه عده با هم که عقاید نزدیکی به هم دارن یه دفعه یه تیم میشن و فردی رو که دیدگاه مخالف اونها داره شدیدا تخریب میکنن.نمونه اش اتفاقی بود که برای جناب black ninja افتاد در تاپیک خاتمی.اقای نینجا هر دیدگاهی هم داشته باشه اما باز هم قابل احترام هست.یادمه یه بار یه بحثی راه افتاد در مورد فلسطین و همه (حتی خود من) به چند نفر که هیچ منظوری هم نداشتن توپیدن.

بعضی مواقع پیش خودم میگم مدیریت کردن چقدر سخته.حتی مدیریت جایی مثل سرمایه ،چرا که سرمایه نیز همونطور که اقای امام به درستی اشاره کردن مملو از نظرات و عقاید گوناگونه.و مشکلات حاشیه ای هم معمولا جایی پیش میاد که برخی عقاید به کل با هم در تضاد هستن و هر کس هم دوست داره عقیده خودش رو به اثبات برسونه.انسانها با عقایدشون زندگی میکنن و چیزی که از نظر من درسته شاید از نظر شخصی دیگر 100 درصد اشتباه باشه.
حال مدیریت باید بین تمام این نظرات یک تصمیم رو اتخاذ بکنه که البته ممکنه به مزاق برخی خوش نیاد.واقعا هر کسی نمیتونه مدیر باشه و به شخصه احساس میکنم در برخی مواقع بنده کارهایی کردم که نباید میکردم.حداقل تا زمانی که ای دی بنده سبز هست نباید اون کار رو انجام میدادم چرا که ناراحتی برخی رو میتونسته در پی داشته باشه.
برای همه مدیران ارزوی موفقیت میکنم مخصوصا جناب محسن و اقا حامد که مدیریت بخش سنگینی رو بر عهده دارند.

blue_dream_1983
February 11th, 2009, 07:31
سلام.وقت بخیر.
من هیچ جایی را ندیدم به اندازه ی سرمایه که از کلمه ی حاشیه استفاده شود.
نکته ی ظریفی هست به نظر من.
چرا؟ چرا اینقدر باید از حاشیه استفاده کرد؟ والا این بحث ها همه جا هست اما فقط اینجا بهش حاشیه گفته میشه.
جناب اقبالی چرا فکر می کنید چون آیدیان سبز هست نباید نظر دهید؟حتی یک نظر کاملا شخصی؟ چرا باید همیشه دنبال راضی نگه داشتن دیگران بود ؟شما هم یک عضو هستید خوب در رده ای بالاتر اشکالش کجاست ؟
من فکر می کنم این حاشیه خیلی حاشیه شده.
مرسی.

lastnight19
February 12th, 2009, 13:22
بنظر من اکثر حاشیه هایی که درست می شه بخاطر تفسیر بعدی اخبار توسط اشخاص و ارائه نظرات شخصی هست.

من خودم سعی می کنم (البته فقط سعی می کنم ولی متاسفانه کمتر می تونم به این مطلب عمل کنم) فقط اصل خبر رو اعلام کنم و نظرات شخصی خودم رو عنوان نکنم و یا به تفسیر خبر نپردازم. بدبختانه ما جائی زندگی می کنیم که بخاطر مسائل و مشکلاتی که خودتون بهتر در جریان هستید بعضی ها تحمل شنیدن هرحرفی رو ندارند.

نظر شخصی من این هست که مدیران سایت هر پستی که در تفسیر پستهای سیاسی قبلی هست رو حذف کنند چون اکثراً اصل پستها ایرادی نداره تفاسیر و شرحها و نظرات شخصی که بعد از پست اصلی عنوان می شه قالباً مشکل ساز هست.

blue_dream_1983
February 12th, 2009, 14:00
منظور من کلا استفاده ی بیش از حد از کلمه ی حاشیه بود که این رابه جز سرمایه در جایی ندیدم و اصلا اینکه حاشیه واقعا چه معنی داره ؟
فرض کنیم یک تاپیک 200000 تا پست بخورد همه اش هم حاشیه :sick: اغلب پستها هم جوابهای کنایه آمیز اعضا به هم باشد قفل هم نشود آخرش چه اتفاقی میافتد؟ باور دارم که همه خسته میشوند و به این نتیجه می رسند که تمامش کنند .این را در مورد خودم امتحان کرده ام جواب داده است به عنوان سردمدار حاشیه:sick: من رسما کم آوردم .
ولی به این شکل فقط تاپیکهای قفل شده زیاد شده و جو شدیدا غیر دوستانه میشود .
من به شخصه با خیلی از بچه هایی که در سرمایه بحث می کنم دوست هستم هیچ دشمنی این بین نیست ولی نمی دانم واقعا چرا جو سرمایه چنین هست که تا حرف میزنید سریعا از کلمه ی منحصر به فرد حاشیه :sick::sick:برایتان استفاده میشود.

jamaica
February 12th, 2009, 16:34
درود بر آقا رضا . من از کاربران تازه عضو شده هستم و یه راهنمایی میخواستم.
م اونم اینکه : چه جوری میشه از پست ها تشکر کرد.؟
من هرچی میگردم پیدا نمیکنم.

Mostafa.Nasiri
February 14th, 2009, 02:37
سلام

آقا رضا لطفا در صورت امکان فنی ترتیبی اتخاذ کنید که افراد تازه وارد همونطور که محدودیتهای برای باز کردن تاپیک و یا ... دارند , اجازه پست زدن در تاپیک آگهی ها نداشته باشند

امکان سوءاستفاده بسیار زیاد است. درست است که شما هشدارهای لازم را در ابتدای هر تاپیک قرار دادید . اما به علت آمار بالای بازدید کنند , ممکن ست عده ای افراد تازه وارد فریب این افراد را بخورند

لطفا به این 2 پست توجه کنید :

همین امروز من کلی به دنبال وبمانی گشتم , ولی موفق به خرید نشدم . در چنین شرایط یک آیدی با تعداد 0 پست اومده و آگهی فروش 6000 دلار وبمانی زیر قیمت داده . در صورتی که سایتهای خرید و فروش وبمانی در کمتر از 5 دقیقه این مقدار را به قیمت خیلی بالاتر براش تبدیل به ریال می کنند . چه نیازی به دادن آگهی برای فروش زیر قیمت هست ؟

شما به این کار می گید چی ؟ انسان دوستی یا کلاه برداری ؟

البته عکس این 2 پست را هم قرار میدم که در صورت حذف پستها , قابل مشاهده باشند

با تشکر

albertini
February 14th, 2009, 03:24
جالبه که طرف بقدری عجله داشته که هر دو بار وبمانی رو غلط نوشته

Mostafa.Nasiri
February 16th, 2009, 03:15
سلام

متاسفانه مثل اینکه زمان زیادی نگذشت و پیشبینی من محقق شد

Reza
February 16th, 2009, 11:57
سلام

آقا رضا لطفا در صورت امکان فنی ترتیبی اتخاذ کنید که افراد تازه وارد همونطور که محدودیتهای برای باز کردن تاپیک و یا ... دارند , اجازه پست زدن در تاپیک آگهی ها نداشته باشند

امکان سوءاستفاده بسیار زیاد است. درست است که شما هشدارهای لازم را در ابتدای هر تاپیک قرار دادید . اما به علت آمار بالای بازدید کنند , ممکن ست عده ای افراد تازه وارد فریب این افراد را بخورند

لطفا به این 2 پست توجه کنید :
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=285562&postcount=200
http://forum.sarmaye.com/showpost.php?p=285577&postcount=201

همین امروز من کلی به دنبال وبمانی گشتم , ولی موفق به خرید نشدم . در چنین شرایط یک آیدی با تعداد 0 پست اومده و آگهی فروش 6000 دلار وبمانی زیر قیمت داده . در صورتی که سایتهای خرید و فروش وبمانی در کمتر از 5 دقیقه این مقدار را به قیمت خیلی بالاتر براش تبدیل به ریال می کنند . چه نیازی به دادن آگهی برای فروش زیر قیمت هست ؟

شما به این کار می گید چی ؟ انسان دوستی یا کلاه برداری ؟

البته عکس این 2 پست را هم قرار میدم که در صورت حذف پستها , قابل مشاهده باشند

با تشکر

با سلام

تنها راه جلوگیری از سوء استفاده، دقت و هوشیاری اعضای سایت است که هشدارهای لازم نیز بطور شفاف در بالای تالار آگهی داده شده است.

ایجاد محدودیت ۳۰ پست موجب می شود که کاربران تازه وارد آگهی های خود را در تالارهای دیگر درج کنند یا برای رسیدن به ۳۰ پست، مطالب بیهوده در تالارهای تخصصی ارسال کنند.

مسئولیت این مشکلات تنها بر عهده خریدار و فروشنده است.

با تشکر

وحید درزی
February 17th, 2009, 02:53
آقا رضا پیشنهادی به ذهنم رسید که خواستم خدمتتان عرض کنم :
آیا این امکان وجود دارد که وقتی افرادی مثلا با تعداد پستهای بالاتر از 100 ( عدد فقط مثال است ) می خواهند تاپیکی ایجاد کنند در صورت تمایل خودشان برای حفظ انسجام مطالبشان بتوانند از تاپیک قفل شده استفاده کنند و در کنار آن تاپیکی برای بحث و تبادل نظر ایجاد بنمایند ؟؟؟؟ اگر این امکان وجود داشت شاهد تاپیکهای با نظم و کاربری بسیار بالا می شدیم و صد البته اظهار نظر ها ، تشکر ها و ... هم در جای خودش مطرح می شد و عزیزی که تاپیک ایجاد کرده مانند قبل مسئول پاسخگوئی به دوستان در تاپیک دوم خواهد بود ، یا علی .

GFX
February 17th, 2009, 04:42
پیشنهاد بسیار خوبیه و منافع قابلی را برای نظم بیشتر در سرمایه بدنبال خواهد داشت

alijob444
February 17th, 2009, 04:50
به عنوان عضو کوچکی از خانواده سرمایه نظر خودم رو میگم به عقیده من محدودیت پست فایده نداره و طرف مورد نظر میاد و پست بیهوده میزنه تا به سی تا برسه ولی اگر محدودیت زمانی باشه مثلا کاربر تازه وارد زودتر از دوماه پس از ثبت نام نتونه وارد تالار آگهی بشه فکر کنم بهتر باشه

Reza
February 17th, 2009, 09:23
آقا رضا پیشنهادی به ذهنم رسید که خواستم خدمتتان عرض کنم :
آیا این امکان وجود دارد که وقتی افرادی مثلا با تعداد پستهای بالاتر از 100 ( عدد فقط مثال است ) می خواهند تاپیکی ایجاد کنند در صورت تمایل خودشان برای حفظ انسجام مطالبشان بتوانند از تاپیک قفل شده استفاده کنند و در کنار آن تاپیکی برای بحث و تبادل نظر ایجاد بنمایند ؟؟؟؟ اگر این امکان وجود داشت شاهد تاپیکهای با نظم و کاربری بسیار بالا می شدیم و صد البته اظهار نظر ها ، تشکر ها و ... هم در جای خودش مطرح می شد و عزیزی که تاپیک ایجاد کرده مانند قبل مسئول پاسخگوئی به دوستان در تاپیک دوم خواهد بود ، یا علی .
با سلام

در vBulletin اگر تاپیکی بسته شود، تنها مدیر تالار می تواند در آن پست ارسال کند. لذا از نظر فنی این کار امکان پذیر نیست.

راه حل جایگزین این است که تالاری ایجاد شود که در آن تالار هر یک از اعضا فقط در تاپیکهایی که خود ایجاد کرده بتواند پست ارسال کند. البته در مورد مفید بودن اجرای این ایده لازم است بررسی های بیشتری صورت گیرد.

با تشکر

albertini
February 19th, 2009, 15:17
در برخی فروم های خارجی مانند fxstreet علاوه بر تعداد اعضا تعداد اعضای فعال نیز مشخص است .البته نمیدانم معیار فعال بودن یک

عضو در فروم ها تعریف ثابتی دارد یا نه.مثلا فروم مذکور از 48,129 فقط 2,642 نفر فعال هستند.اگر امکان پذیر است تعداد اعضای فعال نیز مشخص شود.

Reza
February 19th, 2009, 15:23
در برخی فروم های خارجی مانند fxstreet علاوه بر تعداد اعضا تعداد اعضای فعال نیز مشخص است .البته نمیدانم معیار فعال بودن یک

عضو در فروم ها تعریف ثابتی دارد یا نه.مثلا فروم مذکور از 48,129 فقط 2,642 نفر فعال هستند.اگر امکان پذیر است تعداد اعضای فعال نیز مشخص شود.
با سلام

مشکل اصلی همین تعیین ملاک و معیار فعال بودن اعضا است. گزینه مربوطه در vBulletin بصورت زیر است:

Active Members Time Cut-Off
Enter a number of days here that represents a threshold for 'active' members. If a user has visited the board within the past number of days you specify, they are considered 'active'.

به نظر شما چه عددی برای این گزینه مناسب است؟

albertini
February 19th, 2009, 15:32
مثلا 120 روز ؟

Reza
February 19th, 2009, 15:51
مثلا 120 روز ؟
با عدد 120 روز، تعداد کاربران فعال 5,437 می باشد. (بخش آمار مربوط به انجمنها (http://forum.sarmaye.com/)را ببینید.)

siamak23
February 22nd, 2009, 19:48
سلام رضا جان

یه پیشنهاد داشتم. من پس از یه مفارقت نصفه نیمه ولی طولانی به این نتیجه رسیدم که سایت سرمایه سایت بسیار ارزشمندی هست. نه فقط از لحاظ تخصصی که در جای خود بسیار قابل توجه هست، بلکه از لحاظ افراد شاخص و نخبه ای که در آن گرد هم جمع شدند و با تلاش آنها این سایت به این درجه از اعتلا و بالندگی رسیده که حتی مدیران سایتهای مشابه هم برای درک لذت حضور به اینجا کوچ کرده اند و خوشبختانه در بارور تر کردن این سایت نقش بازی میکنند.
آنچه اتفاق افتاده پیش از همه مرهون سعهء صدر مدیریت سایت در تحمل اندیشه ها و نیات گوناگون هست.

من قبل از بیان آنچه در دل دارم باز بر ارزش مادی و معنوی این سایت تاکید میکنم و استنباطم هم این هست که خود مدیریت سرمایه هم به ارزش آنچه در دستان اوست واقف هست و میدونه که این سایت دیگه متعلق به ایشان نیست و قلب خیلی ها با آن میطپه

اما

پدیده ای که مدتهاست سایت دچارش شده و باعث شده رنگ و بوی سایت از یک دیدگاه مثل گذشته نباشه و از دیدگاه دیگه در تب و تاب و نوسان باشه؛ خداحافظی پیش کسوتان و بزرگان سایت هست. اگر قرار به اسم یردن باشه لیست بلند بالایی تهیه میشه. استینگ، شاخص، محسن، یاسر، خشایار(هر دو)، فرخ، چیپال، خودت، مانی، حتی وهاب، علیجان، شهرام، شروین، کندل تریدر، حامد، فرهنگ، وایپر، حمید حصارکی عزیز، حاج رضا و....

شاید بعضی از این دوستان خداحافظی نکرده باشن ولی اینقدر کم پست میزنن که گویی نیستند. روند موجود به تدریج سایت سرمایه را به تلی از خاکستر نیمه خاموش تبدیل میکنه که اگر هم به یمن دسته بندی ها و زحمات دوستان در جداسازی مطالب ارزشمند، بشه به مطالب مفید سریع دست یافت ولی بخاطر نبودن نفس گرم این افراد، حرارت و شوق و ذوق و احساس زندگی را آنچنان که باید نمیشه حس کرد.

افرادی هم که هستن دیر یا زود خسته میشن. سهامدار جزء، جناب اقبالی، بابابهزاد... حرف یک روز و دو روز نیست. حرف یکسال و دوساله. هنوز یادم نرفته تلاشهای لحظه به لحظه ء استاد فرخ در آموزش من یا سایر دوستان. اما آخر چقدر؟ چقدر میشه اینجوری ادامه داد.

دلیل این مشکل را من در جو آماتوری حاکم بر سایت میدونم.

ادامه دارد

siamak23
February 22nd, 2009, 20:15
وقتی میگم آماتوری منظورم ارزش فنی مطالب نیست بلکه گفتمان حاکم بر سایت هست. اول بدلیل جذابیتهای ترید و دوم بدلیل آسان بودن عضویت در سایت، مدام افراد تازه به سایت جذب میشن که هم مثبت هست و هم منفی.

مثبت از آن جهت که بالاخره این حق طبیعی هر کس هست که پا در این راه بگذاره و هیچ کس با هیچ توجیهی نمیتونه دیگری را منع کنه. سایت در مقابل وظیفه داره ( هم برای مراقبت خودش از پستهای بیهودهء افراد رویا پرداز و هم برای بیداری این افراد) تصویری واقعی از شغل ترید به تازه واردین ارائه بده که به نظر من در این زمینه هنوز موفق نبوده. در حقیقت نکتهء منفی که میخواستم اشاره کنم همین پستهای ضعیف و بحثهای تکراری هست که این افراد ایجاد میکنن. اشتباه نشه وقتی میگم تکراری بهیچوجه نمیخوام جدی بودن این بحثها را زیر سوال ببرم ولی قبول کنید که این سیکل مدام و مدام تکرار میشه و چون پشت تک تک این ID ها آدمهایی هستند که در فرآیند تغییر و تکامل و یا نابودی هستند و هر کدام برای خودشون دارای احساسات جدی و ارزشمند هستند، سایت هم همراه این افراد مدام و مدام این تجربیات را بازگو میکنه. دعوا سر اینکه چرا میگید ترید سخنه، کدوم بروکر معتبره و پول آدم را نمیخوره, چرا چارت این با اون فرق میکنه، کدوم سیستم را انتخاب کنم، راه نهایی موفقیت در ترید، سیستم فوق العاده، تجسم خلاق، بدون استاپ لاس یا با استاپ لاس؟ مارتینگل! سر خبر ...واقعا" کسی از این بازار پول درمیاره؟
که البته خودم هم مستثنا نبودم.

اما آیا سرنوشت سایت به این تجربیات آماتوری گره خورده و هیچ جور نمیشه آنها را از هم جدا کرد؟ نمیشه کاری کرد که این بحثها که در سطح ابتدایی مطرح هست ادامه پیدا نکنه و سایت سرمایه به یک دبیرستان یا دانشگاه شبیه بشه. اینجوری افراد سطح بالاتر هم فضا را برای خودشون تنگ نمیبینند و راه جدایی را انتخاب نمیکنند

ادامه دارد

rasputin
February 23rd, 2009, 04:02
سلام به همه

مخصوصآ آقا رضای گل :)

پیشنهاد میکنم محدودیتی برای تعداد تاپیکهایی که هر کاربر میتواند ایجاد کند ، اعمال شود ( حالا یا محدودیت ماهانه یا بر حسب امتیاز یا کلی )

شاید در این صورت کیفیت تاپیکها و موضوعات مطرح شده تا حدودی بالا برود

ارادتمند

parvizsalimi6
February 23rd, 2009, 15:31
سلام به همه
اینو بگم که سایت سرمایه سایت خوب و پرباری هست ولی ایرادی هست که اگه رفع بشه خیلی بهتر هم خواهد شد.اونهم تعداد زیاد و گیج کننده تایپیکها ست که باعث شده تا اکثر انها غیر فعال باشند به نظر من مدیریت سایت جهت ارتقا کیفی سایت باید نسبت به تقلیل و ادغام این تایپیکها اقدام کنند.(نظر دوست عزیزمون)
اما موضوع اصلی:چند تایپیک راجع به طلا در سایت هست که این باعث پراکندگی موضوع و کارایی خیلی پایین ان شده.در ایران تعداد کسانی که معاملات طلا انجام میدهندخیلی زیادند ولی تا الان هیچ سایتی بصورت تخصصی مبادرت به راه اندازی تایپیکی در این زمینه ننموده(البته قبلا در سایت اقای وهاب زاده چنین اقدامی صورت گرفته بود که متاسفانه سایت ایشان نمیدانم به چه علت تعطیل شد) و مدیران سایت سرمایه میتوانند با یکپارچه کردن تایپیکهای طلااین قدم را بردارند وتمامی تحلیلهای تکنیکال و حتی فاندامنتال طلا را در ان متمرکز نمایند تا معامله گران طلا در ان جمع شوند و این به پربارتر شدن سایت نیز کمک زیادی خواهد نمود.
بی صبرانه منتظریم.

mercury
February 23rd, 2009, 16:45
با درود خدمت دوستان خوب و با معرفت سرمایه
من هم با نظر دوست خوبمون جناب parvizsalimi6 موافقم.
تاپیک جداگانه و کاملن کاربردی برای طلا که هم تحلیل های فاندامنتال و هم تحلیل های تکنیکال در اونجا قرار بگیره واقعن معرکه میشه !
چون می تونه مرجع خوبی برای کسانی باشه که به هر دلیل با دنیای مجازی و ترید از طریق اون مشکل دارند و می توانند تحلیل های جامع رو از اون طریق دریافت کنند و در دنیای واقعی(و صد البته مجازی) به خرید و فروش طلا بپردازند.
تنها موردی که در ایران هیچ گونه محدودیتی برای اون وجود نداره همین خرید و فروش طلاست !
به نظر من هر چه زودتر بایستی تمام تاپیک های موجود در این انجمن که با طلا مرتبط هستند در یک جا جمع بشوند تا اساتیدی که در این زمینه فعالیت می کنند بتوانند تجربه های ارزشمند خودشون رو با بقیه به اشتراک بگذارند!

پ. ن : البته بازار طلای ایران به قیمت های جهانی کند واکنش نشون میده ولی تحلیل های دراز مدت واقعن کاربرد داره !

ارادتمندم :)

siamak23
February 23rd, 2009, 18:01
وقتی میگم آماتوری منظورم ارزش فنی مطالب نیست بلکه گفتمان حاکم بر سایت هست. اول بدلیل جذابیتهای ترید و دوم بدلیل آسان بودن عضویت در سایت، مدام افراد تازه به سایت جذب میشن که هم مثبت هست و هم منفی.

مثبت از آن جهت که بالاخره این حق طبیعی هر کس هست که پا در این راه بگذاره و هیچ کس با هیچ توجیهی نمیتونه دیگری را منع کنه. سایت در مقابل وظیفه داره ( هم برای مراقبت خودش از پستهای بیهودهء افراد رویا پرداز و هم برای بیداری این افراد) تصویری واقعی از شغل ترید به تازه واردین ارائه بده که به نظر من در این زمینه هنوز موفق نبوده. در حقیقت نکتهء منفی که میخواستم اشاره کنم همین پستهای ضعیف و بحثهای تکراری هست که این افراد ایجاد میکنن. اشتباه نشه وقتی میگم تکراری بهیچوجه نمیخوام جدی بودن این بحثها را زیر سوال ببرم ولی قبول کنید که این سیکل مدام و مدام تکرار میشه و چون پشت تک تک این ID ها آدمهایی هستند که در فرآیند تغییر و تکامل و یا نابودی هستند و هر کدام برای خودشون دارای احساسات جدی و ارزشمند هستند، سایت هم همراه این افراد مدام و مدام این تجربیات را بازگو میکنه. دعوا سر اینکه چرا میگید ترید سخنه، کدوم بروکر معتبره و پول آدم را نمیخوره, چرا چارت این با اون فرق میکنه، کدوم سیستم را انتخاب کنم، راه نهایی موفقیت در ترید، سیستم فوق العاده، تجسم خلاق، بدون استاپ لاس یا با استاپ لاس؟ مارتینگل! سر خبر ...واقعا" کسی از این بازار پول درمیاره؟
که البته خودم هم مستثنا نبودم.

اما آیا سرنوشت سایت به این تجربیات آماتوری گره خورده و هیچ جور نمیشه آنها را از هم جدا کرد؟ نمیشه کاری کرد که این بحثها که در سطح ابتدایی مطرح هست ادامه پیدا نکنه و سایت سرمایه به یک دبیرستان یا دانشگاه شبیه بشه. اینجوری افراد سطح بالاتر هم فضا را برای خودشون تنگ نمیبینند و راه جدایی را انتخاب نمیکنند

ادامه دارد

پیشنهاد من ایجاد سطح دسترسی بالاتر برای کاربران با تجربه هست. (چیزی شبیه کاری که خشایار اینا تو سایتشون کردن البته مال اونا بر اساس حق عضویت هست ولی اینجا میشه مثلا" به کاربرانی که بیش از هزار پست دارن دسترسی بالاتری داد)
در کنار تعریف این سطح دسترسی بالاتر، یک تالار جدید با این سطح دسترسی تعریف بشه تا قدیمی تر ها در یک محیط حرفه ای تر پست بزنن و گفتگو کنند.

در مقابل چیزی که الان به عنوان سایت سرمایه وجود داره با فیلتر و کنترل بیشتری اداره بشه که البته کار ظریفی هست. پیشنهاد من برای این کار این هست که:
- امکان عضویت با ایمیلهای Free مثل یاهو و هاتمیل و... حذف بشه ( شبیه کاری که در AussieStockForum ([Only registered and activated users can see links])عمل میشه)

- به منظور ارائهء تصویر واقعی، تاپیکهایی مثل قبل از شروع فارکس بدانید تقویت بشه و امکان پست زدن افراد با سطح دسترسی پایین تر در آنها حذف بشه

siamak23
February 23rd, 2009, 18:10
در حقیقت با تعریف سطح دسترسی هدف از پیشنهاد تاپیک اختصاصی به شکل کاملتری مرتفع میشه. از یک طرف پستهای ضعیف صاحب تاپیک را اذیت نمیکنه و از طرف دیگه تعامل در سطح بالا بافی میمونه و امکان رشد مونولوگهای انحرافی حذف میشه.

البته اون چیزی که دربارهء معیار سطح دسترسی گفتم (داشتن هزار پست) کاملا" به عنوان مثال بود و میشه در این باره بیشتر فکر کرد.

Kambiz_T.A
February 24th, 2009, 17:48
با سلام

ميخواستم از آقاي رهجو مدير تالار سيستمها و روشهاي معامله درخواست كنم كه سيستمها و روشهاي معامله اي را كه در اين تالار هستند به دو دسته تقسيم بندي كنند به گونه اي كه سيستمهاي بر اساس Break out از سيستمهاي بر اساس Reversal را جدا كنند و در دسته بندي خودش قرار دهند اينطوري انتخاب و مطالعه سيستمها براي كار بران راحت تر ميشود و تالار داراي نظم بيشتري ميشود

با تشكر

موفق و پيروز باشيد

oomiidd
February 27th, 2009, 03:53
با سلام و تشکر از مدیر محترم سایت

اقا رضا بعضا وقتی می خوام به بعضی از دوستان اعتبار بدم با پیام سیستم مبنی بر اینکه شما باید به افراد دیگری اعتبار بدهید تا دوباره بتوانید به این شخص اعتبار بدهید رو برو میشم در حالی که اصلا من بار اولی هست که قصد دارم به این فرد اعتبار بدم(یا مدتی از اعتبار دادن به این فرد گذشته )

بعد هم برای رفع این مشکل به فرد دیگری اعتبار می دهم ولی باز همین پیام رو دریافت می کنم

لطفا راهنمائی کنید

Reza
February 27th, 2009, 12:40
با سلام و تشکر از مدیر محترم سایت

اقا رضا بعضا وقتی می خوام به بعضی از دوستان اعتبار بدم با پیام سیستم مبنی بر اینکه شما باید به افراد دیگری اعتبار بدهید تا دوباره بتوانید به این شخص اعتبار بدهید رو برو میشم در حالی که اصلا من بار اولی هست که قصد دارم به این فرد اعتبار بدم(یا مدتی از اعتبار دادن به این فرد گذشته )

بعد هم برای رفع این مشکل به فرد دیگری اعتبار می دهم ولی باز همین پیام رو دریافت می کنم

لطفا راهنمائی کنید
با سلام به جناب امید

بر اساس تنظیمات سیستم اعتباردهی، لازم است قبل از اعتبار مجدد به یک کاربر، به ۵ کاربر اعتبار بدهید. دلیل این موضوع جلوگیری از تلاش برای افزایش غیرواقعی اعتبار می باشد.

با تشکر

lastnight19
February 27th, 2009, 15:17
من این پیشنهاد رو در تاپیک نظر سنجی در مورد تالار تاپیک ها اختصاصی هم دادم.

چرا رای فردی بعنوان مثال بابابهزاد باید با رای فردی که همین دیروز یا فوقش 2 هفته پیش عضو سایت شده برابر باشه؟

اگر برابره پس فرق کسی که از نظر اعتبار در سطح 11 هست با کسی که در سطح 1 هست و تاحالا هیچ اعتباری نگرفته چی هست؟

توی همون تاپیک شاید 5 نفر با داشتن اعتبار بالای 5 رای و گذشت چند ماه (و یا چند سال) و همچنین داشتن بیشتر از 1000 پست رای مخالف داده اند ولی 100 کاربر با داشتن اعتبار زیر 2 و گذشت 1 یا 2 ماه از عضویت و یا حتی کمتر رای مثبت داده اند اونوقت تصمیم گیری براساس رای اون 100 نفر انجام می شه و از اون 100 نفر هم 85 نفرشون 2 ماه دیگه از سایت و فارکس کلاً خداحافظی می کنند و می روند و اون 5 نفر که رای مخالف داده اند هنوز هستند ولی با ناراحتی.

باید افراد با اعتبار و پستهای بیشتری رای بالاتری نسبت به سایر افراد داشته باشند، اگر اینجوری نیست خوب پست گزینه اعتبار دهی رو کلاً حذف کنید که همه کاملاً باهم برابر بشوند.

Reza
February 27th, 2009, 17:33
من این پیشنهاد رو در تاپیک نظر سنجی در مورد تالار تاپیک ها اختصاصی هم دادم.

چرا رای فردی بعنوان مثال بابابهزاد باید با رای فردی که همین دیروز یا فوقش 2 هفته پیش عضو سایت شده برابر باشه؟

اگر برابره پس فرق کسی که از نظر اعتبار در سطح 11 هست با کسی که در سطح 1 هست و تاحالا هیچ اعتباری نگرفته چی هست؟

توی همون تاپیک شاید 5 نفر با داشتن اعتبار بالای 5 رای و گذشت چند ماه (و یا چند سال) و همچنین داشتن بیشتر از 1000 پست رای مخالف داده اند ولی 100 کاربر با داشتن اعتبار زیر 2 و گذشت 1 یا 2 ماه از عضویت و یا حتی کمتر رای مثبت داده اند اونوقت تصمیم گیری براساس رای اون 100 نفر انجام می شه و از اون 100 نفر هم 85 نفرشون 2 ماه دیگه از سایت و فارکس کلاً خداحافظی می کنند و می روند و اون 5 نفر که رای مخالف داده اند هنوز هستند ولی با ناراحتی.

باید افراد با اعتبار و پستهای بیشتری رای بالاتری نسبت به سایر افراد داشته باشند، اگر اینجوری نیست خوب پست گزینه اعتبار دهی رو کلاً حذف کنید که همه کاملاً باهم برابر بشوند.
در همان تاپیک هم توضیح دادم:

۱- در vBulletin امکان وزن دهی به رای افراد در نظرسنجی وجود ندارد.

۲- وزن دهی به رای افراد کاری بسیار دشوار است و اختلاف نظرهای فراوانی در نحوه وزن دهی وجود دارد.

۳- این مشکل در رأی گیری های سطح جامعه نیز وجود دارد. به نظر شما رای یک جوان یا نوجوان ۱۸ ساله یا کمتر که از تحصیلات پایینی برخوردار است، با رای یک دانشمند یا استاد دانشگاه، دارای ارزش یکسان است؟ به احتمال زیاد خیر! اما بدلایل گوناگون (از جمله اینکه روشی که مورد اجماع باشد برای وزن دهی به رأی این افراد وجود ندارد)، رای این افراد هم وزن محاسبه می شود.

موفق باشید

lastnight19
February 27th, 2009, 17:41
این درست که در جامعه به این صورت هست ولی اینجا کل جامعه نیست و معمولاً افرادی که فارکس کار می کنند باهوشتر از سایر افراد هستند.

و اینکه کلاً یک جائی بالاخره این اعتبارهای افراد باید بدرد بخوره یا نه؟

اگر قرار باشه فقط مثل یک چراغ سبز اون پائین روشن باشه چه کاربردی داره؟ پست های افراد و تشکرهایی که شده هست هرکس بخواد قضاوت کنه براساس اونها هم می تونه قضاوت کنه.

توی همون تاپیک نظر در مورد تاپیک های اختصاصی فردی با داشتن تنها یک پست (اونهم اولین پستش رو توی همون تاپیک زده) اومده گفته که این کار خوبه و یک رای مثبت به این کار داده، شما اول بپرسید شما فرق تاپیک و پست رو می دونید که در این مورد نظر می دید، یا کلاً شما مگه تا حالا پست یا تاپیک زدی که بگی این کار خوبه یا بده .

Reza
February 27th, 2009, 21:42
با توجه به نتیجه نظرسنجی، در میان موافقان هر یک از سه گزینه، مدیران، اعضای با سابقه و فعال و همچنین اعضای تازه وارد و غیر فعال حضور دارند:
http://forum.sarmaye.com/poll.php?do=showresults&pollid=136

albertini
February 27th, 2009, 22:12
یک شوخی :

مدیران سایت در نظر داشته باشند در مسایل مربوط به فارکس معمولا اکثریت در اشتباه هستند.

وحید سلیمانی
February 27th, 2009, 22:27
۳- این مشکل در رأی گیری های سطح جامعه نیز وجود دارد. به نظر شما رای یک جوان یا نوجوان ۱۸ ساله یا کمتر که از تحصیلات پایینی برخوردار است، با رای یک دانشمند یا استاد دانشگاه، دارای ارزش یکسان است؟ به احتمال زیاد خیر! اما بدلایل گوناگون (از جمله اینکه روشی که مورد اجماع باشد برای وزن دهی به رأی این افراد وجود ندارد)، رای این افراد هم وزن محاسبه می شود.

موفق باشید

فکر میکنم به همین دلیلی که فرمودید اون بابائی که به نوعی پایه گذار دمکراسی نوین بود.امد گفت من اشتباه کردم

و دقیقاً همین دلیل شما رو ذکر کرد.و اضافه کرد در جامعه ای که دمکراسی تا حالا ندیده آموزش اون حداقل 50 سال

طول میکشه (دقیقاً 2 نسل)

پ.ن:من این مقاله خیلی وقت پیش در روزنامه همشهری خوندم.صفحه آخر قسمت برگی از تاریخ یا یک همچین چیزی.

الان هم نمیتونم پیداش کنم.

shahroodi
February 27th, 2009, 22:45
فکر میکنم به همین دلیلی که فرمودید اون بابائی که به نوعی پایه گذار دمکراسی نوین بود.امد گفت من اشتباه کردم

و دقیقاً همین دلیل شما رو ذکر کرد.و اضافه کرد در جامعه ای که دمکراسی تا حالا ندیده آموزش اون حداقل 50 سال

طول میکشه (دقیقاً 2 نسل)

پ.ن:من این مقاله خیلی وقت پیش در روزنامه همشهری خوندم.صفحه آخر قسمت برگی از تاریخ یا یک همچین چیزی.

الان هم نمیتونم پیداش کنم.
با سلام
فکر کنم این صحبت چرچیل هستش که میگه:
"حکومت دموکراسی برای ملتی که انواع دیگه حکومت رو تجربه نکرده باشه(مثلا مونارشی و الیگارشی و دیکتاتوری و...) بدترین نوع حکومت خواهد بود. "

وحید سلیمانی
February 28th, 2009, 22:53
با سلام
"حکومت دموکراسی برای ملتی که انواع دیگه حکومت رو تجربه نکرده باشه(مثلا مونارشی و الیگارشی و دیکتاتوری و...) بدترین نوع حکومت خواهد بود. "

سلام جناب شاهرودی

مطمئنم مطلبی رو که نوشتم از چرچیل نبود.اون شخص یک متفکر بود نه یک سیاستمدار.اسمش رو بالاخره یادم

میاد ولی الان خاطرم نیست.

بازم از مشارکت شما ممنونم :happy:

بنده بیشتر میخواستم در جواب آقا رضا بگم.پس اگر اعتقاد دارید رای گیری اون کیفیت لازم رو نداره و مثال کاملاً

بجائی هم زدید چرا روش پافشاری میکنید؟

و پیشنهادی داشتم در مورد وزن دهی در رای گیری:اونم اینکه نمیشه 2 نظرسنجی برگذار کنید

1-برای فعال تر ها(رنگ آیدی) بدون دخالت دیگر عزیزان

2-برای کمتر فعالان با شرایط بالا

مدیران هم نظر شون رو در قسمت مربوطه بفرمایند

البته نمیدونم ابزارش در ویبولتن هست یا نه:nervous:

Reza
February 28th, 2009, 23:07
سلام جناب شاهرودی

مطمئنم مطلبی رو که نوشتم از چرچیل نبود.اون شخص یک متفکر بود نه یک سیاستمدار.اسمش رو بالاخره یادم

میاد ولی الان خاطرم نیست.

بازم از مشارکت شما ممنونم :happy:

بنده بیشتر میخواستم در جواب آقا رضا بگم.پس اگر اعتقاد دارید رای گیری اون کیفیت لازم رو نداره و مثال کاملاً

بجائی هم زدید چرا روش پافشاری میکنید؟

و پیشنهادی داشتم در مورد وزن دهی در رای گیری:اونم اینکه نمیشه 2 نظرسنجی برگذار کنید

1-برای فعال تر ها(رنگ آیدی) بدون دخالت دیگر عزیزان

2-برای کمتر فعالان با شرایط بالا

مدیران هم نظر شون رو در قسمت مربوطه بفرمایند

البته نمیدونم ابزارش در ویبولتن هست یا نه:nervous:
با سلام

به نظر من هیچ رأی گیری دارای کیفیت ایده آل نیست. اما مشکل اینجاست که راه حل بهتری وجود ندارد. همانطور که با وجود ایراداتی که به دموکراسی وارد است، راه حل بهتری برای اداره جامعه پیدا نشده است. (البته روشهایی مانند "حاکمیت دیکتاتور صالح" و . . . طرفدارانی دارد، اما منتقدان سرسختی نیز دارد.)
بگذریم . . .

در مورد نظرسنجی: به راحتی می توان این نظرسنجی را در تالار اعضاء برگزار کرد، یا امکان رأی دادن را برای کاربران کمتر از ۳۰ پست غیر فعال کرد. اما راه حل ساده تر این است که به نتیجه نظرسنجی فعلی مراجعه کنیم و برای هر گزینه، فقط آراء کاربرانی که دارای بیش از ۳۰ پست هستند (بر اساس رنگ id) را شمارش کنیم: http://forum.sarmaye.com/poll.php?do=showresults&pollid=136

اگر یکی از دوستان تیزبین این زحمت را بکشد، احتمالا نتیجه برای همه ما جالب توجه خواهد بود.

با تشکر

BLACK_NINJA
February 28th, 2009, 23:13
با سلام

بنده انجام میدهم

BLACK_NINJA
February 28th, 2009, 23:50
تعداد (id) هایی که با ایجاد تالار موافقند و مایل به ایجاد تاپیک شخصی هستند و دارای بیش از 30 پست هستند:125

تعداد (id) هایی که با ایجاد تالار موافقند، اما تاپیک شخصی ایجاد نمی کنند و دارای بیش از 30 پست هستند: 84

تعداد (id) هایی که با ایجاد تالار مخالفند و دارای بیش از 30 پست هستند: 34

پ.ن.1: این آمار گیری دستی انجام شده است و احتمال اشتباه جزئی وجود دارد (البته بنده حداقل دو مرتبه شمارش کردم)
پ.ن.2: خداوند به ctrl+Mouse Wheel Up/down خیر بدهد:laugh:

موفق باشید در سایه ایمان به خداوند شنوا و بینا

Reza
March 1st, 2009, 00:00
با تشکر از جناب BLACK_NINJA (http://forum.sarmaye.com/member.php?u=12567)

نتیجه نظرسنجی با احتساب رأی اعضایی که بیش از ۳۰ پست داشته اند:
با ایجاد تالار موافقم و مایل به ایجاد تاپیک شخصی هستم: 51%
با ایجاد تالار موافقم، اما تاپیک شخصی ایجاد نمی کنم: 35%
با ایجاد تالار مخالفم: 14%

نتیجه نظرسنجی با احتساب رأی تمام اعضاء:
با ایجاد تالار موافقم و مایل به ایجاد تاپیک شخصی هستم: 44%
با ایجاد تالار موافقم، اما تاپیک شخصی ایجاد نمی کنم: 41%
با ایجاد تالار مخالفم: 15%

نتیجه: در هر دو حالت، اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی با ایجاد تالار موافقند. حتی در حالت اول (احتساب رأی اعضایی که بیش از ۳۰ پست دارند)، درصد مخالفان ایجاد تالار کمتر می باشد.

shahroodi
March 1st, 2009, 00:04
با سلام

جمله دقیق وینستن چرچیل در این مورد:

"Democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time"

موفق باشید .:)

lastnight19
March 1st, 2009, 15:32
برای ماههای دیگه کاربر نمونه انتخاب نمی کنید؟

حالا اگر جایزه هم در بین نبود فقط به این صورت که مشخص بشه کاربر نمونه کی هست من فکر می کنم که کافی باشه.

Reza
March 1st, 2009, 15:46
برای ماههای دیگه کاربر نمونه انتخاب نمی کنید؟

حالا اگر جایزه هم در بین نبود فقط به این صورت که مشخص بشه کاربر نمونه کی هست من فکر می کنم که کافی باشه.
متاسفانه بر خلاف انتظار، استقبال از این نظرسنجی خوب نبود و در دوره آخر فقط 128 نفر در نظرسنجی شرکت کردند و تعداد رای نفرات برگزیده نیز قابل توجه نبود. لذا برگزاری نظرسنجی ادامه پیدا نکرد.

وحید درزی
March 1st, 2009, 18:00
پیشنهادی دارم خدمت آقا رضای عزیز :
پس از برگزاری مسابقات خوب ترید و همین طور اکسپرت نویسی فکر می کنم زمان آن باشد تا با یک پلن خوب و همین طور طرح و نقشه کامل مسابقه بین سیستمها و روشهای معامله را برگزار کنید ، البته خودم نمی دانم چگونه می توان مطمئن شد که هر کس با استراتژی ثابتی در حال رقابت است ؟!! اما شاید شما و دوستان بدانید که چه باید کرد ، به هر حال پیشنهاد خامی است که باید روی آن کار شود ، فواید زیادی هم دارد ، مثلا شناسائی سیستمهای برتر و سپس تحلیل و بررسی بیشتر سیستمهای موفق در سایت ، شناسائی بهتر سیستمهای منتخب و ... ، یا علی .

Hamed2420
March 6th, 2009, 02:33
با سلام

گزینه تشکر قبلاً زیبا تر بود.

فکر کنم که طراحی این گزینه اواخر سال 2006 توسط جناب ariana انجام شده که به حق از گزینه حال حاضر سایت زیباتر هست.

ممنون

Reza
March 6th, 2009, 12:31
با سلام

گزینه تشکر قبلاً زیبا تر بود.

فکر کنم که طراحی این گزینه اواخر سال 2006 توسط جناب ariana انجام شده که به حق از گزینه حال حاضر سایت زیباتر هست.

ممنون
با سلام به جناب حامد عزیز

دکمه تشکر قبلی را جایگزین کردم.

موفق باشید

Reza
March 6th, 2009, 12:44
پیشنهادی دارم خدمت آقا رضای عزیز :
پس از برگزاری مسابقات خوب ترید و همین طور اکسپرت نویسی فکر می کنم زمان آن باشد تا با یک پلن خوب و همین طور طرح و نقشه کامل مسابقه بین سیستمها و روشهای معامله را برگزار کنید ، البته خودم نمی دانم چگونه می توان مطمئن شد که هر کس با استراتژی ثابتی در حال رقابت است ؟!! اما شاید شما و دوستان بدانید که چه باید کرد ، به هر حال پیشنهاد خامی است که باید روی آن کار شود ، فواید زیادی هم دارد ، مثلا شناسائی سیستمهای برتر و سپس تحلیل و بررسی بیشتر سیستمهای موفق در سایت ، شناسائی بهتر سیستمهای منتخب و ... ، یا علی .
با سلام به جناب درزی

برگزاری مسابقه بین سیستمهای معاملاتی، ایده جالبی است. ما هم قبلا بررسی هایی در این مورد انجام دادیم. اما بدلایلی، این ایده عملی نشد.

برخی مشکلاتی که در این راه وجود دارند عبارتند از:
۱- از کجا مطمئن شویم که یک شرکت کننده تنها بر اساس یک سیستم مشخص معامله می کند؟
۲- به احتمال زیاد یک شرکت کننده نمی تواند در تمام مدت مسابقه، بر اساس تمام سیگنالهای سیستم، پزیشن بگیرد. (زیرا در این صورت باید ساعتهای زیادی پای چارت باشد)
۳- اجرای این مسابقه مستلزم آن است که سیستمهای معاملاتی هر یک از شرکت کنندگان با جزئیات کامل در دسترس عموم قرار داشته باشد. در حالی که ممکن است برخی شرکت کنندگان تمایلی به اعلام عمومی جزئیات سیستم خود نداشته باشند.

۴- . . .

اگر برای این موارد راه حل عملی سراغ دارید، یا اگر مسابقات مشابه در سایتهای معتبر برگزار شده است، لطفا اعلام کنید.

با تشکر

isar
March 6th, 2009, 14:23
سلام

چرا من تالار اعضا رو ندارم ؟

cold_fear
March 16th, 2009, 11:03
سلام

دکمه تشکر من کار نمیکنه و میگه یا تخلف کردین یا تعداد پستهاتون کمه و یا اینکه زمان عضویتت کمه که برا من حتما گزینه اولی درسته اما یکی نیست بگه چی شده؟
از مدیران سایت هم سوال کردم ولی جواب ندادن
ارادت

Reza
March 16th, 2009, 14:29
سلام

دکمه تشکر من کار نمیکنه و میگه یا تخلف کردین یا تعداد پستهاتون کمه و یا اینکه زمان عضویتت کمه که برا من حتما گزینه اولی درسته اما یکی نیست بگه چی شده؟
ارادت
سلام

با توجه به اینکه دوستان دیگر این مشکل را ندارند، احتمالا مشکل به سیستم شما مربوطه میشود. لطفا یکبار از سایت logoff و مجددا logon کنید. اگر مشکل حل نشد با یک کامپ‍یوتر دیگر چک کنید.

موفق باشید

lastnight19
March 16th, 2009, 23:09
سلام

ارادت

این مشکل تشکر رو من هم بعضی از مواقع دارم (البته نه همیشه)، بعضی مواقع که دکمه تشکر رو می زنم پیغام خطا می ده (مثل دوستمون) ولی دفعه بعد که با همون کامپیوتر وارد می شم مشکل حل شده است و می تونم تشکر کنم.

pedramforex
March 18th, 2009, 19:07
جناب مدیر من تاپیک "وحید سیستم" را دوتا میبنم!!
نمیدونم دوستان دیگر هم مثل من هستند یا خیر. دو تا تاپیک با این اسم در لیست میبینم.
مگه میشه نام دو تاپیک مثل هم باشه!؟ چقدر بد.

shahroodi
March 18th, 2009, 19:23
جناب مدیر من تاپیک "وحید سیستم" را دوتا میبنم!!
نمیدونم دوستان دیگر هم مثل من هستند یا خیر. دو تا تاپیک با این اسم در لیست میبینم.
مگه میشه نام دو تاپیک مثل هم باشه!؟ چقدر بد.

سلام جناب پدرام
یک تاپیک مربوط به خود روشه و دیگری کارگاه عملی روش.

pedramforex
March 18th, 2009, 19:32
سلام جناب پدرام
یک تاپیک مربوط به خود روشه و دیگری کارگاه عملی روش.

ممنونم ولی ایکاش اسم یکیش رو عوض میکردید. اینجوری تا داخلش نرید نمیتونید بفهمید کدوم کارگاه است و کدوم تاپیک اصلی!

trendfinder
March 19th, 2009, 04:34
درود
من در تاپیک " کابرد فیلترهای دیجیتالی" خواستم پست بزنم ولی با پیغام زیر مواجه شدم :

کاربر محترم trendfinder, شما به یکی از دلایل زیر اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید :

1. ممکن است کمتر از 15 روز از عضویت شما گذشته، یا تعداد پستهای شما کمتر از 30 باشد.
2. ممکن است نام کاربری شما فعال نشده باشد.
3. ممکن است دسترسی شما بدلیل عدم رعایت قوانین سایت، محدود شده باشد.

میخواستم بدونم کدوم یکی شامل من میشه؟

Augur
March 19th, 2009, 18:56
سلام آقا رضا

دیگه مسابقه برگزار نمی کنید ؟

Reza
March 20th, 2009, 00:04
ممنونم ولی ایکاش اسم یکیش رو عوض میکردید. اینجوری تا داخلش نرید نمیتونید بفهمید کدوم کارگاه است و کدوم تاپیک اصلی!
سلام

کلمه کارگاه به عنوان تاپیک اضافه شد.

Reza
March 20th, 2009, 00:06
درود
من در تاپیک " کابرد فیلترهای دیجیتالی" خواستم پست بزنم ولی با پیغام زیر مواجه شدم :

کاربر محترم trendfinder, شما به یکی از دلایل زیر اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید :

1. ممکن است کمتر از 15 روز از عضویت شما گذشته، یا تعداد پستهای شما کمتر از 30 باشد.
2. ممکن است نام کاربری شما فعال نشده باشد.
3. ممکن است دسترسی شما بدلیل عدم رعایت قوانین سایت، محدود شده باشد.

میخواستم بدونم کدوم یکی شامل من میشه؟
با سلام

مشکل دسترسی برای شما وجود ندارد. احتمالا مشکل فنی علت این موضوع می باشد. لطفا دوباره تلاش کنید.

Reza
March 20th, 2009, 00:07
سلام آقا رضا

دیگه مسابقه برگزار نمی کنید ؟
با سلام

در تدارک برگزاری سومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه در بهار ۸۸ هستیم.

hoseintaheri
March 20th, 2009, 11:54
با سلام
امیدوارم در سال نو موفق و موید باشید
پیشنهادی که دارم از این قراره:
هر چند وقت یکبار مثلا هر 8 ماه یا 6 ماه قالب سایت را عوض کنید و با شکل و شمایل جدید .
اگر هم امکان پذیر نیست حد اقل رنگ پس زمینه سایت رو هر از گاهی تغییر بدهید این حالتی که الان داره واقعا تکراری شده حتی فیبو هم قالب سایت شو عوض کرده و در خیلی از سایتها این عمل مرسوم هست . خیلی ازاعضای این سایت حداقل روزی 7-8 ساعت انلاین هستند و این مسئله میتونه براشون اهمیت داشته باشه. مثلا از رنگهایی شبیه کرم روشن یا سبز روشن یا هر رنگ دیگه ای استفاده بشه.
در کل پیشنهاد من اینه که قالب و یا حد اقل رنگ پس زمینه هر از گاهی عوض شود.
با تشکر

rezame
March 20th, 2009, 12:09
سلام،

سال نو مبارک.

امیدوارم سال خوبی‌ برای همگی‌ باشه.

Alifar
March 21st, 2009, 13:51
ضمن تبریک سال نو
با سلام

میخواستم کارکاه سیستم corection's systemرو راه بندازم اما امکان باز کردن تاپیک جدید در اون تالار برای من فراهم نیست از مدیریت سایت خواهشمند است رسیدگی بفرمایند

Reza
March 22nd, 2009, 13:38
با سلام

فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت را به همه دوستان تبریک عرض می کنم و امیدوارم سالی سراسر شادی و موفقیت در پیش داشته باشید.

با سلام
امیدوارم در سال نو موفق و موید باشید
پیشنهادی که دارم از این قراره:
هر چند وقت یکبار مثلا هر 8 ماه یا 6 ماه قالب سایت را عوض کنید و با شکل و شمایل جدید .
اگر هم امکان پذیر نیست حد اقل رنگ پس زمینه سایت رو هر از گاهی تغییر بدهید این حالتی که الان داره واقعا تکراری شده حتی فیبو هم قالب سایت شو عوض کرده و در خیلی از سایتها این عمل مرسوم هست . خیلی ازاعضای این سایت حداقل روزی 7-8 ساعت انلاین هستند و این مسئله میتونه براشون اهمیت داشته باشه. مثلا از رنگهایی شبیه کرم روشن یا سبز روشن یا هر رنگ دیگه ای استفاده بشه.
در کل پیشنهاد من اینه که قالب و یا حد اقل رنگ پس زمینه هر از گاهی عوض شود.
با تشکر

قالب فعلی سایت پس از بررسی و تست ده‌ها قالب انتخاب شد و تلاش بر این بود که علاوه بر زیبایی قالب، طراحی و انتخاب رنگها بگونه ای باشد که کمترین فشار و خستگی را به چشم وارد کند.

پس از انتخاب این قالب نیز تغییراتی در جهت تناسب سایز نوشته ها، فاصله سطرها و . . . در قالب انجام شد. به مرور و با اضافه شدن امکانات جدید به vBulletin، قالب نیز بر اساس نسخه های جدید تغییر کرد.

خلاصه اینکه قالب فعلی نتیجه دهها ساعت کار و زحمت می باشد و تعویض کلی آن در شرایط فعلی امکان پذیر نیست. البته تغییر برخی رنگها (مانند رنگ زمینه) امکان پذیر است. اما به نظر من ترکیب فعلی رنگها آرامش بخش و زیباست.

از پیشنهاد شما تشکر می کنم.

ضمن تبریک سال نو
با سلام

میخواستم کارکاه سیستم corection's systemرو راه بندازم اما امکان باز کردن تاپیک جدید در اون تالار برای من فراهم نیست از مدیریت سایت خواهشمند است رسیدگی بفرمایند

مشکلی از نظر سطح دسترسی برای شما وجود ندارد. لطفا دوباره سعی کنید و اگر مشکل حل نشد اعلام کنید.

با تشکر

lastnight19
March 28th, 2009, 10:50
دور سوم مسابقات رو اجرا نمی کنید؟

اگر حمایت کننده مالی پیدا نمی کنید و توانایی دادن جایزه نقدی رو هم ندارید (که البته من فکر می کنم اگر از شرکت کننده های حق عضویت بگیرید توانائی پرداخت جایزه نقدی رو هم پیدا می کنید)، می تونید تالار تاپیک های اختصاصی رو به عنوان جایزه قرار بدید به این صورت که هر دو ماه یک بار یک مسابقه با مدت زمان 30 روز اجرا کنید و نفرات اول تا 3 حق احداث تاپیک اختصاصی در اون تالار رو داشته باشند، برای داوری و دادن امتیاز هم یک تیم مدیریت که هم کنترل تالار مربوطه و هم کنترل و داوری مسابقات رو به عهده داشته باشند تشکیل بدید.

از مزایای این کار می توان به این مساله اشاره کرد که اولاً فقط کسانی که واقعاً دارای دانش علمی هستند می توانند تاپیک اختصاصی داشته باشند، ثانیاً تمامی افراد قادر به زدن تاپیک در اون تالار نخواهند بود و اینکه چون تعداد افرادی که قادر به احداث تاپیک هستند خیلی محدود هست از شلوغ شدن اون تالار هم جلوگیری خواهد شد و ثالثاً دیگه محتاج اینکه دنبال حمایت کننده مالی بگردیم نخواهیم بود و با توانائی های موجود خودمون می تونیم هر چند مدت زمان یک بار مسابقه برگزار کنیم که جایزه اش هم قابل توجه خواهد بود.

alireza abbasi
April 1st, 2009, 09:20
سلام
از ديروز وقتي به تالار سيستم هاي معاملاتي مراجعه ميكنم غير از چند سيستم از بقيه اونها خبري نيست
مديريت محترم سايت اگر امكان داره بررسي كنند
ممنون

Reza
April 2nd, 2009, 12:57
دور سوم مسابقات رو اجرا نمی کنید؟

اگر حمایت کننده مالی پیدا نمی کنید و توانایی دادن جایزه نقدی رو هم ندارید (که البته من فکر می کنم اگر از شرکت کننده های حق عضویت بگیرید توانائی پرداخت جایزه نقدی رو هم پیدا می کنید)، می تونید تالار تاپیک های اختصاصی رو به عنوان جایزه قرار بدید به این صورت که هر دو ماه یک بار یک مسابقه با مدت زمان 30 روز اجرا کنید و نفرات اول تا 3 حق احداث تاپیک اختصاصی در اون تالار رو داشته باشند، برای داوری و دادن امتیاز هم یک تیم مدیریت که هم کنترل تالار مربوطه و هم کنترل و داوری مسابقات رو به عهده داشته باشند تشکیل بدید.

از مزایای این کار می توان به این مساله اشاره کرد که اولاً فقط کسانی که واقعاً دارای دانش علمی هستند می توانند تاپیک اختصاصی داشته باشند، ثانیاً تمامی افراد قادر به زدن تاپیک در اون تالار نخواهند بود و اینکه چون تعداد افرادی که قادر به احداث تاپیک هستند خیلی محدود هست از شلوغ شدن اون تالار هم جلوگیری خواهد شد و ثالثاً دیگه محتاج اینکه دنبال حمایت کننده مالی بگردیم نخواهیم بود و با توانائی های موجود خودمون می تونیم هر چند مدت زمان یک بار مسابقه برگزار کنیم که جایزه اش هم قابل توجه خواهد بود.
با سلام

دور سوم مسابقات فارکس سایت سرمابه بزودی آغاز خواهد شد.

موفق باشید

Reza
April 2nd, 2009, 12:57
سلام
از ديروز وقتي به تالار سيستم هاي معاملاتي مراجعه ميكنم غير از چند سيستم از بقيه اونها خبري نيست
مديريت محترم سايت اگر امكان داره بررسي كنند
ممنون
به این لینک مراجعه و اگر مشکل حل نشد اعلام کنید:
http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=19

alireza abbasi
April 2nd, 2009, 13:18
به این لینک مراجعه و اگر مشکل حل نشد اعلام کنید:

سلام اقا رضا
از طریق لینک هم وارد شدم ولی مشکل حل نشد
نه تو ارشیو و نه تو تالار منتخب به هیچ سیستمی دسترسی ندارم فقط چند تا از سیستمهای در حال تست وجود دارند اونم نه همشون
ممنون میشم اگر بررسی کنید

Reza
April 2nd, 2009, 13:51
سلام اقا رضا
از طریق لینک هم وارد شدم ولی مشکل حل نشد
نه تو ارشیو و نه تو تالار منتخب به هیچ سیستمی دسترسی ندارم فقط چند تا از سیستمهای در حال تست وجود دارند اونم نه همشون
ممنون میشم اگر بررسی کنید
شما تنظیمات رو تغییر داده بودید که فقط تاپیکهای امروز نمایش داده شوند. تنظیمات شما را به حالت پیش فرض برگرداندم. اگر مشکلی بود اعلام کنید.

ehsantrader
April 2nd, 2009, 15:47
با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت سایت

مسئله ای پیش اومده می خواستم اگه ممکنه دلیلش رو به من بگید

من از 30 مارچ تاپیکی دارم به نام سیگنالهای بدرد نخور احسان تریدر و مخصوصا اسمشو گذاشتم بدرد نخور تا وقتی یک روز ترازم منفی میشه ملت نیان یقه منو بگیرن
من از اولش گفتم که بدرد نمی خوره اصلا نمک تاپیک من به همین بود که اون اسم روش باشه
حالا با کمال تعجب می بینم اسم تاپیکم عوض شده و بدرد نخور رو ازش حذف کردن:blink: نمیدونم کار کیه ولی خواهشمندم کلمه بدرد نخور رو در نام تاپیک قید کنید یا اگر نمی شود اعلام کنید تا 1 اسم دیگه براش پیدا کنم
با تشکر
13 به در مبارک

Reza
April 2nd, 2009, 20:26
با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت سایت

مسئله ای پیش اومده می خواستم اگه ممکنه دلیلش رو به من بگید

من از 30 مارچ تاپیکی دارم به نام سیگنالهای بدرد نخور احسان تریدر و مخصوصا اسمشو گذاشتم بدرد نخور تا وقتی یک روز ترازم منفی میشه ملت نیان یقه منو بگیرن
من از اولش گفتم که بدرد نمی خوره اصلا نمک تاپیک من به همین بود که اون اسم روش باشه
حالا با کمال تعجب می بینم اسم تاپیکم عوض شده و بدرد نخور رو ازش حذف کردن:blink: نمیدونم کار کیه ولی خواهشمندم کلمه بدرد نخور رو در نام تاپیک قید کنید یا اگر نمی شود اعلام کنید تا 1 اسم دیگه براش پیدا کنم
با تشکر
13 به در مبارک
با سلام

با توجه به بندهای 7 و 18 از قوانین سایت (http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1729)، عنوان تاپیک شما ویرایش شد.

در صورت تمایل به تغییر عنوان تاپیک، یا وجود سوال و ابهام، از طریق پیام خصوصی (http://forum.sarmaye.com/private.php?do=newpm&u=3) اعلام کنید.

موفق باشید

lastnight19
April 5th, 2009, 00:39
سئوالی که مدتهاست من دارم اینه که چرا ما یک تالار اختصاصی با 16 عدد تاپیک فقط در مورد "چنگال اندروز" داریم؟

در صورتی که براساس بند 7 قوانین سایت ما نمی تونیم تاپیک های مشابه ایجاد کنیم :

7. انتخاب عنوان مناسب برای موضوعات جدید، نوشتن مطالب به فارسی و ایجاد موضوع(تاپیک) جدید در تالار(فروم) مناسب، از وظایف مهم کاربران است. ارسال تاپیکها و پستهای مشابه، متعدد یا بی‌محتوا، انحراف موضوع تاپیک و نوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع تاپیک مجاز نیست. همچنین لازم است هر تاپیک فقط در یک فروم(مناسب موضوع تاپیک) نوشته شود.

و اگر هم قرار باشه چنین کاری رو انجام بدیم چرا باید در مورد چنگال اندروز این کار رو انجام بدیم و اینهمه تاپیک فقط فقط در مورد یک موضوع و یک استراتژی داشته باشیم.

چرا ما یک تالار در مورد استراتژی هایی که برپایه موینگ اوریج هاست ندارم!!!؟؟؟

من خودم به شخصه تا حالا بیشتر از 15 تا تاپیک فقط در مورد موینگ ها خوندم و یا استراتژی هایی که پایه و اساس اونها موینگ ها هستند و یا از تقاطع موینگ ها بهره می برند.

و یا همینطور خطوط روند و دایورجنس اگر از روی انصاف هم بخواهیم نظر بدیم چنگال اندروز به نوعی زیرشاخه ای از خطوط روند هستند، چرا ما نیامده ایم برای خطوط روند تالار جداگانه بزنیم و چنگال اندروز رو زیرشاخه این تالار قرار بدیم؟؟؟؟؟

بنظر من یا ما باید حداقل برای استراتژیهای برپایه موینگ اوریج و خطوط روند تالارهای مجزا داشته باشیم (بدلیل تعددی که این استراتژی ها دارند) نه روشی مثل چنگال اندروز که اگر آمار بگیریم کمتر کسی از اون استفاده می کنه.

بنظر من کلیه تاپیک های این تالار رو باهم ادغام کنید و تالار رو هم حذف کنید.

علي فاركس
April 5th, 2009, 01:09
عرض ادب خدمت مدیران محترم سرمایه
میخواستم بدونم RSS سایت راه اندزی شده؟
من هر چی گشتم آدرس فید رو پیدا نکردم.
امروز بطور اتفاقی با یکی از دوستان بحث بود به من گفت مدتهاست که سرمایه RSS داره!
ممنون میشم اگه RSS فعال هست آدرس رو اینجا لطف کنید و اگر نیست زودتر راه اندازی کنید.

یا علی

lastnight19
April 9th, 2009, 11:10
سئوالی که مدتهاست من دارم اینه که چرا ما یک تالار اختصاصی با 16 عدد تاپیک فقط در مورد "چنگال اندروز" داریم؟

7. انتخاب عنوان مناسب برای موضوعات جدید، نوشتن مطالب به فارسی و ایجاد موضوع(تاپیک) جدید در تالار(فروم) مناسب، از وظایف مهم کاربران است. ارسال تاپیکها و پستهای مشابه، متعدد یا بی‌محتوا، انحراف موضوع تاپیک و نوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع تاپیک مجاز نیست. همچنین لازم است هر تاپیک فقط در یک فروم(مناسب موضوع تاپیک) نوشته شود.

و اگر هم قرار باشه چنین کاری رو انجام بدیم چرا باید در مورد چنگال اندروز این کار رو انجام بدیم و اینهمه تاپیک فقط فقط در مورد یک موضوع و یک استراتژی داشته باشیم.

من خودم به شخصه تا حالا بیشتر از 15 تا تاپیک فقط در مورد موینگ ها خوندم و یا استراتژی هایی که پایه و اساس اونها موینگ ها هستند و یا از تقاطع موینگ ها بهره می برند.

و یا همینطور خطوط روند و دایورجنس اگر از روی انصاف هم بخواهیم نظر بدیم چنگال اندروز به نوعی زیرشاخه ای از خطوط روند هستند، چرا ما نیامده ایم برای خطوط روند تالار جداگانه بزنیم و چنگال اندروز رو زیرشاخه این تالار قرار بدیم؟؟؟؟؟

بنظر من یا ما باید حداقل برای استراتژیهای برپایه موینگ اوریج و خطوط روند تالارهای مجزا داشته باشیم (بدلیل تعددی که این استراتژی ها دارند) نه روشی مثل چنگال اندروز که اگر آمار بگیریم کمتر کسی از اون استفاده می کنه.

بالاخره چی!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

چرا باید این تالار باشه؟

Reza
April 9th, 2009, 15:07

با سلام

بطور کلی ساختار انجمن ها در حالت ایده آل قرار ندارد و امکان بهبود وجود دارد. لذا لازم است با کمک دوستان سعی کنیم به مرور این ساختار را اصلاح کنیم.

بعنوان نمونه:
چرا تالار عمومی CFD و سهام (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=20) در زیر مجموعه فارکس (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=2) قرار دارد؟

چرا بورس تهران (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)در زیرمجموعه تالار عمومی CFD و سهام (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=20) قرار دارد؟

اصولا تالار چنگال اندرو (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=32)باید در زیرمجموعه سیستمها و روشهای معامله (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=19) قرار گیرد یا در زیرمجموعه تحلیل تکنیکال (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=16)؟

چرا برای بخش تحلیل بنیادی (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=11)، کتابخانه تحلیل بنیادی (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=36) وجود دارد. اما برای بخش تکنیکال کتابخانه وجود ندارد؟

اگر قرار است هر تالاری کتابخانه مستقل داشته باشد، فلسفه وجودی تالار منابع (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=6) چیست؟

چرا برای عنوان تالار تحلیل بنیادی (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=11)، عبارت Fundamental به فارسی ترجمه شده، اما برای تالار تحلیل تکنیکال (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=16) عبارت Technical به فارسی ترجمه نشده؟
اصولا تاپیک های مرتبط با نرم افزار elwave باید در تالار تحلیل الیوت (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=29) قرار گیرند یا در تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=27)

. . .

این سوالات و ده ها سوال دیگر در ذهن من نیز مطرح بوده است. ممکن است افراد مختلف در پاسخ به سوالات فوق، نظرات مختلف و متفاوتی داشته باشند. اما در نهایت لازم است تصمیمی اتخاذ و بر مبنای آن عمل شود. ما هم سعی کردیم در مقاطع زمانی مختلف با در نظر گرفتن تمام جوانب، بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

مثلا در مورد تالار چنگال اندرو (http://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=32)، با توجه به عواملی از قبیل علاقه تعداد زیادی از اعضای سایت به این موضوع، فعالیت اعضای دارای دانش و تجربه در این زمینه و همچنین علاقه عمومی اعضای سایت، پس از همفکری با مدیران محترم تصمیم به ایجاد تالار گرفتیم.

موفق باشید

Reza
April 9th, 2009, 15:08
عرض ادب خدمت مدیران محترم سرمایه
میخواستم بدونم RSS سایت راه اندزی شده؟
من هر چی گشتم آدرس فید رو پیدا نکردم.
امروز بطور اتفاقی با یکی از دوستان بحث بود به من گفت مدتهاست که سرمایه RSS داره!
ممنون میشم اگه RSS فعال هست آدرس رو اینجا لطف کنید و اگر نیست زودتر راه اندازی کنید.

یا علی

با سلام

RSS سایت سرمایه: http://forum.sarmaye.com/external.php?type=RSS2

البته ظاهرا در vBulletin فقط تاپیکهای جدید در RSS ارسال می شوند.

موفق باشید

gabo
April 10th, 2009, 09:49
با سلام
من چند روزي است كه قصد ايجاد تاپيكي در تالار متاتريدر دارم
ولي بعد از وارد شدن به صفحه "ارسال موضوع جديد" و نوشتن مطالب و بعد از كليك كردن بر "ارسال موضوع"، تاپيك ايجاد نمي شود
متشكر مي شم مشكل رو بررسي كنيد

Reza
April 10th, 2009, 11:37
با سلام
من چند روزي است كه قصد ايجاد تاپيكي در تالار متاتريدر دارم
ولي بعد از وارد شدن به صفحه "ارسال موضوع جديد" و نوشتن مطالب و بعد از كليك كردن بر "ارسال موضوع"، تاپيك ايجاد نمي شود
متشكر مي شم مشكل رو بررسي كنيد
با سلام

چه پیامی دریافت می کنید؟ لطفا از صفحه عکس بگیرید و به ایمیل info at sarmaye dot com ارسال کنید تا بررسی کنم.

lastnight19
April 10th, 2009, 17:42
با سلام

بطور کلی ساختار انجمن ها در حالت ایده آل قرار ندارد و امکان بهبود وجود دارد. لذا لازم است با کمک دوستان سعی کنیم به مرور این ساختار را اصلاح کنیم.

بعنوان نمونه:
چرا تالار عمومی CFD و سهام ([Only registered and activated users can see links]) در زیر مجموعه فارکس ([Only registered and activated users can see links]) قرار دارد؟

چرا بورس تهران ([Only registered and activated users can see links])در زیرمجموعه تالار عمومی CFD و سهام ([Only registered and activated users can see links]) قرار دارد؟

اصولا تالار چنگال اندرو ([Only registered and activated users can see links])باید در زیرمجموعه سیستمها و روشهای معامله ([Only registered and activated users can see links]) قرار گیرد یا در زیرمجموعه تحلیل تکنیکال ([Only registered and activated users can see links])؟

چرا برای بخش تحلیل بنیادی ([Only registered and activated users can see links])، کتابخانه تحلیل بنیادی ([Only registered and activated users can see links]) وجود دارد. اما برای بخش تکنیکال کتابخانه وجود ندارد؟

اگر قرار است هر تالاری کتابخانه مستقل داشته باشد، فلسفه وجودی تالار منابع ([Only registered and activated users can see links]) چیست؟

چرا برای عنوان تالار تحلیل بنیادی ([Only registered and activated users can see links])، عبارت Fundamental به فارسی ترجمه شده، اما برای تالار تحلیل تکنیکال ([Only registered and activated users can see links]) عبارت Technical به فارسی ترجمه نشده؟
اصولا تاپیک های مرتبط با نرم افزار elwave باید در تالار تحلیل الیوت ([Only registered and activated users can see links]) قرار گیرند یا در تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار ([Only registered and activated users can see links])

. . .

این سوالات و ده ها سوال دیگر در ذهن من نیز مطرح بوده است. ممکن است افراد مختلف در پاسخ به سوالات فوق، نظرات مختلف و متفاوتی داشته باشند. اما در نهایت لازم است تصمیمی اتخاذ و بر مبنای آن عمل شود. ما هم سعی کردیم در مقاطع زمانی مختلف با در نظر گرفتن تمام جوانب، بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

مثلا در مورد تالار چنگال اندرو ([Only registered and activated users can see links])، با توجه به عواملی از قبیل علاقه تعداد زیادی از اعضای سایت به این موضوع، فعالیت اعضای دارای دانش و تجربه در این زمینه و همچنین علاقه عمومی اعضای سایت، پس از همفکری با مدیران محترم تصمیم به ایجاد تالار گرفتیم.

موفق باشید

بعضی از مواردی که شما می فرمائید در صحبتها و عرف جا افتاده مثل اینکه چرا فاندامنتال رو ترجمه کردیم ولی تکنیکال رو نکردیم، این بحث درست مثل هلیکوپتر و بالگرد خوب قبول کنید که بالگرد به هیچ عنوان ترجمه خوبی نیست و کل قضیه رو مسخره کرده.
در مورد بازار سهام هم چون در قسمت مجزا از فارکس هست پس مشکلی بوجود نمی یاد هرکس خواست به تالار مربوطه مراجعه می کنه مزاحمتی هم برای تالارهای فارکس نداره.
در مورد نرم افزاری هم که فرمودید به این دلیل که کلاً بحث الیوت مبحث مشکل و گیج کننده ای هست و حتی الیوت کارهای حرفه ای خودشون به سختی می تونند این قضیه رو تشخیص بدهند من فکر می کنم جای نرم افزارهای الیوت دقیقاً توی همون تالار هست.

ولی در مورد چنگال اندروز، بنظر شما اینکه یه عده این تقاضا رو دادند کافیه که ما یک تالار بزنیم؟
اگر به این صورت هست ما یک تالار با موضوع سود بزنیم، و در اون در مورد سود و زیان، کی برداشت کینم، چقدر سود کردیم خارج بشیم، پشت پرده فارکس و ... صحبت کنیم اینکه طرفدار بیشتری داره.

من صحبتم این هست که چرا ماباید برای چنگال اندروز که خودش زیر مجموعه ای خطوط روند کانال ها هست یک تالار مجزا داشته باشیم، چرا مثلاً برای موینگ ها و همگرائی تالار نداریم؟ چرا برای استراتژی هایی که براساس شکست خطوط هست (که خود چنگال اندروز هم دقیقاً یکی از همین هاست) تالار مجزا نداریم.

دوستی در یک پیغام خصوصی بمن گفتند که به این دلیل این تالار لازمه که من و چندتن دیگر از دوستان در اون جمع می شیم و صحبت می کنیم، من پیشنهادم این هست که مثل جناب رهجو و یا جناب راسپوتین یک تاپیک بزنید و در اون صحبت کنید، واقعاً یک تالار باید باشه تا شما صحبت کنید؟

من به هر صورت مطیع اوامر مدیریت سایت هستم و فقط فقط نظرم رو گفتم امیدوارم که کسی از دست من دلخور نشده باشه و اگر این مطلب رو عنوان کردم به این دلیل بود که از روز اول تاسیس این تالار این مساله برای من سئوال بود، که چرا چنگال اندروز؟

سال خوبی داشته باشید
البرز

AmirBabak
April 11th, 2009, 01:57
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت و دوستان عزیزم
یک پیشنهاد دارم:

"اعضایی که در مسابقات سایت(مسابقه ترید دمو، مسابقه اکسپرت نویسی و ...) رتبه اول را کسب میکنند، در بالای Avator شان، عنوان قهرمانی شان درج شود.
کاری که پس از نظرسنجی برترین کاربران سایت صورت پذیرفت(تصویر ضمیمه).

بعنوان مثال:
"قهرمان اولین دوره مسابقات ترید(دمو) سایت سرمایه"

همین برای خیلی از دوستان، از هر جایزه ای بهتر است.

Reza
April 11th, 2009, 23:15
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت و دوستان عزیزم
یک پیشنهاد دارم:

"اعضایی که در مسابقات سایت(مسابقه ترید دمو، مسابقه اکسپرت نویسی و ...) رتبه اول را کسب میکنند، در بالای Avator شان، عنوان قهرمانی شان درج شود.
کاری که پس از نظرسنجی برترین کاربران سایت صورت پذیرفت(تصویر ضمیمه).

بعنوان مثال:
"قهرمان اولین دوره مسابقات ترید(دمو) سایت سرمایه"

همین برای خیلی از دوستان، از هر جایزه ای بهتر است.
با سلام

از پیشنهاد شما تشکر می کنم. این پیشنهاد در دوره های بعدی مسابقات اجرا می شود.

علي فاركس
April 18th, 2009, 03:32
با سلام

RSS سایت سرمایه: [Only registered and activated users can see links]

البته ظاهرا در vBulletin فقط تاپیکهای جدید در RSS ارسال می شوند.

موفق باشید

سلام
بابت لینک ممنونم.
اما همونطور که فرمودید عملا همه پستها در RSS قرار نمیگیرد و فقط تاپیکهای جدید را میفرستد.
عملاً Rss سایت کارایی نداره.
آیا امکان ترمیم وجود دارد؟
مطمئنا RSS خیلی کاربردی تر از پخش زنده سایت هست.
چون اولا پستهارو به صورت کامل میاره و فقط برای مشاهده عکسها نیاز هست تا به صفحه مذکور رجوع شود.
ثانیا از فشار روی سرور هم به میزان قابل توجهی کم میکنه و این باعث افزایش سرعت باز شدن صفحات میشه.
علاوه بر اینها مزایای دیگری هم داره که خودتون در جریان هستید.
فکر میکنم برای سایت بزرگی چون سرمایه راه اندازی Rss ضروری شده باشه.
موفق باشید

Reza
April 18th, 2009, 09:18
سلام
بابت لینک ممنونم.
اما همونطور که فرمودید عملا همه پستها در RSS قرار نمیگیرد و فقط تاپیکهای جدید را میفرستد.
عملاً Rss سایت کارایی نداره.
آیا امکان ترمیم وجود دارد؟
مطمئنا RSS خیلی کاربردی تر از پخش زنده سایت هست.
چون اولا پستهارو به صورت کامل میاره و فقط برای مشاهده عکسها نیاز هست تا به صفحه مذکور رجوع شود.
ثانیا از فشار روی سرور هم به میزان قابل توجهی کم میکنه و این باعث افزایش سرعت باز شدن صفحات میشه.
علاوه بر اینها مزایای دیگری هم داره که خودتون در جریان هستید.
فکر میکنم برای سایت بزرگی چون سرمایه راه اندازی Rss ضروری شده باشه.
موفق باشید
با سلام

آیا شما یا دوستان دیگر سایتی را سراغ دارید که از vBulletin استفاده کند و RSS کامل (شامل متن تمام پستها) داشته باشد؟

با تشکر

وحید
April 18th, 2009, 10:44
با سلام
بنده هر روز و حتي چندين بار در روز وارد سايت وزين سرمايه ميشم
اما در قسمت ارسالهاي جديد تمامي ارسالهاي جديد وجود ندارد
چرا؟

Reza
April 18th, 2009, 11:10
با سلام
بنده هر روز و حتي چندين بار در روز وارد سايت وزين سرمايه ميشم
اما در قسمت ارسالهاي جديد تمامي ارسالهاي جديد وجود ندارد
چرا؟
با سلام

منظور شما این است که با کلیک روی لینک زیر ارسالهای جدید را نمی بینید؟
http://forum.sarmaye.com/search.php?do=getnew